3. |
9.3. |
|
|
Murlo > Terni |
170 km |
Ewan |
Etapy tohto ročníka pretekov:
1234567
profil etapy, 2000 nastúpaných metrov (© tirrenoadriatico.it) |
V stredu bola v Taliansku na programe iba jemne zvlnená etapa s dojazdom po rovine v meste Terni, ktorá mala jasne sedieť šprintérom. Druhý etapový vavrín dnes chcel získať Tim Merlier (Alpecin), naopak odvetu za včerajší deň chceli Caleb Ewan (Lotto), Elia Viviani (Ineos) alebo Mark Cavendish (Quick-Step).
Do dnešnej etapy už neodštartoval Peter Sagan. Majster Slovenska sa podľa informácií z kempu TotalEnergies zobudil so žalúdočnými problémami a niekoľkokrát aj zvracal. Peter taktiež trpí zvýšenou teplotou a rozhodol sa preto pochopiteľne pošetriť a neodštartovať. Vynechá tak ďalšie dôležité pretekárske dni, ktoré mu môžu chýbať na jarných klasikách. Pritom ešte minulý týždeň trpel zvýšenou teplotou a zimniciou, hoci Covid test mu vyšiel negatívny.
Hneď na začiatku sa odpútala šestica pretekárov z tímov, ktoré dneska nemali najväčšie ambície. Vpredu sme videli držiteľa vrchárskeho dresu Davide Baisa spolu s kolegom Mircom Maestrim (obaja Eolo), ktorých doplnili Luca Rastelli (Bardiani), Edoardo Zardini a Mattia Bais (obaja Drone Hopper) a veľkou posilou pre skupinku bol Taco Van Der Hoorn (Wanty). Holandský špecialista na úniky predstavoval potencionálne nebezpečenstvo pre šprintérske tímy.
Potom čo si Davide Bais prevzal body z prvej a jedinej horskej prémie sa z čela stiahol a vrátil do pelotónu. Počas etapy sme tak videli v úniku päť borcov. Pelotón im najskôr dovolil až šesť minút, ale nskôr rozdiel zmenšil a únik nepúšťal na viac ako dve minúty. Veľmi monotónny priebeh etapy narušil pád Caleba Ewana, ktorý mohol určite narušiť Austrálčanovu pohodu pred dnešným šprintérskym dojazdom. Ewan je zároveň jedným z veľkých favoritov na blížiaci sa prvý monument sezóny Miláno - San Remo.
50 kilometrov pred cieľom bol rozdiel minimálny a utečenci svoju snahu vzdali. Po Petrovi Saganovi preteky opustil aj Ruben Guerreiro (EF), ktorý sa na UAE Tour javil v dobrej forme. Letargiu prerušil tím UAE Emirates na šprintérskej prémii v Amelii. Tadej Pogačar si tam zašprintoval proti Alaphilippovi o bonusové sekundy a prekvapivo po prémii Tadej pokračoval v útoku. Obrovské prekvapenie v šprintérskej etape s veľmi jednoduchým priebehom.
K Pogačarovi a Alaphilippovi sa pridal Marc Soler (UAE). Za nimi sa vidali Mikel Landa (Bahrain Victorious) a Tao Geoghegan Hart (Ineos). Brit sa v poslednej stúpavej pasáži etapy zbavil Landu a doplnil trio na čele. Štvorica vrchárov tak ešte chcela potrápiť šprintérske tímy. Alpecin, Lotto a Groupama-FDJ sa ale poskladali na čele pelotónu a únik sťahovali. 20 kilometrov pred cieľom bol náskok 20 sekúnd.
Supersilná štvorica vpredu išla vynikajúco, ale proti pelotónu ktorý bol vpodstate v plnej sile nemala príliš šance. Aj tak ale vydržali vpredu 15 kilometrov. Desať kilometrov pred cieľom bol pelotón pokope. Záver pretekov už prebehol podľa šablóny a videli sme typický hromadný dojazd.
