1. 14.2. rovinata etapa ciel rovina Mijas > Granada 196 km Boudat
2. 15.2. rovinata etapa ciel rovina Otura > La Guardia de Jaén 140 km Poels
3. 16.2. zvlnena etapa ciel rovina Mancha Real > Herrera 166 km Modolo
4. 17.2. rovinata etapa ciel rovina Sevilla > Alcalá los Gazules 194 km Wellens
5. 18.2. rovinata etapa ciel rovina Barbate > Barbate 14 km De la Cruz
 
 

Vuelta a Andalucia / Ruta del Sol 2018 - 1. etapa, streda 14. februára

1. 14.2. rovinata etapa ciel rovina Mijas > Granada 196 km Boudat
 
andalucia 1
profil etapy, 4657 nastúpaných metrov (© vueltaandalucia.es)
 
 
Hneď na začiatku podujatia striehla kopcovitá etapa, v druhej časti bolo pripravených až päť stúpaní, tie však nedosahovali prudké sklony. To posledné z nich, Alto de la Mlaha (2,8 km, 4,4 %), vrcholilo necelých dvadsať kilometrov pred cieľom, potom už nasledovali jednoduché úseky. Etapa mohla byť zakončená špurtom okresaného balíka, ale presadiť sa mohli aj utečenci, pretože na pretekoch nefigurovali takmer žiadni šprintéri, s výnimkou Sachu Modola.

Jazdu pred pelotónom si vyskúšali Lluis Mas (Caja Rural), Txomin Juaristi (Euskadi), Garikoitz Bravo (Euskadi-Murias), Silvan Dillier (Ag2r) a Romain Sicard (Direct Energie), ktorí dokázali držať stabilný rozdiel medzi skupinami na úrovni piatich minút, a to aj vtedy, keď sa dostali do kopcov. Vedúca skupina sa spoliehala na tempárske schopnosti Dilliera, ktorý v tomto roku prvýkrát preteká za Ag2r, v úniku sa pohybovali aj skúsení Mas so Sicardom či dvaja miestni jazdci, takže utečenci živili nádej, že v balíku sa nenájde nikto, kto pôjde tvrdo za etapovým triumfom.
 
EF Education však veril, že Sacha Modolo dokáže prežiť všetky stúpania v hlavnej skupine, preto americká zostava kontrolovala náskok brejku. A na všetko chcel dohliadnuť aj tím Sky. Na predposlednom kopci vypadol z vedúcej skupiny Txomin Juaristi a náskok utečencov začal klesať, pretože v pelotóne začala pracovať aj Astana. Kazašská zostava chcela ťažké preteky, aby vo finále mohol úspešne špurtovať LL Sánchez. 
 
Na čele pretekov vydržal najdlhšie bojovať Silvan Dillier, ktorý sa nechcel vzdať za žiadnu cenu, ale švajčiarsky národný šampión sa musel skloniť pred dnešnou silou Astany dvanásť kilometrov pred cieľom.
 
Vzhľadom k tomu, že v balíku chýbali šprintéri, vo finále sme nevideli tradičnú hektickú bitku o pozície, ale pozíciu si vytvárali EF Education alebo Movistar, a úvodnú etapu napokon uchmatol Thomas Boudat (Direct Energie), ktorý veľmi tesne zdolal  Sachu Modola.
 
Taliansky jazdec si už bol istý svojím triumfom a zdvihol ruky nad hlavu, ale na druhej strane cesty šikovne hodil bicykel na pásku Thomas Boudat, ktorý tak vypálil rybník všetkým súperom. Nezachytil to ani objektív fotografa organizátorov. 23-ročný francúzsky jazdec získal najväčší triumf v doterajšej kariére, ešte nikdy sa nepresadil v takejto konkurencii. Oči pre plač zostali pre Sachu Modola, ktorý neodmenil spolujazdcov za celodennú prácu etapovým triumfom, a po tvrdej jazde v záverečnej časti etapy obišla naprázdno aj Astana
 
 
modolo 18 triumf andaluciaf
Takmer triumf Modola (© 65ª Ruta del Sol, Vuelta Andalucia / By Karlis Medrano)
 
