Okolo Maroka 2017 (2.2), 7. - 16. apríla (1538 km) - 43. ročník
1. | 7.4. | Benslimane > Kénitra | 189 km | Pozdnjakov | ||
2. | 8.4. | Kènitra > Larache | 146 km | Keough | ||
3. | 9.4. | Tanger > Martil | 145 km | Keough | ||
4. | 10.4. | Oued Laou > El Hoceima | 191 km | Pozdnjakov | ||
5. | 11.4. | El Hoceima > Nador | 155 km | Hetherington | ||
6. | 12.4. | Nador > Oujda | 161 km | Mraouni | ||
7. | 13.4. | Guercif > Fés | 184 km | Asadov | ||
8. | 14.4. | Fés › Meknés | 148 km | Siskevicius | ||
9. | 15.4. | Meknés > Rabat | 138 km | Keough | ||
10. | 16.4. | Rabat > Casablanca | 120 km | Galdoune |
Vlaňajší rončík | Štartová listina | Dukla Banská Bystrica |
1. | 7.4. | Benslimane > Kénitra | 189 km | Pozdjakov |
profil etapy (© marocainecyclisme.com) |
Prvý deň bol veterný a horúci a napriek rovine sa štartové pole kompletne rozbilo. Z balíka sa oddelia tretina pretekárov, kde bol zo Slovákov iba Patrik Tybor. Z nej sa vyselektovalo osem ľudí, ktorí ušli a do cieľa prišli s náskokom 2:25 pred Tyborovou skupinou. Zvíťazil Rus Kirill Pozdnjakov zo Synergy Baku, ktorému sa podarilo ešte nastúpiť aj sedmičke súperov. Na márne kúsky sa rozbil aj pelotón, v ktorého najväčšej časti ostal iba Martin Mahďar. Dostal päť minút.
Výsledky | ||||||||
1. | POZDNJAKOV Kirill | Synergy Baku Cycling Project | 3:31:51 | 7 | ||||
2. | PUTT Tanner | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:13 | 3 | ||||
3. | SELLIER Simon | 00:13 | 1 | |||||
4. | AIT EL ABDIA Anass | 00:13 | ||||||
5. | MAGER Christian | Team Sauerland NRW p/b Henley | 00:13 | |||||
6. | MANSOURI Islam | 00:13 |
27. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 02:25 | ||
46. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 05:04 | ||
77. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 07:30 | ||
84. | PALČÁK Jozef | Dukla Banská Bystrica | 07:30 | ||
89. | MALOVEC Ľuboš | Dukla Banská Bystrica | 07:30 | ||
100. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 10:36 |
7. | LAHSAINI Mouhssine | 00:13 | |||
8. | JOURNIAUX Axel | 00:13 | |||
9. | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | 02:22 | ||
10. | JANSSEN Yannick | Memil Pro Cycling | 02:22 | ||
11. | GALDOUNE Ahmed Amine | 02:25 | |||
12. | TAGLIANI Filippo | 02:25 | |||
13. | MANCINI Francesco | 02:25 | |||
14. | RUMAC Josip | Synergy Baku Cycling Project | 02:25 | ||
15. | SABER Lahcen | 02:25 | |||
16. | SAHBAOUI Soufiane | VIB Bikes | 02:25 | ||
17. | DE MARCHI Mattia | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 02:25 | ||
18. | LEGLEY Matthias | 02:25 | |||
19. | VILLANTI Andrea | 02:25 | |||
20. | KAUPAS Gediminas | Staki - Technorama | 02:25 | ||
21. | HOFER Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 02:25 | ||
22. | MRAOUNI Salah Eddine | Kuwait - Cartucho.es | 02:25 | ||
23. | MARENGO Umberto | 02:25 | |||
24. | SABBAHI Lahcen | 02:25 | |||
25. | GUTIERREZ Jose Manuel | Kuwait - Cartucho.es | 02:25 | ||
26. | ERRAFAI Mohamed | 02:25 | |||
27. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 02:25 | ||
28. | KARMOUCHI Hatim | 02:25 | |||
29. | JABRAYILOV Samir | Synergy Baku Cycling Project | 02:25 | ||
30. | JELLOUL Adil | 02:25 | |||
31. | BOUZIDI Mohamed | 02:25 | |||
32. | LASINIS Venantas | Staki - Technorama | 02:25 | ||
33. | PULIDORI Jérôme | Nice Pro Cycling Team | 02:25 | ||
34. | SHUMOV Nikolai | 02:35 | |||
35. | RIVIERE David | 02:35 | |||
36. | KEOUGH Luke | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 02:35 | ||
37. | EATON Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 02:35 | ||
38. | BEN NASR Hassen | 02:25 | |||
39. | BELABESSI Mohamed Amine | 05:04 | |||
40. | AMARI Hichem | 05:04 | |||
41. | MANSOOR Ali Hassan | VIB Bikes | 05:04 | ||
42. | HETHERINGTON Ben | Memil Pro Cycling | 05:04 | ||
43. | HIDA Abdellah | 05:04 | |||
44. | MERIS Mario | 05:04 | |||
45. | BERNARD Enzo | 05:04 | |||
46. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 05:04 | ||
47. | RACIUNAS Mykolas | Staki - Technorama | 05:04 | ||
48. | SISKEVICIUS Paulius | Staki - Technorama | 05:04 | ||
49. | TORTOMASI Leonardo | 05:04 | |||
50. | LEINAU Louis | Team Sauerland NRW p/b Henley | 05:04 | ||
51. | VON NACHER SUESS Fabrizio | 05:04 | |||
52. | DOMNICK Julius | Team Sauerland NRW p/b Henley | 05:04 | ||
53. | HASNAOUI Maher | 05:04 | |||
54. | ABELOUACHE Essaid | 05:04 | |||
55. | GAILLARD Marlon | 05:04 | |||
56. | HEGYVARY Adrian | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 05:04 | ||
57. | JONES Chris | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 05:04 | ||
58. | EL HANAFI Ahmed | 05:04 | |||
59. | JAWAD Mansoor | VIB Bikes | 05:04 | ||
60. | SUMMERHILL Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 05:04 | ||
61. | ALAWI Sayed Ahmed | VIB Bikes | 05:04 | ||
62. | BOYS Matt | Kuwait - Cartucho.es | 05:04 | ||
63. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 05:04 | ||
64. | GAUGL Florian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 05:04 | ||
65. | KRAINER Taruia | 05:04 | |||
66. | KANERVA Hiski | Memil Pro Cycling | 05:04 | ||
67. | FILUTÁS Viktor | 06:49 | |||
68. | PUSKáD Dávid | 06:49 | |||
69. | MOKHTARI Hicham | 06:59 | |||
70. | MANSOURI Oussama | 07:00 | |||
71. | MORICZ Daniel | 07:00 | |||
72. | SABBAHI El Houcaine | 07:25 | |||
73. | MOLNAR Istvan | 07:25 | |||
74. | BENOUZZA Hicham | 07:25 | |||
75. | MAKHCHOUN Mounir | VIB Bikes | 07:25 | ||
76. | PUNKRYS Kasparas | Staki - Technorama | 07:30 | ||
77. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 07:30 | ||
78. | LENGYEL Zoltán | 07:30 | |||
79. | REDTENBACHER Paul | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 07:30 | ||
80. | SENSI Matteo | 07:30 | |||
81. | MARCHESINI Riccardo | 07:30 | |||
82. | WEAVER Rolly | 07:30 | |||
83. | COSTA Axel | Kuwait - Cartucho.es | 07:30 | ||
84. | PALČÁK Jozef | Dukla Banská Bystrica | 07:30 | ||
85. | JOYCE Sean | 07:30 | |||
86. | NUNZIATA Alessio | 07:30 | |||
87. | AMAND Manuel | 07:30 | |||
88. | ARMAND Jean-denis | 07:30 | |||
89. | MALOVEC Ľuboš | Dukla Banská Bystrica | 07:30 | ||
90. | HARTIG Jonas | Team Sauerland NRW p/b Henley | 07:30 | ||
91. | NOUISRI Ali | 08:06 | |||
92. | BEN AMOR Nadhem | 09:01 | |||
93. | ANNACHNACH Mouhsin | 09:03 | |||
94. | SCHWEIZER Christoph | Team Sauerland NRW p/b Henley | 09:03 | ||
95. | IFERD Badr | 09:03 | |||
96. | CHAQRI Aziz | 09:03 | |||
97. | MASSAOUDI Foued | 09:48 | |||
98. | EL AFI Othmane | 10:05 | |||
99. | TORRES Edwin | Kuwait - Cartucho.es | 10:36 | ||
100. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 10:36 | ||
101. | EICHINGER Daniel | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 10:36 | ||
102. | ILIASOV Ismail | Synergy Baku Cycling Project | 10:36 | ||
103. | PANIANDY Jerome | 10:36 | |||
104. | RABIHI Ilyass | 10:45 | |||
105. | GINTARAS Svetikas | Staki - Technorama | 12:10 | ||
106. | LOKI Bence | 12:33 | |||
107. | GAIZ Haitam | 13:40 | |||
108. | KöTTING Marvin | Team Sauerland NRW p/b Henley | 13:40 | ||
109. | TLIBA Achref | 13:40 | |||
110. | MONCORGE Pierre | Memil Pro Cycling | 14:37 | ||
111. | MAILLOT Bryan | 24:48 | |||
112. | ALALI Saied Jafer | 24:48 | |||
DNS | VAN HERPE Florent | neštart. | |||
DNS | ALIZADA Elgun | Synergy Baku Cycling Project | neštart. | ||
DNF | RIVIERE Paul | odstúpil |
2. | 8.4. | Kènitra > Larache | 146 km | Keough |
profil etapy (© marocainecyclisme.com) |
Druhý deň v Maroku žiadne väčšie selekcie nepriniesol a takmer celý pelotón finišoval pohromade. Triumf si po špurte vybojoval Američan Luke Keough z UnitedHealthcare. Dukláci sa do špurtu nezapojili. V celkovom poradí došlo iba ku kozmetickým zmenám vďaka bonifikáciám v cieli aj na prémiách.
Výsledky | ||||||||
1. | KEOUGH Luke | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 3:36:36 | 7 | ||||
2. | GALDOUNE Ahmed Amine | 00:00 | 3 | |||||
3. | MAKHCHOUN Mounir | VIB Bikes | 00:00 | 1 | ||||
4. | SHUMOV Nikolai | 00:00 | ||||||
5. | AIT EL ABDIA Anass | 00:00 | ||||||
6. | MERIS Mario | 00:00 |
58. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
79. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
81. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
82. | MALOVEC Ľuboš | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
89. | PALČÁK Jozef | Dukla Banská Bystrica | 00:14 | ||
107. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 15:47 |
7. | KAUPAS Gediminas | Staki - Technorama | 00:00 | ||
8. | VILLANTI Andrea | 00:00 | |||
9. | SCHWEIZER Christoph | Team Sauerland NRW p/b Henley | 00:00 | ||
10. | SAHBAOUI Soufiane | VIB Bikes | 00:00 | ||
11. | HOFER Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:00 | ||
12. | TORTOMASI Leonardo | 00:00 | |||
13. | BOYS Matt | Kuwait - Cartucho.es | 00:00 | ||
14. | FILUTÁS Viktor | 00:00 | |||
15. | MORICZ Daniel | 00:00 | |||
16. | MRAOUNI Salah Eddine | Kuwait - Cartucho.es | 00:00 | ||
17. | JOURNIAUX Axel | 00:00 | |||
18. | SELLIER Simon | 00:00 | |||
19. | DE MARCHI Mattia | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:00 | ||
20. | GAIZ Haitam | 00:00 | |||
21. | SABBAHI Lahcen | 00:00 | |||
22. | ABELOUACHE Essaid | 00:00 | |||
23. | LAHSAINI Mouhssine | 00:00 | |||
24. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:00 | ||
25. | HETHERINGTON Ben | Memil Pro Cycling | 00:00 | ||
26. | AMARI Hichem | 00:00 | |||
27. | ANNACHNACH Mouhsin | 00:00 | |||
28. | MOKHTARI Hicham | 00:00 | |||
29. | WEAVER Rolly | 00:00 | |||
30. | BELABESSI Mohamed Amine | 00:00 | |||
31. | EL AFI Othmane | 00:00 | |||
32. | BOUZIDI Mohamed | 00:00 | |||
33. | SISKEVICIUS Paulius | Staki - Technorama | 00:00 | ||
34. | MARENGO Umberto | 00:00 | |||
35. | RIVIERE David | 00:00 | |||
36. | LASINIS Venantas | Staki - Technorama | 00:00 | ||
37. | TORRES Edwin | Kuwait - Cartucho.es | 00:00 | ||
38. | EL HANAFI Ahmed | 00:00 | |||
39. | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
40. | MANCINI Francesco | 00:00 | |||
41. | COSTA Axel | Kuwait - Cartucho.es | 00:00 | ||
42. | KARMOUCHI Hatim | 00:00 | |||
43. | RUMAC Josip | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
44. | TAGLIANI Filippo | 00:00 | |||
45. | RABIHI Ilyass | 00:00 | |||
46. | MAGER Christian | Team Sauerland NRW p/b Henley | 00:00 | ||
47. | JELLOUL Adil | 00:00 | |||
48. | DOMNICK Julius | Team Sauerland NRW p/b Henley | 00:00 | ||
49. | RACIUNAS Mykolas | Staki - Technorama | 00:00 | ||
50. | MANSOURI Oussama | 00:00 | |||
51. | PUTT Tanner | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:00 | ||
52. | JOYCE Sean | 00:00 | |||
53. | VON NACHER SUESS Fabrizio | 00:00 | |||
54. | POZDNJAKOV Kirill | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
55. | HIDA Abdellah | 00:00 | |||
56. | GUTIERREZ Jose Manuel | Kuwait - Cartucho.es | 00:00 | ||
57. | KANERVA Hiski | Memil Pro Cycling | 00:00 | ||
58. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
59. | NOUISRI Ali | 00:00 | |||
60. | SABBAHI El Houcaine | 00:00 | |||
61. | KöTTING Marvin | Team Sauerland NRW p/b Henley | 00:00 | ||
62. | BENOUZZA Hicham | 00:00 | |||
63. | SABER Lahcen | 00:00 | |||
64. | BERNARD Enzo | 00:00 | |||
65. | ERRAFAI Mohamed | 00:00 | |||
66. | GAILLARD Marlon | 00:00 | |||
67. | CHAQRI Aziz | 00:00 | |||
68. | HASNAOUI Maher | 00:00 | |||
69. | LEGLEY Matthias | 00:00 | |||
70. | PUSKáD Dávid | 00:00 | |||
71. | JANSSEN Yannick | Memil Pro Cycling | 00:00 | ||
72. | BEN NASR Hassen | 00:00 | |||
73. | MOLNAR Istvan | 00:00 | |||
74. | JONES Chris | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:00 | ||
75. | IFERD Badr | 00:00 | |||
76. | MANSOOR Ali Hassan | VIB Bikes | 00:00 | ||
77. | ALAWI Sayed Ahmed | VIB Bikes | 00:00 | ||
78. | PULIDORI Jérôme | Nice Pro Cycling Team | 00:00 | ||
79. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
80. | JABRAYILOV Samir | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
81. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
82. | MALOVEC Ľuboš | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
83. | GAUGL Florian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:00 | ||
84. | LEINAU Louis | Team Sauerland NRW p/b Henley | 00:00 | ||
85. | PANIANDY Jerome | 00:00 | |||
86. | MONCORGE Pierre | Memil Pro Cycling | 00:00 | ||
87. | MARCHESINI Riccardo | 00:00 | |||
88. | SUMMERHILL Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:00 | ||
89. | PALČÁK Jozef | Dukla Banská Bystrica | 00:14 | ||
90. | HARTIG Jonas | Team Sauerland NRW p/b Henley | 00:33 | ||
91. | EATON Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:34 | ||
92. | SENSI Matteo | 00:39 | |||
93. | REDTENBACHER Paul | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 01:06 | ||
94. | EICHINGER Daniel | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 01:06 | ||
95. | KRAINER Taruia | 01:06 | |||
96. | HEGYVARY Adrian | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 01:34 | ||
97. | JAWAD Mansoor | VIB Bikes | 01:34 | ||
98. | GINTARAS Svetikas | Staki - Technorama | 01:47 | ||
99. | ILIASOV Ismail | Synergy Baku Cycling Project | 01:47 | ||
100. | BEN AMOR Nadhem | 15:47 | |||
101. | LOKI Bence | 15:47 | |||
102. | PUNKRYS Kasparas | Staki - Technorama | 15:47 | ||
103. | MASSAOUDI Foued | 15:47 | |||
104. | TLIBA Achref | 15:47 | |||
105. | MAILLOT Bryan | 15:47 | |||
106. | ARMAND Jean-denis | 15:47 | |||
107. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 15:47 | ||
108. | AMAND Manuel | 15:47 | |||
DNF | ALALI Saied Jafer | VIB Bikes | odstúpil | ||
DNF | LENGYEL Zoltán | odstúpil | |||
DNF | MANSOURI Islam | odstúpil | |||
DNF | NUNZIATA Alessio | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | POZDNJAKOV Kirill | Synergy Baku Cycling Project | 7:08:17 | 1 | ||||
2. | SELLIER Simon | 00:16 | ||||||
3. | PUTT Tanner | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:17 | |||||
4. | LAHSAINI Mouhssine | 00:21 | ||||||
5. | AIT EL ABDIA Anass | 00:23 | ||||||
6. | JOURNIAUX Axel | 00:23 |
16. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 02:34 | ||
39. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 05:13 | ||
78. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 07:40 | ||
80. | MALOVEC Ľuboš | Dukla Banská Bystrica | 07:40 | ||
81. | PALČÁK Jozef | Dukla Banská Bystrica | 07:54 | ||
105. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 26:33 |
7. | MAGER Christian | Team Sauerland NRW p/b Henley | 00:23 | ||
8. | GALDOUNE Ahmed Amine | 02:26 | |||
9. | JANSSEN Yannick | Memil Pro Cycling | 02:30 | ||
10. | SAHBAOUI Soufiane | VIB Bikes | 02:32 | ||
11. | KAUPAS Gediminas | Staki - Technorama | 02:32 | ||
12. | KEOUGH Luke | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 02:32 | ||
13. | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | 02:32 | ||
14. | MANCINI Francesco | 02:33 | |||
15. | JELLOUL Adil | 02:33 | |||
16. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 02:34 | ||
17. | VILLANTI Andrea | 02:35 | |||
18. | HOFER Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 02:35 | ||
19. | DE MARCHI Mattia | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 02:35 | ||
20. | MRAOUNI Salah Eddine | Kuwait - Cartucho.es | 02:35 | ||
21. | SABBAHI Lahcen | 02:35 | |||
22. | TAGLIANI Filippo | 02:35 | |||
23. | MARENGO Umberto | 02:35 | |||
24. | RUMAC Josip | Synergy Baku Cycling Project | 02:35 | ||
25. | BOUZIDI Mohamed | 02:35 | |||
26. | LASINIS Venantas | Staki - Technorama | 02:35 | ||
27. | KARMOUCHI Hatim | 02:35 | |||
28. | SABER Lahcen | 02:35 | |||
29. | GUTIERREZ Jose Manuel | Kuwait - Cartucho.es | 02:35 | ||
30. | LEGLEY Matthias | 02:35 | |||
31. | ERRAFAI Mohamed | 02:35 | |||
32. | JABRAYILOV Samir | Synergy Baku Cycling Project | 02:35 | ||
33. | BEN NASR Hassen | 02:35 | |||
34. | PULIDORI Jérôme | Nice Pro Cycling Team | 02:35 | ||
35. | RIVIERE David | 02:44 | |||
36. | SHUMOV Nikolai | 02:45 | |||
37. | EATON Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 03:19 | ||
38. | SUMMERHILL Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 05:12 | ||
39. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 05:13 | ||
40. | MERIS Mario | 05:14 | |||
41. | TORTOMASI Leonardo | 05:14 | |||
42. | AMARI Hichem | 05:14 | |||
43. | HETHERINGTON Ben | Memil Pro Cycling | 05:14 | ||
44. | BELABESSI Mohamed Amine | 05:14 | |||
45. | BOYS Matt | Kuwait - Cartucho.es | 05:14 | ||
