Náš eshop

web navigacia bannery bicykleweb navigacia bannery dresyweb navigacia bannery kratasyweb navigacia bannery prilbyweb navigacia bannery tretryweb navigacia bannery komponenty

Okolo Flámska: Asgreenovi sa v špurte podarilo zdolať Van der Poela, Sagan 15.

4.4.2021, 12:40 | Preteky vo svete | J. Hlubek, L. Timko
Okolo Flámska: Asgreenovi sa v špurte podarilo zdolať Van der Poela, Sagan 15.
(© Deceuninck - Quick-Step Cycling Team / Getty Images)

ne 4.4. rovinata etapa ciel rovina Antwerpy > Oudenaarde 243 km Asgreen
flamsko 20
profil pretekov, 2190 nastúpaných metrov (© la-flamme-rouge.eu)
Úvodný aprílový víkend upierali fanúšikovia cestnej cyklistiku pozornosť na druhý tohtoročný monument - Okolo Flámska. Slávna klasika tento rok napísala už svoju 105. edíciu a na štarte stálo päť víťazov predchádzajúcich edícií - Mathieu van der PoelAlberto BettiolNiki TerpstraAlexander Kristoff a náš Peter Sagan. Posledné preteky svojej kariéry dnes absolvoval Maarten Wynants (Jumbo - Visma). 
Vedúca skupina sa vytvorila pomerne skoro a dopredu si naskočilo päť borcov. Pred balíkom sa usadili Stefan Bissegger (EF Education - Nippo), Jelle Wallays (Cofidis), Mathias Norsgaard (Movistar), Mathijs Paasschens (Bingoal - Wallonie Bruxelles) a Fabio van der Bossche (Sport Vlaanderen - Baloise). Neskôr ich doplnilo duo Nico Denz (DSM) a Hugo Houle (Astana). 
Po 47 kilometroch museli vstúpiť do priebehu pretekov rozhodcovia. Otto Vergaerde (Alpecin - Fenix) slovne aj fyzicky konfrontoval Jevgenyiho Fedorova (Astana), ktorý mu na oplátku prekrížil dráhu a rozhodcovia obidvoch kohútov diskvalifikovali. Tesne pred prejazdom cez Katteberg museli riešiť defekty Sep Vanmarcke (Israel Start-Up) a Warren Barguil (Arkéa Samsic), ktorý navyše spadol.
Pred Kattebergom mal únik k dobru viac ako jedenásť minút. Na čele balíka sme videli aj zástupcov Bory, čo bolo dobré znamenie ohľadom ambícií Petra Sagana. Okrem nich sa tam otáčali aj domestici Deceunincku, Jumba či Direct Energie. Vpredu bol najnebezpečnejším pretekárom Jelle Wallays, ktorý dvakrát vyhral Paríž - Tours. Belgičana si pamätáme aj z Paríž - Roubaix 2018, keď sa dlho držal na Saganovom zadnom kolese a z celodenného úniku preťal pásku na štrnástom mieste.
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
Nasledovalo pár kilometrov roviny a následne už čakal cyklistov prvý prejazd cez Oude Kwaremont. Mimochodom, pre dnešný deň sa partia okolo Alaphilippa volala Elegant Quick-Step. Vedúca skupina zvládla prvý prejazd obstojne, nikto z jej členov nestratil kontakt. Fanúšikovia dodržali prosbu organizátorov, aby zostali doma a popri trati stálo len zopár jednotlivcov. 
Pelotón na Kwaremont priviedli tímy UAE Team Emirates a Bahrain - Victorious. Organizátori tu umiestnili zábrany tak, aby si pretekári nemohli uľahčovať prejazd mimo mačacích hláv. Sagan prešiel Kwaremontom bez problémov, ale to si mohol povedať každý z favoritov. Teplota sa dnes pohybovala okolo desiatich stupňov a vietor zatiaľ pretekárov neobťažoval. 
Vedúcu skupinu nerozdelil ani Kortekeer, sedmička si udržiavala viac ako deväť minút k dobru. V pelotóne musel už druhýkrát riešiť mechanické problémy Michael Schär (AG2R Citroën Team) a dvorný pomocník Van Avermaeta ostával za pelotónom. Meniť celý bicykel musel Marco Haller (Bahrain - Victorious). V balíku sa na chvíľu dostal do problémov Tom Pidcock (Ineos), ktorý vybočil mimo trať a mechanickú pomoc musel vyhľadať aj Nils Politt (Bora). Obidvaja sa ale rýchlo vrátili späť. 
