Tour du Haut Var-Matin 2016 (2.1), 20. - 21. februára (362 km) - 48. ročník
1. | 20.2. | zvlnená | Le Cannet - Bagnols | 155 km | Slagter | ||
2. | 21.2. | kopcovitá | Draguignan - Draguignan | 207 km | Vichot |
Štartová listina |
1. | 20.2. | zvlnená | Le Cannet - Bagnols | 155 km | Slagter |
V prvej z dvoch etáp na južnom Francúzsku sa z víťazstva radoval Holanďan Tom-Jelte Slagter z Cannondale. Vyhral špurt 13-člennej skupiny, keď prekvapujúco nastúpil do špurtu už pol kilometra pred cieľom a odtrhol z háku troch jazdcov Movistaru. Druhý Arthur Vichot z FDJ ho dobehol až na páske. Tretí skončil ďalší Francúz Mikael Cherel z Ag2r.
Tom-Jelte Slagter vyhráva etapu (© Courtesy Slipstream Sports) |
Zvlnená trasa slušne vyselektovala pelotón. Peter Velits dorazil do cieľa so stratou 20 sekúnd na 47. mieste, jeho brat Martin dostal 3:13. Jazdci BMC by tu mohli mať voľnú ruku, keďže im chýba jasný líder a dnes sa do najsilnešej trinástky nedostali. Uvidíme zajtra.
Cannondale dosiahol už druhé víťazstvo v sezóne, ktoré vo vlaňajšej nepodarenej sezóne prišlo až v polovici apríla.
Výsledky | ||||||||
1. | SLAGTER Tom-Jelte | Cannondale Pro Cycling Team | 3:53:03 | 14 | ||||
2. | VICHOT Arthur | FDJ | 00:00 | 5 | ||||
3. | CHEREL Mikael | AG2R La Mondiale | 00:00 | 3 | ||||
4. | HERRADA Jesús | Movistar Team | 00:00 | |||||
5. | SIMON Julien | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | |||||
6. | ULISSI Diego | Lampre - Merida | 00:00 | |||||
7. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | |||||
8. | TSATEVICH Alexey | Team Katusha | 00:00 | |||||
9. | VAKOČ Petr | Etixx - Quick-Step | 00:00 | |||||
10. | BEVIN Patrick | Cannondale Pro Cycling Team | 00:00 |
47. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 00:20 | ||
93. | VELITS Martin | Etixx - Quick-Step | 03:13 |
11. | IZAGIRRE Gorka | Movistar Team | 00:00 | ||
12. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 00:00 | ||
13. | BOUET Maxime | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
14. | SERRY Pieter | Etixx - Quick-Step | 00:06 | ||
15. | TULIK Angelo | Direct Energie | 00:06 | ||
16. | DUPONT Hubert | AG2R La Mondiale | 00:06 | ||
17. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 00:09 | ||
18. | VUILLERMOZ Alexis | AG2R La Mondiale | 00:09 | ||
19. | SøRENSEN Chris Anker | Fortuneo - Vital Concept | 00:09 | ||
20. | KUZNETSOV Viacheslav | Team Katusha | 00:09 | ||
21. | MOINARD Amaël | BMC Racing Team | 00:09 | ||
22. | CHERNETCKII Sergei | Team Katusha | 00:09 | ||
23. | QUINTANA Dayer | Movistar Team | 00:09 | ||
24. | MONTAGUTI Matteo | AG2R La Mondiale | 00:09 | ||
25. | SILIN Egor | Team Katusha | 00:09 | ||
26. | CONTI Valerio | Lampre - Merida | 00:09 | ||
27. | MENUT David | HP BTP - Auber93 | 00:09 | ||
28. | GAVIRIA Fernando | Etixx - Quick-Step | 00:09 | ||
29. | MOLARD Rudy | Cofidis, Solutions Crédits | 00:09 | ||
30. | ŠPILAK Simon | Team Katusha | 00:09 | ||
31. | DUQUE Leonardo | Delko Marseille Provence KTM | 00:09 | ||
32. | CALMEJANE Lilian | Direct Energie | 00:09 | ||
33. | TURGIS Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 00:09 | ||
34. | LEBRETON Kévin | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:09 | ||
35. | CRADDOCK Lawson | Cannondale Pro Cycling Team | 00:09 | ||
36. | SüTTERLIN Jasha | Movistar Team | 00:09 | ||
37. | DUCHESNE Antoine | Direct Energie | 00:09 | ||
38. | SKUJINŠ Toms | Cannondale Pro Cycling Team | 00:09 | ||
39. | PACHER Quentin | Delko Marseille Provence KTM | 00:20 | ||
40. | EL FARES Julien | Delko Marseille Provence KTM | 00:20 | ||
