astana
francuzskoASTANA PRO TEAM

1 vlajka NIBALI Vincenzo (víťaz z roku 2014) (dres majstra Talianska v pretekoch)
2 vlajka BOOM Lars
3 vlajka FUGLSANG Jakob
4 vlajka GRIVKO Andriy
5 vlajka GRUZDEV Dmitriy
6 vlajka KANGERT Tanel
7 vlajka SCARPONI Michele
8 vlajka TAARAMäE Rein
9 vlajka WESTRA Lieuwe
ag2r
francuzskoAG2R LA MONDIALE

11 vlajka PERAUD Jean-Christophe
12 albansko BAKELANTS Jan
13 vlajka BARDET Romain
14 vlajka CHEREL Mikael
15 vlajka GASTAUER Ben
16 vlajka GAUDIN Damien
17 vlajka RIBLON Christophe
18 albansko VANSUMMEREN Johan
19 vlajka VUILLERMOZ Alexis
fdj
francuzskoFDJ

21 vlajka PINOT Thibaut
22 vlajka BONNET William (odstúpil v 3. etape)
23 vlajka CHAVANEL Sébastien
24 vlajka DÉMARE Arnaud
25 vlajka GENIEZ Alexandre
26 vlajka LADAGNOUS Matthieu
27 vlajka MORABITO Steve
28 vlajka ROY Jérémy
29 vlajka VAUGRENARD Benoit
sky
francuzskoTEAM SKY

31 vlajka FROOME Christopher (víťaz z roka 2013)
32 vlajka KENNAUGH Peter (dres majstra Veľkej Británie v pretekoch)
33 vlajka KÖNIG Leopold
34 vlajka POELS Wout
35 albansko PORTE Richie
36 vlajka ROCHE Nicolas
37 vlajka ROWE Luke
38 vlajka STANNARD Ian
39 vlajka THOMAS Geraint
tinkoff
francuzskoTINKOFF - SAXO

41 vlajka CONTADOR Alberto (víťaz z rokov 2007 a 2009)
42 vlajka BASSO Ivan
43 vlajka BENNATI Daniele
44 vlajka KREUZIGER Roman
45 vlajka MAJKA Rafal link ikonka
46 albansko ROGERS Michael
47 vlajka SAGAN Peter (dres majstra Slovenska v časovke aj pretekoch)
48 vlajka TOSATTO Matteo - najstarší pretekár (41,3 roka)
49 vlajka VALGREN Michael
movistar
francuzskoMOVISTAR TEAM

51 vlajka QUINTANA Nairo
52 ANACONA Winner
53 vlajka CASTROVIEJO Jonathan (dres majstra Španielska v časovke)
54 vlajka DOWSETT Alex (dres majstra Veľkej Británie v časovke)
55 vlajka ERVITI Imanol
56 vlajka HERRADA José
57 vlajka IZAGIRRE Gorka
58 vlajka MALORI Adriano (dres majstra Talianska v časovke)
59 vlajka VALVERDE Alejandro (dres majstra Španielska v pretekoch)
bmc
francuzskoBMC RACING TEAM

61 vlajka VAN GARDEREN Tejay
62 vlajka CARUSO Damiano
63 albansko DENNIS Rohan
64 vlajka OSS Daniel
65 vlajka QUINZIATO Manuel
66 vlajka SáNCHEZ Samuel
67 vlajka SCHAR Michael
68 albansko VAN AVERMAET Greg
69 vlajka WYSS Danilo (dres majstra Švajčiarska v pretekoch)
lotto
francuzskoLOTTO SOUDAL

71 vlajka GALLOPIN Tony
72 vlajka BAK Lars Ytting
73 albansko DE GENDT Thomas
74 albansko DEBUSSCHERE Jens
75 vlajka GREIPEL André
76 albansko HANSEN Adam
77 vlajka HENDERSON Gregory
78 vlajka SIEBERG Marcel
79 albansko WELLENS Tim
giant
francuzskoTEAM GIANT - ALPECIN

81 vlajka DEGENKOLB John
82 vlajka BARGUIL Warren
83 vlajka CURVERS Roy
84 vlajka DE KORT Koen
85 vlajka DUMOULIN Tom (odstúpil v 3. etape)
86 vlajka GESCHKE Simon
87 vlajka PREIDLER Georg (dres majstra Rakúska v časovke)
88 vlajka SINKELDAM Ramon
89 vlajka TIMMER Albert
katusha
francuzskoTEAM KATUSHA

91 vlajka RODRÍGUEZ Joaquim link-ikonka
92 vlajka CARUSO Giampaolo
93 vlajka GUARNIERI Jacopo
94 vlajka HALLER Marco (dres majstra Rakúska v pretekoch)
95 vlajka KOZONTCHUK Dmitry (odstúpil v 3. etape)
96 vlajka KRISTOFF Alexander
97 vlajka LOSADA Alberto
98 vlajka MACHADO Tiago
99 vlajka PAOLINI Luca
orica
francuzskoORICA GREENEDGE

101 albansko GERRANS Simon (odstúpil v 3. etape)
102 vlajka ALBASINI Michael (odstúpil po 5. etape)
103 albansko DURBRIDGE Luke
104 IMPEY Daryl (dres majstra JAR v časovke) (odstúpil po 4. etape)
105 albansko MATTHEWS Michael
106 vlajka TUFT Svein
107 vlajka WEENING Pieter
108 vlajka YATES Adam
109 vlajka YATES Simon
etixx
francuzskoETIXX - QUICK-STEP

