f
Tri dni okolo Západného Flámska 2016 (2.1), 4. - 6. marca (726 km)
P | 4.3. | Middelkerke > Middelkerke | 7 km | Bohli | ||
1. | 5.3. | Brugge > Harelbeke | 174 km | Groenewegen | ||
2. | 6.3. | Nieuwpoort > Ichtegem | 182 km | Dupont |
Štartová listina |
P | 4.3. | Middelkerke > Middelkerke | 7 km | Bohli |
Prológ najlepšie vyšiel mladému pretekárovi Tomovi Bohlimu, ktorý si na krátkej trati vypracoval pomerne veľký odstup. 22-ročný jazdec je nováčikom v tíme BMC a americký celok potvrdil, že má veľmi dobrý nos na talentovaných pretekárov. Bohli si vypracoval pekný náskok v klasifikácii, na tomto podujatí má úvodná krátka časovka výrazný dopad na celkové poradie. Za švajčiarskym cyklistom striehnu skúsenejší borci ako Keizer, Wisniowski a Vorobjev, ktorí budú v nasledujúcich etapách striehnuť na jeho zaváhanie.
Pôvodne mal na podujatí štartovať aj Peter Velits, ale slovenský jazdec sa musel presunúť do Francúzska, kde sa predstaví na Paríž - Nice. Na uvedených pretekoch na poslednú chvíľu odriekol účasť Rohan Dennis, ktorý ochorel. Peter teda naplní pôvodný plán, ktorý v decembri hovoril, že sa na francúzskom podujatí zúčastní.
Výsledky | ||||||||
1. | BOHLI Tom | BMC Racing Team | 07:50 | 14 | ||||
2. | KEIZER Martijn | Team LottoNL - Jumbo | 00:06 | 5 | ||||
3. | WIśNIOWSKI Łukasz | Etixx - Quick-Step | 00:10 | 3 | ||||
4. | VOROBYEV Anton | Team Katusha | 00:12 | |||||
5. | GRETSCH Patrick | AG2R La Mondiale | 00:14 | |||||
6. | LAMMERTINK Steven | Team LottoNL - Jumbo | 00:15 | |||||
7. | DE BIE Sean | Lotto Soudal | 00:15 | |||||
8. | WAGNER Robert | Team LottoNL - Jumbo | 00:16 | |||||
9. | VAN KEIRSBULCK Guillaume | Etixx - Quick-Step | 00:16 | |||||
10. | POLITT Nils | Team Katusha | 00:17 |
11. | BOUWMAN Koen | Team LottoNL - Jumbo | 00:18 | ||
12. | BIALOBLOCKI Marcin | One Pro Cycling | 00:18 | ||
13. | ROSSKOPF Joey | BMC Racing Team | 00:19 | ||
14. | ISAYCHEV Vladimir | Team Katusha | 00:19 | ||
15. | MULLEN Ryan | Cannondale Pro Cycling Team | 00:19 | ||
16. | GAUDIN Damien | AG2R La Mondiale | 00:22 | ||
17. | RICHEZE Ariel Maximiliano | Etixx - Quick-Step | 00:23 | ||
18. | CONTRERAS Rodrigo | Etixx - Quick-Step | 00:23 | ||
19. | MORICE Julien | Direct Energie | 00:23 | ||
20. | BETTIOL Alberto | Cannondale Pro Cycling Team | 00:24 | ||
21. | BOUCHER David | Crelan - Vastgoedservice | 00:24 | ||
22. | RICKAERT Jonas | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:25 | ||
23. | PARDINI Olivier | Wallonie - Bruxelles | 00:25 | ||
24. | SKJERPING Kristoffer | Cannondale Pro Cycling Team | 00:25 | ||
25. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 00:26 | ||
26. | DE PLUS Laurens | Etixx - Quick-Step | 00:26 | ||
27. | ZABEL Rick | BMC Racing Team | 00:26 | ||
28. | VAN HOECKE Gijs | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:26 | ||
29. | ALAPHILIPPE Julian | Etixx - Quick-Step | 00:27 | ||
30. | VERMEULEN Alexey | Team LottoNL - Jumbo | 00:27 | ||
31. | VERVAEKE Louis | Lotto Soudal | 00:27 | ||
32. | DE VRIES Berden | Roompot - Oranje Peloton | 00:27 | ||
33. | TSATEVICH Alexey | Team Katusha | 00:27 | ||
34. | BREEN Vegard | Fortuneo - Vital Concept | 00:27 | ||
35. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 00:27 | ||
36. | GERARD Arnaud | Fortuneo - Vital Concept | 00:28 | ||
37. | CHETOUT Loïc | Cofidis, Solutions Crédits | 00:29 | ||
38. | SKUJINŠ Toms | Cannondale Pro Cycling Team | 00:29 | ||
39. | MARTINELLI Davide | Etixx - Quick-Step | 00:30 | ||
40. | CASTELIJNS Twan | Team LottoNL - Jumbo | 00:31 | ||
41. | VALLéE Boris | Fortuneo - Vital Concept | 00:31 | ||
42. | PORSEV Alexander | Team Katusha | 00:32 | ||
43. | JANSSENS Jimmy | Team3M | 00:32 | ||
44. | VAN LERBERGHE Bert | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:32 | ||
45. | CORDEEL Sander | Verandas Willems Cycling Team | 00:32 | ||
46. | RESTREPO Jhonatan | Team Katusha | 00:33 | ||
