Tour la Provence 2016 (2.1), 23. - 25. februára 2016 (539 km) - 1. ročník
1. | 23.2. | kopcovitá | Aubagne > Cassis | 175 km | Voeckler | ||
2. | 24.2. | zvlnená | Miramas > Istres | 199 km | Martinelli | ||
3. | 25.2. | zvlnená | La Ciotat > Marseille | 165 km | Gaviria |
Štartová listina |
1. | 23.2. | kopcovitá | Aubagne > Cassis | 175 km | Voeckler |
Úvod Tour la Provence priniesol kopcovitý profil s viac ako 3000 nastúpanými metrami na 175 kilometroch. Silný únik s Jeanom Christophe Péraudom (Ag2r), Nicolasom Edetom (Cofidis) i Romainom Feilluom (HP BTP-Auber 93) priniesol poriadnu nahánačku a vysoké tempo. Pelotón túto partiu dobehol, hoci Pérauda až v poslednýdh kilometroch, a organizátori si pripravili na záver dva prejazdy cez kratučké stúpanie Alphonse Daudet (350 metrov; 15 %). V ňom bol najlepší Thomas Voeckler (Direct Energie), ktorý unavenému štartovému poľu ušiel a prišiel do cieľa o sedem sekúnd pred Petrom Vakočom (Etixx) a deväť pred tímovým kolegom Lilianom Calmejanem, ktorý prišiel na pásku v skupine s Pieterom Serrym (Etixx) a Chrisom Ankerom Sörensenom (Fortueno). Tak nasledovali ďalšie skupinky.
Peter Velits prišiel do cieľa s mankom dva a pol minúty na 35. mieste, Martin Velits stratil sedem minút.
Výsledky | ||||||||
1. | VOECKLER Thomas | Direct Energie | 4:27:15 | 14 | ||||
2. | VAKOČ Petr | Etixx - Quick-Step | 00:07 | 5 | ||||
3. | CALMEJANE Lilian | Direct Energie | 00:09 | 3 | ||||
4. | SERRY Pieter | Etixx - Quick-Step | 00:09 | |||||
5. | SøRENSEN Chris Anker | Fortuneo - Vital Concept | 00:09 | |||||
6. | DE MARCHI Alessandro | BMC Racing Team | 00:12 | |||||
7. | ROUX Anthony | FDJ | 00:14 | |||||
8. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:14 | |||||
9. | EL FARES Julien | Delko Marseille Provence KTM | 00:14 | |||||
10. | CHERNETCKII Sergei | Team Katusha | 00:14 |
35. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 02:26 | ||
57. | VELITS Martin | Etixx - Quick-Step | 07:01 |
11. | CRADDOCK Lawson | Cannondale Pro Cycling Team | 00:14 | ||
12. | BOUET Maxime | Etixx - Quick-Step | 00:14 | ||
13. | MOINARD Amaël | BMC Racing Team | 00:14 | ||
14. | BAKELANTS Jan | AG2R La Mondiale | 00:14 | ||
15. | DELAPLACE Anthony | Fortuneo - Vital Concept | 00:22 | ||
16. | TURGIS Jimmy | Roubaix Lille Métropole | 00:55 | ||
17. | WYSS Danilo | BMC Racing Team | 00:55 | ||
18. | SKUJINŠ Toms | Cannondale Pro Cycling Team | 00:55 | ||
19. | ŠPILAK Simon | Team Katusha | 00:55 | ||
20. | EIKING Odd Christian | FDJ | 00:55 | ||
21. | PACHER Quentin | Delko Marseille Provence KTM | 00:55 | ||
22. | GESBERT Elie | France | 01:01 | ||
23. | PARDINI Olivier | Wallonie - Bruxelles | 01:08 | ||
24. | RIBLON Christophe | AG2R La Mondiale | 01:12 | ||
25. | ISTA Kevyn | Wallonie - Bruxelles | 01:15 | ||
26. | DI GRÉGORIO Rémy | Delko Marseille Provence KTM | 02:11 | ||
27. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 02:21 | ||
28. | BOHLI Tom | BMC Racing Team | 02:23 | ||
29. | LEVARLET Guillaume | HP BTP - Auber93 | 02:23 | ||
30. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 02:23 | ||
31. | VANTOMME Maxime | Roubaix Lille Métropole | 02:26 | ||
32. | DOMBROWSKI Joe | Cannondale Pro Cycling Team | 02:26 | ||
33. | DASSONVILLE Flavien | HP BTP - Auber93 | 02:26 | ||
34. | PETERS Nans | France | 02:26 | ||
35. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 02:26 | ||
36. | SICARD Romain | Direct Energie | 02:36 | ||
37. | ROSSETTO Stephane | Cofidis, Solutions Crédits | 02:36 | ||
38. | PELLIZOTTI Franco | Androni Giocattoli - Sidermec | 02:38 | ||
39. | BERNAL Egan | Androni Giocattoli - Sidermec | 02:52 | ||
40. | ANTOMARCHI Julien | Roubaix Lille Métropole | 03:21 | ||
41. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 03:36 | ||
42. | SILIN Egor | Team Katusha | 03:55 | ||
43. | STASSEN Julien | Wallonie - Bruxelles | 03:55 | ||
44. | SENNI Manuel | BMC Racing Team | 03:55 | ||
45. | BÉRARD Julien | AG2R La Mondiale | 04:03 | ||
46. | JEANDESBOZ Fabrice | Direct Energie | 04:06 | ||
47. | VICIOSO Ángel | Team Katusha | 04:19 | ||
48. | BILLE Gaetan | Wanty - Groupe Gobert | 04:32 | ||
