Karpatskí kuriéri 2017 (2.2U), 29. apríla - 2. mája (423 km) - 34. ročník
P | 29.4. | Tarnów > Tarnów | 3,1 km | Konwa | ||
1. | 30.4. | Nowy Sacz > Osvienčim | 168 km | Pessot | ||
2. | 1.5. | Osvienčim > Jablonka | 106 km | Malecki | ||
3. | 2.5. | Veszprem > Papa | 146 km | Galdoune |
Vlaňajší ročník | Štartová listina | Dukla BB U23, reprezentácia U23 |
P | 29.4. | Tarnów > Tarnów | 3,1 km | Konwa |
Tarnów je hlavným mestom dnes už iba poľsko-maďarského podujatia, ktoré po ôsmich rokoch ukončilo svoju slovenskú púť a presadili sa tu naši mladí jazdci vo World Tour. Tento rok sa organizátori rozhodli pre 3100-metrovú trasu prológu, ktorá ale bola veľmi málo technická, mala iba tri zákruty.
Triumf si pripísal domáci Piotr Konwa z klubového celku Chrobry Scott, ktorý sa sem posunul z vlaňajšieho 17. miesta. Využil už neexistenciu Klein Constantie, ktorá túto disciplínu zvykla vyhrávať v minulosti. Rovnako sem neprišiel Jo Piels v takej kvalite ako v minulých ročníkoch.
Zo Slovákov sa očakával najlepší čas od Juraja Bellana (Dukla), ktorému sa v prológoch zvykne celkom dariť. Dnešné 31. miesto bolo trošku za očakávaním, skončil nižšie ako vlani. Pozícia najlepšieho Slováka pripadla Adriánovi Babičovi, ktorý pôsobí vo Firefly a bol o pár desatín rýchlejší. Obsadil 28. miesto pri premiére na Kuriéroch.
Slováci tu neodcestovali v úplne najsilnejšom zložení U23. V pôvodnej niminácii boli Alex Zeman, Jakub Vančo aj Samuel Oros. Jazdec Dukly je ale na antibiotikách. Choroba trápi tiež Adriána Foltána, teda je otázne, či zajtrajšiu etapu zvládne. Ján Andrej Cully ostal doma, pretože s Duklou pocestuje do Azerbajdžanu.
Výsledky | ||||||||
1. | KONWA Piotr | 03:55 | 5 | |||||
2. | VAN DEN BERG Lars | Metec - TKH Continental | 00:01 | 1 | ||||
3. | MAOMA Silver | 00:02 | ||||||
4. | PESSOT Alessandro | 00:04 | ||||||
5. | KAZIMIERCZAK Mateusz | 00:04 | ||||||
6. | POGACAR Tadej | ROG - Ljubljana | 00:04 |
28. | BABIČ Adrián | Slovenská reprezentácia | 00:10 | ||
31. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 00:10 | ||
47. | FOLTAN Adrián | Dukla Banská Bystrica | 00:14 | ||
79. | HLOŽA Michal | Slovenská reprezentácia | 00:21 | ||
82. | VLČÁK Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:22 | ||
85. | KOVÁČIK Vladimír | Slovenská reprezentácia | 00:23 | ||
99. | ZIMÁNY Kristián | Dukla Banská Bystrica | 00:27 | ||
100. | VALA Dusan | Slovenská reprezentácia | 00:28 | ||
106. | VANČO Filip | Slovenská reprezentácia | 00:38 |
7. | KESSLER Robert | LKT Team Brandenburg | 00:05 | ||
8. | TAGLIANI Filippo | 00:05 | |||
9. | GÓRECKI Patryk | 00:05 | |||
10. | RUČIGAJ Žiga | ROG - Ljubljana | 00:06 | ||
11. | FILUTÁS Viktor | 00:06 | |||
12. | BROŽYNA Piotr | CCC Sprandi Polkowice | 00:06 | ||
13. | ROJUS Adomaitis | 00:06 | |||
14. | PAWLAK Tobiasz | 00:07 | |||
15. | MALECKI Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 00:07 | ||
16. | KOCH Christian | LKT Team Brandenburg | 00:08 | ||
17. | SLAWEK Damian | 00:08 | |||
18. | BOUWMANS Dylan | Metec - TKH Continental | 00:08 | ||
19. | VAN BROEKHOVEN Rob | Destil - Jo Piels Cycling Team | 00:08 | ||
20. | BENIUSIS Justas | 00:08 | |||
21. | JERMAN Ziga | ROG - Ljubljana | 00:09 | ||
22. | PENKO Izidor | ROG - Ljubljana | 00:09 | ||
23. | ANIOLKOWSKI Stanislaw | Team Hurom | 00:09 | ||
24. | VAN DER KOOIJ Bas | Destil - Jo Piels Cycling Team | 00:10 | ||
25. | STEINBUSCH Joep | 00:10 | |||
26. | LEHKÝ Roman | 00:10 | |||
27. | LASINIS Venantas | Staki - Technorama | 00:10 | ||
28. | BABIČ Adrián | 00:10 | |||
29. | FERRONATO Filippo | 00:10 | |||
30. | KOVÁCS Máté | 00:10 | |||
31. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 00:10 | ||
32. | WEBER Philip | LKT Team Brandenburg | 00:11 | ||
33. | JAKALA Jakub | 00:11 | |||
34. | FINKST Tilen | ROG - Ljubljana | 00:12 | ||
35. | KARBOWY Marcin | 00:12 | |||
36. | KRZYWDA Patryk | 00:12 | |||
37. | BOUWMANS Bryan | 00:12 | |||
38. | BREUKELMAN Chiel | Destil - Jo Piels Cycling Team | 00:12 | ||
39. | SóJKA Mikolaj | 00:13 | |||
40. | SHEVCHUK Taras | 00:13 | |||
41. | SOLINSKI Patryk | 00:13 | |||
42. | FAVARO Daniel | 00:13 | |||
43. | SCHMIEDEL Sebastian | 00:13 | |||
44. | GLADYSH Roman | 00:13 | |||
45. | FRANZ Marcel | 00:13 | |||
46. | VAN DER HORST Dennis | Metec - TKH Continental | 00:14 | ||
47. | FOLTAN Adrián | Dukla Banská Bystrica | 00:14 | ||
48. | VAN SINTMAARTENSDIJK Daan | 00:14 | |||
49. | SCHRIJVER Jorgos | 00:14 | |||
50. | GIULIANI Giacomo | 00:14 | |||
51. | BAIS Mattia | 00:14 | |||
52. | MAGDEBURG Tobias | 00:14 | |||
53. | FINKLER Fernando Augusto | 00:15 | |||
54. | VAN LOON Jordi | Destil - Jo Piels Cycling Team | 00:16 | ||
55. | SIRUCEK Vaclav | 00:16 | |||
56. | AUGUSTIN Hannes | 00:16 | |||
57. | MELLONI Mattia | 00:16 | |||
58. | OLIESLAGERS Bob | Metec - TKH Continental | 00:16 | ||
59. | MOURIS Teun | 00:17 | |||
60. | OLDE MEIERINK Lars | Destil - Jo Piels Cycling Team | 00:17 | ||
61. | VENDELIN Karl-arnold | 00:17 | |||
62. | BERTALAN Balazs | 00:17 | |||
63. | GALDOUNE Ahmed Amine | 00:17 | |||
64. | VAN WIJK Oscar | 00:18 | |||
65. | SZELAG Gracjan | 00:18 | |||
66. | MUSIIENKO Bohdan | 00:18 | |||
67. | POHORELOV Vladyslav | 00:18 | |||
68. | MROWKA Adrian | 00:18 | |||
69. | JAGIELA Adam | 00:18 | |||
