Okolo Slovinska 2017 (2.1), 15. - 18. júna (657 km) - 24. ročník
1. | 15.6. | Koper > Kočevje | 159 km | Bennet | ||
2. | 16.6. | Ľubľana > Ľubľana | 170 km | Mežgec | ||
3. | 17.6. | Celje > Rogla | 168 km | Majka | ||
4. | 18.6. | Rogaška Slatina > Novo Mesto | 160 km | Bennett |
Vlaňajší ročník | Štartová listina | Erik Baška, Marek Čanecký |
1. | 15.6. | Koper > Kočevje | 159 km | Bennet |
profil etapy (© tourofslovenia.si) |
Na slovinskom podujatí sa predstavilo päť WT tímov, ktoré priniesli favoritov na titul ako Rafal Majka alebo Jan Polanč, no presadiť sa mohol aj 23-ročný Jack Haig, ktorý tu v minulom roku obsadil druhé miesto v GC. Rozhodujúca bitka bola pripravená v tretej etape, ale v tej úvodnej sa mali prezentovať šprintéri. Po chorobe sa vracal do súťažného rytmu Mark Cavendish, britský jazdec však nemal príliš veľké očakávania. Dobrú šprintérsku spoločnosť tvorili Sam Bennet, Jakub Mareczko a Sonny Colbrelli.
V úniku sa ukázalo až deväť jazdcov, ale pozorný pelotón im nenechal veľký priestor. Po jedinej horskej prémii mali k dobru štyri a pol minúty, ale následne sa pohyboval odstup v okolí dvoch - troch minút. V pelotóne pracovali všetky tímy, ktoré sa chceli presadiť v hromadnom dojazde, Bora, Dimension Data, Bahrajn a Wilier mali pod kontrolou situáciu na trati. V úniku najdlhšie bojoval Matthias Krizek (Tirol), ktorý bol chytený osem kilometrov pred cieľom.
V hromadnom špurte predviedol svoje skúsenosti Sam Bennet, ktorý vybojoval druhé víťazstvo v sezóne. Írsky jazdec sa odhodlal k dlhému špurtu a na páske mu nestačili Sonny Colbrelli a Luka Mežgec. Samotné finále ovplyvnil pád, ktorý zastavili mnohých jazdcov, ale tých na čele pelotónu nezasiahol. Erik Baška a Marek Čanecký prišli do cieľa v hlavnej skupine.
Výsledky | ||||||||
1. | BENNETT Sam | BORA - hansgrohe | 3:49:46 | 14 | ||||
2. | COLBRELLI Sonny | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | 5 | ||||
3. | MEZGEC Luka | ORICA - Scott | 00:00 | 3 | ||||
4. | FERRARI Roberto | UAE Team Emirates | 00:00 | |||||
5. | CANOLA Marco | Nippo - Vini Fantini | 00:00 | |||||
6. | KOROŠEC Rok | Amplatz - BMC | 00:00 | |||||
7. | RAJOVIC Dušan | Adria Mobil | 00:00 | |||||
8. | PALINI Andrea | Androni Giocattoli | 00:00 | |||||
9. | MAJKA Rafal | BORA - hansgrohe | 00:00 | |||||
10. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 |
51. | BAŠKA Erik | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
88. | ČANECKÝ Marek | Amplatz - BMC | 00:00 |
11. | FILOSI Iuri | Nippo - Vini Fantini | 00:00 | ||
12. | KAŇKOVSKÝ Alois | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
13. | POLANČ Jan | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
14. | HAIG Jack | ORICA - Scott | 00:00 | ||
15. | MARECZKO Jakub | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:00 | ||
16. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 00:00 | ||
17. | SELIG Rüdiger | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
18. | PIBERNIK Luka | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
19. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
20. | POGACAR Tadej | ROG - Ljubljana | 00:00 | ||
21. | TOTÓ Paolo | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | ||
22. | SIVTSOV Konstantin | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
23. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 00:00 | ||
24. | FORTIN Filippo | Tirol Cycling Team | 00:00 | ||
25. | FINKST Tilen | ROG - Ljubljana | 00:00 | ||
26. | PORSEV Alexander | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
27. | RUČIGAJ Žiga | ROG - Ljubljana | 00:00 | ||
28. | TROIA Oliviero | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
29. | PÖSTLBERGER Lukas | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
30. | HAČECKÝ Vojtech | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
31. | MARTINEZ Daniel Felipe | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:00 | ||
32. | GAMPER Patrick | Tirol Cycling Team | 00:00 | ||
33. | VISCONTI Giovanni | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
34. | BONGIORNO Francesco | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | ||
35. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:00 | ||
36. | NOVAK Domen | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
37. | PAULUS Dennis | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:00 | ||
38. | CIESLIK Pawel | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
39. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
40. | KUSZTOR Peter | Amplatz - BMC | 00:00 | ||
41. | RAVASI Edward | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
42. | BALLERINI Davide | Androni Giocattoli | 00:00 | ||
43. | COTAR Luka | Slovinsko | 00:00 | ||
44. | GAZZARA Michele | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | ||
45. | SCARTEZZINI Michele | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | ||
46. | CUNEGO Damiano | Nippo - Vini Fantini | 00:00 | ||
47. | ROVNY Ivan | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
48. | GIBBONS Ryan | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
49. | POLNICKÝ Jíří | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
50. | DRINOVEC Matej | Slovinsko | 00:00 | ||
51. | BAŠKA Erik | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
52. | MARANGONI Alan | Nippo - Vini Fantini | 00:00 | ||
53. | JENKO Robert | Slovinsko | 00:00 | ||
54. | EDMONDSON Alexander | ORICA - Scott | 00:00 | ||
55. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli | 00:00 | ||
56. | ZURLO Federico | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
57. | RUMAC Josip | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
58. | ŠALUNOV Jevgenij | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
59. | FANKHAUSER Clemens | Tirol Cycling Team | 00:00 | ||
60. | KOŠEVOJ Ilja | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:00 | ||
61. | JABRAYILOV Samir | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
62. | PENKO Izidor | ROG - Ljubljana | 00:00 | ||
63. | PELUCCHI Matteo | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
64. | KRIZEK Matthias | Tirol Cycling Team | 00:00 | ||
65. | SALVADOR Enrico | Tirol Cycling Team | 00:00 | ||
66. | GAUGL Florian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:00 | ||
67. | BELLETTI Manuel | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:00 | ||
68. | ČERNÝ Josef | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
69. | BUCHÁČEK Tomáš | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
70. | KUKRLE Michael | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
71. | SANTAROMITA Ivan | Nippo - Vini Fantini | 00:00 | ||
72. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli | 00:00 | ||
73. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
74. | KISERLOVSKI Emanuel | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
75. | MUCELLI Davide | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
76. | HUŇAL Martin | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
77. | BUSATO Matteo | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:00 | ||
78. | BAGIOLI Nicola | Nippo - Vini Fantini | 00:00 | ||
79. | BRUTT Pavel | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
80. | OVEČKIN Artem | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
81. | PRAH Aljaz | ROG - Ljubljana | 00:00 | ||
82. | REPSE Uros | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
83. | BOZIČ Borut | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
84. | BISOLTI Alessandro | Nippo - Vini Fantini | 00:00 | ||
85. | PERNSTEINER Hermann | Amplatz - BMC | 00:00 | ||
86. | BAJČ Andi | Amplatz - BMC | 00:00 | ||
87. | PER David | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
88. | ČANECKÝ Marek | Amplatz - BMC | 00:00 | ||
89. | POZZATO Filippo | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:00 | ||
90. | PACIONI Luca | Androni Giocattoli | 00:00 | ||
91. | GANNA Filippo | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
92. | JUUL-JENSEN Christopher | ORICA - Scott | 00:00 | ||
93. | LOGAR Tadej | Slovinsko | 00:00 | ||
94. | PAVLIC Marko | Slovinsko | 00:00 | ||
95. | ILIASOV Ismail | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
96. | GROŠELJ Matic | ROG - Ljubljana | 00:00 | ||
97. | VENDRAME Andrea | Androni Giocattoli | 00:00 | ||
98. | CATTANEO Mattia | Androni Giocattoli | 00:00 | ||
99. | PRIMOZIC Jaka | Slovinsko | 00:00 | ||
100. | EICHINGER Daniel | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:00 | ||
101. | GAFFURINI Nicola | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | ||
102. | VISCONTI Gianfranco | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
103. | BENFATTO Marco | Androni Giocattoli | 00:00 | ||
104. | RABOTTINI Matteo | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
105. | BERNARDINI Simone | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | ||
106. | PER Gorazd | Adria Mobil | 00:00 | ||
107. | JERMAN Ziga | ROG - Ljubljana | 00:00 | ||
108. | SCHÖNBERGER Sebastian | Tirol Cycling Team | 00:00 | ||
109. | MÜHLBERGER Gregor | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
110. | KUEN Maximilian | Tirol Cycling Team | 00:00 | ||
111. | PELIKÁN János | Amplatz - BMC | 00:00 | ||
112. | NDAYISENGA Valens | Tirol Cycling Team | 00:00 | ||
113. | DRAPERI Matteo | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:00 | ||
114. | GRAF Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:00 | ||
115. | DE MARCHI Mattia | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:00 | ||
116. | DOCKER Mitchell | ORICA - Scott | 00:00 | ||
117. | SBARAGLI Kristian | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
118. | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | 00:15 | ||
119. | MUGERLI Matej | Amplatz - BMC | 00:15 | ||
120. | JABUKA David | Meridiana Kamen Team | 00:28 | ||
121. | HEPBURN Michael | ORICA - Scott | 00:28 | ||
122. | FRANKOVIC Mateo | Meridiana Kamen Team | 00:28 | ||
123. | TUFT Svein | ORICA - Scott | 00:28 | ||
124. | MALTAR Bruno | Meridiana Kamen Team | 00:28 | ||
125. | BOŽIČ Jon | Adria Mobil | 05:16 | ||
126. | ALIZADA Elgun | Synergy Baku Cycling Project | 05:16 | ||
127. | GAHRAMANLI Kanan | Synergy Baku Cycling Project | 05:25 | ||
128. | FIDLER Gerd | Amplatz - BMC | 05:25 | ||
129. | OBAL Primoz | Slovinsko | 05:28 | ||
130. | SALVIETTI Niccolò | Sangemini - MG.Kvis | 05:30 | ||