V záverečnom hektickom dojazde na kockách sa presadil Caleb Ewan. Druhý skončil Arnaud Démare (G-FDJ), ktorý dlho v šprinte viedol ale v závere si ho vychutnal austrálsky šprintér. Tretí finišoval Olav Kooij (Jumbo). Top 5 doplnili Nacer Bouhanni (Arkéa) a víťaz včerajšej etapy Tim Merlier.
V celkovom poradí sa nič nemenilo, útok UAE Emirates nepriniesol žiadne ovocie. Zajtra už ale pelotón zavíta do ťažšieho apeninského terénu.
Výsledky etapy |
1. |
|
EWAN Caleb |
Lotto Soudal |
04:07:24 |
60 |
2. |
|
DÉMARE Arnaud |
Groupama-FDJ |
00:00 |
25 |
3. |
|
KOOIJ Olav |
Jumbo-Visma |
00:00 |
10 |
4. |
|
BOUHANNI Nacer |
Team Arkéa-Samsic |
00:00 |
|
5. |
|
MERLIER Tim |
Alpecin-Fenix |
00:00 |
|
6. |
|
ACKERMANN Pascal |
UAE Team Emirates |
00:00 |
|
7. |
|
BAUHAUS Phil |
Bahrain Victorious |
00:00 |
|
8. |
|
CONSONNI Simone |
Cofidis |
00:00 |
|
9. |
|
VIVIANI Elia |
INEOS Grenadiers |
00:00 |
|
10. |
|
MOSCHETTI Matteo |
Trek-Segafredo |
00:00 |
|
DNS |
|
SAGAN Peter |
TotalEnergies |
neštartoval |
|
11. |
|
ALBANESE Vincenzo |
EOLO-Kometa Cycling Team |
00:00 |
|
12. |
|
BALLERINI Davide |
Quick-Step Alpha Vinyl |
00:00 |
|
13. |
|
THOMAS Benjamin |
Cofidis |
00:00 |
|
14. |
|
KRISTOFF Alexander |
Intermarché-Wanty-Gobert |
00:00 |
|
15. |
|
DAINESE Alberto |
Team DSM |
00:00 |
|
16. |
|
VENDRAME Andrea |
AG2R Citroën Team |
00:00 |
|
17. |
|
BOASSON-HAGEN Edvald |
TotalEnergies |
00:00 |
|
18. |
|
ARANBURU Alex |
Movistar Team |
00:00 |
|
19. |
|
MEEUS Jordi |
BORA-hansgrohe |
00:00 |
|
20. |
|
NIZZOLO Giacomo |
Israel-Premier Tech |
00:00 |
|
21. |
|
LONARDI Giovanni |
EOLO-Kometa Cycling Team |
00:00 |
|
22. |
|
GROVES Kaden |
Team BikeExchange-Jayco |
00:00 |
|
23. |
|
POGAČAR Tadej |
UAE Team Emirates |
00:00 |
|
24. |
|
FIORELLI Filippo |
Bardiani CSF Faizanè |
00:00 |
|
25. |
|
BARDET Romain |
Team DSM |
00:00 |
|
26. |
|
VINGEGAARD Jonas |
Jumbo-Visma |
00:00 |
|
27. |
|
CAVENDISH Mark |
Quick-Step Alpha Vinyl |
00:00 |
|
28. |
|
LUDVIGSSON Tobias |
Groupama-FDJ |
00:00 |
|
29. |
|
RUSSO Clément |
Team Arkéa-Samsic |
00:00 |
|
30. |
|
VAN GILS Maxim |
Lotto Soudal |
00:00 |
|
31. |
|
THEUNS Edward |
Trek-Segafredo |
00:00 |
|
32. |
|
TESFAZION Natnael |
Drone Hopper-Androni Giocattoli |
00:00 |
|
33. |
|
SIMON Julien |
TotalEnergies |
00:00 |
|
34. |
|
SWIFT Ben |
INEOS Grenadiers |
00:00 |
|
35. |
|
VAN AVERMAET Greg |
AG2R Citroën Team |
00:00 |
|
36. |
|
CARUSO Damiano |
Bahrain Victorious |