46. | ABELOUACHE Essaid | 05:14 | |||
47. | SISKEVICIUS Paulius | Staki - Technorama | 05:14 | ||
48. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 05:14 | ||
49. | EL HANAFI Ahmed | 05:14 | |||
50. | RACIUNAS Mykolas | Staki - Technorama | 05:14 | ||
51. | HIDA Abdellah | 05:14 | |||
52. | DOMNICK Julius | Team Sauerland NRW p/b Henley | 05:14 | ||
53. | VON NACHER SUESS Fabrizio | 05:14 | |||
54. | BERNARD Enzo | 05:14 | |||
55. | MANSOOR Ali Hassan | VIB Bikes | 05:14 | ||
56. | GAILLARD Marlon | 05:14 | |||
57. | HASNAOUI Maher | 05:14 | |||
58. | KANERVA Hiski | Memil Pro Cycling | 05:14 | ||
59. | LEINAU Louis | Team Sauerland NRW p/b Henley | 05:14 | ||
60. | ALAWI Sayed Ahmed | VIB Bikes | 05:14 | ||
61. | GAUGL Florian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 05:14 | ||
62. | JONES Chris | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 05:34 | ||
63. | KRAINER Taruia | 06:37 | |||
64. | HEGYVARY Adrian | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 06:48 | ||
65. | JAWAD Mansoor | VIB Bikes | 06:48 | ||
66. | FILUTÁS Viktor | 06:59 | |||
67. | PUSKáD Dávid | 06:59 | |||
68. | MOKHTARI Hicham | 07:09 | |||
69. | MORICZ Daniel | 07:10 | |||
70. | MANSOURI Oussama | 07:10 | |||
71. | MAKHCHOUN Mounir | VIB Bikes | 07:31 | ||
72. | BENOUZZA Hicham | 07:34 | |||
73. | SABBAHI El Houcaine | 07:35 | |||
74. | MOLNAR Istvan | 07:35 | |||
75. | WEAVER Rolly | 07:40 | |||
76. | COSTA Axel | Kuwait - Cartucho.es | 07:40 | ||
77. | JOYCE Sean | 07:40 | |||
78. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 07:40 | ||
79. | MARCHESINI Riccardo | 07:40 | |||
80. | MALOVEC Ľuboš | Dukla Banská Bystrica | 07:40 | ||
81. | PALČÁK Jozef | Dukla Banská Bystrica | 07:54 | ||
82. | HARTIG Jonas | Team Sauerland NRW p/b Henley | 08:13 | ||
83. | NOUISRI Ali | 08:16 | |||
84. | SENSI Matteo | 08:19 | |||
85. | REDTENBACHER Paul | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 08:46 | ||
86. | IFERD Badr | 09:12 | |||
87. | SCHWEIZER Christoph | Team Sauerland NRW p/b Henley | 09:13 | ||
88. | ANNACHNACH Mouhsin | 09:13 | |||
89. | CHAQRI Aziz | 09:13 | |||
90. | EL AFI Othmane | 10:15 | |||
91. | TORRES Edwin | Kuwait - Cartucho.es | 10:46 | ||
92. | PANIANDY Jerome | 10:46 | |||
93. | RABIHI Ilyass | 10:55 | |||
94. | EICHINGER Daniel | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 11:52 | ||
95. | ILIASOV Ismail | Synergy Baku Cycling Project | 12:33 | ||
96. | GAIZ Haitam | 13:50 | |||
97. | KöTTING Marvin | Team Sauerland NRW p/b Henley | 13:50 | ||
98. | GINTARAS Svetikas | Staki - Technorama | 14:07 | ||
99. | MONCORGE Pierre | Memil Pro Cycling | 14:47 | ||
100. | PUNKRYS Kasparas | Staki - Technorama | 23:27 | ||
101. | ARMAND Jean-denis | 23:27 | |||
102. | AMAND Manuel | 23:27 | |||
103. | BEN AMOR Nadhem | 24:58 | |||
104. | MASSAOUDI Foued | 25:45 | |||
105. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 26:33 | ||
106. | LOKI Bence | 28:30 | |||
107. | TLIBA Achref | 29:37 | |||
108. | MAILLOT Bryan | 40:45 |
3. | 9.4. | Tanger > Martil | 145 km | Keough |
profil etapy (© marocainecyclisme.com) |
Víkend patril Lukemu Keoughovi. Jazdec UnitedHealthcare vyhral aj špurt nedeľňajšej čelnej skupiny. Kvôli nevydarenej prvej etape ale ostal mimo celkového pódia. Znova ušla skoro tretina štartového poľa a ešte z nej sa podarilo odpútať štrnástim ľuďom, z toho boli štyria z prokontinentálneho tímu a tí si to zrežírovali.
Patrik Tybor bol ako jediný z našich v tom pôvodnom veľkom úniku, no tento atak nezachytil a jeho druhá skupina dlho bojovala so stratou iba pár desiatok sekúnd. Keď to vzdala, Patrik sa spolu s Maročanom Abelouachem vydali dopredu na vlastnú päsť Gilbertovských 55 km, no v silnom protivetre sa im šlo ťažko a ich strata narastala. Napokon to bolo až deväť minút a skupina za nimi došla iba s mankom ďalšej minúty. Dubničan si tak skomplikoval nádeje v celkovom poradí. Pelotón finišoval až s mankom devätnástich minút a tam boli všetci ostatní Slováci, ktorí sa už budú iba pokúšať o úniky, prípadne pomáhať Tyborovi.
Do čela celkového poradia sa dostal mladý Francúz Simon Sellier z tímu Vendée U, teda farmy Direct Energie, ktorá vychovala hviezdy od Piotra Wadeckeho cez Thomasa Voecklera a Sylvaina Chavanela po Bryana Coquarda. Momentálne delí Selliera, dvoch profíkov (El Abdia, Putt) a známeho Maročana Lahsaniho v celkovom poradí sedem sekúnd.
Výsledky | ||||||||
1. | KEOUGH Luke | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 3:48:50 | 7 | ||||
2. | SAHBAOUI Soufiane | VIB Bikes | 00:00 | 3 | ||||
3. | GALDOUNE Ahmed Amine | 00:00 | 1 | |||||
4. | PUTT Tanner | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:00 | |||||
5. | SELLIER Simon | 00:00 | ||||||
6. | KAUPAS Gediminas | Staki - Technorama | 00:00 |
16. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 09:09 | ||
59. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 19:27 | ||
65. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 19:27 | ||
73. | PALČÁK Jozef | Dukla Banská Bystrica | 19:27 | ||
80. | MALOVEC Ľuboš | Dukla Banská Bystrica | 19:27 | ||
82. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 19:27 |
7. | LAHSAINI Mouhssine | 00:00 | |||
8. | MARENGO Umberto | 00:00 | |||
9. | AIT EL ABDIA Anass | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
10. | SABER Lahcen | 00:00 | |||
11. | ERRAFAI Mohamed | 00:09 | |||
12. | RIVIERE David | 00:11 | |||
13. | EATON Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:48 | ||
14. | JONES Chris | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:48 | ||
15. | ABELOUACHE Essaid | 09:09 | |||
16. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 09:09 | ||
17. | MANCINI Francesco | 10:30 | |||
18. | LEGLEY Matthias | 10:30 | |||
19. | HOFER Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 10:30 | ||
20. | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | 10:30 | ||
21. | JELLOUL Adil | 10:30 | |||
22. | KANERVA Hiski | Memil Pro Cycling | 10:30 | ||
23. | TORRES Edwin | Kuwait - Cartucho.es | 10:30 | ||
24. | POZDNJAKOV Kirill | Synergy Baku Cycling Project | 10:35 | ||
25. | EL HANAFI Ahmed | 10:35 | |||
26. | KRAINER Taruia | 10:37 | |||
27. | JOURNIAUX Axel | 10:37 | |||
28. | BEN NASR Hassen | 10:37 | |||
29. | MAGER Christian | Team Sauerland NRW p/b Henley | 10:39 | ||
30. | KARMOUCHI Hatim | 17:36 | |||
31. | FILUTÁS Viktor | 19:10 | |||
32. | AMARI Hichem | 19:10 | |||
33. | MOKHTARI Hicham | 19:10 | |||
34. | MANSOURI Oussama | 19:10 | |||
35. | SABBAHI El Houcaine | 19:10 | |||
36. | JANSSEN Yannick | Memil Pro Cycling | 19:10 | ||
37. | ANNACHNACH Mouhsin | 19:27 | |||
38. | HETHERINGTON Ben | Memil Pro Cycling | 19:27 | ||
39. | MERIS Mario | 19:27 | |||
40. | NOUISRI Ali | 19:27 | |||
41. | MAKHCHOUN Mounir | VIB Bikes | 19:27 | ||
42. | TORTOMASI Leonardo | 19:27 | |||
43. | LASINIS Venantas | Staki - Technorama | 19:27 | ||
44. | TAGLIANI Filippo | 19:27 | |||
45. | RACIUNAS Mykolas | Staki - Technorama | 19:27 | ||
46. | PULIDORI Jérôme | Nice Pro Cycling Team | 19:27 | ||
47. | BERNARD Enzo | 19:27 | |||
48. | BOUZIDI Mohamed | 19:27 | |||
49. | HASNAOUI Maher | 19:27 | |||
50. | RUMAC Josip | Synergy Baku Cycling Project | 19:27 | ||
51. | COSTA Axel | Kuwait - Cartucho.es | 19:27 | ||
52. | MORICZ Daniel | 19:27 | |||
53. | GUTIERREZ Jose Manuel | Kuwait - Cartucho.es | 19:27 | ||
54. | BOYS Matt | Kuwait - Cartucho.es | 19:27 | ||
55. | JOYCE Sean | 19:27 | |||
56. | GAILLARD Marlon | 19:27 | |||
57. | IFERD Badr | 19:27 | |||
58. | DOMNICK Julius | Team Sauerland NRW p/b Henley | 19:27 | ||
59. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 19:27 | ||
60. | MONCORGE Pierre | Memil Pro Cycling | 19:27 | ||
61. | MRAOUNI Salah Eddine | Kuwait - Cartucho.es | 19:27 | ||
62. | CHAQRI Aziz | 19:27 | |||
63. | HIDA Abdellah | 19:27 | |||
64. | SENSI Matteo | 19:27 | |||
65. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 19:27 | ||
66. | GAIZ Haitam | 19:27 | |||
67. | JABRAYILOV Samir | Synergy Baku Cycling Project | 19:27 | ||
68. | MARCHESINI Riccardo | 19:27 | |||
69. | WEAVER Rolly | 19:27 | |||
70. | VILLANTI Andrea | 19:27 | |||
71. | KöTTING Marvin | Team Sauerland NRW p/b Henley | 19:27 | ||
72. | SISKEVICIUS Paulius | Staki - Technorama | 19:27 | ||
73. | PALČÁK Jozef | Dukla Banská Bystrica | 19:27 | ||
74. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 19:27 | ||
75. | EICHINGER Daniel | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 19:27 | ||
76. | HEGYVARY Adrian | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 19:27 | ||
77. | SUMMERHILL Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 19:27 | ||
78. | GAUGL Florian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 19:27 | ||
79. | VON NACHER SUESS Fabrizio | 19:27 | |||
80. | MALOVEC Ľuboš | Dukla Banská Bystrica | 19:27 | ||
81. | HARTIG Jonas | Team Sauerland NRW p/b Henley | 19:27 | ||
82. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 19:27 | ||
83. | SCHWEIZER Christoph | Team Sauerland NRW p/b Henley | 19:27 | ||
84. | AMAND Manuel | 19:27 | |||
85. | LEINAU Louis | Team Sauerland NRW p/b Henley | 19:27 | ||
86. | SHUMOV Nikolai | 19:27 | |||
87. | DE MARCHI Mattia | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 19:27 | ||
88. | JAWAD Mansoor | VIB Bikes | 27:02 | ||
89. | SABBAHI Lahcen | 27:02 | |||
90. | MANSOOR Ali Hassan | VIB Bikes | 27:02 | ||
91. | BELABESSI Mohamed Amine | 27:02 | |||
92. | BENOUZZA Hicham | 27:02 | |||
93. | MASSAOUDI Foued | 27:02 | |||
94. | TLIBA Achref | 27:02 | |||
95. | ALAWI Sayed Ahmed | VIB Bikes | 27:02 | ||
96. | MOLNAR Istvan | 27:02 | |||
97. | EL AFI Othmane | 27:02 | |||
98. | BEN AMOR Nadhem | 27:09 | |||
99. | PUSKáD Dávid | 27:11 | |||
100. | RABIHI Ilyass | 27:11 | |||
101. | LOKI Bence | 40:38 | |||
102. | REDTENBACHER Paul | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 45:25 | ||
DNF | ARMAND Jean-denis | odstúpil | |||
DNF | GINTARAS Svetikas | Staki - Technorama | odstúpil | ||
DNF | ILIASOV Ismail | Synergy Baku Cycling Project | odstúpil | ||
DNF | MAILLOT Bryan | odstúpil | |||
DNF | PANIANDY Jerome | odstúpil | |||
DNF | PUNKRYS Kasparas | Staki - Technorama | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | SELLIER Simon | 10:57:21 | 1 | |||||
2. | AIT EL ABDIA Anass | UAE Team Emirates | 00:02 | |||||
3. | PUTT Tanner | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:02 | |||||
4. | LAHSAINI Mouhssine | 00:07 | ||||||
5. | GALDOUNE Ahmed Amine | 02:08 | ||||||
6. | KEOUGH Luke | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 02:08 |
18. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 11:29 | ||
45. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 24:26 | ||
71. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 26:53 | ||
73. | MALOVEC Ľuboš | Dukla Banská Bystrica | 26:53 | ||
74. | PALČÁK Jozef | Dukla Banská Bystrica | 27:07 | ||
97. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 45:46 |
7. | SAHBAOUI Soufiane | VIB Bikes | 02:10 | ||
8. | KAUPAS Gediminas | Staki - Technorama | 02:18 | ||
9. | SABER Lahcen | 02:18 | |||
10. | MARENGO Umberto | 02:21 | |||
11. | ERRAFAI Mohamed | 02:28 | |||
12. | RIVIERE David | 02:41 | |||
13. | EATON Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 03:53 | ||
14. | JONES Chris | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 06:07 | ||
15. | POZDNJAKOV Kirill | Synergy Baku Cycling Project | 10:21 | ||
16. | JOURNIAUX Axel | 10:46 | |||
17. | MAGER Christian | Team Sauerland NRW p/b Henley | 10:48 | ||
18. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 11:29 | ||
19. | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | 12:48 | ||
20. | MANCINI Francesco | 12:49 | |||
21. | JELLOUL Adil | 12:49 | |||
22. | HOFER Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 12:51 | ||
23. | LEGLEY Matthias | 12:51 | |||
24. | BEN NASR Hassen | 12:58 | |||
25. | ABELOUACHE Essaid | 14:09 | |||
26. | KANERVA Hiski | Memil Pro Cycling | 15:30 | ||
27. | EL HANAFI Ahmed | 15:35 | |||
28. | KRAINER Taruia | 17:00 | |||
29. | KARMOUCHI Hatim | 19:57 | |||
30. | TORRES Edwin | Kuwait - Cartucho.es | 21:02 | ||
31. | JANSSEN Yannick | Memil Pro Cycling | 21:26 | ||
32. | VILLANTI Andrea | 21:48 | |||
33. | MRAOUNI Salah Eddine | Kuwait - Cartucho.es | 21:48 | ||
34. | TAGLIANI Filippo | 21:48 | |||
35. | RUMAC Josip | Synergy Baku Cycling Project | 21:48 | ||
36. | LASINIS Venantas | Staki - Technorama | 21:48 | ||
37. | BOUZIDI Mohamed | 21:48 | |||
38. | DE MARCHI Mattia | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 21:48 | ||
39. | GUTIERREZ Jose Manuel | Kuwait - Cartucho.es | 21:48 | ||
40. | PULIDORI Jérôme | Nice Pro Cycling Team | 21:48 | ||
41. | JABRAYILOV Samir | Synergy Baku Cycling Project | 21:48 | ||
42. | SHUMOV Nikolai | 21:58 | |||
43. | AMARI Hichem | 24:10 | |||
44. | SUMMERHILL Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 24:25 | ||
45. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 24:26 | ||
46. | MERIS Mario | 24:27 | |||
47. | TORTOMASI Leonardo | 24:27 | |||
48. | HETHERINGTON Ben | Memil Pro Cycling | 24:27 | ||
49. | BOYS Matt | Kuwait - Cartucho.es | 24:27 | ||
50. | RACIUNAS Mykolas | Staki - Technorama | 24:27 | ||
51. | SISKEVICIUS Paulius | Staki - Technorama | 24:27 | ||
52. | BERNARD Enzo | 24:27 | |||
53. | DOMNICK Julius | Team Sauerland NRW p/b Henley | 24:27 | ||
54. | HIDA Abdellah | 24:27 | |||
55. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 24:27 | ||
56. | HASNAOUI Maher | 24:27 | |||
57. | GAILLARD Marlon | 24:27 | |||
58. | VON NACHER SUESS Fabrizio | 24:27 | |||
59. | LEINAU Louis | Team Sauerland NRW p/b Henley | 24:27 | ||
60. | GAUGL Florian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 24:27 | ||
61. | FILUTÁS Viktor | 25:55 | |||
62. | HEGYVARY Adrian | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 26:01 | ||
63. | MOKHTARI Hicham | 26:05 | |||
64. | MANSOURI Oussama | 26:06 | |||
65. | MORICZ Daniel | 26:23 | |||
66. | SABBAHI El Houcaine | 26:31 | |||
67. | MAKHCHOUN Mounir | VIB Bikes | 26:44 | ||
68. | COSTA Axel | Kuwait - Cartucho.es | 26:53 | ||
69. | WEAVER Rolly | 26:53 | |||
70. | JOYCE Sean | 26:53 | |||
71. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 26:53 | ||
72. | MARCHESINI Riccardo | 26:53 | |||
73. | MALOVEC Ľuboš | Dukla Banská Bystrica | 26:53 | ||
74. | PALČÁK Jozef | Dukla Banská Bystrica | 27:07 | ||
75. | HARTIG Jonas | Team Sauerland NRW p/b Henley | 27:26 | ||
76. | NOUISRI Ali | 27:29 | |||
77. | SENSI Matteo | 27:32 | |||
78. | IFERD Badr | 28:25 | |||
79. | ANNACHNACH Mouhsin | 28:26 | |||
80. | SCHWEIZER Christoph | Team Sauerland NRW p/b Henley | 28:26 | ||
81. | CHAQRI Aziz | 28:26 | |||
82. | SABBAHI Lahcen | 29:23 | |||
83. | EICHINGER Daniel | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 31:05 | ||
84. | BELABESSI Mohamed Amine | 32:02 | |||
85. | MANSOOR Ali Hassan | VIB Bikes | 32:02 | ||
86. | ALAWI Sayed Ahmed | VIB Bikes | 32:02 | ||
87. | GAIZ Haitam | 33:03 | |||
88. | KöTTING Marvin | Team Sauerland NRW p/b Henley | 33:03 | ||
89. | JAWAD Mansoor | VIB Bikes | 33:36 | ||
90. | PUSKáD Dávid | 33:56 | |||
91. | MONCORGE Pierre | Memil Pro Cycling | 34:00 | ||
92. | BENOUZZA Hicham | 34:22 | |||
93. | MOLNAR Istvan | 34:23 | |||
94. | EL AFI Othmane | 37:03 | |||
95. | RABIHI Ilyass | 37:52 | |||
96. | AMAND Manuel | 42:40 | |||
97. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 45:46 | ||
98. | BEN AMOR Nadhem | 51:53 | |||
99. | MASSAOUDI Foued | 52:33 | |||
100. | REDTENBACHER Paul | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 53:57 | ||
101. | TLIBA Achref | 56:25 | |||
102. | LOKI Bence | 1:08:54 |
4. | 10.4. | Oued Laou > El Hoceima | 191 km | Pozdnjakov |
profil etapy (© marocainecyclisme.com) |
Vo štvrtej etape bol Patrik Tybor v desaťčlennom úniku. V najťažšom stúpaní v strede etapy sa z pelotónu vydala dvojka El Abdia - Pozdnjakov, ktorá skupinu dostihla a tesne pod vrcholom Patrika aj s ďalšími piatimi pretekármi odtrhla. Na čele teda pokračovalo šesť ľudí, ktorí si to rozdali o triumf. Získal ho Pozdnjakov zo Synergy Baku, ktorý už vyhral prvú etapu. Do čela celkového poradia sa jasne dostal najlepší jazdec Maroka v súčasnosti Anass El Abdia, ktorý tu štartuje vo farbách reprezentácie, ale je kmeňovým jazdcom UAE Team Emirates.