131. | VOROBJEV Anton | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
132. | UCHIMA Kohei | Nippo - Vini Fantini | 05:38 | ||
133. | EISEL Bernhard | Dimension Data for Qhubeka | 05:44 | ||
134. | MIKAYILZADE Musa | Synergy Baku Cycling Project | 05:58 | ||
135. | GROSELJ Ziga | Adria Mobil | 00:00 | ||
136. | TROSINO Mirko | Wilier Triestina - Selle Italia | 07:23 | ||
137. | GOLCER Jure | Adria Mobil | 00:00 | ||
138. | ASANOV Enver | Synergy Baku Cycling Project | 07:23 | ||
139. | GAZVODA Gregor | Adria Mobil | 00:00 | ||
140. | FRIEDL Nils | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 07:23 | ||
141. | WALZEL Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 07:23 | ||
142. | HAAS Nathan | Dimension Data for Qhubeka | 07:23 | ||
143. | INSAUSTI Jon Ander | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
144. | SARAMOTINS Aleksejs | BORA - hansgrohe | 07:55 | ||
145. | KLUGE Roger | ORICA - Scott | 07:55 | ||
146. | VAN RENSBURG Jacques | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
147. | ORRICO Davide | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | BENNETT Sam | BORA - hansgrohe | 3:49:36 | 3 | ||||
2. | COLBRELLI Sonny | Bahrain Merida Pro Team | 00:04 | |||||
3. | JERMAN Ziga | ROG - Ljubljana | 00:04 | |||||
4. | MEZGEC Luka | ORICA - Scott | 00:06 | |||||
5. | BAGIOLI Nicola | Nippo - Vini Fantini | 00:07 | |||||
6. | BUCHÁČEK Tomáš | Elkov - Author Cycling Team | 00:08 | |||||
7. | FERRARI Roberto | UAE Team Emirates | 00:10 | |||||
8. | CANOLA Marco | Nippo - Vini Fantini | 00:10 | |||||
9. | KOROŠEC Rok | Amplatz - BMC | 00:10 | |||||
10. | RAJOVIC Dušan | Adria Mobil | 00:10 |
54. | BAŠKA Erik | BORA - hansgrohe | 00:10 | ||
89. | ČANECKÝ Marek | Amplatz - BMC | 00:10 |
11. | PALINI Andrea | Androni Giocattoli | 00:10 | ||
12. | MAJKA Rafal | BORA - hansgrohe | 00:10 | ||
13. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 00:10 | ||
14. | FILOSI Iuri | Nippo - Vini Fantini | 00:10 | ||
15. | KAŇKOVSKÝ Alois | Elkov - Author Cycling Team | 00:10 | ||
16. | POLANČ Jan | UAE Team Emirates | 00:10 | ||
17. | HAIG Jack | ORICA - Scott | 00:10 | ||
18. | MARECZKO Jakub | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:10 | ||
19. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 00:10 | ||
20. | SELIG Rüdiger | BORA - hansgrohe | 00:10 | ||
21. | PIBERNIK Luka | Bahrain Merida Pro Team | 00:10 | ||
22. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 00:10 | ||
23. | POGACAR Tadej | ROG - Ljubljana | 00:10 | ||
24. | TOTÓ Paolo | Sangemini - MG.Kvis | 00:10 | ||
25. | SIVTSOV Konstantin | Bahrain Merida Pro Team | 00:10 | ||
26. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 00:10 | ||
27. | FORTIN Filippo | Tirol Cycling Team | 00:10 | ||
28. | FINKST Tilen | ROG - Ljubljana | 00:10 | ||
29. | PORSEV Alexander | Gazprom-RusVelo | 00:10 | ||
30. | RUČIGAJ Žiga | ROG - Ljubljana | 00:10 | ||
31. | TROIA Oliviero | UAE Team Emirates | 00:10 | ||
32. | PÖSTLBERGER Lukas | BORA - hansgrohe | 00:10 | ||
33. | HAČECKÝ Vojtech | Elkov - Author Cycling Team | 00:10 | ||
34. | MARTINEZ Daniel Felipe | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:10 | ||
35. | GAMPER Patrick | Tirol Cycling Team | 00:10 | ||
36. | VISCONTI Giovanni | Bahrain Merida Pro Team | 00:10 | ||
37. | BONGIORNO Francesco | Sangemini - MG.Kvis | 00:10 | ||
38. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:10 | ||
39. | NOVAK Domen | Bahrain Merida Pro Team | 00:10 | ||
40. | PAULUS Dennis | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:10 | ||
41. | CIESLIK Pawel | Elkov - Author Cycling Team | 00:10 | ||
42. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:10 | ||
43. | KUSZTOR Peter | Amplatz - BMC | 00:10 | ||
44. | RAVASI Edward | UAE Team Emirates | 00:10 | ||
45. | BALLERINI Davide | Androni Giocattoli | 00:10 | ||
46. | COTAR Luka | Slovinsko | 00:10 | ||
47. | GAZZARA Michele | Sangemini - MG.Kvis | 00:10 | ||
48. | SCARTEZZINI Michele | Sangemini - MG.Kvis | 00:10 | ||
49. | CUNEGO Damiano | Nippo - Vini Fantini | 00:10 | ||
50. | ROVNY Ivan | Gazprom-RusVelo | 00:10 | ||
51. | GIBBONS Ryan | Dimension Data for Qhubeka | 00:10 | ||
52. | POLNICKÝ Jíří | Elkov - Author Cycling Team | 00:10 | ||
53. | DRINOVEC Matej | Slovinsko | 00:10 | ||
54. | BAŠKA Erik | BORA - hansgrohe | 00:10 | ||
55. | MARANGONI Alan | Nippo - Vini Fantini | 00:10 | ||
56. | JENKO Robert | Slovinsko | 00:10 | ||
57. | EDMONDSON Alexander | ORICA - Scott | 00:10 | ||
58. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli | 00:10 | ||
59. | ZURLO Federico | UAE Team Emirates | 00:10 | ||
60. | RUMAC Josip | Synergy Baku Cycling Project | 00:10 | ||
61. | ŠALUNOV Jevgenij | Gazprom-RusVelo | 00:10 | ||
62. | FANKHAUSER Clemens | Tirol Cycling Team | 00:10 | ||
63. | KOŠEVOJ Ilja | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:10 | ||
64. | JABRAYILOV Samir | Synergy Baku Cycling Project | 00:10 | ||
65. | PENKO Izidor | ROG - Ljubljana | 00:10 | ||
66. | PELUCCHI Matteo | BORA - hansgrohe | 00:10 | ||
67. | KRIZEK Matthias | Tirol Cycling Team | 00:10 | ||
68. | SALVADOR Enrico | Tirol Cycling Team | 00:10 | ||
69. | GAUGL Florian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:10 | ||
70. | BELLETTI Manuel | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:10 | ||
71. | ČERNÝ Josef | Elkov - Author Cycling Team | 00:10 | ||
72. | KUKRLE Michael | Elkov - Author Cycling Team | 00:10 | ||
73. | SANTAROMITA Ivan | Nippo - Vini Fantini | 00:10 | ||
74. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli | 00:10 | ||
75. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 00:10 | ||
76. | KISERLOVSKI Emanuel | Meridiana Kamen Team | 00:10 | ||
77. | MUCELLI Davide | Meridiana Kamen Team | 00:10 | ||
78. | HUŇAL Martin | Elkov - Author Cycling Team | 00:10 | ||
79. | BUSATO Matteo | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:10 | ||
80. | BRUTT Pavel | Gazprom-RusVelo | 00:10 | ||
81. | OVEČKIN Artem | Gazprom-RusVelo | 00:10 | ||
82. | PRAH Aljaz | ROG - Ljubljana | 00:10 | ||
83. | REPSE Uros | Meridiana Kamen Team | 00:10 | ||
84. | BOZIČ Borut | Bahrain Merida Pro Team | 00:10 | ||
85. | BISOLTI Alessandro | Nippo - Vini Fantini | 00:10 | ||
86. | PERNSTEINER Hermann | Amplatz - BMC | 00:10 | ||
87. | BAJČ Andi | Amplatz - BMC | 00:10 | ||
88. | PER David | Bahrain Merida Pro Team | 00:10 | ||
89. | ČANECKÝ Marek | Amplatz - BMC | 00:10 | ||
90. | POZZATO Filippo | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:10 | ||
91. | PACIONI Luca | Androni Giocattoli | 00:10 | ||
92. | GANNA Filippo | UAE Team Emirates | 00:10 | ||
93. | JUUL-JENSEN Christopher | ORICA - Scott | 00:10 | ||
94. | LOGAR Tadej | Slovinsko | 00:10 | ||
95. | PAVLIC Marko | Slovinsko | 00:10 | ||
96. | ILIASOV Ismail | Synergy Baku Cycling Project | 00:10 | ||
97. | GROŠELJ Matic | ROG - Ljubljana | 00:10 | ||
98. | VENDRAME Andrea | Androni Giocattoli | 00:10 | ||
99. | CATTANEO Mattia | Androni Giocattoli | 00:10 | ||
100. | PRIMOZIC Jaka | Slovinsko | 00:10 | ||
101. | EICHINGER Daniel | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:10 | ||
102. | GAFFURINI Nicola | Sangemini - MG.Kvis | 00:10 | ||
103. | VISCONTI Gianfranco | Meridiana Kamen Team | 00:10 | ||
104. | BENFATTO Marco | Androni Giocattoli | 00:10 | ||
105. | RABOTTINI Matteo | Meridiana Kamen Team | 00:10 | ||
106. | BERNARDINI Simone | Sangemini - MG.Kvis | 00:10 | ||
107. | PER Gorazd | Adria Mobil | 00:10 | ||
108. | SCHÖNBERGER Sebastian | Tirol Cycling Team | 00:10 | ||
109. | MÜHLBERGER Gregor | BORA - hansgrohe | 00:10 | ||
110. | KUEN Maximilian | Tirol Cycling Team | 00:10 | ||
111. | PELIKÁN János | Amplatz - BMC | 00:10 | ||
112. | NDAYISENGA Valens | Tirol Cycling Team | 00:10 | ||
113. | DRAPERI Matteo | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:10 | ||
114. | GRAF Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:10 | ||
115. | DE MARCHI Mattia | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:10 | ||
116. | DOCKER Mitchell | ORICA - Scott | 00:10 | ||
117. | SBARAGLI Kristian | Dimension Data for Qhubeka | 00:10 | ||
118. | VOROBJEV Anton | Gazprom-RusVelo | 00:10 | ||
119. | GROSELJ Ziga | Adria Mobil | 00:10 | ||
120. | GOLCER Jure | Adria Mobil | 00:10 | ||
121. | GAZVODA Gregor | Adria Mobil | 00:10 | ||
122. | VAN RENSBURG Jacques | Dimension Data for Qhubeka | 00:10 | ||
123. | ORRICO Davide | Sangemini - MG.Kvis | 00:10 | ||
124. | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | 00:25 | ||
125. | MUGERLI Matej | Amplatz - BMC | 00:25 | ||
126. | JABUKA David | Meridiana Kamen Team | 00:38 | ||
127. | HEPBURN Michael | ORICA - Scott | 00:38 | ||
128. | FRANKOVIC Mateo | Meridiana Kamen Team | 00:38 | ||
129. | TUFT Svein | ORICA - Scott | 00:38 | ||
130. | MALTAR Bruno | Meridiana Kamen Team | 00:38 | ||
131. | BOŽIČ Jon | Adria Mobil | 05:25 | ||
132. | ALIZADA Elgun | Synergy Baku Cycling Project | 05:26 | ||
133. | GAHRAMANLI Kanan | Synergy Baku Cycling Project | 05:35 | ||
134. | FIDLER Gerd | Amplatz - BMC | 05:35 | ||
135. | OBAL Primoz | Slovinsko | 05:38 | ||
136. | SALVIETTI Niccolò | Sangemini - MG.Kvis | 05:40 | ||
137. | UCHIMA Kohei | Nippo - Vini Fantini | 05:48 | ||
138. | EISEL Bernhard | Dimension Data for Qhubeka | 05:54 | ||
139. | MIKAYILZADE Musa | Synergy Baku Cycling Project | 06:08 | ||
140. | TROSINO Mirko | Wilier Triestina - Selle Italia | 07:33 | ||
141. | ASANOV Enver | Synergy Baku Cycling Project | 07:33 | ||
142. | FRIEDL Nils | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 07:33 | ||
143. | WALZEL Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 07:33 | ||
144. | HAAS Nathan | Dimension Data for Qhubeka | 07:33 | ||
145. | INSAUSTI Jon Ander | Bahrain Merida Pro Team | 07:33 | ||
146. | SARAMOTINS Aleksejs | BORA - hansgrohe | 08:05 | ||
147. | KLUGE Roger | ORICA - Scott | 08:05 |
2. | 16.6. | Ľubľana > Ľubľana | 170 km | Mežgec |
profil etapy (© tourofslovenia.si) |
Druhá etapa takisto sadla najrýchlejším pretekárom, v hlavnom meste krajiny bola opäť pripravená koncovka pre hromadný špurt pelotónu. V balíku to dobre vedeli celky Bora, Bahrajn, Orica a Dimension Data, ktoré si opäť podelili služby pri kontrole utečencov. Na čele pretekov najdlhšie zostali Santaromita (Nippo-Vini Fantini), Per (Adria Mobil), Salvador (Tirol) a Bucháček (Elkov-Author), ktorí boli eliminovaní pätnásť kilometrov pred cieľom.