Problémy pre Boru nekončili, zadné koleso si musel vymeniť Marcus Burghardt (Bora). V pelotóne už naplno zaberali domestici Deceunincku, ktorí prekonali už aj Wolvenberg. 106 kilometrov pred cieľom sa opäť činili rozhodcovia. Tentoraz bol vylúčený frustrovaný Schär, pretože vyhodil bidon mimo určeného priestoru. Ďalšou obeťou mechanických problémov bol Sonny Colbrelli (Bahrain - Victorious). 
- ponuka z nášho eshopu -
eshop tarmac sl6 v2update
- ponuka z nášho eshopu -
Colbrelli aj Christophe Laporte (Cofidis) sa rýchlo vrátili, vedúca skupina už zdolávala Molemberg a päť kilometrov po ňom nasledovalo nové stúpanie  Marlboroughstraat. V pelotóne na Molembergu musela časť balíka zastaviť a do útoku zavelil Kasper Asgreen (Deceuninck - Quick-Step). Vedúca skupina postupne strácala pôdu pod nohami, 98 kilometrov pred páskou mala k dobru šesť minút. 
Po Molembergu sa balík natiahol, ale favoritov sme v problémoch zatiaľ nevideli. AG2R Citroën mal veľmi zlý deň, problémy mal tentoraz Lawrence NaesenPeter Sagan sa naďalej pohyboval v prednej časti pelotónu. Na zemi opäť skončil Warren Barguil, ktorý sa dostal do kolízie s Rogerom Klugem (Lotto Soudal). Vedúca skupina už stúpala na Berendries a atak v pelotóne podnikol Kevin Geniets (Groupama - FDJ). 
Na konci balíka prekvapujúco jazdil Mads Pedersen (Trek - Segafredo). Za Genietsom sa vydali Oscar Riesebeek (Alpecin), Davide Ballerini (Deceuninck), Edward Theuns (Trek), Bryan Coquard (B&B Hotels), Nathan van Hooydonck (Jumbo), Joris Nieuwenhuis (DSM), Luke Rowe (Ineos), Boy van Poppel (Intermarché) a Edvald Boasson Hagen (Qhubeka). Túto skupinu začal okamžite sťahovať Pöstlberger a nedovolil jej ujsť na viac ako desať sekúnd. 
Rakúšan po chvíli vycúval z balíka a druhú skupinu definitívne dorazili pretekári Lotta. Útoky ale pokračovali, opäť to vyskúšal Ballerini. Talianovi sa odísť nepodarilo a na všetkých čakal úsek Berg Ten Houte. Ďalší defekt postihol Riesebeeka a únik mal k dobru už len tri minúty. 78 kilometrov pred cieľom skončil na zemi po bolestivom páde Nils Eekhoff (DSM). 
- reklama -
rusko satky 560x300
- reklama -
Na Berg Ten Houte museli niektorí borci zosadnúť z bicykla, ale na čele balíka sa tentoraz neatakovalo. V pelotóne sme naďalej registrovali viacerých pretekárov Bory. Na Kanariebergu sa zdvihol zo sedla Soren Kragh Andersen (DSM) a víťaz dvoch etáp na vlaňajšej Tour de France sa dokázal odpútať z pelotónu. Hlavná skupina bola naďalej početná a ako ďalší zaútočil Connor Swift (Arkéa Samsic). Kragh Andersen sa po chvíli vrátil späť. 
66 kilometrov pred páskou došlo k hromadnému pádu. Ostal tam Alaphilippe, Asgreen, Ballerini, Dillier, Kristoff a ďalší. Majster sveta sa rýchlo postavil na nohy a s pomocou jedného pretekára z Direct Energie sa vracal späť. Zozadu sa musel vracať aj Matthews aj Naesen. Mechanické problémy musel riešiť Geniets. Peter Sagan prežil tieto momenty bez ujmy. 57 kilometrov pred cieľom prišiel ďalší pád, na zemi skončil napríklad Nieuwenhuis aj Owain Doull (Ineos). 
Druhý prejazd cez Oude Kwaremont rozbil vedúcu skupinu a najlepšie nohy mal Bissegger. Za ním ostávali Denz, Norsgaard, Wallays a Paasschens. V pelotóne dobre pohyboval aj Sagan a tentoraz skončil na zemi Stefan Küng (Groupama - FDJ). O chvíľu neskôr zaútočil Yves Lampaert (Deceuninck - Quick-Step) a poriadne preriedil pelotón. Na Patenberg ako prvý prišiel Bissegger. Za ním šli pokope Denz, Wallays, Norsgaard, Paasschens a Houle. 
