5. 21.10. zvlnena etapa ciel rovina Liuzhou - Guillin 212 km Gaviria
Etapy tohto ročníka pretekov:
123456
 
1
profil etapy, 2474 nastúpaných metrov (© tourofguangxi.com.cn)
 
 
V najdlhšej etape na podujatí striehli na konci tri stúpania, kde sklony vyskočili na šesť až sedem percent, ale táto najťažšia pasáž sa nachádzala ďaleko pred cieľom, preto si mohli trúfať na víťazstvo aj rýchli borci.

V úniku sa predstavili pretekári Jay Thompson (Dimension Data), Taco van der Horn (Jumbo-Visma), Ryan Mullen (Trek-Segafredo), Roy Goldstein (Israel Cycling Academy) a spomedzi nich bol najvýraznejšou postavou bol Mullen, ktorý sa objavil na tejto pozícii už po niekoľkýkrát. Írsky jazdec mohol za istých okolností mieriť aj za vrchárskym dresom, ale na kopcovitej časti balík zabral a chytil únik.

Aktivitu tam predvádzali najmä Lotto - Soudal a Mitchelton - Scott. Na poslednej horskej prémii sa pelotón rozdelil, atakoval aj samotný líder pretekov Mas a na vrchole sme sledovali pekný súboj o vrchársky dres, v ktorom Marczynski porazil G. Martina. Lotto - Soudal tak splnil svoj cieľa a blízko k nemu bol aj Mitchelon, keď potom jazdil vpredu v malej skupine Trentin. Taliansky jazdec chcel pokračovať v snahe až do cieľa, ale nebol vyslyšaný a postupne sa rozšírila hlavná skupina na vyše päťdesiat jazdcov. A vrátili sa tam aj ďalší rýchli cyklisti, vrátane Ackermanna alebo Gaviriu.
 
Finále si už postrážil tím Deceuninck - Quick-Step, aby sa červený dres nedostal do žiadnych ťažkostí, a na páske sme sledovali ďalší šprint. Druhé víťazstvo na podujatí získal Fernando Gaviria a za ním finišoval Pascal Ackermann. Matteo Trentin bol znovu tretí.
 
 
video v clanku ikonka ciernaZostrih etapy
 
 
Na najťažších kopcoch sa síce odohralo menšie vzrušenie, ale napriek tomu bola etapa zakončená štvrtou šprintérskou koncovkou na podujatí. Na širokej ceste sa tlačilo dopredu množstvo jazdcov a výbornú stopu popri bariére si našiel Fernando Gaviria. Akonáhle nasadil svoj šprint, zastavila ho len cieľová čiara. Kolumbijský jazdec predviedol najsilnejšie zrýchlenie. Druhá výhra bude pre neho veľmi dôležitá a pomôže mu aj to, že ho nezabrzdili ani pripravené kopce.

Pascal Ackermann sa dostal do pozície v tom pravom čase, ale dnes nemal v nohách takú dynamiku ako Gaviria, za ktorého zadným kolesom sa len vyviezol do cieľa. Ani dnes to nevyšlo Matteovi Trentinovi a znovu musel prijať len tretie miesto. Štvrtý raz na podujatí. Mohla mu pomôcť záverečná kopcovitá časť a po nej aj zostal v malej vedúcej skupinke ako hlavný favorit, ale do cieľa zostávalo príliš veľa času, aby mu to mohlo vydržať až do konca. Vrchársky dres si vybojoval Tomasz Marczynski (Lotto-Soudal), ale zajtra ho bude musieť ubrániť pred G. Martinom.      
 
 
Výsledky etapy
1. GAVIRIA Fernando link ikonka UAE Team Emirates link ikonka 5:13:42 40
2. ACKERMANN Pascal BORA - hansgrohe link ikonka 00:00 15
3. TRENTIN Matteo Mitchelton - Scott link ikonka 00:00 6
4. BAUHAUS Phil Bahrain Merida Pro Team link ikonka 00:00  
5. DUPONT Timothy Wanty - Gobert Cycling Team 00:00  
6. SWIFT Ben Team Ineos link ikonka 00:00  
7. KANTER Max Team Sunweb link ikonka 00:00  
8. MARTINELLI Davide Deceuninck - Quick-Step link ikonka 00:00  
9. DEGENKOLB John link ikonka Trek - Segafredo link ikonka 00:00  
10. CAMPENAERTS Victor Lotto Soudal link ikonka 00:00  
 
Zobraziť kompletné výsledky etapy


Priebežné poradie pretekov po etape
1. MAS Enric Deceuninck - Quick-Step link ikonka 19:04:32 6
2. MARTÍNEZ Daniel Felipe EF Education First Pro Team link ikonka 00:05  
3. ROSA Diego Team Ineos link ikonka 00:14  
4. TOLHOEK Antwan Team Jumbo - Visma link ikonka 00:22  
5. HAGEN Carl Fredrik Lotto Soudal link ikonka 00:29  
6. GROßSCHARTNER Felix BORA - hansgrohe link ikonka 00:29  
7. EIKING Odd Christian Wanty - Gobert Cycling Team 00:29  
8. DE LA CRUZ David Team Ineos link ikonka 00:29  
9. VILLELLA Davide Astana Pro Team link ikonka 00:37  
10. TUSVELD Martijn Team Sunweb link ikonka 00:38  
 
Zobraziť kompletné priebežné poradie pretekov po etape