4. |
19.4. |
|
|
Balikesir > Bursa |
194 km |
Ewan |
Etapy tohto ročníka pretekov:
123456
profil etapy, 1303 nastúpaných metrov (© tourofturkey.org.tr) |
V piatok nás čakala zaujímavá etapa na zvlnenom profile s cieľom v meste Bursa. Na jej konci bolo pripravené krátke dvojkilometrové stúpanie, na ktorom sa mohli presadiť výbušní cyklisti i odolní šprintéri. Na pozore sa však museli mať aj cyklisti útočiaci na celkové poradie.
Krátko po štarte museli pretekári prekonať sériu menších stúpaní, medzi ktorými sa objavila aj jedna horská prémia. Tu sa napokon odohral aj súboj o únik dňa. Na čelo pretekov sa napokon dostala pätica cyklistov: Mauricio Moreira (Caja Rural), Lucas De Rossi (Delko), Ander Barrenetxea (Euskadi Murias), Thimo Willems (Vlaanderen-Baloise) a Feritcan Samli (Turecko). Pred hlavnou skupinou sa im podaril vypracovať náskok na úrovni štyroch minút.
Už po osemnástich kilometroch bola na programe vrchárska prémia. Tú bezproblémov ovládol Thimo Willems, ktorý zveľadil svoj náskok v boji o vrchársky dres a z úniku si vystúpil. Na šprintérskej prémii sa presadil Feritcan Samli a taktiež sa rozhodol vrátiť do peletónu. Vpredu tak zostala len trojica stále s rovnakým náskokom pred hlavnou skupinou.
Priebeh etapy dnes ovplyvnil najmä studený bočný vietor, ktorý znepríjemňoval pretekárom život. Kolumbijskí cyklisti z tímu Manzana Postobon sa miestami drgľovali od zimy. Teplo nebolo ani ostatným cyklistom, mnohí si dnes radšej obliekli vesty, ktoré ich aspoň trochu chránili pred chladným vetrom. Balík bol značne natiahnutý, na jeho čele pracovali zástupcovia šprintérskych tímov. Hlavná skupina sa však nerozdelila, zostala kompaktná.
Potom vietor predsa len ustal a začalo aj trochu svietiť slnko. Situácia na trati sa mierne zmenila. Svoj pobyt v úniku ukončil Mauricio Moreira a vrátil sa späť do balíka. Na jeho čele pracovali cyklisti Bory, Dimension Data a Lotta Soudal pre svojich lídrov. Situácia na trati bola pokojná, o všetkom mal rozhodnúť až záverečný kopec. Dvojica v úniku postupne prestávala spolupracovať a začali si navzájom nastupovať. Ich náskok sa postupne skracoval a bolo jasné, že ich chvíľka slávy za okamih skončí.
Svoju snahu napokon obaja vzdali dvanásť kilometrov pred cieľom, lebo balík im už dýchal na chrbát. Následne sa začal boj o etapové prvenstvo. Situáciu na čele si dobre kontrolovali jazdci favorizovaných tímov. Pred záverečným stúpaním už nikto nezaútočil a všetci pretekári v balíku sa sústredili na záverečnú prekážku.
Náročný finiš videl niekoľko menších útokov, ale žiaden z nich nebol úspešný. Rozhodol napokon až záverečný špurt menšej skupinky. Koncovku perfektne zvládol Caleb Ewan, ktorý v cieli predbehol váhajúceho Sama Bennetta a mohol sa radovať z víťazstva etapy.
