Tour de la Provence 2022 (2.Pro), 10. - 13. februára
P | 10.2. | Berre-l'Étang | 7,1 km | Ganna | ||
1. | 11.2. | Istres > St-Maries-la-Mer | 152 km | Viviani | ||
2. | 12.2. | Arles > Manosque | 181 km | Coquard | ||
3. | 13.2. | Manosque > Montagne Lure | 166 km | N. Quintana |
Vlaňajší ročník | Štartová listina |
P | 10.2. | Berre-l'Étang | 7,1 km | Ganna |
profil etapy, 28 nastúpaných metrov (© tourdelaprovence.fr) |
Prvým jazdcom, ktorý sa spustil zo štartovej rampy bol Besson (Nice Métropole). Urobil tak presne o štvrť na tri. Jeho výsledný čas sa však nemohol porovnávať s najlepšími. Medzi prvými prológ absolvoval Bevin (IPT), ktorý na časovkárskej koze strávil 8:24. Jeho čas prekonali Norsgaard (Movistar), ktorý bol o sekundu rýchlejší a Battistella (Astana) s časom 8:19.
Talian dlho na predbežnom prvom mieste nezostal, pretože o skoro dve sekundy rýchlejší čas ako on dosiahol Ludvigsson (FDJ). Nairo Quintana (Arkéa) štartujúci hneď po Švédovi zaostal za vtedajším lídrom o 18 sekúnd. Poriadnu porciu sekúnd nakúpil aj Rolland (B&B), ktorému v cieli namerali čas 8:58, teda bol o 41 sekúnd horší ako Ludvigsson.
???? @IsraelPremTech pic.twitter.com/1yD9hyj71L
— Tour de la Provence (@TourProvenceOFF) February 10, 2022
Ďalším zaujímavým menom v dnešnom prológu bol Armirail (FDJ), ktorý sedemkilometrovú trasu prešiel za 8:31. Edet (Arkéa) dlho atakoval jeho čas, ale nakoniec za krajanom zaostal o desať sekúnd. Prehliadka francúzskej časovkárskej školy pokračovala v podobne Coquarda (Cofidis), lenže ani jemu trasa príliš nevoňala a jeho výsledný čas 8:40 ho zaradila až do tretej desiatky výsledkovej listiny.
Krátko po pol štvrtej opustil priestor štartu a cieľa Carapaz (Ineos), ktorý sa stal prvým ekvádorským cyklistom štartujúcim na podujatí. Carapaz v uličkách Berre-l'Étang strávil 8:42. Za ním sa na trati odprezentoval Bodnar (TotalEnergies) a Poliak na krátkej trase potvrdil svoje časovkárske kvality. Atakoval priebežné prvé miesto, no za Ludvigssonom nakoniec zaostal o štyri sekundy a bol na predbežne tretí.
PROLOGUE @GannaFilippo remporte le prologue de Berre L'Etang ! pic.twitter.com/IVRG9exXsD
— Tour de la Provence (@TourProvenceOFF) February 10, 2022
Jeho výkon chcel napodobniť Bouchard (Ag2r), ale ani zďaleka neprešiel prológ tak rýchlo ako Bodnar a v cieli mu namerali čas 8:41. Bol však o sekundu rýchlejší ako Carapaz. Za ním štartoval Hayter (Ineos) a britský cyklista nastavil nový líderský čas. Po ňom prológ absolvovalo už iba pár známych mien. Gougeard (B&B) prešiel sedem kilometrov za 8:26 a Latour (TotalEnergies) 8:19.
Siedmu edíciu podujatia absolvuje tiež Démare (FDJ), ktorý v krátkom prológu ukázal svoje prednosti, no v troch technických pasáž čo-to stratil a v cieli mu časomer ukázal hodnotu 8:29. Najväčším favoritom na zisk víťazstva bol Ganna (Ineos) a Talian papierové kvality potvrdil. Prológ prešiel za 8:04. Alaphilippe (Quick – Step) ho nepredbehol, zaostal za ním o 17 sekúnd. Posledným cyklistom v akcii bol Izagirre (Movistar). Dosiahol čas 8:34.
Výsledky etapy | ||||||||
1. | GANNA Filippo | INEOS Grenadiers | 08:04 | 20 | ||||
2. | HAYTER Ethan | INEOS Grenadiers | 00:12 | 10 | ||||
3. | LUDVIGSSON Tobias | Groupama-FDJ | 00:13 | 5 | ||||
4. | BATTISTELLA Samuele | Astana Qazaqstan Team | 00:15 | |||||
5. | LATOUR Pierre | TotalEnergies | 00:15 | |||||
6. | ALAPHILIPPE Julian | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 00:17 |
7. | BODNAR Maciej | TotalEnergies | 00:17 | ||
8. | NORSGAARD Mathias | Movistar Team | 00:19 | ||
9. | DEVENYNS Dries | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 00:19 | ||
10. | VAN WILDER Ilan | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 00:20 | ||
11. | HEIDEMANN Miguel | B&B Hotels-KTM | 00:20 | ||
12. | BEVIN Patrick | Israel-Premier Tech | 00:20 | ||
13. | VERVAEKE Louis | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 00:22 | ||
14. | GOUGEARD Alexis | B&B Hotels-KTM | 00:22 | ||
15. | SKJELMOSE Mattias | Trek-Segafredo | 00:24 | ||
16. | JORGENSON Matteo | Movistar Team | 00:24 | ||
17. | SERRY Pieter | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 00:24 | ||
18. | PARISELLA Raphael | B&B Hotels-KTM | 00:24 | ||
19. | FERRON Valentin | TotalEnergies | 00:25 | ||
20. | DÉMARE Arnaud | Groupama-FDJ | 00:25 | ||
21. | ASKEY Lewis | Groupama-FDJ | 00:26 | ||
22. | GAZZOLI Michele | Astana Qazaqstan Team | 00:26 | ||
23. | GILBERT Philippe | Lotto Soudal | 00:26 | ||
24. | CATALDO Dario | Trek-Segafredo | 00:26 | ||
25. | KAMP Alexander | Trek-Segafredo | 00:26 | ||
26. | PAILLOT Yoann | St Michel-Auber 93 | 00:26 | ||
27. | BOUET Maxime | Team Arkéa-Samsic | 00:27 | ||
28. | ARMIRAIL Bruno | Groupama-FDJ | 00:27 | ||
29. | DOUBEY Fabien | TotalEnergies | 00:27 | ||
30. | VENDRAME Andrea | AG2R Citroën Team | 00:27 | ||
31. | STORK Florian | Team DSM | 00:28 | ||
32. | ROUX Anthony | Groupama-FDJ | 00:28 | ||
33. | LEROUX Samuel | GO Sport-Roubaix Lille Métropole | 00:28 | ||
34. | OURSELIN Paul | TotalEnergies | 00:29 | ||
35. | TOUZÉ Damien | AG2R Citroën Team | 00:29 | ||
36. | IZAGIRRE Gorka | Movistar Team | 00:30 | ||
37. | QUINTANA Nairo | Team Arkéa-Samsic | 00:31 | ||
38. | VANMARCKE Sep | Israel-Premier Tech | 00:31 | ||
39. | ROSSETTO Stéphane | St Michel-Auber 93 | 00:31 | ||
40. | GEBREIGZABHIER Amanuel | Trek-Segafredo | 00:31 | ||
41. | ZINGLE Axel | Cofidis | 00:32 | ||
42. | BRUSSENSKIY Gleb | Astana Qazaqstan Team | 00:32 | ||
43. | VELASCO Simone | Astana Qazaqstan Team | 00:32 | ||
44. | DONOVAN Mark | Team DSM | 00:35 | ||
45. | STORER Michael | Groupama-FDJ | 00:35 | ||
46. | BEULLENS Cédric | Lotto Soudal | 00:35 | ||
47. | BARBIER Rudy | Israel-Premier Tech | 00:36 | ||
48. | COQUARD Bryan | Cofidis | 00:36 | ||
49. | RODRÍGUEZ Óscar | Movistar Team | 00:37 | ||
50. | BOUCHARD Geoffrey | AG2R Citroën Team | 00:37 | ||
51. | EDET Nicolas | Team Arkéa-Samsic | 00:37 | ||
52. | TUSVELD Martijn | Team DSM | 00:38 | ||
53. | CARAPAZ Richard | INEOS Grenadiers | 00:38 | ||
54. | SISKEVICIUS Evaldas | GO Sport-Roubaix Lille Métropole | 00:39 | ||
55. | PARET-PEINTRE Aurélien | AG2R Citroën Team | 00:39 | ||
56. | VAN ASBROECK Tom | Israel-Premier Tech | 00:40 | ||
57. | LAFAY Victor | Cofidis | 00:40 | ||
58. | MANZIN Lorrenzo | TotalEnergies | 00:41 | ||
