2. |
23.4. |
|
|
Reith im Alpbachtal > Schenna |
179 km |
Sivakov |
Etapy tohto ročníka pretekov:
12345
profil etapy, 3050 nastúpaných metrov (© Vitesse / La Flamme Rouge) |
Na druhý deň sa preteky presunuli južnejšie k talianskym hraniciam a už to boli pravé Alpy. Borci museli zdolať aj veľmi tvrdé stúpanie Jaufenpass s dĺžkou 15,1 km a sklonom 7,5 % s vrcholom v nadmorskej výške až takmer 2100 metrov. Ani dojazd nebol jednoduchý. Do cieľovej Schenny viedol vyše štvorkilometrový kopec. Očakávali sa veľké súboje Sky a Astany.
Od začiatku to už s vytvorením úniku nebolo také jednoduché ako včera. Boje trvali 25 kilometrov až odišla skupina Giovanni Visconti a Edoardo Zardini (2x Neri Sottoli), Dario Acosta (Nippo), Juan José Amador (Manzana), Sergio Samitier (Euskadi) a Filippo Rocchetti (Colpack).
Aj keď bol vpredu obávaný matador Visconti, v tejto sezóne po prestupe do prokontinentálnej scény už nevzbudzuje také vášne. Navyše včera stratil sedem minút, takže nebol reálnou hrozbou pre celkové poradie. Tiež ani nevybojoval body na prvej prémii dňa, teda akoby nechcel ísť ani na vrchársku súťaž. No najviac bodov sa, samozrejme, udeľovalo za Jaufenpass.
Ilustračný záber z etapy (© Tour of the Alps / Josef Vaishar, Cycling.photography)
|
Jazdci Sky pustili únik na 5:20, no pod najťažším kopcom sa už do práce pridal aj Bahrain Merida a už to šlo rýchlo dole. Dokonca už veľmi skoro po nájazde na stúpanie sa z čela odpojila trojka Rocchetti, Amador aj Visconti, teda na čele pokračovali iba Zardini, Acosta a Samitier. V tretine kopca mali na pelotón náskok 3:40. Dávalo im to nádej, že ak to vzadu nebude horieť už v tomto kopci, tak by mohli prísť pod cieľové stúpanie s najlepšími. A tiež sa jeden z nich oblečie do vrchárskeho dresu.
Najbližšie mal k tomu Edoardo Zardini, ktorý sa v polovici kopca osamostatnil na čele. No dlhé minúty ho pred sebou videl Španiel Sergio Samitier. Za nimi to stále viedli Nibaliho ľudia. Chceli narušiť tempo Sky. Astana ešte ostávala v úzadí. Skupina sa poriadne vytriedila, pod vrcholom tam ostalo iba zo dvadsať ľudí. Keď došli Nibaliho domestici v silnom tempe pokračoval Poljanski z Bory.
Hore na Jaufenpass bola veľká zima. Sneh popri ceste, hmla i dážď. Veľmi nepríjemné podmienky. Prémiu si pripísal Samitier, Zardini ho pustil. Za nimi ešte ostával Visconti a trištvrte minúty už delilo skupinu hlavných favoritov. Tam boli ešte všetci dôležití ľudia. Klesalo sa pomerne kľudne. Nevideli sme žiadne pády v skupinách, ktoré boli snímané kamerami. Zardini ale nebol taký dobrý v zjazde, reps. nechcel toľko riskovať a favoriti ho dobehli. Samitierovi ostávalo pol minúty.
Čelné duo Samitier a Zardini (© Tour of the Alps / Josef Vaishar, Cycling.photography)
|
Zjazd sa zmenil už iba na mierne klesanie a na širokej ceste sa vrchári ponúkali, kto pôjde a začalo sa aj rôzne atakovať. Skúšali to ľudia zo Sky i Astany, Nibali bol tiež aktívny. Snažil sa zbaviť veľkej prevahy súperiacich tímov. No keď sa mu to nedarilo, nemohol použiť všetky svoje sily. Tak sa snažili vysoké tempo držať ľudia z Astany. Zaujímavé bolo, že v skupine už nebol Chris Froome, ktorý sa tam ale tesne pred vrcholom kopca ukazoval.
