Náš eshop

web navigacia bannery bicykleweb navigacia bannery dresyweb navigacia bannery kratasyweb navigacia bannery prilbyweb navigacia bannery tretryweb navigacia bannery komponenty

Tokio: Olympijské zlato získal Carapaz po odvážnom úniku, Juraj Sagan strávil štyri hodiny v úniku

24.7.2021, 07:00 | Preteky vo svete | Lukáš Timko
Tokio: Olympijské zlato získal Carapaz po odvážnom úniku, Juraj Sagan strávil štyri hodiny v úniku
(© A.S.O. / Pauline Ballet)

so 24.7. rovinata etapa ciel rovina Tokio > Fuji 234 km Carapaz
zprofil do pretekov
profil pretekov, 4360 nastúpaných metrov (© la-flamme-rouge.eu)
Aj pre cyklistov sú olympijské preteky mimoriadne cenné a špeciálne, nie sú však vrcholom štvorročného snaženia ako to býva v ostatných športoch. Jedným z viacerých dôvodov, prečo nie sú na takom piedestáli, je to, že pretekár má len jednu či dve šance počas života na vhodnú trať. Tá tohtoročná vyhovovala vrchárom. Nešlo sa v obrovskej nadmorskej výške ani s vrcholom v stúpaní, ale vysoká vlhkosť, teplo a viaceré kopce dali pretekárom poriadne zabrať.
V úvode pretekov sa bojovalo o únik, ktorý by sa vpredu prezentoval a pre Slovensko to dopadlo výborne. Dostal sa tam Juraj Sagan. Spolu s ním boli na čele Nic Dlamini (Južná Afrika), Michael Kukrle (Česko), Polychronis Tzortzakis (Grécko), Eduard-Michael Grosu (Rumunsko), Aular Sanabria (Venezuela), Paul Daumont (Burkina Faso) a Elchin Asadov (Azerbajdžan).
 
Vpredu to bola zaujímavá zmes ľudí s rôznymi príbehmi. Boli tam najlepší jazdci daným malých krajín, ale naozaj aj veľmi dobrí tempári. Medzi nich sa určite radil aj Juro Sagan. Najsilnejší boli Kukrle s Grosuom, Dlamini štartoval na Tour a Tzortzakis je roky nebezpečný na pretekoch 2. kategórie UCI.
- reklama -
- reklama -
Partia si vypracovala až dvadsať minút výhody, čo bola poriadna výhoda. Zároveň však bolo zjavné, že sú tam pretekári rôznych kvalitatívnych kategórií a niektorí už nespolupracovali. Sagan s Kukrlem tak zvýšili tempo a Asadov, Daumont i Grosu odtiaľ vypadli. Na začiatku tretej hodiny sa v pelotóne spadlo a na zemi sa ocitli Briti Thomas s Hartom, ale aj Ciccone a Mühlberger. Všetci pokračovali.
Presne v polovici 234-kilometrovej trasy mal únik náskok štrnástich minút, odjazdené boli tri hodiny a v pelotóne bol stále zabudovaný druhý najmladší účastník pretekov Lukáš Kubiš. Pelotón viedli Tratnik, Herrada a Van Avermaet, teda Slovinsko, Španielsko a Belgicko. 108 km pred páskou sa začalo stúpanie na Fudži Sanroku. Malo 14,5 km a 6 %. Dalo sa čakať, že tam sa balík už poriadne nadelí a odpadne z neho viacero pretekárov. Bol to kľúčový moment pre Kubiša - kde bude na jeho vrchole, teda v skupine, ktorá príde alebo nepríde do cieľa.
V stúpaní sa, samozrejme, náskok výrazne znižoval a z balíka odpadávali jednotlivci. Tratnik už šiel veľmi silné tempo a náš mladík z Dukly ešte bojoval a bol ako na gumičke, no v polovici kopca už definitívne stratil kontakt s hlavným poľom. To signalizovalo, že preteky s najväčšou pravdepodobnosťou nedokončí, pretože nemal s kým ísť. Medzi tým sa Juraj Sagan parádne prezentoval v úniku a zaplnil titulky slovenských webov. Dôležité bolo, aký náskok budú mať na vrchole kopca. Bolo to niečo vyše pätnásť minút.