Patrik dlho bojoval s päticou ďalších pretekárov, no tesne pred cieľom ich dostihla skupina s lídrom pretekov. V nej boli aj Martin Haring a Andrej Cully. Stratili vyše jedenásť minút. Väčšia polovica štartovej listiny ale nakúpila podstatne viac a úplne sa poprehadzovalo celkové poradie. Tybor sa posunul na 13. pozíciu, no s mankom 22:22 bude mať veľmi ťažkú úlohu ešte niečo vymyslieť a dostať sa vyššie.
Výsledky | ||||||||
1. | POZDNJAKOV Kirill | Synergy Baku Cycling Project | 5:28:15 | 7 | ||||
2. | MAGER Christian | Team Sauerland NRW p/b Henley | 00:13 | 3 | ||||
3. | JONES Chris | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:30 | 1 | ||||
4. | JOURNIAUX Axel | 00:30 | ||||||
5. | AIT EL ABDIA Anass | UAE Team Emirates | 00:30 | |||||
6. | RUMAC Josip | Synergy Baku Cycling Project | 00:36 |
13. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 11:14 | ||
24. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 11:22 | ||
30. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 11:36 | ||
45. | MALOVEC Ľuboš | Dukla Banská Bystrica | 24:55 | ||
92. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 46:02 | ||
94. | PALČÁK Jozef | Dukla Banská Bystrica | 46:02 |
7. | GUTIERREZ Jose Manuel | Kuwait - Cartucho.es | 11:03 | ||
8. | GAILLARD Marlon | 11:14 | |||
9. | SISKEVICIUS Paulius | Staki - Technorama | 11:14 | ||
10. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 11:14 | ||
11. | MARENGO Umberto | 11:14 | |||
12. | CHAQRI Aziz | 11:14 | |||
13. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 11:14 | ||
14. | SAHBAOUI Soufiane | VIB Bikes | 11:14 | ||
15. | LAHSAINI Mouhssine | 11:14 | |||
16. | JELLOUL Adil | 11:14 | |||
17. | JABRAYILOV Samir | Synergy Baku Cycling Project | 11:14 | ||
18. | TAGLIANI Filippo | 11:14 | |||
19. | MARCHESINI Riccardo | 11:19 | |||
20. | ANNACHNACH Mouhsin | 11:19 | |||
21. | COSTA Axel | Kuwait - Cartucho.es | 11:19 | ||
22. | PUTT Tanner | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 11:22 | ||
23. | MAKHCHOUN Mounir | VIB Bikes | 11:22 | ||
24. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 11:22 | ||
25. | HETHERINGTON Ben | Memil Pro Cycling | 11:22 | ||
26. | TORTOMASI Leonardo | 11:22 | |||
27. | SELLIER Simon | 11:22 | |||
28. | MANCINI Francesco | 11:22 | |||
29. | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | 11:28 | ||
30. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 11:36 | ||
31. | WEAVER Rolly | 11:36 | |||
32. | EATON Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 11:42 | ||
33. | SUMMERHILL Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 11:47 | ||
34. | KRAINER Taruia | 11:58 | |||
35. | TORRES Edwin | Kuwait - Cartucho.es | 12:03 | ||
36. | ABELOUACHE Essaid | 12:05 | |||
37. | HIDA Abdellah | 14:41 | |||
38. | HOFER Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 14:41 | ||
39. | SCHWEIZER Christoph | Team Sauerland NRW p/b Henley | 24:55 | ||
40. | HARTIG Jonas | Team Sauerland NRW p/b Henley | 24:55 | ||
41. | RIVIERE David | 24:55 | |||
42. | LEINAU Louis | Team Sauerland NRW p/b Henley | 24:55 | ||
43. | EICHINGER Daniel | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 24:55 | ||
44. | MRAOUNI Salah Eddine | Kuwait - Cartucho.es | 24:55 | ||
45. | MALOVEC Ľuboš | Dukla Banská Bystrica | 24:55 | ||
46. | LEGLEY Matthias | 24:55 | |||
47. | MORICZ Daniel | 28:49 | |||
48. | RACIUNAS Mykolas | Staki - Technorama | 28:51 | ||
49. | FILUTÁS Viktor | 28:51 | |||
50. | NOUISRI Ali | 28:51 | |||
51. | SABBAHI Lahcen | 28:51 | |||
52. | GAIZ Haitam | 28:51 | |||
53. | ALAWI Sayed Ahmed | VIB Bikes | 28:51 | ||
54. | ERRAFAI Mohamed | 28:51 | |||
55. | SENSI Matteo | 28:51 | |||
56. | RABIHI Ilyass | 28:51 | |||
57. | LASINIS Venantas | Staki - Technorama | 28:51 | ||
58. | BERNARD Enzo | 28:55 | |||
59. | KAUPAS Gediminas | Staki - Technorama | 28:55 | ||
60. | SABER Lahcen | 28:55 | |||
61. | MONCORGE Pierre | Memil Pro Cycling | 28:55 | ||
62. | PULIDORI Jérôme | Nice Pro Cycling Team | 28:55 | ||
63. | MANSOURI Oussama | 28:55 | |||
64. | BOYS Matt | Kuwait - Cartucho.es | 28:55 | ||
65. | SABBAHI El Houcaine | 29:00 | |||
66. | GAUGL Florian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 29:00 | ||
67. | SHUMOV Nikolai | 29:05 | |||
68. | EL AFI Othmane | 29:12 | |||
69. | KEOUGH Luke | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 30:50 | ||
70. | DE MARCHI Mattia | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 30:50 | ||
71. | DOMNICK Julius | Team Sauerland NRW p/b Henley | 39:20 | ||
72. | EL HANAFI Ahmed | 45:53 | |||
73. | MANSOOR Ali Hassan | VIB Bikes | 45:53 | ||
74. | BENOUZZA Hicham | 45:53 | |||
75. | MOLNAR Istvan | 45:53 | |||
76. | BELABESSI Mohamed Amine | 45:53 | |||
77. | KARMOUCHI Hatim | 45:53 | |||
78. | TLIBA Achref | 45:53 | |||
79. | JAWAD Mansoor | VIB Bikes | 45:57 | ||
80. | HASNAOUI Maher | 45:57 | |||
81. | GALDOUNE Ahmed Amine | 45:57 | |||
82. | IFERD Badr | 45:57 | |||
83. | LOKI Bence | 45:57 | |||
84. | BEN NASR Hassen | 46:02 | |||
85. | MERIS Mario | 46:02 | |||
86. | MOKHTARI Hicham | 46:02 | |||
87. | KANERVA Hiski | Memil Pro Cycling | 46:02 | ||
88. | REDTENBACHER Paul | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 46:02 | ||
89. | VON NACHER SUESS Fabrizio | 46:02 | |||
90. | BOUZIDI Mohamed | 46:02 | |||
91. | AMAND Manuel | 46:02 | |||
92. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 46:02 | ||
93. | KöTTING Marvin | Team Sauerland NRW p/b Henley | 46:02 | ||
94. | PALČÁK Jozef | Dukla Banská Bystrica | 46:02 | ||
95. | HEGYVARY Adrian | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 46:02 | ||
96. | JOYCE Sean | 46:02 | |||
97. | JANSSEN Yannick | Memil Pro Cycling | 46:02 | ||
98. | VILLANTI Andrea | 46:12 | |||
99. | BEN AMOR Nadhem | 46:12 | |||
DNF | AMARI Hichem | odstúpil | |||
DNF | MASSAOUDI Foued | odstúpil | |||
DNF | PUSKáD Dávid | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | AIT EL ABDIA Anass | UAE Team Emirates | 16:26:05 | 1 | ||||
2. | JONES Chris | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 06:04 | |||||
3. | POZDNJAKOV Kirill | Synergy Baku Cycling Project | 09:41 | |||||
4. | MAGER Christian | Team Sauerland NRW p/b Henley | 10:26 | |||||
5. | JOURNIAUX Axel | 10:45 | ||||||
6. | LAHSAINI Mouhssine | 10:52 |
13. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 22:22 | ||
40. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 38:00 | ||
50. | MALOVEC Ľuboš | Dukla Banská Bystrica | 51:19 | ||
65. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 56:31 | ||
82. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 1:09:59 | ||
87. | PALČÁK Jozef | Dukla Banská Bystrica | 1:12:40 |
7. | SELLIER Simon | 10:53 | |||
8. | PUTT Tanner | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 10:55 | ||
9. | SAHBAOUI Soufiane | VIB Bikes | 12:55 | ||
10. | MARENGO Umberto | 13:06 | |||
11. | EATON Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 15:06 | ||
12. | RUMAC Josip | Synergy Baku Cycling Project | 21:50 | ||
13. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 22:22 | ||
14. | JELLOUL Adil | 23:34 | |||
15. | MANCINI Francesco | 23:42 | |||
16. | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | 23:47 | ||
17. | ABELOUACHE Essaid | 25:45 | |||
18. | HOFER Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 27:03 | ||
19. | RIVIERE David | 27:07 | |||
20. | KRAINER Taruia | 28:29 | |||
21. | KAUPAS Gediminas | Staki - Technorama | 30:44 | ||
22. | SABER Lahcen | 30:44 | |||
23. | ERRAFAI Mohamed | 30:50 | |||
24. | GUTIERREZ Jose Manuel | Kuwait - Cartucho.es | 32:22 | ||
25. | KEOUGH Luke | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 32:29 | ||
26. | TAGLIANI Filippo | 32:33 | |||
27. | JABRAYILOV Samir | Synergy Baku Cycling Project | 32:33 | ||
28. | TORRES Edwin | Kuwait - Cartucho.es | 32:36 | ||
29. | SISKEVICIUS Paulius | Staki - Technorama | 35:12 | ||
30. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 35:12 | ||
31. | GAILLARD Marlon | 35:12 | |||
32. | HETHERINGTON Ben | Memil Pro Cycling | 35:19 | ||
33. | TORTOMASI Leonardo | 35:20 | |||
34. | SUMMERHILL Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 35:43 | ||
35. | LEGLEY Matthias | 37:17 | |||
36. | MAKHCHOUN Mounir | VIB Bikes | 37:37 | ||
37. | COSTA Axel | Kuwait - Cartucho.es | 37:43 | ||
38. | MARCHESINI Riccardo | 37:43 | |||
39. | WEAVER Rolly | 38:00 | |||
40. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 38:00 | ||
41. | HIDA Abdellah | 38:39 | |||
42. | CHAQRI Aziz | 39:11 | |||
43. | ANNACHNACH Mouhsin | 39:16 | |||
44. | MRAOUNI Salah Eddine | Kuwait - Cartucho.es | 46:14 | ||
45. | GALDOUNE Ahmed Amine | 47:36 | |||
46. | LEINAU Louis | Team Sauerland NRW p/b Henley | 48:53 | ||
47. | LASINIS Venantas | Staki - Technorama | 50:10 | ||
48. | PULIDORI Jérôme | Nice Pro Cycling Team | 50:12 | ||
49. | SHUMOV Nikolai | 50:34 | |||
50. | MALOVEC Ľuboš | Dukla Banská Bystrica | 51:19 | ||
51. | HARTIG Jonas | Team Sauerland NRW p/b Henley | 51:52 | ||
52. | DE MARCHI Mattia | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 52:09 | ||
53. | RACIUNAS Mykolas | Staki - Technorama | 52:49 | ||
54. | SCHWEIZER Christoph | Team Sauerland NRW p/b Henley | 52:49 | ||
55. | BOYS Matt | Kuwait - Cartucho.es | 52:53 | ||
56. | BERNARD Enzo | 52:53 | |||
57. | GAUGL Florian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 52:58 | ||
58. | FILUTÁS Viktor | 54:17 | |||
59. | MANSOURI Oussama | 54:32 | |||
60. | MORICZ Daniel | 54:43 | |||
61. | SABBAHI El Houcaine | 55:02 | |||
62. | EICHINGER Daniel | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 55:31 | ||
63. | NOUISRI Ali | 55:51 | |||
64. | SENSI Matteo | 55:54 | |||
65. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 56:31 | ||
66. | SABBAHI Lahcen | 57:45 | |||
67. | BEN NASR Hassen | 58:31 | |||
68. | ALAWI Sayed Ahmed | VIB Bikes | 1:00:24 | ||
69. | EL HANAFI Ahmed | 1:00:59 | |||
70. | KANERVA Hiski | Memil Pro Cycling | 1:01:03 | ||
71. | GAIZ Haitam | 1:01:25 | |||
72. | MONCORGE Pierre | Memil Pro Cycling | 1:02:26 | ||
73. | DOMNICK Julius | Team Sauerland NRW p/b Henley | 1:03:18 | ||
74. | KARMOUCHI Hatim | 1:05:21 | |||
75. | EL AFI Othmane | 1:05:46 | |||
76. | RABIHI Ilyass | 1:06:14 | |||
77. | JANSSEN Yannick | Memil Pro Cycling | 1:06:59 | ||
78. | BOUZIDI Mohamed | 1:07:21 | |||
79. | VILLANTI Andrea | 1:07:31 | |||
80. | HASNAOUI Maher | 1:09:55 | |||
81. | VON NACHER SUESS Fabrizio | 1:09:59 | |||
82. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 1:09:59 | ||
83. | MERIS Mario | 1:10:00 | |||
84. | HEGYVARY Adrian | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 1:11:34 | ||
85. | MOKHTARI Hicham | 1:11:38 | |||
86. | JOYCE Sean | 1:12:26 | |||
87. | PALČÁK Jozef | Dukla Banská Bystrica | 1:12:40 | ||
88. | IFERD Badr | 1:13:53 | |||
89. | BELABESSI Mohamed Amine | 1:17:26 | |||
90. | MANSOOR Ali Hassan | VIB Bikes | 1:17:26 | ||
91. | KöTTING Marvin | Team Sauerland NRW p/b Henley | 1:18:36 | ||
92. | JAWAD Mansoor | VIB Bikes | 1:19:04 | ||
93. | BENOUZZA Hicham | 1:19:46 | |||
94. | MOLNAR Istvan | 1:19:47 | |||
95. | AMAND Manuel | 1:28:13 | |||
96. | BEN AMOR Nadhem | 1:37:36 | |||
97. | REDTENBACHER Paul | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 1:39:30 | ||
98. | TLIBA Achref | 1:41:49 | |||
99. | LOKI Bence | 1:54:22 |
5. | 11.4. | El Hoceima > Nador | 155 km | Hetherington |
profil etapy (© marocainecyclisme.com) |
Po náročnejších dňoch prišla etapa, v ktorej sa pelotón dokázal sformovať a finišovať spoločne. Až na Brita Bena Hetheringtona z tímu Memil Pro Cycling, ktorému sa podarilo ako jedinému pretekárovi z úniku vydržať až do pásky. Zvíťazil s náskokom desiatich sekúnd pred hlavným poľom. Tam finišoval Ľuboš Malovec, ktorému sa nepodarilo dobre zašpurtovať. Patrik Tybor musel mať nejaký problém, keď mal v cieli malú dieru, no vzhľadom na veľké rozostupy v celkovom poradí sa to neprejavilo a ostáva trinásty. Jeho kolega Martin Haring sa objavil v úniku, kde vyhral dve vrchárske prémie Ak chce pomýšľať na vrchársky dres, bude musieť unikať ešte aspoň dvakrát.
Marocká reprezentácia bude ďalej hájiť vedúcu pozíciu Anassa El Abdiu, ktorému ostal šesťminútový náskok na Američana Jonesa.
