Karpatskí kuriéri 2022 (2.2U), 29.4. - 3.5.
P | 29.4. | Budapešť > Budapešť | 2 km | Buratti | ||
30.4. | voľný deň | |||||
1. | 1.5. | Stará Ľubovňa | 140 km | Miholjevič | ||
2. | 2.5. | Piwniczna Z. > Niedzica Zapora | 150 km | Heming | ||
3.5. | 60 km | zrušená | ||||
3b | 3.5. | Tatranská Lomnica | 3 km | Martinelli |
Štartová listina | repre U23, CA Trenčín |
Slovenská reprezentácia: Andrej Líška (2000), Radovan Vrabel (2000, BRS Kaktus Bike), Simon Nagy (2001, Israel CA), Tobias Vančo (2002, Dukla) a Filip Lohinský (2002, Dukla).
Cycling Academy Trenčín: Martin Gavenda (2000), Samuel Kováč (2003), Lukáš Sokolík (2003), Tomáš Kunic (2003) a Jakub Vlčák (2003).
P | 29.4. | Budapešť > Budapešť | 2 km | Buratti |
Výsledky etapy | ||||||||
1. | BURATTI Nicolo | Cycling Team Friuli ASD | 02:19 | 5 | ||||
2. | HEMING Mika | ATT Investments | 00:00 | 1 | ||||
3. | MIHOLJEVIČ Fran | Cycling Team Friuli ASD | 00:02 | |||||
4. | NJOR Marckus | Team IBT-BH-Carl Ras | 00:03 | |||||
5. | HAJEK Alexander | Rakúsko | 00:03 | |||||
6. | MAAS Marijn | Jegg-DJR Academy | 00:03 |
46. | NAGY Simon | Slovensko | 00:10 | ||
51. | SOKOLÍK Lukáš | Cycling Academy Trenčín | 00:10 | ||
57. | LÍŠKA Andrej | Slovensko | 00:11 | ||
60. | KOVÁČ Samuel | Cycling Academy Trenčín | 00:12 | ||
63. | LOHINSKÝ Filip | Slovensko | 00:12 | ||
92. | GAVENDA Martin | Cycling Academy Trenčín | 00:16 | ||
96. | VRABEL Radovan | Slovensko | 00:17 | ||
98. | VLČÁK Jakub | Cycling Academy Trenčín | 00:17 | ||
102. | VANČO Tobias | Slovensko | 00:19 | ||
104. | KUNIC Tomás | Cycling Academy Trenčín | 00:24 |
7. | THOMSEN Frederik | Team IBT-BH-Carl Ras | 00:03 | ||
8. | VAN DEN BROEK Frank | Jegg-DJR Academy | 00:03 | ||
9. | DUE KASPERSEN Kasper | Team IBT-BH-Carl Ras | 00:03 | ||
10. | MAJEWSKI Kacper | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 00:04 | ||
11. | JULIEN Matisse | Premier Tech U23 Cycling Project | 00:04 | ||
12. | JUNEAU Francis | Premier Tech U23 Cycling Project | 00:04 | ||
13. | MARCELLUSI Martin | Bardiani CSF Faizanè | 00:04 | ||
14. | STOCKWELL Oliver | Cycling Team Friuli ASD | 00:05 | ||
15. | PAPIERSKI Damian | Poľsko | 00:05 | ||
16. | MARTINELLI Alessio | Bardiani CSF Faizanè | 00:05 | ||
17. | KASPAR Jan | ATT Investments | 00:06 | ||
18. | BILYI Maksym | U.C.Monaco | 00:06 | ||
19. | RASENBERG Martijn | Jegg-DJR Academy | 00:06 | ||
20. | CARPENTIER Florian | Premier Tech U23 Cycling Project | 00:06 | ||
21. | DE CASSAN Davide | Cycling Team Friuli ASD | 00:06 | ||
22. | SZIJARTO Zeteny | Maďarsko | 00:07 | ||
23. | BELOHVOSCIKS Kristians | U.C.Monaco | 00:07 | ||
24. | SCHMIDBAUER Maximilian | Rakúsko | 00:07 | ||
25. | ROTTER Michal | ATT Investments | 00:07 | ||
26. | MACIEJUK Kacper | KS Pogon Mostostal Pulawy | 00:07 | ||
27. | ANDREASSON Sebastian | Team IBT-BH-Carl Ras | 00:07 | ||
28. | ZIHERL Luka | Cycling Team Kranj | 00:07 | ||
29. | GIERYK Kacper | HRE Mazowsze Serce Polski | 00:08 | ||
30. | RIVARD Nicolas | Premier Tech U23 Cycling Project | 00:08 | ||
31. | STRANSKY Matej | ATT Investments | 00:08 | ||
32. | DEELSTRA Huub | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 00:08 | ||
33. | BIENIEK Damian | TC Chrobry Scott Glogow | 00:08 | ||
34. | MILES Carson | Premier Tech U23 Cycling Project | 00:08 | ||
35. | PUTZ Sebastian | Rakúsko | 00:08 | ||
36. | LEWANDOWSKI Radoslaw | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 00:08 | ||
37. | POMORSKI Michal | HRE Mazowsze Serce Polski | 00:09 | ||
38. | TEN BOSKE Kars | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 00:09 | ||
39. | THORÖE-HANSEN Nicholas | Team IBT-BH-Carl Ras | 00:09 | ||
40. | KRUKOWSKI Aleksander | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 00:09 | ||
41. | DE JONG Nino | Jegg-DJR Academy | 00:09 | ||
42. | GODTS Kobe | Team Novo Nordisk Development | 00:09 | ||
43. | TURKULOV Luka | Cycling Team Kranj | 00:09 | ||
44. | DEBIASI Andrea | Cycling Team Friuli ASD | 00:09 | ||
45. | TESSIORE Tommaso | U.C.Monaco | 00:09 | ||
46. | NAGY Simon | Slovensko | 00:10 | ||
47. | RAJTAK Mateusz | Luks Trojka Piaseczno | 00:10 | ||
48. | ZAREBSKI Marcin | KS Pogon Mostostal Pulawy | 00:10 | ||
49. | PINARELLO Alessandro | Bardiani CSF Faizanè | 00:10 | ||
50. | CEURENS Robbe | Team Novo Nordisk Development | 00:10 | ||
51. | SOKOLÍK Lukáš | Cycling Academy Trenčín | 00:10 | ||
52. | MIERZYNSKI Piotr | TC Chrobry Scott Glogow | 00:10 | ||
53. | FRATCZAK Radoslaw | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 00:11 | ||
54. | VAN HOORN Mart | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 00:11 | ||
55. | SMRECZEK Kacper | Poľsko | 00:11 | ||
56. | CYWINSKI Mateusz | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 00:11 | ||
57. | LÍŠKA Andrej | Slovensko | 00:11 | ||
58. | KMINEK Vojtech | Česko | 00:11 | ||
59. | ZUREK Jakub | KS Pogon Mostostal Pulawy | 00:12 | ||
60. | KOVÁČ Samuel | Cycling Academy Trenčín | 00:12 | ||
61. | OSKO Milosz | HRE Mazowsze Serce Polski | 00:12 | ||
62. | PELLIZZARI Giulio | Bardiani CSF Faizanè | 00:12 | ||
63. | LOHINSKÝ Filip | Slovensko | 00:12 | ||
64. | RADOSZ Maksymilian | HRE Mazowsze Serce Polski | 00:12 | ||
65. | HOFBAUER Philipp | Rakúsko | 00:12 | ||
66. | SEDZIELEWSKI Michal | KS Pogon Mostostal Pulawy | 00:12 | ||
