Tour of Britain 2018 (2.HC), 2. - 9. septembra (1136 km) - 5. ročník
1. | 2.9. | Pembrey Park > Newport | 175 km | Greipel | ||
2. | 3.9. | Cranbrook > Barnstaple | 175 km | Meyer | ||
3. | 4.9. | Bristol > Bristol | 128 km | Alaphilippe | ||
4. | 5.9. | Nuneaton > Leamington Spa | 183 km | Greipel | ||
5. | 6.9. | Cockemouth > Whinlatter Pass | 14 km | Lotto Jumbo | ||
6. | 7.9. | Barrow > Whinlatter Pass | 168 km | Poels | ||
7. | 8.9. | West Bridgeford > Mansfield | 216 km | Stannard | ||
8. | 9.9. | Londýn > Londýn | 77 km | Ewan |
Vlaňajší ročník | Štartová listina |
Krátke preview pretekov:
Cestná cyklista zažíva vo Veľkej Británii zlatý vek. Nehovoria o tom len úspechy cyklistov z tejto krajiny na Tour de France a iných Grand Tours, ale tiež čoraz populárnejšie osemdňové preteky Tour of Britain. Tie sú často považované za podujatie, kde prichádzajú pretekári vyladiť formu na svetový šampionát a aj preto v tomto roku organizátori zvolili náročnejšie etapy. Až tri majú profil zvlnený a na ich trasách sa nachádzajú tvrdé a ťažké stúpania, no tie nájdeme tiež v rovinatých etapách. Chýbať nebude ani časovka, ktorá každoročne ponúka atraktívne súboje a svoje miesto v itenerári pretekov si preto zaslúži. Zmení sa však jej charakter, po minuloročnej rovinke budú cyklisti v súboji s chronometrom skoro neustále stúpať. V boji o celkové víťazstvo zohrajú kľúčovú rolu aj tretia a šiesta etapa, ktoré budú končiť na kopcoch.
Každoročne na Tour of Britain zavíta veľké britské meno. V minulosti to bol predovšetkým Mark Cavendish, ozdobou domáceho etapáku budú tentokrát Geraint Thomas a Chris Froome, veľkí britskí hrdinovia. Ich najväčším vyzývateľom v boji o celkové víťazstvo bude Julian Alaphilippe, ktorý svoje vrchárske kvality potvrdil práve na Starej dáme a kopčeky, ktoré budú v tohtoročnej edícii pretekov Okolo Británie sú šité na jeho mieru. Do boja o celkovú klasifikáciu budú chcieť zasiahnuť aj Maximilian Schachmann, Primož Roglič alebo Bob Jungels. Kvôli náročnosti podujatia do Británie nezavítali veľké šprintérske mená. Tie uprednostnili víkendové, jednoduchšie, klasiky. Najrýchlejšími mužmi v pelotóne budú preto André Greipel s Calebom Ewanom a Fernandom Gaviriom. Potrápiť sa ich bude snažiť domáce eso ako Adam Blythe či vychádzajúce klenoty svetovej cyklistiky.
1. | 2.9. | Pembrey Park > Newport | 175 km | Greipel |
profil etapy, 1569 nastúpaných metrov (© tourofbritain.co.uk) |
Úvodný deň na podujatí Okolo Británie napísal poriadne zaujímavý a dramatický príbeh so šťastným koncom pre Andrého Greipela. Skoro celú etapu sa vpredu vetrali šiesti pretekári, z ktorých v čele najdlhšie vydržal Rory Townsend z Canyon Eiserberg. Poriadna prestrelka nastala až potom, keď pelotón dobehol osamoteného cyklistu. Townsend sa stal súčasťou hlavného balíka na méte desať kilometrov pred páskou.
Na posledných kilometroch vyskúšali útočiť nielen Geraint Thomas, ale predovšetkým hladní po úspechu boli jazdci Quick-Stepu Floors. Britskí fanúšikovia tak na vlastné oči mohli vidieť schopnosti Juliana Alaphilippa a Boba Jungelsa. Posledne menovaný dokonca ešte päť kilometrov pred cieľom poriadne komplikoval situáciu šprintérskym tímom, no tie ho a jeho kumpánov dobehli presne pod flamme rouge. Do boja o víťazstvo v prvom dni tak mohli zasiahnuť špurtéri, spomedzi ktorých bol najrýchlejším nestarnúci borec z Nemecka.
André Greipel s výhrou v etape (© SweetSpot) |
Vyjadrenie Andrého Greipela (víťaz) |
"Som šťastný, že som znova zvíťazil. Je vždy prestížne vyhrať tu etapu a ak vyhráte prvý deň, váš týždeň je zachránený. Gaviria šiel úplne zozadu - to sa mu podarilo, dobrá práca. Vedel som, že bude preňho ťažké byť vpredu a svoj šprint som načasoval perfektne." |
Výsledky | ||||||||
1. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 4:00:54 | 20 | ||||
2. | EWAN Caleb | Mitchelton - Scott | 00:00 | 10 | ||||
3. | GAVIRIA Fernando | Quick-Step Floors | 00:00 | 5 | ||||
4. | CULLAIGH Gabriel | Team Wiggins | 00:00 | |||||
5. | ROELANDTS Jürgen | BMC Racing Team | 00:00 | |||||
6. | PASQUALON Andrea | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 |
7. | HAYTER Ethan | Veľká Británia | 00:00 | ||
8. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
9. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
10. | POELS Wout | Team Sky | 00:00 | ||
11. | CARDIS Romain | Direct Energie | 00:00 | ||
12. | MODOLO Sacha | EF Education First - Drapac | 00:00 | ||
13. | THEUNS Edward | Team Sunweb | 00:00 | ||
14. | SÜTTERLIN Jasha | Movistar Team | 00:00 | ||
15. | THWAITES Scott | Team Dimension Data | 00:00 | ||
16. | SWIFT Ben | Veľká Británia | 00:00 | ||
17. | ZABEL Rick | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
18. | BARBERO Carlos | Movistar Team | 00:00 | ||
19. | NALLY Joe | Veľká Británia | 00:00 | ||
20. | LIEPINS Emils | One Pro Cycling | 00:00 | ||
21. | DOWSETT Alex | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
22. | BOUWMAN Koen | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
23. | VAN EMDEN Jos | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
24. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 00:00 | ||
25. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
26. | SMITH Dion | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
27. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
28. | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | 00:00 | ||
29. | RENSHAW Mark | Team Dimension Data | 00:00 | ||
30. | STEWART Thomas | JLT Condor | 00:00 | ||
31. | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
32. | HOFSTEDE Lennard | Team Sunweb | 00:00 | ||
33. | BEVIN Patrick | BMC Racing Team | 00:00 | ||
34. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
35. | CHAVANEL Sylvain | Direct Energie | 00:00 | ||
36. | THOMSON Jay | Team Dimension Data | 00:00 | ||
37. | PHINNEY Taylor | EF Education First - Drapac | 00:00 | ||
38. | MOULD Jon | JLT Condor | 00:00 | ||
39. | PIDCOCK Thomas | Team Wiggins | 00:00 | ||
40. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 00:00 | ||
41. | HOLMES Matthew | Madison Genesis | 00:00 | ||
42. | POWLESS Neilson | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
43. | KÜNG Stefan | BMC Racing Team | 00:00 | ||
44. | WRIGHT Alfred | Veľká Británia | 00:00 | ||
45. | HAMILTON Chris | Team Sunweb | 00:00 | ||
46. | STEDMAN Maximilian | Canyon Eisberg | 00:00 | ||
47. | STRAKHOV Dmitry | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
48. | JUNGELS Bob | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
49. | VANENDERT Jelle | Lotto Soudal | 00:00 | ||
50. | ALAPHILIPPE Julian | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
51. | BRESCHEL Matti | EF Education First - Drapac | 00:00 | ||
52. | CARTHY Hugh | EF Education First - Drapac | 00:00 | ||
53. | CHRISTENSEN Ryan | Canyon Eisberg | 00:00 | ||
54. | EEKHOFF Nils | Team Sunweb | 00:00 | ||
55. | TEGGART Matthew | Team Wiggins | 00:00 | ||
56. | DRUCKER Jempy | BMC Racing Team | 00:00 | ||
57. | WÜRTZ Mads | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
58. | OURSELIN Paul | Direct Energie | 00:00 | ||
59. | DAVIES Scott | Team Dimension Data | 00:00 | ||
60. | BRADBURY Edmund | JLT Condor | 00:00 | ||
61. | SEPÚLVEDA Eduardo | Movistar Team | 00:00 | ||
62. | TENNANT Andrew | Canyon Eisberg | 00:00 | ||
63. | DE LA PARTE Víctor | Movistar Team | 00:00 | ||
64. | FROOME Christopher | Team Sky | 00:00 | ||
65. | MARTIN Tony | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
66. | VAN GARDEREN Tejay | BMC Racing Team | 00:00 | ||
67. | McLAY Daniel | EF Education First - Drapac | 00:00 | ||
68. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 00:00 | ||
69. | CARBONI Giovanni | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
70. | RICHEZE Maximiliano | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
71. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
72. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
73. | SCHACHMANN Maximilian | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
74. | ANTONINI Simone | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
75. | MEYER Cameron | Mitchelton - Scott | 00:00 | ||
76. | SCOTSON Miles | BMC Racing Team | 00:00 | ||
77. | THOMAS Geraint | Team Sky | 00:00 | ||
78. | KEUKELEIRE Jens | Lotto Soudal | 00:00 | ||
79. | NIEVE Mikel | Mitchelton - Scott | 00:00 | ||
80. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
81. | WILLIAMS Stephen | Veľká Británia | 00:00 | ||
82. | ROGLIČ Primož | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
83. | WALKER Joey | Team Wiggins | 00:00 | ||
84. | SLATER Alistair | JLT Condor | 00:00 | ||
85. | HOFLAND Moreno | Lotto Soudal | 00:00 | ||
86. | TULIK Angelo | Direct Energie | 00:00 | ||
87. | ORAM James | One Pro Cycling | 00:00 | ||
88. | KIRIENKA Vasil | Team Sky | 00:00 | ||
89. | HIVERT Jonathan | Direct Energie | 00:00 | ||
90. | POWER Robert | Mitchelton - Scott | 00:00 | ||
91. | VENTER Jacobus | Team Dimension Data | 00:00 | ||
92. | SHAW James | Lotto Soudal | 00:25 | ||
93. | SWIFT Connor | Madison Genesis | 00:53 | ||
94. | KLUGE Roger | Mitchelton - Scott | 00:53 | ||
95. | GUARDINI Andrea | Bardiani - CSF | 02:26 | ||
96. | BAYLIS Tom | One Pro Cycling | 02:26 | ||
97. | LATHAM Christopher | One Pro Cycling | 02:26 | ||
98. | BAUHAUS Phil | Team Sunweb | 02:26 | ||
99. | PICHOT Alexandre | Direct Energie | 02:26 | ||
100. | PYM George | Madison Genesis | 02:26 | ||
101. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Team Sky | 03:55 | ||
102. | STANNARD Ian | Team Sky | 03:55 | ||
103. | PATON Alex | Canyon Eisberg | 03:55 | ||
104. | GARDIAS Dexter | Canyon Eisberg | 03:55 | ||
105. | DLAMINI Nic | Team Dimension Data | 03:55 | ||
106. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 03:55 | ||
107. | MOSES Thomas | JLT Condor | 03:55 | ||
108. | FOUCHE James | Team Wiggins | 03:55 | ||
109. | VERVAEKE Louis | Team Sunweb | 03:55 | ||
110. | ROWSELL Erick | Madison Genesis | 04:47 | ||
111. | HANDLEY Richard | Madison Genesis | 04:47 | ||
112. | TOWNSEND Rory | Canyon Eisberg | 04:47 | ||
113. | KEISSE Iljo | Quick-Step Floors | 04:47 | ||
114. | MCEVOY Jonathan | Madison Genesis | 04:47 | ||
115. | HAMILTON Lucas | Mitchelton - Scott | 04:47 | ||
116. | DOWNEY Mark | Team Wiggins | 04:47 | ||
117. | BOSTOCK Matthew | Veľká Británia | 04:47 | ||
118. | BRIGGS Graham | JLT Condor | 05:38 | ||
119. | FERNANDES José | EF Education First - Drapac | 05:38 | ||
DNS | EIKING Odd Christian | Wanty - Groupe Gobert | neštart. |
2. | 3.9. | Cranbrook > Barnstaple | 175 km | Meyer |
profil etapy, 2319 nastúpaných metrov (© tourofbritain.co.uk) |
Typicky britské počasie ovplyvnilo priebeh druhej etapy a skomplikovalo cyklistom cestu do cieľa. V závere sme tak sledovali poriadnu divočinu nielen na nebi, ale aj na trati. Celodenný únik naháňala skupina prenasledovateľov vytvorená z niektorých adeptov na celkové víťazstvo, tých zase prenasledoval rozpálený pelotón. K etapové vavrínu sa nakoniec dostal Cameron Meyer z Mitcheltonu - Scott, ktorý si na konto pripísal už deviate profesionálne víťazstvo.
S ním do záverečného kilometra zostal len Alessandro Tonelli z Bardiani - CSF, ale taliansky pretekár už nemal sily na to pobiť sa o etapové víťazstvo a musel sa tak uspokojiť s druhou pozíciou. Aj tá mu však stačila k tomu, aby sa dostal do priebežného čela, hoci má na vlas rovnaký čas ako dnešný víťaz. Veľmi zaujímavú bitku dnes rozpútali tiež Julian Alaphilippe a Bob Jungels z Quick-Stepu Floors, Primož Roglič z Lotto NL - Jumbo, Wout Poels zo Sky a Patrick Bevin z BMC Racing Team, ktorí na ostatných súperov dokázali získať nejaký čas.
