6. |
21.4. |
|
|
Sakarya > Istanbul |
172 km |
Ewan |
Etapy tohto ročníka pretekov:
123456
profil etapy, 1410 nastúpaných metrov (© tourofturkey.org.tr) |
V nedeľu podujatie Okolo Turecka napísalo poslednú, šiestu, kapitolu v tohtoročnej edícii. Všetci zúčastnení dnes museli prejsť 172 kilometrov, po ktorých malo prísť veľké finále v podaní najrýchlejších mužov v pelotóne. Celkovo dnešný deň nebol príliš náročný, na ceste do cieľa čakalo cyklistov len veľmi málo nástrah. Hlavne preto už záverečný diel nemohol zmeniť veľa vecí ohľadom celkovej klasifikácie. Favoritmi na zisk vavrínu boli Sam Bennett, Fabio Jakobsen a Caleb Ewan.
Záverečná etapa vyzerala podľa predpokladov. Hneď na jej začiatku z pelotónu ušlo šesť mužov. Boli nimi Mauricio Moreira z Caja Rural, Lorenzo Fortunato z Neri Sottoli, Hayato Yoshida z Nippo Vini Fantini, Emerson Oronte z Rally UHC Cycling, Thimo Willems zo Sport Vlaanderen-Baloise a aj domáci reprezentant Ahmet Akdilek, ktorí si už na piatom kilometri vybudovali pohodlný náskok, a ďalej ho zväčšovali. Keď odstup atakoval hranicu piatich minút, čo bolo dnešné maximum, z čela sa porúčal Moreira, ktorý sa vrátil do pelotónu. Vpredu tak zostalo päť mien.
Najcennejší dres v poslednej etape bránila nemecká Bora – hansgrohe, no v úvode tempo balíka diktovali jazdci Deceunincku – Quick-Step a Lotta Soudal, ktorí nechceli pripustiť žiadnu komplikáciu a už od začiatku sa snažili vybudovať scénu pre šprintérov. Medzičasom pretekári v úniku šplhali na jedinú horskú prémiu v itenerári dnešného dňa. Najrýchlejšie na ňu vyliezol Willems (Sport Vlaanderen), ktorý sa tak stal kráľom hôr v tejto edícii podujatia. Úlohu, s ktorou išiel do celodenného úniku, splnil.
Ďalší priebeh etapy bol pokojný. Päťka v čele sa snažila držať pred pelotónom čo najdlhšie, ukážkovo spolupracovala, hlavný balík však každým metrom ukrajoval z ich odstupu pár drobných. Na méte 60 kilometrov pred cieľom mali utečenci na manévrovanie už iba dve minúty. Dôležitou správou bolo, že všetci favoriti ako na zisk etapy, tak v celkovej klasifikácii do tohto momentu nehlásili žiadne problémy. To neplatilo o Van Pouckeovi (Sport Vlaanderen), ktorý dostal defekt a musel meniť zadné koleso.
Ako lokomotíva sa v nedeľu musel cítiť Martinelli (Quick-Step), ktorý na čele pelotónu strávil skoro celý deň. Pri vedení balíka sa cítil ako ryba vo vode, veď vôbec zo seba nemusel vydávať maximum a aj tak sa približoval k vedúcej skupine. Bolo však vidieť, že čím viac sa cyklisti blížili k cieľu, tým silnejší vietor fúkal, čo komplikovalo prácu Talianovi v službách belgického celku. Menšie starosti mal aj Bennett (Bora), ktorý sa na chvíľku ocitol za pelotónom, ale Archbold mu bol po ruke a pomohol mu vrátiť sa naspäť.
Náskok utečencov klesol pod minútu v nájazde do tunelu Avrasya, kedy sa už do pedálov poriadne zapreli domestici najväčších adeptov na zisk etapy. Dopredu vyrazilo zoskupenie Nippo Vini Fantini, ktoré aj napriek tomu, že vpredu malo svojho člena, sa rozhodlo držať svojho šprintéra v bezpečí. Lobatovi kolegovia do tunela vleteli ako rakety, potom sa upokojili a presypali sa niekam do stredu hlavného balíka. V tuneli všetci jazdci v pelotóne boli natlačení na sebe ako sardinky v konzerve, dôležité bolo, že nikto nespadol.