Dvanásť kilometrov pred cieľom sa podarilo odtrhnúť štvorici Sivakov (Sky), Poljanski (Bora), Stalnov (Astana) a Cattaneo (Androni). Dobehli Samitiera. V prípade prvých troch šlo o plány B v ich tímoch. Neskôr ich dobehli ešte Hirt (Astana), Pernsteiner (Bahrain Merida) a Masnada (Androni). Medzi nimi a topfavoritmi bolo zrazu dvadsať sekúnd. Tam ostali takmer iba sami lídri a nemal veľmi kto ťahať. Astana mala vpredu dvoch ľudí. Hoci domestikov. No to nevadilo. Hart tam bol už sám. Rovnako ako Majka, no Bora asi veľmi neverila, žeby to vyhral práve Poljanski, takže Rafal mal záujem, ale bol na to sám a manko vzrástlo na pol minúty. Medzi skupinami boli ešte Vlasov (Gazprom) s Thalmannom (Voralberg).
Jan Hirt hýril aktivitou (© Tour of the Alps / Josef Vaishar, Cycling.photography)
|
V oboch skupinách sa taktizovalo, nikto nechcel ťahať. Vpredu si najviac odrobil Hirt, no isto by aj on chcel triumf. Pod cieľovým kopcom (4,5 km; 5,7 %) sa vrátil dozadu Poljanski a ako jediný ťahal. Vpredu sa začalo poriadne útočiť. Ako prvý Masnada, potom Sivakov, a to už bolo poriadne tvrdé. Ostatní nedokázali reagovať. Vzadu odišli zo skupiny Nibali s Majkom, no už bolo neskoro.
21-ročný ruský supertalent Pavel Sivakov si šiel za životným triumfom i červeným dresom lídra pretekov. No Jan Hirt sa dokázal dostať k borcovi Sky a aj on chcel zabojovať o životné víťazstvo. V tomto rusko-českom súboji bol napokon silnejší Sivakov, pre ktorého je to prvé profesionálne víťazstvo. Doteraz vyhrával iba preteky do 23 rokov vrátane etapy na Avenire. Tretí finišoval Mattia Cattaneo, teda ďalší muž z poradia. Za ním dorazili ešte Masnada s Pernsteinerom, a tak už Nibali s Majkom s mankom pol minúty. Zamýšľaní lídri najsilnejších tímov Hart a Bilbao dostali až 43, resp. 44 sekúnd.
Pavel Sivakov so životným triumfom (© Tour of the Alps / Pentaphoto)
|
Sivakov sa dostal aj na čelo celkového poradia. Hirt sa posunul na druhú pozíciu, teda dokonca by mohli obaja získať rolu lídrov v tíme, čo by im mohlo dodať sebavedomie i cenu v ich celkoch. Uvidíme. Oba tímy to od začiatku hrajú na viac kariet, takže je to možné. Za nimi už s odstupom je tretí druhý muž Okolo Slovenska pred dvoma rokmi Mattia Cattaneo a Androni sa tu znova pokúša poraziť silné tímy. Potom máme v poradí dvojičky Pernsteiner - Nibali a Bilbao - Stalnov. Medzi nimi je ešte Hart.
Dnes to bolo o tom, že veľké mená sa príliš strážili. Astana so Sky mali viacero kariet a bude im úplne jedno, kto z ich tímu vyhrá preteky, a tak to vyskúšali, no Nibali s Majkom ostali v šachu. Vzhľadom na množstvo plánov B či C vo viacerých tímoch to vyzerá na skvelé pokračovanie nevyspytateľných pretekov, kde to ešte môže vyhrať prakticky ktokoľvek z Top 10. Mimochodom, na desiatej pozícii je prekvapenie týchto pretekov Roland Thalmann z kontinentálneho Voralbergu. Švajčiar bol včera tretí.