V závere sa spustil na trati veľký lejak a v Ľubľane sa finišovalo na klzkom a nebezpečnom povrchu. A mokré cesty skutočne poznačili hromadný hromadný dojazd, keď viacerí jazdci spadli a balík sa rozdelil pred cieľom. Túto situáciu najlepšie zvládol Luka Mežgec z Oricy, ktorý vylepšil svoje včerajšie tretie miesto, a pre domáceho cyklistu je to prvý triumf v ročníku. A zároveň sa dostal na vedúcu priečku v klasifikácii. Za ním preťali pásku Roberto Ferrari a Mark Renshaw, pričom viacero rýchlych jazdcov muselo byť v cieli veľmi sklamaných. Finále zlvádla aj dvojica českých jazdcov, Alois Kaňkovský a Jiří Polnickí skončili hneď za stupňami víťazov.
Výsledky | ||||||||
1. | MEZGEC Luka | ORICA - Scott | 3:50:51 | 14 | ||||
2. | FERRARI Roberto | UAE Team Emirates | 00:00 | 5 | ||||
3. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | 3 | ||||
4. | KAŇKOVSKÝ Alois | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | |||||
5. | POLNICKÝ Jíří | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | |||||
6. | PALINI Andrea | Androni Giocattoli | 00:00 | |||||
7. | COLBRELLI Sonny | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | |||||
8. | CANOLA Marco | Nippo - Vini Fantini | 00:00 | |||||
9. | KOROŠEC Rok | Amplatz - BMC | 00:00 | |||||
10. | GIBBONS Ryan | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 |
102. | BAŠKA Erik | BORA - hansgrohe | 03:42 | ||
113. | ČANECKÝ Marek | Amplatz - BMC | 03:42 |
11. | POGACAR Tadej | ROG - Ljubljana | 00:00 | ||
12. | ZURLO Federico | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
13. | KUEN Maximilian | Tirol Cycling Team | 00:00 | ||
14. | GOLCER Jure | Adria Mobil | 00:00 | ||
15. | MAJKA Rafal | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
16. | PORSEV Alexander | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
17. | POLANČ Jan | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
18. | SCHÖNBERGER Sebastian | Tirol Cycling Team | 00:00 | ||
19. | TOTÓ Paolo | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | ||
20. | KUSZTOR Peter | Amplatz - BMC | 00:00 | ||
21. | NOVAK Domen | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
22. | PERNSTEINER Hermann | Amplatz - BMC | 00:00 | ||
23. | PENKO Izidor | ROG - Ljubljana | 00:00 | ||
24. | JUUL-JENSEN Christopher | ORICA - Scott | 00:00 | ||
25. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 00:00 | ||
26. | GAZZARA Michele | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | ||
27. | RAVASI Edward | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
28. | CIESLIK Pawel | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
29. | CUNEGO Damiano | Nippo - Vini Fantini | 00:00 | ||
30. | RUMAC Josip | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
31. | COTAR Luka | Slovinsko | 00:00 | ||
32. | VISCONTI Giovanni | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
33. | BAGIOLI Nicola | Nippo - Vini Fantini | 00:00 | ||
34. | BELLETTI Manuel | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:00 | ||
35. | FANKHAUSER Clemens | Tirol Cycling Team | 00:00 | ||
36. | DE MARCHI Mattia | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:00 | ||
37. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
38. | GROSELJ Ziga | Adria Mobil | 00:00 | ||
39. | GAZVODA Gregor | Adria Mobil | 00:00 | ||
40. | BONGIORNO Francesco | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | ||
41. | CATTANEO Mattia | Androni Giocattoli | 00:00 | ||
42. | SALVADOR Enrico | Tirol Cycling Team | 00:00 | ||
43. | ČERNÝ Josef | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
44. | FINKST Tilen | ROG - Ljubljana | 00:00 | ||
45. | MARTINEZ Daniel Felipe | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:00 | ||
46. | DRINOVEC Matej | Slovinsko | 00:00 | ||
47. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 00:00 | ||
48. | DRAPERI Matteo | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:00 | ||
49. | GAFFURINI Nicola | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | ||
50. | BUCHÁČEK Tomáš | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
51. | HAČECKÝ Vojtech | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
52. | TROIA Oliviero | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
53. | EDMONDSON Alexander | ORICA - Scott | 00:00 | ||
54. | OVEČKIN Artem | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
55. | SANTAROMITA Ivan | Nippo - Vini Fantini | 00:00 | ||
56. | PACIONI Luca | Androni Giocattoli | 00:00 | ||
57. | BISOLTI Alessandro | Nippo - Vini Fantini | 00:00 | ||
58. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
59. | HEPBURN Michael | ORICA - Scott | 01:15 | ||
60. | DOCKER Mitchell | ORICA - Scott | 01:15 | ||
61. | JERMAN Ziga | ROG - Ljubljana | 00:00 | ||
62. | BENFATTO Marco | Androni Giocattoli | 01:19 | ||
63. | EISEL Bernhard | Dimension Data for Qhubeka | 01:19 | ||
64. | KUKRLE Michael | Elkov - Author Cycling Team | 01:32 | ||
65. | SCARTEZZINI Michele | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | ||
66. | BERNARDINI Simone | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | ||
67. | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
68. | HAIG Jack | ORICA - Scott | 00:00 | ||
69. | VOROBJEV Anton | Gazprom-RusVelo | 01:32 | ||
70. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli | 02:21 | ||
71. | TROSINO Mirko | Wilier Triestina - Selle Italia | 02:21 | ||
72. | KRIZEK Matthias | Tirol Cycling Team | 02:21 | ||
73. | GANNA Filippo | UAE Team Emirates | 02:23 | ||
74. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
75. | TUFT Svein | ORICA - Scott | 02:45 | ||
76. | SBARAGLI Kristian | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
77. | BALLERINI Davide | Androni Giocattoli | 00:00 | ||
78. | BENNETT Sam | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
79. | MARANGONI Alan | Nippo - Vini Fantini | 03:10 | ||
80. | PER David | Bahrain Merida Pro Team | 03:14 | ||
81. | PER Gorazd | Adria Mobil | 03:14 | ||
82. | RAJOVIC Dušan | Adria Mobil | 00:00 | ||
83. | MÜHLBERGER Gregor | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
84. | JABUKA David | Meridiana Kamen Team | 03:14 | ||
85. | GAHRAMANLI Kanan | Synergy Baku Cycling Project | 03:14 | ||
86. | WALZEL Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 03:14 | ||
87. | MIKAYILZADE Musa | Synergy Baku Cycling Project | 03:14 | ||
88. | SELIG Rüdiger | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
89. | PÖSTLBERGER Lukas | BORA - hansgrohe | 03:34 | ||
90. | GAMPER Patrick | Tirol Cycling Team | 03:42 | ||
91. | GROŠELJ Matic | ROG - Ljubljana | 03:42 | ||
92. | PAULUS Dennis | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 03:42 | ||
93. | PRIMOZIC Jaka | Slovinsko | 03:42 | ||
94. | GAUGL Florian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 03:42 | ||
95. | EICHINGER Daniel | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 03:42 | ||
96. | RABOTTINI Matteo | Meridiana Kamen Team | 03:42 | ||
97. | GRAF Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 03:42 | ||
98. | OBAL Primoz | Slovinsko | 03:42 | ||
99. | FRANKOVIC Mateo | Meridiana Kamen Team | 03:42 | ||
100. | HUŇAL Martin | Elkov - Author Cycling Team | 03:42 | ||
101. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 03:42 | ||
102. | BAŠKA Erik | BORA - hansgrohe | 03:42 | ||
103. | NDAYISENGA Valens | Tirol Cycling Team | 03:42 | ||
104. | PELUCCHI Matteo | BORA - hansgrohe | 03:42 | ||
105. | SARAMOTINS Aleksejs | BORA - hansgrohe | 03:42 | ||
106. | BAJČ Andi | Amplatz - BMC | 03:42 | ||
107. | INSAUSTI Jon Ander | Bahrain Merida Pro Team | 03:42 | ||
108. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli | 03:42 | ||
109. | SALVIETTI Niccolò | Sangemini - MG.Kvis | 03:42 | ||
110. | BRUTT Pavel | Gazprom-RusVelo | 03:42 | ||
111. | KOŠEVOJ Ilja | Wilier Triestina - Selle Italia | 03:42 | ||
112. | POZZATO Filippo | Wilier Triestina - Selle Italia | 03:42 | ||
113. | ČANECKÝ Marek | Amplatz - BMC | 03:42 | ||
114. | MARECZKO Jakub | Wilier Triestina - Selle Italia | 03:42 | ||
115. | JENKO Robert | Slovinsko | 00:00 | ||
116. | LOGAR Tadej | Slovinsko | 03:42 | ||
117. | ROVNY Ivan | Gazprom-RusVelo | 03:53 | ||
118. | HAAS Nathan | Dimension Data for Qhubeka | 03:53 | ||
119. | FORTIN Filippo | Tirol Cycling Team | 03:53 | ||
120. | KLUGE Roger | ORICA - Scott | 03:53 | ||
121. | ŠALUNOV Jevgenij | Gazprom-RusVelo | 04:00 | ||
122. | PIBERNIK Luka | Bahrain Merida Pro Team | 04:03 | ||
123. | BOZIČ Borut | Bahrain Merida Pro Team | 04:05 | ||
124. | ASANOV Enver | Synergy Baku Cycling Project | 04:05 | ||
125. | PELIKÁN János | Amplatz - BMC | 04:05 | ||
126. | ILIASOV Ismail | Synergy Baku Cycling Project | 04:05 | ||
127. | BUSATO Matteo | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:00 | ||
128. | FILOSI Iuri | Nippo - Vini Fantini | 04:58 | ||
129. | VISCONTI Gianfranco | Meridiana Kamen Team | 06:08 | ||
130. | FIDLER Gerd | Amplatz - BMC | 06:08 | ||
131. | FRIEDL Nils | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 06:08 | ||
132. | PRAH Aljaz | ROG - Ljubljana | 06:08 | ||
133. | RUČIGAJ Žiga | ROG - Ljubljana | 06:08 | ||
134. | REPSE Uros | Meridiana Kamen Team | 06:08 | ||
135. | PAVLIC Marko | Slovinsko | 06:08 | ||
136. | BOŽIČ Jon | Adria Mobil | 06:08 | ||
137. | UCHIMA Kohei | Nippo - Vini Fantini | 06:08 | ||
138. | JABRAYILOV Samir | Synergy Baku Cycling Project | 06:08 | ||
139. | KISERLOVSKI Emanuel | Meridiana Kamen Team | 06:08 | ||
140. | VENDRAME Andrea | Androni Giocattoli | 06:08 | ||
