Náš eshop

web navigacia bannery bicykleweb navigacia bannery dresyweb navigacia bannery kratasyweb navigacia bannery prilbyweb navigacia bannery tretryweb navigacia bannery komponenty

Gent - Wevelgem: Sagan prelomil smolu, zvíťazil v dúhovom a vedie svetový rebríček

27.3.2016, 11:00 | Preteky vo svete | Lukáš Timko
ne 27.3. zvlnena etapa ciel rovina Deinze > Wevelgem 243 km P. Sagan
 
 
Po dlhom čase pripadla Veľkonočná nedeľa na Gent - Wevelgem. Zažili sme ju už na Paríž - Roubaix i Okolo Flámska, teraz na klasike, ktorej trofejou Peter Sagan otvoril svoju poličku pre víťazstvá na klasikách seriálu World Tour 24. marca 2013. Vtedy slávil svoj úspech krásnym únikom. Už 50 km pred páskou sa vyselektovala jedenásťčlenná unikaújca skupina, kde okrem Sagana s Van Avermaetom neboli veľké mená. Keďže sa skupina favoritov za nimi pádmi okliešťovala, víťaz vzišiel z čelnej partie, ktorej štyri kilometre pred cieľom zaútočil Peter Sagan a finišoval sám so zdvihnutým predným kolesom. O rok neskôr o víťazovi rozhodol klasický špurt. Sagan špurtoval priskoro a Degenkolb sa za ním krásne vyviezol. Vlani boli preteky poznačené silným vetrom a mnohými atakmi, z ktorých bol úspešný ten Lucu Paoliniho, keď odskočil osemčlennej partii s Terpstrom, Thomasom, Vanmarckem či Ossom. Pelotón snahy vzdal.
 
Väčšina vlaňajších hrdinov bola na štarte aj dnes. Samozrejme, okrem potrestaného Paoliniho. Každý zo silných tímov dnes chcel vyhrať. Sagan, Boonen, Terpstra, Greipel, Van Avermaet, Cancellara, Vanmarcke, Démare, Boasson Hagen. To bol iba zlomok favoritov. Viaceré celky mali rôzne verzie útoku na víťazstvo. Patrick Lefevere rátal s Boonenom, Trentinom, Terpstrom, Štybarom a dokonca možno aj Gaviriom. Dirk Demol mal okrem Cancellaru aj variantu klasického špurtu s Nizzolom a podobne.
 
Až ráno prišla správa, že o svojho lídra priešiel tím Sky. Kvôli vysokým horúčkam počas noci sa nebeský tím musel zaobísť bez dvojnásobného víťaza Omloop Het Nieuwsbladu Iana Stannarda a až tesne pred štartom prišla správa, že na podpisovom hárku Kaťuše chýbal aj Alexander Kristoff. Nechýbali ale Peter Sagan ani Michael Kolář, ktorý sa dostal do zostavy namiesto Daniele Bennatiho, no napokon ichh doplnill aj Erik Baška, ktorý nahradil Nikolaja Trusova. Pre 22-ročného cyklistu to bola premiéra na pretekoch World Tour.
 
O únik sa postarala pätica Pavel Brutt (Tinkoff), Lieuwe Westra (Astana), Simon Pellaud (IAM), Jonas Rickaert (Topsport) a Josef Černý (CCC). Mladý český pretekár mal pôvodne nastúpiť na preteky Okolo Katalánska, ale veľmi dobre jazdil na belgických klasikách. Bez výsledku ale vo viacerých únikoch, a tak ho poľský celok napokon nechal v Belgicku aj na dnešok, aby znova zaútočil a ukázal oranžové farby. Partia si viedla veľmi dobre, nešla na to zhurta, aby si za štvrťhodinu vybudovala obrovský náskok, ale pekne postupne si za prvú hodinu pripísali osem minút výhody a v navyšovaní  pokračovali.
 