59. | PUCCIO Salvatore | INEOS Grenadiers | 00:41 | ||
60. | FERNANDEZ Ruben | Cofidis | 00:42 | ||
61. | PÉRICHON Pierre-Luc | Cofidis | 00:42 | ||
62. | COMBAUD Romain | Team DSM | 00:42 | ||
63. | GOLDSTEIN Omer | Israel-Premier Tech | 00:43 | ||
64. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 00:43 | ||
65. | FREDRIK HAGEN Carl | Israel-Premier Tech | 00:43 | ||
66. | ROWE Luke | INEOS Grenadiers | 00:43 | ||
67. | GRELLIER Fabien | TotalEnergies | 00:44 | ||
68. | ZAKHAROV Artyom | Astana Qazaqstan Team | 00:44 | ||
69. | NABERMAN Tim | Team DSM | 00:45 | ||
70. | VIVIANI Elia | INEOS Grenadiers | 00:45 | ||
71. | LEVEAU Jérémy | GO Sport-Roubaix Lille Métropole | 00:46 | ||
72. | JOAQUIN ROJAS José | Movistar Team | 00:48 | ||
73. | BASSO Leonardo | Astana Qazaqstan Team | 00:48 | ||
74. | ELISSONDE Kenny | Trek-Segafredo | 00:48 | ||
75. | HUREL Tony | St Michel-Auber 93 | 00:49 | ||
76. | EGHOLM Jakob | Trek-Segafredo | 00:49 | ||
77. | TABELLION Valentin | GO Sport-Roubaix Lille Métropole | 00:51 | ||
78. | OWSIAN Lukasz | Team Arkéa-Samsic | 00:52 | ||
79. | PRODHOMME Nicolas | AG2R Citroën Team | 00:52 | ||
80. | FLOREZ Miguel | Team Arkéa-Samsic | 00:53 | ||
81. | VERSCHAEVE Viktor | Lotto Soudal | 00:53 | ||
82. | CHEVALIER Maxime | B&B Hotels-KTM | 00:53 | ||
83. | ROLLAND Pierre | B&B Hotels-KTM | 00:54 | ||
84. | VAHTRA Norman | GO Sport-Roubaix Lille Métropole | 00:54 | ||
85. | DEBEAUMARCHÉ Nicolas | St Michel-Auber 93 | 00:55 | ||
86. | COUANON Jonathan | Nice Métropole Côte d'Azur | 00:55 | ||
87. | SCHÖNBERGER Sebastian | B&B Hotels-KTM | 00:56 | ||
88. | DELBOVE Joris | St Michel-Auber 93 | 00:57 | ||
89. | MAINGUENAUD Tom | GO Sport-Roubaix Lille Métropole | 00:57 | ||
90. | SCHWARZMANN Michael | Lotto Soudal | 00:59 | ||
91. | MIFSUD Andrea | Nice Métropole Côte d'Azur | 01:00 | ||
92. | CHAMPION Thomas | Cofidis | 01:01 | ||
93. | MALECKI Kamil | Lotto Soudal | 01:02 | ||
94. | SOSA Ivan | Movistar Team | 01:04 | ||
95. | VERMEULEN Emiel | GO Sport-Roubaix Lille Métropole | 01:04 | ||
96. | VERVLOESEM Xandres | Lotto Soudal | 01:06 | ||
97. | BESSON Kévin | Nice Métropole Côte d'Azur | 01:06 | ||
98. | URRUTY Maxime | Nice Métropole Côte d'Azur | 01:08 | ||
99. | BARBIER Pierre | B&B Hotels-KTM | 01:08 | ||
100. | TESSON Jason | St Michel-Auber 93 | 01:11 | ||
101. | QUINTANA Dayer | Team Arkéa-Samsic | 01:13 | ||
102. | DELACROIX Tristan | Nice Métropole Côte d'Azur | 01:14 | ||
103. | WÜRTZ SCHMIDT Mads | Israel-Premier Tech | 01:17 | ||
104. | BERLIN Antoine | Nice Métropole Côte d'Azur | 01:28 | ||
105. | GOUBERT Jean | Nice Métropole Côte d'Azur | 01:29 |
1. | 11.2. | Istres > St-Maries-la-Mer | 152 km | Viviani |
profil etapy, 420 nastúpaných metrov (© tourdelaprovence.fr) |
Etapa začala krátko po dvanástej hodine. Prvé minúty viacerí účastníci podujatia útočili a snažili sa nastúpiť si do celodenného úniku. Ešte pred úvodným kopcom sa vpredu osamostatnilo päť cyklistov. Boli nimi Pierre Rolland z B&B Hotels - KTM, Tristan Delacroix a Jean Goubert obaja z Nice Métropole Côte d'Azur, Tom Mainguenaud z Go Sport - Roubaix Lille Métropole a Stéphane Rossetto z St. Michel - Auber 93. Pätica prišla pod prvý kopec o tri a pol minúty skôr ako hlavné pole.
Úvodnú vrchársku prémiu, a jedinú v programe dnešného dňa, v siedmej edícii pretekov vyhral Mainguenaud (Go Sport), získal tak dva body. Po jeden si prišiel Delacroix (Nice Métropole). Na vrchole sa pätica znovu spojila a ďalej pokračovala spolu. Na druhom fronte v pelotóne stále panovala pokojná atmosféra a preto Latour (TotalEnergies) nemusel príliš panikáriť, keď musel zastaviť na krajnici a vymeniť si koleso na svojom bicykli. Dostal totiž defekt. S návratom do balíka však nemal žiadne problémy.
Pendant ce temps au @TourProvenceOFF, @PierroooRolland célèbre la sélection du @BBHOTELS_KTM pour le prochain @LeTour en ouvrant la route, au sein d'un groupe de six.
— B&B HOTELS - KTM (@BBHOTELS_KTM) February 11, 2022
???? William Cannarella#MenInGlaz | #TDLP2022 pic.twitter.com/Cspz2pfzS0
Hneď ako sa vrátil do pelotónu jeho kolegovia z tímu sa snažili využiť silnejší bočný vietor. Netrvalo dlho a v čele balíka sa ocitli jazdci ako Alaphilippe (Quick – Step), Ganna, Viviani a Rowe (všetci traja Ineos) a snažili sa dostať ostatných účastníkov pretekov do problémov. V pelotóne nakoniec zostalo do 70 cyklistov a náskok vedúcej pätice klesol na dve minúty. No do cieľa bolo treba prejsť ešte viac ako sto kilometrov a preto sa všetci vyššie uvedení pretekári upokojili a tempo balíka začali diktovať celky Cofidis a Movistar.
Netrvalo však dlho a v pelotóne sa zas začalo tlačiť na plyn, keďže na trase dnešnej etapy pomerne silno fučalo. Vpredu začal manévrovať Ineos a balík sa poriadne natiahol. Dokonca z neho vypadol Démare (FDJ), čo bola veľká rana pre francúzsky celok, ktorý dnes chcel oslavovať etapové víťazstvo. Zmenila sa aj situácia vpredu, pretože Rolland (B&B), Delacroix a Goubert (Nice Métropole), Mainguenaud (Go Sport) a Rossetto (St. Michel) už na méte 67 kilometrov pred páskou neboli vpredu sami, ale mali okolo seba väčšie množstvo pretekárov.
Vpredu sa nachádzalo presne 28 cyklistov vrátane Alaphilippa (Quick – Step), Vivianiho, Carapaza, Gannu a Rowa (všetci štyria Ineos), Quintana, Owsian a Bouet (všetci traja Arkéa), Bodnara a Latoura (obaja TotalEnergies) alebo Vanmarcka (IPT). Ich náskok pred skupinou Démara (FDJ) a Gilberta (Lotto) bol na méte 57 kilometrov pred cieľom presne minútu a dvadsať sekúnd. Situácia sa tak vyvíjala v prospech talianskeho šprintéra, pretože v čelnej skupine nebol ani jeden z vyhlásených šprintérov, ktorí štartujú na podujatí.
CA BORDURE !!!! pic.twitter.com/IN3VK8rXWI
— Tour de la Provence (@TourProvenceOFF) February 11, 2022
ELIA VIVIANI l'emporte !!!! pic.twitter.com/X0Xz1Xl3s3
— Tour de la Provence (@TourProvenceOFF) February 11, 2022
Maciej Bodnar dlho odolával tlaku zo strany Ineosu a držal si náskok osem sekúnd, no hladné vlky za ním ho nakoniec dohnali kilometer a pol pred cieľom. Nakoniec sa o etapové víťazstvo šprintovalo. Výbornú pozíciu pre svojho šprintéra vytvoril Ineos a Elia Viviani nemal problém využiť prácu svojich kolegov k víťazstvu. Druhé miesto obsadil Sep Vanmarcke a tretí došprintoval do cieľa Julian Alaphlippe.
