6. 22.10. zvlnena etapa ciel rovina Guillin - Giullin 168 km Ackermann
Etapy tohto ročníka pretekov:
123456
 
1
profil etapy, 1527 nastúpaných metrov (© tourofguangxi.com.cn)
 
 
V poslednej etape sa už nečakali zmeny v poradí, ale bola to ďalšia príležitosť pre šprintérov, aby sa pokúsili vybojovať ešte jednu výhru v tomto ročníku. Hlavnými favoritmi boli aj tentoraz Fernando Gaviria a Pascal Ackermann.

Na jednoduchej trase sa prezentovali v brejku Wang Meiyin (Bahrain Merida), Frederik Frison (Lotto-Soudal), Jay Thomson (Dimension Data), Paul Ourselin (Total Direct Energie) a Kevin Van Melsen (Wanty  Gobert) a na všetkých cyklistov čakal nepríjemný deň s vysokou vlhkosťou vzduchu. Náskok vedúcej skupiny neprekročil štyri minúty a v pelotóne odvádzali najväčšiu prácu Deceuninck - Quick-Step a Bora - hansgrohe s UAE Emirates.

Na dvoch horských prémiách sa neudialo nič relevantné a s tým bol maximálne spokojný najmä Tomasz Marcynski (Lotto-Soudal), ktorý udržal náskok štyroch vrchárskych bodov pred Guillaumom Martinom. Na konci najskôr vypadol z úniku Ourselin a ostatní utečenci boli chytení štyri kilometre pred páskou. Najdlhšie vzdoroval Frison.
 
Podobne ako v predchádzajúcich dňoch sa finišovalo na širokej ceste, ale tristo metrov pred cieľom sa objavila zákruta, kde sa odohral pád, ktorý zastavil mnohých pretekárov. Pascal Ackermann a Fernando Gaviria však odviedli výbornú pozičnú jazdu a vo vzájomnom súboji bol silnejší nemecký šprintér. Na tretej priečke skončil Timo Roosen z celku Jumbo - Visma.
 
 
video v clanku ikonka ciernaZostrih etapy
 
 
V záverečnej previerke sa odohralo všetko najdôležitejšie až na cieľovej čiare a finálny dojazd mali veľmi dobre naštudovaní hlavní kandidáti na výhru, ktorých nezaskočila posledná zákruta. Pascal Ackermann a Fernando Gaviria zostali na samom čele pretekov aj po páde a jazdec tímu Bora - hansgrohe odplatil Gaviriovi svoju včerajšiu prehru. Kolumbijský cyklista rozbehol šprint, ale Ackermann ho poľahky zachytil a nemal problém získať svoj druhý triumf na podujatí (a aj bodovaciu súťaž), pričom už siedmy na úrovni WT v tomto ročníku. Obaja môžu byť spokojní so svojím účinkovaním na čínskom podujatí a rozhodne nemôžu ľutovať, že si takýmto spôsobom predĺžili sezónu.
 
Celkovým víťazom sa stal Enric Mas a španielsky jazdec sa rozlúčil s Quick-Stepom svojou najväčšou výhrou na etapovom pretekoch v doterajšej kariére. V kráľovskej etape predviedol vyzretý výkon a presne vedel, čo má robiť na krátkom cieľovom stúpaní, aby ukoristil titul. V tesnom závese skončil Daniel Martínez. Tento 23-ročný kolumbijský pretekár aj tentoraz predviedol svoj potenciál a postupne sa z neho stáva silný hráč do kopcov. Najlepší výsledok v ročníku dosiahol Diego Rosa a môže sa aspoň s malým úsmevom na tvári presunúť do celku Arkea Samsic.
 
 
Výsledky etapy
1. ACKERMANN Pascal BORA - hansgrohe link ikonka 3:38:10 40
2. MOLANO Juan Sebastián UAE Team Emirates link ikonka 00:00 15
3. ROOSEN Timo Team Jumbo - Visma link ikonka 00:00 6
4. SELIG Rüdiger BORA - hansgrohe link ikonka 00:00  
5. MARECZKO Jakub CCC Team link ikonka 00:00  
6. KRAGH ANDERSEN Asbjørn Team Sunweb link ikonka 00:00  
7. TRENTIN Matteo Mitchelton - Scott link ikonka 00:00  
8. McLAY Daniel EF Education First Pro Team link ikonka 00:00  
9. SCHREURS Hamish Israel Cycling Academy 00:00  
10. KANTER Max Team Sunweb link ikonka 00:00  
 
Zobraziť kompletné výsledky etapy


Konečné poradie pretekov po etape
1. MAS Enric Deceuninck - Quick-Step link ikonka 22:42:42 300
2. MARTÍNEZ Daniel Felipe EF Education First Pro Team link ikonka 00:05 250
3. ROSA Diego Team Ineos link ikonka 00:14 215
4. TOLHOEK Antwan Team Jumbo - Visma link ikonka 00:22 175
5. GROßSCHARTNER Felix BORA - hansgrohe link ikonka 00:29 120
6. EIKING Odd Christian Wanty - Gobert Cycling Team 00:29 115
7. HAGEN Carl Fredrik Lotto Soudal link ikonka 00:29 95
8. DE LA CRUZ David Team Ineos link ikonka 00:29 75
9. VILLELLA Davide Astana Pro Team link ikonka 00:37 60
10. TUSVELD Martijn Team Sunweb link ikonka 00:38 50
 
Zobraziť kompletné priebežné poradie pretekov po etape