49. | CHETOUT Loïc | Cofidis, Solutions Crédits | 04:34 | ||
50. | RÉZA Kévin | FDJ | 05:23 | ||
51. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 05:23 | ||
52. | JAKIN Alo | HP BTP - Auber93 | 06:05 | ||
53. | LOUBET Julien | Fortuneo - Vital Concept | 06:56 | ||
54. | DUPONT Timothy | Verandas Willems Cycling Team | 06:58 | ||
55. | RAIBAUD Jimmy | Equipe Cycliste Armée de Terre | 06:58 | ||
56. | MADOUAS Valentin | France | 06:58 | ||
57. | VELITS Martin | Etixx - Quick-Step | 07:01 | ||
58. | ALAPHILIPPE Julian | Etixx - Quick-Step | 07:02 | ||
59. | ZEPUNTKE Ruben | Cannondale Pro Cycling Team | 07:02 | ||
60. | HOWES Alex | Cannondale Pro Cycling Team | 07:02 | ||
61. | SELLIER Simon | France | 07:02 | ||
62. | CALLEEUW Joeri | Verandas Willems Cycling Team | 07:02 | ||
63. | BAGOT Yoann | Cofidis, Solutions Crédits | 07:06 | ||
64. | TALANSKY Andrew | Cannondale Pro Cycling Team | 07:07 | ||
65. | FEILLU Romain | HP BTP - Auber93 | 08:26 | ||
66. | BRUN Frederic | Fortuneo - Vital Concept | 08:34 | ||
67. | LECUISINIER Pierre-Henri | FDJ | 08:36 | ||
68. | DEMOITIE Antoine | Wanty - Groupe Gobert | 08:46 | ||
69. | CECCHINEL Giorgio | Androni Giocattoli - Sidermec | 08:49 | ||
70. | TVETCOV Serghei | Androni Giocattoli - Sidermec | 08:49 | ||
71. | RATTO Daniele | Androni Giocattoli - Sidermec | 08:53 | ||
72. | PERAUD Jean-Christophe | AG2R La Mondiale | 08:57 | ||
73. | DIAZ Daniel | Delko Marseille Provence KTM | 09:15 | ||
74. | RESTREPO Jhonatan | Team Katusha | 09:18 | ||
75. | GAVIRIA Fernando | Etixx - Quick-Step | 09:18 | ||
76. | GAIMON Phillip | Cannondale Pro Cycling Team | 11:33 | ||
77. | EDET Nicolas | Cofidis, Solutions Crédits | 11:43 | ||
78. | CORDEEL Sander | Verandas Willems Cycling Team | 12:26 | ||
79. | RENAULT Maxime | HP BTP - Auber93 | 12:54 | ||
80. | BIHEL César | HP BTP - Auber93 | 12:54 | ||
81. | VAN ZUMMEREN Stef | Verandas Willems Cycling Team | 12:59 | ||
82. | MALDONADO Anthony | HP BTP - Auber93 | 13:01 | ||
83. | VAN STAEYEN Michael | Cofidis, Solutions Crédits | 13:01 | ||
84. | BOUVRY Dieter | Roubaix Lille Métropole | 13:04 | ||
85. | PONS Gaetan | Wallonie - Bruxelles | 13:04 | ||
86. | HABEAUX Gregory | Wallonie - Bruxelles | 13:04 | ||
87. | TOUZE Damien | France | 13:07 | ||
88. | PEREIRA Florent | Roubaix Lille Métropole | 13:13 | ||
89. | LEVEAU Jeremy | Roubaix Lille Métropole | 13:32 | ||
90. | WIPPERT Wouter | Cannondale Pro Cycling Team | 13:34 | ||
91. | CAM Maxime | Fortuneo - Vital Concept | 13:34 | ||
92. | POUILLY Félix | Roubaix Lille Métropole | 13:34 | ||
93. | VIMPERE Theo | HP BTP - Auber93 | 13:34 | ||
94. | HOFSTETTER Hugo | Cofidis, Solutions Crédits | 13:34 | ||
95. | MAISON Jérémy | FDJ | 13:34 | ||
96. | PEREZ Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 13:34 | ||
97. | JõEääR Gert | Cofidis, Solutions Crédits | 13:34 | ||
98. | THEVENOT Guillaume | Direct Energie | 13:34 | ||
99. | CHEVALIER Olivier | Wallonie - Bruxelles | 13:34 | ||
100. | ERMENAULT Corentin | France | 13:34 | ||
101. | MARTINELLI Davide | Etixx - Quick-Step | 13:34 | ||
102. | LEDANOIS Kevin | Fortuneo - Vital Concept | 13:34 | ||
103. | GENE Yohann | Direct Energie | 13:34 | ||
104. | PHINNEY Taylor | BMC Racing Team | 13:34 | ||
105. | VERONA Carlos | Etixx - Quick-Step | 13:34 | ||
106. | DE WINTER Ludwig | Wallonie - Bruxelles | 15:50 | ||
107. | LAAS Martin | Delko Marseille Provence KTM | 18:40 | ||
108. | LECROCQ Jérémy | France | 19:02 | ||
109. | BODIOT Alexis | Equipe Cycliste Armée de Terre | 19:02 | ||
110. | ALAPHILIPPE Bryan | Equipe Cycliste Armée de Terre | 19:02 | ||
111. | CHAVANEL Sébastien | FDJ | 20:50 | ||
112. | SINNER Benoit | Equipe Cycliste Armée de Terre | 24:50 | ||
113. | VERHELST Louis | Roubaix Lille Métropole | 24:50 | ||
114. | MANZIN Lorrenzo | FDJ | 24:50 | ||
115. | PINEAU Cédric | FDJ | 24:50 | ||
116. | BELKOV Maxim | Team Katusha | 24:50 | ||
117. | PORSEV Alexander | Team Katusha | 24:50 | ||
118. | CORNU Jeremy | Direct Energie | 24:50 | ||
119. | MOUREY Francis | Fortuneo - Vital Concept | 24:50 | ||