141. | MUGERLI Matej | Amplatz - BMC | 06:15 | ||
142. | MUCELLI Davide | Meridiana Kamen Team | 06:15 | ||
143. | ALIZADA Elgun | Synergy Baku Cycling Project | 06:15 | ||
DNS | VAN RENSBURG Jacques | Dimension Data for Qhubeka | neštart. | ||
DNS | ORRICO Davide | Sangemini - MG.Kvis | neštart. | ||
OTL | SIVTSOV Konstantin | Bahrain Merida Pro Team | - | ||
OTL | MALTAR Bruno | Meridiana Kamen Team | - |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | MEZGEC Luka | ORICA - Scott | 7:40:23 | 3 | ||||
2. | BENNETT Sam | BORA - hansgrohe | 00:04 | |||||
3. | FERRARI Roberto | UAE Team Emirates | 00:08 | |||||
4. | COLBRELLI Sonny | Bahrain Merida Pro Team | 00:08 | |||||
5. | JERMAN Ziga | ROG - Ljubljana | 00:08 | |||||
6. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 00:10 | |||||
7. | BUCHÁČEK Tomáš | Elkov - Author Cycling Team | 00:10 | |||||
8. | BAGIOLI Nicola | Nippo - Vini Fantini | 00:11 | |||||
9. | SANTAROMITA Ivan | Nippo - Vini Fantini | 00:13 | |||||
10. | CANOLA Marco | Nippo - Vini Fantini | 00:14 |
89. | BAŠKA Erik | BORA - hansgrohe | 03:56 | ||
103. | ČANECKÝ Marek | Amplatz - BMC | 03:56 |
11. | PALINI Andrea | Androni Giocattoli | 00:14 | ||
12. | KOROŠEC Rok | Amplatz - BMC | 00:14 | ||
13. | KAŇKOVSKÝ Alois | Elkov - Author Cycling Team | 00:14 | ||
14. | MAJKA Rafal | BORA - hansgrohe | 00:14 | ||
15. | POLANČ Jan | UAE Team Emirates | 00:14 | ||
16. | POGACAR Tadej | ROG - Ljubljana | 00:14 | ||
17. | TOTÓ Paolo | Sangemini - MG.Kvis | 00:14 | ||
18. | PORSEV Alexander | Gazprom-RusVelo | 00:14 | ||
19. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 00:14 | ||
20. | POLNICKÝ Jíří | Elkov - Author Cycling Team | 00:14 | ||
21. | NOVAK Domen | Bahrain Merida Pro Team | 00:14 | ||
22. | GIBBONS Ryan | Dimension Data for Qhubeka | 00:14 | ||
23. | KUSZTOR Peter | Amplatz - BMC | 00:14 | ||
24. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 00:14 | ||
25. | VISCONTI Giovanni | Bahrain Merida Pro Team | 00:14 | ||
26. | CIESLIK Pawel | Elkov - Author Cycling Team | 00:14 | ||
27. | ZURLO Federico | UAE Team Emirates | 00:14 | ||
28. | RAVASI Edward | UAE Team Emirates | 00:14 | ||
29. | FINKST Tilen | ROG - Ljubljana | 00:14 | ||
30. | GAZZARA Michele | Sangemini - MG.Kvis | 00:14 | ||
31. | BONGIORNO Francesco | Sangemini - MG.Kvis | 00:14 | ||
32. | COTAR Luka | Slovinsko | 00:14 | ||
33. | CUNEGO Damiano | Nippo - Vini Fantini | 00:14 | ||
34. | MARTINEZ Daniel Felipe | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:14 | ||
35. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:14 | ||
36. | TROIA Oliviero | UAE Team Emirates | 00:14 | ||
37. | HAČECKÝ Vojtech | Elkov - Author Cycling Team | 00:14 | ||
38. | HAIG Jack | ORICA - Scott | 00:14 | ||
39. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 00:14 | ||
40. | PENKO Izidor | ROG - Ljubljana | 00:14 | ||
41. | RUMAC Josip | Synergy Baku Cycling Project | 00:14 | ||
42. | RAJOVIC Dušan | Adria Mobil | 00:14 | ||
43. | FANKHAUSER Clemens | Tirol Cycling Team | 00:14 | ||
44. | DRINOVEC Matej | Slovinsko | 00:14 | ||
45. | BELLETTI Manuel | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:14 | ||
46. | SELIG Rüdiger | BORA - hansgrohe | 00:14 | ||
47. | EDMONDSON Alexander | ORICA - Scott | 00:14 | ||
48. | SALVADOR Enrico | Tirol Cycling Team | 00:14 | ||
49. | PERNSTEINER Hermann | Amplatz - BMC | 00:14 | ||
50. | ČERNÝ Josef | Elkov - Author Cycling Team | 00:14 | ||
51. | JUUL-JENSEN Christopher | ORICA - Scott | 00:14 | ||
52. | BALLERINI Davide | Androni Giocattoli | 00:14 | ||
53. | KUEN Maximilian | Tirol Cycling Team | 00:14 | ||
54. | SCHÖNBERGER Sebastian | Tirol Cycling Team | 00:14 | ||
55. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 00:14 | ||
56. | OVEČKIN Artem | Gazprom-RusVelo | 00:14 | ||
57. | CATTANEO Mattia | Androni Giocattoli | 00:14 | ||
58. | BISOLTI Alessandro | Nippo - Vini Fantini | 00:14 | ||
59. | PACIONI Luca | Androni Giocattoli | 00:14 | ||
60. | GAFFURINI Nicola | Sangemini - MG.Kvis | 00:14 | ||
61. | GOLCER Jure | Adria Mobil | 00:14 | ||
62. | DE MARCHI Mattia | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:14 | ||
63. | DRAPERI Matteo | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:14 | ||
64. | GROSELJ Ziga | Adria Mobil | 00:14 | ||
65. | GAZVODA Gregor | Adria Mobil | 00:14 | ||
66. | MÜHLBERGER Gregor | BORA - hansgrohe | 00:14 | ||
67. | SBARAGLI Kristian | Dimension Data for Qhubeka | 00:14 | ||
68. | BUSATO Matteo | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:14 | ||
69. | DOCKER Mitchell | ORICA - Scott | 01:29 | ||
70. | BENFATTO Marco | Androni Giocattoli | 01:33 | ||
71. | SCARTEZZINI Michele | Sangemini - MG.Kvis | 01:46 | ||
72. | KUKRLE Michael | Elkov - Author Cycling Team | 01:46 | ||
73. | BERNARDINI Simone | Sangemini - MG.Kvis | 01:46 | ||
74. | VOROBJEV Anton | Gazprom-RusVelo | 01:46 | ||
75. | HEPBURN Michael | ORICA - Scott | 01:57 | ||
76. | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | 02:01 | ||
77. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli | 02:35 | ||
78. | KRIZEK Matthias | Tirol Cycling Team | 02:35 | ||
79. | GANNA Filippo | UAE Team Emirates | 02:37 | ||
80. | MARANGONI Alan | Nippo - Vini Fantini | 03:24 | ||
81. | PER Gorazd | Adria Mobil | 03:25 | ||
82. | TUFT Svein | ORICA - Scott | 03:27 | ||
83. | PER David | Bahrain Merida Pro Team | 03:28 | ||
84. | PÖSTLBERGER Lukas | BORA - hansgrohe | 03:48 | ||
85. | GAMPER Patrick | Tirol Cycling Team | 03:56 | ||
86. | MARECZKO Jakub | Wilier Triestina - Selle Italia | 03:56 | ||
87. | PAULUS Dennis | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 03:56 | ||
88. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 03:56 | ||
89. | BAŠKA Erik | BORA - hansgrohe | 03:56 | ||
90. | GAUGL Florian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 03:56 | ||
91. | PELUCCHI Matteo | BORA - hansgrohe | 03:56 | ||
92. | JENKO Robert | Slovinsko | 03:56 | ||
93. | KOŠEVOJ Ilja | Wilier Triestina - Selle Italia | 03:56 | ||
94. | HUŇAL Martin | Elkov - Author Cycling Team | 03:56 | ||
95. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli | 03:56 | ||
96. | GROŠELJ Matic | ROG - Ljubljana | 03:56 | ||
97. | BRUTT Pavel | Gazprom-RusVelo | 03:56 | ||
98. | BAJČ Andi | Amplatz - BMC | 03:56 | ||
99. | PRIMOZIC Jaka | Slovinsko | 03:56 | ||
100. | EICHINGER Daniel | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 03:56 | ||
101. | RABOTTINI Matteo | Meridiana Kamen Team | 03:56 | ||
102. | POZZATO Filippo | Wilier Triestina - Selle Italia | 03:56 | ||
103. | ČANECKÝ Marek | Amplatz - BMC | 03:56 | ||
104. | JABUKA David | Meridiana Kamen Team | 03:56 | ||
105. | LOGAR Tadej | Slovinsko | 03:56 | ||
106. | GRAF Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 03:56 | ||
107. | NDAYISENGA Valens | Tirol Cycling Team | 03:56 | ||
108. | FORTIN Filippo | Tirol Cycling Team | 04:07 | ||
109. | ROVNY Ivan | Gazprom-RusVelo | 04:07 | ||
110. | ŠALUNOV Jevgenij | Gazprom-RusVelo | 04:14 | ||
111. | PIBERNIK Luka | Bahrain Merida Pro Team | 04:17 | ||
112. | BOZIČ Borut | Bahrain Merida Pro Team | 04:19 | ||
113. | ILIASOV Ismail | Synergy Baku Cycling Project | 04:19 | ||
114. | PELIKÁN János | Amplatz - BMC | 04:19 | ||
115. | FRANKOVIC Mateo | Meridiana Kamen Team | 04:24 | ||
116. | FILOSI Iuri | Nippo - Vini Fantini | 05:12 | ||
117. | RUČIGAJ Žiga | ROG - Ljubljana | 06:22 | ||
118. | JABRAYILOV Samir | Synergy Baku Cycling Project | 06:22 | ||
119. | KISERLOVSKI Emanuel | Meridiana Kamen Team | 06:22 | ||
120. | PRAH Aljaz | ROG - Ljubljana | 06:22 | ||
121. | REPSE Uros | Meridiana Kamen Team | 06:22 | ||
122. | PAVLIC Marko | Slovinsko | 06:22 | ||
123. | VISCONTI Gianfranco | Meridiana Kamen Team | 06:22 | ||
124. | VENDRAME Andrea | Androni Giocattoli | 06:22 | ||
125. | MUCELLI Davide | Meridiana Kamen Team | 06:29 | ||
126. | MUGERLI Matej | Amplatz - BMC | 06:44 | ||
127. | EISEL Bernhard | Dimension Data for Qhubeka | 07:17 | ||
128. | GAHRAMANLI Kanan | Synergy Baku Cycling Project | 08:53 | ||
129. | OBAL Primoz | Slovinsko | 09:24 | ||
130. | MIKAYILZADE Musa | Synergy Baku Cycling Project | 09:26 | ||
131. | SALVIETTI Niccolò | Sangemini - MG.Kvis | 09:26 | ||
132. | TROSINO Mirko | Wilier Triestina - Selle Italia | 09:58 | ||
133. | WALZEL Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 10:51 | ||
134. | INSAUSTI Jon Ander | Bahrain Merida Pro Team | 11:19 | ||
135. | HAAS Nathan | Dimension Data for Qhubeka | 11:30 | ||
136. | BOŽIČ Jon | Adria Mobil | 11:37 | ||
137. | ASANOV Enver | Synergy Baku Cycling Project | 11:42 | ||
138. | ALIZADA Elgun | Synergy Baku Cycling Project | 11:45 | ||
139. | FIDLER Gerd | Amplatz - BMC | 11:47 | ||
140. | SARAMOTINS Aleksejs | BORA - hansgrohe | 11:51 | ||
141. | UCHIMA Kohei | Nippo - Vini Fantini | 12:00 | ||
142. | KLUGE Roger | ORICA - Scott | 12:02 | ||
143. | FRIEDL Nils | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 13:45 |
Finále etapy |
3. | 17.6. | Celje > Rogla | 168 km | Majka |
profil etapy (© tourofslovenia.si) |
Tretí deň bol rozhodujúci v boji o celkové poradie. Pretekárov čakal náročný štrnásťkilometrový kopec Rogla, ktorý rozbil najlepšiu desiatku celkového poradia na nepoznanie. Ešte pred ním sa v úniku objavili viacerí pretekári, medzi ktorými boli aj dvaja s účasťou na Okolo Slovenska v minulom týždni. Boli to Matej Mugerli z Amplatzu a Michael Kukrle z Elkovu. Bora-Hansgrohe s Bahrajnom-Merida ich dobehli v úvode cieľového výstupu a tam sa šlo odznova.