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
Pelotón bol vyselektovaný o viacerých ľudí, ktorí sú skôr tempármi na rovinatejšie trate ako Cavagna, Bodnar, Boivin, Jensen a tesne pred vrcholom dokonca aj Alejandro Valverde, ktorý nemal formu na Tour, ale zjavne neprežíval dnes dobrý deň a olympijské zlato ostane v jeho kariére nedosiahnuté. Tratnik nie len že odtiahol skoro celé preteky, ale ešte aj tak rýchlo zjazdoval, že balík sa dokonca delil. Nebolo to nič zásadné, dalo sa čakať spojenie, ale tí vzadu museli venovať na to veľa energie.
70 kilometrov pred cieľom bolo v pelotóne do 80 ľudí, pár sa ich v zjazde vrátilo vrátane Valverdeho. V tom čase odstúpilo už 18 ľudí, Kubiš zatiaľ medzi nimi nebol. Chcel bojovať ďalej. Konvoj následne prišiel na motoristický okruh, kde všetko malo o 65 km neskôr vrcholiť. Dalo sa čakať, že tam Kubiša stiahnu z pretekov. Sagan mal vpredu s Kukrlem, Dlaminim, Tzortzakisom a Aularom náskok 3:30 60 km pred cieľom. V balíku bolo okolo 70 ľudí. Už bez Thomasa, ktorý nebol po páde na tom dobre.
Náskok Saganovej partie veľmi rýchlo klesal aj na tejto rovine, hoci balík ťahali stále tí istí ľudia. Investované sily v úvode pretekov sa tu výrazne ukazovali. 53 km pred páskou odladol z úniku Juraj Sagan - slovenský hrdina úvodného olympijského dňa. Dalo sa čakať, že do cieľa nepríde, pretože pred ním boli ešte dva ťažké kopce a pelotón v obrovskom tempe, kde sa aj na rovine nastupovalo, pretože tímy boli málopočetné a nikto nechcel ťahať.
- reklama -
rusko satky 560x300
- reklama -
Veľmi dobrý pokus predviedol Remco Evenepoel (Belgicko), ktorý vyrazil dopredu a chytil sa ho Vincenzo Nibali (Taliansko) a Eddie Dunbar (Írsko), ktorý bol v tom čase vpredu a neváhal sa chytiť. Za nimi nastal mierny chaos a nebolo jasné, kto prevezme iniciatívu na sťahovaní. Boli to Francúzi, Kazaši a Nóri s jedným pretekárom. Trojka z favoritov aj pôvodný únik boli dostihnutí a 45 km pred páskou bola zhruba 65-členná skupina pokope a už na čele pretekov.
Nasledovalo prudké stúpanie Mikuni Pass, ktoré malo 6800 metrov s ozrutným priemerom 10,1 % a zo skupiny favoritov odpadávali už aj veľmi silní ľudia, ktorí predtým ťahali či boli inak aktívni ako Nibali, Ciccone, Izagirre, Quintana, Kelderman, Foss a samozrejme aj Valverde a mnohí ďalší. Dokonca aj Evenepoel zmizol. Ťahali Belgičania a za zadným kolesom Van Aerta jazdil Pogačar, pekne sa tam ukazovali ale aj Kuss, Roglič, Bettiol, Moscon, Urán, Yatesovci, Fuglsang, Mollema, Woods.
37 km pred páskou asi v polovici prudkého kopca si len tak mimochodom v sedle zaútočil Tadej Pogačar (Slovinsko) a za ním sa pustil jeho tímový kolega Brandon McNulty, ktorý tu ale, samozrejme, jazdí v amerických farbách. Dobehol ich a zalepil si to aj Michael Woods (Kanada). Za nimi to už bol obrovský poplach. Ťahať musel Van Aert, za ktorým boli Carapaz, A. Yates, Urán, Bettiol a Kwiatkowski. Neďaleko boli Mollema, Fuglsang či Gaudu. Zásadne sa to lámalo. Úplne odtiaľ vypadli Roglič či Schachmann.
