P 23.7. rovinata etapa ciel rovina Sibiu > Sibiu 2,5 km Holler
1. 24.7. rovinata etapa ciel rovina Sibiu > Balea Lac 183 km Mühlberger
2. 25.7. zvlnena etapa ciel rovina Sibiu > Sibiu 180 km Ackermann
3a. 26.7. rovinata etapa ciel rovina Rasinari > Paltinis 12,5 km Mühlberger
3b. 26.7. rovinata etapa ciel rovina Sibiu > Sibiu 109 km Ackermann
 
 

Sibiu Tour 2020 - Prológ, štvrtok 23. júla

P 23.7. rovinata etapa ciel rovina Sibiu > Sibiu 2,5 km Holler
 
Úvodný deň profesionálnej a poloprofesionálnej cyklistiky hostilo paradoxne Rumunsko, ktoré len dnes zaznamenalo vyše 1100 prípadov Covid 19, po Rusku a Španielsku najviac v Európe. Aj preto na poslednú chvíľu na Sibiu Tour nepricestovali Pro celky Androni, Gazprom, Alpecin a kontinentálne Sangemini, Memil či Felbermayr. Ale štartová listina bola aj tak najlepšia v histórii s dvoma tímami WT (Bora a Israel) a troma Pro družstvami (Bardiani, Nippo a Vini). Organizátori si dokonca nerobili ťažkú hlavu s nariadeniami UCI a absolvovali večernú prezentáciu tímov. No prológ zasa posunuli z večerných hodín už na 16:30.
 
Hneď v prológu sa zrodilo prekvapenie. Na veľmi technickej trati, kde sa zvykol parádne umiestňovať Maroš Kováč, triumfoval Nikodemus Holler. Nemecký borec z Bike Aid štartuje na týchto pretekoch pravidelne, ale ani raz nešiel prológ tak, aby siahal na najvyššie priečky. Dnes sa mu podarilo triumfovať o dve sekundy pred Kacperom Walkowiakom (CCC Development) a Wojciechom Sykalom (Voster). Kontinentálni pretekári ukázali oveľa lepšiu formu či motiváciu ako profesionáli. Veď z nich skončil najvyššie Rudy Barbier (Israel) až na deviatej priečke, Patrik Konrad z Bory bol desiaty.
 
Najväčšia hviezda podujatia, Pascal Ackermann, sa dnes šetrila a nohy si chce otestovať hlavne v sobotu a nedeľu večer, kde sa očakáva, že mu jeho tím zorganizuje etapu do šprintérskeho vyvrcholenia. Zajtra to bude úplne o inom. Očakáva sa súboj vrchárov, z ktorých asi najviac vytŕča Patrick Konrad z Bory. Vzhľadom na slušný prológ je zrejme pripravený na súboj s menej známymi súpermi.
 
 
Výsledky
1. HOLLER Nikodemus Bike Aid 03:34 14
2. WALKOWIAK Kacper CCC Development Team 00:02 5
3. SYKALA Wojciech Voster ATS Team 00:03 3
4. ŤOUPALÍK Adam Elkov - Kasper 00:05  
5. ROTONDI Matteo Work Service Dynatek Vega 00:09  
6. KNOLLE Jon Team SKS Sauerland NRW 00:10  
 
Zobraziť kompletné výsledky
 
 
prolog
mapa prológu (© ciclism.sibiu.ro)
 
 

Sibiu Tour 2020 - 1. etapa, piatok 24. júla

1. 24.7. rovinata etapa ciel rovina Sibiu > Balea Lac 183 km Mühlberger
 
profil etapa 1
profil etapy, 3234 nastúpaných metrov (© ciclism.sibiu.ro)
 
