Okolo Malopoľska 2019 (2.2), 14. - 16. júna (km) - 57. ročník
1. | 14.6. | Krakov > Krakov | 133 km | Budjak | ||
2. | 15.6. | Niepolomice > Nowy Targ | 143 km | Golovaš | ||
3. | 16.6. | Chocholowskie Termy > St. Sacz | 153 km | Stachowiak |
Štartová listina | reprezentácia |
Slovenská reprezentácia U23 nastúpi v zložení: Michal Hloža (1997, CyS), Dávid Kaško (1997, Firefly), Samuel Oros (1998, Dukla), Ján Gerát (1999, CyS), Richard Coma (2000, CyS) a Andrej Líška (2000, ŠG TN). Za Topforex - Lapierre nastúpia Matej Blaško (2000) aj Adam Foltán (2000). Za CK Příbram Fany Gastro Robert Malík.
1. | 14.6. | Krakov > Krakov | 133 km | Budjak |
profil etapy, 1840 nastúpaných metrov (© tourofmalopolska.eu) |
V pôvodnom termíne Okolo Slovenska je v týchto končinách množstvo pretekov. Jazdí sa v Maďarsku, Rakúsku i poľskom regióne Malopolsko, kde sa miestna konkurencia bije na veľmi náročných profiloch zvlnených etáp, kde sa konkurencia kontinentálnych a klubových tímov vie poriadne preosiať.
Ako ste čítali vyššie, štartujú tu až deviati Slováci. Najskúsenejším bol Robert Malík, ktorý sa tu chce ešte ukázať pred Európskymi hrami. Bol aktívny, jazdil aj v úniku. Okrem neho tu bola dvojica z Topforexu Foltán - Blaško a oklieštená reprezentácia U23 iba s jediným Duklákom Orosom. Veľmi náročný prvý deň s množstvom krátkych a prudkých stúpaní ovládol únik siedmich pretekárov, kde sme nemali zastúpenie. Triumfoval Ukrajinec Anatolij Budjak z Wibatechu. Keďže skupina mala už veľký náskok a bolo jasné, že vyhrá, pelotón rezignoval a dopredu sa dostalo ďalších šesť ľudí bez Slovákov.
Pozostatok pelotónu od 14. miesta vletel do prudkého cieľového stúpania po kockách napokon už iba so štyrmi Slovákmi, z ktorých si najlepšie počínal prvoročák Adam Foltán, ktorý sa hore dostal na 21. pozícii, teda ôsmej z hlavnej skupiny, no už so stratou 9:05 na víťaza. Nasledovali ho Malík a kolega z Topforexu Blaško. Zrejme by tam bol aj Richard Coma z reprezentácie, ale v závere mal technické problémy. Ostatní Slováci tempo nevydržali a postupne poodpadávali.
Vyjadrenie Michala Clementisa (tréner repre U23) |
"Coma ako prvoročák po Ukrajine, kde bol najlepší Slovák, potvrdzuje formu a z repre je najlepší. Minulý rok bol oproti Foltánovi s Blaškom neznámy junior. Takisto Líška prvoročák do 80 km v špici, no potom ho vyplo v tom teple. Tiež bol neznámy junior a už dokáže držať krok, síce nie až do cieľa... Preto napriek zle vyzerajúcim výsledkom nie sme úplne negatívni. Foltán za Topforex špurtoval ôsmy z balíka, čo je výborné na tak náročný dojazd. Malík a Blaško taktiež bezproblémové v pelotóne. Najmä u Blaška prvoročáka tiež fajn. Ale Blaško a Foltan boli aj slušní juniori, preto veľmi treba vyzdvihnúť a mňa potešil výkon Riša Comu, ktorý ešte vyzerá ako také útle chlapča, takže potenciál tam je veľký." |
Výsledky | ||||||||
1. | BUDJAK Anatolij | Wibatech Merx 7R | 3:02:09 | 7 | ||||
2. | STACHOWIAK Adam | Voster ATS Team | 00:03 | 3 | ||||
3. | DOMAGALSKI Karol | Team Hurom | 00:11 | 1 | ||||
4. | DI RENZO Andrea | Taliansko | 00:17 | |||||
5. | BUTS Vitalij | Kyjev Capital Team | 00:34 | |||||
6. | PIASKOWY Emanuel | Team Hurom | 00:41 |