Balík tentoraz viedol Anthony Turgis (Direct Energie) a vzdialiť sa podarilo Van der Poelovi a Asgreenovi. Peter Sagan preťal vrchol Patenbergu s malou stratou. Ako to býva v týchto pasážach pretekov, už sa začali väčšie selekcie. Veľmi silný vyzeral byť Van der Poel, ktorý to nadelil tak, že sa napríklad zbavil aj Sagana s Van Avermaetom, Matthewsom či Kristoffom, no malá skupina favoritov nespolupracovala dobre a Deceuninck nechcel s cyklokrosármi spolupracovať. Mal inú taktiku.
Na Koppenbergu ostával sám vpredu ružový Bisseger, no za ním sa vytvorila taká nenápadná 11-členná skupina, kde sa prešmykol Julian Alaphilippe. No na kopci boli dostihnutí. Práve okrem svetového šampióna, ktorý sa pripojil ku Švajčiarovi a skúsili vytvoriť dvojicu. Za nimi to znova rozbil Van der Poel. Holanďan následne dobehol čelnú dvojku a pritiahol za sebou ďalších šesť ľudí, a to Van Aerta, Wellensa, Laporta, Hallera, Pidcocka a Turgisa. Bolo ich tam teda deväť. S odstupom asi desiatich sekúnd šla ďalšia väčšia partia s Agreenom, Lampaetom, Styuvenom či Van Avermaetom. Peter Sagan bol až v tretej skupine, ktorá sa vzďaľovala a vyzeralo to s ňou zle.
Vpredu sa trochu spomalilo, a to vyprovokovalo na atak Marca Hallera z Brahrainu Victorious. Určite mu bolo jasné, že asi na ďalšom kopci ho aj tak tí najsilnejší dobehnú. Tesne pred Taaienbergom sa prvé dve skupiny spojili a znova atakoval Van der Poel. Okamžite sa ho chytili Asgreen, Van Aert a Alaphilippe. Ltt sa tam ešte dostal aj Dylan Teuns (Bahrain Victorious). Vyselektovala sa teda silná šestka.
Nasledovala väčšia pauza medzi kopcami, a tak sa jazdilo v skupinách, ktoré sa vytvorili. Čelo spolupracovalo dobre. Bola to ako-tak výhodná situácia pre Quick-Step s Alaphilippom a Asgreenom. Rozhodne perfektná pre Bahrain Victorious s Hallerom aj Teusom, ktorí mali eminentný záujem spolupracovať. No a pri nich bola dvojka najväčších favoritov Van der Poel s Van Aertom. Za nimi v 15-člennej skupine robil hlavne Ineos s Pidcockom a Van Baarlem. Robil tam aj Wellens, Stuyven, Vanmarcke či Benoot, Trentin a Wallays. Početná preveha bola na ich strane. Viezol sa zatiaľ Laporte, Van Avermaet, Bissegger a samozrejme, dvojica Deceunincku Sénechal - Lampaert.
Kruisberg šiel na čele prvej skupiny Alaphilippe, ale nič zásadné sa neudialo. Skupiny od seba ostali na 10-15 sekundách. Ale malá zázrak sa podaril Anthonymu Turgisovi (Direct Energie), ktorý sa ako jediný dokázal cez toto stúpanie dostať do čelnej skupiny. No hneď v zápätí na takom úseku, kde stáli posledný raz členovia tímov, aby podali pretekárom občerstvenie, nastúpil Asgreen a chytili sa ho len Van der Poel s Van Aertom. Alaphilippe zámerne nevyštartoval po tejto skupine, ale nebola to dobrá voľba. Rýchlo Dánovi z tímového auta zahlásili, aby superfavoritom neťahal, no partiu za nimi ťahali menej "výkonné vlaky" Turgis, Haller a Teuns. Dúhový Francúz čakal, čo bude. V hre bolo aj to, že ich zozadu doletí väčšia skupina, no to by znamenalo, že budú strácať už pol minúty. Tak sa stalo.
- ponuka z nášho ehopu -
rusko satky 560x300
- ponuka z nášho eshopu -
Na Oude Kwaremonte cyklokrosári najprv nič nevymýšľali a ich náskok klesol z tridsiatich na pätnásť sekúnd, no v samom závere zaútočil Mathieu van der Poel. Kasper Asgreen bol pripravený a s vypätím všetkých síl sa mu ho až kilometer po skončení kopca podarilo dobehnúť. No nestačil im Wout Van Aert.
Na Paterbergu sa už nič neudialo, ani borec Alpecinu - Fenix, ani dvojka Quick-Stepu sa nepokúsili nastúpiť na sólo. No definitívne zlomili Van Aerta, ktorý mal ešte čo robiť, aby to dotiahol do cieľa na tretej priečke. Za ním totiž šla desaťčlenná skupina, ktorá dobre robila. Aj ho dobehla.