120. | DUQUENNOY Jimmy | Wallonie - Bruxelles | 24:50 | ||
121. | SEYNAEVE Lander | Wanty - Groupe Gobert | 24:50 | ||
122. | PENVEN Clément | Equipe Cycliste Armée de Terre | 24:50 | ||
123. | POULHIES Stéphane | Equipe Cycliste Armée de Terre | 24:50 | ||
124. | ROSTOLLAN Thomas | Equipe Cycliste Armée de Terre | 24:50 | ||
125. | DE TROYER Tim | Verandas Willems Cycling Team | 24:50 | ||
126. | GHYSELINCK Jan | Verandas Willems Cycling Team | 24:50 | ||
127. | VAN BREUSSEGEM Elias | Verandas Willems Cycling Team | 24:50 | ||
128. | DENZ Nico | AG2R La Mondiale | 26:12 | ||
129. | DUMOULIN Samuel | AG2R La Mondiale | 26:12 | ||
130. | DANIEL Maxime | AG2R La Mondiale | 26:12 | ||
131. | GRETSCH Patrick | AG2R La Mondiale | 26:12 | ||
132. | GIRAUD Benjamin | Delko Marseille Provence KTM | 26:12 | ||
133. | SISKEVICIUS Evaldas | Delko Marseille Provence KTM | 26:12 | ||
134. | NAPOLITANO Danilo | Wanty - Groupe Gobert | 26:12 | ||
DNF | DRON Boris | Wanty - Groupe Gobert | odstúpil | ||
DNF | FEDRIGO Pierrick | Fortuneo - Vital Concept | odstúpil | ||
DNF | KOWALSKI Dylan | France | odstúpil | ||
DNF | KRUOPIS Aidis | Verandas Willems Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | LEVASSEUR Jordan | Equipe Cycliste Armée de Terre | odstúpil | ||
DNF | NAULEAU Bryan | Direct Energie | odstúpil |
Hviezdy tímu v sezóne 2016: Voeckler - Coquard - Chavanel - Sicard (© Direct Energie) |
Video |
profil etapy (© letourdelaprovence.com) |
2. | 24.2. | zvlnená | Miramas > Istres | 199 km | Martinelli |
Druhá etapa bola jednoduchšia ako predchádzajúca, záver bol pomerne rovinatý, takže do pozoru sa dostali šprintéri. Prvá časť pretekov sa niesla v agresívnom duchu. Vo vedúcej skupine sa na kopcovitom teréne striedalo viacero borcov, najviac síl mali Egor Silin (Kaťuša) a Yoann Bagot (Cofodis), ktorých musel pelotón naháňať až do konca. Utečenci boli chytení najmä zásluhou tímov Etixx - Quick-Step a Dimension Data, v belgickom celku odvádzal v závere cenné služby Martin Velits.
Záverečný hromadný špurt však ovplyvnil nepríjemný pád, ktorý sa odohral na samom čele vedúcej skupiny. Dokázali sa mu vyhnúť len dvojica z Etixxu Gaviria a Martinelli a práve taliansky jazdec si pripísal prvé víťazstvo medzi profesionálmi, keď mu túto radosť doprial jeho rýchlejší kolega. Davide Martinelli je pritom synom skúseného manažéra v kazašskej Astane, Guiseppeho. Tretí v poradí Daniele Ratto nemal šancu dosiahnuť lepší výsledok, len sa snažil zaplátať vzniknutú dieru.
Peter Velits dnes finišoval v hlavnom balíku, jeho brat Martin prišiel do cieľa s mankom necelé tri minúty. V celkovom poradí sa nič nemenilo, na čele klasifikácie zostáva Thomas Voeckler, český jazdec Petr Vakoč na neho stráca sedem sekúnd.
Výsledky | ||||||||
1. | MARTINELLI Davide | Etixx - Quick-Step | 4:48:17 | 14 | ||||
2. | GAVIRIA Fernando | Etixx - Quick-Step | 00:00 | 5 | ||||
3. | RATTO Daniele | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | 3 | ||||
4. | BAKELANTS Jan | AG2R La Mondiale | 00:00 | |||||
5. | VAN STAEYEN Michael | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | |||||
6. | DEMOITIE Antoine | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | |||||
7. | TOUZE Damien | France | 00:00 | |||||
8. | CHERNETCKII Sergei | Team Katusha | 00:00 | |||||
9. | SELLIER Simon | France | 00:00 | |||||
10. | HOFSTETTER Hugo | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 |
29. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 00:00 | ||
104. | VELITS Martin | Etixx - Quick-Step | 02:43 |
11. | CRADDOCK Lawson | Cannondale Pro Cycling Team | 00:00 | ||
12. | SKUJINŠ Toms | Cannondale Pro Cycling Team | 00:00 | ||
13. | FEILLU Romain | HP BTP - Auber93 | 00:00 | ||
14. | PORSEV Alexander | Team Katusha | 00:00 | ||
15. | CALMEJANE Lilian | Direct Energie | 00:00 | ||
16. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
17. | SINNER Benoit | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:00 | ||
18. | VAKOČ Petr | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
19. | EIKING Odd Christian | FDJ | 00:00 | ||
20. | DANIEL Maxime | AG2R La Mondiale | 00:00 | ||