00:00 |
|
37. |
|
CALMEJANE Lilian |
AG2R Citroën Team |
00:00 |
|
38. |
|
GABBURO Davide |
Bardiani CSF Faizanè |
00:00 |
|
39. |
|
EVENEPOEL Remco |
Quick-Step Alpha Vinyl |
00:00 |
|
40. |
|
BILBAO Pello |
Bahrain Victorious |
00:00 |
|
41. |
|
STANNARD Robert |
Alpecin-Fenix |
00:00 |
|
42. |
|
GANNA Filippo |
INEOS Grenadiers |
00:00 |
|
43. |
|
DOWSETT Alex |
Israel-Premier Tech |
00:00 |
|
44. |
|
CARAPAZ Richard |
INEOS Grenadiers |
00:00 |
|
45. |
|
ARCAS Jorge |
Movistar Team |
00:00 |
|
46. |
|
SIMMONS Quinn |
Trek-Segafredo |
00:00 |
|
47. |
|
VELASCO Simone |
Astana Qazaqstan Team |
00:00 |
|
48. |
|
KELDERMAN Wilco |
BORA-hansgrohe |
00:00 |
|
49. |
|
ARENSMAN Thymen |
Team DSM |
00:00 |
|
50. |
|
WELLENS Tim |
Lotto Soudal |
00:00 |
|
51. |
|
LÓPEZ Miguel Ángel |
Astana Qazaqstan Team |
00:00 |
|
52. |
|
OLDANI Stefano |
Alpecin-Fenix |
00:00 |
|
53. |
|
SINKELDAM Ramon |
Groupama-FDJ |
00:00 |
|
54. |
|
VILLELLA Davide |
Cofidis |
00:00 |
|
55. |
|
PASQUALON Andrea |
Intermarché-Wanty-Gobert |
00:00 |
|
56. |
|
RESTREPO Jhonatan |
Drone Hopper-Androni Giocattoli |
00:00 |
|
57. |
|
VAN EMDEN Jos |
Jumbo-Visma |
00:00 |
|
58. |
|
MOSCON Gianni |
Astana Qazaqstan Team |
00:00 |
|
59. |
|
PEREZ Anthony |
Cofidis |
00:00 |
|
60. |
|
PADUN Mark |
EF Education-EasyPost |
00:00 |
|
61. |
|
MAS Enric |
Movistar Team |
00:00 |
|
62. |
|
VAN DER SANDE Tosh |
Jumbo-Visma |
00:00 |
|
63. |
|
FUGLSANG Jakob |
Israel-Premier Tech |
00:00 |
|
64. |
|
OLIVEIRA Nelson |
Movistar Team |
00:00 |
|
65. |
|
BOUWMAN Koen |
Jumbo-Visma |
00:00 |
|
66. |
|
ROTA Lorenzo |
Intermarché-Wanty-Gobert |
00:00 |
|
67. |
|
KUSS Sepp |
Jumbo-Visma |
00:00 |
|
68. |
|
MARENGO Umberto |
Drone Hopper-Androni Giocattoli |
00:00 |
|
69. |
|
MEURISSE Xandro |
Alpecin-Fenix |
00:00 |
|
70. |
|
MAS Lluis |
Movistar Team |
00:00 |
|
71. |
|
RICHEZE Maximiliano |
UAE Team Emirates |
00:00 |
|
72. |
|
SEPULVEDA Eduardo |
Drone Hopper-Androni Giocattoli |
00:00 |
|
73. |
|
BUCHMANN Emanuel |
BORA-hansgrohe |
00:00 |
|
74. |
|
NARVAEZ Jhonnatan |
INEOS Grenadiers |
00:00 |
|
75. |
|
JUNGELS Bob |
AG2R Citroën Team |
00:00 |
|
76. |
|
PORTE Richie |
INEOS Grenadiers |
00:00 |
|
77. |
|
CATALDO Dario |
Trek-Segafredo |
00:00 |
|
78. |
|
CICCONE Giulio |
Trek-Segafredo |
00:00 |
|
79. |
|
ALAPHILIPPE Julian |
Quick-Step Alpha Vinyl |
00:00 |
|
80. |
|
SCHÄR Michael |
AG2R Citroën Team |
00:00 |
|
81. |
|
POZZOVIVO Domenico |