70. | RUDYS Paul | LKT Team Brandenburg | 00:19 | ||
71. | KIVISTIK Gert | 00:19 | |||
72. | ADAMCZYK Dawid | 00:20 | |||
73. | PUNKRYS Kasparas | Staki - Technorama | 00:20 | ||
74. | SHCHERBAN Vladyslav | 00:20 | |||
75. | NEUMANN Dominik | 00:20 | |||
76. | ZANNI Simone | 00:20 | |||
77. | JOHANSON Kristjan | 00:21 | |||
78. | BIRENIS Arvydas | 00:21 | |||
79. | HLOŽA Michal | 00:21 | |||
80. | RADICE Raffaele | 00:22 | |||
81. | NIEUWPOORT Jelle | Metec - TKH Continental | 00:22 | ||
82. | VLČÁK Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:22 | ||
83. | ZUBENKO Mykyta | ISD-Jorbi Continental Team | 00:22 | ||
84. | UDOD Rinat | ISD-Jorbi Continental Team | 00:22 | ||
85. | KOVÁČIK Vladimír | 00:23 | |||
86. | PRANGEL Kristo | 00:23 | |||
87. | KROEZE Thimo | 00:23 | |||
88. | KONOFAL Sebastian | 00:23 | |||
89. | PETRUS Jiri | 00:24 | |||
90. | VAN IERSEL Youri | 00:24 | |||
91. | AL MOAKEE Tarek | 00:25 | |||
92. | MORICZ Daniel | 00:25 | |||
93. | BUDYAK Anatoliy | ISD-Jorbi Continental Team | 00:26 | ||
94. | KREMINSKYI Vladyslav | ISD-Jorbi Continental Team | 00:26 | ||
95. | QUIRINO Rodrigo | 00:26 | |||
96. | TOROK Ince | 00:27 | |||
97. | PEKALA Piotr | 00:27 | |||
98. | JUSTO Oscar | 00:27 | |||
99. | ZIMÁNY Kristián | Dukla Banská Bystrica | 00:27 | ||
100. | VALA Dusan | 00:28 | |||
101. | MAY Jefferey | 00:29 | |||
102. | CAPEK Tomas | 00:29 | |||
103. | KROON Rody | 00:30 | |||
104. | OCHOCKI Lukasz | 00:30 | |||
105. | ARRIAGADA Matias | 00:32 | |||
106. | VANČO Filip | 00:38 | |||
107. | DEKKER David | 01:09 |
1. | 30.4. | Nowy Sacz > Osvienčim | 168 km | Pessot |
profil etapy (© carpathianrace.eu) |
Organizátori sa rozhodli tento rok zavítať aj do mesta, ktoré zažilo pred vyše sedemdesiatimi rokmi veľké hrôzy. Dnes to ale bola v Osvienčime oslava cyklistiky a triumf Taliana Alessandra Pessota z celku DT Friuli, ktorému sa podarilo prísť do cieľa o tri sekundy pred hlavným poľom. Zaútočil tri kilometre pred cieľom a udržal to. Vďaka tomu aj bonifikáciám sa dostal do čela pretekov. Na túto kategóriu v kvalitne rýchlej etape s priemerom 43 km/h sa objavilo v úniku deväť ľudí bez Slovákov.
Zo Slovákov prišli do cieľa v pelotóne Adrián Babič, Martin Vlčák a Juraj Bellan. Michal Hloža sa tlačil do špurtu, no zhruba štyristo metrov pred cieľom trafil dieru a zrušil predné koleso. Ocitol sa na zemi, ale našťastie nie je vážnejšie zranený a bude pokračovať. Rozhodcovia mu zapísali čas pelotónu. Foltán, Vančo a Kováčik odstúpili.
Výsledky | ||||||||
1. | PESSOT Alessandro | 3:54:01 | 5 | |||||
2. | GALDOUNE Ahmed Amine | 00:03 | 1 | |||||
3. | KESSLER Robert | LKT Team Brandenburg | 00:03 | |||||
4. | ANIOLKOWSKI Stanislaw | Team Hurom | 00:03 | |||||
5. | MAOMA Silver | 00:03 | ||||||
6. | DEKKER David | 00:03 |
29. | BABIČ Adrián | Slovenská reprezentácia | 00:03 | ||
50. | VLČÁK Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:03 | ||
60. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 00:03 | ||
90. | HLOŽA Michal | Slovenská reprezentácia | 00:03 | ||
95. | VALA Dušan | Slovenská reprezentácia | 08:07 | ||
96. | ZIMÁNY Kristián | Dukla Banská Bystrica | 08:07 | ||
DNF | FOLTAN Adrián | Dukla Banská Bystrica | odstúpil | ||
DNF | VANČO Filip | Slovenská reprezentácia | odstúpil | ||
DNF | KOVÁČIK Vladimír | Slovenská reprezentácia | odstúpil |
7. | OLIESLAGERS Bob | Metec - TKH Continental | 00:03 | ||
8. | VAN DER KOOIJ Bas | Destil - Jo Piels Cycling Team | 00:03 | ||
9. | MALECKI Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 00:03 | ||
10. | ROJUS Adomaitis | 00:03 | |||
11. | FERRONATO Filippo | 00:03 | |||
12. | VAN SINTMAARTENSDIJK Daan | 00:03 | |||
13. | JERMAN Ziga | ROG - Ljubljana | 00:03 | ||
14. | NEUMANN Dominik | 00:03 | |||
15. | PAWLAK Tobiasz | 00:03 | |||
16. | KONWA Piotr | 00:03 | |||
17. | FRANZ Marcel | 00:03 | |||
18. | CAPEK Tomas | 00:03 | |||
19. | VAN WIJK Oscar | 00:03 | |||
20. | KRZYWDA Patryk | 00:03 | |||
21. | TAGLIANI Filippo | 00:03 | |||
22. | QUIRINO Rodrigo | 00:03 | |||
23. | FINKST Tilen | ROG - Ljubljana | 00:03 | ||
24. | MORICZ Daniel | 00:03 | |||
25. | POHORELOV Vladyslav | 00:03 | |||
26. | SHCHERBAN Vladyslav | 00:03 | |||
27. | FINKLER Fernando Augusto | 00:03 | |||
28. | MROWKA Adrian | 00:03 | |||
29. | BABIČ Adrián | 00:03 | |||
30. | WEBER Philip | LKT Team Brandenburg | 00:03 | ||
31. | KIVISTIK Gert | 00:03 | |||
32. | FAVARO Daniel | 00:03 | |||
33. | SCHMIEDEL Sebastian | 00:03 | |||
34. | VAN DER HORST Dennis | Metec - TKH Continental | 00:03 | ||
35. | SZELAG Gracjan | 00:03 | |||
36. | LASINIS Venantas | Staki - Technorama | 00:03 | ||
37. | LEHKÝ Roman | 00:03 | |||
38. | BENIUSIS Justas | 00:03 | |||
39. | ZUBENKO Mykyta | ISD-Jorbi Continental Team | 00:03 | ||
40. | POGACAR Tadej | ROG - Ljubljana | 00:03 | ||
41. | VAN LOON Jordi | Destil - Jo Piels Cycling Team | 00:03 | ||
42. | PEKALA Piotr | 00:03 | |||
43. | VENDELIN Karl-arnold | 00:03 | |||
44. | SOLINSKI Patryk | 00:03 | |||
45. | FILUTÁS Viktor | 00:03 | |||
46. | BOUWMANS Dylan | Metec - TKH Continental | 00:03 | ||
47. | BOUWMANS Bryan | 00:03 | |||
48. | SCHRIJVER Jorgos | 00:03 | |||
49. | PENKO Izidor | ROG - Ljubljana | 00:03 | ||
50. | VLČÁK Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:03 | ||