41. | FEDRIGO Pierrick | Fortuneo - Vital Concept | 00:20 | ||
42. | COMBAUD Romain | Delko Marseille Provence KTM | 00:20 | ||
43. | HARDY Romain | Cofidis, Solutions Crédits | 00:20 | ||
44. | LEVARLET Guillaume | HP BTP - Auber93 | 00:20 | ||
45. | WIśNIOWSKI Łukasz | Etixx - Quick-Step | 00:20 | ||
46. | MAES Nikolas | Etixx - Quick-Step | 00:20 | ||
47. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 00:20 | ||
48. | GASTAUER Ben | AG2R La Mondiale | 00:27 | ||
49. | PETILLI Simone | Lampre - Merida | 00:30 | ||
50. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:30 | ||
51. | VICIOSO Ángel | Team Katusha | 00:30 | ||
52. | GAIMON Phillip | Cannondale Pro Cycling Team | 00:32 | ||
53. | REUS Kai | Verandas Willems Cycling Team | 00:32 | ||
54. | GERTS Floris | BMC Racing Team | 00:34 | ||
55. | VACHON Florian | Fortuneo - Vital Concept | 00:34 | ||
56. | VOECKLER Thomas | Direct Energie | 00:34 | ||
57. | ISTA Kevyn | Wallonie - Bruxelles | 00:34 | ||
58. | ANDERSON Ryan | Direct Energie | 00:34 | ||
59. | MALDONADO Anthony | HP BTP - Auber93 | 00:40 | ||
60. | LADAGNOUS Matthieu | FDJ | 00:40 | ||
61. | DOMBROWSKI Joe | Cannondale Pro Cycling Team | 00:42 | ||
62. | TURGIS Jimmy | Roubaix Lille Métropole | 00:42 | ||
63. | LOUBET Julien | Fortuneo - Vital Concept | 00:52 | ||
64. | DASSONVILLE Flavien | HP BTP - Auber93 | 01:01 | ||
65. | NIEMIEC Przemyslaw | Lampre - Merida | 01:06 | ||
66. | PHINNEY Taylor | BMC Racing Team | 01:19 | ||
67. | SENNI Manuel | BMC Racing Team | 01:19 | ||
68. | DE MARCHI Alessandro | BMC Racing Team | 01:19 | ||
69. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 01:22 | ||
70. | SOLER Marc | Movistar Team | 01:26 | ||
71. | GENIEZ Alexandre | FDJ | 01:27 | ||
72. | MYNGHEER Daan | Roubaix Lille Métropole | 01:36 | ||
73. | DI GRÉGORIO Rémy | Delko Marseille Provence KTM | 01:39 | ||
74. | MAINARD Jerome | Equipe Cycliste Armée de Terre | 01:39 | ||
75. | ROSSETTO Stephane | Cofidis, Solutions Crédits | 02:09 | ||
76. | VIMPERE Theo | HP BTP - Auber93 | 02:09 | ||
77. | SéNéCHAL Florian | Cofidis, Solutions Crédits | 02:10 | ||
78. | BIDARD François | AG2R La Mondiale | 02:12 | ||
79. | RÉZA Kévin | FDJ | 02:17 | ||
80. | HUREL Tony | Direct Energie | 02:17 | ||
81. | VAN ZUMMEREN Stef | Verandas Willems Cycling Team | 02:22 | ||
82. | DHAENE Brecht | Verandas Willems Cycling Team | 02:22 | ||
83. | PREMONT Christophe | Verandas Willems Cycling Team | 02:22 | ||
84. | PELLIZOTTI Franco | Androni Giocattoli - Sidermec | 02:22 | ||
85. | FONSECA Armindo | Fortuneo - Vital Concept | 02:22 | ||
86. | ROUX Anthony | FDJ | 03:03 | ||
87. | BARBIER Rudy | Roubaix Lille Métropole | 03:03 | ||
88. | COUSIN Jérôme | Cofidis, Solutions Crédits | 03:13 | ||
89. | RENAULT Maxime | HP BTP - Auber93 | 03:13 | ||
90. | FERASSE Thibault | Equipe Cycliste Armée de Terre | 03:13 | ||
91. | CONTRERAS Rodrigo | Etixx - Quick-Step | 03:13 | ||
92. | MULLEN Ryan | Cannondale Pro Cycling Team | 03:13 | ||
93. | VELITS Martin | Etixx - Quick-Step | 03:13 | ||
94. | BOHLI Tom | BMC Racing Team | 03:13 | ||
95. | CECCHINEL Giorgio | Androni Giocattoli - Sidermec | 03:13 | ||
96. | POLITT Nils | Team Katusha | 03:13 | ||
97. | WERTZ Thomas | 03:13 | |||
98. | DELFOSSE Florent | Wallonie - Bruxelles | 03:13 | ||
99. | POLANC Jan | Lampre - Merida | 03:13 | ||
100. | DURASEK Kristijan | Lampre - Merida | 03:13 | ||
101. | VANTOMME Maxime | Roubaix Lille Métropole | 03:13 | ||
102. | PICHON Laurent | FDJ | 03:13 | ||
103. | HABEAUX Gregory | Wallonie - Bruxelles | 03:13 | ||
