Tour du Haut-Var 2019 (2.1), 22. - 24. februára (492 km) - 51. ročník
1. | 22.2. | Vence > Mandelieu-la-Napoule | 154 km | Vanmarcke | ||
2. | 23.2. | Le Cannet-des-Maures > Mons | 201 km | Ciccone | ||
3. | 24.2. | Londe-Maures > Mont Faron | 136 km | Pinot |
Vlaňajší ročník | Štartová listina |
1. | 22.2. | Vence > Mandelieu-la-Napoule | 154 km | Vanmarcke |
profil etapy, 2734 nastúpaných metrov (© la-flamme-rouge.eu) |
Na úvod francúzskeho podujatia Tour du Haut Var nás čakala 154-kilometrová etapa v hornatom prostredí Provence. Krátko po štarte sa na čele ukazovalo sexteto cyklistov, no pred balíkom si dokázali vybudovať len minimálny náskok, a tak boli po chvíli snaženia pohltení. Na čele balíka hýril aktivitou tím Groupama – FDJ, ktorý si na týchto pretekoch veril.
Potom sa vybral dopredu Julien Bernard (Trek) a úplne osamotene sa mu podarilo vybudovať si zaujímavý náskok. Onedlho zaútočila aj dvojica Damien Touzé (Cofidis) a Mathieu Burgaudeau (Direct Energie). Po niekoľkých kilometroch sa spojili. Na čele sa nám tak vytvorila trojica s náskokom na úrovni štyroch minút.
Prvé dve horské prémie si podmanil Julien Bernard, ktorý vyzeral byť v kopcoch najsilnejší. Nezastavila ho pri tom ani zmena bicykla pod druhým hodnoteným stúpaním. Na šprintérskej prémii bol najrýchlejší pre zmenu Damien Touzé. V zjazde potom nešťastne spadol Mathieu Burgaudeau, no vyzeral byť v poriadku a dokázal sa vrátiť späť k dvojici na čele. Nepochybne pritom stratil veľa síl.
Náskok úniku však začal prudko klesať. 25 kilometrov pred cieľom bol rozdiel medzi únikom a hlavným polom už len na úrovni jednej minúty. Zásluhu na tom mali najmä Groupama – FDJ a AG2R, ktorí jazdili na čele pelotónu. To vyprovokovalo Bernarda, ktorý zaútočil a vybudoval si náskok pred dvojicou prenasledovateľov. V pelotóne sa zatiaľ všetko pripravovalo na záverečný kopec Col du Tanneron (4,9 km; 5,3%), ktorý mal dnes o všetkom rozhodnúť.
Julien Bernard bol pohltený na poslednom kopci. Následne sa v oklieštenom balíku rozhorela bitka o etapový triumf. Pozornosť svojich súperov si otestovali Calmejane, Molard i Bardet. Nikto z nich však úspešný nebol a rozhodnúť tak musel špurt malej skupiny. Najrýchlejším mužom bol Sep Vanmarcke, ktorý sa tešil z etapového prvenstva. Zajtra si tak na seba oblečie dres pre priebžného lídra pretekov. Na druhom mieste skončil Julien El Farés a na treťom Giulio Ciccone.
Výsledky | ||||||||
1. | VANMARCKE Sep | EF Education First Pro Team | 4:00:22 | 14 | ||||
2. | EL FARES Julien | Delko Marseille Provence | 00:00 | 5 | ||||
3. | CICCONE Giulio | Trek - Segafredo | 00:00 | 3 | ||||
4. | MOLARD Rudy | Groupama - FDJ | 00:00 | |||||
5. | VUILLERMOZ Alexis | Ag2r La Mondiale | 00:00 | |||||
6. | ERIKSSON Lucas | Riwal Readynez Team | 00:00 |
7. | NEILANDS Krists | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
8. | PINOT Thibaut | Groupama - FDJ | 00:00 | ||
9. | FLóREZ Miguel Eduardo | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
10. | PEYSKENS Dimitri | Wallonie-Bruxelles | 00:00 | ||
11. | LE TURNIER Mathias | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
12. | EDET Nicolas | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
13. | BARDET Romain | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
14. | CARTHY Hugh | EF Education First Pro Team | 00:00 | ||
15. | FRANKINY Kilian | Groupama - FDJ | 00:14 | ||
16. | MALDONADO Anthony | St Michel - Auber93 | 00:30 | ||
17. | PEREZ Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 00:30 | ||
18. | HIVERT Jonathan | Direct Energie | 00:30 | ||
19. | FINETTO Mauro | Delko Marseille Provence | 00:38 | ||
20. | PANTANO Jarlinson | Trek - Segafredo | 00:38 | ||
21. | BUSATO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:41 | ||
22. | QUAADE Rasmus | Riwal Readynez Team | 00:52 | ||
23. | LUNKE Sindre | Riwal Readynez Team | 00:52 | ||
24. | LEDANOIS Kévin | Team Arkéa Samsic | 00:52 | ||
25. | CONCI Nicola | Trek - Segafredo | 00:52 | ||
26. | ROLLAND Pierre | Vital Concept - B&B Hotels | 01:14 | ||
27. | DOMBROWSKI Joe | EF Education First Pro Team | 01:14 | ||
28. | SIMON Julien | Cofidis, Solutions Crédits | 01:14 | ||
29. | LE CUNFF Kévin | St Michel - Auber93 | 01:14 | ||
30. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 01:40 | ||
31. | CATAFORD Alexander | Israel Cycling Academy | 01:40 | ||
32. | FELLINE Fabio | Trek - Segafredo | 01:40 | ||
33. | VINJEBO Emil | Riwal Readynez Team | 01:40 | ||
34. | BARCELó Fernando | Euskadi Basque Country - Murias | 01:40 | ||
35. | MUñOZ Daniel | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:40 | ||
36. | GENIEZ Alexandre | Ag2r La Mondiale | 01:40 | ||
37. | KANGERT Tanel | EF Education First Pro Team | 01:40 | ||
38. | MOINARD Amael | Team Arkéa Samsic | 01:40 | ||
39. | PéRICHON Pierre-Luc | Cofidis, Solutions Crédits | 02:32 | ||
40. | REBELLIN Davide | Sovac | 02:32 | ||
41. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 02:32 | ||
42. | DERNIES Tom | Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole | 02:32 | ||
43. | VENDRAME Andrea | Androni Giocattoli - Sidermec | 02:32 | ||
44. | OURSELIN Paul | Direct Energie | 02:32 | ||
45. | LADAGNOUS Matthieu | Groupama - FDJ | 02:32 | ||
46. | THOMINET Camille | St Michel - Auber93 | 02:32 | ||
47. | WIRTGEN Tom | Wallonie-Bruxelles | 02:32 | ||
48. | BOIVIN Guillaume | Israel Cycling Academy | 02:32 | ||
49. | BOUDAT Thomas | Direct Energie | 02:35 | ||