Pelotón sa veľmi rýchlo roztrhal a ostalo v ňom torzo pretekárov. Dlhšie tam bol ešte Luka Mezgec, ktorý ťahal skupinu pre kolegu Jacka Haiga, no neskôr ho vymenil Gregor Mühlberger. Ten pracoval pre Rafala Majku (Bora) a jedenásť kilometrov pred páskou tam boli s ním už iba Giovanni Visconti (Bahrain Merida), Francesco Bongiorno (MG.Kvis), Mattia Cattaneo (Androni), Jack Haig (Orica) a supertalentovaný Rakúšan Hermann Pernsteiner (Amplatz).
Desať kilometrov pred páskou sa Majka odhodlal k prvému nástupu. Ešte si ho Haig a Visconti dolepili, ale pri pokuse číslo dva už skúsený Talian nie. Haig ale pomôcť nechcel, tak sa borci znova spojili. Toto sa viackrát opakovalo až na vrchol prišla trojica spolu. Najviac síl mal najväčší favorit Rafal Majka, ktorý zdolal Viscontiho a Haiga. Medzi nimi boli v cieli menšie rozostupy a keď sa k tomu pridali bonifikácie, s najväčšou pravdepodobnosťou sa rovnako zajtra postavia vedľa seba na celkovom pódiu. Štvrtý vyšplhal hore Mühlberger. Iba so stratou 36 sekúnd preťal pásku neuveriteľný Slovinec Tadej Pogačar (Rog-Ľubľana), ktorý je ešte len prvý rok medzi mužmi. Hneď za ním bol hore druhý muž Okolo Slovenska Mattia Cattaneo (Androni). Takto to vyzerá aj celkovo.
Erikovi Baškovi ani Marekovi Čaneckému takéto ťažké stúpania pochopiteľne vôbec nesedia, takže dnes mali iné úlohy a záver vypustili. Hlavne Erik mal po včerajšom páde čo robiť, pretože nie je stopercentne v poriadku a má zodretú pravú časť tela.
Rafal Majka v cieli etapy (© BORA-hansgrohe / Stiehl Photography) |
Výsledky | ||||||||
1. | MAJKA Rafal | BORA - hansgrohe | 4:34:08 | 14 | ||||
2. | VISCONTI Giovanni | Bahrain Merida Pro Team | 00:03 | 5 | ||||
3. | HAIG Jack | ORICA - Scott | 00:11 | 3 | ||||
4. | MÜHLBERGER Gregor | BORA - hansgrohe | 00:25 | |||||
5. | POGACAR Tadej | ROG - Ljubljana | 00:36 | |||||
6. | PERNSTEINER Hermann | Amplatz - BMC | 00:38 | |||||
7. | CATTANEO Mattia | Androni Giocattoli | 00:58 | |||||
8. | CIESLIK Pawel | Elkov - Author Cycling Team | 01:03 | |||||
9. | SANTAROMITA Ivan | Nippo - Vini Fantini | 01:05 | |||||
10. | RAVASI Edward | UAE Team Emirates | 01:21 |
117. | ČANECKÝ Marek | Amplatz - BMC | 24:24 | ||
134. | BAŠKA Erik | BORA - hansgrohe | 27:01 |
11. | CUNEGO Damiano | Nippo - Vini Fantini | 01:24 | ||
12. | BONGIORNO Francesco | Sangemini - MG.Kvis | 01:28 | ||
13. | GAZZARA Michele | Sangemini - MG.Kvis | 01:49 | ||
14. | POLANČ Jan | UAE Team Emirates | 02:03 | ||
15. | OVEČKIN Artem | Gazprom-RusVelo | 02:31 | ||
16. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 02:51 | ||
17. | NOVAK Domen | Bahrain Merida Pro Team | 03:06 | ||
18. | KOŠEVOJ Ilja | Wilier Triestina - Selle Italia | 03:10 | ||
19. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 03:12 | ||
20. | FILOSI Iuri | Nippo - Vini Fantini | 03:36 | ||
21. | GAFFURINI Nicola | Sangemini - MG.Kvis | 03:41 | ||
22. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli | 03:42 | ||
23. | PENKO Izidor | ROG - Ljubljana | 04:15 | ||
24. | CANOLA Marco | Nippo - Vini Fantini | 04:30 | ||
25. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli | 04:59 | ||
26. | BUSATO Matteo | Wilier Triestina - Selle Italia | 04:59 | ||
27. | BISOLTI Alessandro | Nippo - Vini Fantini | 04:59 | ||
28. | POLNICKÝ Jíří | Elkov - Author Cycling Team | 04:59 | ||
29. | SCHÖNBERGER Sebastian | Tirol Cycling Team | 05:39 | ||
30. | RUMAC Josip | Synergy Baku Cycling Project | 05:59 | ||
31. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 05:59 | ||
32. | JUUL-JENSEN Christopher | ORICA - Scott | 06:10 | ||
33. | GOLCER Jure | Adria Mobil | 06:16 | ||
34. | TOTÓ Paolo | Sangemini - MG.Kvis | 07:05 | ||
35. | SBARAGLI Kristian | Dimension Data for Qhubeka | 07:38 | ||
36. | FANKHAUSER Clemens | Tirol Cycling Team | 07:38 | ||
37. | PAVLIC Marko | Slovinsko | 07:39 | ||
38. | KISERLOVSKI Emanuel | Meridiana Kamen Team | 07:47 | ||
39. | KUSZTOR Peter | Amplatz - BMC | 08:22 | ||
40. | MARTINEZ Daniel Felipe | Wilier Triestina - Selle Italia | 09:09 | ||
41. | PAULUS Dennis | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 09:56 | ||
42. | MUGERLI Matej | Amplatz - BMC | 11:07 | ||
43. | BRUTT Pavel | Gazprom-RusVelo | 11:41 | ||
44. | ČERNÝ Josef | Elkov - Author Cycling Team | 12:49 | ||
45. | KUKRLE Michael | Elkov - Author Cycling Team | 12:50 | ||
46. | COLBRELLI Sonny | Bahrain Merida Pro Team | 14:00 | ||
47. | MEZGEC Luka | ORICA - Scott | 14:01 | ||
48. | NDAYISENGA Valens | Tirol Cycling Team | 15:27 | ||
49. | POZZATO Filippo | Wilier Triestina - Selle Italia | 16:12 | ||
50. | GROSELJ Ziga | Adria Mobil | 16:12 | ||
51. | RUČIGAJ Žiga | ROG - Ljubljana | 16:12 | ||
52. | BAGIOLI Nicola | Nippo - Vini Fantini | 16:12 | ||
53. | ŠALUNOV Jevgenij | Gazprom-RusVelo | 16:12 | ||
54. | PIBERNIK Luka | Bahrain Merida Pro Team | 16:17 | ||
55. | BOZIČ Borut | Bahrain Merida Pro Team | 16:18 | ||
56. | TUFT Svein | ORICA - Scott | 16:18 | ||
57. | BUCHÁČEK Tomáš | Elkov - Author Cycling Team | 19:55 | ||
58. | GAZVODA Gregor | Adria Mobil | 19:56 | ||
59. | KUEN Maximilian | Tirol Cycling Team | 20:01 | ||
60. | FORTIN Filippo | Tirol Cycling Team | 20:01 | ||
61. | KRIZEK Matthias | Tirol Cycling Team | 20:01 | ||
62. | RABOTTINI Matteo | Meridiana Kamen Team | 20:01 | ||
63. | PER Gorazd | Adria Mobil | 20:01 | ||
64. | PÖSTLBERGER Lukas | BORA - hansgrohe | 20:01 | ||
65. | VENDRAME Andrea | Androni Giocattoli | 20:57 | ||
66. | MUCELLI Davide | Meridiana Kamen Team | 22:49 | ||
67. | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | 24:24 | ||
68. | GAMPER Patrick | Tirol Cycling Team | 24:24 | ||
69. | REPSE Uros | Meridiana Kamen Team | 24:24 | ||
70. | EISEL Bernhard | Dimension Data for Qhubeka | 24:24 | ||
71. | GAHRAMANLI Kanan | Synergy Baku Cycling Project | 24:24 | ||
72. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 24:24 | ||
73. | JABRAYILOV Samir | Synergy Baku Cycling Project | 24:24 | ||
74. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 24:24 | ||
75. | BAJČ Andi | Amplatz - BMC | 24:24 | ||
76. | INSAUSTI Jon Ander | Bahrain Merida Pro Team | 24:24 | ||
77. | SELIG Rüdiger | BORA - hansgrohe | 24:24 | ||
78. | TROSINO Mirko | Wilier Triestina - Selle Italia | 24:24 | ||
79. | WALZEL Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 24:24 | ||
80. | MARECZKO Jakub | Wilier Triestina - Selle Italia | 24:24 | ||
81. | MARANGONI Alan | Nippo - Vini Fantini | 24:24 | ||
82. | TROIA Oliviero | UAE Team Emirates | 24:24 | ||
83. | DRAPERI Matteo | Wilier Triestina - Selle Italia | 24:24 | ||
84. | PER David | Bahrain Merida Pro Team | 24:24 | ||
85. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 24:24 | ||
86. | BALLERINI Davide | Androni Giocattoli | 24:24 | ||
87. | FRIEDL Nils | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 24:24 | ||
88. | JENKO Robert | Slovinsko | 24:24 | ||
89. | PACIONI Luca | Androni Giocattoli | 24:24 | ||
90. | SALVADOR Enrico | Tirol Cycling Team | 24:24 | ||
91. | EICHINGER Daniel | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 24:24 | ||
92. | DRINOVEC Matej | Slovinsko | 24:24 | ||
93. | KOROŠEC Rok | Amplatz - BMC | 24:24 | ||
94. | COTAR Luka | Slovinsko | 24:24 | ||
95. | MIKAYILZADE Musa | Synergy Baku Cycling Project | 24:24 | ||
96. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 24:24 | ||
97. | PRIMOZIC Jaka | Slovinsko | 24:24 | ||
98. | GIBBONS Ryan | Dimension Data for Qhubeka | 24:24 | ||
99. | OBAL Primoz | Slovinsko | 24:24 | ||
100. | FIDLER Gerd | Amplatz - BMC | 24:24 | ||
101. | SARAMOTINS Aleksejs | BORA - hansgrohe | 24:24 | ||
102. | BOŽIČ Jon | Adria Mobil | 24:24 | ||
103. | HAAS Nathan | Dimension Data for Qhubeka | 24:24 | ||
104. | KAŇKOVSKÝ Alois | Elkov - Author Cycling Team | 24:24 | ||
105. | JERMAN Ziga | ROG - Ljubljana | 24:24 | ||
106. | SALVIETTI Niccolò | Sangemini - MG.Kvis | 24:24 | ||
107. | PRAH Aljaz | ROG - Ljubljana | 24:24 | ||
108. | FINKST Tilen | ROG - Ljubljana | 24:24 | ||
109. | PELIKÁN János | Amplatz - BMC | 24:24 | ||
110. | LOGAR Tadej | Slovinsko | 24:24 | ||
111. | ASANOV Enver | Synergy Baku Cycling Project | 24:24 | ||
112. | VISCONTI Gianfranco | Meridiana Kamen Team | 24:24 | ||
113. | DOCKER Mitchell | ORICA - Scott | 24:24 | ||
114. | VOROBJEV Anton | Gazprom-RusVelo | 24:24 | ||
115. | FRANKOVIC Mateo | Meridiana Kamen Team | 24:24 | ||
116. | BENFATTO Marco | Androni Giocattoli | 24:24 | ||
117. | ČANECKÝ Marek | Amplatz - BMC | 24:24 | ||
118. | GROŠELJ Matic | ROG - Ljubljana | 24:24 | ||
119. | RAJOVIC Dušan | Adria Mobil | 24:24 | ||
120. | BELLETTI Manuel | Wilier Triestina - Selle Italia | 24:24 | ||
121. | BENNETT Sam | BORA - hansgrohe | 24:24 | ||
122. | DE MARCHI Mattia | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 24:24 | ||
123. | PALINI Andrea | Androni Giocattoli | 24:24 | ||
124. | PORSEV Alexander | Gazprom-RusVelo | 24:24 | ||
125. | SCARTEZZINI Michele | Sangemini - MG.Kvis | 24:24 | ||
126. | GRAF Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 24:24 | ||
127. | HUŇAL Martin | Elkov - Author Cycling Team | 24:24 | ||
128. | FERRARI Roberto | UAE Team Emirates | 24:24 | ||
129. | ROVNY Ivan | Gazprom-RusVelo | 24:24 | ||
130. | ZURLO Federico | UAE Team Emirates | 24:24 | ||
131. | GANNA Filippo | UAE Team Emirates | 24:24 | ||
132. | UCHIMA Kohei | Nippo - Vini Fantini | 24:24 | ||
133. | HAČECKÝ Vojtech | Elkov - Author Cycling Team | 27:01 | ||