Intermarché-Wanty-Gobert |
00:00 |
|
82. |
|
MAJKA Rafal |
UAE Team Emirates |
00:00 |
|
83. |
|
HINDLEY Jai |
BORA-hansgrohe |
00:00 |
|
84. |
|
URAN Rigoberto |
EF Education-EasyPost |
00:00 |
|
85. |
|
BOUCHARD Geoffrey |
AG2R Citroën Team |
00:00 |
|
86. |
|
SOBRERO Matteo |
Team BikeExchange-Jayco |
00:00 |
|
87. |
|
LANDA Mikel |
Bahrain Victorious |
00:00 |
|
88. |
|
RODRIGUEZ Cristian |
TotalEnergies |
00:00 |
|
89. |
|
BOUET Maxime |
Team Arkéa-Samsic |
00:00 |
|
90. |
|
TEJADA Harold |
Astana Qazaqstan Team |
00:00 |
|
91. |
|
FABBRO Matteo |
BORA-hansgrohe |
00:00 |
|
92. |
|
BARGUIL Warren |
Team Arkéa-Samsic |
00:00 |
|
93. |
|
MATTHEWS Michael |
Team BikeExchange-Jayco |
00:00 |
|
94. |
|
BODNAR Maciej |
TotalEnergies |
00:00 |
|
95. |
|
OSS Daniel |
TotalEnergies |
00:00 |
|
96. |
|
PINOT Thibaut |
Groupama-FDJ |
00:00 |
|
97. |
|
BRAMBILLA Gianluca |
Trek-Segafredo |
00:00 |
|
98. |
|
ROSA Diego |
EOLO-Kometa Cycling Team |
00:00 |
|
99. |
|
ARNDT Nikias |
Team DSM |
00:00 |
|
100. |
|
TUSVELD Martijn |
Team DSM |
00:00 |
|
101. |
|
BOARO Manuele |
Astana Qazaqstan Team |
00:00 |
|
102. |
|
LAFAY Victor |
Cofidis |
00:00 |
|
103. |
|
GUARNIERI Jacopo |
Groupama-FDJ |
00:00 |
|
104. |
|
MARTINELLI Davide |
Astana Qazaqstan Team |
00:00 |
|
105. |
|
GEOGHEGAN HART Tao |
INEOS Grenadiers |
00:00 |
|
106. |
|
SCHWARZMANN Michael |
Lotto Soudal |
00:00 |
|
107. |
|
GAVAZZI Francesco |
EOLO-Kometa Cycling Team |
00:00 |
|
108. |
|
RASTELLI Luca |
Bardiani CSF Faizanè |
00:00 |
|
109. |
|
FORTUNATO Lorenzo |
EOLO-Kometa Cycling Team |
00:00 |
|
110. |
|
CAICEDO Jonathan |
EF Education-EasyPost |
00:00 |
|
111. |
|
CRADDOCK Lawson |
Team BikeExchange-Jayco |
00:00 |
|
112. |
|
KONOVALOVAS Ignatas |
Groupama-FDJ |
00:00 |
|
113. |
|
PLANCKAERT Edward |
Alpecin-Fenix |
00:00 |
|
114. |
|
CEPEDA Alexander |
Drone Hopper-Androni Giocattoli |
00:00 |
|
115. |
|
MAESTRI Mirco |
EOLO-Kometa Cycling Team |
00:00 |
|
116. |
|
NEILANDS Krists |
Israel-Premier Tech |
00:00 |
|
117. |
|
BASSO Leonardo |
Astana Qazaqstan Team |
00:00 |
|
118. |
|
IMPEY Daryl |
Israel-Premier Tech |
00:00 |
|
119. |
|
FORMOLO Davide |
UAE Team Emirates |
00:00 |
|
120. |
|
ASGREEN Kasper |
Quick-Step Alpha Vinyl |
00:00 |
|
121. |
|
RIOU Alan |
Team Arkéa-Samsic |
00:00 |
|
122. |
|
BJERG Mikkel |
UAE Team Emirates |
00:00 |
|
123. |
|
VALGREN Michael |
EF Education-EasyPost |
00:00 |
|
124. |
|
COSNEFROY Benoît |
AG2R Citroën Team |
