Náš eshop

web navigacia bannery bicykleweb navigacia bannery dresyweb navigacia bannery kratasyweb navigacia bannery prilbyweb navigacia bannery tretryweb navigacia bannery komponenty

Sagan vyhrá Okolo Slovenska, predvídajú tipéri!

19.9.2021, 09:30 | Inzercia | Niké
Medzinárodné cyklistické preteky Okolo Slovenska vrcholia. V poradí 65. ročník ukončí záverečná 4. etapa vedúca z Trenčianskych Teplíc s cieľom v Trnave. Všetci fanúšikovia cyklistiky veria, že si Peter Sagan udrží žltý dres pre lídra pretekov a pri svojom premiérovom štarte na tomto podujatí sa zapíše do kolónky celkových víťazov.
Peter Sagan je v žltom drese. Po daždivej etape s cieľom v Považskej Bystrici sa dostal na čelo celkovej klasifikácie o dve sekundy. Za ním je hladná svorka Deceunincku – Quick-Step. Lídrom by mal byť rýchlejší Alvaro Hodeg, vlaňajší víťaz Jannik Steimle mu bude pomáhať. Bonifikácie v cieli a na dvoch rýchlostných prémiách na posledných 40 kilometroch môžu ešte všetko zamotať. Odovzdá sa tam totiž 10-6-4, respektíve 3-2-1 sekundy. Etapa tak môže byť veľmi nervózna, nakoľko ide o veľa. Profil je jednoduchý, krátke kopce sú len na začiatku etapy, kde by sa mohol vytvoriť únik, no ten nebude mať prakticky žiadnu šancu uspieť.
Záver nie je technický, navyše na pásku sa bude mierne klesať, čo by mohlo vyhovovať rýchlejším pretekárom, ako je Sagan. Výborne včera špurtoval Kaden Groves, ktorý len tesne prehral s Kristofferom Halvorsenom a o motivácii i kvalite Deceunincku – Quick-Step sme už hovorili. Peter Sagan to nebude mať jednoduché, pozrie sa, ako ho predbehne Alvaro Hodeg, ale vďaka súhre okolností a zisku bonifikačných sekúnd na prémiách by mohol udržať žltý dres.

Podobne predvídajú aj tipéri. V stávkovej spoločnosti Niké mu ešte pred štartom 65. ročníka verilo až 80 percent. Dokonca ešte viac stávok bolo prijatých na to, že Sagan vyhrá aspoň jednu etapu. Má na to posledný pokus dnes v Trnave. Uspeje a vďaka tomu sa stane aj celkovým víťazom Okolo Slovenska? Tipnite si v Niké!
 
Náš eshop