Triumf Caleba Ewana (© Courtesy UAE Team Emirates / SprintCycling) |
Náročný finiš si napokon podmanil Caleb Ewan, ktorý môže byť so svojim výkonom, po nepríjemnom páde z druhej etapy, nadmieru spokojný. Dobre vyzeral aj Sam Bennett, ktorý však v závere trochu zazmätkoval a v cieli sa tak musel uspokojiť s tretím miestom. Na druhom mieste napokon finišoval Juan Lobato, ktorý predviedol tiež kvalitný špurt. Šťastie naopak neprialo Remcovi Evenpoelovi, ktorý sa v závere ocitol na zemi. O celkové poradie by však vďaka ochrannej zóne prísť nemal. Zmeny v celkovom poradí sme dnes nevideli, prvý naďalej zostáva Sam Bennett pred kolegom Felixom Grossschartnerom. Zajtra je však naplánovaná kráľovská etapa, v ktorej sa už očakávajú veľké zmeny.
Výsledky etapy |
1. |
|
EWAN Caleb |
Lotto Soudal |
5:21:38 |
40 |
2. |
|
LOBATO Juan José |
Nippo Vini Fantini Faizané |
00:00 |
15 |
3. |
|
BENNETT Sam |
BORA - hansgrohe |
00:00 |
6 |
4. |
|
CONSONNI Simone |
UAE Team Emirates |
00:00 |
|
5. |
|
JAKOBSEN Fabio |
Deceuninck - Quick-Step |
00:00 |
|
6. |
|
MOLANO Juan Sebastián |
UAE Team Emirates |
00:00 |
|
7. |
|
ABERASTURI Jon |
Caja Rural - Seguros RGA |
00:00 |
|
8. |
|
SANZ Enrique |
Euskadi Basque Country - Murias |
00:00 |
|
9. |
|
LONARDI Giovanni |
Nippo Vini Fantini Faizané |
00:00 |
|
10. |
|
SERRANO Gonzalo |
Caja Rural - Seguros RGA |
00:00 |
|
11. |
|
SUREDA Jaume |
Burgos - BH |
00:00 |
|
12. |
|
CONTI Valerio |
UAE Team Emirates |
00:00 |
|
13. |
|
GROßSCHARTNER Felix |
BORA - hansgrohe |
00:00 |
|
14. |
|
NOPPE Christophe |
Sport Vlaanderen - Baloise |
00:00 |
|
15. |
|
POLANČ Jan |
UAE Team Emirates |
00:00 |
|
16. |
|
PINTO Edgar |
W52 / FC Porto |
00:00 |
|
17. |
|
SCHÖNBERGER Sebastian |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
00:00 |
|
18. |
|
VAN EMPEL Etienne |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
00:00 |
|
19. |
|
REIS Rafael |
W52 / FC Porto |
00:00 |
|
20. |
|
RESTREPO Jhonatan |
Manzana Postobon |
00:00 |
|
21. |
|
MURPHY Kyle |
Rally UHC Cycling |
00:00 |
|
22. |
|
GROSU Eduard |
Delko Marseille Provence |
00:00 |
|
23. |
|
MESTRE Ricardo |
W52 / FC Porto |
00:00 |
|
24. |
|
FERNÁNDEZ Delio |
Delko Marseille Provence |
00:00 |
|
25. |
|
GIBBONS Ryan |
Team Dimension Data |
00:00 |
|
26. |
|
BARTHE Cyril |
Euskadi Basque Country - Murias |
00:00 |
|
27. |
|
O'CONNOR Ben |
Team Dimension Data |
00:00 |
|
28. |
|
BIZHIGITOV Zhandos |
Astana Pro Team |
00:00 |
|
29. |
|
BRITTON Rob |
Rally UHC Cycling |
00:00 |
|
30. |
|
VAN POUCKE Aaron |