104. | DRON Boris | Wanty - Groupe Gobert | 03:13 | ||
105. | DEMOITIE Antoine | Wanty - Groupe Gobert | 03:13 | ||
106. | GUAY Julien | HP BTP - Auber93 | 03:13 | ||
107. | BOUDAT Thomas | Direct Energie | 03:13 | ||
108. | HERRADA José | Movistar Team | 03:45 | ||
109. | VANBILSEN Kenneth | Cofidis, Solutions Crédits | 04:14 | ||
110. | CORDEEL Sander | Verandas Willems Cycling Team | 04:14 | ||
111. | CARDIS Romain | Direct Energie | 04:16 | ||
112. | THOMAS Benjamin | Equipe Cycliste Armée de Terre | 04:41 | ||
113. | WARNIER Antoine | Wallonie - Bruxelles | 04:48 | ||
114. | FEILLU Brice | Fortuneo - Vital Concept | 04:50 | ||
115. | TVETCOV Serghei | Androni Giocattoli - Sidermec | 05:12 | ||
116. | HUPOND Thierry | Delko Marseille Provence KTM | 05:13 | ||
117. | BELKOV Maxim | Team Katusha | 05:13 | ||
118. | DELFOSSE Sebastien | Wallonie - Bruxelles | 05:52 | ||
119. | KADRI Blel | AG2R La Mondiale | 06:38 | ||
120. | LATOUR Pierre | AG2R La Mondiale | 06:38 | ||
121. | GUYOT Yann | Equipe Cycliste Armée de Terre | 06:38 | ||
122. | VAUGRENARD Benoit | FDJ | 06:40 | ||
123. | NAPOLITANO Danilo | Wanty - Groupe Gobert | 06:53 | ||
124. | VIGANO Davide | Androni Giocattoli - Sidermec | 06:53 | ||
125. | ANTOMARCHI Julien | Roubaix Lille Métropole | 07:09 | ||
126. | PONS Gaetan | Wallonie - Bruxelles | 07:51 | ||
127. | LEVEAU Jeremy | Roubaix Lille Métropole | 07:51 | ||
128. | SKJERPING Kristoffer | Cannondale Pro Cycling Team | 07:51 | ||
129. | SEYNAEVE Lander | Wanty - Groupe Gobert | 07:51 | ||
130. | BOUVRY Dieter | Roubaix Lille Métropole | 07:51 | ||
131. | VAN BREUSSEGEM Elias | Verandas Willems Cycling Team | 07:55 | ||
132. | RATTO Daniele | Androni Giocattoli - Sidermec | 07:55 | ||
133. | ARISTI Mikel | Delko Marseille Provence KTM | 07:55 | ||
134. | BONNAMOUR Franck | Fortuneo - Vital Concept | 08:04 | ||
135. | DE TROYER Tim | Verandas Willems Cycling Team | 08:14 | ||
136. | YSSAAD Yannis | Equipe Cycliste Armée de Terre | 12:34 | ||
137. | GOUAULT Pierre | HP BTP - Auber93 | 12:34 | ||
138. | CATTANEO Mattia | Lampre - Merida | 12:34 | ||
139. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 12:34 | ||
140. | LABORIE Christophe | Delko Marseille Provence KTM | 12:34 | ||
141. | CALLEEUW Joeri | Verandas Willems Cycling Team | 12:34 | ||
142. | FERRARI Roberto | Lampre - Merida | 12:34 | ||
143. | BARBAS Yoann | Equipe Cycliste Armée de Terre | 12:47 | ||
144. | LE GAC Olivier | FDJ | 12:56 | ||
145. | DERUETTE Thomas | Wallonie - Bruxelles | 16:50 | ||
146. | DUVAL Julien | Equipe Cycliste Armée de Terre | 17:08 | ||
147. | PEREIRA Florent | Roubaix Lille Métropole | 18:01 | ||
DNF | BILLE Gaetan | Wanty - Groupe Gobert | odstúpil |
profil etapy |
2. | 21.2. | kopcovitá | Draguignan - Draguignan | 207 km | Vichot |
Druhý deň bol ešte náročnejší ako prvý a sedem stúpaní na 207 kilometroch opäť vyselektovalo menšie i väčšie skupiny. Do Top 10 celkového poradia sa dostali tí pretekári, ktorí boli vpredu v sobotu i nedeľu. Hrdinom bol Francúz Arthur Vichot (FDJ), ktorý zo skupiny klasikárov špurtoval včera druhý a dnes zvíťazil. Vyhral tak vôbec svoje prvé etapové preteky kariéry a možno sa vracia na úspešnú vlnu z roku 2014, ktorý bol pre neho najúspešnejší. Druhý v nedeľu finišoval Jésus Herrada z Movistaru, tretí Alexis Vuillemoz (Ag2r). Ten však medzi najlepšími včera chýbal, a tak ho na bronzovom stupienku GC vymenil Diego Ulissi (Lampre-Merida). Štvrtý skončil Julien Simon, piaty Petr Vakoč. Všetky rozdiely medzi čelnými pretekármi urobil iba súčet umiestnení.
