Goss nedal šancu súperom v 2. etape Tirreno - Adriatico

27.2.2013, 19:48 | Sprav. z pretekov - staršie |
V azúrovom Cavendish, Sagan so stratou dvadsiatich sekúnd. To boli najdôležitejšie fakty úvodnej tímovej časovky. Dnes bola na programe etapa pre čistokrvných šprintérov a rozbehol sa boj aj o bodovaciu súťaž. 
 
 
2. ETAPA rovinatá ciel rovina San Vincenzo > Indicatore 230 km víťaz: Goss
 
 
Predovšetkým sme ale boli zvedaví na to, či sa odohrá prvý ostrý boj medzi Cavom a Greipelom. A potom už bola len otázka, či s tým niečo urobí Peťo Sagan. Podľa očakávania únik vznikol už v úvode pretekov, keď sa na 29-tom kilometri rozhodol zaútočiť Kevin Hulsmans (Vini Fantini). Následne sa k nemu pripojili Cesare Benedetti (NetApp-Endura) a Garikoitz Bravo (Euskaltel-Eusakdi). 100 kilometrov pred cieľom mali náskok 8:30.
 
Ich únik nakoniec dosiahol hodnodu až deviatich minút, no v priebehu ďalších tridsiatich kilometrov začal rýchlo padať. 70 km pred páskou to už boli len štyri minúty. Chlapci z úniku si podelili aj vrchárske prémie v prvej polovici trate. V prvej bol najrýchlejší Bravo pred Benedettim, v druhej si úlohy vymenili, čo znamenalo, že do vrchárskeho dresu išiel práve Bravo.
 
Ten zároveň svoju úlohu dňa splnil a 63 km pred cieľom už nemal prečo ťahať vpredu a zaradil sa späť do hlavného poľa. Na čele teda zostala už len dvojka Benedetti a Hulsmans, ktorá mala 52 km pred cieľom náskok už len necelé tri minúty.
 
Na čele náskok sťahoval tím Lotto a na vlhej vozovke a v daždi si to pádom odniesol Olivier Kaisen, ktorý ale našťastie pokračoval ďalej. Mokré počasie a technická zákruta asi kilometer pred cieľom zvyšovali naše očakávania, že predsa len by ostrým šprintérom mohol situáciu sťažiť aj Peťo Sagan. 35 km pred cieľom sa situácia ešte zhoršila, začalo poriadne liať a na ceste bolo veľa vody.
 
Keď už pretekárom zostávalo zdolať len 31 kilometrov, dvojicu pretekárov vpredu dostihli a bolo po úniku. Čelo pretekov okamžite začala kontrolovať OPQS. Necelých 25 km pred cieľom prišla na rad šprintérska prémia. Pelotón prišiel hromadne a Bodnar (Cannondale), Cavendish a Kwiatkowski (obaja OPQS) si rozdelili 3, 2 a jeden bod.
 
Sep Vanmarcke (Blanco) bol prvým z pretekárov, ktorý sa pokúšal prebrať pelotón z dažďovej letargie. 21 km pred cieľom zaútočil. Hlavné pole si ho ale držalo na dohľad. O štyri kilometre neskôr už bolo po jeho snahe.
 
Dážď našťastie ustal asi 13 km pred cieľom a o šou tak bolo postarané. Päť km pred cieľom to vyzeralo veľmi nádejne, Cannondale ťahal vláčik na čele. Nakoniec to ale nevyšlo. Vyhral Goss pred Belettim a Ciolekom. Sagan, hoci sa mu otvárala dobrá pozícia, nakoniec skončil deviaty. Cav a Greipel sa mierne stratili v poslednom kilometri, takže veľký konkurenčný súboj sa nakoniec odohral až pár metrov za najlepšími. Martina Velitsa klasifikovali na 164. mieste bez straty.
 
V celkovom poradí sa logicky nič vážne nemenilo. Sagan stráca na Cavendisha 22 sekúnd (kvôli prémii v úvode etapy) a patrí mu 19. pozícia.
 
 
VÝSLEDKY 2. ETAPY
1. albansko GOSS Matthew ORICA GREENEDGE 4h 06' 15''
2. vlajka BELETTI Manuel TEAM EUROPCAR + 00' 00''
3. vlajka CIOLEK Gerald MTN - QHUBEKA + 00' 00''
4. vlajka FERRARI Roberto LAMPRE - MERIDA + 00' 00''
5. vlajka CAVENDISH Mark OMEGA PHARMA - QUICK-STEP + 00' 00''
6. vlajka DÉMARE Arnaud OMEGA PHARMA - QUICK-STEP + 00' 00''
7. vlajka GREIPEL André LOTTO BELISOL TEAM + 00' 00''
9. vlajka SAGAN Peter CANNONDALE PRO CYCLING + 00' 00''
favoriti na celkové poradie + 00' 00''
164. vlajka VELITS Martin OMEGA PHARMA - QUICK-STEP + 00' 00''
 
 
 
 
 

 
 
 
ĎALŠIE ETAPY TIRRENO - ADRIATICO 2013: ikona-1ikona-3ikona-4ikona-5ikona-6ikona-7
 


 
 
 
tir-2013-2
 
 

Diskusia

Diskusia neobsahuje príspevky.
 
Náš eshop