21. | SERRY Pieter | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
22. | ROUX Anthony | FDJ | 00:00 | ||
23. | SøRENSEN Chris Anker | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | ||
24. | CALLEEUW Joeri | Verandas Willems Cycling Team | 00:00 | ||
25. | EL FARES Julien | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
26. | BOUET Maxime | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
27. | VOECKLER Thomas | Direct Energie | 00:00 | ||
28. | MALDONADO Anthony | HP BTP - Auber93 | 00:00 | ||
29. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 00:00 | ||
30. | WYSS Danilo | BMC Racing Team | 00:00 | ||
31. | TURGIS Jimmy | Roubaix Lille Métropole | 00:00 | ||
32. | PARDINI Olivier | Wallonie - Bruxelles | 00:00 | ||
33. | PACHER Quentin | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
34. | SISKEVICIUS Evaldas | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
35. | MOINARD Amaël | BMC Racing Team | 00:00 | ||
36. | DE MARCHI Alessandro | BMC Racing Team | 00:00 | ||
37. | DELAPLACE Anthony | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | ||
38. | LEVARLET Guillaume | HP BTP - Auber93 | 00:00 | ||
39. | VERHELST Louis | Roubaix Lille Métropole | 00:00 | ||
40. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
41. | BERNAL Egan | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
42. | ZEPUNTKE Ruben | Cannondale Pro Cycling Team | 00:00 | ||
43. | DASSONVILLE Flavien | HP BTP - Auber93 | 00:00 | ||
44. | ŠPILAK Simon | Team Katusha | 00:00 | ||
45. | ISTA Kevyn | Wallonie - Bruxelles | 00:00 | ||
46. | STASSEN Julien | Wallonie - Bruxelles | 00:00 | ||
47. | WIPPERT Wouter | Cannondale Pro Cycling Team | 00:00 | ||
48. | PERAUD Jean-Christophe | AG2R La Mondiale | 00:00 | ||
49. | VANTOMME Maxime | Roubaix Lille Métropole | 00:00 | ||
50. | RIBLON Christophe | AG2R La Mondiale | 00:00 | ||
51. | BODIOT Alexis | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:00 | ||
52. | RESTREPO Jhonatan | Team Katusha | 00:00 | ||
53. | JõEääR Gert | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
54. | CORDEEL Sander | Verandas Willems Cycling Team | 00:00 | ||
55. | EDET Nicolas | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
56. | GESBERT Elie | France | 00:00 | ||
57. | MADOUAS Valentin | France | 00:00 | ||
58. | PELLIZOTTI Franco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
59. | GAIMON Phillip | Cannondale Pro Cycling Team | 00:00 | ||
60. | ROSSETTO Stephane | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
61. | PHINNEY Taylor | BMC Racing Team | 00:00 | ||
62. | BÉRARD Julien | AG2R La Mondiale | 00:00 | ||
63. | PETERS Nans | France | 00:00 | ||
64. | BOHLI Tom | BMC Racing Team | 00:00 | ||
65. | BRUN Frederic | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | ||
66. | VICIOSO Ángel | Team Katusha | 00:00 | ||
67. | NAPOLITANO Danilo | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
68. | JAKIN Alo | HP BTP - Auber93 | 00:00 | ||
69. | GENE Yohann | Direct Energie | 00:00 | ||
70. | RENAULT Maxime | HP BTP - Auber93 | 00:00 | ||
71. | TALANSKY Andrew | Cannondale Pro Cycling Team | 00:00 | ||
72. | CAM Maxime | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | ||
73. | PEREZ Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
74. | DOMBROWSKI Joe | Cannondale Pro Cycling Team | 00:00 | ||
75. | BILLE Gaetan | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
76. | RÉZA Kévin | FDJ | 00:00 | ||
77. | CHAVANEL Sébastien | FDJ | 00:00 | ||
78. | VAN ZUMMEREN Stef | Verandas Willems Cycling Team | 00:00 | ||
79. | BELKOV Maxim | Team Katusha | 00:00 | ||
80. | LECUISINIER Pierre-Henri | FDJ | 00:00 | ||
81. | DUPONT Timothy | Verandas Willems Cycling Team | 00:00 | ||
82. | HABEAUX Gregory | Wallonie - Bruxelles | 00:00 | ||
83. | VAN BREUSSEGEM Elias | Verandas Willems Cycling Team | 00:34 | ||
84. | POUILLY Félix | Roubaix Lille Métropole | 00:00 | ||
85. | PONS Gaetan | Wallonie - Bruxelles | 00:00 | ||
86. | ANTOMARCHI Julien | Roubaix Lille Métropole | 00:00 | ||
87. | HOWES Alex | Cannondale Pro Cycling Team | 00:00 | ||