51. | KOCH Christian | LKT Team Brandenburg | 00:03 | ||
52. | JUSTO Oscar | 00:03 | |||
53. | RUDYS Paul | LKT Team Brandenburg | 00:03 | ||
54. | JAGIELA Adam | 00:03 | |||
55. | SHEVCHUK Taras | 00:03 | |||
56. | UDOD Rinat | ISD-Jorbi Continental Team | 00:03 | ||
57. | ARRIAGADA Matias | 00:03 | |||
58. | MELLONI Mattia | 00:03 | |||
59. | BAIS Mattia | 00:03 | |||
60. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 00:03 | ||
61. | VAN DEN BERG Lars | Metec - TKH Continental | 00:03 | ||
62. | OLDE MEIERINK Lars | Destil - Jo Piels Cycling Team | 00:03 | ||
63. | GÓRECKI Patryk | 00:03 | |||
64. | KAZIMIERCZAK Mateusz | 00:03 | |||
65. | SLAWEK Damian | 00:03 | |||
66. | GIULIANI Giacomo | 00:03 | |||
67. | JOHANSON Kristjan | 00:03 | |||
68. | VAN BROEKHOVEN Rob | Destil - Jo Piels Cycling Team | 00:03 | ||
69. | MAGDEBURG Tobias | 00:03 | |||
70. | OCHOCKI Lukasz | 00:03 | |||
71. | MOURIS Teun | 00:03 | |||
72. | NIEUWPOORT Jelle | Metec - TKH Continental | 00:03 | ||
73. | SIRUCEK Vaclav | 00:03 | |||
74. | BERTALAN Balazs | 00:03 | |||
75. | SóJKA Mikolaj | 00:03 | |||
76. | KARBOWY Marcin | 00:03 | |||
77. | PETRUS Jiri | 00:03 | |||
78. | BUDYAK Anatoliy | ISD-Jorbi Continental Team | 00:03 | ||
79. | ADAMCZYK Dawid | 00:03 | |||
80. | JAKALA Jakub | 00:03 | |||
81. | AL MOAKEE Tarek | 00:03 | |||
82. | MAY Jefferey | 00:03 | |||
83. | KROON Rody | 00:03 | |||
84. | VAN IERSEL Youri | 00:40 | |||
85. | KONOFAL Sebastian | 00:03 | |||
86. | RUČIGAJ Žiga | ROG - Ljubljana | 00:03 | ||
87. | RADICE Raffaele | 00:03 | |||
88. | BROŽYNA Piotr | CCC Sprandi Polkowice | 00:03 | ||
89. | ZANNI Simone | 02:19 | |||
90. | HLOŽA Michal | 00:03 | |||
91. | STEINBUSCH Joep | 08:07 | |||
92. | GLADYSH Roman | 08:07 | |||
93. | KROEZE Thimo | 08:07 | |||
94. | PUNKRYS Kasparas | Staki - Technorama | 08:07 | ||
95. | VALA Dusan | 08:07 | |||
96. | ZIMÁNY Kristián | Dukla Banská Bystrica | 08:07 | ||
DNF | AUGUSTIN Hannes | odstúpil | |||
DNF | BIRENIS Arvydas | odstúpil | |||
DNF | BREUKELMAN Chiel | Destil - Jo Piels Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | FOLTAN Adrián | Dukla Banská Bystrica | odstúpil | ||
DNF | KOVÁČIK Vladimír | odstúpil | |||
DNF | KOVÁCS Máté | odstúpil | |||
DNF | KREMINSKYI Vladyslav | ISD-Jorbi Continental Team | odstúpil | ||
DNF | MUSIIENKO Bohdan | odstúpil | |||
DNF | PRANGEL Kristo | odstúpil | |||
DNF | TOROK Ince | odstúpil | |||
DNF | VANČO Filip | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | PESSOT Alessandro | 3:57:50 | 1 | |||||
2. | KESSLER Robert | LKT Team Brandenburg | 00:07 | |||||
3. | POGACAR Tadej | ROG - Ljubljana | 00:08 | |||||
4. | KONWA Piotr | 00:09 | ||||||
5. | VAN DEN BERG Lars | Metec - TKH Continental | 00:10 | |||||
6. | MAOMA Silver | 00:11 |
27. | BABIČ Adrián | Slovenská reprezentácia | 00:19 | ||
29. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 00:19 | ||
69. | HLOŽA Michal | Slovenská reprezentácia | 00:30 | ||
72. | VLČÁK Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:31 | ||
95. | ZIMÁNY Kristián | Dukla Banská Bystrica | 08:40 | ||
96. | VALA Dušan | Slovenská reprezentácia | 08:41 |
7. | MALECKI Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 00:12 | ||
8. | RUČIGAJ Žiga | ROG - Ljubljana | 00:13 | ||
9. | KAZIMIERCZAK Mateusz | 00:13 | |||
10. | TAGLIANI Filippo | 00:14 | |||
11. | GÓRECKI Patryk | 00:14 | |||
12. | FILUTÁS Viktor | 00:15 | |||
13. | BROŽYNA Piotr | CCC Sprandi Polkowice | 00:15 | ||
14. | ROJUS Adomaitis | 00:15 | |||
15. | PAWLAK Tobiasz | 00:16 | |||
16. | KOCH Christian | LKT Team Brandenburg | 00:17 | ||
17. | SLAWEK Damian | 00:17 | |||
18. | JERMAN Ziga | ROG - Ljubljana | 00:17 | ||
19. | BOUWMANS Dylan | Metec - TKH Continental | 00:17 | ||
20. | LASINIS Venantas | Staki - Technorama | 00:17 | ||
21. | VAN BROEKHOVEN Rob | Destil - Jo Piels Cycling Team | 00:17 | ||
22. | BENIUSIS Justas | 00:17 | |||
23. | PENKO Izidor | ROG - Ljubljana | 00:18 | ||
24. | ANIOLKOWSKI Stanislaw | Team Hurom | 00:18 | ||
25. | VAN DER KOOIJ Bas | Destil - Jo Piels Cycling Team | 00:19 | ||
26. | LEHKÝ Roman | 00:19 | |||
27. | BABIČ Adrián | 00:19 | |||
28. | FERRONATO Filippo | 00:19 | |||
29. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 00:19 | ||
30. | WEBER Philip | LKT Team Brandenburg | 00:20 | ||
31. | JAKALA Jakub | 00:20 | |||
32. | GALDOUNE Ahmed Amine | 00:20 | |||
33. | FINKST Tilen | ROG - Ljubljana | 00:21 | ||
34. | KARBOWY Marcin | 00:21 | |||
35. | KRZYWDA Patryk | 00:21 | |||
36. | BOUWMANS Bryan | 00:21 | |||
37. | SóJKA Mikolaj | 00:22 | |||
38. | SHEVCHUK Taras | 00:22 | |||
39. | SOLINSKI Patryk | 00:22 | |||
40. | FAVARO Daniel | 00:22 | |||
41. | SCHMIEDEL Sebastian | 00:22 | |||
42. | FRANZ Marcel | 00:22 | |||
43. | VAN DER HORST Dennis | Metec - TKH Continental | 00:23 | ||
44. | VAN SINTMAARTENSDIJK Daan | 00:23 | |||
45. | SCHRIJVER Jorgos | 00:23 | |||
46. | GIULIANI Giacomo | 00:23 | |||
47. | BAIS Mattia | 00:23 | |||
48. | MAGDEBURG Tobias | 00:23 | |||
49. | FINKLER Fernando Augusto | 00:24 | |||
50. | VAN LOON Jordi | Destil - Jo Piels Cycling Team | 00:25 | ||
51. | SIRUCEK Vaclav | 00:25 | |||
52. | MELLONI Mattia | 00:25 | |||
53. | OLIESLAGERS Bob | Metec - TKH Continental | 00:25 | ||
54. | MOURIS Teun | 00:26 | |||