134. | BAŠKA Erik | BORA - hansgrohe | 27:01 | ||
135. | PELUCCHI Matteo | BORA - hansgrohe | 27:01 | ||
136. | HEPBURN Michael | ORICA - Scott | 27:01 | ||
137. | EDMONDSON Alexander | ORICA - Scott | 27:01 | ||
DNS | ALIZADA Elgun | Synergy Baku Cycling Project | neštart. | ||
DNF | BERNARDINI Simone | Sangemini - MG.Kvis | odstúpil | ||
DNF | GAUGL Florian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | odstúpil | ||
DNF | ILIASOV Ismail | Synergy Baku Cycling Project | odstúpil | ||
DNF | JABUKA David | Meridiana Kamen Team | odstúpil | ||
DNF | KLUGE Roger | ORICA - Scott | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | MAJKA Rafal | BORA - hansgrohe | 12:14:35 | 3 | ||||
2. | VISCONTI Giovanni | Bahrain Merida Pro Team | 00:07 | |||||
3. | HAIG Jack | ORICA - Scott | 00:17 | |||||
4. | MÜHLBERGER Gregor | BORA - hansgrohe | 00:35 | |||||
5. | POGACAR Tadej | ROG - Ljubljana | 00:46 | |||||
6. | PERNSTEINER Hermann | Amplatz - BMC | 00:48 | |||||
7. | CATTANEO Mattia | Androni Giocattoli | 01:08 | |||||
8. | CIESLIK Pawel | Elkov - Author Cycling Team | 01:13 | |||||
9. | SANTAROMITA Ivan | Nippo - Vini Fantini | 01:14 | |||||
10. | RAVASI Edward | UAE Team Emirates | 01:31 |
109. | ČANECKÝ Marek | Amplatz - BMC | 28:16 | ||
120. | BAŠKA Erik | BORA - hansgrohe | 30:53 |
11. | CUNEGO Damiano | Nippo - Vini Fantini | 01:34 | ||
12. | BONGIORNO Francesco | Sangemini - MG.Kvis | 01:38 | ||
13. | GAZZARA Michele | Sangemini - MG.Kvis | 01:59 | ||
14. | POLANČ Jan | UAE Team Emirates | 02:13 | ||
15. | OVEČKIN Artem | Gazprom-RusVelo | 02:41 | ||
16. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 03:01 | ||
17. | NOVAK Domen | Bahrain Merida Pro Team | 03:16 | ||
18. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 03:22 | ||
19. | GAFFURINI Nicola | Sangemini - MG.Kvis | 03:51 | ||
20. | PENKO Izidor | ROG - Ljubljana | 04:25 | ||
21. | CANOLA Marco | Nippo - Vini Fantini | 04:40 | ||
22. | POLNICKÝ Jíří | Elkov - Author Cycling Team | 05:09 | ||
23. | BISOLTI Alessandro | Nippo - Vini Fantini | 05:09 | ||
24. | BUSATO Matteo | Wilier Triestina - Selle Italia | 05:09 | ||
25. | SCHÖNBERGER Sebastian | Tirol Cycling Team | 05:49 | ||
26. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 06:09 | ||
27. | RUMAC Josip | Synergy Baku Cycling Project | 06:09 | ||
28. | JUUL-JENSEN Christopher | ORICA - Scott | 06:20 | ||
29. | GOLCER Jure | Adria Mobil | 06:26 | ||
30. | KOŠEVOJ Ilja | Wilier Triestina - Selle Italia | 07:02 | ||
31. | TOTÓ Paolo | Sangemini - MG.Kvis | 07:15 | ||
32. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli | 07:30 | ||
33. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli | 07:34 | ||
34. | FANKHAUSER Clemens | Tirol Cycling Team | 07:48 | ||
35. | SBARAGLI Kristian | Dimension Data for Qhubeka | 07:48 | ||
36. | KUSZTOR Peter | Amplatz - BMC | 08:32 | ||
37. | FILOSI Iuri | Nippo - Vini Fantini | 08:44 | ||
38. | MARTINEZ Daniel Felipe | Wilier Triestina - Selle Italia | 09:19 | ||
39. | ČERNÝ Josef | Elkov - Author Cycling Team | 12:57 | ||
40. | PAULUS Dennis | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 13:48 | ||
41. | MEZGEC Luka | ORICA - Scott | 13:57 | ||
42. | PAVLIC Marko | Slovinsko | 13:57 | ||
43. | COLBRELLI Sonny | Bahrain Merida Pro Team | 14:01 | ||
44. | KISERLOVSKI Emanuel | Meridiana Kamen Team | 14:05 | ||
45. | KUKRLE Michael | Elkov - Author Cycling Team | 14:31 | ||
46. | BRUTT Pavel | Gazprom-RusVelo | 15:33 | ||
47. | BAGIOLI Nicola | Nippo - Vini Fantini | 16:19 | ||
48. | GROSELJ Ziga | Adria Mobil | 16:19 | ||
49. | MUGERLI Matej | Amplatz - BMC | 17:45 | ||
50. | NDAYISENGA Valens | Tirol Cycling Team | 19:19 | ||
51. | TUFT Svein | ORICA - Scott | 19:41 | ||
52. | BUCHÁČEK Tomáš | Elkov - Author Cycling Team | 20:01 | ||
53. | POZZATO Filippo | Wilier Triestina - Selle Italia | 20:04 | ||
54. | GAZVODA Gregor | Adria Mobil | 20:06 | ||
55. | KUEN Maximilian | Tirol Cycling Team | 20:11 | ||
56. | ŠALUNOV Jevgenij | Gazprom-RusVelo | 20:22 | ||
57. | PIBERNIK Luka | Bahrain Merida Pro Team | 20:30 | ||
58. | BOZIČ Borut | Bahrain Merida Pro Team | 20:33 | ||
59. | RUČIGAJ Žiga | ROG - Ljubljana | 22:30 | ||
60. | KRIZEK Matthias | Tirol Cycling Team | 22:32 | ||
61. | PER Gorazd | Adria Mobil | 23:22 | ||
62. | PÖSTLBERGER Lukas | BORA - hansgrohe | 23:45 | ||
63. | RABOTTINI Matteo | Meridiana Kamen Team | 23:53 | ||
64. | FORTIN Filippo | Tirol Cycling Team | 24:04 | ||
65. | BENNETT Sam | BORA - hansgrohe | 24:24 | ||
66. | FERRARI Roberto | UAE Team Emirates | 24:28 | ||
67. | JERMAN Ziga | ROG - Ljubljana | 24:28 | ||
68. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 24:30 | ||
69. | BELLETTI Manuel | Wilier Triestina - Selle Italia | 24:33 | ||
70. | KOROŠEC Rok | Amplatz - BMC | 24:34 | ||
71. | KAŇKOVSKÝ Alois | Elkov - Author Cycling Team | 24:34 | ||
72. | PALINI Andrea | Androni Giocattoli | 24:34 | ||
73. | GIBBONS Ryan | Dimension Data for Qhubeka | 24:34 | ||
74. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 24:34 | ||
75. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 24:34 | ||
76. | TROIA Oliviero | UAE Team Emirates | 24:34 | ||
77. | PORSEV Alexander | Gazprom-RusVelo | 24:34 | ||
78. | COTAR Luka | Slovinsko | 24:34 | ||
79. | FINKST Tilen | ROG - Ljubljana | 24:34 | ||
80. | SELIG Rüdiger | BORA - hansgrohe | 24:34 | ||
81. | DRINOVEC Matej | Slovinsko | 24:34 | ||
82. | SALVADOR Enrico | Tirol Cycling Team | 24:34 | ||
83. | ZURLO Federico | UAE Team Emirates | 24:34 | ||
84. | BALLERINI Davide | Androni Giocattoli | 24:34 | ||
85. | RAJOVIC Dušan | Adria Mobil | 24:34 | ||
86. | PACIONI Luca | Androni Giocattoli | 24:34 | ||
87. | DRAPERI Matteo | Wilier Triestina - Selle Italia | 24:34 | ||
88. | DE MARCHI Mattia | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 24:34 | ||
89. | DOCKER Mitchell | ORICA - Scott | 25:49 | ||
90. | BENFATTO Marco | Androni Giocattoli | 25:53 | ||
91. | SCARTEZZINI Michele | Sangemini - MG.Kvis | 26:06 | ||
92. | VOROBJEV Anton | Gazprom-RusVelo | 26:06 | ||
93. | GANNA Filippo | UAE Team Emirates | 26:57 | ||
94. | HAČECKÝ Vojtech | Elkov - Author Cycling Team | 27:11 | ||
95. | EDMONDSON Alexander | ORICA - Scott | 27:11 | ||
96. | VENDRAME Andrea | Androni Giocattoli | 27:15 | ||
97. | MARANGONI Alan | Nippo - Vini Fantini | 27:44 | ||
98. | PER David | Bahrain Merida Pro Team | 27:48 | ||
99. | GRAF Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 28:14 | ||
100. | GAMPER Patrick | Tirol Cycling Team | 28:16 | ||
101. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 28:16 | ||
102. | MARECZKO Jakub | Wilier Triestina - Selle Italia | 28:16 | ||
103. | JENKO Robert | Slovinsko | 28:16 | ||
104. | BAJČ Andi | Amplatz - BMC | 28:16 | ||
105. | EICHINGER Daniel | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 28:16 | ||
106. | PRIMOZIC Jaka | Slovinsko | 28:16 | ||
107. | HUŇAL Martin | Elkov - Author Cycling Team | 28:16 | ||
108. | GROŠELJ Matic | ROG - Ljubljana | 28:16 | ||
109. | ČANECKÝ Marek | Amplatz - BMC | 28:16 | ||
110. | LOGAR Tadej | Slovinsko | 28:16 | ||
111. | ROVNY Ivan | Gazprom-RusVelo | 28:27 | ||
112. | PELIKÁN János | Amplatz - BMC | 28:39 | ||
113. | FRANKOVIC Mateo | Meridiana Kamen Team | 28:44 | ||
114. | HEPBURN Michael | ORICA - Scott | 28:54 | ||
115. | MUCELLI Davide | Meridiana Kamen Team | 29:14 | ||
116. | JABRAYILOV Samir | Synergy Baku Cycling Project | 30:39 | ||
117. | REPSE Uros | Meridiana Kamen Team | 30:42 | ||
118. | PRAH Aljaz | ROG - Ljubljana | 30:42 | ||
119. | VISCONTI Gianfranco | Meridiana Kamen Team | 30:42 | ||
120. | BAŠKA Erik | BORA - hansgrohe | 30:53 | ||
121. | PELUCCHI Matteo | BORA - hansgrohe | 30:53 | ||
122. | EISEL Bernhard | Dimension Data for Qhubeka | 31:37 | ||
123. | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | 32:21 | ||
124. | GAHRAMANLI Kanan | Synergy Baku Cycling Project | 33:13 | ||
125. | OBAL Primoz | Slovinsko | 33:44 | ||
126. | MIKAYILZADE Musa | Synergy Baku Cycling Project | 33:46 | ||
127. | SALVIETTI Niccolò | Sangemini - MG.Kvis | 33:46 | ||
128. | TROSINO Mirko | Wilier Triestina - Selle Italia | 34:18 | ||
129. | WALZEL Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 35:11 | ||
130. | INSAUSTI Jon Ander | Bahrain Merida Pro Team | 35:39 | ||
131. | HAAS Nathan | Dimension Data for Qhubeka | 35:49 | ||
132. | BOŽIČ Jon | Adria Mobil | 35:57 | ||
133. | ASANOV Enver | Synergy Baku Cycling Project | 36:02 | ||
134. | FIDLER Gerd | Amplatz - BMC | 36:07 | ||
135. | SARAMOTINS Aleksejs | BORA - hansgrohe | 36:11 | ||
136. | UCHIMA Kohei | Nippo - Vini Fantini | 36:20 | ||
137. | FRIEDL Nils | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 38:05 |
4. | 18.6. | Rogaška Slatina > Novo Mesto | 160 km | Bennett |
profil etapy (© tourofslovenia.si) |
Na konci pretekov sa nachádzala už len jednoduchá etapa, v ktorej sa opäť šprintovalo, najrýchlejší pretekári mali pred sebou ďalší mestský finiš. V úniku sa ukázalo šesť jazdcov, ale Schönberger (Tirol), Visconti (Meridiana), Polnický (Elkov), Martinez (Wilier), Ballerini (Androni) a Primožič (Repre Slovinska) rýchlo pochopili, že na trati budú dominovať šprintérske celky, ktoré mali celý čas situáciu pod kontrolou. Dimension Data, Orica, Bahrajn a Bora si všetko zariadili tak, že desať kilometrov pred páskou boli chytení všetci utečenci. Veľkú časť etapy odjazdil na čele balíka aj Erik Baška, ktorý dnes plnil takéto tímové povinnosti.
