Tour of Oman 2018 (2.HC), 13. - 18. februára (915 km) - 9. ročník
1. | 13.2. | Nizwa > Qaboos University | 163 km | Coquard | ||
2. | 14.2. | Qaboos Uni. > Al Bustan | 168 km | Haas | ||
3. | 15.2. | Uni. Technology > Dayqah Dam | 180 km | Avermaet | ||
4. | 16.2. | Yiti > Ministry of Tourism | 118 km | Cort | ||
5. | 17.2. | Samail > Jabal Al Akhdhar | 152 km | López | ||
6. | 18.2. | Mouj Muscat > Matrah Cornich | 136 km | Kristoff |
Vlaňajší ročník | Úvod k pretekom | Štartová listina |
1. | 13.2. | Nizwa > Qaboos University | 163 km | Coquard |
profil etapy, 841 nastúpaných metrov (© Lasterketa Burua / cronoescalada.com) |
Na začiatku pretekov bola pripravená jednoduchá etapa, ktorú si postrážili bez problémov šprintérske celky. Do Ománu pricestovali Cavendish, Kristoff, Bouhanni, Cort, Nizzolo alebo Coquard, čo bolo zárukou kvalitných hromadných špurtov.
Do úniku sa odhodlali štyria jazdci. Maxime Farazijn (Sport Vlaanderen), Pierre Luc Perichon (Fortuneo-Samsic), ktorý uchmatol obidve rýchlostné prémie, Conor Dunne (Aqua Blue Sport) a Brian Van Goethem (Roompot) však boli zmierení so svojím osudom, ale pelotónu sa snažili čo naviac skomplikovať situáciu. V hlavnej skupine sme videli spoluprácu viacerých celkov, na čele sa ukazovali Cofidis, UAE Emirates či Sunweb, ktorý tu mal k dispozícii šprintéra Maxa Walscheida. Utečenci príkladne vzdorovali, ale záverečných desať kilometrov už absolvovali v hlavnom balíku.
Potom ukazovali záujem ovládnuť úvodnú etapu viaceré zoskupenia, ale na finálnych úsekoch sa najlepšie zorientoval Bryan Coquard, ktorý vybojoval svoj prvý triumf po prestupe do novovzniknutého tímu Vital Concept. Francúzsky jazdec už absolvoval dve menšie etapové podujatia, ale v slabšej konkurencii sa nedokázal presadiť. Preto musí byť pre neho výborné, že pri prvom víťazstve v novom drese nechal za sebou silné šprintérske mená. V závere na neho nestačili Mark Cavendish a Giacomo Nizzolo a tím Vital Concept si môže vychutnávať svoj prvý lídersky dres.
Výsledky | ||||||||
1. | COQUARD Bryan | Vital Concept Cycling Club | 3:58:41 | 20 | ||||
2. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | 10 | ||||
3. | NIZZOLO Giacomo | Trek - Segafredo | 00:00 | 5 | ||||
4. | BOUHANNI Nacer | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | |||||
5. | WALSCHEID Max | Team Sunweb | 00:00 | |||||
6. | BLYTHE Adam | Aqua Blue Sport | 00:00 |
7. | KRISTOFF Alexander | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
8. | WELTEN Bram | Fortuneo - Samsic | 00:00 | ||
9. | CORT NIELSEN Magnus | Astana Pro Team | 00:00 | ||
10. | VALLÉE Boris | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
11. | YSSAAD Yannis | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
12. | KUZNECOV Vjačeslav | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
13. | PLANCKAERT Baptiste | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
14. | GERTS Floris | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
15. | DRUCKER Jean-Pierre | BMC Racing Team | 00:00 | ||
16. | WIPPERT Wouter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
17. | DELTOMBE Kevin | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
18. | YOUNG Eric | Rally Cycling | 00:00 | ||
19. | VAN ROOY Kenneth | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
20. | HAAS Nathan | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
21. | BOZIČ Borut | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
22. | CAPIOT Amaury | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
23. | JAKOBSEN Fabio | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
24. | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | 00:00 | ||
25. | VENTOSO Francisco | BMC Racing Team | 00:00 | ||
26. | ANTONINI Simone | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
27. | NIBALI Vincenzo | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
28. | PIBERNIK Luka | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
29. | DAVIES Scott | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
30. | MARTINELLI Davide | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
31. | FENN Andrew | Aqua Blue Sport | 00:00 | ||
32. | COSTA Rui | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
33. | ARANBURU Alex | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
34. | KUDUS Merhawi | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
35. | OIEN Justin | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
36. | BERHANE Natnael | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
37. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
38. | HOLLENSTEIN Reto | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
39. | REINDERS Elmar | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
40. | EIKING Odd Christian | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
41. | DEVENYNS Dries | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
42. | DLAMINI Nickolas | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
43. | MCNULTY Brandon | Rally Cycling | 00:00 | ||
44. | REIJNEN Kiel | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
LOPEZ Miguel | 00:00 | ||||
46. | ROCHE Nicolas | BMC Racing Team | 00:00 | ||
47. | HIRT Jan | Astana Pro Team | 00:00 | ||
48. | FELLINE Fabio | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
49. | DOUBEY Fabien | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
50. | VAN GINNEKEN Sjörd | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
51. | BOARO Manuele | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
52. | MARCATO Marco | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
53. | KANGERT Tanel | Astana Pro Team | 00:00 | ||
54. | LUNKE Sindre Skjøstad | Fortuneo - Samsic | 00:00 | ||
55. | VAN RENSBURG Jacques | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
56. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
57. | HERRADA Jesús | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
58. | THEUNS Edward | Team Sunweb | 00:00 | ||
59. | DE GENDT Aime | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
60. | FARAZIJN Maxime | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
61. | STETINA Peter | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
62. | LUTSENKO Alexej | Astana Pro Team | 00:00 | ||
63. | FRAILE Omar | Astana Pro Team | 00:00 | ||
64. | LIGTHART Pim | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
65. | DECLERCQ Tim | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
66. | KREDER Wesley | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
67. | PATE Danny | Rally Cycling | 00:00 | ||
68. | IZAGIRRE Gorka | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
69. | DECLERCQ Benjamin | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
70. | BERNARD Julien | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
71. | DOUGALL Nick | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
72. | CRAS Steff | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
73. | WARLOP Jordi | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
74. | VAN AVERMAET Greg | BMC Racing Team | 00:00 | ||
75. | IRIZAR Markel | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
76. | VAN LERBERGHE Bert | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
77. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
78. | CAPECCHI Eros | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
79. | BETTIOL Alberto | BMC Racing Team | 00:00 | ||
80. | CAVAGNA Rémi | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
81. | PERICHON Pierre-Luc | Fortuneo - Samsic | 00:00 | ||
82. | NAVARRO Daniel | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
83. | NIBALI Antonio | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
84. | VAN HOOYDONCK Nathan | BMC Racing Team | 00:00 | ||
85. | TERPSTRA Niki | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
86. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
87. | EDET Nicolas | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
88. | PEARSON Daniel | Aqua Blue Sport | 00:00 | ||
89. | SCHULTZ Nick | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
90. | VISCONTI Giovanni | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
91. | CARBEL Michael | Fortuneo - Samsic | 00:00 | ||
92. | NIEMIEC Przemyslaw | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
93. | GERARD Arnaud | Fortuneo - Samsic | 00:00 | ||
94. | SCHAR Michael | BMC Racing Team | 00:00 | ||
95. | CHRISTIAN Mark | Aqua Blue Sport | 00:00 | ||
96. | CELANO Danilo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
97. | DANIEL Maxime | Fortuneo - Samsic | 00:00 | ||
98. | CONCI Nicola | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
99. | PEDERSEN Casper | Aqua Blue Sport | 00:00 | ||
100. | VAN GOETHEM Brian | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
101. | IRISARRI Jon | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
102. | BOSWELL Ian | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
103. | DURAŠEK Kristijan | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
104. | DUNNE Conor | Aqua Blue Sport | 00:00 | ||
105. | FERRARI Roberto | UAE Team Emirates | 00:14 | ||
106. | MANZIN Lorrenzo | Vital Concept Cycling Club | 00:17 | ||
107. | BOECKMANS Kris | Vital Concept Cycling Club | 00:17 | ||
108. | CURVERS Roy | Team Sunweb | 00:21 | ||
109. | ANDERSEN Søren Kragh | Team Sunweb | 00:21 | ||
110. | TROIA Oliviero | UAE Team Emirates | 00:23 | ||
111. | FRÖHLINGER Johannes | Team Sunweb | 00:26 | ||
112. | STAMSNIJDER Tom | Team Sunweb | 00:26 | ||
113. | RÉZA Kévin | Vital Concept Cycling Club | 00:30 | ||
114. | MAGNER Ty | Rally Cycling | 00:37 | ||
115. | VACHON Florian | Fortuneo - Samsic | 00:54 | ||
116. | LE BON Johan | Vital Concept Cycling Club | 00:57 | ||
117. | MORICE Julien | Vital Concept Cycling Club | 00:57 | ||
118. | CHETOUT Loïc | Cofidis, Solutions Crédits | 00:59 | ||
119. | LEMOINE Cyril | Cofidis, Solutions Crédits | 00:59 | ||
120. | DE BACKER Bert | Vital Concept Cycling Club | 01:05 | ||
121. | FERRARI Fabricio | Caja Rural - Seguros RGA | 01:09 |
Posledný kilometer etapy |
2. | 14.2. | Qaboos Uni. > Al Bustan | 168 km | Haas |
profil etapy, 1955 nastúpaných metrov (© Lasterketa Burua / cronoescalada.com) |
Druhý deň bol v Ománe náročnejší, na programe bolo 168 zvlnených kilometrov, no podobne ako včera, aj dnes si mali všetko postrážiť šprintérske vláčiky. Záverečné stúpanie však mohlo narobiť paseku. Chuť po včerajšku si chceli napraviť Cavendish, Bouahnni či Nizzolo a Kristoff. Naopak, Coquard by si rád zopakoval pocit víťazstva. A možno bolo v osude etapy napísané úplné iné meno, ktoré malo vzísť práve z naplánovaných kopčekov. Tak sa aj stalo.
Etapa prilákala na čelo štyroch mužov. Boli to Loic Chetout (Cofidis), Markel Irizar (Trek), Fabricio Ferrari (Caja Rural) a Danny Pate (Rally). Zaútočili hneď v úvode etapy a na čele pretekov sa vetrali počas celého dňa. Organizátori pre jazdcov pripravili štyri "vrchárske" prémie a dve šprintérske. Prvú vrchársku na kopec Fanja vyhral Chetout, na druhom vrchole al Amerat si jazdec Cofidisu víťazstvo zopakoval.
Dvadsaťpäť kilometrov pred cieľom čakali pretekárov ešte stále dve zo štyroch spomínaných stúpaní. Náskok mali slušný, 2:35 predznamenával ešte tuhý boj. Predposledné stúpanie al Hamriyah vyradilo z boja o etapové víťazstvo Dannyho Pata, ktorý ho nezvládol. Naopak, tretí raz sa tešil Chetout. Potom náskok trojice začal klesať. Desať kilometrov pred páskou bol na úrovni už len necelej minúty. Loic Chetout okrem troch vrchárskych prémií uchmatol aj obe šprintérske, tak sa na pódiu obliekol do zlatého dresu kombinácie.
Posledných osem kilometrov sa o svoju dávku šťastia ešte pokúsil Markel Irizar. Pelotón ho však chytil. Pelotón o sile asi 50 mužov... Posledné stúpanie al Jissah opantala Astana, ktorá sa vydala na čelo. Potom zaútočil Terpstra (Quick-Step), chytilo sa ho však niekoľko jazdcov, a tak Holanďan svoju snahu zabalil. Z víťazstva sa napokon tešil Nathan Haas z Kaťuše. Austrálčan do nového tímu prestúpil pred touto sezónou, a tak na prvé víťazstvo rozhodne nečakal dlho.
V závere sme videli šprint 15-člennej skupinky. Haas v ňom porazil druhého Grega Van Avermaeta (BMC) a tretieho Alexeja Lutsenka z Astany. Štvrtý skončil Dries Devenyns (Quick-Step) a najlepšiu päťku uzavrel Merhawi Kudus z Dimension Data. Al Bustan teda videl zaujímavý finiš, vďaka ktorému sa na čelo priebežného poradia dostal dnešný víťaz 28-ročný Nathan Haas. Zajtra nás čaká profilovo rovnaká, i keď na pohľad jednoduchšia etapa. Dnes sa šprintérom vpredu udržať nepodarilo, uvidíme čo zajtra.