 
Výsledky
1. BOUDAT Thomas Direct Energie 5:21:39 20
2. MODOLO Sacha EF Education First - Drapac link ikonka 00:00 10
3. VENTURINI Clément Ag2r La Mondiale link ikonka 00:00 5
4. PASQUALON Andrea Wanty - Groupe Gobert 00:00  
5. VAN DER SANDE Tosh Lotto Soudal link ikonka 00:00  
6. BARBERO Carlos Movistar Team link ikonka 00:00  
 
Zobraziť kompletné výsledky
 
 
video v clanku ikonka ciernaŠprintérska koncovka etapy
 
 

Vuelta a Andalucia / Ruta del Sol 2018 - 2. etapa, štvrtok 15 . februára

2. 15.2. rovinata etapa ciel rovina Otura > La Guardia de Jaén 140 km Poels
 
andalucia 2
profil etapy, 2825 nastúpaných metrov (© vueltaandalucia.es)
 
 
Celková klasifikácia sa lámala už v druhej etape, organizátori zaradili na jej koniec ťažký kopec. Alto Allandas (5,2 km; 8,9 %) bola poriadna lezecká prekážka, ktorá dosahovala maximum 21 percent a záverečných 3500 metrov sa odohralo na priemernom sklone 11,5 percent, čo bola pekná ponuka pre najlepších vrchárov, aby zabojovali o etapový triumf a líderský dres. Hlavná pozornosť tak smerovala na Frooma, Poelsa, Landu, Fuglsanga, Hermansa alebo Kruijswijka.

Na cyklistov čakalo len 140 kilometrov a táto pomerne krátka porcia prebehla vo svižnom tempe. V úniku sa ukázali Cuadros (Caja Rural), Sanz (Euskadi-Murias), Rubio (Burgos), Kasperkiewicz (Delko), Gougeard (Ag2r), Eenkhoorn (Lotto-Jumbo), Meijers (Roompot), Hatsuyama (Nippo) a Verwilst (Sport Vlaanderen), ktorí získali k dobru necelých osem minút. V balíku udržiavali tempo Sky a Astana, obidve zostavy dávali jasne najavo, že chcú v dnešnej etape uspieť. Akonáhle sa jazdci dostali na kopcovitú časť, náskok utečencov išiel nadol.
 
Po predposlednom hodnotenom stúpaní vydržali vo vedúcej skupine už iba Gougeard, Eenkhoorn a Rubio, v balíku nasadila dobré tempo Astana. Kazašský celok naďalej ukrajoval z náskoku vedúcej trojice, ostatné tímy spokojne šetrili energiu na záverečný kopec. Gougeard a Rubio sa držali statočne, ešte na začiatku cieľového kopca mali k dobru jednu minútu. Potom odpadol Gougeard a na prudkých sklonoch mal problémy aj Rubio.
 
Akonáhle sa dostala hlavná skupina na tvrdé gradienty, zaútočil Jakob Fuglsang, o malú chvíľu ho napodobnili aj Mikel Landa a Tim Wellens, následne sa k nim pridal Wout Poels. Táto aktivita rozdelila skupinu favoritov, ale pred vrcholom sa tí najlepší spojili na čele pretekov.
 
Následne predviedol pekný pokus Wellens, ktorý získal aj slušný náskok, ale na prudkých sklonoch nedokázal udržať potrebné tempo až do cieľa a ostatní ho dobehli. O etapový triumf bojovali spolu s ním Poels, Fuglsang, Landa, LL Sánchez, Poels a práve holandský jazdec vo finále správne načasoval svoj útok a predviedol silné zrýchlenie, čo mu zaručilo výhru. Za ním preťali pásku LL Sánchez a Tim Wellens, potom finišovali Landa a Fuglsang
 
 
wellens 18 utok andaluciaf
Útok Tima Wellensa (© 65ª Ruta del Sol, Vuelta Andalucia / By Karlis Medrano)
 
 
Najťažší dojazd na podujatí ovládol Wout Poels. Celkový víťaz pretekov z roku 2016 jazdil na cieľovom kopci s veľkou chuťou, púšťal sa do akcie s hlavnými favoritmi a napokon im všetkým ušiel pred páskou. Na takomto stromom kopci však získal len malú časovú výhodu, celkové poradie tak rozhodne nedeľňajšia časovka. Veľmi dobre pôsobila Astana, ale ani dnes jej aktívny výkon nepriniesol etapový triumf. Jakob Fuglsang sa snažil útočiť a LL Sánchez čakal na záverečný špurt, preto musel byť sklamaný, aký razantný nástup predviedol Poels.
 
