Okolo Slovinska 2022 (2.Pro), 15-19. júna
1. | 15.6. | Nova Gorica > Postojna | 165 km | Majka | ||
2. | 16.6. | Ptuj > Rogaška Slatina | 174 km | Groenewegen | ||
3. | 17.6. | Žalec > Celje | 145 km | Pogačar | ||
4. | 18.6. | Laško > Velika Planina | 153 km | Majka | ||
5. | 19.6. | Vrhnika > Novo Mesto | 156 km | Pogačar |
Vlaňajší ročník | Štartová listina | Dukla BB |
1. | 15.6. | Nova Gorica > Postojna | 165 km | Majka |
profil etapy, 2980 nastúpaných metrov (© tourofslovenia.si) |
Na podujatí sa rozhodli štartovať viaceré známe tváre. Domce preteky nevynechal Tadej Pogačar, ktorý sa práve na Okolo Slovinska chce pripraviť na Tour de France. Úvodná kopcovitá etapa však favorizovala iného Slovinca. Záver etapy bol šitý na mieru Matejovi Mohoričovi. V prípade hromadného dojazdu mohli vyhrať Vincenzo Albanese, Fabio Felline alebo Luka Mezgec.
Two Slovenians are in the breakaway group: Nik Čemažar & Kristijan Koren, both riding for Adria Mobil Cycling. Leaders are now close to the third intermediate sprint in Idrija.#TourOfSlovenia pic.twitter.com/BqeXsHpQs3
— Tour of Slovenia (@TourOfSlovenia) June 15, 2022
Do príbehu prvej etapy zasiahli aj pretekári v celodennom úniku. Dostali sa do neho Tomasz Budzinski z HRE Mazowsze Serce Polski, Alex Tolio z Bardiani CSF Faizanè, Luca Chirico z Drone Hopper - Androni Giocattoli, Kristjan Koren a Nik Čemažar z Adria Mobil a Nícolas Sessler z Global 6 Cycling. Lenže ich púť v čele pretekov sa skončila veľmi ďaleko pred cieľom. Už na méte 60 kilometrov od cieľa sa okolo nich prehnali viaceré skupiny.
???? Le ponen ritmo y no se corta. ¡Primer ataque de Pogacar!
— Eurosport.es (@Eurosport_ES) June 15, 2022
En casa y a 15 días del Tour, anunciando bien sus intenciones el esloveno#TourofSlovenia
???????????? Síguelo en @Eurosport_ES 1 pic.twitter.com/Q6ZnVsT47d
???????????????? Majka hace buena la ventaja del UAE para llevarse el triunfo ante Domen Novak.
— Eurosport.es (@Eurosport_ES) June 15, 2022
Pogacar, 3º, ya ha mostrado su buena forma en la 1ª etapa del Tour de Eslovenia
???????????? Sigue todas las etapas en @Eurosport_ES 1#LaCasadelCiclismo pic.twitter.com/rRku3JobtM
Výsledky etapy | ||||||||
1. | MAJKA Rafal | UAE Team Emirates | 04:02:10 | 20 | ||||
2. | NOVAK Domen | Bahrain Victorious | 00:02 | 10 | ||||
3. | POGAČAR Tadej | UAE Team Emirates | 00:02 | 5 | ||||
4. | ALBANESE Vincenzo | EOLO - Kometa Team | 00:48 | |||||
5. | MEZGEC Luka | BikeExchange-Jayco | 00:48 | |||||
6. | CONCI Nicola | Alpecin-Fenix | 00:48 |
54. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 13:07 | ||
93. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 13:11 | ||
121. | TUKA Samuel | Dukla Banská Bystrica | 18:30 | ||
122. | ROVDER Pavol | Dukla Banská Bystrica | 18:30 | ||
124. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 18:30 | ||
139. | LOHINSKÝ Filip | Dukla Banská Bystrica | 27:05 | ||
DNF | FOLTÁN Adam | Dukla Banská Bystrica | odstúpil |
7. | MOHORIC Matej | Bahrain Victorious | 00:48 | ||
8. | BARCELÓ Fernando | Caja Rural-Seguros RGA | 00:48 | ||
9. | GABBURO Davide | Bardiani CSF Faizanè | 00:48 | ||
10. | FELLINE Fabio | Astana Qazaqstan Team | 00:48 | ||
11. | NICOLAU Joel | Caja Rural-Seguros RGA | 00:48 | ||
12. | FORTUNATO Lorenzo | EOLO - Kometa Team | 00:48 | ||
13. | TRATNIK Jan | Bahrain Victorious | 00:48 | ||
14. | TOLIO Alex | Bardiani CSF Faizanè | 00:48 | ||
15. | HAMILTON Lucas | BikeExchange-Jayco | 00:48 | ||
16. | MORENO Ivan | Equipo Kern Pharma | 00:48 | ||
17. | DOUBLE Paul | MG.K vis Colors for Peace VPM | 00:48 | ||
18. | AGIRRE Jon | Equipo Kern Pharma | 00:48 | ||
19. | MARTIN Sergio | Caja Rural-Seguros RGA | 00:48 | ||
20. | REPA Vojtech | Equipo Kern Pharma | 00:48 | ||
21. | RAVASI Edward | EOLO - Kometa Team | 00:53 | ||
22. | GAZZOLI Michele | Astana Qazaqstan Team | 06:20 | ||
23. | STANNARD Robert | Alpecin-Fenix | 06:20 | ||
24. | HOPKINS Dylan | Ljubljana Gusto Santic | 06:20 | ||
25. | STAJNAR Mihael | Slovinsko | 06:20 | ||
26. | GLIVAR Gal | Adria Mobil | 06:20 | ||
27. | PRIMOZIC Jaka | Slovinsko | 06:20 | ||
28. | GOVEKAR Matevz | Bahrain Victorious | 06:20 | ||
29. | SBARAGLI Kristian | Alpecin-Fenix | 06:20 | ||
30. | BAIS Mattia | Drone Hopper - Androni G. | 06:20 | ||
31. | TONELLI Alessandro | Bardiani CSF Faizanè | 06:20 | ||
32. | SÜTTERLIN Jasha | Bahrain Victorious | 06:24 | ||
33. | TUREK Daniel | Team Felbermayr Simplon Wels | 06:26 | ||
34. | FIORELLI Filippo | Bardiani CSF Faizanè | 06:26 | ||
35. | BUDZINSKI Marcin | HRE Mazowsze Serce Polski | 06:26 | ||
36. | SEVILLA Diego | EOLO - Kometa Team | 06:26 | ||
37. | ZUMER Matic | Slovinsko | 06:26 | ||
38. | CANAL Carlos | Euskaltel-Euskadi | 06:26 | ||
39. | MÁRQUEZ Martí | Equipo Kern Pharma | 06:26 | ||
40. | LAENGEN Vegard Stake | UAE Team Emirates | 06:26 | ||
41. | LASTRA Jonathan | Caja Rural-Seguros RGA | 06:26 | ||
42. | ROSA Diego | EOLO - Kometa Team | 06:26 | ||
43. | BAGÜES Aritz | Caja Rural-Seguros RGA | 06:26 | ||
44. | CARRETERO Hector | Equipo Kern Pharma | 06:26 | ||
45. | VERMEULEN Moran | Team Felbermayr Simplon Wels | 06:26 | ||
46. | SCHLEGEL Michal | Caja Rural-Seguros RGA | 06:26 | ||
47. | ETXEBERRIA Asier | Euskaltel-Euskadi | 06:26 | ||
48. | BURKE Jack | Team Felbermayr Simplon Wels | 06:26 | ||
49. | BALMER Alexandre | BikeExchange-Jayco | 06:49 | ||
50. | POLANC Jan | UAE Team Emirates | 06:55 | ||
51. | BJERG Mikkel | UAE Team Emirates | 07:16 | ||
52. | BENNETT Sean | China Glory Cycling Team | 07:16 | ||
53. | SKOK Anze | Ljubljana Gusto Santic | 13:07 | ||
54. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 13:07 | ||
55. | PAVLIC Marko | Slovinsko | 13:07 | ||
56. | VRHOVNIK Luka | Slovinsko | 13:07 | ||
57. | DRINOVEC Matej | Cycling Team Kranj | 13:07 | ||
58. | MARTINELLI Davide | Astana Qazaqstan Team | 13:11 | ||
59. | BANASZEK Alan | HRE Mazowsze Serce Polski | 13:11 | ||
60. | BISOLTI Alessandro | Drone Hopper - Androni G. | 13:11 | ||
61. | UMBA Santiago | Drone Hopper - Androni G. | 13:11 | ||
62. | SESSLER Nicolas | Global 6 Cycling | 13:11 | ||
63. | MANGERTSEDER Matthias | Team Felbermayr Simplon Wels | 13:11 | ||
64. | SCHUNK Conor | Global 6 Cycling | 13:11 | ||
65. | KONYCHEV Alexander | BikeExchange-Jayco | 13:11 | ||
66. | SMIT Willie | China Glory Cycling Team | 13:11 | ||
67. | DE ROSSI Lucas | China Glory Cycling Team | 13:11 | ||
68. | BUDZINSKI Tomasz | HRE Mazowsze Serce Polski | 13:11 | ||
69. | PELTONEN Ukko | Global 6 Cycling | 13:11 | ||
70. | JORDAN Adam | Ljubljana Gusto Santic | 13:11 | ||
71. | IRIBAR Unai | Euskaltel-Euskadi | 13:11 | ||
72. | COBO CAYON Ivan | Equipo Kern Pharma | 13:11 | ||
73. | BOGNA Alex | Alpecin-Fenix | 13:11 | ||
74. | CEMAZAR Nik | Adria Mobil | 13:11 | ||
75. | TAMINIAUX Lionel | Alpecin-Fenix | 13:11 | ||
76. | BATTAGLIN Enrico | Bardiani CSF Faizanè | 13:11 | ||
77. | BRUSSENSKIY Gleb | Astana Qazaqstan Team | 13:11 | ||
78. | GIDICH Jevgenij | Astana Qazaqstan Team | 13:11 | ||
79. | PICCOLO Simone | MG.K vis Colors for Peace VPM | 13:11 | ||
80. | ARAIZ Sergio | Equipo Kern Pharma | 13:11 | ||
81. | GROENEWEGEN Dylan | BikeExchange-Jayco | 13:11 | ||
82. | SAVINI Daniel | MG.K vis Colors for Peace VPM | 13:11 | ||
83. | SOBRERO Matteo | BikeExchange-Jayco | 13:11 | ||
84. | MARENGO Umberto | Drone Hopper - Androni G. | 13:11 | ||
85. | BOGUSLAWSKI Marceli | HRE Mazowsze Serce Polski | 13:11 | ||
86. | POTOCKI Viktor | Ljubljana Gusto Santic | 13:11 | ||
87. | STRONG Hayden | China Glory Cycling Team | 13:11 | ||
88. | PER David | Adria Mobil | 13:11 | ||
89. | CERNE Gregor Matija | Slovinsko | 13:11 | ||
90. | COLNAGHI Luca | Bardiani CSF Faizanè | 13:11 | ||
91. | CHIRICO Luca | Drone Hopper - Androni G. | 13:11 | ||
92. | ZOCCARATO Samuele | Bardiani CSF Faizanè | 13:11 | ||
93. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 13:11 | ||
94. | BROZYNA Piotr | HRE Mazowsze Serce Polski | 13:11 | ||
95. | GAVAZZI Francesco | EOLO - Kometa Team | 13:11 | ||
96. | KOREN Kristjan | Adria Mobil | 13:11 | ||
97. | FANCELLU Alessandro | EOLO - Kometa Team | 13:11 | ||
98. | WRIGHT Paul | MG.K vis Colors for Peace VPM | 13:11 | ||
99. | CAROLLO Francesco | MG.K vis Colors for Peace VPM | 13:11 | ||
100. | BARRENETXEA Jon | Caja Rural-Seguros RGA | 13:11 | ||
101. | JUARISTI Txomin | Euskaltel-Euskadi | 13:11 | ||
102. | HAUSSLER Heinrich | Bahrain Victorious | 13:11 | ||
103. | SUNDERLAND Dylan | Global 6 Cycling | 13:11 | ||
104. | ACKERMANN Pascal | UAE Team Emirates | 13:19 | ||
105. | STEWART Campbell | BikeExchange-Jayco | 13:19 | ||
106. | AZPARREN Xabier | Euskaltel-Euskadi | 13:19 | ||
107. | HOCEVAR Kristijan | Adria Mobil | 13:19 | ||
108. | STEDMAN Max | MG.K vis Colors for Peace VPM | 13:21 | ||
109. | KACZMAREK Jakub | HRE Mazowsze Serce Polski | 16:58 | ||
110. | STACHOWIAK Adam | HRE Mazowsze Serce Polski | 16:58 | ||
111. | OLIVEIRA Rui | UAE Team Emirates | 18:30 | ||
112. | SOTO Antonio | Euskaltel-Euskadi | 18:30 | ||
113. | FINKST Tilen | Adria Mobil | 18:30 | ||
114. | JARC Aljaz | Adria Mobil | 18:30 | ||
115. | SANCHEZ Pablo | Astana Qazaqstan Team | 18:30 | ||
116. | KRALJ Fabijan | Ljubljana Gusto Santic | 18:30 | ||
117. | MACEK Matic | Ljubljana Gusto Santic | 18:30 | ||
118. | YOUNG Xeno | Global 6 Cycling | 18:30 | ||
119. | JEROMEL Vid | Cycling Team Kranj | 18:30 | ||
120. | HRIBAR Jernej | Ljubljana Gusto Santic | 18:30 | ||
121. | TUKA Samuel | Dukla Banská Bystrica | 18:30 | ||
122. | ROVDER Pavol | Dukla Banská Bystrica | 18:30 | ||
123. | TAGLIANI Filippo | Drone Hopper - Androni G. | 18:30 | ||
124. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 18:30 | ||
125. | BALLARIN Iker | Euskaltel-Euskadi | 18:30 | ||
126. | XU Changquang | China Glory Cycling Team | 18:30 | ||
127. | GROSU Eduard Michael | Drone Hopper - Androni G. | 18:30 | ||
128. | GAMPER Florian | Team Felbermayr Simplon Wels | 18:30 | ||
129. | VAN EMPEL Etienne | China Glory Cycling Team | 18:30 | ||
131. | MERLIER Tim | Alpecin-Fenix | 18:30 | ||
132. | GAMPER Mario | Team Felbermayr Simplon Wels | 19:03 | ||
133. | TURKULOV Luka | Cycling Team Kranj | 26:58 | ||
134. | ZIHERL Luka | Cycling Team Kranj | 26:58 | ||
135. | FERNANDEZ Miguel Angel | Global 6 Cycling | 26:58 | ||
136. | CERNE Andrej | Cycling Team Kranj | 27:02 | ||
137. | WATTS Kiaan | Global 6 Cycling | 27:02 | ||
138. | CORTESE Jacopo | MG.K vis Colors for Peace VPM | 27:02 | ||
139. | LOHINSKÝ Filip | Dukla Banská Bystrica | 27:05 | ||
140. | SARC Leon | Cycling Team Kranj | 27:05 | ||
DNF | FOLTÁN Adam | Dukla Banská Bystrica | odstúpil | ||
DNF | LYU Xianjing | China Glory Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | STEININGER Fabian | Team Felbermayr Simplon Wels | odstúpil | ||
DNS | VAN DEN BOSSCHE Fabio | Alpecin-Fenix | neštartoval |
2. | 16.6. | Ptuj > Rogaška Slatina | 174 km | cieľ: 15:00 |
profil etapy, 2000 nastúpaných metrov (© tourofslovenia.si) |
???? #EuskaltelEuskadi #TourOfSlovenia
— Euskaltel Euskadi Team (@euskaltelteam) June 16, 2022
???? Sigue en la fuga el gran @carloscanal01
???? Ihesaldian jarraitzen du @carloscanal01 handiak!