 
Hneď na druhý deň sa organizátori rozhodli zaradiť najťažšiu etapu pretekov, kvôli ktorej sem posledné roky chodieval tím Androni a ruky tu dvíhali Egan Bernal a neskôr aj Ivan Sosa. Záver etapy bol výnimočný aj tým, že k jazeru Balea Lac vedie jedno z najzaujímavejších stúpaní. Podľa britskej televíznej show Top Gear je táto cesta najkrajšia na svete (link na video). Cyklistov dnes zaujímalo, že je dlhá 23 600 metrov s priemerným sklonom 6,1 %. Slovenskí fanúšikovia si budú pamätať, že v roku 2012 tu vyhral Martin Haring ešte v drese CK Banská Bystrica. Ten ročník celkovo ovládol Victor de la Parte, ktorý teraz jazdí v CCC.
 
Zvyčajne bývajú etapy na Balea Lac kratšie, ale tento rok sa pretekári dostali na vrchol až po 183 kilometroch, keďže štartovali priamo v Sibiu, kde je kvôli pandémii sústredené všetko ešte viac ako zvyčajne. O únik bol veľký záujem, no vytvoril sa pomerne skoro. Silné tímy vedeli, že to bez problémov udržia na uzde a po štvorhodinovom vetraní sa určite nebudú mať unikajúci pretekári šancu na takom dlhom kopci. Vpredu sa objavili čisto kontinentálni borci Ivar Slik (A Bloc), Valére Thiébaud (Akros), Filippo Ferronato (Friuli), Andrea Meucci (Amore e Vita), Pawel Bernas (Mazowsze) a Wojciech Sykala (Voster). Poslední dvaja sa mali možnosť už poriadne rozpretekať minulý týždeň na pretekoch v Mazowsku.
 
 
- ponuka z nášho eshopu -
detske oblecenie biker
- ponuka z nášho eshopu -
 
 
Bora-hansgrohe a Bike Aid, zhodou okolností oba tímy s nemeckou licenciou, ale úplne inými cyklistickými príbehmi, sa starali o tempo v pelotóne. Náskok čelnej šestky sa vyšplhal najviac na šesť a pol minúty. Už po štyroch kilometroch cieľového kopca bol únik zlikvidovaný a Bora sa hneď rozhodla natrhať pelotón. Nastúpil Gregor Mühlberger. Chytil sa ho len Rémy Rochas z Nippa. Veľmi rýchlo sa hlavná skupina okresala o väčšinu ľudí. Veľmi ale chcel reagovať Israel a dotiahol do čela Mattea Badilattiho. S ním sa dopredu dostal aj známy taliansky vrchár Francesco Bongiorno z Vini, ale aj Piotr Brožyna z Vostru. Samozrejme, na zadnom kolese si priviezli aj hlavného favorita Patricka Konrada z Bory.
 
Mühlberger mal jasnú úlohu kontrolovať situáciu a znepríjemňovať život súperom. Častými zmenami tempa odpáral najprv Brozynu a potom aj Bongiorna. Proti Konradovi šli už len Rojas a Badilatti, teda cyklisti Pro tímov, ale pomerne neznámi v takýchto ťažkých kopcoch. Osem kilometrov pred cieľom šli za nimi s odstupom pol minúty traja ľudia - Lucas De Rossi (Nippo), Piotr Brožyna a nesmrteľný Davide Rebellin (Meridiana). Trojnásobný víťaz Valónskeho šípu bude o dva týždne oslavovať už 49 rokov. Tak nasledoval niečo ako pozostatok pelotónu, kde bolo jedenásť ľudí. Veľmi aktívny bol Rochas, ktorý nastúpil šesť kilometrov pred páskou, a to si už Konrad ujsť nenechal. Vyštartoval za ním, predbehol ho a už pokračoval sám na vrchol v Rumunsku slávneho kopca.
 
 
konrad 20 ilustrak hodes bohf
Patrik Konrad a Gregor Mühlberger (© Sibiu Tour / Focus Photos Agency)
 