111 vlajka KWIATKOWSKI Michal (dres majstra sveta v pretekoch)
112 vlajka CAVENDISH Mark
113 vlajka GOLAS Michal
114 vlajka MARTIN Tony (dres majstra Nemecka v časovke)
115 albansko RENSHAW Mark
116 vlajka ŠTYBAR Zdeněk
117 vlajka TRENTIN Matteo
118 URAN Rigoberto
119 albansko VERMOTE Julien
europcar
francuzskoTEAM EUROPCAR

121 vlajka ROLLAND Pierre
122 vlajka COQUARD Bryan
123 vlajka GAUTIER Cyril
124 vlajka GENE Yohann
125 vlajka NAULEAU Bryan
126 vlajka QUEMENEUR Perrig
127 vlajka SICARD Romain
128 vlajka TULIK Angelo
129 vlajka VOECKLER Thomas
lottoj
francuzskoTEAM LOTTO NL - JUMBO

131 vlajka KELDERMAN Wilco (dres majsta Holandska v časovke)
132 vlajka GESINK Robert
133 vlajka KRUIJSWIJK Steven
134 vlajka LEEZER Tom
135 vlajka MARTENS Paul
136 vlajka TANKINK Bram
137 vlajka TEN DAM Laurens
138 vlajka VAN EMDEN Jos
139 albansko VANMARCKE Sep
trek
francuzskoTREK FACTORY RACING

141 vlajka MOLLEMA Bauke
142 ARREDONDO Julián David
143 vlajka CANCELLARA Fabian (odstúpil po 3. etape)
144 albansko DEVOLDER Stijn
145 vlajka DIDIER Laurent
146 vlajka IRIZAR Markel
147 vlajka JUNGELS Bob (dres majstra Luxemburska v časovke aj pretekoch)
148 vlajka RAST Gregory
149 vlajka ZUBELDIA Haimar
lampre
francuzskoLAMPRE - MERIDA

151 vlajka COSTA Rui (dres majstra Portugalska v pretekoch)
152 vlajka BONO Matteo
153 vlajka CIMOLAI Davide
154 vlajka DURASEK Kristijan
155 vlajka OLIVEIRA Nelson (dres majstra Portugalska v časovke)
156 vlajka PLAZA Rubén
157 vlajka POZZATO Filippo
158 SERPA Jose Rodolfo
159 vlajka VALLS Rafael
garmin
francuzskoTEAM CANNONDALE - GARMIN

161 vlajka TALANSKY Andrew (dres majsra USA v časovke)
162 vlajka BAUER Jack (odstúpil v 5. etape)
163 albansko HAAS Nathan
164 vlajka HESJEDAL Ryder
165 vlajka KOREN Kristijan
166 vlajka LANGEVELD Sebastian
167 vlajka MARTIN Daniel
168 NAVARDAUSKAS Ramunas (dres majstra Litvy v časovke)
169 vlajka VAN BAARLE Dylan
cofidis
francuzskoCOFIDIS, SOLUTIONS CREDITS

171 vlajka BOUHANNI Nacer (odstúpil v 5. etape)
172 vlajka EDET Nicolas
173 vlajka LAPORTE Christophe
174 vlajka MATé Luis Ángel
175 vlajka NAVARRO Daniel
176 vlajka SENECHAL Florian
177 vlajka SIMON Julien
178 vlajka SOUPE Geoffrey
179 albansko VANBILSEN Kenneth
iam
francuzskoIAM CYCLING

181 vlajka FRANK Mathias
182 vlajka BRÄNDLE Matthias
183 vlajka CHAVANEL Sylvain (15. účasť na Tour)
184 vlajka CLEMENT Stef
185 vlajka COPPEL Jérome (dres majstra Francúzska v časovke)
186 vlajka ELMIGER Martin
187 vlajka HOLLENSTEIN Reto
188 PANTANO Jarlinson
189 vlajka WYSS Marcel
bora
francuzskoBORA - ARGON 18
191 vlajka BUCHMANN Emanuel (dres majstra Nemecka v pretekoch)
192 vlajka BáRTA Jan (dres majstra Česka v časovke)
193 vlajka BENNETT Sam
194 albansko DEMPSTER Zakkari
195 vlajka HUZARSKI Bartosz
196 vlajka MENDES José
197 vlajka NERZ Dominik
198 vlajka SCHILLINGER Andreas (odstúpil po 3. etape)
199 vlajka VOSS Paul
bretagne
francuzskoBRETAGNE - SECHE ENVIRONNEMENT
201 albansko SEPúLVEDA Eduardo
202 vlajka BRUN Frederic
203 vlajka DELAPLACE Anthony
204 vlajka FEDRIGO Pierrick
205 vlajka FEILLU Brice
206 vlajka FONSECA Armindo
207 vlajka GERARD Arnaud
208 vlajka PERICHON Pierre-Luc
209 vlajka VACHON Florian
mtn
francuzskoMTN - QHUBEKA
211 (Eritrea) TEKLEHAIMANOT Daniel (dres majstra Eritrey v časovke)
212 vlajka BOASSON HAGEN Edvald (dres majstra Nórska v časovke aj pretekoch)
213 vlajka CUMMINGS Stephen
214 vlajka FARRAR Tyler
215 JANSE VAN RENSBURG Jacques
216 VAN RENSBURG Reinardt
217 (Eritrea) KUDUS Merhawi - najmladší pretekár (21,5 roka)
218 MEINTJES Louis
219 albansko PAUWELS Serge

 

 

Zastúpenie krajín (zmena oproti ročníku 2014):

1. Francúzsko 41 (-3)

2. Holandsko 20 (+3)

3. Taliansko 16 (-1)

4. Španielsko 15 (-5)

5. Belgicko 11 (+1)

6. Austrália 10 (-1)

6. Nemecko 10 (-)

6. Švajčiarsko 10 (+1)

6. Veľká Británia 10 (+6)

10. Kolumbia 6 (+3)