???? Zuzenean / En directo: @Eurosport_ES
????62km
????(X6) <<< 1'10" <<< ???????????? pic.twitter.com/54HwDznWgu
"That was a tough day!" ????
— Eurosport (@eurosport) June 16, 2022
Dylan Groenewegen storms to a Stage 2 victory at the Tour of Slovenia after a chaotic sprint finish ????#TourOfSlovenia | @GroenewegenD | @GreenEDGEteam pic.twitter.com/av1YlsBpSm
Vyjadrenie Maroša Kováča (DS Dukly) |
"Dnešok bol o dosť lepší deň ako včera, síce tiež s dvoma defektami (Samuel a Paľo), ale už len na galuskách. Palo zachytil únik a bojoval asi aj najviac zo skupiny utečencov, no o pódium pre najbojovnejšieho ho obrali domáci. V závere sme prisli o lepšie umiestnenie skôr kvôli zlej pozičnej jazde ako kvôli výkonnosti. To musíme určite zlepšiť, a aj preto sme tu, aby chalani videli profíkov, ako to robia." |
Výsledky etapy | ||||||||
1. | GROENEWEGEN Dylan | BikeExchange-Jayco | 04:12:51 | 20 | ||||
2. | TAMINIAUX Lionel | Alpecin-Fenix | 00:00 | 10 | ||||
3. | ACKERMANN Pascal | UAE Team Emirates | 00:00 | 5 | ||||
4. | FIORELLI Filippo | Bardiani CSF Faizanè | 00:00 | |||||
5. | COLNAGHI Luca | Bardiani CSF Faizanè | 00:00 | |||||
6. | FELLINE Fabio | Astana Qazaqstan Team | 00:00 |
86. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 10:52 | ||
95. | ROVDER Pavol | Dukla Banská Bystrica | 10:56 | ||
119. | TUKA Samuel | Dukla Banská Bystrica | 14:10 | ||
134. | LOHINSKÝ Filip | Dukla Banská Bystrica | 14:10 | ||
135. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 14:10 | ||
136. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 14:10 |
7. | ALBANESE Vincenzo | EOLO - Kometa Team | 00:00 | ||
8. | GAZZOLI Michele | Astana Qazaqstan Team | 00:00 | ||
9. | GOVEKAR Matevz | Bahrain Victorious | 00:00 | ||
10. | BAIS Mattia | Drone Hopper - Androni G. | 00:00 | ||
11. | CANAL Carlos | Euskaltel-Euskadi | 00:00 | ||
12. | BUDZINSKI Marcin | HRE Mazowsze Serce Polski | 00:00 | ||
13. | GABBURO Davide | Bardiani CSF Faizanè | 00:00 | ||
14. | BRUSSENSKIY Gleb | Astana Qazaqstan Team | 00:00 | ||
15. | CHIRICO Luca | Drone Hopper - Androni G. | 00:00 | ||
16. | BAGÜES Aritz | Caja Rural-Seguros RGA | 00:00 | ||
17. | POGACAR Tadej | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
18. | REPA Vojtech | Equipo Kern Pharma | 00:00 | ||
19. | NICOLAU Joel | Caja Rural-Seguros RGA | 00:00 | ||
20. | HAMILTON Lucas | BikeExchange-Jayco | 00:00 | ||
21. | DOUBLE Paul | MG.K vis Colors for Peace VPM | 00:00 | ||
22. | CONCI Nicola | Alpecin-Fenix | 00:00 | ||
23. | OLIVEIRA Rui | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
24. | MEZGEC Luka | BikeExchange-Jayco | 00:00 | ||
25. | MAJKA Rafal | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
26. | NOVAK Domen | Bahrain Victorious | 00:00 | ||
27. | UMBA Santiago | Drone Hopper - Androni G. | 00:05 | ||
28. | AZPARREN Xabier | Euskaltel-Euskadi | 00:05 | ||
29. | SÜTTERLIN Jasha | Bahrain Victorious | 00:05 | ||
30. | TONELLI Alessandro | Bardiani CSF Faizanè | 00:05 | ||
31. | TRATNIK Jan | Bahrain Victorious | 00:05 | ||
32. | POLANC Jan | UAE Team Emirates | 00:05 | ||
33. | SEVILLA Diego | EOLO - Kometa Team | 00:05 | ||
34. | STEWART Campbell | BikeExchange-Jayco | 00:16 | ||
35. | GAVAZZI Francesco | EOLO - Kometa Team | 00:34 | ||
36. | KONYCHEV Alexander | BikeExchange-Jayco | 00:38 | ||
37. | MARTINELLI Davide | Astana Qazaqstan Team | 01:15 | ||
38. | POTOCKI Viktor | Ljubljana Gusto Santic | 01:15 | ||
39. | BOGUSLAWSKI Marceli | HRE Mazowsze Serce Polski | 01:15 | ||
40. | PRIMOZIC Jaka | Slovinsko | 01:15 | ||
41. | SOTO Antonio | Euskaltel-Euskadi | 01:15 | ||
42. | SMIT Willie | China Glory Cycling Team | 01:15 | ||
43. | HOPKINS Dylan | Ljubljana Gusto Santic | 01:15 | ||
44. | PELTONEN Ukko | Global 6 Cycling | 01:15 | ||
45. | CARRETERO Hector | Equipo Kern Pharma | 01:15 | ||
46. | YOUNG Xeno | Global 6 Cycling | 01:15 | ||
47. | VERMEULEN Moran | Team Felbermayr Simplon Wels | 01:15 | ||
48. | MARENGO Umberto | Drone Hopper - Androni G. | 01:15 | ||
49. | PER David | Adria Mobil | 01:15 | ||
50. | BUDZINSKI Tomasz | HRE Mazowsze Serce Polski | 01:15 | ||
51. | FINKST Tilen | Adria Mobil | 01:15 | ||
52. | DE ROSSI Lucas | China Glory Cycling Team | 01:15 | ||
53. | BARCELÓ Fernando | Caja Rural-Seguros RGA | 01:15 | ||
54. | JARC Aljaz | Adria Mobil | 01:15 | ||
55. | PICCOLO Simone | MG.K vis Colors for Peace VPM | 01:15 | ||
56. | ETXEBERRIA Asier | Euskaltel-Euskadi | 01:15 | ||
57. | MARTIN Sergio | Caja Rural-Seguros RGA | 01:15 | ||
58. | FANCELLU Alessandro | EOLO - Kometa Team | 01:15 | ||
59. | BURKE Jack | Team Felbermayr Simplon Wels | 01:15 | ||
60. | BISOLTI Alessandro | Drone Hopper - Androni G. | 01:15 | ||
61. | TUREK Daniel | Team Felbermayr Simplon Wels | 01:15 | ||
62. | GIDICH Jevgenij | Astana Qazaqstan Team | 01:15 | ||
63. | SCHLEGEL Michal | Caja Rural-Seguros RGA | 01:15 | ||
64. | HOCEVAR Kristijan | Adria Mobil | 01:15 | ||
65. | AGIRRE Jon | Equipo Kern Pharma | 01:15 | ||
66. | LASTRA Jonathan | Caja Rural-Seguros RGA | 01:15 | ||
67. | FORTUNATO Lorenzo | EOLO - Kometa Team | 01:15 | ||
68. | SBARAGLI Kristian | Alpecin-Fenix | 01:15 | ||
69. | RAVASI Edward | EOLO - Kometa Team | 01:15 | ||
70. | TOLIO Alex | Bardiani CSF Faizanè | 01:15 | ||
71. | STANNARD Robert | Alpecin-Fenix | 01:15 | ||
72. | BROZYNA Piotr | HRE Mazowsze Serce Polski | 01:15 | ||
73. | MERLIER Tim | Alpecin-Fenix | 01:15 | ||
74. | JUARISTI Txomin | Euskaltel-Euskadi | 01:15 | ||
75. | KOREN Kristjan | Adria Mobil | 01:15 | ||
76. | BATTAGLIN Enrico | Bardiani CSF Faizanè | 01:15 | ||
77. | BENNETT Sean | China Glory Cycling Team | 01:15 | ||
78. | BJERG Mikkel | UAE Team Emirates | 01:15 | ||
79. | KACZMAREK Jakub | HRE Mazowsze Serce Polski | 01:15 | ||
80. | BOGNA Alex | Alpecin-Fenix | 01:15 | ||
81. | HAUSSLER Heinrich | Bahrain Victorious | 01:15 | ||
82. | CAROLLO Francesco | MG.K vis Colors for Peace VPM | 01:15 | ||
83. | SOBRERO Matteo | BikeExchange-Jayco | 01:26 | ||
84. | MÁRQUEZ Martí | Equipo Kern Pharma | 03:58 | ||
85. | MOHORIC Matej | Bahrain Victorious | 00:00 | ||
86. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 10:52 | ||
87. | SKOK Anze | Ljubljana Gusto Santic | 10:52 | ||
88. | VOVK Jaka | Cycling Team Kranj | 10:52 | ||
89. | BANASZEK Alan | HRE Mazowsze Serce Polski | 10:56 | ||
90. | CERNE Gregor Matija | Slovinsko | 10:56 | ||
91. | STRONG Hayden | China Glory Cycling Team | 10:56 | ||
92. | ZIHERL Luka | Cycling Team Kranj | 10:56 | ||
93. | PAVLIC Marko | Slovinsko | 10:56 | ||
94. | CEMAZAR Nik | Adria Mobil | 10:56 | ||
95. | ROVDER Pavol | Dukla Banská Bystrica | 10:56 | ||
96. | MANGERTSEDER Matthias | Team Felbermayr Simplon Wels | 10:56 | ||
97. | STAJNAR Mihael | Slovinsko | 10:56 | ||
98. | JORDAN Adam | Ljubljana Gusto Santic | 10:56 | ||
99. | GLIVAR Gal | Adria Mobil | 10:56 | ||
100. | LAENGEN Vegard Stake | UAE Team Emirates | 10:56 | ||
101. | MORENO Ivan | Equipo Kern Pharma | 10:56 | ||
102. | ZOCCARATO Samuele | Bardiani CSF Faizanè | 10:56 | ||
103. | SESSLER Nicolas | Global 6 Cycling | 10:56 | ||
104. | IRIBAR Unai | Euskaltel-Euskadi | 10:56 | ||
105. | ROSA Diego | EOLO - Kometa Team | 10:56 | ||
106. | ARAIZ Sergio | Equipo Kern Pharma | 10:56 | ||
107. | GAMPER Mario | Team Felbermayr Simplon Wels | 10:56 | ||
108. | ZUMER Matic | Slovinsko | 10:56 | ||
109. | VAN EMPEL Etienne | China Glory Cycling Team | 10:56 | ||
110. | BALMER Alexandre | BikeExchange-Jayco | 10:56 | ||
111. | SAVINI Daniel | MG.K vis Colors for Peace VPM | 10:56 | ||
112. | STACHOWIAK Adam | HRE Mazowsze Serce Polski | 10:56 | ||
113. | SANCHEZ Pablo | Astana Qazaqstan Team | 10:56 | ||
114. | STEDMAN Max | MG.K vis Colors for Peace VPM | 10:56 | ||
115. | VRHOVNIK Luka | Slovinsko | 11:10 | ||
116. | WRIGHT Paul | MG.K vis Colors for Peace VPM | 13:54 | ||
117. | TURKULOV Luka | Cycling Team Kranj | 13:54 | ||
118. | GROSU Eduard Michael | Drone Hopper - Androni G. | 14:10 | ||
119. | TUKA Samuel | Dukla Banská Bystrica | 14:10 | ||
120. | COBO CAYON Ivan | Equipo Kern Pharma | 14:10 | ||
121. | XU Changquang | China Glory Cycling Team | 14:10 | ||
122. | DRINOVEC Matej | Cycling Team Kranj | 14:10 | ||
123. | JEROMEL Vid | Cycling Team Kranj | 14:10 | ||
124. | CORTESE Jacopo | MG.K vis Colors for Peace VPM | 14:10 | ||
125. | BALLARIN Iker | Euskaltel-Euskadi | 14:10 | ||
126. | KRALJ Fabijan | Ljubljana Gusto Santic | 14:10 | ||
127. | TAGLIANI Filippo | Drone Hopper - Androni G. | 14:10 | ||
128. | BARRENETXEA Jon | Caja Rural-Seguros RGA | 14:10 | ||
129. | WATTS Kiaan | Global 6 Cycling | 14:10 | ||
130. | MACEK Matic | Ljubljana Gusto Santic | 14:10 | ||
131. | SARC Leon | Cycling Team Kranj | 14:10 | ||
132. | SUNDERLAND Dylan | Global 6 Cycling | 14:10 | ||
133. | SCHUNK Conor | Global 6 Cycling | 14:10 | ||
134. | LOHINSKÝ Filip | Dukla Banská Bystrica | 14:10 | ||
135. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 14:10 | ||
136. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 14:10 | ||
DNF | CERNE Andrej | Cycling Team Kranj | odstúpil | ||
DNF | FERNANDEZ Miguel Angel | Global 6 Cycling | odstúpil | ||
DNF | HRIBAR Jernej | Ljubljana Gusto Santic | odstúpil | ||
DNS | GAMPER Florian | Team Felbermayr Simplon Wels | neštartoval |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | MAJKA Rafal | UAE Team Emirates | 08:14:51 | |||||
2. | NOVAK Domen | Bahrain Victorious | 00:06 | |||||
3. | POGACAR Tadej | UAE Team Emirates | 00:08 | |||||
4. | REPA Vojtech | Equipo Kern Pharma | 00:55 | |||||
5. | ALBANESE Vincenzo | EOLO - Kometa Team | 00:58 | |||||
6. | FELLINE Fabio | Astana Qazaqstan Team | 00:58 |
93. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 24:09 | ||
114. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 27:31 | ||
117. | ROVDER Pavol | Dukla Banská Bystrica | 29:30 | ||
123. | TUKA Samuel | Dukla Banská Bystrica | 32:50 | ||
130. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 32:50 | ||
136. | LOHINSKÝ Filip | Dukla Banská Bystrica | 41:25 |
7. | GABBURO Davide | Bardiani CSF Faizanè | 00:58 | ||
8. | CONCI Nicola | Alpecin-Fenix | 00:58 | ||
9. | MEZGEC Luka | BikeExchange-Jayco | 00:58 | ||
10. | NICOLAU Joel | Caja Rural-Seguros RGA | 00:58 | ||
11. | HAMILTON Lucas | BikeExchange-Jayco | 00:58 | ||
12. | DOUBLE Paul | MG.K vis Colors for Peace VPM | 00:58 | ||
13. | MOHORIC Matej | Bahrain Victorious | 00:58 | ||
14. | TRATNIK Jan | Bahrain Victorious | 01:03 | ||
15. | BARCELÓ Fernando | Caja Rural-Seguros RGA | 02:13 | ||
16. | MARTIN Sergio | Caja Rural-Seguros RGA | 02:13 | ||
17. | FORTUNATO Lorenzo | EOLO - Kometa Team | 02:13 | ||
18. | AGIRRE Jon | Equipo Kern Pharma | 02:13 | ||
19. | TOLIO Alex | Bardiani CSF Faizanè | 02:13 | ||
20. | RAVASI Edward | EOLO - Kometa Team | 02:18 | ||
21. | CANAL Carlos | Euskaltel-Euskadi | 06:29 | ||
22. | GAZZOLI Michele | Astana Qazaqstan Team | 06:30 | ||
23. | GOVEKAR Matevz | Bahrain Victorious | 06:30 | ||
24. | BAIS Mattia | Drone Hopper - Androni G. | 06:30 | ||
25. | TONELLI Alessandro | Bardiani CSF Faizanè | 06:35 | ||
26. | FIORELLI Filippo | Bardiani CSF Faizanè | 06:36 | ||
27. | BUDZINSKI Marcin | HRE Mazowsze Serce Polski | 06:36 | ||
28. | BAGÜES Aritz | Caja Rural-Seguros RGA | 06:36 | ||
29. | SÜTTERLIN Jasha | Bahrain Victorious | 06:39 | ||
30. | SEVILLA Diego | EOLO - Kometa Team | 06:41 | ||
31. | POLANC Jan | UAE Team Emirates | 07:10 | ||
32. | PRIMOZIC Jaka | Slovinsko | 07:45 | ||
33. | HOPKINS Dylan | Ljubljana Gusto Santic | 07:45 | ||
34. | STANNARD Robert | Alpecin-Fenix | 07:45 | ||
35. | SBARAGLI Kristian | Alpecin-Fenix | 07:45 | ||
36. | CARRETERO Hector | Equipo Kern Pharma | 07:51 | ||
37. | VERMEULEN Moran | Team Felbermayr Simplon Wels | 07:51 | ||
38. | TUREK Daniel | Team Felbermayr Simplon Wels | 07:51 | ||
39. | ETXEBERRIA Asier | Euskaltel-Euskadi | 07:51 | ||
40. | BURKE Jack | Team Felbermayr Simplon Wels | 07:51 | ||
41. | LASTRA Jonathan | Caja Rural-Seguros RGA | 07:51 | ||
42. | SCHLEGEL Michal | Caja Rural-Seguros RGA | 07:51 | ||
43. | BENNETT Sean | China Glory Cycling Team | 08:41 | ||
44. | BJERG Mikkel | UAE Team Emirates | 08:41 | ||
45. | MÁRQUEZ Martí | Equipo Kern Pharma | 10:33 | ||
46. | MORENO Ivan | Equipo Kern Pharma | 11:54 | ||
47. | GROENEWEGEN Dylan | BikeExchange-Jayco | 13:11 | ||
48. | CHIRICO Luca | Drone Hopper - Androni G. | 13:13 | ||
49. | TAMINIAUX Lionel | Alpecin-Fenix | 13:15 | ||
50. | BRUSSENSKIY Gleb | Astana Qazaqstan Team | 13:21 | ||
51. | COLNAGHI Luca | Bardiani CSF Faizanè | 13:21 | ||
52. | ACKERMANN Pascal | UAE Team Emirates | 13:25 | ||
53. | UMBA Santiago | Drone Hopper - Androni G. | 13:26 | ||
54. | AZPARREN Xabier | Euskaltel-Euskadi | 13:34 | ||
55. | STEWART Campbell | BikeExchange-Jayco | 13:45 | ||
56. | GAVAZZI Francesco | EOLO - Kometa Team | 13:55 | ||
57. | KONYCHEV Alexander | BikeExchange-Jayco | 13:59 | ||
58. | BUDZINSKI Tomasz | HRE Mazowsze Serce Polski | 14:29 | ||
59. | MARTINELLI Davide | Astana Qazaqstan Team | 14:36 | ||
60. | SMIT Willie | China Glory Cycling Team | 14:36 | ||
61. | PELTONEN Ukko | Global 6 Cycling | 14:36 | ||
62. | DE ROSSI Lucas | China Glory Cycling Team | 14:36 | ||
63. | BISOLTI Alessandro | Drone Hopper - Androni G. | 14:36 | ||
64. | POTOCKI Viktor | Ljubljana Gusto Santic | 14:36 | ||
65. | BOGUSLAWSKI Marceli | HRE Mazowsze Serce Polski | 14:36 | ||
66. | MARENGO Umberto | Drone Hopper - Androni G. | 14:36 | ||
67. | PICCOLO Simone | MG.K vis Colors for Peace VPM | 14:36 | ||
68. | PER David | Adria Mobil | 14:36 | ||
69. | GIDICH Jevgenij | Astana Qazaqstan Team | 14:36 | ||
70. | BATTAGLIN Enrico | Bardiani CSF Faizanè | 14:36 | ||
71. | BOGNA Alex | Alpecin-Fenix | 14:36 | ||
72. | FANCELLU Alessandro | EOLO - Kometa Team | 14:36 | ||
73. | BROZYNA Piotr | HRE Mazowsze Serce Polski | 14:36 | ||
74. | KOREN Kristjan | Adria Mobil | 14:36 | ||
75. | JUARISTI Txomin | Euskaltel-Euskadi | 14:36 | ||
76. | CAROLLO Francesco | MG.K vis Colors for Peace VPM | 14:36 | ||
77. | HAUSSLER Heinrich | Bahrain Victorious | 14:36 | ||
78. | HOCEVAR Kristijan | Adria Mobil | 14:44 | ||
79. | SOBRERO Matteo | BikeExchange-Jayco | 14:47 | ||
80. | STAJNAR Mihael | Slovinsko | 17:26 | ||
81. | GLIVAR Gal | Adria Mobil | 17:26 | ||
82. | LAENGEN Vegard Stake | UAE Team Emirates | 17:32 | ||
83. | ZUMER Matic | Slovinsko | 17:32 | ||
84. | ROSA Diego | EOLO - Kometa Team | 17:32 | ||
85. | BALMER Alexandre | BikeExchange-Jayco | 17:55 | ||
86. | KACZMAREK Jakub | HRE Mazowsze Serce Polski | 18:23 | ||
87. | OLIVEIRA Rui | UAE Team Emirates | 18:40 | ||
88. | SOTO Antonio | Euskaltel-Euskadi | 19:55 | ||
89. | YOUNG Xeno | Global 6 Cycling | 19:55 | ||
90. | FINKST Tilen | Adria Mobil | 19:55 | ||
91. | JARC Aljaz | Adria Mobil | 19:55 | ||
92. | MERLIER Tim | Alpecin-Fenix | 19:55 | ||
93. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 24:09 | ||
94. | SKOK Anze | Ljubljana Gusto Santic | 24:09 | ||
95. | PAVLIC Marko | Slovinsko | 24:13 | ||
96. | SESSLER Nicolas | Global 6 Cycling | 24:14 | ||
97. | BANASZEK Alan | HRE Mazowsze Serce Polski | 24:17 | ||
98. | MANGERTSEDER Matthias | Team Felbermayr Simplon Wels | 24:17 | ||
99. | CEMAZAR Nik | Adria Mobil | 24:17 | ||
100. | JORDAN Adam | Ljubljana Gusto Santic | 24:17 | ||
101. | IRIBAR Unai | Euskaltel-Euskadi | 24:17 | ||
102. | STRONG Hayden | China Glory Cycling Team | 24:17 | ||
103. | CERNE Gregor Matija | Slovinsko | 24:17 | ||
104. | ARAIZ Sergio | Equipo Kern Pharma | 24:17 | ||
105. | SAVINI Daniel | MG.K vis Colors for Peace VPM | 24:17 | ||
106. | ZOCCARATO Samuele | Bardiani CSF Faizanè | 24:17 | ||
107. | VRHOVNIK Luka | Slovinsko | 24:27 | ||
108. | STEDMAN Max | MG.K vis Colors for Peace VPM | 24:27 | ||
109. | WRIGHT Paul | MG.K vis Colors for Peace VPM | 27:15 | ||
110. | DRINOVEC Matej | Cycling Team Kranj | 27:27 | ||
111. | COBO CAYON Ivan | Equipo Kern Pharma | 27:31 | ||
112. | SCHUNK Conor | Global 6 Cycling | 27:31 | ||
113. | BARRENETXEA Jon | Caja Rural-Seguros RGA | 27:31 | ||
114. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 27:31 | ||
115. | SUNDERLAND Dylan | Global 6 Cycling | 27:31 | ||
116. | STACHOWIAK Adam | HRE Mazowsze Serce Polski | 28:04 | ||
117. | ROVDER Pavol | Dukla Banská Bystrica | 29:30 | ||
118. | VOVK Jaka | Cycling Team Kranj | 29:32 | ||
119. | VAN EMPEL Etienne | China Glory Cycling Team | 29:36 | ||
120. | SANCHEZ Pablo | Astana Qazaqstan Team | 29:36 | ||
121. | GAMPER Mario | Team Felbermayr Simplon Wels | 30:09 | ||
122. | JEROMEL Vid | Cycling Team Kranj | 32:49 | ||
123. | TUKA Samuel | Dukla Banská Bystrica | 32:50 | ||
124. | KRALJ Fabijan | Ljubljana Gusto Santic | 32:50 | ||
125. | GROSU Eduard Michael | Drone Hopper - Androni G. | 32:50 | ||
126. | XU Changquang | China Glory Cycling Team | 32:50 | ||
127. | MACEK Matic | Ljubljana Gusto Santic | 32:50 | ||
128. | BALLARIN Iker | Euskaltel-Euskadi | 32:50 | ||
129. | TAGLIANI Filippo | Drone Hopper - Androni G. | 32:50 | ||
130. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 32:50 | ||
131. | ZIHERL Luka | Cycling Team Kranj | 38:04 | ||
132. | TURKULOV Luka | Cycling Team Kranj | 41:02 | ||
133. | CORTESE Jacopo | MG.K vis Colors for Peace VPM | 41:22 | ||
134. | WATTS Kiaan | Global 6 Cycling | 41:22 | ||
135. | SARC Leon | Cycling Team Kranj | 41:25 | ||
136. | LOHINSKÝ Filip | Dukla Banská Bystrica | 41:25 |
3. | 17.6. | Žalec > Celje | 145 km | cieľ: 14:55 |
profil etapy, 1440 nastúpaných metrov (© tourofslovenia.si) |
- reklama - |
- reklama - |
Pogi and Majka attacked and broke away on Svetina. This time, Domen Novak couldn't follow, only Mohoric is trying to catch them. He might do a crazy descent. #TourOfSlovenia pic.twitter.com/qGCxJBkkHu
— Mihai Simion (@faustocoppi60) June 17, 2022
¡A la mierda la carretera!