Podmorský tunel Avrasya zmenil pomer síl aj v úplnom čele. Z neho vypadol domáci borec. Žiadne nástupy vpredu ešte neprichádzali, Akdilek (turecká reprezentácia) už toho mal jednoducho plné zuby, preto sa s účasťou v celodennom úniku rozlúčil. Ostatní štyria muži pokračovali, stále sa snažili spolupracovať, lenže zozadu sa blížil pelotón, a to rýchlosťou svetla. Na méte 15 kilometrov pred cieľom kvarteto malo k dobru už len pol minútu. Poslednú, šprintérsku, prémiu na celom podujatí vyhral Willems (Sport Vlaanderen).
Kvarteto utečencov svoj boj s veternými mlynmi definitívne prehralo šesťtisíc metrov pred cieľom. Potom už prišlo na rad veľké finále, ktoré najskôr dirigovali jazdci Astany a Quick-Stepu. Do čela balíka sa tlačili aj kontinentálne tímy, takže sme videli poriadnu tlačenicu. V pravý čas sa vpredu objavil aj vláčik Bory, takže z elitných tímov tam zatiaľ chýbalo len Lotto Soudal. Pod flamme rouge najvýhodnejšiu pozíciu držali kolegovia Fabia Jakobsena, takže všetko vyzeralo, že uvidíme v závere dramatický šprintérsky súboj.
Proti však bol Sam Bennett, ktorý v krátkom kopčeku zaútočil a vytvoril si solídny náskok. Írovi hral do kariet technický záver, lenže prepálil to, došli mu sily a bolo po ďalšom triumfe. Naopak, Caleb Ewan v krátkom brdku veľa nestratil, a akonáhle sa cesta zlomila, Austrálčan sa dotiahol na Bennetta, predbehol ho a na cieľovej rovinke už nemusel ani šprintovať a vyhral. Druhý cieľovú pásku preťal Fabio Jakobsen, ktorý tiež dokázal predbehnúť Bennetta. Ír bol tretí.
Nudnejší deň si na záver prichystal poriadnu zápletku. Caleb Ewan bol veľmi pozorný, a aj keď to chvíľku vyzeralo, že všetci zostali zaskočení z počínania si Sama Bennetta, Austrálčan sa včas spamätal a nakoniec si aj bez tímovej podpory prišiel po druhé víťazstvo v tohtoročnej edícii Okolo Turecka. Ewan tak môže z pretekov odchádzať viac ako spokojný, veď dva víťazné zárezy mu určite zlepšia náladu, čiže splnil to, čo chcel, pretože na jar sa mu príliš nedarilo.
Záver šiestej etapy nakoniec ešte mohol zmeniť aj priebežného lídra, lenže Félix Grosschartner si svoju pozíciu postrážil. Do cieľa priletel len sedem sekúnd po víťazovi v skupine s ostatnými favoritmi, a preto sa stal celkovým víťazom. Rakúšan tak zaznamenal najväčší úspech vo svojej profesionálnej kariére, pretože ešte nikdy nevyhral tak veľké podujatie, akým je Okolo Turecka. Totožné umiestnenia, s ktorými do dnešného dňa vstupovali, si udržali aj ostatní dvaja muži na stupňoch víťazov, takže druhý skončil Valerio Conti a tretí bol Merhawi Kudus.