Organizátori pripravili klasickú trať z Deinze do Wevelgemu s dĺžkou 242,8 km, teda o 2400 metrov dlhšiu ako vlani. Po dlhých rokoch vypustili prvé dve stúpania cez Cassel, ktorý symbolizoval ťažké boje počas oboch svetových vojen. Namiesto toho pribudli tri iné stúpania, ale veľmi skoro pred cieľom, takže nemohli nič zásadné ovplyvniť. Okrem toho boli aj poprehadzované sekvencie Baneberg - Kemmelberg - Monteberg, ktoré sa v minulosti jazdilli dvakrát. Dnes najprv klasická kombinácia Baneberg - Kemmelberg - Monteberg, no potom už iba Baneberg - Kemmelberg, ale tento záverečný kopec opačne. Do cieľa z neho ostávalo 34 kilometrov, teda rovnako ako vlani z posledného Montebergu.
 
Už na konci druhej hodiny začal úradovať vietor a pelotón sa začal deliť, tempo sa okamžite zvýšilo a vytvorili sa tri skupiny z hlavného poľa. Šlo sa na 99 % a únik okamžite stratil pôdu pod nohami. Behom dvadsiatich kilometrov stratil z 11-tich minút náskoku viac ako polovicu. Peter Sagan sa spolu s väčšinou favoritov držal v prvej skupine z pelotónu. Došlo aj k niekoľkým pádom, ale bez známych mien.
 
RadioTour hlásilo v prvej partii z pelotónu Sagana, Hagena, Cancellaru, Waeytensa, Farrara, Terpstru, Trentina, Démareho, Keukeleira, Benoota, Quinziata, Debusschera i Maesa, Phinneyho, Farrara, Bremmiera, Geného, Kredera a viacerých ďalších domestikov. Spolu tam bolo 34 ľudí. Zo známych mien tam napríklad chýbali Štybar, Vanmarcke, Gaviria aj Greipel.
 
Z Tinkoffu tam bol, žiaľ, iba osamotený Sagan. Vpredu preto okamžite prestal striedať Pavel Brutt, aby sa mohol po dostihnutí pôvodného úniku pridať k Petrovi a pomôcť mu. tento scenár sa však dal predpokladať už pri pohľade na štartovú listinu... V zaostávajúcej časti balíka boli piati jazdci Tinkoffu vrátane oboch mladých Slovákov. Medzera sa dlho pohybovala okolo 50-sekundového rozdielu. Preto neboli medzi skupiny púšťané ani žiadne mechanické vozy. Vzadu pracovali hlavne jazdci Tinkoffu, Lotta Soudal aj Treku pre Nizzola.
 
Akonáhle sa rozostup zvýšil na minútu, rozhodcovia pustili za skupinu favoritov mechanické vozy a Peter Sagan šiel doplniť zásoby jedla, pitia a aj po pár pokynov. Podobný sccenár opakovali  aj ďalší jazdci.
 
117 km pred páskou dostal defekt predného kolesa Fabian Cancellara, ale nemal žiadne problémy dostať sa späť, pretože už tam mal kolónu mechaničákov. K nej sa aspoň opticky na dlhých rovinách približovala aj druhá časť balíka. Napokon sa ukázalo, že Cancellara mal obrovské šťastie, pretože dve minúty po výmene defektu urobili rozhodcovia baráž, teda mechaničáky museli zastať a zaradiť sa až za druhú skupinu, ktorá sa naozaj doťahovala.

Medzi tím, už 114 km pred páskou, skončila púť pôvodného úniku piatich jazdcov a cyklisti zatočili do veľmi otvorenej pasáže, kde ktosi urobil dieru a Tom Boonen bol zrazu v problémoch. Belgickej legende pomohol kolega Maes a po dvoch kilometroch strachu v mechaničáku Etixxu sa situácia upokojila. Z čela vypadli štyria cyklisti vrátane Maesa, naopak, niektorí z pôvodného čela vrátane Brutta tam ostali.
 