Vo finále kvalitne bojoval Tim Wellens, ktorý si vytvoril dobrú pozíciu pred časovkou, a medzi najlepšími figuroval aj Mikel Landa, jeho ataku sme sa však nedočkali. Na cieľovom kopci vydal zo seba maximum Chris Froome, ktorý sa nenaháňal za súpermi, ale stavil na svoje tempo. Vo finále sa vrátil do skupiny favoritov, ale ich záverečné zrýchlenia boli nad jeho sily.     
 
 
poels 18 triumf andaluciaf
Wout Poels v cieli (© 65ª Ruta del Sol, Vuelta Andalucia / By Karlis Medrano)
 
 
Výsledky
1. POELS Wout Team Sky link ikonka 3:38:04 20
2. SÁNCHEZ Luis Leon Astana Pro Team link ikonka 00:02 10
3. WELLENS Tim Lotto Soudal link ikonka 00:02 5
4. LANDA Mikel link ikonka Movistar Team link ikonka 00:04  
5. FUGLSANG Jakob Astana Pro Team link ikonka 00:04  
6. SOLER Marc Movistar Team link ikonka 00:17  
 
Zobraziť kompletné výsledky
 
 
Priebežné poradie pretekov po etape
1. POELS Wout Team Sky link ikonka 8:59:43 5
2. SÁNCHEZ Luis Leon Astana Pro Team link ikonka 00:02  
3. WELLENS Tim Lotto Soudal link ikonka 00:02  
4. LANDA Mikel link ikonka Movistar Team link ikonka 00:04  
5. FUGLSANG Jakob Astana Pro Team link ikonka 00:04  
6. SOLER Marc Movistar Team link ikonka 00:17  
 
Zobraziť kompletné poradie
 
 
video v clanku ikonka ciernaPosledné kilometre etapy
 
 

Vuelta a Andalucia / Ruta del Sol 2018 - 3. etapa, piatok 16. februára

3. 16.2. zvlnena etapa ciel rovina Mancha Real > Herrera 166 km Modolo
 
andalucia 3
profil etapy, 2963 nastúpaných metrov (© vueltaandalucia.es)
 
 
Najjednoduchšia etapa na pretekoch obsahovala len dva menšie kopce a jednoduchý dojazd, preto bolo všetko pripravené na druhý hromadný špurt balíka. V úvodnej previerke sa našlo hneď niekoľko rýchlych jazdcov, ktorí si verili na šprintérsku koncovku, takže utečenci nemali dostať voľnú ruku. Na revanš myslel Sacha Modolo, ktorý chcel predviesť víťazné gesto a aj skutočne vyhrať etapu.

Vo vedúcej skupine pracovali štyria cyklisti, Marco Minnaard (Wanty Groupe), Álvaro Cuadros (Caja Rural), Héctor Sáez (Euskadi-Murias) a Oscar Cabedo (Burgos) jazdili s obmedzeným náskokom, ktorý atakoval tri minúty. Zástupcovia Caja Rural a Euskadi - Murias nechýbali v úniku ani jeden deň, Álvaro Cuadros sa pohyboval v brejku aj včera. Na začiatku sa odohral pád, po ktorom musel odstúpiť Amaro Antunes (CCC Sprandi), deviaty muž včerajšieho dojazdu.
 
Tím Sky si postrážil väčšiu časť etapy, potom mu pomohol EF Education, ktorý mal dnes víťazné chúťky. V závere sa objavili na čele balíka aj farby Direct Energie, francúzsky celok chcel zopakovať svoj triumf z prvého dňa. V úniku dokázali najdlhšie bojovať Cuadros a Sáez, ich púť sa skončila dvanásť kilometrov pred cieľom. Tesne pred páskou sa nachádzalo menšie stúpanie, kde tlačil na pílu najmä Ag2r, aby oslabil súperov Clementa Venturiniho, ale všetci najrýchlejší jazdci zostali na čele balíka.    
 