Triumf Camerona Meyera (© SweetSpot) |
Vyjadrenie Camerona Meyera (víťaz) |
"Bol som tu pred šiestimi alebo siedmimi rokmi a na poslednom kiloemtri ma chytili. Teraz som dúfal, že nebudem prežívať déjà vu. Som rád, že som vytrval a zvíťazil. Bol to ťažký štart a rozdelilo sa to do dvoch skupín. Na svoj únik som si vybral moment, kedy už na čele boli štyria jazdci a s nimi som šiel do brejku. Celý deň bol protivietor a pršalo, no na konci to boli super cyklistické preteky. Bolo napínavé finišovať týmto spôsobom - zdvihnúť ruky do vzduchu bolo dosť cool. Je to trochu šok a prekvapenie. V šprintérskych etapách to bude o Calebovi Ewanovi a uvidíme, čo môžem ja spraviť počas zvyšných etáp."
|
Výsledky | ||||||||
1. | MEYER Cameron | Mitchelton - Scott | 4:14:46 | 20 | ||||
2. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 00:01 | 10 | ||||
3. | BEVIN Patrick | BMC Racing Team | 00:02 | 5 | ||||
4. | ALAPHILIPPE Julian | Quick-Step Floors | 00:02 | |||||
5. | SÜTTERLIN Jasha | Movistar Team | 00:02 | |||||
6. | ROGLIČ Primož | Team LottoNL - Jumbo | 00:02 |
7. | POELS Wout | Team Sky | 00:02 | ||
8. | HAMILTON Chris | Team Sunweb | 00:02 | ||
9. | JUNGELS Bob | Quick-Step Floors | 00:02 | ||
10. | CARTHY Hugh | EF Education First - Drapac | 00:09 | ||
11. | DAVIES Scott | Team Dimension Data | 00:14 | ||
12. | WÜRTZ Mads | Kaťuša - Alpecin | 00:39 | ||
13. | SMITH Dion | Wanty - Groupe Gobert | 00:39 | ||
14. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:39 | ||
15. | SWIFT Connor | Madison Genesis | 00:39 | ||
16. | HAYTER Ethan | Veľká Británia | 00:39 | ||
17. | VAN EMDEN Jos | Team LottoNL - Jumbo | 00:39 | ||
18. | POWLESS Neilson | Team LottoNL - Jumbo | 00:39 | ||
19. | THWAITES Scott | Team Dimension Data | 00:39 | ||
20. | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | 00:39 | ||
21. | PIDCOCK Thomas | Team Wiggins | 00:39 | ||
22. | STEDMAN Maximilian | Canyon Eisberg | 00:39 | ||
23. | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL - Jumbo | 00:39 | ||
24. | BRADBURY Edmund | JLT Condor | 00:39 | ||
25. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 00:39 | ||
26. | WILLIAMS Stephen | Veľká Británia | 00:39 | ||
27. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 00:39 | ||
28. | SCHACHMANN Maximilian | Quick-Step Floors | 00:39 | ||
29. | STRAKHOV Dmitry | Kaťuša - Alpecin | 00:39 | ||
30. | SHAW James | Lotto Soudal | 00:39 | ||
31. | KIRIENKA Vasil | Team Sky | 00:39 | ||
32. | HOLMES Matthew | Madison Genesis | 00:39 | ||
33. | VAN GARDEREN Tejay | BMC Racing Team | 00:39 | ||
34. | HIVERT Jonathan | Direct Energie | 00:39 | ||
35. | THOMSON Jay | Team Dimension Data | 03:22 | ||
36. | PASQUALON Andrea | Wanty - Groupe Gobert | 03:22 | ||
37. | VERVAEKE Louis | Team Sunweb | 03:22 | ||
38. | CHRISTENSEN Ryan | Canyon Eisberg | 03:22 | ||
39. | EEKHOFF Nils | Team Sunweb | 03:22 | ||
40. | LIEPINS Emils | One Pro Cycling | 03:22 | ||
41. | FOUCHE James | Team Wiggins | 03:22 | ||
42. | OURSELIN Paul | Direct Energie | 03:22 | ||
43. | CULLAIGH Gabriel | Team Wiggins | 03:22 | ||
44. | DLAMINI Nic | Team Dimension Data | 03:22 | ||
45. | DE LA PARTE Víctor | Movistar Team | 03:22 | ||
46. | BARBERO Carlos | Movistar Team | 03:22 | ||
47. | KÜNG Stefan | BMC Racing Team | 03:22 | ||
48. | VENTER Jacobus | Team Dimension Data | 03:22 | ||
49. | SEPÚLVEDA Eduardo | Movistar Team | 03:22 | ||
50. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Team Sky | 03:22 | ||
51. | GAVIRIA Fernando | Quick-Step Floors | 03:22 | ||
52. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 03:22 | ||
53. | SCOTSON Miles | BMC Racing Team | 03:22 | ||
54. | WRIGHT Alfred | Veľká Británia | 03:22 | ||
55. | ROELANDTS Jürgen | BMC Racing Team | 03:22 | ||
56. | DRUCKER Jempy | BMC Racing Team | 03:22 | ||
57. | BRESCHEL Matti | EF Education First - Drapac | 03:22 | ||
58. | DOWSETT Alex | Kaťuša - Alpecin | 03:22 | ||
59. | CARBONI Giovanni | Bardiani - CSF | 03:22 | ||
60. | THOMAS Geraint | Team Sky | 03:22 | ||
61. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 03:22 | ||
62. | SWIFT Ben | Veľká Británia | 03:22 | ||
63. | STANNARD Ian | Team Sky | 03:22 | ||
64. | RICHEZE Maximiliano | Quick-Step Floors | 03:22 | ||
65. | MODOLO Sacha | EF Education First - Drapac | 03:22 | ||
66. | ORAM James | One Pro Cycling | 03:22 | ||
67. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 03:22 | ||
68. | HOFSTEDE Lennard | Team Sunweb | 03:22 | ||
69. | CHAVANEL Sylvain | Direct Energie | 03:22 | ||
70. | HANDLEY Richard | Madison Genesis | 03:22 | ||
71. | ROWSELL Erick | Madison Genesis | 03:22 | ||
72. | NIEVE Mikel | Mitchelton - Scott | 03:22 | ||
73. | POWER Robert | Mitchelton - Scott | 03:22 | ||
74. | BOUWMAN Koen | Team LottoNL - Jumbo | 03:22 | ||
75. | ZABEL Rick | Kaťuša - Alpecin | 06:26 | ||
76. | BOSTOCK Matthew | Veľká Británia | 06:26 | ||
77. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 06:26 | ||
78. | PHINNEY Taylor | EF Education First - Drapac | 06:26 | ||
79. | DOWNEY Mark | Team Wiggins | 06:26 | ||
80. | EWAN Caleb | Mitchelton - Scott | 06:26 | ||
81. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 06:26 | ||
82. | CARDIS Romain | Direct Energie | 06:26 | ||
83. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 11:14 | ||
84. | RENSHAW Mark | Team Dimension Data | 11:54 | ||
85. | TEGGART Matthew | Team Wiggins | 11:54 | ||
86. | GARDIAS Dexter | Canyon Eisberg | 11:54 | ||
87. | SLATER Alistair | JLT Condor | 11:54 | ||
88. | PATON Alex | Canyon Eisberg | 11:54 | ||
89. | PYM George | Madison Genesis | 11:54 | ||
90. | PICHOT Alexandre | Direct Energie | 11:54 | ||
91. | FROOME Christopher | Team Sky | 11:54 | ||
DNF | THEUNS Edward | Team Sunweb | odstúpil | ||
DNF | VANENDERT Jelle | Lotto Soudal | odstúpil | ||
DNF | WALKER Joey | Team Wiggins | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 8:15:30 | 5 | ||||
2. | MEYER Cameron | Mitchelton - Scott | 00:00 | |||||
3. | BEVIN Patrick | BMC Racing Team | 00:08 | |||||
4. | POELS Wout | Team Sky | 00:12 | |||||
5. | SÜTTERLIN Jasha | Movistar Team | 00:12 | |||||
6. | HAMILTON Chris | Team Sunweb | 00:12 |
7. | ALAPHILIPPE Julian | Quick-Step Floors | 00:12 | ||
8. | JUNGELS Bob | Quick-Step Floors | 00:12 | ||
9. | ROGLIČ Primož | Team LottoNL - Jumbo | 00:12 | ||
10. | CARTHY Hugh | EF Education First - Drapac | 00:19 | ||
11. | DAVIES Scott | Team Dimension Data | 00:22 | ||
12. | HAYTER Ethan | Veľká Británia | 00:49 | ||
13. | THWAITES Scott | Team Dimension Data | 00:49 | ||
14. | SMITH Dion | Wanty - Groupe Gobert | 00:49 | ||
15. | VAN EMDEN Jos | Team LottoNL - Jumbo | 00:49 | ||
16. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:49 | ||
17. | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | 00:49 | ||
18. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 00:49 | ||
19. | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL - Jumbo | 00:49 | ||
20. | POWLESS Neilson | Team LottoNL - Jumbo | 00:49 | ||
21. | PIDCOCK Thomas | Team Wiggins | 00:49 | ||
22. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 00:49 | ||
23. | STEDMAN Maximilian | Canyon Eisberg | 00:49 | ||
24. | WÜRTZ Mads | Kaťuša - Alpecin | 00:49 | ||
25. | HOLMES Matthew | Madison Genesis | 00:49 | ||
26. | STRAKHOV Dmitry | Kaťuša - Alpecin | 00:49 | ||
27. | BRADBURY Edmund | JLT Condor | 00:49 | ||
28. | VAN GARDEREN Tejay | BMC Racing Team | 00:49 | ||
29. | SCHACHMANN Maximilian | Quick-Step Floors | 00:49 | ||
30. | WILLIAMS Stephen | Veľká Británia | 00:49 | ||
31. | KIRIENKA Vasil | Team Sky | 00:49 | ||
32. | HIVERT Jonathan | Direct Energie | 00:49 | ||
33. | SHAW James | Lotto Soudal | 01:14 | ||
34. | SWIFT Connor | Madison Genesis | 01:42 | ||
35. | GAVIRIA Fernando | Quick-Step Floors | 03:28 | ||
36. | PASQUALON Andrea | Wanty - Groupe Gobert | 03:32 | ||
37. | CULLAIGH Gabriel | Team Wiggins | 03:32 | ||
38. | LIEPINS Emils | One Pro Cycling | 03:32 | ||
39. | ROELANDTS Jürgen | BMC Racing Team | 03:32 | ||
40. | BARBERO Carlos | Movistar Team | 03:32 | ||
41. | THOMSON Jay | Team Dimension Data | 03:32 | ||
42. | MODOLO Sacha | EF Education First - Drapac | 03:32 | ||
43. | SWIFT Ben | Veľká Británia | 03:32 | ||
44. | DOWSETT Alex | Kaťuša - Alpecin | 03:32 | ||
45. | KÜNG Stefan | BMC Racing Team | 03:32 | ||
46. | CHRISTENSEN Ryan | Canyon Eisberg | 03:32 | ||
47. | EEKHOFF Nils | Team Sunweb | 03:32 | ||
48. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 03:32 | ||
49. | BOUWMAN Koen | Team LottoNL - Jumbo | 03:32 | ||
50. | WRIGHT Alfred | Veľká Británia | 03:32 | ||
51. | OURSELIN Paul | Direct Energie | 03:32 | ||
52. | HOFSTEDE Lennard | Team Sunweb | 03:32 | ||
53. | CHAVANEL Sylvain | Direct Energie | 03:32 | ||
54. | DE LA PARTE Víctor | Movistar Team | 03:32 | ||
55. | BRESCHEL Matti | EF Education First - Drapac | 03:32 | ||
56. | SEPÚLVEDA Eduardo | Movistar Team | 03:32 | ||
57. | DRUCKER Jempy | BMC Racing Team | 03:32 | ||
58. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 03:32 | ||
59. | CARBONI Giovanni | Bardiani - CSF | 03:32 | ||
60. | SCOTSON Miles | BMC Racing Team | 03:32 | ||
61. | RICHEZE Maximiliano | Quick-Step Floors | 03:32 | ||
62. | THOMAS Geraint | Team Sky | 03:32 | ||
63. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 03:32 | ||
64. | VENTER Jacobus | Team Dimension Data | 03:32 | ||
65. | NIEVE Mikel | Mitchelton - Scott | 03:32 | ||
66. | ORAM James | One Pro Cycling | 03:32 | ||
67. | POWER Robert | Mitchelton - Scott | 03:32 | ||
68. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 06:26 | ||
69. | EWAN Caleb | Mitchelton - Scott | 06:30 | ||
70. | ZABEL Rick | Kaťuša - Alpecin | 06:36 | ||
71. | CARDIS Romain | Direct Energie | 06:36 | ||
72. | PHINNEY Taylor | EF Education First - Drapac | 06:36 | ||
73. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 06:36 | ||
74. | VERVAEKE Louis | Team Sunweb | 07:27 | ||
75. | FOUCHE James | Team Wiggins | 07:27 | ||
76. | DLAMINI Nic | Team Dimension Data | 07:27 | ||
77. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Team Sky | 07:27 | ||
78. | STANNARD Ian | Team Sky | 07:27 | ||
79. | HANDLEY Richard | Madison Genesis | 08:17 | ||
80. | ROWSELL Erick | Madison Genesis | 08:17 | ||
81. | BOSTOCK Matthew | Veľká Británia | 11:16 | ||
82. | DOWNEY Mark | Team Wiggins | 11:22 | ||
83. | TEGGART Matthew | Team Wiggins | 11:55 | ||
84. | RENSHAW Mark | Team Dimension Data | 12:04 | ||
85. | FROOME Christopher | Team Sky | 12:04 | ||
86. | SLATER Alistair | JLT Condor | 12:04 | ||
87. | PYM George | Madison Genesis | 14:30 | ||
88. | PICHOT Alexandre | Direct Energie | 14:30 | ||
89. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 15:19 | ||
90. | GARDIAS Dexter | Canyon Eisberg | 15:59 | ||
91. | PATON Alex | Canyon Eisberg | 15:59 |
3. | 4.9. | Bristol > Bristol | 128 km | Alaphilippe |
profil etapy, 1359 nastúpaných metrov (© tourofbritain.co.uk) |
Na Okolo Británie cyklisti absolvovali doposiaľ najkratšiu etapu. Hlavne preto tímy ako Quick-Step Floors a Sky nepúšťali dva vytvorené úniky príliš ďaleko. Prvý, šesťčlenný, v ktorom to skúšal aj André Greipel z Lotto Soudal, pelotón dobehol presne v polovici dňa. Potom sa podarilo ujsť Tonymu Martinovi z Kaťuše - Alpecin a ďalším trom pretekárom, no ani oni to do cieľa nedotiahli. Na posledných kilometroch skúšal svoje šťastie aj Bob Jungels z Quick-Stepu Floors, ktorý na malú chvíľku rozdelil pelotón na viac skupín.
Domáci Sky však išli vysoké tempo počas celého dňa, zvládli aj túto situáciu a hlavne vďaka nim v závere etapy došlo na hromadný dojazd. V ňom mali prevahu klasikári pred šprintérmi, keďže sa šprintovalo do mierneho kopca. Víťazstvo na svoju stranu vybojoval Julian Alaphilippe, ktorý sa v GC dostal už na tretie miesto. Pozíciu priebežného lídra bude zajtra obhajovať Patrick Bevin z BMC Racing Team, ktorý dnes finišoval druhý. Alessandro Tonelli z Bardiani - CSF, ktorý dnes nosil zelené tričko, v záverečnom krátkom stúpaní stratil takmer minútu.