55. | OLDE MEIERINK Lars | Destil - Jo Piels Cycling Team | 00:26 | ||
56. | VENDELIN Karl-arnold | 00:26 | |||
57. | JAGIELA Adam | 00:26 | |||
58. | BERTALAN Balazs | 00:26 | |||
59. | VAN WIJK Oscar | 00:27 | |||
60. | SZELAG Gracjan | 00:27 | |||
61. | POHORELOV Vladyslav | 00:27 | |||
62. | MROWKA Adrian | 00:27 | |||
63. | RUDYS Paul | LKT Team Brandenburg | 00:28 | ||
64. | KIVISTIK Gert | 00:28 | |||
65. | ADAMCZYK Dawid | 00:29 | |||
66. | SHCHERBAN Vladyslav | 00:29 | |||
67. | NEUMANN Dominik | 00:29 | |||
68. | JOHANSON Kristjan | 00:30 | |||
69. | HLOŽA Michal | 00:30 | |||
70. | RADICE Raffaele | 00:31 | |||
71. | NIEUWPOORT Jelle | Metec - TKH Continental | 00:31 | ||
72. | VLČÁK Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:31 | ||
73. | ZUBENKO Mykyta | ISD-Jorbi Continental Team | 00:31 | ||
74. | UDOD Rinat | ISD-Jorbi Continental Team | 00:31 | ||
75. | KONOFAL Sebastian | 00:32 | |||
76. | PETRUS Jiri | 00:33 | |||
77. | AL MOAKEE Tarek | 00:34 | |||
78. | MORICZ Daniel | 00:34 | |||
79. | BUDYAK Anatoliy | ISD-Jorbi Continental Team | 00:35 | ||
80. | QUIRINO Rodrigo | 00:35 | |||
81. | PEKALA Piotr | 00:36 | |||
82. | JUSTO Oscar | 00:36 | |||
83. | MAY Jefferey | 00:38 | |||
84. | CAPEK Tomas | 00:38 | |||
85. | KROON Rody | 00:39 | |||
86. | OCHOCKI Lukasz | 00:39 | |||
87. | ARRIAGADA Matias | 00:41 | |||
88. | VAN IERSEL Youri | 01:10 | |||
89. | DEKKER David | 01:18 | |||
90. | ZANNI Simone | 02:45 | |||
91. | STEINBUSCH Joep | 08:23 | |||
92. | GLADYSH Roman | 08:26 | |||
93. | PUNKRYS Kasparas | Staki - Technorama | 08:33 | ||
94. | KROEZE Thimo | 08:36 | |||
95. | ZIMÁNY Kristián | Dukla Banská Bystrica | 08:40 | ||
96. | VALA Dusan | 08:41 |
2. | 1.5. | Osvienčim > Jablonka | 106 km | Malecki |
profil etapy (© carpathianrace.eu) |
Profilovo najťažšiu druhú etapu Karpatských kuriérov aj so stúpaním Prelecz Krowiarki (14,5 km; 3,5 %) z Osvienčimu do Jablonky na poľsko-slovenských hraniciach zvládla najlepšie 33-členná partia, ktorá sa v dôležitom stúpaní oddelila od zvyšku výkonnostne slabších pretekárov, ktorí dorazili do cieľa s rôznymi stratami. Zvíťazil 21-ročný Poliak Kamil Malecki, ktorý jazdí už za CCC Sprandi, a to môže štartovať v týchto pretekoch.
Vpredu vydržal zo Slovákov iba Juraj Bellan z Dukly na 26. pozícii. Do cieľa teda prišiel bez straty a v celkovom poradí, ktoré stále vedie Talian Pessot, sa posunul na veľmi dobrú 15. pozíciu. Dúfajme, že zajtra nevypadne z druhej desiatky a zaznamená životný výsledok. Škoda, že sa mu v prológu nedarilo viac, ak by v ňom predviedol výkon z vlaňajška alebo tiež Okolo Slovenska, už by bol na hranici Top 10.
Do cieľa prišli aj ostatní piati Slováci. Najmanej stratili Babič s Vlčákom. Konvoj sa v pondelok podvečer presúval cez Oravu, D1 a Bratislavu do maďarského Vészpremu, kde preteky zajtra vyvrcholia rovinatou etapou.
Výsledky | ||||||||
1. | MALECKI Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 2:42:47 | 5 | ||||
2. | VAN DER KOOIJ Bas | Destil - Jo Piels Cycling Team | 00:00 | 1 | ||||
3. | RADICE Raffaele | 00:00 | ||||||
4. | LEHKÝ Roman | 00:00 | ||||||
5. | GÓRECKI Patryk | 00:00 | ||||||
6. | PESSOT Alessandro | 00:00 |
26. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
42. | BABIČ Adrián | Slovenská reprezentácia | 02:12 | ||
55. | VLČÁK Martin | Dukla Banská Bystrica | 02:57 | ||
79. | HLOŽA Michal | Slovenská reprezentácia | 10:38 | ||
84. | VALA Dušan | Slovenská reprezentácia | 10:38 | ||
92. | ZIMÁNY Kristián | Dukla Banská Bystrica | 12:46 |
7. | FRANZ Marcel | 00:00 | |||
8. | BROŽYNA Piotr | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
9. | VAN DER HORST Dennis | Metec - TKH Continental | 00:00 | ||
10. | POGACAR Tadej | ROG - Ljubljana | 00:00 | ||
11. | KESSLER Robert | LKT Team Brandenburg | 00:00 | ||
12. | SHEVCHUK Taras | 00:00 | |||
13. | LASINIS Venantas | Staki - Technorama | 00:00 | ||
14. | ZUBENKO Mykyta | ISD-Jorbi Continental Team | 00:00 | ||
15. | KOCH Christian | LKT Team Brandenburg | 00:00 | ||
16. | TAGLIANI Filippo | 00:00 | |||
17. | KONWA Piotr | 00:00 | |||
18. | UDOD Rinat | ISD-Jorbi Continental Team | 00:00 | ||
19. | SIRUCEK Vaclav | 00:00 | |||
20. | VAN DEN BERG Lars | Metec - TKH Continental | 00:00 | ||
21. | SZELAG Gracjan | 00:00 | |||
22. | SOLINSKI Patryk | 00:00 | |||
23. | PEKALA Piotr | 00:00 | |||
24. | RUČIGAJ Žiga | ROG - Ljubljana | 00:00 | ||
25. | GIULIANI Giacomo | 00:00 | |||
26. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
27. | PETRUS Jiri | 00:00 | |||
28. | MELLONI Mattia | 00:00 | |||
29. | SCHRIJVER Jorgos | 00:00 | |||
30. | BUDYAK Anatoliy | ISD-Jorbi Continental Team | 00:00 | ||
31. | BAIS Mattia | 00:00 | |||
32. | BOUWMANS Dylan | Metec - TKH Continental | 00:06 | ||
33. | NEUMANN Dominik | 00:00 | |||
34. | DEKKER David | 02:12 | |||
35. | ROJUS Adomaitis | 02:12 | |||
36. | ANIOLKOWSKI Stanislaw | Team Hurom | 02:12 | ||
37. | GALDOUNE Ahmed Amine | 02:12 | |||
38. | KIVISTIK Gert | 02:12 | |||
39. | JERMAN Ziga | ROG - Ljubljana | 02:12 | ||
40. | POHORELOV Vladyslav | 02:12 | |||
41. | JAGIELA Adam | 02:12 | |||
42. | BABIČ Adrián | 02:12 | |||
43. | KARBOWY Marcin | 02:12 | |||
44. | NIEUWPOORT Jelle | Metec - TKH Continental | 02:12 | ||
45. | FILUTÁS Viktor | 02:12 | |||