 
Mühlberger si v nasledujúcich momentoch mohol oddýchnuť a keďže sa cítil silnejší ako už úplne zalaktátovaný Rochas a ešte pred sebou v serpentínach videl kolegu, skúsil ísť za ním. Vedúci jazdec určite dostal do slúchadiel informáciu, že sa blíži kolega, môže mierne zvoľniť a vytvorilo sa nové vedúce duo. Na tretiu pozíciu sa dva kilometre pred páskou prepracoval Matteo Badilatti z Israelu. V samom závere sa dokonca približoval k dvojičke z Bory, ale tí to mali pod kontrolou. Posledné kilometre odtiahol Konrad a bolo zaujímavé sledovať, ako to medzi Rakúšanmi nimi dopadne. Dohoda bola taká, že vyhrá Mühlberger, pretože včera v prológu stratil viac, takže bolo jasné, že do žltého pôjde Konrad. S mankom šestnástich sekúnd dorazil Badilatti. Rochas zaostal zhruba o minútu. Silný záver mal Luca Wackermann z Vini.  Brozyna dostal už takmer tri a pol minúty. Rozdiely boli veľké. Na siedmej priečke dorazil Rebellin. Do Top 10 sa zmestil aj Karel Hník z Elkovu.
 
Vzhľadom na to, že sa včera šiel krátky prológ, celkové poradie vyzerá veľmi podobne ako dnešné výsledky. Jazdci Bory v mokrých a veterných podmienkach v štrnástich zákrutách nechceli riskovať, predsa len, pobyt v miestnej nemocnici by v tomto období nebol ideálny. Dnes ale jasne dokumentovali svoju silu a v tejto konkurencii nemohli dopustiť prekvapenie, na ktoré by sa pozeral celý cyklistický svet. Ako-tak im stačil len Švajčiar Matteo Badilatti, ktorému sedia presne tieto kopce. Veď bol vlani celkovo tretí v Rwande, mimoriadne ťažkých pretekoch, ktorým sa predpovedá veľká budúcnosť. Boráci si ešte na neho budú musieť dať pozor v nedeľu na obed v časovke do kopca, ale vzhľadom na to, že Badilatti na nich stráca už takmer minútu, hlavne kvôli veľmi slabému prológu, bude to len o kontrole. Sympatický výkon zanechal aj Rémy Rochas z Nippa.
 
 
sibiu 20 etapa 1Focus Photos Agency Mühlberger Konrad
Cieľová fotografia (© Bora-hansgrohe / Focus Photos Agency)
 
 
Výsledky etapy
1. MÜHLBERGER Gregor BORA - hansgrohe link ikonka 4:52:11 14
2. KONRAD Patrick BORA - hansgrohe link ikonka 00:00 5
3. BADILATTI Matteo Israel Start-Up Nation 00:16 3
4. ROCHAS Rémy NIPPO DELKO One Provence 01:04  
5. WACKERMANN Luca Vini Zabù - KTM 01:41  
6. BROŽYNA Piotr Voster ATS Team 03:20  
 
Zobraziť kompletné výsledky etapy
 
 
Priebežné poradie pretekov po etape
1. KONRAD Patrick BORA - hansgrohe link ikonka 4:55:54 3
2. MÜHLBERGER Gregor BORA - hansgrohe link ikonka 00:03  
3. BADILATTI Matteo Israel Start-Up Nation 00:53  
4. ROCHAS Rémy NIPPO DELKO One Provence 01:20  
5. WACKERMANN Luca Vini Zabù - KTM 02:40  
6. BROŽYNA Piotr Voster ATS Team 03:38  
 
Zobraziť kompletné priebežné poradie pretekov po etape
 
 
Kopec na trase etapy:
ciel Cieľ - Balea Lac: dĺžka 23,6 km; sklon 6,1 %
 
 

Sibiu Tour 2020 - 2. etapa, sobota 25. júla

2. 25.7. zvlnena etapa ciel rovina Sibiu > Sibiu 180 km Ackermann
 
profil etapa 2
profil etapy, 1465 nastúpaných metrov (© ciclism.sibiu.ro)
 