Výsledky | ||||||||
1. | HETHERINGTON Ben | Memil Pro Cycling | 3:49:09 | 7 | ||||
2. | SHUMOV Nikolai | 00:10 | 3 | |||||
3. | MAKHCHOUN Mounir | VIB Bikes | 00:10 | 1 | ||||
4. | GALDOUNE Ahmed Amine | 00:10 | ||||||
5. | MANCINI Francesco | 00:10 | ||||||
6. | MRAOUNI Salah Eddine | Kuwait - Cartucho.es | 00:10 |
35. | MALOVEC Ľuboš | Dukla Banská Bystrica | 00:10 | ||
58. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 00:33 | ||
83. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 01:13 | ||
85. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 01:13 | ||
87. | PALČÁK Jozef | Dukla Banská Bystrica | 01:13 | ||
92. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 01:44 |
7. | SELLIER Simon | 00:10 | |||
8. | TORRES Edwin | Kuwait - Cartucho.es | 00:10 | ||
9. | HOFER Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:10 | ||
10. | AIT EL ABDIA Anass | UAE Team Emirates | 00:10 | ||
11. | KEOUGH Luke | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:10 | ||
12. | GAIZ Haitam | 00:10 | |||
13. | SCHWEIZER Christoph | Team Sauerland NRW p/b Henley | 00:10 | ||
14. | DE MARCHI Mattia | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:10 | ||
15. | WEAVER Rolly | 00:10 | |||
16. | NOUISRI Ali | 00:10 | |||
17. | BOUZIDI Mohamed | 00:10 | |||
18. | SAHBAOUI Soufiane | VIB Bikes | 00:10 | ||
19. | TORTOMASI Leonardo | 00:10 | |||
20. | MARENGO Umberto | 00:10 | |||
21. | EL AFI Othmane | 00:10 | |||
22. | PUTT Tanner | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:10 | ||
23. | BERNARD Enzo | 00:10 | |||
24. | JOURNIAUX Axel | 00:10 | |||
25. | GUTIERREZ Jose Manuel | Kuwait - Cartucho.es | 00:10 | ||
26. | JABRAYILOV Samir | Synergy Baku Cycling Project | 00:10 | ||
27. | JONES Chris | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:10 | ||
28. | MOKHTARI Hicham | 00:10 | |||
29. | SABBAHI Lahcen | 00:10 | |||
30. | SABBAHI El Houcaine | 00:10 | |||
31. | ALAWI Sayed Ahmed | VIB Bikes | 00:10 | ||
32. | CHAQRI Aziz | 00:10 | |||
33. | IFERD Badr | 00:10 | |||
34. | KAUPAS Gediminas | Staki - Technorama | 00:10 | ||
35. | MALOVEC Ľuboš | Dukla Banská Bystrica | 00:10 | ||
36. | LAHSAINI Mouhssine | 00:10 | |||
37. | DOMNICK Julius | Team Sauerland NRW p/b Henley | 00:10 | ||
38. | MORICZ Daniel | 00:10 | |||
39. | POZDNJAKOV Kirill | Synergy Baku Cycling Project | 00:10 | ||
40. | BEN NASR Hassen | 00:10 | |||
41. | EL HANAFI Ahmed | 00:10 | |||
42. | BELABESSI Mohamed Amine | 00:10 | |||
43. | LEGLEY Matthias | 00:10 | |||
44. | ERRAFAI Mohamed | 00:10 | |||
45. | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | 00:10 | ||
46. | JOYCE Sean | 00:10 | |||
47. | FILUTÁS Viktor | 00:10 | |||
48. | MAGER Christian | Team Sauerland NRW p/b Henley | 00:10 | ||
49. | KARMOUCHI Hatim | 00:10 | |||
50. | ANNACHNACH Mouhsin | 00:10 | |||
51. | JELLOUL Adil | 00:10 | |||
52. | MANSOURI Oussama | 00:10 | |||
53. | KöTTING Marvin | Team Sauerland NRW p/b Henley | 00:10 | ||
54. | COSTA Axel | Kuwait - Cartucho.es | 00:10 | ||
55. | TAGLIANI Filippo | 00:10 | |||
56. | RIVIERE David | 00:10 | |||
57. | MERIS Mario | 00:10 | |||
58. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 00:33 | ||
59. | MOLNAR Istvan | 00:33 | |||
60. | VON NACHER SUESS Fabrizio | 00:38 | |||
61. | KANERVA Hiski | Memil Pro Cycling | 00:38 | ||
62. | AMAND Manuel | 00:38 | |||
63. | MANSOOR Ali Hassan | VIB Bikes | 00:38 | ||
64. | HIDA Abdellah | 00:38 | |||
65. | SENSI Matteo | 00:47 | |||
66. | HASNAOUI Maher | 00:47 | |||
67. | SISKEVICIUS Paulius | Staki - Technorama | 01:02 | ||
68. | BEN AMOR Nadhem | 01:02 | |||
69. | RACIUNAS Mykolas | Staki - Technorama | 01:13 | ||
70. | TLIBA Achref | 01:13 | |||
71. | MONCORGE Pierre | Memil Pro Cycling | 01:13 | ||
72. | LEINAU Louis | Team Sauerland NRW p/b Henley | 01:13 | ||
73. | HARTIG Jonas | Team Sauerland NRW p/b Henley | 01:13 | ||
74. | HEGYVARY Adrian | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 01:13 | ||
75. | ABELOUACHE Essaid | 01:13 | |||
76. | PULIDORI Jérôme | Nice Pro Cycling Team | 01:13 | ||
77. | JANSSEN Yannick | Memil Pro Cycling | 01:13 | ||
78. | SABER Lahcen | 01:13 | |||
79. | JAWAD Mansoor | VIB Bikes | 01:13 | ||
80. | BOYS Matt | Kuwait - Cartucho.es | 01:13 | ||
81. | BENOUZZA Hicham | 01:13 | |||
82. | LOKI Bence | 01:13 | |||
83. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 01:13 | ||
84. | GAILLARD Marlon | 01:13 | |||
85. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 01:13 | ||
86. | REDTENBACHER Paul | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 01:13 | ||
87. | PALČÁK Jozef | Dukla Banská Bystrica | 01:13 | ||
88. | RABIHI Ilyass | 01:13 | |||
89. | EICHINGER Daniel | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 01:13 | ||
90. | RUMAC Josip | Synergy Baku Cycling Project | 00:10 | ||
91. | MARCHESINI Riccardo | 01:44 | |||
92. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 01:44 | ||
93. | GAUGL Florian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 01:44 | ||
94. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 01:44 | ||
95. | EATON Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 02:06 | ||
96. | SUMMERHILL Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 02:06 | ||
97. | KRAINER Taruia | 04:02 | |||
DNS | LASINIS Venantas | Staki - Technorama | neštart. | ||
DNF | VILLANTI Andrea | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | AIT EL ABDIA Anass | UAE Team Emirates | 20:15:24 | 1 | ||||
2. | JONES Chris | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 06:04 | |||||
3. | POZDNJAKOV Kirill | Synergy Baku Cycling Project | 09:41 | |||||
4. | MAGER Christian | Team Sauerland NRW p/b Henley | 10:26 | |||||
5. | JOURNIAUX Axel | 10:45 | ||||||
6. | LAHSAINI Mouhssine | 10:52 |
13. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 22:45 | ||
39. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 39:03 | ||
49. | MALOVEC Ľuboš | Dukla Banská Bystrica | 51:19 | ||
65. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 57:57 | ||
81. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 1:11:02 | ||
85. | PALČÁK Jozef | Dukla Banská Bystrica | 1:13:43 |
7. | SELLIER Simon | 10:53 | |||
8. | PUTT Tanner | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 10:55 | ||
9. | SAHBAOUI Soufiane | VIB Bikes | 12:55 | ||
10. | MARENGO Umberto | 13:06 | |||
11. | EATON Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 17:02 | ||
12. | RUMAC Josip | Synergy Baku Cycling Project | 21:50 | ||
13. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 22:45 | ||
14. | JELLOUL Adil | 23:34 | |||
15. | MANCINI Francesco | 23:42 | |||
16. | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | 23:47 | ||
17. | ABELOUACHE Essaid | 26:48 | |||
18. | HOFER Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 27:03 | ||
19. | RIVIERE David | 27:07 | |||
20. | KAUPAS Gediminas | Staki - Technorama | 30:44 | ||
21. | ERRAFAI Mohamed | 30:50 | |||
22. | SABER Lahcen | 31:47 | |||
23. | KRAINER Taruia | 32:21 | |||
24. | GUTIERREZ Jose Manuel | Kuwait - Cartucho.es | 32:22 | ||
25. | KEOUGH Luke | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 32:29 | ||
26. | TAGLIANI Filippo | 32:33 | |||
27. | JABRAYILOV Samir | Synergy Baku Cycling Project | 32:33 | ||
28. | TORRES Edwin | Kuwait - Cartucho.es | 32:36 | ||
29. | HETHERINGTON Ben | Memil Pro Cycling | 34:56 | ||
30. | TORTOMASI Leonardo | 35:20 | |||
31. | SISKEVICIUS Paulius | Staki - Technorama | 36:04 | ||
32. | GAILLARD Marlon | 36:15 | |||
33. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 36:46 | ||
34. | LEGLEY Matthias | 37:17 | |||
35. | MAKHCHOUN Mounir | VIB Bikes | 37:33 | ||
36. | SUMMERHILL Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 37:39 | ||
37. | COSTA Axel | Kuwait - Cartucho.es | 37:43 | ||
38. | WEAVER Rolly | 38:00 | |||
39. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 39:03 | ||
40. | HIDA Abdellah | 39:07 | |||
41. | CHAQRI Aziz | 39:11 | |||
42. | ANNACHNACH Mouhsin | 39:16 | |||
43. | MARCHESINI Riccardo | 39:16 | |||
44. | MRAOUNI Salah Eddine | Kuwait - Cartucho.es | 46:14 | ||
45. | GALDOUNE Ahmed Amine | 47:36 | |||
46. | LEINAU Louis | Team Sauerland NRW p/b Henley | 49:56 | ||
47. | SHUMOV Nikolai | 50:28 | |||
48. | PULIDORI Jérôme | Nice Pro Cycling Team | 51:09 | ||
49. | MALOVEC Ľuboš | Dukla Banská Bystrica | 51:19 | ||
50. | DE MARCHI Mattia | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 52:09 | ||
51. | SCHWEIZER Christoph | Team Sauerland NRW p/b Henley | 52:49 | ||
52. | BERNARD Enzo | 52:53 | |||
53. | HARTIG Jonas | Team Sauerland NRW p/b Henley | 52:55 | ||
54. | RACIUNAS Mykolas | Staki - Technorama | 53:52 | ||
55. | BOYS Matt | Kuwait - Cartucho.es | 53:56 | ||
56. | FILUTÁS Viktor | 54:17 | |||
57. | MANSOURI Oussama | 54:32 | |||
58. | GAUGL Florian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 54:32 | ||
59. | MORICZ Daniel | 54:43 | |||
60. | SABBAHI El Houcaine | 55:02 | |||
61. | NOUISRI Ali | 55:51 | |||
62. | SENSI Matteo | 56:31 | |||
63. | EICHINGER Daniel | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 56:34 | ||
64. | SABBAHI Lahcen | 57:45 | |||
65. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 57:57 | ||
66. | BEN NASR Hassen | 58:31 | |||
67. | ALAWI Sayed Ahmed | VIB Bikes | 1:00:24 | ||
68. | EL HANAFI Ahmed | 1:00:59 | |||
69. | GAIZ Haitam | 1:01:25 | |||
70. | KANERVA Hiski | Memil Pro Cycling | 1:01:31 | ||
71. | DOMNICK Julius | Team Sauerland NRW p/b Henley | 1:03:18 | ||
72. | MONCORGE Pierre | Memil Pro Cycling | 1:03:29 | ||
73. | KARMOUCHI Hatim | 1:05:21 | |||
74. | EL AFI Othmane | 1:05:46 | |||
75. | RABIHI Ilyass | 1:07:17 | |||
76. | BOUZIDI Mohamed | 1:07:21 | |||
77. | JANSSEN Yannick | Memil Pro Cycling | 1:08:02 | ||
78. | MERIS Mario | 1:10:00 | |||
79. | VON NACHER SUESS Fabrizio | 1:10:27 | |||
80. | HASNAOUI Maher | 1:10:32 | |||
81. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 1:11:02 | ||
82. | MOKHTARI Hicham | 1:11:38 | |||
83. | JOYCE Sean | 1:12:26 | |||
84. | HEGYVARY Adrian | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 1:12:37 | ||
85. | PALČÁK Jozef | Dukla Banská Bystrica | 1:13:43 | ||
86. | IFERD Badr | 1:13:53 | |||
87. | BELABESSI Mohamed Amine | 1:17:26 | |||
88. | MANSOOR Ali Hassan | VIB Bikes | 1:17:54 | ||
89. | KöTTING Marvin | Team Sauerland NRW p/b Henley | 1:18:36 | ||
90. | JAWAD Mansoor | VIB Bikes | 1:20:07 | ||
91. | MOLNAR Istvan | 1:20:10 | |||
92. | BENOUZZA Hicham | 1:20:49 | |||
93. | AMAND Manuel | 1:28:41 | |||
94. | BEN AMOR Nadhem | 1:38:28 | |||
95. | REDTENBACHER Paul | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 1:40:33 | ||
96. | TLIBA Achref | 1:42:52 | |||
97. | LOKI Bence | 1:55:25 |
6. | 12.4. | Nador > Oujda | 161 km | Mraouni |
profil etapy (© marocainecyclisme.com) |
Patrik Tybor mal v Maroku vyššie ciele ako 13. miesto v celkovom poradí, takže nemal čo stratiť a v šiestej etape sa snažil dostať do úniku. O čelnú skupinu sa bojovalo dlho a najprv odskočenie troch pretekárov nepovažoval stále za ten správny únik, ktorý sa naozaj odpojí, ale napokon sa pustil sa za nimi a o pár minút dobehol. Unikali teda štyria. V poslednom kopci 30 km pred páskou ich Patrik roztrhal a šiel sám na čele etapy, no v zjazde ho domáci borec Salah Mraouni (Cuwait - Cartuscho.es) dostihol a pokračovali do cieľa spoločne. Keďže mal Maročan v pôvodnom úniku krajana a ten nešiel ďaleko za nimi, príliš Tyborovi nestriedal a zapakovala sa 8. etapa Okolo Kamerunu, kde Patrika ošpurtoval. Jazdcovi Dukly teda ostalo druhé miesto.
Pelotón finišoval so stratou 2:45 a boli v ňom všetci dôležití ľudia vrátane Malovca s Cullym. Ostatní Slováci sa zámerne šetrili na ďalšie dni a úniky. Tybor sa posunul na dvanástu pozíciu, no na Top 10 stále ešte stráca takmer päť minút.