Vo finále bol rozhodujúcim momentom prechod cez poslednú zákrutu, ktorá striehla len štyristo metrov pred cieľom. Najlepšiu pozíciu si tu vytvoril Sacha Modolo, ktorý už nepripustil žiadne prekvapenie a jasne ovládol tretiu etapu. Taliansky jazdec prebehol cez kľúčovú zákrutu na samom čele balíka, potom si počkal na správny moment, a keď vyrazil dopredu, nikoho už pred seba nepustil. Modolo tak definitívne získal prvý triumf po prestupe do EF Education.
 
 
etapa 3 5
Triumf Sachu Modola (© 65ª Ruta del Sol, Vuelta Andalucia / By Karlis Medrano)
 
 
Na druhej priečke skončil Carlos Barbero a do šprintu sa zapojil aj mladý kolumbijský jazdec Nelson Soto. Záujem o etapu prejavil aj Oscar Gatto, ale ten nemal na konci potrebnú rýchlosť. V celkovom poradí zostalo všetko po starom, červený dres udržal Wout Poels.
 
 
Výsledky
1. MODOLO Sacha EF Education First - Drapac link ikonka 3:48:17 20
2. BARBERO Carlos Movistar Team link ikonka 00:00 10
3. SOTO Nelson Andres Caja Rural - Seguros RGA 00:00 5
4. GATTO Oscar Astana Pro Team link ikonka 00:00  
5. HOFLAND Moreno Lotto Soudal link ikonka 00:00  
6. ABERASTURI Jon Euskadi - Murias 00:00  
 
Zobraziť kompletné výsledky
 
 
Priebežné poradie pretekov po etape
1. POELS Wout Team Sky link ikonka 12:48:00 5
2. SÁNCHEZ Luis Leon Astana Pro Team link ikonka 00:02  
3. WELLENS Tim Lotto Soudal link ikonka 00:02  
4. LANDA Mikel link ikonka Movistar Team link ikonka 00:04  
5. FUGLSANG Jakob Astana Pro Team link ikonka 00:04  
6. SOLER Marc Movistar Team link ikonka 00:17  
 
Zobraziť kompletné poradie
 
 
video v clanku ikonka ciernaHromadný dojazd etapy
 
 

Vuelta a Andalucia / Ruta del Sol 2018 - 4. etapa, sobota 17. februára

4. 17.2. rovinata etapa ciel rovina Sevilla > Alcalá los Gazules 194 km Wellens
 
andalucia 4
profil etapy, 2955 nastúpaných metrov (© vueltaandalucia.es)
 
 
Pred rozhodujúcou časovkou bola pripravená zaujímavá etapa. Pomerne jednoduchý profil osviežili dva výkriky. Najskôr to bolo stúpanie Puerto de los Palomas (10,5 km; 8,3 %), po ktorom nasledoval ešte prudší, no krátky kopec, a vo finále drsný finiš na dlažobných kockách, kde posledných 1200 metrov prekročilo desať percent. Vo vyrovnanej klasifikácii sa tu mohli vytvoriť malé rozdiely aj medzi favoritmi a etapový triumf mohli konečne uchmatnúť utečenci.

Preto sa objavilo v úniku až trinásť jazdcov, ktorí verili, že dnes môžu uspieť, ale spomínané ťažké stúpania v polovici etapy zničili ich nádeje. Výbornú prácu tu doviedol najmä Movistar, po ktorého aktivite vytvorili novú vedúcu skupinu Amador a Carretero, a na čele zostal z pôvodného úniku aj Vanmarcke (EF Education). Hector Ceretero v zjazde stratil kontakt s vedúcou dvojicu a po týchto dvoch kopcoch sa rozdelil aj pelotón. 
 
V druhej časti etapy si zobral pelotón pod patronát tím Astana, LL Sánchez mal výbornú šancu vybojovať triumf na takomto cieľovom stúpaní. A kazašský celok cítil svoju šancu, pretože na čele pretekov sa pohybovali len dvaja jazdci. Do aktivity sa zapojil aj Sky, Wout Poels túžil zopakovať svoj úspech z druhej etapy. Amador a Vanmarcke boli silným protivníkom vo vedúcej skupine, ale balík išiel veľmi rýchlo. Na trati sme videli pekný súboj medzi nimi a Astanou so Sky, pred záverečným výstupom sa bojovalo o každú sekundu.
 
Tesne pred cieľom mal defekt Chris Froome, ktorý sa potom motal v kolóne vozidiel a tím Sky prestal ťahať na čele balíka, čo bola výhoda pre vedúcu dvojicu, ale Amador a Vanmarcke boli chytení na začiatku cieľového kopca.
 
