MSR: Medzi ženami získala titul Tereza Medveďová, v juniorskej kategórii vyhrala Tereza Kurnická

19.6.2021, 10:05 | Slovensko a Slováci | Tomáš Šandor
so 19.6. preteky 2016 09:00   Bánovce nad Bebravou 97 km Medveďová
so 19.6. preteky 2016 09:00   Bánovce nad Bebravou 97 km Kurnická
Na štarte sa predstavilo 89 pretekárok a o slovenské tituly súperilo 27 cyklistiek. Na  ženský a juniorský pelotón čakali tri rovinaté okruhy a všetky pretekárky sa museli pripraviť na vysoké horúčavy.
(© Ján Melicher)
V prvom kole sa držal pelotón pokope, len na krátku dobu sa objavila v úniku Kohoutková z tímu Dukla Praha. Šesť cyklistiek stratilo kontrakt s hlavnou skupinou, na jej čele sa pohybovala aktívna Janka Keseg Števková. Teploty prekračovali 30 stupňov a žiadna favoritka nechcela prepáliť tempo. Preto sa v prvej časti pretekov vyčkávalo a cyklistky sa sústredili najmä na správne občerstvovanie.
 (© Ján Melicher)
Ani v druhom kole sa nerozbehla aktívna jazda a pretekárky taktizovali. V hre boli po dve medaily pre každú krajinu. Na jedinom krátkom stúpaní na okruhu zrýchlila tempo Kateřina Kohoutková a aj jej zásluhou sa pelotón rozdelil na niekoľko skupín. Potom zostalo v hlavnej skupine už len niečo cez tridsať pretekárok. Na čele pretekov získala menší náskok Kohoutková a snažila sa k nej pridať aj Keseg Števková, ale hlavný balík ju dobehol.
 (© Ján Melicher)
Česká pretekárka na čele pretekov získala náskok 40 sekúnd a za ňou sa nachádzala približne 50-členná skupina. Zo slovenských cyklistiek sa pohybovali na vedúcich priečkach balíka Keseg Števková, Machálková, Paulechová, Bačíková, Medveďová, Čišecká alebo Debnárová.
  (© Ján Melicher)
Do tretieho okruhu Kateřina Kohoutková nabehla s náskokom tridsať sekúnd, za ňou stále jazdila kompaktná 50-členná skupina. Česká pretekárka predvádzala odvážny pokus, ale vo vysokých teplotách jej postupne dochádzala energia a osamotená na čele pretekov začala strácať zo svojho náskoku.
  (© Ján Melicher)
Kohoutková sa napokon vrátila späť do balíka. V treťom okruhu zostalo v hlavnej skupine 33 cyklistiek. Zo slovenských pretekárok zostalo v hre o titul Keseg Števková, Kurnická, Čišecká, Lukáčová, Machálková, Paulechová, Švrčková, Medveďová, Jenčušová a Zelinová.
  (© Ján Melicher)
Do cieľa prišla početná skupina a medzi Slovenkami bola najrýchlejšia Tereza Medveďová, ktorá porazila Radku Paulechovú. Tretie miesto získala Nora Jenčušová. Janka Keseg Števková prehrala súboj o bronzovú medailu.
  (© Ján Melicher)
Medzi juniorkami vybojovala titul Tereza Kurnická, ktorá bola na páske lepšia ako Laura Lukáčová. S väčším odstupom prišla do cieľa Miriama Čišecká, ktorá obsadila tretiu priečku. České ženské preteky ovládla Tereza Neumanová, medzi juniorkami triumfovala Gabriela Bártová.
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Tereza Medveďová (majsterka SR)
"Moje dojmy a pocity sú veľmi dobré, snažila som sa jazdiť aktívne a vpredu. Od rána som mala dobrý pocit z dnešného dňa a chcela som si to dnes užiť bez nejakých očakávaní a dobre si zapretekať. Vedela som, že posledné kilometre budú chaotické ak príde do cieľa veľká skupina, preto pozícia na záver hrala veľkú rolu. Som rada, že nemusím tento rok meniť dres za "obyčajný" tímový a ponechám si na ňom v balíku našu trikolóru. Ďalší najbližší program sú preteky vo Švajčiarsku už nasledujúci utorok a na začiatku júla jednorazovka a etapák v Belgicku."
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Tereza Kurnická (juniorská majsterka SR)
"Dnešné preteky boli veľmi horúce a dosť často som pociťovala únavu z tepla. Každé kolo som dúfala, že v kopci sa to nadelí tak aby som zostala sama juniorka v prvej skupine. Nakoniec v poslednom kole sme tam zostali tri. Posledných asi 15 kilometrov mi prišlo dosť hektických, bolo tam veľa nástupov a balík bol dosť nepokojný. Pri vjazde do Bánoviec to na kruháči spadlo a ja som sa pádu vyhla len tak tak. Nakoniec som musela šprintovať o víťazstvo s Laurou Lukáčovou. Z titulu som veľmi šťastná, pretože ako sa hovorí, obhájiť je ťažšie a mne sa to podarilo."

Štartová listina ženy:
1 MEDVEĎOVÁ Tereza WCC TEAM
2 JENČUŠOVÁ Nora BEPINK
3 FINDROVÁ Mariana Team SEVEN
4 HANESOVÁ Lívia Team SEVEN
5 KESEG ŠTEVKOVÁ Janka OUTSITERZ
6 BAČÍKOVÁ Alžbeta CK DUKLA Bratislava
7 ZELINOVÁ Vladimíra CK DUKLA Bratislava
8 ŠVRČKOVÁ Barbora BRS TECHNOLOGY - KAKTUS BIKE Racing Team
9 BIROŠOVÁ Tereza CKM Poprad
10 ŠTRBÁKOVÁ Timea PROefekt team
11 HRABOVSKÁ Mária Cykloklub SENEC
12 KADLECOVÁ Monika CK EPIC Dohňany
13 PAULECHOVÁ Radka KAKTUS BIKE-TEAM Bratislava
14 MACHÁLKOVÁ Petra Cycling Academy Trenčín
15 PODOLÁKOVÁ Viktória Cycling Academy Trenčín
17 DEBNÁROVÁ Laura CyS - Akadémia Petra Sagana
18 ZÁHORCOVÁ Simona CyS - Akadémia Petra Sagana
19 GLAJZOVÁ Erika CK CYKLOGLAJZA BB
Štartová listina juniorky:
51 KURNICKÁ Tereza Slávia Trenčín
52 LUKÁČOVÁ Laura Slávia Trenčín
54 MRNÍKOVÁ Anabela Slávia Trenčín
55 TARABOVÁ Klára CK EPIC Dohňany
56 BASÁROVÁ Katarína Cycling Academy Trenčín
57 MÁCSAIOVÁ Jana Cyklistický klub SPARTAK TLMAČE
58 ČIŠECKÁ Miriama CyS - Akadémia Petra Sagana
59 TICHÁ Kristína CyS - Akadémia Petra Sagana
60 PAULECHOVÁ Linda Novomestský Superbiker
mapa okruhu, jazdia sa tri, 600 nastúpných metrov (© organizátor)
 
Náš eshop