Výsledky | ||||||||
1. | MRAOUNI Salah Eddine | Kuwait - Cartucho.es | 3:52:36 | 7 | ||||
2. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | 3 | ||||
3. | EL AFI Othmane | 01:32 | 1 | |||||
4. | BOYS Matt | Kuwait - Cartucho.es | 01:32 | |||||
5. | KEOUGH Luke | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 02:45 | |||||
6. | GALDOUNE Ahmed Amine | 02:45 |
32. | MALOVEC Ľuboš | Dukla Banská Bystrica | 02:45 | ||
50. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 02:45 | ||
83. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 11:19 | ||
84. | PALČÁK Jozef | Dukla Banská Bystrica | 11:19 | ||
91. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 11:32 |
7. | SCHWEIZER Christoph | Team Sauerland NRW p/b Henley | 02:45 | ||
8. | MAKHCHOUN Mounir | VIB Bikes | 02:45 | ||
9. | TORRES Edwin | Kuwait - Cartucho.es | 02:45 | ||
10. | GAIZ Haitam | 02:45 | |||
11. | SELLIER Simon | 02:45 | |||
12. | TORTOMASI Leonardo | 02:45 | |||
13. | TAGLIANI Filippo | 02:45 | |||
14. | HOFER Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 02:45 | ||
15. | MANCINI Francesco | 02:45 | |||
16. | SABBAHI Lahcen | 02:45 | |||
17. | SAHBAOUI Soufiane | VIB Bikes | 02:45 | ||
18. | KAUPAS Gediminas | Staki - Technorama | 02:45 | ||
19. | MARENGO Umberto | 02:45 | |||
20. | MOKHTARI Hicham | 02:45 | |||
21. | RUMAC Josip | Synergy Baku Cycling Project | 02:45 | ||
22. | JOURNIAUX Axel | 02:45 | |||
23. | WEAVER Rolly | 02:45 | |||
24. | SABBAHI El Houcaine | 02:45 | |||
25. | LEGLEY Matthias | 02:45 | |||
26. | GUTIERREZ Jose Manuel | Kuwait - Cartucho.es | 02:45 | ||
27. | NOUISRI Ali | 02:45 | |||
28. | HIDA Abdellah | 02:45 | |||
29. | BELABESSI Mohamed Amine | 02:45 | |||
30. | AIT EL ABDIA Anass | UAE Team Emirates | 02:45 | ||
31. | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | 02:45 | ||
32. | MALOVEC Ľuboš | Dukla Banská Bystrica | 02:45 | ||
33. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 02:45 | ||
34. | BOUZIDI Mohamed | 02:45 | |||
35. | MANSOURI Oussama | 02:45 | |||
36. | COSTA Axel | Kuwait - Cartucho.es | 02:45 | ||
37. | DOMNICK Julius | Team Sauerland NRW p/b Henley | 02:45 | ||
38. | KARMOUCHI Hatim | 02:45 | |||
39. | JONES Chris | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 02:45 | ||
40. | HETHERINGTON Ben | Memil Pro Cycling | 02:45 | ||
41. | IFERD Badr | 02:45 | |||
42. | VON NACHER SUESS Fabrizio | 02:45 | |||
43. | EL HANAFI Ahmed | 02:45 | |||
44. | ANNACHNACH Mouhsin | 02:45 | |||
45. | JELLOUL Adil | 02:45 | |||
46. | BERNARD Enzo | 02:45 | |||
47. | GAILLARD Marlon | 02:45 | |||
48. | LAHSAINI Mouhssine | 02:45 | |||
49. | PULIDORI Jérôme | Nice Pro Cycling Team | 02:45 | ||
50. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 02:45 | ||
51. | ABELOUACHE Essaid | 02:45 | |||
52. | SABER Lahcen | 02:45 | |||
53. | SUMMERHILL Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 02:45 | ||
54. | ERRAFAI Mohamed | 02:45 | |||
55. | POZDNJAKOV Kirill | Synergy Baku Cycling Project | 02:45 | ||
56. | JABRAYILOV Samir | Synergy Baku Cycling Project | 02:45 | ||
57. | MERIS Mario | 02:45 | |||
58. | AMAND Manuel | 02:45 | |||
59. | CHAQRI Aziz | 02:45 | |||
60. | BENOUZZA Hicham | 02:45 | |||
61. | RABIHI Ilyass | 02:45 | |||
62. | KANERVA Hiski | Memil Pro Cycling | 02:45 | ||
63. | KRAINER Taruia | 02:45 | |||
64. | EICHINGER Daniel | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 02:45 | ||
65. | RIVIERE David | 02:45 | |||
66. | FILUTÁS Viktor | 03:03 | |||
67. | SHUMOV Nikolai | 03:06 | |||
68. | MOLNAR Istvan | 03:08 | |||
69. | MORICZ Daniel | 03:08 | |||
70. | LEINAU Louis | Team Sauerland NRW p/b Henley | 03:08 | ||
71. | PUTT Tanner | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 03:08 | ||
72. | HEGYVARY Adrian | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 03:14 | ||
73. | EATON Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 03:23 | ||
74. | MARCHESINI Riccardo | 05:00 | |||
75. | HASNAOUI Maher | 05:00 | |||
76. | JAWAD Mansoor | VIB Bikes | 05:00 | ||
77. | HARTIG Jonas | Team Sauerland NRW p/b Henley | 07:06 | ||
78. | MONCORGE Pierre | Memil Pro Cycling | 07:08 | ||
79. | MAGER Christian | Team Sauerland NRW p/b Henley | 07:23 | ||
80. | BEN NASR Hassen | 08:50 | |||
81. | BEN AMOR Nadhem | 08:50 | |||
82. | SISKEVICIUS Paulius | Staki - Technorama | 08:50 | ||
83. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 11:19 | ||
84. | PALČÁK Jozef | Dukla Banská Bystrica | 11:19 | ||
85. | SENSI Matteo | 11:32 | |||
86. | JOYCE Sean | 11:32 | |||
87. | TLIBA Achref | 11:32 | |||
88. | MANSOOR Ali Hassan | VIB Bikes | 11:32 | ||
89. | REDTENBACHER Paul | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 11:32 | ||
90. | LOKI Bence | 11:32 | |||
91. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 11:32 | ||
92. | ALAWI Sayed Ahmed | VIB Bikes | 11:32 | ||
93. | GAUGL Florian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 11:32 | ||
94. | DE MARCHI Mattia | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 11:48 | ||
95. | KöTTING Marvin | Team Sauerland NRW p/b Henley | 13:43 | ||
96. | JANSSEN Yannick | Memil Pro Cycling | 18:17 | ||
DNS | RACIUNAS Mykolas | Staki - Technorama | neštart. |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | AIT EL ABDIA Anass | UAE Team Emirates | 24:10:55 | 1 | ||||
2. | JONES Chris | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 05:54 | |||||
3. | POZDNJAKOV Kirill | Synergy Baku Cycling Project | 09:31 | |||||
4. | JOURNIAUX Axel | 10:35 | ||||||
5. | LAHSAINI Mouhssine | 10:42 | ||||||
6. | SELLIER Simon | 10:43 |
12. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 19:42 | ||
38. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 38:53 | ||
49. | MALOVEC Ľuboš | Dukla Banská Bystrica | 51:09 | ||
71. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 1:06:34 | ||
83. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 1:19:26 | ||
87. | PALČÁK Jozef | Dukla Banská Bystrica | 1:22:07 |
7. | PUTT Tanner | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 11:08 | ||
8. | SAHBAOUI Soufiane | VIB Bikes | 12:45 | ||
9. | MARENGO Umberto | 12:56 | |||
10. | MAGER Christian | Team Sauerland NRW p/b Henley | 14:54 | ||
11. | EATON Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 17:30 | ||
12. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 19:42 | ||
13. | RUMAC Josip | Synergy Baku Cycling Project | 21:40 | ||
14. | JELLOUL Adil | 23:24 | |||
15. | MANCINI Francesco | 23:32 | |||
16. | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | 23:37 | ||
17. | ABELOUACHE Essaid | 26:38 | |||
18. | HOFER Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 26:53 | ||
19. | RIVIERE David | 26:57 | |||
20. | KAUPAS Gediminas | Staki - Technorama | 30:34 | ||
21. | ERRAFAI Mohamed | 30:40 | |||
22. | SABER Lahcen | 31:37 | |||
23. | KRAINER Taruia | 32:11 | |||
24. | GUTIERREZ Jose Manuel | Kuwait - Cartucho.es | 32:12 | ||
25. | KEOUGH Luke | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 32:19 | ||
26. | TAGLIANI Filippo | 32:23 | |||
27. | JABRAYILOV Samir | Synergy Baku Cycling Project | 32:23 | ||
28. | TORRES Edwin | Kuwait - Cartucho.es | 32:26 | ||
29. | HETHERINGTON Ben | Memil Pro Cycling | 34:46 | ||
30. | TORTOMASI Leonardo | 35:10 | |||
31. | GAILLARD Marlon | 36:05 | |||
32. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 36:36 | ||
33. | LEGLEY Matthias | 37:07 | |||
34. | MAKHCHOUN Mounir | VIB Bikes | 37:23 | ||
35. | SUMMERHILL Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 37:29 | ||
36. | COSTA Axel | Kuwait - Cartucho.es | 37:33 | ||
37. | WEAVER Rolly | 37:50 | |||
38. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 38:53 | ||
39. | HIDA Abdellah | 38:57 | |||
40. | CHAQRI Aziz | 39:01 | |||
41. | ANNACHNACH Mouhsin | 39:06 | |||
42. | MARCHESINI Riccardo | 41:21 | |||
43. | SISKEVICIUS Paulius | Staki - Technorama | 41:59 | ||
44. | MRAOUNI Salah Eddine | Kuwait - Cartucho.es | 43:01 | ||
45. | GALDOUNE Ahmed Amine | 47:26 | |||
46. | LEINAU Louis | Team Sauerland NRW p/b Henley | 50:09 | ||
47. | SHUMOV Nikolai | 50:39 | |||
48. | PULIDORI Jérôme | Nice Pro Cycling Team | 50:59 | ||
49. | MALOVEC Ľuboš | Dukla Banská Bystrica | 51:09 | ||
50. | BOYS Matt | Kuwait - Cartucho.es | 52:32 | ||
51. | SCHWEIZER Christoph | Team Sauerland NRW p/b Henley | 52:39 | ||
52. | BERNARD Enzo | 52:43 | |||
53. | MANSOURI Oussama | 54:22 | |||
54. | FILUTÁS Viktor | 54:25 | |||
55. | SABBAHI El Houcaine | 54:52 | |||
56. | MORICZ Daniel | 54:56 | |||
57. | NOUISRI Ali | 55:41 | |||
58. | EICHINGER Daniel | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 56:24 | ||
59. | HARTIG Jonas | Team Sauerland NRW p/b Henley | 57:06 | ||
60. | SABBAHI Lahcen | 57:35 | |||
61. | EL HANAFI Ahmed | 1:00:49 | |||
62. | DE MARCHI Mattia | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 1:01:02 | ||
63. | GAIZ Haitam | 1:01:15 | |||
64. | KANERVA Hiski | Memil Pro Cycling | 1:01:21 | ||
65. | DOMNICK Julius | Team Sauerland NRW p/b Henley | 1:03:08 | ||
66. | GAUGL Florian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 1:03:09 | ||
67. | EL AFI Othmane | 1:04:12 | |||
68. | BEN NASR Hassen | 1:04:26 | |||
69. | SENSI Matteo | 1:05:08 | |||
70. | KARMOUCHI Hatim | 1:05:11 | |||
71. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 1:06:34 | ||
72. | BOUZIDI Mohamed | 1:07:11 | |||
73. | RABIHI Ilyass | 1:07:17 | |||
74. | MONCORGE Pierre | Memil Pro Cycling | 1:07:42 | ||
75. | ALAWI Sayed Ahmed | VIB Bikes | 1:09:21 | ||
76. | MERIS Mario | 1:09:50 | |||
77. | VON NACHER SUESS Fabrizio | 1:10:17 | |||
78. | MOKHTARI Hicham | 1:11:28 | |||
79. | HASNAOUI Maher | 1:12:37 | |||
80. | HEGYVARY Adrian | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 1:12:56 | ||
81. | IFERD Badr | 1:13:43 | |||
82. | BELABESSI Mohamed Amine | 1:17:16 | |||
83. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 1:19:26 | ||
84. | MOLNAR Istvan | 1:20:23 | |||
85. | BENOUZZA Hicham | 1:20:39 | |||
86. | JOYCE Sean | 1:21:03 | |||
87. | PALČÁK Jozef | Dukla Banská Bystrica | 1:22:07 | ||
88. | JAWAD Mansoor | VIB Bikes | 1:22:12 | ||
89. | JANSSEN Yannick | Memil Pro Cycling | 1:23:24 | ||
90. | MANSOOR Ali Hassan | VIB Bikes | 1:26:51 | ||
91. | AMAND Manuel | 1:28:31 | |||
92. | KöTTING Marvin | Team Sauerland NRW p/b Henley | 1:29:24 | ||
93. | BEN AMOR Nadhem | 1:44:23 | |||
94. | REDTENBACHER Paul | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 1:49:10 | ||
95. | TLIBA Achref | 1:51:29 | |||
96. | LOKI Bence | 2:04:02 |
7. | 13.4. | Guercif > Fés | 184 km | Asadov |
profil etapy (© marocainecyclisme.com) |
Napriek tomu, že siedma etapa vyzerala veľmi zvlneno a neďaleko cieľa sa nachádzali stúpania aj nebezpečné klesanie, dopadla veľmi jednoducho, pretože pelotón sa takmer vôbec nerozdelil. Opäť sa tešil únik, a to dvojica Elchin Asadov (Synergy Baku) - Hatim Karmouchi (severný región Maroka), ktorá vydržala vpredu do cieľa. Pelotón do cieľa dorazil o 18 sekúnd za nimi. Vpredu šiel s nimi aj Jozef Palčák, no pred vrcholom jedného zo stúpaní ho odtrhli a hoci pokračoval sám, už v cieľovom meste Fés ho pelotón dostihol. Dukla teda z etapy nezískala nič.
V celkovom poradí zmeny nenastali. Pelotón ešte čakajú tri kratšie etapy.
Výsledky | ||||||||
1. | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | 4:57:11 | 7 | ||||
2. | KARMOUCHI Hatim | 00:00 | 3 | |||||
3. | RUMAC Josip | Synergy Baku Cycling Project | 00:18 | 1 | ||||
4. | SELLIER Simon | 00:18 | ||||||
5. | GALDOUNE Ahmed Amine | 00:18 | ||||||
6. | MAGER Christian | Team Sauerland NRW p/b Henley | 00:18 |
18. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:18 | ||
52. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 00:18 | ||
53. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 00:18 | ||
87. | MALOVEC Ľuboš | Dukla Banská Bystrica | 02:50 | ||
94. | PALČÁK Jozef | Dukla Banská Bystrica | 02:58 | ||
96. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 04:08 |
7. | GAIZ Haitam | Maroc Regionale Sud | 00:18 | ||
8. | SISKEVICIUS Paulius | Staki - Technorama | 00:18 | ||
9. | TORRES Edwin | Kuwait - Cartucho.es | 00:18 | ||
10. | MAKHCHOUN Mounir | VIB Bikes | 00:18 | ||
11. | SAHBAOUI Soufiane | VIB Bikes | 00:18 | ||
12. | TORTOMASI Leonardo | Team Figros Snep Focus | 00:18 | ||
13. | SABBAHI Lahcen | Maroc Regionale Sud | 00:18 | ||
14. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:18 | ||
15. | SCHWEIZER Christoph | Team Sauerland NRW p/b Henley | 00:18 | ||
16. | GUTIERREZ Jose Manuel | Kuwait - Cartucho.es | 00:18 | ||
17. | MANSOURI Oussama | Velo Club Sovac | 00:18 | ||
18. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:18 | ||
19. | MARENGO Umberto | Gallina Colosio Eurofeed | 00:18 | ||
20. | NOUISRI Ali | Tunisia | 00:18 | ||
21. | TAGLIANI Filippo | Gallina Colosio Eurofeed | 00:18 | ||
22. | MRAOUNI Salah Eddine | Kuwait - Cartucho.es | 00:18 | ||
23. | HOFER Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:18 | ||
24. | JOURNIAUX Axel | Vendee U Pays De La Loire | 00:18 | ||
25. | GAILLARD Marlon | Vendee U Pays De La Loire | 00:18 | ||
26. | EICHINGER Daniel | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:18 | ||
27. | BOUZIDI Mohamed | Velo Club Sovac | 00:18 | ||
28. | MOKHTARI Hicham | Velo Club Sovac | 00:18 | ||
29. | FILUTÁS Viktor | Mugenrace - Team Veloki | 00:18 | ||
30. | LEGLEY Matthias | Naturablue Cycling Team | 00:18 | ||
31. | HASNAOUI Maher | Tunisia | 00:18 | ||
32. | KAUPAS Gediminas | Staki - Technorama | 00:18 | ||
33. | DOMNICK Julius | Team Sauerland NRW p/b Henley | 00:18 | ||
34. | DE MARCHI Mattia | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:18 | ||
35. | GAUGL Florian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:18 | ||
36. | AIT EL ABDIA Anass | Maroko | 00:18 | ||
37. | SABBAHI El Houcaine | Maroc Regionale Sud | 00:18 | ||
38. | COSTA Axel | Kuwait - Cartucho.es | 00:18 | ||
39. | LAHSAINI Mouhssine | Maroko | 00:18 | ||
40. | JABRAYILOV Samir | Synergy Baku Cycling Project | 00:18 | ||
41. | MONCORGE Pierre | Memil Pro Cycling | 00:18 | ||
42. | JONES Chris | UnitedHealthcare Pro Cycling Womens Team | 00:18 | ||
43. | HIDA Abdellah | Maroc Regionale Sud | 00:18 | ||
44. | CHAMAND Emmanuel | Nouvelle Caledonie - Dom-tom | 00:18 | ||
45. | POZDNJAKOV Kirill | Synergy Baku Cycling Project | 00:18 | ||
46. | MANCINI Francesco | Team Figros Snep Focus | 00:18 | ||
47. | ANNACHNACH Mouhsin | Maroc Regionale Nord | 00:18 | ||
48. | PULIDORI Jérôme | Naturablue Cycling Team | 00:18 | ||
49. | MARCHESINI Riccardo | Team Figros Snep Focus | 00:18 | ||
50. | BELABESSI Mohamed Amine | Velo Club Sovac | 00:18 | ||
51. | MORICZ Daniel | Mugenrace - Team Veloki | 00:18 | ||
52. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 00:18 | ||
53. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 00:18 | ||
54. | EL HANAFI Ahmed | Maroc Regionale Sud | 00:18 | ||
55. | MOLNAR Istvan | Mugenrace - Team Veloki | 00:18 | ||
56. | BEN AMOR Nadhem | Tunisia | 00:18 | ||
57. | IFERD Badr | Maroc Regionale Nord | 00:18 | ||
58. | SABER Lahcen | Maroko | 00:18 | ||
59. | ABELOUACHE Essaid | Maroko | 00:18 | ||
60. | KRAINER Taruia | Vendee U Pays De La Loire | 00:18 | ||
61. | JELLOUL Adil | Maroko | 00:18 | ||
62. | BERNARD Enzo | Vendee U Pays De La Loire | 00:18 | ||
63. | ERRAFAI Mohamed | Maroko | 00:18 | ||
64. | RIVIERE David | Vendee U Pays De La Loire | 00:18 | ||
65. | HETHERINGTON Ben | Memil Pro Cycling | 00:18 | ||
66. | ALAWI Sayed Ahmed | VIB Bikes | 00:18 | ||
67. | CHAQRI Aziz | Maroc Regionale Nord | 00:18 | ||
68. | JANSSEN Yannick | Memil Pro Cycling | 00:18 | ||
69. | KöTTING Marvin | Team Sauerland NRW p/b Henley | 00:18 | ||
70. | BEN NASR Hassen | Tunisia | 00:18 | ||
71. | REDTENBACHER Paul | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:29 | ||
72. | KEOUGH Luke | UnitedHealthcare Pro Cycling Womens Team | 00:38 | ||
73. | BENOUZZA Hicham | Maroc Regionale Nord | 00:41 | ||
74. | KANERVA Hiski | Memil Pro Cycling | 00:41 | ||
75. | JAWAD Mansoor | VIB Bikes | 00:46 | ||
76. | SUMMERHILL Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Womens Team | 01:20 | ||
77. | MANSOOR Ali Hassan | VIB Bikes | 01:26 | ||
78. | WEAVER Rolly | Naturablue Cycling Team | 01:26 | ||
79. | EATON Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Womens Team | 01:35 | ||
80. | TLIBA Achref | Tunisia | 01:41 | ||
81. | SENSI Matteo | Team Figros Snep Focus | 01:59 | ||
82. | RABIHI Ilyass | Maroc Regionale Nord | 02:04 | ||
