pi 23.6. rovinata etapa 15:00   Žiar nad Hronom 40 km Čanecký
 
 
Aj dnes sa pretekalo v teplom počasí, na hlavnú mužskú kategóriu čakala najdlhšia porcia časovkárskych kilometrov. Včera sme videli na šampionáte veľmi pokojný deň, nikto nespadol a ani raz nemuseli zasahovať zdravotníci. Bez účasti našich pretekárov jazdiacich vo WT si to mali rozdať o titul minuloročný víťaz Marek Čanecký a zástupcovia Dukly BB.
 
Na prvom medzičase bol najrýchlejší Marek Čanecký, ktorý tu porazil Patrika Tybora o 22 sekúnd. Aj keď sa oficiálne neudeľovali tituly v kategórii do 23 rokov, zaujímavý súboj sa črtal medzi Jurajom Bellanom a Jánom Andrejom Cullym. Na prvom medzičase bol lepší prvý menovaný o jedenásť sekúnd, no pozornosti trochu unikal Adrián Babič (Firefly), ktorý štartoval medzi prvými a časomiera ho evidovala vždy o medičas dopredu ako ostatných. V českej časti podľa predpokladov triumfoval Jan Bárta, ktorý porazil Petra Vakoča o jednu minútu s výsledkom 52:08.
 
Aj na druhom medzičase viedol Marek Čanecký, ktorý pred svojím hlavným súperom Patrikom Tyborom ešte zvýšil náskok o päť sekúnd. Za nimi nasledovali spomínaní Babič, Bellan s Cullym, ktorí už strácali cez jednu minútu, ale medzi nimi sa rozdiel zmenšil. Šiestu slovenskú priečku zatiaľ držal Filip Taragel
 
Vyrovnaný priebeh v súťaži do 23 rokov pokračoval až do cieľa a vyhral ho napokon Adrián Babič, ktorý porazil obidvoch menovaných Duklákov. Dvadsaťročný borec tak získal na svoju stranu zaujímavé skalpy a prvý výsledok medzi zdravými športovcami. Na druhej priečke skončil Juran Bellan, ktorý si vybudoval náskok sedemnásť sekúnd pred Jánom Andrejom Cullym.
 
 
LRG DSC05806
Marek Čanecký na trati (© Cycling-Info.sk)
 
 
V mužskej kategórii nadviazal na svoje minuloročné víťazstvo Marek Čanecký, ktorý zabral najmä v druhej polovici, kde definitívne zlomil odpor Patrika Tybora. Po treťom medzičase bol medzi nimi rozdiel 26 sekúnd, ale na posledné kilometre si ušetril dostatok energie a jeho náskok v cieli vyskočil na 52 sekúnd. Marek Čanecký stratil na Jana Bártu 4:34 a v celkovom meradle by obsadil desiatu pozíciu.
 
Patrik Tybor potvrdil dobrú formu, ktorú ukázal na Okolo Slovenska, ale na Čaneckého dnes nemal. Ten sa špeciálne pripravoval na túto disciplínu, no mal za sebou dva ťažké etapáky 1. kategórie, takže sa cítil vyčerpaný. No zvládol to podobne ako vlani. Adrián Babič do dokázal vytiahnuť až na tretiu pozíciu celkovo a keďže bola u nás kategória U23 spojená s Elite kvôli UCI bodom, postavil sa na bronzový stupienok. Najväčšieho rivala Juraja Bellana porazil o 24 sekúnd. Potom nasledovali v poradí ďalší zástupcovia Dukly BB Ján Andrej Cully a Martin Haring. Ten bol tretí najrýchlejší slovenský muž Elite napriek tomu, že sa na väčší výsledok necítil a nemal časovkársky špeciál s ktorým by určite dvoch kolegov zdolal.
 
 
muzi itt podium
Slovenské pódium (© Cycling-Info.sk)
 
 
video v clanku ikonka ciernaVideoreportáž z časovky mužov
 
 
Výsledky
1. ČANECKÝ Marek
Amplatz - BMC 56:43 30
2. TYBOR Patrik
Dukla Banská Bystrica 00:51 25
3. BABIČ Adrián
Cyklistický tím Firefly 01:12 20
4. BELLAN Juraj
Dukla Banská Bystrica 01:36 15
5. CULLY Ján Andrej
Dukla Banská Bystrica 01:53 10
6. HARING Martin
Dukla Banská Bystrica 01:54 5
7. TARAGEL Filip
Cyklistický tím Firefly 01:59 3
8. STRMISKA Andrej Cyklistický tím Firefly 02:58 1
9. METELKA Jozef
Mickey Cranks 03:11 1
10. OROS Samuel Dukla Banská Bystrica 03:12 1
 
 
 
 

 
 
mapa casovka
mapa trate časoviek (zobrazenie v plnom rozlíšení v novom okne) (© cyklistika2017.sk)
 
casovka profil muzi
profil časovky - 499 nastúpaných metrov (© cyklistika2017.sk)
 
 

 
 
kratka sprava ikonkaNaše spravodajstvo z MSR a ČR 2017