50. | SPREAFICO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 02:58 | ||
51. | ISTA Kevyn | Wallonie-Bruxelles | 02:58 | ||
52. | CALMEJANE Lilian | Direct Energie | 03:01 | ||
53. | CHEREL Mickaël | Ag2r La Mondiale | 03:10 | ||
54. | COMBAUD Romain | Delko Marseille Provence | 03:10 | ||
55. | TURGIS Jimmy | Vital Concept - B&B Hotels | 03:10 | ||
56. | PETERS Nans | Ag2r La Mondiale | 03:10 | ||
57. | MAISON Jérémy | Team Arkéa Samsic | 03:10 | ||
58. | IDJOUADIENE Pierre | Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole | 03:10 | ||
59. | MORTON Lachlan | EF Education First Pro Team | 03:46 | ||
60. | GOGL Michael | Trek - Segafredo | 04:12 | ||
61. | RUMAC Josip | Androni Giocattoli - Sidermec | 04:12 | ||
62. | MORIN Emmanuel | Cofidis, Solutions Crédits | 05:32 | ||
63. | BRøCHNER Nicolai | Riwal Readynez Team | 06:20 | ||
64. | LANGELLOTTI Victor | Burgos - BH | 06:20 | ||
65. | AAEN JøRGENSEN Jonas | Riwal Readynez Team | 06:52 | ||
66. | BAGOT Yoann | Vital Concept - B&B Hotels | 07:03 | ||
67. | GAUTIER Cyril | Vital Concept - B&B Hotels | 07:03 | ||
68. | LE ROUX Romain | Team Arkéa Samsic | 07:03 | ||
69. | VICHOT Arthur | Vital Concept - B&B Hotels | 07:03 | ||
70. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 07:03 | ||
71. | MAURELET Flavien | St Michel - Auber93 | 07:03 | ||
72. | LUDVIGSSON Tobias | Groupama - FDJ | 08:42 | ||
73. | PREIDLER Georg | Groupama - FDJ | 08:42 | ||
74. | BEPPU Fumiyuki | Trek - Segafredo | 08:42 | ||
75. | MASSON Christophe | Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole | 08:42 | ||
76. | BIZKARRA Mikel | Euskadi Basque Country - Murias | 08:42 | ||
77. | UDONDO Gotzon | Euskadi Basque Country - Murias | 08:42 | ||
78. | FERASSE Thibault | Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole | 08:42 | ||
79. | SCHMIDT Fabien | Delko Marseille Provence | 08:42 | ||
80. | BURGAUDEAU Mathieu | Direct Energie | 08:42 | ||
81. | BERNARD Julien | Trek - Segafredo | 08:42 | ||
82. | MITRI James | Burgos - BH | 08:42 | ||
83. | BRESCHEL Matti | EF Education First Pro Team | 08:42 | ||
84. | VACHON Florian | Team Arkéa Samsic | 08:42 | ||
85. | FEILLU Brice | Team Arkéa Samsic | 08:42 | ||
86. | MOLLY Kenny | Wallonie-Bruxelles | 08:42 | ||
87. | BALDO Nicolas | St Michel - Auber93 | 08:42 | ||
88. | EVRARD Laurent | Sovac | 08:42 | ||
89. | VAN NIEKERK Morne | St Michel - Auber93 | 08:42 | ||
90. | ANTOMARCHI Julien | Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole | 08:42 | ||
91. | DE ROSSI Lucas | Delko Marseille Provence | 08:42 | ||
92. | CAM Maxime | Vital Concept - B&B Hotels | 08:42 | ||
93. | GOUGEARD Alexis | Ag2r La Mondiale | 08:42 | ||
94. | FRAPPORTI Mattia | Androni Giocattoli - Sidermec | 11:01 | ||
95. | TOUZE Damien | Cofidis, Solutions Crédits | 12:44 | ||
96. | BARRENETXEA Ander | Euskadi Basque Country - Murias | 12:44 | ||
97. | KAMP Alexander | Riwal Readynez Team | 12:44 | ||
98. | SUREDA Jaume | Burgos - BH | 12:44 | ||
99. | SESSLER Nícolas | Burgos - BH | 12:44 | ||
100. | BICO Nuno | Burgos - BH | 12:44 | ||
101. | DUPONT Hubert | Ag2r La Mondiale | 12:44 | ||
102. | VAUBOURZEIX Thomas | Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole | 12:44 | ||
103. | NAVARDAUSKAS Ramūnas | Delko Marseille Provence | 12:44 | ||
104. | HAMZA Abderrahmane Mehdi | Sovac | 12:44 | ||
105. | PAASSCHENS Mathijs | Wallonie-Bruxelles | 12:44 | ||
106. | SIX Franklin | Wallonie-Bruxelles | 12:44 | ||
107. | ROBEET Ludovic | Wallonie-Bruxelles | 12:44 | ||
108. | HARDY Romain | Team Arkéa Samsic | 12:44 | ||
109. | HUREL Tony | St Michel - Auber93 | 12:44 | ||
110. | MOTTIER Justin | Vital Concept - B&B Hotels | 12:44 | ||
111. | MORABITO Steve | Groupama - FDJ | 12:44 | ||
112. | TULIK Angelo | Direct Energie | 12:44 | ||
113. | COUSIN Jérôme | Direct Energie | 12:44 | ||
114. | MANSOURI Islam | Sovac | 14:44 | ||
115. | BERRADE Urko | Euskadi Basque Country - Murias | 16:34 | ||
OTL | GIBSON Matthew | Burgos - BH | limit | ||
OTL | ROBREDO Álvaro | Burgos - BH | limit | ||
DNF | BOUZIDI Mohamed | Sovac | odstúpil | ||
DNF | HOFLAND Moreno | EF Education First Pro Team | odstúpil | ||
DNF | INTXAUSTI Beñat | Euskadi Basque Country - Murias | odstúpil | ||
DNF | MANSOURI Hamza | Sovac | odstúpil | ||
DNF | SAIDI Nassim | Sovac | odstúpil |
2. | 23.2. | Le Cannet-des-Maures > Mons | 201 km | Ciccone |
profil etapy, 4211 nastúpaných metrov (© la-flamme-rouge.eu) |
Druhý diel francúzskej trilógie bol tým najťažším a najdlhším. Na ceste do vytúženého cieľa dnes museli cyklisti vyšplhať až trinásť stúpaní, tri z toho boli zaradené do vrchárskej súťaže. Cieľ druhej etapy sa nachádzal v Mons na vrchole tamojšieho kopca (5,4 km – 5,8 %). Favoritov na zisk etapy bolo treba hľadať medzi adeptami na celkové víťazstvo. V sobotu mali zviesť veľký súboj Thibault Pinot, Romain Bardet, Giulio Ciccone, Rudy Molard alebo Lilian Calmejane.
Cez štyritisíc výškových metrov a viac ako dvesto kilometrov nevystrašilo jazdcov tímu Vital Concept. Až v trojici sa totiž dostali do celodenného úniku. Menovite Cyril Gautier, Pierre Rolland a Arthur Vichot. Dve tretiny dňa im spoločnosť v úplnom čele robil Alexis Gougeard z Ag2r La Mondiale. Štvorica vpredu sa vyprofilovala na úvodných kilometroch a ich maximálny náskok pred pelotónom bol na méte 73 kilometrov pred cieľom, kedy mali k dobru štyri minúty a dvadsať sekúnd.