Pavel Sivakov na pódiu (© Tour of the Alps / Pentaphoto)
|
11. |
|
THALMANN Roland |
Team Vorarlberg Santic |
01:02 |
|
12. |
|
ZEITS Andrej |
Astana Pro Team |
01:05 |
|
13. |
|
FLÓREZ Miguel Eduardo |
Androni Giocattoli - Sidermec |
01:06 |
|
14. |
|
VLASOV Aleksandr |
Gazprom - RusVelo |
01:14 |
|
15. |
|
CATALDO Dario |
Astana Pro Team |
01:30 |
|
16. |
|
VUILLERMOZ Alexis |
Ag2r La Mondiale |
01:30 |
|
17. |
|
FROOME Christopher |
Team Sky |
01:34 |
|
18. |
|
CARBONI Giovanni |
Bardiani - CSF |
01:37 |
|
19. |
|
GABBURO Davide |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
01:37 |
|
20. |
|
RYBALKIN Alexej |
Gazprom - RusVelo |
01:40 |
|
21. |
|
MAISON Jérémy |
Team Arkéa Samsic |
01:40 |
|
22. |
|
ITURRIA Mikel |
Euskadi Basque Country - Murias |
01:42 |
|
23. |
|
NIČ Artem |
Gazprom - RusVelo |
01:42 |
|
24. |
|
AMEZQUETA Julen |
Caja Rural - Seguros RGA |
01:45 |
|
25. |
|
SCHELLING Patrick |
Team Vorarlberg Santic |
01:49 |
|
26. |
|
DUPONT Hubert |
Ag2r La Mondiale |
01:51 |
|
27. |
|
ZIMMERMANN Georg |
Tirol KTM Cycling Team |
01:51 |
|
28. |
|
QUINTANA Dayer |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
01:51 |
|
29. |
|
SAMITIER Sergio |
Euskadi Basque Country - Murias |
02:13 |
|
30. |
|
BOARO Manuele |
Astana Pro Team |
02:28 |
|
31. |
|
COVILI Luca |
Bardiani - CSF |
02:30 |
|
32. |
|
RAVANELLI Simone |
Taliansko |
02:45 |
|
33. |
|
ZURLO Federico |
Giotti Victoria - Palomar |
02:48 |
|
34. |
|
SAVINI Daniel |
Bardiani - CSF |
02:52 |
|
35. |
|
ZARDINI Edoardo |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
03:00 |
|
36. |
|
NIBALI Antonio |
Bahrain Merida Pro Team |
03:07 |
|
37. |
|
BRKIC Benjamin |
Felbermayr - Simplon Wels |
03:26 |
|
38. |
|
OSORIO Alejandro |
Nippo Vini Fantini Faizané |
03:26 |
|
39. |
|
REYES Aldemar |
Manzana Postobon |
03:26 |
|
40. |
|
POLJANSKI Paweł |
BORA - hansgrohe |
03:35 |
|
41. |
|
VISCONTI Giovanni |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
04:50 |
|
42. |
|
BIZKARRA Mikel |
Euskadi Basque Country - Murias |
04:50 |
|
43. |
|
VELASCO Simone |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
05:57 |
|
44. |
|
DÍAZ José Manuel |
Team Vorarlberg Santic |
05:57 |
|
45. |
|
ROMANO Francesco |
Bardiani - CSF |
05:57 |
|
46. |
|
GAROSIO Andrea |
Bahrain Merida Pro Team |
05:57 |
|
47. |
|
GASTAUER Ben |
Ag2r La Mondiale |
05:57 |
|
48. |
|
QUINTERO Carlos |
Manzana Postobon |
05:57 |
|
49. |
|
BANZER Gordian |
Team Vorarlberg Santic |
06:13 |
|
50. |
|
MOINARD Amael |
Team Arkéa Samsic |
06:16 |
