Okolo Nórska 2018 (2.HC), 16. - 20. mája (902 km) - 8. ročník
1. | 16.5. | Svelvik > Horten | 186 km | Groenewegen | ||
2. | 17.5. | Honefoss > Asker | 169 km | Hagen | ||
3. | 18.5. | Moss > Sarpsborg | 175 km | Groenewegen | ||
4. | 19.5. | Kongsvinger > Brumunddal | 218 km | Groenewegen | ||
5. | 20.5. | Moelv > Lillehammer | 154 km | Kamp |
Vlaňajší ročník | Štartová listina |
1. | 16.5. | Svelvik > Horten | 186 km | Groenewegen |
profil etapy, 2082 nastúpaných metrov (© tourofnorway.com) |
Jedna z najľahších etapách na podujatí podľa očakávania skončila hromadným dojazdom pelotónu. Štyroch utečencov z domácich kontinentálnych celkov postrážili Dimension Data, Boasson Hagen ako favorit na titul chcel všetko kontrolovať od samého začiatku, a Lotto - Jumbo, ktorý mal pre šprint pripraveného Dylana Groenewegena. Na konci ešte potrápil balík sólovým útokom Pawel Bernas z CCC Sprandi a finále ovplyvnil aj pád, ale holandský celok dokázal vytvoriť pre svojho lídra výbornú pozíciu a Groenewegen triumfoval.
Bolo to jeho šieste víťazstvo v sezóne, ale čakal na naň dva mesiace. Na pódiové umiestnenia sa dostali nórsky jazdec Sondre Holst a Jon Aberasturi, španielsky borec nedávno vyhral šprintérsku etapu v Aragonsku. Jedným favoritov na víťazstvo bol aj talentovaný Kristoffer Halvorsen, ale koncovka mu vôbec nevyšla a obsadil desiatu priečku.
Výsledky | ||||||||
1. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 4:33:54 | 20 | ||||
2. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 00:00 | 10 | ||||
3. | ABERASTURI Jon | Euskadi - Murias | 00:00 | 5 | ||||
4. | VANSPEYBROUCK Pieter | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | |||||
5. | TRONDSEN Trond | Team Coop | 00:00 | |||||
6. | DELTOMBE Kevin | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 |
7. | MEIJERS Jeroen | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
8. | BANASZEK Alan | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
9. | SISKEVICIUS Evaldas | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
10. | HALVORSEN Kristoffer | Team Sky | 00:00 | ||
11. | YSSAAD Yannis | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
12. | WARLOP Jordi | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
13. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
14. | LARSEN Niklas | Team Virtu Cycling | 00:00 | ||
15. | PORSEV Alexander | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
16. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
17. | BOASSON HAGEN Edvald | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
18. | TILLER Rasmus | Team Joker Icopal | 00:00 | ||
19. | VALLÉE Boris | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
20. | PRADES Eduard | Euskadi - Murias | 00:00 | ||
21. | ARANBURU Alex | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
22. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
23. | SEFA Ylber | Tarteletto - Isorex | 00:00 | ||
24. | STOCKMAN Abram | Tarteletto - Isorex | 00:00 | ||
25. | BAGÜES Aritz | Euskadi - Murias | 00:00 | ||
26. | RUIJGH Rob | Tarteletto - Isorex | 00:00 | ||
27. | FARAZIJN Maxime | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
28. | WACKERMANN Luca | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
29. | AASVOLD Kristian | Team Coop | 00:00 | ||
30. | BAUGNIES Jerome | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
31. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
32. | ANDERSEN Asbjorn | Team Virtu Cycling | 00:00 | ||
33. | DEIGNAN Philip | Team Sky | 00:00 | ||
34. | SCHULTZ Nick | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
35. | LIGTHART Pim | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
36. | KUDUS Merhawi | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
37. | HAGEN Krister | Team Coop | 00:00 | ||
38. | HAGEN Carl Fredrik | Team Joker Icopal | 00:00 | ||
39. | SCHLEGEL Michal | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
40. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
41. | SISR František | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
42. | IRISARRI Jon | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
43. | MARONESE Marco | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
44. | JONES Brenton | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
45. | ROOSEN Timo | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
46. | KOCH Jonas | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
47. | ROVNY Ivan | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
48. | PEARSON Daniel | Aqua Blue Sport | 00:00 | ||
49. | HOELGAARD Markus | Team Joker Icopal | 00:00 | ||
50. | HOEM Bjørn Tore | Team Joker Icopal | 00:00 | ||
51. | VEYHE Torkil | Team Virtu Cycling | 00:00 | ||
52. | GONZALEZ Aitor | Euskadi - Murias | 00:00 | ||
53. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
54. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
55. | PEYSKENS Dimitri | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:00 | ||
56. | VANGSTAD Andreas | Team Joker Icopal | 00:00 | ||
57. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
58. | KAMP Alexander | Team Virtu Cycling | 00:00 | ||
59. | AALRUST Hakon | Team Coop | 00:00 | ||
60. | SCHULTZ Jesper | Team Virtu Cycling | 00:00 | ||
61. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
62. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
63. | GEBREIGZABHIER Amanuel | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
64. | JENSEN August | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
65. | FLøTTEN Audun Brekke | Team Virtu Cycling | 00:00 | ||
66. | SAVINI Daniel | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
67. | RESELL Erik Nordsaeter | Uno-X Norwegian Development Team | 00:00 | ||
68. | KIRSCH Alex | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:00 | ||
69. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
70. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
71. | TORRES Sergio | Tarteletto - Isorex | 00:00 | ||
72. | WARNIER Antoine | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:00 | ||
73. | VAN HECKE Preben | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
74. | SMUKULIS Gatis | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
75. | KREDER Wesley | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
76. | VAN MELSEN Kevin | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
77. | WARBASSE Larry | Aqua Blue Sport | 00:00 | ||
78. | TRAEEN Torstein | Uno-X Norwegian Development Team | 00:00 | ||
79. | LOPEZ David | Team Sky | 00:00 | ||
80. | TUREK Daniel | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
81. | MICHAJLOV Nikolaj | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
82. | FINETTO Mauro | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
83. | LUKKEDAHL Øivind | Team Coop | 00:00 | ||
84. | DLAMINI Nickolas | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
85. | EL FARES Julien | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
86. | SPENGLER Lukas | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:00 | ||
87. | SAEZ Héctor | Euskadi - Murias | 00:00 | ||
88. | LEIGH Andy | Tarteletto - Isorex | 00:00 | ||
89. | SAUGSTAD Lars | Uno-X Norwegian Development Team | 00:00 | ||
90. | DENIFL Stefan | Aqua Blue Sport | 00:00 | ||
91. | SKJERPING Kristoffer | Team Joker Icopal | 00:00 | ||
92. | JANSEN Amund Grondahl | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
93. | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | 00:00 | ||
94. | JULES Justin | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:00 | ||
95. | BASSO Leonardo | Team Sky | 00:00 | ||
96. | DIBBEN Jonathan | Team Sky | 00:00 | ||
97. | KREDER Michel | Aqua Blue Sport | 00:00 | ||
98. | WATSON Calvin | Aqua Blue Sport | 01:07 | ||
99. | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 01:07 | ||
100. | SAMITIER Sergio | Euskadi - Murias | 01:27 | ||
101. | EARLE Nathan | Israel Cycling Academy | 01:27 | ||
102. | BENDIXEN Louis | Team Coop | 01:27 | ||
103. | SKAARSETH Anders | Uno-X Norwegian Development Team | 01:27 | ||
104. | BOUCHER David | Tarteletto - Isorex | 01:27 | ||
105. | DOUGALL Nick | Dimension Data for Qhubeka | 01:57 | ||
106. | VAN RENSBURG Reinardt | Dimension Data for Qhubeka | 01:57 | ||
107. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 01:57 | ||
108. | KULSET Kristian | Uno-X Norwegian Development Team | 01:57 | ||
109. | BRESCIANI Michael | Bardiani - CSF | 02:02 | ||
110. | DELFOSSE Sebastien | WB Aqua Protect Veranclassic | 02:30 | ||
111. | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL - Jumbo | 02:30 | ||
112. | BOOM Lars | Team LottoNL - Jumbo | 02:33 | ||
113. | ŠALUNOV Jevgenij | Gazprom-RusVelo | 02:36 | ||
114. | BERNAS Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 02:36 | ||
115. | VAN GESTEL Dries | Sport Vlaanderen - Baloise | 02:36 | ||
116. | GERTS Floris | Roompot - Nederlandse Loterij | 02:36 | ||
117. | MENTEN Milan | Sport Vlaanderen - Baloise | 02:36 | ||
118. | WAERSTED Syver | Uno-X Norwegian Development Team | 07:54 | ||
119. | ROTA Lorenzo | Bardiani - CSF | 07:54 | ||
DNF. | INTXAUSTI Beñat | Team Sky | -00:00 |
2. | 17.5. | Honefoss > Asker | 169 km | Hagen |
profil etapy, 2144 nastúpaných metrov (© tourofnorway.com) |
Druhá etapa pripravila osvedčenú koncovku s krátkym stúpaním dlhým 1600 metrov a priemerným sklonom vyše štyri percentá, ktorá bola použitá aj v minuloročnej edícii. Pred rokom si vychutnal toto finále Boasson Hagen a domáci jazdec bol úspešný aj tentoraz. Jeho kolegovia z Dimension Data spolu s Lotto - Jumbo ustriehli pôvodný únik a dvadsať kilometrov pred cieľom sa začal kompletný balík chystať na záverečný špurt do kopca.