98 km pred cieľom prišiel prvý kopec a člená skupina nemala záujem tempo "šponovať", naopak, pretekári vzadu vycítili šancu a jazdci LottaNL nasadili k pokusu výrazne znížiť minútovú stratu. Podarilo sa im zmazať prvých dvadsať sekúnd a viera v úspech sa ešte posilnila. Pridalo sa aj IAM s Trekom a po hodine a pol rozdeleného pelotónu sa črtalo spájanie. Stalo sa tak 91 km pred páskou. Do čela sa teda dotiahli borci ako Vanmarcke, Štybar ale aj Gaviria. Zdalo sa nám, že k Petrovi sa pridali dvaja kolegovia, ale už bez Bašku s Kolářom, ktorí pracovali na dotiahnutí skupiny.
 
Ihneď nasledovalo pár atakov, ale všetko bolo iba symbolické a situácia sa naopak úplne upokojila. Na čelo hlavnej skupiny asi so sedemdesiatimi ľuďmi prišli šiesti jazdci Treku, ktorí všetko kontrolovali. V jednom z úzkych úsekov veľmi nepríjemne spadol jeden z lídrov Lotta Soudal Jens Debusschere. Prehodilo ho cez riaditká priamo na hlavu. Potreboval lekársku starostlivosť a odstúpil, ale zdalo sa, že bude v poriadku.
 
Okrem Treku bolo vpredu aj šesť jazdcov Etixxu. Ostatné celky tam mali menšie zastúpenia. Obe Lottá štyroch ľudí, rovnako ako Tinkoff, Kaťuša aj BMC.
 
Na Montebergu 68 km pred páskou atakovala zaujímavá skupina Matteo Trentin (Etrixx), Tiesj Benoot (Lotto Soudal), Daniel Oss (BMC), Pavel Brutt (Tinkoff) a Giacomo Nizzolo (Trek). Brutt nestriedal.
 
Za sériou stúpaní však prišla rovina s otvorenými pasážami medzi dedinami a tridsať sekúnd náskoku bolo rýchlo stratených. 53 km pred cieľom bolo znova všetko spolu. Z hlavého poľa ale medzi tým odpadlo pár najslabších pretekárov. Ostávalo tam presne 54 ľudí, ako sme to spočítali. Sagan mal k sebe dvoch ľudí.
 
Ihneď nasledoval kontraatak Vjačeslava Kuznetsova z Kaťuše a keďže to bol iba jediný menej známy pretekár, skupina ho nechala ísť a radšej si trocha orazila. Rus si vybudoval pekný 45-sekundový náskok. Na predposlednom stúpaní Baneberg, 40 km pred páskou, atakoval Sep Vanmarcke (LottoNL), ale bolo to príliš silné meno, aby ho favoriti iba tak nechali ísť. Vydali sa za ním Boasson Hagen i Cancellara a všetko sa na následnej rovine zlepilo. Prekvapujúco pokojný ostával Etixx, ktorý vvyslovene potrebovaal chaos a nástupy. Mal tam človeka do každej situácie.
 
Tesne pred posledným Kemmelbergom konečne prišiel aj atak Etixxu, konkrétne Stijna Vandenbergha, ale reč jeho tela hovorila skôr o tom, že iba mierne zvýši tempo balíka. Na Kemmelbergu sa žiadne superataky nediali. Peter Sagan vyšiel ku Cancellarovi, s ktorým preťal vrchol. V zjazde sa k nim pridal aj Vanmarcke, ktorý mal eminentný záujem ťahať, a Spartakus s Terminátorom súhlasili. Za nimi sa vytvorila ďalšia trojka Van Avermaet, Štybar a Rowe. Tí to ale po chvíli vzdali a zaradili sa do skupiny, ktorá sa medzi časom pospájala. Zlou správou bolo, že vpredu nebol nikto z Etixxu, teda ich presila mala obrovský záujem ťahať.
 
Na čelo tridsiatky borcov sa naskladali Terpstra, Boonen, Vandenbergh, Štybar a Trentin. Gaviria vyčkával. To bola obrovská sila mnohonásobných medailistov z MS v tímovej časovke. Podľa papierových predpokladov trojka na čele, ktorej prihliadal Kuznetsov, nemohla mať šancu. Napriek tomu sa ich výhoda 26 km pred páskou dostala na 28 sekúnd.
 