47. | DE DECKER Bjorn | Cibel -Cebon | 00:33 | ||
48. | BALDO Nicolas | Team Roth | 00:33 | ||
49. | WALLAYS Jelle | Lotto Soudal | 00:33 | ||
50. | SéNéCHAL Florian | Cofidis, Solutions Crédits | 00:33 | ||
51. | GADAY Lucas Manuel | Team Roth | 00:34 | ||
52. | BAGDONAS Gediminas | AG2R La Mondiale | 00:34 | ||
53. | FRISON Frederik | Lotto Soudal | 00:34 | ||
54. | SCHOONBROODT Bob | Team3M | 00:34 | ||
55. | SHAW Damien | An Post - Chain Reaction | 00:34 | ||
56. | VANSPEYBROUCK Pieter | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:35 | ||
57. | HAVIK Yoeri | Team3M | 00:35 | ||
58. | MEURISSE Xandro | Crelan - Vastgoedservice | 00:35 | ||
59. | ARMéE Sander | Lotto Soudal | 00:35 | ||
60. | LE GAC Olivier | FDJ | 00:35 | ||
61. | LECUISINIER Pierre-Henri | FDJ | 00:35 | ||
62. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 00:36 | ||
63. | VAN ZUMMEREN Stef | Verandas Willems Cycling Team | 00:36 | ||
64. | BOUET Maxime | Etixx - Quick-Step | 00:36 | ||
65. | GAIMON Phillip | Cannondale Pro Cycling Team | 00:37 | ||
66. | MARCHAND Gianni | Cibel -Cebon | 00:38 | ||
67. | SENNI Manuel | BMC Racing Team | 00:38 | ||
68. | DRON Boris | Wanty - Groupe Gobert | 00:38 | ||
69. | POLS Ruben | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:39 | ||
70. | SARREAU Marc | FDJ | 00:39 | ||
71. | PINEAU Cédric | FDJ | 00:39 | ||
72. | KUZNETSOV Viacheslav | Team Katusha | 00:39 | ||
73. | PEREZ Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 00:40 | ||
74. | DENZ Nico | AG2R La Mondiale | 00:40 | ||
75. | GHYSELINCK Jan | Verandas Willems Cycling Team | 00:40 | ||
76. | BOVENHUIS Jasper | An Post - Chain Reaction | 00:40 | ||
77. | KRIZEK Matthias | Team Roth | 00:41 | ||
78. | JACOBS Pieter | Crelan - Vastgoedservice | 00:41 | ||
79. | PLANCKAERT Baptiste | Wallonie - Bruxelles | 00:41 | ||
80. | CARDIS Romain | Direct Energie | 00:41 | ||
81. | VANBILSEN Kenneth | Cofidis, Solutions Crédits | 00:41 | ||
82. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 00:41 | ||
83. | KERF Jerome | Team3M | 00:41 | ||
84. | OFFREDO Yoann | FDJ | 00:42 | ||
85. | CHEVALIER Olivier | Wallonie - Bruxelles | 00:42 | ||
86. | BRUN Frederic | Fortuneo - Vital Concept | 00:43 | ||
87. | ISTA Kevyn | Wallonie - Bruxelles | 00:43 | ||
88. | GENE Yohann | Direct Energie | 00:43 | ||
89. | DE TROYER Tim | Verandas Willems Cycling Team | 00:45 | ||
90. | PONS Gaetan | Wallonie - Bruxelles | 00:45 | ||
91. | ANDERSON Ryan | Direct Energie | 00:45 | ||
92. | DE WINTER Ludwig | Wallonie - Bruxelles | 00:45 | ||
93. | GRELLIER Fabien | Direct Energie | 00:45 | ||
94. | VAN HECKE Preben | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:45 | ||
95. | MCCONVEY Connor | An Post - Chain Reaction | 00:47 | ||
96. | VAN DER SANDE Tosh | Lotto Soudal | 00:47 | ||
97. | DUPONT Timothy | Verandas Willems Cycling Team | 00:47 | ||
98. | TEUNS Dylan | BMC Racing Team | 00:47 | ||
99. | MOUREY Francis | Fortuneo - Vital Concept | 00:48 | ||
100. | DEGREVE Martijn | Team3M | 00:48 | ||
101. | THURAU Bjorn | Wanty - Groupe Gobert | 00:48 | ||
102. | JARRIER Benoit | Fortuneo - Vital Concept | 00:48 | ||
103. | DEVRIENDT Tom | Wanty - Groupe Gobert | 00:48 | ||
104. | THEVENOT Guillaume | Direct Energie | 00:49 | ||
105. | DE BONDT Dries | Verandas Willems Cycling Team | 00:49 | ||
106. | KRUOPIS Aidis | Verandas Willems Cycling Team | 00:49 | ||
107. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 00:49 | ||
108. | MARANGONI Alan | Cannondale Pro Cycling Team | 00:49 | ||
109. | WATSON Calvin | An Post - Chain Reaction | 00:49 | ||
110. | VAN BREUSSEGEM Elias | Verandas Willems Cycling Team | 00:49 | ||
111. | STEVENS Timothy | Crelan - Vastgoedservice | 00:50 | ||
112. | BIDARD François | AG2R La Mondiale | 00:50 | ||
113. | CORNU Jeremy | Direct Energie | 00:50 | ||
114. | SCOTT Jacob | An Post - Chain Reaction | 00:50 | ||