Holandsko-dánska dvojka si už nijako nenastupovala a Asgreen nechal Van der Poela špurtovať z prvej priečky. Dán sa neunáhlil, nezačal skoro a zareagoval v zlomku sekundy za nástupom topfavorita. Sto metrov šiel vedľa neho a dokonca ho zlomil. To sa určite nečakalo. Po nedávnom triumfe na E3 a prekvapujúcom druhom mieste pred dvoma rokmi tu v Oudenaarde si dnes pripísal na konto prvé monumentálne víťazstvo. Van der Poel ostal sklamaný, asi nečakal, že ho Asgreen ošpurtuje. Ak by to vedel, asi by mu skúsil nastúpiť na Paterbergu.
Za nimi sa nastupovalo, skúsili to Van Avermaet aj Van Aert a stále ešte aktuálny olympijský šampión si prišiel po tretiu priečku. Štvrtý bol potom Stuyven a Van Aerta ešte na páske skočil piaty Vanmarcke. V ďalšej skupine potom na pätnástom mieste špurtoval Peter Sagan s odstupom dvoch minút.
Videli sme ďalší skvelý ročník Ronde, kde sa veľa bojovalo, padalo a asi aj dvaja najaktívnejší a najsilnejší pretekári sa pobili o víťazstvo, ktoré Deceuninck - Quick-Step ako tím, ktorý znova nemá istú budúcnosť a hľadá partnerov potreboval viac ako soľ. Dalo by sa hovoriť o tom, že Asgreen vďaka tímovej prevahe niečo pošetril, keď nestriedal dvom najväčším favoritom, ale taká je cyklistika.
Asgreenov triumf (© Deceuninck - Quick-Step Cycling Team / Getty Images)

Peter Sagan pekne bojoval, jazdil pozične výborne, vyhýbal sa pádom ako vždy, ale keď sa lámal chlieb, nemal to rozhodujúce percento výkonu v sebe. Môže to byť covidom i nedostatkom súťažných kilometrov na týchto klasikách. Predsa len, Poggio na San Reme vždy "prežije" viac pretekárov, tieto bergy sú náročnejšie tým, že ich je veľa v takom obrovskom tempe. Vzhľadom na to, že sa aj rozhoduje o jeho budúcnosti je otázkou, čo tento rezultát bude znamenať. Asi mu nepomôže. No ani jeho kolegovia nedopadli lepšie.
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Kaspera Asgreena (víťaz)
"Našiel som tú silu bojovať s favoritmi v nohách. Cítil som sa dobre celý deň. Boli to ťažké preteky, ale keď máte taký pocit, že vám ešte do záveru niečo ostáva v nohách, začnete si veriť. Vôbec som tak nebál súperov. Mali sme aj dobrý náskok, takže mohol som začať špurtovať presne kedy som chcel. Som veľmi šťastný ako sme ako tím zvládli túto klasikársku časť sezóny."
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Petra Sagana (15. miesto)
"Vedeli sme, že preteky budú veľmi ťažké. Mali sme silný tím a ďakujem za prácu kolegom. Keď prišiel rozhodujúci atak, moja forma jednoducho nestačila. Nedokázal som reagovať a doťahovať súperov. Potrebujem ďalej pracovať, aby som sa dostal do formy, ktorú som mal predtým, než som sa nakazil koronavírusom."