88. | DI GRÉGORIO Rémy | Delko Marseille Provence KTM | 00:43 | ||
89. | DE WINTER Ludwig | Wallonie - Bruxelles | 01:01 | ||
90. | LOUBET Julien | Fortuneo - Vital Concept | 01:01 | ||
91. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:01 | ||
92. | DUMOULIN Samuel | AG2R La Mondiale | 01:01 | ||
93. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 01:07 | ||
94. | MANZIN Lorrenzo | FDJ | 00:00 | ||
95. | PINEAU Cédric | FDJ | 01:38 | ||
96. | SENNI Manuel | BMC Racing Team | 01:40 | ||
97. | CHETOUT Loïc | Cofidis, Solutions Crédits | 01:42 | ||
98. | DIAZ Daniel | Delko Marseille Provence KTM | 01:42 | ||
99. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
100. | GIRAUD Benjamin | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
101. | SICARD Romain | Direct Energie | 02:07 | ||
102. | LECROCQ Jérémy | France | 02:20 | ||
103. | PENVEN Clément | Equipe Cycliste Armée de Terre | 02:43 | ||
104. | VELITS Martin | Etixx - Quick-Step | 02:43 | ||
105. | VERONA Carlos | Etixx - Quick-Step | 02:43 | ||
106. | RAIBAUD Jimmy | Equipe Cycliste Armée de Terre | 02:46 | ||
107. | LEDANOIS Kevin | Fortuneo - Vital Concept | 02:46 | ||
108. | ALAPHILIPPE Julian | Etixx - Quick-Step | 02:46 | ||
109. | PEREIRA Florent | Roubaix Lille Métropole | 02:46 | ||
110. | GRETSCH Patrick | AG2R La Mondiale | 02:46 | ||
111. | ERMENAULT Corentin | France | 00:00 | ||
112. | BOUVRY Dieter | Roubaix Lille Métropole | 03:22 | ||
113. | SEYNAEVE Lander | Wanty - Groupe Gobert | 03:22 | ||
114. | TVETCOV Serghei | Androni Giocattoli - Sidermec | 03:23 | ||
115. | POULHIES Stéphane | Equipe Cycliste Armée de Terre | 03:29 | ||
116. | CHEVALIER Olivier | Wallonie - Bruxelles | 03:29 | ||
117. | DENZ Nico | AG2R La Mondiale | 03:29 | ||
118. | DUQUENNOY Jimmy | Wallonie - Bruxelles | 03:29 | ||
119. | MOUREY Francis | Fortuneo - Vital Concept | 03:58 | ||
120. | JEANDESBOZ Fabrice | Direct Energie | 04:17 | ||
121. | MAISON Jérémy | FDJ | 04:17 | ||
122. | ALAPHILIPPE Bryan | Equipe Cycliste Armée de Terre | 04:17 | ||
123. | VIMPERE Theo | HP BTP - Auber93 | 04:17 | ||
124. | BAGOT Yoann | Cofidis, Solutions Crédits | 05:45 | ||
125. | SILIN Egor | Team Katusha | 05:45 | ||
126. | CECCHINEL Giorgio | Androni Giocattoli - Sidermec | 05:55 | ||
127. | CORNU Jeremy | Direct Energie | 06:31 | ||
128. | THEVENOT Guillaume | Direct Energie | 06:31 | ||
129. | LAAS Martin | Delko Marseille Provence KTM | 06:31 | ||
130. | DE TROYER Tim | Verandas Willems Cycling Team | 06:31 | ||
131. | GHYSELINCK Jan | Verandas Willems Cycling Team | 08:02 | ||
132. | BIHEL César | HP BTP - Auber93 | 09:21 | ||
133. | ROSTOLLAN Thomas | Equipe Cycliste Armée de Terre | 11:36 | ||
DNS | LEVEAU Jeremy | Roubaix Lille Métropole | neštart. |
Dojazd druhej etapy |
profil etapy (© letourdelaprovence.com) |
3. | 25.2. | zvlnená | La Ciotat > Marseille | 165 km | Gaviria |
Záverečná etapa nemala jednoduchý profil a aj keď sme na konci videli hromadný šprint, pretekárov stálo veľa síl, aby vedúcu skupinu udržali pohromade. Najskôr sa vytvoril klasický únik, ktorý však pelotón zlikvidoval po troch horských prémiách. Kedže v klasifikácii boli vytvorené len malé rozdiely, na konci sme videli niekoľko atakov, ktoré ohrozovali vedúcu pozíciu Thomasa Voecklera.
Najskôr zavelil do útoku Bakelants, ktorého si však Voeckler postrážil, a spoločne s ním a Sierrym sa dostali na čelo pretekov. Potom ich dobehla silná 30-členná skupina, z ktorej o niekoľko kilometrov neskôr vyrazili dopredu Vakoč, Bakelants, Craddock a začali podkopávať pozíciu lídra pretekov. Lenže ani tento pokus nevydržal až do cieľa a v Marseille sa rozhodovalo o víťazovi etapy v šprinte.
Najvyššiu rýchlosť predviedol Fernando Gaviria, kolumbijský borec nemal proti sebe výraznejšiu konkurenciu. Talentovaný jazdec znovu potvrdil, že zvládne aj náročnejšie preteky bez toho, aby stratil na svojom šprinte. V celkovom poradí udržal vedúcu pozíciu Thomas Voeckler, ktorý veľmi potreboval takýto impulz.
Peter Velits dnes finišoval v hlavnom balíku na osemnástom mieste, Martin Velits prišiel do cieľa so stratou 21 sekúnd.