115. | MORTENSEN Martin | One Pro Cycling | 00:50 | ||
116. | KOZONCHUK Dmitry | Team Katusha | 00:51 | ||
117. | JANORSCHKE Grischa | Team Roth | 00:51 | ||
118. | BÉRARD Julien | AG2R La Mondiale | 00:51 | ||
119. | DEMOITIE Antoine | Wanty - Groupe Gobert | 00:51 | ||
120. | MANZIN Lorrenzo | FDJ | 00:51 | ||
121. | VEREECKEN Nicolas | An Post - Chain Reaction | 00:52 | ||
122. | BOZIC Borut | Cofidis, Solutions Crédits | 00:52 | ||
123. | OPIE Christopher | One Pro Cycling | 00:53 | ||
124. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 00:53 | ||
125. | GODERIS Jelle | Team3M | 00:53 | ||
126. | AHLSTRAND Jonas | Cofidis, Solutions Crédits | 00:53 | ||
127. | KOHLER Martin | Team Roth | 00:53 | ||
128. | EVRARD Laurent | Team3M | 00:54 | ||
129. | ASSELMAN Jesper | Roompot - Oranje Peloton | 00:54 | ||
130. | HUTAROVICH Yauheni | Fortuneo - Vital Concept | 00:55 | ||
131. | ROBERT Fréderique | Crelan - Vastgoedservice | 00:55 | ||
132. | HUREL Tony | Direct Energie | 00:55 | ||
133. | FARAZIJN Maxime | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:56 | ||
134. | STALLAERT Joeri | Cibel -Cebon | 00:56 | ||
135. | STASSEN Julien | Wallonie - Bruxelles | 00:57 | ||
136. | GEUENS Alexander | Crelan - Vastgoedservice | 00:58 | ||
137. | CAPIOT Amaury | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:58 | ||
138. | PASQUALON Andrea | Team Roth | 00:58 | ||
139. | KREDER Michel | Roompot - Oranje Peloton | 00:59 | ||
140. | HOFSTETTER Hugo | Cofidis, Solutions Crédits | 01:01 | ||
141. | VERMEULEN Emiel | Team3M | 01:01 | ||
142. | DE PAEPE Johannes | Cibel -Cebon | 01:02 | ||
143. | TOMIO Giacomo | Team Roth | 01:03 | ||
144. | VAN GINNEKEN Sjoerd | Roompot - Oranje Peloton | 01:03 | ||
145. | ROTTY Glenn | Cibel -Cebon | 01:05 | ||
146. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 01:05 | ||
147. | CECCHIN Alberto | Team Roth | 01:06 | ||
148. | DRUYTS Gerry | Crelan - Vastgoedservice | 01:07 | ||
149. | LOOIJ Andre | Roompot - Oranje Peloton | 01:08 | ||
150. | KREDER Wesley | Roompot - Oranje Peloton | 01:08 | ||
151. | GEERINCK Jens | Cibel -Cebon | 01:10 | ||
152. | NAPOLITANO Danilo | Wanty - Groupe Gobert | 01:11 | ||
153. | DOCKX Gert | Lotto Soudal | 01:11 | ||
154. | WASTYN Emiel | An Post - Chain Reaction | 01:15 | ||
155. | KERKHOF Tim | Roompot - Oranje Peloton | 01:15 | ||
156. | SLIK Ivar | Roompot - Oranje Peloton | 01:26 | ||
157. | BARKER Yanto | One Pro Cycling | 01:27 | ||
158. | WILSON Jack | 01:28 | |||
159. | RUIJGH Rob | Crelan - Vastgoedservice | 01:32 | ||
160. | VAN STAEYEN Michael | Cofidis, Solutions Crédits | 01:33 | ||
161. | DEHAES Kenny | Wanty - Groupe Gobert | 01:34 | ||
162. | GOOSSENS Kenny | Cibel -Cebon | 01:38 | ||
163. | LANDER Sebastian | One Pro Cycling | 01:42 | ||
164. | BACKAERT Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 02:22 |
profil etapy (© 3dwvl.be) |
1. | 5.3. | Brugge > Harelbeke | 174 km | Groenewegen |
V jednoduchom šprintérskom dojazde sme naozaj videli hromadný špurt, ale pelotón pri tom minul veľa energie. Na konci boli pripravené okruhy v meste Harelbeke, kde sa dostali dopredu van Brusseghem (Verandas Willems), Denz (Ag2r), Cornu (Direct Energie), Alaphilippe (Etixx-Quick-Step), Vervaeke (Lotto-Soudal), Restrepo (Team Katusha), Baldo (Roth) a Rickaert (Topsport Vlaanderen), a poslední z nich boli chytení len tri kilometre pred cieľom. Predovšetkým sa o to postarali celky BMC a Lotto-Jumbo, a obidvom sa to oplatilo.
Víťazom etapy sa stal talentovaný šprintér Dylan Groenewegen, ktorý potvrdil, že sa môže stať jedným z najlepších finišerov v pelotóne. V minulom roku totiž vyhral Brussels Cycling Classic a v tejto sezóne sa už radoval na Okolo Valencie. Na druhom mieste skončil Tosh van der Sande, tretie miesto vybojoval Baptiste Planckaert. Vedúcu pozíciu v celkovom poradí obhájil Tom Bohli z BMC.