Ten neohrozilo niekoľko menších pokusov, takže na cieľovom stúpaní predviedol svoju silu Boasson Hagen. Nórsky cyklista čakal až do dnešného dňa na prvú výhru v sezóne a podarilo sa mu to na svoje narodeniny. Zároveň ukoristil desať bonusových sekúnd, čo mu pomôže v súboji o celkový triumf. Podobne ako včera skončil na druhej priečke Sondre Holst Enger a zdá sa, že je dobre pripravený, aby zabojoval o vysoké priečky v poradí. Energiu mu dodá aj dres pre lídra pretekov. Tretí skončil talentovaný španielsky vrchár Alex Aranburu.
Výsledky | ||||||||
1. | BOASSON HAGEN Edvald | Dimension Data for Qhubeka | 3:25:32 | 20 | ||||
2. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 00:00 | 10 | ||||
3. | ARANBURU Alex | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | 5 | ||||
4. | JULES Justin | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:00 | |||||
5. | BASSO Leonardo | Team Sky | 00:00 | |||||
6. | KAMP Alexander | Team Virtu Cycling | 00:00 |
7. | VANSPEYBROUCK Pieter | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
8. | PRADES Eduard | Euskadi - Murias | 00:00 | ||
9. | ROOSEN Timo | Team LottoNL - Jumbo | 00:03 | ||
10. | TRONDSEN Trond | Team Coop | 00:03 | ||
11. | KREDER Michel | Aqua Blue Sport | 00:03 | ||
12. | KIRSCH Alex | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:03 | ||
13. | MEIJERS Jeroen | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:03 | ||
14. | AASVOLD Kristian | Team Coop | 00:03 | ||
15. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:03 | ||
16. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:03 | ||
17. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 00:03 | ||
18. | SISKEVICIUS Evaldas | Delko Marseille Provence KTM | 00:03 | ||
19. | DELTOMBE Kevin | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:03 | ||
20. | KOCH Jonas | CCC Sprandi Polkowice | 00:03 | ||
21. | PEYSKENS Dimitri | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:03 | ||
22. | BAUGNIES Jerome | Wanty - Groupe Gobert | 00:03 | ||
23. | FARAZIJN Maxime | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:03 | ||
24. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:03 | ||
25. | WARBASSE Larry | Aqua Blue Sport | 00:03 | ||
26. | HAGEN Carl Fredrik | Team Joker Icopal | 00:03 | ||
27. | VANGSTAD Andreas | Team Joker Icopal | 00:03 | ||
28. | RUIJGH Rob | Tarteletto - Isorex | 00:03 | ||
29. | HAGEN Krister | Team Coop | 00:03 | ||
30. | JANSEN Amund Grondahl | Team LottoNL - Jumbo | 00:03 | ||
31. | DEIGNAN Philip | Team Sky | 00:03 | ||
32. | LIGTHART Pim | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:03 | ||
33. | SCHULTZ Nick | Caja Rural - Seguros RGA | 00:03 | ||
34. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:03 | ||
35. | BAGÜES Aritz | Euskadi - Murias | 00:03 | ||
36. | SAEZ Héctor | Euskadi - Murias | 00:03 | ||
37. | WACKERMANN Luca | Bardiani - CSF | 00:03 | ||
38. | GERTS Floris | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:03 | ||
39. | KUDUS Merhawi | Dimension Data for Qhubeka | 00:03 | ||
40. | SCHULTZ Jesper | Team Virtu Cycling | 00:03 | ||
41. | IRISARRI Jon | Caja Rural - Seguros RGA | 00:03 | ||
42. | PEARSON Daniel | Aqua Blue Sport | 00:03 | ||
43. | WARNIER Antoine | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:03 | ||
44. | HOEM Bjørn Tore | Team Joker Icopal | 00:03 | ||
45. | LARSEN Niklas | Team Virtu Cycling | 00:03 | ||
46. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:03 | ||
47. | LOPEZ David | Team Sky | 00:03 | ||
48. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 00:03 | ||
49. | VAN MELSEN Kevin | Wanty - Groupe Gobert | 00:03 | ||
50. | ROVNY Ivan | Gazprom-RusVelo | 00:03 | ||
51. | GONZALEZ Aitor | Euskadi - Murias | 00:03 | ||
52. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 00:03 | ||
53. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 00:03 | ||
54. | HOELGAARD Markus | Team Joker Icopal | 00:03 | ||
55. | VAN GESTEL Dries | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:03 | ||
56. | JENSEN August | Israel Cycling Academy | 00:03 | ||
57. | EARLE Nathan | Israel Cycling Academy | 00:03 | ||
58. | LUKKEDAHL Øivind | Team Coop | 00:03 | ||
59. | SISR František | CCC Sprandi Polkowice | 00:03 | ||
60. | STOCKMAN Abram | Tarteletto - Isorex | 00:03 | ||
61. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 00:03 | ||
62. | DENIFL Stefan | Aqua Blue Sport | 00:03 | ||
63. | RESELL Erik Nordsaeter | Uno-X Norwegian Development Team | 00:03 | ||
64. | MENTEN Milan | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:03 | ||
65. | MICHAJLOV Nikolaj | Delko Marseille Provence KTM | 00:03 | ||
66. | BENDIXEN Louis | Team Coop | 00:14 | ||
67. | TUREK Daniel | Israel Cycling Academy | 00:21 | ||
68. | SKJERPING Kristoffer | Team Joker Icopal | 00:26 | ||
69. | ABERASTURI Jon | Euskadi - Murias | 00:26 | ||
70. | MARONESE Marco | Bardiani - CSF | 00:30 | ||
71. | DIBBEN Jonathan | Team Sky | 00:30 | ||
72. | TORRES Sergio | Tarteletto - Isorex | 00:32 | ||
73. | WAERSTED Syver | Uno-X Norwegian Development Team | 00:32 | ||
74. | VEYHE Torkil | Team Virtu Cycling | 00:32 | ||
75. | SCHLEGEL Michal | CCC Sprandi Polkowice | 00:45 | ||
76. | VALLÉE Boris | Wanty - Groupe Gobert | 00:45 | ||
77. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 00:45 | ||
78. | EL FARES Julien | Delko Marseille Provence KTM | 00:45 | ||
79. | TILLER Rasmus | Team Joker Icopal | 00:49 | ||
80. | SEFA Ylber | Tarteletto - Isorex | 00:52 | ||
81. | SAVINI Daniel | Bardiani - CSF | 00:52 | ||
82. | BRESCIANI Michael | Bardiani - CSF | 01:01 | ||
83. | PORSEV Alexander | Gazprom-RusVelo | 01:01 | ||
84. | FINETTO Mauro | Delko Marseille Provence KTM | 01:05 | ||
85. | WATSON Calvin | Aqua Blue Sport | 01:05 | ||
86. | YSSAAD Yannis | Caja Rural - Seguros RGA | 01:05 | ||
87. | FLøTTEN Audun Brekke | Team Virtu Cycling | 01:05 | ||
88. | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 01:05 | ||
89. | HALVORSEN Kristoffer | Team Sky | 01:18 | ||
90. | SKAARSETH Anders | Uno-X Norwegian Development Team | 01:18 | ||
91. | JONES Brenton | Delko Marseille Provence KTM | 01:18 | ||
92. | TRAEEN Torstein | Uno-X Norwegian Development Team | 01:18 | ||
93. | LEIGH Andy | Tarteletto - Isorex | 01:18 | ||
94. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 01:26 | ||
95. | SPENGLER Lukas | WB Aqua Protect Veranclassic | 01:28 | ||
96. | GEBREIGZABHIER Amanuel | Dimension Data for Qhubeka | 01:28 | ||
97. | BERNAS Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 01:28 | ||
98. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 01:33 | ||
99. | AALRUST Hakon | Team Coop | 01:33 | ||
100. | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL - Jumbo | 01:33 | ||
101. | VAN HECKE Preben | Sport Vlaanderen - Baloise | 01:33 | ||
102. | ŠALUNOV Jevgenij | Gazprom-RusVelo | 02:05 | ||
103. | KREDER Wesley | Wanty - Groupe Gobert | 02:05 | ||
104. | ANDERSEN Asbjorn | Team Virtu Cycling | 02:15 | ||
105. | WARLOP Jordi | Sport Vlaanderen - Baloise | 02:22 | ||
106. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 02:50 | ||
107. | DOUGALL Nick | Dimension Data for Qhubeka | 02:51 | ||
108. | SAUGSTAD Lars | Uno-X Norwegian Development Team | 03:03 | ||
109. | BANASZEK Alan | CCC Sprandi Polkowice | 03:03 | ||
111. | SAMITIER Sergio | Euskadi - Murias | 03:23 | ||
112. | SMUKULIS Gatis | Delko Marseille Provence KTM | 03:23 | ||
113. | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | 04:53 | ||
114. | BOUCHER David | Tarteletto - Isorex | 05:56 | ||
115. | DLAMINI Nickolas | Dimension Data for Qhubeka | 07:21 | ||
116. | VAN RENSBURG Reinardt | Dimension Data for Qhubeka | 07:43 | ||
117. | KULSET Kristian | Uno-X Norwegian Development Team | 07:43 | ||
DNS | ROTA Lorenzo | Bardiani - CSF | neštart. | ||