Vyjadrenie Juliana Alaphilippa (víťaz) |
"Som veľmi šťastný, keď vyhráme, ale dnes to bolo špeciálne, pretože sme to skúšali od začiatku pretekov. Dnes bola na to dobrá príležitosť. Tím pracoval skvele, celý deň kontrolovali etapu - hlavne vo finále. S Bobom Jungelsom sme skúšali buď atakovať, alebo ísť do šprintu so mnou. Na konci mi vytvoril perfektný vláčik. Som veľmi rád, že som zavŕšil úsilie tímu s príjemným víťazstvom." |
Výsledky | ||||||||
1. | ALAPHILIPPE Julian | Quick-Step Floors | 2:47:41 | 20 | ||||
2. | BEVIN Patrick | BMC Racing Team | 00:00 | 10 | ||||
3. | LIEPINS Emils | One Pro Cycling | 00:00 | 5 | ||||
4. | HAYTER Ethan | Veľká Británia | 00:00 | |||||
5. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 00:00 | |||||
6. | SWIFT Connor | Madison Genesis | 00:00 |
7. | WÜRTZ Mads | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
8. | SÜTTERLIN Jasha | Movistar Team | 00:00 | ||
9. | SMITH Dion | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
10. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
11. | HIVERT Jonathan | Direct Energie | 00:00 | ||
12. | EWAN Caleb | Mitchelton - Scott | 00:00 | ||
13. | VAN EMDEN Jos | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
14. | MODOLO Sacha | EF Education First - Drapac | 00:00 | ||
15. | POELS Wout | Team Sky | 00:00 | ||
16. | STEDMAN Maximilian | Canyon Eisberg | 00:00 | ||
17. | PIDCOCK Thomas | Team Wiggins | 00:00 | ||
18. | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | 00:00 | ||
19. | POWLESS Neilson | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
20. | HAMILTON Chris | Team Sunweb | 00:00 | ||
21. | MEYER Cameron | Mitchelton - Scott | 00:00 | ||
22. | BRADBURY Edmund | JLT Condor | 00:00 | ||
23. | STRAKHOV Dmitry | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
24. | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
25. | CARTHY Hugh | EF Education First - Drapac | 00:00 | ||
26. | ROGLIČ Primož | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
27. | DAVIES Scott | Team Dimension Data | 00:00 | ||
28. | ROELANDTS Jürgen | BMC Racing Team | 00:00 | ||
29. | VERVAEKE Louis | Team Sunweb | 00:00 | ||
30. | SEPÚLVEDA Eduardo | Movistar Team | 00:00 | ||
31. | NIEVE Mikel | Mitchelton - Scott | 00:00 | ||
32. | JUNGELS Bob | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
33. | DOWNEY Mark | Team Wiggins | 00:06 | ||
34. | KEUKELEIRE Jens | Lotto Soudal | 00:06 | ||
35. | SLATER Alistair | JLT Condor | 00:06 | ||
36. | BARBERO Carlos | Movistar Team | 00:06 | ||
37. | CHAVANEL Sylvain | Direct Energie | 00:06 | ||
38. | POWER Robert | Mitchelton - Scott | 00:06 | ||
39. | SHAW James | Lotto Soudal | 00:06 | ||
40. | VAN GARDEREN Tejay | BMC Racing Team | 00:19 | ||
41. | ORAM James | One Pro Cycling | 00:40 | ||
42. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 00:51 | ||
43. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 00:51 | ||
44. | THWAITES Scott | Team Dimension Data | 00:51 | ||
45. | OURSELIN Paul | Direct Energie | 00:51 | ||
46. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 00:51 | ||
47. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 00:51 | ||
48. | RICHEZE Maximiliano | Quick-Step Floors | 00:51 | ||
49. | CHRISTENSEN Ryan | Canyon Eisberg | 01:02 | ||
50. | DOWSETT Alex | Kaťuša - Alpecin | 01:23 | ||
51. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 01:23 | ||
52. | FERNANDES José | EF Education First - Drapac | 01:23 | ||
53. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 01:23 | ||
54. | CULLAIGH Gabriel | Team Wiggins | 01:23 | ||
55. | KÜNG Stefan | BMC Racing Team | 01:23 | ||
56. | BRESCHEL Matti | EF Education First - Drapac | 01:23 | ||
57. | PASQUALON Andrea | Wanty - Groupe Gobert | 01:23 | ||
58. | DRUCKER Jempy | BMC Racing Team | 01:23 | ||
59. | THOMAS Geraint | Team Sky | 01:23 | ||
60. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Team Sky | 01:23 | ||
61. | STANNARD Ian | Team Sky | 01:46 | ||
62. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 02:01 | ||
63. | WILLIAMS Stephen | Veľká Británia | 02:06 | ||
64. | SCHACHMANN Maximilian | Quick-Step Floors | 02:06 | ||
65. | TEGGART Matthew | Team Wiggins | 02:59 | ||
66. | THOMSON Jay | Team Dimension Data | 02:59 | ||
67. | DLAMINI Nic | Team Dimension Data | 02:59 | ||
68. | EEKHOFF Nils | Team Sunweb | 02:59 | ||
69. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 02:59 | ||
70. | DE LA PARTE Víctor | Movistar Team | 02:59 | ||
71. | GUARDINI Andrea | Bardiani - CSF | 02:59 | ||
72. | HOLMES Matthew | Madison Genesis | 02:59 | ||
73. | VENTER Jacobus | Team Dimension Data | 02:59 | ||
74. | SCOTSON Miles | BMC Racing Team | 02:59 | ||
75. | HOFLAND Moreno | Lotto Soudal | 02:59 | ||
76. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 02:59 | ||
77. | KIRIENKA Vasil | Team Sky | 02:59 | ||
78. | CARDIS Romain | Direct Energie | 02:59 | ||
79. | ANTONINI Simone | Wanty - Groupe Gobert | 02:59 | ||
80. | BAYLIS Tom | One Pro Cycling | 02:59 | ||
81. | GAVIRIA Fernando | Quick-Step Floors | 02:59 | ||
82. | CARBONI Giovanni | Bardiani - CSF | 02:59 | ||
83. | MOSES Thomas | JLT Condor | 03:58 | ||
84. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 05:36 | ||
85. | PATON Alex | Canyon Eisberg | 05:36 | ||
86. | PICHOT Alexandre | Direct Energie | 05:36 | ||
87. | TULIK Angelo | Direct Energie | 05:36 | ||
88. | STEWART Thomas | JLT Condor | 05:36 | ||
89. | PHINNEY Taylor | EF Education First - Drapac | 05:36 | ||
90. | McLAY Daniel | EF Education First - Drapac | 05:36 | ||
91. | TOWNSEND Rory | Canyon Eisberg | 05:36 | ||
92. | NALLY Joe | Veľká Británia | 05:36 | ||
93. | FROOME Christopher | Team Sky | 05:36 | ||
94. | SWIFT Ben | Veľká Británia | 05:36 | ||
95. | BOSTOCK Matthew | Veľká Británia | 05:36 | ||
96. | TENNANT Andrew | Canyon Eisberg | 05:36 | ||
97. | WRIGHT Alfred | Veľká Británia | 05:36 | ||
98. | HANDLEY Richard | Madison Genesis | 05:36 | ||
99. | FOUCHE James | Team Wiggins | 05:36 | ||
100. | RENSHAW Mark | Team Dimension Data | 05:36 | ||
101. | PYM George | Madison Genesis | 05:36 | ||
102. | MOULD Jon | JLT Condor | 05:36 | ||
103. | GARDIAS Dexter | Canyon Eisberg | 05:36 | ||
104. | MCEVOY Jonathan | Madison Genesis | 05:36 | ||
105. | ROWSELL Erick | Madison Genesis | 05:36 | ||
106. | BAUHAUS Phil | Team Sunweb | 05:36 | ||
107. | HOFSTEDE Lennard | Team Sunweb | 05:36 | ||
108. | ZABEL Rick | Kaťuša - Alpecin | 05:36 | ||
109. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 05:36 | ||
110. | LATHAM Christopher | One Pro Cycling | 06:45 | ||
111. | MARTIN Tony | Kaťuša - Alpecin | 07:04 | ||
112. | KLUGE Roger | Mitchelton - Scott | 07:31 | ||
113. | KEISSE Iljo | Quick-Step Floors | 07:31 | ||
114. | BRIGGS Graham | JLT Condor | 07:31 | ||
115. | BOUWMAN Koen | Team LottoNL - Jumbo | 09:31 | ||
DNS | HAMILTON Lucas | Mitchelton - Scott | neštart. |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | BEVIN Patrick | BMC Racing Team | 11:03:11 | 5 | ||||
2. | MEYER Cameron | Mitchelton - Scott | 00:00 | |||||
3. | ALAPHILIPPE Julian | Quick-Step Floors | 00:02 | |||||
4. | SÜTTERLIN Jasha | Movistar Team | 00:12 | |||||
5. | POELS Wout | Team Sky | 00:12 | |||||
6. | HAMILTON Chris | Team Sunweb | 00:12 |
7. | JUNGELS Bob | Quick-Step Floors | 00:12 | ||
8. | ROGLIČ Primož | Team LottoNL - Jumbo | 00:12 | ||
9. | CARTHY Hugh | EF Education First - Drapac | 00:19 | ||
10. | DAVIES Scott | Team Dimension Data | 00:22 | ||
11. | WÜRTZ Mads | Kaťuša - Alpecin | 00:46 | ||
12. | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL - Jumbo | 00:46 | ||
13. | STRAKHOV Dmitry | Kaťuša - Alpecin | 00:46 | ||
14. | HAYTER Ethan | Veľká Británia | 00:49 | ||
15. | SMITH Dion | Wanty - Groupe Gobert | 00:49 | ||
16. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:49 | ||
17. | VAN EMDEN Jos | Team LottoNL - Jumbo | 00:49 | ||
18. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 00:49 | ||
19. | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | 00:49 | ||
20. | PIDCOCK Thomas | Team Wiggins | 00:49 | ||
21. | POWLESS Neilson | Team LottoNL - Jumbo | 00:49 | ||
22. | STEDMAN Maximilian | Canyon Eisberg | 00:49 | ||
23. | BRADBURY Edmund | JLT Condor | 00:49 | ||
24. | HIVERT Jonathan | Direct Energie | 00:49 | ||
25. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 00:51 | ||
26. | VAN GARDEREN Tejay | BMC Racing Team | 01:08 | ||
27. | SHAW James | Lotto Soudal | 01:24 | ||
28. | THWAITES Scott | Team Dimension Data | 01:40 | ||
29. | SWIFT Connor | Madison Genesis | 01:42 | ||
30. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 02:49 | ||
31. | SCHACHMANN Maximilian | Quick-Step Floors | 02:55 | ||
32. | WILLIAMS Stephen | Veľká Británia | 02:55 | ||
33. | LIEPINS Emils | One Pro Cycling | 03:28 | ||
34. | ROELANDTS Jürgen | BMC Racing Team | 03:32 | ||
35. | MODOLO Sacha | EF Education First - Drapac | 03:32 | ||
36. | SEPÚLVEDA Eduardo | Movistar Team | 03:32 | ||
37. | NIEVE Mikel | Mitchelton - Scott | 03:32 | ||
38. | BARBERO Carlos | Movistar Team | 03:38 | ||
39. | CHAVANEL Sylvain | Direct Energie | 03:38 | ||
40. | POWER Robert | Mitchelton - Scott | 03:38 | ||
41. | HOLMES Matthew | Madison Genesis | 03:48 | ||
42. | KIRIENKA Vasil | Team Sky | 03:48 | ||
43. | ORAM James | One Pro Cycling | 04:12 | ||
44. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 04:23 | ||
45. | OURSELIN Paul | Direct Energie | 04:23 | ||
46. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 04:23 | ||
47. | RICHEZE Maximiliano | Quick-Step Floors | 04:23 | ||
48. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 04:23 | ||
49. | CHRISTENSEN Ryan | Canyon Eisberg | 04:34 | ||
50. | PASQUALON Andrea | Wanty - Groupe Gobert | 04:55 | ||
51. | CULLAIGH Gabriel | Team Wiggins | 04:55 | ||
52. | DOWSETT Alex | Kaťuša - Alpecin | 04:55 | ||
53. | KÜNG Stefan | BMC Racing Team | 04:55 | ||
54. | BRESCHEL Matti | EF Education First - Drapac | 04:55 | ||
55. | DRUCKER Jempy | BMC Racing Team | 04:55 | ||
56. | THOMAS Geraint | Team Sky | 04:55 | ||
57. | GAVIRIA Fernando | Quick-Step Floors | 06:27 | ||
58. | EWAN Caleb | Mitchelton - Scott | 06:30 | ||
59. | THOMSON Jay | Team Dimension Data | 06:31 | ||
60. | EEKHOFF Nils | Team Sunweb | 06:31 | ||
61. | DE LA PARTE Víctor | Movistar Team | 06:31 | ||
62. | SCOTSON Miles | BMC Racing Team | 06:31 | ||
63. | CARBONI Giovanni | Bardiani - CSF | 06:31 | ||
64. | VENTER Jacobus | Team Dimension Data | 06:31 | ||
65. | VERVAEKE Louis | Team Sunweb | 07:27 | ||
66. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 07:59 | ||
67. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Team Sky | 08:50 | ||
68. | SWIFT Ben | Veľká Británia | 09:08 | ||
69. | WRIGHT Alfred | Veľká Británia | 09:08 | ||
70. | HOFSTEDE Lennard | Team Sunweb | 09:08 | ||
71. | STANNARD Ian | Team Sky | 09:13 | ||
72. | CARDIS Romain | Direct Energie | 09:35 | ||
73. | DLAMINI Nic | Team Dimension Data | 10:26 | ||
74. | DOWNEY Mark | Team Wiggins | 11:28 | ||
75. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 12:02 | ||
76. | SLATER Alistair | JLT Condor | 12:10 | ||
77. | KEUKELEIRE Jens | Lotto Soudal | 12:10 | ||
78. | ZABEL Rick | Kaťuša - Alpecin | 12:12 | ||
79. | PHINNEY Taylor | EF Education First - Drapac | 12:12 | ||
80. | BOUWMAN Koen | Team LottoNL - Jumbo | 13:03 | ||
81. | FOUCHE James | Team Wiggins | 13:03 | ||
82. | HANDLEY Richard | Madison Genesis | 13:53 | ||
83. | ROWSELL Erick | Madison Genesis | 13:53 | ||
84. | TEGGART Matthew | Team Wiggins | 14:54 | ||
85. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 15:03 | ||
86. | HOFLAND Moreno | Lotto Soudal | 15:03 | ||
87. | ANTONINI Simone | Wanty - Groupe Gobert | 15:03 | ||
88. | BOSTOCK Matthew | Veľká Británia | 16:52 | ||
89. | BAYLIS Tom | One Pro Cycling | 17:29 | ||
90. | GUARDINI Andrea | Bardiani - CSF | 17:29 | ||
91. | MOULD Jon | JLT Condor | 17:37 | ||
92. | TULIK Angelo | Direct Energie | 17:38 | ||
93. | NALLY Joe | Veľká Británia | 17:40 | ||
94. | RENSHAW Mark | Team Dimension Data | 17:40 | ||
95. | STEWART Thomas | JLT Condor | 17:40 | ||
96. | FROOME Christopher | Team Sky | 17:40 | ||
97. | McLAY Daniel | EF Education First - Drapac | 17:40 | ||
98. | TENNANT Andrew | Canyon Eisberg | 17:40 | ||
99. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 18:18 | ||
100. | MARTIN Tony | Kaťuša - Alpecin | 19:07 | ||
101. | MOSES Thomas | JLT Condor | 19:53 | ||
102. | FERNANDES José | EF Education First - Drapac | 20:05 | ||
103. | PICHOT Alexandre | Direct Energie | 20:06 | ||
104. | PYM George | Madison Genesis | 20:06 | ||
105. | BAUHAUS Phil | Team Sunweb | 20:06 | ||
106. | KLUGE Roger | Mitchelton - Scott | 20:28 | ||
107. | LATHAM Christopher | One Pro Cycling | 21:15 | ||
108. | PATON Alex | Canyon Eisberg | 21:35 | ||
109. | GARDIAS Dexter | Canyon Eisberg | 21:35 | ||
110. | TOWNSEND Rory | Canyon Eisberg | 22:23 | ||
111. | MCEVOY Jonathan | Madison Genesis | 22:27 | ||
112. | KEISSE Iljo | Quick-Step Floors | 24:22 | ||
113. | BRIGGS Graham | JLT Condor | 25:13 | ||
114. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 29:38 | ||
115. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 33:51 |
4. | 5.9. | Nuneaton > Leamington Spa | 183 km | Greipel |
profil etapy, 1693 nastúpaných metrov (© tourofbritain.co.uk) |
Štvrtá etapa na Tour of Britain bola hodnotená ako rovinatá a preto sa očakávalo, že v závere dňa sa o víťazstvo pobijú najrýchlejší muži v pelotóne. Proti však boli jazdci v celodennom úniku, ktorí sa bez boja vzdať nechceli a dlho odolávali tlaku zo strany šprintérskych tímov. Hlavný balík utečencov dobehol iba štyri kilometre pred páskou a tak sa predpovede naplnili. V záverečnom špurte konkurentov prevalcoval André Greipel, ktorý v Británii zaznamenal už druhé etapové prvenstvo.