83. | HARTIG Jonas | Team Sauerland NRW p/b Henley | 02:09 | ||
84. | PUTT Tanner | UnitedHealthcare Pro Cycling Womens Team | 02:35 | ||
85. | EL AFI Othmane | Maroc Regionale Sud | 02:50 | ||
86. | LOKI Bence | Mugenrace - Team Veloki | 02:50 | ||
87. | MALOVEC Ľuboš | Dukla Banská Bystrica | 02:50 | ||
88. | VON NACHER SUESS Fabrizio | Gallina Colosio Eurofeed | 02:50 | ||
89. | BOYS Matt | Kuwait - Cartucho.es | 02:50 | ||
90. | JOYCE Sean | Naturablue Cycling Team | 02:50 | ||
91. | MERIS Mario | Gallina Colosio Eurofeed | 02:50 | ||
92. | SHUMOV Nikolai | Gallina Colosio Eurofeed | 02:50 | ||
93. | HEGYVARY Adrian | UnitedHealthcare Pro Cycling Womens Team | 02:50 | ||
94. | PALČÁK Jozef | Dukla Banská Bystrica | 02:58 | ||
95. | LEINAU Louis | Team Sauerland NRW p/b Henley | 04:08 | ||
96. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 04:08 |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | AIT EL ABDIA Anass | UAE Team Emirates | 29:08:24 | 1 | ||||
2. | JONES Chris | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 05:54 | |||||
3. | POZDNJAKOV Kirill | Synergy Baku Cycling Project | 09:31 | |||||
4. | JOURNIAUX Axel | 10:35 | ||||||
5. | LAHSAINI Mouhssine | 10:42 | ||||||
6. | SELLIER Simon | 10:43 |
12. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 19:42 | ||
37. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 38:53 | ||
50. | MALOVEC Ľuboš | Dukla Banská Bystrica | 53:41 | ||
69. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 1:06:34 | ||
86. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 1:23:16 | ||
89. | PALČÁK Jozef | Dukla Banská Bystrica | 1:24:42 |
7. | SAHBAOUI Soufiane | VIB Bikes | 12:45 | ||
8. | MARENGO Umberto | Gallina Colosio Eurofeed | 12:56 | ||
9. | PUTT Tanner | UnitedHealthcare Pro Cycling Womens Team | 13:25 | ||
10. | MAGER Christian | Team Sauerland NRW p/b Henley | 14:54 | ||
11. | EATON Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Womens Team | 18:47 | ||
12. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 19:42 | ||
13. | RUMAC Josip | Synergy Baku Cycling Project | 21:36 | ||
14. | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | 23:00 | ||
15. | JELLOUL Adil | Maroko | 23:24 | ||
16. | MANCINI Francesco | Team Figros Snep Focus | 23:32 | ||
17. | ABELOUACHE Essaid | Maroko | 26:38 | ||
18. | HOFER Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 26:53 | ||
19. | RIVIERE David | Vendee U Pays De La Loire | 26:57 | ||
20. | KAUPAS Gediminas | Staki - Technorama | 30:34 | ||
21. | ERRAFAI Mohamed | Maroko | 30:40 | ||
22. | SABER Lahcen | Maroko | 31:37 | ||
23. | KRAINER Taruia | Vendee U Pays De La Loire | 32:11 | ||
24. | GUTIERREZ Jose Manuel | Kuwait - Cartucho.es | 32:12 | ||
25. | TAGLIANI Filippo | Gallina Colosio Eurofeed | 32:23 | ||
26. | JABRAYILOV Samir | Synergy Baku Cycling Project | 32:23 | ||
27. | TORRES Edwin | Kuwait - Cartucho.es | 32:26 | ||
28. | KEOUGH Luke | UnitedHealthcare Pro Cycling Womens Team | 32:39 | ||
29. | HETHERINGTON Ben | Memil Pro Cycling | 34:46 | ||
30. | TORTOMASI Leonardo | Team Figros Snep Focus | 35:10 | ||
31. | GAILLARD Marlon | Vendee U Pays De La Loire | 36:05 | ||
32. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 36:36 | ||
33. | LEGLEY Matthias | Naturablue Cycling Team | 37:07 | ||
34. | MAKHCHOUN Mounir | VIB Bikes | 37:23 | ||
35. | COSTA Axel | Kuwait - Cartucho.es | 37:33 | ||
36. | SUMMERHILL Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Womens Team | 38:31 | ||
37. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 38:53 | ||
38. | HIDA Abdellah | Maroc Regionale Sud | 38:57 | ||
39. | WEAVER Rolly | Naturablue Cycling Team | 38:58 | ||
40. | CHAQRI Aziz | Maroc Regionale Nord | 39:01 | ||
41. | ANNACHNACH Mouhsin | Maroc Regionale Nord | 39:06 | ||
42. | MARCHESINI Riccardo | Team Figros Snep Focus | 41:21 | ||
43. | SISKEVICIUS Paulius | Staki - Technorama | 41:59 | ||
44. | MRAOUNI Salah Eddine | Kuwait - Cartucho.es | 43:01 | ||
45. | GALDOUNE Ahmed Amine | Gallina Colosio Eurofeed | 47:26 | ||
46. | PULIDORI Jérôme | Naturablue Cycling Team | 50:59 | ||
47. | SCHWEIZER Christoph | Team Sauerland NRW p/b Henley | 52:39 | ||
48. | BERNARD Enzo | Vendee U Pays De La Loire | 52:43 | ||
49. | SHUMOV Nikolai | Gallina Colosio Eurofeed | 53:11 | ||
50. | MALOVEC Ľuboš | Dukla Banská Bystrica | 53:41 | ||
51. | LEINAU Louis | Team Sauerland NRW p/b Henley | 53:59 | ||
52. | MANSOURI Oussama | Velo Club Sovac | 54:22 | ||
53. | FILUTÁS Viktor | Mugenrace - Team Veloki | 54:25 | ||
54. | SABBAHI El Houcaine | Maroc Regionale Sud | 54:52 | ||
55. | MORICZ Daniel | Mugenrace - Team Veloki | 54:56 | ||
56. | BOYS Matt | Kuwait - Cartucho.es | 55:04 | ||
57. | NOUISRI Ali | Tunisia | 55:41 | ||
58. | EICHINGER Daniel | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 56:24 | ||
59. | SABBAHI Lahcen | Maroc Regionale Sud | 57:35 | ||
60. | HARTIG Jonas | Team Sauerland NRW p/b Henley | 58:57 | ||
61. | EL HANAFI Ahmed | Maroc Regionale Sud | 1:00:49 | ||
62. | DE MARCHI Mattia | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 1:01:02 | ||
63. | GAIZ Haitam | Maroc Regionale Sud | 1:01:15 | ||
64. | KANERVA Hiski | Memil Pro Cycling | 1:01:44 | ||
65. | DOMNICK Julius | Team Sauerland NRW p/b Henley | 1:03:08 | ||
66. | GAUGL Florian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 1:03:09 | ||
67. | BEN NASR Hassen | Tunisia | 1:04:26 | ||
68. | KARMOUCHI Hatim | Maroc Regionale Nord | 1:04:43 | ||
69. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 1:06:34 | ||
70. | EL AFI Othmane | Maroc Regionale Sud | 1:06:44 | ||
71. | SENSI Matteo | Team Figros Snep Focus | 1:06:49 | ||
72. | BOUZIDI Mohamed | Velo Club Sovac | 1:07:11 | ||
73. | MONCORGE Pierre | Memil Pro Cycling | 1:07:42 | ||
74. | RABIHI Ilyass | Maroc Regionale Nord | 1:09:03 | ||
75. | ALAWI Sayed Ahmed | VIB Bikes | 1:09:21 | ||
76. | MOKHTARI Hicham | Velo Club Sovac | 1:11:28 | ||
77. | MERIS Mario | Gallina Colosio Eurofeed | 1:12:22 | ||
78. | HASNAOUI Maher | Tunisia | 1:12:37 | ||
79. | VON NACHER SUESS Fabrizio | Gallina Colosio Eurofeed | 1:12:49 | ||
80. | IFERD Badr | Maroc Regionale Nord | 1:13:43 | ||
81. | HEGYVARY Adrian | UnitedHealthcare Pro Cycling Womens Team | 1:15:28 | ||
82. | BELABESSI Mohamed Amine | Velo Club Sovac | 1:17:16 | ||
83. | MOLNAR Istvan | Mugenrace - Team Veloki | 1:20:23 | ||
84. | BENOUZZA Hicham | Maroc Regionale Nord | 1:21:02 | ||
85. | JAWAD Mansoor | VIB Bikes | 1:22:40 | ||
86. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 1:23:16 | ||
87. | JANSSEN Yannick | Memil Pro Cycling | 1:23:24 | ||
88. | JOYCE Sean | Naturablue Cycling Team | 1:23:35 | ||
89. | PALČÁK Jozef | Dukla Banská Bystrica | 1:24:42 | ||
90. | MANSOOR Ali Hassan | VIB Bikes | 1:27:59 | ||
91. | CHAMAND Emmanuel | Nouvelle Caledonie - Dom-tom | 1:28:31 | ||
92. | KöTTING Marvin | Team Sauerland NRW p/b Henley | 1:29:24 | ||
93. | BEN AMOR Nadhem | Tunisia | 1:44:23 | ||
94. | REDTENBACHER Paul | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 1:49:21 | ||
95. | TLIBA Achref | Tunisia | 1:52:52 | ||
96. | LOKI Bence | Mugenrace - Team Veloki | 2:06:34 |
8. | 14.4. | Fés › Meknés | 148 km | Siskevicius |
profil etapy (© marocainecyclisme.com) |
O úniky je v Maroku obrovský záujem a ďalší zožal úspech v piatkovej ôsmej etape. Radoval sa Litovec Paulius Siskevicius z tímu Stalki. Pretekár, ktorý vlani štartoval aj na Okolo Slovenska sa dokázal odpútať od päťčlenného úniku a vyhrať etapu.
Pelotón dorazil do cieľa v dvoch skupinách - so stratou 25 sekúnd a takmer osem minút. Žiaľ, v druhej partii ocitol aj Patrik Tybor, na ktorého prišla kvôli snaženiu v minulých etapách a vetraní sa mimo balíka, kríza. V celkovom poradí sa zosunul z 12. na 19. priečku. Tu už žiadne zmeny dlho nenastali a zrejme ani nenastanú, pretože rozdiely sú veľké a UnitedHealthcare i Synergy Baku súperia s obrovskou presilou Maročanov, teda na zosadenie El Abdiu im vlastné sily stačiť zrejme nebudú.
Výsledky | ||||||||
1. | SISKEVICIUS Paulius | Staki - Technorama | 3:36:43 | 7 | ||||
2. | GAILLARD Marlon | 00:03 | 3 | |||||
3. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:03 | 1 | ||||
4. | GUTIERREZ Jose Manuel | Kuwait - Cartucho.es | 00:03 | |||||
5. | RABIHI Ilyass | 00:13 | ||||||
6. | PUTT Tanner | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:25 |
41. | MALOVEC Ľuboš | Dukla Banská Bystrica | 00:25 | ||
43. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:25 | ||
70. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 07:52 | ||
73. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 07:52 | ||
77. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 07:52 | ||
90. | PALČÁK Jozef | Dukla Banská Bystrica | 22:13 |
7. | SELLIER Simon | Vendee U Pays De La Loire | 00:25 | ||
8. | RUMAC Josip | Synergy Baku Cycling Project | 00:25 | ||
9. | GAIZ Haitam | Maroc Regionale Sud | 00:25 | ||
10. | SAHBAOUI Soufiane | VIB Bikes | 00:25 | ||
11. | SCHWEIZER Christoph | Team Sauerland NRW p/b Henley | 00:25 | ||
12. | MARENGO Umberto | Gallina Colosio Eurofeed | 00:25 | ||
13. | HOFER Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:25 | ||
14. | BELABESSI Mohamed Amine | Velo Club Sovac | 00:25 | ||
15. | MANCINI Francesco | Team Figros Snep Focus | 00:25 | ||
16. | MRAOUNI Salah Eddine | Kuwait - Cartucho.es | 00:25 | ||
17. | BOYS Matt | Kuwait - Cartucho.es | 00:25 | ||
18. | SABBAHI Lahcen | Maroc Regionale Sud | 00:25 | ||
19. | JABRAYILOV Samir | Synergy Baku Cycling Project | 00:25 | ||
20. | KAUPAS Gediminas | Staki - Technorama | 00:25 | ||
21. | AIT EL ABDIA Anass | Maroko | 00:25 | ||
22. | WEAVER Rolly | Naturablue Cycling Team | 00:25 | ||
23. | JOURNIAUX Axel | Vendee U Pays De La Loire | 00:25 | ||
24. | MAKHCHOUN Mounir | VIB Bikes | 00:25 | ||
25. | TORRES Edwin | Kuwait - Cartucho.es | 00:25 | ||
26. | TAGLIANI Filippo | Gallina Colosio Eurofeed | 00:25 | ||
27. | NOUISRI Ali | Tunisia | 00:25 | ||
28. | BEN NASR Hassen | Tunisia | 00:25 | ||
29. | SABBAHI El Houcaine | Maroc Regionale Sud | 00:25 | ||
30. | TORTOMASI Leonardo | Team Figros Snep Focus | 00:25 | ||
31. | HARTIG Jonas | Team Sauerland NRW p/b Henley | 00:25 | ||
32. | BERNARD Enzo | Vendee U Pays De La Loire | 00:25 | ||
33. | LEGLEY Matthias | Naturablue Cycling Team | 00:25 | ||
34. | MORICZ Daniel | Mugenrace - Team Veloki | 00:25 | ||
35. | MANSOURI Oussama | Velo Club Sovac | 00:25 | ||
36. | CHAQRI Aziz | Maroc Regionale Nord | 00:25 | ||
37. | ANNACHNACH Mouhsin | Maroc Regionale Nord | 00:25 | ||
38. | BOUZIDI Mohamed | Velo Club Sovac | 00:25 | ||
39. | ABELOUACHE Essaid | Maroko | 00:25 | ||
40. | MOLNAR Istvan | Mugenrace - Team Veloki | 00:25 | ||
41. | MALOVEC Ľuboš | Dukla Banská Bystrica | 00:25 | ||
42. | CHAMAND Emmanuel | Nouvelle Caledonie - Dom-tom | 00:25 | ||
43. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:25 | ||
44. | IFERD Badr | Maroc Regionale Nord | 00:25 | ||
45. | JONES Chris | UnitedHealthcare Pro Cycling Womens Team | 00:25 | ||
46. | HIDA Abdellah | Maroc Regionale Sud | 00:25 | ||
47. | POZDNJAKOV Kirill | Synergy Baku Cycling Project | 00:25 | ||
48. | ERRAFAI Mohamed | Maroko | 00:25 | ||
49. | LAHSAINI Mouhssine | Maroko | 00:25 | ||
50. | EL HANAFI Ahmed | Maroc Regionale Sud | 00:25 | ||
51. | MONCORGE Pierre | Memil Pro Cycling | 00:25 | ||
52. | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | 00:25 | ||
53. | JELLOUL Adil | Maroko | 00:25 | ||
54. | SABER Lahcen | Maroko | 00:25 | ||
55. | KARMOUCHI Hatim | Maroc Regionale Nord | 00:25 | ||
56. | JANSSEN Yannick | Memil Pro Cycling | 00:25 | ||
57. | COSTA Axel | Kuwait - Cartucho.es | 00:25 | ||
58. | PULIDORI Jérôme | Naturablue Cycling Team | 00:25 | ||
59. | EICHINGER Daniel | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:25 | ||
60. | BENOUZZA Hicham | Maroc Regionale Nord | 00:25 | ||
61. | SUMMERHILL Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Womens Team | 00:25 | ||
62. | MAGER Christian | Team Sauerland NRW p/b Henley | 00:25 | ||
63. | HETHERINGTON Ben | Memil Pro Cycling | 00:25 | ||
64. | KöTTING Marvin | Team Sauerland NRW p/b Henley | 00:25 | ||
65. | RIVIERE David | Vendee U Pays De La Loire | 00:25 | ||
66. | MARCHESINI Riccardo | Team Figros Snep Focus | 00:25 | ||
67. | KRAINER Taruia | Vendee U Pays De La Loire | 00:25 | ||
68. | LEINAU Louis | Team Sauerland NRW p/b Henley | 00:25 | ||
69. | EATON Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Womens Team | 01:28 | ||
70. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 07:52 | ||
71. | BEN AMOR Nadhem | Tunisia | 07:52 | ||
72. | HASNAOUI Maher | Tunisia | 07:52 | ||
73. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 07:52 | ||
74. | REDTENBACHER Paul | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 07:52 | ||
75. | MERIS Mario | Gallina Colosio Eurofeed | 07:52 | ||
76. | HEGYVARY Adrian | UnitedHealthcare Pro Cycling Womens Team | 07:52 | ||
77. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 07:52 | ||
78. | DOMNICK Julius | Team Sauerland NRW p/b Henley | 07:52 | ||
79. | SHUMOV Nikolai | Gallina Colosio Eurofeed | 22:09 | ||
80. | MOKHTARI Hicham | Velo Club Sovac | 22:09 | ||
81. | FILUTÁS Viktor | Mugenrace - Team Veloki | 22:09 | ||
82. | GALDOUNE Ahmed Amine | Gallina Colosio Eurofeed | 22:09 | ||
83. | VON NACHER SUESS Fabrizio | Gallina Colosio Eurofeed | 22:09 | ||
84. | ALAWI Sayed Ahmed | VIB Bikes | 22:09 | ||
85. | GAUGL Florian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 22:09 | ||
86. | JOYCE Sean | Naturablue Cycling Team | 22:09 | ||
87. | KEOUGH Luke | UnitedHealthcare Pro Cycling Womens Team | 22:09 | ||
88. | DE MARCHI Mattia | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 22:13 | ||
89. | JAWAD Mansoor | VIB Bikes | 22:13 | ||
90. | PALČÁK Jozef | Dukla Banská Bystrica | 22:13 | ||
91. | KANERVA Hiski | Memil Pro Cycling | 22:13 | ||
92. | EL AFI Othmane | Maroc Regionale Sud | 22:24 | ||
DNS | LOKI Bence | Mugenrace - Team Veloki | neštart. | ||
DNS | SENSI Matteo | Team Figros Snep Focus | neštart. | ||
DNF | MANSOOR Ali Hassan | VIB Bikes | odstúpil | ||
DNF | TLIBA Achref | Tunisia | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | AIT EL ABDIA Anass | UAE Team Emirates | 32:45:32 | 1 | ||||
2. | JONES Chris | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 05:54 | |||||
3. | POZDNJAKOV Kirill | Synergy Baku Cycling Project | 09:31 | |||||
4. | JOURNIAUX Axel | 10:35 | ||||||
5. | LAHSAINI Mouhssine | 10:42 | ||||||
6. | SELLIER Simon | 10:43 |
19. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 27:09 | ||
43. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 46:20 | ||
47. | MALOVEC Ľuboš | Dukla Banská Bystrica | 53:41 | ||
62. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 1:06:34 | ||
84. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 1:30:43 | ||
90. | PALČÁK Jozef | Dukla Banská Bystrica | 1:46:30 |
7. | SAHBAOUI Soufiane | VIB Bikes | 12:45 | ||
8. | MARENGO Umberto | Gallina Colosio Eurofeed | 12:56 | ||
9. | PUTT Tanner | UnitedHealthcare Pro Cycling Womens Team | 13:25 | ||
10. | MAGER Christian | Team Sauerland NRW p/b Henley | 14:54 | ||
11. | EATON Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Womens Team | 19:50 | ||
12. | RUMAC Josip | Synergy Baku Cycling Project | 21:36 | ||
13. | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | 23:00 | ||
14. | JELLOUL Adil | Maroko | 23:24 | ||
15. | MANCINI Francesco | Team Figros Snep Focus | 23:32 | ||
16. | ABELOUACHE Essaid | Maroko | 26:38 | ||
17. | HOFER Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 26:53 | ||
18. | RIVIERE David | Vendee U Pays De La Loire | 26:57 | ||
19. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 27:09 | ||
20. | KAUPAS Gediminas | Staki - Technorama | 30:34 | ||
21. | ERRAFAI Mohamed | Maroko | 30:40 | ||
22. | SABER Lahcen | Maroko | 31:37 | ||
23. | GUTIERREZ Jose Manuel | Kuwait - Cartucho.es | 31:49 | ||
24. | KRAINER Taruia | Vendee U Pays De La Loire | 32:11 | ||
25. | TAGLIANI Filippo | Gallina Colosio Eurofeed | 32:23 | ||
26. | JABRAYILOV Samir | Synergy Baku Cycling Project | 32:23 | ||
27. | TORRES Edwin | Kuwait - Cartucho.es | 32:26 | ||
28. | HETHERINGTON Ben | Memil Pro Cycling | 34:46 | ||
29. | TORTOMASI Leonardo | Team Figros Snep Focus | 35:10 | ||
30. | GAILLARD Marlon | Vendee U Pays De La Loire | 35:31 | ||
31. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 36:04 | ||
32. | LEGLEY Matthias | Naturablue Cycling Team | 37:07 | ||