67. | MATYAS NAGY Bendeguz | Maďarsko | 00:12 | ||
68. | VAN DER VEEN Steyn | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 00:12 | ||
69. | NIERI Alessio | Bardiani CSF Faizanè | 00:13 | ||
70. | STEMAN Jip | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 00:13 | ||
71. | CAMRDA Karel | ATT Investments | 00:13 | ||
72. | EVANS Louis | Team Novo Nordisk Development | 00:13 | ||
73. | PIJNENBURG Sven | Jegg-DJR Academy | 00:13 | ||
74. | SZYMACHA Kamil | Poľsko | 00:13 | ||
75. | KRENEK Adam | Česko | 00:14 | ||
76. | CENTKA Kacper | Poľsko | 00:14 | ||
77. | VOLTR Martin | Česko | 00:14 | ||
79. | OLSZAR Antoni | TC Chrobry Scott Glogow | 00:15 | ||
80. | WATTELLE Celestin | Team Novo Nordisk Development | 00:15 | ||
81. | SMITH Nathan | Team Novo Nordisk Development | 00:15 | ||
82. | ANTAL LEPOLD Zoltan | Maďarsko | 00:15 | ||
83. | HÖGLUND August | U.C.Monaco | 00:15 | ||
84. | LAPSA Szymon | TC Chrobry Scott Glogow | 00:15 | ||
85. | CERNE Andrej | Cycling Team Kranj | 00:15 | ||
86. | SIROKY Stepan | Česko | 00:15 | ||
87. | VAINIO Veeti | U.C.Monaco | 00:15 | ||
88. | TRZESOWSKI Konrad | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 00:15 | ||
89. | HRENKO Norbert | Maďarsko | 00:15 | ||
90. | SHCHERBAN Yurii | Luks Trojka Piaseczno | 00:15 | ||
91. | MESSNER Martin | Rakúsko | 00:15 | ||
92. | GAVENDA Martin | Cycling Academy Trenčín | 00:16 | ||
93. | JEROMEL Vid | Cycling Team Kranj | 00:16 | ||
94. | MUSIALIK Jakub | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 00:16 | ||
95. | BOCHENEK Karol | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 00:17 | ||
96. | VRABEL Radovan | Slovensko | 00:17 | ||
97. | SKOCZYLAS Lukasz | TC Chrobry Scott Glogow | 00:17 | ||
98. | VLCAK Jakub | Cycling Academy Trenčín | 00:17 | ||
99. | DOMIN Krzysztof | Poľsko | 00:19 | ||
100. | FIJAK Jan | Luks Trojka Piaseczno | 00:19 | ||
101. | KOPELENT David | Česko | 00:19 | ||
102. | VANČO Tobias | Slovensko | 00:19 | ||
103. | POTASZNIK Szymon | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 00:20 | ||
104. | KUNIC Tomas | Cycling Academy Trenčín | 00:24 | ||
105. | KOWALCZYK Adrian | Luks Trojka Piaseczno | 01:31 |
1. | 1.5. | Stará Ľubovňa | 140 km | Miholjevič |
profil etapy, 1800 nastúpaných metrov (© la-flamme-rouge.eu) |
Preteky karpatských kuriérov je podujatím, ktoré má roky slovenskú stopu. Najprv ho sponzorovali "Dohňanci", ktorí sa ale rozhodli vrátiť k masívnejšej podpore mládežníckeho klubu, ktorý už kraľuje tímovým rebríčkom Slovenského pohára naprieč odvetviami. Organizátori tak hľadali spojenia s inými subjektami a rôznymi miestnymi samosprávami, aby sa preteky vrátili na východné Slovensko a často jazdia v okolí Tatier či Starej Ľubovne.
Tento rok sa po rokoch dokonca preteky vrátili až do Maďarska, kde prológom oštartovali v piatok večer. Včera bol voľný deň na presun, čo viacerí Slováci využili na účasť v pretekoch SP v Dudinciach (súhrn budeme publikovať v utorok) a v nedeľu sa pokračovalo náročnou etapou v okolí Starej Ľubovne. Mimoriadne raritný scenár pretekov...
Slovenská reprezentácia (© Jakub Vančo) |
Etapa mala klasický scenár podujatia do 23 rokov, teda veľký boj o sekundy. Žiadny klasický únik, ktorý by si vypracoval niekoľko minút k dobru. Od úvodu bol mimoriadne aktívny Fran Miholjevič, Chorvát, ktorý upútal úžasnou jazdou na pretekoch Okolo Sicílie s množstvom WT tímov. Dnes vyhral vrchársku prémiu.
Etapa sa šla aj po takom zvláštnom úseku medzi Tichým potokom a Brutovcami v lese na ceste, ktorá nemala asfaltový charakter. Bola určená skôr pre traktory či vojenské vozidlá, nie bežnú automobilovú dopravu. To bolo pohrebisko kolies. Defekty sa rátali na desiatky, tímy to nestíhali vymieňať, niektorým celkom dokonca úplne došli kolesá. Aktívny bol aj líder pretekov Nicolo Buratti, kolega Miholjeviča z Friuli ktorý vyhral rýchlostnú prémiu, šlo o to, aby sa na viac sekúnd odpútal v GC.
V pelotóne bolo deväť Slovákov, keďže tu štartovala reprezentácia aj Cycling Academy Trenčín. Pre zdravotné problémy vypadol z pôvodnej desiatky Jakub Vlčák. Jeho kolega a prvoročák Samuel Kováč útočil na dvoch vrchárskych prémiá a bol dvakrát druhý, takže sympatický pokus, môže ešte teoreticky bojovať o dres. V ďalšom priebehu spadol Tobias Vančo, no vrátil sa do balíka.
- reklama - |
- reklama - |
- reklama - |
- reklama - |
S pelotónom následne zvádzala tvrdý boj desaťčlenná skupina s mimoridne silnými pretekármi vrátane Miholjeviča, ale aj s dvojicou z Bardiani Marcellusi - Nieri, ktorá štartovala už aj na pretekoch Pro Series. Tempo bolo vysoké a terén ťažký, teda čelo sa postupne preosievalo. Tak prišla záverečnná vrchárska skúška v Bajerovciach, cez ktorú sa prehupli na čele už iba Marcellusi, Miholjevič a Juneau (Premier Tech U23) na čele. V zjazde sa k nim vrátil ešte Rakúšan Hajek (Trinity) a už táto partia šla do cieľa.
V prvej časti balíka sa udržali štyria Slováci - Kováč, Sokolík, Gavenda, Vančo. No balík sa napokon ešte pospájal. Zvíťazil veľmi talentovaný Fran Miholjevič z tímu Friuli. Pelotón prišiel do cieľa so stratou vyše minúty. Chorvát sa dostal aj do čela celkovej klasifikácie, ktorú opanovali borci z dnešného úniku. Tobias Vančo si napokon pri tom páde zlomil palec.