Výsledky | ||||||||
1. | HAAS Nathan | Kaťuša - Alpecin | 4:22:15 | 20 | ||||
2. | VAN AVERMAET Greg | BMC Racing Team | 00:00 | 10 | ||||
3. | LUTSENKO Alexej | Astana Pro Team | 00:00 | 5 | ||||
4. | DEVENYNS Dries | Quick-Step Floors | 00:00 | |||||
5. | KUDUS Merhawi | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | |||||
6. | TERPSTRA Niki | Quick-Step Floors | 00:00 |
7. | IZAGIRRE Gorka | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
8. | HERRADA Jesús | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
9. | FELLINE Fabio | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
10. | LOPEZ Miguel Angel | Astana Pro Team | 00:00 | ||
11. | NAVARRO Daniel | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
12. | EIKING Odd Christian | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
13. | NIBALI Vincenzo | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
14. | DOUBEY Fabien | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
15. | CONCI Nicola | Trek - Segafredo | 00:05 | ||
16. | BETTIOL Alberto | BMC Racing Team | 00:21 | ||
17. | KRISTOFF Alexander | UAE Team Emirates | 00:38 | ||
18. | FRAILE Omar | Astana Pro Team | 00:38 | ||
19. | EDET Nicolas | Cofidis, Solutions Crédits | 00:38 | ||
20. | DAVIES Scott | Dimension Data for Qhubeka | 00:38 | ||
21. | TUSVELD Martijn | Team Sunweb | 00:38 | ||
22. | DELTOMBE Kevin | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:38 | ||
23. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:38 | ||
24. | CRAS Steff | Kaťuša - Alpecin | 00:38 | ||
25. | ARANBURU Alex | Caja Rural - Seguros RGA | 00:38 | ||
26. | BERHANE Natnael | Dimension Data for Qhubeka | 00:38 | ||
27. | CHRISTIAN Mark | Aqua Blue Sport | 00:38 | ||
28. | CAPECCHI Eros | Quick-Step Floors | 00:38 | ||
29. | PEARSON Daniel | Aqua Blue Sport | 00:38 | ||
30. | KANGERT Tanel | Astana Pro Team | 00:38 | ||
31. | VISCONTI Giovanni | Bahrain Merida Pro Team | 00:38 | ||
32. | COSTA Rui | UAE Team Emirates | 00:38 | ||
33. | BOSWELL Ian | Kaťuša - Alpecin | 00:38 | ||
34. | HIRT Jan | Astana Pro Team | 00:38 | ||
35. | PERICHON Pierre-Luc | Fortuneo - Samsic | 00:38 | ||
36. | VAN RENSBURG Jacques | Dimension Data for Qhubeka | 00:38 | ||
37. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:38 | ||
38. | ROCHE Nicolas | BMC Racing Team | 00:38 | ||
39. | DE VOS Adam | Rally Cycling | 01:08 | ||
40. | CAPIOT Amaury | Sport Vlaanderen - Baloise | 01:08 | ||
41. | VACHON Florian | Fortuneo - Samsic | 01:08 | ||
42. | CARPENTER Robin | Rally Cycling | 01:08 | ||
43. | DECLERCQ Benjamin | Sport Vlaanderen - Baloise | 01:08 | ||
44. | HOLLENSTEIN Reto | Kaťuša - Alpecin | 01:08 | ||
45. | VAN ROOY Kenneth | Sport Vlaanderen - Baloise | 01:08 | ||
46. | THEUNS Edward | Team Sunweb | 01:08 | ||
47. | DECLERCQ Tim | Quick-Step Floors | 01:08 | ||
48. | CELANO Danilo | Caja Rural - Seguros RGA | 01:08 | ||
49. | GERTS Floris | Roompot - Nederlandse Loterij | 01:08 | ||
50. | DE GENDT Aime | Sport Vlaanderen - Baloise | 01:08 | ||
51. | DRUCKER Jean-Pierre | BMC Racing Team | 01:08 | ||
52. | CAVAGNA Rémi | Quick-Step Floors | 01:08 | ||
53. | NIEMIEC Przemyslaw | UAE Team Emirates | 01:08 | ||
54. | MARCATO Marco | UAE Team Emirates | 01:08 | ||
55. | LUNKE Sindre Skjøstad | Fortuneo - Samsic | 01:08 | ||
56. | MCNULTY Brandon | Rally Cycling | 01:08 | ||
57. | IRISARRI Jon | Caja Rural - Seguros RGA | 01:08 | ||
58. | VAN GINNEKEN Sjörd | Roompot - Nederlandse Loterij | 01:08 | ||
59. | KUZNECOV Vjačeslav | Kaťuša - Alpecin | 01:08 | ||
60. | BERNARD Julien | Trek - Segafredo | 01:08 | ||
61. | STETINA Peter | Trek - Segafredo | 01:08 | ||
62. | REIJNEN Kiel | Trek - Segafredo | 01:08 | ||
63. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 01:08 | ||
64. | ANTONINI Simone | Wanty - Groupe Gobert | 01:08 | ||
65. | NIBALI Antonio | Bahrain Merida Pro Team | 01:30 | ||
66. | PEDERSEN Casper | Aqua Blue Sport | 02:00 | ||
67. | GERARD Arnaud | Fortuneo - Samsic | 03:04 | ||
68. | CURVERS Roy | Team Sunweb | 03:04 | ||
69. | REINDERS Elmar | Roompot - Nederlandse Loterij | 03:04 | ||
70. | PIBERNIK Luka | Bahrain Merida Pro Team | 03:04 | ||
71. | CORT NIELSEN Magnus | Astana Pro Team | 03:06 | ||
72. | LEMOINE Cyril | Cofidis, Solutions Crédits | 03:15 | ||
73. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 03:46 | ||
74. | BOUHANNI Nacer | Cofidis, Solutions Crédits | 03:46 | ||
75. | KREDER Wesley | Wanty - Groupe Gobert | 03:46 | ||
76. | DANIEL Maxime | Fortuneo - Samsic | 03:46 | ||
77. | COQUARD Bryan | Vital Concept Cycling Club | 03:46 | ||
78. | FRÖHLINGER Johannes | Team Sunweb | 03:46 | ||
79. | CARBEL Michael | Fortuneo - Samsic | 03:46 | ||
80. | DOUGALL Nick | Dimension Data for Qhubeka | 03:46 | ||
81. | IRIZAR Markel | Trek - Segafredo | 03:46 | ||
82. | SCHULTZ Nick | Caja Rural - Seguros RGA | 03:46 | ||
83. | BOARO Manuele | Bahrain Merida Pro Team | 04:49 | ||
84. | WARLOP Jordi | Sport Vlaanderen - Baloise | 04:56 | ||
85. | VENTOSO Francisco | BMC Racing Team | 05:14 | ||
86. | SCHAR Michael | BMC Racing Team | 05:14 | ||
87. | DUNNE Conor | Aqua Blue Sport | 05:14 | ||
88. | FENN Andrew | Aqua Blue Sport | 05:14 | ||
89. | VAN HOOYDONCK Nathan | BMC Racing Team | 05:14 | ||
90. | BLYTHE Adam | Aqua Blue Sport | 05:14 | ||
91. | NIZZOLO Giacomo | Trek - Segafredo | 05:14 | ||
92. | FERRARI Fabricio | Caja Rural - Seguros RGA | 05:14 | ||
93. | DURAŠEK Kristijan | UAE Team Emirates | 05:14 | ||
94. | LIGTHART Pim | Roompot - Nederlandse Loterij | 05:14 | ||
95. | CHETOUT Loïc | Cofidis, Solutions Crédits | 05:14 | ||
96. | TROIA Oliviero | UAE Team Emirates | 06:56 | ||
97. | MARTINELLI Davide | Quick-Step Floors | 06:56 | ||
98. | DE BACKER Bert | Vital Concept Cycling Club | 06:56 | ||
99. | RÉZA Kévin | Vital Concept Cycling Club | 07:17 | ||
100. | PATE Danny | Rally Cycling | 07:54 | ||
101. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 07:54 | ||
102. | MANZIN Lorrenzo | Vital Concept Cycling Club | 07:54 | ||
103. | DLAMINI Nickolas | Dimension Data for Qhubeka | 10:23 | ||
104. | JAKOBSEN Fabio | Quick-Step Floors | 10:23 | ||
105. | BOZIČ Borut | Bahrain Merida Pro Team | 10:59 | ||
106. | FARAZIJN Maxime | Sport Vlaanderen - Baloise | 12:10 | ||
107. | STALNOV Nikita | Astana Pro Team | 12:10 | ||
108. | VAN LERBERGHE Bert | Cofidis, Solutions Crédits | 12:10 | ||
109. | PLANCKAERT Baptiste | Kaťuša - Alpecin | 12:10 | ||
110. | MAGNER Ty | Rally Cycling | 12:10 | ||
111. | VALLÉE Boris | Wanty - Groupe Gobert | 12:10 | ||
112. | WELTEN Bram | Fortuneo - Samsic | 12:10 | ||
113. | MORICE Julien | Vital Concept Cycling Club | 12:10 | ||
114. | YOUNG Eric | Rally Cycling | 12:10 | ||
115. | YSSAAD Yannis | Caja Rural - Seguros RGA | 12:10 | ||
116. | OIEN Justin | Caja Rural - Seguros RGA | 12:10 | ||
117. | LE BON Johan | Vital Concept Cycling Club | 12:10 | ||
118. | FERRARI Roberto | UAE Team Emirates | 12:10 | ||
119. | HUFF Charles Bradley | Rally Cycling | 12:10 | ||
120. | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | 12:10 | ||
121. | BOECKMANS Kris | Vital Concept Cycling Club | 12:10 | ||
122. | STAMSNIJDER Tom | Team Sunweb | 12:20 | ||
123. | WALSCHEID Max | Team Sunweb | 12:20 | ||
124. | ANDERSEN Søren Kragh | Team Sunweb | 12:20 | ||
125. | VAN GOETHEM Brian | Roompot - Nederlandse Loterij | 13:59 | ||
126. | WIPPERT Wouter | Roompot - Nederlandse Loterij | 15:20 |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | HAAS Nathan | Kaťuša - Alpecin | 8:20:46 | 5 | ||||
2. | VAN AVERMAET Greg | BMC Racing Team | 00:04 | |||||
3. | LUTSENKO Alexej | Astana Pro Team | 00:06 | |||||
4. | KUDUS Merhawi | Dimension Data for Qhubeka | 00:10 | |||||
5. | NIBALI Vincenzo | Bahrain Merida Pro Team | 00:10 | |||||
6. | DEVENYNS Dries | Quick-Step Floors | 00:10 |
7. | EIKING Odd Christian | Wanty - Groupe Gobert | 00:10 | ||
8. | LOPEZ Miguel Angel | Astana Pro Team | 00:10 | ||
9. | FELLINE Fabio | Trek - Segafredo | 00:10 | ||
10. | DOUBEY Fabien | Wanty - Groupe Gobert | 00:10 | ||
11. | HERRADA Jesús | Cofidis, Solutions Crédits | 00:10 | ||
12. | IZAGIRRE Gorka | Bahrain Merida Pro Team | 00:10 | ||
13. | TERPSTRA Niki | Quick-Step Floors | 00:10 | ||
14. | NAVARRO Daniel | Cofidis, Solutions Crédits | 00:10 | ||
15. | CONCI Nicola | Trek - Segafredo | 00:15 | ||
16. | BETTIOL Alberto | BMC Racing Team | 00:31 | ||
17. | PERICHON Pierre-Luc | Fortuneo - Samsic | 00:42 | ||
18. | KRISTOFF Alexander | UAE Team Emirates | 00:48 | ||
19. | DELTOMBE Kevin | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:48 | ||
20. | DAVIES Scott | Dimension Data for Qhubeka | 00:48 | ||
21. | ARANBURU Alex | Caja Rural - Seguros RGA | 00:48 | ||
22. | BERHANE Natnael | Dimension Data for Qhubeka | 00:48 | ||
23. | COSTA Rui | UAE Team Emirates | 00:48 | ||
24. | FRAILE Omar | Astana Pro Team | 00:48 | ||
25. | HIRT Jan | Astana Pro Team | 00:48 | ||
26. | KANGERT Tanel | Astana Pro Team | 00:48 | ||
27. | ROCHE Nicolas | BMC Racing Team | 00:48 | ||
28. | VAN RENSBURG Jacques | Dimension Data for Qhubeka | 00:48 | ||
29. | CRAS Steff | Kaťuša - Alpecin | 00:48 | ||
30. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:48 | ||
31. | EDET Nicolas | Cofidis, Solutions Crédits | 00:48 | ||
32. | CAPECCHI Eros | Quick-Step Floors | 00:48 | ||
33. | PEARSON Daniel | Aqua Blue Sport | 00:48 | ||
34. | VISCONTI Giovanni | Bahrain Merida Pro Team | 00:48 | ||
35. | CHRISTIAN Mark | Aqua Blue Sport | 00:48 | ||
36. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:48 | ||
37. | BOSWELL Ian | Kaťuša - Alpecin | 00:48 | ||
38. | CAPIOT Amaury | Sport Vlaanderen - Baloise | 01:18 | ||
39. | GERTS Floris | Roompot - Nederlandse Loterij | 01:18 | ||
40. | VAN ROOY Kenneth | Sport Vlaanderen - Baloise | 01:18 | ||
41. | DRUCKER Jean-Pierre | BMC Racing Team | 01:18 | ||
42. | KUZNECOV Vjačeslav | Kaťuša - Alpecin | 01:18 | ||
43. | HOLLENSTEIN Reto | Kaťuša - Alpecin | 01:18 | ||
44. | ANTONINI Simone | Wanty - Groupe Gobert | 01:18 | ||
45. | MCNULTY Brandon | Rally Cycling | 01:18 | ||
46. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 01:18 | ||
47. | THEUNS Edward | Team Sunweb | 01:18 | ||
48. | MARCATO Marco | UAE Team Emirates | 01:18 | ||
49. | REIJNEN Kiel | Trek - Segafredo | 01:18 | ||
50. | VAN GINNEKEN Sjörd | Roompot - Nederlandse Loterij | 01:18 | ||
51. | DE GENDT Aime | Sport Vlaanderen - Baloise | 01:18 | ||
52. | LUNKE Sindre Skjøstad | Fortuneo - Samsic | 01:18 | ||
53. | DECLERCQ Benjamin | Sport Vlaanderen - Baloise | 01:18 | ||
54. | DECLERCQ Tim | Quick-Step Floors | 01:18 | ||
55. | STETINA Peter | Trek - Segafredo | 01:18 | ||
56. | BERNARD Julien | Trek - Segafredo | 01:18 | ||
57. | CAVAGNA Rémi | Quick-Step Floors | 01:18 | ||
58. | CELANO Danilo | Caja Rural - Seguros RGA | 01:18 | ||
59. | NIEMIEC Przemyslaw | UAE Team Emirates | 01:18 | ||
60. | IRISARRI Jon | Caja Rural - Seguros RGA | 01:18 | ||
61. | NIBALI Antonio | Bahrain Merida Pro Team | 01:40 | ||
62. | PEDERSEN Casper | Aqua Blue Sport | 02:10 | ||
63. | VACHON Florian | Fortuneo - Samsic | 02:12 | ||
64. | TUSVELD Martijn | Team Sunweb | 02:43 | ||
65. | DE VOS Adam | Rally Cycling | 03:06 | ||
66. | PIBERNIK Luka | Bahrain Merida Pro Team | 03:14 | ||
67. | REINDERS Elmar | Roompot - Nederlandse Loterij | 03:14 | ||
68. | GERARD Arnaud | Fortuneo - Samsic | 03:14 | ||
69. | CORT NIELSEN Magnus | Astana Pro Team | 03:16 | ||
70. | CURVERS Roy | Team Sunweb | 03:35 | ||
71. | COQUARD Bryan | Vital Concept Cycling Club | 03:46 | ||
72. | IRIZAR Markel | Trek - Segafredo | 03:54 | ||
73. | BOUHANNI Nacer | Cofidis, Solutions Crédits | 03:56 | ||
74. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 03:56 | ||
75. | KREDER Wesley | Wanty - Groupe Gobert | 03:56 | ||
76. | DOUGALL Nick | Dimension Data for Qhubeka | 03:56 | ||
77. | CARBEL Michael | Fortuneo - Samsic | 03:56 | ||
78. | SCHULTZ Nick | Caja Rural - Seguros RGA | 03:56 | ||
79. | DANIEL Maxime | Fortuneo - Samsic | 03:56 | ||
80. | CARPENTER Robin | Rally Cycling | 04:22 | ||
81. | FRÖHLINGER Johannes | Team Sunweb | 04:22 | ||
82. | LEMOINE Cyril | Cofidis, Solutions Crédits | 04:24 | ||
83. | BOARO Manuele | Bahrain Merida Pro Team | 04:59 | ||
84. | WARLOP Jordi | Sport Vlaanderen - Baloise | 05:06 | ||
85. | NIZZOLO Giacomo | Trek - Segafredo | 05:20 | ||
86. | DUNNE Conor | Aqua Blue Sport | 05:22 | ||
87. | BLYTHE Adam | Aqua Blue Sport | 05:24 | ||
88. | VENTOSO Francisco | BMC Racing Team | 05:24 | ||
89. | FENN Andrew | Aqua Blue Sport | 05:24 | ||
90. | LIGTHART Pim | Roompot - Nederlandse Loterij | 05:24 | ||
91. | VAN HOOYDONCK Nathan | BMC Racing Team | 05:24 | ||
92. | SCHAR Michael | BMC Racing Team | 05:24 | ||
93. | DURAŠEK Kristijan | UAE Team Emirates | 05:24 | ||
94. | CHETOUT Loïc | Cofidis, Solutions Crédits | 06:17 | ||
95. | FERRARI Fabricio | Caja Rural - Seguros RGA | 06:29 | ||
96. | MARTINELLI Davide | Quick-Step Floors | 07:06 | ||
97. | TROIA Oliviero | UAE Team Emirates | 07:29 | ||
98. | RÉZA Kévin | Vital Concept Cycling Club | 07:57 | ||
99. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 07:58 | ||
100. | PATE Danny | Rally Cycling | 08:04 | ||
101. | DE BACKER Bert | Vital Concept Cycling Club | 08:11 | ||
102. | MANZIN Lorrenzo | Vital Concept Cycling Club | 08:21 | ||
103. | JAKOBSEN Fabio | Quick-Step Floors | 10:33 | ||
104. | DLAMINI Nickolas | Dimension Data for Qhubeka | 10:33 | ||
105. | BOZIČ Borut | Bahrain Merida Pro Team | 11:09 | ||
106. | FARAZIJN Maxime | Sport Vlaanderen - Baloise | 12:18 | ||
107. | WELTEN Bram | Fortuneo - Samsic | 12:20 | ||
108. | VALLÉE Boris | Wanty - Groupe Gobert | 12:20 | ||
109. | PLANCKAERT Baptiste | Kaťuša - Alpecin | 12:20 | ||
110. | YSSAAD Yannis | Caja Rural - Seguros RGA | 12:20 | ||
111. | YOUNG Eric | Rally Cycling | 12:20 | ||
112. | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | 12:20 | ||
113. | OIEN Justin | Caja Rural - Seguros RGA | 12:20 | ||
114. | VAN LERBERGHE Bert | Cofidis, Solutions Crédits | 12:20 | ||
115. | WALSCHEID Max | Team Sunweb | 12:30 | ||
116. | FERRARI Roberto | UAE Team Emirates | 12:34 | ||
117. | BOECKMANS Kris | Vital Concept Cycling Club | 12:37 | ||
118. | ANDERSEN Søren Kragh | Team Sunweb | 12:51 | ||
119. | STAMSNIJDER Tom | Team Sunweb | 12:56 | ||
120. | MAGNER Ty | Rally Cycling | 12:57 | ||
121. | MORICE Julien | Vital Concept Cycling Club | 13:17 | ||
122. | LE BON Johan | Vital Concept Cycling Club | 13:17 | ||
123. | HUFF Charles Bradley | Rally Cycling | 13:51 | ||
124. | VAN GOETHEM Brian | Roompot - Nederlandse Loterij | 14:07 | ||
125. | STALNOV Nikita | Astana Pro Team | 14:15 | ||
126. | WIPPERT Wouter | Roompot - Nederlandse Loterij | 15:30 |
Záver druhej etapy |
3. | 15.2. | Uni. Technology > Dayqah Dam | 180 km | Avermaet |
profil etapy, 1792 nastúpaných metrov (© Lasterketa Burua / cronoescalada.com) |
Ománska etapa s poradovým číslom tri bola najdlhšia. Merala 180 kilometrov a odštartovala pred German University of Technology, čím dali Ománčania jasne najavo, že ich krajina už dávno nie je závislá len na peniazoch z čierneho zlata. Včerajšok bol pre šprintérov náročný, do záverečných metrov neprehovorili. Dnes však bola etapa papierovo o niečo jemnejšia, takže sa mohol očakávať reparát.