Výsledky etapy |
1. |
|
EWAN Caleb |
Lotto Soudal |
4:10:41 |
40 |
2. |
|
JAKOBSEN Fabio |
Deceuninck - Quick-Step |
00:00 |
15 |
3. |
|
BENNETT Sam |
BORA - hansgrohe |
00:04 |
6 |
4. |
|
CONSONNI Simone |
UAE Team Emirates |
00:04 |
|
5. |
|
ABERASTURI Jon |
Caja Rural - Seguros RGA |
00:08 |
|
6. |
|
SANZ Enrique |
Euskadi Basque Country - Murias |
00:08 |
|
7. |
|
NOPPE Christophe |
Sport Vlaanderen - Baloise |
00:08 |
|
8. |
|
GROßSCHARTNER Felix |
BORA - hansgrohe |
00:08 |
|
9. |
|
CIMA Imerio |
Nippo Vini Fantini Faizané |
00:08 |
|
10. |
|
GROSU Eduard |
Delko Marseille Provence |
00:08 |
|
11. |
|
HODEG Álvaro José |
Deceuninck - Quick-Step |
00:08 |
|
12. |
|
GÓMEZ Bryan |
Manzana Postobon |
00:08 |
|
13. |
|
BARTHE Cyril |
Euskadi Basque Country - Murias |
00:08 |
|
14. |
|
SERRANO Gonzalo |
Caja Rural - Seguros RGA |
00:08 |
|
15. |
|
PINTO Edgar |
W52 / FC Porto |
00:08 |
|
16. |
|
RESTREPO Jhonatan |
Manzana Postobon |
00:08 |
|
17. |
|
CONTI Valerio |
UAE Team Emirates |
00:08 |
|
18. |
|
KUDUS Merhawi |
Astana Pro Team |
00:08 |
|
19. |
|
CAVENDISH Mark |
Team Dimension Data |
00:08 |
|
20. |
|
CHIA Luis Carlos |
Manzana Postobon |
00:08 |
|
21. |
|
POLANČ Jan |
UAE Team Emirates |
00:13 |
|
22. |
|
VAN POUCKE Aaron |
Sport Vlaanderen - Baloise |
00:13 |
|
23. |
|
LÓPEZ Daniel |
Burgos - BH |
00:13 |
|
24. |
|
GIBSON Matthew |
Burgos - BH |
00:13 |
|
25. |
|
PFINGSTEN Christoph |
BORA - hansgrohe |
00:13 |
|
26. |
|
PACIONI Luca |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
00:16 |
|
27. |
|
SCHÖNBERGER Sebastian |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
00:16 |
|
28. |
|
LONARDI Giovanni |
Nippo Vini Fantini Faizané |
00:16 |
|
29. |
|
DE VYLDER Lindsay |
Sport Vlaanderen - Baloise |
00:16 |
|
30. |
|
ÖRKEN Ahmet |
Turecko |
00:16 |
|
31. |
|
VAN EMPEL Etienne |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
00:16 |
|
32. |
|
FERNÁNDEZ Delio |
Delko Marseille Provence |
00:16 |
|
33. |
|
COTÉ Pier-André |
Rally UHC Cycling |
00:20 |
|
34. |
|
LOBATO Juan José |
Nippo Vini Fantini Faizané |
00:20 |
|
35. |
|
NAKANE Hideto |
Nippo Vini Fantini Faizané |
00:20 |
|
36. |
|
CALDEIRA Samuel José |
W52 / FC Porto |
00:20 |
|
37. |
|
EVENEPOEL Remco |
Deceuninck - Quick-Step |
00:20 |
|
38. |
|
FINETTO Mauro |
Delko Marseille Provence |
00:20 |
|
39. |
|
IVERSEN Rasmus |
Lotto Soudal |
00:20 |
|
40. |
|
GIBBONS Ryan |
Team Dimension Data |
00:20 |
|
41. |
|
REIS Rafael |
W52 / FC Porto |
00:20 |
|
42. |
|
SUREDA Jaume |
Burgos - BH |
00:20 |
|
43. |
|
MESTRE Ricardo |
W52 / FC Porto |
00:20 |
|
44. |
|
OCHOA Diego Antonio |
Manzana Postobon |
00:20 |
|
45. |
|
DOğAN Halil İbrahim |
Turecko |
00:20 |
|
46. |
|
O'CONNOR Ben |
Team Dimension Data |
00:20 |
|
47. |
|
MURPHY Kyle |
Rally UHC Cycling |
00:20 |
|
48. |
|