Výsledky | ||||||||
1. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 3:47:09 | 14 | ||||
2. | VAN DER SANDE Tosh | Lotto Soudal | 00:00 | 5 | ||||
3. | PLANCKAERT Baptiste | Wallonie - Bruxelles | 00:00 | 3 | ||||
4. | DUPONT Timothy | Verandas Willems Cycling Team | 00:00 | |||||
5. | BAGDONAS Gediminas | AG2R La Mondiale | 00:00 | |||||
6. | DRUYTS Gerry | Crelan - Vastgoedservice | 00:00 | |||||
7. | BOZIC Borut | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | |||||
8. | CAPIOT Amaury | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | |||||
9. | HUTAROVICH Yauheni | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | |||||
10. | NAPOLITANO Danilo | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 |
11. | TSATEVICH Alexey | Team Katusha | 00:00 | ||
12. | STALLAERT Joeri | Cibel -Cebon | 00:00 | ||
13. | VEREECKEN Nicolas | An Post - Chain Reaction | 00:00 | ||
14. | FARAZIJN Maxime | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
15. | LOOIJ Andre | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
16. | CARDIS Romain | Direct Energie | 00:00 | ||
17. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 00:00 | ||
18. | VAN STAEYEN Michael | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
19. | WIśNIOWSKI Łukasz | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
20. | CHETOUT Loïc | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
21. | DE BIE Sean | Lotto Soudal | 00:00 | ||
22. | WASTYN Emiel | An Post - Chain Reaction | 00:00 | ||
23. | OFFREDO Yoann | FDJ | 00:00 | ||
24. | VANSPEYBROUCK Pieter | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
25. | ZABEL Rick | BMC Racing Team | 00:00 | ||
26. | BOHLI Tom | BMC Racing Team | 00:00 | ||
27. | SARREAU Marc | FDJ | 00:00 | ||
28. | ANDERSON Ryan | Direct Energie | 00:00 | ||
29. | BOUCHER David | Crelan - Vastgoedservice | 00:00 | ||
30. | SKUJINŠ Toms | Cannondale Pro Cycling Team | 00:00 | ||
31. | KREDER Wesley | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
32. | VAN KEIRSBULCK Guillaume | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
33. | HUREL Tony | Direct Energie | 00:00 | ||
34. | GRETSCH Patrick | AG2R La Mondiale | 00:00 | ||
35. | MEURISSE Xandro | Crelan - Vastgoedservice | 00:00 | ||
36. | SCOTT Jacob | An Post - Chain Reaction | 00:00 | ||
37. | DENZ Nico | AG2R La Mondiale | 00:00 | ||
38. | SKJERPING Kristoffer | Cannondale Pro Cycling Team | 00:00 | ||
39. | CHEVALIER Olivier | Wallonie - Bruxelles | 00:00 | ||
40. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
41. | RICKAERT Jonas | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
42. | VERVAEKE Louis | Lotto Soudal | 00:00 | ||
43. | WALLAYS Jelle | Lotto Soudal | 00:00 | ||
44. | CECCHIN Alberto | Team Roth | 00:00 | ||
45. | KREDER Michel | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
46. | KRIZEK Matthias | Team Roth | 00:00 | ||
47. | BIDARD François | AG2R La Mondiale | 00:00 | ||
48. | HAVIK Yoeri | Team3M | 00:00 | ||
49. | RUIJGH Rob | Crelan - Vastgoedservice | 00:00 | ||
50. | KUZNETSOV Viacheslav | Team Katusha | 00:00 | ||
51. | KEIZER Martijn | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
52. | GERARD Arnaud | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | ||
53. | CORDEEL Sander | Verandas Willems Cycling Team | 00:00 | ||
54. | VAN HOECKE Gijs | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
55. | VOROBYEV Anton | Team Katusha | 00:00 | ||
56. | POLITT Nils | Team Katusha | 00:00 | ||
57. | ROBERT Fréderique | Crelan - Vastgoedservice | 00:00 | ||
58. | SCHOONBROODT Bob | Team3M | 00:00 | ||
59. | WILSON Jack | An Post - Chain Reaction | 00:00 | ||
60. | VAN LERBERGHE Bert | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
61. | DE VRIES Berden | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
62. | JANORSCHKE Grischa | Team Roth | 00:00 | ||
63. | FRISON Frederik | Lotto Soudal | 00:00 | ||
64. | KRUOPIS Aidis | Verandas Willems Cycling Team | 00:00 | ||
65. | HOFSTETTER Hugo | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
66. | JACOBS Pieter | Crelan - Vastgoedservice | 00:00 | ||