- ponuka z nášho ehopu -
rusko satky 560x300
- ponuka z nášho eshopu -
Dva kilometre pred vrcholom kopca nastúpil z desaťčlennej skupiny Kwiatkowski a chytili sa ho Carapaz, Bettiol i Urán. Dokázali sa docvaknúť a už bolo vpredu sedem ľudí. Za nimi sa zgrupila štvorica Van Aert, Mollema, Fuglsang a Gaudu. Tesne pred vrcholom sa vpredu prestalo spolupracovať a spomínaná štvorica ich dobehla. Vpredu tak bolo 11 ľudí. V krátkom zjazde si partiu doskočila dvojička Schachamnn a A. Yates.
Následne sa to zmenilo na veľkú taktickú bitku a nástup striedal nástup. V úvode posledného kopčeka Kagosaka Pass (2,2 km; 4,7 %) sa rozhodol na posledný výstrel Brandon McNulty, ktorého si vyhákoval Richard Carapaz a táto dvojička si urobila pekný náskok za pár sekúnd. Dokonca to bolo 25 sekúnd náskoku. Nikto po nich nechcel ísť, všetci boli unavení. Pogačar čakal, určite mal v hlave, že Američan je jeho tímovým kolegom. No to nebral do úvahy Kwiatek, ktorý jazdí s Carapazom, no  nastúpil skupine. Nebolo to ale úspešné. Nikto s touto situáciou nevedel nič robiť. Dvojka vpredu si držala náskok.
Nasledoval zjazd až na cieľový okruh. Absolútne kľúčové bolo, ako bude spolupracovať skupina za čelnou dvojičkou. Ak by sa poriadne striedali, mali ešte veľkú šancu. No spolupráca je v cyklistike často zlá a bolo tomu tak aj v tomto zjazde, čím sa veľké hviezdy oberali o šancu. Blížil sa cieľ. Pretekári už mali za sebou šesť hodín jazdy a kŕče zastavili Bettiola. 16 km pred páskou sa začala už niečo ako slušná spolupráca v skupine favoritov, ale to mala dvojička na čele už náskok štyridsiatich sekúnd.
- reklama -
- reklama -
Po zjazde prišiel ešte kratučký kopček, kde nasadil silné tempo Van Aert a podarilo sa mu zlikvidovať 15 sekúnd. Vytriasol pár ľudí ako Fuglsang a Kwiatkowski. Osem kilometrov pred páskou mali McNulty s Carapazom už len pätnásť sekúnd, Van Aert z toho poriadne skresal. No potom na rovine s ním nechcelo veľa ľudí robiť. Uvedomovali si jeho silu v špurte. Posledný kopček pri nájazde na Fuji International Speedway využil na nástup Carapaz a zbavil sa unaveného McNultyho. Jeho už videli zozadu ostatní.
Päť kilometrov pred páskou už na okruhu padol McNulty a vpredu ostal len Carapaz, ktorý mal však veľký náskok. Vyzeralo to pre neho mimoriadne nádejne. Aj keď sa za ním stále nastupovalo, nikto nevedel odísť a bolo všetko jasné. Richard Carapaz sa stal olympijským víťazom v Tokiu 2020! Až vyše minútu za ním finišovala skupina, kde v milimetrovom špurte o striebro vyhral Wout Van Aert tesne pred Tadejom Pogačarom. Prvým bez medaily bol Bauke Mollema pred Michaelom Woodsom a Brandonom McNultym. Zvyšok Top 10 obstarali Gaudu, Urán, A. Yates a Schachmann.
