4. |
15.6. |
|
|
Grenchen > Brunnen |
191 km |
Impey |
profil etapy, 1940 nastúpaných metrov (© tourdesuisse.ch) |
Po skvelej tretej etape pre Petra Sagana a jeho fanúšikov prišiel ďalší zaujímavý deň, ktorý nemal vopred jasného favorita. Kedysi by to bola opäť jasná etapa pre Petra, ale jeho lekársky dohľad mu dnes sotva odporúčal vykrviť sa cez krátky, no prudký kopec Sattel (3 km; 8,5 %) 15 kilometrov pred cieľom. Aspoň pred etapou sa to zdalo byť za hranou jeho aktuálnej výkonnosti, hoci u Petra už koľkokrát platilo klišé - nikdy nehovor nikdy.
Necelých 2000 nastúpaných metrov bolo najmenej spomedzi klasických etáp, ale dalo sa čakať, že spomínaný kopec sa pôjde poriadne z ostra. Vzhľadom na nasledujúci zjazd a finiš na rovine sa dal očakávať dojazd skupiny, kde by mohli zabojovať Matthews, Trentin či Aranburu, ale aj odtrhnutie sa nejakého jednotlivca a víťazstvo Schachmanna, Evenepoela, Bettiola, Pidcocka alebo Ulissiho.
Až na jeden kopec tretej kategórie boli 4/5 etapy jednoduché. Pár brdkov sa neprešlo zďaleka v najostrejšom tempe. O únik nebol až taký veľký záujem, lebo každý vedel, že po vyše 170 kilometroch skupinu záverečný kopec "zabije" a dostihnutie pelotónom sa bude takmer rovnať istote. Preto boli vpredu len traja a odišli bez väčšieho boja. Matthew Holmes (Lotto Soudal), Markus Hoelgaard (Trek-Segafredo) a Jimmy Janssens (Alpecin-Fenix).
Pelotón vedený najmä Bahrainom Victorious a Ineosom im nedovolil viac ako tri a pol minúty náskoku, čo bolo veľmi málo. V polovici etapy to bolo dokonca len dva a pol minúty. Šlo sa pokojne a šípilo ticho pred búrkou v záverečnom kopci, ktorý teoreticky mohol niečo znamenať aj v boji o celkové poradie. V prudkom zjazde sa nedal vylúčiť ani nejaký pád.
Pomalšie tempo sa dalo vysvetľovať aj horúcim počasím, ktoré dokonca spôsobilo pár odstúpení u pretekárov, ktorí mali menšie zdravotné problémy. Únik mal čoraz menej časovej výhody. Už 65 km pred cieľom padla pod hranicu 100 sekúnd. Počas poslednej stacionárnej občerstvovačky ale pelotón zvoľnil, doplnil dôležité tekutiny a únik sa nadýchol, náskok vrátil k úrovni dvoch minút. Vzápätí ale opäť začal strácať a pomaličky sa blížil očakávaný záver.
Priamo na úpätí kopca bol dostihnutý pôvodný únik a všetci začali sledovať, čo sa bude diať. Začalo sa odpadávať, no Peter Sagan nebol medzi prvými, ktorí sa odpojili. Sympatické bolo, že to skúša. No v polovici kopca v hlavnej skupine už neostal ani jeden dres TotalEnergies. Vypadol odtiaľ aj žltý muž Stephen Williams, takže sa zdalo, že sa bude prezliekať.
Cez vrchol kopca Sattel prešlo spoločne asi 30 ľudí a ďalší mali malú stratu, takže sa dalo čakať, že sa ešte pridajú do boja o etapu. Proti tomu bola Groupama, ktorá vyslala dopredu Sébastiena Reichenbacha najmä preto, aby sa začalo v skupine viac ťahať na kratučkej rovine, ktorá predchádzala zjazdu. No len EF Education tam pretáčal pár ľudí, preto sa ďalší a ďalší vracali späť, aj Williams, ktorý mal na vrchole asi 20-sekundové manko.
V skupine bol aj Michael Matthews (BikeExchange), ktorý tak bol asi najväčším favoritom. Ružoví chceli proti nemu poslať Alberta Bettiola. Bez problémov si tam šiel aj Tom Pidcock (Ineos). Z Totalu sa vrátil späť v zjazde Mathieu Burgaudeau. EF Education záver zrežíroval na špurt. Nikto nemal šancu skúsiť nástup.