 
 
Dnes bola v Rumunsku na programe šprintérska etapa, hoci na trati boli až štyri prémie pre vrchárov. Tie však nemali zabrániť hromadnému dojazdu a tak sa do role najväčšieho favorita pasoval Pascal Ackermann. Nemcovi chcel skomplikovať život Rudy BarbierEduard-Michael Grosu či Matteo Pelucchi. Posledný menovaný si dres Bory obliekal v rokoch 2017 a 2018. Na štarte v Sibiu panovalo nad hlavami pretekárov upršané počasie.
 
Po odmávaní ostrého štartu sa balík hneď roztrhal na viacero častí. Prvú horskú prémiu vyhral Rémy Rochas (Nippo Delko One Provence), štvrtý muž včerajšieho dojazdu. Únik stále nebol vytvorený, v hustom daždi sa dopredu nikomu nechcelo. Mimochodom, Rumuni, podobne, ako my na Okolo Slovenska, udeľujú aj dres pre najlepšieho domáceho pretekára, ktorý po včerajšku držal Sergej Tvetcov
 
V pelotóne sa do diktovania tempa pustili zástupcovia WT tímov. Do úniku sa prepracovala pätica v zložení Emil Dima (Giotti Victoria), Yegor Dementyev (Team Novak), Meindert Weulink (A Bloc CT), Tomáš Budzinski (Wibatech Merx 7R) a Pawel Bernas (Mazowsze Serce Polski). Posledný menovaný vyhral prvú šprintérsku prémiu. Po tridsiatich kilometroch mal únik k dobru viac ako štyri minúty.
 
 
- ponuka z nášho eshopu -
ebikes banner 560x300 v2
- ponuka z nášho eshopu -
 
 
127 kilometrov pred cieľom sa počasie umúdrilo a na oblohu sa začali predierať slnečné lúče. Bernas bol úspešný aj na druhej šprintérskej prémii a následne si počkal na pelotón. Jeho krajan Budzinski vzal najviac bodov na druhej horskej prémii. Neskôr musel riešiť defekt Luca Wackermann (Vin Zabú - KTM), piaty muž GC. Zhruba deväťdesiat kilometrov pred páskou musel balík počkať na prejazd vlaku, čo cyklisti využili na potrebu i občerstvenie.
 
Tretiu šprintérsku prémiu vyhral Weulink, pelotón v tom čase strácal rovné tri minúty. Na začiatku stúpania Cisnadioara si z úniku vystúpil Dementyev a na zemi sa ocitol ďalší Poliak Pawel Szostka (Wibatech Merx 7R), ktorý to musel predčasne zabaliť. Trojica na čele mala dvojminútový náskok. Predposlednú horskú prémiu vyhral Budzinski a v balíku sa pustili do práce aj ľudia z Nippa. 
 
Jeden z dnešných favoritov, Matteo Pelucchi, je dobre známy aj slovenským fanúšikom. Dva roky dozadu vyhral tretiu etapu na Okolo Slovenska, ktorá finišovala v Nitre. Teraz sa Talian nachádzal v balíku, ktorý na vedúce trio nestrácal už ani minútu. Napriek tomu sa prvá skupina na trati mohla podeliť o body aj na poslednej dnešnej prémii, po ktorej nasledoval zjazd do cieľa.
 
Mechanické patálie musel riešiť Patrick Konrad, no Rakúšan sa do pelotónu vrátil bez akéhokoľvek problému. Únik bol pod poslednou horskou prémiou dobehnutý a o čosi neskôr si po poslednú horskú prémiu vybehol Gregor Mühlberger. V zjazde sa vpredu vytvorila skupina zhruba dvadsiatich ľudí, uzatváral ju žltý dres a pravdepodobne tam bol aj Ackermann. Vzniknuté nebezpečenstvo hasili pretekári Nippa. 
 