ITO Masakazu |
Nippo Vini Fantini Faizané |
00:20 |
|
49. |
|
BRITTON Rob |
Rally UHC Cycling |
00:20 |
|
50. |
|
MARENGO Umberto |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
00:20 |
|
51. |
|
NAVARDAUSKAS Ramūnas |
Delko Marseille Provence |
00:20 |
|
52. |
|
DE BOD Stefan |
Team Dimension Data |
00:20 |
|
53. |
|
SAYAR Mustafa |
Turecko |
00:20 |
|
54. |
|
SIERRA Yecid |
Manzana Postobon |
00:20 |
|
55. |
|
FOMINIK Danil |
Astana Pro Team |
00:27 |
|
56. |
|
FORTUNATO Lorenzo |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
00:28 |
|
57. |
|
BICO Nuno |
Burgos - BH |
00:28 |
|
58. |
|
DE KETELE Kenny |
Sport Vlaanderen - Baloise |
00:30 |
|
59. |
|
MALUCELLI Matteo |
Caja Rural - Seguros RGA |
00:30 |
|
60. |
|
DE ROSSI Lucas |
Delko Marseille Provence |
00:30 |
|
61. |
|
BERRADE Urko |
Euskadi Basque Country - Murias |
00:30 |
|
62. |
|
NISHIMURA Hiroki |
Nippo Vini Fantini Faizané |
00:30 |
|
63. |
|
BALKAN Onur |
Turecko |
00:30 |
|
64. |
|
BIZHIGITOV Zhandos |
Astana Pro Team |
00:30 |
|
65. |
|
CAPECCHI Eros |
Deceuninck - Quick-Step |
00:30 |
|
66. |
|
CÉSAR Gustavo |
W52 / FC Porto |
00:30 |
|
67. |
|
ALARCÓN Raúl |
W52 / FC Porto |
00:30 |
|
68. |
|
BERTAZZO Liam |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
00:30 |
|
69. |
|
ZACHAROV Arťom |
Astana Pro Team |
00:30 |
|
70. |
|
ROBREDO Álvaro |
Burgos - BH |
00:30 |
|
71. |
|
PARRA Jordan |
Manzana Postobon |
00:30 |
|
72. |
|
MENDOZA Omar |
Manzana Postobon |
00:30 |
|
73. |
|
ROCHAS Rémy |
Delko Marseille Provence |
00:30 |
|
74. |
|
MORENO Javier |
Delko Marseille Provence |
00:30 |
|
75. |
|
WOUTERS Enzo |
Lotto Soudal |
00:51 |
|
76. |
|
YOSHIDA Hayato |
Nippo Vini Fantini Faizané |
01:03 |
|
77. |
|
ATALAY Muhammed |
Turecko |
01:04 |
|
78. |
|
BEVILACQUA Simone |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
01:08 |
|
79. |
|
ŞAMLI Ferit |
Turecko |
01:08 |
|
80. |
|
VENTER Jacobus |
Team Dimension Data |
01:22 |
|
81. |
|
LANGELLOTTI Victor |
Burgos - BH |
01:22 |
|
82. |
|
MUŇOZ Cristian Camilo |
UAE Team Emirates |
01:23 |
|
83. |
|
MAGNER Ty |
Rally UHC Cycling |
01:25 |
|
84. |
|
RICHEZE Maximiliano |
Deceuninck - Quick-Step |
00:08 |
|
85. |
|
KLUGE Roger |
Lotto Soudal |
01:33 |
|
86. |
|
GIDICH Jevgenij |
Astana Pro Team |
01:33 |
|
87. |
|
IRIZAR Julen |
Euskadi Basque Country - Murias |
01:38 |
|
88. |
|
HUFFMAN Evan |
Rally UHC Cycling |
01:40 |
|
89. |
|
DE PAUW Moreno |
Sport Vlaanderen - Baloise |
01:40 |
|
90. |
|
CAŇELLAS Xavier |
Caja Rural - Seguros RGA |
01:55 |
|
91. |
|
FERREIRA José |
W52 / FC Porto |
02:06 |
|
92. |
|
BAŠKA Erik |
BORA - hansgrohe |
02:06 |
|
93. |
|
MURPHY John |
Rally UHC Cycling |
02:06 |
|
94. |
|
BARRENETXEA Ander |
Euskadi Basque Country - Murias |
02:06 |
|
95. |
|
INTXAUSTI Beñat |
Euskadi Basque Country - Murias |