DSQ | BOOM Lars | Team LottoNL - Jumbo | diskval. |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 7:59:14 | 5 | ||||
2. | BOASSON HAGEN Edvald | Dimension Data for Qhubeka | 00:02 | |||||
3. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 00:05 | |||||
4. | ARANBURU Alex | Caja Rural - Seguros RGA | 00:08 | |||||
5. | RESELL Erik Nordsaeter | Uno-X Norwegian Development Team | 00:09 | |||||
6. | HOEM Bjørn Tore | Team Joker Icopal | 00:11 |
7. | VANSPEYBROUCK Pieter | Wanty - Groupe Gobert | 00:12 | ||
8. | PRADES Eduard | Euskadi - Murias | 00:12 | ||
9. | KAMP Alexander | Team Virtu Cycling | 00:12 | ||
10. | VANGSTAD Andreas | Team Joker Icopal | 00:12 | ||
11. | JULES Justin | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:12 | ||
12. | BASSO Leonardo | Team Sky | 00:12 | ||
13. | WARNIER Antoine | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:12 | ||
14. | LUKKEDAHL Øivind | Team Coop | 00:12 | ||
15. | TRONDSEN Trond | Team Coop | 00:15 | ||
16. | MEIJERS Jeroen | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:15 | ||
17. | DELTOMBE Kevin | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:15 | ||
18. | SISKEVICIUS Evaldas | Delko Marseille Provence KTM | 00:15 | ||
19. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:15 | ||
20. | AASVOLD Kristian | Team Coop | 00:15 | ||
21. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:15 | ||
22. | FARAZIJN Maxime | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:15 | ||
23. | BAUGNIES Jerome | Wanty - Groupe Gobert | 00:15 | ||
24. | ROOSEN Timo | Team LottoNL - Jumbo | 00:15 | ||
25. | RUIJGH Rob | Tarteletto - Isorex | 00:15 | ||
26. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 00:15 | ||
27. | LARSEN Niklas | Team Virtu Cycling | 00:15 | ||
28. | BAGÜES Aritz | Euskadi - Murias | 00:15 | ||
29. | HAGEN Carl Fredrik | Team Joker Icopal | 00:15 | ||
30. | DEIGNAN Philip | Team Sky | 00:15 | ||
31. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:15 | ||
32. | WACKERMANN Luca | Bardiani - CSF | 00:15 | ||
33. | KOCH Jonas | CCC Sprandi Polkowice | 00:15 | ||
34. | HAGEN Krister | Team Coop | 00:15 | ||
35. | LIGTHART Pim | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:15 | ||
36. | SCHULTZ Nick | Caja Rural - Seguros RGA | 00:15 | ||
37. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:15 | ||
38. | KUDUS Merhawi | Dimension Data for Qhubeka | 00:15 | ||
39. | PEYSKENS Dimitri | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:15 | ||
40. | KIRSCH Alex | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:15 | ||
41. | IRISARRI Jon | Caja Rural - Seguros RGA | 00:15 | ||
42. | STOCKMAN Abram | Tarteletto - Isorex | 00:15 | ||
43. | PEARSON Daniel | Aqua Blue Sport | 00:15 | ||
44. | ROVNY Ivan | Gazprom-RusVelo | 00:15 | ||
45. | SCHULTZ Jesper | Team Virtu Cycling | 00:15 | ||
46. | SISR František | CCC Sprandi Polkowice | 00:15 | ||
47. | WARBASSE Larry | Aqua Blue Sport | 00:15 | ||
48. | GONZALEZ Aitor | Euskadi - Murias | 00:15 | ||
49. | HOELGAARD Markus | Team Joker Icopal | 00:15 | ||
50. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:15 | ||
51. | KREDER Michel | Aqua Blue Sport | 00:15 | ||
52. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 00:15 | ||
53. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 00:15 | ||
54. | JENSEN August | Israel Cycling Academy | 00:15 | ||
55. | JANSEN Amund Grondahl | Team LottoNL - Jumbo | 00:15 | ||
56. | SAEZ Héctor | Euskadi - Murias | 00:15 | ||
57. | VAN MELSEN Kevin | Wanty - Groupe Gobert | 00:15 | ||
58. | LOPEZ David | Team Sky | 00:15 | ||
59. | MICHAJLOV Nikolaj | Delko Marseille Provence KTM | 00:15 | ||
60. | DENIFL Stefan | Aqua Blue Sport | 00:15 | ||
61. | GERTS Floris | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:15 | ||
62. | EARLE Nathan | Israel Cycling Academy | 00:15 | ||
63. | VAN GESTEL Dries | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:15 | ||
64. | MENTEN Milan | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:15 | ||
65. | BENDIXEN Louis | Team Coop | 00:26 | ||
66. | TUREK Daniel | Israel Cycling Academy | 00:33 | ||
67. | ABERASTURI Jon | Euskadi - Murias | 00:34 | ||
68. | SKJERPING Kristoffer | Team Joker Icopal | 00:38 | ||
69. | MARONESE Marco | Bardiani - CSF | 00:42 | ||
70. | DIBBEN Jonathan | Team Sky | 00:42 | ||
71. | VEYHE Torkil | Team Virtu Cycling | 00:44 | ||
72. | TORRES Sergio | Tarteletto - Isorex | 00:44 | ||
73. | VALLÉE Boris | Wanty - Groupe Gobert | 00:57 | ||
74. | SCHLEGEL Michal | CCC Sprandi Polkowice | 00:57 | ||
75. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 00:57 | ||
76. | EL FARES Julien | Delko Marseille Provence KTM | 00:57 | ||
77. | TILLER Rasmus | Team Joker Icopal | 01:01 | ||
78. | SEFA Ylber | Tarteletto - Isorex | 01:04 | ||
79. | SAVINI Daniel | Bardiani - CSF | 01:04 | ||
80. | PORSEV Alexander | Gazprom-RusVelo | 01:13 | ||
81. | FLøTTEN Audun Brekke | Team Virtu Cycling | 01:16 | ||
82. | YSSAAD Yannis | Caja Rural - Seguros RGA | 01:17 | ||
83. | FINETTO Mauro | Delko Marseille Provence KTM | 01:17 | ||
84. | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 01:17 | ||
85. | HALVORSEN Kristoffer | Team Sky | 01:30 | ||
86. | JONES Brenton | Delko Marseille Provence KTM | 01:30 | ||
87. | TRAEEN Torstein | Uno-X Norwegian Development Team | 01:30 | ||
88. | LEIGH Andy | Tarteletto - Isorex | 01:30 | ||
89. | SKAARSETH Anders | Uno-X Norwegian Development Team | 01:30 | ||
90. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 01:38 | ||
91. | GEBREIGZABHIER Amanuel | Dimension Data for Qhubeka | 01:40 | ||
92. | SPENGLER Lukas | WB Aqua Protect Veranclassic | 01:40 | ||
93. | BERNAS Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 01:40 | ||
94. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 01:45 | ||
95. | AALRUST Hakon | Team Coop | 01:45 | ||
96. | VAN HECKE Preben | Sport Vlaanderen - Baloise | 01:45 | ||
97. | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL - Jumbo | 01:45 | ||
98. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 02:12 | ||
99. | KREDER Wesley | Wanty - Groupe Gobert | 02:17 | ||
100. | WATSON Calvin | Aqua Blue Sport | 02:24 | ||
101. | ANDERSEN Asbjorn | Team Virtu Cycling | 02:27 | ||
102. | WARLOP Jordi | Sport Vlaanderen - Baloise | 02:34 | ||
103. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 03:02 | ||
104. | BANASZEK Alan | CCC Sprandi Polkowice | 03:15 | ||
105. | BRESCIANI Michael | Bardiani - CSF | 03:15 | ||
106. | SAUGSTAD Lars | Uno-X Norwegian Development Team | 03:15 | ||
107. | SMUKULIS Gatis | Delko Marseille Provence KTM | 03:31 | ||
108. | ŠALUNOV Jevgenij | Gazprom-RusVelo | 04:53 | ||
109. | DOUGALL Nick | Dimension Data for Qhubeka | 05:00 | ||
110. | SAMITIER Sergio | Euskadi - Murias | 05:02 | ||
111. | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | 05:05 | ||
112. | DELFOSSE Sebastien | WB Aqua Protect Veranclassic | 05:59 | ||
113. | BOUCHER David | Tarteletto - Isorex | 06:08 | ||
114. | DLAMINI Nickolas | Dimension Data for Qhubeka | 07:33 | ||
115. | WAERSTED Syver | Uno-X Norwegian Development Team | 08:38 | ||
116. | VAN RENSBURG Reinardt | Dimension Data for Qhubeka | 09:52 | ||
117. | KULSET Kristian | Uno-X Norwegian Development Team | 09:52 |
3. | 18.5. | Moss > Sarpsborg | 175 km | Groenewegen |
profil etapy, 1364 nastúpaných metrov (© tourofnorway.com) |
Dylanovi Groenewegenovi (LottoNL) štvrtkový špurt do kopca nevyšiel, a tak ho v celkovom poradí skočili tohtotýždňoví rivali Edvald Boasson Hagen (DiData) so Sondrem Engerom (Israel), no oboch v tretej etape znova porazil a vybojoval si dres lídra opäť. Nebola to až taká bojovná etapa ako deň predtým. Tímy boli viac-menej zmierené s tým, že sa bude špurtovať. Opäť sa nedarilo Kristofferobi Halvorsenovi (Sky), ktorý skončil až ôsmy.