Sport Vlaanderen - Baloise |
00:00 |
|
31. |
|
CAPECCHI Eros |
Deceuninck - Quick-Step |
00:00 |
|
32. |
|
BALKAN Onur |
Turecko |
00:00 |
|
33. |
|
COTÉ Pier-André |
Rally UHC Cycling |
00:00 |
|
34. |
|
MARENGO Umberto |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
00:00 |
|
35. |
|
NAKANE Hideto |
Nippo Vini Fantini Faizané |
00:00 |
|
36. |
|
CALDEIRA Samuel José |
W52 / FC Porto |
00:00 |
|
37. |
|
KUDUS Merhawi |
Astana Pro Team |
00:00 |
|
38. |
|
OCHOA Diego Antonio |
Manzana Postobon |
00:00 |
|
39. |
|
MORENO Javier |
Delko Marseille Provence |
00:00 |
|
40. |
|
ITO Masakazu |
Nippo Vini Fantini Faizané |
00:00 |
|
41. |
|
SIERRA Yecid |
Manzana Postobon |
00:00 |
|
42. |
|
MUŇOZ Cristian Camilo |
UAE Team Emirates |
00:00 |
|
43. |
|
PFINGSTEN Christoph |
BORA - hansgrohe |
00:00 |
|
44. |
|
DE VYLDER Lindsay |
Sport Vlaanderen - Baloise |
00:00 |
|
45. |
|
FOMINIK Danil |
Astana Pro Team |
00:00 |
|
46. |
|
ROCHAS Rémy |
Delko Marseille Provence |
00:00 |
|
47. |
|
FINETTO Mauro |
Delko Marseille Provence |
00:00 |
|
48. |
|
FORTUNATO Lorenzo |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
00:00 |
|
49. |
|
DOğAN Halil İbrahim |
Turecko |
00:00 |
|
50. |
|
SAYAR Mustafa |
Turecko |
00:00 |
|
51. |
|
ALARCÓN Raúl |
W52 / FC Porto |
00:00 |
|
52. |
|
PACIONI Luca |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
00:00 |
|
53. |
|
CIMA Imerio |
Nippo Vini Fantini Faizané |
00:00 |
|
54. |
|
NATAROV Yuriy |
Astana Pro Team |
00:17 |
|
55. |
|
ÖRKEN Ahmet |
Turecko |
00:24 |
|
56. |
|
YOSHIDA Hayato |
Nippo Vini Fantini Faizané |
00:24 |
|
57. |
|
CABEDO Óscar |
Burgos - BH |
00:30 |
|
58. |
|
RICHEZE Maximiliano |
Deceuninck - Quick-Step |
00:40 |
|
59. |
|
RENSHAW Mark |
Team Dimension Data |
00:43 |
|
60. |
|
CAVENDISH Mark |
Team Dimension Data |
00:48 |
|
61. |
|
HODEG Álvaro José |
Deceuninck - Quick-Step |
00:48 |
|
62. |
|
MARTINELLI Davide |
Deceuninck - Quick-Step |
00:48 |
|
63. |
|
DE BOD Stefan |
Team Dimension Data |
00:48 |
|
64. |
|
WILLEMS Thimo |
Sport Vlaanderen - Baloise |
00:51 |
|
65. |
|
EVENEPOEL Remco |
Deceuninck - Quick-Step |
00:51 |
|
66. |
|
DE KETELE Kenny |
Sport Vlaanderen - Baloise |
01:07 |
|
67. |
|
NAVARDAUSKAS Ramūnas |
Delko Marseille Provence |
01:07 |
|
68. |
|
GIDICH Jevgenij |
Astana Pro Team |
01:07 |
|
69. |
|
MURPHY John |
Rally UHC Cycling |
01:27 |
|
70. |
|
MORA Sebastián |
Caja Rural - Seguros RGA |
01:33 |
|
71. |
|
CHIA Luis Carlos |
Manzana Postobon |
01:33 |
|
72. |
|
BICO Nuno |
Burgos - BH |
01:39 |
|
73. |