Výsledky etapy | ||||||||
1. | MIHOLJEVIČ Fran | Cycling Team Friuli ASD | 03:15:52 | 5 | ||||
2. | MARCELLUSI Martin | Bardiani CSF Faizanè | 00:00 | 1 | ||||
3. | JUNEAU Francis | Premier Tech U23 Cycling Project | 00:00 | |||||
4. | HAJEK Alexander | Rakúsko | 00:00 | |||||
5. | BURATTI Nicolo | Cycling Team Friuli ASD | 01:11 | |||||
6. | PINARELLO Alessandro | Bardiani CSF Faizanè | 01:11 |
25. | SOKOLÍK Lukáš | Cycling Academy Trenčín | 01:11 | ||
28. | LÍŠKA Andrej | Slovensko | 01:11 | ||
34. | KOVÁČ Samuel | Cycling Academy Trenčín | 01:11 | ||
54. | NAGY Simon | Slovensko | 01:11 | ||
58. | GAVENDA Martin | Cycling Academy Trenčín | 01:11 | ||
63. | LOHINSKÝ Filip | Slovensko | 01:11 | ||
64. | VANČO Tobias | Slovensko | 01:11 | ||
72. | KUNIC Tomáš | Cycling Academy Trenčín | 01:45 | ||
86. | VRABEL Radovan | Slovensko | 06:06 | ||
DNS | VLČÁK Jakub | Cycling Academy Trenčín | neštartoval |
7. | PAPIERSKI Damian | Poľsko | 01:11 | ||
8. | KASPAR Jan | ATT Investments | 01:11 | ||
9. | DEBIASI Andrea | Cycling Team Friuli ASD | 01:11 | ||
10. | VAN DER VEEN Steyn | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 01:11 | ||
11. | POMORSKI Michal | HRE Mazowsze Serce Polski | 01:11 | ||
12. | PELLIZZARI Giulio | Bardiani CSF Faizanè | 01:11 | ||
13. | MIERZYNSKI Piotr | TC Chrobry Scott Glogow | 01:11 | ||
14. | FRATCZAK Radoslaw | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 01:11 | ||
15. | OLSZAR Antoni | TC Chrobry Scott Glogow | 01:11 | ||
16. | BILYI Maksym | U.C.Monaco | 01:11 | ||
17. | MUSIALIK Jakub | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 01:11 | ||
18. | VOLTR Martin | Česko | 01:11 | ||
19. | OSKO Milosz | HRE Mazowsze Serce Polski | 01:11 | ||
20. | ZUREK Jakub | KS Pogon Mostostal Pulawy | 01:11 | ||
21. | MAJEWSKI Kacper | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 01:11 | ||
22. | MARTINELLI Alessio | Bardiani CSF Faizanè | 01:11 | ||
23. | VAN DEN BROEK Frank | Jegg-DJR Academy | 01:11 | ||
24. | CEURENS Robbe | Team Novo Nordisk Development | 01:11 | ||
25. | SOKOLÍK Lukáš | Cycling Academy Trenčín | 01:11 | ||
26. | VOVK Jaka | Cycling Team Kranj | 01:11 | ||
27. | MESSNER Martin | Rakúsko | 01:11 | ||
28. | LÍŠKA Andrej | Slovensko | 01:11 | ||
29. | TURKULOV Luka | Cycling Team Kranj | 01:11 | ||
30. | GIERYK Kacper | HRE Mazowsze Serce Polski | 01:11 | ||
31. | MILES Carson | Premier Tech U23 Cycling Project | 01:11 | ||
32. | CAMRDA Karel | ATT Investments | 01:11 | ||
33. | THORÖE-HANSEN Nicholas | Team IBT-BH-Carl Ras | 01:11 | ||
34. | KOVÁČ Samuel | Cycling Academy Trenčín | 01:11 | ||
35. | STEMAN Jip | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 01:11 | ||
36. | HEMING Mika | ATT Investments | 01:11 | ||
37. | BELOHVOSCIKS Kristians | U.C.Monaco | 01:11 | ||
38. | THOMSEN Frederik | Team IBT-BH-Carl Ras | 01:11 | ||
39. | RIVARD Nicolas | Premier Tech U23 Cycling Project | 01:11 | ||
40. | VAN HOORN Mart | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 01:11 | ||
41. | PIJNENBURG Sven | Jegg-DJR Academy | 01:11 | ||
42. | RASENBERG Martijn | Jegg-DJR Academy | 01:11 | ||
43. | DE CASSAN Davide | Cycling Team Friuli ASD | 01:11 | ||
44. | SEDZIELEWSKI Michal | KS Pogon Mostostal Pulawy | 01:11 | ||
45. | STOCKWELL Oliver | Cycling Team Friuli ASD | 01:11 | ||
46. | BIENIEK Damian | TC Chrobry Scott Glogow | 01:11 | ||
47. | KMINEK Vojtech | Česko | 01:11 | ||
48. | HOFBAUER Philipp | Rakúsko | 01:11 | ||
49. | CYWINSKI Mateusz | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 01:11 | ||
50. | PUTZ Sebastian | Rakúsko | 01:11 | ||
51. | ROTTER Michal | ATT Investments | 01:11 | ||
52. | SMITH Nathan | Team Novo Nordisk Development | 01:11 | ||
53. | DE JONG Nino | Jegg-DJR Academy | 01:11 | ||
54. | NAGY Simon | Slovensko | 01:11 | ||
55. | MAAS Marijn | Jegg-DJR Academy | 01:11 | ||
56. | CENTKA Kacper | Poľsko | 01:11 | ||
57. | JEROMEL Vid | Cycling Team Kranj | 01:11 | ||
58. | GAVENDA Martin | Cycling Academy Trenčín | 01:11 | ||
59. | RAJTAK Mateusz | Luks Trojka Piaseczno | 01:11 | ||
60. | KRUKOWSKI Aleksander | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 01:11 | ||
61. | MACIEJUK Kacper | KS Pogon Mostostal Pulawy | 01:11 | ||
62. | NIERI Alessio | Bardiani CSF Faizanè | 01:11 | ||
63. | LOHINSKÝ Filip | Slovensko | 01:11 | ||
64. | VANČO Tobias | Slovensko | 01:11 | ||
65. | SZYMACHA Kamil | Poľsko | 01:11 | ||
66. | STRANSKY Matej | ATT Investments | 01:19 | ||
67. | CERNE Andrej | Cycling Team Kranj | 01:19 | ||
68. | HRENKO Norbert | Maďarsko | 01:19 | ||
69. | SZIJARTO Zeteny | Maďarsko | 01:19 | ||
70. | DEELSTRA Huub | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 01:27 | ||
71. | SHCHERBAN Yurii | Luks Trojka Piaseczno | 01:27 | ||
72. | KUNIC Tomas | Cycling Academy Trenčín | 01:45 | ||
73. | JULIEN Matisse | Premier Tech U23 Cycling Project | 01:45 | ||
74. | EVANS Louis | Team Novo Nordisk Development | 01:54 | ||
75. | KOPELENT David | Česko | 02:17 | ||
76. | SIROKY Stepan | Česko | 02:28 | ||
77. | KRENEK Adam | Česko | 02:28 | ||
78. | FIJAK Jan | Luks Trojka Piaseczno | 02:28 | ||
79. | NJOR Marckus | Team IBT-BH-Carl Ras | 02:28 | ||
80. | SMRECZEK Kacper | Poľsko | 03:26 | ||
81. | ZAREBSKI Marcin | KS Pogon Mostostal Pulawy | 05:22 | ||
82. | ZIHERL Luka | Cycling Team Kranj | 05:22 | ||
83. | ANDREASSON Sebastian | Team IBT-BH-Carl Ras | 06:06 | ||
84. | TESSIORE Tommaso | U.C.Monaco | 06:06 | ||
85. | HÖGLUND August | U.C.Monaco | 06:06 | ||
86. | VRABEL Radovan | Slovensko | 06:06 | ||
87. | KOWALCZYK Adrian | Luks Trojka Piaseczno | 06:42 | ||
88. | GODTS Kobe | Team Novo Nordisk Development | 06:42 | ||
89. | RADOSZ Maksymilian | HRE Mazowsze Serce Polski | 06:42 | ||
90. | BOCHENEK Karol | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 06:42 | ||
91. | SCHMIDBAUER Maximilian | Rakúsko | 06:42 | ||
92. | VAINIO Veeti | U.C.Monaco | 06:42 | ||
93. | LAPSA Szymon | TC Chrobry Scott Glogow | 06:42 | ||
94. | DUE KASPERSEN Kasper | Team IBT-BH-Carl Ras | 07:01 | ||
95. | MATYAS NAGY Bendeguz | Maďarsko | 14:49 | ||
DNF | ANTAL LEPOLD Zoltan | Maďarsko | odstúpil | ||
DNF | CARPENTIER Florian | Premier Tech U23 Cycling Project | odstúpil | ||
DNF | DOMIN Krzysztof | Poľsko | odstúpil | ||
DNF | POTASZNIK Szymon | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | odstúpil | ||
DNF | SKOCZYLAS Lukasz | TC Chrobry Scott Glogow | odstúpil | ||
DNF | TEN BOSKE Kars | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | odstúpil | ||
DNF | TRZESOWSKI Konrad | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | odstúpil | ||
DNF | WATTELLE Celestin | Team Novo Nordisk Development | odstúpil | ||
DNS | LEWANDOWSKI Radoslaw | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | neštartoval | ||