Výsledky
1. ASGREEN Kasper Deceuninck - Quick-Step 6:02:12 500
2. VAN DER POEL Mathieu Alpecin - Fenix 00:00 400
3. VAN AVERMAET Greg link ikonka Ag2r Citroën Team 00:32 325
4. STUYVEN Jasper Trek - Segafredo link ikonka 00:33 275
5. VANMARCKE Sep Israel Start-Up Nation 00:47 225
6. VAN AERT Wout Team Jumbo - Visma 00:47 175
7. VERMEERSCH Gianni Alpecin - Fenix 00:47 150
8. TURGIS Anthony Total Direct Energie 00:47 125
9. SéNéCHAL Florian Deceuninck - Quick-Step 00:47 100
10. VAN BAARLE Dylan Ineos Grenadiers 00:47 85
Zobraziť kompletné poradie
 
video v clanku ikonka ciernaVideosumár pretekov
Stúpania a kockové úseky: (km do cieľa: Názov sklon; maximum; dĺžka)
1. 168 km: Lippenhovestraat (kockový úsek)
2. 167 km: Paddestraat (kockový úsek)
3. 152 km: Katteberg 6,0 %; 11 %; 750 m
4. 151 km: Holleweg (kockový úsek)
5. 133 km: Oude Kwaremont (prvý raz) 4 %; 11,6 %; 2200 m (kocky)
6. 123 km: Kortekeer 6,6 %; 17 %; 1000 m
7. 115 km: Eikenberg 5,5 %; max. 11 %; 1200 m
8. 112 km: Wolvenberg 7,9 %; 17,3 %; 645 m
9. 109 km: Holleweg (kockový úsek)
10. 106 km: Jagerij (kockový úsek)
11. 102 km: Molenberg 6,4 %; 400 m
12. 97 km: Marlboroughstraat 2,9 %, 1900 m
13. 89 km: Berendries 7 %; 12,3 %; 940 m
14. 84 km: Valkenberg 8,1 %; 11 %; 600 m
15. 76 km: Berg Ten Houte 5,4 %; 1100 m
16. 71 km: Kanarieberg 7,7 %; 14 %; 1000 m
17. 55 km: Oude Kwaremont (druhý raz) 4 %; 11,6 %; 2200 m (kocky)
18. 51 km: Paterberg (prvý raz) 12,9 %; 20,3 %; 360 m
19. 45 km: Koppenberg 11,6 %; 22 %; 600 m (kocky)
20. 40 km: Mariaborrestraat (kockový úsek)
21. 39 km: Steenbeekdries 5,3 %; 6,7 %; 700 m (kocky 460 m)
22. 37 km: Taaienberg 6,6 %; 15,8 %; 530 m (kocky)
23. 26 km: Kruisberg/Hotond 5 %; 9 %; 2500 m (kocky 450 m)
24. 17 km: Oude Kwaremont (tretí raz) 4 %; 11,6 %; 2200 m (kocky)
25. 13 km: Paterberg (druhý raz) 12,9 %; 20,3 %; 360 m (kocky)

Diskusia

Flamsko (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 15:27:12
Sagan, Van Avermaet a Matthews dnes nie sú sami sebou. WVA, MVDP a JA sú niekde úplne inde.
theory (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 17:53:33
Čo znamená, že nie sú sami sebou? Ani Merckx už nie je to, čo býval že...
shady (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 19:04:05
Sagan sa uz moze spokojne len bicyklovat a ostatný este ako van aert a van der poel musia zamakat aby sa mu vyrovnali co i tak pochybujem
KillBil (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 15:30:46
Pekný závod
Jonny (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 15:41:54
Sagan slabota väčšia ako títo vláda a to už je čo povedať
Andrej (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 15:49:53
Slabota je tvoj slaboduchy prispevok
stefan1975 (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 20:25:19
ty si kompletný čo si dokázal?
Shady (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 15:56:16
Vsak van der poel van aert su na vrchole síl a v najlepsich rokoch tak co chcete
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 15:57:47
Slabota potom aj celá Bora.
Palko je orgán s kyjom ostrým (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 15:59:22
GG.
Onestebeast (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 16:01:30
Pekná kupsta
vychyl (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 16:04:55
pekné ale bez divákov také smutné
Pes ???? je tvoj život nesmrtelných psov ???? .Th (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 16:11:19
Ale nikto nemože že je korona ak by to nebola bolo by veselo ale fyzický ma divákov.
Pes ???? je tvoj život nesmrtelných psov ???? .Th (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 16:07:50
Slabota ešte dalej ???? FJJIDFKJKJKLFNMDM.
KillBill (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 16:20:49
Bravoo Asgreen,
Ak1n0m (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 16:30:50
Škoda, nechce sa mi veriť, že už Sagan nebude konkurencie schopný. Ale Greg tretí......? Pekne. Dobre 6. miesto pre VWA :-)
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 16:46:09
Kde máš takú istotu, že Sagan už nebude konkurencie schopný? Momentálne nebol v tej skupine kde GvA, ale ešte uvidíme, čo bude cez jeseň na MS a na Roubaix. Alebo na budúci rok.
A GvA nie je po Covide....
Ak1n0m (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 17:05:01
Čo sa čertíš, "nechce sa mi veriť", to neznamená že som povedala istota, upokoj sa, fandíme ďalej.
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 17:07:02
Tak si to napísala, tak....
Ak1n0m (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 17:46:06
Vieš Elviska, mňa tiež ovplyvňujú iné názory, ako že Sagan začal, veľmi mladý, a v 30- tke je už na konci kariéry a pod. Nakoniec posledné tri roky mal výkyvy vo výkone, či už to bol zdravotný alebo iný problém, podľa mňa nenaplnil svoj potenciál. Áno 3x MS, lenže to je málo na Sagana. Vyzeralo to, že bude valcovať Ronde, Paríž Robauix, a raz problém zdravie, inokedy smola, potom taktika v pelotóne. Ale vždy som mu fandila a pokiaľ bude v pelotóne, vždy budem, aj keď nebude medzi favoritmi, budem veriť v zázrak. Možno niečo ako ty, len o tom toľko nekecám.
