MS 2013: Medveďová má za sebou časovku junioriek

6.8.2013, 20:50 | Sprav. z pretekov - staršie | Lukáš Timko
Disciplína: Individuálna časovka junioriek na MS 2013 vo Florencii
Dátum a čas: Pondelok, 23. september 2013, od 10:00 do 11:40
Trasa a dĺžka: Florencia > Florencia; 16,3 km
Štartová listina: TU!
Slováci: Tereza Medveďová (ŽP Šport, a.s.) - 35. miesto

Slovenská juniorská reprezentantka Tereza Medveďová si vo svojej premiérovej časovke na MS vybojovala 35. miesto. Trať s dĺžkou 16 300 metrov zvládla za 23 minút a 59 sekúnd. Horšie ako cyklistka ŽP Šport, a.s. dopadlo 12 pretekárok AJ z cyklisticky exotickejších krajín. Ak by sme porovnávali výkon Terezy s českou pretekárkou Eliškou Drahotovou, ktorá mala o sekundu lepší čas, oproti MSR a ČR v Dubnici sa naša zlepšila o minútu a pol. Spomedzi 17-ročných pretekárok bola ôsma, čo je prísľubom pre budúci rok.

Majsterkou sveta sa stala Francúzka Severine Eraudová časom 22:42 pred Austrálčankou Alexandriou Nichollsovou (pôvodne ju timing uvádzal na prvom mieste) a jej krajankou Alexandrovou Manlyovou.

Tereza Medveďová: "Dnešná časovka bola zaujímavá. Polovica v meste, kde bolo množstvo zákrut, dlažobných kociek a technických pasáží.  Zo začiatku sa mi šlo dobre, potom prišla menšia kríza, kde som pár sekúnd určite stratila, ale potom to už bolo zase dobré. Snažila som sa ísť od štartu až do cieľa nadoraz. Nespokojná nie som, od prvej pretekárky som dostala len minútu a 16 sekúnd, čo nie je až tak veľa. Je pravda, že som chcela lepšie umiestnenie ako 35. miesto, ale viem, že som do svojej jazdy dala všetko a takisto mi je jasné, kde som urobila chyby, čo sa už nabudúce nemôže stať. Dnešok mi dal veľa do ďalších sezón."