46. | KRZYWDA Patryk | 02:12 | |||
47. | BOUWMANS Bryan | 02:12 | |||
48. | VAN BROEKHOVEN Rob | Destil - Jo Piels Cycling Team | 02:12 | ||
49. | PENKO Izidor | ROG - Ljubljana | 02:12 | ||
50. | VAN WIJK Oscar | 02:12 | |||
51. | MäOMA Silver | 02:15 | |||
52. | SóJKA Mikolaj | 02:15 | |||
53. | SCHMIEDEL Sebastian | 02:57 | |||
54. | KROON Rody | 02:57 | |||
55. | VLČÁK Martin | Dukla Banská Bystrica | 02:57 | ||
56. | VENDELIN Karl-arnold | 02:57 | |||
57. | OLDE MEIERINK Lars | Destil - Jo Piels Cycling Team | 02:57 | ||
58. | MORICZ Daniel | 02:57 | |||
59. | ARRIAGADA Matias | 02:57 | |||
60. | RUDYS Paul | LKT Team Brandenburg | 02:57 | ||
61. | JAKALA Jakub | 03:55 | |||
62. | KAZIMIERCZAK Mateusz | 05:28 | |||
63. | OLIESLAGERS Bob | Metec - TKH Continental | 05:28 | ||
64. | MAGDEBURG Tobias | 05:28 | |||
65. | BERTALAN Balazs | 05:28 | |||
66. | MOURIS Teun | 05:28 | |||
67. | KONOFAL Sebastian | 05:28 | |||
68. | SHCHERBAN Vladyslav | 05:28 | |||
69. | FINKLER Fernando Augusto | 05:28 | |||
70. | MAY Jefferey | 05:28 | |||
71. | QUIRINO Rodrigo | 05:28 | |||
72. | OCHOCKI Lukasz | 05:28 | |||
73. | VAN SINTMAARTENSDIJK Daan | 06:24 | |||
74. | FINKST Tilen | ROG - Ljubljana | 06:24 | ||
75. | PAWLAK Tobiasz | 06:24 | |||
76. | STEINBUSCH Joep | 06:24 | |||
77. | MROWKA Adrian | 10:38 | |||
78. | GLADYSH Roman | 10:38 | |||
79. | HLOŽA Michal | 10:38 | |||
80. | JUSTO Oscar | 10:38 | |||
81. | BENIUSIS Justas | 10:38 | |||
82. | FAVARO Daniel | 10:38 | |||
83. | KROEZE Thimo | 10:38 | |||
84. | VALA Dusan | 10:38 | |||
85. | JOHANSON Kristjan | 10:38 | |||
86. | VAN IERSEL Youri | 10:38 | |||
87. | VAN LOON Jordi | Destil - Jo Piels Cycling Team | 10:38 | ||
88. | FERRONATO Filippo | 10:38 | |||
89. | AL MOAKEE Tarek | 12:46 | |||
90. | CAPEK Tomas | 12:46 | |||
91. | PUNKRYS Kasparas | Staki - Technorama | 12:46 | ||
92. | ZIMÁNY Kristián | Dukla Banská Bystrica | 12:46 | ||
93. | WEBER Philip | LKT Team Brandenburg | 12:46 | ||
94. | SLAWEK Damian | 12:46 | |||
95. | ADAMCZYK Dawid | 12:46 | |||
96. | ZANNI Simone | 12:46 |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | PESSOT Alessandro | 6:40:37 | 1 | |||||
2. | MALECKI Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 00:02 | |||||
3. | KESSLER Robert | LKT Team Brandenburg | 00:05 | |||||
4. | KONWA Piotr | 00:08 | ||||||
5. | POGACAR Tadej | ROG - Ljubljana | 00:08 | |||||
6. | VAN DEN BERG Lars | Metec - TKH Continental | 00:10 |
15. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 00:19 | ||
41. | BABIČ Adrián | Slovenská reprezentácia | 02:31 | ||
56. | VLČÁK Martin | Dukla Banská Bystrica | 03:28 | ||
82. | HLOŽA Michal | Slovenská reprezentácia | 11:08 | ||
94. | VALA Dušan | Slovenská reprezentácia | 19:19 | ||
96. | ZIMÁNY Kristián | Dukla Banská Bystrica | 21:26 |
7. | VAN DER KOOIJ Bas | Destil - Jo Piels Cycling Team | 00:13 | ||
8. | RUČIGAJ Žiga | ROG - Ljubljana | 00:13 | ||
9. | TAGLIANI Filippo | 00:14 | |||
10. | GÓRECKI Patryk | 00:14 | |||
11. | BROŽYNA Piotr | CCC Sprandi Polkowice | 00:15 | ||
12. | KOCH Christian | LKT Team Brandenburg | 00:17 | ||
13. | LASINIS Venantas | Staki - Technorama | 00:17 | ||
14. | LEHKÝ Roman | 00:19 | |||
15. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 00:19 | ||
16. | SHEVCHUK Taras | 00:22 | |||
17. | SOLINSKI Patryk | 00:22 | |||
18. | FRANZ Marcel | 00:22 | |||
19. | VAN DER HORST Dennis | Metec - TKH Continental | 00:23 | ||
20. | BOUWMANS Dylan | Metec - TKH Continental | 00:23 | ||
21. | SCHRIJVER Jorgos | 00:23 | |||
22. | GIULIANI Giacomo | 00:23 | |||
23. | BAIS Mattia | 00:23 | |||
24. | SIRUCEK Vaclav | 00:25 | |||
25. | MELLONI Mattia | 00:25 | |||
26. | RADICE Raffaele | 00:27 | |||
27. | SZELAG Gracjan | 00:27 | |||
28. | NEUMANN Dominik | 00:29 | |||
29. | ZUBENKO Mykyta | ISD-Jorbi Continental Team | 00:31 | ||
30. | UDOD Rinat | ISD-Jorbi Continental Team | 00:31 | ||
31. | PETRUS Jiri | 00:33 | |||
32. | BUDYAK Anatoliy | ISD-Jorbi Continental Team | 00:35 | ||
33. | PEKALA Piotr | 00:36 | |||
34. | FILUTÁS Viktor | 02:24 | |||
35. | MäOMA Silver | 02:26 | |||
36. | ROJUS Adomaitis | 02:27 | |||
37. | JERMAN Ziga | ROG - Ljubljana | 02:29 | ||
38. | VAN BROEKHOVEN Rob | Destil - Jo Piels Cycling Team | 02:29 | ||
39. | PENKO Izidor | ROG - Ljubljana | 02:30 | ||
40. | ANIOLKOWSKI Stanislaw | Team Hurom | 02:30 | ||
41. | BABIČ Adrián | 02:31 | |||
42. | GALDOUNE Ahmed Amine | 02:32 | |||
43. | KARBOWY Marcin | 02:33 | |||
44. | KRZYWDA Patryk | 02:33 | |||
45. | BOUWMANS Bryan | 02:33 | |||
46. | SóJKA Mikolaj | 02:37 | |||
47. | JAGIELA Adam | 02:38 | |||
48. | VAN WIJK Oscar | 02:39 | |||
49. | POHORELOV Vladyslav | 02:39 | |||
50. | KIVISTIK Gert | 02:40 | |||
51. | NIEUWPOORT Jelle | Metec - TKH Continental | 02:43 | ||
52. | SCHMIEDEL Sebastian | 03:19 | |||
53. | OLDE MEIERINK Lars | Destil - Jo Piels Cycling Team | 03:23 | ||
54. | VENDELIN Karl-arnold | 03:23 | |||
55. | RUDYS Paul | LKT Team Brandenburg | 03:25 | ||
56. | VLČÁK Martin | Dukla Banská Bystrica | 03:28 | ||
57. | DEKKER David | 03:30 | |||
58. | MORICZ Daniel | 03:31 | |||
59. | KROON Rody | 03:36 | |||
60. | ARRIAGADA Matias | 03:38 | |||
61. | JAKALA Jakub | 04:15 | |||
62. | KAZIMIERCZAK Mateusz | 05:41 | |||
63. | MAGDEBURG Tobias | 05:51 | |||