Tretí hromadný špurt na tomto podujatí tentoraz prebehol bez komplikácii a druhý triumf vybojoval Sam Bennet, ktorý si poradil s Markom Cavendishom. Tesne pred páskou sa pelotón poriadne natiahol, ale obidvaja šprintéri si udržali potrebnú pozíciu, a na miernom stúpaní bol najrýchlejší írsky jazdec. Do koncovky sa konečne zapojil aj Mark Cavendish, ale bolo vidno, že sa len dostáva do formy. Tretiu priečku vybojoval Sonny Colbrelli.
Celkovým víťazom pretekov sa stal Rafal Majka a jeho tím Bora - Hansgrohe musí byť maximálne spokojný s tým, aké výsledky tu dosiahli. Okrem žltého dresu vybojovali aj tri etapové triumfy. Erik Baška dnes finišoval na konci štartového poľa, Marek Čanecký prišiel do cieľa v balíku.
Výsledky | ||||||||
1. | BENNETT Sam | BORA - hansgrohe | 3:41:48 | 14 | ||||
2. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | 5 | ||||
3. | COLBRELLI Sonny | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | 3 | ||||
4. | MARECZKO Jakub | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:00 | |||||
5. | FERRARI Roberto | UAE Team Emirates | 00:00 | |||||
6. | PALINI Andrea | Androni Giocattoli | 00:00 | |||||
7. | MEZGEC Luka | ORICA - Scott | 00:00 | |||||
8. | KOROŠEC Rok | Amplatz - BMC | 00:00 | |||||
9. | CANOLA Marco | Nippo - Vini Fantini | 00:00 | |||||
10. | JERMAN Ziga | ROG - Ljubljana | 00:00 |
81. | ČANECKÝ Marek | Amplatz - BMC | 00:00 | ||
133. | BAŠKA Erik | BORA - hansgrohe | 04:09 |
11. | TROIA Oliviero | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
12. | TOTÓ Paolo | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | ||
13. | PELUCCHI Matteo | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
14. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 00:00 | ||
15. | SELIG Rüdiger | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
16. | GAMPER Patrick | Tirol Cycling Team | 00:00 | ||
17. | MAJKA Rafal | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
18. | HAIG Jack | ORICA - Scott | 00:00 | ||
19. | KAŇKOVSKÝ Alois | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
20. | RAJOVIC Dušan | Adria Mobil | 00:00 | ||
21. | PORSEV Alexander | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
22. | SCARTEZZINI Michele | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | ||
23. | MÜHLBERGER Gregor | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
24. | CIESLIK Pawel | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
25. | KUSZTOR Peter | Amplatz - BMC | 00:00 | ||
26. | POGACAR Tadej | ROG - Ljubljana | 00:00 | ||
27. | POLANČ Jan | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
28. | COTAR Luka | Slovinsko | 00:00 | ||
29. | PÖSTLBERGER Lukas | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
30. | ZURLO Federico | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
31. | FRANKOVIC Mateo | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
32. | KUEN Maximilian | Tirol Cycling Team | 00:00 | ||
33. | RAVASI Edward | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
34. | VISCONTI Giovanni | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
35. | RUČIGAJ Žiga | ROG - Ljubljana | 00:00 | ||
36. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:00 | ||
37. | PERNSTEINER Hermann | Amplatz - BMC | 00:00 | ||
38. | FANKHAUSER Clemens | Tirol Cycling Team | 00:00 | ||
39. | RUMAC Josip | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
40. | JABRAYILOV Samir | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
41. | ČERNÝ Josef | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
42. | DRINOVEC Matej | Slovinsko | 00:00 | ||
43. | PIBERNIK Luka | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
44. | BRUTT Pavel | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
45. | SCHÖNBERGER Sebastian | Tirol Cycling Team | 00:00 | ||
46. | GAFFURINI Nicola | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | ||
47. | BONGIORNO Francesco | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | ||
48. | PER Gorazd | Adria Mobil | 00:00 | ||
49. | SALVIETTI Niccolò | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | ||
50. | SANTAROMITA Ivan | Nippo - Vini Fantini | 00:00 | ||
51. | EDMONDSON Alexander | ORICA - Scott | 00:00 | ||
52. | FINKST Tilen | ROG - Ljubljana | 00:00 | ||
53. | GOLCER Jure | Adria Mobil | 00:00 | ||
54. | GAZZARA Michele | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | ||
55. | OVEČKIN Artem | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
56. | SBARAGLI Kristian | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
57. | MUGERLI Matej | Amplatz - BMC | 00:00 | ||
58. | JENKO Robert | Slovinsko | 00:00 | ||
59. | BOZIČ Borut | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
60. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 00:00 | ||
61. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli | 00:00 | ||
62. | CUNEGO Damiano | Nippo - Vini Fantini | 00:00 | ||
63. | HAČECKÝ Vojtech | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
64. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
65. | POLNICKÝ Jíří | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
66. | SALVADOR Enrico | Tirol Cycling Team | 00:00 | ||
67. | PAULUS Dennis | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:00 | ||
68. | GROSELJ Ziga | Adria Mobil | 00:00 | ||
69. | PER David | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
70. | PENKO Izidor | ROG - Ljubljana | 00:00 | ||
71. | CATTANEO Mattia | Androni Giocattoli | 00:00 | ||
72. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
73. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli | 00:00 | ||
74. | WALZEL Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:00 | ||
75. | MIKAYILZADE Musa | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
76. | LOGAR Tadej | Slovinsko | 00:00 | ||
77. | FILOSI Iuri | Nippo - Vini Fantini | 00:00 | ||
78. | NDAYISENGA Valens | Tirol Cycling Team | 00:00 | ||
79. | EICHINGER Daniel | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:00 | ||
80. | GROŠELJ Matic | ROG - Ljubljana | 00:00 | ||
81. | ČANECKÝ Marek | Amplatz - BMC | 00:00 | ||
82. | HUŇAL Martin | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
83. | DRAPERI Matteo | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:00 | ||
84. | BAJČ Andi | Amplatz - BMC | 00:00 | ||
85. | POZZATO Filippo | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:00 | ||
86. | BELLETTI Manuel | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:00 | ||
87. | KISERLOVSKI Emanuel | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
88. | NOVAK Domen | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
89. | GAHRAMANLI Kanan | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
90. | GAZVODA Gregor | Adria Mobil | 00:00 | ||
91. | PAVLIC Marko | Slovinsko | 00:00 | ||
92. | REPSE Uros | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
93. | BUCHÁČEK Tomáš | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
94. | PELIKÁN János | Amplatz - BMC | 00:00 | ||
95. | BISOLTI Alessandro | Nippo - Vini Fantini | 00:00 | ||
96. | GANNA Filippo | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
97. | BAGIOLI Nicola | Nippo - Vini Fantini | 00:00 | ||
98. | RABOTTINI Matteo | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
99. | PRAH Aljaz | ROG - Ljubljana | 00:00 | ||
100. | BALLERINI Davide | Androni Giocattoli | 00:00 | ||
101. | EISEL Bernhard | Dimension Data for Qhubeka | 00:27 | ||
102. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 00:27 | ||
103. | ASANOV Enver | Synergy Baku Cycling Project | 00:27 | ||
104. | GIBBONS Ryan | Dimension Data for Qhubeka | 00:31 | ||
105. | BENFATTO Marco | Androni Giocattoli | 00:36 | ||
106. | HEPBURN Michael | ORICA - Scott | 00:41 | ||
107. | ŠALUNOV Jevgenij | Gazprom-RusVelo | 00:47 | ||
108. | MARANGONI Alan | Nippo - Vini Fantini | 00:50 | ||
109. | TROSINO Mirko | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:57 | ||
110. | VENDRAME Andrea | Androni Giocattoli | 00:59 | ||
111. | KOŠEVOJ Ilja | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:59 | ||
112. | MARTINEZ Daniel Felipe | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:59 | ||
113. | INSAUSTI Jon Ander | Bahrain Merida Pro Team | 01:13 | ||
114. | OBAL Primoz | Slovinsko | 01:21 | ||
115. | DOCKER Mitchell | ORICA - Scott | 01:21 | ||
116. | JUUL-JENSEN Christopher | ORICA - Scott | 01:24 | ||
117. | PACIONI Luca | Androni Giocattoli | 01:34 | ||
118. | KUKRLE Michael | Elkov - Author Cycling Team | 01:39 | ||
119. | FIDLER Gerd | Amplatz - BMC | 01:46 | ||
120. | BUSATO Matteo | Wilier Triestina - Selle Italia | 01:50 | ||
121. | GRAF Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 01:50 | ||
122. | FRIEDL Nils | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 01:50 | ||
123. | TUFT Svein | ORICA - Scott | 01:50 | ||