Dnešná etapa poriadne prekopala aj celkové poradie, pričom sa to vôbec neočakávalo. Najcennejší dres udržal víťaz prológu Filippo Ganna. Na druhé miesto sa posunul Julian Alaphlippe, pretože dnes jazdil veľmi aktívne. Vyhral obe šprintérske prémie a ďalšie bonifikácie si pripísal v cieli. Rozdiel medzi prvým a druhým mužom je len štyri sekundy. Na tretie miesto sa posunul Pierre Latour s mankom desiatich sekúnd. Štvrtý je Samuele Battistella a piaty je Ilan van Wilder. Do najlepšej desiatky sa dostali ešte Mattias Jensen, Matteo Jorgenson, Louis Vervaeke, Sep Vanmarcke a Maxim Bouet.
Výsledky etapy | ||||||||
1. | VIVIANI Elia | INEOS Grenadiers | 03:18:08 | 20 | ||||
2. | VANMARCKE Sep | Israel-Premier Tech | 00:00 | 10 | ||||
3. | ALAPHILIPPE Julian | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 00:00 | 5 | ||||
4. | TUSVELD Martijn | Team DSM | 00:00 | |||||
5. | BATTISTELLA Samuele | Astana Qazaqstan Team | 00:00 | |||||
6. | BEULLENS Cédric | Lotto Soudal | 00:00 |
7. | SKJELMOSE Mattias | Trek-Segafredo | 00:00 | ||
8. | LATOUR Pierre | TotalEnergies | 00:00 | ||
9. | JORGENSON Matteo | Movistar Team | 00:00 | ||
10. | VAN WILDER Ilan | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 00:00 | ||
11. | TOUZÉ Damien | AG2R Citroën Team | 00:00 | ||
12. | BOUET Maxime | Team Arkéa-Samsic | 00:00 | ||
13. | QUINTANA Nairo | Team Arkéa-Samsic | 00:00 | ||
14. | PARET-PEINTRE Aurélien | AG2R Citroën Team | 00:00 | ||
15. | ROWE Luke | INEOS Grenadiers | 00:00 | ||
16. | DELACROIX Tristan | Nice Métropole Côte d'Azur | 00:00 | ||
17. | VERVAEKE Louis | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 00:03 | ||
18. | GANNA Filippo | INEOS Grenadiers | 00:03 | ||
19. | WÜRTZ SCHMIDT Mads | Israel-Premier Tech | 00:03 | ||
20. | OWSIAN Lukasz | Team Arkéa-Samsic | 00:07 | ||
21. | CARAPAZ Richard | INEOS Grenadiers | 00:16 | ||
22. | VERSCHAEVE Viktor | Lotto Soudal | 00:30 | ||
23. | BODNAR Maciej | TotalEnergies | 00:34 | ||
24. | ROSSETTO Stéphane | St Michel-Auber 93 | 02:28 | ||
25. | ROLLAND Pierre | B&B Hotels-KTM | 02:28 | ||
26. | GOUBERT Jean | Nice Métropole Côte d'Azur | 02:28 | ||
27. | MAINGUENAUD Tom | GO Sport-Roubaix Lille Métropole | 02:28 | ||
28. | BARBIER Rudy | Israel-Premier Tech | 09:34 | ||
29. | MALECKI Kamil | Lotto Soudal | 09:34 | ||
30. | DEBEAUMARCHÉ Nicolas | St Michel-Auber 93 | 09:34 | ||
31. | HUREL Tony | St Michel-Auber 93 | 09:34 | ||
32. | VAHTRA Norman | GO Sport-Roubaix Lille Métropole | 09:34 | ||
33. | ROUX Anthony | Groupama-FDJ | 09:34 | ||
34. | OURSELIN Paul | TotalEnergies | 09:34 | ||
35. | MANZIN Lorrenzo | TotalEnergies | 09:34 | ||
36. | PARISELLA Raphael | B&B Hotels-KTM | 09:34 | ||
37. | TABELLION Valentin | GO Sport-Roubaix Lille Métropole | 09:34 | ||
38. | DOUBEY Fabien | TotalEnergies | 09:34 | ||
39. | STORK Florian | Team DSM | 09:34 | ||
40. | HEIDEMANN Miguel | B&B Hotels-KTM | 09:34 | ||
41. | SCHÖNBERGER Sebastian | B&B Hotels-KTM | 09:34 | ||
42. | PAILLOT Yoann | St Michel-Auber 93 | 09:34 | ||
43. | LEROUX Samuel | GO Sport-Roubaix Lille Métropole | 09:34 | ||
44. | FLOREZ Miguel | Team Arkéa-Samsic | 09:34 | ||
45. | JOAQUIN ROJAS José | Movistar Team | 09:34 | ||
46. | SISKEVICIUS Evaldas | GO Sport-Roubaix Lille Métropole | 09:34 | ||
47. | LEVEAU Jérémy | GO Sport-Roubaix Lille Métropole | 09:34 | ||
48. | EGHOLM Jakob | Trek-Segafredo | 09:34 | ||
49. | GRELLIER Fabien | TotalEnergies | 09:34 | ||
50. | DELBOVE Joris | St Michel-Auber 93 | 09:34 | ||
51. | MIFSUD Andrea | Nice Métropole Côte d'Azur | 09:34 | ||
52. | GAZZOLI Michele | Astana Qazaqstan Team | 09:34 | ||
53. | TESSON Jason | St Michel-Auber 93 | 09:34 | ||
54. | GOUGEARD Alexis | B&B Hotels-KTM | 09:34 | ||
55. | GILBERT Philippe | Lotto Soudal | 09:34 | ||
56. | COMBAUD Romain | Team DSM | 09:34 | ||
57. | FERRON Valentin | TotalEnergies | 09:34 | ||
58. | LAFAY Victor | Cofidis | 09:34 | ||
59. | FERNANDEZ Ruben | Cofidis | 09:34 | ||
60. | LUDVIGSSON Tobias | Groupama-FDJ | 09:34 | ||
61. | DÉMARE Arnaud | Groupama-FDJ | 09:34 | ||
62. | GOLDSTEIN Omer | Israel-Premier Tech | 09:34 | ||
63. | ASKEY Lewis | Groupama-FDJ | 09:34 | ||
64. | QUINTANA Dayer | Team Arkéa-Samsic | 09:34 | ||
65. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 09:34 | ||
66. | RODRÍGUEZ Óscar | Movistar Team | 09:34 | ||
67. | NORSGAARD Mathias | Movistar Team | 09:34 | ||
68. | GEBREIGZABHIER Amanuel | Trek-Segafredo | 09:34 | ||
69. | PUCCIO Salvatore | INEOS Grenadiers | 09:34 | ||
70. | CATALDO Dario | Trek-Segafredo | 09:34 | ||
71. | KAMP Alexander | Trek-Segafredo | 09:34 | ||
72. | SCHWARZMANN Michael | Lotto Soudal | 09:34 | ||
73. | PRODHOMME Nicolas | AG2R Citroën Team | 09:34 | ||
74. | SERRY Pieter | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 09:34 | ||
75. | PÉRICHON Pierre-Luc | Cofidis | 09:34 | ||
76. | COQUARD Bryan | Cofidis | 09:34 | ||
77. | DEVENYNS Dries | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 09:40 | ||
78. | VAN ASBROECK Tom | Israel-Premier Tech | 09:40 | ||
79. | DONOVAN Mark | Team DSM | 09:40 | ||
80. | ZAKHAROV Artyom | Astana Qazaqstan Team | 11:25 | ||
81. | CHAMPION Thomas | Cofidis | 11:25 | ||
82. | BASSO Leonardo | Astana Qazaqstan Team | 11:25 | ||
83. | CHEVALIER Maxime | B&B Hotels-KTM | 11:25 | ||
84. | FREDRIK HAGEN Carl | Israel-Premier Tech | 11:25 | ||
85. | VELASCO Simone | Astana Qazaqstan Team | 11:25 | ||
86. | BRUSSENSKIY Gleb | Astana Qazaqstan Team | 11:25 | ||
87. | BESSON Kévin | Nice Métropole Côte d'Azur | 11:25 | ||
88. | BERLIN Antoine | Nice Métropole Côte d'Azur | 11:25 | ||
89. | VENDRAME Andrea | AG2R Citroën Team | 11:25 | ||
90. | ELISSONDE Kenny | Trek-Segafredo | 11:25 | ||
91. | BOUCHARD Geoffrey | AG2R Citroën Team | 11:25 | ||
92. | VERMEULEN Emiel | GO Sport-Roubaix Lille Métropole | 11:25 | ||
93. | BARBIER Pierre | B&B Hotels-KTM | 11:25 | ||
94. | NABERMAN Tim | Team DSM | 11:25 | ||
95. | EDET Nicolas | Team Arkéa-Samsic | 11:25 | ||
96. | COUANON Jonathan | Nice Métropole Côte d'Azur | 11:25 | ||
97. | VERVLOESEM Xandres | Lotto Soudal | 11:25 | ||
98. | URRUTY Maxime | Nice Métropole Côte d'Azur | 11:25 | ||
99. | SOSA Ivan | Movistar Team | 11:25 | ||
100. | ZINGLE Axel | Cofidis | 11:25 | ||
