Vingegaard si po nehode na Okolo Baskicka myslel, že zomrie

8.7.2024, 14:30 | Aktuality zo sveta | TASR, L. Timko
Vingegaard si po nehode na Okolo Baskicka myslel, že zomrie
Jonas Vingegaard (© A.S.O. / Billy Ceusters)

Dánsky cyklista Jonas Vingegaard bol po ťažkom páde na aprílových pretekoch Okolo Baskicka na smrť vystrašený a chvíľu uvažoval, že ukončí svoju profesionálnu kariéru.

"Bolo to také zlé, že som si myslel, že zomriem. Ako som tam tak ležal, pomyslel som si, že ak toto prežijem, prestanem bicyklovať. Ale teraz som tu," uviedol Vingegaard počas voľného dňa 111. ročníka Tour de France. Dvojnásobný šampión najprestížnejších cyklistických pretekov bol pred nehodou najväčší favorit na tohtoročný triumf. Po deviatich etapách je v celkovom poradí tretí, na Tadeja Pogačara stráca 75 sekúnd.  
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

K hromadnému pádu došlo 4. apríla, 27-ročný Vingegaard si vtedy zlomil kľúčnu kosť, niekoľko rebier a prst. Najväčším problémom však boli poškodené pľúca. Udalosť vraj veľmi zasiahla aj jeho manželku Trine Hansenovú. "Moja rodina tu bola vždy pri mne a veľmi ma podporovala. Ale áno, aj Trine si myslela, že zomriem, keď ma tam videla ležať na zemi," citovala Dána agentúra DPA.

Ako sme písali aj v súhrne reakcií, Vingegaarda po nedeľnej "štrkovej" etape vo Francúzsku kritizovali Pogačar i Remco Evenepoel za defenzívnu taktiku a nedostatok "guráže". Jazdec tímu Visma - Lease a Bike po nej povedal, že nechcel riskovať ďalšie zdravotné problémy: "Po nehode na Okolo Baskicka som si uvedomil, o čom je život. Dôležitejšia je rodina a život samotný, než cyklistika, takže v tomto ohľade cítim menší tlak a viac si to užívam."
 
Náš eshop