Potom ihneď vyrazili dopredu Mikel Landa a Tim Wellens, obidvaja udržali vedenie až do cieľa a na kockách pred cieľom mal najviac energie belgický cyklista. Mikel Landa získal druhé miesto, následne preťali pásku Fuglsang a Poels, ktorý stratil celkové vedenie. 
 
 
etapa 4 6
Tim Wellens v cieli (© 65ª Ruta del Sol, Vuelta Andalucia / By Karlis Medrano)
 
 
Záverečný kopec vytvoril pekný súboj najlepších vrchárov, v ktorom dominovali Tim Wellens a Mikel Landa. Obidvaja si vybudovali náskok pred ostatnými na najťažších úsekoch a na finále si ušetril najviac síl Wellens. Jazdec tímu Lotto - Soudal sa prezentuje na začiatku roka vo vynikajúcej forme, kvalitný výkon predviedol už v druhej etape, ale až dnes získal etapový triumf. Po tomto predstavení sa dostal na vedúcu priečku v poradí a v zajtrajšej časovke bude bojovať o titul. Celkom zaslúžene.  
 
Cieľový kopec sadol aj Landovi, uvidíme, ako sa mu bude dariť v ITT proti lepším tempárom. Tretie miesto získal Jakob Fuglsang, ktorý zachránil česť Astany, pretože LL Sánchez nedokázal nasledovať dvoch najsilnejších, hoci sa snažil, ale potom na to doplatil. Wout Poels zaostal o trinásť sekúnd, nepredviedol taký super-výkon ako v druhej etape, ale statočne ubránil svoju šancu na celkový triumf.
 
V celkovom poradí sa odohrá v časovke hlavný súboj o titul medzi Wellensom a Poelsom, medzi ktorými je iba jedenásť sekúnd, aktuálne druhý Landa bude mať čo robiť, aby ubránil pozíciu na stupňoch víťazov, pretože na túto pozíciu si budú brúsiť zuby Fuglsang a LL Sánchez.
 
 
Výsledky
1. WELLENS Tim Lotto Soudal link ikonka 4:36:23 20
2. LANDA Mikel link ikonka Movistar Team link ikonka 00:05 10
3. FUGLSANG Jakob Astana Pro Team link ikonka 00:12 5
4. POELS Wout Team Sky link ikonka 00:13  
5. DE TIER Floris Team LottoNL - Jumbo link ikonka 00:13  
6. SOLER Marc Movistar Team link ikonka 00:17  
 
Zobraziť kompletné výsledky
 
 
Priebežné poradie pretekov po etape
1. WELLENS Tim Lotto Soudal link ikonka 17:24:25 5
2. LANDA Mikel link ikonka Movistar Team link ikonka 00:07  
3. POELS Wout Team Sky link ikonka 00:11  
4. FUGLSANG Jakob Astana Pro Team link ikonka 00:14  
5. SÁNCHEZ Luis Leon Astana Pro Team link ikonka 00:20  
6. SOLER Marc Movistar Team link ikonka 00:32  
 
Zobraziť kompletné poradie
 
 
video v clanku ikonka ciernaPosledný kilometer etapy
 
 

Vuelta a Andalucia / Ruta del Sol 2018 - 5. etapa, nedeľa 18. februára

5. 18.2. rovinata etapa ciel rovina Barbate > Barbate 14 km De la Cruz
 
andalucia 5
profil etapy, 206 nastúpaných metrov (© vueltaandalucia.es)
 
 
Kopce neuzatvorili celkovú klasifikáciu, o víťazovi podujatia mala rozhodnúť záverečná časovka. Jazda proti chronometru nebola príliš dlhá, ale zaujímavosťou bolo, že v prvej časti obsahovala 5,5-kilometrový úsek na nespevnených cestách, čo dodalo poriadny náboj súboju o titul. O najvyššie priečky v poradí sa mali pobiť Wellens, Landa, Poels, Fuglsang, LL Sánchez a rozhodovať mohla každá maličkosť.
 