21. | FOLTÁN Adam | Topforex-Lapierre Cycling Team | 09:05 | ||
39. | MALÍK Robert | CK Příbram Fany Gastro | 09:36 | ||
47. | BLAŠKO Matej | Topforex-Lapierre Cycling Team | 09:49 | ||
70. | COMA Richard | Slovensko | 10:40 | ||
78. | LÍŠKA Andrej | Slovensko | 13:53 | ||
83. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 14:07 | ||
85. | KAŠKO Dávid | Slovensko | 14:16 | ||
DNF | GERÁT Ján | Slovensko | odstúpil | ||
DNF | HLOŽA Michal | Slovensko | odstúpil |
7. | JAKOUBEK Tomas | Česká republika | 01:34 | ||
8. | CIEŠLIK Paweł | Wibatech Merx 7R | 04:49 | ||
9. | GRABIS Mateusz | Voster ATS Team | 04:52 | ||
10. | SARAMOTINS Aleksejs | Interpro Cycling Academy | 05:05 | ||
11. | SOWINSKI Artur | Poľsko | 05:07 | ||
12. | GOLOVASH Oleksandr | Ukrajina | 05:18 | ||
13. | KLABOUCH Petr | Česká republika | 07:45 | ||
14. | STOSZ Patryk | CCC Development Team | 09:03 | ||
15. | MURIAS Jakub | Poľsko | 09:03 | ||
16. | LEHKÝ Roman | Česká republika | 09:03 | ||
17. | PLUCINSKI Leszek | Voster ATS Team | 09:03 | ||
18. | TACIAK Mateusz | Voster ATS Team | 09:03 | ||
19. | PANASSENKO Nikita | Apple Team | 09:03 | ||
20. | PREVAR Oleksandr | Ukrajina | 09:05 | ||
21. | FOLTÁN Adam | Slovensko | 09:05 | ||
22. | BUDZINSKI Marcin | Team Hurom | 09:09 | ||
23. | VASILJUK Andrij | Kyjev Capital Team | 09:09 | ||
24. | BUDZINSKI Tomasz | Team Hurom | 09:14 | ||
25. | BOGDANOVICS Maris | Interpro Cycling Academy | 09:16 | ||
26. | KACZMAREK Jakub | Team Hurom | 09:16 | ||
27. | TAILLANDIER Axel | Francúzsko | 09:16 | ||
28. | BYSTRZYCKI Wojciech | Poľsko | 09:16 | ||
29. | TRACZ Szymon | CCC Development Team | 09:16 | ||
30. | JANISZEWSKI Sylwester | Voster ATS Team | 09:27 | ||
31. | PEKALA Piotr | CCC Development Team | 09:27 | ||
32. | HONKISZ Adrian | Poľsko | 09:27 | ||
33. | ZUBENKO Mykyta | Ľvov Cycling Team | 09:27 | ||
34. | MARINOZZI Alessandro | Taliansko | 09:27 | ||
35. | KOMAR Mateusz | Voster ATS Team | 09:27 | ||
36. | BIENIEK Damian | Poľsko | 09:27 | ||
37. | RAILEANU Cristian | Team Sapura Cycling | 09:27 | ||
38. | LAMASZEWSKI Jan | Poľsko | 09:36 | ||
39. | MALÍK Robert | Slovensko | 09:36 | ||
40. | DI GUGLIELMO Fabio | Taliansko | 09:36 | ||
41. | KUS Adam | Team Hurom | 09:36 | ||
42. | RUTKIEWICZ Marek | Wibatech Merx 7R | 09:45 | ||
43. | MIAZGA Jan | Poľsko | 09:49 | ||
44. | KOHOUT Martin | Česká republika | 09:49 | ||
45. | FRANGIONI Alessandro | Taliansko | 09:49 | ||
46. | STEPNIAK Grzegorz | Wibatech Merx 7R | 09:49 | ||
47. | BLAŠKO Matej | Slovensko | 09:49 | ||
48. | HEBÍK Martin | Česká republika | 09:49 | ||
49. | BUROCCHI Giordano | Taliansko | 09:49 | ||
50. | NIKIEL Aleksander | Poľsko | 09:49 | ||
51. | PELCERS Kristaps | Amore & Vita - Prodir | 09:49 | ||
52. | ANDRLE David | Česká republika | 09:49 | ||
53. | GRUBER Pavel | Česká republika | 09:49 | ||
54. | GAVARS Eriks Toms | Amore & Vita - Prodir | 09:49 | ||
55. | RAJTAK Mateusz | Poľsko | 09:49 | ||
56. | JEANNÉS Thibault | Francúzsko | 09:49 | ||
57. | WALKOWIAK Kacper | CCC Development Team | 09:49 | ||
58. | PATERSKI Maciej | Wibatech Merx 7R | 09:49 | ||
59. | PROC Bartlomiej | Poľsko | 09:49 | ||
60. | KRUPA Adrian | Poľsko | 10:10 | ||
61. | ZIULEK Michal | Poľsko | 10:10 | ||