Tak ako v utorok, tak aj včera, počas dňa zaľúbených, prilákal únik štyroch mužov. Nikoho asi neprekvapilo, že jeden z nich bol Loic Chetout (Cofidis), ktorý na sebe niesol krásny zlatý dres určujúci najlepšieho jazdca kombinácie. Francúzovi robili spoločnosť Xandro Meurisse (Wanty - Groupe), Nicholas Schultz (Caja Rural) a Wout Wippert (Roompot). Ich náskok sa pohyboval okolo troch minút, tak napríklad 75 kilometrov do cieľa to bolo 2:55.
Loic Chetout mal k dispozícii tri vrchárske a dve šprintérske prémie. Úvodné prémie na respektíve v al Amerat si 25-ročný Francúz postrážil. Dominoval tiež na kopci Quriyat, na ktorom však z vedúcej skupiny vypadol Wouter Wippert. Po poslednej šprintérskej prémii mal odpracované aj Chetout, ktorý po jej uchmatnutí zvesil nohy. Posledných 35 kilometrov teda unikala už len dvojica pretekárov.
Pätnásť kilometrov pred cieľom boli pohltení. Pelotón čakal posledný výstup na kopček Wadi Dayqah. Po jeho pokorení však čakalo jazdcov ešte viac ako osem kilometrov, takže rozhodujúci byť rozhodne nemusel. Prémiu vyhral Jan Hirt, Astana totiž podobne ako včera, prevzala v závere opraty.
Záverečných tisíc metrov ich však vystriedalo BMC, ktoré pracovalo pre Grega Van Avermaeta. A úspešne! Belgičan si tak v tretej etape pretekov Okolo Ománu pripísal prvé víťazstvo v sezóne. Teda ak si odmyslíme TTT spred dvoch týždňov v Španielsku. Tretí finišoval Rui Costa z "domáceho" UAE a tretie miesto vyťažil zo skvelej práce Astany Alexej Lutsenko.
Štvrtý dokonal etapu Gorke Izagirre a na piatom mieste finišoval priebežný líder Nathan Haas. Austrálčana však na tomto poste vystriedal Van Avermaet, sám spadol na pozíciu číslo tri. Druhý je zatiaľ Alexej Lutsenko. Zajtrajšia etapa bude do tretice zvlnená, rozhodnúť by sa malo v sobotu.
Výsledky | ||||||||
1. | VAN AVERMAET Greg | BMC Racing Team | 4:36:04 | 20 | ||||
2. | COSTA Rui | UAE Team Emirates | 00:03 | 10 | ||||
3. | LUTSENKO Alexej | Astana Pro Team | 00:03 | 5 | ||||
4. | IZAGIRRE Gorka | Bahrain Merida Pro Team | 00:03 | |||||
5. | HAAS Nathan | Kaťuša - Alpecin | 00:07 | |||||
6. | CORT NIELSEN Magnus | Astana Pro Team | 00:07 |
7. | EIKING Odd Christian | Wanty - Groupe Gobert | 00:09 | ||
8. | DEVENYNS Dries | Quick-Step Floors | 00:09 | ||
9. | LOPEZ Miguel Angel | Astana Pro Team | 00:09 | ||
10. | HERRADA Jesús | Cofidis, Solutions Crédits | 00:09 | ||
11. | NAVARRO Daniel | Cofidis, Solutions Crédits | 00:09 | ||
12. | KRISTOFF Alexander | UAE Team Emirates | 00:14 | ||
13. | VISCONTI Giovanni | Bahrain Merida Pro Team | 00:17 | ||
14. | KUDUS Merhawi | Dimension Data for Qhubeka | 00:17 | ||
15. | NIBALI Vincenzo | Bahrain Merida Pro Team | 00:17 | ||
16. | NIZZOLO Giacomo | Trek - Segafredo | 00:17 | ||
17. | CONCI Nicola | Trek - Segafredo | 00:17 | ||
18. | DOUBEY Fabien | Wanty - Groupe Gobert | 00:17 | ||
19. | CAVAGNA Rémi | Quick-Step Floors | 00:20 | ||
20. | ARANBURU Alex | Caja Rural - Seguros RGA | 00:24 | ||
21. | BERHANE Natnael | Dimension Data for Qhubeka | 00:24 | ||
22. | CHRISTIAN Mark | Aqua Blue Sport | 00:24 | ||
23. | GERTS Floris | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:24 | ||
24. | CRAS Steff | Kaťuša - Alpecin | 00:24 | ||
25. | EDET Nicolas | Cofidis, Solutions Crédits | 00:24 | ||
26. | FELLINE Fabio | Trek - Segafredo | 00:24 | ||
27. | VAN RENSBURG Jacques | Dimension Data for Qhubeka | 00:24 | ||
28. | DECLERCQ Benjamin | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:24 | ||
29. | LUNKE Sindre Skjøstad | Fortuneo - Samsic | 00:24 | ||
30. | PERICHON Pierre-Luc | Fortuneo - Samsic | 00:30 | ||
31. | DAVIES Scott | Dimension Data for Qhubeka | 00:30 | ||
32. | STETINA Peter | Trek - Segafredo | 00:30 | ||
33. | CAPECCHI Eros | Quick-Step Floors | 00:30 | ||
34. | PEARSON Daniel | Aqua Blue Sport | 00:30 | ||
35. | THEUNS Edward | Team Sunweb | 00:30 | ||
36. | CELANO Danilo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:30 | ||
37. | DELTOMBE Kevin | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:36 | ||
38. | BOUHANNI Nacer | Cofidis, Solutions Crédits | 00:37 | ||
39. | BOSWELL Ian | Kaťuša - Alpecin | 00:39 | ||
40. | VAN GINNEKEN Sjörd | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:44 | ||
41. | DLAMINI Nickolas | Dimension Data for Qhubeka | 00:44 | ||
42. | DECLERCQ Tim | Quick-Step Floors | 00:46 | ||
43. | REIJNEN Kiel | Trek - Segafredo | 00:49 | ||
44. | IRISARRI Jon | Caja Rural - Seguros RGA | 00:50 | ||
45. | CARPENTER Robin | Rally Cycling | 00:53 | ||
46. | PEDERSEN Casper | Aqua Blue Sport | 00:57 | ||
47. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 01:09 | ||
48. | TERPSTRA Niki | Quick-Step Floors | 01:09 | ||
49. | BETTIOL Alberto | BMC Racing Team | 01:12 | ||
50. | DRUCKER Jean-Pierre | BMC Racing Team | 01:12 | ||
51. | DANIEL Maxime | Fortuneo - Samsic | 01:16 | ||
52. | REINDERS Elmar | Roompot - Nederlandse Loterij | 01:17 | ||
53. | HOLLENSTEIN Reto | Kaťuša - Alpecin | 01:17 | ||
54. | MANZIN Lorrenzo | Vital Concept Cycling Club | 01:25 | ||
55. | BERNARD Julien | Trek - Segafredo | 01:25 | ||
56. | DE VOS Adam | Rally Cycling | 01:25 | ||
57. | BOARO Manuele | Bahrain Merida Pro Team | 01:25 | ||
58. | TUSVELD Martijn | Team Sunweb | 01:25 | ||
59. | FRÖHLINGER Johannes | Team Sunweb | 01:27 | ||
60. | VENTOSO Francisco | BMC Racing Team | 01:27 | ||
61. | PIBERNIK Luka | Bahrain Merida Pro Team | 01:29 | ||
62. | GERARD Arnaud | Fortuneo - Samsic | 01:29 | ||
63. | IRIZAR Markel | Trek - Segafredo | 01:29 | ||
64. | ROCHE Nicolas | BMC Racing Team | 01:29 | ||
65. | VACHON Florian | Fortuneo - Samsic | 01:29 | ||
66. | MARTINELLI Davide | Quick-Step Floors | 01:29 | ||
67. | KANGERT Tanel | Astana Pro Team | 01:35 | ||
68. | LE BON Johan | Vital Concept Cycling Club | 01:50 | ||
69. | DOUGALL Nick | Dimension Data for Qhubeka | 02:05 | ||
70. | ANTONINI Simone | Wanty - Groupe Gobert | 02:07 | ||
71. | BLYTHE Adam | Aqua Blue Sport | 02:18 | ||
72. | LEMOINE Cyril | Cofidis, Solutions Crédits | 02:24 | ||
73. | FRAILE Omar | Astana Pro Team | 02:30 | ||
74. | HIRT Jan | Astana Pro Team | 02:30 | ||
75. | NIBALI Antonio | Bahrain Merida Pro Team | 02:32 | ||
76. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 02:34 | ||
77. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 02:37 | ||
78. | MARCATO Marco | UAE Team Emirates | 02:49 | ||
79. | VAN LERBERGHE Bert | Cofidis, Solutions Crédits | 02:55 | ||
80. | FENN Andrew | Aqua Blue Sport | 02:57 | ||
81. | CURVERS Roy | Team Sunweb | 03:00 | ||
82. | NIEMIEC Przemyslaw | UAE Team Emirates | 03:11 | ||
83. | DURAŠEK Kristijan | UAE Team Emirates | 03:11 | ||
84. | KREDER Wesley | Wanty - Groupe Gobert | 03:11 | ||
85. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 03:11 | ||
86. | FERRARI Fabricio | Caja Rural - Seguros RGA | 03:11 | ||
87. | DUNNE Conor | Aqua Blue Sport | 03:14 | ||
88. | CARBEL Michael | Fortuneo - Samsic | 03:14 | ||
89. | BOZIČ Borut | Bahrain Merida Pro Team | 03:16 | ||
90. | WARLOP Jordi | Sport Vlaanderen - Baloise | 03:29 | ||
91. | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | 03:37 | ||
92. | CAPIOT Amaury | Sport Vlaanderen - Baloise | 03:48 | ||
93. | VAN ROOY Kenneth | Sport Vlaanderen - Baloise | 04:02 | ||
94. | YSSAAD Yannis | Caja Rural - Seguros RGA | 04:04 | ||
95. | OIEN Justin | Caja Rural - Seguros RGA | 04:17 | ||
96. | MORICE Julien | Vital Concept Cycling Club | 05:44 | ||
97. | COQUARD Bryan | Vital Concept Cycling Club | 05:44 | ||
98. | VAN HOOYDONCK Nathan | BMC Racing Team | 06:55 | ||
99. | DE GENDT Aime | Sport Vlaanderen - Baloise | 06:57 | ||
100. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 07:12 | ||
101. | RÉZA Kévin | Vital Concept Cycling Club | 07:12 | ||
102. | STAMSNIJDER Tom | Team Sunweb | 07:14 | ||
103. | PATE Danny | Rally Cycling | 07:14 | ||
104. | JAKOBSEN Fabio | Quick-Step Floors | 07:14 | ||
105. | VAN GOETHEM Brian | Roompot - Nederlandse Loterij | 07:14 | ||
106. | FARAZIJN Maxime | Sport Vlaanderen - Baloise | 07:14 | ||
107. | DE BACKER Bert | Vital Concept Cycling Club | 07:14 | ||
108. | STALNOV Nikita | Astana Pro Team | 07:14 | ||
109. | WALSCHEID Max | Team Sunweb | 07:14 | ||
110. | TROIA Oliviero | UAE Team Emirates | 07:14 | ||
111. | MCNULTY Brandon | Rally Cycling | 07:14 | ||
112. | WELTEN Bram | Fortuneo - Samsic | 07:14 | ||
113. | KUZNECOV Vjačeslav | Kaťuša - Alpecin | 07:14 | ||
114. | YOUNG Eric | Rally Cycling | 07:14 | ||
115. | CHETOUT Loïc | Cofidis, Solutions Crédits | 07:14 | ||
116. | PLANCKAERT Baptiste | Kaťuša - Alpecin | 07:14 | ||
117. | SCHAR Michael | BMC Racing Team | 07:14 | ||
118. | FERRARI Roberto | UAE Team Emirates | 07:14 | ||
119. | MAGNER Ty | Rally Cycling | 07:21 | ||
120. | LIGTHART Pim | Roompot - Nederlandse Loterij | 07:22 | ||
121. | HUFF Charles Bradley | Rally Cycling | 07:31 | ||
122. | VALLÉE Boris | Wanty - Groupe Gobert | 12:38 | ||
123. | BOECKMANS Kris | Vital Concept Cycling Club | 12:38 | ||
124. | SCHULTZ Nick | Caja Rural - Seguros RGA | 13:09 | ||
125. | WIPPERT Wouter | Roompot - Nederlandse Loterij | 13:39 | ||
DNF | ANDERSEN Søren Kragh | Team Sunweb | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | VAN AVERMAET Greg | BMC Racing Team | 12:56:44 | 5 | ||||
2. | LUTSENKO Alexej | Astana Pro Team | 00:11 | |||||
3. | HAAS Nathan | Kaťuša - Alpecin | 00:13 | |||||
4. | IZAGIRRE Gorka | Bahrain Merida Pro Team | 00:19 | |||||
5. | DEVENYNS Dries | Quick-Step Floors | 00:25 | |||||
6. | EIKING Odd Christian | Wanty - Groupe Gobert | 00:25 |
7. | LOPEZ Miguel Angel | Astana Pro Team | 00:25 | ||
8. | HERRADA Jesús | Cofidis, Solutions Crédits | 00:25 | ||
9. | NAVARRO Daniel | Cofidis, Solutions Crédits | 00:25 | ||
10. | KUDUS Merhawi | Dimension Data for Qhubeka | 00:33 | ||
11. | NIBALI Vincenzo | Bahrain Merida Pro Team | 00:33 | ||
12. | DOUBEY Fabien | Wanty - Groupe Gobert | 00:33 | ||
13. | CONCI Nicola | Trek - Segafredo | 00:38 | ||
14. | FELLINE Fabio | Trek - Segafredo | 00:40 | ||
15. | COSTA Rui | UAE Team Emirates | 00:51 | ||
16. | KRISTOFF Alexander | UAE Team Emirates | 01:08 | ||
17. | VISCONTI Giovanni | Bahrain Merida Pro Team | 01:11 | ||
18. | ARANBURU Alex | Caja Rural - Seguros RGA | 01:18 | ||
19. | BERHANE Natnael | Dimension Data for Qhubeka | 01:18 | ||
20. | VAN RENSBURG Jacques | Dimension Data for Qhubeka | 01:18 | ||
21. | CRAS Steff | Kaťuša - Alpecin | 01:18 | ||
22. | EDET Nicolas | Cofidis, Solutions Crédits | 01:18 | ||
23. | CHRISTIAN Mark | Aqua Blue Sport | 01:18 | ||
24. | PERICHON Pierre-Luc | Fortuneo - Samsic | 01:18 | ||
25. | DAVIES Scott | Dimension Data for Qhubeka | 01:24 | ||