Pred príchodom týchto favoritov dosiahol najlepší čas David de la Cruz (Sky), domáci jazdec absolvoval trasu za 17:11. Potom nasledoval so 7-sekundovým mankom Stef Clement (Lotto-Jumbo) a o jednu sekundu bol pomalší Alexis Gougeard z Ag2r. Už predchádzajpce etapy naznačili, že Chris Froome tu nejazdí v najlepšej forme a jeho výkon v časovke to len potvrdil. Na priebežného lídra ITT stratil až 27 sekúnd. Vysoko skončil v cieli aj Amador (Movistar), ale ani on nestačil na De la Cruza a stratil šesť sekúnd.
 
LL Sánchez nezvládol časovku podľa predstáv a v cieli stratil až 24 sekúnd, čo znamenalo, že sa nedostane na pódium. Naopak, na trati si viedol vynikajúco Marc Soler, ktorý zaostal len deväť sekúnd za De la Cruzom a v poradí sa posúval dopredu. Ani druhý zástupca z Astany nepredviedol najpresvedčivejší výkon, Fuglsang dosiahol manko tridsať sekúnd. Oveľa lepší výkon ukázal Poels, ktorý v druhej časti zrýchlil a stratil iba jedenásť sekúnd a s prehľadom sa posunul cez Landu, ktorého manko sa vyšplhalo až na 49 sekúnd. Potom holandský jazdec porazil aj Wellensa, ale na celkový titul mu to nestačilo, ten vybojoval jazdec tímu Lotto - Soudal.
 
Etapový triumf nečakane putoval do rúk Davida de la Cruza, ktorý si najlepšie poradil s nástrahami nespevnenej cesty. Španielsky borec zaknihoval prvý významný úspech po prestupe do tímu Sky a zdá sa, že táto zmena mu ako vrchárovi prospela aj po tempárskej stránke. Prekvapením bolo aj piate miesto Marca Solera, ktorý sa profiluje ako silný lezec, ale dnes zaujal aj po inej stránke. Amador, Clement a Gougeard sa čakali na popredných priečkach. 
 
Z jazdcov na celkové poradie podal najlepší výkon Wout Poels, ale na celkový titul mu to nevydalo, lebo Tim Wellens za ním zaostal iba tri sekundy, čo mu stačilo na udržanie červeného dresu. Wellens sa ukázal na podujatí vo výbornom lezeckom prevedení, vyhral predposlednú etapu, a po kvalitnom výkone v ITT sa mohol objaviť na najvyššom stupienku. Na druhom mieste skončil Wout Poels, ktorý takisto ovládol jednu etapu, ale nevyšiel mu včerajší dojazd, kde stratil dôležité sekundy. A na stupne víťazov sa dnes posunul Marc Soler, ktorý využil časovkárske zaváhania LL Sáncheza, Fuglsanga a Landu. Ten klesol z druhej priečky na šiestu, ale na stupňoch víťazov ho zastúpil Soler, a dvojica z Astany ukázala, že ich spolupráca môže byť v tomto ročníku veľmi plodná.
 
 
etapa 5 7
Pódium Poels - Soler - Wellens (© 65ª Ruta del Sol, Vuelta Andalucia / By Karlis Medrano)
 
 
Výsledky
1. DE LA CRUZ David Team Sky link ikonka 17:11 20
2. AMADOR Andrej Movistar Team link ikonka 00:06 10
3. CLEMENT Stef Team LottoNL - Jumbo link ikonka 00:07 5
4. GOUGEARD Alexis Ag2r La Mondiale link ikonka 00:08  
5. SOLER Marc Movistar Team link ikonka 00:09  
6. POELS Wout Team Sky link ikonka 00:11  
 
Zobraziť kompletné výsledky
 
 
Konečné poradie pretekov
1. WELLENS Tim Lotto Soudal link ikonka 17:41:50 200
2. POELS Wout Team Sky link ikonka 00:08 150
3. SOLER Marc Movistar Team link ikonka 00:27 125
4. FUGLSANG Jakob Astana Pro Team link ikonka 00:30 100
5. SÁNCHEZ Luis Leon Astana Pro Team link ikonka 00:30 85
6. LANDA Mikel link ikonka Movistar Team link ikonka 00:42 70
 
Zobraziť kompletné poradie
 
 
fotogaleria ikonkaFotogaléria (© 65ª Ruta del Sol, Vuelta Andalucia / By Karlis Medrano)
- z každej etapy sme zverejnili osem fotografií...