Súboj o bonifikačné sekundy budem pokračovať naďalej. Momentálne vedie Groenewegen o sekundu pred Engerom a Hagenom. Medzi nimi sa zrejme aj rozhodne, pretože majú tu aj najsilnejšie tímy, ktoré únik iných borcov ťažko pustia.
Výsledky | ||||||||
1. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 4:09:16 | 20 | ||||
2. | BOASSON HAGEN Edvald | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | 10 | ||||
3. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 00:00 | 5 | ||||
4. | TRONDSEN Trond | Team Coop | 00:00 | |||||
5. | VANSPEYBROUCK Pieter | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | |||||
6. | ABERASTURI Jon | Euskadi - Murias | 00:00 |
7. | KREDER Michel | Aqua Blue Sport | 00:00 | ||
8. | HALVORSEN Kristoffer | Team Sky | 00:04 | ||
9. | LARSEN Niklas | Team Virtu Cycling | 00:04 | ||
10. | BASSO Leonardo | Team Sky | 00:04 | ||
11. | AASVOLD Kristian | Team Coop | 00:04 | ||
12. | ROOSEN Timo | Team LottoNL - Jumbo | 00:04 | ||
13. | KOCH Jonas | CCC Sprandi Polkowice | 00:04 | ||
14. | JULES Justin | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:04 | ||
15. | FARAZIJN Maxime | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:04 | ||
16. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 00:04 | ||
17. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:04 | ||
18. | ROVNY Ivan | Gazprom-RusVelo | 00:04 | ||
19. | AALRUST Hakon | Team Coop | 00:04 | ||
20. | SKJERPING Kristoffer | Team Joker Icopal | 00:04 | ||
21. | LUKKEDAHL Øivind | Team Coop | 00:04 | ||
22. | WARBASSE Larry | Aqua Blue Sport | 00:04 | ||
23. | ARANBURU Alex | Caja Rural - Seguros RGA | 00:04 | ||
24. | LIGTHART Pim | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:04 | ||
25. | PRADES Eduard | Euskadi - Murias | 00:04 | ||
26. | JONES Brenton | Delko Marseille Provence KTM | 00:04 | ||
27. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:04 | ||
28. | HOELGAARD Markus | Team Joker Icopal | 00:04 | ||
29. | KAMP Alexander | Team Virtu Cycling | 00:04 | ||
30. | VAN GESTEL Dries | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:04 | ||
31. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 00:04 | ||
32. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:04 | ||
33. | MEIJERS Jeroen | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:04 | ||
34. | HAGEN Carl Fredrik | Team Joker Icopal | 00:04 | ||
35. | SCHULTZ Nick | Caja Rural - Seguros RGA | 00:04 | ||
36. | BAGÜES Aritz | Euskadi - Murias | 00:04 | ||
37. | DIBBEN Jonathan | Team Sky | 00:04 | ||
38. | HOEM Bjørn Tore | Team Joker Icopal | 00:04 | ||
39. | MENTEN Milan | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:04 | ||
40. | GERTS Floris | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:04 | ||
41. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:04 | ||
42. | SISKEVICIUS Evaldas | Delko Marseille Provence KTM | 00:04 | ||
43. | DEIGNAN Philip | Team Sky | 00:04 | ||
44. | IRISARRI Jon | Caja Rural - Seguros RGA | 00:04 | ||
45. | WACKERMANN Luca | Bardiani - CSF | 00:04 | ||
46. | PEYSKENS Dimitri | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:04 | ||
47. | RUIJGH Rob | Tarteletto - Isorex | 00:04 | ||
48. | SISR František | CCC Sprandi Polkowice | 00:04 | ||
49. | VANGSTAD Andreas | Team Joker Icopal | 00:04 | ||
50. | STOCKMAN Abram | Tarteletto - Isorex | 00:04 | ||
51. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:04 | ||
52. | WARNIER Antoine | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:04 | ||
53. | VAN HECKE Preben | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:04 | ||
54. | MARONESE Marco | Bardiani - CSF | 00:04 | ||
55. | HAGEN Krister | Team Coop | 00:04 | ||
56. | RESELL Erik Nordsaeter | Uno-X Norwegian Development Team | 00:04 | ||
57. | EL FARES Julien | Delko Marseille Provence KTM | 00:04 | ||
58. | DELTOMBE Kevin | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:04 | ||
59. | LOPEZ David | Team Sky | 00:04 | ||
60. | PEARSON Daniel | Aqua Blue Sport | 00:04 | ||
61. | SCHULTZ Jesper | Team Virtu Cycling | 00:04 | ||
62. | BAUGNIES Jerome | Wanty - Groupe Gobert | 00:04 | ||
63. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:04 | ||
64. | TORRES Sergio | Tarteletto - Isorex | 00:04 | ||
65. | DENIFL Stefan | Aqua Blue Sport | 00:04 | ||
66. | KIRSCH Alex | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:04 | ||
67. | JENSEN August | Israel Cycling Academy | 00:04 | ||
68. | KUDUS Merhawi | Dimension Data for Qhubeka | 00:04 | ||
69. | WARLOP Jordi | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:04 | ||
70. | VAN MELSEN Kevin | Wanty - Groupe Gobert | 00:04 | ||
71. | TILLER Rasmus | Team Joker Icopal | 00:04 | ||
72. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 00:04 | ||
73. | ŠALUNOV Jevgenij | Gazprom-RusVelo | 00:18 | ||
74. | MICHAJLOV Nikolaj | Delko Marseille Provence KTM | 00:18 | ||
75. | SKAARSETH Anders | Uno-X Norwegian Development Team | 00:18 | ||
76. | BERNAS Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 00:18 | ||
77. | BRESCIANI Michael | Bardiani - CSF | 00:18 | ||
78. | BENDIXEN Louis | Team Coop | 00:18 | ||
79. | VALLÉE Boris | Wanty - Groupe Gobert | 00:25 | ||
80. | SCHLEGEL Michal | CCC Sprandi Polkowice | 00:33 | ||
81. | FINETTO Mauro | Delko Marseille Provence KTM | 00:35 | ||
82. | JANSEN Amund Grondahl | Team LottoNL - Jumbo | 00:38 | ||
83. | SPENGLER Lukas | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:38 | ||
84. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 01:00 | ||
85. | GEBREIGZABHIER Amanuel | Dimension Data for Qhubeka | 01:04 | ||
86. | WATSON Calvin | Aqua Blue Sport | 00:04 | ||
87. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 01:14 | ||
88. | SAUGSTAD Lars | Uno-X Norwegian Development Team | 01:26 | ||
89. | VEYHE Torkil | Team Virtu Cycling | 01:29 | ||
90. | WAERSTED Syver | Uno-X Norwegian Development Team | 01:41 | ||
91. | SEFA Ylber | Tarteletto - Isorex | 01:52 | ||
92. | ANDERSEN Asbjorn | Team Virtu Cycling | 02:04 | ||
93. | KREDER Wesley | Wanty - Groupe Gobert | 02:10 | ||
94. | EARLE Nathan | Israel Cycling Academy | 00:04 | ||
95. | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | 02:47 | ||
96. | BANASZEK Alan | CCC Sprandi Polkowice | 03:30 | ||
97. | DELFOSSE Sebastien | WB Aqua Protect Veranclassic | 03:39 | ||
98. | YSSAAD Yannis | Caja Rural - Seguros RGA | 03:39 | ||
99. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 03:39 | ||
100. | PORSEV Alexander | Gazprom-RusVelo | 03:39 | ||
101. | SAVINI Daniel | Bardiani - CSF | 03:39 | ||
102. | DOUGALL Nick | Dimension Data for Qhubeka | 03:39 | ||
103. | BOUCHER David | Tarteletto - Isorex | 04:25 | ||
104. | LEIGH Andy | Tarteletto - Isorex | 04:25 | ||
105. | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 04:25 | ||
106. | TRAEEN Torstein | Uno-X Norwegian Development Team | 05:32 | ||
107. | FLøTTEN Audun Brekke | Team Virtu Cycling | 05:32 | ||
108. | DLAMINI Nickolas | Dimension Data for Qhubeka | 07:33 | ||
109. | TUREK Daniel | Israel Cycling Academy | 07:33 | ||
110. | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL - Jumbo | 07:33 | ||
111. | SAEZ Héctor | Euskadi - Murias | 07:33 | ||
112. | SMUKULIS Gatis | Delko Marseille Provence KTM | 07:33 | ||
113. | GONZALEZ Aitor | Euskadi - Murias | 09:23 | ||
114. | VAN RENSBURG Reinardt | Dimension Data for Qhubeka | 09:23 | ||
115. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 09:23 | ||
116. | SAMITIER Sergio | Euskadi - Murias | 09:56 | ||
117. | KULSET Kristian | Uno-X Norwegian Development Team | 10:08 |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 12:08:25 | 5 | ||||
2. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 00:01 | |||||
3. | BOASSON HAGEN Edvald | Dimension Data for Qhubeka | 00:01 | |||||
4. | VANSPEYBROUCK Pieter | Wanty - Groupe Gobert | 00:17 | |||||
5. | ARANBURU Alex | Caja Rural - Seguros RGA | 00:17 | |||||
6. | MEIJERS Jeroen | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:18 |
7. | RESELL Erik Nordsaeter | Uno-X Norwegian Development Team | 00:18 | ||
8. | TRONDSEN Trond | Team Coop | 00:20 | ||
9. | KREDER Michel | Aqua Blue Sport | 00:20 | ||
10. | HAGEN Krister | Team Coop | 00:20 | ||
11. | HOEM Bjørn Tore | Team Joker Icopal | 00:20 | ||
12. | PRADES Eduard | Euskadi - Murias | 00:21 | ||
13. | KAMP Alexander | Team Virtu Cycling | 00:21 | ||
14. | BASSO Leonardo | Team Sky | 00:21 | ||
15. | JULES Justin | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:21 | ||
16. | VANGSTAD Andreas | Team Joker Icopal | 00:21 | ||
17. | LUKKEDAHL Øivind | Team Coop | 00:21 | ||
18. | WARNIER Antoine | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:21 | ||
19. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:24 | ||
20. | AASVOLD Kristian | Team Coop | 00:24 | ||
21. | FARAZIJN Maxime | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:24 | ||
22. | ROOSEN Timo | Team LottoNL - Jumbo | 00:24 | ||
23. | LARSEN Niklas | Team Virtu Cycling | 00:24 | ||
24. | SISKEVICIUS Evaldas | Delko Marseille Provence KTM | 00:24 | ||
25. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:24 | ||
26. | KOCH Jonas | CCC Sprandi Polkowice | 00:24 | ||
27. | DELTOMBE Kevin | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:24 | ||
28. | LIGTHART Pim | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:24 | ||
29. | BAGÜES Aritz | Euskadi - Murias | 00:24 | ||
30. | HAGEN Carl Fredrik | Team Joker Icopal | 00:24 | ||
31. | RUIJGH Rob | Tarteletto - Isorex | 00:24 | ||
32. | SCHULTZ Nick | Caja Rural - Seguros RGA | 00:24 | ||
33. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:24 | ||
34. | DEIGNAN Philip | Team Sky | 00:24 | ||
35. | WACKERMANN Luca | Bardiani - CSF | 00:24 | ||
36. | BAUGNIES Jerome | Wanty - Groupe Gobert | 00:24 | ||
37. | ROVNY Ivan | Gazprom-RusVelo | 00:24 | ||
38. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:24 | ||
39. | PEYSKENS Dimitri | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:24 | ||
40. | WARBASSE Larry | Aqua Blue Sport | 00:24 | ||
41. | IRISARRI Jon | Caja Rural - Seguros RGA | 00:24 | ||
42. | HOELGAARD Markus | Team Joker Icopal | 00:24 | ||
43. | STOCKMAN Abram | Tarteletto - Isorex | 00:24 | ||
44. | KUDUS Merhawi | Dimension Data for Qhubeka | 00:24 | ||
45. | KIRSCH Alex | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:24 | ||
46. | SISR František | CCC Sprandi Polkowice | 00:24 | ||
47. | PEARSON Daniel | Aqua Blue Sport | 00:24 | ||
48. | SCHULTZ Jesper | Team Virtu Cycling | 00:24 | ||
49. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:24 | ||
50. | LOPEZ David | Team Sky | 00:24 | ||
51. | JENSEN August | Israel Cycling Academy | 00:24 | ||
52. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 00:24 | ||
53. | GERTS Floris | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:24 | ||
54. | VAN MELSEN Kevin | Wanty - Groupe Gobert | 00:24 | ||
55. | VAN GESTEL Dries | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:24 | ||
56. | DENIFL Stefan | Aqua Blue Sport | 00:24 | ||
57. | MENTEN Milan | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:24 | ||
58. | EARLE Nathan | Israel Cycling Academy | 00:24 | ||
59. | MICHAJLOV Nikolaj | Delko Marseille Provence KTM | 00:38 | ||
60. | ABERASTURI Jon | Euskadi - Murias | 00:39 | ||
61. | SKJERPING Kristoffer | Team Joker Icopal | 00:47 | ||
62. | BENDIXEN Louis | Team Coop | 00:49 | ||
63. | MARONESE Marco | Bardiani - CSF | 00:51 | ||
64. | DIBBEN Jonathan | Team Sky | 00:51 | ||
65. | TORRES Sergio | Tarteletto - Isorex | 00:53 | ||
66. | JANSEN Amund Grondahl | Team LottoNL - Jumbo | 00:58 | ||
67. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 01:06 | ||
68. | EL FARES Julien | Delko Marseille Provence KTM | 01:06 | ||
69. | TILLER Rasmus | Team Joker Icopal | 01:10 | ||
70. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 01:20 | ||
71. | VALLÉE Boris | Wanty - Groupe Gobert | 01:27 | ||
72. | SCHLEGEL Michal | CCC Sprandi Polkowice | 01:35 | ||
73. | HALVORSEN Kristoffer | Team Sky | 01:39 | ||
74. | JONES Brenton | Delko Marseille Provence KTM | 01:39 | ||
75. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 01:47 | ||
76. | SKAARSETH Anders | Uno-X Norwegian Development Team | 01:53 | ||
77. | AALRUST Hakon | Team Coop | 01:54 | ||
78. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 01:54 | ||
79. | VAN HECKE Preben | Sport Vlaanderen - Baloise | 01:54 | ||
80. | FINETTO Mauro | Delko Marseille Provence KTM | 01:57 | ||
81. | BERNAS Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 02:03 | ||
82. | VEYHE Torkil | Team Virtu Cycling | 02:16 | ||
83. | SPENGLER Lukas | WB Aqua Protect Veranclassic | 02:23 | ||
84. | WATSON Calvin | Aqua Blue Sport | 02:33 | ||
85. | WARLOP Jordi | Sport Vlaanderen - Baloise | 02:43 | ||
86. | GEBREIGZABHIER Amanuel | Dimension Data for Qhubeka | 02:49 | ||
87. | SEFA Ylber | Tarteletto - Isorex | 03:01 | ||
88. | BRESCIANI Michael | Bardiani - CSF | 03:38 | ||
89. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 04:21 | ||
90. | KREDER Wesley | Wanty - Groupe Gobert | 04:32 | ||
91. | ANDERSEN Asbjorn | Team Virtu Cycling | 04:36 | ||
92. | SAUGSTAD Lars | Uno-X Norwegian Development Team | 04:46 | ||
93. | SAVINI Daniel | Bardiani - CSF | 04:48 | ||
94. | PORSEV Alexander | Gazprom-RusVelo | 04:57 | ||
95. | YSSAAD Yannis | Caja Rural - Seguros RGA | 05:01 | ||
96. | ŠALUNOV Jevgenij | Gazprom-RusVelo | 05:16 | ||
97. | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 05:47 | ||
98. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 05:56 | ||
99. | LEIGH Andy | Tarteletto - Isorex | 06:00 | ||
100. | BANASZEK Alan | CCC Sprandi Polkowice | 06:50 | ||
101. | FLøTTEN Audun Brekke | Team Virtu Cycling | 06:53 | ||
102. | TRAEEN Torstein | Uno-X Norwegian Development Team | 07:07 | ||
103. | SAEZ Héctor | Euskadi - Murias | 07:53 | ||
104. | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | 07:57 | ||
105. | TUREK Daniel | Israel Cycling Academy | 08:11 | ||
106. | DOUGALL Nick | Dimension Data for Qhubeka | 08:44 | ||
107. | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL - Jumbo | 09:23 | ||
108. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 09:43 | ||
109. | GONZALEZ Aitor | Euskadi - Murias | 09:43 | ||
110. | DELFOSSE Sebastien | WB Aqua Protect Veranclassic | 09:43 | ||
111. | WAERSTED Syver | Uno-X Norwegian Development Team | 10:24 | ||
112. | BOUCHER David | Tarteletto - Isorex | 10:38 | ||
113. | SMUKULIS Gatis | Delko Marseille Provence KTM | 11:09 | ||
114. | SAMITIER Sergio | Euskadi - Murias | 15:03 | ||
115. | DLAMINI Nickolas | Dimension Data for Qhubeka | 15:11 | ||
116. | VAN RENSBURG Reinardt | Dimension Data for Qhubeka | 19:20 | ||
117. | KULSET Kristian | Uno-X Norwegian Development Team | 20:05 |
4. | 19.5. | Kongsvinger > Brumunddal | 218 km | Groenewegen |
profil etapy, 1566 nastúpaných metrov (© tourofnorway.com) |
Najdlhšia etapa v histórii týchto pretekov znovu priala šprintérom. V minulom roku ovládol dojazd v meste Brumunddal Dylan Groenewegen a holandský jazdec bol pri chuti aj tentoraz. V úniku sa objavilo šesť jazdcov, ale táto skupina nenarobila pelotónu žiadne problémy, a hromadný dojazd neohrozili ani ďalšie útoky tesne pred cieľom.