Nešťastník Tom-Jelte Slagter prišiel do cieľa až v druhej skupine, a tak sa z prvého miesta prepadol až na celkové 25.
Bratia Velitsovci trénovali a pomáhali. V nedeľu dorazili do cieľa so stratou 1:12, a tak sa medzi najlepších v celkovom poradí nedostali. Petra čaká od utorka do štvrtka ďalší francúzsky etapák Tour La Provence 2016 (2.1). Martin o týždeň nastúpi na jednorazovku Classic Sud Ardéche (1.1) tiež vo Francúzsku.
Výsledky | ||||||||
1. | VICHOT Arthur | FDJ | 5:15:11 | 14 | ||||
2. | HERRADA Jesús | Movistar Team | 00:00 | 5 | ||||
3. | VUILLERMOZ Alexis | AG2R La Mondiale | 00:00 | 3 | ||||
4. | VAKOČ Petr | Etixx - Quick-Step | 00:00 | |||||
5. | ULISSI Diego | Lampre - Merida | 00:00 | |||||
6. | TULIK Angelo | Direct Energie | 00:00 | |||||
7. | SIMON Julien | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | |||||
8. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 00:00 | |||||
9. | BOUET Maxime | Etixx - Quick-Step | 00:00 | |||||
10. | CHEREL Mikael | AG2R La Mondiale | 00:00 |
51. | VELITS Martin | Etixx - Quick-Step | 01:12 | ||
52. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 01:12 |
11. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
12. | EL FARES Julien | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
13. | MOINARD Amaël | BMC Racing Team | 00:00 | ||
14. | BEVIN Patrick | Cannondale Pro Cycling Team | 00:00 | ||
15. | CALMEJANE Lilian | Direct Energie | 00:00 | ||
16. | SøRENSEN Chris Anker | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | ||
17. | MOLARD Rudy | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
18. | ŠPILAK Simon | Team Katusha | 00:00 | ||
19. | DUPONT Hubert | AG2R La Mondiale | 00:00 | ||
20. | CRADDOCK Lawson | Cannondale Pro Cycling Team | 00:00 | ||
21. | ROUX Anthony | FDJ | 00:00 | ||
22. | QUINTANA Dayer | Movistar Team | 00:04 | ||
23. | IZAGIRRE Gorka | Movistar Team | 00:08 | ||
24. | SERRY Pieter | Etixx - Quick-Step | 00:12 | ||
25. | GENIEZ Alexandre | FDJ | 00:17 | ||
26. | TSATEVICH Alexey | Team Katusha | 00:47 | ||
27. | CONTI Valerio | Lampre - Merida | 00:47 | ||
28. | SüTTERLIN Jasha | Movistar Team | 00:47 | ||
29. | WIśNIOWSKI Łukasz | Etixx - Quick-Step | 00:47 | ||
30. | DUQUE Leonardo | Delko Marseille Provence KTM | 00:47 | ||
31. | CHERNETCKII Sergei | Team Katusha | 00:47 | ||
32. | RATTO Daniele | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:47 | ||
33. | LEVARLET Guillaume | HP BTP - Auber93 | 00:47 | ||
34. | SLAGTER Tom-Jelte | Cannondale Pro Cycling Team | 00:47 | ||
35. | ISTA Kevyn | Wallonie - Bruxelles | 00:47 | ||
36. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 00:47 | ||
37. | MONTAGUTI Matteo | AG2R La Mondiale | 00:47 | ||
38. | VANTOMME Maxime | Roubaix Lille Métropole | 00:47 | ||
39. | LADAGNOUS Matthieu | FDJ | 00:47 | ||
40. | SENNI Manuel | BMC Racing Team | 00:47 | ||
41. | LATOUR Pierre | AG2R La Mondiale | 00:47 | ||
42. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:47 | ||
43. | MAES Nikolas | Etixx - Quick-Step | 00:47 | ||
44. | GAVIRIA Fernando | Etixx - Quick-Step | 00:47 | ||
45. | VOECKLER Thomas | Direct Energie | 00:47 | ||