DNS | VLCAK Jakub | Cycling Academy Trenčín | neštartoval |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | MIHOLJEVIČ Fran | Cycling Team Friuli ASD | 03:18:03 | |||||
2. | MARCELLUSI Martin | Bardiani CSF Faizanè | 00:06 | |||||
3. | JUNEAU Francis | Premier Tech U23 Cycling Project | 00:08 | |||||
4. | HAJEK Alexander | Rakúsko | 00:11 | |||||
5. | BURATTI Nicolo | Cycling Team Friuli ASD | 01:14 | |||||
6. | HEMING Mika | ATT Investments | 01:19 |
32. | NAGY Simon | Slovensko | 01:29 | ||
36. | SOKOLÍK Lukáš | Cycling Academy Trenčín | 01:29 | ||
42. | LÍŠKA Andrej | Slovensko | 01:30 | ||
45. | KOVÁČ Samuel | Cycling Academy Trenčín | 01:31 | ||
48. | LOHINSKÝ Filip | Slovensko | 01:31 | ||
64. | GAVENDA Martin | Cycling Academy Trenčín | 01:35 | ||
67. | VANČO Tobias | Slovensko | 01:38 | ||
74. | KUNIC Tomáš | Cycling Academy Trenčín | 02:17 | ||
86. | VRABEL Radovan | Slovensko | 06:31 |
7. | MAAS Marijn | Jegg-DJR Academy | 01:22 | ||
8. | THOMSEN Frederik | Team IBT-BH-Carl Ras | 01:22 | ||
9. | VAN DEN BROEK Frank | Jegg-DJR Academy | 01:22 | ||
10. | MAJEWSKI Kacper | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 01:23 | ||
11. | STOCKWELL Oliver | Cycling Team Friuli ASD | 01:24 | ||
12. | PAPIERSKI Damian | Poľsko | 01:24 | ||
13. | MARTINELLI Alessio | Bardiani CSF Faizanè | 01:24 | ||
14. | BELOHVOSCIKS Kristians | U.C.Monaco | 01:25 | ||
15. | KASPAR Jan | ATT Investments | 01:25 | ||
16. | BILYI Maksym | U.C.Monaco | 01:25 | ||
17. | RASENBERG Martijn | Jegg-DJR Academy | 01:25 | ||
18. | DE CASSAN Davide | Cycling Team Friuli ASD | 01:25 | ||
19. | ROTTER Michal | ATT Investments | 01:26 | ||
20. | MACIEJUK Kacper | KS Pogon Mostostal Pulawy | 01:26 | ||
21. | GIERYK Kacper | HRE Mazowsze Serce Polski | 01:27 | ||
22. | RIVARD Nicolas | Premier Tech U23 Cycling Project | 01:27 | ||
23. | BIENIEK Damian | TC Chrobry Scott Glogow | 01:27 | ||
24. | MILES Carson | Premier Tech U23 Cycling Project | 01:27 | ||
25. | DEBIASI Andrea | Cycling Team Friuli ASD | 01:27 | ||
26. | PUTZ Sebastian | Rakúsko | 01:27 | ||
27. | POMORSKI Michal | HRE Mazowsze Serce Polski | 01:28 | ||
28. | THORÖE-HANSEN Nicholas | Team IBT-BH-Carl Ras | 01:28 | ||
29. | KRUKOWSKI Aleksander | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 01:28 | ||
30. | DE JONG Nino | Jegg-DJR Academy | 01:28 | ||
31. | TURKULOV Luka | Cycling Team Kranj | 01:28 | ||
32. | NAGY Simon | Slovensko | 01:29 | ||
33. | RAJTAK Mateusz | Luks Trojka Piaseczno | 01:29 | ||
34. | PINARELLO Alessandro | Bardiani CSF Faizanè | 01:29 | ||
35. | CEURENS Robbe | Team Novo Nordisk Development | 01:29 | ||
36. | SOKOLÍK Lukáš | Cycling Academy Trenčín | 01:29 | ||
37. | MIERZYNSKI Piotr | TC Chrobry Scott Glogow | 01:29 | ||
38. | FRATCZAK Radoslaw | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 01:30 | ||
39. | VAN HOORN Mart | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 01:30 | ||
40. | VOVK Jaka | Cycling Team Kranj | 01:30 | ||
41. | CYWINSKI Mateusz | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 01:30 | ||
42. | LÍŠKA Andrej | Slovensko | 01:30 | ||
43. | KMINEK Vojtech | Česko | 01:30 | ||
44. | ZUREK Jakub | KS Pogon Mostostal Pulawy | 01:31 | ||
45. | KOVÁČ Samuel | Cycling Academy Trenčín | 01:31 | ||
46. | OSKO Milosz | HRE Mazowsze Serce Polski | 01:31 | ||
47. | PELLIZZARI Giulio | Bardiani CSF Faizanè | 01:31 | ||
48. | LOHINSKÝ Filip | Slovensko | 01:31 | ||
49. | HOFBAUER Philipp | Rakúsko | 01:31 | ||
50. | SEDZIELEWSKI Michal | KS Pogon Mostostal Pulawy | 01:31 | ||
51. | VAN DER VEEN Steyn | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 01:31 | ||
52. | NIERI Alessio | Bardiani CSF Faizanè | 01:32 | ||
53. | STEMAN Jip | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 01:32 | ||
54. | CAMRDA Karel | ATT Investments | 01:32 | ||
55. | PIJNENBURG Sven | Jegg-DJR Academy | 01:32 | ||
56. | SZYMACHA Kamil | Poľsko | 01:32 | ||
57. | CENTKA Kacper | Poľsko | 01:33 | ||
58. | VOLTR Martin | Česko | 01:33 | ||
59. | SZIJARTO Zeteny | Maďarsko | 01:34 | ||
60. | OLSZAR Antoni | TC Chrobry Scott Glogow | 01:34 | ||
61. | SMITH Nathan | Team Novo Nordisk Development | 01:34 | ||
62. | MESSNER Martin | Rakúsko | 01:34 | ||
63. | STRANSKY Matej | ATT Investments | 01:35 | ||
64. | GAVENDA Martin | Cycling Academy Trenčín | 01:35 | ||
65. | JEROMEL Vid | Cycling Team Kranj | 01:35 | ||
66. | MUSIALIK Jakub | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 01:35 | ||
67. | VANČO Tobias | Slovensko | 01:38 | ||
68. | CERNE Andrej | Cycling Team Kranj | 01:42 | ||
69. | HRENKO Norbert | Maďarsko | 01:42 | ||
70. | DEELSTRA Huub | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 01:43 | ||
71. | SHCHERBAN Yurii | Luks Trojka Piaseczno | 01:50 | ||
72. | JULIEN Matisse | Premier Tech U23 Cycling Project | 01:57 | ||
73. | EVANS Louis | Team Novo Nordisk Development | 02:15 | ||
74. | KUNIC Tomas | Cycling Academy Trenčín | 02:17 | ||
75. | NJOR Marckus | Team IBT-BH-Carl Ras | 02:37 | ||
76. | KOPELENT David | Česko | 02:44 | ||
77. | KRENEK Adam | Česko | 02:50 | ||
78. | SIROKY Stepan | Česko | 02:51 | ||
79. | FIJAK Jan | Luks Trojka Piaseczno | 02:55 | ||
80. | SMRECZEK Kacper | Poľsko | 03:48 | ||
81. | ZIHERL Luka | Cycling Team Kranj | 05:37 | ||
82. | ZAREBSKI Marcin | KS Pogon Mostostal Pulawy | 05:40 | ||
83. | ANDREASSON Sebastian | Team IBT-BH-Carl Ras | 06:21 | ||
84. | TESSIORE Tommaso | U.C.Monaco | 06:23 | ||
85. | HÖGLUND August | U.C.Monaco | 06:29 | ||
86. | VRABEL Radovan | Slovensko | 06:31 | ||
87. | SCHMIDBAUER Maximilian | Rakúsko | 06:54 | ||
88. | GODTS Kobe | Team Novo Nordisk Development | 06:59 | ||
89. | RADOSZ Maksymilian | HRE Mazowsze Serce Polski | 07:02 | ||
90. | LAPSA Szymon | TC Chrobry Scott Glogow | 07:05 | ||
91. | VAINIO Veeti | U.C.Monaco | 07:05 | ||
92. | BOCHENEK Karol | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 07:07 | ||
93. | DUE KASPERSEN Kasper | Team IBT-BH-Carl Ras | 07:12 | ||
94. | KOWALCZYK Adrian | Luks Trojka Piaseczno | 08:21 | ||
95. | MATYAS NAGY Bendeguz | Maďarsko | 15:09 |
2. | 2.5. | Piwniczna Z. > Niedzica Zapora | 150 km | Heming |
profil etapy, 2100 nastúpaných metrov (© la-flamme-rouge.eu) |
Kopcotivé preteky pre mladé talenty sa presunuli do Poľska na najťažšiu etapu čo do nastúpaných metrov. Bolo tam množstvo kopcov. Slováci mali Samuela Kováča na druhej priečke vrchárskej súťaže, a tak sa od začiatku snažil skákať do únikov, prvú vrchársku prémiu ale vyhral Andrea Debiasi z Friuli, ktorý sa dostal na virtuálne čelo súťaže, Kováčovi sa bobovať nepodarilo. Potom sa vytvoril únik, no len nakrátko, lebo opäť sa chceli pretekári pobiť o vrchárske body. Na druhej prémii úradoval vedúci muž Miholjevič, ktorý sa opäť virtuálne vrátil do čela aj tejto súťaže.