101. | ARMIRAIL Bruno | Groupama-FDJ | 11:25 | ||
102. | STORER Michael | Groupama-FDJ | 11:25 | ||
103. | HAYTER Ethan | INEOS Grenadiers | 11:25 | ||
DNF | BEVIN Patrick | Israel-Premier Tech | odstúpil | ||
DNF | IZAGIRRE Gorka | Movistar Team | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | GANNA Filippo | INEOS Grenadiers | 03:26:15 | |||||
2. | ALAPHILIPPE Julian | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 00:04 | |||||
3. | LATOUR Pierre | TotalEnergies | 00:10 | |||||
4. | BATTISTELLA Samuele | Astana Qazaqstan Team | 00:12 | |||||
5. | VAN WILDER Ilan | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 00:17 | |||||
6. | SKJELMOSE Mattias | Trek-Segafredo | 00:21 |
7. | JORGENSON Matteo | Movistar Team | 00:21 | ||
8. | VERVAEKE Louis | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 00:21 | ||
9. | VANMARCKE Sep | Israel-Premier Tech | 00:22 | ||
10. | BOUET Maxime | Team Arkéa-Samsic | 00:23 | ||
11. | TOUZÉ Damien | AG2R Citroën Team | 00:26 | ||
12. | QUINTANA Nairo | Team Arkéa-Samsic | 00:28 | ||
13. | BEULLENS Cédric | Lotto Soudal | 00:32 | ||
14. | VIVIANI Elia | INEOS Grenadiers | 00:32 | ||
15. | PARET-PEINTRE Aurélien | AG2R Citroën Team | 00:34 | ||
16. | TUSVELD Martijn | Team DSM | 00:35 | ||
17. | ROWE Luke | INEOS Grenadiers | 00:40 | ||
18. | BODNAR Maciej | TotalEnergies | 00:48 | ||
19. | CARAPAZ Richard | INEOS Grenadiers | 00:51 | ||
20. | OWSIAN Lukasz | Team Arkéa-Samsic | 00:56 | ||
21. | DELACROIX Tristan | Nice Métropole Côte d'Azur | 01:11 | ||
22. | WÜRTZ SCHMIDT Mads | Israel-Premier Tech | 01:17 | ||
23. | VERSCHAEVE Viktor | Lotto Soudal | 01:20 | ||
24. | ROSSETTO Stéphane | St Michel-Auber 93 | 02:56 | ||
25. | ROLLAND Pierre | B&B Hotels-KTM | 03:19 | ||
26. | MAINGUENAUD Tom | GO Sport-Roubaix Lille Métropole | 03:22 | ||
27. | GOUBERT Jean | Nice Métropole Côte d'Azur | 03:54 | ||
28. | LUDVIGSSON Tobias | Groupama-FDJ | 09:44 | ||
29. | NORSGAARD Mathias | Movistar Team | 09:50 | ||
30. | HEIDEMANN Miguel | B&B Hotels-KTM | 09:51 | ||
31. | GOUGEARD Alexis | B&B Hotels-KTM | 09:53 | ||
32. | PARISELLA Raphael | B&B Hotels-KTM | 09:55 | ||
33. | SERRY Pieter | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 09:55 | ||
34. | FERRON Valentin | TotalEnergies | 09:56 | ||
35. | DÉMARE Arnaud | Groupama-FDJ | 09:56 | ||
36. | DEVENYNS Dries | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 09:56 | ||
37. | PAILLOT Yoann | St Michel-Auber 93 | 09:57 | ||
38. | GAZZOLI Michele | Astana Qazaqstan Team | 09:57 | ||
39. | GILBERT Philippe | Lotto Soudal | 09:57 | ||
40. | ASKEY Lewis | Groupama-FDJ | 09:57 | ||
41. | CATALDO Dario | Trek-Segafredo | 09:57 | ||
42. | KAMP Alexander | Trek-Segafredo | 09:57 | ||
43. | DOUBEY Fabien | TotalEnergies | 09:58 | ||
44. | ROUX Anthony | Groupama-FDJ | 09:59 | ||
45. | STORK Florian | Team DSM | 09:59 | ||
46. | LEROUX Samuel | GO Sport-Roubaix Lille Métropole | 09:59 | ||
47. | OURSELIN Paul | TotalEnergies | 10:00 | ||
48. | GEBREIGZABHIER Amanuel | Trek-Segafredo | 10:02 | ||
49. | BARBIER Rudy | Israel-Premier Tech | 10:07 | ||
50. | COQUARD Bryan | Cofidis | 10:07 | ||
51. | RODRÍGUEZ Óscar | Movistar Team | 10:08 | ||
52. | SISKEVICIUS Evaldas | GO Sport-Roubaix Lille Métropole | 10:10 | ||
53. | LAFAY Victor | Cofidis | 10:11 | ||
54. | MANZIN Lorrenzo | TotalEnergies | 10:12 | ||
55. | DONOVAN Mark | Team DSM | 10:12 | ||
56. | PUCCIO Salvatore | INEOS Grenadiers | 10:12 | ||
57. | COMBAUD Romain | Team DSM | 10:13 | ||
58. | FERNANDEZ Ruben | Cofidis | 10:13 | ||
59. | PÉRICHON Pierre-Luc | Cofidis | 10:13 | ||
60. | GOLDSTEIN Omer | Israel-Premier Tech | 10:14 | ||
61. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 10:14 | ||
62. | GRELLIER Fabien | TotalEnergies | 10:15 | ||
63. | LEVEAU Jérémy | GO Sport-Roubaix Lille Métropole | 10:17 | ||
64. | VAN ASBROECK Tom | Israel-Premier Tech | 10:17 | ||
65. | JOAQUIN ROJAS José | Movistar Team | 10:19 | ||
66. | HUREL Tony | St Michel-Auber 93 | 10:20 | ||
67. | EGHOLM Jakob | Trek-Segafredo | 10:20 | ||
68. | TABELLION Valentin | GO Sport-Roubaix Lille Métropole | 10:22 | ||
69. | PRODHOMME Nicolas | AG2R Citroën Team | 10:23 | ||
70. | FLOREZ Miguel | Team Arkéa-Samsic | 10:24 | ||
71. | VAHTRA Norman | GO Sport-Roubaix Lille Métropole | 10:25 | ||
72. | DEBEAUMARCHÉ Nicolas | St Michel-Auber 93 | 10:26 | ||
73. | SCHÖNBERGER Sebastian | B&B Hotels-KTM | 10:27 | ||
74. | DELBOVE Joris | St Michel-Auber 93 | 10:28 | ||
75. | SCHWARZMANN Michael | Lotto Soudal | 10:30 | ||
76. | MIFSUD Andrea | Nice Métropole Côte d'Azur | 10:31 | ||
77. | MALECKI Kamil | Lotto Soudal | 10:33 | ||
78. | TESSON Jason | St Michel-Auber 93 | 10:42 | ||
79. | QUINTANA Dayer | Team Arkéa-Samsic | 10:44 | ||
80. | HAYTER Ethan | INEOS Grenadiers | 11:34 | ||
81. | VENDRAME Andrea | AG2R Citroën Team | 11:49 | ||
82. | ARMIRAIL Bruno | Groupama-FDJ | 11:49 | ||
83. | VELASCO Simone | Astana Qazaqstan Team | 11:54 | ||
84. | BRUSSENSKIY Gleb | Astana Qazaqstan Team | 11:54 | ||
85. | ZINGLE Axel | Cofidis | 11:54 | ||
86. | STORER Michael | Groupama-FDJ | 11:57 | ||
87. | BOUCHARD Geoffrey | AG2R Citroën Team | 11:59 | ||
88. | EDET Nicolas | Team Arkéa-Samsic | 11:59 | ||
89. | FREDRIK HAGEN Carl | Israel-Premier Tech | 12:05 | ||
90. | ZAKHAROV Artyom | Astana Qazaqstan Team | 12:06 | ||
91. | NABERMAN Tim | Team DSM | 12:07 | ||
92. | BASSO Leonardo | Astana Qazaqstan Team | 12:10 | ||
93. | ELISSONDE Kenny | Trek-Segafredo | 12:10 | ||
94. | CHEVALIER Maxime | B&B Hotels-KTM | 12:15 | ||
95. | COUANON Jonathan | Nice Métropole Côte d'Azur | 12:17 | ||
96. | CHAMPION Thomas | Cofidis | 12:23 | ||
97. | VERMEULEN Emiel | GO Sport-Roubaix Lille Métropole | 12:26 | ||
98. | SOSA Ivan | Movistar Team | 12:26 | ||
99. | BESSON Kévin | Nice Métropole Côte d'Azur | 12:28 | ||
100. | VERVLOESEM Xandres | Lotto Soudal | 12:28 | ||
101. | BARBIER Pierre | B&B Hotels-KTM | 12:30 | ||
102. | URRUTY Maxime | Nice Métropole Côte d'Azur | 12:30 | ||
103. | BERLIN Antoine | Nice Métropole Côte d'Azur | 12:50 |
2. | 12.2. | Arles > Manosque | 181 km | Coquard |
profil etapy, 2150 nastúpaných metrov (© tourdelaprovence.fr) |
L'allure est encore calme, mais le Tour de la Provence va rentrer dans une seconde partie plus vallonnée.