Olympijské preteky boli na tejto trati úžasným divadlom, ktorého pokojné prvé dve tretiny obstaral v úniku veľmi viditeľný Juraj Sagan. Pred svetom prezentoval seba i slovenský národný dres, našu krajinu na najsledovanejšej športovo-spoločenskej udalosti planéty. Zaslúži si teda veľkú pochvalu za aktivitu a jasný zámer, ktorý mu vyšiel. Ako sme písali, Lukáš Kubiš bol druhým najmladším účastníkom a v tomto teréne nemal veľké šance. Snažil sa, nechcel vzdať, ale rozhodcovia ho z trate stiahli.
banner kolekciaCI
V boji o medaily to bol výborný súboj favoritov, ktorí tam ostali každý osamote bez tímovej podpory, a to bolo dôležité. Neťahalo sa ideálne a bolo otázkou času, kedy a komu sa podarí odísť. Ten rozhodujúci nástup prišiel 23 km pred páskou, keď skupine odišiel McNulty s Carapazom na zadnom kolese. Američan tu jazdil v eufórii, bol v každom dôležitom úniku favoritov, takže už aj logicky v samom závere nemal sily a Carapaz ho musel opustiť ak chcel zlato. Zavesil si ho na krk a pre svoju krajinu dosiahol niečo výnimočné. Ekvádor doteraz získal na OH len jedinú zlatú medailu, samozrejme, nie v cyklistike.
Zostávajúce dve medaily si zaslúžili Van Aert s Pogačarom, ktorí boli silnejší ako zvyšní ľudia v skupine. Dá sa teda hovoriť o tom, že až na McNultyho si cenné kovy zaslúžene vybojovali tí správni cyklisti. Za normálnych okolností by bol v špurte silný aj nestarnúci Kwiatek, no ten nezvládol poslednú selekciu. Napokon sa do Top 8 dostali len pretekári, ktorí sa presadili na Tour. Úplne sklamaní ostali Taliani so Španielmi, ktorí skončili hlboko v poli porazených.
Kolega Jakub Andacký pripravuje súhrn reakcií hlavných aktérov do samosattného článku...
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Juraja Sagana pre RTVS (Slovensko)
"Som rád, že sa mi podarilo dostať do úniku. Len škoda, že sme neboli početnejšia skupina, alebo trochu silnejšia. Stálo ma to však dosť síl a tie mi už potom došli. Boli sme tam piati takí silnejší, ostatní boli výkonnostne slabší a odtiahnuť v päťke takéto dlhé preteky, to je ťažké. Bol tam skoro aj Lukáš, ale privreli ho v jednom momente, nastúpili potom ďalší z druhej streny a už to bolo silné tímy nepustili.
Príprava nebola najideálnejšia, isteže zlomenina ubrala z jej kvality. Nešiel som si to tu užiť, ale určite zažiť aj takúto skúsenosť, tak som rád, že sa aspoň ten únik podaril."
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Lukáša Kubiša (Slovensko)
"Bolo to naozaj veľmi ťažké. Chceli sme byť s Jurom obaja v úniku, no pri odchádzaní som mal kontakt s iným pretekárom a takmer sme spadli, tak sa mi nepodarilo dostať do úniku. Následne sa išlo v balíku vysoké tempo. V druhom kopci som nedokázal udržať tempo Belgičanov, a tak päť kilometrov pred vrcholom som odletel. Snažil som sa ísť, čo to dalo, no nestačilo to. Rozhodcovia ma stiahli z trate, pretože by som nestihol časový limit. Mrzí ma to o to viac, že som nedokázal naplniť podporu všetkých ľudí, ktorí ma podporovali. Som frustrovaný, to je samozrejmé. Ešte ma čaká časovka, tak snáď si napravím chuť. Ďakujem všetkým, za podporu. Veľmi si to cením!"
Výsledky
1. CARAPAZ Richard Ekvádor 6:05:26 600
2. VAN AERT Wout Belgicko 01:07 475
3. POGAČAR Tadej Slovinsko 01:07 400
4. MOLLEMA Bauke Holandsko 01:07 325
5. WOODS Michael Kanada 01:07 275
6. MCNULTY Brandon USA 01:07 225
7. GAUDU David Francúzsko 01:07 175
8. URAN Rigoberto Kolumbia 01:07 150
9. YATES Adam Veľká Británia 01:07 125
10. SCHACHMANN Maximilian Nemecko 01:21 100
DNF KUBIŠ Lukáš Slovensko odstúpil
DNF SAGAN Juraj Slovensko odstúpil
Zobraziť kompletné poradie

Diskusia

Karol (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 07:14:55
Haló, Juraj má 15 min. pre hlavnou skupinou a tu všetci ešte spia.