EF rozbehli aj samotný špurt pre Bettiola, no došli im domestici sto metrov skôr ako mali, cez Bettiola sa v závere dostal najprv Michael Matthews, ale napokon prehučal aj jeho Daryl Impey (Israel - Premier Tech), ktorý mal najlepšie načasovanie a najdlhšie sa schovával v háku. Tomovi Pidcockovi to nevyšlo zrejme preto, že mu to rozbiehal Geraint Thomas, ktorý nevyvinul dostatočnú rýchlosť, aby ho správne vypustil. Bez straty finišovalo napokon až 59 ľudí, ktorí sa postupne povracali späť. Peter Sagan sa už potom snažil našetriť koľko mohol, zaostal o desať minút.
37-ročný Impey sa tak trochu vytratil spomedzi favoritov, lebo od začiatku pandémie sa mu veľmi nedarilo. Špurt očesanej skupiny naposledy vyhral ešte pred troma rokmi na Tour Down Under. Dnes predviedol lišiacky záver tak ako včera Peter Sagan. Sklamaní borci EF Education napokon nedostali Bettiola ani do Top 3. Tak to v cyklistike často býva.
V celkovom poradí sa na desiatich najlepších priečkach nič nezmenilo, rovnako ako vo vedení jednotlivých súťaží - bodovačka ostala Leknessundovi, červený dres lídra vrchárskej súťaže Simmonsovi, najlepším mladíkom ostal Kron.
Vo štvrtok príde na rad etapa v najnižšej nadmorskej výške, no s množstvom malých brdkov. V minulosti by to bol opäť jasný Saganov deň. Po dnešnom ušetrení síl sa možno zajtra v tíme podľa priebehu rozhodnú, či to skúsi. Finišovať sa bude do krátkeho kopčeka. Mohli by nastať aj maličké rozdiely, ktoré môžu aj vyzliecť Williamsa.
Vyjadrenie Daryla Impeyho (víťaz) |
"Už dlho som nevyhral, no príliš som to neriešil. Cítil som dnes skrátka šancu, že by to mohla byť dobrá etapa a podarilo sa to. Je to veľmi dobre pre mňa aj celý tím, lebo bol som chorý a trápil sa v posledných mesiacoch. Tour de Suisse sú navyše veľmi prestížne preteky.
V poslednej zákrute som si myslel, že som príliš vzadu, ale na takých dlhších rovinách to ešte nie je stratené, schováte sa viac v háku a napokon som sa dostal až tam, kde som chcel."
|
Výsledky etapy |
1. |
|
IMPEY Daryl |
Israel - Premier Tech |
04:14:09 |
60 |
2. |
|
MATTHEWS Michael |
BikeExchange-Jayco |
00:00 |
25 |
3. |
|
ANDERSEN Søren Kragh |
Team DSM |
00:00 |
10 |
4. |
|
BETTIOL Alberto |
EF Education-EasyPost |
00:00 |
|
5. |
|
PIDCOCK Tom |
INEOS Grenadiers |
00:00 |
|
6. |
|
ARANBURU Alex |
Movistar Team |
00:00 |
|
7. |
|
GROßSCHARTNER Felix |
BORA-hansgrohe |
00:00 |
|
8. |
|
BRAMBILLA Gianluca |
Trek-Segafredo |
00:00 |
|
9. |
|
BURGAUDEAU Mathieu |
TotalEnergies |
00:00 |
|
10. |
|
KÜNG Stefan |
Groupama-FDJ |
00:00 |
|
134. |
|
SAGAN Peter |
TotalEnergies |
10:09 |
|
11. |
|