26. | CAPECCHI Eros | Quick-Step Floors | 01:24 | ||
27. | PEARSON Daniel | Aqua Blue Sport | 01:24 | ||
28. | TERPSTRA Niki | Quick-Step Floors | 01:25 | ||
29. | DELTOMBE Kevin | Sport Vlaanderen - Baloise | 01:30 | ||
30. | BOSWELL Ian | Kaťuša - Alpecin | 01:33 | ||
31. | CAVAGNA Rémi | Quick-Step Floors | 01:44 | ||
32. | GERTS Floris | Roompot - Nederlandse Loterij | 01:48 | ||
33. | LUNKE Sindre Skjøstad | Fortuneo - Samsic | 01:48 | ||
34. | DECLERCQ Benjamin | Sport Vlaanderen - Baloise | 01:48 | ||
35. | BETTIOL Alberto | BMC Racing Team | 01:49 | ||
36. | THEUNS Edward | Team Sunweb | 01:54 | ||
37. | STETINA Peter | Trek - Segafredo | 01:54 | ||
38. | CELANO Danilo | Caja Rural - Seguros RGA | 01:54 | ||
39. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 01:59 | ||
40. | VAN GINNEKEN Sjörd | Roompot - Nederlandse Loterij | 02:08 | ||
41. | DECLERCQ Tim | Quick-Step Floors | 02:10 | ||
42. | REIJNEN Kiel | Trek - Segafredo | 02:13 | ||
43. | IRISARRI Jon | Caja Rural - Seguros RGA | 02:14 | ||
44. | ROCHE Nicolas | BMC Racing Team | 02:23 | ||
45. | KANGERT Tanel | Astana Pro Team | 02:29 | ||
46. | DRUCKER Jean-Pierre | BMC Racing Team | 02:36 | ||
47. | HOLLENSTEIN Reto | Kaťuša - Alpecin | 02:41 | ||
48. | BERNARD Julien | Trek - Segafredo | 02:49 | ||
49. | PEDERSEN Casper | Aqua Blue Sport | 03:13 | ||
50. | FRAILE Omar | Astana Pro Team | 03:24 | ||
51. | HIRT Jan | Astana Pro Team | 03:24 | ||
52. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 03:28 | ||
53. | CORT NIELSEN Magnus | Astana Pro Team | 03:29 | ||
54. | ANTONINI Simone | Wanty - Groupe Gobert | 03:31 | ||
55. | VACHON Florian | Fortuneo - Samsic | 03:47 | ||
56. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 04:01 | ||
57. | MARCATO Marco | UAE Team Emirates | 04:13 | ||
58. | TUSVELD Martijn | Team Sunweb | 04:14 | ||
59. | NIBALI Antonio | Bahrain Merida Pro Team | 04:18 | ||
60. | NIEMIEC Przemyslaw | UAE Team Emirates | 04:35 | ||
61. | REINDERS Elmar | Roompot - Nederlandse Loterij | 04:37 | ||
62. | DE VOS Adam | Rally Cycling | 04:37 | ||
63. | BOUHANNI Nacer | Cofidis, Solutions Crédits | 04:39 | ||
64. | PIBERNIK Luka | Bahrain Merida Pro Team | 04:49 | ||
65. | GERARD Arnaud | Fortuneo - Samsic | 04:49 | ||
66. | CAPIOT Amaury | Sport Vlaanderen - Baloise | 05:12 | ||
67. | DANIEL Maxime | Fortuneo - Samsic | 05:18 | ||
68. | CARPENTER Robin | Rally Cycling | 05:21 | ||
69. | VAN ROOY Kenneth | Sport Vlaanderen - Baloise | 05:26 | ||
70. | IRIZAR Markel | Trek - Segafredo | 05:29 | ||
71. | NIZZOLO Giacomo | Trek - Segafredo | 05:43 | ||
72. | FRÖHLINGER Johannes | Team Sunweb | 05:55 | ||
73. | DOUGALL Nick | Dimension Data for Qhubeka | 06:07 | ||
74. | BOARO Manuele | Bahrain Merida Pro Team | 06:30 | ||
75. | CURVERS Roy | Team Sunweb | 06:41 | ||
76. | LEMOINE Cyril | Cofidis, Solutions Crédits | 06:54 | ||
77. | VENTOSO Francisco | BMC Racing Team | 06:57 | ||
78. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 07:13 | ||
79. | KREDER Wesley | Wanty - Groupe Gobert | 07:13 | ||
80. | CARBEL Michael | Fortuneo - Samsic | 07:16 | ||
81. | BLYTHE Adam | Aqua Blue Sport | 07:48 | ||
82. | DE GENDT Aime | Sport Vlaanderen - Baloise | 08:21 | ||
83. | FENN Andrew | Aqua Blue Sport | 08:27 | ||
84. | KUZNECOV Vjačeslav | Kaťuša - Alpecin | 08:38 | ||
85. | MCNULTY Brandon | Rally Cycling | 08:38 | ||
86. | MARTINELLI Davide | Quick-Step Floors | 08:41 | ||
87. | WARLOP Jordi | Sport Vlaanderen - Baloise | 08:41 | ||
88. | DURAŠEK Kristijan | UAE Team Emirates | 08:41 | ||
89. | DUNNE Conor | Aqua Blue Sport | 08:42 | ||
90. | COQUARD Bryan | Vital Concept Cycling Club | 09:36 | ||
91. | FERRARI Fabricio | Caja Rural - Seguros RGA | 09:46 | ||
92. | MANZIN Lorrenzo | Vital Concept Cycling Club | 09:52 | ||
93. | DLAMINI Nickolas | Dimension Data for Qhubeka | 11:23 | ||
94. | VAN HOOYDONCK Nathan | BMC Racing Team | 12:25 | ||
95. | SCHAR Michael | BMC Racing Team | 12:44 | ||
96. | LIGTHART Pim | Roompot - Nederlandse Loterij | 12:52 | ||
97. | CHETOUT Loïc | Cofidis, Solutions Crédits | 13:31 | ||
98. | BOZIČ Borut | Bahrain Merida Pro Team | 14:31 | ||
99. | TROIA Oliviero | UAE Team Emirates | 14:49 | ||
100. | LE BON Johan | Vital Concept Cycling Club | 15:13 | ||
101. | RÉZA Kévin | Vital Concept Cycling Club | 15:15 | ||
102. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 15:16 | ||
103. | VAN LERBERGHE Bert | Cofidis, Solutions Crédits | 15:21 | ||
104. | PATE Danny | Rally Cycling | 15:24 | ||
105. | DE BACKER Bert | Vital Concept Cycling Club | 15:31 | ||
106. | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | 16:03 | ||
107. | YSSAAD Yannis | Caja Rural - Seguros RGA | 16:30 | ||
108. | OIEN Justin | Caja Rural - Seguros RGA | 16:43 | ||
109. | SCHULTZ Nick | Caja Rural - Seguros RGA | 17:09 | ||
110. | JAKOBSEN Fabio | Quick-Step Floors | 17:53 | ||
111. | MORICE Julien | Vital Concept Cycling Club | 19:07 | ||
112. | FARAZIJN Maxime | Sport Vlaanderen - Baloise | 19:38 | ||
113. | WELTEN Bram | Fortuneo - Samsic | 19:40 | ||
114. | PLANCKAERT Baptiste | Kaťuša - Alpecin | 19:40 | ||
115. | YOUNG Eric | Rally Cycling | 19:40 | ||
116. | WALSCHEID Max | Team Sunweb | 19:50 | ||
117. | FERRARI Roberto | UAE Team Emirates | 19:54 | ||
118. | STAMSNIJDER Tom | Team Sunweb | 20:16 | ||
119. | MAGNER Ty | Rally Cycling | 20:24 | ||
120. | VAN GOETHEM Brian | Roompot - Nederlandse Loterij | 21:27 | ||
121. | HUFF Charles Bradley | Rally Cycling | 21:28 | ||
122. | STALNOV Nikita | Astana Pro Team | 21:35 | ||
123. | VALLÉE Boris | Wanty - Groupe Gobert | 25:04 | ||
124. | BOECKMANS Kris | Vital Concept Cycling Club | 25:21 | ||
125. | WIPPERT Wouter | Roompot - Nederlandse Loterij | 29:15 |
Koncovka etapy |
4. | 16.2. | Yiti > Ministry of Tourism | 118 km | Cort |
profil etapy, 2611 nastúpaných metrov (© Lasterketa Burua / cronoescalada.com) |
Organizátori pelotón pretekov Okolo Ománu príliš netrestajú a etapu s tradične najvyšším počtom nastúpaných metrov (2611) skracujú pod 120 kilometrov. Štartovalo sa v prímorskom stredisku Yiti, ktoré domáci poznajú pod názvom Al Sifah. Odtiaľ sa pretekári vydali na severozápad k Muscatu, no v polovici trasy odbočili smerom na usadlosť Al Amerat, odkiaľ do hlavného mesta Ománu viedla iba jedna cesta, a to cez miestny kopec Bousher Al Amerat. Aby to nebolo také jednoduché, otočili sa tu, aby mohli stúpanie prejsť trikrát, dvakrát z južnej a raz zo severnej strany. Južná mala 2800 metrov pri 8,9 % sklone, severná 3700 metrov a až 9,8 %. Vzhľadom na to, že posledný vrchol prišiel pätnásť kilometrov pred cieľom, v predchádzajúcich dvoch účastiach sa odolným šprintérom podarilo ostať vpredu a triumfovali Edvald Boasson Hagen, resp. Alexander Kristoff. Boli sme zvedaví, či sa dnes niektorý tím nepokúsi zmeniť predpokladaný osud etapy. BMC s lídrom pretekov Gregom Van Avermaetom ale záujem o drámu nemalo, dres im v prípade špurtu nemohol vziať nikto.
O únik sa postarala šestica Rémi Cavagna (Quick-Step), Jacques Van Renseburg (Dimension Data), Loic Chetout (Cofidis), Casper Pedersen (Aqua Blue), Pieter Weening (Roompot) a Jon Irisarri (Caja Rural). Najaktívnejší jazdec celých pretekov Chetout podľa očakávania vyhrával šprintérske prémie. Vrchárske nechal Van Rensburgovi, no ako viete, oficiálne sa tu vrchársky dres neudeľuje. Juhoafričan si zapísal aj prvú prémiu na spomínanom Bousher Al Amerate. Pelotón im celý deň nenechával veľa priestoru. Náskok nepresiahol dve a pol minúty.
S blížiacim sa cieľom začalo tempo balíka rásť, pracovať začali aj jazdci Bahrajnu-Merida. Zaútočiť sa rozhodla dvojica Sindre Lunke (Fortuneo) a Danilo Celano (Caja Rural). To v úniku vyvolalo nepokoje a začal sa rozpadať. Ako prvý sa prepadol dozadu Cavagna a potom nasledovali ďalší. Pri druhom prejazde kopca dokázal ostať vpredu už iba Van Rensburg, ktorého tam doplnil Celano, Lunke jeho tempu nestačil. Pelotón ich mal na dohľad, a tak skúsil aj šťastie Peter Stetina z Treku. Tempo už udávala Kaťuša. Nathan Haas si určite chcel zašpurtovať, no zároveň zbaviť sa viacerých šprintérov.
Stetina výrazne posilnil kvalitu úniku. Keď predbiehal Van Rensburga s Celanom, jazdec DiData sa ho dokázal chytiť, no Talian nie. Náskok dvojice na vrchole kopca dokázal narásť na štyridsať sekúnd. Do cieľa ostávalo 25 kilometrov. Bolo otázkou času, kedy sa Stetina rozlúči s unaveným spolubojovníkom a vydá na samostatnú jazdu smer posledný výjazd na Bousher Al Amerat. Stalo sa tak na krátkej rovine hneď po skončení druhého zjazdu.
Pri poslednom prejazde kopca sa už začali diať veci. Najprv nastúpil bývalý víťaz tohto podujatia Vincenzo Nibali (Bahrain Merida), po ňom to skúšal aj jeho kolega Gorka Izaguirre. Nemali sme k dispozícii televízne zábery, takže možno mu to Vincenzo chcel pripraviť a rozbehnúť. Vrcholom kopca prešiel ako prvý Španiel, no za ním nasledoval veľmi natiahnutý pelotón s jazdcami Astany na čele s Miguelom Lópezom. Po zjazde sa vyprofilovala 26-členná skupina, ktorá chcela spolupracovať, boli tam aj jazdci BMC s Van Avermaetom, a tak sa už zozadu žiadna skupina nevrátila.
Pár miestnych nadšencov a turistov sledovalo v Muscate a v blízkosti ministerstva turizmu špurt pozostatku pelotónu, v ktorom bol jasne najrýchlejší Magnus Cort Nielsen z Astany pred Giovannim Viscontim (Bahrain Merida) a Albertom Bettiolom (BMC). Talian šikovne-nešikovne vzal štvrtému Van Avermaetovi bonifikácie, no Belgičan predsa len asi o celkový triumf bojovať nebude. Piaty finišoval Rui Costa, Nathan Haas, ktorý si asi veľmi veril, skončil šiesty. Z vrchárov prišli do cieľa bez straty Izagirre, Nibali, López, ale aj Navarro, Kudus či dnes jeden z hrdinov Stetina.
Magnus Cort Nielsen s triumfom (© Team Bahrain-Merida / @BettiniPhoto) |
Celky z Bahrajnu, Astany a BMC túto etapu sťažili dosiaľ najviac odkedy sa jazdieva a selekciu prežilo najmenej borcov - iba 21. Trium si zaslúžene pripísal Magnus Cort, ktorý zatiaľ jazdí úžasne. V Dubaji a Ománe bol zatiaľ iba jediný raz mimo Top 10. V Dubaji prišiel o celkový triumf iba vďaka bonifikáciám Vivianiho. Tento týždeň ale o dres nebojuje.
Na čele celkového poradia ostal Van Avermaet, no zajtra bude zrejme postavený pred neriešiteľnú situáciu na Zelenej hore, hoci prvý veľmi silný vrchár Izagirre stráca až 16, López 24 a Nibali 33 sekúnd. V BMC to asi skúsia. Už dvakrát na týchto pretekoch skončil okolo 20. miesta, no o absolútny trón ešte nebojoval. Stále úradujúci olympijský víťaz je aj lídrom bodovacej súťaže, ktorej dres si oblečie Nathan Haas a v súťaži do 25 rokov sa zrejme rozhodne medzi Miguelom Lópezom a Merhawim Kudusom.