Nevravím že vyhrá, ale komentovať to tu niekto mohol.
David (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 07:22:19
Zdravím???? ak sa pritvrdí tempo na Fuji únik môže stratiť aj 5-6 minút. To iste platí o dalších stúpaniach????
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 10:48:43
Skúsim ja. Juraj Sagan je víťazom OH.
majlo (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 07:30:20
Vacsina este spi.Konecne je viditelny na velkom podujati aj ked vieme ako to dopadne zviditelnit sa treba u noveho zamestnavatela.
Mimo temu Peter mohol byt niekde inde bez zbytocnych priveskov jeden mal aspon trochu rozumu a odisiel sam.
Fanúšik Petra Sagana (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 07:30:39
Kde je Peťo? Má koronu alebo lietadlo malo meškanie a nestihol to? Ak nepreteká, tak sa neoplatí ani pozerať!
Slovák Slovenka Slovensko (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 09:19:50
Peter este spi v Monaku, zabudol, ze Tokio je v inom casovom pasme... Ach, svata (s)prostota...
jp (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 09:20:34
zobud sa!!! fanusik Sagana
Roman Křenek (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 07:44:15
Kukrle vyhraje????????
Kkkkk (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 07:53:38
Unik nema šancu , bohužial
shady (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 08:01:24
Dneska roglic alebo pogy
Imro (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 08:30:11
WvA
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 08:45:10
vďaka Van Aertovi to bude zaujímavejšie, vrchári budú musieť byť agresívnejší a útočiť už skor, aby sa ho zbavili
Elado (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 09:37:09
Juraj pekná propagácia a teraz sa nám začína pretekať:-) vyzerá to na zaujímavú zápletku.
Palec (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 09:38:11
Pozrime sa na šprintéra... smiešne
bigmig (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 09:39:08
STV dava radsej vzpieranie.
Cavs (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 09:52:24
Nádherné preteky zatim..skvelá podivana
Bendo (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 10:15:41
Van Aert by si dneska zaslúžil...ale ozaj pekné preteky
Aaaa (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 10:19:57
Myslim ze by to Mcnulty mohol utiahnut ale bude to tesne
Bendo (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 10:21:36
Alebo už aj nie
Andrej (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 10:25:25
Paradne preteky veru... krasna cyklistika
Pikulik (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 10:25:44
v Ekvadore idú stavať sochu :)
Palec (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 10:34:14
Carapaz zaslúžene víťaz...nemohlo to dopadnúť lepšie... kyslý ksicht na druhom mieste tiež potešil
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 11:05:11
Pozeral som to, ale žiadny kyslý ksicht som nezaregistroval.
fedor (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 11:33:48
pozri sa do zrkadla
kremer1 (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 10:37:06
Jaaj taký som rád, že "opica" nevyhrala. Gratulácia Richardovi má moje sympatie, že sa nebál útočiť a vydržal až do konca.
kotel (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 10:43:03
ako mohla opica vyhrat, ked si nestartoval?
kremer1 (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 10:48:35
Týmto krycím menom ho nazývam odvtedy čo Saganovi ukázal obscénne gesto a vyjadril sa, že je hlúpa opica.
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 10:52:29
Všetci cyklisti sú takí zlí, nedoprajú Saganovi.
kremer1 (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 10:58:16
Tu nejde o priatie alebo nepriatie, ale skór o úctu a rešpekt
:-) (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 11:03:57
My ho doma voláme opičiak.
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 11:06:56
Ujčok vy ste neskutočne vtipný.
:-) (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 11:23:05
ďakujem
kotel (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 12:28:11
predpokladam, ze podla tejto istej logiky sagana nazyvas kokotom lebo "s kokotmi sa pretekam"...
lamačka (Neprihlásený užívateľ) - 25.07.2021 11:06:10
máš pravdu, neštartoval si!