33. | MAKHCHOUN Mounir | VIB Bikes | 37:23 | ||
34. | COSTA Axel | Kuwait - Cartucho.es | 37:33 | ||
35. | SUMMERHILL Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Womens Team | 38:31 | ||
36. | HIDA Abdellah | Maroc Regionale Sud | 38:57 | ||
37. | WEAVER Rolly | Naturablue Cycling Team | 38:58 | ||
38. | CHAQRI Aziz | Maroc Regionale Nord | 39:01 | ||
39. | ANNACHNACH Mouhsin | Maroc Regionale Nord | 39:06 | ||
40. | SISKEVICIUS Paulius | Staki - Technorama | 41:19 | ||
41. | MARCHESINI Riccardo | Team Figros Snep Focus | 41:21 | ||
42. | MRAOUNI Salah Eddine | Kuwait - Cartucho.es | 43:01 | ||
43. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 46:20 | ||
44. | PULIDORI Jérôme | Naturablue Cycling Team | 50:59 | ||
45. | SCHWEIZER Christoph | Team Sauerland NRW p/b Henley | 52:39 | ||
46. | BERNARD Enzo | Vendee U Pays De La Loire | 52:43 | ||
47. | MALOVEC Ľuboš | Dukla Banská Bystrica | 53:41 | ||
48. | LEINAU Louis | Team Sauerland NRW p/b Henley | 53:59 | ||
49. | MANSOURI Oussama | Velo Club Sovac | 54:22 | ||
50. | KEOUGH Luke | UnitedHealthcare Pro Cycling Womens Team | 54:23 | ||
51. | SABBAHI El Houcaine | Maroc Regionale Sud | 54:52 | ||
52. | MORICZ Daniel | Mugenrace - Team Veloki | 54:56 | ||
53. | BOYS Matt | Kuwait - Cartucho.es | 55:04 | ||
54. | NOUISRI Ali | Tunisia | 55:41 | ||
55. | EICHINGER Daniel | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 56:24 | ||
56. | SABBAHI Lahcen | Maroc Regionale Sud | 57:35 | ||
57. | HARTIG Jonas | Team Sauerland NRW p/b Henley | 58:57 | ||
58. | EL HANAFI Ahmed | Maroc Regionale Sud | 1:00:49 | ||
59. | GAIZ Haitam | Maroc Regionale Sud | 1:01:15 | ||
60. | BEN NASR Hassen | Tunisia | 1:04:26 | ||
61. | KARMOUCHI Hatim | Maroc Regionale Nord | 1:04:43 | ||
62. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 1:06:34 | ||
63. | BOUZIDI Mohamed | Velo Club Sovac | 1:07:11 | ||
64. | MONCORGE Pierre | Memil Pro Cycling | 1:07:42 | ||
65. | RABIHI Ilyass | Maroc Regionale Nord | 1:08:51 | ||
66. | GALDOUNE Ahmed Amine | Gallina Colosio Eurofeed | 1:09:10 | ||
67. | DOMNICK Julius | Team Sauerland NRW p/b Henley | 1:10:35 | ||
68. | IFERD Badr | Maroc Regionale Nord | 1:13:43 | ||
69. | SHUMOV Nikolai | Gallina Colosio Eurofeed | 1:14:55 | ||
70. | FILUTÁS Viktor | Mugenrace - Team Veloki | 1:16:09 | ||
71. | BELABESSI Mohamed Amine | Velo Club Sovac | 1:17:16 | ||
72. | MERIS Mario | Gallina Colosio Eurofeed | 1:19:49 | ||
73. | HASNAOUI Maher | Tunisia | 1:20:04 | ||
74. | MOLNAR Istvan | Mugenrace - Team Veloki | 1:20:23 | ||
75. | BENOUZZA Hicham | Maroc Regionale Nord | 1:21:02 | ||
76. | DE MARCHI Mattia | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 1:22:50 | ||
77. | HEGYVARY Adrian | UnitedHealthcare Pro Cycling Womens Team | 1:22:55 | ||
78. | JANSSEN Yannick | Memil Pro Cycling | 1:23:24 | ||
79. | KANERVA Hiski | Memil Pro Cycling | 1:23:32 | ||
80. | GAUGL Florian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 1:24:53 | ||
81. | CHAMAND Emmanuel | Nouvelle Caledonie - Dom-tom | 1:28:31 | ||
82. | EL AFI Othmane | Maroc Regionale Sud | 1:28:43 | ||
83. | KöTTING Marvin | Team Sauerland NRW p/b Henley | 1:29:24 | ||
84. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 1:30:43 | ||
85. | ALAWI Sayed Ahmed | VIB Bikes | 1:31:05 | ||
86. | MOKHTARI Hicham | Velo Club Sovac | 1:33:12 | ||
87. | VON NACHER SUESS Fabrizio | Gallina Colosio Eurofeed | 1:34:33 | ||
88. | JAWAD Mansoor | VIB Bikes | 1:44:28 | ||
89. | JOYCE Sean | Naturablue Cycling Team | 1:45:19 | ||
90. | PALČÁK Jozef | Dukla Banská Bystrica | 1:46:30 | ||
91. | BEN AMOR Nadhem | Tunisia | 1:51:50 | ||
92. | REDTENBACHER Paul | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 1:56:48 |
9. | 15.4. | Meknés > Rabat | 138 km | Keough |
profil etapy (© marocainecyclisme.com) |
Predposledný deň v Maroku iba ako druhý vyvrcholil klasickým špurtom celého pelotónu. Opäť sa presadil Luke Keough z UnitedHealthcare a získal už tretí triumf v týchto pretekoch. Slováci prišli do cieľa v pelotóne. Nikto sa do koncovky nedostal. Tybor sa posunul o jednu priečku na 18. miesto. Všetko vyvrcholí v nedeľu v uliciach mesta Casablanca.
Výsledky | ||||||||
1. | KEOUGH Luke | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 3:00:44 | 7 | ||||
2. | GALDOUNE Ahmed Amine | 00:00 | 3 | |||||
3. | SELLIER Simon | 00:00 | 1 | |||||
4. | SCHWEIZER Christoph | Team Sauerland NRW p/b Henley | 00:00 | |||||
5. | SAHBAOUI Soufiane | 00:00 | ||||||
6. | SHUMOV Nikolai | 00:00 |
40. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
43. | MALOVEC Ľuboš | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
57. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
70. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
73. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
82. | PALČÁK Jozef | Dukla Banská Bystrica | 00:00 |
7. | GAIZ Haitam | Maroc Regionale Sud | 00:00 | ||
8. | KAUPAS Gediminas | Staki - Technorama | 00:00 | ||
9. | MARENGO Umberto | Gallina Colosio Eurofeed | 00:00 | ||
10. | RUMAC Josip | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
11. | JABRAYILOV Samir | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
12. | MANCINI Francesco | Team Figros Snep Focus | 00:00 | ||
13. | TORTOMASI Leonardo | Team Figros Snep Focus | 00:00 | ||
14. | HIDA Abdellah | Maroc Regionale Sud | 00:00 | ||
15. | HOFER Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:00 | ||
16. | GUTIERREZ Jose Manuel | Kuwait - Cartucho.es | 00:00 | ||
17. | JOURNIAUX Axel | Vendee U Pays De La Loire | 00:00 | ||
18. | BERNARD Enzo | Vendee U Pays De La Loire | 00:00 | ||
19. | MORICZ Daniel | Mugenrace - Team Veloki | 00:00 | ||
20. | SABBAHI Lahcen | Maroc Regionale Sud | 00:00 | ||
21. | SABBAHI El Houcaine | Maroc Regionale Sud | 00:00 | ||
22. | TORRES Edwin | Kuwait - Cartucho.es | 00:00 | ||
23. | MRAOUNI Salah Eddine | Kuwait - Cartucho.es | 00:00 | ||
24. | EL AFI Othmane | Maroc Regionale Sud | 00:00 | ||
25. | ANNACHNACH Mouhsin | Maroc Regionale Nord | 00:00 | ||
26. | MOKHTARI Hicham | Velo Club Sovac | 00:00 | ||
27. | EL HANAFI Ahmed | Maroc Regionale Sud | 00:00 | ||
28. | MOLNAR Istvan | Mugenrace - Team Veloki | 00:00 | ||
29. | BELABESSI Mohamed Amine | Velo Club Sovac | 00:00 | ||
30. | WEAVER Rolly | Naturablue Cycling Team | 00:00 | ||
31. | JONES Chris | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:00 | ||
32. | LAHSAINI Mouhssine | Maroko | 00:00 | ||
33. | MANSOURI Oussama | Velo Club Sovac | 00:00 | ||
34. | LEGLEY Matthias | Naturablue Cycling Team | 00:00 | ||
35. | SABER Lahcen | Maroko | 00:00 | ||
36. | AIT EL ABDIA Anass | Maroko | 00:00 | ||
37. | ERRAFAI Mohamed | Maroko | 00:00 | ||
38. | JANSSEN Yannick | Memil Pro Cycling | 00:00 | ||
39. | POZDNJAKOV Kirill | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
40. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
41. | JELLOUL Adil | Maroko | 00:00 | ||
42. | CHAQRI Aziz | Maroc Regionale Nord | 00:00 | ||
43. | MALOVEC Ľuboš | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
44. | HASNAOUI Maher | Tunisia | 00:00 | ||
45. | MAKHCHOUN Mounir | VIB Bikes | 00:00 | ||
46. | DE MARCHI Mattia | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:00 | ||
47. | PULIDORI Jérôme | Naturablue Cycling Team | 00:00 | ||
48. | MAGER Christian | Team Sauerland NRW p/b Henley | 00:00 | ||
49. | COSTA Axel | Kuwait - Cartucho.es | 00:00 | ||
50. | EICHINGER Daniel | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:00 | ||
51. | TAGLIANI Filippo | Gallina Colosio Eurofeed | 00:00 | ||
52. | KARMOUCHI Hatim | Maroc Regionale Nord | 00:00 | ||
53. | RABIHI Ilyass | Maroc Regionale Nord | 00:00 | ||
54. | BEN AMOR Nadhem | Tunisia | 00:00 | ||
55. | FILUTÁS Viktor | Mugenrace - Team Veloki | 00:00 | ||
56. | JOYCE Sean | Naturablue Cycling Team | 00:00 | ||
57. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
58. | BOUZIDI Mohamed | Velo Club Sovac | 00:00 | ||
59. | MONCORGE Pierre | Memil Pro Cycling | 00:00 | ||
60. | KöTTING Marvin | Team Sauerland NRW p/b Henley | 00:00 | ||
61. | VON NACHER SUESS Fabrizio | Gallina Colosio Eurofeed | 00:00 | ||
62. | ABELOUACHE Essaid | Maroko | 00:00 | ||
63. | MARCHESINI Riccardo | Team Figros Snep Focus | 00:00 | ||
64. | CHAMAND Emmanuel | Nouvelle Caledonie - Dom-tom | 00:00 | ||
65. | IFERD Badr | Maroc Regionale Nord | 00:00 | ||
66. | NOUISRI Ali | Tunisia | 00:00 | ||
67. | KANERVA Hiski | Memil Pro Cycling | 00:00 | ||
68. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:00 | ||
69. | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
70. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
71. | PUTT Tanner | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:00 | ||
72. | SUMMERHILL Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:00 | ||
73. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
74. | MERIS Mario | Gallina Colosio Eurofeed | 00:00 | ||
75. | DOMNICK Julius | Team Sauerland NRW p/b Henley | 00:00 | ||
76. | ALAWI Sayed Ahmed | VIB Bikes | 00:00 | ||
77. | REDTENBACHER Paul | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:00 | ||
78. | BEN NASR Hassen | Tunisia | 00:00 | ||
79. | HETHERINGTON Ben | Memil Pro Cycling | 00:00 | ||
80. | LEINAU Louis | Team Sauerland NRW p/b Henley | 00:00 | ||
81. | GAUGL Florian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:00 | ||
82. | PALČÁK Jozef | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
83. | BOYS Matt | Kuwait - Cartucho.es | 00:00 | ||
84. | JAWAD Mansoor | VIB Bikes | 00:28 | ||
85. | HEGYVARY Adrian | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:29 | ||
86. | GAILLARD Marlon | Vendee U Pays De La Loire | 00:31 | ||
87. | BENOUZZA Hicham | Maroc Regionale Nord | 00:37 | ||
88. | SISKEVICIUS Paulius | Staki - Technorama | 00:40 | ||
89. | EATON Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:46 | ||
90. | HARTIG Jonas | Team Sauerland NRW p/b Henley | 00:48 | ||
91. | KRAINER Taruia | Vendee U Pays De La Loire | 00:50 | ||
92. | RIVIERE David | Vendee U Pays De La Loire | 01:02 |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | AIT EL ABDIA Anass | UAE Team Emirates | 35:46:16 | 1 | ||||
2. | JONES Chris | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 05:54 | |||||
3. | POZDNJAKOV Kirill | Synergy Baku Cycling Project | 09:31 | |||||
4. | JOURNIAUX Axel | 10:35 | ||||||
5. | SELLIER Simon | 10:39 | ||||||
6. | LAHSAINI Mouhssine | 10:42 |
18. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 27:09 | ||
43. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 46:20 | ||
47. | MALOVEC Ľuboš | Dukla Banská Bystrica | 53:41 | ||
62. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 1:06:34 | ||
84. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 1:30:43 | ||
90. | PALČÁK Jozef | Dukla Banská Bystrica | 1:46:30 |
7. | SAHBAOUI Soufiane | VIB Bikes | 12:45 | ||
8. | MARENGO Umberto | Gallina Colosio Eurofeed | 12:56 | ||
9. | PUTT Tanner | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 13:25 | ||
10. | MAGER Christian | Team Sauerland NRW p/b Henley | 14:54 | ||
11. | EATON Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 20:36 | ||
12. | RUMAC Josip | Synergy Baku Cycling Project | 21:36 | ||
13. | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | 23:00 | ||
14. | JELLOUL Adil | Maroko | 23:24 | ||
15. | MANCINI Francesco | Team Figros Snep Focus | 23:32 | ||
16. | ABELOUACHE Essaid | Maroko | 26:38 | ||
17. | HOFER Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 26:53 | ||
18. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 27:09 | ||
19. | RIVIERE David | Vendee U Pays De La Loire | 27:59 | ||
20. | KAUPAS Gediminas | Staki - Technorama | 30:34 | ||
21. | ERRAFAI Mohamed | Maroko | 30:40 | ||
22. | SABER Lahcen | Maroko | 31:37 | ||
23. | GUTIERREZ Jose Manuel | Kuwait - Cartucho.es | 31:49 | ||
24. | TAGLIANI Filippo | Gallina Colosio Eurofeed | 32:18 | ||
25. | JABRAYILOV Samir | Synergy Baku Cycling Project | 32:23 | ||
26. | TORRES Edwin | Kuwait - Cartucho.es | 32:24 | ||
27. | KRAINER Taruia | Vendee U Pays De La Loire | 33:01 | ||
28. | HETHERINGTON Ben | Memil Pro Cycling | 34:46 | ||
29. | TORTOMASI Leonardo | Team Figros Snep Focus | 35:10 | ||
30. | GAILLARD Marlon | Vendee U Pays De La Loire | 36:02 | ||
31. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 36:04 | ||
32. | LEGLEY Matthias | Naturablue Cycling Team | 37:07 | ||
33. | MAKHCHOUN Mounir | VIB Bikes | 37:23 | ||
34. | COSTA Axel | Kuwait - Cartucho.es | 37:33 | ||
35. | SUMMERHILL Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 38:31 | ||
36. | HIDA Abdellah | Maroc Regionale Sud | 38:57 | ||
37. | CHAQRI Aziz | Maroc Regionale Nord | 38:57 | ||
38. | WEAVER Rolly | Naturablue Cycling Team | 38:58 | ||
39. | ANNACHNACH Mouhsin | Maroc Regionale Nord | 39:06 | ||
40. | MARCHESINI Riccardo | Team Figros Snep Focus | 41:21 | ||
41. | SISKEVICIUS Paulius | Staki - Technorama | 41:59 | ||
42. | MRAOUNI Salah Eddine | Kuwait - Cartucho.es | 43:01 | ||
43. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 46:20 | ||
44. | PULIDORI Jérôme | Naturablue Cycling Team | 50:59 | ||
45. | SCHWEIZER Christoph | Team Sauerland NRW p/b Henley | 52:39 | ||
46. | BERNARD Enzo | Vendee U Pays De La Loire | 52:43 | ||
47. | MALOVEC Ľuboš | Dukla Banská Bystrica | 53:41 | ||
48. | LEINAU Louis | Team Sauerland NRW p/b Henley | 53:59 | ||
49. | KEOUGH Luke | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 54:13 | ||
50. | MANSOURI Oussama | Velo Club Sovac | 54:22 | ||
51. | SABBAHI El Houcaine | Maroc Regionale Sud | 54:52 | ||
52. | MORICZ Daniel | Mugenrace - Team Veloki | 54:56 | ||
53. | BOYS Matt | Kuwait - Cartucho.es | 55:04 | ||
54. | NOUISRI Ali | Tunisia | 55:34 | ||
55. | EICHINGER Daniel | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 56:24 | ||
56. | SABBAHI Lahcen | Maroc Regionale Sud | 57:35 | ||
57. | HARTIG Jonas | Team Sauerland NRW p/b Henley | 59:45 | ||
58. | EL HANAFI Ahmed | Maroc Regionale Sud | 1:00:49 | ||
59. | GAIZ Haitam | Maroc Regionale Sud | 1:01:15 | ||
60. | BEN NASR Hassen | Tunisia | 1:04:26 | ||
61. | KARMOUCHI Hatim | Maroc Regionale Nord | 1:04:43 | ||
62. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 1:06:34 | ||
63. | BOUZIDI Mohamed | Velo Club Sovac | 1:07:11 | ||
64. | MONCORGE Pierre | Memil Pro Cycling | 1:07:42 | ||
65. | RABIHI Ilyass | Maroc Regionale Nord | 1:08:51 | ||
66. | GALDOUNE Ahmed Amine | Gallina Colosio Eurofeed | 1:09:04 | ||
67. | DOMNICK Julius | Team Sauerland NRW p/b Henley | 1:10:35 | ||
68. | IFERD Badr | Maroc Regionale Nord | 1:13:43 | ||
69. | SHUMOV Nikolai | Gallina Colosio Eurofeed | 1:14:55 | ||
70. | FILUTÁS Viktor | Mugenrace - Team Veloki | 1:16:09 | ||
71. | BELABESSI Mohamed Amine | Velo Club Sovac | 1:17:16 | ||
72. | MERIS Mario | Gallina Colosio Eurofeed | 1:19:49 | ||
73. | HASNAOUI Maher | Tunisia | 1:20:04 | ||
74. | MOLNAR Istvan | Mugenrace - Team Veloki | 1:20:23 | ||
75. | BENOUZZA Hicham | Maroc Regionale Nord | 1:21:39 | ||
76. | DE MARCHI Mattia | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 1:22:50 | ||
77. | JANSSEN Yannick | Memil Pro Cycling | 1:23:24 | ||
78. | HEGYVARY Adrian | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 1:23:24 | ||
79. | KANERVA Hiski | Memil Pro Cycling | 1:23:32 | ||
80. | GAUGL Florian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 1:24:53 | ||
81. | CHAMAND Emmanuel | Nouvelle Caledonie - Dom-tom | 1:28:31 | ||
82. | EL AFI Othmane | Maroc Regionale Sud | 1:28:43 | ||
83. | KöTTING Marvin | Team Sauerland NRW p/b Henley | 1:29:24 | ||
84. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 1:30:43 | ||
85. | ALAWI Sayed Ahmed | VIB Bikes | 1:31:05 | ||
86. | MOKHTARI Hicham | Velo Club Sovac | 1:33:12 | ||
87. | VON NACHER SUESS Fabrizio | Gallina Colosio Eurofeed | 1:34:33 | ||
88. | JAWAD Mansoor | VIB Bikes | 1:44:56 | ||
89. | JOYCE Sean | Naturablue Cycling Team | 1:45:19 | ||
90. | PALČÁK Jozef | Dukla Banská Bystrica | 1:46:30 | ||
91. | BEN AMOR Nadhem | Tunisia | 1:51:50 | ||
92. | REDTENBACHER Paul | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 1:56:48 |
10. | 16.4. | Rabat > Casablanca | 120 km | Galdoune |
profil etapy (© marocainecyclisme.com) |
Preteky skončili klasickým špurtom a triumfom Ahmeda Galdouneho. Dukláci sa opäť nezapojili do špurtu a hľadanie šprintéra pokračuje. V tejto zložke je to už naozaj frustrujúce. Malovec sa nedostal ani do jedného záveru.