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 19:39:57
No,, ale teraz si sa rozkecala, ja tiež vidím ze nemá také výsledky, ale nie som až taká pesimistka. A najmä po Covide nečakám hneď víťazstva atď. Nech Bora, teda šéf spomenie aj detaily a nielen vek. Vaughters dobre povedal že bez Petra by Bora nebola vo WT tíme.
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 19:41:13
A nemyslím si, že je na konci kariéry.
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 19:47:35
Pre teba je asi malo 3 majster sveta, ale Sagan si to najviac váži. Povedal to viackrát
Ak1n0m (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 20:03:58
Tak po prvé, nie som pesimistická (podľa mňa ani nevieš čo ten výraz znamená), po druhé, 3x MS je super, dokonalé, ale monumenty chýbajú ( za 10 rokov dve, je na Sagana málo, pri jeho kvalite), a za tretie nepleť tu Boru, o tom reč nebola. Ty si z toho asi najviac sklamaná, tak veľmi by si chcela, ale to mi všetci :-)
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 20:20:50
Sklamaná som najmä z ľudí po preteku. A prečo by som nemohla spomenúť aj Boru.
Ak1n0m (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 20:34:18
Skoro všetci ľudia tu, uznali Saganov výkon po covide, nechápem prečo si sklamaná? Bora splnila všetko čo si žiadal Sagan, keď tam išiel + super plat, a teraz rozohrala nejakú hru, nevieme akú, ani prečo. Teraz ich kritizovať nie je celkom fér, hlavne ak Sagan nemá také výsledky, ako možno by sám chcel. Musíš sa naučiť žiť s tým, že nie každý je taký (doplň si čo chceš) Saganom ako ty.
ifčopifčo - 05.04.2021 10:20:30
Nechcem vám do toho skákať dámy, ale ty považuješ 5 veľkých víťazstiev za málo? Koľko by ich bolo tak akurát? Sagan nebol iba o klasikách, Sagan bol "celosezónny" cyklista, pridaj víťazstvá na GT, bodovačky ...... Je to podľa cyklistických odborníkov jeden z najdôležitejších cyklistov predchádzajúcej dekády, napísať, že má iba dva monumenty, si aj na seba taká náročná?
Ak1n0m (Neprihlásený užívateľ) - 05.04.2021 11:22:33
Samozrejme si uvedomujem všetky úspechy Sagana, vôbec ho nepodceňujem, ale myslela som tým to, že sa predpokladalo, že jarné klasiky (predovšetkým monumenty) budú v jeho nadvláde, ako napr. Cancellara, Bonen a to sa nestalo. Pre rôzne dôvody, mňa to skôr mrzí, lebo mal na to všetky predpoklady. Mohol byť ešte viac nesmrteľný..... :-)
Pepe (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 16:31:29
FAJNE. MvP moc dost netakticky tlacil na pilu takmer kazde stupanie, minul kopec sil na prvej figure. Dansky dric sa zdal uplne v pohodicke, takticky skvele.
JuroM (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 18:45:34
Presne toto som si hovoril tak 50km do cieľa. MvD vybehol asi 2 stúpania po sebe a tlačil, pritom celá skupina favoritov za ním. Boha veľmi pravdepodobné, že si ho tam ešte doskočia. Mal si to všetko pošetriť na záver.
yor (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 17:08:32
Klobúk dole pred Avermaetom, keďže je to klasika čisto na vykon, kto nie je 100/% pripravený nemá šancu viď dneska Peter, ale bojoval do konca. Ukazuje sa, že najväčší favoriti to nemajú jednoduché a ten Asgreen to je nezmar.
Elado (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 17:16:05
Peter dobre na to, ze od padu na TdF ma problemy na kockovych stupaniach, skoda zruseneho P-R, tam by tvrdil muziku.
Asgreen velka forma, cele preteky posobil velmi silno a v pohode.
Velmi pekna edicia.
Marek Gála (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 18:04:56
Treba si pozrieť nástup na Kwaremonte a Paterbergu v Saganovej ére. Trochu iná dynamika..
Poel, Art v top rokoch, top kariére a zatiaľ im unikli veľké 2 monumenty tento rok. Dokázali vyhrať každý po jednej klasike druhého sledu.. A to je pomerne málo na tak favorizovaných nadcyklistov..
Dnes bola tutovka, že Artovi odídu nohy. A príde väčší tlak a očakávania, že bude skoro stále vyhrávať a to sa nestane. To ma ešte výhodu, že bojuje proti nemu a Poelovi celý svet a nie v ére Sagana.. Keď bojoval sám proti všetkym. Niekto si myslí, že budú vyhrávať monumenty ako na bežiacom páse, ale to je na omyle. Dnes som bol na 100% presvedčený, že Art nebude na bedni...