Výsledky | ||||||||
1. | CORT NIELSEN Magnus | Astana Pro Team | 2:57:36 | 20 | ||||
2. | VISCONTI Giovanni | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | 10 | ||||
3. | BETTIOL Alberto | BMC Racing Team | 00:00 | 5 | ||||
4. | VAN AVERMAET Greg | BMC Racing Team | 00:00 | |||||
5. | COSTA Rui | UAE Team Emirates | 00:00 | |||||
6. | HAAS Nathan | Kaťuša - Alpecin | 00:00 |
7. | CHRISTIAN Mark | Aqua Blue Sport | 00:00 | ||
8. | KUDUS Merhawi | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
9. | EIKING Odd Christian | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
10. | HERRADA Jesús | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
11. | IZAGIRRE Gorka | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
12. | DEVENYNS Dries | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
13. | CAPECCHI Eros | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
14. | LUTSENKO Alexej | Astana Pro Team | 00:00 | ||
15. | NIBALI Vincenzo | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
16. | LOPEZ Miguel Angel | Astana Pro Team | 00:00 | ||
17. | NAVARRO Daniel | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
18. | PEARSON Daniel | Aqua Blue Sport | 00:00 | ||
19. | EDET Nicolas | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
20. | STETINA Peter | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
21. | ARANBURU Alex | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
22. | ROCHE Nicolas | BMC Racing Team | 00:08 | ||
23. | TERPSTRA Niki | Quick-Step Floors | 00:18 | ||
24. | FRAILE Omar | Astana Pro Team | 00:54 | ||
25. | MARCATO Marco | UAE Team Emirates | 01:37 | ||
26. | THEUNS Edward | Team Sunweb | 01:37 | ||
27. | DURAŠEK Kristijan | UAE Team Emirates | 01:37 | ||
28. | NIEMIEC Przemyslaw | UAE Team Emirates | 01:37 | ||
29. | MANZIN Lorrenzo | Vital Concept Cycling Club | 01:37 | ||
30. | KRISTOFF Alexander | UAE Team Emirates | 01:37 | ||
31. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 01:37 | ||
32. | DELTOMBE Kevin | Sport Vlaanderen - Baloise | 01:37 | ||
33. | DECLERCQ Benjamin | Sport Vlaanderen - Baloise | 01:37 | ||
34. | BOARO Manuele | Bahrain Merida Pro Team | 01:37 | ||
35. | BERHANE Natnael | Dimension Data for Qhubeka | 01:37 | ||
36. | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | 01:37 | ||
37. | GERTS Floris | Roompot - Nederlandse Loterij | 01:37 | ||
38. | VAN GINNEKEN Sjörd | Roompot - Nederlandse Loterij | 01:37 | ||
39. | SCHAR Michael | BMC Racing Team | 01:37 | ||
40. | DECLERCQ Tim | Quick-Step Floors | 01:37 | ||
41. | VACHON Florian | Fortuneo - Samsic | 01:37 | ||
42. | LUNKE Sindre Skjøstad | Fortuneo - Samsic | 01:37 | ||
43. | DAVIES Scott | Dimension Data for Qhubeka | 01:37 | ||
44. | NIBALI Antonio | Bahrain Merida Pro Team | 01:37 | ||
45. | FELLINE Fabio | Trek - Segafredo | 01:37 | ||
46. | PERICHON Pierre-Luc | Fortuneo - Samsic | 01:37 | ||
47. | BOSWELL Ian | Kaťuša - Alpecin | 01:37 | ||
48. | KANGERT Tanel | Astana Pro Team | 01:37 | ||
49. | CRAS Steff | Kaťuša - Alpecin | 01:37 | ||
50. | HIRT Jan | Astana Pro Team | 01:37 | ||
51. | DOUBEY Fabien | Wanty - Groupe Gobert | 01:37 | ||
52. | CONCI Nicola | Trek - Segafredo | 01:37 | ||
53. | REINDERS Elmar | Roompot - Nederlandse Loterij | 03:26 | ||
54. | MCNULTY Brandon | Rally Cycling | 03:26 | ||
55. | TUSVELD Martijn | Team Sunweb | 03:26 | ||
56. | CELANO Danilo | Caja Rural - Seguros RGA | 03:26 | ||
57. | BERNARD Julien | Trek - Segafredo | 03:26 | ||
58. | REIJNEN Kiel | Trek - Segafredo | 03:26 | ||
59. | GERARD Arnaud | Fortuneo - Samsic | 03:26 | ||
60. | DLAMINI Nickolas | Dimension Data for Qhubeka | 03:26 | ||
61. | IRIZAR Markel | Trek - Segafredo | 03:26 | ||
62. | FERRARI Fabricio | Caja Rural - Seguros RGA | 03:26 | ||
63. | ANTONINI Simone | Wanty - Groupe Gobert | 06:58 | ||
64. | COQUARD Bryan | Vital Concept Cycling Club | 06:58 | ||
65. | LEMOINE Cyril | Cofidis, Solutions Crédits | 06:58 | ||
66. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 07:43 | ||
67. | CAVAGNA Rémi | Quick-Step Floors | 07:43 | ||
68. | PIBERNIK Luka | Bahrain Merida Pro Team | 07:43 | ||
69. | FRÖHLINGER Johannes | Team Sunweb | 07:43 | ||
70. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 07:43 | ||
71. | VAN ROOY Kenneth | Sport Vlaanderen - Baloise | 07:43 | ||
72. | PATE Danny | Rally Cycling | 07:43 | ||
73. | PLANCKAERT Baptiste | Kaťuša - Alpecin | 07:43 | ||
74. | KUZNECOV Vjačeslav | Kaťuša - Alpecin | 07:43 | ||
75. | HOLLENSTEIN Reto | Kaťuša - Alpecin | 07:43 | ||
76. | FENN Andrew | Aqua Blue Sport | 07:43 | ||
77. | VAN RENSBURG Jacques | Dimension Data for Qhubeka | 07:43 | ||
78. | DRUCKER Jean-Pierre | BMC Racing Team | 07:43 | ||
79. | VAN HOOYDONCK Nathan | BMC Racing Team | 07:43 | ||
80. | DOUGALL Nick | Dimension Data for Qhubeka | 07:43 | ||
81. | IRISARRI Jon | Caja Rural - Seguros RGA | 08:52 | ||
82. | PEDERSEN Casper | Aqua Blue Sport | 10:50 | ||
83. | RÉZA Kévin | Vital Concept Cycling Club | 10:56 | ||
84. | CARBEL Michael | Fortuneo - Samsic | 10:56 | ||
85. | BLYTHE Adam | Aqua Blue Sport | 10:56 | ||
86. | FARAZIJN Maxime | Sport Vlaanderen - Baloise | 10:56 | ||
87. | STAMSNIJDER Tom | Team Sunweb | 10:56 | ||
88. | WARLOP Jordi | Sport Vlaanderen - Baloise | 10:56 | ||
89. | CURVERS Roy | Team Sunweb | 10:56 | ||
90. | OIEN Justin | Caja Rural - Seguros RGA | 10:56 | ||
91. | TROIA Oliviero | UAE Team Emirates | 10:56 | ||
92. | DE BACKER Bert | Vital Concept Cycling Club | 10:56 | ||
93. | MARTINELLI Davide | Quick-Step Floors | 10:56 | ||
94. | NIZZOLO Giacomo | Trek - Segafredo | 10:56 | ||
95. | BOZIČ Borut | Bahrain Merida Pro Team | 10:56 | ||
96. | YSSAAD Yannis | Caja Rural - Seguros RGA | 10:56 | ||
97. | DUNNE Conor | Aqua Blue Sport | 10:56 | ||
98. | VAN GOETHEM Brian | Roompot - Nederlandse Loterij | 10:56 | ||
99. | CAPIOT Amaury | Sport Vlaanderen - Baloise | 10:56 | ||
100. | FERRARI Roberto | UAE Team Emirates | 10:56 | ||
101. | DANIEL Maxime | Fortuneo - Samsic | 10:56 | ||
102. | DE VOS Adam | Rally Cycling | 10:56 | ||
103. | CARPENTER Robin | Rally Cycling | 10:56 | ||
104. | LIGTHART Pim | Roompot - Nederlandse Loterij | 10:56 | ||
105. | DE GENDT Aime | Sport Vlaanderen - Baloise | 10:56 | ||
106. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 10:56 | ||
107. | KREDER Wesley | Wanty - Groupe Gobert | 10:56 | ||
108. | SCHULTZ Nick | Caja Rural - Seguros RGA | 10:56 | ||
109. | LE BON Johan | Vital Concept Cycling Club | 10:56 | ||
110. | MAGNER Ty | Rally Cycling | 10:56 | ||
111. | YOUNG Eric | Rally Cycling | 10:56 | ||
112. | CHETOUT Loïc | Cofidis, Solutions Crédits | 16:35 | ||
113. | BOUHANNI Nacer | Cofidis, Solutions Crédits | 16:35 | ||
114. | WELTEN Bram | Fortuneo - Samsic | 16:35 | ||
115. | VAN LERBERGHE Bert | Cofidis, Solutions Crédits | 16:35 | ||
116. | JAKOBSEN Fabio | Quick-Step Floors | 16:35 | ||
117. | VALLÉE Boris | Wanty - Groupe Gobert | 16:35 | ||
118. | STALNOV Nikita | Astana Pro Team | 16:35 | ||
119. | WALSCHEID Max | Team Sunweb | 16:35 | ||
120. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 16:35 | ||
121. | HUFF Charles Bradley | Rally Cycling | 16:35 | ||
122. | VENTOSO Francisco | BMC Racing Team | 16:35 | ||
123. | WIPPERT Wouter | Roompot - Nederlandse Loterij | 16:35 | ||
124. | MORICE Julien | Vital Concept Cycling Club | 16:35 | ||
125. | BOECKMANS Kris | Vital Concept Cycling Club | 16:35 |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | VAN AVERMAET Greg | BMC Racing Team | 15:54:20 | 5 | ||||
2. | LUTSENKO Alexej | Astana Pro Team | 00:09 | |||||
3. | HAAS Nathan | Kaťuša - Alpecin | 00:13 | |||||
4. | IZAGIRRE Gorka | Bahrain Merida Pro Team | 00:16 | |||||
5. | LOPEZ Miguel Angel | Astana Pro Team | 00:24 | |||||
6. | DEVENYNS Dries | Quick-Step Floors | 00:25 |
7. | EIKING Odd Christian | Wanty - Groupe Gobert | 00:25 | ||
8. | HERRADA Jesús | Cofidis, Solutions Crédits | 00:25 | ||
9. | NAVARRO Daniel | Cofidis, Solutions Crédits | 00:25 | ||
10. | KUDUS Merhawi | Dimension Data for Qhubeka | 00:33 | ||
11. | NIBALI Vincenzo | Bahrain Merida Pro Team | 00:33 | ||
12. | DOUBEY Fabien | Wanty - Groupe Gobert | 00:33 | ||
13. | CONCI Nicola | Trek - Segafredo | 00:38 | ||
14. | COSTA Rui | UAE Team Emirates | 00:51 | ||
15. | VISCONTI Giovanni | Bahrain Merida Pro Team | 01:05 | ||
16. | ARANBURU Alex | Caja Rural - Seguros RGA | 01:18 | ||
17. | EDET Nicolas | Cofidis, Solutions Crédits | 01:18 | ||
18. | CHRISTIAN Mark | Aqua Blue Sport | 01:18 | ||
19. | CAPECCHI Eros | Quick-Step Floors | 01:24 | ||
20. | PEARSON Daniel | Aqua Blue Sport | 01:24 | ||
21. | TERPSTRA Niki | Quick-Step Floors | 01:43 | ||
22. | BETTIOL Alberto | BMC Racing Team | 01:45 | ||
23. | STETINA Peter | Trek - Segafredo | 01:54 | ||
24. | FELLINE Fabio | Trek - Segafredo | 02:17 | ||
25. | ROCHE Nicolas | BMC Racing Team | 02:31 | ||
26. | KRISTOFF Alexander | UAE Team Emirates | 02:45 | ||
27. | BERHANE Natnael | Dimension Data for Qhubeka | 02:55 | ||
28. | CRAS Steff | Kaťuša - Alpecin | 02:55 | ||
29. | PERICHON Pierre-Luc | Fortuneo - Samsic | 02:55 | ||
30. | DAVIES Scott | Dimension Data for Qhubeka | 03:01 | ||
31. | DELTOMBE Kevin | Sport Vlaanderen - Baloise | 03:07 | ||
32. | BOSWELL Ian | Kaťuša - Alpecin | 03:10 | ||
33. | CORT NIELSEN Magnus | Astana Pro Team | 03:19 | ||
34. | GERTS Floris | Roompot - Nederlandse Loterij | 03:25 | ||
35. | DECLERCQ Benjamin | Sport Vlaanderen - Baloise | 03:25 | ||
36. | LUNKE Sindre Skjøstad | Fortuneo - Samsic | 03:25 | ||
37. | THEUNS Edward | Team Sunweb | 03:31 | ||
38. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 03:36 | ||
39. | VAN GINNEKEN Sjörd | Roompot - Nederlandse Loterij | 03:45 | ||
40. | DECLERCQ Tim | Quick-Step Floors | 03:47 | ||
41. | KANGERT Tanel | Astana Pro Team | 04:06 | ||
42. | FRAILE Omar | Astana Pro Team | 04:18 | ||
43. | HIRT Jan | Astana Pro Team | 05:01 | ||
44. | CELANO Danilo | Caja Rural - Seguros RGA | 05:20 | ||
45. | VACHON Florian | Fortuneo - Samsic | 05:24 | ||
46. | REIJNEN Kiel | Trek - Segafredo | 05:39 | ||
47. | MARCATO Marco | UAE Team Emirates | 05:50 | ||
48. | NIBALI Antonio | Bahrain Merida Pro Team | 05:55 | ||
49. | NIEMIEC Przemyslaw | UAE Team Emirates | 06:12 | ||
50. | BERNARD Julien | Trek - Segafredo | 06:15 | ||
51. | TUSVELD Martijn | Team Sunweb | 07:40 | ||
52. | REINDERS Elmar | Roompot - Nederlandse Loterij | 08:03 | ||
53. | BOARO Manuele | Bahrain Merida Pro Team | 08:07 | ||
54. | GERARD Arnaud | Fortuneo - Samsic | 08:15 | ||
55. | IRIZAR Markel | Trek - Segafredo | 08:55 | ||
56. | VAN RENSBURG Jacques | Dimension Data for Qhubeka | 09:01 | ||
57. | CAVAGNA Rémi | Quick-Step Floors | 09:26 | ||
58. | DURAŠEK Kristijan | UAE Team Emirates | 10:18 | ||
59. | DRUCKER Jean-Pierre | BMC Racing Team | 10:19 | ||
60. | HOLLENSTEIN Reto | Kaťuša - Alpecin | 10:24 | ||
61. | ANTONINI Simone | Wanty - Groupe Gobert | 10:29 | ||
62. | IRISARRI Jon | Caja Rural - Seguros RGA | 11:06 | ||
63. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 11:11 | ||
64. | MANZIN Lorrenzo | Vital Concept Cycling Club | 11:29 | ||
65. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 11:44 | ||
66. | MCNULTY Brandon | Rally Cycling | 12:04 | ||
67. | PIBERNIK Luka | Bahrain Merida Pro Team | 12:32 | ||
68. | VAN ROOY Kenneth | Sport Vlaanderen - Baloise | 13:09 | ||
69. | FERRARI Fabricio | Caja Rural - Seguros RGA | 13:12 | ||
70. | FRÖHLINGER Johannes | Team Sunweb | 13:38 | ||
71. | DOUGALL Nick | Dimension Data for Qhubeka | 13:50 | ||
72. | LEMOINE Cyril | Cofidis, Solutions Crédits | 13:52 | ||
73. | PEDERSEN Casper | Aqua Blue Sport | 14:01 | ||
74. | SCHAR Michael | BMC Racing Team | 14:21 | ||
75. | DLAMINI Nickolas | Dimension Data for Qhubeka | 14:49 | ||
76. | DE VOS Adam | Rally Cycling | 15:33 | ||
77. | CAPIOT Amaury | Sport Vlaanderen - Baloise | 16:08 | ||
78. | FENN Andrew | Aqua Blue Sport | 16:10 | ||
79. | DANIEL Maxime | Fortuneo - Samsic | 16:14 | ||
80. | CARPENTER Robin | Rally Cycling | 16:17 | ||
81. | KUZNECOV Vjačeslav | Kaťuša - Alpecin | 16:21 | ||
82. | COQUARD Bryan | Vital Concept Cycling Club | 16:34 | ||
83. | NIZZOLO Giacomo | Trek - Segafredo | 16:39 | ||
84. | CURVERS Roy | Team Sunweb | 17:37 | ||
85. | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | 17:40 | ||
86. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 18:09 | ||
87. | KREDER Wesley | Wanty - Groupe Gobert | 18:09 | ||
88. | CARBEL Michael | Fortuneo - Samsic | 18:12 | ||
89. | BLYTHE Adam | Aqua Blue Sport | 18:44 | ||
90. | DE GENDT Aime | Sport Vlaanderen - Baloise | 19:17 | ||
91. | MARTINELLI Davide | Quick-Step Floors | 19:37 | ||
92. | WARLOP Jordi | Sport Vlaanderen - Baloise | 19:37 | ||
93. | DUNNE Conor | Aqua Blue Sport | 19:38 | ||
94. | VAN HOOYDONCK Nathan | BMC Racing Team | 20:08 | ||
95. | BOUHANNI Nacer | Cofidis, Solutions Crédits | 21:14 | ||
96. | PATE Danny | Rally Cycling | 23:07 | ||
97. | VENTOSO Francisco | BMC Racing Team | 23:32 | ||
98. | LIGTHART Pim | Roompot - Nederlandse Loterij | 23:48 | ||
99. | BOZIČ Borut | Bahrain Merida Pro Team | 25:27 | ||
100. | TROIA Oliviero | UAE Team Emirates | 25:45 | ||
101. | LE BON Johan | Vital Concept Cycling Club | 26:09 | ||
102. | RÉZA Kévin | Vital Concept Cycling Club | 26:11 | ||
103. | DE BACKER Bert | Vital Concept Cycling Club | 26:27 | ||
104. | PLANCKAERT Baptiste | Kaťuša - Alpecin | 27:23 | ||
105. | YSSAAD Yannis | Caja Rural - Seguros RGA | 27:26 | ||
106. | OIEN Justin | Caja Rural - Seguros RGA | 27:39 | ||
107. | SCHULTZ Nick | Caja Rural - Seguros RGA | 28:05 | ||
108. | CHETOUT Loïc | Cofidis, Solutions Crédits | 30:03 | ||
109. | FARAZIJN Maxime | Sport Vlaanderen - Baloise | 30:34 | ||
110. | YOUNG Eric | Rally Cycling | 30:36 | ||
111. | FERRARI Roberto | UAE Team Emirates | 30:50 | ||
112. | STAMSNIJDER Tom | Team Sunweb | 31:12 | ||
113. | MAGNER Ty | Rally Cycling | 31:20 | ||
114. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 31:51 | ||
115. | VAN LERBERGHE Bert | Cofidis, Solutions Crédits | 31:56 | ||
116. | VAN GOETHEM Brian | Roompot - Nederlandse Loterij | 32:23 | ||
117. | JAKOBSEN Fabio | Quick-Step Floors | 34:28 | ||
118. | MORICE Julien | Vital Concept Cycling Club | 35:42 | ||
119. | WELTEN Bram | Fortuneo - Samsic | 36:15 | ||
120. | WALSCHEID Max | Team Sunweb | 36:25 | ||
121. | HUFF Charles Bradley | Rally Cycling | 38:03 | ||
122. | STALNOV Nikita | Astana Pro Team | 38:10 | ||
123. | VALLÉE Boris | Wanty - Groupe Gobert | 41:39 | ||
124. | BOECKMANS Kris | Vital Concept Cycling Club | 41:56 | ||
125. | WIPPERT Wouter | Roompot - Nederlandse Loterij | 45:50 |
Finále pretekov |
5. | 17.2. | Samail > Jabal Al Akhdhar | 152 km | López |
profil etapy, 1927 nastúpaných metrov (© Lasterketa Burua / cronoescalada.com) |
Piata etapa mala prívlastok kráľovská. A skutočne, Green Mountain, Zelená hora alebo po domácky Jabal Al Akhdhar, status etapy skutočne podčiarkuje a vystihuje. Počas celej etapy na pretekárov nečakalo nič náročné, len dva šprinty na 50. a 141. kilometri. Žiadna vrchárska prekážka, len Zelená hora. Čistokrvná bitka tých najlepších. Peter Velits tu v roku 2012 finišoval druhý, nestačil len na Vincenza Nibaliho. I napriek tomu mu to však stačilo na krásne víťazstvo. Vlani tu vyhral Ben Hermans z BMC, ktorý pred touto sezónou prestúpil do Izraela, no červenočierni tu mali aj tento rok svoje želiezko v ohni. Priebežného lídra z Belgicka.