Už prvé dva kopce vytvorili nejaké skupinky vzadu aj s pár Slovákmi, ale ešte sa to pospájalo. Mierne spomalenie využil na atak Dán Marckus Njor, no dlhšie bol vpredu sám, čo je cyklistická samovražda. No po asi 15-tich kilometroch ho dobehol Holanďan Frank van den Broek a šli spolu. Balík na chvíľu zastal. Stúpalo sa na tretiu prémiu. Tam zasa najviac bodoval Van den Broek.
- reklama - |
- reklama - |
- reklama - |
- reklama - |
Dvojička bola vpredu naďalej, vypracovala si maximálne necelé dve minúty výhody a na štvrtj prémii si posledný bod z balíka vyšpurtoval Kováč z Cycling Academy Trenčín. Tým sa posunul na tretiu priečku v tomto poradí, o ktoré sa počas etapy najviac bojovalo. Na piatej prémii sa už dostal do čela bodkovanej súťaže Van den Broek. V závere sa prišlo na okruhy, kde už z vysokého tempa odlietavali cyklisti, aj niektorí Slováci.
Zhruba 20 km pred cieľom nastal veľký pád vyše 30 pretekárov. Zo Slovákov najhoršie obstál Lukáš Sokolík, ale s vymeneným bicyklom doudieraný pokračoval. Potom sa aj na základe toho pádu balík totálne rozbil a vpredu sa usídlila sedemčlenná skupina. Tá ohrozovala žltý dres, takže to bola poriadna naháňačka a napokon sa to tesne pred cieľom pospájalo a špurtovalo. Vyhral známy to špurtér týchto končín Nemec Mika Heming z ATT Investments. Zo Slovákov sa do špurtu tlačil najmä Simon Nagy a špurtoval niekde okolo 8-10. miesta.
Simon Nagy (© Jakub Vančo) |
Výsledky etapy | ||||||||
1. | HEMING Mika | ATT Investments | 03:39:22 | 5 | ||||
2. | BURATTI Nicolo | Cycling Team Friuli ASD | 00:00 | 1 | ||||
3. | PAPIERSKI Damian | Poľsko | 00:00 | |||||
4. | BELOHVOSCIKS Kristians | U.C.Monaco | 00:00 | |||||
5. | MARCELLUSI Martin | Bardiani CSF Faizanè | 00:00 | |||||
6. | POMORSKI Michal | HRE Mazowsze Serce Polski | 00:00 |
8. | NAGY Simon | Slovensko | 00:00 | ||
42. | KOVÁČ Samuel | Cycling Academy Trenčín | 00:10 | ||
57. | LÍŠKA Andrej | Slovensko | 02:48 | ||
58. | LOHINSKÝ Filip | Slovensko | 05:02 | ||
61. | SOKOLÍK Lukáš | Cycling Academy Trenčín | 05:02 | ||
65. | GAVENDA Martin | Cycling Academy Trenčín | 06:56 | ||
DNS | VANČO Tobias | Slovensko | neštartoval | ||
DNS | KUNIC Tomáš | Cycling Academy Trenčín | neštartoval | ||
DNS | VLCÁK Jakub | Cycling Academy Trenčín | neštartoval | ||
DNF | VRABEL Radovan | Slovensko | odstúpil |
7. | THOMSEN Frederik | Team IBT-BH-Carl Ras | 00:00 | ||
8. | NAGY Simon | Slovensko | 00:00 | ||
9. | MIERZYNSKI Piotr | TC Chrobry Scott Glogow | 00:00 | ||
10. | MIHOLJEVIČ Fran | Cycling Team Friuli ASD | 00:00 | ||
11. | DEBIASI Andrea | Cycling Team Friuli ASD | 00:00 | ||
12. | PINARELLO Alessandro | Bardiani CSF Faizanè | 00:00 | ||
13. | TURKULOV Luka | Cycling Team Kranj | 00:00 | ||
14. | VAN DER VEEN Steyn | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 00:00 | ||
15. | SMRECZEK Kacper | Poľsko | 00:00 | ||
16. | BILYI Maksym | U.C.Monaco | 00:00 | ||
17. | STRANSKY Matej | ATT Investments | 00:00 | ||
18. | STOCKWELL Oliver | Cycling Team Friuli ASD | 00:00 | ||
19. | HAJEK Alexander | Rakúsko | 00:00 | ||
20. | MILES Carson | Premier Tech U23 Cycling Project | 00:00 | ||
21. | DE CASSAN Davide | Cycling Team Friuli ASD | 00:00 | ||
22. | VOVK Jaka | Cycling Team Kranj | 00:00 | ||
23. | ROTTER Michal | ATT Investments | 00:00 | ||
24. | OLSZAR Antoni | TC Chrobry Scott Glogow | 00:00 | ||
25. | MARTINELLI Alessio | Bardiani CSF Faizanè | 00:00 | ||
26. | JUNEAU Francis | Premier Tech U23 Cycling Project | 00:00 | ||
27. | RASENBERG Martijn | Jegg-DJR Academy | 00:00 | ||
28. | CAMRDA Karel | ATT Investments | 00:00 | ||
29. | DE JONG Nino | Jegg-DJR Academy | 00:00 | ||
30. | BIENIEK Damian | TC Chrobry Scott Glogow | 00:00 | ||
31. | OSKO Milosz | HRE Mazowsze Serce Polski | 00:00 | ||
32. | MESSNER Martin | Rakúsko | 00:00 | ||
33. | HOFBAUER Philipp | Rakúsko | 00:00 | ||
34. | DEELSTRA Huub | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 00:00 | ||
35. | NIERI Alessio | Bardiani CSF Faizanè | 00:00 | ||
36. | KASPAR Jan | ATT Investments | 00:00 | ||
37. | CYWINSKI Mateusz | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 00:10 | ||
38. | MUSIALIK Jakub | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 00:10 | ||
39. | VOLTR Martin | Česko | 00:10 | ||
40. | PUTZ Sebastian | Rakúsko | 00:10 | ||
41. | SEDZIELEWSKI Michal | KS Pogon Mostostal Pulawy | 00:10 | ||
42. | KOVÁČ Samuel | Cycling Academy Trenčín | 00:10 | ||
43. | SMITH Nathan | Team Novo Nordisk Development | 00:10 | ||
44. | PELLIZZARI Giulio | Bardiani CSF Faizanè | 00:10 | ||
45. | ZUREK Jakub | KS Pogon Mostostal Pulawy | 01:22 | ||
46. | SZIJARTO Zeteny | Maďarsko | 01:28 | ||
47. | THORÖE-HANSEN Nicholas | Team IBT-BH-Carl Ras | 01:28 | ||
48. | STEMAN Jip | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 01:30 | ||
49. | MAAS Marijn | Jegg-DJR Academy | 01:30 | ||
50. | SZYMACHA Kamil | Poľsko | 01:30 | ||
51. | KMINEK Vojtech | Česko | 01:30 | ||
52. | VAN DEN BROEK Frank | Jegg-DJR Academy | 01:30 | ||
53. | MAJEWSKI Kacper | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 01:30 | ||
54. | JEROMEL Vid | Cycling Team Kranj | 01:30 | ||
55. | PIJNENBURG Sven | Jegg-DJR Academy | 01:30 | ||
56. | ZAREBSKI Marcin | KS Pogon Mostostal Pulawy | 02:48 | ||
57. | LÍŠKA Andrej | Slovensko | 02:48 | ||
58. | LOHINSKÝ Filip | Slovensko | 05:02 | ||
59. | FRATCZAK Radoslaw | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 05:02 | ||
60. | FIJAK Jan | Luks Trojka Piaseczno | 05:02 | ||
61. | SOKOLÍK Lukáš | Cycling Academy Trenčín | 05:02 | ||
62. | EVANS Louis | Team Novo Nordisk Development | 06:56 | ||
63. | ANDREASSON Sebastian | Team IBT-BH-Carl Ras | 06:56 | ||
64. | RIVARD Nicolas | Premier Tech U23 Cycling Project | 06:56 | ||
65. | GAVENDA Martin | Cycling Academy Trenčín | 06:56 | ||
66. | MACIEJUK Kacper | KS Pogon Mostostal Pulawy | 06:56 | ||
67. | SCHMIDBAUER Maximilian | Rakúsko | 06:56 | ||
68. | JULIEN Matisse | Premier Tech U23 Cycling Project | 06:56 | ||
69. | CERNE Andrej | Cycling Team Kranj | 06:56 | ||
70. | NJOR Marckus | Team IBT-BH-Carl Ras | 07:00 | ||
71. | ZIHERL Luka | Cycling Team Kranj | 08:44 | ||
72. | CEURENS Robbe | Team Novo Nordisk Development | 12:16 | ||
73. | KRENEK Adam | Česko | 12:56 | ||
74. | SIROKY Stepan | Česko | 13:38 | ||
75. | KRUKOWSKI Aleksander | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 13:38 | ||
76. | VAINIO Veeti | U.C.Monaco | 13:38 | ||
77. | KOPELENT David | Česko | 13:38 | ||
78. | HÖGLUND August | U.C.Monaco | 13:38 | ||
79. | TESSIORE Tommaso | U.C.Monaco | 16:20 | ||
80. | HRENKO Norbert | Maďarsko | 16:47 | ||
81. | CENTKA Kacper | Poľsko | 16:47 | ||
82. | MATYAS NAGY Bendeguz | Maďarsko | 16:47 | ||