THOMAS Geraint |
INEOS Grenadiers |
00:00 |
|
12. |
|
BERTHET Clement |
AG2R Citroën Team |
00:00 |
|
13. |
|
KRON Andreas |
Lotto Soudal |
00:00 |
|
14. |
|
ULISSI Diego |
UAE Team Emirates |
00:00 |
|
15. |
|
HIRSCHI Marc |
UAE Team Emirates |
00:00 |
|
16. |
|
COQUARD Bryan |
Cofidis |
00:00 |
|
17. |
|
HOWSON Damien |
BikeExchange-Jayco |
00:00 |
|
18. |
|
FUGLSANG Jakob |
Israel - Premier Tech |
00:00 |
|
19. |
|
VLASOV Aleksandr |
BORA-hansgrohe |
00:00 |
|
20. |
|
ARNDT Nikias |
Team DSM |
00:00 |
|
21. |
|
MARTINEZ Daniel |
INEOS Grenadiers |
00:00 |
|
22. |
|
TRENTIN Matteo |
UAE Team Emirates |
00:00 |
|
23. |
|
ZIMMERMANN Georg |
Intermarché-Wanty-Gobert |
00:00 |
|
24. |
|
WARBASSE Lawrence |
AG2R Citroën Team |
00:00 |
|
25. |
|
KUSS Sepp |
Jumbo-Visma |
00:00 |
|
26. |
|
OOMEN Sam |
Jumbo-Visma |
00:00 |
|
27. |
|
ZAMBANINI Edoardo |
Bahrain Victorious |
00:00 |
|
28. |
|
HOULE Hugo |
Israel - Premier Tech |
00:00 |
|
29. |
|
WILLIAMS Stephen |
Bahrain Victorious |
00:00 |
|
30. |
|
CHAMPOUSSIN Clément |
AG2R Citroën Team |
00:00 |
|
31. |
|
ROCHAS Rémy |
Cofidis |
00:00 |
|
32. |
|
VOISARD Yannis |
Švajčiarsko |
00:00 |
|
33. |
|
EENKHOORN Pascal |
Jumbo-Visma |
00:00 |
|
34. |
|
URAN Rigoberto |
EF Education-EasyPost |
00:00 |
|
35. |
|
MÄDER Gino |
Bahrain Victorious |
00:00 |
|
36. |
|
PACHER Quentin |
Groupama-FDJ |
00:00 |
|
37. |
|
LUTSENKO Alexey |
Astana Qazaqstan Team |
00:00 |
|
38. |
|
YATES Adam |
INEOS Grenadiers |
00:00 |
|
39. |
|
LEKNESSUND Andreas |
Team DSM |
00:00 |
|
40. |
|
HIGUITA Sergio |
BORA-hansgrohe |
00:00 |
|
41. |
|
OLIVEIRA Nelson |
Movistar Team |
00:00 |
|
42. |
|
POWLESS Neilson |
EF Education-EasyPost |
00:00 |
|
43. |
|
RODRÍGUEZ Óscar |
Movistar Team |
00:00 |
|
44. |
|
BERWICK Sebastian |
Israel - Premier Tech |
00:00 |
|
45. |
|
EVENEPOEL Remco |
Quick-Step Alpha Vinyl |
00:00 |
|
46. |
|
POZZOVIVO Domenico |
Intermarché-Wanty-Gobert |
00:00 |
|
47. |
|
JUNGELS Bob |
AG2R Citroën Team |
00:00 |
|
48. |
|
BAUER Jack |
BikeExchange-Jayco |
00:00 |
|
49. |
|
SCHACHMANN Maximilian |
BORA-hansgrohe |
00:00 |
|
50. |
|
OLDANI Stefano |
Alpecin-Fenix |
00:00 |
|
51. |
|
PALZER Anton |
BORA-hansgrohe |
00:00 |
|
52. |
|
REICHENBACH Sebastien |
Groupama-FDJ |
00:00 |
|
53. |
|
CARTHY Hugh |
EF Education-EasyPost |
00:00 |
|
54. |
|
PEDRERO Antonio |
Movistar Team |
00:00 |
|
55. |
|
MANNION Gavin |
Human Powered Health |
00:00 |
|
56. |
|
MASNADA Fausto |
Quick-Step Alpha Vinyl |
00:00 |
|
57. |
|
VAN WILDER Ilan |
Quick-Step Alpha Vinyl |
00:00 |
|
58. |
|
PERNSTEINER Hermann |
Bahrain Victorious |
00:00 |