|
51. |
|
SANTORO Antonio |
Taliansko |
06:18 |
|
52. |
|
BIDARD Francois |
Ag2r La Mondiale |
07:56 |
|
53. |
|
ELISSONDE Kenny |
Team Sky |
08:12 |
|
54. |
|
GARCÍA Jhojan |
Manzana Postobon |
10:52 |
|
55. |
|
AGNOLI Valerio |
Bahrain Merida Pro Team |
11:23 |
|
56. |
|
BARCELÓ Fernando |
Euskadi Basque Country - Murias |
11:23 |
|
57. |
|
GAVAZZI Francesco |
Androni Giocattoli - Sidermec |
11:23 |
|
58. |
|
GREGAARD Jonas |
Astana Pro Team |
11:23 |
|
59. |
|
BAGIOLI Nicola |
Nippo Vini Fantini Faizané |
11:23 |
|
60. |
|
DOUBLE Paul |
Team Colpack |
11:23 |
|
61. |
|
NICOLAU Joel |
Caja Rural - Seguros RGA |
11:23 |
|
62. |
|
WACKERMANN Luca |
Bardiani - CSF |
11:23 |
|
63. |
|
BOTTA Davide |
Team Colpack |
11:23 |
|
64. |
|
BISOLTI Alessandro |
Androni Giocattoli - Sidermec |
11:23 |
|
65. |
|
RABITSCH Stephan |
Felbermayr - Simplon Wels |
11:23 |
|
66. |
|
STÜSSI Colin |
Team Vorarlberg Santic |
11:23 |
|
67. |
|
SENNI Manuel |
Bardiani - CSF |
11:23 |
|
68. |
|
BOUCHARD Geoffrey |
Ag2r La Mondiale |
11:23 |
|
69. |
|
ORSINI Umberto |
Bardiani - CSF |
11:23 |
|
70. |
|
RAGGIO Luca |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
11:23 |
|
71. |
|
ACOSTA Ruben Dario |
Nippo Vini Fantini Faizané |
11:23 |
|
72. |
|
CANOLA Marco |
Nippo Vini Fantini Faizané |
11:29 |
|
73. |
|
BONGIORNO Francesco |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
11:39 |
|
74. |
|
BAYER Tobias |
Tirol KTM Cycling Team |
12:51 |
|
75. |
|
OSORIO Juan Felipe |
Manzana Postobon |
12:51 |
|
76. |
|
ARANBURU Alex |
Caja Rural - Seguros RGA |
15:22 |
|
77. |
|
PUCCIO Salvatore |
Team Sky |
15:43 |
|
78. |
|
SANTAROMITA Ivan |
Nippo Vini Fantini Faizané |
15:43 |
|
79. |
|
ŠALUNOV Jevgenij |
Gazprom - RusVelo |
15:43 |
|
80. |
|
SHILOV Sergey |
Gazprom - RusVelo |
15:43 |
|
81. |
|
SUAZA Bernardo |
Manzana Postobon |
16:46 |
|
82. |
|
GESBERT Élie |
Team Arkéa Samsic |
16:47 |
|
83. |
|
VULCAN Denis Marian |
Giotti Victoria - Palomar |
17:04 |
|
84. |
|
BAJČ Andi |
Felbermayr - Simplon Wels |
17:34 |
|
85. |
|
KIERNER Florian |
Felbermayr - Simplon Wels |
17:34 |
|
86. |
|
BUSATO Matteo |
Androni Giocattoli - Sidermec |
17:42 |
|
87. |
|
EL GOUZI Omar |
Tirol KTM Cycling Team |
17:52 |
|
88. |
|
DALLA VALLE Nicolas |
Tirol KTM Cycling Team |
18:38 |
|
89. |
|
TONIATTI Andrea |
Team Colpack |
18:38 |
|
90. |
|
WANG Meiyin |
Bahrain Merida Pro Team |
18:38 |
|
91. |
|
WILDAUER Markus |
Tirol KTM Cycling Team |
18:38 |
|
92. |
|
RIVI Samuele |
Tirol KTM Cycling Team |
18:38 |
|
93. |
|
CUADROS Álvaro |