Cavs (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 10:52:53
Jedny z najkrajších pretekov čo som videl a úplný nonsens čo predvádzal Van Aert..to bolo úplne neskutočne koľko toho sám posťahoval..videli sme Peťa nadávať ,rozhadzovať rukami,gestikuloval,keď s ním nechceli spolupracovať ..pričom v nijakých pretekoch toho nepostahoval ani štvrtinu toho čo dnes Ván Aert..nádherné preteky,gratulujem Carapazovi
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 11:03:48
Bol to famózny výkon Van Aerta, sledovalo sa to dobre, už len dúfajme, že má dobré krytie... naposledy sme mohli pozerať takéto šialené preteky nikdy nekončiacich útokov a nekonečnom doťahovaní jedného cyklistu vieme v akej ére. Ešte v rokoch 2012-2019 to boli nudné procedúry v bojoch medzi vrchármi, kde okrem pár výnimiek vačšinou iba občas niekto dokázal zaútočiť 2 až 3 km pred cielom - to vyzeralo ovela doveryhodnejšie ale aj nudnejšie...
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 11:09:02
Čiže pán z toho vyvodil záver, že Sagan nedopoval, kým Wout van Aert dopuje. Pochopil som to správne ?
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 11:15:44
o Saganovi som nenapísal ani slovo... na tvoju otázku neviem s určitosťou odpovedať, možné je všetko, ale každopádne aspoň nikdy nevyzeral dlhodobo tak "nepriestrelne" ako Van Aert a ostatné súčasné superhviezdy, ktoré si možu doslova robiť, čo sa im zachce a nikdy im nedojde energia a ešte k tomu si ani nemusia ladiť formu na určité preteky ako museli cyklisti predtým, lebo nebolo možné byť všade vo forme... teraz už ale zrazu áno :D
Pmts (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 11:19:56
A nepopísal si práve Sagana 2012-2018? Alebo ešte lepšie, Valverdeho 2003-2019 :)?
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 11:39:07
Valverde vieme, že sa minimálne na začiatku svojej kariéry musel prisposobiť dobe :) ... a Sagan? nech to bolo akokolvek, vela krát aj na klasikách mu v záveroch došli sily, nevyzeral neustále ako stroj, čo nemá limity v hocijakom teréne... posťahoval toho aj on dosť keď mal dobrý deň, ale nemohol si dovoliť doťahovať do nekonečna tak vela nástupov, a ani na počkanie neútočil 50 km sólovými nástupomi s úspešnými koncami... a hlavne, nepretekal v tak vela pretekoch v rade v takej superforme ako je teraz bežné.
Pmts (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 17:28:47
Pretekal... Práveže pretekal celú sezónu v tej svojej top forme. A Van Aertovi akože príležitostne na klasikách nedôjdu sily? Pozri si Brabantský šíp alebo Ronde tohtoročné...
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 19:31:02
to si robíš srandu, 6. miesto a prehra až v záverečnom šprinte a teda 2. miesto považuješ za "velký" výpadok síl? :D Sagan napríklad v 2017 dostal na paris roubaix takú krízu v posledných kilometroch, že skončil 38., a to vačšinou býval v tom roku vo svojej najlepšej forme vobec a napriek tomu ukázal, že je len človek... a zúčastňoval sa aj nejakých klasík kde napríklad nebýval vo forme a tak ani nešiel navýsledok, išlo sa na kolegov, alebo niekedy aj na nejakých etapákoch krátkych to tak bolo, čiže nepretekal v tolkých pretekoch v rade v top forme ako napríklad Van Aert a Hirshi hlavne v minulej sezóne.
Palec (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 11:13:05
Tak povedzme si to takto...talent storočia, akým bol niekedy Sagan nazývaný,nesiaha van Aertovi v rozsahu výkonov ani po členky,aj keď vo výsledkoch je jasne lepší... takže van Aert je buď mimozemšťan alebo sypač...