|
59. |
|
SMITH Dion |
BikeExchange-Jayco |
00:00 |
|
60. |
|
COSTA Rui |
UAE Team Emirates |
00:27 |
|
61. |
|
COVI Alessandro |
UAE Team Emirates |
00:28 |
|
62. |
|
PINOT Thibaut |
Groupama-FDJ |
00:39 |
|
63. |
|
VERVAEKE Louis |
Quick-Step Alpha Vinyl |
00:53 |
|
64. |
|
THALMANN Roland |
Švajčiarsko |
01:06 |
|
65. |
|
BADILATTI Matteo |
Groupama-FDJ |
01:06 |
|
66. |
|
DENZ Nico |
Team DSM |
01:11 |
|
67. |
|
SOLER Marc |
UAE Team Emirates |
01:55 |
|
68. |
|
HERRADA Jose |
Cofidis |
02:11 |
|
69. |
|
IZAGIRRE Ion |
Cofidis |
02:11 |
|
70. |
|
PETILLI Simone |
Intermarché-Wanty-Gobert |
02:51 |
|
71. |
|
AASVOLD Kristian |
Human Powered Health |
02:51 |
|
72. |
|
ARMEE Sander |
Cofidis |
02:51 |
|
73. |
|
SCHÄR Michael |
AG2R Citroën Team |
02:51 |
|
74. |
|
RÜEGG Lukas |
Švajčiarsko |
02:51 |
|
75. |
|
MEURISSE Xandro |
Alpecin-Fenix |
02:51 |
|
76. |
|
OURSELIN Paul |
TotalEnergies |
02:51 |
|
77. |
|
NEILANDS Krists |
Israel - Premier Tech |
02:51 |
|
78. |
|
BISSEGGER Stefan |
EF Education-EasyPost |
02:54 |
|
79. |
|
VAN MOER Brent |
Lotto Soudal |
04:29 |
|
80. |
|
GILBERT Philippe |
Lotto Soudal |
04:29 |
|
81. |
|
MONIQUET Sylvain |
Lotto Soudal |
04:29 |
|
82. |
|
DE GENDT Thomas |
Lotto Soudal |
04:29 |
|
83. |
|
TEUNISSEN Mike |
Jumbo-Visma |
04:29 |
|
84. |
|
PASQUALON Andrea |
Intermarché-Wanty-Gobert |
05:27 |
|
85. |
|
GESINK Robert |
Jumbo-Visma |
05:27 |
|
86. |
|
BEVIN Patrick |
Israel - Premier Tech |
05:27 |
|
87. |
|
PRODHOMME Nicolas |
AG2R Citroën Team |
07:24 |
|
88. |
|
RUTSCH Jonas |
EF Education-EasyPost |
07:24 |
|
89. |
|
BAX Sjoerd |
Alpecin-Fenix |
07:24 |
|
90. |
|
DILLIER Silvan |
Alpecin-Fenix |
07:24 |
|
91. |
|
SERRANO Gonzalo |
Movistar Team |
07:24 |
|
92. |
|
BOARO Manuele |
Astana Qazaqstan Team |
07:24 |
|
93. |
|
HOELGAARD Markus |
Trek-Segafredo |
07:24 |
|
94. |
|
REUTIMANN Matthias |
Švajčiarsko |
07:24 |
|
95. |
|
GOGL Michael |
Alpecin-Fenix |
07:24 |
|
96. |
|
GRUZDEV Dmitriy |
Astana Qazaqstan Team |
07:24 |
|
97. |
|
HOLMES Matthew |
Lotto Soudal |
07:24 |
|
98. |
|
MOSCON Gianni |
Astana Qazaqstan Team |
07:24 |
|
99. |
|
JANSSENS Jimmy |
Alpecin-Fenix |
07:24 |
|
100. |
|
NIBALI Antonio |
Astana Qazaqstan Team |
07:24 |
|
101. |
|
MACIEJUK Filip |
Bahrain Victorious |
08:24 |
|
102. |
|
DUCHESNE Antoine |
Groupama-FDJ |
08:24 |
|
103. |
|
HOLLENSTEIN Reto |
Israel - Premier Tech |
08:24 |
|
104. |
|
HAGA Chad |
Human Powered Health |
08:24 |
|
105. |
|
ROSSKOPF Joey |
Human Powered Health |
08:24 |
|
106. |
|
DECLERCQ Tim |
Quick-Step Alpha Vinyl |
08:24 |
|
107. |
|
ARASHIRO Yukiya |