Výsledky | ||||||||
1. | GAVIRIA Fernando | Etixx - Quick-Step | 4:17:25 | 14 | ||||
2. | WYSS Danilo | BMC Racing Team | 00:00 | 5 | ||||
3. | FEILLU Romain | HP BTP - Auber93 | 00:00 | 3 | ||||
4. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | |||||
5. | ROUX Anthony | FDJ | 00:00 | |||||
6. | DUPONT Timothy | Verandas Willems Cycling Team | 00:00 | |||||
7. | CHERNETCKII Sergei | Team Katusha | 00:00 | |||||
8. | BAKELANTS Jan | AG2R La Mondiale | 00:00 | |||||
9. | SERRY Pieter | Etixx - Quick-Step | 00:00 | |||||
10. | EDET Nicolas | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 |
18. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 00:00 | ||
81. | VELITS Martin | Etixx - Quick-Step | 00:21 |
11. | EIKING Odd Christian | FDJ | 00:00 | ||
12. | HOFSTETTER Hugo | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
13. | CALMEJANE Lilian | Direct Energie | 00:00 | ||
14. | DANIEL Maxime | AG2R La Mondiale | 00:00 | ||
15. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
16. | RÉZA Kévin | FDJ | 00:00 | ||
17. | SøRENSEN Chris Anker | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | ||
18. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 00:00 | ||
19. | PORSEV Alexander | Team Katusha | 00:00 | ||
20. | PARDINI Olivier | Wallonie - Bruxelles | 00:00 | ||
21. | CRADDOCK Lawson | Cannondale Pro Cycling Team | 00:00 | ||
22. | SKUJINŠ Toms | Cannondale Pro Cycling Team | 00:00 | ||
23. | MALDONADO Anthony | HP BTP - Auber93 | 00:00 | ||
24. | GIRAUD Benjamin | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
25. | SISKEVICIUS Evaldas | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
26. | PETERS Nans | France | 00:00 | ||
27. | TURGIS Jimmy | Roubaix Lille Métropole | 00:00 | ||
28. | VOECKLER Thomas | Direct Energie | 00:00 | ||
29. | DELAPLACE Anthony | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | ||
30. | BOUET Maxime | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
31. | VAKOČ Petr | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
32. | MOINARD Amaël | BMC Racing Team | 00:00 | ||
33. | MANZIN Lorrenzo | FDJ | 00:00 | ||
34. | DE MARCHI Alessandro | BMC Racing Team | 00:00 | ||
35. | EL FARES Julien | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
36. | DEMOITIE Antoine | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
37. | SELLIER Simon | France | 00:00 | ||
38. | TOUZE Damien | France | 00:00 | ||
39. | PEREIRA Florent | Roubaix Lille Métropole | 00:00 | ||
40. | BIHEL César | HP BTP - Auber93 | 00:00 | ||
41. | ISTA Kevyn | Wallonie - Bruxelles | 00:00 | ||
42. | PACHER Quentin | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
43. | SINNER Benoit | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:00 | ||
44. | DUMOULIN Samuel | AG2R La Mondiale | 00:00 | ||
45. | PHINNEY Taylor | BMC Racing Team | 00:00 | ||
46. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 00:00 | ||
47. | ŠPILAK Simon | Team Katusha | 00:00 | ||
48. | RIBLON Christophe | AG2R La Mondiale | 00:00 | ||
49. | LEVARLET Guillaume | HP BTP - Auber93 | 00:00 | ||
50. | GRETSCH Patrick | AG2R La Mondiale | 00:00 | ||
51. | MADOUAS Valentin | France | 00:00 | ||
52. | SENNI Manuel | BMC Racing Team | 00:09 | ||
53. | PELLIZOTTI Franco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:09 | ||
54. | STASSEN Julien | Wallonie - Bruxelles | 00:09 | ||
55. | JAKIN Alo | HP BTP - Auber93 | 00:11 | ||
56. | RESTREPO Jhonatan | Team Katusha | 00:11 | ||
57. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:11 | ||
58. | BÉRARD Julien | AG2R La Mondiale | 00:11 | ||
59. | RATTO Daniele | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:14 | ||
60. | DENZ Nico | AG2R La Mondiale | 00:17 | ||
61. | DI GRÉGORIO Rémy | Delko Marseille Provence KTM | 00:17 | ||
62. | HOWES Alex | Cannondale Pro Cycling Team | 00:17 | ||
63. | DASSONVILLE Flavien | HP BTP - Auber93 | 00:17 | ||
64. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 00:17 | ||
65. | GENE Yohann | Direct Energie | 00:21 | ||
66. | BOHLI Tom | BMC Racing Team | 00:21 | ||
67. | LECUISINIER Pierre-Henri | FDJ | 00:21 | ||
68. | RENAULT Maxime | HP BTP - Auber93 | 00:21 | ||
69. | TALANSKY Andrew | Cannondale Pro Cycling Team | 00:21 | ||
70. | GESBERT Elie | France | 00:21 | ||
71. | PEREZ Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 00:21 | ||
72. | BAGOT Yoann | Cofidis, Solutions Crédits | 00:21 | ||
73. | MAISON Jérémy | FDJ | 00:21 | ||
74. | SILIN Egor | Team Katusha | 00:21 | ||
75. | VICIOSO Ángel | Team Katusha | 00:21 | ||
76. | DIAZ Daniel | Delko Marseille Provence KTM | 00:21 | ||
77. | BERNAL Egan | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:21 | ||
78. | ROSSETTO Stephane | Cofidis, Solutions Crédits | 00:21 | ||
79. | LOUBET Julien | Fortuneo - Vital Concept | 00:21 | ||