Caja Rural - Seguros RGA |
18:44 |
|
94. |
|
GONZÁLEZ David |
Caja Rural - Seguros RGA |
18:44 |
|
95. |
|
CORRADINI Michele |
Taliansko |
20:36 |
|
96. |
|
KUEN Maximilian |
Team Vorarlberg Santic |
20:36 |
|
97. |
|
TIZZA Marco |
Taliansko |
20:36 |
|
98. |
|
LEHNER Daniel |
Felbermayr - Simplon Wels |
20:36 |
|
99. |
|
GARAVAGLIA Giacomo |
Team Colpack |
20:36 |
|
100. |
|
ROCCHETTI Filippo |
Team Colpack |
20:36 |
|
101. |
|
CACCIOTTI Andrea |
Taliansko |
20:36 |
|
102. |
|
LÓPEZ-CÓZAR Juan Antonio |
Euskadi Basque Country - Murias |
20:47 |
|
103. |
|
CIMA Damiano |
Nippo Vini Fantini Faizané |
21:34 |
|
104. |
|
DURANTI Jalel |
Team Colpack |
21:42 |
|
105. |
|
ONESTI Emanuele |
Giotti Victoria - Palomar |
22:30 |
|
106. |
|
STERBINI Simone |
Giotti Victoria - Palomar |
22:30 |
|
107. |
|
TAROZZI Manuele |
Taliansko |
22:30 |
|
108. |
|
UDONDO Gotzon |
Euskadi Basque Country - Murias |
22:59 |
|
109. |
|
BAGÜES Aritz |
Euskadi Basque Country - Murias |
22:59 |
|
110. |
|
SAGAN Juraj |
BORA - hansgrohe |
23:35 |
|
111. |
|
BASSO Leonardo |
Team Sky |
23:35 |
|
112. |
|
FEILLU Brice |
Team Arkéa Samsic |
23:35 |
|
113. |
|
AMADOR Juan José |
Manzana Postobon |
23:35 |
|
114. |
|
MANGERTSEDER Matthias |
Felbermayr - Simplon Wels |
23:35 |
|
115. |
|
KRIZEK Matthias |
Felbermayr - Simplon Wels |
23:35 |
|
116. |
|
DIMA Emil |
Giotti Victoria - Palomar |
23:35 |
|
117. |
|
DOBRE Vlad-nicolae |
Giotti Victoria - Palomar |
23:35 |
|
118. |
|
JARAMILLO Daniel |
Manzana Postobon |
23:35 |
|
119. |
|
KOBERNJAK Jevgenij |
Gazprom - RusVelo |
23:35 |
|
120. |
|
GAMPER Patrick |
Tirol KTM Cycling Team |
23:35 |
|
121. |
|
ROVNY Ivan |
Gazprom - RusVelo |
23:35 |
|
122. |
|
SELIG Rüdiger |
BORA - hansgrohe |
23:35 |
|
123. |
|
SCHILLINGER Andreas |
BORA - hansgrohe |
23:35 |
|
124. |
|
JITARU Ciprian |
Giotti Victoria - Palomar |
24:47 |
|
DNF |
|
GRODZICKI Cezary |
Taliansko |
odstúpil |
|
DNF |
|
LE ROUX Romain |
Team Arkéa Samsic |
odstúpil |
|
DNF |
|
MOSER Moreno |
Nippo Vini Fantini Faizané |
odstúpil |
|
DNS |
|
BODNAR Maciej |
BORA - hansgrohe |
neštart. |
|
DNS |
|
GEISMAYR Daniel |
Team Vorarlberg Santic |
neštart. |
|
11. |
|
FLÓREZ Miguel Eduardo |
Androni Giocattoli - Sidermec |
01:16 |
|
12. |
|
VLASOV Aleksandr |
Gazprom - RusVelo |
01:24 |
|
13. |
|
VUILLERMOZ Alexis |
Ag2r La Mondiale |
01:40 |
|
14. |
|
FROOME Christopher |
Team Sky |
01:44 |
|
15. |
|
CARBONI Giovanni |
Bardiani - CSF |
01:47 |
|
16. |
|
GABBURO Davide |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