62. | SPRUDE Arvis | Lotyšsko | 10:10 | ||
63. | BURCZAK Dawid | Poľsko | 10:10 | ||
64. | MODLITBA Vojtěch | Česká republika | 10:10 | ||
65. | KONWA Piotr | Wibatech Merx 7R | 10:10 | ||
66. | MUSIIENKO Bohdan | Ľvov Cycling Team | 10:31 | ||
67. | KOSTANSKI Mateusz | Poľsko | 10:31 | ||
68. | COLLUCCINI Nicolas | Francúzsko | 10:36 | ||
69. | BOUBAL Martin | Česká republika | 10:40 | ||
70. | COMA Richard | Slovensko | 10:40 | ||
71. | LAVRENTYEV Anton | Apple Team | 10:46 | ||
72. | ZABLOCKI Bartlomiej | Poľsko | 10:46 | ||
73. | KONIECZNY Mikolaj | Poľsko | 11:01 | ||
74. | GARDINI Lorenzo | Taliansko | 11:08 | ||
75. | TSOY Vladimir | Apple Team | 13:11 | ||
76. | VRABII Andrei | Moldavsko | 13:32 | ||
77. | FILIP Jakub | Česká republika | 13:39 | ||
78. | LÍŠKA Andrej | Slovensko | 13:53 | ||
79. | MROWKA Adrian | Poľsko | 13:53 | ||
80. | STELCZYK Szymon | Poľsko | 13:58 | ||
81. | DE L' HERMITE Igor | Francúzsko | 13:58 | ||
82. | TUREBEKOV Hurgali | Apple Team | 13:58 | ||
83. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 14:07 | ||
84. | FIJAK Jan | Poľsko | 14:12 | ||
85. | KAŠKO Dávid | Slovensko | 14:16 | ||
86. | VANOVERSCHELDE Quentin | Francúzsko | 14:16 | ||
87. | VOSEKALNS Andris | Hengxiang Cycling Team | 14:35 | ||
88. | SOLTASIUK Vladyslav | Kyjev Capital Team | 17:15 | ||
89. | ROMANENKOV Valeriy | Ľvov Cycling Team | 19:36 | ||
DNF | BERTRAND Matteo | Taliansko | odstúpil | ||
DNF | DUMA Pavlo | Ľvov Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | FURCZYK Maciej | Poľsko | odstúpil | ||
DNF | GERÁT Ján | Slovensko | odstúpil | ||
DNF | GIERACKI Patryk | Poľsko | odstúpil | ||
DNF | HLOŽA Michal | Slovensko | odstúpil | ||
DNF | JANOWSKI Jakub | Poľsko | odstúpil | ||
DNF | KLOC Dawid | Poľsko | odstúpil | ||
DNF | KORDUS Kamil | Poľsko | odstúpil | ||
DNF | KRYVYCH Oleksander | Ľvov Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | MAREK Bartosz | Poľsko | odstúpil | ||
DNF | NARUMI So | Japonsko | odstúpil | ||
DNF | NOUVEAU Maxime | Francúzsko | odstúpil | ||
DNF | OOSTING Ruben | Holandsko | odstúpil | ||
DNF | PASI-PUTTINI Roberto | Švajčiarsko | odstúpil | ||
DNF | POMASKI Mateusz | Poľsko | odstúpil | ||
DNF | ROGNONI Jacopo | Taliansko | odstúpil | ||
DNF | RUSCOV Andrei | Moldavsko | odstúpil | ||
DNF | SAPAR Yersaiyn | Apple Team | odstúpil | ||
DNF | SILCHENKO Artyom | Apple Team | odstúpil | ||
DNF | SOBENNICOV Andrei | Moldavsko | odstúpil | ||
DNF | SOCHA Filip | Poľsko | odstúpil | ||
DNF | VLAD Birca | Moldavsko | odstúpil |
2. | 15.6. | Niepolomice > Nowy Targ | 143 km | Golovaš |
profil etapy, 2210 nastúpaných metrov (© tourofmalopolska.eu) |
Tieto preteky vedie rovnaký organizátorský tím ako Kuriérov a treba povedať, že aj keď k U23 majú rešpekt, mužov vôbec nešetria a všetky tri dni majú čo robiť. V sobotu opäť uspel početný únik, tentoraz 17 duší, ktorým ešte v samom závere ušiel Ukrajinec Oleksandr Golovaš. Pelotón bol rozdelený na množstvo skupín. V tretej so stratou 1:28 prišiel do cieľa Adam Foltán na 26. pozícii. Ostatní Slováci už stratili viac, resp. Coma s Líškom etapu nedokončili. Na žiarského odchovanca budeme zvedaví aj v nedeľňajšej etape s finišom na kopci.