67. | BOUWMAN Koen | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
68. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 00:00 | ||
69. | SéNéCHAL Florian | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
70. | BREEN Vegard | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | ||
71. | BÉRARD Julien | AG2R La Mondiale | 00:00 | ||
72. | KERKHOF Tim | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
73. | MULLEN Ryan | Cannondale Pro Cycling Team | 00:00 | ||
74. | ROTTY Glenn | Cibel -Cebon | 00:00 | ||
75. | LE GAC Olivier | FDJ | 00:00 | ||
76. | DE PLUS Laurens | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
77. | TOMIO Giacomo | Team Roth | 00:00 | ||
78. | VALLéE Boris | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | ||
79. | VAN HECKE Preben | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
80. | MANZIN Lorrenzo | FDJ | 00:00 | ||
81. | GEUENS Alexander | Crelan - Vastgoedservice | 00:00 | ||
82. | GADAY Lucas Manuel | Team Roth | 00:00 | ||
83. | GHYSELINCK Jan | Verandas Willems Cycling Team | 00:00 | ||
84. | ROSSKOPF Joey | BMC Racing Team | 00:00 | ||
85. | MORTENSEN Martin | One Pro Cycling | 00:00 | ||
86. | DOCKX Gert | Lotto Soudal | 00:00 | ||
87. | BIALOBLOCKI Marcin | One Pro Cycling | 00:00 | ||
88. | MARCHAND Gianni | Cibel -Cebon | 00:00 | ||
89. | CORNU Jeremy | Direct Energie | 00:00 | ||
90. | MORICE Julien | Direct Energie | 00:00 | ||
91. | VAN ZUMMEREN Stef | Verandas Willems Cycling Team | 00:00 | ||
92. | VERMEULEN Emiel | Team3M | 00:00 | ||
93. | ISAYCHEV Vladimir | Team Katusha | 00:00 | ||
94. | CASTELIJNS Twan | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
95. | DEMOITIE Antoine | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
96. | DE WINTER Ludwig | Wallonie - Bruxelles | 00:00 | ||
97. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
98. | GAIMON Phillip | Cannondale Pro Cycling Team | 00:00 | ||
99. | ARMéE Sander | Lotto Soudal | 00:00 | ||
100. | VAN GINNEKEN Sjoerd | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
101. | KOZONCHUK Dmitry | Team Katusha | 00:00 | ||
102. | PINEAU Cédric | FDJ | 00:00 | ||
103. | MARANGONI Alan | Cannondale Pro Cycling Team | 00:00 | ||
104. | EVRARD Laurent | Team3M | 00:00 | ||
105. | BACKAERT Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
106. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 00:00 | ||
107. | BOVENHUIS Jasper | An Post - Chain Reaction | 00:00 | ||
108. | MCCONVEY Connor | An Post - Chain Reaction | 00:00 | ||
109. | JARRIER Benoit | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | ||
110. | GRELLIER Fabien | Direct Energie | 00:00 | ||
111. | GENE Yohann | Direct Energie | 00:00 | ||
112. | ISTA Kevyn | Wallonie - Bruxelles | 00:00 | ||
113. | DEVRIENDT Tom | Wanty - Groupe Gobert | 00:16 | ||
114. | DRON Boris | Wanty - Groupe Gobert | 00:16 | ||
115. | GEERINCK Jens | Cibel -Cebon | 00:16 | ||
116. | SLIK Ivar | Roompot - Oranje Peloton | 00:16 | ||
117. | PASQUALON Andrea | Team Roth | 00:16 | ||
118. | PONS Gaetan | Wallonie - Bruxelles | 00:16 | ||
119. | MOUREY Francis | Fortuneo - Vital Concept | 00:16 | ||
120. | LANDER Sebastian | One Pro Cycling | 00:16 | ||
121. | THEVENOT Guillaume | Direct Energie | 00:16 | ||
122. | RESTREPO Jhonatan | Team Katusha | 00:16 | ||
123. | BALDO Nicolas | Team Roth | 00:16 | ||
124. | GAUDIN Damien | AG2R La Mondiale | 00:16 | ||
125. | BRUN Frederic | Fortuneo - Vital Concept | 00:16 | ||
126. | STASSEN Julien | Wallonie - Bruxelles | 00:16 | ||
127. | STEVENS Timothy | Crelan - Vastgoedservice | 00:16 | ||
128. | KOHLER Martin | Team Roth | 00:16 | ||
129. | LECUISINIER Pierre-Henri | FDJ | 00:16 | ||
130. | TEUNS Dylan | BMC Racing Team | 00:16 | ||
131. | THURAU Bjorn | Wanty - Groupe Gobert | 00:16 | ||
132. | POLS Ruben | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:16 | ||
133. | BOUET Maxime | Etixx - Quick-Step | 00:16 | ||
134. | ALAPHILIPPE Julian | Etixx - Quick-Step | 00:16 | ||
135. | GODERIS Jelle | Team3M | 00:16 | ||
136. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 00:16 | ||