01:47 |
|
17. |
|
MASNADA Fausto |
Androni Giocattoli - Sidermec |
01:50 |
|
18. |
|
ITURRIA Mikel |
Euskadi Basque Country - Murias |
01:52 |
|
19. |
|
QUINTANA Dayer |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
02:01 |
|
20. |
|
ZEITS Andrej |
Astana Pro Team |
02:21 |
|
21. |
|
RAVANELLI Simone |
Taliansko |
02:55 |
|
22. |
|
CATALDO Dario |
Astana Pro Team |
02:58 |
|
23. |
|
MAISON Jérémy |
Team Arkéa Samsic |
03:08 |
|
24. |
|
RYBALKIN Alexej |
Gazprom - RusVelo |
03:08 |
|
25. |
|
AMEZQUETA Julen |
Caja Rural - Seguros RGA |
03:13 |
|
26. |
|
DUPONT Hubert |
Ag2r La Mondiale |
03:19 |
|
27. |
|
NIČ Artem |
Gazprom - RusVelo |
03:41 |
|
28. |
|
ZIMMERMANN Georg |
Tirol KTM Cycling Team |
03:45 |
|
29. |
|
BOARO Manuele |
Astana Pro Team |
03:56 |
|
30. |
|
SAVINI Daniel |
Bardiani - CSF |
04:20 |
|
31. |
|
NIBALI Antonio |
Bahrain Merida Pro Team |
04:35 |
|
32. |
|
ZURLO Federico |
Giotti Victoria - Palomar |
04:44 |
|
33. |
|
OSORIO Alejandro |
Nippo Vini Fantini Faizané |
04:54 |
|
34. |
|
REYES Aldemar |
Manzana Postobon |
04:54 |
|
35. |
|
COVILI Luca |
Bardiani - CSF |
04:55 |
|
36. |
|
ZARDINI Edoardo |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
04:59 |
|
37. |
|
POLJANSKI Paweł |
BORA - hansgrohe |
05:03 |
|
38. |
|
BRKIC Benjamin |
Felbermayr - Simplon Wels |
05:25 |
|
39. |
|
BIZKARRA Mikel |
Euskadi Basque Country - Murias |
06:18 |
|
40. |
|
QUINTERO Carlos |
Manzana Postobon |
07:25 |
|
41. |
|
VELASCO Simone |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
07:25 |
|
42. |
|
ROMANO Francesco |
Bardiani - CSF |
07:25 |
|
43. |
|
GAROSIO Andrea |
Bahrain Merida Pro Team |
07:25 |
|
44. |
|
SCHELLING Patrick |
Team Vorarlberg Santic |
07:33 |
|
45. |
|
DÍAZ José Manuel |
Team Vorarlberg Santic |
07:56 |
|
46. |
|
GASTAUER Ben |
Ag2r La Mondiale |
07:56 |
|
47. |
|
MOINARD Amael |
Team Arkéa Samsic |
08:15 |
|
48. |
|
ELISSONDE Kenny |
Team Sky |
08:22 |
|
49. |
|
BIDARD Francois |
Ag2r La Mondiale |
09:24 |
|
50. |
|
BANZER Gordian |
Team Vorarlberg Santic |
10:28 |
|
51. |
|
GARCÍA Jhojan |
Manzana Postobon |
12:20 |
|
52. |
|
VISCONTI Giovanni |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
12:43 |
|
53. |
|
CANOLA Marco |
Nippo Vini Fantini Faizané |
12:45 |
|
54. |
|
GAVAZZI Francesco |
Androni Giocattoli - Sidermec |
12:51 |
|
55. |
|
DOUBLE Paul |
Team Colpack |
12:51 |
|
56. |
|
BISOLTI Alessandro |
Androni Giocattoli - Sidermec |
12:51 |
|
57. |
|
BOUCHARD Geoffrey |
Ag2r La Mondiale |
12:51 |
|
58. |
|
RABITSCH Stephan |