02:06 |
|
96. |
|
MORA Sebastián |
Caja Rural - Seguros RGA |
02:06 |
|
97. |
|
SOTO Nelson Andrés |
Caja Rural - Seguros RGA |
00:08 |
|
98. |
|
MOREIRA Mauricio |
Caja Rural - Seguros RGA |
02:11 |
|
99. |
|
SCHWARZMANN Michael |
BORA - hansgrohe |
02:31 |
|
100. |
|
MÖRKÖV Michael |
Deceuninck - Quick-Step |
02:31 |
|
101. |
|
AKDILEK Ahmet |
Turecko |
02:31 |
|
102. |
|
GHYS Robbe |
Sport Vlaanderen - Baloise |
02:51 |
|
103. |
|
GRUZDEV Dmitrij |
Astana Pro Team |
03:01 |
|
104. |
|
MOLANO Juan Sebastián |
UAE Team Emirates |
03:16 |
|
105. |
|
MARTINELLI Davide |
Deceuninck - Quick-Step |
03:16 |
|
106. |
|
VIEJO José Daniel |
Euskadi Basque Country - Murias |
03:16 |
|
107. |
|
ARCHBOLD Shane |
BORA - hansgrohe |
04:02 |
|
108. |
|
ORONTE Emerson |
Rally UHC Cycling |
04:37 |
|
109. |
|
WILLEMS Thimo |
Sport Vlaanderen - Baloise |
04:37 |
|
110. |
|
VANHOUCKE Harm |
Lotto Soudal |
05:51 |
|
DNS |
|
DAVIES Scott |
Team Dimension Data |
neštart. |
|
DNS |
|
NATAROV Yuriy |
Astana Pro Team |
neštart. |
|
Konečné poradie pretekov |
1. |
|
GROßSCHARTNER Felix |
BORA - hansgrohe |
24:53:58 |
300 |
2. |
|
CONTI Valerio |
UAE Team Emirates |
00:19 |
250 |
3. |
|
KUDUS Merhawi |
Astana Pro Team |
00:25 |
215 |
4. |
|
EVENEPOEL Remco |
Deceuninck - Quick-Step |
00:53 |
175 |
5. |
|
PINTO Edgar |
W52 / FC Porto |
00:59 |
120 |
6. |
|
POLANČ Jan |
UAE Team Emirates |
01:12 |
115 |
7. |
|
RESTREPO Jhonatan |
Manzana Postobon |
01:26 |
95 |
8. |
|
SERRANO Gonzalo |
Caja Rural - Seguros RGA |
01:29 |
75 |
9. |
|
FINETTO Mauro |
Delko Marseille Provence |
01:31 |
60 |
10. |
|
MURPHY Kyle |
Rally UHC Cycling |
01:42 |
50 |
11. |
|
VAN EMPEL Etienne |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
01:48 |
40 |
12. |
|
BRITTON Rob |
Rally UHC Cycling |
01:52 |
35 |
13. |
|
SIERRA Yecid |
Manzana Postobon |
01:52 |
30 |
14. |
|
FERNÁNDEZ Delio |
Delko Marseille Provence |
01:54 |
25 |
15. |
|
SCHÖNBERGER Sebastian |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
02:05 |
20 |
16. |
|
CAPECCHI Eros |
Deceuninck - Quick-Step |
02:08 |
20 |
17. |
|
ALARCÓN Raúl |
W52 / FC Porto |
02:38 |
20 |
18. |
|
PFINGSTEN Christoph |
BORA - hansgrohe |
02:41 |
20 |
19. |
|
O'CONNOR Ben |
Team Dimension Data |
02:46 |
20 |
20. |
|
FOMINIK Danil |
Astana Pro Team |
03:10 |
20 |
21. |
|
BIZHIGITOV Zhandos |
Astana Pro Team |
03:43 |
12 |
22. |
|
ITO Masakazu |
Nippo Vini Fantini Faizané |
04:09 |
12 |
23. |
|
FORTUNATO Lorenzo |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
04:21 |
12 |
24. |
|
BARTHE Cyril |
Euskadi Basque Country - Murias |
04:41 |
12 |
25. |
|
MORENO Javier |
Delko Marseille Provence |
04:44 |
12 |
26. |
|
SUREDA Jaume |
Burgos - BH |
05:01 |
12 |
27. |
|
MESTRE Ricardo |
W52 / FC Porto |
05:06 |
12 |
28. |
|