137. | DEGREVE Martijn | Team3M | 00:16 | ||
138. | SHAW Damien | An Post - Chain Reaction | 00:16 | ||
139. | BARKER Yanto | One Pro Cycling | 00:16 | ||
140. | VERMEULEN Alexey | Team LottoNL - Jumbo | 00:16 | ||
141. | DE BONDT Dries | Verandas Willems Cycling Team | 00:16 | ||
142. | DEHAES Kenny | Wanty - Groupe Gobert | 00:16 | ||
143. | PARDINI Olivier | Wallonie - Bruxelles | 00:00 | ||
144. | PORSEV Alexander | Team Katusha | 00:23 | ||
145. | DE PAEPE Johannes | Cibel -Cebon | 00:23 | ||
146. | VAN BREUSSEGEM Elias | Verandas Willems Cycling Team | 00:23 | ||
147. | SENNI Manuel | BMC Racing Team | 00:23 | ||
148. | DE DECKER Bjorn | Cibel -Cebon | 00:23 | ||
149. | JANSSENS Jimmy | Team3M | 00:23 | ||
150. | KERF Jerome | Team3M | 00:23 | ||
151. | WAGNER Robert | Team LottoNL - Jumbo | 04:04 | ||
152. | OPIE Christopher | One Pro Cycling | 04:22 | ||
153. | RICHEZE Ariel Maximiliano | Etixx - Quick-Step | 04:29 | ||
154. | MARTINELLI Davide | Etixx - Quick-Step | 04:29 | ||
155. | VANBILSEN Kenneth | Cofidis, Solutions Crédits | 06:19 | ||
156. | AHLSTRAND Jonas | Cofidis, Solutions Crédits | 06:19 | ||
157. | PEREZ Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 06:19 | ||
158. | ASSELMAN Jesper | Roompot - Oranje Peloton | 06:55 | ||
159. | DE TROYER Tim | Verandas Willems Cycling Team | 12:04 | ||
160. | BETTIOL Alberto | Cannondale Pro Cycling Team | 12:26 | ||
161. | CONTRERAS Rodrigo | Etixx - Quick-Step | 12:26 | ||
162. | WATSON Calvin | An Post - Chain Reaction | 12:26 | ||
163. | LAMMERTINK Steven | Team LottoNL - Jumbo | 12:26 | ||
164. | GOOSSENS Kenny | Cibel -Cebon | 12:26 |
profil etapy (© 3dwvl.be) |
2. | 6.3. | Nieuwpoort > Ichtegem | 182 km | Dupont |
Záverečná etapa mala zvlnený charakter, finiš obsahoval niekoľko krátkych stúpaní, ktoré však nemali vysoké prevýšenie, aby sme na konci nevideli hromadný dojazd pelotónu. Napriek tomu sa podarilo udržať pred balíkom skupine deviatich pretekárov, medzi ktorými sme našli aj víťaza pretekov.
Z etapového víťazstva sa tešil Timothy Dupont, ale väčšiu pozornosť pútal druhý v poradí Sean de Bie, ktorý sa vďaka úspešnému úniku stal celkovým víťazom pretekov. 24-ročný belgický jazdec sa typologicky hodí na severské klasiky, v minulom roku vybojoval piate miesto v GC na Tri dni De Panne. Spoločnosť na pódiu mu robili jeho spoločníci z brejku Lukasz Wisniowski a Nils Politt. Doterajší líder pretekov Tom Bohli finišoval v hlavnom balíku a v konečnom zúčtovaní obsadil ôsme miesto.
Výsledky | ||||||||
1. | DUPONT Timothy | Verandas Willems Cycling Team | 4:21:56 | 14 | ||||
2. | DE BIE Sean | Lotto Soudal | 00:00 | 5 | ||||
3. | POLITT Nils | Team Katusha | 00:00 | 3 | ||||
4. | MEURISSE Xandro | Crelan - Vastgoedservice | 00:00 | |||||
5. | WIśNIOWSKI Łukasz | Etixx - Quick-Step | 00:00 | |||||
6. | PARDINI Olivier | Wallonie - Bruxelles | 00:00 | |||||
7. | VAN DER SANDE Tosh | Lotto Soudal | 00:09 | |||||
8. | WALLAYS Jelle | Lotto Soudal | 00:23 | |||||
9. | SéNéCHAL Florian | Cofidis, Solutions Crédits | 00:25 | |||||
10. | ZABEL Rick | BMC Racing Team | 00:54 |
11. | HOFSTETTER Hugo | Cofidis, Solutions Crédits | 00:54 | ||
12. | BAGDONAS Gediminas | AG2R La Mondiale | 00:54 | ||
13. | PLANCKAERT Baptiste | Wallonie - Bruxelles | 00:54 | ||
14. | VEREECKEN Nicolas | An Post - Chain Reaction | 00:54 | ||
15. | VAN HOECKE Gijs | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:54 | ||
16. | CARDIS Romain | Direct Energie | 00:54 | ||
17. | BETTIOL Alberto | Cannondale Pro Cycling Team | 00:54 | ||
18. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 00:54 | ||
19. | FRISON Frederik | Lotto Soudal | 00:54 | ||
20. | CHETOUT Loïc | Cofidis, Solutions Crédits | 00:54 | ||
21. | KREDER Wesley | Roompot - Oranje Peloton | 00:54 | ||
22. | RICKAERT Jonas | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:54 | ||
23. | BOUCHER David | Crelan - Vastgoedservice | 00:54 | ||
24. | OFFREDO Yoann | FDJ | 00:54 | ||
25. | JACOBS Pieter | Crelan - Vastgoedservice | 00:54 | ||
26. | GEUENS Alexander | Crelan - Vastgoedservice | 00:54 | ||