Felbermayr - Simplon Wels |
13:17 |
|
59. |
|
RAGGIO Luca |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
13:22 |
|
60. |
|
WACKERMANN Luca |
Bardiani - CSF |
13:39 |
|
61. |
|
ORSINI Umberto |
Bardiani - CSF |
13:48 |
|
62. |
|
SAMITIER Sergio |
Euskadi Basque Country - Murias |
14:21 |
|
63. |
|
ARANBURU Alex |
Caja Rural - Seguros RGA |
15:36 |
|
64. |
|
AGNOLI Valerio |
Bahrain Merida Pro Team |
15:38 |
|
65. |
|
STÜSSI Colin |
Team Vorarlberg Santic |
15:38 |
|
66. |
|
GREGAARD Jonas |
Astana Pro Team |
17:07 |
|
67. |
|
BOTTA Davide |
Team Colpack |
17:07 |
|
68. |
|
ACOSTA Ruben Dario |
Nippo Vini Fantini Faizané |
17:07 |
|
69. |
|
SHILOV Sergey |
Gazprom - RusVelo |
17:11 |
|
70. |
|
SANTAROMITA Ivan |
Nippo Vini Fantini Faizané |
17:11 |
|
71. |
|
GESBERT Élie |
Team Arkéa Samsic |
18:15 |
|
72. |
|
SANTORO Antonio |
Taliansko |
18:26 |
|
73. |
|
OSORIO Juan Felipe |
Manzana Postobon |
18:35 |
|
74. |
|
BUSATO Matteo |
Androni Giocattoli - Sidermec |
19:10 |
|
75. |
|
BARCELÓ Fernando |
Euskadi Basque Country - Murias |
19:16 |
|
76. |
|
BONGIORNO Francesco |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
19:32 |
|
77. |
|
BAGIOLI Nicola |
Nippo Vini Fantini Faizané |
19:41 |
|
78. |
|
NICOLAU Joel |
Caja Rural - Seguros RGA |
19:41 |
|
79. |
|
DALLA VALLE Nicolas |
Tirol KTM Cycling Team |
20:34 |
|
80. |
|
BAYER Tobias |
Tirol KTM Cycling Team |
21:09 |
|
81. |
|
PUCCIO Salvatore |
Team Sky |
21:27 |
|
82. |
|
SUAZA Bernardo |
Manzana Postobon |
22:30 |
|
83. |
|
BAJČ Andi |
Felbermayr - Simplon Wels |
23:18 |
|
84. |
|
SENNI Manuel |
Bardiani - CSF |
23:31 |
|
85. |
|
VULCAN Denis Marian |
Giotti Victoria - Palomar |
23:40 |
|
86. |
|
ŠALUNOV Jevgenij |
Gazprom - RusVelo |
24:01 |
|
87. |
|
WILDAUER Markus |
Tirol KTM Cycling Team |
24:22 |
|
88. |
|
ROCCHETTI Filippo |
Team Colpack |
24:51 |
|
89. |
|
SCHILLINGER Andreas |
BORA - hansgrohe |
25:01 |
|
90. |
|
ROVNY Ivan |
Gazprom - RusVelo |
25:34 |
|
91. |
|
CACCIOTTI Andrea |
Taliansko |
26:20 |
|
92. |
|
LEHNER Daniel |
Felbermayr - Simplon Wels |
26:20 |
|
93. |
|
KUEN Maximilian |
Team Vorarlberg Santic |
26:20 |
|
94. |
|
CORRADINI Michele |
Taliansko |
26:20 |
|
95. |
|
TIZZA Marco |
Taliansko |
26:20 |
|
96. |
|
TONIATTI Andrea |
Team Colpack |
26:31 |
|
97. |
|
RIVI Samuele |
Tirol KTM Cycling Team |
26:56 |
|
98. |
|
GONZÁLEZ David |
Caja Rural - Seguros RGA |
27:02 |
|
99. |
|
KRIZEK Matthias |
Felbermayr - Simplon Wels |
27:50 |
|
100. |
|
LÓPEZ-CÓZAR Juan Antonio |
Euskadi Basque Country - Murias |