46. | VIMPERE Theo | HP BTP - Auber93 | 00:47 | ||
47. | LOUBET Julien | Fortuneo - Vital Concept | 00:47 | ||
48. | GERTS Floris | BMC Racing Team | 00:54 | ||
49. | KUZNETSOV Viacheslav | Team Katusha | 00:58 | ||
50. | VACHON Florian | Fortuneo - Vital Concept | 01:02 | ||
51. | VELITS Martin | Etixx - Quick-Step | 01:12 | ||
52. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 01:12 | ||
53. | PHINNEY Taylor | BMC Racing Team | 01:12 | ||
54. | VAN ZUMMEREN Stef | Verandas Willems Cycling Team | 01:12 | ||
55. | SKUJINŠ Toms | Cannondale Pro Cycling Team | 01:12 | ||
56. | REUS Kai | Verandas Willems Cycling Team | 01:12 | ||
57. | MALDONADO Anthony | HP BTP - Auber93 | 01:12 | ||
58. | TURGIS Jimmy | Roubaix Lille Métropole | 01:12 | ||
59. | MAINARD Jerome | Equipe Cycliste Armée de Terre | 01:12 | ||
60. | ROSSETTO Stephane | Cofidis, Solutions Crédits | 01:15 | ||
61. | DASSONVILLE Flavien | HP BTP - Auber93 | 01:15 | ||
62. | HUPOND Thierry | Delko Marseille Provence KTM | 01:15 | ||
63. | GUAY Julien | HP BTP - Auber93 | 01:15 | ||
64. | HABEAUX Gregory | Wallonie - Bruxelles | 01:15 | ||
65. | LEBRETON Kévin | Equipe Cycliste Armée de Terre | 01:15 | ||
66. | DEMOITIE Antoine | Wanty - Groupe Gobert | 01:15 | ||
67. | BIDARD François | AG2R La Mondiale | 01:15 | ||
68. | FEDRIGO Pierrick | Fortuneo - Vital Concept | 01:15 | ||
69. | HERRADA José | Movistar Team | 01:40 | ||
70. | DELFOSSE Sebastien | Wallonie - Bruxelles | 01:45 | ||
71. | PETILLI Simone | Lampre - Merida | 01:53 | ||
72. | VICIOSO Ángel | Team Katusha | 01:53 | ||
73. | SILIN Egor | Team Katusha | 02:06 | ||
74. | DI GRÉGORIO Rémy | Delko Marseille Provence KTM | 02:35 | ||
75. | NIEMIEC Przemyslaw | Lampre - Merida | 05:21 | ||
76. | DOMBROWSKI Joe | Cannondale Pro Cycling Team | 05:21 | ||
77. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 05:21 | ||
78. | GUYOT Yann | Equipe Cycliste Armée de Terre | 05:21 | ||
79. | PONS Gaetan | Wallonie - Bruxelles | 05:21 | ||
80. | WARNIER Antoine | Wallonie - Bruxelles | 05:21 | ||
81. | MENUT David | HP BTP - Auber93 | 05:21 | ||
82. | DURASEK Kristijan | Lampre - Merida | 05:21 | ||
83. | LEVEAU Jeremy | Roubaix Lille Métropole | 05:21 | ||
84. | MYNGHEER Daan | Roubaix Lille Métropole | 05:21 | ||
85. | GASTAUER Ben | AG2R La Mondiale | 05:21 | ||
86. | CECCHINEL Giorgio | Androni Giocattoli - Sidermec | 05:21 | ||
87. | PREMONT Christophe | Verandas Willems Cycling Team | 07:33 | ||
88. | DUCHESNE Antoine | Direct Energie | 08:21 | ||
89. | CARDIS Romain | Direct Energie | 08:21 | ||
90. | ANDERSON Ryan | Direct Energie | 08:21 | ||
91. | WERTZ Thomas | 08:21 | |||
92. | DHAENE Brecht | Verandas Willems Cycling Team | 08:21 | ||
93. | DE MARCHI Alessandro | BMC Racing Team | 08:21 | ||
94. | BOUDAT Thomas | Direct Energie | 08:21 | ||
95. | VAUGRENARD Benoit | FDJ | 08:21 | ||
96. | PICHON Laurent | FDJ | 08:21 | ||
97. | FONSECA Armindo | Fortuneo - Vital Concept | 08:21 | ||
98. | SOLER Marc | Movistar Team | 08:21 | ||
99. | TURGIS Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 08:21 | ||