Výsledky | ||||||||
1. | GOLOVASH Oleksandr | Ukrajina | 3:40:51 | 7 | ||||
2. | STOSZ Patryk | CCC Development Team | 00:09 | 3 | ||||
3. | BUTS Vitalij | Ukrajina | 00:09 | 1 | ||||
4. | JANISZEWSKI Sylwester | Voster ATS Team | 00:09 | |||||
5. | MURIAS Jakub | TC Chrobry Scott Głogów | 00:09 | |||||
6. | PANASSENKO Nikita | Apple Team | 00:09 |
26. | FOLTÁN Adam | Topforex-Lapierre | 01:28 | ||
43. | MÁLIK RÓbert | CK Příbram Fany Gastro | 04:18 | ||
45. | OROS Samuel | Slovensko | 04:18 | ||
54. | BLAŠKO Matej | Topforex-Lapierre | 07:09 | ||
70. | KAŠKO Dávid | Slovensko | 13:50 | ||
DNF | COMA Richard | Slovensko | odstúpil | ||
DNF | LÍŠKA Andrej | Slovensko | odstúpil |
7. | JAKOUBEK TomÁŠ | CK Příbram Fany Gastro | 00:09 | ||
8. | SOWINSKI Artur | VPM Porto | 00:09 | ||
9. | BOUBAL Martin | CK Příbram Fany Gastro | 00:09 | ||
10. | BUDIAK Anatolii | Wibatech Merx | 00:09 | ||
11. | DI RENZO Andrea | VPM Porto | 00:09 | ||
12. | STACHOWIAK Adam | Voster ATS Team | 00:09 | ||
13. | RAILEANU Cristian | Moldavsko | 00:09 | ||
14. | FRANGIONI Alessandro | VPM Porto | 00:09 | ||
15. | PIASKOWY Emanuel | Team Hurom | 00:09 | ||
16. | PREVAR Oleksandr | Ukrajina | 00:09 | ||
17. | KACZMAREK Jakub | Team Hurom | 00:17 | ||
18. | VASILJUK Andrij | Ukrajina | 01:04 | ||
19. | KOSTANSKI Mateusz | Tarnovia | 01:04 | ||
20. | BUROCCHI Giordano | VPM Porto | 01:04 | ||
21. | GRABIS Mateusz | Voster ATS Team | 01:04 | ||
22. | PęKALA Piotr | CCC Development Team | 01:04 | ||
23. | PLUCINSKI Leszek | Voster ATS Team | 01:04 | ||
24. | BOGDANOVICS Maris | Lotyšsko | 01:28 | ||
25. | LAMASZEWSKI Jan | Tarnovia | 01:28 | ||
26. | FOLTÁN Adam | Topforex-Lapierre | 01:28 | ||
27. | DI GUGLIELMO Fabio | VPM Porto | 01:28 | ||
28. | KUŠ Adam | Team Hurom | 01:28 | ||
29. | TSOY Vladimir | Apple Team | 01:28 | ||
30. | KOHOUT Martin | Topforex-Lapierre | 01:28 | ||
31. | GRUBER Pavel | CK Příbram Fany Gastro | 01:28 | ||
32. | KLABOUCH Petr | Topforex-Lapierre | 01:28 | ||
33. | SARAMOTINS Aleksejs | Lotyšsko | 01:28 | ||
34. | BYSTRZYCKI Wojciech | Tarnovia | 01:28 | ||
35. | MARINOZZI Alessandro | VPM Porto | 01:28 | ||
36. | CIEŠLIK PaweL | Wibatech Merx | 01:28 | ||
37. | BIENIEK Damian | TC Chrobry Scott Głogów | 01:28 | ||
38. | STEPNIAK Grzegorz | Wibatech Merx | 01:28 | ||
39. | SPRUDE Arvis | Lotyšsko | 04:18 | ||
40. | RAJTAK Mateusz | Luks Trójka Piaseczno | 04:18 | ||
41. | TAILLANDIER Axel | Club de la Défense | 04:18 | ||
42. | GARDINI Lorenzo | Speeder Cycling Team | 04:18 | ||
43. | MÁLIK RÓbert | CK Příbram Fany Gastro | 04:18 | ||
44. | VANOVERSCHELDE Quentin | Club de la Défense | 04:18 | ||
45. | OROS Samuel | Slovensko | 04:18 | ||
46. | ANDRLE David | Topforex-Lapierre | 04:18 | ||
47. | BUDZINSKI Marcin | Team Hurom | 04:18 | ||
48. | SOLTASIUK Vladyslav | Ukrajina | 04:18 | ||
49. | BUDZINSKI Tomasz | Team Hurom | 04:18 | ||
50. | ZUBENKO Mykyta | Ľvov Cycling Team | 04:18 | ||
51. | VOSEKALNS Andris | Lotyšsko | 04:18 | ||
52. | NIKIEL Aleksander | Lubelskie | 07:09 | ||
53. | LEHKÝ Roman | Topforex-Lapierre | 07:09 | ||
54. | BLAŠKO Matej | Topforex-Lapierre | 07:09 | ||
55. | WALKOWIAK Kacper | CCC Development Team | 07:09 | ||