23 km pred páskou, teda pod Meninskú bránu v Ieperi, ktorá je vstupom na cintorín, kde je pochovaných viac ako 54 000 vojakov z 1. svetovej vojny, prešla čelná štvorka, ktorú asi z 50 % ťahal Sagan, s náskokom 36 sekúnd. Za nimi sa Etixxáci akosi skoro vyčerpali a pustili na čelo aj Sky s BMC. Bolo tam 22 ľudí.
 
V ďalších minútach sa nič nemenilo. Sagan (Tinkoff), Cancellara (Trek), Vanmarcke (LottoNL) a Kuznetsov (Kaťuša) mali k dobru výhodu oscilujúcu okolo 40 sekúnd a pred sebou posledných 12 kilometrov. Začalo sa stmievať a zatiahla sa aj obloha. Zdalo sa, že čochvíľa začne pršať. To sa stalo až po dojazde, ale napätie v závere nechýbalo.
 
Štvorica udržala náskok a posledných 800 metrov taktizovala. Cancellara sa hneval na ich pomalé tempo, ale k šokujúcemu finišu prekaučovania 40-sekundového náskoku nedošlo. Ako prvý začal špurtovať Kuznetsov, chytil sa ho Sagan a napokon aj prešpurtoval. Konečne zlomil smolu druhých miest a pripísal si druhé víťazstvo na týchto pretekoch. Na druhé miesto napokon hodil bicykel Vanmarcke. Kuznetsov mohol byť spokojný s pódiom, ktoré určite nečakal. Cancellara zasa radosť zo štvrtého miesta určite nemal. Špurt skupiny vyhral Arnaud Démare (FDJ) pred Fernandom Gaviriom (Etixx).
 
 
sagan 2016 gent vitazstvo tnkf
Peter Sagan s vytúženým triumfom (© Courtesy Tinkoff Team / BettiniPhoto)
 
 
Za dnešný deň patrí Petrovi Saganovi veľká gratulácia! Bolo otázkou času, kedy prelomí smolu a stalo sa tak na jeho obľúbenom Gent - Wevelgem. Na poslednom stúpaní bol spolu s Cancellarom najaktívnejší a potom odpracoval obrovské penzum práce v 34-kilometrovom úniku. V závere sa po ôsmich druhých miestach už nič nepokazilo a nad Wevelgemom vyšla dúha, a to doslova, keďže sa po dojazde rozpršalo a televízne kamery tento krásny úkaz prírody ukázali v plnej kráse. Bola to veľká symbolika.
 
Petrovi sa ešte žiadnu klasiku nepodarilo vyhrať dvakrát. Vo World Tour je to jeho štvrtý zárez, opanoval ešte E3 Harelbeke (2014) a GP Montréal (2013).
 
Nie sme veľkí pamätníci, ale jednou z najčastejších viet po Richmonde 2015 bola táto: "Sagan je najlepšou voľbou na reprezentovanie dúhového dresu." A rozhodne si nepamätáme, kedy bol aktuálny majster sveta taký aktívny. Svetový rebríček hovorí za všetko - dostal sa do jeho čela, viď. nižšie.
 
Klobúk dole si zaslúžia ešte minimálne dvaja a prekvapujúco ruskí pretekári. Vjačeslav Kuznetsov za výborný atak, ktorý ho síce dvadsať kilometrov prevetral, ale potom bol v správnom čase na správnom mieste. Rovnako tak Pavel Brutt z Tinkoffu, ktorý časť roka býva aj na Slovensku, a dnes bol v dvoch únikoch. Napriek tomu sa až do konca udržal v skupine s najlepšími.
 