|
FERREIRA José |
W52 / FC Porto |
01:39 |
|
74. |
|
ZACHAROV Arťom |
Astana Pro Team |
01:41 |
|
75. |
|
LANGELLOTTI Victor |
Burgos - BH |
01:53 |
|
76. |
|
AKDILEK Ahmet |
Turecko |
01:59 |
|
77. |
|
LÓPEZ Daniel |
Burgos - BH |
02:09 |
|
78. |
|
GIBSON Matthew |
Burgos - BH |
02:09 |
|
79. |
|
ROBREDO Álvaro |
Burgos - BH |
02:09 |
|
80. |
|
DE ROSSI Lucas |
Delko Marseille Provence |
02:09 |
|
81. |
|
NISHIMURA Hiroki |
Nippo Vini Fantini Faizané |
02:09 |
|
82. |
|
SOTO Nelson Andrés |
Caja Rural - Seguros RGA |
02:09 |
|
83. |
|
PARRA Jordan |
Manzana Postobon |
02:09 |
|
84. |
|
BERTAZZO Liam |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
02:09 |
|
85. |
|
IRIZAR Julen |
Euskadi Basque Country - Murias |
02:09 |
|
86. |
|
CAŇELLAS Xavier |
Caja Rural - Seguros RGA |
02:09 |
|
87. |
|
BERRADE Urko |
Euskadi Basque Country - Murias |
02:09 |
|
88. |
|
INTXAUSTI Beñat |
Euskadi Basque Country - Murias |
02:09 |
|
89. |
|
GHYS Robbe |
Sport Vlaanderen - Baloise |
02:09 |
|
90. |
|
GÓMEZ Bryan |
Manzana Postobon |
02:09 |
|
91. |
|
BEVILACQUA Simone |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
02:24 |
|
92. |
|
MOREIRA Mauricio |
Caja Rural - Seguros RGA |
02:33 |
|
93. |
|
MÖRKÖV Michael |
Deceuninck - Quick-Step |
02:38 |
|
94. |
|
GRUZDEV Dmitrij |
Astana Pro Team |
02:40 |
|
95. |
|
MENDOZA Omar |
Manzana Postobon |
02:40 |
|
96. |
|
DE PAUW Moreno |
Sport Vlaanderen - Baloise |
03:16 |
|
97. |
|
VIEJO José Daniel |
Euskadi Basque Country - Murias |
03:30 |
|
98. |
|
ŞAMLI Ferit |
Turecko |
03:39 |
|
99. |
|
DE BUYST Jasper |
Lotto Soudal |
03:39 |
|
100. |
|
ATALAY Muhammed |
Turecko |
03:40 |
|
101. |
|
KLUGE Roger |
Lotto Soudal |
03:40 |
|
102. |
|
WOUTERS Enzo |
Lotto Soudal |
03:40 |
|
103. |
|
VANHOUCKE Harm |
Lotto Soudal |
03:40 |
|
104. |
|
HUFFMAN Evan |
Rally UHC Cycling |
03:40 |
|
105. |
|
SCHWARZMANN Michael |
BORA - hansgrohe |
03:45 |
|
106. |
|
BAŠKA Erik |
BORA - hansgrohe |
03:45 |
|
107. |
|
PÖSTLBERGER Lukas |
BORA - hansgrohe |
03:45 |
|
108. |
|
ARCHBOLD Shane |
BORA - hansgrohe |
03:45 |
|
109. |
|
MALUCELLI Matteo |
Caja Rural - Seguros RGA |
04:15 |
|
110. |
|
CÉSAR Gustavo |
W52 / FC Porto |
04:15 |
|
111. |
|
ORONTE Emerson |
Rally UHC Cycling |
04:15 |
|
112. |
|
MAGNER Ty |
Rally UHC Cycling |
04:15 |
|
113. |
|
VENTER Jacobus |
Team Dimension Data |
05:13 |
|
114. |
|
DAVIES Scott |
Team Dimension Data |
05:13 |
|
115. |
|
IVERSEN Rasmus |
Lotto Soudal |
05:13 |
|
116. |
|
BARRENETXEA Ander |
Euskadi Basque Country - Murias |