100. | HARDY Romain | Cofidis, Solutions Crédits | 08:21 | ||
101. | COUSIN Jérôme | Cofidis, Solutions Crédits | 08:21 | ||
102. | THOMAS Benjamin | Equipe Cycliste Armée de Terre | 08:42 | ||
103. | BONNAMOUR Franck | Fortuneo - Vital Concept | 13:54 | ||
104. | SKJERPING Kristoffer | Cannondale Pro Cycling Team | 14:42 | ||
105. | MULLEN Ryan | Cannondale Pro Cycling Team | 14:42 | ||
106. | CONTRERAS Rodrigo | Etixx - Quick-Step | 14:42 | ||
107. | BELKOV Maxim | Team Katusha | 14:42 | ||
108. | CALLEEUW Joeri | Verandas Willems Cycling Team | 14:42 | ||
109. | GAIMON Phillip | Cannondale Pro Cycling Team | 14:42 | ||
110. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 14:42 | ||
DNS | POLITT Nils | Team Katusha | neštart. | ||
DNS | GOUAULT Pierre | HP BTP - Auber93 | neštart. | ||
DNS | ANTOMARCHI Julien | Roubaix Lille Métropole | neštart. | ||
DNF | ARISTI Mikel | Delko Marseille Provence KTM | odstúpil | ||
DNF | BARBAS Yoann | Equipe Cycliste Armée de Terre | odstúpil | ||
DNF | BARBIER Rudy | Roubaix Lille Métropole | odstúpil | ||
DNF | BOHLI Tom | BMC Racing Team | odstúpil | ||
DNF | BOUVRY Dieter | Roubaix Lille Métropole | odstúpil | ||
DNF | CATTANEO Mattia | Lampre - Merida | odstúpil | ||
DNF | COMBAUD Romain | Delko Marseille Provence KTM | odstúpil | ||
DNF | CORDEEL Sander | Verandas Willems Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | DE TROYER Tim | Verandas Willems Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | DELFOSSE Florent | Wallonie - Bruxelles | odstúpil | ||
DNF | DERUETTE Thomas | Wallonie - Bruxelles | odstúpil | ||
DNF | DRON Boris | Wanty - Groupe Gobert | odstúpil | ||
DNF | DUVAL Julien | Equipe Cycliste Armée de Terre | odstúpil | ||
DNF | FEILLU Brice | Fortuneo - Vital Concept | odstúpil | ||
DNF | FERASSE Thibault | Equipe Cycliste Armée de Terre | odstúpil | ||
DNF | FERRARI Roberto | Lampre - Merida | odstúpil | ||
DNF | HUREL Tony | Direct Energie | odstúpil | ||
DNF | KADRI Blel | AG2R La Mondiale | odstúpil | ||
DNF | LABORIE Christophe | Delko Marseille Provence KTM | odstúpil | ||
DNF | LE GAC Olivier | FDJ | odstúpil | ||
DNF | NAPOLITANO Danilo | Wanty - Groupe Gobert | odstúpil | ||
DNF | PACHER Quentin | Delko Marseille Provence KTM | odstúpil | ||
DNF | PELLIZOTTI Franco | Androni Giocattoli - Sidermec | odstúpil | ||
DNF | PEREIRA Florent | Roubaix Lille Métropole | odstúpil | ||
DNF | POLANC Jan | Lampre - Merida | odstúpil | ||
DNF | RENAULT Maxime | HP BTP - Auber93 | odstúpil | ||
DNF | RÉZA Kévin | FDJ | odstúpil | ||
DNF | SEYNAEVE Lander | Wanty - Groupe Gobert | odstúpil | ||
DNF | SéNéCHAL Florian | Cofidis, Solutions Crédits | odstúpil | ||
DNF | TVETCOV Serghei | Androni Giocattoli - Sidermec | odstúpil | ||
DNF | VAN BREUSSEGEM Elias | Verandas Willems Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | VANBILSEN Kenneth | Cofidis, Solutions Crédits | odstúpil | ||
DNF | VIGANO Davide | Androni Giocattoli - Sidermec | odstúpil | ||
DNF | YSSAAD Yannis | Equipe Cycliste Armée de Terre | odstúpil |
Konečné poradie pretekov | ||||||||
1. | VICHOT Arthur | FDJ | 9:08:14 | |||||
2. | HERRADA Jesús | Movistar Team | 00:00 | |||||