Žiadny klobúk dole si nezaslúžia slovenské televízie, ktoré mali túto klasiku za dobrý peniaz voľne k dispozícii bez konkurencie Eurosportu, ale odignorovali ju. Šéfredaktor sa ich snažil presviedčať márne. Mohli byť pri veľkom triumfe majstra sveta.
 
 
audio ikonkaAudio vyjadrenie Petra Sagana po pretekoch
{play}images/music/sagan-2016/gent-vyjadrenie.mp3|zdroj: Matej Vyšňa{/play}
 
 
vyjadrenie ikonky ciernaTelevízne vyjadrenie Petra Sagana (dvojnásobný víťaz pretekov)
"Ďakujem kolegom, ktorí sa snažili. V jednom čase to nevyzeralo dobre, ale na začiatku mi pekne pomáhali a aj potom po návrate mali všetko pod kontrolou. Bol to ťažký deň. Silno fúkal vietor a šli sme naplno. Na poslednom stúpaní sme s Fabianom atakovali a hoci sa únik ťažšie rodil, napokon sa vytvoril a videli ste, že sme sa snažili robiť, čo bolo v našich silách. V závere sme šli pomaly, lebo sme si to mohli dovoliť a zároveň sme si uvedomovali vzájomnú silu. Aj Fabian býva v dojazdoch rýchly. Ale dnes som sa cítil výborne a vyhral som. Som rád, že sa mi podarilo vyhrať v tomto dúhovom drese a tieto preteky sú pre mňa dôležité. Vyhral som tu už druhý raz a je to úžasné. Chcel by som toto víťazstvo venovať otcovi mojej manželky, ktorý mal včera zdravotné problémy."
 
 
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Tristana Hoffmana (športový riaditeľ Tinkoffu)
"Od začiatku bolo jasné, že ideme na Petra a všetci sa tomu podriadili. Pavel Brutt bol v prvom úniku a keď zaúradoval vietor, v každej skupine sme mali pretekárov, takže sa to vyvíjalo dobre. Po pospájaní skupín sme sa snažili chrániť Petra. Posledný kopec šiel naplno a chytil sa šance, keď sa vytvorila skupina. Snažil sa ísť naplno, ale ešte si nechať aj kúsok síl na záver. Skupina za nimi ich v úsekoch širokých ciest sťahovala, ale jazdci vpredu boli jednoducho najsilnejší. Všetko ideálne vyšlo. Peter je veľký šampión. Bol sklamaný z pretekov, ktoré takmer vyhral, ale dokázal sa veľmi rýchlo posunúť ďalej a sústrediť sa na ďalšie a ďalšie. On prosto vie, ako sa vyrovnať s týmito momentami a dáva tomu všetko. Práca s ním je úžasná."
 
 
Výsledky
1. SAGAN Peter Tinkoff 5:55:12 500
2. VANMARCKE Sep Team LottoNL - Jumbo 00:00 400
3. KUZNETSOV Viacheslav Team Katusha 00:00 325
4. CANCELLARA Fabian Trek - Segafredo 00:00 275
5. DÉMARE Arnaud FDJ 00:11 225
6. GAVIRIA Fernando Etixx - Quick-Step 00:11 175
7. ROELANDTS Jurgen Lotto Soudal 00:11 150
8. GUARNIERI Jacopo Team Katusha 00:11 125
9. VAN AVERMAET Greg BMC Racing Team 00:11 100
10. MøRKøV Michael Team Katusha 00:11 85
11. NIZZOLO Giacomo Trek - Segafredo 00:11 70
12. MEZGEC Luka Orica GreenEDGE 00:11 60
13. VANSPEYBROUCK Pieter Topsport Vlaanderen - Baloise 00:11 50
14. SARAMOTINS Aleksejs IAM Cycling 00:11 40
15. BENOOT Tiesj Lotto Soudal 00:11 35
16. DE KORT Koen Team Giant - Alpecin 00:11 30
17. BRUTT Pavel Tinkoff 00:11 30
18. BOASSON HAGEN Edvald Dimension Data 00:11 30
19. GRIVKO Andrej Astana Pro Team 00:11 30
20. BOONEN Tom Etixx - Quick-Step 00:17 30
DNF BAŠKA Erik Tinkoff odstúpil  
DNF KOLAR Michael Tinkoff odstúpil  
 