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 11:23:35
Vy, tu prítomní svedkovia Saganovi, máte nový objekt nenávisti. Keďže dnes nepretekal Cavendish, tým novým objektom je W.v.Aert.
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 11:25:54
a možno má najlepší motorček :)
Ja (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 11:25:52
Nezapajam sa nikdy do cyklistických diskusii ale tu aspoň vidíme aký v skutočnosti je národ Slovenský :)
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 11:31:23
to nemá vobec nič spoločné s národom, nejde vobec o Sagana... tu ide o to, že za to, že je niekto fanúšik cyklistiky, tak si nemusí neustále naivne navrávať, že je 100 percentne čistá, najma ak to tak posledné 2 roky vobec nevyzerá, prekonávajú sa aj časové rekordy z Armstrongovej éry- porovnajte si napríklad TDF 2019 aké slabé tempo sa vtedy išlo oproti posledným 2 sezónam, ešte aj Alaphilippe sa dokázal udržiavať v žltom drese skoro do konca Tour... to už teraz nehrozí
Vlado (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 11:53:51
Daj dokaz o prekonavani Armstrongovych rekordov, nie dojmy, ale konkretne casy, ktore sa daju exaktne porovnat. Inak su to len kecy
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 13:40:23
minulý rok Pogačar prekonal na jednom kopci - hore Vinokourovov rekord z roku 2003 - možeš si to vygoogliť, načo by som si vymýšlal? alebo tá jeho časovka, vďaka ktorej porazil Rogliča skoro o 2 minúty a vyhral vďaka tomu TDF - dosahoval v nej také čísla ako Armstrong.
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 13:48:02
vraj keci ... nie je zač - https://www.cyclingnews.com/features/tour-de-france-power-analysis-tadej-pogacars-record-breaking-ascent-of-the-col-de-peyresourde/

prekonal ho o 45 sekúnd a nebol jediný, kto Vinokourovov čas prekonal
Ja (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 11:38:13
A o koho potom v skutočnosti ide keď nie o národ. Tu pekne vidíte akí sú Slováci, všetko vedia, všade boli a kde neboli tam pôjdu :)
Elado (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 11:42:00
choďte s tými debilnými "národmi" niekam. Ľudí, teda aj športovcov, si vyberám podľa sympatií, nie podľa národnosti.
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 11:42:48
o nikoho, iba o názor o dnešných pretekoch a posledných 2 sezónach celkovo, ktoré boli skvelé, ale podozrivé, každopádne v hlbke duši naivne dúfam, že boli čisté :D
Elado (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 11:38:44
škoda, že pogi nedal striebro, bauke tam iba zavadzal.
Víťaz zaslúžený, WvA bojoval ako lev, zažil to čo veľakrát aj Peťo či Fabian, no a Pogi tiež parádny výkon. Veľmi pekné pre diváka.
PeterC (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 16:07:04
Richimu som to prial, za tu nie moc podarenu TDF si to zasluzil, je to pan cyklista s rozumom. To iste aj Wout, famozne, ako si to v zavere vsetko pokryval.
Luky (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 20:49:12
Toto som nepobral. Carapaz si to zaslúžil, lebo na tdf boli dvaja výrazne lepší cyklisti ako on? Keby si povedal, že si to zaslúži Roglič, Thomas.. niekto, kto mal fakt smolu, ale Carapaz? Proste bol slabší. Dneska si to zaslúžil, lebo bol najlepší
VikiJ (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 17:57:23
Dnes sa mi veľmi páčil Jurajov výkon, veľmi dlho bol v úniku, snažil sa to riadiť aby sa striedali. Vydržal to veľmi dlho. Ďakujeme za krásnu prezentáciu.
fedor (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 20:42:16
Juro je borec.
ALF (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 21:23:59
Ďuri ukázal, že aj keď ho celú kariéru hejtujú "lebo Peter", tak je druhý najlepší slovenský cyklista.
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 24.07.2021 21:57:55
Prekonal očakávania a urobil vzhladom na to, že nie je vrchár maximum pre propagáciu Slovenska, paráda.
 
Náš eshop