Bol ním Greg Van Avermaet, pre ktorého by Zelená hora nemusela byť tým najnáročnejším stúpaním v jeho živote. Jej parametre takmer šesť kilometrov a priemerný sklon 10,5 %, však nebolo niečo, čo by "dal" s prstom v nose. Navyše svoje plány kula hlavne Astana, ktorá mala v najlepšej päťke dvojicu pretekárov. Miguela Lópeza na piatom a Alexeja Lutsenka na druhom mieste. Samozrejme, ani Nathan Haas či Gorke Izzagire neplánovali predať kožu úplne zadarmo.
Etapa, ktorá rozhodne nepatrila medzi najdlhšie, merala len 152 kilometrov, prilákala do úniku šesť pretekárov. Boli to Marco Marcato (UAE), Benjamin Declercq (Sport Vlaanderen), ktorý vyhral prvý šprint na 90. kilometri, Pim Ligthart (Roompot), Nicholas Schlutz (Caja Rural), no a dvojica z tímu Rally Robin Carpenter a Adam De Vos. Už na jedenástom kilometri mali náskok 3:40. Náskok sa neskôr stabilizoval a osciloval medzi štyrmi a piatimi minútami. Jazdcom ako v úniku, tak aj v balíku, hralo do kariet aj počasie. Pre niekoho možno priveľa, no svietilo slniečko a bolo 32 stupňov nad nulou.
O to, aby náskok šestky na čele nestúpal závratnou rýchlosťou, sa staralo hneď niekoľko tímov. Pochopiteľne nechýbala bledomodrá Astana, Bahrajn - Merida, v drese ktorého tu štartoval okrem Izagirreho aj Nibali, Dimension Data, pracujúca pre Kudusa, ale tiež Kaťuša drúca pre Haasa. Necelých tridsať kilometrov pre páskou sa na oboch frontoch vyslovene letelo, no náskok sa stále držal svojej úrovne.
Dvadsať kilometrov pred cieľom už pretekári videli koniec dnešnej misie. Zelenú horu, do jej úpätia v tej chvíli chýbalo len pätnásť kilometrov. Bolo jasné, že utečenci sa dostanú pod jej vrchol osamotení, ich náskok bol stále slušný, presahujúci štyri minúty. Pred tým ich však ešte čakala jedna rýchlostná prémia, ktorú napokon vyhral Marco Marcato. Ešte pred tým však prišlo k ohromnému zrúteniu náskoku. Pelotón nenechával na náhodu absolútne nič.
No a potom to začalo. Posledných 5700 metrov. Šestica pretekárov načala posledný výstup s náskokom atakujúcim hranicu dvoch minút. Favoriti sa ale blížili príliš rýchlo. Ako prvý zaútočil Marco Marcato. Už 34-ročný pretekár má na konte zatiaľ päť víťazstiev, to posledné vybojoval ešte v roku 2012. Pridal sa k nemu aj Robin Carpenter. Dvojici to ale nevyšlo, pekelné tempo nastavil Jan Hirt a vôbec celá Astana. Odtrhli sa hneď traja z nich. Český pretekár, Miguel López, Alexej Lutsenko, ku ktorým sa pridal Gorke Izagirre. Pred zvyškom sveta si vybojovali 15-sekundový náskok. A stačilo to! Víťazom na Zelenej Hore sa stal Miguel López.
Fantastickú tímovú prácu podčiarkol druhým miestom Alexej Lutsenko. Jan Hirt po skvelej práci etapu vypustil, finišoval na 24. mieste. Tretí skončil Jesús Herrada (Cofidis), ktorý predbehol svojho krajana Izagirreho. Jazdec Bahrainu Merida finišoval štvrtý. Piaty dokonal etapu Nathan Haas. Pre Grega Van Avermaeta bola etapa príliš náročná, skončil na 22. pozícii. Líderský post tak prepustil dnes druhému Alexejovi Lutsenkovi. Na miesto číslo dva sa dostal López, tretí je Izagirre. Kazašská Astana predviedla perfektný výkon, ktorý bol aj náležite ocenený. Naopak, smutným hrdinom dňa sa stal Greg Van Avermaet, ktorý v GC klesol až o pätnásť priečok. Zajtra je na programe už len rovinatá etapa, kde sa dostanú k slovu šprintéri.
Výsledky | ||||||||
1. | LOPEZ Miguel Angel | Astana Pro Team | 3:43:58 | 20 | ||||
2. | LUTSENKO Alexej | Astana Pro Team | 00:00 | 10 | ||||
3. | HERRADA Jesús | Cofidis, Solutions Crédits | 00:12 | 5 | ||||
4. | IZAGIRRE Gorka | Bahrain Merida Pro Team | 00:15 | |||||
5. | HAAS Nathan | Kaťuša - Alpecin | 00:22 | |||||
6. | STETINA Peter | Trek - Segafredo | 00:25 |
7. | PEARSON Daniel | Aqua Blue Sport | 00:33 | ||
8. | DEVENYNS Dries | Quick-Step Floors | 00:43 | ||
9. | ROCHE Nicolas | BMC Racing Team | 00:47 | ||
10. | COSTA Rui | UAE Team Emirates | 00:49 | ||
11. | NAVARRO Daniel | Cofidis, Solutions Crédits | 00:52 | ||
12. | KUDUS Merhawi | Dimension Data for Qhubeka | 00:59 | ||
13. | EIKING Odd Christian | Wanty - Groupe Gobert | 01:02 | ||
14. | CAPECCHI Eros | Quick-Step Floors | 01:13 | ||
15. | VISCONTI Giovanni | Bahrain Merida Pro Team | 01:13 | ||
16. | NIBALI Vincenzo | Bahrain Merida Pro Team | 01:32 | ||
17. | DOUBEY Fabien | Wanty - Groupe Gobert | 01:32 | ||
18. | CHRISTIAN Mark | Aqua Blue Sport | 01:51 | ||
19. | EDET Nicolas | Cofidis, Solutions Crédits | 02:00 | ||
20. | BERNARD Julien | Trek - Segafredo | 02:12 | ||
21. | LUNKE Sindre Skjøstad | Fortuneo - Samsic | 02:18 | ||
22. | VAN AVERMAET Greg | BMC Racing Team | 02:20 | ||
23. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 02:20 | ||
24. | HIRT Jan | Astana Pro Team | 02:20 | ||
25. | ARANBURU Alex | Caja Rural - Seguros RGA | 02:33 | ||
26. | BERHANE Natnael | Dimension Data for Qhubeka | 02:53 | ||
27. | CRAS Steff | Kaťuša - Alpecin | 02:55 | ||
28. | IRISARRI Jon | Caja Rural - Seguros RGA | 02:59 | ||
29. | DELTOMBE Kevin | Sport Vlaanderen - Baloise | 03:19 | ||
30. | GERTS Floris | Roompot - Nederlandse Loterij | 03:20 | ||
31. | BOSWELL Ian | Kaťuša - Alpecin | 03:23 | ||
32. | VAN RENSBURG Jacques | Dimension Data for Qhubeka | 03:29 | ||
33. | NIEMIEC Przemyslaw | UAE Team Emirates | 03:32 | ||
34. | CONCI Nicola | Trek - Segafredo | 03:34 | ||
35. | SCHAR Michael | BMC Racing Team | 03:34 | ||
36. | VAN GINNEKEN Sjörd | Roompot - Nederlandse Loterij | 03:54 | ||
37. | FERRARI Fabricio | Caja Rural - Seguros RGA | 04:26 | ||
38. | CARPENTER Robin | Rally Cycling | 04:28 | ||
39. | DECLERCQ Benjamin | Sport Vlaanderen - Baloise | 04:49 | ||
40. | BOARO Manuele | Bahrain Merida Pro Team | 05:06 | ||
41. | PERICHON Pierre-Luc | Fortuneo - Samsic | 05:13 | ||
42. | DECLERCQ Tim | Quick-Step Floors | 05:24 | ||
43. | CAVAGNA Rémi | Quick-Step Floors | 05:24 | ||
44. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 05:56 | ||
45. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 05:56 | ||
46. | VAN ROOY Kenneth | Sport Vlaanderen - Baloise | 05:56 | ||
47. | FRÖHLINGER Johannes | Team Sunweb | 05:59 | ||
48. | CELANO Danilo | Caja Rural - Seguros RGA | 06:18 | ||
49. | HOLLENSTEIN Reto | Kaťuša - Alpecin | 06:18 | ||
50. | MARCATO Marco | UAE Team Emirates | 06:31 | ||
51. | PIBERNIK Luka | Bahrain Merida Pro Team | 06:53 | ||
52. | THEUNS Edward | Team Sunweb | 07:01 | ||
53. | FELLINE Fabio | Trek - Segafredo | 07:09 | ||
54. | PATE Danny | Rally Cycling | 07:12 | ||
55. | PLANCKAERT Baptiste | Kaťuša - Alpecin | 07:45 | ||
56. | STAMSNIJDER Tom | Team Sunweb | 07:55 | ||
57. | FARAZIJN Maxime | Sport Vlaanderen - Baloise | 08:03 | ||
58. | WARLOP Jordi | Sport Vlaanderen - Baloise | 08:03 | ||
59. | NIBALI Antonio | Bahrain Merida Pro Team | 08:05 | ||
60. | KANGERT Tanel | Astana Pro Team | 08:15 | ||
61. | DURAŠEK Kristijan | UAE Team Emirates | 08:15 | ||
62. | KUZNECOV Vjačeslav | Kaťuša - Alpecin | 08:37 | ||
63. | YSSAAD Yannis | Caja Rural - Seguros RGA | 08:37 | ||
64. | FENN Andrew | Aqua Blue Sport | 08:45 | ||
65. | LIGTHART Pim | Roompot - Nederlandse Loterij | 09:00 | ||
66. | FRAILE Omar | Astana Pro Team | 09:06 | ||
67. | VENTOSO Francisco | BMC Racing Team | 09:08 | ||
68. | OIEN Justin | Caja Rural - Seguros RGA | 09:08 | ||
69. | DANIEL Maxime | Fortuneo - Samsic | 09:17 | ||
70. | SCHULTZ Nick | Caja Rural - Seguros RGA | 09:17 | ||
71. | ANTONINI Simone | Wanty - Groupe Gobert | 09:27 | ||
72. | DE VOS Adam | Rally Cycling | 09:29 | ||
73. | REIJNEN Kiel | Trek - Segafredo | 09:47 | ||
74. | TERPSTRA Niki | Quick-Step Floors | 09:47 | ||
75. | MARTINELLI Davide | Quick-Step Floors | 09:47 | ||
76. | KREDER Wesley | Wanty - Groupe Gobert | 09:47 | ||
77. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 09:47 | ||
78. | TUSVELD Martijn | Team Sunweb | 09:58 | ||
79. | IRIZAR Markel | Trek - Segafredo | 10:06 | ||
80. | RÉZA Kévin | Vital Concept Cycling Club | 10:06 | ||
81. | CAPIOT Amaury | Sport Vlaanderen - Baloise | 10:51 | ||
82. | VAN LERBERGHE Bert | Cofidis, Solutions Crédits | 10:51 | ||
83. | PEDERSEN Casper | Aqua Blue Sport | 10:51 | ||
84. | LEMOINE Cyril | Cofidis, Solutions Crédits | 11:01 | ||
85. | CURVERS Roy | Team Sunweb | 11:09 | ||
86. | COQUARD Bryan | Vital Concept Cycling Club | 11:15 | ||
87. | BOZIČ Borut | Bahrain Merida Pro Team | 11:17 | ||
88. | VAN HOOYDONCK Nathan | BMC Racing Team | 11:18 | ||
89. | DE GENDT Aime | Sport Vlaanderen - Baloise | 11:20 | ||
90. | DAVIES Scott | Dimension Data for Qhubeka | 11:29 | ||
91. | DLAMINI Nickolas | Dimension Data for Qhubeka | 11:29 | ||
92. | DE BACKER Bert | Vital Concept Cycling Club | 11:51 | ||
93. | KRISTOFF Alexander | UAE Team Emirates | 12:04 | ||
94. | VACHON Florian | Fortuneo - Samsic | 12:06 | ||
95. | TROIA Oliviero | UAE Team Emirates | 12:12 | ||
96. | BETTIOL Alberto | BMC Racing Team | 12:55 | ||
97. | NIZZOLO Giacomo | Trek - Segafredo | 12:58 | ||
98. | MANZIN Lorrenzo | Vital Concept Cycling Club | 13:13 | ||
99. | WALSCHEID Max | Team Sunweb | 13:15 | ||
100. | YOUNG Eric | Rally Cycling | 13:19 | ||
101. | MORICE Julien | Vital Concept Cycling Club | 13:28 | ||
102. | LE BON Johan | Vital Concept Cycling Club | 13:32 | ||
103. | CORT NIELSEN Magnus | Astana Pro Team | 13:50 | ||
104. | JAKOBSEN Fabio | Quick-Step Floors | 13:50 | ||
105. | MAGNER Ty | Rally Cycling | 14:06 | ||
106. | GERARD Arnaud | Fortuneo - Samsic | 14:10 | ||
107. | WIPPERT Wouter | Roompot - Nederlandse Loterij | 14:12 | ||
108. | HUFF Charles Bradley | Rally Cycling | 14:14 | ||
109. | CARBEL Michael | Fortuneo - Samsic | 14:33 | ||
110. | FERRARI Roberto | UAE Team Emirates | 14:46 | ||
111. | DUNNE Conor | Aqua Blue Sport | 15:14 | ||
112. | BLYTHE Adam | Aqua Blue Sport | 15:14 | ||
113. | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | 15:21 | ||
114. | CHETOUT Loïc | Cofidis, Solutions Crédits | 16:08 | ||
115. | BOUHANNI Nacer | Cofidis, Solutions Crédits | 16:08 | ||