05:13 |
|
DNS |
|
RIABUSHENKO Alexandr |
UAE Team Emirates |
neštart. |
|
Priebežné poradie pretekov po etape |
1. |
|
BENNETT Sam |
BORA - hansgrohe |
16:25:42 |
6 |
2. |
|
GROßSCHARTNER Felix |
BORA - hansgrohe |
00:24 |
|
3. |
|
RESTREPO Jhonatan |
Manzana Postobon |
00:26 |
|
4. |
|
POLANČ Jan |
UAE Team Emirates |
00:30 |
|
5. |
|
SERRANO Gonzalo |
Caja Rural - Seguros RGA |
00:30 |
|
6. |
|
CONTI Valerio |
UAE Team Emirates |
00:30 |
|
7. |
|
FINETTO Mauro |
Delko Marseille Provence |
00:30 |
|
8. |
|
PINTO Edgar |
W52 / FC Porto |
00:33 |
|
9. |
|
NOPPE Christophe |
Sport Vlaanderen - Baloise |
00:34 |
|
10. |
|
SCHÖNBERGER Sebastian |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
00:34 |
|
11. |
|
KUDUS Merhawi |
Astana Pro Team |
00:34 |
|
12. |
|
BALKAN Onur |
Turecko |
00:34 |
|
13. |
|
BARTHE Cyril |
Euskadi Basque Country - Murias |
00:34 |
|
14. |
|
OCHOA Diego Antonio |
Manzana Postobon |
00:34 |
|
15. |
|
CONSONNI Simone |
UAE Team Emirates |
00:39 |
|
16. |
|
PFINGSTEN Christoph |
BORA - hansgrohe |
00:39 |
|
17. |
|
EVENEPOEL Remco |
Deceuninck - Quick-Step |
00:39 |
|
18. |
|
DE VYLDER Lindsay |
Sport Vlaanderen - Baloise |
00:42 |
|
19. |
|
O'CONNOR Ben |
Team Dimension Data |
00:43 |
|
20. |
|
GROSU Eduard |
Delko Marseille Provence |
00:44 |
|
21. |
|
MESTRE Ricardo |
W52 / FC Porto |
00:44 |
|
22. |
|
MARENGO Umberto |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
00:44 |
|
23. |
|
SUREDA Jaume |
Burgos - BH |
00:46 |
|
24. |
|
FERNÁNDEZ Delio |
Delko Marseille Provence |
00:46 |
|
25. |
|
NAKANE Hideto |
Nippo Vini Fantini Faizané |
00:46 |
|
26. |
|
VAN EMPEL Etienne |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
00:46 |
|
27. |
|
FOMINIK Danil |
Astana Pro Team |
00:46 |
|
28. |
|
MUŇOZ Cristian Camilo |
UAE Team Emirates |
00:46 |
|
29. |
|
CAPECCHI Eros |
Deceuninck - Quick-Step |
00:46 |
|
30. |
|
REIS Rafael |
W52 / FC Porto |
00:46 |
|
31. |
|
SIERRA Yecid |
Manzana Postobon |
00:46 |
|
32. |
|
BRITTON Rob |
Rally UHC Cycling |
00:46 |
|
33. |
|
MURPHY Kyle |
Rally UHC Cycling |
00:46 |
|
34. |
|
ITO Masakazu |
Nippo Vini Fantini Faizané |
00:46 |
|
35. |
|
ALARCÓN Raúl |
W52 / FC Porto |
00:46 |
|
36. |
|
LOBATO Juan José |
Nippo Vini Fantini Faizané |
00:49 |
|
37. |
|
EWAN Caleb |
Lotto Soudal |
00:50 |
|
38. |
|
VAN POUCKE Aaron |
Sport Vlaanderen - Baloise |
00:55 |
|
39. |
|
GIBBONS Ryan |
Team Dimension Data |
00:55 |
|
40. |
|
SAYAR Mustafa |
Turecko |
00:55 |
|
41. |
|
BIZHIGITOV Zhandos |
Astana Pro Team |
01:02 |
|
42. |