— Las Gafas de Soldador (@lasgafasdesolda) June 17, 2022
Lo mi es el gravel????#TourOfSlovenia pic.twitter.com/PUYSX9LHRd
Videosumár etapy |
Výsledky etapy | ||||||||
1. | POGAČAR Tadej | UAE Team Emirates | 03:27:09 | 20 | ||||
2. | MAJKA Rafal | UAE Team Emirates | 00:11 | 10 | ||||
3. | CONCI Nicola | Alpecin-Fenix | 00:14 | 5 | ||||
4. | MEZGEC Luka | BikeExchange-Jayco | 00:36 | |||||
5. | ALBANESE Vincenzo | EOLO - Kometa Team | 00:36 | |||||
6. | MOHORIC Matej | Bahrain Victorious | 00:36 |
43. | TUKA Samuel | Dukla Banská Bystrica | 06:25 | ||
64. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 11:59 | ||
95. | ROVDER Pavol | Dukla Banská Bystrica | 13:01 | ||
97. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 15:33 | ||
105. | LOHINSKÝ Filip | Dukla Banská Bystrica | 16:34 | ||
110. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 16:34 |
7. | GABBURO Davide | Bardiani CSF Faizanè | 00:36 | ||
8. | BARCELÓ Fernando | Caja Rural-Seguros RGA | 00:36 | ||
9. | CHIRICO Luca | Drone Hopper - Androni G. | 00:41 | ||
10. | NICOLAU Joel | Caja Rural-Seguros RGA | 00:43 | ||
11. | LASTRA Jonathan | Caja Rural-Seguros RGA | 00:46 | ||
12. | REPA Vojtech | Equipo Kern Pharma | 00:46 | ||
13. | NOVAK Domen | Bahrain Victorious | 00:47 | ||
14. | DOUBLE Paul | MG.K vis Colors for Peace VPM | 00:47 | ||
15. | BUDZINSKI Marcin | HRE Mazowsze Serce Polski | 00:47 | ||
16. | BURKE Jack | Team Felbermayr Simplon Wels | 00:50 | ||
17. | MARTIN Sergio | Caja Rural-Seguros RGA | 00:57 | ||
18. | RAVASI Edward | EOLO - Kometa Team | 01:00 | ||
19. | IRIBAR Unai | Euskaltel-Euskadi | 01:12 | ||
20. | AGIRRE Jon | Equipo Kern Pharma | 01:30 | ||
21. | FELLINE Fabio | Astana Qazaqstan Team | 01:40 | ||
22. | SBARAGLI Kristian | Alpecin-Fenix | 01:56 | ||
23. | TOLIO Alex | Bardiani CSF Faizanè | 02:00 | ||
24. | STANNARD Robert | Alpecin-Fenix | 02:06 | ||
25. | CARRETERO Hector | Equipo Kern Pharma | 02:21 | ||
26. | PRIMOZIC Jaka | Slovinsko | 03:02 | ||
27. | HOPKINS Dylan | Ljubljana Gusto Santic | 03:11 | ||
28. | FORTUNATO Lorenzo | EOLO - Kometa Team | 03:19 | ||
29. | KACZMAREK Jakub | HRE Mazowsze Serce Polski | 04:03 | ||
30. | BENNETT Sean | China Glory Cycling Team | 04:21 | ||
31. | CANAL Carlos | Euskaltel-Euskadi | 04:40 | ||
32. | ETXEBERRIA Asier | Euskaltel-Euskadi | 04:40 | ||
33. | BISOLTI Alessandro | Drone Hopper - Androni G. | 04:54 | ||
34. | ROSA Diego | EOLO - Kometa Team | 04:54 | ||
35. | SÜTTERLIN Jasha | Bahrain Victorious | 05:03 | ||
36. | GLIVAR Gal | Adria Mobil | 05:15 | ||
37. | HOCEVAR Kristijan | Adria Mobil | 05:15 | ||
38. | SCHUNK Conor | Global 6 Cycling | 05:27 | ||
39. | SMIT Willie | China Glory Cycling Team | 05:41 | ||
40. | TONELLI Alessandro | Bardiani CSF Faizanè | 06:12 | ||
41. | GIDICH Jevgenij | Astana Qazaqstan Team | 06:12 | ||
42. | BUDZINSKI Tomasz | HRE Mazowsze Serce Polski | 06:19 | ||
43. | TUKA Samuel | Dukla Banská Bystrica | 06:25 | ||
44. | BAGÜES Aritz | Caja Rural-Seguros RGA | 06:25 | ||
45. | GAVAZZI Francesco | EOLO - Kometa Team | 06:27 | ||
46. | FANCELLU Alessandro | EOLO - Kometa Team | 06:27 | ||
47. | UMBA Santiago | Drone Hopper - Androni G. | 06:38 | ||
48. | DRINOVEC Matej | Cycling Team Kranj | 06:38 | ||
49. | ZIHERL Luka | Cycling Team Kranj | 07:20 | ||
50. | TUREK Daniel | Team Felbermayr Simplon Wels | 07:20 | ||
51. | VERMEULEN Moran | Team Felbermayr Simplon Wels | 07:20 | ||
52. | BATTAGLIN Enrico | Bardiani CSF Faizanè | 07:34 | ||
53. | BAIS Mattia | Drone Hopper - Androni G. | 08:17 | ||
54. | FINKST Tilen | Adria Mobil | 08:29 | ||
55. | POLANC Jan | UAE Team Emirates | 08:29 | ||
56. | SCHLEGEL Michal | Caja Rural-Seguros RGA | 08:46 | ||
57. | BOGNA Alex | Alpecin-Fenix | 09:19 | ||
58. | MORENO Ivan | Equipo Kern Pharma | 10:15 | ||
59. | JUARISTI Txomin | Euskaltel-Euskadi | 10:27 | ||
60. | TRATNIK Jan | Bahrain Victorious | 10:27 | ||
61. | SEVILLA Diego | EOLO - Kometa Team | 10:27 | ||
62. | STAJNAR Mihael | Slovinsko | 10:27 | ||
63. | STRONG Hayden | China Glory Cycling Team | 11:22 | ||
64. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 11:59 | ||
65. | GOVEKAR Matevz | Bahrain Victorious | 12:00 | ||
66. | HAMILTON Lucas | BikeExchange-Jayco | 12:07 | ||
67. | SOBRERO Matteo | BikeExchange-Jayco | 12:07 | ||
68. | KONYCHEV Alexander | BikeExchange-Jayco | 12:29 | ||
69. | ZOCCARATO Samuele | Bardiani CSF Faizanè | 12:29 | ||
70. | DE ROSSI Lucas | China Glory Cycling Team | 12:29 | ||
71. | JEROMEL Vid | Cycling Team Kranj | 12:29 | ||
72. | CEMAZAR Nik | Adria Mobil | 12:29 | ||
73. | VOVK Jaka | Cycling Team Kranj | 12:29 | ||
74. | JARC Aljaz | Adria Mobil | 12:29 | ||
75. | VRHOVNIK Luka | Slovinsko | 12:29 | ||
76. | HAUSSLER Heinrich | Bahrain Victorious | 12:29 | ||
77. | TAMINIAUX Lionel | Alpecin-Fenix | 12:29 | ||
78. | KOREN Kristjan | Adria Mobil | 12:29 | ||
79. | MARENGO Umberto | Drone Hopper - Androni G. | 12:29 | ||
80. | JORDAN Adam | Ljubljana Gusto Santic | 12:29 | ||
81. | VAN EMPEL Etienne | China Glory Cycling Team | 12:29 | ||
82. | GAMPER Mario | Team Felbermayr Simplon Wels | 12:29 | ||
83. | PER David | Adria Mobil | 12:29 | ||
84. | COLNAGHI Luca | Bardiani CSF Faizanè | 12:51 | ||
85. | CAROLLO Francesco | MG.K vis Colors for Peace VPM | 12:51 | ||
86. | COBO CAYON Ivan | Equipo Kern Pharma | 12:53 | ||
87. | ARAIZ Sergio | Equipo Kern Pharma | 12:56 | ||
88. | MÁRQUEZ Martí | Equipo Kern Pharma | 12:56 | ||
89. | SARC Leon | Cycling Team Kranj | 12:56 | ||
90. | AZPARREN Xabier | Euskaltel-Euskadi | 12:56 | ||
91. | CERNE Gregor Matija | Slovinsko | 12:56 | ||
92. | BALLARIN Iker | Euskaltel-Euskadi | 12:56 | ||
93. | SUNDERLAND Dylan | Global 6 Cycling | 12:56 | ||
94. | POTOCKI Viktor | Ljubljana Gusto Santic | 12:56 | ||
95. | ROVDER Pavol | Dukla Banská Bystrica | 13:01 | ||
96. | MERLIER Tim | Alpecin-Fenix | 13:40 | ||
97. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 15:33 | ||
98. | BRUSSENSKIY Gleb | Astana Qazaqstan Team | 16:32 | ||
99. | KRALJ Fabijan | Ljubljana Gusto Santic | 16:34 | ||
100. | SANCHEZ Pablo | Astana Qazaqstan Team | 16:34 | ||
101. | OLIVEIRA Rui | UAE Team Emirates | 16:34 | ||
102. | ACKERMANN Pascal | UAE Team Emirates | 16:34 | ||
103. | MARTINELLI Davide | Astana Qazaqstan Team | 16:34 | ||
104. | PAVLIC Marko | Slovinsko | 16:34 | ||
105. | LOHINSKÝ Filip | Dukla Banská Bystrica | 16:34 | ||
106. | GROSU Eduard Michael | Drone Hopper - Androni G. | 16:34 | ||
107. | PICCOLO Simone | MG.K vis Colors for Peace VPM | 16:34 | ||
108. | GAZZOLI Michele | Astana Qazaqstan Team | 16:34 | ||
109. | TAGLIANI Filippo | Drone Hopper - Androni G. | 16:34 | ||
110. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 16:34 | ||
111. | WATTS Kiaan | Global 6 Cycling | 16:34 | ||
112. | MANGERTSEDER Matthias | Team Felbermayr Simplon Wels | 16:34 | ||
113. | STEWART Campbell | BikeExchange-Jayco | 16:34 | ||
114. | SAVINI Daniel | MG.K vis Colors for Peace VPM | 16:34 | ||
115. | SESSLER Nicolas | Global 6 Cycling | 16:34 | ||
116. | YOUNG Xeno | Global 6 Cycling | 16:34 | ||
117. | PELTONEN Ukko | Global 6 Cycling | 16:34 | ||
118. | SOTO Antonio | Euskaltel-Euskadi | 16:34 | ||
119. | WRIGHT Paul | MG.K vis Colors for Peace VPM | 16:34 | ||
120. | FIORELLI Filippo | Bardiani CSF Faizanè | 16:34 | ||
121. | CORTESE Jacopo | MG.K vis Colors for Peace VPM | 16:34 | ||
122. | BOGUSLAWSKI Marceli | HRE Mazowsze Serce Polski | 16:34 | ||
123. | GROENEWEGEN Dylan | BikeExchange-Jayco | 16:34 | ||
124. | STACHOWIAK Adam | HRE Mazowsze Serce Polski | 16:34 | ||
125. | BROZYNA Piotr | HRE Mazowsze Serce Polski | 16:34 | ||
126. | BALMER Alexandre | BikeExchange-Jayco | 16:34 | ||
127. | ZUMER Matic | Slovinsko | 16:34 | ||
128. | BANASZEK Alan | HRE Mazowsze Serce Polski | 16:34 | ||
129. | STEDMAN Max | MG.K vis Colors for Peace VPM | 16:47 | ||
DNF | BARRENETXEA Jon | Caja Rural-Seguros RGA | odstúpil | ||
DNF | MACEK Matic | Ljubljana Gusto Santic | odstúpil | ||
DNF | SKOK Anze | Ljubljana Gusto Santic | odstúpil | ||
DNF | TURKULOV Luka | Cycling Team Kranj | odstúpil | ||
DNF | XU Changquang | China Glory Cycling Team | odstúpil | ||
DNS | BJERG Mikkel | UAE Team Emirates | neštartoval | ||
DNS | LAENGEN Vegard Stake | UAE Team Emirates | neštartoval |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | POGAČAR Tadej | UAE Team Emirates | 11:41:58 | |||||
2. | MAJKA Rafal | UAE Team Emirates | 00:07 | |||||
3. | NOVAK Domen | Bahrain Victorious | 00:55 | |||||
4. | CONCI Nicola | Alpecin-Fenix | 01:10 | |||||
5. | ALBANESE Vincenzo | EOLO - Kometa Team | 01:36 | |||||
6. | GABBURO Davide | Bardiani CSF Faizanè | 01:36 |
93. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 36:10 | ||
102. | TUKA Samuel | Dukla Banská Bystrica | 39:17 | ||
113. | ROVDER Pavol | Dukla Banská Bystrica | 42:33 | ||
116. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 44:07 | ||
122. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 48:25 | ||
129. | LOHINSKÝ Filip | Dukla Banská Bystrica | 58:01 |
7. | MEZGEC Luka | BikeExchange-Jayco | 01:36 | ||
8. | MOHORIC Matej | Bahrain Victorious | 01:36 | ||
9. | NICOLAU Joel | Caja Rural-Seguros RGA | 01:43 | ||
10. | REPA Vojtech | Equipo Kern Pharma | 01:43 | ||
11. | DOUBLE Paul | MG.K vis Colors for Peace VPM | 01:47 | ||
12. | FELLINE Fabio | Astana Qazaqstan Team | 02:40 | ||
13. | BARCELÓ Fernando | Caja Rural-Seguros RGA | 02:51 | ||
14. | MARTIN Sergio | Caja Rural-Seguros RGA | 03:12 | ||
15. | RAVASI Edward | EOLO - Kometa Team | 03:20 | ||
16. | AGIRRE Jon | Equipo Kern Pharma | 03:45 | ||
17. | TOLIO Alex | Bardiani CSF Faizanè | 04:15 | ||
18. | FORTUNATO Lorenzo | EOLO - Kometa Team | 05:34 | ||
19. | BUDZINSKI Marcin | HRE Mazowsze Serce Polski | 07:25 | ||
20. | LASTRA Jonathan | Caja Rural-Seguros RGA | 08:39 | ||