64. | FINKLER Fernando Augusto | 05:52 | |||
65. | OLIESLAGERS Bob | Metec - TKH Continental | 05:53 | ||
66. | MOURIS Teun | 05:54 | |||
67. | BERTALAN Balazs | 05:54 | |||
68. | SHCHERBAN Vladyslav | 05:57 | |||
69. | KONOFAL Sebastian | 06:00 | |||
70. | QUIRINO Rodrigo | 06:03 | |||
71. | MAY Jefferey | 06:06 | |||
72. | OCHOCKI Lukasz | 06:07 | |||
73. | PAWLAK Tobiasz | 06:38 | |||
74. | FINKST Tilen | ROG - Ljubljana | 06:45 | ||
75. | VAN SINTMAARTENSDIJK Daan | 06:47 | |||
76. | FERRONATO Filippo | 10:54 | |||
77. | BENIUSIS Justas | 10:55 | |||
78. | FAVARO Daniel | 11:00 | |||
79. | VAN LOON Jordi | Destil - Jo Piels Cycling Team | 11:02 | ||
80. | MROWKA Adrian | 11:05 | |||
81. | JOHANSON Kristjan | 11:08 | |||
82. | HLOŽA Michal | 11:08 | |||
83. | JUSTO Oscar | 11:14 | |||
84. | VAN IERSEL Youri | 11:48 | |||
85. | SLAWEK Damian | 13:03 | |||
86. | WEBER Philip | LKT Team Brandenburg | 13:06 | ||
87. | ADAMCZYK Dawid | 13:15 | |||
88. | AL MOAKEE Tarek | 13:20 | |||
89. | CAPEK Tomas | 13:24 | |||
90. | STEINBUSCH Joep | 14:47 | |||
91. | ZANNI Simone | 15:31 | |||
92. | GLADYSH Roman | 19:04 | |||
93. | KROEZE Thimo | 19:14 | |||
94. | VALA Dusan | 19:19 | |||
95. | PUNKRYS Kasparas | Staki - Technorama | 21:19 | ||
96. | ZIMÁNY Kristián | Dukla Banská Bystrica | 21:26 |
3. | 2.5. | Veszprem > Papa | 146 km | Galdoune |
profil etapy (© carpathianrace.eu) |
Preteky vyvrcholili rovinatou maďarskou etapou, ktorá po 146 kilometroch v meste Papa vyustila do špurtu úplne celého štartového poľa. Presadil sa Maročan Ahmed Galdoune, ktorý sa aj napriek mladému veku (20) začína zaujímavo ukazovať a vyhral aj bodovaciu klasifikáciu na pretekoch Okolo Maroka. Tiež v Osvienčime vyhral špurt, ale tam ušiel Pessot. Preteká za taliansky celok Delio Gallina Colosio, ktorý vychováva talenty, vlani pôsobil v známom Colpaku.
Celkový triumf ostal v rukách víťaza druhej etapy Alessandra Pessota (Friuli), ktorý uchránil dvojsekundový náskok na Poliaka Kamila Maleckiho (Poľská repre) a Nemca Roberta Kesslera (LKT Brandenburg).
Zo slovenského pohľadu to bol trochu paradoxný ročník. Jurajovi Bellanovi z Dukly sa podarilo dostať do druhej desiatky celkového poradia na 15. mieste, čo je najlepší výsledok za posledné tri roky a aj pre samotného pretekára na pretekoch UCI. Dlho nedokončilo preteky až šesť Slovákov, no na druhej strane naši sa neukázali v žiadnom dlhšom úniku, nebodovali na prémiách, nepresadili sa ani v špurtoch.
Boli to trochu smutné preteky. Kvôli ukončeniu podpory od slovenských sponzorov mali prvý raz iba štyri dni. Boli trasou veľmi jednoduché a už aj slabšie obsadené ako v minulosti. Prišlo sem iba 22 tímov a 107 pretekárov, pričom v roku 2014 až 170. Osem tímov dokonca na tento ročník neprišlo v poslednej chvíli, hoci ich organizátori uvádzali na štartovej listine. Boli to celky z Nemecka, Talianska, Belgicka, Ruska aj prestížny Team Wiggins. V tomto svetle musíme povedať, že Bellanove 15. miesto bolo rozhodne jednoduchšie dosiahnuteľné ako v minulosti.
Vyjadrenie Maroša Kováča (DS Dukly Banská Bystrica) |
"Rozhodol viac-menej prológ, pretože tento ročník štartové pole nerozdelil až tak ako v minulých rokoch. 15. miesto Bellana je pekné, ale zasa nemôžeme si klamať, že sme tu zaznamenali nejaký výsledok. Treba uznať, že konkurencia sa trošku zmenšila, aspoň podľa mňa.
Nikto lepšie nešpurtoval, tiež sme nemali pretekára dlhšie v úniku. Kristián sa v pondelok natlačil do úniku, ale ten sa neujal a odišla potom iná skupina. Juraj nastúpil päť kilometrov pred cieľom v tej 30-člennej skupine, ale škoda, že sa nikto nepridal k nemu. Hlásili tam rozostup iba päť sekúnd. Vlčáka odtrhli až v závere toho najdlhšieho kopca, tak potom došiel v druhej skupine.
Som rád, že chalani bojovali, tiež pomáhali Jurovi. Na slovenskej V4 šli veľmi zle, tu už z nich bola cítiť vôľa. Beriem to pozitívne. Nemáme v tejto partii momentálne pretekára, ktorý by dokázal na Kuriéroch bojovať o víťazstvá. Chcelo by to jednoducho viac výkonu, ale budeme s nimi pracovať, veď máme v tíme troch prvoročákov."
|
Vyjadrenie Adama Szaba (DS reprezentácie) |
"Musím povedať, že som spokojný s chalanmi, ktorí prišli do cieľa. Takýto etapák bol pre nich veľkou školou, na začiatku sa trochu báli, či neuletia, ale snažil som sa ich povzbudzovať, že z hľadiska konkurencie to nie je až taký extrém ako Ncupy a nie sú tu ani také veľké kopce, tak to musia zvládnuť, že sa tu bude dať dobre jazdiť. Postupne sa osmeľovali a posledný deň už skúšali aj úniky, boli aktívni. Naozaj ma potešil Adrián Babič, ktorý bol akýmsi kapitánom, tak nejako si predstavujem prístup pretekára.
Mal som na začiatku optimistickú predstavu, že to dokončia všetci, ale dvaja jednoducho nestačili. Vieme, kde sme.
O dva týždne sme vybavili štart na náročnom päťdňovom etapáku Baltyk - Karkonosze kategórie 2.2 v Poľsku, takže ma teraz čakajú rokovania s klubmi, koho tam postavíme. Prial by som si také reálne Á-čko aj s jazdcami Dukly, ale viem, že pripravujú sústredenie, tak uvidíme. Určite sa dohodneme."
|
Vyjadrenie Juraja Bellana (15. celkovo) |
"S vykonnosťou som spokojný. O výsledku rozhodol prológ a potom sa už nedalo urobiť nič viac. Skúšal som únik, ale skupina si ma postrážila. Chýbala tu kopcovitá etapa, kde by sa to viac natrhalo.
