Slovenská reprezentácia cestuje na tohtoročný svetový šampionát v historicky najpočetnejšom zložení. Výprava pozostáva z 31 ľudí. Prinášame Vám kompletný zoznam:
Ladislav Velits - vedúci výpravy, asistent trénera Elite
Peter Privara - prezident SZC, kongres UCI
Rastislav Zoller - koordinátor výpravy (logistika, tlmočník) pre Taliansko
Zlatica Valachová - koordinátor výpravy (logistika) pre Slovensko
Ján Valach - hlavný tréner Elite
Josef Dvořák - hlavný tréner U23
Martin Riška - asistent trénera U23
Martin Riška - asistent trénera U23
Milan Novosad - hlavný tréner juniori
Vladimír Hnáth - asistent trénera juniori
Berto Nazzareno - mechanik (Cannondale)
Saul Nencini - mechanik (Cannondale)
Fedrico Rizza - mechanik (Cannondale)
Maroš Hlad - masér (Cannondale)
Francesco Benvenuti - masér (Cannondale)
Štefan Fejko - masér
Súťažiaci podľa disciplín (všade okrem tím. čas. reprezentujú Slovensko):
Nedeľa 22.09. o 14:00 - Tímová časovka Elite (od 13:50 na Dvojke RTVS)
Peter Sagan za Cannondale Pro Cycling
Peter Velits za Omega Pharma - Quick-Step
Pondelok 23.09. o 10:00 - Individuálna časovka junioriek
Tereza Medveďová (ŽP Šport, a.s.)
Pondelok 23.09. o 14:00 - Individuálna časovka U23
Johann Schwabik (AŠK Inter Bratislava) // alebo náhradník
Utorok 24.09. o 10:00 - Individuálna časovka juniorov
Juraj Bellan (MŠK CK Žiar nd Hronom)
Milan Holomek (TJ Slávia ŠG Trenčín)
Milan Holomek (TJ Slávia ŠG Trenčín)
Streda 25.09. o 13:15 - Individuálna Elite (od 13:10 na Dvojke RTVS)
Matej Jurčo (Dukla Trenčín Trek)
Peter Velits (Omega Pharma - Quick-Step)
Piatok 27.09. o 08:30 - Preteky junioriek
Tereza Medveďová (ŽP Šport, a.s.)
Piatok 27.09. o 13:00 - Preteky U23
Erik Baška (Dukla Trenčín Trek)
Erik Baška (Dukla Trenčín Trek)
Michael Kolář (Dukla Trenčín Trek)
Juraj Lajcha (CK EPIC Dohňany)
Ľuboš Malovec (Dukla Trenčín Trek)
Ľuboš Malovec (Dukla Trenčín Trek)
Sobota 28.09. o 08:30 - Preteky juniorov
Juraj Bellan (MŠK CK Žiar nd Hronom)
Martin Dubeň (CyS Žilina)
Tomáš Harag (CyS Žilina)
Nedeľa 29.09. o 10:00 - Preteky Elite (od 13:30 na Dvojke RTVS)
Matej Jurčo (Dukla Trenčín Trek)
Juraj Sagan (Cannondale Pro Cycling)
Peter Sagan (Cannondale Pro Cycling)
Patrik Tybor (Dukla Trenčín Trek)
Martin Velits (Omega Pharma - Quick-Step)
Peter Velits (Omega Pharma - Quick-Step)