124. | ROVNY Ivan | Gazprom-RusVelo | 01:50 | ||
125. | VOROBJEV Anton | Gazprom-RusVelo | 02:09 | ||
126. | HAAS Nathan | Dimension Data for Qhubeka | 02:11 | ||
127. | PRIMOZIC Jaka | Slovinsko | 02:23 | ||
128. | SARAMOTINS Aleksejs | BORA - hansgrohe | 03:07 | ||
129. | BOŽIČ Jon | Adria Mobil | 03:07 | ||
130. | VISCONTI Gianfranco | Meridiana Kamen Team | 03:07 | ||
131. | DE MARCHI Mattia | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 03:13 | ||
132. | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | 03:26 | ||
133. | BAŠKA Erik | BORA - hansgrohe | 04:09 | ||
DNS | UCHIMA Kohei | Nippo - Vini Fantini | neštart. | ||
DNF | FORTIN Filippo | Tirol Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | KRIZEK Matthias | Tirol Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | MUCELLI Davide | Meridiana Kamen Team | odstúpil |
Konečné poradie pretekov | ||||||||
1. | MAJKA Rafal | BORA - hansgrohe | 15:56:23 | 125 | ||||
2. | VISCONTI Giovanni | Bahrain Merida Pro Team | 00:07 | 85 | ||||
3. | HAIG Jack | ORICA - Scott | 00:17 | 70 | ||||
4. | MÜHLBERGER Gregor | BORA - hansgrohe | 00:35 | 60 | ||||
5. | POGACAR Tadej | ROG - Ljubljana | 00:46 | 50 | ||||
6. | PERNSTEINER Hermann | Amplatz - BMC | 00:48 | 40 | ||||
7. | CATTANEO Mattia | Androni Giocattoli | 01:08 | 35 | ||||
8. | CIESLIK Pawel | Elkov - Author Cycling Team | 01:13 | 30 | ||||
9. | SANTAROMITA Ivan | Nippo - Vini Fantini | 01:14 | 25 | ||||
10. | RAVASI Edward | UAE Team Emirates | 01:31 | 20 |
105. | ČANECKÝ Marek | Amplatz - BMC | 28:16 | ||
122. | BAŠKA Erik | BORA - hansgrohe | 35:02 |
11. | CUNEGO Damiano | Nippo - Vini Fantini | 01:34 | 15 | |
12. | BONGIORNO Francesco | Sangemini - MG.Kvis | 01:38 | 10 | |
13. | GAZZARA Michele | Sangemini - MG.Kvis | 01:59 | 5 | |
14. | POLANČ Jan | UAE Team Emirates | 02:13 | 5 | |
15. | OVEČKIN Artem | Gazprom-RusVelo | 02:41 | 5 | |
16. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 03:01 | 3 | |
17. | NOVAK Domen | Bahrain Merida Pro Team | 03:16 | 3 | |
18. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 03:22 | 3 | |
19. | GAFFURINI Nicola | Sangemini - MG.Kvis | 03:51 | 3 | |
20. | PENKO Izidor | ROG - Ljubljana | 04:25 | 3 | |
21. | CANOLA Marco | Nippo - Vini Fantini | 04:40 | 3 | |
22. | POLNICKÝ Jíří | Elkov - Author Cycling Team | 05:08 | 3 | |
23. | BISOLTI Alessandro | Nippo - Vini Fantini | 05:09 | 3 | |
24. | SCHÖNBERGER Sebastian | Tirol Cycling Team | 05:40 | 3 | |
25. | RUMAC Josip | Synergy Baku Cycling Project | 06:09 | 3 | |
26. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 06:09 | ||
27. | GOLCER Jure | Adria Mobil | 06:26 | ||
28. | BUSATO Matteo | Wilier Triestina - Selle Italia | 06:59 | ||
29. | TOTÓ Paolo | Sangemini - MG.Kvis | 07:15 | ||
30. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli | 07:30 | ||
31. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli | 07:34 | ||
32. | JUUL-JENSEN Christopher | ORICA - Scott | 07:44 | ||
33. | FANKHAUSER Clemens | Tirol Cycling Team | 07:48 | ||
34. | SBARAGLI Kristian | Dimension Data for Qhubeka | 07:48 | ||
35. | KOŠEVOJ Ilja | Wilier Triestina - Selle Italia | 08:01 | ||
36. | KUSZTOR Peter | Amplatz - BMC | 08:32 | ||
37. | FILOSI Iuri | Nippo - Vini Fantini | 08:44 | ||
38. | MARTINEZ Daniel Felipe | Wilier Triestina - Selle Italia | 10:17 | ||
39. | ČERNÝ Josef | Elkov - Author Cycling Team | 12:57 | ||
40. | PAULUS Dennis | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 13:48 | ||
41. | MEZGEC Luka | ORICA - Scott | 13:57 | ||
42. | COLBRELLI Sonny | Bahrain Merida Pro Team | 13:57 | ||
43. | PAVLIC Marko | Slovinsko | 13:57 | ||
44. | KISERLOVSKI Emanuel | Meridiana Kamen Team | 14:05 | ||
45. | BRUTT Pavel | Gazprom-RusVelo | 15:33 | ||
46. | KUKRLE Michael | Elkov - Author Cycling Team | 16:09 | ||
47. | BAGIOLI Nicola | Nippo - Vini Fantini | 16:19 | ||
48. | GROSELJ Ziga | Adria Mobil | 16:19 | ||
49. | MUGERLI Matej | Amplatz - BMC | 17:45 | ||
50. | NDAYISENGA Valens | Tirol Cycling Team | 19:19 | ||
51. | BUCHÁČEK Tomáš | Elkov - Author Cycling Team | 20:01 | ||
52. | POZZATO Filippo | Wilier Triestina - Selle Italia | 20:04 | ||
53. | GAZVODA Gregor | Adria Mobil | 20:06 | ||
54. | KUEN Maximilian | Tirol Cycling Team | 20:11 | ||
55. | PIBERNIK Luka | Bahrain Merida Pro Team | 20:30 | ||
56. | BOZIČ Borut | Bahrain Merida Pro Team | 20:33 | ||
57. | ŠALUNOV Jevgenij | Gazprom-RusVelo | 21:09 | ||
58. | TUFT Svein | ORICA - Scott | 21:31 | ||
59. | RUČIGAJ Žiga | ROG - Ljubljana | 22:30 | ||
60. | PER Gorazd | Adria Mobil | 23:22 | ||
61. | PÖSTLBERGER Lukas | BORA - hansgrohe | 23:45 | ||
62. | RABOTTINI Matteo | Meridiana Kamen Team | 23:53 | ||
63. | BENNETT Sam | BORA - hansgrohe | 24:14 | ||
64. | FERRARI Roberto | UAE Team Emirates | 24:28 | ||
65. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 24:28 | ||
66. | JERMAN Ziga | ROG - Ljubljana | 24:28 | ||
67. | BALLERINI Davide | Androni Giocattoli | 24:32 | ||
68. | BELLETTI Manuel | Wilier Triestina - Selle Italia | 24:33 | ||
69. | KOROŠEC Rok | Amplatz - BMC | 24:34 | ||
70. | KAŇKOVSKÝ Alois | Elkov - Author Cycling Team | 24:34 | ||
71. | PALINI Andrea | Androni Giocattoli | 24:34 | ||
72. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 24:34 | ||
73. | TROIA Oliviero | UAE Team Emirates | 24:34 | ||
74. | PORSEV Alexander | Gazprom-RusVelo | 24:34 | ||
75. | SELIG Rüdiger | BORA - hansgrohe | 24:34 | ||
76. | COTAR Luka | Slovinsko | 24:34 | ||
77. | RAJOVIC Dušan | Adria Mobil | 24:34 | ||
78. | ZURLO Federico | UAE Team Emirates | 24:34 | ||
79. | FINKST Tilen | ROG - Ljubljana | 24:34 | ||
80. | DRINOVEC Matej | Slovinsko | 24:34 | ||
81. | SALVADOR Enrico | Tirol Cycling Team | 24:34 | ||
82. | DRAPERI Matteo | Wilier Triestina - Selle Italia | 24:34 | ||
83. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 24:57 | ||
84. | GIBBONS Ryan | Dimension Data for Qhubeka | 25:05 | ||
85. | SCARTEZZINI Michele | Sangemini - MG.Kvis | 26:06 | ||
86. | PACIONI Luca | Androni Giocattoli | 26:08 | ||
87. | BENFATTO Marco | Androni Giocattoli | 26:29 | ||
88. | GANNA Filippo | UAE Team Emirates | 26:57 | ||
89. | DOCKER Mitchell | ORICA - Scott | 27:10 | ||
90. | HAČECKÝ Vojtech | Elkov - Author Cycling Team | 27:11 | ||
91. | EDMONDSON Alexander | ORICA - Scott | 27:11 | ||
92. | DE MARCHI Mattia | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 27:47 | ||
93. | PER David | Bahrain Merida Pro Team | 27:48 | ||
94. | VENDRAME Andrea | Androni Giocattoli | 28:14 | ||
95. | VOROBJEV Anton | Gazprom-RusVelo | 28:15 | ||
96. | GAMPER Patrick | Tirol Cycling Team | 28:16 | ||
97. | MARECZKO Jakub | Wilier Triestina - Selle Italia | 28:16 | ||
98. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 28:16 | ||
99. | JENKO Robert | Slovinsko | 28:16 | ||
100. | BAJČ Andi | Amplatz - BMC | 28:16 | ||
101. | EICHINGER Daniel | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 28:16 | ||
102. | GROŠELJ Matic | ROG - Ljubljana | 28:16 | ||
103. | HUŇAL Martin | Elkov - Author Cycling Team | 28:16 | ||
104. | LOGAR Tadej | Slovinsko | 28:16 | ||
105. | ČANECKÝ Marek | Amplatz - BMC | 28:16 | ||
106. | MARANGONI Alan | Nippo - Vini Fantini | 28:34 | ||
107. | PELIKÁN János | Amplatz - BMC | 28:39 | ||
108. | FRANKOVIC Mateo | Meridiana Kamen Team | 28:44 | ||
109. | HEPBURN Michael | ORICA - Scott | 29:35 | ||
110. | GRAF Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 30:04 | ||
111. | ROVNY Ivan | Gazprom-RusVelo | 30:17 | ||
112. | JABRAYILOV Samir | Synergy Baku Cycling Project | 30:39 | ||
113. | PRIMOZIC Jaka | Slovinsko | 30:39 | ||
114. | REPSE Uros | Meridiana Kamen Team | 30:42 | ||
115. | PRAH Aljaz | ROG - Ljubljana | 30:42 | ||
116. | PELUCCHI Matteo | BORA - hansgrohe | 30:53 | ||
117. | EISEL Bernhard | Dimension Data for Qhubeka | 32:04 | ||
118. | GAHRAMANLI Kanan | Synergy Baku Cycling Project | 33:13 | ||
119. | VISCONTI Gianfranco | Meridiana Kamen Team | 33:45 | ||
120. | MIKAYILZADE Musa | Synergy Baku Cycling Project | 33:46 | ||
121. | SALVIETTI Niccolò | Sangemini - MG.Kvis | 33:46 | ||
122. | BAŠKA Erik | BORA - hansgrohe | 35:02 | ||
123. | OBAL Primoz | Slovinsko | 35:05 | ||
124. | WALZEL Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 35:11 | ||
125. | TROSINO Mirko | Wilier Triestina - Selle Italia | 35:15 | ||
126. | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | 35:47 | ||
127. | ASANOV Enver | Synergy Baku Cycling Project | 36:29 | ||
128. | INSAUSTI Jon Ander | Bahrain Merida Pro Team | 36:52 | ||
129. | FIDLER Gerd | Amplatz - BMC | 37:53 | ||
130. | HAAS Nathan | Dimension Data for Qhubeka | 38:00 | ||
131. | BOŽIČ Jon | Adria Mobil | 39:04 | ||
132. | SARAMOTINS Aleksejs | BORA - hansgrohe | 39:18 | ||
133. | FRIEDL Nils | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 39:55 |
Dojazd štvrtej etapy |