Bahrain Victorious |
08:24 |
|
108. |
|
COSNEFROY Benoît |
AG2R Citroën Team |
08:24 |
|
109. |
|
SWIRBUL Keegan |
Human Powered Health |
08:24 |
|
110. |
|
PLANCKAERT Baptiste |
Intermarché-Wanty-Gobert |
08:24 |
|
111. |
|
VAN BAARLE Dylan |
INEOS Grenadiers |
08:24 |
|
112. |
|
VITZTHUM Simon |
Švajčiarsko |
08:24 |
|
113. |
|
FROIDEVAUX Robin |
Švajčiarsko |
08:24 |
|
114. |
|
TURGIS Anthony |
TotalEnergies |
08:24 |
|
115. |
|
KRISTOFF Alexander |
Intermarché-Wanty-Gobert |
10:09 |
|
116. |
|
PELLAUD Simon |
Trek-Segafredo |
10:09 |
|
117. |
|
ROOSEN Timo |
Jumbo-Visma |
10:09 |
|
118. |
|
BODNAR Maciej |
TotalEnergies |
10:09 |
|
119. |
|
TORRES Albert |
Movistar Team |
10:09 |
|
120. |
|
ROWE Luke |
INEOS Grenadiers |
10:09 |
|
121. |
|
IMHOF Claudio |
Švajčiarsko |
10:09 |
|
122. |
|
FRAILE Omar |
INEOS Grenadiers |
10:09 |
|
123. |
|
KNOX James |
Quick-Step Alpha Vinyl |
10:09 |
|
124. |
|
PEDERSEN Casper |
Team DSM |
10:09 |
|
125. |
|
KAMP Alexander |
Trek-Segafredo |
10:09 |
|
126. |
|
SIMMONS Quinn |
Trek-Segafredo |
10:09 |
|
127. |
|
SUTER Joel |
UAE Team Emirates |
10:09 |
|
128. |
|
MEYER Cameron |
BikeExchange-Jayco |
10:09 |
|
129. |
|
DENNIS Rohan |
Jumbo-Visma |
10:09 |
|
130. |
|
VERGAERDE Otto |
Trek-Segafredo |
10:09 |
|
131. |
|
JACOBS Johan |
Movistar Team |
10:09 |
|
132. |
|
FEDOROV Jevgenij |
Astana Qazaqstan Team |
10:09 |
|
133. |
|
PETIT Adrien |
Intermarché-Wanty-Gobert |
10:09 |
|
134. |
|
SAGAN Peter |
TotalEnergies |
10:09 |
|
135. |
|
OSS Daniel |
TotalEnergies |
10:09 |
|
136. |
|
MANZIN Lorrenzo |
TotalEnergies |
10:09 |
|
137. |
|
HALLER Marco |
BORA-hansgrohe |
10:09 |
|
138. |
|
BOHLI Tom |
Cofidis |
13:20 |
|
139. |
|
SCULLY Thomas |
EF Education-EasyPost |
13:20 |
|
140. |
|
ASKEY Lewis |
Groupama-FDJ |
13:20 |
|
141. |
|
MURPHY Kyle |
Human Powered Health |
13:20 |
|
142. |
|
BOL Cees |
Team DSM |
13:20 |
|
143. |
|
PRICE-PEJTERSEN Johan |
Bahrain Victorious |
13:20 |
|
DNF |
|
ARENSMAN Thymen |
Team DSM |
odstúpil |
|
DNS |
|
ASGREEN Kasper |
Quick-Step Alpha Vinyl |
neštartoval |
|
DNS |
|
MAAS Jan |
BikeExchange-Jayco |
neštartoval |
|
DNS |
|
VINE Jay |
Alpecin-Fenix |
neštartoval |
|
DNS |
|
WANDAHL Frederik |
BORA-hansgrohe |
neštartoval |
|
Priebežné poradie pretekov po etape |
1. |
|
WILLIAMS Stephen |
Bahrain Victorious |
17:46:28 |
|
2. |
|
KRON Andreas |
Lotto Soudal |
00:06 |
|
3. |
|
THOMAS Geraint |
INEOS Grenadiers |
00:07 |
|
4. |
|
LEKNESSUND Andreas |
Team DSM |
00:07 |
|
5. |
|
KÜNG Stefan |
Groupama-FDJ |
00:10 |
|
6. |
|
HIRSCHI Marc |
UAE Team Emirates |
00:10 |
|
7. |
|
KUSS Sepp |