80. | CAM Maxime | Fortuneo - Vital Concept | 00:21 | ||
81. | VELITS Martin | Etixx - Quick-Step | 00:21 | ||
82. | HABEAUX Gregory | Wallonie - Bruxelles | 00:21 | ||
83. | PENVEN Clément | Equipe Cycliste Armée de Terre | 00:21 | ||
84. | DOMBROWSKI Joe | Cannondale Pro Cycling Team | 00:21 | ||
85. | BELKOV Maxim | Team Katusha | 00:21 | ||
86. | CHETOUT Loïc | Cofidis, Solutions Crédits | 00:34 | ||
87. | JõEääR Gert | Cofidis, Solutions Crédits | 00:34 | ||
88. | PINEAU Cédric | FDJ | 00:36 | ||
89. | PERAUD Jean-Christophe | AG2R La Mondiale | 00:40 | ||
90. | CORNU Jeremy | Direct Energie | 00:59 | ||
91. | SICARD Romain | Direct Energie | 00:59 | ||
92. | CALLEEUW Joeri | Verandas Willems Cycling Team | 01:19 | ||
93. | CHEVALIER Olivier | Wallonie - Bruxelles | 01:49 | ||
94. | VIMPERE Theo | HP BTP - Auber93 | 01:49 | ||
95. | CORDEEL Sander | Verandas Willems Cycling Team | 02:01 | ||
96. | JEANDESBOZ Fabrice | Direct Energie | 03:26 | ||
97. | VERONA Carlos | Etixx - Quick-Step | 04:38 | ||
98. | CECCHINEL Giorgio | Androni Giocattoli - Sidermec | 04:49 | ||
99. | NAPOLITANO Danilo | Wanty - Groupe Gobert | 06:14 | ||
100. | BRUN Frederic | Fortuneo - Vital Concept | 08:03 | ||
101. | VAN BREUSSEGEM Elias | Verandas Willems Cycling Team | 09:27 | ||
102. | MOUREY Francis | Fortuneo - Vital Concept | 09:27 | ||
103. | MARTINELLI Davide | Etixx - Quick-Step | 09:27 | ||
104. | LEDANOIS Kevin | Fortuneo - Vital Concept | 09:27 | ||
105. | THEVENOT Guillaume | Direct Energie | 12:58 | ||
DNS | ROSTOLLAN Thomas | Equipe Cycliste Armée de Terre | neštart. | ||
DNS | POULHIES Stéphane | Equipe Cycliste Armée de Terre | neštart. | ||
DNS | ALAPHILIPPE Julian | Etixx - Quick-Step | neštart. | ||
DNS | CHAVANEL Sébastien | FDJ | neštart. | ||
DNS | ERMENAULT Corentin | France | neštart. | ||
DNF | ALAPHILIPPE Bryan | Equipe Cycliste Armée de Terre | odstúpil | ||
DNF | ANTOMARCHI Julien | Roubaix Lille Métropole | odstúpil | ||
DNF | BILLE Gaetan | Wanty - Groupe Gobert | odstúpil | ||
DNF | BODIOT Alexis | Equipe Cycliste Armée de Terre | odstúpil | ||
DNF | BOUVRY Dieter | Roubaix Lille Métropole | odstúpil | ||
DNF | DE TROYER Tim | Verandas Willems Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | DE WINTER Ludwig | Wallonie - Bruxelles | odstúpil | ||
DNF | DUQUENNOY Jimmy | Wallonie - Bruxelles | odstúpil | ||
DNF | GAIMON Phillip | Cannondale Pro Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | GHYSELINCK Jan | Verandas Willems Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | LAAS Martin | Delko Marseille Provence KTM | odstúpil | ||
DNF | LECROCQ Jérémy | France | odstúpil | ||
DNF | PONS Gaetan | Wallonie - Bruxelles | odstúpil | ||
DNF | POUILLY Félix | Roubaix Lille Métropole | odstúpil | ||
DNF | RAIBAUD Jimmy | Equipe Cycliste Armée de Terre | odstúpil | ||
DNF | SEYNAEVE Lander | Wanty - Groupe Gobert | odstúpil | ||
DNF | TVETCOV Serghei | Androni Giocattoli - Sidermec | odstúpil | ||
DNF | VAN STAEYEN Michael | Cofidis, Solutions Crédits | odstúpil | ||
DNF | VAN ZUMMEREN Stef | Verandas Willems Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | VANTOMME Maxime | Roubaix Lille Métropole | odstúpil | ||
DNF | VERHELST Louis | Roubaix Lille Métropole | odstúpil | ||
DNF | WIPPERT Wouter | Cannondale Pro Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | ZEPUNTKE Ruben | Cannondale Pro Cycling Team | odstúpil |
Konečné poradie pretekov | ||||||||
1. | VOECKLER Thomas | Direct Energie | 13:32:57 | |||||
2. | VAKOČ Petr | Etixx - Quick-Step | 00:07 | |||||
3. | CALMEJANE Lilian | Direct Energie | 00:09 | |||||
4. | SERRY Pieter | Etixx - Quick-Step | 00:09 | |||||
5. | SøRENSEN Chris Anker | Fortuneo - Vital Concept | 00:09 | |||||
6. | DE MARCHI Alessandro | BMC Racing Team | 00:12 | |||||
7. | CHERNETCKII Sergei | Team Katusha | 00:14 | |||||
8. | BAKELANTS Jan | AG2R La Mondiale | 00:14 | |||||
9. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:14 | |||||
10. | ROUX Anthony | FDJ | 00:14 |
28. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 02:26 | |
63. | VELITS Martin | Etixx - Quick-Step | 10:05 |
11. | CRADDOCK Lawson | Cannondale Pro Cycling Team | 00:14 | |
12. | BOUET Maxime | Etixx - Quick-Step | 00:14 | |
13. | EL FARES Julien | Delko Marseille Provence KTM | 00:14 | |
14. | MOINARD Amaël | BMC Racing Team | 00:14 | |
15. | DELAPLACE Anthony | Fortuneo - Vital Concept | 00:22 | |
16. | WYSS Danilo | BMC Racing Team | 00:55 | |
17. | EIKING Odd Christian | FDJ | 00:55 | |
18. | SKUJINŠ Toms | Cannondale Pro Cycling Team | 00:55 | |
19. | TURGIS Jimmy | Roubaix Lille Métropole | 00:55 | |
20. | ŠPILAK Simon | Team Katusha | 00:55 | |
21. | PACHER Quentin | Delko Marseille Provence KTM | 01:05 | |
22. | PARDINI Olivier | Wallonie - Bruxelles | 01:08 | |