Zobraziť kompletné výsledky
 
video v clanku ikonka ciernaVideo dojazdu
 
 
Svetový rebríček po pretekoch
1. SAGAN Peter Tinkoff 1645
2. VAN AVERMAET Greg BMC Racing Team 1323
3. PORTE Richie BMC Racing Team 1105
4. CANCELLARA Fabian Trek - Segafredo 1007
5. CONTADOR Alberto Tinkoff 944
6. DÉMARE Arnaud FDJ 834
7. BOUHANNI Nacer Cofidis, Solutions Crédits 777
8. GERRANS Simon Orica GreenEDGE 755
9. KWIATKOWSKI Michal Team Sky 720
10. THOMAS Geraint Team Sky 678
11. QUINTANA Nairo Movistar Team 661
12. KRISTOFF Alexander Team Katusha 604
13. PINOT Thibaut FDJ 604
14. ZAKARIN Ilnur Team Katusha 590
15. HENAO Sergio Luis Team Sky 580
16. SWIFT Ben Team Sky 551
17. ULISSI Diego Lampre - Merida 538
18. BARDET Romain AG2R La Mondiale 530
19. VANMARCKE Sep Team LottoNL - Jumbo 520
20. VAKOČ Petr Etixx - Quick-Step 495
 
Zobraziť rebríček do Top 60
 
Rebríček UCI World Tour po pretekoch
1. SAGAN Peter Tinkoff 229
2. PORTE Richie BMC Racing Team 222
3. CONTADOR Alberto Tinkoff 171
4. VAN AVERMAET Greg BMC Racing Team 162
5. DÉMARE Arnaud FDJ 137
6. HENAO Sergio Luis Team Sky 115
7. GERRANS Simon Orica GreenEDGE 113
8. THOMAS Geraint Team Sky 104
9. QUINTANA Nairo Movistar Team 104
10. KWIATKOWSKI Michal Team Sky 102
 
Zobraziť kompletný rebríček
 
 
Terminator Calculator:
 
VÍŤAZSTVÁ: 78
VÍŤAZSTVÁ v rátane iných disciplín (body, vrchy, U23, U25): 99
 
CELKOVÉ VÍŤAZSTVÁ: 3
Tour de Pologne (WT) 2011
Tour of California (2.HC) 2015
Giro di Sardegna (2.1) 2011
 
VÍŤAZSTVÁ V JEDNORAZOVKÁCH: 14
Majstrovstvá sveta v pretekoch (WCH) 2015
Gent-Wevelgem (WT) 2013, 2016
GP Montreal (WT) 2013
E3 Harelbeke (WT) 2014
Brabantse Pijl (1.HC) 2013
GP di Prato (1.1) 2011
GP Camaiore (1.1) 2013
MSR v pretekoch 2011-2015
MSR v časovke 2015

BODOVACIA SÚŤAŽ: 23
Tour of California (2.HC) 5x 2010-2014
Tour de Suisse (WT) 5x 2011-2015
Tour de France (WT) 4x 2012-2015
Tirreno-Adriatico (WT) 3x 2014 - 2016
Paríž - Nice (WT) 2010
Tour de Pologne (WT) 2011
Tour of Oman (2.HC) 2012
USA Pro Challenge (2.HC) 2013
Tour of Alberta (2.1) 2013
Giro di Sardegna (2.1) 2011
 
SÚŤAŽ DO 23/25 ROKOV: 2
Tour of California 2010
Tour of Qatar 2015
 
TOP 5 v etapách / jednorazových pretekoch: 204
TOP 10 v etapách / jednorazových pretekoch: 233
 
BODY V REBRÍČKU WORLD TOUR: 1551
Rok 2010: 111 bodov / 44. miesto
Rok 2011: 198 bodov / 22. miesto
Rok 2012: 351 bodov / 8. miesto
Rok 2013: 491 bodov / 4. miesto
Rok 2014: 263 bodov / 15. miesto
Rok 2015: 257 bodov / 17. miesto
 