28:40 |
|
101. |
|
GAMPER Patrick |
Tirol KTM Cycling Team |
28:45 |
|
102. |
|
GARAVAGLIA Giacomo |
Team Colpack |
28:54 |
|
103. |
|
KIERNER Florian |
Felbermayr - Simplon Wels |
29:42 |
|
104. |
|
CIMA Damiano |
Nippo Vini Fantini Faizané |
29:52 |
|
105. |
|
EL GOUZI Omar |
Tirol KTM Cycling Team |
30:00 |
|
106. |
|
DURANTI Jalel |
Team Colpack |
30:00 |
|
107. |
|
DIMA Emil |
Giotti Victoria - Palomar |
30:11 |
|
108. |
|
TAROZZI Manuele |
Taliansko |
30:23 |
|
109. |
|
WANG Meiyin |
Bahrain Merida Pro Team |
30:46 |
|
110. |
|
CUADROS Álvaro |
Caja Rural - Seguros RGA |
30:52 |
|
111. |
|
BAGÜES Aritz |
Euskadi Basque Country - Murias |
31:17 |
|
112. |
|
FEILLU Brice |
Team Arkéa Samsic |
31:28 |
|
113. |
|
KOBERNJAK Jevgenij |
Gazprom - RusVelo |
31:28 |
|
114. |
|
SAGAN Juraj |
BORA - hansgrohe |
31:53 |
|
115. |
|
AMADOR Juan José |
Manzana Postobon |
31:53 |
|
116. |
|
SELIG Rüdiger |
BORA - hansgrohe |
31:53 |
|
117. |
|
ONESTI Emanuele |
Giotti Victoria - Palomar |
34:38 |
|
118. |
|
STERBINI Simone |
Giotti Victoria - Palomar |
34:38 |
|
119. |
|
UDONDO Gotzon |
Euskadi Basque Country - Murias |
35:07 |
|
120. |
|
JARAMILLO Daniel |
Manzana Postobon |
35:43 |
|
121. |
|
MANGERTSEDER Matthias |
Felbermayr - Simplon Wels |
35:53 |
|
122. |
|
BASSO Leonardo |
Team Sky |
39:25 |
|
123. |
|
DOBRE Vlad-nicolae |
Giotti Victoria - Palomar |
39:25 |
|
124. |
|
JITARU Ciprian |
Giotti Victoria - Palomar |
40:37 |
|
Kopce na trase etapy:
118,2 km - Tulfes: dĺžka 6,1 km; sklon 6 %
44,3 km - Jaufenpass: dĺžka 15,1 km; sklon 7,5 %
Cieľ - Schenna: dĺžka 4,5 km; sklon 5,7 %
Krátke preview etapy:
Druhý deň bude čakaním na stúpanie Jaufenpass, ale už prvá prémia Tulfes (6,1 km; 6 %) poskytne svižné gradienty. Pelotón prekoná až stodvadsať kilometrov, kým sa dostane na hlavnú výzvu etapy, a tam sa môžeme tešiť na kvalitné vrchárske výkony. Jaufenpass je dlhým kopcom s minimálnym prevýšením šesť percent, ale na celej dĺžke sa objavia aj náročnejšie úseky na úrovni deväť percent. Toto stúpanie samo o sebe stačí, aby vytvorilo selekciu medzi favoritmi, a potom si ešte vychutnáme dlhú naháňačku medzu najsilnejšími pretekármi. Najskôr sa bude tridsať kilometrov klesať a na cieľovú čiaru Schenna (4,5 km; 5,7 %) privedie jazdcov ešte jedno stúpanie, kde sa rovnako objavia aj momenty s deviatimi percentami, a to aj tesne pred cieľom. V druhej etape tak nájdu favoriti na titul niekoľko príležitostí na atak.
profil posledného kategorizovaného kopca (© Vitesse / La Flamme Rouge) |