MS a PR tento rok bude pre mňa najväčší favorit Sagan. Vzhľadom k tomu, že sa vie pripraviť na najdôležitejší pretek ako nikto! A Art a Poel budú ťahať aj cyklokrose sezónu....
ja (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 18:12:45
precenovani su obaja, minuly rok nebolo pol pelotonu vobec vo forme, kvoli covidu, sagan netrenoval 3 mesiace ale zapadne media robili z oboch hned nadbohov, pritom som vedel ze tento rok toho vela nepovyhravaju, ukazal to uz stuyven na remo, inak taky patterberg sagan presiel o 12 sekund rychlejsie ked vyhral flanders, ako oni minuly rok, cancellara asi o 15, inak s tym saganom a ms si tiez myslim ze sa pripravi ako nikdy ...
ifčopifčo - 04.04.2021 19:05:30
Západné médiá? Pobavil si. Sú skvelí, to, že nevyhrajú každý monument neznamená, že sú slabí.
yor (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 19:51:20
On to ani netvrdí, že sú slabí, lenže konkurencia a psychický tlak vedia urobiť svoje. MvdP je vykonostne trochu pred ostatnými len takticky sa musí zlepšiť.
ifčopifčo - 05.04.2021 10:23:31
tvrdí, že sú preceňovaní "západnými médiami" čo je nezmysel.
Vlado (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 18:38:00
plne suhlasim, vela ludi uz odpisuje Sagana, ale neuvedomuje si, ze po prekonani covidu je to naozaj tazke a trva to dlhe tyzdne, kym sa clovek vrati na povodnu vykonnost. Argumenty typu, ze Sagan od 2019 nic velke nevyhral a uz je za zenitom su hlupost. Ked si clovek uvedomi, ze v 2018 mal velmi tazky pad na TdF, co sa podpisalo na nom aj v roku 2019 v jarnej casti, ktora je pre neho najdolezitejsia v sezone, tak sa niet co cudovat, ze tam nevitazil. Podobne minuly rok, ked bola velmi divna sezona, odlozene preteky, este na Tdf nemal svoju optimalnu formu, kedze sa nemal kde rozjazdit, ale na Giro sa predviedol azda v najkrajsom vykone minulorocneho Giro, ked vyhral solovym unikom etapu, ze stale na to ma. Tento rok ho chytil Covid, ale pevne verim, ze pripravu na MS urobi ako nikdy, podobne ako v Richmonde a bude o to viac motivovany, kedze v rozpati 2 tyzdnov sa ide aj MS aj Roubaix a vobec by ma neprekvapilo, keby tam bol najsilnejsi. VvA a MvdP boli na zaciatku sezony najsilnejsi, kedze prisli rozjazdeni z cyklokrosu, ale cim je sezona dalej, tym bude ich vykonnost menej rozdielova a v septembri uz vobec nemusia byt najvacsi favoriti.
yor (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 19:59:59
Len doplním že rozchod s manželkou tiež vie zamávať s psychikou.
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 20:24:03
To sa ešte bude spomínať aj po troch rokoch? Minulý rok Sagan spomínal, že vychádzajú dobre ako kamoši. Zo synom tiež je, keď ma voľno.
yor (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 20:49:11
Čítaj s porozumením, týkalo sa to roku 18 - 19, nie dnešného výkonu.
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 20:24:50
Mam podobný názor.
Lu-bu (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 18:31:57
Sagan nesklamal ani neprekvapil. Stále svetová špička. Zatiaľ stále platí, že momentálna veľká trojka- Aert, Poel, Alap má na rozdiel od Petra o jeden monument menej.
linco (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 18:39:03
Skončila sa éra Sagan-Avermaet-Terspstra a spol. a žijeme éru Poels-Aert-Alaphilippe. To už je jasné. A možno je to v niečom dobré, pretože preteky v tejto ére sú viac dramatické, nečaká sa na posledné dva kopce, netaktizuje sa, viac sa strieda, z pohľadu fanúšika jazdí táto nová generácia krajšiu cyklistiku. Ale neznamená to, že títo budú teraz všetko vyhrávať, skôr že budú dirigovať preteky. MvP má zatiaľ jeden monument, WVA ani jeden. MS nemajú ani jedno. Pre favoritov nebolo jednoduché vyhrávať v Saganovej ére a nie je to jednoduché ani teraz. Dokonca aj Sagan môže ešte stále vyhrať aspoň jeden monument či MS, ak načasuje formu a bude mať trochu štastia. Ale jeho éra už skončila.