|
NATAROV Yuriy |
Astana Pro Team |
01:03 |
|
43. |
|
FORTUNATO Lorenzo |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
01:03 |
|
44. |
|
SANZ Enrique |
Euskadi Basque Country - Murias |
01:11 |
|
45. |
|
ABERASTURI Jon |
Caja Rural - Seguros RGA |
01:14 |
|
46. |
|
PACIONI Luca |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
01:14 |
|
47. |
|
ROCHAS Rémy |
Delko Marseille Provence |
01:14 |
|
48. |
|
LONARDI Giovanni |
Nippo Vini Fantini Faizané |
01:27 |
|
49. |
|
MORENO Javier |
Delko Marseille Provence |
01:29 |
|
50. |
|
RICHEZE Maximiliano |
Deceuninck - Quick-Step |
01:38 |
|
51. |
|
CABEDO Óscar |
Burgos - BH |
01:44 |
|
52. |
|
GIDICH Jevgenij |
Astana Pro Team |
01:53 |
|
53. |
|
YOSHIDA Hayato |
Nippo Vini Fantini Faizané |
01:53 |
|
54. |
|
ÖRKEN Ahmet |
Turecko |
01:58 |
|
55. |
|
CALDEIRA Samuel José |
W52 / FC Porto |
02:08 |
|
56. |
|
NAVARDAUSKAS Ramūnas |
Delko Marseille Provence |
02:21 |
|
57. |
|
CIMA Imerio |
Nippo Vini Fantini Faizané |
02:33 |
|
58. |
|
MOLANO Juan Sebastián |
UAE Team Emirates |
02:50 |
|
59. |
|
ZACHAROV Arťom |
Astana Pro Team |
03:04 |
|
60. |
|
DE BOD Stefan |
Team Dimension Data |
03:04 |
|
61. |
|
MARTINELLI Davide |
Deceuninck - Quick-Step |
03:11 |
|
62. |
|
DE KETELE Kenny |
Sport Vlaanderen - Baloise |
03:11 |
|
63. |
|
BICO Nuno |
Burgos - BH |
03:13 |
|
64. |
|
IRIZAR Julen |
Euskadi Basque Country - Murias |
03:13 |
|
65. |
|
LÓPEZ Daniel |
Burgos - BH |
03:23 |
|
66. |
|
BERRADE Urko |
Euskadi Basque Country - Murias |
03:23 |
|
67. |
|
CHIA Luis Carlos |
Manzana Postobon |
03:53 |
|
68. |
|
MENDOZA Omar |
Manzana Postobon |
03:54 |
|
69. |
|
JAKOBSEN Fabio |
Deceuninck - Quick-Step |
03:57 |
|
70. |
|
DOğAN Halil İbrahim |
Turecko |
04:09 |
|
71. |
|
GRUZDEV Dmitrij |
Astana Pro Team |
04:09 |
|
72. |
|
PARRA Jordan |
Manzana Postobon |
04:13 |
|
73. |
|
HODEG Álvaro José |
Deceuninck - Quick-Step |
04:13 |
|
74. |
|
GHYS Robbe |
Sport Vlaanderen - Baloise |
04:13 |
|
75. |
|
PÖSTLBERGER Lukas |
BORA - hansgrohe |
04:19 |
|
76. |
|
VANHOUCKE Harm |
Lotto Soudal |
04:26 |
|
77. |
|
SOTO Nelson Andrés |
Caja Rural - Seguros RGA |
04:29 |
|
78. |
|
RENSHAW Mark |
Team Dimension Data |
04:34 |
|
79. |
|
MÖRKÖV Michael |
Deceuninck - Quick-Step |
04:37 |
|
80. |
|
CAVENDISH Mark |
Team Dimension Data |
04:53 |
|
81. |
|
WILLEMS Thimo |
Sport Vlaanderen - Baloise |
04:57 |
|
82. |
|
BEVILACQUA Simone |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
05:35 |
|
83. |
|
MORA Sebastián |
Caja Rural - Seguros RGA |