Dnešný deň bol pre favoritov na celkové víťazstvo len transportným. Žiadne útoky spomedzi nich neprišli a preto sa nezmenil ani držiteľ zeleného trička. V zajtrajšej tímovej časovke bude pozíciu lídra brániť BMC Racing Team a Patrick Bevin, ktorého budú chcieť vyzliecť Mitchelton - Scott a Quick-Step Floors. Cameron Meyer po dnešku stráca na cyklistu z Nového Zélandu len štyri sekundy, Julian Alaphilippe šesť.
Vyjadrenie Andrého Greipela (víťaz) |
"Samozrejme, bolo dôležité mať v poslednej zákrute dobrú pozíciu. Ostatní chlapi veľmi dobre pracovali na tom, aby ma tam udržali, pretože to bolo chaotické. Jasper De Buyst bol veľmi silná podpora. Bolo mi jasné, že to bude dlhý šprint, ale v zákrute som dupol na plyn a vyšlo to perfektne. Ak nie ste v zákrute vpredu, je obtiažnejšie šprintovať po svojom. Mal som nejaké problémy s mojím sedlom - bolo to nepohodlné. Všetci vedeli, že to dnes aj tak bude hromadný dojazd a so šesť-člennými tímami bude ťažké dostať sa do úniku. My sme mali len päť jazdcov, ale Jens Keukeleire silno jazdil v čele. Sme veľmi potešení ďalším víťazstvom na Tour of Britain."
|
Výsledky | ||||||||
1. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 4:22:04 | 20 | ||||
2. | MODOLO Sacha | EF Education First - Drapac | 00:00 | 10 | ||||
3. | BEVIN Patrick | BMC Racing Team | 00:00 | 5 | ||||
4. | ZABEL Rick | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | |||||
5. | BARBERO Carlos | Movistar Team | 00:00 | |||||
6. | LIEPIņš Emīls | One Pro Cycling | 00:00 |
7. | CARDIS Romain | Direct Energie | 00:00 | ||
8. | McLAY Daniel | EF Education First - Drapac | 00:00 | ||
9. | TENNANT Andrew | Canyon Eisberg | 00:00 | ||
10. | CULLAIGH Gabriel | Team Wiggins | 00:00 | ||
11. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
12. | GAVIRIA Fernando | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
13. | PHINNEY Taylor | EF Education First - Drapac | 00:00 | ||
14. | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | 00:00 | ||
15. | RENSHAW Mark | Team Dimension Data | 00:00 | ||
16. | PASQUALON Andrea | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
17. | DOWNEY Mark | Team Wiggins | 00:00 | ||
18. | SÜTTERLIN Jasha | Movistar Team | 00:00 | ||
19. | POELS Wout | Team Sky | 00:00 | ||
20. | ROELANDTS Jürgen | BMC Racing Team | 00:00 | ||
21. | SWIFT Connor | Madison Genesis | 00:00 | ||
22. | SLATER Alistair | JLT Condor | 00:00 | ||
23. | WÜRTZ Mads | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
24. | CHRISTENSEN Ryan | Canyon Eisberg | 00:00 | ||
25. | STEDMAN Maximilian | Canyon Eisberg | 00:00 | ||
26. | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
27. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
28. | GUARDINI Andrea | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
29. | SMITH Dion | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
30. | EWAN Caleb | Mitchelton - Scott | 00:00 | ||
31. | JUNGELS Bob | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
32. | RICHEZE Maximiliano | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
33. | BRADBURY Edmund | JLT Condor | 00:00 | ||
34. | DRUCKER Jempy | BMC Racing Team | 00:00 | ||
35. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 00:00 | ||
36. | SHAW James | Lotto Soudal | 00:00 | ||
37. | TOWNSEND Rory | Canyon Eisberg | 00:00 | ||
38. | ALAPHILIPPE Julian | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
39. | POWLESS Neilson | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
40. | CARBONI Giovanni | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
41. | DAVIES Scott | Team Dimension Data | 00:00 | ||
42. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
43. | STRAKHOV Dmitry | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
44. | ANTONINI Simone | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
45. | KÜNG Stefan | BMC Racing Team | 00:00 | ||
46. | HAMILTON Chris | Team Sunweb | 00:00 | ||
47. | VAN EMDEN Jos | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
48. | BAYLIS Tom | One Pro Cycling | 00:00 | ||
49. | SWIFT Ben | Veľká Británia | 00:00 | ||
50. | PIDCOCK Thomas | Team Wiggins | 00:00 | ||
51. | CARTHY Hugh | EF Education First - Drapac | 00:00 | ||
52. | PICHOT Alexandre | Direct Energie | 00:00 | ||
53. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 00:00 | ||
54. | HOLMES Matthew | Madison Genesis | 00:00 | ||
55. | MEYER Cameron | Mitchelton - Scott | 00:00 | ||
56. | PYM George | Madison Genesis | 00:00 | ||
57. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 00:00 | ||
58. | DOWSETT Alex | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
59. | ROGLIČ Primož | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
60. | MOULD Jon | JLT Condor | 00:00 | ||
61. | SEPÚLVEDA Eduardo | Movistar Team | 00:00 | ||
62. | CHAVANEL Sylvain | Direct Energie | 00:00 | ||
63. | NIEVE Mikel | Mitchelton - Scott | 00:00 | ||
64. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
65. | VERVAEKE Louis | Team Sunweb | 00:00 | ||
66. | THOMSON Jay | Team Dimension Data | 00:00 | ||
67. | POWER Robert | Mitchelton - Scott | 00:00 | ||
68. | TEGGART Matthew | Team Wiggins | 00:00 | ||
69. | DLAMINI Nic | Team Dimension Data | 00:00 | ||
70. | WRIGHT Alfred | Veľká Británia | 00:00 | ||
71. | THWAITES Scott | Team Dimension Data | 00:00 | ||
72. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
73. | NALLY Joe | Veľká Británia | 00:00 | ||
74. | LATHAM Christopher | One Pro Cycling | 00:00 | ||
75. | VENTER Jacobus | Team Dimension Data | 00:00 | ||
76. | VAN GARDEREN Tejay | BMC Racing Team | 00:00 | ||
77. | HIVERT Jonathan | Direct Energie | 00:00 | ||
78. | SCOTSON Miles | BMC Racing Team | 00:00 | ||
79. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Team Sky | 00:00 | ||
80. | KIRIENKA Vasil | Team Sky | 00:00 | ||
81. | THOMAS Geraint | Team Sky | 00:00 | ||
82. | DE LA PARTE Víctor | Movistar Team | 00:00 | ||
83. | ORAM James | One Pro Cycling | 00:00 | ||
84. | SCHACHMANN Maximilian | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
85. | WILLIAMS Stephen | Veľká Británia | 00:00 | ||
86. | HANDLEY Richard | Madison Genesis | 00:00 | ||
87. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
88. | HOFSTEDE Lennard | Team Sunweb | 00:00 | ||
89. | OURSELIN Paul | Direct Energie | 00:00 | ||
90. | STEWART Thomas | JLT Condor | 00:00 | ||
91. | BRESCHEL Matti | EF Education First - Drapac | 00:22 | ||
92. | BOSTOCK Matthew | Veľká Británia | 00:32 | ||
93. | TULIK Angelo | Direct Energie | 00:32 | ||
94. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 00:38 | ||
95. | STANNARD Ian | Team Sky | 00:44 | ||
96. | FROOME Christopher | Team Sky | 00:44 | ||
97. | FOUCHE James | Team Wiggins | 00:44 | ||
98. | GARDIAS Dexter | Canyon Eisberg | 00:44 | ||
99. | KLUGE Roger | Mitchelton - Scott | 00:44 | ||
100. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 00:44 | ||
101. | MARTIN Tony | Kaťuša - Alpecin | 00:44 | ||
102. | BAUHAUS Phil | Team Sunweb | 00:44 | ||
103. | PATON Alex | Canyon Eisberg | 00:44 | ||
104. | ROWSELL Erick | Madison Genesis | 00:44 | ||
105. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 01:03 | ||
106. | MCEVOY Jonathan | Madison Genesis | 01:07 | ||
107. | HOFLAND Moreno | Lotto Soudal | 01:07 | ||
108. | KEUKELEIRE Jens | Lotto Soudal | 01:30 | ||
109. | FERNANDES José | EF Education First - Drapac | 01:33 | ||
110. | EEKHOFF Nils | Team Sunweb | 01:33 | ||
111. | HAYTER Ethan | Veľká Británia | 01:33 | ||
112. | MOSES Thomas | JLT Condor | 03:14 | ||
113. | BRIGGS Graham | JLT Condor | 03:14 | ||
114. | KEISSE Iljo | Quick-Step Floors | 03:50 | ||
115. | BOUWMAN Koen | Team LottoNL - Jumbo | 03:50 |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | BEVIN Patrick | BMC Racing Team | 15:25:11 | 5 | ||||
2. | MEYER Cameron | Mitchelton - Scott | 00:04 | |||||
3. | ALAPHILIPPE Julian | Quick-Step Floors | 00:06 | |||||
4. | SÜTTERLIN Jasha | Movistar Team | 00:16 | |||||
5. | POELS Wout | Team Sky | 00:16 | |||||
6. | HAMILTON Chris | Team Sunweb | 00:16 |
7. | JUNGELS Bob | Quick-Step Floors | 00:16 | ||
8. | ROGLIČ Primož | Team LottoNL - Jumbo | 00:16 | ||
9. | CARTHY Hugh | EF Education First - Drapac | 00:23 | ||
10. | DAVIES Scott | Team Dimension Data | 00:26 | ||
11. | WÜRTZ Mads | Kaťuša - Alpecin | 00:50 | ||
12. | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL - Jumbo | 00:50 | ||
13. | STRAKHOV Dmitry | Kaťuša - Alpecin | 00:50 | ||
14. | SMITH Dion | Wanty - Groupe Gobert | 00:50 | ||
15. | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | 00:50 | ||
16. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:50 | ||
17. | VAN EMDEN Jos | Team LottoNL - Jumbo | 00:50 | ||
18. | STEDMAN Maximilian | Canyon Eisberg | 00:50 | ||
19. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 00:50 | ||
20. | POWLESS Neilson | Team LottoNL - Jumbo | 00:50 | ||
21. | PIDCOCK Thomas | Team Wiggins | 00:50 | ||
22. | HAYTER Ethan | Veľká Británia | 00:50 | ||
23. | BRADBURY Edmund | JLT Condor | 00:50 | ||
24. | HIVERT Jonathan | Direct Energie | 00:50 | ||
25. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 00:55 | ||
26. | VAN GARDEREN Tejay | BMC Racing Team | 01:12 | ||
27. | SHAW James | Lotto Soudal | 01:28 | ||
28. | THWAITES Scott | Team Dimension Data | 01:44 | ||
29. | SWIFT Connor | Madison Genesis | 01:46 | ||
30. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 02:53 | ||
31. | SCHACHMANN Maximilian | Quick-Step Floors | 02:59 | ||
32. | WILLIAMS Stephen | Veľká Británia | 02:59 | ||
33. | MODOLO Sacha | EF Education First - Drapac | 03:30 | ||
34. | LIEPIņš Emīls | One Pro Cycling | 03:32 | ||
35. | ROELANDTS Jürgen | BMC Racing Team | 03:36 | ||
36. | SEPÚLVEDA Eduardo | Movistar Team | 03:36 | ||
37. | NIEVE Mikel | Mitchelton - Scott | 03:36 | ||
38. | BARBERO Carlos | Movistar Team | 03:42 | ||
39. | CHAVANEL Sylvain | Direct Energie | 03:42 | ||
40. | POWER Robert | Mitchelton - Scott | 03:42 | ||
41. | HOLMES Matthew | Madison Genesis | 03:43 | ||
42. | KIRIENKA Vasil | Team Sky | 03:52 | ||
43. | ORAM James | One Pro Cycling | 04:16 | ||
44. | RICHEZE Maximiliano | Quick-Step Floors | 04:27 | ||
45. | OURSELIN Paul | Direct Energie | 04:27 | ||
46. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 04:27 | ||