Za vedúcou skupinou sa nachádzala dvojica jazdcov mládežníckého CCC aj s Petrom Kelemenom, dvanástym jazdcom v GC. Vzadu sa otáčali aj pretekári Israel - Start Up, Barbier na poslednom kopci zjavne zaspal. Vedúca skupina sa rozrástla o ďalších pretekárov a vrátil sa aj Barbier. Balík sa pokúsil nachytať Matteo Busato (Vin Zabú - KTM), no nevyšlo mu to a druhú etapu Sibiu Tour ovládol Pascal Ackermann
 
 
ackermann 20 sibiu triumf bohfsibiu
Ackermannov triumf (© BORA - hansgrohe / Focus Photos Agency)
 
 
Za najväčším favoritom finišoval Rudy Barbier, solídne tretie miesto uchmatol Talian Riccardo Stacchiotti (Vin Zabú - KTM). Vodu mútili aj českí pretekári, skvelé piate miesto si vyjazdil Adam Ťoupalík (Elkov - Kasper) a do Top 10 sa dostal aj Petr Kelemen. Bora dnes zrežírovala celú previerku, na poslednom kopci roztrhala balík a nútila súperov míňať množstvo síl. Aj keď sa pelotón dal napokon dokopy, Pascal Ackermann potvrdil papierové predpoklady a došiel si po tretie víťazstvo v tejto sezóne. 
 
 
Výsledky etapy
1. ACKERMANN Pascal BORA - hansgrohe link ikonka 3:58:58 14
2. BARBIER Rudy Israel Start-Up Nation 00:00 5
3. STACCHIOTTI Riccardo Vini Zabù - KTM 00:00 3
4. GROSU Eduard-Michael NIPPO DELKO One Provence 00:00  
5. ŤOUPALÍK Adam Elkov - Kasper 00:00  
6. STOSZ Patryk Voster ATS Team 00:00  
 
Zobraziť kompletné výsledky etapy


Priebežné poradie pretekov po etape
1. KONRAD Patrick BORA - hansgrohe link ikonka 8:54:52 3
2. MÜHLBERGER Gregor BORA - hansgrohe link ikonka 00:03  
3. BADILATTI Matteo Israel Start-Up Nation 00:53  
4. ROCHAS Rémy NIPPO DELKO One Provence 01:20  
5. WACKERMANN Luca Vini Zabù - KTM 02:40  
6. BROŽYNA Piotr Voster ATS Team 03:38  
 
Zobraziť kompletné priebežné poradie pretekov po etape
 
 
Najdôležitejší kopec na trase etapy:
25 km pred cieľom - Calugarul: dĺžka 1,8 km; sklon 5,6 %
 
 

Sibiu Tour 2020 - 3a. etapa, nedeľa 26. júla

3a. 26.7. rovinata etapa ciel rovina Rasinari > Paltinis 12,5 km Mühlberger
 
profil etapa 3
profil etapy, 629 nastúpaných metrov (© ciclism.sibiu.ro)
 
 
Záverečný deň mal dve časti. Najprv zabojovali ľudia z celkového poradia v časovke do kopca Paltinis. Mal 12 500 metrov pri priemernom sklone 5,2 %. Dostali sa tak k rovnomennému lyžiarskemu stredisku v Transylvánii, alebo ak chcete, Sedmohradsku ako tieto zemepisné šírky poznáme z dejepisu.
 