56. | TRACZ Szymon | CCC Development Team | 07:09 | ||
57. | RUTKIEWICZ Marek | Wibatech Merx | 07:09 | ||
58. | PELCERS Kristaps | Lotyšsko | 07:09 | ||
59. | KRUPA Adrian | Luks Trójka Piaseczno | 07:09 | ||
60. | ZABLOCKI Bartlomiej | Lubelskie | 11:49 | ||
61. | HEBÍK Martin | CK Příbram Fany Gastro | 11:49 | ||
62. | MODLITBA VojtĚch | CK Příbram Fany Gastro | 11:49 | ||
63. | GAVARS Ēriks | Lotyšsko | 11:49 | ||
64. | ZIULEK MichaL | Team Region Centralny | 11:49 | ||
65. | TUREBEKOV Nurgali | Apple Team | 11:49 | ||
66. | KONWA Piotr | Wibatech Merx | 11:49 | ||
67. | PATERSKI Maciej | Wibatech Merx | 11:49 | ||
68. | KOMAR Mateusz | Voster ATS Team | 11:49 | ||
69. | TACIAK Mateusz | Voster ATS Team | 11:49 | ||
70. | KAŠKO Dávid | Slovensko | 13:50 | ||
71. | HONKISZ Adrian | Lubelskie | 13:50 | ||
72. | MUSIIENKO Bohdan | Ľvov Cycling Team | 13:50 | ||
73. | PROć Bartlomiej | Lubelskie | 13:50 | ||
74. | LAVRENTYEV Anton | Apple Team | 13:50 | ||
DNF. | ROMANENKOV Valeriy | Ľvov Cycling Team | |||
DNF. | DOMAGALSKI Karol | Team Hurom | |||
DNF. | VRABII Andrei | Moldavsko | |||
DNF. | DE L'HERMITE Igor | Club de la Défense | |||
DNF. | COLLUCCINI Nicolas | Club de la Défense | |||
DNF. | COMA Richard | Slovensko | |||
DNF. | LÍŠKA Andrej | Slovensko | |||
DNF. | JARZYNA Filip | Team Region Centralny | |||
DNF. | MRÓWKA Adrian | Tarnovia | |||
DNF. | BURCZAK Dawid | Tarnovia | |||
DNF. | KONIECZNY MikoLaj | TC Chrobry Scott Głogów | |||
DNF. | STELCZYK Szymon | TC Chrobry Scott Głogów | |||
DNF. | MIAZGA Jan | Luks Trójka Piaseczno | |||
DNF. | FIJAK Jan | Luks Trójka Piaseczno | |||
DNS. | JEANNES Thibault | Club de la Défense |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | BUDIAK Anatolii | Wibatech Merx | 6:42:59 | 1 | ||||
2. | STACHOWIAK Adam | Voster ATS Team | 00:02 | |||||
3. | DI RENZO Andrea | VPM Porto | 00:27 | |||||
4. | BUTS Vitalij | Ukrajina | 00:40 | |||||
5. | PIASKOWY Emanuel | Team Hurom | 00:47 | |||||
6. | JAKOUBEK Tomáš | CK Příbram Fany Gastro | 01:35 |
24. | FOLTÁN Adam | Topforex-Lapierre | 10:34 | ||
42. | MÁLIK Robert | CK Příbram Fany Gastro | 13:55 | ||
51. | BLAŠKO Matej | Topforex-Lapierre | 16:59 | ||
56. | OROS Samuel | Slovensko | 18:26 | ||
74. | KAŠKO Dávid | Slovensko | 28:07 |
7. | GOLOVASH Oleksandr | Ukrajina | 05:09 | ||
8. | SOWINSKI Artur | VPM Porto | 05:14 | ||
9. | GRABIS Mateusz | Voster ATS Team | 05:57 | ||
10. | CIEŠLIK PaweL | Wibatech Merx | 06:18 | ||
11. | SARAMOTINS Aleksejs | Lotyšsko | 06:34 | ||
12. | STOSZ Patryk | CCC Development Team | 09:07 | ||
13. | MURIAS Jakub | TC Chrobry Scott Głogów | 09:13 | ||
14. | PANASSENKO Nikita | Apple Team | 09:13 | ||
15. | KLABOUCH Petr | Topforex-Lapierre | 09:14 | ||
16. | PREVAR Oleksandr | Ukrajina | 09:15 | ||
17. | KACZMAREK Jakub | Team Hurom | 09:33 | ||
18. | JANISZEWSKI Sylwester | Voster ATS Team | 09:37 | ||
19. | RAILEANU Cristian | Moldavsko | 09:37 | ||
20. | FRANGIONI Alessandro | VPM Porto | 09:59 | ||
21. | PLUCINSKI Leszek | Voster ATS Team | 10:08 | ||
22. | VASILJUK Andrij | Ukrajina | 10:14 | ||
23. | PęKALA Piotr | CCC Development Team | 10:29 | ||
24. | FOLTÁN Adam | Topforex-Lapierre | 10:34 | ||