47. | CHRISTENSEN Ryan | Canyon Eisberg | 04:38 | ||
48. | CULLAIGH Gabriel | Team Wiggins | 04:59 | ||
49. | PASQUALON Andrea | Wanty - Groupe Gobert | 04:59 | ||
50. | DOWSETT Alex | Kaťuša - Alpecin | 04:59 | ||
51. | KÜNG Stefan | BMC Racing Team | 04:59 | ||
52. | DRUCKER Jempy | BMC Racing Team | 04:59 | ||
53. | THOMAS Geraint | Team Sky | 04:59 | ||
54. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 05:03 | ||
55. | BRESCHEL Matti | EF Education First - Drapac | 05:21 | ||
56. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 05:30 | ||
57. | GAVIRIA Fernando | Quick-Step Floors | 06:31 | ||
58. | EWAN Caleb | Mitchelton - Scott | 06:34 | ||
59. | THOMSON Jay | Team Dimension Data | 06:35 | ||
60. | CARBONI Giovanni | Bardiani - CSF | 06:35 | ||
61. | DE LA PARTE Víctor | Movistar Team | 06:35 | ||
62. | EEKHOFF Nils | Team Sunweb | 06:35 | ||
63. | SCOTSON Miles | BMC Racing Team | 06:35 | ||
64. | VENTER Jacobus | Team Dimension Data | 06:35 | ||
65. | VERVAEKE Louis | Team Sunweb | 07:31 | ||
66. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 08:47 | ||
67. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Team Sky | 08:54 | ||
68. | SWIFT Ben | Veľká Británia | 09:12 | ||
69. | WRIGHT Alfred | Veľká Británia | 09:12 | ||
70. | HOFSTEDE Lennard | Team Sunweb | 09:12 | ||
71. | CARDIS Romain | Direct Energie | 09:39 | ||
72. | STANNARD Ian | Team Sky | 10:01 | ||
73. | DLAMINI Nic | Team Dimension Data | 10:30 | ||
74. | DOWNEY Mark | Team Wiggins | 11:32 | ||
75. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 11:56 | ||
76. | SLATER Alistair | JLT Condor | 12:14 | ||
77. | ZABEL Rick | Kaťuša - Alpecin | 12:16 | ||
78. | PHINNEY Taylor | EF Education First - Drapac | 12:16 | ||
79. | KEUKELEIRE Jens | Lotto Soudal | 13:44 | ||
80. | FOUCHE James | Team Wiggins | 13:51 | ||
81. | HANDLEY Richard | Madison Genesis | 13:57 | ||
82. | ROWSELL Erick | Madison Genesis | 14:54 | ||
83. | TEGGART Matthew | Team Wiggins | 14:58 | ||
84. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 15:07 | ||
85. | ANTONINI Simone | Wanty - Groupe Gobert | 15:07 | ||
86. | HOFLAND Moreno | Lotto Soudal | 16:14 | ||
87. | BOUWMAN Koen | Team LottoNL - Jumbo | 16:57 | ||
88. | BOSTOCK Matthew | Veľká Británia | 17:28 | ||
89. | GUARDINI Andrea | Bardiani - CSF | 17:33 | ||
90. | BAYLIS Tom | One Pro Cycling | 17:33 | ||
91. | MOULD Jon | JLT Condor | 17:41 | ||
92. | RENSHAW Mark | Team Dimension Data | 17:44 | ||
93. | McLAY Daniel | EF Education First - Drapac | 17:44 | ||
94. | TENNANT Andrew | Canyon Eisberg | 17:44 | ||
95. | NALLY Joe | Veľká Británia | 17:44 | ||
96. | STEWART Thomas | JLT Condor | 17:44 | ||
97. | TULIK Angelo | Direct Energie | 18:14 | ||
98. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 18:22 | ||
99. | FROOME Christopher | Team Sky | 18:28 | ||
100. | MARTIN Tony | Kaťuša - Alpecin | 19:55 | ||
101. | PICHOT Alexandre | Direct Energie | 20:10 | ||
102. | PYM George | Madison Genesis | 20:10 | ||
103. | BAUHAUS Phil | Team Sunweb | 20:54 | ||
104. | KLUGE Roger | Mitchelton - Scott | 21:16 | ||
105. | LATHAM Christopher | One Pro Cycling | 21:19 | ||
106. | FERNANDES José | EF Education First - Drapac | 21:42 | ||
107. | PATON Alex | Canyon Eisberg | 22:19 | ||
108. | GARDIAS Dexter | Canyon Eisberg | 22:23 | ||
109. | TOWNSEND Rory | Canyon Eisberg | 22:27 | ||
110. | MOSES Thomas | JLT Condor | 23:08 | ||
111. | MCEVOY Jonathan | Madison Genesis | 23:38 | ||
112. | KEISSE Iljo | Quick-Step Floors | 28:16 | ||
113. | BRIGGS Graham | JLT Condor | 28:31 | ||
114. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 29:42 | ||
115. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 33:55 |
5. | 6.9. | Cockemouth > Whinlatter Pass | 14 km | Lotto Jumbo |
profil etapy, 345 nastúpaných metrov (© tourofbritain.co.uk) |
Len štrnásť kilometrov. Toľko merala dnešná tímová časovka na Okolo Británie, ktorá mala výrazne prehovoriť do boja o celkové víťazstvo. Profil trasy bol mierne členitý, pretekári takmer celý deň museli stúpať. Veľmi kvalitnú zostavu na toto podujatie poslali Holanďania z LottoNL-Jumbo, v cieli druhému Quick-Stepu Floors nadelili až šestnásť sekúnd. Ich líder, Primož Roglič, mohol na konci dňa skákať od radosti. Dostal sa na priebežné prvé miesto. Tretí skončili pretekári Kaťuše - Alpecin.
Tímový súboj s chronometrom nevyšiel domácemu Sky. Briti stratili 26 sekúnd. Úplný prepadák zažili aj v BMC Racing Team, čo mrzí hlavne Patricka Bevina, alebo aj v Mitcheltone - Scott. Úplne najhoršie si spomedzi World Tour tímov viedli jazdci EF Education First - Drapac. Aj napriek tomu, že v ich zostave nechýbal dobrý časovkár, Taylor Phinney, skončil americký celok na beznádejnom poslednom mieste.
Vyjadrenie Primoža Rogliča (líder GC) |
"Všetci sme šťastní. Je neskutočné, že sme vyhrali. Je to špeciálny moment pre nás. Ísť na víťazstvo dnes nebolo naším veľkým cieľom. Chceli sme len zajazdiť dobrú tímovú časovku a tak sme aj urobili. To malo za následok, že máme líderský dres a v nasledujúcich dňoch sa pokúsime ho udržať. Na stúpaní sme museli medzi sebou komunikovať, lebo to bolo ťažké a bolo treba prekročiť čiaru so štyrmi kolegami. Každý jeden z nich odviedol dobrú prácu. A výsledok je tento dres, čo je fakt príjemné." |
Výsledky tímovej časovky:
1. Lotto - Jumbo 19:37
2. Quick-Step Floors +16
3. Kaťuša - Alpecin +20
4. Tím Sky +26
5. Tím BMC +40
6. Mitchelton - Scott +54
7. Sunweb +1:06
8. Direct Energie +1:10
9. Wanty Groupe +1:18
10. Veľká Británia +1:18
1. Lotto - Jumbo 19:37
2. Quick-Step Floors +16
3. Kaťuša - Alpecin +20
4. Tím Sky +26
5. Tím BMC +40
6. Mitchelton - Scott +54
7. Sunweb +1:06
8. Direct Energie +1:10
9. Wanty Groupe +1:18
10. Veľká Británia +1:18
6. | 7.9. | Barrow > Whinlatter Pass | 168 km | Poels |
profil etapy, 2246 nastúpaných metrov (© tourofbritain.co.uk) |
Ďalší dažďový deň majú za sebou pretekári na Okolo Británie, ktorý radikálne zmenil poradie v celkovej klasifikácii. Dnes čakal cyklistov najnáročnejší dojazd v tohtoročnej edícii podujatia. Šiesta etapa končila na kopci, ktorého priemerný sklon bol len sedem percent, no v najprudších pasážach, tesne pred cieľovou páskou, mal až osemnásť percent. Práve tu sa zohrala dramatická bitka nielen o etapu, ale aj o celkové prvenstvo.
Najprudšie miesta vo finálnom stúpaní využil na svoj atak Julian Alaphilippe z Quick-Stepu Floors, ktorý odpáral priebežne vedúceho Slovinca. Útok francúzskeho cyklistu v prvotnom okamihu zachytil len Hugh Carthy z EF Education First – Drapac, no neskôr si k vedúcemu duu doskočil Wout Poels zo Sky. Bol to práve líder britského celku, ktorý mal v záverečných metroch najlepšie nohy a oboch konkurentov dokázal poraziť. Naopak Carthymu sily úplne došli, na posledných stovkách metrov nakúpil až dvanásť sekúnd.
Držiteľ zeleného dresu v dnešnej, možno najnáročnejšej, etape, Primož Roglič z tímu Lotto NL - Jumbo, záverečné stúpanie vôbec nezvládol. Do cieľa prišiel s mankom 32 sekúnd. Stratil tak priebežnú pozíciu lídra, na ktorej ho vystriedal Julian Alaphilippe. Polepšil si aj dnešný víťaz, Wout Poels, ktorý v GC momentálne okupuje druhú pozíciu a na zelený dres stráca 17 sekúnd.
Vyjadrenie Juliana Alaphilippa (líder GC) |
"Bob sa pre mňa neuveriteľne obetoval, odviedol úžasnú prácu. V závere etapy som sa snažil útočiť, chcel som si vytvoriť nejaký odstup pred ostatnými, útočil som s ambíciou získať zelený dres. Wout Poels bol však v úplnej koncovke čerstvejší ako ja, takže vôbec nie som sklamaný z toho, že som etapu nevyhral." |
Výsledky | ||||||||
1. | POELS Wout | Team Sky | 4:01:51 | 20 | ||||
2. | ALAPHILIPPE Julian | Quick-Step Floors | 00:02 | 10 | ||||
3. | CARTHY Hugh | EF Education First - Drapac | 00:12 | 5 | ||||
4. | HIVERT Jonathan | Direct Energie | 00:21 | |||||
5. | BEVIN Patrick | BMC Racing Team | 00:21 | |||||
6. | PIDCOCK Thomas | Team Wiggins | 00:21 |
7. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:21 | ||
8. | SMITH Dion | Wanty - Groupe Gobert | 00:21 | ||
9. | STEDMAN Maximilian | Canyon Eisberg | 00:21 | ||
10. | SÜTTERLIN Jasha | Movistar Team | 00:21 | ||
11. | HAYTER Ethan | Veľká Británia | 00:21 | ||
12. | HAMILTON Chris | Team Sunweb | 00:21 | ||
13. | DAVIES Scott | Team Dimension Data | 00:21 | ||
14. | NIEVE Mikel | Mitchelton - Scott | 00:27 | ||
15. | STRAKHOV Dmitry | Kaťuša - Alpecin | 00:29 | ||
16. | CARBONI Giovanni | Bardiani - CSF | 00:31 | ||
17. | ROGLIČ Primož | Team LottoNL - Jumbo | 00:32 | ||
18. | POWLESS Neilson | Team LottoNL - Jumbo | 00:32 | ||
19. | WILLIAMS Stephen | Veľká Británia | 00:32 | ||
20. | JUNGELS Bob | Quick-Step Floors | 00:36 | ||
21. | VAN GARDEREN Tejay | BMC Racing Team | 00:36 | ||
22. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 00:36 | ||
23. | SEPÚLVEDA Eduardo | Movistar Team | 00:36 | ||
24. | VERVAEKE Louis | Team Sunweb | 00:39 | ||
25. | LIEPIņš Emīls | One Pro Cycling | 00:58 | ||
26. | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL - Jumbo | 01:00 | ||
27. | POWER Robert | Mitchelton - Scott | 01:06 | ||
28. | MEYER Cameron | Mitchelton - Scott | 01:06 | ||
29. | VAN EMDEN Jos | Team LottoNL - Jumbo | 01:20 | ||
30. | BRADBURY Edmund | JLT Condor | 01:20 | ||
31. | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | 01:20 | ||
32. | FERNANDES José | EF Education First - Drapac | 01:30 | ||
33. | BAYLIS Tom | One Pro Cycling | 01:49 | ||
34. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 01:56 | ||
35. | OURSELIN Paul | Direct Energie | 03:01 | ||
36. | TULIK Angelo | Direct Energie | 03:01 | ||
37. | THOMAS Geraint | Team Sky | 03:01 | ||
38. | SHAW James | Lotto Soudal | 03:01 | ||
39. | SWIFT Ben | Veľká Británia | 03:01 | ||
40. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 03:01 | ||
41. | ROELANDTS Jürgen | BMC Racing Team | 03:01 | ||
42. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 03:01 | ||
43. | DOWSETT Alex | Kaťuša - Alpecin | 03:01 | ||
44. | KEUKELEIRE Jens | Lotto Soudal | 03:01 | ||
45. | MOSES Thomas | JLT Condor | 03:01 | ||
46. | THWAITES Scott | Team Dimension Data | 03:01 | ||
47. | THOMSON Jay | Team Dimension Data | 03:01 | ||
48. | SWIFT Connor | Madison Genesis | 03:01 | ||
49. | CHRISTENSEN Ryan | Canyon Eisberg | 03:01 | ||
50. | VENTER Jacobus | Team Dimension Data | 03:01 | ||