Všetky prológy, ktoré mi vyšli, boli technické. Tento bol len rovno bez zákrut, a to mi nesadlo. Cítil som sa všetky dni dobre, krízu som nemal, takže to bolo fajn.
V 2. etape som najprv nastúpil v posledbom stúpaní asi kilometer pred vrcholom a dúfal som, že pôjde so mnou niekto, no keď som sa obzrel za seba, bol tam iba jeden jazdec a tým, že z vrcholu to bolo ešte 18 km proti vetru do cieľa, rýchlo nás balik pohltila. Potom ešte päť kilákov pred páskou bol malý brdok, kde sa cuklo. Toho som využil a hneď nastúpil, ale ostatní ma nikam nepustili a hneď za mnou vyrazili.
Mojím najbližším cieľom je Okolo Slovenska. Veľmi by som sa tam chcel ukázať, ak dostanem tú možnosť a budem vo výbere Dukly."
|
Výsledky | ||||||||
1. | GALDOUNE Ahmed Amine | 3:24:08 | 5 | |||||
2. | JERMAN Ziga | ROG - Ljubljana | 00:00 | 1 | ||||
3. | OLIESLAGERS Bob | Metec - TKH Continental | 00:00 | |||||
4. | ANIOLKOWSKI Stanislaw | Team Hurom | 00:00 | |||||
5. | KOCH Christian | LKT Team Brandenburg | 00:00 | |||||
6. | TAGLIANI Filippo | 00:00 |
31. | BABIČ Adrián | Slovenská reprezentácia | 00:00 | ||
48. | VLČÁK Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
50. | HLOŽA Michal | Slovenská reprezentácia | 00:00 | ||
66. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
70. | VALA Dušan | Slovenská reprezentácia | 00:00 | ||
92. | ZIMÁNY Kristián | Dukla Banská Bystrica | 00:00 |
7. | ZANNI Simone | 00:00 | |||
8. | VAN DER KOOIJ Bas | Destil - Jo Piels Cycling Team | 00:00 | ||
9. | POGACAR Tadej | ROG - Ljubljana | 00:00 | ||
10. | MäOMA Silver | 00:00 | |||
11. | VAN WIJK Oscar | 00:00 | |||
12. | BAIS Mattia | 00:00 | |||
13. | KESSLER Robert | LKT Team Brandenburg | 00:00 | ||
14. | VAN DER HORST Dennis | Metec - TKH Continental | 00:00 | ||
15. | SHEVCHUK Taras | 00:00 | |||
16. | KIVISTIK Gert | 00:00 | |||
17. | VAN IERSEL Youri | 00:00 | |||
18. | KONWA Piotr | 00:00 | |||
19. | GÓRECKI Patryk | 00:00 | |||
20. | PAWLAK Tobiasz | 00:00 | |||
21. | FAVARO Daniel | 00:00 | |||
22. | MORICZ Daniel | 00:00 | |||
23. | FERRONATO Filippo | 00:00 | |||
24. | CAPEK Tomas | 00:00 | |||
25. | STEINBUSCH Joep | 00:00 | |||
26. | LEHKÝ Roman | 00:00 | |||
27. | ROJUS Adomaitis | 00:00 | |||
28. | FRANZ Marcel | 00:00 | |||
29. | SOLINSKI Patryk | 00:00 | |||
30. | MALECKI Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
31. | BABIČ Adrián | 00:00 | |||
32. | FINKST Tilen | ROG - Ljubljana | 00:00 | ||
33. | DEKKER David | 00:00 | |||
34. | PESSOT Alessandro | 00:00 | |||
35. | VAN LOON Jordi | Destil - Jo Piels Cycling Team | 00:00 | ||
36. | VAN SINTMAARTENSDIJK Daan | 00:00 | |||
37. | UDOD Rinat | ISD-Jorbi Continental Team | 00:00 | ||
38. | BOUWMANS Dylan | Metec - TKH Continental | 00:00 | ||
39. | NEUMANN Dominik | 00:00 | |||
40. | JAKALA Jakub | 00:00 | |||
41. | SZELAG Gracjan | 00:00 | |||
42. | SHCHERBAN Vladyslav | 00:00 | |||
43. | RUČIGAJ Žiga | ROG - Ljubljana | 00:00 | ||
44. | ZUBENKO Mykyta | ISD-Jorbi Continental Team | 00:00 | ||
45. | FILUTÁS Viktor | 00:00 | |||
46. | VAN DEN BERG Lars | Metec - TKH Continental | 00:00 | ||
47. | JAGIELA Adam | 00:00 | |||
48. | VLCáK Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
49. | LASINIS Venantas | Staki - Technorama | 00:00 | ||
50. | HLOŽA Michal | 00:00 | |||
51. | JOHANSON Kristjan | 00:00 | |||
52. | RADICE Raffaele | 00:00 | |||
53. | SLAWEK Damian | 00:00 | |||
54. | FINKLER Fernando Augusto | 00:00 | |||
55. | NIEUWPOORT Jelle | Metec - TKH Continental | 00:00 | ||
56. | VENDELIN Karl-arnold | 00:00 | |||
57. | BERTALAN Balazs | 00:00 | |||
58. | KRZYWDA Patryk | 00:00 | |||
59. | KONOFAL Sebastian | 00:00 | |||
60. | KAZIMIERCZAK Mateusz | 00:00 | |||
61. | SCHMIEDEL Sebastian | 00:00 | |||
62. | POHORELOV Vladyslav | 00:00 | |||
63. | AL MOAKEE Tarek | 00:00 | |||
64. | ADAMCZYK Dawid | 00:00 | |||
65. | PETRUS Jiri | 00:00 | |||
66. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
67. | BROŽYNA Piotr | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
68. | KROON Rody | 00:00 | |||
69. | MROWKA Adrian | 00:00 | |||
70. | VALA Dusan | 00:00 | |||
71. | VAN BROEKHOVEN Rob | Destil - Jo Piels Cycling Team | 00:00 | ||
72. | SCHRIJVER Jorgos | 00:00 | |||
73. | BOUWMANS Bryan | 00:00 | |||
74. | GLADYSH Roman | 00:00 | |||
75. | WEBER Philip | LKT Team Brandenburg | 00:00 | ||
76. | PENKO Izidor | ROG - Ljubljana | 00:00 | ||
77. | PEKALA Piotr | 00:00 | |||
78. | GIULIANI Giacomo | 00:00 | |||
79. | SIRUCEK Vaclav | 00:00 | |||
80. | JUSTO Oscar | 00:00 | |||
81. | RUDYS Paul | LKT Team Brandenburg | 00:00 | ||
82. | PUNKRYS Kasparas | Staki - Technorama | 00:00 | ||
83. | MAY Jefferey | 00:00 | |||
84. | BENIUSIS Justas | 00:00 | |||
85. | OCHOCKI Lukasz | 00:00 | |||
86. | SóJKA Mikolaj | 00:00 | |||
87. | OLDE MEIERINK Lars | Destil - Jo Piels Cycling Team | 00:00 | ||
88. | MOURIS Teun | 00:00 | |||
89. | MELLONI Mattia | 00:00 | |||
90. | BUDYAK Anatoliy | ISD-Jorbi Continental Team | 00:00 | ||
91. | KARBOWY Marcin | 00:00 | |||
92. | ZIMÁNY Kristián | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