116. | DOUGALL Nick | Dimension Data for Qhubeka | 16:10 | ||
117. | STALNOV Nikita | Astana Pro Team | 16:59 | ||
118. | BOECKMANS Kris | Vital Concept Cycling Club | 18:12 | ||
119. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 18:22 | ||
120. | DRUCKER Jean-Pierre | BMC Racing Team | 18:30 | ||
121. | WELTEN Bram | Fortuneo - Samsic | 18:30 | ||
122. | VALLÉE Boris | Wanty - Groupe Gobert | 18:50 | ||
DNF | MCNULTY Brandon | Rally Cycling | odstúpil | ||
DNF | REINDERS Elmar | Roompot - Nederlandse Loterij | odstúpil | ||
DNF | VAN GOETHEM Brian | Roompot - Nederlandse Loterij | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | LUTSENKO Alexej | Astana Pro Team | 19:38:21 | 5 | ||||
2. | LOPEZ Miguel Angel | Astana Pro Team | 00:11 | |||||
3. | IZAGIRRE Gorka | Bahrain Merida Pro Team | 00:28 | |||||
4. | HERRADA Jesús | Cofidis, Solutions Crédits | 00:30 | |||||
5. | HAAS Nathan | Kaťuša - Alpecin | 00:32 | |||||
6. | DEVENYNS Dries | Quick-Step Floors | 01:05 |
7. | NAVARRO Daniel | Cofidis, Solutions Crédits | 01:14 | ||
8. | EIKING Odd Christian | Wanty - Groupe Gobert | 01:24 | ||
9. | KUDUS Merhawi | Dimension Data for Qhubeka | 01:29 | ||
10. | COSTA Rui | UAE Team Emirates | 01:37 | ||
11. | PEARSON Daniel | Aqua Blue Sport | 01:54 | ||
12. | NIBALI Vincenzo | Bahrain Merida Pro Team | 02:02 | ||
13. | DOUBEY Fabien | Wanty - Groupe Gobert | 02:02 | ||
14. | VISCONTI Giovanni | Bahrain Merida Pro Team | 02:15 | ||
15. | STETINA Peter | Trek - Segafredo | 02:16 | ||
16. | VAN AVERMAET Greg | BMC Racing Team | 02:17 | ||
17. | CAPECCHI Eros | Quick-Step Floors | 02:34 | ||
18. | CHRISTIAN Mark | Aqua Blue Sport | 03:06 | ||
19. | EDET Nicolas | Cofidis, Solutions Crédits | 03:15 | ||
20. | ROCHE Nicolas | BMC Racing Team | 03:15 | ||
21. | ARANBURU Alex | Caja Rural - Seguros RGA | 03:48 | ||
22. | CONCI Nicola | Trek - Segafredo | 04:09 | ||
23. | LUNKE Sindre Skjøstad | Fortuneo - Samsic | 05:40 | ||
24. | BERHANE Natnael | Dimension Data for Qhubeka | 05:45 | ||
25. | CRAS Steff | Kaťuša - Alpecin | 05:47 | ||
26. | DELTOMBE Kevin | Sport Vlaanderen - Baloise | 06:23 | ||
27. | BOSWELL Ian | Kaťuša - Alpecin | 06:30 | ||
28. | GERTS Floris | Roompot - Nederlandse Loterij | 06:42 | ||
29. | HIRT Jan | Astana Pro Team | 07:18 | ||
30. | VAN GINNEKEN Sjörd | Roompot - Nederlandse Loterij | 07:36 | ||
31. | PERICHON Pierre-Luc | Fortuneo - Samsic | 08:05 | ||
32. | DECLERCQ Benjamin | Sport Vlaanderen - Baloise | 08:06 | ||
33. | BERNARD Julien | Trek - Segafredo | 08:24 | ||
34. | DECLERCQ Tim | Quick-Step Floors | 09:08 | ||
35. | FELLINE Fabio | Trek - Segafredo | 09:23 | ||
36. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 09:29 | ||
37. | NIEMIEC Przemyslaw | UAE Team Emirates | 09:41 | ||
38. | THEUNS Edward | Team Sunweb | 10:29 | ||
39. | TERPSTRA Niki | Quick-Step Floors | 11:27 | ||
40. | CELANO Danilo | Caja Rural - Seguros RGA | 11:35 | ||
41. | MARCATO Marco | UAE Team Emirates | 12:15 | ||
42. | KANGERT Tanel | Astana Pro Team | 12:18 | ||
43. | VAN RENSBURG Jacques | Dimension Data for Qhubeka | 12:27 | ||
44. | BOARO Manuele | Bahrain Merida Pro Team | 13:10 | ||
45. | FRAILE Omar | Astana Pro Team | 13:21 | ||
46. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 13:28 | ||
47. | NIBALI Antonio | Bahrain Merida Pro Team | 13:57 | ||
48. | IRISARRI Jon | Caja Rural - Seguros RGA | 14:02 | ||
49. | DAVIES Scott | Dimension Data for Qhubeka | 14:27 | ||
50. | BETTIOL Alberto | BMC Racing Team | 14:37 | ||
51. | KRISTOFF Alexander | UAE Team Emirates | 14:46 | ||
52. | CAVAGNA Rémi | Quick-Step Floors | 14:47 | ||
53. | REIJNEN Kiel | Trek - Segafredo | 15:23 | ||
54. | HOLLENSTEIN Reto | Kaťuša - Alpecin | 16:39 | ||
55. | CORT NIELSEN Magnus | Astana Pro Team | 17:06 | ||
56. | VACHON Florian | Fortuneo - Samsic | 17:27 | ||
57. | TUSVELD Martijn | Team Sunweb | 17:35 | ||
58. | FERRARI Fabricio | Caja Rural - Seguros RGA | 17:35 | ||
59. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 17:37 | ||
60. | SCHAR Michael | BMC Racing Team | 17:52 | ||
61. | DURAŠEK Kristijan | UAE Team Emirates | 18:30 | ||
62. | IRIZAR Markel | Trek - Segafredo | 18:58 | ||
63. | VAN ROOY Kenneth | Sport Vlaanderen - Baloise | 19:02 | ||
64. | PIBERNIK Luka | Bahrain Merida Pro Team | 19:22 | ||
65. | FRÖHLINGER Johannes | Team Sunweb | 19:34 | ||
66. | ANTONINI Simone | Wanty - Groupe Gobert | 19:53 | ||
67. | CARPENTER Robin | Rally Cycling | 20:42 | ||
68. | GERARD Arnaud | Fortuneo - Samsic | 22:22 | ||
69. | MANZIN Lorrenzo | Vital Concept Cycling Club | 24:39 | ||
70. | PEDERSEN Casper | Aqua Blue Sport | 24:49 | ||
71. | LEMOINE Cyril | Cofidis, Solutions Crédits | 24:50 | ||
72. | FENN Andrew | Aqua Blue Sport | 24:52 | ||
73. | KUZNECOV Vjačeslav | Kaťuša - Alpecin | 24:55 | ||
74. | DE VOS Adam | Rally Cycling | 24:59 | ||
75. | DANIEL Maxime | Fortuneo - Samsic | 25:28 | ||
76. | DLAMINI Nickolas | Dimension Data for Qhubeka | 26:15 | ||
77. | CAPIOT Amaury | Sport Vlaanderen - Baloise | 26:56 | ||
78. | WARLOP Jordi | Sport Vlaanderen - Baloise | 27:37 | ||
79. | COQUARD Bryan | Vital Concept Cycling Club | 27:46 | ||
80. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 27:53 | ||
81. | KREDER Wesley | Wanty - Groupe Gobert | 27:53 | ||
82. | CURVERS Roy | Team Sunweb | 28:43 | ||
83. | DRUCKER Jean-Pierre | BMC Racing Team | 28:46 | ||
84. | MARTINELLI Davide | Quick-Step Floors | 29:21 | ||
85. | NIZZOLO Giacomo | Trek - Segafredo | 29:34 | ||
86. | DOUGALL Nick | Dimension Data for Qhubeka | 29:57 | ||
87. | PATE Danny | Rally Cycling | 30:16 | ||
88. | DE GENDT Aime | Sport Vlaanderen - Baloise | 30:34 | ||
89. | VAN HOOYDONCK Nathan | BMC Racing Team | 31:23 | ||
90. | VENTOSO Francisco | BMC Racing Team | 32:37 | ||
91. | CARBEL Michael | Fortuneo - Samsic | 32:42 | ||
92. | LIGTHART Pim | Roompot - Nederlandse Loterij | 32:44 | ||
93. | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | 32:58 | ||
94. | BLYTHE Adam | Aqua Blue Sport | 33:55 | ||
95. | DUNNE Conor | Aqua Blue Sport | 34:49 | ||
96. | PLANCKAERT Baptiste | Kaťuša - Alpecin | 35:05 | ||
97. | YSSAAD Yannis | Caja Rural - Seguros RGA | 36:00 | ||
98. | RÉZA Kévin | Vital Concept Cycling Club | 36:14 | ||
99. | BOZIČ Borut | Bahrain Merida Pro Team | 36:41 | ||
100. | OIEN Justin | Caja Rural - Seguros RGA | 36:44 | ||
101. | SCHULTZ Nick | Caja Rural - Seguros RGA | 37:16 | ||
102. | BOUHANNI Nacer | Cofidis, Solutions Crédits | 37:19 | ||
103. | TROIA Oliviero | UAE Team Emirates | 37:54 | ||
104. | DE BACKER Bert | Vital Concept Cycling Club | 38:15 | ||
105. | FARAZIJN Maxime | Sport Vlaanderen - Baloise | 38:34 | ||
106. | STAMSNIJDER Tom | Team Sunweb | 39:04 | ||
107. | LE BON Johan | Vital Concept Cycling Club | 39:38 | ||
108. | VAN LERBERGHE Bert | Cofidis, Solutions Crédits | 42:44 | ||
109. | YOUNG Eric | Rally Cycling | 43:52 | ||
110. | MAGNER Ty | Rally Cycling | 45:23 | ||
111. | FERRARI Roberto | UAE Team Emirates | 45:33 | ||
112. | CHETOUT Loïc | Cofidis, Solutions Crédits | 46:08 | ||
113. | JAKOBSEN Fabio | Quick-Step Floors | 48:15 | ||
114. | MORICE Julien | Vital Concept Cycling Club | 49:07 | ||
115. | WALSCHEID Max | Team Sunweb | 49:37 | ||
116. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 50:10 | ||
117. | HUFF Charles Bradley | Rally Cycling | 52:14 | ||
118. | WELTEN Bram | Fortuneo - Samsic | 54:42 | ||
119. | STALNOV Nikita | Astana Pro Team | 55:06 | ||
120. | WIPPERT Wouter | Roompot - Nederlandse Loterij | 59:59 | ||
121. | BOECKMANS Kris | Vital Concept Cycling Club | 1:00:05 | ||
122. | VALLÉE Boris | Wanty - Groupe Gobert | 1:00:26 |
Cieľové stúpanie |
6. | 18.2. | Mouj Muscat > Matrah Cornich | 136 km | Kristoff |
profil etapy, 1396 nastúpaných metrov (© Lasterketa Burua / cronoescalada.com) |
Po vrchárskom gala-predstavení Astany, ktoré rozhodlo klasifikáciu, uzatvorila podujatie šprintérska etapa. Najrýchlejší borci trpezlivo čakali na svoju ďalšiu príležitosť, preto sme videli na štarte veľmi odhodlaných šprintérov, ktorí chceli napodobniť triumf Bryana Coquarda.
Do brejku sa dostali Rémi Cavagna (Quick-Step Floors), Maxime Farazijn (Sport Vlaanderen), Xandro Meurisse (Wanty-Groupe), Pim Ligthart (Roompot) a Fabricio Ferrari (Caja Rural), ktorí boli odhodlaní bojovať proti pelotónu. Sila šprintérskych celkov sa napokon prejavila, ale výborný tempár Rémi Cavagna chcel vytvoriť prekvapenie. Belgický jazdec trápil hlavnú skupinu ešte päť kilometrov pred cieľom, keď mal k dobru vyše pol minúty, a túto hektickú situáciu napokon vyriešil celok Kaťuša - Alpecin, ktorý chytil Cavagnu 2500 metrov pred páskou.
Aktivita tohto tímu však rozdrobila hlavnú skupinu, ale nijako neohrozila záverečný špurt, v ktorom sa presadil Alexander Kristoff. Nórsky cyklista sa prvýkrát radoval po prestupe do tímu UAE Emirates a svojich kolegov patrične odmenil za celodenný výkon na čele pelotónu. Kristoff pozná veľmi dobre dojazd v Matrach Cornich, v tomto finále bol najsilnejší tretíkrát v rade. Na druhej priečke preťal pásku víťaz úvodnej previerky Bryan Coquard, ktorý začína splácať dôveru tímu Vital Concept, a potom finišoval Giacomo Nizzolo. taliansky šprintér sa dostal na začiatku sezóny do dobrého tempa po minuloročných zdravotných peripetiách.
V celkovom poradí už nenastali žiadne zmeny, najväčší titul v kariére vybojoval Alexej Lutšenko, ktorý svojím výkonom na Zelenej hore rapídne zdvihol svoju lezeckú hodnotu. Aj druhú priečku v GC brala Astana, kazašský celok môže byť veľmi spokojný, akým spôsobom odštartoval nový ročník Miguel Angel López. Tretie miesto získal Gorka Izagirre, ktorý si po tomto výsledku určite vylepší svoju pozíciu v tíme Bahrajn - Merida, a potom sa objavil v poradí Jesús Herrada. Cofidis zobral do svojich služieb tohto španielskeho pretekára práve preto, aby ho zviditeľňoval na etapových podujatiach, a zatiaľ sa mu táto investícia vypláca.