51. | CHAVANEL Sylvain | Direct Energie | 03:01 | ||
52. | BRESCHEL Matti | EF Education First - Drapac | 03:01 | ||
53. | KIRIENKA Vasil | Team Sky | 03:19 | ||
54. | DLAMINI Nic | Team Dimension Data | 03:19 | ||
55. | MCEVOY Jonathan | Madison Genesis | 03:19 | ||
56. | DE LA PARTE Víctor | Movistar Team | 03:19 | ||
57. | WÜRTZ Mads | Kaťuša - Alpecin | 03:43 | ||
58. | DRUCKER Jempy | BMC Racing Team | 03:47 | ||
59. | SCOTSON Miles | BMC Racing Team | 03:47 | ||
60. | ORAM James | One Pro Cycling | 04:07 | ||
61. | ZABEL Rick | Kaťuša - Alpecin | 05:06 | ||
62. | SCHACHMANN Maximilian | Quick-Step Floors | 05:06 | ||
63. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 05:06 | ||
64. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 05:06 | ||
65. | EEKHOFF Nils | Team Sunweb | 05:06 | ||
66. | HOFLAND Moreno | Lotto Soudal | 05:06 | ||
67. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 05:06 | ||
68. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 05:06 | ||
69. | DOWNEY Mark | Team Wiggins | 05:06 | ||
70. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 05:06 | ||
71. | HOFSTEDE Lennard | Team Sunweb | 05:06 | ||
72. | PASQUALON Andrea | Wanty - Groupe Gobert | 05:06 | ||
73. | ANTONINI Simone | Wanty - Groupe Gobert | 05:06 | ||
74. | KÜNG Stefan | BMC Racing Team | 05:06 | ||
75. | PICHOT Alexandre | Direct Energie | 05:06 | ||
76. | FROOME Christopher | Team Sky | 05:06 | ||
77. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Team Sky | 05:06 | ||
78. | CULLAIGH Gabriel | Team Wiggins | 05:06 | ||
79. | STANNARD Ian | Team Sky | 05:06 | ||
80. | FOUCHE James | Team Wiggins | 05:06 | ||
81. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 05:06 | ||
82. | SLATER Alistair | JLT Condor | 05:06 | ||
83. | BARBERO Carlos | Movistar Team | 05:06 | ||
84. | RENSHAW Mark | Team Dimension Data | 05:06 | ||
85. | HANDLEY Richard | Madison Genesis | 05:06 | ||
86. | ROWSELL Erick | Madison Genesis | 05:06 | ||
87. | CARDIS Romain | Direct Energie | 05:06 | ||
88. | WRIGHT Alfred | Veľká Británia | 06:08 | ||
89. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 06:54 | ||
90. | MARTIN Tony | Kaťuša - Alpecin | 06:54 | ||
91. | PHINNEY Taylor | EF Education First - Drapac | 06:58 | ||
92. | EWAN Caleb | Mitchelton - Scott | 07:22 | ||
93. | KLUGE Roger | Mitchelton - Scott | 07:39 | ||
94. | BOSTOCK Matthew | Veľká Británia | 07:42 | ||
95. | RICHEZE Maximiliano | Quick-Step Floors | 08:35 | ||
96. | NALLY Joe | Veľká Británia | 09:16 | ||
97. | TOWNSEND Rory | Canyon Eisberg | 10:55 | ||
98. | MOULD Jon | JLT Condor | 11:07 | ||
99. | STEWART Thomas | JLT Condor | 12:24 | ||
100. | PATON Alex | Canyon Eisberg | 12:24 | ||
101. | GUARDINI Andrea | Bardiani - CSF | 12:24 | ||
102. | LATHAM Christopher | One Pro Cycling | 12:24 | ||
103. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 12:24 | ||
104. | TENNANT Andrew | Canyon Eisberg | 12:24 | ||
105. | GARDIAS Dexter | Canyon Eisberg | 12:24 | ||
106. | GAVIRIA Fernando | Quick-Step Floors | 12:24 | ||
107. | HOLMES Matthew | Madison Genesis | 12:24 | ||
108. | PYM George | Madison Genesis | 12:24 | ||
109. | KEISSE Iljo | Quick-Step Floors | 12:24 | ||
110. | BOUWMAN Koen | Team LottoNL - Jumbo | 13:26 | ||
111. | BAUHAUS Phil | Team Sunweb | 14:24 | ||
DNF | BRIGGS Graham | JLT Condor | odstúpil | ||
DNS | TEGGART Matthew | Team Wiggins | neštart. |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | ALAPHILIPPE Julian | Quick-Step Floors | 19:46:54 | 5 | ||||
2. | POELS Wout | Team Sky | 00:17 | |||||
3. | ROGLIČ Primož | Team LottoNL - Jumbo | 00:33 | |||||
4. | BEVIN Patrick | BMC Racing Team | 00:46 | |||||
5. | JUNGELS Bob | Quick-Step Floors | 00:51 | |||||
6. | SÜTTERLIN Jasha | Movistar Team | 00:58 |
7. | POWLESS Neilson | Team LottoNL - Jumbo | 01:10 | ||
8. | STRAKHOV Dmitry | Kaťuša - Alpecin | 01:24 | ||
9. | HAMILTON Chris | Team Sunweb | 01:28 | ||
10. | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL - Jumbo | 01:35 | ||
11. | MEYER Cameron | Mitchelton - Scott | 01:49 | ||
12. | DAVIES Scott | Team Dimension Data | 01:54 | ||
13. | VAN EMDEN Jos | Team LottoNL - Jumbo | 01:58 | ||
14. | CARTHY Hugh | EF Education First - Drapac | 02:00 | ||
15. | HIVERT Jonathan | Direct Energie | 02:09 | ||
16. | VAN GARDEREN Tejay | BMC Racing Team | 02:13 | ||
17. | HAYTER Ethan | Veľká Británia | 02:17 | ||
18. | PIDCOCK Thomas | Team Wiggins | 02:24 | ||
19. | SMITH Dion | Wanty - Groupe Gobert | 02:27 | ||
20. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 02:27 | ||
21. | STEDMAN Maximilian | Canyon Eisberg | 02:42 | ||
22. | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | 03:33 | ||
23. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 03:50 | ||
24. | BRADBURY Edmund | JLT Condor | 04:12 | ||
25. | SEPÚLVEDA Eduardo | Movistar Team | 04:33 | ||
26. | WILLIAMS Stephen | Veľká Británia | 04:34 | ||
27. | NIEVE Mikel | Mitchelton - Scott | 04:42 | ||
28. | POWER Robert | Mitchelton - Scott | 05:27 | ||
29. | SHAW James | Lotto Soudal | 05:29 | ||
30. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 05:45 | ||
31. | LIEPIņš Emīls | One Pro Cycling | 05:48 | ||
32. | THWAITES Scott | Team Dimension Data | 05:52 | ||
33. | SWIFT Connor | Madison Genesis | 06:17 | ||
34. | ROELANDTS Jürgen | BMC Racing Team | 07:02 | ||
35. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 07:03 | ||
36. | KIRIENKA Vasil | Team Sky | 07:20 | ||
37. | CHAVANEL Sylvain | Direct Energie | 07:38 | ||
38. | WÜRTZ Mads | Kaťuša - Alpecin | 08:02 | ||
39. | DOWSETT Alex | Kaťuša - Alpecin | 08:05 | ||
40. | SCHACHMANN Maximilian | Quick-Step Floors | 08:06 | ||
41. | THOMAS Geraint | Team Sky | 08:11 | ||
42. | OURSELIN Paul | Direct Energie | 08:23 | ||
43. | CARBONI Giovanni | Bardiani - CSF | 08:55 | ||
44. | VERVAEKE Louis | Team Sunweb | 09:01 | ||
45. | CHRISTENSEN Ryan | Canyon Eisberg | 09:07 | ||
46. | ORAM James | One Pro Cycling | 09:41 | ||
47. | BRESCHEL Matti | EF Education First - Drapac | 09:51 | ||
48. | DE LA PARTE Víctor | Movistar Team | 10:15 | ||
49. | BARBERO Carlos | Movistar Team | 10:26 | ||
50. | KÜNG Stefan | BMC Racing Team | 10:30 | ||
51. | THOMSON Jay | Team Dimension Data | 10:43 | ||
52. | VENTER Jacobus | Team Dimension Data | 10:43 | ||
53. | CULLAIGH Gabriel | Team Wiggins | 11:15 | ||
54. | PASQUALON Andrea | Wanty - Groupe Gobert | 11:18 | ||
55. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 12:25 | ||
56. | DRUCKER Jempy | BMC Racing Team | 12:30 | ||
57. | EEKHOFF Nils | Team Sunweb | 12:32 | ||
58. | RICHEZE Maximiliano | Quick-Step Floors | 13:02 | ||
59. | SWIFT Ben | Veľká Británia | 13:16 | ||
60. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 13:50 | ||
61. | SCOTSON Miles | BMC Racing Team | 14:06 | ||
62. | EWAN Caleb | Mitchelton - Scott | 14:35 | ||
63. | HOFSTEDE Lennard | Team Sunweb | 15:09 | ||
64. | STANNARD Ian | Team Sky | 15:18 | ||
65. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Team Sky | 15:41 | ||
66. | WRIGHT Alfred | Veľká Británia | 16:23 | ||
67. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 16:24 | ||
68. | DLAMINI Nic | Team Dimension Data | 16:57 | ||
69. | HOLMES Matthew | Madison Genesis | 17:42 | ||
70. | DOWNEY Mark | Team Wiggins | 17:48 | ||
71. | KEUKELEIRE Jens | Lotto Soudal | 17:49 | ||
72. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 18:06 | ||
73. | CARDIS Romain | Direct Energie | 18:19 | ||
74. | SLATER Alistair | JLT Condor | 19:19 | ||
75. | FOUCHE James | Team Wiggins | 20:07 | ||
76. | HANDLEY Richard | Madison Genesis | 20:38 | ||
77. | BAYLIS Tom | One Pro Cycling | 20:40 | ||
78. | PHINNEY Taylor | EF Education First - Drapac | 20:43 | ||
79. | GAVIRIA Fernando | Quick-Step Floors | 20:47 | ||
80. | ZABEL Rick | Kaťuša - Alpecin | 21:15 | ||
81. | ANTONINI Simone | Wanty - Groupe Gobert | 21:26 | ||
82. | ROWSELL Erick | Madison Genesis | 21:35 | ||
83. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 22:02 | ||
84. | TULIK Angelo | Direct Energie | 22:10 | ||
85. | HOFLAND Moreno | Lotto Soudal | 22:24 | ||
86. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 22:36 | ||
87. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 22:41 | ||
88. | FERNANDES José | EF Education First - Drapac | 24:41 | ||
89. | RENSHAW Mark | Team Dimension Data | 26:15 | ||
90. | FROOME Christopher | Team Sky | 26:28 | ||
91. | MARTIN Tony | Kaťuša - Alpecin | 26:53 | ||
92. | BOSTOCK Matthew | Veľká Británia | 27:18 | ||
93. | MCEVOY Jonathan | Madison Genesis | 28:32 | ||
94. | MOSES Thomas | JLT Condor | 29:11 | ||
95. | PICHOT Alexandre | Direct Energie | 29:15 | ||
96. | BOUWMAN Koen | Team LottoNL - Jumbo | 30:08 | ||
97. | NALLY Joe | Veľká Británia | 30:09 | ||
98. | MOULD Jon | JLT Condor | 30:47 | ||
99. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 31:43 | ||
100. | KLUGE Roger | Mitchelton - Scott | 32:01 | ||
101. | STEWART Thomas | JLT Condor | 32:43 | ||
102. | GUARDINI Andrea | Bardiani - CSF | 32:58 | ||
103. | TENNANT Andrew | Canyon Eisberg | 33:43 | ||
104. | TOWNSEND Rory | Canyon Eisberg | 34:50 | ||
105. | PYM George | Madison Genesis | 35:35 | ||
106. | LATHAM Christopher | One Pro Cycling | 35:57 | ||
107. | GARDIAS Dexter | Canyon Eisberg | 36:15 | ||
108. | BAUHAUS Phil | Team Sunweb | 38:29 | ||
109. | PATON Alex | Canyon Eisberg | 39:20 | ||
110. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 42:02 | ||
111. | KEISSE Iljo | Quick-Step Floors | 42:32 |
7. | 8.9. | West Bridgeford > Mansfield | 216 km | Stannard |
profil etapy, 1546 nastúpaných metrov (© tourofbritain.co.uk) |
Dnes bol na programe Tour of Britain predposledný deň a zároveň predposledná šanca zviditeľniť sa. Podarilo sa to predovšetkým pretekárom v úniku, z ktorých vzišiel aj etapový víťaz. Bol ním domáci Ian Stannard z celku Sky. Skúsený Brit v záverečnej zvlnenej časti dokázal súperom odskočiť a náskok si udržal až do cieľa. Získal tak siedme profesionálne víťazstvo vo svojej kariére.
Z pohľadu celkovej klasifikácie bola siedma etapa veľmi pokojná. Favoriti na celkové prvenstvo prišli spolu do cieľa. V poslednom dni tak bude držať zelený dres, a najlepšie karty, Julian Alaphilippe z Quick-Stepu Floors. Druhý Wout Poels na neho po sobote stráca sedemnásť sekúnd, Primož Roglič ďalších šestnásť.