3. | ULISSI Diego | Lampre - Merida | 00:00 | |||||
4. | SIMON Julien | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | |||||
5. | VAKOČ Petr | Etixx - Quick-Step | 00:00 | |||||
6. | CHEREL Mikael | AG2R La Mondiale | 00:00 | |||||
7. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | |||||
8. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 00:00 | |||||
9. | BOUET Maxime | Etixx - Quick-Step | 00:00 | |||||
10. | BEVIN Patrick | Cannondale Pro Cycling Team | 00:00 |
44. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 01:32 | |
66. | VELITS Martin | Etixx - Quick-Step | 04:25 |
11. | TULIK Angelo | Direct Energie | 00:06 | |
12. | DUPONT Hubert | AG2R La Mondiale | 00:06 | |
13. | IZAGIRRE Gorka | Movistar Team | 00:08 | |
14. | VUILLERMOZ Alexis | AG2R La Mondiale | 00:09 | |
15. | MOINARD Amaël | BMC Racing Team | 00:09 | |
16. | SøRENSEN Chris Anker | Fortuneo - Vital Concept | 00:09 | |
17. | MOLARD Rudy | Cofidis, Solutions Crédits | 00:09 | |
18. | CALMEJANE Lilian | Direct Energie | 00:09 | |
19. | ŠPILAK Simon | Team Katusha | 00:09 | |
20. | CRADDOCK Lawson | Cannondale Pro Cycling Team | 00:09 | |
21. | QUINTANA Dayer | Movistar Team | 00:13 | |
22. | SERRY Pieter | Etixx - Quick-Step | 00:18 | |
23. | EL FARES Julien | Delko Marseille Provence KTM | 00:20 | |
24. | TSATEVICH Alexey | Team Katusha | 00:47 | |
25. | SLAGTER Tom-Jelte | Cannondale Pro Cycling Team | 00:47 | |
26. | CONTI Valerio | Lampre - Merida | 00:56 | |
27. | CHERNETCKII Sergei | Team Katusha | 00:56 | |
28. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 00:56 | |
29. | DUQUE Leonardo | Delko Marseille Provence KTM | 00:56 | |
30. | MONTAGUTI Matteo | AG2R La Mondiale | 00:56 | |
31. | SüTTERLIN Jasha | Movistar Team | 00:56 | |
32. | GAVIRIA Fernando | Etixx - Quick-Step | 00:56 | |
33. | KUZNETSOV Viacheslav | Team Katusha | 01:07 | |
34. | WIśNIOWSKI Łukasz | Etixx - Quick-Step | 01:07 | |
35. | LEVARLET Guillaume | HP BTP - Auber93 | 01:07 | |
36. | MAES Nikolas | Etixx - Quick-Step | 01:07 | |
37. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:17 | |
38. | ISTA Kevyn | Wallonie - Bruxelles | 01:21 | |
39. | SKUJINŠ Toms | Cannondale Pro Cycling Team | 01:21 | |
40. | VOECKLER Thomas | Direct Energie | 01:21 | |
41. | LEBRETON Kévin | Equipe Cycliste Armée de Terre | 01:24 | |
42. | LADAGNOUS Matthieu | FDJ | 01:27 | |
43. | GERTS Floris | BMC Racing Team | 01:28 | |
44. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 01:32 | |
45. | FEDRIGO Pierrick | Fortuneo - Vital Concept | 01:35 | |
46. | VACHON Florian | Fortuneo - Vital Concept | 01:36 | |
47. | LOUBET Julien | Fortuneo - Vital Concept | 01:39 | |
48. | GENIEZ Alexandre | FDJ | 01:44 | |
49. | REUS Kai | Verandas Willems Cycling Team | 01:44 | |
50. | MALDONADO Anthony | HP BTP - Auber93 | 01:52 | |
51. | TURGIS Jimmy | Roubaix Lille Métropole | 01:54 | |
52. | SENNI Manuel | BMC Racing Team | 02:06 | |
53. | SILIN Egor | Team Katusha | 02:15 | |
54. | DASSONVILLE Flavien | HP BTP - Auber93 | 02:16 | |
55. | PETILLI Simone | Lampre - Merida | 02:23 | |