Keďže tí najlepší vrchári logicky štartovali na konci, dlho sa nič zásadné nedialo. Dlhšie viedol Emil Dima z Giotti, ktorý zvládol trať v čase 28:41. Výrazne ho ale prekonal domáci národný šampión v časovke a starý mazák z prokontinentálnymi skúsenosťami Sergej Tvetcov, ktorý čas stlačil k 28 minútam. Zaujímavosťou bolo, že mal v noci veľké zdravotné problémy a museli ho dokonca ošetriť v nemocnici. Na medzičase sa v tom čase veľmi dobre ukazoval dobrý tempár v kratších kopcoch Michael Kukrle z Elkovu, ale v závere nestačil na Tvetcova.
 
 
konrad 20 sibiu casovka
Patrick Konrad (© Sibiu Tour / Focus Photos Agency)
 
 
Rumun sa udržal v čele až do príchodu tých najlepších. Ako prvý ho o dve sekundy porazil Piotr Brozyna (Voster ATS), no bolo takmer vylúčené, aby sa mu podarilo posunúť zo šiestej priečky vyššie, pretože na Balea Lac boli rozdiely veľmi veľké. Napriek tomu sa to podarilo na úkor Lucu Wackermanna, ktorému absolútne nesadol deň. Následne sa do cieľa dostal Rémy Rojas (Nippo) s časom 27:42. Pekne opäť šiel aj druhý objav pretekov Matto Badilatti z Israelu. On tento čas vylepšil na 27:13.
 
Inú ligu si šli Boráci. Najmä Gregor Mühlberger, ktorý sa prirútil do cieľa v čase 26:11. To bola poriadna výzva pre žltého kolegu Patricka Konrada, ktorý mal v GC pred ním náskok len troch sekúnd. A veru nedokázal reagovať na tento čas. A to zďaleka. Dokonca tesne nestačil ani na Badilattiho. Na kolegu stratil minútu a štyri sekundy. To znamenalo jediné, Gregor Mühlberger sa stal novým lídrom pretekov. Vzhľadom na záverečnú rovinatú poletapu sa zdá, že v tomto smere je všetko vybavené. Na pódiu by mal Rakúšanov doplniť Švajčiar Badilatti.
 
 
Výsledky etapy
1. MÜHLBERGER Gregor BORA - hansgrohe link ikonka 26:11 14
2. BADILATTI Matteo Israel Start-Up Nation 01:02 5
3. KONRAD Patrick BORA - hansgrohe link ikonka 01:04 3
4. ROCHAS Rémy NIPPO DELKO One Provence 01:30  
5. BROŽYNA Piotr Voster ATS Team 01:47  
6. ȚVETCOV Serghei Rumunsko 01:50  
 
Zobraziť kompletné výsledky
 
 
Priebežné poradie pretekov po etape
1. MÜHLBERGER Gregor BORA - hansgrohe link ikonka 9:21:06 3
2. KONRAD Patrick BORA - hansgrohe link ikonka 01:01  
3. BADILATTI Matteo Israel Start-Up Nation 01:52  
4. ROCHAS Rémy NIPPO DELKO One Provence 02:47  
5. BROŽYNA Piotr Voster ATS Team 05:22  
6. WACKERMANN Luca Vini Zabù - KTM 05:54  
 
Zobraziť kompletné priebežné poradie pretekov po etape
 
 
Kopec na trase časovky:
ciel Cieľ - Paltinis: dĺžka 12,5 km; sklon 5,2 %
 
 

Sibiu Tour 2020 - 3b. etapa, nedeľa 26. júla

3b. 26.7. rovinata etapa ciel rovina Sibiu > Sibiu 109 km Ackermann
 
profil etapa 4
profil etapy, 906 nastúpaných metrov (© ciclism.sibiu.ro)
 
 
V závere etapáku bolo ešte nachystaných 109 kilometrov a aj napriek časovke ten istý deň sa jazdilo nezvykle večer, čo je pre záverečnú etapu mimo Grand Tours absolútna výnimka. Žeby musel organizátor preplácať tímom ešte jednu noc. Na Sibiu Tour to malo byť vyvrcholenie pre šprintérov, ale aj technicky veľmi zručných pretekárov, pretože záverečných päťsto metrov bolo na mačacích hlavách s viacerými zákrutami v uzkych uličkách Sibiu. Dobre načasovaný atak silného pretekára mohol byť cestou k úspechu. Na to si určite brúsil zuby Eduard Grosu, ktorý to využil minulý rok v Ružomberku pri oveľa lepšej konkurencii.
 