25. | BYSTRZYCKI Wojciech | Tarnovia | 10:44 | ||
26. | BOGDANOVICS Maris | Lotyšsko | 10:45 | ||
27. | BOUBAL Martin | CK Příbram Fany Gastro | 10:49 | ||
28. | BUROCCHI Giordano | VPM Porto | 10:54 | ||
29. | MARINOZZI Alessandro | VPM Porto | 10:56 | ||
30. | BIENIEK Damian | TC Chrobry Scott Głogów | 10:56 | ||
31. | LAMASZEWSKI Jan | Tarnovia | 11:05 | ||
32. | DI GUGLIELMO Fabio | VPM Porto | 11:05 | ||
33. | KUŠ Adam | Team Hurom | 11:05 | ||
34. | KOHOUT Martin | Topforex-Lapierre | 11:18 | ||
35. | GRUBER Pavel | CK Příbram Fany Gastro | 11:18 | ||
36. | STEPNIAK Grzegorz | Wibatech Merx | 11:18 | ||
37. | KOSTANSKI Mateusz | Tarnovia | 11:36 | ||
38. | BUDZINSKI Marcin | Team Hurom | 13:28 | ||
39. | BUDZINSKI Tomasz | Team Hurom | 13:33 | ||
40. | TAILLANDIER Axel | Club de la Défense | 13:35 | ||
41. | ZUBENKO Mykyta | Ľvov Cycling Team | 13:46 | ||
42. | MÁLIK RÓbert | CK Příbram Fany Gastro | 13:55 | ||
43. | RAJTAK Mateusz | Luks Trójka Piaseczno | 14:08 | ||
44. | ANDRLE David | Topforex-Lapierre | 14:08 | ||
45. | SPRUDE Arvis | Lotyšsko | 14:29 | ||
46. | TSOY Vladimir | Apple Team | 14:40 | ||
47. | GARDINI Lorenzo | Speeder Cycling Team | 15:27 | ||
48. | LEHKÝ Roman | Topforex-Lapierre | 16:12 | ||
49. | TRACZ Szymon | CCC Development Team | 16:24 | ||
50. | RUTKIEWICZ Marek | Wibatech Merx | 16:55 | ||
51. | BLAŠKO Matej | Topforex-Lapierre | 16:59 | ||
52. | NIKIEL Aleksander | Lubelskie | 16:59 | ||
53. | PELCERS Kristaps | Lotyšsko | 16:59 | ||
54. | WALKOWIAK Kacper | CCC Development Team | 16:59 | ||
55. | KRUPA Adrian | Luks Trójka Piaseczno | 17:20 | ||
56. | OROS Samuel | Slovensko | 18:26 | ||
57. | VANOVERSCHELDE Quentin | Club de la Défense | 18:35 | ||
58. | VOSEKALNS Andris | Lotyšsko | 18:54 | ||
59. | TACIAK Mateusz | Voster ATS Team | 20:51 | ||
60. | KOMAR Mateusz | Voster ATS Team | 21:13 | ||
61. | SOLTASIUK Vladyslav | Ukrajina | 21:34 | ||
62. | HEBÍK Martin | CK Příbram Fany Gastro | 21:39 | ||
63. | GAVARS Ēriks | Lotyšsko | 21:39 | ||
64. | PATERSKI Maciej | Wibatech Merx | 21:39 | ||
65. | ZIULEK MichaL | Team Region Centralny | 22:00 | ||
66. | MODLITBA VojtĚch | CK Příbram Fany Gastro | 22:00 | ||
67. | KONWA Piotr | Wibatech Merx | 22:00 | ||
68. | ZABLOCKI Bartlomiej | Lubelskie | 22:36 | ||
69. | HONKISZ Adrian | Lubelskie | 23:18 | ||
70. | PROć Bartlomiej | Lubelskie | 23:40 | ||
71. | MUSIIENKO Bohdan | Ľvov Cycling Team | 24:22 | ||
72. | LAVRENTYEV Anton | Apple Team | 24:37 | ||
73. | TUREBEKOV Nurgali | Apple Team | 25:48 | ||
74. | KAŠKO Dávid | Slovensko | 28:07 |
3. | 16.6. | Chocholowskie Termy > St. Sacz | 153 km | Stachowiak |
profil etapy, 2508 nastúpaných metrov (© tourofmalopolska.eu) |
Posledný deň v Poľsku nebol o nič menej náročný, práve naopak. Cieľové stúpanie vytvorilo znova veľké rozdiely. Radoval sa domáci Adam Stachowiak z Vostru, ktorý vyzliekol zo žltého dresu Ukrajinca Budiaka. Zo Slovákov najmenej stratil úplný rovinár Samuel Oros so siedmimi minútami. Dvojicu prvoročákov Blaška s Foltánom podobne ako Blaška na Kuriéroch už v tretí ťažký deň vyplo a kontakt stratili veľmi skoro.
Tieto preteky znova ukázali, že medzi mladými jazdcami nemáme šprintérov, vrchárov a vieme, že ani časovkárov.