56. | VICIOSO Ángel | Team Katusha | 02:23 | |
57. | PHINNEY Taylor | BMC Racing Team | 02:31 | |
58. | MAINARD Jerome | Equipe Cycliste Armée de Terre | 02:51 | |
59. | VIMPERE Theo | HP BTP - Auber93 | 02:56 | |
60. | ROUX Anthony | FDJ | 03:03 | |
61. | ROSSETTO Stephane | Cofidis, Solutions Crédits | 03:24 | |
62. | BIDARD François | AG2R La Mondiale | 03:27 | |
63. | VAN ZUMMEREN Stef | Verandas Willems Cycling Team | 03:34 | |
64. | VANTOMME Maxime | Roubaix Lille Métropole | 04:00 | |
65. | DI GRÉGORIO Rémy | Delko Marseille Provence KTM | 04:14 | |
66. | VELITS Martin | Etixx - Quick-Step | 04:25 | |
67. | HABEAUX Gregory | Wallonie - Bruxelles | 04:28 | |
68. | GUAY Julien | HP BTP - Auber93 | 04:28 | |
69. | DEMOITIE Antoine | Wanty - Groupe Gobert | 04:28 | |
70. | HERRADA José | Movistar Team | 05:25 | |
71. | MENUT David | HP BTP - Auber93 | 05:30 | |
72. | GASTAUER Ben | AG2R La Mondiale | 05:48 | |
73. | DOMBROWSKI Joe | Cannondale Pro Cycling Team | 06:03 | |
74. | NIEMIEC Przemyslaw | Lampre - Merida | 06:27 | |
75. | HUPOND Thierry | Delko Marseille Provence KTM | 06:28 | |
76. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 06:43 | |
77. | MYNGHEER Daan | Roubaix Lille Métropole | 06:57 | |
78. | LATOUR Pierre | AG2R La Mondiale | 07:25 | |
79. | DELFOSSE Sebastien | Wallonie - Bruxelles | 07:37 | |
80. | DUCHESNE Antoine | Direct Energie | 08:30 | |
81. | TURGIS Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 08:30 | |
82. | CECCHINEL Giorgio | Androni Giocattoli - Sidermec | 08:34 | |
83. | DURASEK Kristijan | Lampre - Merida | 08:34 | |
84. | HARDY Romain | Cofidis, Solutions Crédits | 08:41 | |
85. | RATTO Daniele | Androni Giocattoli - Sidermec | 08:42 | |
86. | ANDERSON Ryan | Direct Energie | 08:55 | |
87. | DE MARCHI Alessandro | BMC Racing Team | 09:40 | |
88. | SOLER Marc | Movistar Team | 09:47 | |
89. | PREMONT Christophe | Verandas Willems Cycling Team | 09:55 | |
90. | WARNIER Antoine | Wallonie - Bruxelles | 10:09 | |
91. | FONSECA Armindo | Fortuneo - Vital Concept | 10:43 | |
92. | DHAENE Brecht | Verandas Willems Cycling Team | 11:03 | |
93. | WERTZ Thomas | 11:34 | ||
94. | COUSIN Jérôme | Cofidis, Solutions Crédits | 11:34 | |
95. | PICHON Laurent | FDJ | 11:34 | |
96. | BOUDAT Thomas | Direct Energie | 11:34 | |
97. | GUYOT Yann | Equipe Cycliste Armée de Terre | 11:59 | |
98. | CARDIS Romain | Direct Energie | 12:37 | |
99. | PONS Gaetan | Wallonie - Bruxelles | 13:12 | |
100. | LEVEAU Jeremy | Roubaix Lille Métropole | 13:12 | |
101. | THOMAS Benjamin | Equipe Cycliste Armée de Terre | 13:23 | |
102. | VAUGRENARD Benoit | FDJ | 15:01 | |
103. | GAIMON Phillip | Cannondale Pro Cycling Team | 15:14 | |
104. | MULLEN Ryan | Cannondale Pro Cycling Team | 17:55 | |
105. | CONTRERAS Rodrigo | Etixx - Quick-Step | 17:55 | |
106. | BELKOV Maxim | Team Katusha | 19:55 | |
107. | BONNAMOUR Franck | Fortuneo - Vital Concept | 21:58 | |
108. | SKJERPING Kristoffer | Cannondale Pro Cycling Team | 22:33 | |
109. | CALLEEUW Joeri | Verandas Willems Cycling Team | 27:16 | |
110. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 27:16 |
profil etapy |