MARENGO Umberto |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
05:06 |
12 |
29. |
|
SAYAR Mustafa |
Turecko |
05:06 |
12 |
30. |
|
DE BOD Stefan |
Team Dimension Data |
05:46 |
12 |
31. |
|
REIS Rafael |
W52 / FC Porto |
06:06 |
5 |
32. |
|
VAN POUCKE Aaron |
Sport Vlaanderen - Baloise |
06:13 |
5 |
33. |
|
MENDOZA Omar |
Manzana Postobon |
06:13 |
5 |
34. |
|
LOBATO Juan José |
Nippo Vini Fantini Faizané |
06:17 |
5 |
35. |
|
NAKANE Hideto |
Nippo Vini Fantini Faizané |
06:35 |
5 |
36. |
|
OCHOA Diego Antonio |
Manzana Postobon |
06:46 |
5 |
37. |
|
ZACHAROV Arťom |
Astana Pro Team |
07:14 |
5 |
38. |
|
DOğAN Halil İbrahim |
Turecko |
07:30 |
5 |
39. |
|
ÖRKEN Ahmet |
Turecko |
08:06 |
5 |
40. |
|
ROCHAS Rémy |
Delko Marseille Provence |
08:18 |
5 |
41. |
|
GIBBONS Ryan |
Team Dimension Data |
08:43 |
5 |
42. |
|
IRIZAR Julen |
Euskadi Basque Country - Murias |
09:51 |
5 |
43. |
|
GIDICH Jevgenij |
Astana Pro Team |
10:06 |
5 |
44. |
|
BALKAN Onur |
Turecko |
10:08 |
5 |
45. |
|
YOSHIDA Hayato |
Nippo Vini Fantini Faizané |
10:14 |
5 |
46. |
|
DE KETELE Kenny |
Sport Vlaanderen - Baloise |
10:19 |
5 |
47. |
|
DE VYLDER Lindsay |
Sport Vlaanderen - Baloise |
11:27 |
5 |
48. |
|
CALDEIRA Samuel José |
W52 / FC Porto |
11:54 |
5 |
49. |
|
VANHOUCKE Harm |
Lotto Soudal |
12:28 |
5 |
50. |
|
NISHIMURA Hiroki |
Nippo Vini Fantini Faizané |
12:50 |
5 |
51. |
|
NOPPE Christophe |
Sport Vlaanderen - Baloise |
13:01 |
2 |
52. |
|
BERRADE Urko |
Euskadi Basque Country - Murias |
13:02 |
2 |
53. |
|
INTXAUSTI Beñat |
Euskadi Basque Country - Murias |
13:49 |
2 |
54. |
|
BENNETT Sam |
BORA - hansgrohe |
15:47 |
2 |
55. |
|
LÓPEZ Daniel |
Burgos - BH |
15:55 |
2 |
56. |
|
BICO Nuno |
Burgos - BH |
16:00 |
1 |
57. |
|
EWAN Caleb |
Lotto Soudal |
16:27 |
1 |
58. |
|
CHIA Luis Carlos |
Manzana Postobon |
16:34 |
1 |
59. |
|
SANZ Enrique |
Euskadi Basque Country - Murias |
16:47 |
1 |
60. |
|
LONARDI Giovanni |
Nippo Vini Fantini Faizané |
17:11 |
1 |
61. |
|
HUFFMAN Evan |
Rally UHC Cycling |
17:16 |
|
62. |
|
MUŇOZ Cristian Camilo |
UAE Team Emirates |
17:37 |
|
63. |
|
MÖRKÖV Michael |
Deceuninck - Quick-Step |
17:59 |
|
64. |
|
ABERASTURI Jon |
Caja Rural - Seguros RGA |
18:16 |
|
65. |
|
AKDILEK Ahmet |
Turecko |
18:23 |
|
66. |
|
GÓMEZ Bryan |
Manzana Postobon |
18:48 |
|
67. |
|
CONSONNI Simone |
UAE Team Emirates |
18:51 |
|
68. |
|
FERREIRA José |
W52 / FC Porto |
19:28 |
|
69. |
|
GRUZDEV Dmitrij |
Astana Pro Team |
19:29 |
|
70. |
|
PACIONI Luca |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
19:38 |
|
71. |
|
LANGELLOTTI Victor |
Burgos - BH |
19:46 |
|
72. |
|
RICHEZE Maximiliano |
Deceuninck - Quick-Step |
19:54 |
|
73. |
|
SOTO Nelson Andrés |
Caja Rural - Seguros RGA |
20:05 |
|
74. |
|
PARRA Jordan |
Manzana Postobon |
20:11 |
|
75. |
|
CIMA Imerio |
Nippo Vini Fantini Faizané |