23. | RIBLON Christophe | AG2R La Mondiale | 01:12 | |
24. | ISTA Kevyn | Wallonie - Bruxelles | 01:15 | |
25. | GESBERT Elie | France | 01:22 | |
26. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 02:21 | |
27. | LEVARLET Guillaume | HP BTP - Auber93 | 02:23 | |
28. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 02:26 | |
29. | PETERS Nans | France | 02:26 | |
30. | DASSONVILLE Flavien | HP BTP - Auber93 | 02:43 | |
31. | BOHLI Tom | BMC Racing Team | 02:44 | |
32. | PELLIZOTTI Franco | Androni Giocattoli - Sidermec | 02:47 | |
33. | DOMBROWSKI Joe | Cannondale Pro Cycling Team | 02:47 | |
34. | ROSSETTO Stephane | Cofidis, Solutions Crédits | 02:57 | |
35. | DI GRÉGORIO Rémy | Delko Marseille Provence KTM | 03:11 | |
36. | BERNAL Egan | Androni Giocattoli - Sidermec | 03:13 | |
37. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 03:30 | |
38. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 03:53 | |
39. | STASSEN Julien | Wallonie - Bruxelles | 04:04 | |
40. | BÉRARD Julien | AG2R La Mondiale | 04:14 | |
41. | VICIOSO Ángel | Team Katusha | 04:40 | |
42. | RÉZA Kévin | FDJ | 05:23 | |
43. | SICARD Romain | Direct Energie | 05:42 | |
44. | SENNI Manuel | BMC Racing Team | 05:44 | |
45. | JAKIN Alo | HP BTP - Auber93 | 06:16 | |
46. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 06:35 | |
47. | CHETOUT Loïc | Cofidis, Solutions Crédits | 06:50 | |
48. | DUPONT Timothy | Verandas Willems Cycling Team | 06:58 | |
49. | MADOUAS Valentin | France | 06:58 | |
50. | SELLIER Simon | France | 07:02 | |
51. | HOWES Alex | Cannondale Pro Cycling Team | 07:19 | |
52. | TALANSKY Andrew | Cannondale Pro Cycling Team | 07:28 | |
53. | LOUBET Julien | Fortuneo - Vital Concept | 08:18 | |
54. | CALLEEUW Joeri | Verandas Willems Cycling Team | 08:21 | |
55. | FEILLU Romain | HP BTP - Auber93 | 08:26 | |
56. | DEMOITIE Antoine | Wanty - Groupe Gobert | 08:46 | |
57. | LECUISINIER Pierre-Henri | FDJ | 08:57 | |
58. | RATTO Daniele | Androni Giocattoli - Sidermec | 09:07 | |
59. | GAVIRIA Fernando | Etixx - Quick-Step | 09:18 | |
60. | RESTREPO Jhonatan | Team Katusha | 09:29 | |
61. | PERAUD Jean-Christophe | AG2R La Mondiale | 09:37 | |
62. | SILIN Egor | Team Katusha | 10:01 | |
63. | VELITS Martin | Etixx - Quick-Step | 10:05 | |
64. | DIAZ Daniel | Delko Marseille Provence KTM | 11:18 | |
65. | EDET Nicolas | Cofidis, Solutions Crédits | 11:43 | |
66. | JEANDESBOZ Fabrice | Direct Energie | 11:49 | |
67. | MALDONADO Anthony | HP BTP - Auber93 | 13:01 | |
68. | TOUZE Damien | France | 13:07 | |
69. | BAGOT Yoann | Cofidis, Solutions Crédits | 13:12 | |
70. | RENAULT Maxime | HP BTP - Auber93 | 13:15 | |
71. | HABEAUX Gregory | Wallonie - Bruxelles | 13:25 | |
72. | HOFSTETTER Hugo | Cofidis, Solutions Crédits | 13:34 | |
73. | PHINNEY Taylor | BMC Racing Team | 13:34 | |
74. | GENE Yohann | Direct Energie | 13:55 | |
75. | PEREZ Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 13:55 | |
76. | CAM Maxime | Fortuneo - Vital Concept | 13:55 | |
77. | JõEääR Gert | Cofidis, Solutions Crédits | 14:08 | |
78. | CORDEEL Sander | Verandas Willems Cycling Team | 14:27 | |
79. | PEREIRA Florent | Roubaix Lille Métropole | 15:59 | |
80. | BRUN Frederic | Fortuneo - Vital Concept | 16:37 | |
81. | MAISON Jérémy | FDJ | 18:12 | |
82. | CHEVALIER Olivier | Wallonie - Bruxelles | 18:52 | |
83. | CECCHINEL Giorgio | Androni Giocattoli - Sidermec | 19:33 | |
84. | VIMPERE Theo | HP BTP - Auber93 | 19:40 | |
85. | VERONA Carlos | Etixx - Quick-Step | 20:55 | |
86. | BIHEL César | HP BTP - Auber93 | 22:15 | |
87. | MARTINELLI Davide | Etixx - Quick-Step | 23:01 | |
88. | PORSEV Alexander | Team Katusha | 24:50 | |
89. | SINNER Benoit | Equipe Cycliste Armée de Terre | 24:50 | |
90. | MANZIN Lorrenzo | FDJ | 24:50 | |
91. | BELKOV Maxim | Team Katusha | 25:11 | |
92. | LEDANOIS Kevin | Fortuneo - Vital Concept | 25:47 | |
93. | DANIEL Maxime | AG2R La Mondiale | 26:12 | |
94. | SISKEVICIUS Evaldas | Delko Marseille Provence KTM | 26:12 | |
95. | GIRAUD Benjamin | Delko Marseille Provence KTM | 26:12 | |
96. | PINEAU Cédric | FDJ | 27:04 | |
97. | DUMOULIN Samuel | AG2R La Mondiale | 27:13 | |
98. | PENVEN Clément | Equipe Cycliste Armée de Terre | 27:54 | |
99. | GRETSCH Patrick | AG2R La Mondiale | 28:58 | |
100. | DENZ Nico | AG2R La Mondiale | 29:58 | |
101. | CORNU Jeremy | Direct Energie | 32:20 | |
102. | NAPOLITANO Danilo | Wanty - Groupe Gobert | 32:26 | |
103. | THEVENOT Guillaume | Direct Energie | 33:03 | |
104. | VAN BREUSSEGEM Elias | Verandas Willems Cycling Team | 34:51 | |
105. | MOUREY Francis | Fortuneo - Vital Concept | 38:15 |
pódium: Vakoč - Voeckler - Calmejane (© Etixx - Quick-Step / Tim de Waele) |
Finiš tretej etapy |
profil etapy (© letourdelaprovence.com) |