Vedúca štvorka vydržala spolu až do stúpania Mur de Montouroux (2,4 km – 6,5 %), kedy sa z čela porúčal Gougeard (Ag2r). Pri lezení na Col du Bourigaille (9,8 km – 4,8) sme žiadne ataky nesledovali, lenže Gautier a Vichot (obaja Vital Concept) práve v tomto kopci doslúžili a nechali svojho kolegu Rollanda ísť za vysnívaným víťazstvom. V tej dobe bola strata hlavného balíka na osamoteného utečenca presne minútu a pol, čo sa nakoniec ukázalo ako príliš málo. Púť Rollanda sa skončila v poslednom kopci, na méte 5 kilometrov pred páskou.
Práve v poslednom stúpaní ukázalo svoju silu zoskupenie okolo Thibaulta Pinota. Groupama – FDJ z pelotónu urobila len skupinku jedenástich jazdcov, no všetci elitní vrchári v nej nechýbali. Romain Bardet, Giulio Ciccone a Lilian Calmejane vyčkávali a čakali až do posledných metroch, kedy veľkú zápletku musel rozlúštiť až záverečný šprint. Doňho si najviac síl priviedol Ciccone, ktorý si tak v kráľovskej etape pripísal na konto prvé víťazstvo v novom tíme a celkovo už štvrté v profesionálnej kariére. Druhý skončil Pinot, tretí Bardet.
Najdlhší a najťažší deň podľa očakávaní premiešal celkové poradie. Najcennejší dres neudržal Sep Vanmarcke, ktorý vo veľkom finále neudržal krok s najlepšími. Zajtra v ňom pôjde práve dnešný víťaz, Giulio Ciccone, ktorému pred druhou etapou patrilo tretie miesto. V druhom dni sa očakával veľký exodus v najlepšej desiatke. Vypadli z nej štyria cyklisti, menovite Lucas Eriksson, Krists Neilands, Miguel Eduardo Flórez a Dimitri Peyskens.
Výsledky etapy | ||||||||
1. | CICCONE Giulio | Trek - Segafredo | 5:19:30 | 14 | ||||
2. | PINOT Thibaut | Groupama - FDJ | 00:00 | 5 | ||||
3. | BARDET Romain | Ag2r La Mondiale | 00:00 | 3 | ||||
4. | CALMEJANE Lilian | Direct Energie | 00:00 | |||||
5. | VUILLERMOZ Alexis | Ag2r La Mondiale | 00:00 | |||||
6. | EL FARES Julien | Delko Marseille Provence | 00:00 |
7. | EDET Nicolas | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
8. | CARTHY Hugh | EF Education First Pro Team | 00:00 | ||
9. | FRANKINY Kilian | Groupama - FDJ | 00:00 | ||
10. | COMBAUD Romain | Delko Marseille Provence | 00:10 | ||
11. | MOLARD Rudy | Groupama - FDJ | 00:10 | ||
12. | DOMBROWSKI Joe | EF Education First Pro Team | 00:35 | ||
13. | SIMON Julien | Cofidis, Solutions Crédits | 00:43 | ||
14. | LE TURNIER Mathias | Cofidis, Solutions Crédits | 00:45 | ||
15. | MOINARD Amael | Team Arkéa Samsic | 00:45 | ||
16. | BARCELó Fernando | Euskadi Basque Country - Murias | 01:08 | ||
17. | PANTANO Jarlinson | Trek - Segafredo | 01:10 | ||
18. | LUNKE Sindre | Riwal Readynez Team | 01:10 | ||
19. | VINJEBO Emil | Riwal Readynez Team | 01:23 | ||
20. | PEYSKENS Dimitri | Wallonie-Bruxelles | 01:27 | ||
21. | HIVERT Jonathan | Direct Energie | 01:37 | ||
22. | BUSATO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:46 | ||
23. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 01:57 | ||
24. | LE CUNFF Kévin | St Michel - Auber93 | 02:04 | ||
25. | LEDANOIS Kévin | Team Arkéa Samsic | 02:06 | ||
26. | PEREZ Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 02:08 | ||
27. | TURGIS Jimmy | Vital Concept - B&B Hotels | 02:26 | ||
28. | RUMAC Josip | Androni Giocattoli - Sidermec | 02:26 | ||
29. | CATAFORD Alexander | Israel Cycling Academy | 02:38 | ||
30. | BOIVIN Guillaume | Israel Cycling Academy | 02:38 | ||
31. | REBELLIN Davide | Sovac | 03:12 | ||
32. | ERIKSSON Lucas | Riwal Readynez Team | 03:31 | ||
33. | PETERS Nans | Ag2r La Mondiale | 03:40 | ||
34. | FELLINE Fabio | Trek - Segafredo | 03:47 | ||
35. | FEILLU Brice | Team Arkéa Samsic | 05:03 | ||
36. | MOLLY Kenny | Wallonie-Bruxelles | 05:03 | ||
37. | BURGAUDEAU Mathieu | Direct Energie | 05:03 | ||
38. | GENIEZ Alexandre | Ag2r La Mondiale | 05:03 | ||
39. | WIRTGEN Tom | Wallonie-Bruxelles | 05:38 | ||
40. | QUAADE Rasmus | Riwal Readynez Team | 05:38 | ||
41. | FLóREZ Miguel Eduardo | Androni Giocattoli - Sidermec | 07:33 | ||
42. | LADAGNOUS Matthieu | Groupama - FDJ | 07:33 | ||
43. | FINETTO Mauro | Delko Marseille Provence | 07:53 | ||
44. | CHEREL Mickaël | Ag2r La Mondiale | 09:25 | ||
45. | OURSELIN Paul | Direct Energie | 09:25 | ||
46. | GAUTIER Cyril | Vital Concept - B&B Hotels | 10:23 | ||
47. | ROLLAND Pierre | Vital Concept - B&B Hotels | 10:23 | ||
48. | BAGOT Yoann | Vital Concept - B&B Hotels | 10:30 | ||
49. | KANGERT Tanel | EF Education First Pro Team | 11:16 | ||
50. | SPREAFICO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 11:16 | ||
51. | MALDONADO Anthony | St Michel - Auber93 | 12:21 | ||
52. | DUPONT Hubert | Ag2r La Mondiale | 12:21 | ||
53. | EVRARD Laurent | Sovac | 12:59 | ||
54. | CONCI Nicola | Trek - Segafredo | 13:17 | ||
55. | ANTOMARCHI Julien | Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole | 13:35 | ||
56. | CAM Maxime | Vital Concept - B&B Hotels | 13:35 | ||
57. | SUREDA Jaume | Burgos - BH | 14:34 | ||
58. | MUñOZ Daniel | Androni Giocattoli - Sidermec | 14:44 | ||
59. | MAISON Jérémy | Team Arkéa Samsic | 14:56 | ||
60. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 17:51 | ||
61. | VANMARCKE Sep | EF Education First Pro Team | 17:51 | ||
62. | LE ROUX Romain | Team Arkéa Samsic | 17:51 | ||
63. | DERNIES Tom | Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole | 17:51 | ||