Výsledky | ||||||||
1. | KRISTOFF Alexander | UAE Team Emirates | 3:11:29 | 20 | ||||
2. | COQUARD Bryan | Vital Concept Cycling Club | 00:00 | 10 | ||||
3. | NIZZOLO Giacomo | Trek - Segafredo | 00:00 | 5 | ||||
4. | CORT NIELSEN Magnus | Astana Pro Team | 00:00 | |||||
5. | HAAS Nathan | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | |||||
6. | MARTINELLI Davide | Quick-Step Floors | 00:00 |
7. | CAPIOT Amaury | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
8. | VAN AVERMAET Greg | BMC Racing Team | 00:00 | ||
9. | DECLERCQ Benjamin | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
10. | GERTS Floris | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
11. | DOUBEY Fabien | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
12. | EIKING Odd Christian | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
13. | CAPECCHI Eros | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
14. | HERRADA Jesús | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
15. | DANIEL Maxime | Fortuneo - Samsic | 00:00 | ||
16. | DEVENYNS Dries | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
17. | NIBALI Vincenzo | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
18. | LUTSENKO Alexej | Astana Pro Team | 00:00 | ||
19. | IZAGIRRE Gorka | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
20. | KUDUS Merhawi | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
21. | CARBEL Michael | Fortuneo - Samsic | 00:00 | ||
22. | VAN RENSBURG Jacques | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
23. | LOPEZ Miguel Angel | Astana Pro Team | 00:00 | ||
24. | COSTA Rui | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
25. | HOLLENSTEIN Reto | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
26. | ROCHE Nicolas | BMC Racing Team | 00:00 | ||
27. | VISCONTI Giovanni | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
28. | BETTIOL Alberto | BMC Racing Team | 00:00 | ||
29. | FERRARI Roberto | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
30. | YSSAAD Yannis | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
31. | BOARO Manuele | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
32. | LUNKE Sindre Skjøstad | Fortuneo - Samsic | 00:00 | ||
33. | MANZIN Lorrenzo | Vital Concept Cycling Club | 00:00 | ||
34. | WIPPERT Wouter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
35. | CHRISTIAN Mark | Aqua Blue Sport | 00:00 | ||
36. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
37. | ARANBURU Alex | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
38. | ANTONINI Simone | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
39. | TERPSTRA Niki | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
40. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
41. | KUZNECOV Vjačeslav | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
42. | OIEN Justin | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
43. | DELTOMBE Kevin | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
44. | PIBERNIK Luka | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
45. | FELLINE Fabio | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
46. | THEUNS Edward | Team Sunweb | 00:00 | ||
47. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
48. | PEARSON Daniel | Aqua Blue Sport | 00:00 | ||
49. | BERHANE Natnael | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
50. | CARPENTER Robin | Rally Cycling | 00:00 | ||
51. | CAVAGNA Rémi | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
52. | CRAS Steff | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
53. | VAN GINNEKEN Sjörd | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
54. | PERICHON Pierre-Luc | Fortuneo - Samsic | 00:00 | ||
55. | IRIZAR Markel | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
56. | NAVARRO Daniel | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
57. | FENN Andrew | Aqua Blue Sport | 00:00 | ||
58. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
59. | KANGERT Tanel | Astana Pro Team | 00:00 | ||
60. | MARCATO Marco | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
61. | WALSCHEID Max | Team Sunweb | 00:00 | ||
62. | HIRT Jan | Astana Pro Team | 00:00 | ||
63. | DECLERCQ Tim | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
64. | CELANO Danilo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
65. | BOSWELL Ian | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
66. | EDET Nicolas | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
67. | JAKOBSEN Fabio | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
68. | STETINA Peter | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
69. | FRÖHLINGER Johannes | Team Sunweb | 00:00 | ||
70. | NIEMIEC Przemyslaw | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
71. | FRAILE Omar | Astana Pro Team | 00:00 | ||
72. | BOUHANNI Nacer | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
73. | DUNNE Conor | Aqua Blue Sport | 00:24 | ||
74. | TROIA Oliviero | UAE Team Emirates | 00:35 | ||
75. | PEDERSEN Casper | Aqua Blue Sport | 00:47 | ||
76. | VAN LERBERGHE Bert | Cofidis, Solutions Crédits | 00:55 | ||
77. | LEMOINE Cyril | Cofidis, Solutions Crédits | 00:55 | ||
78. | IRISARRI Jon | Caja Rural - Seguros RGA | 01:05 | ||
79. | RÉZA Kévin | Vital Concept Cycling Club | 01:11 | ||
80. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 01:22 | ||
81. | VAN ROOY Kenneth | Sport Vlaanderen - Baloise | 01:22 | ||
82. | DE VOS Adam | Rally Cycling | 01:22 | ||
83. | KREDER Wesley | Wanty - Groupe Gobert | 01:27 | ||
84. | DLAMINI Nickolas | Dimension Data for Qhubeka | 01:27 | ||
85. | REIJNEN Kiel | Trek - Segafredo | 01:27 | ||
86. | VENTOSO Francisco | BMC Racing Team | 01:27 | ||
87. | VACHON Florian | Fortuneo - Samsic | 01:31 | ||
88. | FERRARI Fabricio | Caja Rural - Seguros RGA | 02:07 | ||
89. | VALLÉE Boris | Wanty - Groupe Gobert | 02:07 | ||
90. | SCHAR Michael | BMC Racing Team | 02:07 | ||
91. | CURVERS Roy | Team Sunweb | 02:07 | ||
92. | BERNARD Julien | Trek - Segafredo | 02:07 | ||
93. | DURAŠEK Kristijan | UAE Team Emirates | 02:11 | ||
94. | CHETOUT Loïc | Cofidis, Solutions Crédits | 02:13 | ||
95. | GERARD Arnaud | Fortuneo - Samsic | 02:13 | ||
96. | DE GENDT Aime | Sport Vlaanderen - Baloise | 02:13 | ||
97. | STALNOV Nikita | Astana Pro Team | 02:39 | ||
98. | SCHULTZ Nick | Caja Rural - Seguros RGA | 02:52 | ||
99. | FARAZIJN Maxime | Sport Vlaanderen - Baloise | 02:52 | ||
100. | STAMSNIJDER Tom | Team Sunweb | 02:52 | ||
101. | DE BACKER Bert | Vital Concept Cycling Club | 02:52 | ||
102. | PATE Danny | Rally Cycling | 02:52 | ||
103. | YOUNG Eric | Rally Cycling | 02:52 | ||
104. | DOUGALL Nick | Dimension Data for Qhubeka | 02:52 | ||
105. | PLANCKAERT Baptiste | Kaťuša - Alpecin | 03:22 | ||
106. | MORICE Julien | Vital Concept Cycling Club | 03:28 | ||
107. | WELTEN Bram | Fortuneo - Samsic | 03:38 | ||
108. | WARLOP Jordi | Sport Vlaanderen - Baloise | 03:53 | ||
109. | NIBALI Antonio | Bahrain Merida Pro Team | 04:13 | ||
110. | BOZIČ Borut | Bahrain Merida Pro Team | 04:13 | ||
111. | VAN HOOYDONCK Nathan | BMC Racing Team | 04:30 | ||
112. | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | 04:30 | ||
113. | LIGTHART Pim | Roompot - Nederlandse Loterij | 05:40 | ||
114. | BOECKMANS Kris | Vital Concept Cycling Club | 05:42 | ||
115. | CONCI Nicola | Trek - Segafredo | 08:04 | ||
116. | MAGNER Ty | Rally Cycling | 08:27 | ||
OTL | BLYTHE Adam | Aqua Blue Sport | 08:27 | ||
DNF | DAVIES Scott | Dimension Data for Qhubeka | odstúpil | ||
DNF | DRUCKER Jean-Pierre | BMC Racing Team | odstúpil | ||
DNF | HUFF Charles Bradley | Rally Cycling | odstúpil | ||
DNF | LE BON Johan | Vital Concept Cycling Club | odstúpil | ||
DNF | TUSVELD Martijn | Team Sunweb | odstúpil |
Konečné poradie pretekov | ||||||||
1. | LUTSENKO Alexej | Astana Pro Team | 22:49:50 | 200 | ||||
2. | LOPEZ Miguel Angel | Astana Pro Team | 00:11 | 150 | ||||
3. | IZAGIRRE Gorka | Bahrain Merida Pro Team | 00:28 | 125 | ||||
4. | HERRADA Jesús | Cofidis, Solutions Crédits | 00:30 | 100 | ||||
5. | HAAS Nathan | Kaťuša - Alpecin | 00:32 | 85 | ||||
6. | DEVENYNS Dries | Quick-Step Floors | 01:05 | 70 | ||||
7. | NAVARRO Daniel | Cofidis, Solutions Crédits | 01:14 | 60 | ||||
8. | EIKING Odd Christian | Wanty - Groupe Gobert | 01:24 | 50 | ||||
9. | KUDUS Merhawi | Dimension Data for Qhubeka | 01:29 | 40 | ||||
10. | COSTA Rui | UAE Team Emirates | 01:37 | 35 |
11. | PEARSON Daniel | Aqua Blue Sport | 01:54 | 30 | |
12. | NIBALI Vincenzo | Bahrain Merida Pro Team | 02:02 | 25 | |
13. | DOUBEY Fabien | Wanty - Groupe Gobert | 02:02 | 20 | |
14. | VISCONTI Giovanni | Bahrain Merida Pro Team | 02:15 | 15 | |
15. | STETINA Peter | Trek - Segafredo | 02:16 | 10 | |
16. | VAN AVERMAET Greg | BMC Racing Team | 02:17 | 5 | |
17. | CAPECCHI Eros | Quick-Step Floors | 02:34 | 5 | |
18. | CHRISTIAN Mark | Aqua Blue Sport | 03:06 | 5 | |
19. | ROCHE Nicolas | BMC Racing Team | 03:15 | 5 | |
20. | EDET Nicolas | Cofidis, Solutions Crédits | 03:15 | 5 | |
21. | ARANBURU Alex | Caja Rural - Seguros RGA | 03:48 | 5 | |
22. | LUNKE Sindre Skjøstad | Fortuneo - Samsic | 05:40 | 5 | |
23. | BERHANE Natnael | Dimension Data for Qhubeka | 05:45 | 5 | |
24. | CRAS Steff | Kaťuša - Alpecin | 05:47 | 5 | |
25. | DELTOMBE Kevin | Sport Vlaanderen - Baloise | 06:23 | 5 | |
26. | BOSWELL Ian | Kaťuša - Alpecin | 06:30 | 5 | |
27. | GERTS Floris | Roompot - Nederlandse Loterij | 06:42 | 5 | |
28. | HIRT Jan | Astana Pro Team | 07:18 | 5 | |
29. | VAN GINNEKEN Sjörd | Roompot - Nederlandse Loterij | 07:36 | 5 | |
30. | PERICHON Pierre-Luc | Fortuneo - Samsic | 08:05 | 5 | |
31. | DECLERCQ Benjamin | Sport Vlaanderen - Baloise | 08:06 | 3 | |
32. | DECLERCQ Tim | Quick-Step Floors | 09:08 | 3 | |
33. | FELLINE Fabio | Trek - Segafredo | 09:23 | 3 | |
34. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 09:29 | 3 | |
35. | NIEMIEC Przemyslaw | UAE Team Emirates | 09:41 | 3 | |
36. | THEUNS Edward | Team Sunweb | 10:29 | 3 | |
37. | BERNARD Julien | Trek - Segafredo | 10:31 | 3 | |
38. | TERPSTRA Niki | Quick-Step Floors | 11:27 | 3 | |
39. | CELANO Danilo | Caja Rural - Seguros RGA | 11:35 | 3 | |
40. | CONCI Nicola | Trek - Segafredo | 12:13 | 3 | |
41. | MARCATO Marco | UAE Team Emirates | 12:15 | ||
42. | KANGERT Tanel | Astana Pro Team | 12:18 | ||
43. | VAN RENSBURG Jacques | Dimension Data for Qhubeka | 12:27 | ||
44. | BOARO Manuele | Bahrain Merida Pro Team | 13:10 | ||
45. | FRAILE Omar | Astana Pro Team | 13:21 | ||
46. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 13:28 | ||
47. | KRISTOFF Alexander | UAE Team Emirates | 14:36 | ||
48. | BETTIOL Alberto | BMC Racing Team | 14:37 | ||
49. | CAVAGNA Rémi | Quick-Step Floors | 14:44 | ||
50. | IRISARRI Jon | Caja Rural - Seguros RGA | 15:07 | ||
51. | HOLLENSTEIN Reto | Kaťuša - Alpecin | 16:39 | ||
52. | REIJNEN Kiel | Trek - Segafredo | 16:50 | ||
53. | CORT NIELSEN Magnus | Astana Pro Team | 17:06 | ||
54. | NIBALI Antonio | Bahrain Merida Pro Team | 18:10 | ||
55. | IRIZAR Markel | Trek - Segafredo | 18:58 | ||
56. | VACHON Florian | Fortuneo - Samsic | 18:58 | ||
57. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 18:59 | ||
58. | PIBERNIK Luka | Bahrain Merida Pro Team | 19:22 | ||
59. | FRÖHLINGER Johannes | Team Sunweb | 19:34 | ||
60. | FERRARI Fabricio | Caja Rural - Seguros RGA | 19:39 | ||
61. | ANTONINI Simone | Wanty - Groupe Gobert | 19:53 | ||
62. | SCHAR Michael | BMC Racing Team | 19:59 | ||
63. | VAN ROOY Kenneth | Sport Vlaanderen - Baloise | 20:24 | ||
64. | DURAŠEK Kristijan | UAE Team Emirates | 20:40 | ||
65. | CARPENTER Robin | Rally Cycling | 20:42 | ||
66. | GERARD Arnaud | Fortuneo - Samsic | 24:35 | ||
67. | MANZIN Lorrenzo | Vital Concept Cycling Club | 24:39 | ||
68. | FENN Andrew | Aqua Blue Sport | 24:52 | ||
69. | KUZNECOV Vjačeslav | Kaťuša - Alpecin | 24:55 | ||
70. | DANIEL Maxime | Fortuneo - Samsic | 25:28 | ||
71. | PEDERSEN Casper | Aqua Blue Sport | 25:36 | ||
72. | LEMOINE Cyril | Cofidis, Solutions Crédits | 25:45 | ||
73. | DE VOS Adam | Rally Cycling | 26:21 | ||
74. | CAPIOT Amaury | Sport Vlaanderen - Baloise | 26:56 | ||
75. | COQUARD Bryan | Vital Concept Cycling Club | 27:40 | ||
76. | DLAMINI Nickolas | Dimension Data for Qhubeka | 27:42 | ||
77. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 27:53 | ||
78. | KREDER Wesley | Wanty - Groupe Gobert | 29:20 | ||
79. | MARTINELLI Davide | Quick-Step Floors | 29:21 | ||
80. | NIZZOLO Giacomo | Trek - Segafredo | 29:30 | ||
81. | CURVERS Roy | Team Sunweb | 30:50 | ||
82. | WARLOP Jordi | Sport Vlaanderen - Baloise | 31:30 | ||
83. | CARBEL Michael | Fortuneo - Samsic | 32:42 | ||
84. | DE GENDT Aime | Sport Vlaanderen - Baloise | 32:47 | ||
85. | DOUGALL Nick | Dimension Data for Qhubeka | 32:49 | ||
86. | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | 32:58 | ||
87. | PATE Danny | Rally Cycling | 33:08 | ||
88. | VENTOSO Francisco | BMC Racing Team | 34:04 | ||
89. | DUNNE Conor | Aqua Blue Sport | 35:13 | ||
90. | VAN HOOYDONCK Nathan | BMC Racing Team | 35:53 | ||
91. | YSSAAD Yannis | Caja Rural - Seguros RGA | 36:00 | ||
92. | OIEN Justin | Caja Rural - Seguros RGA | 36:44 | ||
93. | BOUHANNI Nacer | Cofidis, Solutions Crédits | 37:19 | ||
94. | RÉZA Kévin | Vital Concept Cycling Club | 37:25 | ||
95. | LIGTHART Pim | Roompot - Nederlandse Loterij | 38:21 | ||
96. | PLANCKAERT Baptiste | Kaťuša - Alpecin | 38:27 | ||
97. | TROIA Oliviero | UAE Team Emirates | 38:29 | ||
98. | SCHULTZ Nick | Caja Rural - Seguros RGA | 40:08 | ||
99. | BOZIČ Borut | Bahrain Merida Pro Team | 40:54 | ||
100. | DE BACKER Bert | Vital Concept Cycling Club | 41:07 | ||
101. | FARAZIJN Maxime | Sport Vlaanderen - Baloise | 41:24 | ||
102. | STAMSNIJDER Tom | Team Sunweb | 41:56 | ||
103. | VAN LERBERGHE Bert | Cofidis, Solutions Crédits | 43:39 | ||
104. | FERRARI Roberto | UAE Team Emirates | 45:33 | ||
105. | YOUNG Eric | Rally Cycling | 46:44 | ||
106. | JAKOBSEN Fabio | Quick-Step Floors | 48:15 | ||
107. | CHETOUT Loïc | Cofidis, Solutions Crédits | 48:21 | ||
108. | WALSCHEID Max | Team Sunweb | 49:37 | ||
109. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 50:10 | ||
110. | MORICE Julien | Vital Concept Cycling Club | 52:35 | ||
111. | MAGNER Ty | Rally Cycling | 53:50 | ||
112. | STALNOV Nikita | Astana Pro Team | 57:45 | ||
113. | WELTEN Bram | Fortuneo - Samsic | 58:20 | ||
114. | WIPPERT Wouter | Roompot - Nederlandse Loterij | 59:59 | ||
115. | VALLÉE Boris | Wanty - Groupe Gobert | 1:02:33 | ||
116. | BOECKMANS Kris | Vital Concept Cycling Club | 1:05:47 |