05:39 |
|
84. |
|
NISHIMURA Hiroki |
Nippo Vini Fantini Faizané |
05:40 |
|
85. |
|
INTXAUSTI Beñat |
Euskadi Basque Country - Murias |
05:40 |
|
86. |
|
KLUGE Roger |
Lotto Soudal |
05:46 |
|
87. |
|
FERREIRA José |
W52 / FC Porto |
05:58 |
|
88. |
|
LANGELLOTTI Victor |
Burgos - BH |
06:05 |
|
89. |
|
GÓMEZ Bryan |
Manzana Postobon |
06:07 |
|
90. |
|
AKDILEK Ahmet |
Turecko |
06:12 |
|
91. |
|
ROBREDO Álvaro |
Burgos - BH |
06:13 |
|
92. |
|
DE ROSSI Lucas |
Delko Marseille Provence |
06:17 |
|
93. |
|
CAŇELLAS Xavier |
Caja Rural - Seguros RGA |
06:18 |
|
94. |
|
MOREIRA Mauricio |
Caja Rural - Seguros RGA |
06:39 |
|
95. |
|
GIBSON Matthew |
Burgos - BH |
06:43 |
|
96. |
|
VIEJO José Daniel |
Euskadi Basque Country - Murias |
07:01 |
|
97. |
|
COTÉ Pier-André |
Rally UHC Cycling |
07:05 |
|
98. |
|
ARCHBOLD Shane |
BORA - hansgrohe |
07:12 |
|
99. |
|
DAVIES Scott |
Team Dimension Data |
07:29 |
|
100. |
|
DE PAUW Moreno |
Sport Vlaanderen - Baloise |
07:29 |
|
101. |
|
MURPHY John |
Rally UHC Cycling |
07:34 |
|
102. |
|
SCHWARZMANN Michael |
BORA - hansgrohe |
07:54 |
|
103. |
|
WOUTERS Enzo |
Lotto Soudal |
08:04 |
|
104. |
|
CÉSAR Gustavo |
W52 / FC Porto |
08:21 |
|
105. |
|
MALUCELLI Matteo |
Caja Rural - Seguros RGA |
08:24 |
|
106. |
|
BAŠKA Erik |
BORA - hansgrohe |
08:32 |
|
107. |
|
BARRENETXEA Ander |
Euskadi Basque Country - Murias |
09:24 |
|
108. |
|
ATALAY Muhammed |
Turecko |
09:45 |
|
109. |
|
IVERSEN Rasmus |
Lotto Soudal |
09:59 |
|
110. |
|
BERTAZZO Liam |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
10:01 |
|
111. |
|
MAGNER Ty |
Rally UHC Cycling |
10:38 |
|
112. |
|
DE BUYST Jasper |
Lotto Soudal |
10:49 |
|
113. |
|
ORONTE Emerson |
Rally UHC Cycling |
12:33 |
|
114. |
|
ŞAMLI Ferit |
Turecko |
12:53 |
|
115. |
|
VENTER Jacobus |
Team Dimension Data |
13:05 |
|
116. |
|
HUFFMAN Evan |
Rally UHC Cycling |
14:04 |
|
Kopce na trase etapy:
175,8 km - dĺžka 0,6 km; sklon 3,7 %
Krátke preview etapy:
Štvrtá etapa bude zakončená krátkym stúpaním, ktoré si užijú výbušní jazdci alebo odolní šprintéri. Okamžite po štarte sa nachádzajú menšie stúpania, medzi ktorými sa objaví jedna krátka horská prémia, a potom bude na pelotón čakať dlhý presun do mesta Bursa. Náročnosť etapy sa zvýši v poslednej tretine, kde sa pretekári dostanú na zvlnený profil. Tesne pred cieľovou čiarou sa začne stúpať na krátky kopec a kľúčových dvetisíc metrov so sklonmi cez päť percent. Stúpanie končí necelý kilometer pred páskou a následne sa bude bojovať o výhru na rovinatom úseku.