64. | BERNARD Julien | Trek - Segafredo | 17:51 | ||
65. | MORABITO Steve | Groupama - FDJ | 17:51 | ||
66. | TOUZE Damien | Cofidis, Solutions Crédits | 17:51 | ||
67. | VACHON Florian | Team Arkéa Samsic | 17:51 | ||
68. | HARDY Romain | Team Arkéa Samsic | 17:51 | ||
69. | PREIDLER Georg | Groupama - FDJ | 18:25 | ||
70. | ISTA Kevyn | Wallonie-Bruxelles | 18:25 | ||
71. | NAVARDAUSKAS Ramūnas | Delko Marseille Provence | 18:25 | ||
72. | TULIK Angelo | Direct Energie | 19:31 | ||
73. | THOMINET Camille | St Michel - Auber93 | 19:31 | ||
74. | GOUGEARD Alexis | Ag2r La Mondiale | 19:31 | ||
75. | BOUDAT Thomas | Direct Energie | 19:58 | ||
76. | HUREL Tony | St Michel - Auber93 | 22:05 | ||
77. | LUDVIGSSON Tobias | Groupama - FDJ | 22:15 | ||
78. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 22:15 | ||
79. | SESSLER Nícolas | Burgos - BH | 22:20 | ||
80. | MORTON Lachlan | EF Education First Pro Team | 22:21 | ||
81. | MASSON Christophe | Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole | 22:21 | ||
82. | BRESCHEL Matti | EF Education First Pro Team | 22:21 | ||
83. | KAMP Alexander | Riwal Readynez Team | 22:21 | ||
84. | BIZKARRA Mikel | Euskadi Basque Country - Murias | 22:21 | ||
85. | SIX Franklin | Wallonie-Bruxelles | 22:21 | ||
86. | BEPPU Fumiyuki | Trek - Segafredo | 22:21 | ||
87. | VAN NIEKERK Morne | St Michel - Auber93 | 22:21 | ||
88. | MORIN Emmanuel | Cofidis, Solutions Crédits | 22:21 | ||
89. | UDONDO Gotzon | Euskadi Basque Country - Murias | 22:21 | ||
90. | MAURELET Flavien | St Michel - Auber93 | 22:21 | ||
91. | LANGELLOTTI Victor | Burgos - BH | 22:21 | ||
92. | PAASSCHENS Mathijs | Wallonie-Bruxelles | 22:21 | ||
93. | BARRENETXEA Ander | Euskadi Basque Country - Murias | 22:21 | ||
94. | AAEN JøRGENSEN Jonas | Riwal Readynez Team | 22:21 | ||
95. | ROBEET Ludovic | Wallonie-Bruxelles | 22:21 | ||
96. | VICHOT Arthur | Vital Concept - B&B Hotels | 22:34 | ||
97. | COUSIN Jérôme | Direct Energie | 22:34 | ||
98. | PéRICHON Pierre-Luc | Cofidis, Solutions Crédits | 25:11 | ||
99. | MOTTIER Justin | Vital Concept - B&B Hotels | 32:34 | ||
100. | DE ROSSI Lucas | Delko Marseille Provence | 32:34 | ||
101. | VENDRAME Andrea | Androni Giocattoli - Sidermec | 32:34 | ||
102. | HAMZA Abderrahmane Mehdi | Sovac | 32:34 | ||
103. | SCHMIDT Fabien | Delko Marseille Provence | 32:34 | ||
DNF | BRøCHNER Nicolai | Riwal Readynez Team | odstúpil | ||
DNF | FERASSE Thibault | Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole | odstúpil | ||
DNF | FRAPPORTI Mattia | Androni Giocattoli - Sidermec | odstúpil | ||
DNF | IDJOUADIENE Pierre | Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole | odstúpil | ||
DNF | MITRI James | Burgos - BH | odstúpil | ||
DNF | BALDO Nicolas | St Michel - Auber93 | odstúpil | ||
DNF | BERRADE Urko | Euskadi Basque Country - Murias | odstúpil | ||
DNF | MANSOURI Islam | Sovac | odstúpil | ||
DNF | NEILANDS Krists | Israel Cycling Academy | odstúpil | ||
DNF | VAUBOURZEIX Thomas | Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole | odstúpil | ||
DNS | GOGL Michael | Trek - Segafredo | neštart. | ||
DNS | BICO Nuno | Burgos - BH | neštart. |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | CICCONE Giulio | Trek - Segafredo | 9:19:52 | 3 | ||||
2. | EL FARES Julien | Delko Marseille Provence | 00:00 | |||||
3. | PINOT Thibaut | Groupama - FDJ | 00:00 | |||||
4. | VUILLERMOZ Alexis | Ag2r La Mondiale | 00:00 | |||||
5. | BARDET Romain | Ag2r La Mondiale | 00:00 | |||||
6. | EDET Nicolas | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 |
7. | CARTHY Hugh | EF Education First Pro Team | 00:00 | ||
8. | MOLARD Rudy | Groupama - FDJ | 00:10 | ||
9. | FRANKINY Kilian | Groupama - FDJ | 00:14 | ||
10. | LE TURNIER Mathias | Cofidis, Solutions Crédits | 00:45 | ||
11. | PEYSKENS Dimitri | Wallonie-Bruxelles | 01:27 | ||
12. | PANTANO Jarlinson | Trek - Segafredo | 01:48 | ||
13. | DOMBROWSKI Joe | EF Education First Pro Team | 01:49 | ||
14. | SIMON Julien | Cofidis, Solutions Crédits | 01:57 | ||
15. | LUNKE Sindre | Riwal Readynez Team | 02:02 | ||
16. | HIVERT Jonathan | Direct Energie | 02:07 | ||
17. | MOINARD Amael | Team Arkéa Samsic | 02:25 | ||
18. | BUSATO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 02:27 | ||
19. | PEREZ Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 02:38 | ||
20. | BARCELó Fernando | Euskadi Basque Country - Murias | 02:48 | ||
21. | LEDANOIS Kévin | Team Arkéa Samsic | 02:58 | ||
22. | CALMEJANE Lilian | Direct Energie | 03:01 | ||
23. | VINJEBO Emil | Riwal Readynez Team | 03:03 | ||
24. | LE CUNFF Kévin | St Michel - Auber93 | 03:18 | ||
25. | COMBAUD Romain | Delko Marseille Provence | 03:20 | ||
26. | ERIKSSON Lucas | Riwal Readynez Team | 03:31 | ||
27. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 03:37 | ||
28. | CATAFORD Alexander | Israel Cycling Academy | 04:18 | ||
29. | BOIVIN Guillaume | Israel Cycling Academy | 05:10 | ||
30. | FELLINE Fabio | Trek - Segafredo | 05:27 | ||
31. | TURGIS Jimmy | Vital Concept - B&B Hotels | 05:36 | ||
32. | REBELLIN Davide | Sovac | 05:44 | ||
33. | QUAADE Rasmus | Riwal Readynez Team | 06:30 | ||
34. | RUMAC Josip | Androni Giocattoli - Sidermec | 06:38 | ||