Výsledky etapy | ||||||||
1. | STACHOWIAK Adam | Voster ATS Team | 3:36:24 | 7 | ||||
2. | SOWINSKI Artur | Poľsko | 00:05 | 3 | ||||
3. | PLUCINSKI Leszek | Voster ATS Team | 00:08 | 1 | ||||
4. | DI RENZO Andrea | Taliansko | 00:09 | |||||
5. | BUDYAK Anatoliy | Wibatech Merx 7R | 00:15 | |||||
6. | TRACZ Szymon | CCC Development Team | 00:35 |
35. | OROS Samuel | Slovensko | 07:40 | ||
44. | MALÍK Robert | CK Příbram Fany Gastro | 10:41 | ||
46. | KAŠKO Dávid | Slovensko | 14:04 | ||
58. | BLAŠKO Matej | Slovensko | 19:57 | ||
59. | FOLTÁN Adam | Slovensko | 19:57 |
7. | BUTS Vitalij | Kyjev Capital Team | 01:10 | ||
8. | FRANGIONI Alessandro | Taliansko | 01:21 | ||
9. | PEKALA Piotr | CCC Development Team | 01:34 | ||
10. | GRABIS Mateusz | Voster ATS Team | 01:40 | ||
11. | VASILJUK Andrij | Kyjev Capital Team | 01:50 | ||
12. | RAILEANU Cristian | Team Sapura Cycling | 01:57 | ||
13. | PIASKOWY Emanuel | Team Hurom | 02:00 | ||
14. | RUTKIEWICZ Marek | Wibatech Merx 7R | 02:00 | ||
15. | JAKOUBEK Tomas | Česká republika | 02:18 | ||
16. | TACIAK Mateusz | Voster ATS Team | 02:24 | ||
17. | BUROCCHI Giordano | Taliansko | 03:20 | ||
18. | GOLOVASH Oleksandr | Ukrajina | 03:25 | ||
19. | CIEŠLIK Paweł | Wibatech Merx 7R | 03:48 | ||
20. | KLABOUCH Petr | Česká republika | 04:02 | ||
21. | MURIAS Jakub | Poľsko | 04:25 | ||
22. | STOSZ Patryk | CCC Development Team | 04:25 | ||
23. | BIENIEK Damian | Poľsko | 04:25 | ||
24. | GRUBER Pavel | Česká republika | 04:35 | ||
25. | PANASSENKO Nikita | Apple Team | 04:51 | ||
26. | BUDZINSKI Marcin | Team Hurom | 05:09 | ||
27. | PREVAR Oleksandr | Ukrajina | 05:15 | ||
28. | BYSTRZYCKI Wojciech | Poľsko | 05:32 | ||
29. | VANOVERSCHELDE Quentin | Francúzsko | 05:42 | ||
30. | KACZMAREK Jakub | Team Hurom | 06:08 | ||
31. | BUDZINSKI Tomasz | Team Hurom | 06:13 | ||
32. | BOUBAL Martin | Česká republika | 06:36 | ||
33. | KOSTANSKI Mateusz | Poľsko | 07:02 | ||
34. | SARAMOTINS Aleksejs | Interpro Cycling Academy | 07:02 | ||
35. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 07:40 | ||
36. | MARINOZZI Alessandro | Taliansko | 07:53 | ||
37. | LEHKÝ Roman | Česká republika | 07:53 | ||
38. | SOLTASIUK Vladyslav | Kyjev Capital Team | 08:10 | ||
39. | KUS Adam | Team Hurom | 09:18 | ||
40. | LAMASZEWSKI Jan | Poľsko | 09:49 | ||
41. | ANDRLE David | Česká republika | 10:04 | ||
42. | RAJTAK Mateusz | Poľsko | 10:08 | ||
43. | DI GUGLIELMO Fabio | Taliansko | 10:11 | ||
44. | MALÍK Robert | Slovensko | 10:41 | ||
45. | TAILLANDIER Axel | Francúzsko | 12:40 | ||
46. | KAŠKO Dávid | Slovensko | 14:04 | ||
47. | PATERSKI Maciej | Wibatech Merx 7R | 14:18 | ||
48. | JANISZEWSKI Sylwester | Voster ATS Team | 14:18 | ||
49. | HONKISZ Adrian | Poľsko | 14:18 | ||
50. | BOGDANOVICS Maris | Interpro Cycling Academy | 14:18 | ||
51. | STEPNIAK Grzegorz | Wibatech Merx 7R | 15:03 | ||
52. | KONWA Piotr | Wibatech Merx 7R | 15:03 | ||
53. | TSOY Vladimir | Apple Team | 15:03 | ||
54. | KOHOUT Martin | Česká republika | 15:22 | ||
55. | HEBÍK Martin | Česká republika | 15:38 | ||
56. | MODLITBA Vojtěch | Česká republika | 15:38 | ||
57. | GAVARS Eriks Toms | Amore & Vita - Prodir | 17:33 | ||
58. | BLAŠKO Matej | Slovensko | 19:57 | ||
59. | FOLTÁN Adam | Slovensko | 19:57 | ||
60. | VOSEKALNS Andris | Hengxiang Cycling Team | 20:22 | ||
61. | LAVRENTYEV Anton | Apple Team | 21:55 | ||
62. | PROC Bartlomiej | Poľsko | 22:27 | ||
DNF | GARDINI Lorenzo | Taliansko | odstúpil | ||
DNF | KOMAR Mateusz | Voster ATS Team | odstúpil | ||
DNF | SPRUDE Arvis | Lotyšsko | odstúpil | ||
DNF | TUREBEKOV Hurgali | Apple Team | odstúpil | ||
DNF | ZIULEK Michal | Poľsko | odstúpil | ||
DNF | PELCERS Kristaps | Amore & Vita - Prodir | odstúpil | ||
DNF | WALKOWIAK Kacper | CCC Development Team | odstúpil | ||