Jumbo-Visma |
00:10 |
|
8. |
|
FUGLSANG Jakob |
Israel - Premier Tech |
00:10 |
|
9. |
|
VLASOV Aleksandr |
BORA-hansgrohe |
00:10 |
|
10. |
|
YATES Adam |
INEOS Grenadiers |
00:10 |
|
112. |
|
SAGAN Peter |
TotalEnergies |
30:15 |
|
11. |
|
HIGUITA Sergio |
BORA-hansgrohe |
00:10 |
|
12. |
|
EVENEPOEL Remco |
Quick-Step Alpha Vinyl |
00:10 |
|
13. |
|
BERTHET Clement |
AG2R Citroën Team |
00:34 |
|
14. |
|
GROßSCHARTNER Felix |
BORA-hansgrohe |
00:34 |
|
15. |
|
POWLESS Neilson |
EF Education-EasyPost |
00:34 |
|
16. |
|
REICHENBACH Sebastien |
Groupama-FDJ |
00:34 |
|
17. |
|
SCHACHMANN Maximilian |
BORA-hansgrohe |
00:55 |
|
18. |
|
BURGAUDEAU Mathieu |
TotalEnergies |
00:58 |
|
19. |
|
ARANBURU Alex |
Movistar Team |
01:01 |
|
20. |
|
OOMEN Sam |
Jumbo-Visma |
01:01 |
|
21. |
|
EENKHOORN Pascal |
Jumbo-Visma |
01:01 |
|
22. |
|
ROCHAS Rémy |
Cofidis |
01:01 |
|
23. |
|
MARTINEZ Daniel |
INEOS Grenadiers |
01:01 |
|
24. |
|
MÄDER Gino |
Bahrain Victorious |
01:01 |
|
25. |
|
JUNGELS Bob |
AG2R Citroën Team |
01:01 |
|
26. |
|
URAN Rigoberto |
EF Education-EasyPost |
01:01 |
|
27. |
|
POZZOVIVO Domenico |
Intermarché-Wanty-Gobert |
01:03 |
|
28. |
|
HOULE Hugo |
Israel - Premier Tech |
01:29 |
|
29. |
|
PIDCOCK Tom |
INEOS Grenadiers |
01:29 |
|
30. |
|
WARBASSE Lawrence |
AG2R Citroën Team |
01:29 |
|
31. |
|
HOWSON Damien |
BikeExchange-Jayco |
01:29 |
|
32. |
|
PEDRERO Antonio |
Movistar Team |
01:29 |
|
33. |
|
OLDANI Stefano |
Alpecin-Fenix |
01:32 |
|
34. |
|
PERNSTEINER Hermann |
Bahrain Victorious |
01:40 |
|
35. |
|
ARNDT Nikias |
Team DSM |
02:02 |
|
36. |
|
RODRÍGUEZ Óscar |
Movistar Team |
02:02 |
|
37. |
|
CARTHY Hugh |
EF Education-EasyPost |
02:02 |
|
38. |
|
BETTIOL Alberto |
EF Education-EasyPost |
02:14 |
|
39. |
|
BRAMBILLA Gianluca |
Trek-Segafredo |
02:20 |
|
40. |
|
MASNADA Fausto |
Quick-Step Alpha Vinyl |
02:22 |
|
41. |
|
OLIVEIRA Nelson |
Movistar Team |
03:14 |
|
42. |
|
ZIMMERMANN Georg |
Intermarché-Wanty-Gobert |
03:54 |
|
43. |
|
ZAMBANINI Edoardo |
Bahrain Victorious |
04:14 |
|
44. |
|
VAN WILDER Ilan |
Quick-Step Alpha Vinyl |
04:27 |
|
45. |
|
ULISSI Diego |
UAE Team Emirates |
04:37 |
|
46. |
|
PINOT Thibaut |
Groupama-FDJ |
04:37 |
|
47. |
|
LUTSENKO Alexey |
Astana Qazaqstan Team |
04:43 |
|
48. |
|
HERRADA Jose |
Cofidis |
04:44 |
|
49. |
|
COQUARD Bryan |
Cofidis |
06:19 |
|
50. |
|
PACHER Quentin |
Groupama-FDJ |
06:25 |
|
51. |
|
THALMANN Roland |
Švajčiarsko |
06:34 |
|
52. |
|
COVI Alessandro |
UAE Team Emirates |
06:40 |
|
53. |
|
ANDERSEN Søren Kragh |
Team DSM |
06:43 |
|
54. |
|
PALZER Anton |