Znalosť terénu zahrala do kariet Dylanovi Groenewegovi, ktorý si vychutnal už tretiu výhru na podujatí, ďalšie bonusové sekundy a upevnenie si pozície na čele pretekov. V tomto smere mu veľmi pomohlo, že Hagen ani Enger sa nedostali na stupne víťazov, ale uvidíme, ako sa mu bude dariť v záverečnej vyzývavej etape. Dobrú koncovku ukázal Adam Banaszek a najlepší šprint na podujatí vytiahol Kristoffer Halvorsen, domáci jazdec tu však mal vyššie ambície.
Výsledky | ||||||||
1. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 5:04:22 | 20 | ||||
2. | BANASZEK Alan | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | 10 | ||||
3. | HALVORSEN Kristoffer | Team Sky | 00:00 | 5 | ||||
4. | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | 00:00 | |||||
5. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 00:00 | |||||
6. | JULES Justin | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:00 |
7. | WARLOP Jordi | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
8. | MEIJERS Jeroen | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
9. | VALLÉE Boris | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
10. | BOASSON HAGEN Edvald | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
11. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
12. | JONES Brenton | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
13. | AALRUST Hakon | Team Coop | 00:00 | ||
14. | FARAZIJN Maxime | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
15. | ARANBURU Alex | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
16. | GERTS Floris | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
17. | LARSEN Niklas | Team Virtu Cycling | 00:00 | ||
18. | WACKERMANN Luca | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
19. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
20. | TRONDSEN Trond | Team Coop | 00:00 | ||
21. | PRADES Eduard | Euskadi - Murias | 00:00 | ||
22. | AASVOLD Kristian | Team Coop | 00:00 | ||
23. | ŠALUNOV Jevgenij | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
24. | STOCKMAN Abram | Tarteletto - Isorex | 00:00 | ||
25. | MENTEN Milan | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
26. | VAN GESTEL Dries | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
27. | EL FARES Julien | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
28. | YSSAAD Yannis | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
29. | SISKEVICIUS Evaldas | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
30. | ROVNY Ivan | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
31. | WARBASSE Larry | Aqua Blue Sport | 00:00 | ||
32. | BAGÜES Aritz | Euskadi - Murias | 00:00 | ||
33. | IRISARRI Jon | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
34. | SPENGLER Lukas | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:00 | ||
35. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
36. | PEYSKENS Dimitri | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:00 | ||
37. | KOCH Jonas | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
38. | ROOSEN Timo | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
39. | ANDERSEN Asbjorn | Team Virtu Cycling | 00:05 | ||
40. | JANSEN Amund Grondahl | Team LottoNL - Jumbo | 00:07 | ||
41. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:07 | ||
42. | KAMP Alexander | Team Virtu Cycling | 00:07 | ||
43. | HAGEN Carl Fredrik | Team Joker Icopal | 00:07 | ||
44. | BASSO Leonardo | Team Sky | 00:07 | ||
45. | SEFA Ylber | Tarteletto - Isorex | 00:07 | ||
46. | WARNIER Antoine | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:07 | ||
47. | DELTOMBE Kevin | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:07 | ||
48. | PEARSON Daniel | Aqua Blue Sport | 00:07 | ||
49. | KUDUS Merhawi | Dimension Data for Qhubeka | 00:07 | ||
50. | SCHULTZ Jesper | Team Virtu Cycling | 00:07 | ||
51. | SISR František | CCC Sprandi Polkowice | 00:07 | ||
52. | RUIJGH Rob | Tarteletto - Isorex | 00:07 | ||
53. | TORRES Sergio | Tarteletto - Isorex | 00:07 | ||
54. | SCHULTZ Nick | Caja Rural - Seguros RGA | 00:07 | ||
55. | FINETTO Mauro | Delko Marseille Provence KTM | 00:07 | ||
56. | HAGEN Krister | Team Coop | 00:07 | ||
57. | KIRSCH Alex | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:07 | ||
58. | VANGSTAD Andreas | Team Joker Icopal | 00:07 | ||
59. | HOEM Bjørn Tore | Team Joker Icopal | 00:12 | ||
60. | SMUKULIS Gatis | Delko Marseille Provence KTM | 00:12 | ||
61. | HOELGAARD Markus | Team Joker Icopal | 00:12 | ||
62. | DEIGNAN Philip | Team Sky | 00:12 | ||
63. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 00:12 | ||
64. | LIGTHART Pim | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:12 | ||
65. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:12 | ||
66. | VAN MELSEN Kevin | Wanty - Groupe Gobert | 00:12 | ||
67. | VAN HECKE Preben | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:12 | ||
68. | MICHAJLOV Nikolaj | Delko Marseille Provence KTM | 00:12 | ||
69. | LOPEZ David | Team Sky | 00:12 | ||
70. | SAMITIER Sergio | Euskadi - Murias | 00:12 | ||
71. | JENSEN August | Israel Cycling Academy | 00:12 | ||
72. | GEBREIGZABHIER Amanuel | Dimension Data for Qhubeka | 00:12 | ||
73. | FLøTTEN Audun Brekke | Team Virtu Cycling | 00:12 | ||
74. | TUREK Daniel | Israel Cycling Academy | 00:12 | ||
75. | SCHLEGEL Michal | CCC Sprandi Polkowice | 00:12 | ||
76. | SAEZ Héctor | Euskadi - Murias | 00:12 | ||
77. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:12 | ||
78. | LUKKEDAHL Øivind | Team Coop | 00:12 | ||
79. | BERNAS Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 00:12 | ||
80. | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 00:12 | ||
81. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 00:12 | ||
82. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 00:19 | ||
83. | BENDIXEN Louis | Team Coop | 00:21 | ||
84. | DENIFL Stefan | Aqua Blue Sport | 00:21 | ||
85. | DELFOSSE Sebastien | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:21 | ||
86. | SKAARSETH Anders | Uno-X Norwegian Development Team | 00:21 | ||
87. | KULSET Kristian | Uno-X Norwegian Development Team | 00:21 | ||
88. | KREDER Wesley | Wanty - Groupe Gobert | 00:21 | ||
89. | BAUGNIES Jerome | Wanty - Groupe Gobert | 00:21 | ||
90. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 00:21 | ||
91. | TILLER Rasmus | Team Joker Icopal | 00:21 | ||
92. | VEYHE Torkil | Team Virtu Cycling | 00:21 | ||
93. | TRAEEN Torstein | Uno-X Norwegian Development Team | 00:29 | ||
94. | GONZALEZ Aitor | Euskadi - Murias | 00:31 | ||
95. | WATSON Calvin | Aqua Blue Sport | 00:31 | ||
96. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 00:33 | ||
97. | EARLE Nathan | Israel Cycling Academy | 00:46 | ||
98. | SAUGSTAD Lars | Uno-X Norwegian Development Team | 00:51 | ||
99. | ABERASTURI Jon | Euskadi - Murias | 01:05 | ||
100. | SKJERPING Kristoffer | Team Joker Icopal | 01:40 | ||
101. | DIBBEN Jonathan | Team Sky | 02:57 | ||
102. | RESELL Erik Nordsaeter | Uno-X Norwegian Development Team | 02:57 | ||
103. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 04:41 | ||
104. | KREDER Michel | Aqua Blue Sport | 04:41 | ||
105. | MARONESE Marco | Bardiani - CSF | 06:36 | ||
106. | PORSEV Alexander | Gazprom-RusVelo | 06:36 | ||
107. | LEIGH Andy | Tarteletto - Isorex | 07:10 | ||
108. | WAERSTED Syver | Uno-X Norwegian Development Team | 07:10 | ||
109. | BRESCIANI Michael | Bardiani - CSF | 07:10 | ||
110. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 07:10 | ||
111. | DOUGALL Nick | Dimension Data for Qhubeka | 10:58 | ||
112. | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL - Jumbo | 10:58 | ||
113. | DLAMINI Nickolas | Dimension Data for Qhubeka | 10:58 | ||
114. | VAN RENSBURG Reinardt | Dimension Data for Qhubeka | 10:58 | ||
115. | SAVINI Daniel | Bardiani - CSF | 10:58 | ||
116. | BOUCHER David | Tarteletto - Isorex | 18:08 | ||
117. | VANSPEYBROUCK Pieter | Wanty - Groupe Gobert | 18:08 |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 17:12:37 | 5 | ||||
2. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 00:11 | |||||
3. | BOASSON HAGEN Edvald | Dimension Data for Qhubeka | 00:11 | |||||
4. | ARANBURU Alex | Caja Rural - Seguros RGA | 00:27 | |||||