35. | GENIEZ Alexandre | Ag2r La Mondiale | 06:43 | ||
36. | PETERS Nans | Ag2r La Mondiale | 06:50 | ||
37. | FLóREZ Miguel Eduardo | Androni Giocattoli - Sidermec | 07:33 | ||
38. | WIRTGEN Tom | Wallonie-Bruxelles | 08:10 | ||
39. | FINETTO Mauro | Delko Marseille Provence | 08:31 | ||
40. | LADAGNOUS Matthieu | Groupama - FDJ | 10:05 | ||
41. | ROLLAND Pierre | Vital Concept - B&B Hotels | 11:37 | ||
42. | OURSELIN Paul | Direct Energie | 11:57 | ||
43. | CHEREL Mickaël | Ag2r La Mondiale | 12:35 | ||
44. | MALDONADO Anthony | St Michel - Auber93 | 12:51 | ||
45. | KANGERT Tanel | EF Education First Pro Team | 12:56 | ||
46. | BURGAUDEAU Mathieu | Direct Energie | 13:45 | ||
47. | FEILLU Brice | Team Arkéa Samsic | 13:45 | ||
48. | MOLLY Kenny | Wallonie-Bruxelles | 13:45 | ||
49. | CONCI Nicola | Trek - Segafredo | 14:09 | ||
50. | SPREAFICO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 14:14 | ||
51. | MUñOZ Daniel | Androni Giocattoli - Sidermec | 16:24 | ||
52. | GAUTIER Cyril | Vital Concept - B&B Hotels | 17:26 | ||
53. | BAGOT Yoann | Vital Concept - B&B Hotels | 17:33 | ||
54. | VANMARCKE Sep | EF Education First Pro Team | 17:51 | ||
55. | MAISON Jérémy | Team Arkéa Samsic | 18:06 | ||
56. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 20:23 | ||
57. | DERNIES Tom | Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole | 20:23 | ||
58. | ISTA Kevyn | Wallonie-Bruxelles | 21:23 | ||
59. | EVRARD Laurent | Sovac | 21:41 | ||
60. | THOMINET Camille | St Michel - Auber93 | 22:03 | ||
61. | ANTOMARCHI Julien | Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole | 22:17 | ||
62. | CAM Maxime | Vital Concept - B&B Hotels | 22:17 | ||
63. | BOUDAT Thomas | Direct Energie | 22:33 | ||
64. | LE ROUX Romain | Team Arkéa Samsic | 24:54 | ||
65. | DUPONT Hubert | Ag2r La Mondiale | 25:05 | ||
66. | MORTON Lachlan | EF Education First Pro Team | 26:07 | ||
67. | BERNARD Julien | Trek - Segafredo | 26:33 | ||
68. | VACHON Florian | Team Arkéa Samsic | 26:33 | ||
69. | PREIDLER Georg | Groupama - FDJ | 27:07 | ||
70. | SUREDA Jaume | Burgos - BH | 27:18 | ||
71. | PéRICHON Pierre-Luc | Cofidis, Solutions Crédits | 27:43 | ||
72. | MORIN Emmanuel | Cofidis, Solutions Crédits | 27:53 | ||
73. | GOUGEARD Alexis | Ag2r La Mondiale | 28:13 | ||
74. | LANGELLOTTI Victor | Burgos - BH | 28:41 | ||
75. | AAEN JøRGENSEN Jonas | Riwal Readynez Team | 29:13 | ||
76. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 29:18 | ||
77. | MAURELET Flavien | St Michel - Auber93 | 29:24 | ||
78. | VICHOT Arthur | Vital Concept - B&B Hotels | 29:37 | ||
79. | TOUZE Damien | Cofidis, Solutions Crédits | 30:35 | ||
80. | MORABITO Steve | Groupama - FDJ | 30:35 | ||
81. | HARDY Romain | Team Arkéa Samsic | 30:35 | ||
82. | LUDVIGSSON Tobias | Groupama - FDJ | 30:57 | ||
83. | MASSON Christophe | Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole | 31:03 | ||
84. | BIZKARRA Mikel | Euskadi Basque Country - Murias | 31:03 | ||
85. | BEPPU Fumiyuki | Trek - Segafredo | 31:03 | ||
86. | BRESCHEL Matti | EF Education First Pro Team | 31:03 | ||
87. | UDONDO Gotzon | Euskadi Basque Country - Murias | 31:03 | ||
88. | VAN NIEKERK Morne | St Michel - Auber93 | 31:03 | ||
89. | NAVARDAUSKAS Ramūnas | Delko Marseille Provence | 31:09 | ||
90. | TULIK Angelo | Direct Energie | 32:15 | ||
91. | HUREL Tony | St Michel - Auber93 | 34:49 | ||
92. | SESSLER Nícolas | Burgos - BH | 35:04 | ||
93. | KAMP Alexander | Riwal Readynez Team | 35:05 | ||
94. | BARRENETXEA Ander | Euskadi Basque Country - Murias | 35:05 | ||
95. | SIX Franklin | Wallonie-Bruxelles | 35:05 | ||
96. | PAASSCHENS Mathijs | Wallonie-Bruxelles | 35:05 | ||
97. | ROBEET Ludovic | Wallonie-Bruxelles | 35:05 | ||
98. | VENDRAME Andrea | Androni Giocattoli - Sidermec | 35:06 | ||
99. | COUSIN Jérôme | Direct Energie | 35:18 | ||
100. | SCHMIDT Fabien | Delko Marseille Provence | 41:16 | ||
101. | DE ROSSI Lucas | Delko Marseille Provence | 41:16 | ||
102. | HAMZA Abderrahmane Mehdi | Sovac | 45:18 | ||
103. | MOTTIER Justin | Vital Concept - B&B Hotels | 45:18 |
3. | 24.2. | Londe-Maures > Mont Faron | 136 km | Pinot |
profil etapy, 2035 nastúpaných metrov (© la-flamme-rouge.eu) |
Posledný deň na Tour de Haut Var mohol ešte veľa vecí zmeniť. Síce záverečná etapa merala len 136 kilometrov a jej profil bol po väčšine dňa viac-menej jednoduchý, v samotnom závere sa nachádzalo pár kopcov, v ktorých musel byť Giulio Ciccone veľmi pozorný. Hlad domácich Francúzov mal explodovať v cieľovom stúpaní na Mont Faron (5,7 km – 8,4 %). Thibault Pinot, Romain Bardet a ďalší cyklisti z Top 10 práve tu chceli útočiť, čakal sa preto doslova divoký záver.
Ešte predtým sa ale ukázala deviatka jazdcov, ktorí strávili finálny deň v úniku. Mathieu Burgaudeau a Paul Ourselin z Direct Energie, Kevyn Ista z celku Wallonie Bruxelles, Yoann Bagot z Vital Concept, Damien Touzé z Cofidisu, Mauro Finetto z Delko – Marseille Provence, Flavien Maurelet zo St. Michel – Auber 93, Julien Antomarchi z Natura4Ever a Romain Le Roux z Arkéa - Samsic sa utrhli už na samotnom začiatku a na méte 101 kilometrov pred páskou mohli manipulovať s náskokom troch minút a päť sekúnd. To bolo aj ich dnešné maximum.
