Poľskú V4 vyhral Einhorn po šprinte, zo Slovákov najvyššie Tobias Vančo na 14. mieste

18.7.2021, 16:00 | Preteky vo svete | Juraj Janoťák
ne 18.7. rovinata etapa ciel rovina Olesnica > Olugoleka 146 km Einhorn
v4 slovensko 2020
profil pretekov, 600 nastúpaných metrov (© la-flamme-rouge.eu)
Nedeľu sa uzavreli aj preteky v rámci V4 a to podujatím na poľských cestách. Dnes na účastníkov pretekov V4 Grand Prix Poland čakal rovinatý profil a 146 kilometrov, teda skoro o štyridsať kilometrov menej ako včera v Česku. Počas nedele cyklisti prešli len šesto výškových metrov, takže ani z tohto pohľadu sa nedalo hovoriť o pekle na ceste. Záverečné kilometre boli prakticky rovinaté, žiaden strašiak v podobe kopčeka sa na nich nenachádzal.
Zo slovenského pohľadu sa pretekov zučastnili Dukla Banská Bystrica, ktorú reprezentovali Patrik Tybor, Marek Čanecký, Martin Haring, Juraj Bellan, Martin ChrenTobias Vančo, Cycling Academy Trenčín, za ktorý nastúpili Simon Nagy, Ladislav Frolek a Samuel Oros a na štarte nechýbala ani reprezentácia Slovenska v zložení Dávid Kaško, Stanislav Béreš, Richard Coma, Filip Merta, Štefan NôtaTomáš Nagy.
Víťazom poľskej V4 sa stal Itamar Einhorn z reprezentácie Izraela, ktorý v záverečnom šprinte nechal za sebou Aloisa Kaňkovského z Elkov - Kasper. Einhorn mal v závere najvyššiu rýchlosť a vďaka víťazstvu získal 40 UCI bodov. Tretie miesto obsadil Matteo Pongiluppi z Gallina-Ekotek-Colosio, ktorý sa tiež zapojil do súboja o víťazstvo, ale nakoniec mu chýbalo zopár centimetrov.
Slovenským zástupcom sa nepodarilo zabodovať. Najúspešnejším z nich bol Tobias Vančo z Dukla Banská Bystrica, ktorý prišiel do cieľa v prvej skupine, presnejšie na 14. mieste. V hlavnej skupine finišovali ešte ďalší štyri Slováci, Matej Chren z Dukla Banská Bystrica skončil na 26. mieste, jeho tímový kolega Juraj Bellan bol tesne za ním. Štvrtým najlepším slovenským cyklistom bol Samuel Oros na 28. pozícii a do Top 30 sa dostal ešte Stanislav Béreš zo slovenskej reprezentácie.
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Tobiasa Vanča (14. miesto)
"V nedeľu sme mali na programe rovinaté preteky so silným vetrom. Od štartu sa nastupovalo a balík sa na terezine delil na skupiny. Veľmi aktívny bol dnes Čaňo aj Sajfa ktorí sa snažili striedať v únikoch a zaistiť obsadenie nášho tímu v každom úniku. Nakoniec sa Sajfa postaral o celodenný únik, ten bol ale 25 kilometrov pred cieľom dostihnutý. 15 kilometrov pred cieľom mi prišli všetci chalani na pomoc a držali ma na čele hlavnej skupiny vedľa Elkovu, za čo som im moc vďačný. V samotnom závere to bol neskutočný chaos, tímy ťahali nepravidelne, čo spôsobovalo, že sa stále nastupovalo a ľudia sa v balíku presýpali dopredu a dozadu. Pozične som to do poslednej zákruty 300 metrov pred cieľom nezvládol a bol som príliš vzadu. Mrzí ma, že to nebolo do 10 a nezískal som UCI body pre tím. Chalanom ďakujem za pomoc."