83. | VAN HOORN Mart | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 17:18 | ||
DNF | BOCHENEK Karol | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | odstúpil | ||
DNF | DUE KASPERSEN Kasper | Team IBT-BH-Carl Ras | odstúpil | ||
DNF | GIERYK Kacper | HRE Mazowsze Serce Polski | odstúpil | ||
DNF | GODTS Kobe | Team Novo Nordisk Development | odstúpil | ||
DNF | KOWALCZYK Adrian | Luks Trojka Piaseczno | odstúpil | ||
DNF | LAPSA Szymon | TC Chrobry Scott Glogow | odstúpil | ||
DNF | RADOSZ Maksymilian | HRE Mazowsze Serce Polski | odstúpil | ||
DNF | RAJTAK Mateusz | Luks Trojka Piaseczno | odstúpil | ||
DNF | SHCHERBAN Yurii | Luks Trojka Piaseczno | odstúpil | ||
DNF | VRABEL Radovan | Slovensko | odstúpil | ||
DNS | KUNIC Tomas | Cycling Academy Trenčín | neštartoval | ||
DNS | LEWANDOWSKI Radoslaw | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | neštartoval | ||
DNS | VANČO Tobias | Slovensko | neštartoval | ||
DNS | VLCAK Jakub | Cycling Academy Trenčín | neštartoval |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | MIHOLJEVIČ Fran | Cycling Team Friuli ASD | 06:57:23 | |||||
2. | MARCELLUSI Martin | Bardiani CSF Faizanè | 00:08 | |||||
3. | JUNEAU Francis | Premier Tech U23 Cycling Project | 00:10 | |||||
4. | HAJEK Alexander | Rakúsko | 00:13 | |||||
5. | BURATTI Nicolo | Cycling Team Friuli ASD | 01:10 | |||||
6. | HEMING Mika | ATT Investments | 01:11 |
23. | NAGY Simon | Slovensko | 01:31 | ||
37. | KOVÁČ Samuel | Cycling Academy Trenčín | 01:43 | ||
56. | LÍŠKA Andrej | Slovensko | 04:20 | ||
57. | SOKOLÍK Lukáš | Cycling Academy Trenčín | 06:33 | ||
59. | LOHINSKÝ Filip | Slovensko | 06:35 | ||
64. | GAVENDA Martin | Cycling Academy Trenčín | 08:33 |
7. | PAPIERSKI Damian | Poľsko | 01:22 | ||
8. | THOMSEN Frederik | Team IBT-BH-Carl Ras | 01:24 | ||
9. | STOCKWELL Oliver | Cycling Team Friuli ASD | 01:26 | ||
10. | MARTINELLI Alessio | Bardiani CSF Faizanè | 01:26 | ||
11. | BELOHVOSCIKS Kristians | U.C.Monaco | 01:27 | ||
12. | KASPAR Jan | ATT Investments | 01:27 | ||
13. | BILYI Maksym | U.C.Monaco | 01:27 | ||
14. | RASENBERG Martijn | Jegg-DJR Academy | 01:27 | ||
15. | DE CASSAN Davide | Cycling Team Friuli ASD | 01:27 | ||
16. | ROTTER Michal | ATT Investments | 01:28 | ||
17. | BIENIEK Damian | TC Chrobry Scott Glogow | 01:29 | ||
18. | MILES Carson | Premier Tech U23 Cycling Project | 01:29 | ||
19. | DEBIASI Andrea | Cycling Team Friuli ASD | 01:29 | ||
20. | POMORSKI Michal | HRE Mazowsze Serce Polski | 01:30 | ||
21. | DE JONG Nino | Jegg-DJR Academy | 01:30 | ||
22. | TURKULOV Luka | Cycling Team Kranj | 01:30 | ||
23. | NAGY Simon | Slovensko | 01:31 | ||
24. | PINARELLO Alessandro | Bardiani CSF Faizanè | 01:31 | ||
25. | MIERZYNSKI Piotr | TC Chrobry Scott Glogow | 01:31 | ||
26. | VOVK Jaka | Cycling Team Kranj | 01:32 | ||
27. | OSKO Milosz | HRE Mazowsze Serce Polski | 01:33 | ||
28. | HOFBAUER Philipp | Rakúsko | 01:33 | ||
29. | VAN DER VEEN Steyn | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 01:33 | ||
30. | NIERI Alessio | Bardiani CSF Faizanè | 01:34 | ||
31. | CAMRDA Karel | ATT Investments | 01:34 | ||
32. | OLSZAR Antoni | TC Chrobry Scott Glogow | 01:36 | ||
33. | MESSNER Martin | Rakúsko | 01:36 | ||
34. | STRANSKY Matej | ATT Investments | 01:37 | ||
35. | PUTZ Sebastian | Rakúsko | 01:39 | ||
36. | CYWINSKI Mateusz | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 01:42 | ||
37. | KOVÁČ Samuel | Cycling Academy Trenčín | 01:43 | ||
38. | PELLIZZARI Giulio | Bardiani CSF Faizanè | 01:43 | ||
39. | SEDZIELEWSKI Michal | KS Pogon Mostostal Pulawy | 01:43 | ||
40. | VOLTR Martin | Česko | 01:45 | ||
41. | DEELSTRA Huub | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 01:45 | ||
42. | SMITH Nathan | Team Novo Nordisk Development | 01:46 | ||
43. | MUSIALIK Jakub | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 01:47 | ||
44. | VAN DEN BROEK Frank | Jegg-DJR Academy | 02:50 | ||
45. | MAAS Marijn | Jegg-DJR Academy | 02:54 | ||
46. | MAJEWSKI Kacper | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 02:55 | ||
47. | ZUREK Jakub | KS Pogon Mostostal Pulawy | 02:55 | ||
48. | THORÖE-HANSEN Nicholas | Team IBT-BH-Carl Ras | 02:58 | ||
49. | KMINEK Vojtech | Česko | 03:02 | ||
50. | SZIJARTO Zeteny | Maďarsko | 03:04 | ||
51. | STEMAN Jip | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 03:04 | ||
52. | PIJNENBURG Sven | Jegg-DJR Academy | 03:04 | ||
53. | SZYMACHA Kamil | Poľsko | 03:04 | ||
54. | JEROMEL Vid | Cycling Team Kranj | 03:07 | ||
55. | SMRECZEK Kacper | Poľsko | 03:50 | ||
56. | LÍŠKA Andrej | Slovensko | 04:20 | ||
57. | SOKOLÍK Lukáš | Cycling Academy Trenčín | 06:33 | ||
58. | FRATCZAK Radoslaw | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 06:34 | ||
59. | LOHINSKÝ Filip | Slovensko | 06:35 | ||
60. | FIJAK Jan | Luks Trojka Piaseczno | 07:59 | ||
61. | MACIEJUK Kacper | KS Pogon Mostostal Pulawy | 08:24 | ||
62. | RIVARD Nicolas | Premier Tech U23 Cycling Project | 08:25 | ||
63. | ZAREBSKI Marcin | KS Pogon Mostostal Pulawy | 08:30 | ||
64. | GAVENDA Martin | Cycling Academy Trenčín | 08:33 | ||
65. | CERNE Andrej | Cycling Team Kranj | 08:40 | ||
66. | JULIEN Matisse | Premier Tech U23 Cycling Project | 08:55 | ||
67. | EVANS Louis | Team Novo Nordisk Development | 09:13 | ||
68. | NJOR Marckus | Team IBT-BH-Carl Ras | 09:33 | ||
69. | ANDREASSON Sebastian | Team IBT-BH-Carl Ras | 13:19 | ||
70. | CEURENS Robbe | Team Novo Nordisk Development | 13:47 | ||
71. | SCHMIDBAUER Maximilian | Rakúsko | 13:52 | ||
72. | ZIHERL Luka | Cycling Team Kranj | 14:23 | ||
73. | KRUKOWSKI Aleksander | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 15:08 | ||
74. | KRENEK Adam | Česko | 15:48 | ||
75. | KOPELENT David | Česko | 16:24 | ||
76. | SIROKY Stepan | Česko | 16:31 | ||
77. | CENTKA Kacper | Poľsko | 18:22 | ||
78. | HRENKO Norbert | Maďarsko | 18:31 | ||
79. | VAN HOORN Mart | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 18:50 | ||
80. | HÖGLUND August | U.C.Monaco | 20:09 | ||
81. | VAINIO Veeti | U.C.Monaco | 20:45 | ||
82. | TESSIORE Tommaso | U.C.Monaco | 22:45 | ||
83. | MATYAS NAGY Bendeguz | Maďarsko | 31:58 |
3b | 3.5. | Tatranská Lomnica | 3 km | Martinelli |
profil etapy, 260 nastúpaných metrov (© la-flamme-rouge.eu) |
Po zrušenej etape v Poprade a okolí Tatier nasledovalo dokončenie pretekov v podobe poletapy - časovky do kopca v Tatranskej Lomnici. Šlo sa iba 3,2 kilometra, ale prudkého 8,2-percentného stúpania, čo narobilo značné rozdiely. Vyhral Talian Alessio Martinelli z Bardiani, ktorý si tým pomohol k piatemu miestu v GC. Za ním to bolo tesné a líder pretekov Fran MIholjevič z Friuli stratil len päť sekúnd, takže si bez problémov udržal triumf.