— DirectVelo (@directvelo) February 12, 2022
Le direct ici : https://t.co/xRY70k9WKV#TDLP2022
???? Nicolas Mabyle - DirectVelo pic.twitter.com/FCvesS0wfQ
- reklama - |
- reklama - |
- reklama - |
- reklama - |
Bryan Coquard does the sprint of his life and wins stage 2 of Tour de Provence in front of Julian Alaphilippe and Filippo Ganna! ???? Well deserved victory for Cofidis after the way they rode today, hats off.???? #TDLP2022
— Mihai Simion (@faustocoppi60) February 12, 2022
???? @SenalDeportespic.twitter.com/PnX1gZn6dM
7. | WÜRTZ SCHMIDT Mads | Israel-Premier Tech | 00:00 | ||
8. | JORGENSON Matteo | Movistar Team | 00:00 | ||
9. | PARET-PEINTRE Aurélien | AG2R Citroën Team | 00:00 | ||
10. | MANZIN Lorrenzo | TotalEnergies | 00:00 | ||
11. | BOUET Maxime | Team Arkéa-Samsic | 00:00 | ||
12. | TOUZÉ Damien | AG2R Citroën Team | 00:00 | ||
13. | SKJELMOSE Mattias | Trek-Segafredo | 00:00 | ||
14. | SCHÖNBERGER Sebastian | B&B Hotels-KTM | 00:00 | ||
15. | GILBERT Philippe | Lotto Soudal | 00:00 | ||
16. | BATTISTELLA Samuele | Astana Qazaqstan Team | 00:00 | ||
17. | KAMP Alexander | Trek-Segafredo | 00:00 | ||
18. | VAN WILDER Ilan | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 00:06 | ||
19. | BODNAR Maciej | TotalEnergies | 00:06 | ||
20. | VELASCO Simone | Astana Qazaqstan Team | 00:06 | ||
21. | STORK Florian | Team DSM | 00:06 | ||
22. | GOLDSTEIN Omer | Israel-Premier Tech | 00:06 | ||
23. | DELBOVE Joris | St Michel-Auber 93 | 00:06 | ||
24. | ELISSONDE Kenny | Trek-Segafredo | 00:06 | ||
25. | ROSSETTO Stéphane | St Michel-Auber 93 | 00:06 | ||
26. | CATALDO Dario | Trek-Segafredo | 00:06 | ||
27. | OWSIAN Lukasz | Team Arkéa-Samsic | 00:06 | ||
28. | MIFSUD Andrea | Nice Métropole Côte d'Azur | 00:06 | ||
29. | VENDRAME Andrea | AG2R Citroën Team | 00:06 | ||
30. | GAZZOLI Michele | Astana Qazaqstan Team | 00:17 | ||
31. | COMBAUD Romain | Team DSM | 00:18 | ||
32. | VERVAEKE Louis | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 00:18 | ||
33. | GEBREIGZABHIER Amanuel | Trek-Segafredo | 00:21 | ||
34. | FERRON Valentin | TotalEnergies | 00:24 | ||
35. | DONOVAN Mark | Team DSM | 00:27 | ||
36. | SOSA Ivan | Movistar Team | 00:32 | ||
37. | DEVENYNS Dries | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 00:33 | ||
38. | PÉRICHON Pierre-Luc | Cofidis | 00:41 | ||
39. | STORER Michael | Groupama-FDJ | 00:45 | ||
40. | VANMARCKE Sep | Israel-Premier Tech | 00:57 |
Výsledky etapy | ||||||||
1. | COQUARD Bryan | Cofidis | 04:19:41 | 20 | ||||
2. | ALAPHILIPPE Julian | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 00:00 | 10 | ||||
3. | GANNA Filippo | INEOS Grenadiers | 00:00 | 5 | ||||
4. | LATOUR Pierre | TotalEnergies | 00:00 | |||||
5. | DÉMARE Arnaud | Groupama-FDJ | 00:00 | |||||
6. | QUINTANA Nairo | Team Arkéa-Samsic | 00:00 |
7. | WÜRTZ SCHMIDT Mads | Israel-Premier Tech | 00:00 | ||
8. | JORGENSON Matteo | Movistar Team | 00:00 | ||
9. | PARET-PEINTRE Aurélien | AG2R Citroën Team | 00:00 | ||
10. | MANZIN Lorrenzo | TotalEnergies | 00:00 | ||
11. | BOUET Maxime | Team Arkéa-Samsic | 00:00 | ||
12. | TOUZÉ Damien | AG2R Citroën Team | 00:00 | ||
13. | SKJELMOSE Mattias | Trek-Segafredo | 00:00 | ||
14. | SCHÖNBERGER Sebastian | B&B Hotels-KTM | 00:00 | ||
15. | GILBERT Philippe | Lotto Soudal | 00:00 | ||
16. | BATTISTELLA Samuele | Astana Qazaqstan Team | 00:00 | ||
17. | KAMP Alexander | Trek-Segafredo | 00:00 | ||
18. | VAN WILDER Ilan | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 00:06 | ||
19. | BODNAR Maciej | TotalEnergies | 00:06 | ||
20. | VELASCO Simone | Astana Qazaqstan Team | 00:06 | ||
21. | STORK Florian | Team DSM | 00:06 | ||
22. | GOLDSTEIN Omer | Israel-Premier Tech | 00:06 | ||
23. | DELBOVE Joris | St Michel-Auber 93 | 00:06 | ||
24. | ELISSONDE Kenny | Trek-Segafredo | 00:06 | ||
25. | ROSSETTO Stéphane | St Michel-Auber 93 | 00:06 | ||
26. | CATALDO Dario | Trek-Segafredo | 00:06 | ||
27. | OWSIAN Lukasz | Team Arkéa-Samsic | 00:06 | ||
28. | MIFSUD Andrea | Nice Métropole Côte d'Azur | 00:06 | ||
29. | VENDRAME Andrea | AG2R Citroën Team | 00:06 | ||
30. | GAZZOLI Michele | Astana Qazaqstan Team | 00:17 | ||
31. | COMBAUD Romain | Team DSM | 00:18 | ||
32. | VERVAEKE Louis | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 00:18 | ||
33. | GEBREIGZABHIER Amanuel | Trek-Segafredo | 00:21 | ||
34. | FERRON Valentin | TotalEnergies | 00:24 | ||
35. | DONOVAN Mark | Team DSM | 00:27 | ||
36. | SOSA Ivan | Movistar Team | 00:32 | ||
37. | DEVENYNS Dries | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 00:34 | ||
38. | PÉRICHON Pierre-Luc | Cofidis | 00:41 | ||
39. | STORER Michael | Groupama-FDJ | 00:46 | ||
40. | VANMARCKE Sep | Israel-Premier Tech | 00:57 | ||
41. | BESSON Kévin | Nice Métropole Côte d'Azur | 01:25 | ||
42. | BOUCHARD Geoffrey | AG2R Citroën Team | 01:34 | ||
43. | PRODHOMME Nicolas | AG2R Citroën Team | 01:34 | ||
44. | QUINTANA Dayer | Team Arkéa-Samsic | 01:36 | ||
45. | GRELLIER Fabien | TotalEnergies | 01:36 | ||
46. | GOUGEARD Alexis | B&B Hotels-KTM | 01:38 | ||
47. | RODRÍGUEZ Óscar | Movistar Team | 02:15 | ||
48. | OURSELIN Paul | TotalEnergies | 03:34 | ||
49. | EDET Nicolas | Team Arkéa-Samsic | 03:54 | ||
50. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 05:33 | ||
51. | FERNANDEZ Ruben | Cofidis | 05:33 | ||
52. | MALECKI Kamil | Lotto Soudal | 05:35 | ||
53. | VERSCHAEVE Viktor | Lotto Soudal | 05:35 | ||
54. | ZAKHAROV Artyom | Astana Qazaqstan Team | 05:35 | ||
55. | JOAQUIN ROJAS José | Movistar Team | 05:35 | ||
56. | BARBIER Pierre | B&B Hotels-KTM | 05:35 | ||
57. | BEULLENS Cédric | Lotto Soudal | 05:35 | ||
58. | DEBEAUMARCHÉ Nicolas | St Michel-Auber 93 | 05:35 | ||
59. | LEVEAU Jérémy | GO Sport-Roubaix Lille Métropole | 05:35 | ||
60. | VAN ASBROECK Tom | Israel-Premier Tech | 05:35 | ||
61. | HEIDEMANN Miguel | B&B Hotels-KTM | 05:35 | ||
62. | MAINGUENAUD Tom | GO Sport-Roubaix Lille Métropole | 05:35 | ||
63. | BERLIN Antoine | Nice Métropole Côte d'Azur | 05:35 | ||
64. | PARISELLA Raphael | B&B Hotels-KTM | 05:35 | ||
65. | LEROUX Samuel | GO Sport-Roubaix Lille Métropole | 05:35 | ||
66. | BARBIER Rudy | Israel-Premier Tech | 05:35 | ||
67. | COUANON Jonathan | Nice Métropole Côte d'Azur | 05:35 | ||
68. | LUDVIGSSON Tobias | Groupama-FDJ | 05:35 | ||
69. | CHEVALIER Maxime | B&B Hotels-KTM | 05:35 | ||
70. | DELACROIX Tristan | Nice Métropole Côte d'Azur | 05:35 | ||
71. | URRUTY Maxime | Nice Métropole Côte d'Azur | 05:35 | ||