BORA-hansgrohe |
06:50 |
|
55. |
|
PASQUALON Andrea |
Intermarché-Wanty-Gobert |
07:29 |
|
56. |
|
RÜEGG Lukas |
Švajčiarsko |
07:40 |
|
57. |
|
MATTHEWS Michael |
BikeExchange-Jayco |
07:42 |
|
58. |
|
VOISARD Yannis |
Švajčiarsko |
07:47 |
|
59. |
|
PETILLI Simone |
Intermarché-Wanty-Gobert |
07:56 |
|
60. |
|
SMITH Dion |
BikeExchange-Jayco |
08:08 |
|
61. |
|
CHAMPOUSSIN Clément |
AG2R Citroën Team |
08:10 |
|
62. |
|
IMPEY Daryl |
Israel - Premier Tech |
08:32 |
|
63. |
|
SCHÄR Michael |
AG2R Citroën Team |
08:44 |
|
64. |
|
GOGL Michael |
Alpecin-Fenix |
08:53 |
|
65. |
|
GILBERT Philippe |
Lotto Soudal |
08:56 |
|
66. |
|
MEURISSE Xandro |
Alpecin-Fenix |
10:33 |
|
67. |
|
MANNION Gavin |
Human Powered Health |
11:04 |
|
68. |
|
MONIQUET Sylvain |
Lotto Soudal |
12:02 |
|
69. |
|
OURSELIN Paul |
TotalEnergies |
12:52 |
|
70. |
|
PRODHOMME Nicolas |
AG2R Citroën Team |
12:53 |
|
71. |
|
MOSCON Gianni |
Astana Qazaqstan Team |
13:00 |
|
72. |
|
DILLIER Silvan |
Alpecin-Fenix |
13:17 |
|
73. |
|
GESINK Robert |
Jumbo-Visma |
13:36 |
|
74. |
|
BADILATTI Matteo |
Groupama-FDJ |
13:46 |
|
75. |
|
VERVAEKE Louis |
Quick-Step Alpha Vinyl |
14:37 |
|
76. |
|
TRENTIN Matteo |
UAE Team Emirates |
14:39 |
|
77. |
|
RUTSCH Jonas |
EF Education-EasyPost |
15:11 |
|
78. |
|
TURGIS Anthony |
TotalEnergies |
15:22 |
|
79. |
|
TEUNISSEN Mike |
Jumbo-Visma |
15:48 |
|
80. |
|
BISSEGGER Stefan |
EF Education-EasyPost |
16:08 |
|
81. |
|
COSTA Rui |
UAE Team Emirates |
16:35 |
|
82. |
|
BAUER Jack |
BikeExchange-Jayco |
16:46 |
|
83. |
|
NEILANDS Krists |
Israel - Premier Tech |
16:50 |
|
84. |
|
BAX Sjoerd |
Alpecin-Fenix |
17:24 |
|
85. |
|
HOLMES Matthew |
Lotto Soudal |
17:34 |
|
86. |
|
DENZ Nico |
Team DSM |
17:36 |
|
87. |
|
DUCHESNE Antoine |
Groupama-FDJ |
17:42 |
|
88. |
|
BERWICK Sebastian |
Israel - Premier Tech |
18:27 |
|
89. |
|
PELLAUD Simon |
Trek-Segafredo |
19:20 |
|
90. |
|
VAN MOER Brent |
Lotto Soudal |
20:04 |
|
91. |
|
ROSSKOPF Joey |
Human Powered Health |
20:23 |
|
92. |
|
OSS Daniel |
TotalEnergies |
20:45 |
|
93. |
|
SOLER Marc |
UAE Team Emirates |
21:46 |
|
94. |
|
AASVOLD Kristian |
Human Powered Health |
22:33 |
|
95. |
|
BEVIN Patrick |
Israel - Premier Tech |
22:53 |
|
96. |
|
SIMMONS Quinn |
Trek-Segafredo |
23:13 |
|
97. |
|
GRUZDEV Dmitriy |
Astana Qazaqstan Team |
23:18 |
|
98. |
|
ARASHIRO Yukiya |
Bahrain Victorious |
24:19 |
|
99. |
|
KRISTOFF Alexander |
Intermarché-Wanty-Gobert |
25:51 |
|
100. |
|
HOELGAARD Markus |
Trek-Segafredo |
26:16 |
|
101. |
|
VITZTHUM Simon |
Švajčiarsko |
26:29 |
|
102. |
|
BODNAR Maciej |
TotalEnergies |