Zo Slovákov bol podľa očakávania najvyššie Samuel Kováč, ktorý sa ako jeden z mála našich dá považovať za niečo ako vrchára, hoci 28. miesto nie je megaúspechom a prvoročák bude na sebe určite ďalej pracovať, aby sa posúval vyššie. Takto dopadol aj v celkovom poradí. Ostatní Slováci boli nižšie. Kováč tiež skončil piaty vo vrchárskej súťaži.
Výsledky etapy | ||||||||
1. | MARTINELLI Alessio | Bardiani CSF Faizanè | 08:16 | 5 | ||||
2. | MESSNER Martin | Rakúsko | 00:03 | 1 | ||||
3. | DE CASSAN Davide | Cycling Team Friuli ASD | 00:04 | |||||
4. | MIHOLJEVIČ Fran | Cycling Team Friuli ASD | 00:05 | |||||
5. | PELLIZZARI Giulio | Bardiani CSF Faizanè | 00:12 | |||||
6. | NIERI Alessio | Bardiani CSF Faizanè | 00:16 |
28. | KOVÁČ Samuel | Cycling Academy Trenčín | 00:47 | ||
52. | LOHINSKÝ Filip | Slovensko | 01:25 | ||
59. | SOKOLÍK Lukáš | Cycling Academy Trenčín | 01:35 | ||
62. | NAGY Simon | Slovensko | 01:37 | ||
74. | GAVENDA Martin | Cycling Academy Trenčín | 02:06 | ||
75. | LÍŠKA Andrej | Slovensko | 02:07 |
7. | HEMING Mika | ATT Investments | 00:18 | ||
8. | STOCKWELL Oliver | Cycling Team Friuli ASD | 00:20 | ||
9. | PINARELLO Alessandro | Bardiani CSF Faizanè | 00:21 | ||
10. | BURATTI Nicolo | Cycling Team Friuli ASD | 00:22 | ||
11. | MILES Carson | Premier Tech U23 Cycling Project | 00:23 | ||
12. | HAJEK Alexander | Rakúsko | 00:23 | ||
13. | JUNEAU Francis | Premier Tech U23 Cycling Project | 00:24 | ||
14. | SEDZIELEWSKI Michal | KS Pogon Mostostal Pulawy | 00:26 | ||
15. | KASPAR Jan | ATT Investments | 00:26 | ||
16. | THOMSEN Frederik | Team IBT-BH-Carl Ras | 00:27 | ||
17. | VAN DEN BROEK Frank | Jegg-DJR Academy | 00:28 | ||
18. | STRANSKY Matej | ATT Investments | 00:30 | ||
19. | PUTZ Sebastian | Rakúsko | 00:31 | ||
20. | MARCELLUSI Martin | Bardiani CSF Faizanè | 00:34 | ||
21. | CYWINSKI Mateusz | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 00:35 | ||
22. | SZYMACHA Kamil | Poľsko | 00:36 | ||
23. | HOFBAUER Philipp | Rakúsko | 00:40 | ||
24. | SMITH Nathan | Team Novo Nordisk Development | 00:40 | ||
25. | BILYI Maksym | U.C.Monaco | 00:41 | ||
26. | JULIEN Matisse | Premier Tech U23 Cycling Project | 00:42 | ||
27. | BIENIEK Damian | TC Chrobry Scott Glogow | 00:44 | ||
28. | KOVÁČ Samuel | Cycling Academy Trenčín | 00:47 | ||
29. | OLSZAR Antoni | TC Chrobry Scott Glogow | 00:51 | ||
30. | DEBIASI Andrea | Cycling Team Friuli ASD | 00:53 | ||
31. | PIJNENBURG Sven | Jegg-DJR Academy | 00:54 | ||
32. | ROTTER Michal | ATT Investments | 00:56 | ||
33. | VOLTR Martin | Česko | 00:56 | ||
34. | CAMRDA Karel | ATT Investments | 00:56 | ||
35. | MUSIALIK Jakub | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 00:57 | ||
36. | VOVK Jaka | Cycling Team Kranj | 01:05 | ||
37. | ZUREK Jakub | KS Pogon Mostostal Pulawy | 01:08 | ||
38. | SMRECZEK Kacper | Poľsko | 01:09 | ||
39. | PAPIERSKI Damian | Poľsko | 01:10 | ||
40. | RASENBERG Martijn | Jegg-DJR Academy | 01:11 | ||
41. | DEELSTRA Huub | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 01:11 | ||
42. | MIERZYNSKI Piotr | TC Chrobry Scott Glogow | 01:11 | ||
43. | POMORSKI Michal | HRE Mazowsze Serce Polski | 01:13 | ||
44. | MATYAS NAGY Bendeguz | Maďarsko | 01:13 | ||
45. | ZIHERL Luka | Cycling Team Kranj | 01:14 | ||
46. | TURKULOV Luka | Cycling Team Kranj | 01:14 | ||
47. | STEMAN Jip | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 01:16 | ||
48. | JEROMEL Vid | Cycling Team Kranj | 01:17 | ||
49. | BELOHVOSCIKS Kristians | U.C.Monaco | 01:18 | ||
50. | SZIJARTO Zeteny | Maďarsko | 01:18 | ||
51. | VAN HOORN Mart | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 01:22 | ||
52. | LOHINSKÝ Filip | Slovensko | 01:25 | ||
53. | KMINEK Vojtech | Česko | 01:25 | ||
54. | FIJAK Jan | Luks Trojka Piaseczno | 01:25 | ||
55. | CEURENS Robbe | Team Novo Nordisk Development | 01:27 | ||
56. | KRENEK Adam | Česko | 01:28 | ||
57. | ZAREBSKI Marcin | KS Pogon Mostostal Pulawy | 01:29 | ||
58. | MAJEWSKI Kacper | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 01:35 | ||
59. | SOKOLÍK Lukáš | Cycling Academy Trenčín | 01:35 | ||
60. | DE JONG Nino | Jegg-DJR Academy | 01:35 | ||
61. | TESSIORE Tommaso | U.C.Monaco | 01:35 | ||
62. | NAGY Simon | Slovensko | 01:37 | ||
63. | FRATCZAK Radoslaw | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 01:42 | ||
64. | MACIEJUK Kacper | KS Pogon Mostostal Pulawy | 01:42 | ||
65. | VAN DER VEEN Steyn | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 01:43 | ||
66. | EVANS Louis | Team Novo Nordisk Development | 01:43 | ||
67. | RIVARD Nicolas | Premier Tech U23 Cycling Project | 01:44 | ||
68. | CERNE Andrej | Cycling Team Kranj | 01:48 | ||
69. | THORÖE-HANSEN Nicholas | Team IBT-BH-Carl Ras | 01:50 | ||
70. | NJOR Marckus | Team IBT-BH-Carl Ras | 01:54 | ||
71. | ANDREASSON Sebastian | Team IBT-BH-Carl Ras | 01:56 | ||
72. | SCHMIDBAUER Maximilian | Rakúsko | 01:59 | ||
73. | VAINIO Veeti | U.C.Monaco | 02:05 | ||
74. | GAVENDA Martin | Cycling Academy Trenčín | 02:06 | ||
75. | LÍŠKA Andrej | Slovensko | 02:07 | ||
76. | HRENKO Norbert | Maďarsko | 02:13 | ||
77. | OSKO Milosz | HRE Mazowsze Serce Polski | 02:16 | ||
78. | KOPELENT David | Česko | 02:20 | ||
79. | CENTKA Kacper | Poľsko | 02:22 | ||