27. | DE PLUS Laurens | Etixx - Quick-Step | 00:54 | ||
28. | ISAYCHEV Vladimir | Team Katusha | 00:54 | ||
29. | DEMOITIE Antoine | Wanty - Groupe Gobert | 00:54 | ||
30. | HUTAROVICH Yauheni | Fortuneo - Vital Concept | 00:54 | ||
31. | CAPIOT Amaury | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:54 | ||
32. | DE VRIES Berden | Roompot - Oranje Peloton | 00:54 | ||
33. | BOHLI Tom | BMC Racing Team | 00:54 | ||
34. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 00:54 | ||
35. | FARAZIJN Maxime | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:54 | ||
36. | VAN KEIRSBULCK Guillaume | Etixx - Quick-Step | 00:54 | ||
37. | KEIZER Martijn | Team LottoNL - Jumbo | 00:54 | ||
38. | BOVENHUIS Jasper | An Post - Chain Reaction | 00:54 | ||
39. | CORDEEL Sander | Verandas Willems Cycling Team | 00:54 | ||
40. | PORSEV Alexander | Team Katusha | 00:54 | ||
41. | MORICE Julien | Direct Energie | 00:54 | ||
42. | VAN HECKE Preben | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:54 | ||
43. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 00:54 | ||
44. | MARANGONI Alan | Cannondale Pro Cycling Team | 00:54 | ||
45. | BOZIC Borut | Cofidis, Solutions Crédits | 00:54 | ||
46. | BARKER Yanto | One Pro Cycling | 01:00 | ||
47. | VANSPEYBROUCK Pieter | Topsport Vlaanderen - Baloise | 01:30 | ||
48. | SKUJINŠ Toms | Cannondale Pro Cycling Team | 05:16 | ||
49. | DOCKX Gert | Lotto Soudal | 05:16 | ||
50. | BIALOBLOCKI Marcin | One Pro Cycling | 05:16 | ||
51. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 05:16 | ||
52. | EVRARD Laurent | Team3M | 05:16 | ||
53. | TSATEVICH Alexey | Team Katusha | 05:16 | ||
54. | CHEVALIER Olivier | Wallonie - Bruxelles | 05:16 | ||
55. | SKJERPING Kristoffer | Cannondale Pro Cycling Team | 05:16 | ||
56. | VOROBYEV Anton | Team Katusha | 05:20 | ||
57. | ANDERSON Ryan | Direct Energie | 05:20 | ||
58. | BOUWMAN Koen | Team LottoNL - Jumbo | 05:20 | ||
59. | STALLAERT Joeri | Cibel -Cebon | 05:20 | ||
60. | KREDER Michel | Roompot - Oranje Peloton | 05:20 | ||
61. | CASTELIJNS Twan | Team LottoNL - Jumbo | 05:20 | ||
62. | VAN STAEYEN Michael | Cofidis, Solutions Crédits | 05:20 | ||
63. | KOZONCHUK Dmitry | Team Katusha | 05:20 | ||
64. | DRUYTS Gerry | Crelan - Vastgoedservice | 05:20 | ||
65. | LECUISINIER Pierre-Henri | FDJ | 05:20 | ||
66. | ARMéE Sander | Lotto Soudal | 05:20 | ||
67. | LOOIJ Andre | Roompot - Oranje Peloton | 10:28 | ||
68. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 10:28 | ||
69. | SCHOONBROODT Bob | Team3M | 10:28 | ||
70. | JANORSCHKE Grischa | Team Roth | 10:28 | ||
71. | LANDER Sebastian | One Pro Cycling | 10:28 | ||
72. | ROSSKOPF Joey | BMC Racing Team | 10:28 | ||
73. | SCOTT Jacob | An Post - Chain Reaction | 10:28 | ||
74. | PONS Gaetan | Wallonie - Bruxelles | 13:15 | ||
75. | WASTYN Emiel | An Post - Chain Reaction | 17:01 | ||
76. | VERMEULEN Emiel | Team3M | 17:01 | ||
77. | HAVIK Yoeri | Team3M | 17:01 | ||
78. | VERMEULEN Alexey | Team LottoNL - Jumbo | 17:01 | ||
79. | WAGNER Robert | Team LottoNL - Jumbo | 17:01 | ||
80. | KRIZEK Matthias | Team Roth | 17:01 | ||
81. | STEVENS Timothy | Crelan - Vastgoedservice | 17:01 | ||
82. | ROBERT Fréderique | Crelan - Vastgoedservice | 17:01 | ||
83. | ROTTY Glenn | Cibel -Cebon | 18:17 | ||
DNF | AHLSTRAND Jonas | Cofidis, Solutions Crédits | odstúpil | ||
DNF | ALAPHILIPPE Julian | Etixx - Quick-Step | odstúpil | ||
DNF | ASSELMAN Jesper | Roompot - Oranje Peloton | odstúpil | ||
DNF | BACKAERT Frederik | Wanty - Groupe Gobert | odstúpil | ||
DNF | BALDO Nicolas | Team Roth | odstúpil | ||
DNF | BIDARD François | AG2R La Mondiale | odstúpil | ||
DNF | BOUET Maxime | Etixx - Quick-Step | odstúpil | ||
DNF | BREEN Vegard | Fortuneo - Vital Concept | odstúpil | ||
DNF | BRUN Frederic | Fortuneo - Vital Concept | odstúpil | ||
DNF | BÉRARD Julien | AG2R La Mondiale | odstúpil | ||
DNF | CECCHIN Alberto | Team Roth | odstúpil | ||
DNF | CONTRERAS Rodrigo | Etixx - Quick-Step | odstúpil | ||
DNF | CORNU Jeremy | Direct Energie | odstúpil | ||