Utečencov a priebeh etapy počas celého dňa nekontrolovali len pretekári z Treku – Segafredo, ale ruku k dielu priložili aj zoskupenia Ag2r La Mondiale a Groupama – FDJ. Oba francúzske tímy tak pripravovali ornú pôdu pre svojich lídrov. V nájazde na Mont Faron bol pelotón stále pokope, únik už nie. Z deväťčlennej skupiny zostal v čele len Antomarchi (Natura4Ever), a ten dlho nedokázal odolávať sile hlavného balíka. Jeho súčasťou sa stál krátko potom ako začal stúpať.
Nasledovalo veľké finále. Na úvodný atak sa v pelotóne dlho nečakalo a už prvý pokus bol úspešných. Dopredu sa dostalo sedem mien, chýbal medzi nimi držiteľ najcennejšieho dresu Giulio Cicone. Sedmička vpredu neustále útočila, nakoniec sa z nej vyselektovala silná trojica. Thibault Pinot, Romain Bardet a Hugh Carthy držali najlepšie karty v rukách. Ich vzájomný súboj rozhodli až posledné metre, Pinot v nich ukázal veľké odhodlanie a zvíťazil.
Očakávania sa naplnili. Na Mont Faron sa rozpútala divoká bitka adeptov na celkové víťazstvo a práve úplne posledné stúpanie rozhodlo nielen o víťazovi etapy, ale aj o držiteľovi najcennejšieho dresu. Thibault Pinot sa dočkal, od začiatku podujatia čakal na svoju chvíľku a tá prišla dnes. Pinot mal v závere najsilnejší dynamit v nohách, Romain Bardet sa snažil držať sa ho ako kliešť, ale bola to nemožná úloha. Líder Ag2r La Mondiale nakoniec skončil druhý v GC, čo je pre neho mierne sklamanie. Smutný bude aj Giulio Ciccone, pretože bol veľmi blízko, ale Mont Faron popravil jeho nádeje. Ciccone finišoval o minútu neskôr ako dnešný víťaz.
Výsledky etapy | ||||||||
1. | PINOT Thibaut | Groupama - FDJ | 3:19:52 | 14 | ||||
2. | BARDET Romain | Ag2r La Mondiale | 00:03 | 5 | ||||
3. | CARTHY Hugh | EF Education First Pro Team | 00:05 | 3 | ||||
4. | CALMEJANE Lilian | Direct Energie | 00:11 | |||||
5. | VUILLERMOZ Alexis | Ag2r La Mondiale | 00:11 | |||||
6. | FRANKINY Kilian | Groupama - FDJ | 00:13 |
7. | EDET Nicolas | Cofidis, Solutions Crédits | 00:13 | ||
8. | GENIEZ Alexandre | Ag2r La Mondiale | 00:51 | ||
9. | EL FARES Julien | Delko Marseille Provence | 00:51 | ||
10. | PETERS Nans | Ag2r La Mondiale | 00:56 | ||
11. | ANTOMARCHI Julien | Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole | 00:58 | ||
12. | DOMBROWSKI Joe | EF Education First Pro Team | 01:04 | ||
13. | HIVERT Jonathan | Direct Energie | 01:06 | ||
14. | BARCELó Fernando | Euskadi Basque Country - Murias | 01:08 | ||
15. | COMBAUD Romain | Delko Marseille Provence | 01:11 | ||
16. | CICCONE Giulio | Trek - Segafredo | 01:14 | ||
17. | MOINARD Amael | Team Arkéa Samsic | 01:16 | ||
18. | MAISON Jérémy | Team Arkéa Samsic | 01:17 | ||
19. | PEREZ Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 01:25 | ||
20. | LE TURNIER Mathias | Cofidis, Solutions Crédits | 01:25 | ||
21. | MOLARD Rudy | Groupama - FDJ | 01:44 | ||
22. | SIMON Julien | Cofidis, Solutions Crédits | 01:46 | ||
23. | PEYSKENS Dimitri | Wallonie-Bruxelles | 01:52 | ||
24. | KANGERT Tanel | EF Education First Pro Team | 01:54 | ||
25. | LUNKE Sindre | Riwal Readynez Team | 01:55 | ||
26. | HARDY Romain | Team Arkéa Samsic | 01:58 | ||
27. | LEDANOIS Kévin | Team Arkéa Samsic | 02:02 | ||
28. | PANTANO Jarlinson | Trek - Segafredo | 02:16 | ||
29. | MUñOZ Daniel | Androni Giocattoli - Sidermec | 02:16 | ||
30. | MALDONADO Anthony | St Michel - Auber93 | 02:23 | ||
31. | BIZKARRA Mikel | Euskadi Basque Country - Murias | 02:27 | ||
32. | BUSATO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 02:27 | ||
33. | WIRTGEN Tom | Wallonie-Bruxelles | 02:33 | ||
34. | BURGAUDEAU Mathieu | Direct Energie | 02:35 | ||
35. | ERIKSSON Lucas | Riwal Readynez Team | 02:35 | ||
36. | GAUTIER Cyril | Vital Concept - B&B Hotels | 02:40 | ||
37. | FLóREZ Miguel Eduardo | Androni Giocattoli - Sidermec | 02:49 | ||
38. | VANMARCKE Sep | EF Education First Pro Team | 02:53 | ||
39. | VINJEBO Emil | Riwal Readynez Team | 02:59 | ||
40. | BOIVIN Guillaume | Israel Cycling Academy | 03:04 | ||
41. | FEILLU Brice | Team Arkéa Samsic | 03:05 | ||
42. | OURSELIN Paul | Direct Energie | 03:15 | ||
43. | MOLLY Kenny | Wallonie-Bruxelles | 03:22 | ||
44. | THOMINET Camille | St Michel - Auber93 | 03:24 | ||
45. | RUMAC Josip | Androni Giocattoli - Sidermec | 03:27 | ||
46. | SPREAFICO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 03:30 | ||
47. | FELLINE Fabio | Trek - Segafredo | 03:33 | ||
48. | TURGIS Jimmy | Vital Concept - B&B Hotels | 03:41 | ||
49. | COUSIN Jérôme | Direct Energie | 03:45 | ||
50. | CHEREL Mickaël | Ag2r La Mondiale | 03:56 | ||
51. | DUPONT Hubert | Ag2r La Mondiale | 03:56 | ||
52. | DE ROSSI Lucas | Delko Marseille Provence | 04:02 | ||
53. | CATAFORD Alexander | Israel Cycling Academy | 04:06 | ||
54. | DERNIES Tom | Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole | 04:08 | ||
55. | LANGELLOTTI Victor | Burgos - BH | 04:23 | ||
56. | EVRARD Laurent | Sovac | 04:52 | ||
57. | REBELLIN Davide | Sovac | 05:14 | ||
58. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 05:14 | ||
59. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 05:14 | ||
60. | VACHON Florian | Team Arkéa Samsic | 05:17 | ||
61. | SUREDA Jaume | Burgos - BH | 05:17 | ||
62. | TULIK Angelo | Direct Energie | 05:34 | ||
63. | LADAGNOUS Matthieu | Groupama - FDJ | 06:00 | ||
64. | FINETTO Mauro | Delko Marseille Provence | 06:07 | ||
65. | LUDVIGSSON Tobias | Groupama - FDJ | 07:21 | ||
66. | MORABITO Steve | Groupama - FDJ | 07:21 | ||
67. | SESSLER Nícolas | Burgos - BH | 07:21 | ||
68. | PAASSCHENS Mathijs | Wallonie-Bruxelles | 09:46 | ||
69. | VICHOT Arthur | Vital Concept - B&B Hotels | 10:18 | ||
70. | ROLLAND Pierre | Vital Concept - B&B Hotels | 10:18 | ||
71. | KAMP Alexander | Riwal Readynez Team | 10:18 | ||
72. | AAEN JøRGENSEN Jonas | Riwal Readynez Team | 10:18 | ||
73. | TOUZE Damien | Cofidis, Solutions Crédits | 10:18 | ||
74. | LE CUNFF Kévin | St Michel - Auber93 | 10:18 | ||
75. | PéRICHON Pierre-Luc | Cofidis, Solutions Crédits | 10:18 | ||
76. | LE ROUX Romain | Team Arkéa Samsic | 10:18 | ||
77. | MORIN Emmanuel | Cofidis, Solutions Crédits | 10:18 | ||
78. | SCHMIDT Fabien | Delko Marseille Provence | 10:18 | ||
79. | MOTTIER Justin | Vital Concept - B&B Hotels | 10:18 | ||
80. | MASSON Christophe | Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole | 10:18 | ||
81. | ROBEET Ludovic | Wallonie-Bruxelles | 10:18 | ||
82. | CAM Maxime | Vital Concept - B&B Hotels | 10:18 | ||
83. | MORTON Lachlan | EF Education First Pro Team | 10:39 | ||
84. | NAVARDAUSKAS Ramūnas | Delko Marseille Provence | 10:39 | ||
85. | ISTA Kevyn | Wallonie-Bruxelles | 10:58 | ||
86. | SIX Franklin | Wallonie-Bruxelles | 10:58 | ||
87. | BOUDAT Thomas | Direct Energie | 11:23 | ||
88. | CONCI Nicola | Trek - Segafredo | 11:57 | ||
89. | HUREL Tony | St Michel - Auber93 | 12:39 | ||
90. | MAURELET Flavien | St Michel - Auber93 | 12:39 | ||
91. | BARRENETXEA Ander | Euskadi Basque Country - Murias | 12:39 | ||
92. | UDONDO Gotzon | Euskadi Basque Country - Murias | 12:39 | ||
93. | VENDRAME Andrea | Androni Giocattoli - Sidermec | 12:39 | ||
94. | BAGOT Yoann | Vital Concept - B&B Hotels | 12:59 | ||
95. | BERNARD Julien | Trek - Segafredo | 13:38 | ||
96. | GOUGEARD Alexis | Ag2r La Mondiale | 13:38 | ||
97. | BEPPU Fumiyuki | Trek - Segafredo | 13:38 | ||
98. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 13:38 | ||
99. | HAMZA Abderrahmane Mehdi | Sovac | 13:38 | ||
100. | BRESCHEL Matti | EF Education First Pro Team | 13:38 | ||
101. | PREIDLER Georg | Groupama - FDJ | 13:38 | ||
102. | VAN NIEKERK Morne | St Michel - Auber93 | 13:38 | ||
DNF | QUAADE Rasmus | Riwal Readynez Team | odstúpil |
Konečné poradie pretekov | ||||||||
1. | PINOT Thibaut | Groupama - FDJ | 12:39:44 | 125 | ||||
2. | BARDET Romain | Ag2r La Mondiale | 00:03 | 85 | ||||
3. | CARTHY Hugh | EF Education First Pro Team | 00:05 | 70 | ||||
4. | VUILLERMOZ Alexis | Ag2r La Mondiale | 00:11 | 60 | ||||
5. | EDET Nicolas | Cofidis, Solutions Crédits | 00:13 | 50 | ||||
6. | FRANKINY Kilian | Groupama - FDJ | 00:27 | 40 |
7. | EL FARES Julien | Delko Marseille Provence | 00:51 | 35 | |
8. | CICCONE Giulio | Trek - Segafredo | 01:14 | 30 | |
9. | MOLARD Rudy | Groupama - FDJ | 01:54 | 25 | |
10. | LE TURNIER Mathias | Cofidis, Solutions Crédits | 02:10 | 20 | |
11. | DOMBROWSKI Joe | EF Education First Pro Team | 02:53 | 15 | |
12. | CALMEJANE Lilian | Direct Energie | 03:12 | 10 | |
13. | HIVERT Jonathan | Direct Energie | 03:13 | 5 | |
14. | PEYSKENS Dimitri | Wallonie-Bruxelles | 03:19 | 5 | |
15. | MOINARD Amael | Team Arkéa Samsic | 03:41 | 5 | |
16. | SIMON Julien | Cofidis, Solutions Crédits | 03:43 | 3 | |
17. | BARCELó Fernando | Euskadi Basque Country - Murias | 03:56 | 3 | |
18. | LUNKE Sindre | Riwal Readynez Team | 03:57 | 3 | |
19. | PEREZ Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 04:03 | 3 | |
20. | PANTANO Jarlinson | Trek - Segafredo | 04:04 | 3 | |
21. | COMBAUD Romain | Delko Marseille Provence | 04:31 | 3 | |
22. | BUSATO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 04:54 | 3 | |
23. | LEDANOIS Kévin | Team Arkéa Samsic | 05:00 | 3 | |
24. | VINJEBO Emil | Riwal Readynez Team | 06:02 | 3 | |
25. | ERIKSSON Lucas | Riwal Readynez Team | 06:06 | 3 | |
26. | GENIEZ Alexandre | Ag2r La Mondiale | 07:34 | ||
27. | PETERS Nans | Ag2r La Mondiale | 07:46 | ||
28. | BOIVIN Guillaume | Israel Cycling Academy | 08:14 | ||
29. | CATAFORD Alexander | Israel Cycling Academy | 08:24 | ||
30. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 08:51 | ||
31. | FELLINE Fabio | Trek - Segafredo | 09:00 | ||
32. | TURGIS Jimmy | Vital Concept - B&B Hotels | 09:17 | ||
33. | RUMAC Josip | Androni Giocattoli - Sidermec | 10:05 | ||
34. | FLóREZ Miguel Eduardo | Androni Giocattoli - Sidermec | 10:22 | ||
35. | WIRTGEN Tom | Wallonie-Bruxelles | 10:43 | ||
36. | REBELLIN Davide | Sovac | 10:58 | ||
37. | LE CUNFF Kévin | St Michel - Auber93 | 13:36 | ||
38. | FINETTO Mauro | Delko Marseille Provence | 14:38 | ||
39. | KANGERT Tanel | EF Education First Pro Team | 14:50 | ||
40. | OURSELIN Paul | Direct Energie | 15:12 | ||