Peyo (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 21:09:35
Nerobil by som predcasne zavery, tak rozbite sezony v cyklistike snad ani neboli, peter potrebuje na pripravu 6-8 tyzdnov vratane vrcharskej pripravy, podla mna si teraz trochu menej veri, ale potencial vykonu v nom je stale "brutalny", teraz potrebuje tvrdo pracovat na vykone a zachovat si energiu a vysledky sa dostavia, dnes to vobec nebolo zle...
Marek Gála (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 18:43:59
Art vyhral MSR, teda má 1 monument taktiež.
Marek Gála (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 18:46:46
Saganova éra trvala 10 rokov, či mali sa Vám? Chlapcom dávam ešte 4 roky max.
Budú na mete 31 rokov
Marek Gala (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 18:55:12
Neviem, či by som to nazval Avermaetova éra. Nevyhral ani 1 monument, ani 1 MS, má o polovicu menej profi víťazstiev. Vyhral OH, ale s tonou šťastia..
ifčopifčo - 04.04.2021 19:06:36
Roubaix 2017 si zabudol.
Marek Gála (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 19:11:08
Áno, oprava PR 2017
Rosoneri (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 20:32:32
Nemam slov.Sa tu rozoberaju veci...Kus zavisti ci ine mnohe pohnutky.Poel a Art i Alla su extratrieda.Co dokazuju kazdy pretek,kazdu jednorazovku.Minimalne ich vsetci traja tvoria a urcuju ako sa budu preteky uberat a smozrejme castokrat jeden z nich aj vyhra.Ani Peter nema viac ako 2 monumenty a bol plny sil od roku 2012 pernamentne az do roku 2019.Kazde taketo podobne preteky bol snad najvacsi aspirant na vitazstvo a pretavil to ,,len,,do dvoch.takto to nefunguje.Nevyhra vzdy najlepsi,castokrat vyhra ,,len,,dalsi silny.Neviete sa stym vyrovnat ze su tu nove hviezdy,taky je fakt.A tak to je.Samozrejme Sagan bez debaty sa k nim prida,priblizi,ked bude chciet(ako pisal Belgicky novinar).Ma idealny vek na jednorazove preteky,v ktorych moze zuzitkovat svoje nesporne skusenosti aj zaslu silu.Netreba teraz brat start sezony prilis vazne,preboha ved prekonal Covid tesne pred klasikami.Ake jednoduche to je.Sezona ktora mu vylozene nevysla bola prave ta posledna,tam bol s prepacenim vylozene slaby.Svetla chvila prisla v etape na Gire,inak uz nic Saganovske neukazal,bolo uz prilis neskoro.Vsetci ocakavali nastup do tejto,no covid si vybral zas jeho.Nespekulujte,cakajte na nejaku postupnost,rozjazdenost,az potom treba robit zavery ci zostal dlzny svojej povesti a vyrazne zaostava uz druhu sezonu,alebo sa vratil do normalu.Na jednorazovky a primarne velke ciele ma idealny vek opakujem.
Sicamen (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 23:06:18
Plne súhlasím vystihnuté všetko. Ešte by som doplnil to, že tí ktorí hovoria o veku... Haha najlepšie Saganove roky sa práve začali moji zlatí :)
Ján (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 21:53:39
Suhlas, len sa mi nepaci ako sa jeho slabsia forma spaja s covidom. Ano urcite a jasne ho covid oslabil a nemohol trenovat lebo nevladal ako aj sam povedal ale neznamena ze keby nemal ziaden Covid ze by teraz vyhral alebo bol v predu... To je uz tretia jarna sezona kde sa Peter zhorsuje. Ja dufam ze sa chce a spravi vsetko pre to aby sa dostal zase na svoju vysoku uroven 2012-2018.
Peyo (Neprihlásený užívateľ) - 04.04.2021 22:44:52
ked prerusis pripravu na 3 tyzdne a mas oslabeny organizmus, zacinas odznova, a nesmies to urychlovat , ak nieco dodrbes, zacinas opat odznova
Windstopper - 05.04.2021 09:44:36
Je presne tak, sam som mal covid, takmer v rovnakom case ako PS, nastastie velmi lahky priebeh. Ale tym ze 2 alebo 3 tyzdne prakticky netrenujes tak velmi stratis na vykonnosti a je to fakt poznat. A to som len hobbik.
Martin (Neprihlásený užívateľ) - 05.04.2021 13:11:18
Ano všetci si mysleli že to vyhrá Wout van Aert alebo Mathieu Van der poel a krásne odpadli aj z Alaphilippom ,a vihral to ten čo mal najlepšie nohy a to je tak vždy.
 
Náš eshop