72. | NORSGAARD Mathias | Movistar Team | 05:35 | ||
73. | FLOREZ Miguel | Team Arkéa-Samsic | 05:35 | ||
74. | PAILLOT Yoann | St Michel-Auber 93 | 05:35 | ||
75. | TUSVELD Martijn | Team DSM | 05:35 | ||
76. | ROUX Anthony | Groupama-FDJ | 05:35 | ||
77. | VIVIANI Elia | INEOS Grenadiers | 05:35 | ||
78. | FREDRIK HAGEN Carl | Israel-Premier Tech | 05:35 | ||
79. | ZINGLE Axel | Cofidis | 05:35 | ||
80. | BASSO Leonardo | Astana Qazaqstan Team | 05:35 | ||
81. | SISKEVICIUS Evaldas | GO Sport-Roubaix Lille Métropole | 05:35 | ||
82. | ASKEY Lewis | Groupama-FDJ | 05:35 | ||
83. | ROWE Luke | INEOS Grenadiers | 05:35 | ||
84. | ARMIRAIL Bruno | Groupama-FDJ | 05:35 | ||
85. | HAYTER Ethan | INEOS Grenadiers | 05:35 | ||
86. | SERRY Pieter | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 05:35 | ||
87. | LAFAY Victor | Cofidis | 05:35 | ||
88. | PUCCIO Salvatore | INEOS Grenadiers | 08:42 | ||
89. | TABELLION Valentin | GO Sport-Roubaix Lille Métropole | 08:42 | ||
90. | GOUBERT Jean | Nice Métropole Côte d'Azur | 08:42 |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | GANNA Filippo | INEOS Grenadiers | 07:45:42 | |||||
2. | ALAPHILIPPE Julian | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 00:02 | |||||
3. | LATOUR Pierre | TotalEnergies | 00:14 | |||||
4. | BATTISTELLA Samuele | Astana Qazaqstan Team | 00:16 | |||||
5. | JORGENSON Matteo | Movistar Team | 00:25 | |||||
6. | SKJELMOSE Mattias | Trek-Segafredo | 00:25 |
7. | VAN WILDER Ilan | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 00:27 | ||
8. | BOUET Maxime | Team Arkéa-Samsic | 00:27 | ||
9. | TOUZÉ Damien | AG2R Citroën Team | 00:30 | ||
10. | QUINTANA Nairo | Team Arkéa-Samsic | 00:32 | ||
11. | PARET-PEINTRE Aurélien | AG2R Citroën Team | 00:38 | ||
12. | VERVAEKE Louis | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 00:43 | ||
13. | BODNAR Maciej | TotalEnergies | 00:58 | ||
14. | OWSIAN Lukasz | Team Arkéa-Samsic | 01:06 | ||
15. | WÜRTZ SCHMIDT Mads | Israel-Premier Tech | 01:21 | ||
16. | VANMARCKE Sep | Israel-Premier Tech | 01:23 | ||
17. | ROSSETTO Stéphane | St Michel-Auber 93 | 03:06 | ||
18. | BEULLENS Cédric | Lotto Soudal | 06:11 | ||
19. | VIVIANI Elia | INEOS Grenadiers | 06:11 | ||
20. | TUSVELD Martijn | Team DSM | 06:14 | ||
21. | ROWE Luke | INEOS Grenadiers | 06:19 | ||
22. | DELACROIX Tristan | Nice Métropole Côte d'Azur | 06:50 | ||
23. | VERSCHAEVE Viktor | Lotto Soudal | 06:59 | ||
24. | MAINGUENAUD Tom | GO Sport-Roubaix Lille Métropole | 09:01 | ||
25. | DÉMARE Arnaud | Groupama-FDJ | 10:00 | ||
26. | GILBERT Philippe | Lotto Soudal | 10:01 | ||
27. | KAMP Alexander | Trek-Segafredo | 10:01 | ||
28. | COQUARD Bryan | Cofidis | 10:01 | ||
29. | CATALDO Dario | Trek-Segafredo | 10:07 | ||
30. | STORK Florian | Team DSM | 10:09 | ||
31. | MANZIN Lorrenzo | TotalEnergies | 10:16 | ||
32. | GAZZOLI Michele | Astana Qazaqstan Team | 10:18 | ||
33. | FERRON Valentin | TotalEnergies | 10:24 | ||
34. | GOLDSTEIN Omer | Israel-Premier Tech | 10:24 | ||
35. | GEBREIGZABHIER Amanuel | Trek-Segafredo | 10:27 | ||
36. | DEVENYNS Dries | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 10:28 | ||
37. | SCHÖNBERGER Sebastian | B&B Hotels-KTM | 10:31 | ||
38. | COMBAUD Romain | Team DSM | 10:35 | ||
39. | DONOVAN Mark | Team DSM | 10:37 | ||
40. | DELBOVE Joris | St Michel-Auber 93 | 10:38 | ||
41. | MIFSUD Andrea | Nice Métropole Côte d'Azur | 10:41 | ||
42. | PÉRICHON Pierre-Luc | Cofidis | 10:58 | ||
43. | GOUGEARD Alexis | B&B Hotels-KTM | 11:34 | ||
44. | GRELLIER Fabien | TotalEnergies | 11:55 | ||
45. | VENDRAME Andrea | AG2R Citroën Team | 11:59 | ||
46. | PRODHOMME Nicolas | AG2R Citroën Team | 12:01 | ||
47. | VELASCO Simone | Astana Qazaqstan Team | 12:06 | ||
48. | ELISSONDE Kenny | Trek-Segafredo | 12:20 | ||
49. | QUINTANA Dayer | Team Arkéa-Samsic | 12:24 | ||
50. | RODRÍGUEZ Óscar | Movistar Team | 12:27 | ||
51. | GOUBERT Jean | Nice Métropole Côte d'Azur | 12:40 | ||
52. | STORER Michael | Groupama-FDJ | 12:47 | ||
53. | SOSA Ivan | Movistar Team | 13:02 | ||
54. | OURSELIN Paul | TotalEnergies | 13:36 | ||
55. | BOUCHARD Geoffrey | AG2R Citroën Team | 13:37 | ||
56. | BESSON Kévin | Nice Métropole Côte d'Azur | 13:57 | ||
57. | LUDVIGSSON Tobias | Groupama-FDJ | 15:23 | ||
58. | HEIDEMANN Miguel | B&B Hotels-KTM | 15:28 | ||
59. | NORSGAARD Mathias | Movistar Team | 15:29 | ||
60. | PARISELLA Raphael | B&B Hotels-KTM | 15:34 | ||
61. | SERRY Pieter | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 15:34 | ||
62. | PAILLOT Yoann | St Michel-Auber 93 | 15:36 | ||
63. | ASKEY Lewis | Groupama-FDJ | 15:36 | ||
64. | LEROUX Samuel | GO Sport-Roubaix Lille Métropole | 15:38 | ||
65. | ROUX Anthony | Groupama-FDJ | 15:38 | ||
66. | BARBIER Rudy | Israel-Premier Tech | 15:43 | ||
67. | SISKEVICIUS Evaldas | GO Sport-Roubaix Lille Métropole | 15:49 | ||
68. | FERNANDEZ Ruben | Cofidis | 15:50 | ||
69. | VAN ASBROECK Tom | Israel-Premier Tech | 15:50 | ||
70. | LAFAY Victor | Cofidis | 15:50 | ||
71. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 15:51 | ||
72. | LEVEAU Jérémy | GO Sport-Roubaix Lille Métropole | 15:55 | ||
73. | EDET Nicolas | Team Arkéa-Samsic | 15:57 | ||
74. | JOAQUIN ROJAS José | Movistar Team | 15:58 | ||
75. | FLOREZ Miguel | Team Arkéa-Samsic | 16:03 | ||
76. | DEBEAUMARCHÉ Nicolas | St Michel-Auber 93 | 16:05 | ||
77. | MALECKI Kamil | Lotto Soudal | 16:12 | ||
78. | HAYTER Ethan | INEOS Grenadiers | 17:13 | ||
79. | ARMIRAIL Bruno | Groupama-FDJ | 17:28 | ||
80. | ZINGLE Axel | Cofidis | 17:33 | ||
81. | FREDRIK HAGEN Carl | Israel-Premier Tech | 17:44 | ||
82. | ZAKHAROV Artyom | Astana Qazaqstan Team | 17:45 | ||
83. | BASSO Leonardo | Astana Qazaqstan Team | 17:49 | ||
84. | CHEVALIER Maxime | B&B Hotels-KTM | 17:54 | ||
85. | COUANON Jonathan | Nice Métropole Côte d'Azur | 17:56 | ||
86. | BARBIER Pierre | B&B Hotels-KTM | 18:09 | ||
87. | URRUTY Maxime | Nice Métropole Côte d'Azur | 18:09 | ||
88. | BERLIN Antoine | Nice Métropole Côte d'Azur | 18:29 | ||
89. | PUCCIO Salvatore | INEOS Grenadiers | 18:58 | ||
90. | TABELLION Valentin | GO Sport-Roubaix Lille Métropole | 19:08 |
3. | 13.2. | Manosque > Montagne Lure | 166 km | N. Quintana |
profil etapy, 3250 nastúpaných metrov (© tourdelaprovence.fr) |
dojazd etapy (© tourdelaprovence.fr) |
¡Hoy puede ser el día de @NairoQuinCo! Por ahora faltan 85,2 km para la meta y la distancia entre el lote y la fuga es de 5:53.