21. | BURKE Jack | Team Felbermayr Simplon Wels | 08:43 | ||
22. | SBARAGLI Kristian | Alpecin-Fenix | 09:41 | ||
23. | STANNARD Robert | Alpecin-Fenix | 09:53 | ||
24. | CARRETERO Hector | Equipo Kern Pharma | 10:14 | ||
25. | PRIMOZIC Jaka | Slovinsko | 10:49 | ||
26. | HOPKINS Dylan | Ljubljana Gusto Santic | 10:58 | ||
27. | CANAL Carlos | Euskaltel-Euskadi | 11:11 | ||
28. | TRATNIK Jan | Bahrain Victorious | 11:32 | ||
29. | SÜTTERLIN Jasha | Bahrain Victorious | 11:44 | ||
30. | ETXEBERRIA Asier | Euskaltel-Euskadi | 12:33 | ||
31. | TONELLI Alessandro | Bardiani CSF Faizanè | 12:49 | ||
32. | BAGÜES Aritz | Caja Rural-Seguros RGA | 13:03 | ||
33. | BENNETT Sean | China Glory Cycling Team | 13:04 | ||
34. | HAMILTON Lucas | BikeExchange-Jayco | 13:07 | ||
35. | CHIRICO Luca | Drone Hopper - Androni G. | 13:56 | ||
36. | BAIS Mattia | Drone Hopper - Androni G. | 14:49 | ||
37. | VERMEULEN Moran | Team Felbermayr Simplon Wels | 15:13 | ||
38. | TUREK Daniel | Team Felbermayr Simplon Wels | 15:13 | ||
39. | POLANC Jan | UAE Team Emirates | 15:41 | ||
40. | SCHLEGEL Michal | Caja Rural-Seguros RGA | 16:39 | ||
41. | SEVILLA Diego | EOLO - Kometa Team | 17:10 | ||
42. | GOVEKAR Matevz | Bahrain Victorious | 18:32 | ||
43. | BISOLTI Alessandro | Drone Hopper - Androni G. | 19:32 | ||
44. | HOCEVAR Kristijan | Adria Mobil | 20:00 | ||
45. | UMBA Santiago | Drone Hopper - Androni G. | 20:06 | ||
46. | SMIT Willie | China Glory Cycling Team | 20:19 | ||
47. | GAVAZZI Francesco | EOLO - Kometa Team | 20:24 | ||
48. | BUDZINSKI Tomasz | HRE Mazowsze Serce Polski | 20:50 | ||
49. | GIDICH Jevgenij | Astana Qazaqstan Team | 20:50 | ||
50. | FANCELLU Alessandro | EOLO - Kometa Team | 21:05 | ||
51. | MORENO Ivan | Equipo Kern Pharma | 22:11 | ||
52. | BATTAGLIN Enrico | Bardiani CSF Faizanè | 22:12 | ||
53. | ROSA Diego | EOLO - Kometa Team | 22:28 | ||
54. | KACZMAREK Jakub | HRE Mazowsze Serce Polski | 22:28 | ||
55. | GLIVAR Gal | Adria Mobil | 22:43 | ||
56. | GAZZOLI Michele | Astana Qazaqstan Team | 23:06 | ||
57. | FIORELLI Filippo | Bardiani CSF Faizanè | 23:12 | ||
58. | MÁRQUEZ Martí | Equipo Kern Pharma | 23:31 | ||
59. | BOGNA Alex | Alpecin-Fenix | 23:57 | ||
60. | JUARISTI Txomin | Euskaltel-Euskadi | 25:05 | ||
61. | IRIBAR Unai | Euskaltel-Euskadi | 25:31 | ||
62. | TAMINIAUX Lionel | Alpecin-Fenix | 25:46 | ||
63. | COLNAGHI Luca | Bardiani CSF Faizanè | 26:14 | ||
64. | KONYCHEV Alexander | BikeExchange-Jayco | 26:30 | ||
65. | AZPARREN Xabier | Euskaltel-Euskadi | 26:32 | ||
66. | SOBRERO Matteo | BikeExchange-Jayco | 26:56 | ||
67. | DE ROSSI Lucas | China Glory Cycling Team | 27:04 | ||
68. | MARENGO Umberto | Drone Hopper - Androni G. | 27:07 | ||
69. | PER David | Adria Mobil | 27:07 | ||
70. | KOREN Kristjan | Adria Mobil | 27:07 | ||
71. | HAUSSLER Heinrich | Bahrain Victorious | 27:07 | ||
72. | CAROLLO Francesco | MG.K vis Colors for Peace VPM | 27:29 | ||
73. | POTOCKI Viktor | Ljubljana Gusto Santic | 27:34 | ||
74. | STAJNAR Mihael | Slovinsko | 27:55 | ||
75. | FINKST Tilen | Adria Mobil | 28:26 | ||
76. | GROENEWEGEN Dylan | BikeExchange-Jayco | 29:47 | ||
77. | BRUSSENSKIY Gleb | Astana Qazaqstan Team | 29:55 | ||
78. | ACKERMANN Pascal | UAE Team Emirates | 30:01 | ||
79. | STEWART Campbell | BikeExchange-Jayco | 30:21 | ||
80. | MARTINELLI Davide | Astana Qazaqstan Team | 31:12 | ||
81. | PELTONEN Ukko | Global 6 Cycling | 31:12 | ||
82. | PICCOLO Simone | MG.K vis Colors for Peace VPM | 31:12 | ||
83. | BOGUSLAWSKI Marceli | HRE Mazowsze Serce Polski | 31:12 | ||
84. | BROZYNA Piotr | HRE Mazowsze Serce Polski | 31:12 | ||
85. | JARC Aljaz | Adria Mobil | 32:26 | ||
86. | SCHUNK Conor | Global 6 Cycling | 33:00 | ||
87. | MERLIER Tim | Alpecin-Fenix | 33:37 | ||
88. | DRINOVEC Matej | Cycling Team Kranj | 34:07 | ||
89. | ZUMER Matic | Slovinsko | 34:08 | ||
90. | BALMER Alexandre | BikeExchange-Jayco | 34:31 | ||
91. | OLIVEIRA Rui | UAE Team Emirates | 35:16 | ||
92. | STRONG Hayden | China Glory Cycling Team | 35:41 | ||
93. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 36:10 | ||
94. | SOTO Antonio | Euskaltel-Euskadi | 36:31 | ||
95. | YOUNG Xeno | Global 6 Cycling | 36:31 | ||
96. | ZOCCARATO Samuele | Bardiani CSF Faizanè | 36:40 | ||
97. | CEMAZAR Nik | Adria Mobil | 36:48 | ||
98. | JORDAN Adam | Ljubljana Gusto Santic | 36:48 | ||
99. | VRHOVNIK Luka | Slovinsko | 36:58 | ||
100. | CERNE Gregor Matija | Slovinsko | 37:15 | ||
101. | ARAIZ Sergio | Equipo Kern Pharma | 37:15 | ||
102. | TUKA Samuel | Dukla Banská Bystrica | 39:17 | ||
103. | COBO CAYON Ivan | Equipo Kern Pharma | 40:26 | ||
104. | SUNDERLAND Dylan | Global 6 Cycling | 40:29 | ||
105. | PAVLIC Marko | Slovinsko | 40:49 | ||
106. | BANASZEK Alan | HRE Mazowsze Serce Polski | 40:49 | ||
107. | SESSLER Nicolas | Global 6 Cycling | 40:50 | ||
108. | MANGERTSEDER Matthias | Team Felbermayr Simplon Wels | 40:53 | ||
109. | SAVINI Daniel | MG.K vis Colors for Peace VPM | 40:53 | ||
110. | STEDMAN Max | MG.K vis Colors for Peace VPM | 41:16 | ||
111. | VOVK Jaka | Cycling Team Kranj | 42:03 | ||
112. | VAN EMPEL Etienne | China Glory Cycling Team | 42:07 | ||
113. | ROVDER Pavol | Dukla Banská Bystrica | 42:33 | ||
114. | GAMPER Mario | Team Felbermayr Simplon Wels | 42:40 | ||
115. | WRIGHT Paul | MG.K vis Colors for Peace VPM | 43:51 | ||
116. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 44:07 | ||
117. | STACHOWIAK Adam | HRE Mazowsze Serce Polski | 44:40 | ||
118. | JEROMEL Vid | Cycling Team Kranj | 45:20 | ||
119. | ZIHERL Luka | Cycling Team Kranj | 45:26 | ||
120. | BALLARIN Iker | Euskaltel-Euskadi | 45:48 | ||
121. | SANCHEZ Pablo | Astana Qazaqstan Team | 46:12 | ||
122. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 48:25 | ||
123. | KRALJ Fabijan | Ljubljana Gusto Santic | 49:26 | ||
124. | GROSU Eduard Michael | Drone Hopper - Androni G. | 49:26 | ||
125. | TAGLIANI Filippo | Drone Hopper - Androni G. | 49:26 | ||
126. | SARC Leon | Cycling Team Kranj | 54:23 | ||
127. | WATTS Kiaan | Global 6 Cycling | 57:58 | ||
128. | CORTESE Jacopo | MG.K vis Colors for Peace VPM | 57:58 | ||
129. | LOHINSKÝ Filip | Dukla Banská Bystrica | 58:01 |
4. | 18.6. | Laško > Velika Planina | 153 km | Majka |
profil etapy, 2860 nastúpaných metrov (© tourofslovenia.si) |
Hlavnými ašpirantmi na zisk etapového prvenstva tak nemohol byť nikto iný ako kandidáti na celkové víťazstvo. Menovite medzi favoritov patrili Rafal Majka, Tadej Pogačar a Domen Novak. Práve medzi týmito tromi cyklistami sa malo definitívne rozhodnúť o celkovom víťazovi. Do širšej skupiny ašpirantov na etapové víťazstvo patrili ešte Sean Bennett, Nicola Conci, Lorenzo Fortunato, Matej Mohorič a tiež Paul Double.
#TourOfSlovenia: A falta de 45 kilómetros, la escapada de @coboivan12 mantiene +2’35” sobre el pelotón
— Equipo Kern Pharma (@EqKernPharma) June 18, 2022
????????♂️UAD y TVB imponen un fuerte ritmo en el grupo, donde viajan los corredores del EKP pic.twitter.com/B326AoT3VP
Aspoň teoretickú šancu na úspech mali aj cyklisti z celodenného úniku. Dostali sa do neho Viktor Potočki z Ljubljana Gusto Santic, Iván Cobo z Equipo Kern Pharma, Samuele Zoccarato z Bardiani-CSF-Faizanè a Tomasz Budzinski z HRE Mazowsze Serce Polski. Situáciu v etape kontrolovali v balíku pretekári UAE Team Emirates, ktorý únik nepustili príliš ďaleko.
Ešte pred šprintérskou prémiou v meste Mengeš sa do čelnej skupiny dostali ďalší cyklisti. K štvorici utečencov sa pridali Azparren (Euskaltel), Marengo (Drone Hopper), Taminiaux (Alpecin), Per (Adria) a Carollo (Mg.K Vis). Vpredu tak figurovala už deväťčlenná skupina. Lenže na méte 58 kilometrov pred páskou sa vpredu padalo. Na zemi skončili Per, Zoccarato a Taminiaux. Z pádu vyviazli bez zranenia a po krátkom čase sa vrátili do čela.
Really need to chat about this kick colour choice...????#TourofSlovenia pic.twitter.com/ZEgb9uLajo
— velokicks (@velokicks) June 18, 2022
Pred kopcom Črnievec sa zmenila situácia v balíku. Tempo začali diktovať pretekári Bahrajnu – Victorious a už pomerne skoro sa začal ukazovať aj ich líder Novak. Napriek tomu si z balíku dokázali nastúpiť Tratnik (Bahrajn) a Sobrero (BikeExchange), no nevytvorili si príliš veľký náskok. Posledný menovaný sa po krátkej chvíli vrátil do hlavného poľa, no Tratnik sa dostal až do čelnej skupiny.
V úniku sa ešte pred začiatkom cieľového stúpania začalo útočiť. Najskôr skúsili pozornosť súperov Azparren (Euskaltel) a Taminiaux (Alpecin), no Tratnik (Bahrajn) pracoval v čele skupiny a vrátil ju naspäť do hry o etapu. Ďalšie ataky v čele už neprichádzali, pretože Slovinec sa snažil ísť veľké tempo. Lenže v pelotóne sa začali ukazovať jazdci tímu EOLO – Kometa a už na méte 10 kilometrov pred páskou dobehli účastníkov úniku.
Rafal Majka s'est imposé devant Tadej Poagacar sur #TourofSlovenia Poagacar conserve la tête du général avec 3" d'avance sur Majka #cyclisme #ciclismo #wielrennen pic.twitter.com/5PAlONnXP5
— Les Rois du Peloton (@LRoisDuPeloton) June 18, 2022
Krátko na to sa cesta začala zdvíhať a pretekári sa štverali na cieľový kopec. V tom čase bolo v balíku už iba okolo 40 cyklistov. Počas stúpania do cieľa v balíku útočilo viacero jazdcov, no rozhodujúci okamih prišiel necelých šesť kilometrov pred cieľom. Vtedy ušiel Majka a Pogačar (2x UAE). Vytvorili si dostatočný odstup od súperov, ktorí sa snažili dobehnúť ich, ale už sa im to nepodarilo.
Do posledného kilometra vstupovali Tadej Pogačar a Rafal Majka s luxusným náskokom a bolo jasné, že víťaz etapy a pravdepodobne aj celkovej klasifikácie bude jeden z nich. Obaja stúpali do cieľa bok po boku a na cieľovej rovinke si podávali ruky. Nakoniec sa etapovým víťazom stal poľský reprezentant, dvojnásobný víťaz Tour de France skončil druhý. Na treťom mieste prišiel do cieľa Fernando Barceló so stratou 22 sekúnd.