DNF | ZABLOCKI Bartlomiej | Poľsko | odstúpil | ||
DNF | ZUBENKO Mykyta | Ľvov Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | KRUPA Adrian | Poľsko | odstúpil | ||
DNF | NIKIEL Aleksander | Poľsko | odstúpil | ||
DNF | MUSIIENKO Bohdan | Ľvov Cycling Team | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | STACHOWIAK Adam | Voster ATS Team | 10:19:15 | 40 | ||||
2. | BUDYAK Anatoliy | Wibatech Merx 7R | 00:23 | 30 | ||||
3. | DI RENZO Andrea | Taliansko | 00:44 | 25 | ||||
4. | BUTS Vitalij | Kyjev Capital Team | 01:58 | 20 | ||||
5. | PIASKOWY Emanuel | Team Hurom | 02:55 | 15 | ||||
6. | JAKOUBEK Tomas | Česká republika | 04:01 | 10 |
43. | MALÍK Robert | SK Příbram Fany Gastro | 24:44 | ||
45. | OROS Samuel | Slovensko | 26:14 | ||
51. | FOLTÁN Adam | Slovensko | 30:39 | ||
53. | BLAŠKO Matej | Slovensko | 37:04 | ||
60. | KAŠKO Dávid | Slovensko | 42:19 |
7. | SOWINSKI Artur | Poľsko | 05:21 | 5 | |
8. | GRABIS Mateusz | Voster ATS Team | 07:45 | 3 | |
9. | GOLOVASH Oleksandr | Ukrajina | 08:42 | 3 | |
10. | CIEŠLIK Paweł | Wibatech Merx 7R | 10:14 | 3 | |
11. | PLUCINSKI Leszek | Voster ATS Team | 10:20 | ||
12. | FRANGIONI Alessandro | Taliansko | 11:28 | ||
13. | RAILEANU Cristian | Team Sapura Cycling | 11:42 | ||
14. | PEKALA Piotr | CCC Development Team | 12:11 | ||
15. | VASILJUK Andrij | Kyjev Capital Team | 12:12 | ||
16. | KLABOUCH Petr | Česká republika | 13:24 | ||
17. | STOSZ Patryk | CCC Development Team | 13:39 | ||
18. | SARAMOTINS Aleksejs | Interpro Cycling Academy | 13:44 | ||
19. | MURIAS Jakub | Poľsko | 13:46 | ||
20. | PANASSENKO Nikita | Apple Team | 14:12 | ||
21. | BUROCCHI Giordano | Taliansko | 14:22 | ||
22. | PREVAR Oleksandr | Ukrajina | 14:38 | ||
23. | BIENIEK Damian | Poľsko | 15:29 | ||
24. | KACZMAREK Jakub | Team Hurom | 15:44 | ||
25. | GRUBER Pavel | Česká republika | 16:01 | ||
26. | BYSTRZYCKI Wojciech | Poľsko | 16:24 | ||
27. | TRACZ Szymon | CCC Development Team | 17:07 | ||
28. | BOUBAL Martin | Česká republika | 17:33 | ||
29. | BUDZINSKI Marcin | Team Hurom | 18:45 | ||
30. | KOSTANSKI Mateusz | Poľsko | 18:46 | ||
31. | MARINOZZI Alessandro | Taliansko | 18:57 | ||
32. | RUTKIEWICZ Marek | Wibatech Merx 7R | 19:03 | ||
33. | BUDZINSKI Tomasz | Team Hurom | 19:54 | ||
34. | KUS Adam | Team Hurom | 20:31 | ||
35. | LAMASZEWSKI Jan | Poľsko | 21:02 | ||
36. | DI GUGLIELMO Fabio | Taliansko | 21:24 | ||
37. | TACIAK Mateusz | Voster ATS Team | 23:23 | ||
38. | JANISZEWSKI Sylwester | Voster ATS Team | 24:00 | ||
39. | LEHKÝ Roman | Česká republika | 24:13 | ||
40. | ANDRLE David | Česká republika | 24:20 | ||
41. | RAJTAK Mateusz | Poľsko | 24:24 | ||
42. | VANOVERSCHELDE Quentin | Francúzsko | 24:25 | ||
43. | MALÍK Robert | Slovensko | 24:44 | ||
44. | BOGDANOVICS Maris | Interpro Cycling Academy | 25:11 | ||
45. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 26:14 | ||
46. | TAILLANDIER Axel | Francúzsko | 26:23 | ||
47. | STEPNIAK Grzegorz | Wibatech Merx 7R | 26:29 | ||
48. | KOHOUT Martin | Česká republika | 26:48 | ||
49. | TSOY Vladimir | Apple Team | 29:48 | ||
50. | SOLTASIUK Vladyslav | Kyjev Capital Team | 29:52 | ||
51. | FOLTÁN Adam | Slovensko | 30:39 | ||
52. | PATERSKI Maciej | Wibatech Merx 7R | 36:05 | ||
53. | BLAŠKO Matej | Slovensko | 37:04 | ||
54. | KONWA Piotr | Wibatech Merx 7R | 37:11 | ||
55. | HEBÍK Martin | Česká republika | 37:22 | ||
56. | HONKISZ Adrian | Poľsko | 37:44 | ||
57. | MODLITBA Vojtěch | Česká republika | 37:46 | ||
58. | GAVARS Eriks Toms | Amore & Vita - Prodir | 39:17 | ||
59. | VOSEKALNS Andris | Hengxiang Cycling Team | 39:24 | ||
60. | KAŠKO Dávid | Slovensko | 42:19 | ||
61. | PROC Bartlomiej | Poľsko | 46:15 | ||
62. | LAVRENTYEV Anton | Apple Team | 46:40 |