20:49 |
|
76. |
|
SCHWARZMANN Michael |
BORA - hansgrohe |
21:10 |
|
77. |
|
ŞAMLI Ferit |
Turecko |
21:26 |
|
78. |
|
GROSU Eduard |
Delko Marseille Provence |
21:32 |
|
79. |
|
JAKOBSEN Fabio |
Deceuninck - Quick-Step |
21:59 |
|
80. |
|
ROBREDO Álvaro |
Burgos - BH |
22:11 |
|
81. |
|
DE ROSSI Lucas |
Delko Marseille Provence |
22:15 |
|
82. |
|
GIBSON Matthew |
Burgos - BH |
22:24 |
|
83. |
|
HODEG Álvaro José |
Deceuninck - Quick-Step |
22:29 |
|
84. |
|
COTÉ Pier-André |
Rally UHC Cycling |
22:53 |
|
85. |
|
MAGNER Ty |
Rally UHC Cycling |
22:57 |
|
86. |
|
ORONTE Emerson |
Rally UHC Cycling |
22:58 |
|
87. |
|
CAVENDISH Mark |
Team Dimension Data |
23:09 |
|
88. |
|
MORA Sebastián |
Caja Rural - Seguros RGA |
23:13 |
|
89. |
|
NAVARDAUSKAS Ramūnas |
Delko Marseille Provence |
23:21 |
|
90. |
|
ATALAY Muhammed |
Turecko |
23:22 |
|
91. |
|
CAŇELLAS Xavier |
Caja Rural - Seguros RGA |
23:41 |
|
92. |
|
MOLANO Juan Sebastián |
UAE Team Emirates |
24:14 |
|
93. |
|
CÉSAR Gustavo |
W52 / FC Porto |
24:19 |
|
94. |
|
WOUTERS Enzo |
Lotto Soudal |
24:23 |
|
95. |
|
MARTINELLI Davide |
Deceuninck - Quick-Step |
24:35 |
|
96. |
|
GHYS Robbe |
Sport Vlaanderen - Baloise |
24:48 |
|
97. |
|
BEVILACQUA Simone |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
24:51 |
|
98. |
|
MURPHY John |
Rally UHC Cycling |
24:58 |
|
99. |
|
KLUGE Roger |
Lotto Soudal |
25:26 |
|
100. |
|
WILLEMS Thimo |
Sport Vlaanderen - Baloise |
25:58 |
|
101. |
|
BARRENETXEA Ander |
Euskadi Basque Country - Murias |
26:58 |
|
102. |
|
DE PAUW Moreno |
Sport Vlaanderen - Baloise |
27:17 |
|
103. |
|
IVERSEN Rasmus |
Lotto Soudal |
28:27 |
|
104. |
|
BERTAZZO Liam |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
28:39 |
|
105. |
|
BAŠKA Erik |
BORA - hansgrohe |
28:46 |
|
106. |
|
ARCHBOLD Shane |
BORA - hansgrohe |
29:22 |
|
107. |
|
MOREIRA Mauricio |
Caja Rural - Seguros RGA |
29:28 |
|
108. |
|
MALUCELLI Matteo |
Caja Rural - Seguros RGA |
29:32 |
|
109. |
|
VENTER Jacobus |
Team Dimension Data |
32:35 |
|
110. |
|
VIEJO José Daniel |
Euskadi Basque Country - Murias |
34:31 |
|
Kopce na trase etapy:
112,7 km - dĺžka 2,9 km; sklon 4,9 %
Krátke preview etapy:
Posledný deň už neprinesie zmeny v poradí, ale organizátori vytvorili dynamickú koncovku, kde sa pretekári s rýchlym finišom zapotia, aby udržali šancu na získanie etapového triumfu. Posledných 22 kilometrov obsahuje tri menšie stúpania, ktoré natiahnu pelotón a spolu s technickými úsekmi budú klásť veľký dôraz na pozičnú jazdu. Tisícpäťsto metrov páskou sa objaví posledný krátky kopec, kde vyskočí cesta aj na päť percent, a potom sa finálny kilometer úplne vyrovná, no bude obsahovať štyri ostré zákruty. V minulej edícii si podmanil tento dojazd Sam Bennett, so 6-sekundovým náskokom pred hlavným balíkom.