Výsledky | ||||||||
1. | STANNARD Ian | Team Sky | 4:56:27 | 20 | ||||
2. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 00:59 | 10 | ||||
3. | CARBONI Giovanni | Bardiani - CSF | 03:09 | 5 | ||||
4. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 03:54 | |||||
5. | LIEPIņš Emīls | One Pro Cycling | 04:04 | |||||
6. | BEVIN Patrick | BMC Racing Team | 04:04 |
7. | HAYTER Ethan | Veľká Británia | 04:04 | ||
8. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 04:04 | ||
9. | TENNANT Andrew | Canyon Eisberg | 04:04 | ||
10. | EEKHOFF Nils | Team Sunweb | 04:04 | ||
11. | ZABEL Rick | Kaťuša - Alpecin | 04:04 | ||
12. | CARDIS Romain | Direct Energie | 04:04 | ||
13. | STRAKHOV Dmitry | Kaťuša - Alpecin | 04:04 | ||
14. | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | 04:04 | ||
15. | GAVIRIA Fernando | Quick-Step Floors | 04:04 | ||
16. | CULLAIGH Gabriel | Team Wiggins | 04:04 | ||
17. | BRESCHEL Matti | EF Education First - Drapac | 04:04 | ||
18. | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL - Jumbo | 04:04 | ||
19. | ALAPHILIPPE Julian | Quick-Step Floors | 04:04 | ||
20. | THWAITES Scott | Team Dimension Data | 04:04 | ||
21. | PASQUALON Andrea | Wanty - Groupe Gobert | 04:04 | ||
22. | SWIFT Connor | Madison Genesis | 04:04 | ||
23. | VAN EMDEN Jos | Team LottoNL - Jumbo | 04:04 | ||
24. | KIRIENKA Vasil | Team Sky | 04:04 | ||
25. | VENTER Jacobus | Team Dimension Data | 04:04 | ||
26. | SÜTTERLIN Jasha | Movistar Team | 04:04 | ||
27. | THOMSON Jay | Team Dimension Data | 04:04 | ||
28. | BARBERO Carlos | Movistar Team | 04:04 | ||
29. | ROELANDTS Jürgen | BMC Racing Team | 04:04 | ||
30. | POELS Wout | Team Sky | 04:04 | ||
31. | SWIFT Ben | Veľká Británia | 04:04 | ||
32. | POWLESS Neilson | Team LottoNL - Jumbo | 04:04 | ||
33. | DAVIES Scott | Team Dimension Data | 04:04 | ||
34. | STEDMAN Maximilian | Canyon Eisberg | 04:04 | ||
35. | WRIGHT Alfred | Veľká Británia | 04:04 | ||
36. | DOWSETT Alex | Kaťuša - Alpecin | 04:04 | ||
37. | BRADBURY Edmund | JLT Condor | 04:04 | ||
38. | ROGLIČ Primož | Team LottoNL - Jumbo | 04:04 | ||
39. | PIDCOCK Thomas | Team Wiggins | 04:04 | ||
40. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 04:04 | ||
41. | CHRISTENSEN Ryan | Canyon Eisberg | 04:04 | ||
42. | RENSHAW Mark | Team Dimension Data | 04:04 | ||
43. | HAMILTON Chris | Team Sunweb | 04:04 | ||
44. | SEPÚLVEDA Eduardo | Movistar Team | 04:04 | ||
45. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 04:04 | ||
46. | WÜRTZ Mads | Kaťuša - Alpecin | 04:04 | ||
47. | HOFLAND Moreno | Lotto Soudal | 04:04 | ||
48. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 04:04 | ||
49. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Team Sky | 04:04 | ||
50. | SMITH Dion | Wanty - Groupe Gobert | 04:04 | ||
51. | CARTHY Hugh | EF Education First - Drapac | 04:04 | ||
52. | DE LA PARTE Víctor | Movistar Team | 04:04 | ||
53. | JUNGELS Bob | Quick-Step Floors | 04:04 | ||
54. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 04:04 | ||
55. | TULIK Angelo | Direct Energie | 04:04 | ||
56. | CHAVANEL Sylvain | Direct Energie | 04:04 | ||
57. | BOUWMAN Koen | Team LottoNL - Jumbo | 04:04 | ||
58. | MEYER Cameron | Mitchelton - Scott | 04:04 | ||
59. | DRUCKER Jempy | BMC Racing Team | 04:04 | ||
60. | HIVERT Jonathan | Direct Energie | 04:04 | ||
61. | RICHEZE Maximiliano | Quick-Step Floors | 04:04 | ||
62. | THOMAS Geraint | Team Sky | 04:04 | ||
63. | ANTONINI Simone | Wanty - Groupe Gobert | 04:04 | ||
64. | VAN GARDEREN Tejay | BMC Racing Team | 04:04 | ||
65. | BOSTOCK Matthew | Veľká Británia | 04:04 | ||
66. | POWER Robert | Mitchelton - Scott | 04:04 | ||
67. | NIEVE Mikel | Mitchelton - Scott | 04:04 | ||
68. | OURSELIN Paul | Direct Energie | 04:04 | ||
69. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 04:04 | ||
70. | KEISSE Iljo | Quick-Step Floors | 04:04 | ||
71. | KEUKELEIRE Jens | Lotto Soudal | 04:22 | ||
72. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 04:26 | ||
73. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 04:26 | ||
74. | SLATER Alistair | JLT Condor | 04:26 | ||
75. | SCOTSON Miles | BMC Racing Team | 04:26 | ||
76. | SHAW James | Lotto Soudal | 04:26 | ||
77. | GARDIAS Dexter | Canyon Eisberg | 04:26 | ||
78. | MOSES Thomas | JLT Condor | 04:26 | ||
79. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 04:26 | ||
80. | TOWNSEND Rory | Canyon Eisberg | 04:40 | ||
81. | KLUGE Roger | Mitchelton - Scott | 04:40 | ||
82. | FROOME Christopher | Team Sky | 04:40 | ||
83. | EWAN Caleb | Mitchelton - Scott | 04:40 | ||
84. | PICHOT Alexandre | Direct Energie | 04:40 | ||
85. | HOFSTEDE Lennard | Team Sunweb | 04:40 | ||
86. | PHINNEY Taylor | EF Education First - Drapac | 04:53 | ||
87. | MARTIN Tony | Kaťuša - Alpecin | 07:21 | ||
88. | SCHACHMANN Maximilian | Quick-Step Floors | 07:21 | ||
89. | GUARDINI Andrea | Bardiani - CSF | 07:21 | ||
90. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 07:21 | ||
91. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 07:21 | ||
92. | ROWSELL Erick | Madison Genesis | 07:21 | ||
93. | HANDLEY Richard | Madison Genesis | 07:21 | ||
94. | DLAMINI Nic | Team Dimension Data | 07:21 | ||
95. | MCEVOY Jonathan | Madison Genesis | 07:21 | ||
96. | HOLMES Matthew | Madison Genesis | 07:21 | ||
97. | DOWNEY Mark | Team Wiggins | 07:21 | ||
98. | WILLIAMS Stephen | Veľká Británia | 07:21 | ||
99. | MOULD Jon | JLT Condor | 07:21 | ||
100. | FOUCHE James | Team Wiggins | 07:21 | ||
101. | VERVAEKE Louis | Team Sunweb | 07:39 | ||
102. | BAUHAUS Phil | Team Sunweb | 07:51 | ||
103. | STEWART Thomas | JLT Condor | 08:58 | ||
104. | ORAM James | One Pro Cycling | 08:58 | ||
105. | LATHAM Christopher | One Pro Cycling | 09:37 | ||
106. | PYM George | Madison Genesis | 09:37 | ||
107. | BAYLIS Tom | One Pro Cycling | 11:23 | ||
108. | NALLY Joe | Veľká Británia | 15:26 | ||
109. | PATON Alex | Canyon Eisberg | 15:28 | ||
DNF | FERNANDES José | EF Education First - Drapac | odstúpil | ||
DNS | KÜNG Stefan | BMC Racing Team | neštart. |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | ALAPHILIPPE Julian | Quick-Step Floors | 24:47:25 | 5 | ||||
2. | POELS Wout | Team Sky | 00:17 | |||||
3. | ROGLIČ Primož | Team LottoNL - Jumbo | 00:33 | |||||
4. | BEVIN Patrick | BMC Racing Team | 00:46 | |||||
5. | JUNGELS Bob | Quick-Step Floors | 00:51 | |||||
6. | SÜTTERLIN Jasha | Movistar Team | 00:58 |
7. | POWLESS Neilson | Team LottoNL - Jumbo | 01:10 | ||
8. | STRAKHOV Dmitry | Kaťuša - Alpecin | 01:24 | ||
9. | HAMILTON Chris | Team Sunweb | 01:28 | ||
10. | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL - Jumbo | 01:35 | ||
11. | MEYER Cameron | Mitchelton - Scott | 01:49 | ||
12. | DAVIES Scott | Team Dimension Data | 01:54 | ||
13. | VAN EMDEN Jos | Team LottoNL - Jumbo | 01:58 | ||
14. | CARTHY Hugh | EF Education First - Drapac | 02:00 | ||
15. | HIVERT Jonathan | Direct Energie | 02:09 | ||
16. | VAN GARDEREN Tejay | BMC Racing Team | 02:13 | ||
17. | HAYTER Ethan | Veľká Británia | 02:17 | ||
18. | PIDCOCK Thomas | Team Wiggins | 02:24 | ||
19. | SMITH Dion | Wanty - Groupe Gobert | 02:27 | ||
20. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 02:27 | ||
21. | STEDMAN Maximilian | Canyon Eisberg | 02:42 | ||
22. | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | 03:33 | ||
23. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 03:50 | ||
24. | BRADBURY Edmund | JLT Condor | 04:12 | ||
25. | SEPÚLVEDA Eduardo | Movistar Team | 04:33 | ||
26. | NIEVE Mikel | Mitchelton - Scott | 04:42 | ||
27. | POWER Robert | Mitchelton - Scott | 05:27 | ||
28. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 05:45 | ||
29. | LIEPIņš Emīls | One Pro Cycling | 05:48 | ||
30. | SHAW James | Lotto Soudal | 05:51 | ||
31. | THWAITES Scott | Team Dimension Data | 05:52 | ||
32. | SWIFT Connor | Madison Genesis | 06:17 | ||
33. | ROELANDTS Jürgen | BMC Racing Team | 07:02 | ||
34. | KIRIENKA Vasil | Team Sky | 07:20 | ||
35. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 07:25 | ||
36. | CHAVANEL Sylvain | Direct Energie | 07:38 | ||
37. | WILLIAMS Stephen | Veľká Británia | 07:51 | ||
38. | WÜRTZ Mads | Kaťuša - Alpecin | 08:02 | ||
39. | DOWSETT Alex | Kaťuša - Alpecin | 08:05 | ||
40. | THOMAS Geraint | Team Sky | 08:11 | ||
41. | CARBONI Giovanni | Bardiani - CSF | 08:14 | ||
42. | OURSELIN Paul | Direct Energie | 08:23 | ||
43. | CHRISTENSEN Ryan | Canyon Eisberg | 09:07 | ||
44. | BRESCHEL Matti | EF Education First - Drapac | 09:51 | ||
45. | DE LA PARTE Víctor | Movistar Team | 10:15 | ||
46. | BARBERO Carlos | Movistar Team | 10:26 | ||
47. | THOMSON Jay | Team Dimension Data | 10:43 | ||
48. | VENTER Jacobus | Team Dimension Data | 10:43 | ||
49. | STANNARD Ian | Team Sky | 11:02 | ||
50. | CULLAIGH Gabriel | Team Wiggins | 11:15 | ||
51. | PASQUALON Andrea | Wanty - Groupe Gobert | 11:18 | ||
52. | SCHACHMANN Maximilian | Quick-Step Floors | 11:23 | ||
53. | DRUCKER Jempy | BMC Racing Team | 12:30 | ||
54. | EEKHOFF Nils | Team Sunweb | 12:32 | ||
55. | VERVAEKE Louis | Team Sunweb | 12:36 | ||
56. | RICHEZE Maximiliano | Quick-Step Floors | 13:02 | ||
57. | SWIFT Ben | Veľká Británia | 13:16 | ||
58. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 14:12 | ||
59. | SCOTSON Miles | BMC Racing Team | 14:28 | ||
60. | ORAM James | One Pro Cycling | 14:35 | ||
61. | EWAN Caleb | Mitchelton - Scott | 15:11 | ||
62. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Team Sky | 15:41 | ||
63. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 15:42 | ||
64. | HOFSTEDE Lennard | Team Sunweb | 15:45 | ||
65. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 16:11 | ||
66. | WRIGHT Alfred | Veľká Británia | 16:23 | ||
67. | KEUKELEIRE Jens | Lotto Soudal | 18:07 | ||
68. | CARDIS Romain | Direct Energie | 18:19 | ||
69. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 18:28 | ||
70. | SLATER Alistair | JLT Condor | 19:41 | ||
71. | DLAMINI Nic | Team Dimension Data | 20:14 | ||
72. | GAVIRIA Fernando | Quick-Step Floors | 20:47 | ||
73. | HOLMES Matthew | Madison Genesis | 20:59 | ||
74. | DOWNEY Mark | Team Wiggins | 21:05 | ||
75. | ZABEL Rick | Kaťuša - Alpecin | 21:15 | ||
76. | ANTONINI Simone | Wanty - Groupe Gobert | 21:26 | ||
77. | PHINNEY Taylor | EF Education First - Drapac | 21:32 | ||
78. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 22:02 | ||
79. | TULIK Angelo | Direct Energie | 22:10 | ||
80. | HOFLAND Moreno | Lotto Soudal | 22:24 | ||
81. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 22:36 | ||
82. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 22:41 | ||
83. | FOUCHE James | Team Wiggins | 23:24 | ||
84. | HANDLEY Richard | Madison Genesis | 23:55 | ||
85. | ROWSELL Erick | Madison Genesis | 24:52 | ||
86. | RENSHAW Mark | Team Dimension Data | 26:15 | ||
87. | FROOME Christopher | Team Sky | 27:04 | ||
88. | BOSTOCK Matthew | Veľká Británia | 27:18 | ||
89. | BAYLIS Tom | One Pro Cycling | 27:59 | ||
90. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 28:30 | ||
91. | MOSES Thomas | JLT Condor | 29:33 | ||
92. | PICHOT Alexandre | Direct Energie | 29:51 | ||
93. | BOUWMAN Koen | Team LottoNL - Jumbo | 30:08 | ||
94. | MARTIN Tony | Kaťuša - Alpecin | 30:10 | ||
95. | MCEVOY Jonathan | Madison Genesis | 31:49 | ||
96. | KLUGE Roger | Mitchelton - Scott | 32:37 | ||
97. | TENNANT Andrew | Canyon Eisberg | 33:43 | ||
98. | MOULD Jon | JLT Condor | 34:04 | ||
99. | TOWNSEND Rory | Canyon Eisberg | 35:26 | ||
100. | GUARDINI Andrea | Bardiani - CSF | 36:15 | ||
101. | GARDIAS Dexter | Canyon Eisberg | 36:37 | ||
102. | STEWART Thomas | JLT Condor | 37:37 | ||
103. | PYM George | Madison Genesis | 41:08 | ||
104. | LATHAM Christopher | One Pro Cycling | 41:30 | ||
105. | NALLY Joe | Veľká Británia | 41:31 | ||
106. | BAUHAUS Phil | Team Sunweb | 42:16 | ||
107. | KEISSE Iljo | Quick-Step Floors | 42:32 | ||
108. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 45:19 | ||
109. | PATON Alex | Canyon Eisberg | 50:35 |
8. | 9.9. | Londýn > Londýn | 77 km | Ewan |
profil etapy, 346 nastúpaných metrov (© tourofbritain.co.uk) |
Po dvoch rokoch sa podujatie Okolo Británie vrátilo do Londýna. Podobne ako vtedy, aj teraz tu vrcholili preteky krátkou etapou tentokrát merajúcou len 77 kilometrov. Podľa predpokladov sa o ňu mali pobiť šprintéri a nakoniec sa tak stalo. Dramatickú koncovku pre seba získal Caleb Ewan. Austrálsky rýchlik si tak zaspomínal na rok 2016, kedy taktiež v Londýne nenašiel premožiteľa. Zároveň sa víťazne rozlúčil so svojim tímom, v drese ktorého zaznamenal neuveriteľných 29 profesionálnych víťazstiev.
Bláznivý záverečný deň, v ktorom sa pred domácimi divákmi ukazovali predovšetkým jazdci tímu Sky, hlavne Vasil Kirienka, no v úniku to skúsil na chvíľku aj Chris Froome, už zásadne neprehovoril do boja o zelený dres. Udržal ho a celkovým víťazom tohtoročnej edície sa stal Julian Alaphilippe, ktorý sa už budúci týždeň predstaví u nás, na Okolo Slovenska. Alaphilippe tak napodobnil počin, ktorý sa mu podaril pred dvomi rokmi, kedy sa stal celkovým víťazom Okolo Kalifornie.