93. | KROEZE Thimo | 00:00 | |||
DNS | MAGDEBURG Tobias | neštart. | |||
DNF | ARRIAGADA Matias | odstúpil | |||
DNF | QUIRINO Rodrigo | odstúpil |
Konenčé poradie pretekov | ||||||||
1. | PESSOT Alessandro | 10:04:45 | 30 | |||||
2. | MALECKI Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 00:02 | 25 | ||||
3. | KESSLER Robert | LKT Team Brandenburg | 00:05 | 20 | ||||
4. | KONWA Piotr | 00:08 | 15 | |||||
5. | POGACAR Tadej | ROG - Ljubljana | 00:08 | 10 | ||||
6. | VAN DEN BERG Lars | Metec - TKH Continental | 00:10 | 5 |
15. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 00:19 | ||
42. | BABIČ Adrián | Slovenská reprezentácia | 02:31 | ||
56. | VLČÁK Martin | Dukla Banská Bystrica | 03:28 | ||
79. | HLOŽA Michal | Slovenská reprezentácia | 11:08 | ||
90. | VALA Dušan | Slovenská reprezentácia | 19:19 | ||
93. | ZIMÁNY Kristián | Dukla Banská Bystrica | 21:26 |
7. | GÓRECKI Patryk | 00:12 | 3 | ||
8. | VAN DER KOOIJ Bas | Destil - Jo Piels Cycling Team | 00:13 | 1 | |
9. | RUČIGAJ Žiga | ROG - Ljubljana | 00:13 | 1 | |
10. | KOCH Christian | LKT Team Brandenburg | 00:14 | 1 | |
11. | TAGLIANI Filippo | 00:14 | |||
12. | BROŽYNA Piotr | CCC Sprandi Polkowice | 00:15 | ||
13. | LASINIS Venantas | Staki - Technorama | 00:17 | ||
14. | LEHKÝ Roman | 00:18 | |||
15. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 00:19 | ||
16. | SHEVCHUK Taras | 00:22 | |||
17. | SOLINSKI Patryk | 00:22 | |||
18. | FRANZ Marcel | 00:22 | |||
19. | RADICE Raffaele | 00:23 | |||
20. | VAN DER HORST Dennis | Metec - TKH Continental | 00:23 | ||
21. | BOUWMANS Dylan | Metec - TKH Continental | 00:23 | ||
22. | SCHRIJVER Jorgos | 00:23 | |||
23. | GIULIANI Giacomo | 00:23 | |||
24. | BAIS Mattia | 00:23 | |||
25. | SIRUCEK Vaclav | 00:25 | |||
26. | MELLONI Mattia | 00:25 | |||
27. | SZELAG Gracjan | 00:27 | |||
28. | NEUMANN Dominik | 00:29 | |||
29. | ZUBENKO Mykyta | ISD-Jorbi Continental Team | 00:31 | ||
30. | UDOD Rinat | ISD-Jorbi Continental Team | 00:31 | ||
31. | PETRUS Jiri | 00:33 | |||
32. | BUDYAK Anatoliy | ISD-Jorbi Continental Team | 00:35 | ||
33. | PEKALA Piotr | 00:36 | |||
34. | GALDOUNE Ahmed Amine | 02:22 | |||
35. | JERMAN Ziga | ROG - Ljubljana | 02:23 | ||
36. | PENKO Izidor | ROG - Ljubljana | 02:24 | ||
37. | FILUTÁS Viktor | 02:24 | |||
38. | MäOMA Silver | 02:26 | |||
39. | ROJUS Adomaitis | 02:27 | |||
40. | VAN BROEKHOVEN Rob | Destil - Jo Piels Cycling Team | 02:29 | ||
41. | ANIOLKOWSKI Stanislaw | Team Hurom | 02:30 | ||
42. | BABIČ Adrián | 02:31 | |||
43. | KARBOWY Marcin | 02:33 | |||
44. | KRZYWDA Patryk | 02:33 | |||
45. | BOUWMANS Bryan | 02:33 | |||
46. | SóJKA Mikolaj | 02:37 | |||
47. | JAGIELA Adam | 02:38 | |||
48. | VAN WIJK Oscar | 02:39 | |||
49. | POHORELOV Vladyslav | 02:39 | |||
50. | KIVISTIK Gert | 02:40 | |||
51. | NIEUWPOORT Jelle | Metec - TKH Continental | 02:43 | ||
52. | SCHMIEDEL Sebastian | 03:19 | |||
53. | OLDE MEIERINK Lars | Destil - Jo Piels Cycling Team | 03:23 | ||
54. | VENDELIN Karl-arnold | 03:23 | |||
55. | RUDYS Paul | LKT Team Brandenburg | 03:25 | ||
56. | VLCáK Martin | Dukla Banská Bystrica | 03:28 | ||
57. | DEKKER David | 03:30 | |||
58. | MORICZ Daniel | 03:31 | |||
59. | KROON Rody | 03:36 | |||
60. | JAKALA Jakub | 04:15 | |||
61. | KAZIMIERCZAK Mateusz | 05:39 | |||
62. | OLIESLAGERS Bob | Metec - TKH Continental | 05:49 | ||
63. | FINKLER Fernando Augusto | 05:52 | |||
64. | MOURIS Teun | 05:54 | |||
65. | BERTALAN Balazs | 05:54 | |||
66. | SHCHERBAN Vladyslav | 05:57 | |||
67. | KONOFAL Sebastian | 06:00 | |||
68. | MAY Jefferey | 06:06 | |||
69. | OCHOCKI Lukasz | 06:07 | |||
70. | PAWLAK Tobiasz | 06:38 | |||
71. | FINKST Tilen | ROG - Ljubljana | 06:45 | ||
72. | VAN SINTMAARTENSDIJK Daan | 06:47 | |||
73. | FERRONATO Filippo | 10:54 | |||
74. | BENIUSIS Justas | 10:55 | |||
75. | FAVARO Daniel | 11:00 | |||
76. | VAN LOON Jordi | Destil - Jo Piels Cycling Team | 11:02 | ||
77. | MROWKA Adrian | 11:05 | |||
78. | JOHANSON Kristjan | 11:08 | |||
79. | HLOŽA Michal | 11:08 | |||
80. | JUSTO Oscar | 11:14 | |||
81. | VAN IERSEL Youri | 11:48 | |||
82. | SLAWEK Damian | 13:03 | |||
83. | WEBER Philip | LKT Team Brandenburg | 13:06 | ||
84. | ADAMCZYK Dawid | 13:15 | |||
85. | AL MOAKEE Tarek | 13:20 | |||
86. | CAPEK Tomas | 13:24 | |||
87. | STEINBUSCH Joep | 14:47 | |||
88. | ZANNI Simone | 15:31 | |||
89. | GLADYSH Roman | 19:04 | |||
90. | VALA Dusan | 19:19 | |||
91. | KROEZE Thimo | 19:32 | |||
92. | PUNKRYS Kasparas | Staki - Technorama | 21:19 | ||
93. | ZIMÁNY Kristián | Dukla Banská Bystrica | 21:26 |
Slováci na štarte:
SLOVENSKÁ REPREZENTÁCIA
Adrián Babič (1996, Firefly)
Adrián Babič (1996, Firefly)
Michal Hloža (1997, CyS Akadémia)
Vladimír Kováčik (1997, PROefekt)
Vladimír Kováčik (1997, PROefekt)
Dušan Vala (1998, PROefekt)
Filip Vančo (1996, Inter BA)
DS: Adam Szabó
DUKLA BANSKÁ BYSTRICA
Juraj Bellan (1996)
Filip Vančo (1996, Inter BA)
DS: Adam Szabó
DUKLA BANSKÁ BYSTRICA
Juraj Bellan (1996)
Kristián Zimány (1997)
Martin Vlčák (1998)
DS: Maroš Kováč
Adrián Foltán (1998)
Samuel Oros (1998)Martin Vlčák (1998)
DS: Maroš Kováč