80. | KRUKOWSKI Aleksander | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 02:41 | ||
81. | SIROKY Stepan | Česko | 03:03 | ||
82. | HÖGLUND August | U.C.Monaco | 08:16 | ||
DNS | MAAS Marijn | Jegg-DJR Academy | neštartoval |
Konečné poradie pretekov | ||||||||
1. | MIHOLJEVIČ Fran | Cycling Team Friuli ASD | 07:05:44 | |||||
2. | JUNEAU Francis | Premier Tech U23 Cycling Project | 00:29 | |||||
3. | HAJEK Alexander | Rakúsko | 00:34 | |||||
4. | MARCELLUSI Martin | Bardiani CSF Faizanè | 00:37 | |||||
5. | MARTINELLI Alessio | Bardiani CSF Faizanè | 01:21 | |||||
6. | HEMING Mika | ATT Investments | 01:24 |
28. | KOVÁČ Samuel | Cycling Academy Trenčín | 02:25 | ||
41. | NAGY Simon | Slovensko | 03:03 | ||
55. | LÍŠKA Andrej | Slovensko | 06:22 | ||
56. | LOHINSKÝ Filip | Slovensko | 07:55 | ||
57. | SOKOLÍK Lukáš | Cycling Academy Trenčín | 08:03 | ||
65. | GAVENDA Martin | Cycling Academy Trenčín | 10:34 |
7. | DE CASSAN Davide | Cycling Team Friuli ASD | 01:26 | ||
8. | BURATTI Nicolo | Cycling Team Friuli ASD | 01:27 | ||
9. | MESSNER Martin | Rakúsko | 01:34 | ||
10. | STOCKWELL Oliver | Cycling Team Friuli ASD | 01:41 | ||
11. | NIERI Alessio | Bardiani CSF Faizanè | 01:45 | ||
12. | THOMSEN Frederik | Team IBT-BH-Carl Ras | 01:46 | ||
13. | PINARELLO Alessandro | Bardiani CSF Faizanè | 01:47 | ||
14. | MILES Carson | Premier Tech U23 Cycling Project | 01:47 | ||
15. | KASPAR Jan | ATT Investments | 01:48 | ||
16. | PELLIZZARI Giulio | Bardiani CSF Faizanè | 01:50 | ||
17. | STRANSKY Matej | ATT Investments | 02:02 | ||
18. | BILYI Maksym | U.C.Monaco | 02:03 | ||
19. | SEDZIELEWSKI Michal | KS Pogon Mostostal Pulawy | 02:04 | ||
20. | PUTZ Sebastian | Rakúsko | 02:05 | ||
21. | BIENIEK Damian | TC Chrobry Scott Glogow | 02:08 | ||
22. | HOFBAUER Philipp | Rakúsko | 02:08 | ||
23. | CYWINSKI Mateusz | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 02:12 | ||
24. | DEBIASI Andrea | Cycling Team Friuli ASD | 02:17 | ||
25. | ROTTER Michal | ATT Investments | 02:19 | ||
26. | SMITH Nathan | Team Novo Nordisk Development | 02:21 | ||
27. | OLSZAR Antoni | TC Chrobry Scott Glogow | 02:22 | ||
28. | KOVÁČ Samuel | Cycling Academy Trenčín | 02:25 | ||
29. | CAMRDA Karel | ATT Investments | 02:25 | ||
30. | PAPIERSKI Damian | Poľsko | 02:27 | ||
31. | VOVK Jaka | Cycling Team Kranj | 02:32 | ||
32. | RASENBERG Martijn | Jegg-DJR Academy | 02:33 | ||
33. | VOLTR Martin | Česko | 02:36 | ||
34. | MIERZYNSKI Piotr | TC Chrobry Scott Glogow | 02:37 | ||
35. | POMORSKI Michal | HRE Mazowsze Serce Polski | 02:38 | ||
36. | TURKULOV Luka | Cycling Team Kranj | 02:39 | ||
37. | MUSIALIK Jakub | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 02:39 | ||
38. | BELOHVOSCIKS Kristians | U.C.Monaco | 02:40 | ||
39. | DEELSTRA Huub | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 02:51 | ||
40. | DE JONG Nino | Jegg-DJR Academy | 03:00 | ||
41. | NAGY Simon | Slovensko | 03:03 | ||
42. | VAN DER VEEN Steyn | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 03:11 | ||
43. | VAN DEN BROEK Frank | Jegg-DJR Academy | 03:13 | ||
44. | SZYMACHA Kamil | Poľsko | 03:35 | ||
45. | OSKO Milosz | HRE Mazowsze Serce Polski | 03:44 | ||
46. | PIJNENBURG Sven | Jegg-DJR Academy | 03:53 | ||
47. | ZUREK Jakub | KS Pogon Mostostal Pulawy | 03:58 | ||
48. | STEMAN Jip | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 04:15 | ||
49. | SZIJARTO Zeteny | Maďarsko | 04:17 | ||
50. | JEROMEL Vid | Cycling Team Kranj | 04:19 | ||
51. | KMINEK Vojtech | Česko | 04:22 | ||
52. | MAJEWSKI Kacper | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 04:25 | ||
53. | THORÖE-HANSEN Nicholas | Team IBT-BH-Carl Ras | 04:43 | ||
54. | SMRECZEK Kacper | Poľsko | 04:54 | ||
55. | LÍŠKA Andrej | Slovensko | 06:22 | ||
56. | LOHINSKÝ Filip | Slovensko | 07:55 | ||
57. | SOKOLÍK Lukáš | Cycling Academy Trenčín | 08:03 | ||
58. | FRATCZAK Radoslaw | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 08:11 | ||
59. | FIJAK Jan | Luks Trojka Piaseczno | 09:19 | ||
60. | JULIEN Matisse | Premier Tech U23 Cycling Project | 09:32 | ||
61. | ZAREBSKI Marcin | KS Pogon Mostostal Pulawy | 09:54 | ||
62. | MACIEJUK Kacper | KS Pogon Mostostal Pulawy | 10:01 | ||
63. | RIVARD Nicolas | Premier Tech U23 Cycling Project | 10:04 | ||
64. | CERNE Andrej | Cycling Team Kranj | 10:23 | ||
65. | GAVENDA Martin | Cycling Academy Trenčín | 10:34 | ||
66. | EVANS Louis | Team Novo Nordisk Development | 10:51 | ||
67. | NJOR Marckus | Team IBT-BH-Carl Ras | 11:22 | ||
68. | CEURENS Robbe | Team Novo Nordisk Development | 15:09 | ||
69. | ANDREASSON Sebastian | Team IBT-BH-Carl Ras | 15:10 | ||
70. | ZIHERL Luka | Cycling Team Kranj | 15:32 | ||
71. | SCHMIDBAUER Maximilian | Rakúsko | 15:46 | ||
72. | KRENEK Adam | Česko | 17:11 | ||
73. | KRUKOWSKI Aleksander | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 17:44 | ||
74. | KOPELENT David | Česko | 18:39 | ||
75. | SIROKY Stepan | Česko | 19:29 | ||
76. | VAN HOORN Mart | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 20:07 | ||
77. | CENTKA Kacper | Poľsko | 20:39 | ||
78. | HRENKO Norbert | Maďarsko | 20:39 | ||
79. | VAINIO Veeti | U.C.Monaco | 22:45 | ||
80. | TESSIORE Tommaso | U.C.Monaco | 24:15 | ||
81. | HÖGLUND August | U.C.Monaco | 28:20 | ||
82. | MATYAS NAGY Bendeguz | Maďarsko | 33:06 |