Vyjadrenie Caleba Ewana (víťaz etapy) |
"Toto sú posledné preteky v roku a posledné za môj tím, takže som veľmi chcel skončiť s dobrým výsledkom. Bol som mimoriadne motivovaný vyhrať a som šťastný, že som mal tú silu v nohách. Na konci to bolo veľmi hektické, takže som mal šťastie, že ma tím uviedol do skvelej pozície. Nie veľa jazdcov malo v závere vláčik, takže som si mohol vyberať kolesá, na ktoré sa zavesím. Mal som dobrý dojazd na pásku. Tento rok nebol dobrý, takže skončiť triumfom pre mňa veľa znamená. Do budúceho roka mi to dáva veľa sebadôvery."
|
Vyjadrenie Juliana Alaphilippa (víťaz pretekov) |
"Samozrejme, oslavujeme a máme skvelý pocit z víťazstva. Chcem si to užívať a poďakovať ešte raz kolegom, ktorí odviedli skvelú prácu celý týždeň, aby ma ochraňovali. Som veľmi hrdý na môj nový zárez. Dnes to tak ľahké nebolo, skôr rýchle a trochu nebezpečné. Bol som sústredený až do konca. Po Tour som mal prestávku, týždenné prázdniny a až potom som začal trénovať. Táto forma ma prekvapila a nečakal som, že tu vyhrám. Možno to bolo preto, lebo som čerstvý a mal som každý deň okolo seba výborný tím."
|
Výsledky | ||||||||
1. | EWAN Caleb | Mitchelton - Scott | 1:38:33 | 20 | ||||
2. | GAVIRIA Fernando | Quick-Step Floors | 00:00 | 10 | ||||
3. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 00:00 | 5 | ||||
4. | PASQUALON Andrea | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | |||||
5. | HAYTER Ethan | Veľká Británia | 00:00 | |||||
6. | SMITH Dion | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 |
7. | DRUCKER Jempy | BMC Racing Team | 00:00 | ||
8. | EEKHOFF Nils | Team Sunweb | 00:00 | ||
9. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
10. | BEVIN Patrick | BMC Racing Team | 00:00 | ||
11. | CULLAIGH Gabriel | Team Wiggins | 00:00 | ||
12. | SÜTTERLIN Jasha | Movistar Team | 00:00 | ||
13. | ALAPHILIPPE Julian | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
14. | POWLESS Neilson | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
15. | RENSHAW Mark | Team Dimension Data | 00:00 | ||
16. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
17. | ROELANDTS Jürgen | BMC Racing Team | 00:00 | ||
18. | ROGLIČ Primož | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
19. | LIEPIņš Emīls | One Pro Cycling | 00:00 | ||
20. | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
21. | VAN EMDEN Jos | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
22. | DOWSETT Alex | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
23. | THWAITES Scott | Team Dimension Data | 00:00 | ||
24. | POELS Wout | Team Sky | 00:00 | ||
25. | DAVIES Scott | Team Dimension Data | 00:00 | ||
26. | CHAVANEL Sylvain | Direct Energie | 00:00 | ||
27. | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | 00:00 | ||
28. | STEDMAN Maximilian | Canyon Eisberg | 00:00 | ||
29. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 00:00 | ||
30. | CARTHY Hugh | EF Education First - Drapac | 00:00 | ||
31. | MEYER Cameron | Mitchelton - Scott | 00:00 | ||
32. | LATHAM Christopher | One Pro Cycling | 00:00 | ||
33. | HIVERT Jonathan | Direct Energie | 00:00 | ||
34. | CARDIS Romain | Direct Energie | 00:00 | ||
35. | SEPÚLVEDA Eduardo | Movistar Team | 00:00 | ||
36. | HAMILTON Chris | Team Sunweb | 00:00 | ||
37. | ZABEL Rick | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
38. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
39. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 00:00 | ||
40. | PIDCOCK Thomas | Team Wiggins | 00:00 | ||
41. | DLAMINI Nic | Team Dimension Data | 00:00 | ||
42. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Team Sky | 00:00 | ||
43. | STRAKHOV Dmitry | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
44. | BOUWMAN Koen | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
45. | JUNGELS Bob | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
46. | BARBERO Carlos | Movistar Team | 00:00 | ||
47. | MARTIN Tony | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
48. | SCOTSON Miles | BMC Racing Team | 00:00 | ||
49. | GUARDINI Andrea | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
50. | RICHEZE Maximiliano | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
51. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 00:28 | ||
52. | KLUGE Roger | Mitchelton - Scott | 00:30 | ||
53. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 00:32 | ||
54. | DOWNEY Mark | Team Wiggins | 00:32 | ||
55. | STANNARD Ian | Team Sky | 00:32 | ||
56. | THOMSON Jay | Team Dimension Data | 00:32 | ||
57. | FOUCHE James | Team Wiggins | 00:32 | ||
58. | PICHOT Alexandre | Direct Energie | 00:32 | ||
59. | VENTER Jacobus | Team Dimension Data | 00:32 | ||
60. | SWIFT Connor | Madison Genesis | 00:35 | ||
61. | WRIGHT Alfred | Veľká Británia | 00:35 | ||
62. | POWER Robert | Mitchelton - Scott | 00:35 | ||
63. | DE LA PARTE Víctor | Movistar Team | 00:35 | ||
64. | ANTONINI Simone | Wanty - Groupe Gobert | 00:35 | ||
65. | ORAM James | One Pro Cycling | 00:35 | ||
66. | SCHACHMANN Maximilian | Quick-Step Floors | 00:42 | ||
67. | KEISSE Iljo | Quick-Step Floors | 00:42 | ||
68. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 00:53 | ||
69. | THOMAS Geraint | Team Sky | 01:01 | ||
70. | BAYLIS Tom | One Pro Cycling | 01:01 | ||
71. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 01:01 | ||
72. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 01:01 | ||
73. | BRADBURY Edmund | JLT Condor | 01:01 | ||
74. | VAN GARDEREN Tejay | BMC Racing Team | 01:01 | ||
75. | SLATER Alistair | JLT Condor | 01:10 | ||
76. | KEUKELEIRE Jens | Lotto Soudal | 01:10 | ||
77. | TULIK Angelo | Direct Energie | 01:15 | ||
78. | VERVAEKE Louis | Team Sunweb | 01:21 | ||
79. | FROOME Christopher | Team Sky | 01:21 | ||
80. | OURSELIN Paul | Direct Energie | 01:21 | ||
81. | MOSES Thomas | JLT Condor | 01:21 | ||
82. | HOFSTEDE Lennard | Team Sunweb | 01:21 | ||
83. | HOFLAND Moreno | Lotto Soudal | 01:28 | ||
84. | BOSTOCK Matthew | Veľká Británia | 01:33 | ||
85. | STEWART Thomas | JLT Condor | 01:38 | ||
86. | ROWSELL Erick | Madison Genesis | 01:42 | ||
87. | SWIFT Ben | Veľká Británia | 01:42 | ||
88. | WILLIAMS Stephen | Veľká Británia | 01:51 | ||
89. | PHINNEY Taylor | EF Education First - Drapac | 02:02 | ||
90. | BRESCHEL Matti | EF Education First - Drapac | 02:07 | ||
91. | PATON Alex | Canyon Eisberg | 02:14 | ||
92. | TOWNSEND Rory | Canyon Eisberg | 02:14 | ||
93. | WÜRTZ Mads | Kaťuša - Alpecin | 02:28 | ||
94. | NIEVE Mikel | Mitchelton - Scott | 02:43 | ||
95. | KIRIENKA Vasil | Team Sky | 02:43 | ||
96. | MCEVOY Jonathan | Madison Genesis | 03:25 | ||
97. | HANDLEY Richard | Madison Genesis | 03:25 | ||
98. | PYM George | Madison Genesis | 03:25 | ||
99. | CHRISTENSEN Ryan | Canyon Eisberg | 03:54 | ||
100. | BAUHAUS Phil | Team Sunweb | 03:58 | ||
101. | SHAW James | Lotto Soudal | 03:58 | ||
102. | MOULD Jon | JLT Condor | 03:58 | ||
103. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 03:58 | ||
104. | GARDIAS Dexter | Canyon Eisberg | 03:58 | ||
105. | NALLY Joe | Veľká Británia | 04:54 | ||
106. | HOLMES Matthew | Madison Genesis | 07:03 | ||
DNF | CARBONI Giovanni | Bardiani - CSF | odstúpil | ||
DNF | TENNANT Andrew | Canyon Eisberg | odstúpil | ||
DNS | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | neštart. |
Konečné poradie pretekov | ||||||||
1. | ALAPHILIPPE Julian | Quick-Step Floors | 26:25:58 | 200 | ||||
2. | POELS Wout | Team Sky | 00:17 | 150 | ||||
3. | ROGLIČ Primož | Team LottoNL - Jumbo | 00:33 | 125 | ||||
4. | BEVIN Patrick | BMC Racing Team | 00:42 | 100 | ||||
5. | JUNGELS Bob | Quick-Step Floors | 00:51 | 85 | ||||
6. | SÜTTERLIN Jasha | Movistar Team | 00:58 | 70 |
7. | POWLESS Neilson | Team LottoNL - Jumbo | 01:10 | 60 | |
8. | STRAKHOV Dmitry | Kaťuša - Alpecin | 01:21 | 50 | |
9. | HAMILTON Chris | Team Sunweb | 01:28 | 40 | |
10. | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL - Jumbo | 01:34 | 35 | |
11. | MEYER Cameron | Mitchelton - Scott | 01:49 | 30 | |
12. | DAVIES Scott | Team Dimension Data | 01:54 | 25 | |
13. | VAN EMDEN Jos | Team LottoNL - Jumbo | 01:58 | 20 | |
14. | CARTHY Hugh | EF Education First - Drapac | 02:00 | 15 | |
15. | HIVERT Jonathan | Direct Energie | 02:09 | 10 | |
16. | HAYTER Ethan | Veľká Británia | 02:17 | 5 | |
17. | PIDCOCK Thomas | Team Wiggins | 02:24 | 5 | |
18. | SMITH Dion | Wanty - Groupe Gobert | 02:27 | 5 | |
19. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 02:27 | 5 | |
20. | STEDMAN Maximilian | Canyon Eisberg | 02:42 | 5 | |
21. | VAN GARDEREN Tejay | BMC Racing Team | 03:14 | 5 | |
22. | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | 03:33 | 5 | |
23. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 03:50 | 5 | |
24. | SEPÚLVEDA Eduardo | Movistar Team | 04:33 | 5 | |
25. | BRADBURY Edmund | JLT Condor | 05:13 | 5 | |
26. | LIEPIņš Emīls | One Pro Cycling | 05:48 | 5 | |
27. | THWAITES Scott | Team Dimension Data | 05:52 | 5 | |
28. | POWER Robert | Mitchelton - Scott | 06:02 | 5 | |
29. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 06:46 | 5 | |
30. | SWIFT Connor | Madison Genesis | 06:52 | 5 | |
31. | ROELANDTS Jürgen | BMC Racing Team | 07:02 | 3 | |
32. | NIEVE Mikel | Mitchelton - Scott | 07:25 | 3 | |
33. | CHAVANEL Sylvain | Direct Energie | 07:38 | 3 | |
34. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 07:53 | 3 | |
35. | DOWSETT Alex | Kaťuša - Alpecin | 08:05 | 3 | |
36. | THOMAS Geraint | Team Sky | 09:12 | 3 | |
37. | WILLIAMS Stephen | Veľká Británia | 09:42 | 3 | |
38. | OURSELIN Paul | Direct Energie | 09:44 | 3 | |
39. | SHAW James | Lotto Soudal | 09:49 | 3 | |
40. | KIRIENKA Vasil | Team Sky | 10:00 | 3 | |
41. | BARBERO Carlos | Movistar Team | 10:26 | ||
42. | WÜRTZ Mads | Kaťuša - Alpecin | 10:30 | ||
43. | DE LA PARTE Víctor | Movistar Team | 10:50 | ||
44. | CULLAIGH Gabriel | Team Wiggins | 11:15 | ||
45. | THOMSON Jay | Team Dimension Data | 11:15 | ||
46. | VENTER Jacobus | Team Dimension Data | 11:15 | ||
47. | PASQUALON Andrea | Wanty - Groupe Gobert | 11:18 | ||
48. | STANNARD Ian | Team Sky | 11:34 | ||
49. | BRESCHEL Matti | EF Education First - Drapac | 11:58 | ||
50. | SCHACHMANN Maximilian | Quick-Step Floors | 12:04 | ||
51. | DRUCKER Jempy | BMC Racing Team | 12:30 | ||
52. | EEKHOFF Nils | Team Sunweb | 12:32 | ||
53. | CHRISTENSEN Ryan | Canyon Eisberg | 13:01 | ||
54. | RICHEZE Maximiliano | Quick-Step Floors | 13:02 | ||
55. | VERVAEKE Louis | Team Sunweb | 13:57 | ||
56. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 14:12 | ||
57. | SCOTSON Miles | BMC Racing Team | 14:28 | ||
58. | SWIFT Ben | Veľká Británia | 14:58 | ||
59. | EWAN Caleb | Mitchelton - Scott | 15:01 | ||
60. | ORAM James | One Pro Cycling | 15:10 | ||
61. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Team Sky | 15:41 | ||
62. | WRIGHT Alfred | Veľká Británia | 16:58 | ||
63. | HOFSTEDE Lennard | Team Sunweb | 17:06 | ||
64. | CARDIS Romain | Direct Energie | 18:19 | ||
65. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 18:24 | ||
66. | KEUKELEIRE Jens | Lotto Soudal | 19:17 | ||
67. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 19:40 | ||
68. | DLAMINI Nic | Team Dimension Data | 20:14 | ||
69. | GAVIRIA Fernando | Quick-Step Floors | 20:41 | ||
70. | SLATER Alistair | JLT Condor | 20:51 | ||
71. | ZABEL Rick | Kaťuša - Alpecin | 21:15 | ||
72. | DOWNEY Mark | Team Wiggins | 21:37 | ||
73. | ANTONINI Simone | Wanty - Groupe Gobert | 22:01 | ||
74. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 22:02 | ||
75. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 22:36 | ||
76. | TULIK Angelo | Direct Energie | 23:25 | ||
77. | PHINNEY Taylor | EF Education First - Drapac | 23:34 | ||
78. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 23:42 | ||
79. | HOFLAND Moreno | Lotto Soudal | 23:52 | ||
80. | FOUCHE James | Team Wiggins | 23:56 | ||
81. | RENSHAW Mark | Team Dimension Data | 26:15 | ||
82. | ROWSELL Erick | Madison Genesis | 26:34 | ||
83. | HANDLEY Richard | Madison Genesis | 27:20 | ||
84. | HOLMES Matthew | Madison Genesis | 27:59 | ||
85. | FROOME Christopher | Team Sky | 28:25 | ||
86. | BOSTOCK Matthew | Veľká Británia | 28:51 | ||
87. | BAYLIS Tom | One Pro Cycling | 29:00 | ||
88. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 29:23 | ||
89. | BOUWMAN Koen | Team LottoNL - Jumbo | 30:08 | ||
90. | MARTIN Tony | Kaťuša - Alpecin | 30:10 | ||
91. | PICHOT Alexandre | Direct Energie | 30:23 | ||
92. | MOSES Thomas | JLT Condor | 30:54 | ||
93. | KLUGE Roger | Mitchelton - Scott | 33:07 | ||
94. | MCEVOY Jonathan | Madison Genesis | 35:14 | ||
95. | GUARDINI Andrea | Bardiani - CSF | 36:15 | ||
96. | TOWNSEND Rory | Canyon Eisberg | 37:40 | ||
97. | MOULD Jon | JLT Condor | 38:02 | ||
98. | STEWART Thomas | JLT Condor | 39:15 | ||
99. | GARDIAS Dexter | Canyon Eisberg | 40:35 | ||
100. | LATHAM Christopher | One Pro Cycling | 41:30 | ||
101. | KEISSE Iljo | Quick-Step Floors | 43:14 | ||
102. | PYM George | Madison Genesis | 44:33 | ||
103. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 45:51 | ||
104. | BAUHAUS Phil | Team Sunweb | 46:14 | ||
105. | NALLY Joe | Veľká Británia | 46:25 | ||
106. | PATON Alex | Canyon Eisberg | 52:46 |