Celkové víťazstvo získal Anass El Abdia, ktorý si sem po to prišiel a po horšom začiatku sezóny vo WT potvrdil svoju pozíciu lepšieho cyklistu ako tunajšia konkurencia. V UnitedHealthcare môžu byť spokojní, vyhrali tri etapy a druhé miesto v GC bolo maximom. Ukázal sa aj Pozdnjakov zo Synergy Baku či mladí nádejní Francúzi, z ktorých určite pár prerazí.
Dukle sa nedarilo. Patrik Tybor vybojoval jedno druhé miesto, ale to tu vlani pri trochu nižšej konkurencii vybojoval celkovo. Veľmi sa snažil, no do Top 10 sa nedostal a jeho zaváhanie v 8. etape napokon nebolo podstatné. Mladý a stále neprebádaný Cully potvrdil, že dokáže zvládnuť tieto etapáky a všetkých päť v kariére dokončil najhoršie v piatej desiatke. Ostatní skúsenejší Slováci sa snažili ukázať v únikoch, ale nepresadili sa. Duklu teraz čaká dôležitý víkend V4.
Vyjadrenie Martina Fraňa (športový riaditeľ Dukly) |
"Preteky boli dobre obsadené. Zvítazil jediný Worl Tour pretekár na štarte, vlani bol 22. na MS v Katare. Bol tu prokonti tím UnitedHeathcare, ktorý sa pripravuje na Kaliforniu, či Francúzi Vendée U, farmy Direct Energie, plnej reprezentantov Francúzska do 23 rokov, či dobré konti tímy. Desaťetapové ťažké preteky boli zároveň sústredením v teple pred domácimi vrcholmi. Víťazstvo v etape tesne ušlo Tyborovi, Palčák tiež pódium stratil kilometer pred cieľom. Harin skončil piaty v súťaži rýchlostných prémií a siedmy medzi vrchármi. Nemôžem sa ale zbaviť pocitu, že chalani si málo veria a mali by viac zabojovať. Tak ako Patrik." |
Výsledky | ||||||||
1. | GALDOUNE Ahmed Amine | 2:30:31 | 7 | |||||
2. | MAKHCHOUN Mounir | 00:00 | 3 | |||||
3. | SHUMOV Nikolai | 00:00 | 1 | |||||
4. | KEOUGH Luke | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:00 | |||||
5. | SELLIER Simon | 00:00 | ||||||
6. | SCHWEIZER Christoph | Team Sauerland NRW p/b Henley | 00:00 |
53. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
56. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
67. | PALČÁK Jozef | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
73. | MALOVEC Ľuboš | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
76. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
88. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 05:57 |
7. | KAUPAS Gediminas | Staki - Technorama | 00:00 | ||
8. | SAHBAOUI Soufiane | VIB Bikes | 00:00 | ||
9. | HOFER Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:00 | ||
10. | WEAVER Rolly | Naturablue Cycling Team | 00:00 | ||
11. | HIDA Abdellah | Maroc Regionale Sud | 00:00 | ||
12. | MANCINI Francesco | Team Figros Snep Focus | 00:00 | ||
13. | NOUISRI Ali | Tunisia | 00:00 | ||
14. | PUTT Tanner | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:00 | ||
15. | LAHSAINI Mouhssine | Maroko | 00:00 | ||
16. | BEN NASR Hassen | Tunisia | 00:00 | ||
17. | MRAOUNI Salah Eddine | Kuwait - Cartucho.es | 00:00 | ||
18. | MARENGO Umberto | Gallina Colosio Eurofeed | 00:00 | ||
19. | SABBAHI Lahcen | Maroc Regionale Sud | 00:00 | ||
20. | EL AFI Othmane | Maroc Regionale Sud | 00:00 | ||
21. | MOKHTARI Hicham | Velo Club Sovac | 00:00 | ||
22. | LEGLEY Matthias | Naturablue Cycling Team | 00:00 | ||
23. | SABBAHI El Houcaine | Maroc Regionale Sud | 00:00 | ||
24. | GAIZ Haitam | Maroc Regionale Sud | 00:00 | ||
25. | ALAWI Sayed Ahmed | VIB Bikes | 00:00 | ||
26. | TORTOMASI Leonardo | Team Figros Snep Focus | 00:00 | ||
27. | SISKEVICIUS Paulius | Staki - Technorama | 00:00 | ||
28. | BERNARD Enzo | Vendee U Pays De La Loire | 00:00 | ||
29. | JOURNIAUX Axel | Vendee U Pays De La Loire | 00:00 | ||
30. | MORICZ Daniel | Mugenrace - Team Veloki | 00:00 | ||
31. | JELLOUL Adil | Maroko | 00:00 | ||
32. | DE MARCHI Mattia | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:00 | ||
33. | ANNACHNACH Mouhsin | Maroc Regionale Nord | 00:00 | ||
34. | RABIHI Ilyass | Maroc Regionale Nord | 00:00 | ||
35. | MANSOURI Oussama | Velo Club Sovac | 00:00 | ||
36. | HASNAOUI Maher | Tunisia | 00:00 | ||
37. | RUMAC Josip | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
38. | JOYCE Sean | Naturablue Cycling Team | 00:00 | ||
39. | COSTA Axel | Kuwait - Cartucho.es | 00:00 | ||
40. | BOUZIDI Mohamed | Velo Club Sovac | 00:00 | ||
41. | FILUTÁS Viktor | Mugenrace - Team Veloki | 00:00 | ||
42. | AIT EL ABDIA Anass | Maroko | 00:00 | ||
43. | BEN AMOR Nadhem | Tunisia | 00:00 | ||
44. | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
45. | GUTIERREZ Jose Manuel | Kuwait - Cartucho.es | 00:00 | ||
46. | ERRAFAI Mohamed | Maroko | 00:00 | ||
47. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:00 | ||
48. | LEINAU Louis | Team Sauerland NRW p/b Henley | 00:00 | ||
49. | MAGER Christian | Team Sauerland NRW p/b Henley | 00:00 | ||
50. | DOMNICK Julius | Team Sauerland NRW p/b Henley | 00:00 | ||
51. | KöTTING Marvin | Team Sauerland NRW p/b Henley | 00:00 | ||
52. | JONES Chris | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:00 | ||
53. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
54. | MERIS Mario | Gallina Colosio Eurofeed | 00:00 | ||
55. | SABER Lahcen | Maroko | 00:00 | ||
56. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
57. | BELABESSI Mohamed Amine | Velo Club Sovac | 00:00 | ||
58. | MARCHESINI Riccardo | Team Figros Snep Focus | 00:00 | ||
59. | JABRAYILOV Samir | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
60. | GAILLARD Marlon | Vendee U Pays De La Loire | 00:00 | ||
61. | CHAQRI Aziz | Maroc Regionale Nord | 00:00 | ||
62. | ABELOUACHE Essaid | Maroko | 00:00 | ||
63. | KRAINER Taruia | Vendee U Pays De La Loire | 00:00 | ||
64. | KARMOUCHI Hatim | Maroc Regionale Nord | 00:00 | ||
65. | TAGLIANI Filippo | Gallina Colosio Eurofeed | 00:00 | ||
66. | POZDNJAKOV Kirill | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
67. | PALČÁK Jozef | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
68. | EL HANAFI Ahmed | Maroc Regionale Sud | 00:00 | ||
69. | HEGYVARY Adrian | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:00 | ||
70. | EICHINGER Daniel | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:00 | ||
71. | JAWAD Mansoor | VIB Bikes | 00:00 | ||
72. | HETHERINGTON Ben | Memil Pro Cycling | 00:00 | ||
73. | MALOVEC Ľuboš | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
74. | MONCORGE Pierre | Memil Pro Cycling | 00:00 | ||
75. | JANSSEN Yannick | Memil Pro Cycling | 00:00 | ||
76. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
77. | SUMMERHILL Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:00 | ||
78. | BOYS Matt | Kuwait - Cartucho.es | 00:00 | ||
79. | PULIDORI Jérôme | Naturablue Cycling Team | 00:00 | ||
80. | KANERVA Hiski | Memil Pro Cycling | 00:00 | ||
81. | CHAMAND Emmanuel | Nouvelle Caledonie - Dom-tom | 00:00 | ||
82. | RIVIERE David | Vendee U Pays De La Loire | 00:18 | ||
83. | HARTIG Jonas | Team Sauerland NRW p/b Henley | 00:18 | ||
84. | BENOUZZA Hicham | Maroc Regionale Nord | 00:18 | ||
85. | IFERD Badr | Maroc Regionale Nord | 00:00 | ||
86. | EATON Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 01:47 | ||
87. | VON NACHER SUESS Fabrizio | Gallina Colosio Eurofeed | 04:47 | ||
88. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 05:57 | ||
89. | GAUGL Florian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 07:17 | ||
90. | REDTENBACHER Paul | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 07:17 | ||
91. | MOLNAR Istvan | Mugenrace - Team Veloki | 07:17 | ||
92. | TORRES Edwin | Kuwait - Cartucho.es | 07:17 |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | AIT EL ABDIA Anass | UAE Team Emirates | 38:16:47 | 40 | ||||
2. | JONES Chris | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 05:54 | 30 | ||||
3. | POZDNJAKOV Kirill | Synergy Baku Cycling Project | 09:31 | 25 | ||||
4. | JOURNIAUX Axel | 10:35 | 20 | |||||
5. | SELLIER Simon | 10:38 | 15 | |||||
6. | LAHSAINI Mouhssine | 10:38 | 10 |
18. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 27:09 | ||
43. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 46:20 | ||
47. | MALOVEC Ľuboš | Dukla Banská Bystrica | 53:41 | ||
62. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 1:06:34 | ||
86. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 1:36:40 | ||
90. | PALČÁK Jozef | Dukla Banská Bystrica | 1:46:30 |
7. | SAHBAOUI Soufiane | VIB Bikes | 12:45 | 5 | |
8. | MARENGO Umberto | Gallina Colosio Eurofeed | 12:56 | 3 | |
9. | PUTT Tanner | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 13:25 | 3 | |
10. | MAGER Christian | Team Sauerland NRW p/b Henley | 14:54 | 3 | |
11. | RUMAC Josip | Synergy Baku Cycling Project | 21:36 | ||
12. | EATON Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 22:23 | ||
13. | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | 23:00 | ||
14. | JELLOUL Adil | Maroko | 23:24 | ||
15. | MANCINI Francesco | Team Figros Snep Focus | 23:32 | ||
16. | ABELOUACHE Essaid | Maroko | 26:38 | ||
17. | HOFER Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 26:53 | ||
18. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 27:09 | ||
19. | RIVIERE David | Vendee U Pays De La Loire | 28:17 | ||
20. | KAUPAS Gediminas | Staki - Technorama | 30:34 | ||
21. | ERRAFAI Mohamed | Maroko | 30:39 | ||
22. | SABER Lahcen | Maroko | 31:37 | ||
23. | GUTIERREZ Jose Manuel | Kuwait - Cartucho.es | 31:49 | ||
24. | TAGLIANI Filippo | Gallina Colosio Eurofeed | 32:18 | ||
25. | JABRAYILOV Samir | Synergy Baku Cycling Project | 32:23 | ||
26. | KRAINER Taruia | Vendee U Pays De La Loire | 33:00 | ||
27. | HETHERINGTON Ben | Memil Pro Cycling | 34:46 | ||
28. | TORTOMASI Leonardo | Team Figros Snep Focus | 35:10 | ||
29. | GAILLARD Marlon | Vendee U Pays De La Loire | 35:59 | ||
30. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 36:04 | ||
31. | LEGLEY Matthias | Naturablue Cycling Team | 37:07 | ||
32. | MAKHCHOUN Mounir | VIB Bikes | 37:17 | ||
33. | COSTA Axel | Kuwait - Cartucho.es | 37:33 | ||
34. | SUMMERHILL Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 38:31 | ||
35. | HIDA Abdellah | Maroc Regionale Sud | 38:57 | ||
36. | CHAQRI Aziz | Maroc Regionale Nord | 38:57 | ||
37. | WEAVER Rolly | Naturablue Cycling Team | 38:58 | ||
38. | ANNACHNACH Mouhsin | Maroc Regionale Nord | 39:06 | ||
39. | TORRES Edwin | Kuwait - Cartucho.es | 39:41 | ||
40. | MARCHESINI Riccardo | Team Figros Snep Focus | 41:21 | ||
41. | SISKEVICIUS Paulius | Staki - Technorama | 41:59 | ||
42. | MRAOUNI Salah Eddine | Kuwait - Cartucho.es | 42:55 | ||
43. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 46:20 | ||
44. | PULIDORI Jérôme | Naturablue Cycling Team | 50:59 | ||
45. | SCHWEIZER Christoph | Team Sauerland NRW p/b Henley | 52:39 | ||
46. | BERNARD Enzo | Vendee U Pays De La Loire | 52:43 | ||
47. | MALOVEC Ľuboš | Dukla Banská Bystrica | 53:41 | ||
48. | LEINAU Louis | Team Sauerland NRW p/b Henley | 53:59 | ||
49. | KEOUGH Luke | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 54:13 | ||
50. | MANSOURI Oussama | Velo Club Sovac | 54:22 | ||
51. | SABBAHI El Houcaine | Maroc Regionale Sud | 54:52 | ||
52. | MORICZ Daniel | Mugenrace - Team Veloki | 54:56 | ||
53. | BOYS Matt | Kuwait - Cartucho.es | 55:04 | ||
54. | NOUISRI Ali | Tunisia | 55:34 | ||
55. | EICHINGER Daniel | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 56:24 | ||
56. | SABBAHI Lahcen | Maroc Regionale Sud | 57:35 | ||
57. | HARTIG Jonas | Team Sauerland NRW p/b Henley | 1:00:03 | ||
58. | EL HANAFI Ahmed | Maroc Regionale Sud | 1:00:49 | ||
59. | GAIZ Haitam | Maroc Regionale Sud | 1:01:15 | ||
60. | BEN NASR Hassen | Tunisia | 1:04:26 | ||
61. | KARMOUCHI Hatim | Maroc Regionale Nord | 1:04:43 | ||
62. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 1:06:34 | ||
63. | BOUZIDI Mohamed | Velo Club Sovac | 1:07:11 | ||
64. | MONCORGE Pierre | Memil Pro Cycling | 1:07:42 | ||
65. | RABIHI Ilyass | Maroc Regionale Nord | 1:08:51 | ||
66. | GALDOUNE Ahmed Amine | Gallina Colosio Eurofeed | 1:08:54 | ||
67. | DOMNICK Julius | Team Sauerland NRW p/b Henley | 1:10:35 | ||
68. | IFERD Badr | Maroc Regionale Nord | 1:13:43 | ||
69. | SHUMOV Nikolai | Gallina Colosio Eurofeed | 1:14:51 | ||
70. | FILUTÁS Viktor | Mugenrace - Team Veloki | 1:16:09 | ||
71. | BELABESSI Mohamed Amine | Velo Club Sovac | 1:17:16 | ||
72. | MERIS Mario | Gallina Colosio Eurofeed | 1:19:49 | ||
73. | HASNAOUI Maher | Tunisia | 1:20:04 | ||
74. | BENOUZZA Hicham | Maroc Regionale Nord | 1:21:57 | ||
75. | DE MARCHI Mattia | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 1:22:50 | ||
76. | JANSSEN Yannick | Memil Pro Cycling | 1:23:24 | ||
77. | HEGYVARY Adrian | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 1:23:24 | ||
78. | KANERVA Hiski | Memil Pro Cycling | 1:23:32 | ||
79. | MOLNAR Istvan | Mugenrace - Team Veloki | 1:27:40 | ||
80. | CHAMAND Emmanuel | Nouvelle Caledonie - Dom-tom | 1:28:31 | ||
81. | EL AFI Othmane | Maroc Regionale Sud | 1:28:43 | ||
82. | KöTTING Marvin | Team Sauerland NRW p/b Henley | 1:29:24 | ||
83. | ALAWI Sayed Ahmed | VIB Bikes | 1:31:05 | ||
84. | GAUGL Florian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 1:32:10 | ||
85. | MOKHTARI Hicham | Velo Club Sovac | 1:33:12 | ||
86. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 1:36:40 | ||
87. | VON NACHER SUESS Fabrizio | Gallina Colosio Eurofeed | 1:39:18 | ||
88. | JAWAD Mansoor | VIB Bikes | 1:44:56 | ||
89. | JOYCE Sean | Naturablue Cycling Team | 1:45:19 | ||
90. | PALČÁK Jozef | Dukla Banská Bystrica | 1:46:30 | ||
91. | BEN AMOR Nadhem | Tunisia | 1:51:50 | ||
92. | REDTENBACHER Paul | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 2:04:05 |