Rock, paper, scissors anyone? ✂
— Eurosport (@eurosport) June 18, 2022
Rafaj Majka and Tadej Pogacar take a 1-2 at the Tour of Slovenia... decided by a game of rock, paper, scissors! ???? pic.twitter.com/YfyujYGMkM
Výsledky etapy | ||||||||
1. | MAJKA Rafal | UAE Team Emirates | 03:53:52 | 20 | ||||
2. | POGACAR Tadej | UAE Team Emirates | 00:00 | 10 | ||||
3. | BARCELÓ Fernando | Caja Rural-Seguros RGA | 00:22 | 5 | ||||
4. | TOLIO Alex | Bardiani CSF Faizanè | 00:24 | |||||
5. | ALBANESE Vincenzo | EOLO - Kometa Team | 00:24 | |||||
6. | REPA Vojtech | Equipo Kern Pharma | 00:28 |
61. | TUKA Samuel | Dukla Banská Bystrica | 14:37 | ||
79. | LOHINSKÝ Filip | Dukla Banská Bystrica | 17:55 | ||
84. | ROVDER Pavol | Dukla Banská Bystrica | 17:55 | ||
99. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 17:55 | ||
125. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 20:36 | ||
126. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 21:52 |
7. | BENNETT Sean | China Glory Cycling Team | 00:33 | ||
8. | RAVASI Edward | EOLO - Kometa Team | 00:43 | ||
9. | STANNARD Robert | Alpecin-Fenix | 00:52 | ||
10. | AGIRRE Jon | Equipo Kern Pharma | 00:55 | ||
11. | NOVAK Domen | Bahrain Victorious | 00:55 | ||
12. | DOUBLE Paul | MG.K vis Colors for Peace VPM | 01:03 | ||
13. | LASTRA Jonathan | Caja Rural-Seguros RGA | 01:06 | ||
14. | ROSA Diego | EOLO - Kometa Team | 01:06 | ||
15. | UMBA Santiago | Drone Hopper - Androni G. | 01:06 | ||
16. | NICOLAU Joel | Caja Rural-Seguros RGA | 01:15 | ||
17. | BAIS Mattia | Drone Hopper - Androni G. | 01:15 | ||
18. | BURKE Jack | Team Felbermayr Simplon Wels | 01:21 | ||
19. | CONCI Nicola | Alpecin-Fenix | 01:25 | ||
20. | FELLINE Fabio | Astana Qazaqstan Team | 01:34 | ||
21. | SUNDERLAND Dylan | Global 6 Cycling | 01:36 | ||
22. | MARTIN Sergio | Caja Rural-Seguros RGA | 01:42 | ||
23. | GLIVAR Gal | Adria Mobil | 01:48 | ||
24. | BALMER Alexandre | BikeExchange-Jayco | 02:00 | ||
25. | GABBURO Davide | Bardiani CSF Faizanè | 02:04 | ||
26. | CARRETERO Hector | Equipo Kern Pharma | 02:10 | ||
27. | TONELLI Alessandro | Bardiani CSF Faizanè | 02:12 | ||
28. | JUARISTI Txomin | Euskaltel-Euskadi | 02:23 | ||
29. | PRIMOZIC Jaka | Slovinsko | 02:23 | ||
30. | SOTO Antonio | Euskaltel-Euskadi | 02:55 | ||
31. | CHIRICO Luca | Drone Hopper - Androni G. | 03:05 | ||
32. | BUDZINSKI Marcin | HRE Mazowsze Serce Polski | 03:10 | ||
33. | MORENO Ivan | Equipo Kern Pharma | 03:16 | ||
34. | BUDZINSKI Tomasz | HRE Mazowsze Serce Polski | 03:43 | ||
35. | SBARAGLI Kristian | Alpecin-Fenix | 04:07 | ||
36. | POLANC Jan | UAE Team Emirates | 04:18 | ||
37. | MOHORIC Matej | Bahrain Victorious | 04:44 | ||
38. | SÜTTERLIN Jasha | Bahrain Victorious | 04:44 | ||
39. | BAGÜES Aritz | Caja Rural-Seguros RGA | 04:44 | ||
40. | TRATNIK Jan | Bahrain Victorious | 04:56 | ||
41. | VERMEULEN Moran | Team Felbermayr Simplon Wels | 05:19 | ||
42. | GAZZOLI Michele | Astana Qazaqstan Team | 07:35 | ||
43. | GAVAZZI Francesco | EOLO - Kometa Team | 07:35 | ||
44. | FORTUNATO Lorenzo | EOLO - Kometa Team | 07:35 | ||
45. | MÁRQUEZ Martí | Equipo Kern Pharma | 08:20 | ||
46. | POTOCKI Viktor | Ljubljana Gusto Santic | 10:22 | ||
47. | GOVEKAR Matevz | Bahrain Victorious | 10:22 | ||
48. | TAMINIAUX Lionel | Alpecin-Fenix | 10:30 | ||
49. | PER David | Adria Mobil | 11:51 | ||
50. | MEZGEC Luka | BikeExchange-Jayco | 11:51 | ||
51. | MARENGO Umberto | Drone Hopper - Androni G. | 11:51 | ||
52. | SOBRERO Matteo | BikeExchange-Jayco | 11:51 | ||
53. | SEVILLA Diego | EOLO - Kometa Team | 11:51 | ||
54. | ZOCCARATO Samuele | Bardiani CSF Faizanè | 12:58 | ||
55. | FIORELLI Filippo | Bardiani CSF Faizanè | 13:23 | ||
56. | CAROLLO Francesco | MG.K vis Colors for Peace VPM | 13:23 | ||
57. | COBO CAYON Ivan | Equipo Kern Pharma | 13:23 | ||
58. | AZPARREN Xabier | Euskaltel-Euskadi | 13:23 | ||
59. | GIDICH Jevgenij | Astana Qazaqstan Team | 13:23 | ||
60. | STEDMAN Max | MG.K vis Colors for Peace VPM | 13:37 | ||
61. | TUKA Samuel | Dukla Banská Bystrica | 14:37 | ||
62. | CERNE Gregor Matija | Slovinsko | 17:55 | ||
63. | GROSU Eduard Michael | Drone Hopper - Androni G. | 17:55 | ||
64. | VAN EMPEL Etienne | China Glory Cycling Team | 17:55 | ||
65. | ZIHERL Luka | Cycling Team Kranj | 17:55 | ||
66. | DE ROSSI Lucas | China Glory Cycling Team | 17:55 | ||
67. | CEMAZAR Nik | Adria Mobil | 17:55 | ||
68. | SESSLER Nicolas | Global 6 Cycling | 17:55 | ||
69. | JEROMEL Vid | Cycling Team Kranj | 17:55 | ||
70. | SMIT Willie | China Glory Cycling Team | 17:55 | ||
71. | DRINOVEC Matej | Cycling Team Kranj | 17:55 | ||
72. | VRHOVNIK Luka | Slovinsko | 17:55 | ||
73. | SCHUNK Conor | Global 6 Cycling | 17:55 | ||
74. | BRUSSENSKIY Gleb | Astana Qazaqstan Team | 17:55 | ||
75. | KOREN Kristjan | Adria Mobil | 17:55 | ||
76. | PELTONEN Ukko | Global 6 Cycling | 17:55 | ||
77. | PAVLIC Marko | Slovinsko | 17:55 | ||
78. | JARC Aljaz | Adria Mobil | 17:55 | ||
79. | LOHINSKÝ Filip | Dukla Banská Bystrica | 17:55 | ||
80. | FINKST Tilen | Adria Mobil | 17:55 | ||
81. | BISOLTI Alessandro | Drone Hopper - Androni G. | 17:55 | ||
82. | MARTINELLI Davide | Astana Qazaqstan Team | 17:55 | ||
83. | TAGLIANI Filippo | Drone Hopper - Androni G. | 17:55 | ||
84. | ROVDER Pavol | Dukla Banská Bystrica | 17:55 | ||
85. | ETXEBERRIA Asier | Euskaltel-Euskadi | 17:55 | ||
86. | JORDAN Adam | Ljubljana Gusto Santic | 17:55 | ||
87. | VOVK Jaka | Cycling Team Kranj | 17:55 | ||
88. | WATTS Kiaan | Global 6 Cycling | 17:55 | ||
89. | ZUMER Matic | Slovinsko | 17:55 | ||
90. | FANCELLU Alessandro | EOLO - Kometa Team | 17:55 | ||
91. | MANGERTSEDER Matthias | Team Felbermayr Simplon Wels | 17:55 | ||
92. | GAMPER Mario | Team Felbermayr Simplon Wels | 17:55 | ||
93. | IRIBAR Unai | Euskaltel-Euskadi | 17:55 | ||
94. | HOPKINS Dylan | Ljubljana Gusto Santic | 17:55 | ||
95. | ARAIZ Sergio | Equipo Kern Pharma | 17:55 | ||
96. | BATTAGLIN Enrico | Bardiani CSF Faizanè | 17:55 | ||
97. | CANAL Carlos | Euskaltel-Euskadi | 17:55 | ||
98. | BALLARIN Iker | Euskaltel-Euskadi | 17:55 | ||
99. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 17:55 | ||
100. | SCHLEGEL Michal | Caja Rural-Seguros RGA | 17:55 | ||
101. | STAJNAR Mihael | Slovinsko | 17:55 | ||
102. | BOGNA Alex | Alpecin-Fenix | 17:55 | ||
103. | STACHOWIAK Adam | HRE Mazowsze Serce Polski | 17:55 | ||
104. | HOCEVAR Kristijan | Adria Mobil | 17:55 | ||
105. | HAMILTON Lucas | BikeExchange-Jayco | 17:55 | ||
106. | STRONG Hayden | China Glory Cycling Team | 17:55 | ||
107. | SARC Leon | Cycling Team Kranj | 17:55 | ||
108. | BROZYNA Piotr | HRE Mazowsze Serce Polski | 17:55 | ||
109. | TUREK Daniel | Team Felbermayr Simplon Wels | 17:55 | ||
110. | COLNAGHI Luca | Bardiani CSF Faizanè | 17:55 | ||
111. | KONYCHEV Alexander | BikeExchange-Jayco | 17:55 | ||
112. | PICCOLO Simone | MG.K vis Colors for Peace VPM | 17:55 | ||
113. | GROENEWEGEN Dylan | BikeExchange-Jayco | 17:55 | ||
114. | STEWART Campbell | BikeExchange-Jayco | 17:55 | ||
115. | BOGUSLAWSKI Marceli | HRE Mazowsze Serce Polski | 18:36 | ||
116. | MERLIER Tim | Alpecin-Fenix | 18:36 | ||
117. | KRALJ Fabijan | Ljubljana Gusto Santic | 20:36 | ||
118. | ACKERMANN Pascal | UAE Team Emirates | 20:36 | ||
119. | OLIVEIRA Rui | UAE Team Emirates | 20:36 | ||
120. | SAVINI Daniel | MG.K vis Colors for Peace VPM | 20:36 | ||
121. | CORTESE Jacopo | MG.K vis Colors for Peace VPM | 20:36 | ||
122. | SANCHEZ Pablo | Astana Qazaqstan Team | 20:36 | ||
123. | WRIGHT Paul | MG.K vis Colors for Peace VPM | 20:36 | ||
124. | YOUNG Xeno | Global 6 Cycling | 20:36 | ||
125. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 20:36 | ||
126. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 21:52 | ||
DNF | BANASZEK Alan | HRE Mazowsze Serce Polski | odstúpil | ||
DNS | HAUSSLER Heinrich | Bahrain Victorious | neštartoval | ||
DNS | KACZMAREK Jakub | HRE Mazowsze Serce Polski | neštartoval |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | POGACAR Tadej | UAE Team Emirates | 15:35:44 | |||||
2. | MAJKA Rafal | UAE Team Emirates | 00:03 | |||||
3. | NOVAK Domen | Bahrain Victorious | 01:56 | |||||
4. | ALBANESE Vincenzo | EOLO - Kometa Team | 02:06 | |||||
5. | REPA Vojtech | Equipo Kern Pharma | 02:17 | |||||
6. | CONCI Nicola | Alpecin-Fenix | 02:41 |
94. | TUKA Samuel | Dukla Banská Bystrica | 54:00 | ||
103. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 58:08 | ||
109. | ROVDER Pavol | Dukla Banská Bystrica | 01:00:34 | ||
112. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 01:02:08 | ||
121. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 01:09:07 | ||
125. | LOHINSKÝ Filip | Dukla Banská Bystrica | 01:16:02 |
7. | DOUBLE Paul | MG.K vis Colors for Peace VPM | 02:56 | ||
8. | NICOLAU Joel | Caja Rural-Seguros RGA | 03:04 | ||
9. | BARCELÓ Fernando | Caja Rural-Seguros RGA | 03:16 | ||
10. | GABBURO Davide | Bardiani CSF Faizanè | 03:47 | ||
11. | RAVASI Edward | EOLO - Kometa Team | 04:09 | ||
12. | FELLINE Fabio | Astana Qazaqstan Team | 04:20 | ||
13. | TOLIO Alex | Bardiani CSF Faizanè | 04:45 | ||
14. | AGIRRE Jon | Equipo Kern Pharma | 04:46 | ||
15. | MARTIN Sergio | Caja Rural-Seguros RGA | 05:00 | ||
16. | MOHORIC Matej | Bahrain Victorious | 06:26 | ||
17. | LASTRA Jonathan | Caja Rural-Seguros RGA | 09:51 | ||
18. | BURKE Jack | Team Felbermayr Simplon Wels | 10:10 | ||
19. | BUDZINSKI Marcin | HRE Mazowsze Serce Polski | 10:41 | ||
20. | STANNARD Robert | Alpecin-Fenix | 10:51 | ||
21. | CARRETERO Hector | Equipo Kern Pharma | 12:30 | ||
22. | FORTUNATO Lorenzo | EOLO - Kometa Team | 13:15 | ||
23. | PRIMOZIC Jaka | Slovinsko | 13:18 | ||
24. | MEZGEC Luka | BikeExchange-Jayco | 13:33 | ||
25. | BENNETT Sean | China Glory Cycling Team | 13:43 | ||
26. | SBARAGLI Kristian | Alpecin-Fenix | 13:54 | ||
27. | TONELLI Alessandro | Bardiani CSF Faizanè | 15:02 | ||
28. | BAIS Mattia | Drone Hopper - Androni G. | 16:10 | ||
29. | SÜTTERLIN Jasha | Bahrain Victorious | 16:29 | ||
30. | TRATNIK Jan | Bahrain Victorious | 16:29 | ||
31. | CHIRICO Luca | Drone Hopper - Androni G. | 17:07 | ||
32. | BAGÜES Aritz | Caja Rural-Seguros RGA | 17:53 | ||
33. | POLANC Jan | UAE Team Emirates | 20:00 | ||
34. | VERMEULEN Moran | Team Felbermayr Simplon Wels | 20:38 | ||
35. | UMBA Santiago | Drone Hopper - Androni G. | 21:13 | ||
36. | ROSA Diego | EOLO - Kometa Team | 23:40 | ||
37. | BUDZINSKI Tomasz | HRE Mazowsze Serce Polski | 24:36 | ||
38. | GLIVAR Gal | Adria Mobil | 24:37 | ||
39. | MORENO Ivan | Equipo Kern Pharma | 25:33 | ||
40. | JUARISTI Txomin | Euskaltel-Euskadi | 27:34 | ||
41. | GAVAZZI Francesco | EOLO - Kometa Team | 28:05 | ||
42. | HOPKINS Dylan | Ljubljana Gusto Santic | 28:59 | ||
43. | GOVEKAR Matevz | Bahrain Victorious | 29:00 | ||
44. | SEVILLA Diego | EOLO - Kometa Team | 29:02 | ||