DNF | DE BONDT Dries | Verandas Willems Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | DE DECKER Bjorn | Cibel -Cebon | odstúpil | ||
DNF | DE PAEPE Johannes | Cibel -Cebon | odstúpil | ||
DNF | DE TROYER Tim | Verandas Willems Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | DE WINTER Ludwig | Wallonie - Bruxelles | odstúpil | ||
DNF | DEGREVE Martijn | Team3M | odstúpil | ||
DNF | DEHAES Kenny | Wanty - Groupe Gobert | odstúpil | ||
DNF | DENZ Nico | AG2R La Mondiale | odstúpil | ||
DNF | DEVRIENDT Tom | Wanty - Groupe Gobert | odstúpil | ||
DNF | DRON Boris | Wanty - Groupe Gobert | odstúpil | ||
DNF | GADAY Lucas Manuel | Team Roth | odstúpil | ||
DNF | GAIMON Phillip | Cannondale Pro Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | GAUDIN Damien | AG2R La Mondiale | odstúpil | ||
DNF | GEERINCK Jens | Cibel -Cebon | odstúpil | ||
DNF | GENE Yohann | Direct Energie | odstúpil | ||
DNF | GERARD Arnaud | Fortuneo - Vital Concept | odstúpil | ||
DNF | GHYSELINCK Jan | Verandas Willems Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | GODERIS Jelle | Team3M | odstúpil | ||
DNF | GOOSSENS Kenny | Cibel -Cebon | odstúpil | ||
DNF | GRELLIER Fabien | Direct Energie | odstúpil | ||
DNF | GRETSCH Patrick | AG2R La Mondiale | odstúpil | ||
DNF | HUREL Tony | Direct Energie | odstúpil | ||
DNF | ISTA Kevyn | Wallonie - Bruxelles | odstúpil | ||
DNF | JANSSENS Jimmy | Team3M | odstúpil | ||
DNF | JARRIER Benoit | Fortuneo - Vital Concept | odstúpil | ||
DNF | KERF Jerome | Team3M | odstúpil | ||
DNF | KERKHOF Tim | Roompot - Oranje Peloton | odstúpil | ||
DNF | KOHLER Martin | Team Roth | odstúpil | ||
DNF | KRUOPIS Aidis | Verandas Willems Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | KUZNETSOV Viacheslav | Team Katusha | odstúpil | ||
DNF | LAMMERTINK Steven | Team LottoNL - Jumbo | odstúpil | ||
DNF | LE GAC Olivier | FDJ | odstúpil | ||
DNF | MANZIN Lorrenzo | FDJ | odstúpil | ||
DNF | MARCHAND Gianni | Cibel -Cebon | odstúpil | ||
DNF | MARTINELLI Davide | Etixx - Quick-Step | odstúpil | ||
DNF | MCCONVEY Connor | An Post - Chain Reaction | odstúpil | ||
DNF | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | odstúpil | ||
DNF | MORTENSEN Martin | One Pro Cycling | odstúpil | ||
DNF | MOUREY Francis | Fortuneo - Vital Concept | odstúpil | ||
DNF | MULLEN Ryan | Cannondale Pro Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | NAPOLITANO Danilo | Wanty - Groupe Gobert | odstúpil | ||
DNF | OPIE Christopher | One Pro Cycling | odstúpil | ||
DNF | PASQUALON Andrea | Team Roth | odstúpil | ||
DNF | PEREZ Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | odstúpil | ||
DNF | PINEAU Cédric | FDJ | odstúpil | ||
DNF | POLS Ruben | Topsport Vlaanderen - Baloise | odstúpil | ||
DNF | RESTREPO Jhonatan | Team Katusha | odstúpil | ||
DNF | RICHEZE Ariel Maximiliano | Etixx - Quick-Step | odstúpil | ||
DNF | RUIJGH Rob | Crelan - Vastgoedservice | odstúpil | ||
DNF | SARREAU Marc | FDJ | odstúpil | ||
DNF | SENNI Manuel | BMC Racing Team | odstúpil | ||
DNF | SHAW Damien | An Post - Chain Reaction | odstúpil | ||
DNF | SLIK Ivar | Roompot - Oranje Peloton | odstúpil | ||
DNF | STASSEN Julien | Wallonie - Bruxelles | odstúpil | ||
DNF | TEUNS Dylan | BMC Racing Team | odstúpil | ||
DNF | THEVENOT Guillaume | Direct Energie | odstúpil | ||
DNF | THURAU Bjorn | Wanty - Groupe Gobert | odstúpil | ||
DNF | TOMIO Giacomo | Team Roth | odstúpil | ||
DNF | VALLéE Boris | Fortuneo - Vital Concept | odstúpil | ||
DNF | VAN BREUSSEGEM Elias | Verandas Willems Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | VAN GINNEKEN Sjoerd | Roompot - Oranje Peloton | odstúpil | ||
DNF | VAN LERBERGHE Bert | Topsport Vlaanderen - Baloise | odstúpil | ||
DNF | VAN ZUMMEREN Stef | Verandas Willems Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | VANBILSEN Kenneth | Cofidis, Solutions Crédits | odstúpil | ||
DNF | VERVAEKE Louis | Lotto Soudal | odstúpil | ||
DNF | WATSON Calvin | An Post - Chain Reaction | odstúpil | ||
DNF | WILSON Jack | An Post - Chain Reaction | odstúpil | ||
DNF | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | odstúpil |
profil etapy (© 3dwvl.be) |