VÍŤAZSTVÁ PODĽA ROKOV:
Rok 2010 - 5 (v rátane iných disciplín 8)
Rok 2011 - 15 (v rátane iných disciplín 19)
Rok 2012 - 16 (v rátane iných disciplín 20)
Rok 2013 - 22 (v rátane iných disciplín 27)
Rok 2014 - 7 (v rátane iných disciplín 9)
Rok 2015 - 10 (v rátane iných disciplín 14)
Rok 2016 - 1 (v rátane iných disciplín 2)
 
UMIESTNENIA V TOP 10 PODĽA ROKOV:
Rok 2010: 20 (39 % z 51 odjazdených dní)
Rok 2011: 35 (47 % z 75 odjazdených dní)
Rok 2012: 39 (51 % z 77 odjazdených dní)
Rok 2013: 48 (53 % z 90 odjazdených dní)
Rok 2014: 43 (47 % z 91 odjazdených dní)
Rok 2015: 50 (63 % z 79 odjazdených dní)
 
ETAPOVÉ VÍŤAZSTVÁ PODĽA PRETEKOV (min. 2):
Tour of California, 2.HC (2010-2015): 13 (historicky najviac na týchto pretekoch)
Tour de Suisse, WT (2011-2015): 11 (vyrovnaný historický rekord)
Tirreno - Adriatico, WT (2012-2015): 5
Tour de France, GT (2012-2013): 4
Vuelta a Espaňa, GT (2011): 4
USA Pro Challenge, 2.HC (2013): 4 (historicky najviac na týchto pretekoch)
Tour of Oman, 2.HC (2012-2014): 4
De Panne - Koksijde, 2.HC (2012, 2014): 3
Giro di Sardegna, 2.1 (2011): 3
Tour of Alberta, 2.1 (2013): 3 (historicky najviac na týchto pretekoch)
Paríž - Nice, WT (2010): 2
Tour de Pologne, WT (2011): 2

SAGANOVE ŠPECIÁLY:
Tour of California (2010-2015): 13 víťazstiev z 47 etáp (27,6%), 5x bodovacia súťaž (83%), 5 dní v žltom drese
Tour de Suisse (2010-2015): 11 víťazstiev z 47 etáp (23,4%), 5x bodovacia súťaž (83%), 1 deň v žltom drese
 
POČET DNÍ V DRESE LÍDRA PRETEKOV: 25
Tour of California, 2.HC (2012, 2015): 5
Giro di Sardegna, 2.1 (2011): 4
Tour de Pologne, WT (2011): 3
De Panne - Koksijde, 2.HC (2012, 2013, 2014): 3
Tour of Oman, 2.HC (2013, 2014): 3
Tour of Alberta, 2.1 (2013): 3
Tour de Romandie, WT (2010): 2
Tour de Suisse, WT (2012): 1
USA Pro Challenge, 2.HC (2013): 1
 
 

 
 
Kopce (údaje v km do cieľa):
1. 98 km Catsberg (500 m; 9 %; 14 %)
2. 95 km Kokereelberg (1200 m; 6,2 %; 12 %)
3. 93 km Vert Mont (800 m; 5,4 %)
4. 90 Zwarte Berg (700 m; 7,4 %)
5. 85 Côte de la Blanchisserie (?)
6. 78 km Baneberg (300 m; 10 %; 20 %)
7. 70 km Kemmelberg (530 m; 6,2 %; 19 %; kocky / celkovo 3000 m; 4 %; 22 %)
8. 67 km Monteberg (1000 m; 7,3 %; 13 %)
9. 39 km Baneberg (300 m; 10 %; 20 %)
10. 34 km Kemmelberg (530 m; 6,2 %; 19 %; kocky / celkovo 3000 m; 4 %; 22 %)
 
 
gent 2016 profil
profil pretekov (© flandersclassics.be)
 
 

Diskusia

Diskusia neobsahuje príspevky.
 
Náš eshop