26:53 |
|
103. |
|
PEDERSEN Casper |
Team DSM |
27:07 |
|
104. |
|
FROIDEVAUX Robin |
Švajčiarsko |
27:23 |
|
105. |
|
MACIEJUK Filip |
Bahrain Victorious |
27:34 |
|
106. |
|
HAGA Chad |
Human Powered Health |
27:44 |
|
107. |
|
ARMEE Sander |
Cofidis |
27:59 |
|
108. |
|
COSNEFROY Benoît |
AG2R Citroën Team |
28:45 |
|
109. |
|
JACOBS Johan |
Movistar Team |
29:33 |
|
110. |
|
PLANCKAERT Baptiste |
Intermarché-Wanty-Gobert |
30:00 |
|
111. |
|
IZAGIRRE Ion |
Cofidis |
30:03 |
|
112. |
|
SAGAN Peter |
TotalEnergies |
30:15 |
|
113. |
|
HALLER Marco |
BORA-hansgrohe |
30:42 |
|
114. |
|
MEYER Cameron |
BikeExchange-Jayco |
30:46 |
|
115. |
|
SERRANO Gonzalo |
Movistar Team |
31:06 |
|
116. |
|
DENNIS Rohan |
Jumbo-Visma |
31:15 |
|
117. |
|
SWIRBUL Keegan |
Human Powered Health |
31:20 |
|
118. |
|
ROOSEN Timo |
Jumbo-Visma |
31:20 |
|
119. |
|
JANSSENS Jimmy |
Alpecin-Fenix |
31:33 |
|
120. |
|
VERGAERDE Otto |
Trek-Segafredo |
31:43 |
|
121. |
|
PETIT Adrien |
Intermarché-Wanty-Gobert |
31:56 |
|
122. |
|
NIBALI Antonio |
Astana Qazaqstan Team |
32:16 |
|
123. |
|
BOARO Manuele |
Astana Qazaqstan Team |
32:24 |
|
124. |
|
KAMP Alexander |
Trek-Segafredo |
32:43 |
|
125. |
|
FRAILE Omar |
INEOS Grenadiers |
32:58 |
|
126. |
|
BOHLI Tom |
Cofidis |
33:27 |
|
127. |
|
VAN BAARLE Dylan |
INEOS Grenadiers |
33:28 |
|
128. |
|
ASKEY Lewis |
Groupama-FDJ |
33:34 |
|
129. |
|
ROWE Luke |
INEOS Grenadiers |
33:47 |
|
130. |
|
HOLLENSTEIN Reto |
Israel - Premier Tech |
34:03 |
|
131. |
|
FEDOROV Jevgenij |
Astana Qazaqstan Team |
34:40 |
|
132. |
|
DE GENDT Thomas |
Lotto Soudal |
36:02 |
|
133. |
|
REUTIMANN Matthias |
Švajčiarsko |
37:42 |
|
134. |
|
TORRES Albert |
Movistar Team |
37:52 |
|
135. |
|
DECLERCQ Tim |
Quick-Step Alpha Vinyl |
38:46 |
|
136. |
|
SUTER Joel |
UAE Team Emirates |
42:46 |
|
137. |
|
SCULLY Thomas |
EF Education-EasyPost |
45:07 |
|
138. |
|
KNOX James |
Quick-Step Alpha Vinyl |
46:13 |
|
139. |
|
BOL Cees |
Team DSM |
46:21 |
|
140. |
|
MANZIN Lorrenzo |
TotalEnergies |
47:56 |
|
141. |
|
PRICE-PEJTERSEN Johan |
Bahrain Victorious |
49:04 |
|
142. |
|
MURPHY Kyle |
Human Powered Health |
01:02:02 |
|
143. |
|
IMHOF Claudio |
Švajčiarsko |
01:15:58 |
|
Priebežné poradie bodovacej súťaže po etape |
1. |
|
LEKNESSUND Andreas |
Team DSM |
20 |
|
2. |
|
MATTHEWS Michael |
BikeExchange-Jayco |
14 |
|
3. |
|
SIMMONS Quinn |
Trek-Segafredo |
14 |
|
7. |
|
SAGAN Peter |
TotalEnergies |
12 |
|
4. |
|
WILLIAMS Stephen |
Bahrain Victorious |
12 |
|
Kopce na trase etapy:
159 km - Kappelen (3,4 km; 5,5 %)
15 km - Sattel (3 km; 8,5 %)