V takýchto etapách sa už únik nemôže spoliehať na väčší náskok. Aj keď sa dopredu trojica dostala, viac ako minútu si nevypracovala. Boli tam Valére Thiébaud (Roth), Meindert Weulink (A Bloc) a Andrea Pietrobon (Friuli). V pelotóne sa Bore na pomoc podujali aj oranžoví borci z CCC Development. Triu to napokon nevydržalo ani hodinu a všetko bolo pokope. Začali ataky nanovo a začalo pršať. Po dvoch desiatkach minút bojov sa vpredu usadilo duo kontinentálnych cyklistov, takže to bola ideálna situácia pre Boru. Nechali im trochu priestoru, aby bola situácia kľudnejšia. Boli to Stijn Appel (A Bloc) a Gabriele Petrelli (Friuli). Vydržali pred pelotónom veľmi dlho, až do absolútneho záveru - piatich kilometrov pred páskou.
 
Bora sa teda nachystala na špurt s Pascalom Ackermannom. Šlo najmä o to, aby ho udržali na správnej pozícii a previedli ho v poriadku cez technický záver. Grosu sa natlačil na jeho zadné koleso. To bola najlepšia pozícia, ale proti jasne zohranému vlaku Bory sa nedalo nič robiť. Rudiger Selig previedol Pascala Ackermanna prvou časťou mačacích hláv a v závere mu pomohol Michael Schwarzmann, ktorý bral aj druhé miesto. Ackermann to zvládol s prehľadom. Tretí bol domáci Eduard Grosu (Nippo) a tak už nasledovala veľká diera, ktorá sa vytvorila kvôli technickej koncovke. Rozhodcovia ale záver neutralizovali, takže straty neboli. Na štvrtej priečke sa objavil Adam Ťoupalík z Elkovu, ktorému ako špičkovému cyklokrosárovi záver tiež vyhovoval.
 
 
sibiu 20 podium sibiuf
Pódium nezvyčajne ďaleko od seba (© Sibiu Tour / Focus Photos Agency)
 
 
V celkovom poradí sa, samozrejme, nič nemenilo a Bora sa na pódiu objavovala často. Získala hlavne prvé dve priečky celkového poradia. Gregor Mühlberger nikdy celkovo nevyhral preteky vyššie ako 2.2, takže pre neho je to výborný úspech. Nedostáva často šancu v konkurencii silných tímových kolegov. Určite mu to padlo vhod aj vo svetle blížiacej sa Tour de France, kde získal miestenku. Týmto ju len potvrdil.
 
 
Výsledky etapy
1. ACKERMANN Pascal BORA - hansgrohe link ikonka 2:15:38 14
2. SCHWARZMANN Michael BORA - hansgrohe link ikonka 00:00 5
3. GROSU Eduard-Michael NIPPO DELKO One Provence 00:00 3
4. ŤOUPALÍK Adam Elkov - Kasper 00:00  
5. APPOLLONIO Davide Amore & Vita - Prodir 00:00  
6. KULBE Lars Team SKS Sauerland NRW 00:00  
 
Zobraziť kompletné výsledky etapy


Konečné poradie pretekov
1. MÜHLBERGER Gregor BORA - hansgrohe link ikonka 11:36:44 125
2. KONRAD Patrick BORA - hansgrohe link ikonka 01:01 85
3. BADILATTI Matteo Israel Start-Up Nation 01:52 70
4. ROCHAS Rémy NIPPO DELKO One Provence 02:47 60
5. BROŽYNA Piotr Voster ATS Team 05:22 50
6. WACKERMANN Luca Vini Zabù - KTM 05:54 40
 
Zobraziť kompletné konečné poradie pretekov