— Señal Deportes (@SenalDeportes) February 13, 2022
Mira el #TDLP2022 en nuestro streaming ???? ???? https://t.co/REiLk944pJ#ElMundoRuedaXSeñal pic.twitter.com/Mjxpoz15oY
- reklama - |
- reklama - |
- reklama - |
- reklama - |
Desať kilometrov pred páskou malo vedúce duo k dobru iba 35 sekúnd. O chvíľu neskôr sa Combuad zbavil Debeaumarchého a pokračoval sám. Posledný člen úniku bol pohltený päť kilometrov pred cieľom. V pelotóne ostávalo zhruba 25 jazdcov. Ako prvý z favoritov zaútočil Nairo Quintana (Arkéa), ktorého okamžite nasledoval Alaphilippe. Za nimi sa vybral Amanuel Ghebreigzabhier (Trek).
Nairo drops Loulou! ???? If Alaphilippe went into red, he will lose more than 30 sec on him. #TDLP2022 pic.twitter.com/H3U19slGFq
— Mihai Simion (@faustocoppi60) February 13, 2022
A vitória de @NairoQuinCo na etapa 03 do #TDLP2022 pic.twitter.com/WhWxIjIsNT
— País do Ciclismo (@DoCiclismo) February 13, 2022
Výsledky etapy | ||||||||
1. | QUINTANA Nairo | Team Arkéa-Samsic | 04:23:06 | 20 | ||||
2. | SKJELMOSE Mattias | Trek-Segafredo | 00:37 | 10 | ||||
3. | JORGENSON Matteo | Movistar Team | 00:37 | 5 | ||||
4. | SOSA Ivan | Movistar Team | 00:39 | |||||
5. | VAN WILDER Ilan | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 00:41 | |||||
6. | GEBREIGZABHIER Amanuel | Trek-Segafredo | 00:46 |
7. | ALAPHILIPPE Julian | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 00:47 | ||
8. | LATOUR Pierre | TotalEnergies | 00:49 | ||
9. | ELISSONDE Kenny | Trek-Segafredo | 00:59 | ||
10. | BOUCHARD Geoffrey | AG2R Citroën Team | 01:03 | ||
11. | FERNANDEZ Ruben | Cofidis | 01:19 | ||
12. | GANNA Filippo | INEOS Grenadiers | 01:21 | ||
13. | BATTISTELLA Samuele | Astana Qazaqstan Team | 01:27 | ||
14. | PARET-PEINTRE Aurélien | AG2R Citroën Team | 01:29 | ||
15. | STORER Michael | Groupama-FDJ | 01:33 | ||
16. | RODRÍGUEZ Óscar | Movistar Team | 01:33 | ||
17. | SCHÖNBERGER Sebastian | B&B Hotels-KTM | 01:35 | ||
18. | STORK Florian | Team DSM | 01:37 | ||
19. | BOUET Maxime | Team Arkéa-Samsic | 01:51 | ||
20. | FREDRIK HAGEN Carl | Israel-Premier Tech | 02:04 | ||
21. | DONOVAN Mark | Team DSM | 02:35 | ||
22. | COMBAUD Romain | Team DSM | 02:35 | ||
23. | VERVAEKE Louis | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 02:35 | ||
24. | DOUBEY Fabien | TotalEnergies | 02:44 | ||
25. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 02:49 | ||
26. | TOUZÉ Damien | AG2R Citroën Team | 02:49 | ||
27. | WÜRTZ SCHMIDT Mads | Israel-Premier Tech | 02:55 | ||
28. | MIFSUD Andrea | Nice Métropole Côte d'Azur | 03:19 | ||
29. | OWSIAN Lukasz | Team Arkéa-Samsic | 03:19 | ||
30. | VERVLOESEM Xandres | Lotto Soudal | 04:00 | ||
31. | EDET Nicolas | Team Arkéa-Samsic | 04:03 | ||
32. | ROSSETTO Stéphane | St Michel-Auber 93 | 04:14 | ||
33. | DELBOVE Joris | St Michel-Auber 93 | 04:14 | ||
34. | DEVENYNS Dries | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 04:34 | ||
35. | QUINTANA Dayer | Team Arkéa-Samsic | 04:45 | ||
36. | GOLDSTEIN Omer | Israel-Premier Tech | 04:46 | ||
37. | CHAMPION Thomas | Cofidis | 05:02 | ||
38. | FERRON Valentin | TotalEnergies | 05:02 | ||
39. | DEBEAUMARCHÉ Nicolas | St Michel-Auber 93 | 05:29 | ||
40. | VELASCO Simone | Astana Qazaqstan Team | 05:50 | ||
41. | HEIDEMANN Miguel | B&B Hotels-KTM | 05:50 | ||
42. | OURSELIN Paul | TotalEnergies | 05:50 | ||
43. | SERRY Pieter | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 05:50 | ||
44. | NORSGAARD Mathias | Movistar Team | 05:50 | ||
45. | HAYTER Ethan | INEOS Grenadiers | 05:50 | ||
46. | CHEVALIER Maxime | B&B Hotels-KTM | 05:50 | ||
47. | DELACROIX Tristan | Nice Métropole Côte d'Azur | 05:58 | ||
48. | TUSVELD Martijn | Team DSM | 06:00 | ||
49. | BERLIN Antoine | Nice Métropole Côte d'Azur | 06:02 | ||
50. | GOUBERT Jean | Nice Métropole Côte d'Azur | 06:08 | ||
51. | MALECKI Kamil | Lotto Soudal | 06:16 | ||
52. | LEROUX Samuel | GO Sport-Roubaix Lille Métropole | 06:22 | ||
53. | BRUSSENSKIY Gleb | Astana Qazaqstan Team | 06:43 | ||
54. | JOAQUIN ROJAS José | Movistar Team | 06:43 | ||
55. | GILBERT Philippe | Lotto Soudal | 07:08 | ||
56. | VERSCHAEVE Viktor | Lotto Soudal | 07:08 | ||
57. | ARMIRAIL Bruno | Groupama-FDJ | 07:31 | ||
58. | MAINGUENAUD Tom | GO Sport-Roubaix Lille Métropole | 07:32 | ||
59. | LAFAY Victor | Cofidis | 07:58 | ||
60. | PÉRICHON Pierre-Luc | Cofidis | 08:52 | ||
61. | VAN ASBROECK Tom | Israel-Premier Tech | 08:52 | ||
62. | PAILLOT Yoann | St Michel-Auber 93 | 09:26 | ||
63. | LUDVIGSSON Tobias | Groupama-FDJ | 09:34 | ||
64. | ZAKHAROV Artyom | Astana Qazaqstan Team | 09:34 | ||
65. | BEULLENS Cédric | Lotto Soudal | 09:34 | ||
66. | VENDRAME Andrea | AG2R Citroën Team | 09:53 | ||
67. | CATALDO Dario | Trek-Segafredo | 09:53 | ||
68. | LEVEAU Jérémy | GO Sport-Roubaix Lille Métropole | 10:11 | ||
69. | ROWE Luke | INEOS Grenadiers | 10:15 | ||
70. | URRUTY Maxime | Nice Métropole Côte d'Azur | 10:55 | ||
71. | COUANON Jonathan | Nice Métropole Côte d'Azur | 10:55 | ||
72. | TABELLION Valentin | GO Sport-Roubaix Lille Métropole | 11:34 | ||
73. | FLOREZ Miguel | Team Arkéa-Samsic | 12:05 | ||
74. | GRELLIER Fabien | TotalEnergies | 12:59 | ||
75. | BESSON Kévin | Nice Métropole Côte d'Azur | 15:18 | ||
76. | BARBIER Rudy | Israel-Premier Tech | 15:33 | ||
77. | PUCCIO Salvatore | INEOS Grenadiers | 16:41 | ||
78. | VIVIANI Elia | INEOS Grenadiers | 16:41 | ||