45. | CANAL Carlos | Euskaltel-Euskadi | 29:12 | ||
46. | ETXEBERRIA Asier | Euskaltel-Euskadi | 30:34 | ||
47. | GAZZOLI Michele | Astana Qazaqstan Team | 30:47 | ||
48. | HAMILTON Lucas | BikeExchange-Jayco | 31:08 | ||
49. | MÁRQUEZ Martí | Equipo Kern Pharma | 31:57 | ||
50. | TUREK Daniel | Team Felbermayr Simplon Wels | 33:14 | ||
51. | GIDICH Jevgenij | Astana Qazaqstan Team | 34:19 | ||
52. | SCHLEGEL Michal | Caja Rural-Seguros RGA | 34:40 | ||
53. | TAMINIAUX Lionel | Alpecin-Fenix | 36:22 | ||
54. | BALMER Alexandre | BikeExchange-Jayco | 36:37 | ||
55. | FIORELLI Filippo | Bardiani CSF Faizanè | 36:41 | ||
56. | BISOLTI Alessandro | Drone Hopper - Androni G. | 37:33 | ||
57. | POTOCKI Viktor | Ljubljana Gusto Santic | 37:57 | ||
58. | HOCEVAR Kristijan | Adria Mobil | 38:01 | ||
59. | SMIT Willie | China Glory Cycling Team | 38:20 | ||
60. | SOBRERO Matteo | BikeExchange-Jayco | 38:53 | ||
61. | PER David | Adria Mobil | 39:02 | ||
62. | MARENGO Umberto | Drone Hopper - Androni G. | 39:03 | ||
63. | FANCELLU Alessandro | EOLO - Kometa Team | 39:06 | ||
64. | SOTO Antonio | Euskaltel-Euskadi | 39:32 | ||
65. | AZPARREN Xabier | Euskaltel-Euskadi | 39:55 | ||
66. | BATTAGLIN Enrico | Bardiani CSF Faizanè | 40:13 | ||
67. | CAROLLO Francesco | MG.K vis Colors for Peace VPM | 40:58 | ||
68. | BOGNA Alex | Alpecin-Fenix | 41:58 | ||
69. | SUNDERLAND Dylan | Global 6 Cycling | 42:11 | ||
70. | IRIBAR Unai | Euskaltel-Euskadi | 43:32 | ||
71. | COLNAGHI Luca | Bardiani CSF Faizanè | 44:15 | ||
72. | KONYCHEV Alexander | BikeExchange-Jayco | 44:31 | ||
73. | DE ROSSI Lucas | China Glory Cycling Team | 45:05 | ||
74. | KOREN Kristjan | Adria Mobil | 45:08 | ||
75. | STAJNAR Mihael | Slovinsko | 45:56 | ||
76. | FINKST Tilen | Adria Mobil | 46:27 | ||
77. | GROENEWEGEN Dylan | BikeExchange-Jayco | 47:48 | ||
78. | BRUSSENSKIY Gleb | Astana Qazaqstan Team | 47:56 | ||
79. | STEWART Campbell | BikeExchange-Jayco | 48:22 | ||
80. | MARTINELLI Davide | Astana Qazaqstan Team | 49:13 | ||
81. | PELTONEN Ukko | Global 6 Cycling | 49:13 | ||
82. | PICCOLO Simone | MG.K vis Colors for Peace VPM | 49:13 | ||
83. | BROZYNA Piotr | HRE Mazowsze Serce Polski | 49:13 | ||
84. | ZOCCARATO Samuele | Bardiani CSF Faizanè | 49:44 | ||
85. | BOGUSLAWSKI Marceli | HRE Mazowsze Serce Polski | 49:54 | ||
86. | JARC Aljaz | Adria Mobil | 50:27 | ||
87. | ACKERMANN Pascal | UAE Team Emirates | 50:43 | ||
88. | SCHUNK Conor | Global 6 Cycling | 51:01 | ||
89. | DRINOVEC Matej | Cycling Team Kranj | 52:08 | ||
90. | ZUMER Matic | Slovinsko | 52:09 | ||
91. | MERLIER Tim | Alpecin-Fenix | 52:19 | ||
92. | STRONG Hayden | China Glory Cycling Team | 53:42 | ||
93. | COBO CAYON Ivan | Equipo Kern Pharma | 53:55 | ||
94. | TUKA Samuel | Dukla Banská Bystrica | 54:00 | ||
95. | CEMAZAR Nik | Adria Mobil | 54:49 | ||
96. | JORDAN Adam | Ljubljana Gusto Santic | 54:49 | ||
97. | VRHOVNIK Luka | Slovinsko | 54:59 | ||
98. | STEDMAN Max | MG.K vis Colors for Peace VPM | 54:59 | ||
99. | CERNE Gregor Matija | Slovinsko | 55:16 | ||
100. | ARAIZ Sergio | Equipo Kern Pharma | 55:16 | ||
101. | OLIVEIRA Rui | UAE Team Emirates | 55:58 | ||
102. | YOUNG Xeno | Global 6 Cycling | 57:13 | ||
103. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 58:08 | ||
104. | PAVLIC Marko | Slovinsko | 58:50 | ||
105. | SESSLER Nicolas | Global 6 Cycling | 58:51 | ||
106. | MANGERTSEDER Matthias | Team Felbermayr Simplon Wels | 58:54 | ||
107. | VOVK Jaka | Cycling Team Kranj | 01:00:04 | ||
108. | VAN EMPEL Etienne | China Glory Cycling Team | 01:00:08 | ||
109. | ROVDER Pavol | Dukla Banská Bystrica | 01:00:34 | ||
110. | GAMPER Mario | Team Felbermayr Simplon Wels | 01:00:41 | ||
111. | SAVINI Daniel | MG.K vis Colors for Peace VPM | 01:01:35 | ||
112. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 01:02:08 | ||
113. | STACHOWIAK Adam | HRE Mazowsze Serce Polski | 01:02:41 | ||
114. | JEROMEL Vid | Cycling Team Kranj | 01:03:21 | ||
115. | ZIHERL Luka | Cycling Team Kranj | 01:03:27 | ||
116. | BALLARIN Iker | Euskaltel-Euskadi | 01:03:49 | ||
117. | WRIGHT Paul | MG.K vis Colors for Peace VPM | 01:04:33 | ||
118. | SANCHEZ Pablo | Astana Qazaqstan Team | 01:06:54 | ||
119. | GROSU Eduard Michael | Drone Hopper - Androni G. | 01:07:27 | ||
120. | TAGLIANI Filippo | Drone Hopper - Androni G. | 01:07:27 | ||
121. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 01:09:07 | ||
122. | KRALJ Fabijan | Ljubljana Gusto Santic | 01:10:08 | ||
123. | SARC Leon | Cycling Team Kranj | 01:12:24 | ||
124. | WATTS Kiaan | Global 6 Cycling | 01:15:59 | ||
125. | LOHINSKÝ Filip | Dukla Banská Bystrica | 01:16:02 | ||
126. | CORTESE Jacopo | MG.K vis Colors for Peace VPM | 01:18:40 |
5. | 19.6. | Vrhnika > Novo Mesto | 156 km | Pogačar |
profil etapy, 1440 nastúpaných metrov (© tourofslovenia.si) |
#TourOfSlovenia: ¡Afrontamos los últimos 40 kilómetros!
— Equipo Kern Pharma (@EqKernPharma) June 19, 2022
????????♂️Nuestros ciclistas asoman en las primeras posiciones del pelotón, que reduce a +1’15” la ventaja de la fuga
????Ya en @eurosport pic.twitter.com/8ViP4Q348M
????????????Tadej Pogacar gana la Ultima etapa y se proclama Campeón del Tour de Eslovenia 2022 ???????? #TourOfSlovenia #FightForGreen #Ciclismo #Noticiclismo pic.twitter.com/aT39Kdgmfi
— NotiCiclismo ▶ ???????? #TourdeSuisse2022 (@Noticiclismo1) June 19, 2022
Vyjadrenie Martina Fraňa (DS Dukly) |
"Bolo to veľmi ťažké podujatie. Päť etáp v kopcoch. Pre viacerých našich mladých pretekárov to boli najväčšie preteky, ktoré kedy absolvovali. Pre Filipa aj Sama to bola obrovská škola a zážitok. Niektoré súčasti boli ako na Grand Tour - špaliere fanúšikov, superhviezdy.
Musím vyzdvihnúť Sama Tuku, ktorý sa mimoriadne chce učiť, robí ešte množstvo chýb, ale postupne sa zlepšuje, veľmi ho takéto preteky motivujú. Veď vážnejšie bicykluje tretí rok. Postupne sa aj pozične zlepšuje. Na prvoročáka to bolo naozaj fajn. Aj Filip Lohinský preteky dokončil. Pavol Rovder tiež jazdil dobre pozične, skúšal úniky, jeden mu vyšiel. Najmladšia trojka šla pekne. Verím, že sa to prejaví na MSR aj ME.
Mrzí ma, že Lukáš Kubiš mal počas pretekov problémy s kolenom, ledva vyšiel tie ťažké kopce. To je pre nás veľmi nepríjemné, pretože sme dúfali, že postupne bude vo svojej topforme a zúročí natrénované. Je však teraz otázne, ako sa to koleno bude správať v nabitom programe, ktorý nás čaká.
Ďakujem aj organizátorom, že nás pozvali a dali mladým šancu niečo také absolvovať, zažiť. Boli sme tu jasne najmenší tím. Určite to chalanov motivuje k ďalšej práci. Autentický pocit veľkých pretekov umocnil aj fakt, že sme väčšinu pretekov bývali na hoteli s UAE Team Emirates a aj naši dvadsaťtrojkári mohli vidieť Tadeja Pogačara nie len priamo na pretekoch, ale tiež na večeri a to, ako sa správa, k čomu akým spôsobom pristupuje. Sme za to veľmi vďační a zopakujem ešte raz - dodalo to chalanom veľkú motiváciu."
|
Výsledky etapy | ||||||||
1. | POGAČAR Tadej | UAE Team Emirates | 03:42:35 | 20 | ||||
2. | MOHORIČ Matej | Bahrain Victorious | 00:00 | 10 | ||||
3. | MAJKA Rafal | UAE Team Emirates | 00:03 | 5 | ||||
4. | MEZGEC Luka | BikeExchange-Jayco | 00:26 | |||||
5. | FELLINE Fabio | Astana Qazaqstan Team | 00:26 | |||||
6. | CONCI Nicola | Alpecin-Fenix | 00:26 |
65. | TUKA Samuel | Dukla Banská Bystrica | 03:03 | ||
66. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 03:03 | ||
69. | ROVDER Pavol | Dukla Banská Bystrica | 03:10 | ||
91. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 04:36 | ||
115. | LOHINSKÝ Filip | Dukla Banská Bystrica | 08:01 | ||
120. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 08:38 |
7. | FIORELLI Filippo | Bardiani CSF Faizanè | 00:26 | ||
8. | ALBANESE Vincenzo | EOLO - Kometa Team | 00:26 | ||
9. | SOTO Antonio | Euskaltel-Euskadi | 00:26 | ||
10. | BARCELÓ Fernando | Caja Rural-Seguros RGA | 00:26 | ||
11. | DOUBLE Paul | MG.K vis Colors for Peace VPM | 00:26 | ||
12. | NOVAK Domen | Bahrain Victorious | 00:26 | ||
13. | GABBURO Davide | Bardiani CSF Faizanè | 00:26 | ||
14. | NICOLAU Joel | Caja Rural-Seguros RGA | 00:26 | ||
15. | GROSU Eduard Michael | Drone Hopper - Androni G. | 00:43 | ||
16. | COLNAGHI Luca | Bardiani CSF Faizanè | 00:43 | ||
17. | POLANC Jan | UAE Team Emirates | 00:43 | ||
18. | HOPKINS Dylan | Ljubljana Gusto Santic | 00:43 | ||
19. | PRIMOZIC Jaka | Slovinsko | 00:43 | ||
20. | MARTIN Sergio | Caja Rural-Seguros RGA | 00:43 | ||
21. | SBARAGLI Kristian | Alpecin-Fenix | 00:43 | ||
22. | BAIS Mattia | Drone Hopper - Androni G. | 00:43 | ||
23. | LASTRA Jonathan | Caja Rural-Seguros RGA | 00:43 | ||
24. | RAVASI Edward | EOLO - Kometa Team | 00:43 | ||
25. | REPA Vojtech | Equipo Kern Pharma | 00:43 | ||
26. | TONELLI Alessandro | Bardiani CSF Faizanè | 00:43 | ||
27. | CANAL Carlos | Euskaltel-Euskadi | 00:43 | ||
28. | CHIRICO Luca | Drone Hopper - Androni G. | 00:55 | ||
29. | TAGLIANI Filippo | Drone Hopper - Androni G. | 01:04 | ||
30. | STANNARD Robert | Alpecin-Fenix | 01:10 | ||
31. | BURKE Jack | Team Felbermayr Simplon Wels | 01:21 | ||
32. | BUDZINSKI Marcin | HRE Mazowsze Serce Polski | 01:26 | ||
33. | UMBA Santiago | Drone Hopper - Androni G. | 01:52 | ||
34. | KONYCHEV Alexander | BikeExchange-Jayco | 01:52 | ||
35. | SMIT Willie | China Glory Cycling Team | 01:52 | ||
36. | DE ROSSI Lucas | China Glory Cycling Team | 01:52 | ||
37. | ETXEBERRIA Asier | Euskaltel-Euskadi | 01:52 | ||
38. | STRONG Hayden | China Glory Cycling Team | 01:52 | ||
39. | DRINOVEC Matej | Cycling Team Kranj | 01:52 | ||
40. | BUDZINSKI Tomasz | HRE Mazowsze Serce Polski | 01:52 | ||
41. | SCHLEGEL Michal | Caja Rural-Seguros RGA | 01:52 | ||
42. | BOGUSLAWSKI Marceli | HRE Mazowsze Serce Polski | 01:52 | ||
43. | FINKST Tilen | Adria Mobil | 01:52 | ||
44. | BISOLTI Alessandro | Drone Hopper - Androni G. | 01:52 | ||
45. | GROENEWEGEN Dylan | BikeExchange-Jayco | 01:52 | ||
46. | PICCOLO Simone | MG.K vis Colors for Peace VPM | 01:52 | ||
47. | JARC Aljaz | Adria Mobil | 01:52 | ||
48. | PER David | Adria Mobil | 01:52 | ||
49. | GAVAZZI Francesco | EOLO - Kometa Team | 01:52 | ||
50. | SOBRERO Matteo | BikeExchange-Jayco | 01:52 | ||
51. | ROSA Diego | EOLO - Kometa Team | 01:52 | ||
52. | BALLARIN Iker | Euskaltel-Euskadi | 01:52 | ||
53. | BAGÜES Aritz | Caja Rural-Seguros RGA | 01:52 | ||
54. | AGIRRE Jon | Equipo Kern Pharma | 01:52 | ||
55. | IRIBAR Unai | Euskaltel-Euskadi | 01:52 | ||
56. | GOVEKAR Matevz | Bahrain Victorious | 01:52 | ||
57. | STEWART Campbell | BikeExchange-Jayco | 01:52 | ||
58. | TAMINIAUX Lionel | Alpecin-Fenix | 01:52 | ||
59. | SÜTTERLIN Jasha | Bahrain Victorious | 01:52 | ||
60. | BENNETT Sean | China Glory Cycling Team | 01:52 | ||
61. | TRATNIK Jan | Bahrain Victorious | 02:07 | ||
62. | GAZZOLI Michele | Astana Qazaqstan Team | 02:35 | ||