5. | VANSPEYBROUCK Pieter | Wanty - Groupe Gobert | 00:27 | |||||
6. | MEIJERS Jeroen | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:28 |
7. | RESELL Erik Nordsaeter | Uno-X Norwegian Development Team | 00:28 | ||
8. | TRONDSEN Trond | Team Coop | 00:30 | ||
9. | KREDER Michel | Aqua Blue Sport | 00:30 | ||
10. | PRADES Eduard | Euskadi - Murias | 00:31 | ||
11. | JULES Justin | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:31 | ||
12. | WARNIER Antoine | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:32 | ||
13. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:34 | ||
14. | AASVOLD Kristian | Team Coop | 00:34 | ||
15. | FARAZIJN Maxime | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:34 | ||
16. | LARSEN Niklas | Team Virtu Cycling | 00:34 | ||
17. | SISKEVICIUS Evaldas | Delko Marseille Provence KTM | 00:34 | ||
18. | ROOSEN Timo | Team LottoNL - Jumbo | 00:34 | ||
19. | KOCH Jonas | CCC Sprandi Polkowice | 00:34 | ||
20. | WACKERMANN Luca | Bardiani - CSF | 00:34 | ||
21. | BAGÜES Aritz | Euskadi - Murias | 00:34 | ||
22. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:34 | ||
23. | ROVNY Ivan | Gazprom-RusVelo | 00:34 | ||
24. | WARBASSE Larry | Aqua Blue Sport | 00:34 | ||
25. | STOCKMAN Abram | Tarteletto - Isorex | 00:34 | ||
26. | PEYSKENS Dimitri | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:34 | ||
27. | IRISARRI Jon | Caja Rural - Seguros RGA | 00:34 | ||
28. | GERTS Floris | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:34 | ||
29. | VAN GESTEL Dries | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:34 | ||
30. | MENTEN Milan | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:34 | ||
31. | HAGEN Krister | Team Coop | 00:37 | ||
32. | KAMP Alexander | Team Virtu Cycling | 00:38 | ||
33. | BASSO Leonardo | Team Sky | 00:38 | ||
34. | VANGSTAD Andreas | Team Joker Icopal | 00:38 | ||
35. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:41 | ||
36. | DELTOMBE Kevin | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:41 | ||
37. | HAGEN Carl Fredrik | Team Joker Icopal | 00:41 | ||
38. | RUIJGH Rob | Tarteletto - Isorex | 00:41 | ||
39. | SCHULTZ Nick | Caja Rural - Seguros RGA | 00:41 | ||
40. | KUDUS Merhawi | Dimension Data for Qhubeka | 00:41 | ||
41. | PEARSON Daniel | Aqua Blue Sport | 00:41 | ||
42. | SISR František | CCC Sprandi Polkowice | 00:41 | ||
43. | KIRSCH Alex | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:41 | ||
44. | SCHULTZ Jesper | Team Virtu Cycling | 00:41 | ||
45. | HOEM Bjørn Tore | Team Joker Icopal | 00:42 | ||
46. | LUKKEDAHL Øivind | Team Coop | 00:43 | ||
47. | LIGTHART Pim | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:46 | ||
48. | DEIGNAN Philip | Team Sky | 00:46 | ||
49. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:46 | ||
50. | HOELGAARD Markus | Team Joker Icopal | 00:46 | ||
51. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:46 | ||
52. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 00:46 | ||
53. | LOPEZ David | Team Sky | 00:46 | ||
54. | JENSEN August | Israel Cycling Academy | 00:46 | ||
55. | VAN MELSEN Kevin | Wanty - Groupe Gobert | 00:46 | ||
56. | BAUGNIES Jerome | Wanty - Groupe Gobert | 00:55 | ||
57. | DENIFL Stefan | Aqua Blue Sport | 00:55 | ||
58. | MICHAJLOV Nikolaj | Delko Marseille Provence KTM | 01:00 | ||
59. | TORRES Sergio | Tarteletto - Isorex | 01:10 | ||
60. | JANSEN Amund Grondahl | Team LottoNL - Jumbo | 01:15 | ||
61. | EL FARES Julien | Delko Marseille Provence KTM | 01:16 | ||
62. | BENDIXEN Louis | Team Coop | 01:20 | ||
63. | EARLE Nathan | Israel Cycling Academy | 01:20 | ||
64. | VALLÉE Boris | Wanty - Groupe Gobert | 01:37 | ||
65. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 01:37 | ||
66. | TILLER Rasmus | Team Joker Icopal | 01:41 | ||
67. | HALVORSEN Kristoffer | Team Sky | 01:45 | ||
68. | JONES Brenton | Delko Marseille Provence KTM | 01:49 | ||
69. | ABERASTURI Jon | Euskadi - Murias | 01:54 | ||
70. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 01:57 | ||
71. | SCHLEGEL Michal | CCC Sprandi Polkowice | 01:57 | ||
72. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 02:03 | ||
73. | AALRUST Hakon | Team Coop | 02:04 | ||
74. | FINETTO Mauro | Delko Marseille Provence KTM | 02:14 | ||
75. | VAN HECKE Preben | Sport Vlaanderen - Baloise | 02:16 | ||
76. | SKAARSETH Anders | Uno-X Norwegian Development Team | 02:24 | ||
77. | BERNAS Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 02:25 | ||
78. | SPENGLER Lukas | WB Aqua Protect Veranclassic | 02:33 | ||
79. | SKJERPING Kristoffer | Team Joker Icopal | 02:37 | ||
80. | VEYHE Torkil | Team Virtu Cycling | 02:47 | ||
81. | WARLOP Jordi | Sport Vlaanderen - Baloise | 02:53 | ||
82. | GEBREIGZABHIER Amanuel | Dimension Data for Qhubeka | 03:11 | ||
83. | WATSON Calvin | Aqua Blue Sport | 03:14 | ||
84. | SEFA Ylber | Tarteletto - Isorex | 03:18 | ||
85. | DIBBEN Jonathan | Team Sky | 03:58 | ||
86. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 04:50 | ||
87. | ANDERSEN Asbjorn | Team Virtu Cycling | 04:51 | ||
88. | KREDER Wesley | Wanty - Groupe Gobert | 05:03 | ||
89. | PORSEV Alexander | Gazprom-RusVelo | 05:07 | ||
90. | YSSAAD Yannis | Caja Rural - Seguros RGA | 05:11 | ||
91. | ŠALUNOV Jevgenij | Gazprom-RusVelo | 05:26 | ||
92. | SAUGSTAD Lars | Uno-X Norwegian Development Team | 05:47 | ||
93. | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 06:08 | ||
94. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 06:18 | ||
95. | BANASZEK Alan | CCC Sprandi Polkowice | 06:54 | ||
96. | FLøTTEN Audun Brekke | Team Virtu Cycling | 07:15 | ||
97. | MARONESE Marco | Bardiani - CSF | 07:37 | ||
98. | TRAEEN Torstein | Uno-X Norwegian Development Team | 07:46 | ||
99. | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | 08:07 | ||
100. | SAEZ Héctor | Euskadi - Murias | 08:15 | ||
101. | TUREK Daniel | Israel Cycling Academy | 08:33 | ||
102. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 09:10 | ||
103. | DELFOSSE Sebastien | WB Aqua Protect Veranclassic | 10:14 | ||
104. | GONZALEZ Aitor | Euskadi - Murias | 10:24 | ||
105. | BRESCIANI Michael | Bardiani - CSF | 10:58 | ||
106. | SMUKULIS Gatis | Delko Marseille Provence KTM | 11:31 | ||
107. | LEIGH Andy | Tarteletto - Isorex | 13:20 | ||
108. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 14:34 | ||
109. | SAMITIER Sergio | Euskadi - Murias | 15:25 | ||
110. | SAVINI Daniel | Bardiani - CSF | 15:56 | ||
111. | WAERSTED Syver | Uno-X Norwegian Development Team | 17:44 | ||
112. | DOUGALL Nick | Dimension Data for Qhubeka | 19:52 | ||
113. | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL - Jumbo | 20:31 | ||
114. | KULSET Kristian | Uno-X Norwegian Development Team | 20:36 | ||
115. | DLAMINI Nickolas | Dimension Data for Qhubeka | 26:19 | ||
116. | BOUCHER David | Tarteletto - Isorex | 28:55 | ||
117. | VAN RENSBURG Reinardt | Dimension Data for Qhubeka | 30:28 |
5. | 20.5. | Moelv > Lillehammer | 154 km | Kamp |
profil etapy, 2593 nastúpaných metrov (© tourofnorway.com) |
Najťažším bodom pretekov bolo stúpanie Kanthaugen a tento kopec vytvoril najselektívnejšiu etapu, ktorá rozhodla o celkovom víťazovi. Po prvom prejazde cez túto horskú prémiu zostalo v balíku len okolo štyridsať jazdcov, a keď sa už všetci chystali na záverečný výstup, do úniku odskočilo desať pretekárov a napokon bol z toho rozhodujúci moment podujatia. Alexander Kamp a Eduard Prades udržali pred favoritmi vysoký náskok a na páske sa podelili o úspech. Dánsky jazdec bral etapový triumf, jeho španielsky spolubojovník celkovú výhru.
Eduard Prades predviedol kvalitný výkon už na Tour de Yorkshire, kde skončil v poradí na druhom mieste, preto nebola náhoda, že sa mu podarilo dostať do úzkych ostatných favoritov šikovným atakom. Životný výsledok vybojoval aj Alexander Kamp a členom tohto silného pokusu bol aj Carl Hagen, ktorý sa posunul na štvrtú priečku v GC. Táto trojica sa postarala o to, že Boasson Hagen neobhájil titul. Domáci pretekár zbieral bonusové sekundy počas celých pretekov, pred záverečnou etapou mal ideálnu pozíciu v klasifikácii, ale nevyšiel mu záver tej najdôležitejšej previerky.
