sky logo sky dres TEAM SKY
krajina: vlajka Veľká Británia
vznik: 2010, v ProTour od: 2010
šéf tímu: David Brailsford
značka bicyklov: Pinarello
víťazstvá: 2016: 39 / 2015: 44
 
vlajka FROOME Christopher link ikonka vlajka KWIATKOWSKI Michal link ikonka vlajka LANDA Mikel link ikonka
vlajka THOMAS Geraint link ikonka vlajka HENAO Sergio vlajka ROSA Diego
vlajka POELS Wout vlajka VIVIANI Ellia vlajka BOSWELL Ian
vlajka DEIGNAN Philip vlajka DIBBEN Jonathan vlajka DOULL Owain
vlajka ELISSONDE Kenny vlajka GEOGHEGAN HART Tao vlajka GOLAS Michal
vlajka HENAO Sebastián vlajka INTXAUSTI Beňat vlajka KENNAUGH Peter
vlajka KIRYIENKA Vasil vlajka KNEES Christian vlajka LOPEZ David
vlajka MOSCON Gianni vlajka NIEVE Mikel vlajka PETER Alex
vlajka PUCCIO Salvatore vlajka ROWE Luke vlajka STANNARD Ian
vlajka VAN POPPEL Danny vlajka WISNIOWSKI Lukasz    
 
 
Myšlienku o víťazstve na Tour de France odfúkol vietor až do Veľkej Británie, kde vo februári 2009 vznikol tím Sky, ktorý súťaží od sezóny 2010. Dlhodobá vízia projektu bola jasná: prvé britské víťazstvo na Tour de France do piatich rokov, profesionálny priestor pre britské talenty a inšprovať ľudí k bicyklovaniu. Z vízie sa stala realita vo všetkých troch zámeroch. Froome a Wiggins ovládli Starú dámu, Briti tvoria takmer tretinu zostavy a dôkazom popularizácie cyklistiky na "Ostrovoch" boli miliónové davy počas hostenia Tour de France 2014.
 
brailsford-david-s-logom-2Finančné krytie jediného britského a najbohatšieho World Tour tímu zabezpečuje najmä telekomunikačná a satelitná spoločnosť BSkyB mediálneho magnáta Ruperta Murdocha. Hlavné sídlo stajne je v Manchestri, logistickú základňu majú v Belgicku a operačná základňa sa nachádza v Taliansku. Zaujímavosťou je partnerstvo s World Wildlife Fund, prostredníctvom ktorého sa snažia zachrániť miliardu stromov v Brazílii. 
 
Generálnym riaditeľom tímu je David Brailsford, ktorý pôsobil štyri roky ako profesionálny cyklista. Vyštudoval športové vedy a psychológiu v Sheffielde a predtým viedol britskú reprezentáciu cyklistov na olympiádach v Aténach, Pekingu a Londýne. Kuriozitou je, že tento šéf britského tímu vyrastal vo Walese ako syn horského sprievodcu. Za svoju činnosť v cyklistike dostal Rád britského impéria, takže môže používať titul Sir, tiež čestný doktorát univerzity v Chesteri. Všetko v tíme je prepracované do najmenších detailov, až cyklisti niekedy pripomínajú stroje bez vlastných rozhodnutí.
 
 
sky 2015 vedu peloton yorkshiref
Sky vedie pelotón na Tour de Yorkshire (© Welcome to Yorkshire/SWPix.com)
 
 
V sezóne 2016 naplnili "Briti" ďalší dlhodobý cieľ, okrem štvrtej Tour de France získali prvýkrát monument zásluhou Poelsa na Liége - Bastogne - Liége. Podľa počtu víťazstiev skončili druhý, v tímovom rebríčku tretí. Pred sezónou 2017 sa zostava tradične výrazne obmenila, keď odišli König, Roche, Zandio, Swift, Fenn i Nordhaug. Prišli Rosa, Elissonde, Wisniowski, Doull a Hart. Napriek oslabeniu vrchárskej podpory podľa nás "nebeskí cyklisti" zostávajú všestranným celkom a top favoritom na celkový triumf na Tour de France i v tímovom rebríčku.