63. | CAROLLO Francesco | MG.K vis Colors for Peace VPM | 03:03 | ||
64. | SCHUNK Conor | Global 6 Cycling | 03:03 | ||
65. | TUKA Samuel | Dukla Banská Bystrica | 03:03 | ||
66. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 03:03 | ||
67. | KOREN Kristjan | Adria Mobil | 03:06 | ||
68. | TUREK Daniel | Team Felbermayr Simplon Wels | 03:10 | ||
69. | ROVDER Pavol | Dukla Banská Bystrica | 03:10 | ||
70. | GLIVAR Gal | Adria Mobil | 03:24 | ||
71. | VERMEULEN Moran | Team Felbermayr Simplon Wels | 04:15 | ||
72. | BATTAGLIN Enrico | Bardiani CSF Faizanè | 04:30 | ||
73. | MARENGO Umberto | Drone Hopper - Androni G. | 04:30 | ||
74. | ZOCCARATO Samuele | Bardiani CSF Faizanè | 04:30 | ||
75. | VOVK Jaka | Cycling Team Kranj | 04:30 | ||
76. | SESSLER Nicolas | Global 6 Cycling | 04:30 | ||
77. | MARTINELLI Davide | Astana Qazaqstan Team | 04:30 | ||
78. | VAN EMPEL Etienne | China Glory Cycling Team | 04:30 | ||
79. | CERNE Gregor Matija | Slovinsko | 04:30 | ||
80. | WATTS Kiaan | Global 6 Cycling | 04:30 | ||
81. | JORDAN Adam | Ljubljana Gusto Santic | 04:30 | ||
82. | BRUSSENSKIY Gleb | Astana Qazaqstan Team | 04:30 | ||
83. | HOCEVAR Kristijan | Adria Mobil | 04:30 | ||
84. | COBO CAYON Ivan | Equipo Kern Pharma | 04:30 | ||
85. | SAVINI Daniel | MG.K vis Colors for Peace VPM | 04:30 | ||
86. | FANCELLU Alessandro | EOLO - Kometa Team | 04:36 | ||
87. | MERLIER Tim | Alpecin-Fenix | 04:36 | ||
88. | SUNDERLAND Dylan | Global 6 Cycling | 04:36 | ||
89. | MÁRQUEZ Martí | Equipo Kern Pharma | 04:36 | ||
90. | PELTONEN Ukko | Global 6 Cycling | 04:36 | ||
91. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 04:36 | ||
92. | MORENO Ivan | Equipo Kern Pharma | 04:36 | ||
93. | ARAIZ Sergio | Equipo Kern Pharma | 04:36 | ||
94. | CARRETERO Hector | Equipo Kern Pharma | 04:36 | ||
95. | CEMAZAR Nik | Adria Mobil | 04:36 | ||
96. | JUARISTI Txomin | Euskaltel-Euskadi | 04:36 | ||
97. | MANGERTSEDER Matthias | Team Felbermayr Simplon Wels | 04:36 | ||
98. | SEVILLA Diego | EOLO - Kometa Team | 04:36 | ||
99. | BROZYNA Piotr | HRE Mazowsze Serce Polski | 04:36 | ||
100. | STACHOWIAK Adam | HRE Mazowsze Serce Polski | 04:36 | ||
101. | OLIVEIRA Rui | UAE Team Emirates | 04:59 | ||
102. | BOGNA Alex | Alpecin-Fenix | 07:05 | ||
103. | ACKERMANN Pascal | UAE Team Emirates | 07:05 | ||
104. | STEDMAN Max | MG.K vis Colors for Peace VPM | 07:05 | ||
105. | WRIGHT Paul | MG.K vis Colors for Peace VPM | 07:05 | ||
106. | PAVLIC Marko | Slovinsko | 07:05 | ||
107. | VRHOVNIK Luka | Slovinsko | 07:05 | ||
108. | SARC Leon | Cycling Team Kranj | 07:05 | ||
109. | GIDICH Jevgenij | Astana Qazaqstan Team | 07:05 | ||
110. | HAMILTON Lucas | BikeExchange-Jayco | 07:05 | ||
111. | KRALJ Fabijan | Ljubljana Gusto Santic | 07:45 | ||
112. | STAJNAR Mihael | Slovinsko | 08:01 | ||
113. | ZIHERL Luka | Cycling Team Kranj | 08:01 | ||
114. | YOUNG Xeno | Global 6 Cycling | 08:01 | ||
115. | LOHINSKÝ Filip | Dukla Banská Bystrica | 08:01 | ||
116. | BALMER Alexandre | BikeExchange-Jayco | 08:01 | ||
117. | SANCHEZ Pablo | Astana Qazaqstan Team | 08:01 | ||
118. | POTOCKI Viktor | Ljubljana Gusto Santic | 08:01 | ||
119. | AZPARREN Xabier | Euskaltel-Euskadi | 08:01 | ||
120. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 08:38 | ||
121. | JEROMEL Vid | Cycling Team Kranj | 09:06 | ||
DNS | FORTUNATO Lorenzo | EOLO - Kometa Team | neštartoval | ||
DNS | GAMPER Mario | Team Felbermayr Simplon Wels | neštartoval |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | POGAČAR Tadej | UAE Team Emirates | 19:18:09 | |||||
2. | MAJKA Rafal | UAE Team Emirates | 00:12 | |||||
3. | NOVAK Domen | Bahrain Victorious | 02:32 | |||||
4. | ALBANESE Vincenzo | EOLO - Kometa Team | 02:42 | |||||
5. | ŘEPA Vojtech | Equipo Kern Pharma | 03:10 | |||||
6. | CONCI Nicola | Alpecin-Fenix | 03:17 |
89. | TUKA Samuel | Dukla Banská Bystrica | 57:13 | ||
97. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 01:01:21 | ||
102. | ROVDER Pavol | Dukla Banská Bystrica | 01:03:54 | ||
112. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 01:10:56 | ||
116. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 01:13:53 | ||
121. | LOHINSKÝ Filip | Dukla Banská Bystrica | 01:24:13 |
7. | DOUBLE Paul | MG.K vis Colors for Peace VPM | 03:32 | ||
8. | NICOLAU Joel | Caja Rural-Seguros RGA | 03:40 | ||
9. | BARCELÓ Fernando | Caja Rural-Seguros RGA | 03:52 | ||
10. | GABBURO Davide | Bardiani CSF Faizanè | 04:23 | ||
11. | FELLINE Fabio | Astana Qazaqstan Team | 04:56 | ||
12. | RAVASI Edward | EOLO - Kometa Team | 05:02 | ||
13. | MARTIN Sergio | Caja Rural-Seguros RGA | 05:53 | ||
14. | MOHORIC Matej | Bahrain Victorious | 06:30 | ||
15. | AGIRRE Jon | Equipo Kern Pharma | 06:48 | ||
16. | LASTRA Jonathan | Caja Rural-Seguros RGA | 10:44 | ||
17. | BURKE Jack | Team Felbermayr Simplon Wels | 11:41 | ||
18. | STANNARD Robert | Alpecin-Fenix | 12:11 | ||
19. | BUDZINSKI Marcin | HRE Mazowsze Serce Polski | 12:17 | ||
20. | MEZGEC Luka | BikeExchange-Jayco | 14:09 | ||
21. | PRIMOZIC Jaka | Slovinsko | 14:11 | ||
22. | SBARAGLI Kristian | Alpecin-Fenix | 14:47 | ||
23. | BENNETT Sean | China Glory Cycling Team | 15:45 | ||
24. | TONELLI Alessandro | Bardiani CSF Faizanè | 15:55 | ||
25. | BAIS Mattia | Drone Hopper - Androni G. | 17:03 | ||
26. | CARRETERO Hector | Equipo Kern Pharma | 17:16 | ||
27. | CHIRICO Luca | Drone Hopper - Androni G. | 18:12 | ||
28. | SÜTTERLIN Jasha | Bahrain Victorious | 18:31 | ||
29. | TRATNIK Jan | Bahrain Victorious | 18:46 | ||
30. | BAGÜES Aritz | Caja Rural-Seguros RGA | 19:55 | ||
31. | POLANC Jan | UAE Team Emirates | 20:53 | ||
32. | UMBA Santiago | Drone Hopper - Androni G. | 23:15 | ||
33. | VERMEULEN Moran | Team Felbermayr Simplon Wels | 25:03 | ||
34. | ROSA Diego | EOLO - Kometa Team | 25:42 | ||
35. | BUDZINSKI Tomasz | HRE Mazowsze Serce Polski | 26:38 | ||
36. | GLIVAR Gal | Adria Mobil | 28:11 | ||
37. | HOPKINS Dylan | Ljubljana Gusto Santic | 29:52 | ||
38. | CANAL Carlos | Euskaltel-Euskadi | 30:05 | ||
39. | GAVAZZI Francesco | EOLO - Kometa Team | 30:07 | ||
40. | MORENO Ivan | Equipo Kern Pharma | 30:19 | ||
41. | GOVEKAR Matevz | Bahrain Victorious | 31:02 | ||
42. | JUARISTI Txomin | Euskaltel-Euskadi | 32:20 | ||
43. | ETXEBERRIA Asier | Euskaltel-Euskadi | 32:36 | ||
44. | GAZZOLI Michele | Astana Qazaqstan Team | 33:32 | ||
45. | SEVILLA Diego | EOLO - Kometa Team | 33:48 | ||
46. | TUREK Daniel | Team Felbermayr Simplon Wels | 36:34 | ||
47. | SCHLEGEL Michal | Caja Rural-Seguros RGA | 36:42 | ||
48. | MÁRQUEZ Martí | Equipo Kern Pharma | 36:43 | ||
49. | FIORELLI Filippo | Bardiani CSF Faizanè | 37:17 | ||
50. | HAMILTON Lucas | BikeExchange-Jayco | 38:23 | ||
51. | TAMINIAUX Lionel | Alpecin-Fenix | 38:24 | ||
52. | BISOLTI Alessandro | Drone Hopper - Androni G. | 39:35 | ||
53. | SOTO Antonio | Euskaltel-Euskadi | 40:08 | ||
54. | SMIT Willie | China Glory Cycling Team | 40:22 | ||
55. | SOBRERO Matteo | BikeExchange-Jayco | 40:55 | ||
56. | PER David | Adria Mobil | 41:04 | ||
57. | GIDICH Jevgenij | Astana Qazaqstan Team | 41:34 | ||
58. | HOCEVAR Kristijan | Adria Mobil | 42:41 | ||
59. | MARENGO Umberto | Drone Hopper - Androni G. | 43:43 | ||
60. | FANCELLU Alessandro | EOLO - Kometa Team | 43:52 | ||
61. | CAROLLO Francesco | MG.K vis Colors for Peace VPM | 44:11 | ||
62. | BALMER Alexandre | BikeExchange-Jayco | 44:48 | ||
63. | BATTAGLIN Enrico | Bardiani CSF Faizanè | 44:53 | ||
64. | COLNAGHI Luca | Bardiani CSF Faizanè | 45:08 | ||
65. | IRIBAR Unai | Euskaltel-Euskadi | 45:34 | ||
66. | POTOCKI Viktor | Ljubljana Gusto Santic | 46:08 | ||
67. | KONYCHEV Alexander | BikeExchange-Jayco | 46:33 | ||
68. | SUNDERLAND Dylan | Global 6 Cycling | 46:57 | ||
69. | DE ROSSI Lucas | China Glory Cycling Team | 47:07 | ||
70. | AZPARREN Xabier | Euskaltel-Euskadi | 48:06 | ||
71. | KOREN Kristjan | Adria Mobil | 48:24 | ||
72. | FINKST Tilen | Adria Mobil | 48:29 | ||
73. | BOGNA Alex | Alpecin-Fenix | 49:13 | ||
74. | GROENEWEGEN Dylan | BikeExchange-Jayco | 49:50 | ||
75. | STEWART Campbell | BikeExchange-Jayco | 50:24 | ||
76. | PICCOLO Simone | MG.K vis Colors for Peace VPM | 51:15 | ||
77. | BOGUSLAWSKI Marceli | HRE Mazowsze Serce Polski | 51:56 | ||
78. | JARC Aljaz | Adria Mobil | 52:29 | ||
79. | BRUSSENSKIY Gleb | Astana Qazaqstan Team | 52:36 | ||
80. | MARTINELLI Davide | Astana Qazaqstan Team | 53:53 | ||
81. | PELTONEN Ukko | Global 6 Cycling | 53:59 | ||
82. | BROZYNA Piotr | HRE Mazowsze Serce Polski | 53:59 | ||
83. | STAJNAR Mihael | Slovinsko | 54:07 | ||
84. | DRINOVEC Matej | Cycling Team Kranj | 54:10 | ||
85. | SCHUNK Conor | Global 6 Cycling | 54:14 | ||
86. | ZOCCARATO Samuele | Bardiani CSF Faizanè | 54:24 | ||
87. | STRONG Hayden | China Glory Cycling Team | 55:44 | ||
88. | MERLIER Tim | Alpecin-Fenix | 57:05 | ||
89. | TUKA Samuel | Dukla Banská Bystrica | 57:13 | ||
90. | ACKERMANN Pascal | UAE Team Emirates | 57:58 | ||
91. | COBO CAYON Ivan | Equipo Kern Pharma | 58:35 | ||
92. | JORDAN Adam | Ljubljana Gusto Santic | 59:29 | ||
93. | CEMAZAR Nik | Adria Mobil | 59:35 | ||
94. | CERNE Gregor Matija | Slovinsko | 59:56 | ||
95. | ARAIZ Sergio | Equipo Kern Pharma | 01:00:02 | ||
96. | OLIVEIRA Rui | UAE Team Emirates | 01:01:07 | ||
97. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 01:01:21 | ||
98. | VRHOVNIK Luka | Slovinsko | 01:02:14 | ||
99. | STEDMAN Max | MG.K vis Colors for Peace VPM | 01:02:14 | ||
100. | SESSLER Nicolas | Global 6 Cycling | 01:03:31 | ||
101. | MANGERTSEDER Matthias | Team Felbermayr Simplon Wels | 01:03:40 | ||
102. | ROVDER Pavol | Dukla Banská Bystrica | 01:03:54 | ||
103. | VOVK Jaka | Cycling Team Kranj | 01:04:44 | ||
104. | VAN EMPEL Etienne | China Glory Cycling Team | 01:04:48 | ||
105. | YOUNG Xeno | Global 6 Cycling | 01:05:24 | ||
106. | BALLARIN Iker | Euskaltel-Euskadi | 01:05:51 | ||
107. | PAVLIC Marko | Slovinsko | 01:06:05 | ||
108. | SAVINI Daniel | MG.K vis Colors for Peace VPM | 01:06:15 | ||
109. | STACHOWIAK Adam | HRE Mazowsze Serce Polski | 01:07:27 | ||
110. | GROSU Eduard Michael | Drone Hopper - Androni G. | 01:08:20 | ||
111. | TAGLIANI Filippo | Drone Hopper - Androni G. | 01:08:41 | ||
112. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 01:10:56 | ||
113. | ZIHERL Luka | Cycling Team Kranj | 01:11:38 | ||
114. | WRIGHT Paul | MG.K vis Colors for Peace VPM | 01:11:48 | ||
115. | JEROMEL Vid | Cycling Team Kranj | 01:12:37 | ||
116. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 01:13:53 | ||
117. | SANCHEZ Pablo | Astana Qazaqstan Team | 01:15:05 | ||
118. | KRALJ Fabijan | Ljubljana Gusto Santic | 01:18:03 | ||
119. | SARC Leon | Cycling Team Kranj | 01:19:39 | ||
120. | WATTS Kiaan | Global 6 Cycling | 01:20:39 | ||
121. | LOHINSKÝ Filip | Dukla Banská Bystrica | 01:24:13 |