Výsledky | ||||||||
1. | KAMP Alexander | Team Virtu Cycling | 3:34:55 | 20 | ||||
2. | PRADES Eduard | Euskadi - Murias | 00:00 | 10 | ||||
3. | HAGEN Carl Fredrik | Team Joker Icopal | 00:09 | 5 | ||||
4. | MEIJERS Jeroen | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:26 | |||||
5. | JULES Justin | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:26 | |||||
6. | ROVNY Ivan | Gazprom-RusVelo | 00:26 |
7. | WARBASSE Larry | Aqua Blue Sport | 00:26 | ||
8. | ARANBURU Alex | Caja Rural - Seguros RGA | 00:26 | ||
9. | BAUGNIES Jerome | Wanty - Groupe Gobert | 00:26 | ||
10. | DELTOMBE Kevin | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:26 | ||
11. | FINETTO Mauro | Delko Marseille Provence KTM | 00:26 | ||
12. | BAGÜES Aritz | Euskadi - Murias | 00:26 | ||
13. | VANGSTAD Andreas | Team Joker Icopal | 00:26 | ||
14. | RUIJGH Rob | Tarteletto - Isorex | 00:26 | ||
15. | KOCH Jonas | CCC Sprandi Polkowice | 00:26 | ||
16. | BOASSON HAGEN Edvald | Dimension Data for Qhubeka | 00:26 | ||
17. | DEIGNAN Philip | Team Sky | 00:34 | ||
18. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:39 | ||
19. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 00:41 | ||
20. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:44 | ||
21. | PEYSKENS Dimitri | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:44 | ||
22. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:50 | ||
23. | HAGEN Krister | Team Coop | 01:37 | ||
24. | AASVOLD Kristian | Team Coop | 01:37 | ||
25. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 01:54 | ||
26. | SCHULTZ Nick | Caja Rural - Seguros RGA | 02:56 | ||
27. | MICHAJLOV Nikolaj | Delko Marseille Provence KTM | 02:56 | ||
28. | SCHULTZ Jesper | Team Virtu Cycling | 02:56 | ||
29. | HOELGAARD Markus | Team Joker Icopal | 02:56 | ||
30. | SAMITIER Sergio | Euskadi - Murias | 02:56 | ||
31. | ROOSEN Timo | Team LottoNL - Jumbo | 03:43 | ||
32. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 03:43 | ||
33. | KIRSCH Alex | WB Aqua Protect Veranclassic | 04:16 | ||
34. | JENSEN August | Israel Cycling Academy | 04:16 | ||
35. | LARSEN Niklas | Team Virtu Cycling | 04:16 | ||
36. | SKJERPING Kristoffer | Team Joker Icopal | 05:03 | ||
37. | FARAZIJN Maxime | Sport Vlaanderen - Baloise | 05:03 | ||
38. | TRONDSEN Trond | Team Coop | 05:03 | ||
39. | WARNIER Antoine | WB Aqua Protect Veranclassic | 05:05 | ||
40. | STOCKMAN Abram | Tarteletto - Isorex | 05:05 | ||
41. | GERTS Floris | Roompot - Nederlandse Loterij | 05:07 | ||
42. | IRISARRI Jon | Caja Rural - Seguros RGA | 05:07 | ||
43. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 05:07 | ||
44. | KUDUS Merhawi | Dimension Data for Qhubeka | 05:09 | ||
45. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 05:09 | ||
46. | LIGTHART Pim | Roompot - Nederlandse Loterij | 05:11 | ||
47. | SKAARSETH Anders | Uno-X Norwegian Development Team | 05:12 | ||
48. | WACKERMANN Luca | Bardiani - CSF | 06:01 | ||
49. | MENTEN Milan | Sport Vlaanderen - Baloise | 06:01 | ||
50. | VAN GESTEL Dries | Sport Vlaanderen - Baloise | 06:01 | ||
51. | VAN MELSEN Kevin | Wanty - Groupe Gobert | 06:01 | ||
52. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 06:01 | ||
53. | SAEZ Héctor | Euskadi - Murias | 06:01 | ||
54. | JANSEN Amund Grondahl | Team LottoNL - Jumbo | 06:21 | ||
55. | GONZALEZ Aitor | Euskadi - Murias | 06:21 | ||
56. | BERNAS Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 06:31 | ||
57. | LOPEZ David | Team Sky | 09:08 | ||
58. | DIBBEN Jonathan | Team Sky | 09:08 | ||
59. | PEARSON Daniel | Aqua Blue Sport | 09:08 | ||
60. | ŠALUNOV Jevgenij | Gazprom-RusVelo | 09:08 | ||
61. | SISKEVICIUS Evaldas | Delko Marseille Provence KTM | 09:08 | ||
62. | GEBREIGZABHIER Amanuel | Dimension Data for Qhubeka | 09:18 | ||
63. | AALRUST Hakon | Team Coop | 09:18 | ||
64. | DELFOSSE Sebastien | WB Aqua Protect Veranclassic | 09:18 | ||
65. | LUKKEDAHL Øivind | Team Coop | 09:18 | ||
66. | WAERSTED Syver | Uno-X Norwegian Development Team | 09:18 | ||
67. | TRAEEN Torstein | Uno-X Norwegian Development Team | 09:34 | ||
68. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 13:36 | ||
69. | VAN HECKE Preben | Sport Vlaanderen - Baloise | 13:36 | ||
70. | PORSEV Alexander | Gazprom-RusVelo | 13:36 | ||
71. | VALLÉE Boris | Wanty - Groupe Gobert | 13:36 | ||
72. | VEYHE Torkil | Team Virtu Cycling | 13:36 | ||
73. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 13:44 | ||
DNF | DOUGALL Nick | Dimension Data for Qhubeka | odstúpil | ||
DNF | DLAMINI Nickolas | Dimension Data for Qhubeka | odstúpil | ||
DNF | VAN RENSBURG Reinardt | Dimension Data for Qhubeka | odstúpil | ||
DNF | HALVORSEN Kristoffer | Team Sky | odstúpil | ||
DNF | BASSO Leonardo | Team Sky | odstúpil | ||
DNF | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | odstúpil | ||
DNF | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL - Jumbo | odstúpil | ||
DNF | EARLE Nathan | Israel Cycling Academy | odstúpil | ||
DNF | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | odstúpil | ||
DNF | TUREK Daniel | Israel Cycling Academy | odstúpil | ||
DNF | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | odstúpil | ||
DNF | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | odstúpil | ||
DNF | DENIFL Stefan | Aqua Blue Sport | odstúpil | ||
DNF | WATSON Calvin | Aqua Blue Sport | odstúpil | ||
DNF | BRESCIANI Michael | Bardiani - CSF | odstúpil | ||
DNF | MARONESE Marco | Bardiani - CSF | odstúpil | ||
DNF | SAVINI Daniel | Bardiani - CSF | odstúpil | ||
DNF | YSSAAD Yannis | Caja Rural - Seguros RGA | odstúpil | ||
DNF | BANASZEK Alan | CCC Sprandi Polkowice | odstúpil | ||
DNF | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | odstúpil | ||
DNF | SCHLEGEL Michal | CCC Sprandi Polkowice | odstúpil | ||
DNF | SISR František | CCC Sprandi Polkowice | odstúpil | ||
DNF | EL FARES Julien | Delko Marseille Provence KTM | odstúpil | ||
DNF | JONES Brenton | Delko Marseille Provence KTM | odstúpil | ||
DNF | SMUKULIS Gatis | Delko Marseille Provence KTM | odstúpil | ||
DNF | ABERASTURI Jon | Euskadi - Murias | odstúpil | ||
DNF | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | odstúpil | ||
DNF | WARLOP Jordi | Sport Vlaanderen - Baloise | odstúpil | ||
DNF | KREDER Wesley | Wanty - Groupe Gobert | odstúpil | ||
DNF | SPENGLER Lukas | WB Aqua Protect Veranclassic | odstúpil | ||
DNF | TILLER Rasmus | Team Joker Icopal | odstúpil | ||
DNF | BOUCHER David | Tarteletto - Isorex | odstúpil | ||
DNF | SEFA Ylber | Tarteletto - Isorex | odstúpil | ||
DNF | TORRES Sergio | Tarteletto - Isorex | odstúpil | ||
DNF | LEIGH Andy | Tarteletto - Isorex | odstúpil | ||
DNF | BENDIXEN Louis | Team Coop | odstúpil | ||
DNF | FLøTTEN Audun Brekke | Team Virtu Cycling | odstúpil | ||
DNF | ANDERSEN Asbjorn | Team Virtu Cycling | odstúpil | ||
DNF | SAUGSTAD Lars | Uno-X Norwegian Development Team | odstúpil | ||
DNF | KULSET Kristian | Uno-X Norwegian Development Team | odstúpil | ||
DNF | RESELL Erik Nordsaeter | Uno-X Norwegian Development Team | odstúpil | ||
DNS | KREDER Michel | Aqua Blue Sport | neštart. | ||
DNS | VANSPEYBROUCK Pieter | Wanty - Groupe Gobert | neštart. | ||
DNS | HOEM Bjørn Tore | Team Joker Icopal | neštart. |
Konečné poradie pretekov | ||||||||
1. | PRADES Eduard | Euskadi - Murias | 20:47:57 | 200 | ||||
2. | KAMP Alexander | Team Virtu Cycling | 00:03 | 150 | ||||
3. | BOASSON HAGEN Edvald | Dimension Data for Qhubeka | 00:12 | 125 | ||||
4. | HAGEN Carl Fredrik | Team Joker Icopal | 00:21 | 100 | ||||
5. | ARANBURU Alex | Caja Rural - Seguros RGA | 00:28 | 85 | ||||
6. | MEIJERS Jeroen | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:29 | 70 |