00:00 |
|
125. |
|
DUCHESNE Antoine |
Groupama-FDJ |
00:00 |
|
126. |
|
SÜTTERLIN Jasha |
Bahrain Victorious |
00:00 |
|
127. |
|
BYSTRÖM Sven Erik |
Intermarché-Wanty-Gobert |
00:00 |
|
128. |
|
FERRON Valentin |
TotalEnergies |
00:00 |
|
129. |
|
GUERNALEC Thibault |
Team Arkéa-Samsic |
00:00 |
|
130. |
|
SOLER Marc |
UAE Team Emirates |
00:00 |
|
131. |
|
BAIS Mattia |
Drone Hopper-Androni Giocattoli |
00:00 |
|
132. |
|
MODOLO Sacha |
Bardiani CSF Faizanè |
00:00 |
|
133. |
|
TONELLI Alessandro |
Bardiani CSF Faizanè |
00:00 |
|
134. |
|
HAMILTON Chris |
Team DSM |
00:00 |
|
135. |
|
TRATNIK Jan |
Bahrain Victorious |
00:00 |
|
136. |
|
GOGL Michael |
Alpecin-Fenix |
00:00 |
|
137. |
|
KONYCHEV Alexander |
Team BikeExchange-Jayco |
00:00 |
|
138. |
|
VERMEERSCH Gianni |
Alpecin-Fenix |
00:00 |
|
139. |
|
EDMONDSON Alex |
Team BikeExchange-Jayco |
00:00 |
|
140. |
|
BRÄNDLE Matthias |
Israel-Premier Tech |
00:00 |
|
141. |
|
HONORE Mikkel |
Quick-Step Alpha Vinyl |
00:00 |
|
142. |
|
PETIT Adrien |
Intermarché-Wanty-Gobert |
00:00 |
|
143. |
|
AFFINI Edoardo |
Jumbo-Visma |
00:00 |
|
144. |
|
CIMOLAI Davide |
Cofidis |
00:00 |
|
145. |
|
HAUSSLER Heinrich |
Bahrain Victorious |
00:50 |
|
146. |
|
HALLER Marco |
BORA-hansgrohe |
00:52 |
|
147. |
|
ZARDINI Edoardo |
Drone Hopper-Androni Giocattoli |
00:56 |
|
148. |
|
NORSGAARD Mathias |
Movistar Team |
00:56 |
|
149. |
|
RUBIO Einer |
Movistar Team |
00:56 |
|
150. |
|
BENEDETTI Cesare |
BORA-hansgrohe |
01:09 |
|
151. |
|
GRMAY Tsgabu |
Team BikeExchange-Jayco |
01:09 |
|
152. |
|
SWEENY Harry |
Lotto Soudal |
01:09 |
|
153. |
|
NIEUWENHUIS Joris |
Team DSM |
01:09 |
|
154. |
|
BAIS Davide |
EOLO-Kometa Cycling Team |
01:20 |
|
155. |
|
VAN DER HOORN Taco |
Intermarché-Wanty-Gobert |
01:31 |
|
156. |
|
KLUGE Roger |
Lotto Soudal |
01:31 |
|
157. |
|
MCLAY Daniel |
Team Arkéa-Samsic |
00:00 |
|
158. |
|
SKUJINŠ Toms |
Trek-Segafredo |
03:13 |
|
159. |
|
ČERNÝ Josef |
Quick-Step Alpha Vinyl |
04:30 |
|
160. |
|
CORT Magnus |
EF Education-EasyPost |
05:51 |
|
161. |
|
SCULLY Thomas |
EF Education-EasyPost |
06:38 |
|
162. |
|
CAŇAVERAL Johnatan |
Bardiani CSF Faizanè |
06:38 |
|
163. |
|
ZABEL Rick |
Israel-Premier Tech |
11:23 |
|
164. |
|
SELIG Rüdiger |
Lotto Soudal |
11:23 |
|
DNF |
|
GUERREIRO Ruben |
EF Education-EasyPost |
odstúpil |
|
DNS |
|
SAGAN Peter |
TotalEnergies |
neštartoval |
|
Kopce na trase etapy:
134 km - La Foce (5,4 km; 4,6 %)