79. | VERMEULEN Emiel | GO Sport-Roubaix Lille Métropole | 16:41 | ||
80. | VANMARCKE Sep | Israel-Premier Tech | 16:41 | ||
81. | KAMP Alexander | Trek-Segafredo | 16:41 | ||
82. | GAZZOLI Michele | Astana Qazaqstan Team | 16:41 | ||
83. | SISKEVICIUS Evaldas | GO Sport-Roubaix Lille Métropole | 16:41 | ||
84. | ROUX Anthony | Groupama-FDJ | 16:41 | ||
85. | DÉMARE Arnaud | Groupama-FDJ | 16:41 | ||
86. | MANZIN Lorrenzo | TotalEnergies | 16:45 |
Konečné poradie pretekov | ||||||||
1. | QUINTANA Nairo | Team Arkéa-Samsic | 12:09:11 | |||||
2. | ALAPHILIPPE Julian | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 00:27 | |||||
3. | SKJELMOSE Mattias | Trek-Segafredo | 00:34 | |||||
4. | JORGENSON Matteo | Movistar Team | 00:36 | |||||
5. | LATOUR Pierre | TotalEnergies | 00:41 | |||||
6. | VAN WILDER Ilan | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 00:46 |
7. | GANNA Filippo | INEOS Grenadiers | 00:59 | ||
8. | BATTISTELLA Samuele | Astana Qazaqstan Team | 01:21 | ||
9. | PARET-PEINTRE Aurélien | AG2R Citroën Team | 01:45 | ||
10. | BOUET Maxime | Team Arkéa-Samsic | 01:56 | ||
11. | VERVAEKE Louis | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 02:56 | ||
12. | TOUZÉ Damien | AG2R Citroën Team | 02:57 | ||
13. | WÜRTZ SCHMIDT Mads | Israel-Premier Tech | 03:54 | ||
14. | OWSIAN Lukasz | Team Arkéa-Samsic | 04:03 | ||
15. | ROSSETTO Stéphane | St Michel-Auber 93 | 06:58 | ||
16. | GEBREIGZABHIER Amanuel | Trek-Segafredo | 10:51 | ||
17. | STORK Florian | Team DSM | 11:24 | ||
18. | SCHÖNBERGER Sebastian | B&B Hotels-KTM | 11:44 | ||
19. | TUSVELD Martijn | Team DSM | 11:52 | ||
20. | DELACROIX Tristan | Nice Métropole Côte d'Azur | 12:26 | ||
21. | DOUBEY Fabien | TotalEnergies | 12:30 | ||
22. | COMBAUD Romain | Team DSM | 12:48 | ||
23. | DONOVAN Mark | Team DSM | 12:50 | ||
24. | ELISSONDE Kenny | Trek-Segafredo | 12:57 | ||
25. | SOSA Ivan | Movistar Team | 13:19 | ||
26. | RODRÍGUEZ Óscar | Movistar Team | 13:38 | ||
27. | MIFSUD Andrea | Nice Métropole Côte d'Azur | 13:38 | ||
28. | VERSCHAEVE Viktor | Lotto Soudal | 13:45 | ||
29. | STORER Michael | Groupama-FDJ | 13:58 | ||
30. | BOUCHARD Geoffrey | AG2R Citroën Team | 14:18 | ||
31. | DELBOVE Joris | St Michel-Auber 93 | 14:30 | ||
32. | DEVENYNS Dries | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 14:40 | ||
33. | GOLDSTEIN Omer | Israel-Premier Tech | 14:48 | ||
34. | FERRON Valentin | TotalEnergies | 15:04 | ||
35. | BEULLENS Cédric | Lotto Soudal | 15:23 | ||
36. | MAINGUENAUD Tom | GO Sport-Roubaix Lille Métropole | 16:11 | ||
37. | ROWE Luke | INEOS Grenadiers | 16:12 | ||
38. | GILBERT Philippe | Lotto Soudal | 16:47 | ||
39. | FERNANDEZ Ruben | Cofidis | 16:47 | ||
40. | QUINTANA Dayer | Team Arkéa-Samsic | 16:47 | ||
41. | VELASCO Simone | Astana Qazaqstan Team | 17:34 | ||
42. | VANMARCKE Sep | Israel-Premier Tech | 17:42 | ||
43. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 18:18 | ||
44. | GOUBERT Jean | Nice Métropole Côte d'Azur | 18:26 | ||
45. | OURSELIN Paul | TotalEnergies | 19:04 | ||
46. | FREDRIK HAGEN Carl | Israel-Premier Tech | 19:26 | ||
47. | PÉRICHON Pierre-Luc | Cofidis | 19:28 | ||
48. | CATALDO Dario | Trek-Segafredo | 19:38 | ||
49. | EDET Nicolas | Team Arkéa-Samsic | 19:38 | ||
50. | HEIDEMANN Miguel | B&B Hotels-KTM | 20:56 | ||
51. | NORSGAARD Mathias | Movistar Team | 20:57 | ||
52. | SERRY Pieter | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 21:02 | ||
53. | DEBEAUMARCHÉ Nicolas | St Michel-Auber 93 | 21:12 | ||
54. | VENDRAME Andrea | AG2R Citroën Team | 21:30 | ||
55. | LEROUX Samuel | GO Sport-Roubaix Lille Métropole | 21:38 | ||
56. | MALECKI Kamil | Lotto Soudal | 22:06 | ||
57. | JOAQUIN ROJAS José | Movistar Team | 22:19 | ||
58. | VIVIANI Elia | INEOS Grenadiers | 22:30 | ||
59. | HAYTER Ethan | INEOS Grenadiers | 22:41 | ||
60. | CHEVALIER Maxime | B&B Hotels-KTM | 23:22 | ||
61. | LAFAY Victor | Cofidis | 23:26 | ||
62. | BERLIN Antoine | Nice Métropole Côte d'Azur | 24:09 | ||
63. | VAN ASBROECK Tom | Israel-Premier Tech | 24:20 | ||
64. | GRELLIER Fabien | TotalEnergies | 24:32 | ||
65. | LUDVIGSSON Tobias | Groupama-FDJ | 24:35 | ||
66. | ARMIRAIL Bruno | Groupama-FDJ | 24:37 | ||
67. | PAILLOT Yoann | St Michel-Auber 93 | 24:40 | ||
68. | LEVEAU Jérémy | GO Sport-Roubaix Lille Métropole | 25:44 | ||
69. | DÉMARE Arnaud | Groupama-FDJ | 26:19 | ||
70. | KAMP Alexander | Trek-Segafredo | 26:20 | ||
71. | GAZZOLI Michele | Astana Qazaqstan Team | 26:37 | ||
72. | MANZIN Lorrenzo | TotalEnergies | 26:39 | ||
73. | ZAKHAROV Artyom | Astana Qazaqstan Team | 26:57 | ||
74. | VERVLOESEM Xandres | Lotto Soudal | 27:40 | ||
75. | FLOREZ Miguel | Team Arkéa-Samsic | 27:46 | ||
76. | COUANON Jonathan | Nice Métropole Côte d'Azur | 28:29 | ||
77. | URRUTY Maxime | Nice Métropole Côte d'Azur | 28:42 | ||
78. | BESSON Kévin | Nice Métropole Côte d'Azur | 28:53 | ||
79. | BRUSSENSKIY Gleb | Astana Qazaqstan Team | 29:49 | ||
80. | TABELLION Valentin | GO Sport-Roubaix Lille Métropole | 30:20 | ||
81. | BARBIER Rudy | Israel-Premier Tech | 30:54 | ||
82. | CHAMPION Thomas | Cofidis | 31:18 | ||
83. | ROUX Anthony | Groupama-FDJ | 31:57 | ||
84. | SISKEVICIUS Evaldas | GO Sport-Roubaix Lille Métropole | 32:08 | ||
85. | PUCCIO Salvatore | INEOS Grenadiers | 35:17 | ||
86. | VERMEULEN Emiel | GO Sport-Roubaix Lille Métropole | 37:31 |
Videoupútavka |