Tour of Guangxi: Krátke cieľové stúpanie ovládol Mas, bol rýchlejší ako Martínez

20.10.2019, 07:00 | Preteky vo svete | Tomáš Šandor
4. 20.10. zvlnena etapa ciel rovina Nanning - Nongla 161 km Mas
Etapy tohto ročníka pretekov:
123456
 
1
profil etapy, 1143 nastúpaných metrov (© tourofguangxi.com.cn)
 
 
Jediné cieľové stúpanie na podujatí Mashan Nongla Scenic Spot (2,5 km; 7,2 %) bolo len krátkou záležitosťou, ale pred vrcholom vyskočilo aj na deväť percent a malo svedčať cyklistom so silným zrýchlením v kopci. Štvrtá etapa bola kľúčovou z hľadiska celkovej klasifikácie, preto čakala dôležitá koncovka najmä na Masa, Martíneza, Grossschartnera, G. Martina alebo Villellu.

Aj dnes sa vytvoril malý únik a Wang Meiyin (Bahrain Merida), Ryan Mullen (Trek-Segafredo) a Hamish Schreurs (Cycling Academy) nepredstavovali veľkú hrozbu pre pelotón. Najskôr sledoval brejk Bora - hansgrohe a postupne sa k nemu pridali aj Astana, EF Education a Deceuninck - Quick-Step. Všetky tieto celky chceli ovládnuť GC na čínskom podujatí.

Sledovali sme kontrolovaný priebeh etapy a hlavnej skupine pomohlo aj to, že v druhej časti etapy zostal na čele pretekov už len Ryan Mullen, ktorý bol pre ňu ešte ľahšou obeťou. Írsky časovkár bol chytený šestnásť kilometrov pred páskou a potom už začala prebiehať pozičná bitka.

Na cieľovom stúpaní sa išlo rýchlo, postarali sa o to najsilnejšie celky, a najskôr vyrazil dopredu Rémi Cavagna z Quick-Stepu, ktorý vytváral pozíciu pre Enrica Masa. Francúzsky jazdec bol chytený a do posledného kilometra nabehli všetci favoriti pri sebe. Hlavnú akciu rozbehol Martínez (EF Education), ale najdôležitejšiu selekciu vytvoril Tolhoek (Jumbo-Visma), po ktorého zrýchlení zostali spolu s ním na čele pretekov už len Mas a Martínez. Potom hrala táto trojica medzi sebou taktickú partiu a na konci urobil všetko správne Enric Mas, ktorý si skúsene poradil pred cieľovou čiarou s Danielom Martínezom. Tesne pred vrcholom už stratil energiu Antwan Tolhoek a dostal sa pred neho aj Diego Rosa, ktorý ukázal dobrý finiš.
 
 
video v clanku ikonka ciernaZostrih etapy
 
 
Najťažšie predstavenie na podujatí si podmanil Enric Mas a španielsky jazdec musel byť na cieľovom kopci veľmi motivovaný, lebo v tomto ročníku ešte nezískal žiadny triumf a mal na to poslednú možnosť. Postrážil si všetky akcelerácie svojich protivníkov a to bez toho, aby pri tom minul nejakú energiu nazvyš. Preto si udržal potrebnú silu aj pre finálne stovky metrov, čo pocítil na vlastnej koži najmä Daniel Martínez. Enric Mas sa stal novým majiteľom najcennejšieho dresu a ak sa nestane nič nepredvídateľné, na líderskej pozícii by mal zostať až do konca pretekov.
 
Sympatický výkon predviedli Daniel Martínez a Antwan Tolhoek, oboch však vyškolil Mas, vedomý si svojej kvality. Prvý menovaný sa spoliehal na svoju výbušnosť, ale tá našla vo finále zdatného konkurenta, a Tolhoek zase na nič nečakal a bezstarostne útočil. Pred vrcholom ukázal svoju formu aj Diego Rosa, ktorému sadli najťažšie úseky, ale predtým si už nechal odísť príliš ďaleko víťaza etapy. S väčšou stratou finišovali Grossschartner, Eiking, Hagen a De la Cruz, ktorí si zariadili miesto v Top 10.
 
 
Výsledky etapy
1. MAS Enric Deceuninck - Quick-Step link ikonka 3:52:53 40
2. MARTÍNEZ Daniel Felipe EF Education First Pro Team link ikonka 00:01 15
3. ROSA Diego Team Ineos link ikonka 00:08 6
4. TOLHOEK Antwan Team Jumbo - Visma link ikonka 00:12  
5. GROßSCHARTNER Felix BORA - hansgrohe link ikonka 00:19  
6. EIKING Odd Christian Wanty - Gobert Cycling Team 00:19  
7. HAGEN Carl Fredrik Lotto Soudal link ikonka 00:19  
8. DE LA CRUZ David Team Ineos link ikonka 00:19  
9. TUSVELD Martijn Team Sunweb link ikonka 00:28  
10. VILLELLA Davide Astana Pro Team link ikonka 00:28  
 
Zobraziť kompletné výsledky etapy


Priebežné poradie pretekov po etape
1. MAS Enric Deceuninck - Quick-Step link ikonka 13:50:50 6
2. MARTÍNEZ Daniel Felipe EF Education First Pro Team link ikonka 00:05  
3. ROSA Diego Team Ineos link ikonka 00:14  
4. TOLHOEK Antwan Team Jumbo - Visma link ikonka 00:22  
5. HAGEN Carl Fredrik Lotto Soudal link ikonka 00:29  
6. GROßSCHARTNER Felix BORA - hansgrohe link ikonka 00:29  
7. EIKING Odd Christian Wanty - Gobert Cycling Team 00:29  
8. DE LA CRUZ David Team Ineos link ikonka 00:29  
9. VILLELLA Davide Astana Pro Team link ikonka 00:37  
10. TUSVELD Martijn Team Sunweb link ikonka 00:38  
 
Zobraziť kompletné priebežné poradie pretekov po etape

 

Diskusia

Diskusia neobsahuje príspevky.
 
Náš eshop