41. | MALDONADO Anthony | St Michel - Auber93 | 15:14 | ||
42. | LADAGNOUS Matthieu | Groupama - FDJ | 16:05 | ||
43. | BURGAUDEAU Mathieu | Direct Energie | 16:20 | ||
44. | CHEREL Mickaël | Ag2r La Mondiale | 16:31 | ||
45. | FEILLU Brice | Team Arkéa Samsic | 16:50 | ||
46. | MOLLY Kenny | Wallonie-Bruxelles | 17:07 | ||
47. | SPREAFICO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 17:44 | ||
48. | MUñOZ Daniel | Androni Giocattoli - Sidermec | 18:40 | ||
49. | MAISON Jérémy | Team Arkéa Samsic | 19:23 | ||
50. | GAUTIER Cyril | Vital Concept - B&B Hotels | 20:06 | ||
51. | VANMARCKE Sep | EF Education First Pro Team | 20:44 | ||
52. | ROLLAND Pierre | Vital Concept - B&B Hotels | 21:55 | ||
53. | ANTOMARCHI Julien | Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole | 23:15 | ||
54. | DERNIES Tom | Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole | 24:31 | ||
55. | THOMINET Camille | St Michel - Auber93 | 25:27 | ||
56. | CONCI Nicola | Trek - Segafredo | 26:06 | ||
57. | EVRARD Laurent | Sovac | 26:33 | ||
58. | DUPONT Hubert | Ag2r La Mondiale | 29:01 | ||
59. | BAGOT Yoann | Vital Concept - B&B Hotels | 30:32 | ||
60. | VACHON Florian | Team Arkéa Samsic | 31:50 | ||
61. | ISTA Kevyn | Wallonie-Bruxelles | 32:21 | ||
62. | HARDY Romain | Team Arkéa Samsic | 32:33 | ||
63. | SUREDA Jaume | Burgos - BH | 32:35 | ||
64. | CAM Maxime | Vital Concept - B&B Hotels | 32:35 | ||
65. | LANGELLOTTI Victor | Burgos - BH | 33:04 | ||
66. | BIZKARRA Mikel | Euskadi Basque Country - Murias | 33:30 | ||
67. | BOUDAT Thomas | Direct Energie | 33:56 | ||
68. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 34:01 | ||
69. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 34:32 | ||
70. | LE ROUX Romain | Team Arkéa Samsic | 35:12 | ||
71. | MORTON Lachlan | EF Education First Pro Team | 36:46 | ||
72. | TULIK Angelo | Direct Energie | 37:49 | ||
73. | MORABITO Steve | Groupama - FDJ | 37:56 | ||
74. | PéRICHON Pierre-Luc | Cofidis, Solutions Crédits | 38:01 | ||
75. | MORIN Emmanuel | Cofidis, Solutions Crédits | 38:11 | ||
76. | LUDVIGSSON Tobias | Groupama - FDJ | 38:18 | ||
77. | COUSIN Jérôme | Direct Energie | 39:03 | ||
78. | AAEN JøRGENSEN Jonas | Riwal Readynez Team | 39:31 | ||
79. | VICHOT Arthur | Vital Concept - B&B Hotels | 39:55 | ||
80. | BERNARD Julien | Trek - Segafredo | 40:11 | ||
81. | PREIDLER Georg | Groupama - FDJ | 40:45 | ||
82. | TOUZE Damien | Cofidis, Solutions Crédits | 40:53 | ||
83. | MASSON Christophe | Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole | 41:21 | ||
84. | NAVARDAUSKAS Ramūnas | Delko Marseille Provence | 41:48 | ||
85. | GOUGEARD Alexis | Ag2r La Mondiale | 41:51 | ||
86. | MAURELET Flavien | St Michel - Auber93 | 42:03 | ||
87. | SESSLER Nícolas | Burgos - BH | 42:25 | ||
88. | UDONDO Gotzon | Euskadi Basque Country - Murias | 43:42 | ||
89. | BEPPU Fumiyuki | Trek - Segafredo | 44:41 | ||
90. | BRESCHEL Matti | EF Education First Pro Team | 44:41 | ||
91. | VAN NIEKERK Morne | St Michel - Auber93 | 44:41 | ||
92. | PAASSCHENS Mathijs | Wallonie-Bruxelles | 44:51 | ||
93. | DE ROSSI Lucas | Delko Marseille Provence | 45:18 | ||
94. | KAMP Alexander | Riwal Readynez Team | 45:23 | ||
95. | ROBEET Ludovic | Wallonie-Bruxelles | 45:23 | ||
96. | SIX Franklin | Wallonie-Bruxelles | 46:03 | ||
97. | HUREL Tony | St Michel - Auber93 | 47:28 | ||
98. | BARRENETXEA Ander | Euskadi Basque Country - Murias | 47:44 | ||
99. | VENDRAME Andrea | Androni Giocattoli - Sidermec | 47:45 | ||
100. | SCHMIDT Fabien | Delko Marseille Provence | 51:34 | ||
101. | MOTTIER Justin | Vital Concept - B&B Hotels | 55:36 | ||
102. | HAMZA Abderrahmane Mehdi | Sovac | 58:56 |
Krátky úvod k pretekom:
Francúzske podujatie Haut Var zvykne slúžiť najmä pre domácich cyklistov ako kvalitné odštartovanie sezóny. Tento rok si organizátori pre pretekárov pripravili tri kopcovité etapy, počas ktorých cyklisti nastúpajú takmer deväťtisíc výškových metrov.
V piatok je na programe kopcovitá etapa s deviatimi kopcami na trati, pričom body z prémii budú môcť zinkasovať na troch z nich. Jej záver ovplyvní výstup na Col du Tanneron (4,9 km; 5,3%), ktorého vrchol sa nachádza len jedenásť kilometrov pred cieľom. Na konci sa tak predpokladá špurt malej skupiny o víťazstvo. V sobotu je na programe kráľovská etapa. Meria 201 kilometrov a cyklisti v nej nastúpajú 4211 výškových metrov. Cieľ sa nachádza na kopci v Mons (5,4 km; 5,8%). V záverečnej tretej etape nás čaká mimoriadne atraktívny finiš. Výstup na Mont Faron (5,7 km; 8,4%) bude čerešničkou na torte celého podujatia.
Štartovaciu listinu tvoria štyri tímy z kategórie World Tour, jedenásť prokontinentálnych a tri kontinentálne tímy. Okruh favoritov je široký. Medzi nich sa zaradia Thibaut Pinot, Rudy Molard (FDJ), Romain Bardet, Alexis Vuillermoz (obaja AG2R), Jarlinson Pantano, Giulio Ciccone (obaja Trek - Segafredo), Julien Simon (Cofidis), Jonathan Hivert (obhajca titulu), Lilian Calmejane (obaja Direct Energie), Pierre Rolland (Vital Concept), Tanel Kangert (EF Education) a ďalší...