Czech Tour 2019 (2.1), 15. - 18. augusta (577 km) - 11. ročník
1. | 15.8. | Ostrava > Ostrava | 16 km | Mitchelton | ||
2. | 16.8. | Olomouc > Frýdek-Místek | 187 km | Archbold | ||
3. | 17.8. | Olomouc > Uničov | 175 km | Dainese | ||
4. | 18.8. | Mohelnice > Šternberk | 178 km | Hamilton |
Vlaňajší ročník | Štartová listina | Juraj Sagan, Erik Baška |
1. | 15.8. | Ostrava > Ostrava | 16 km | Mitchelton |
profil etapy, 182 nastúpaných metrov (© czechcyclingtour.cz) |
V Ostrave dnes odštartoval jedenásty ročník Czech Tour, ktorý v minulosti ovládli takí borci ako Leopold König či Diego Ulissi. Podobne ako v predchádzajúcich edíciách, aj tento rok odštartovalo zápolenie cyklistov tímovou časovkou, na ktorú sa postavili aj dva tímy z najvyššej ligy Mitchelton - Scott a Bora - hansgrohe aj s Erikom Baškom a Jurajom Saganom. Prvý celok, japonská reprezentácia, sa vybral na šestnásť kilometrov dlhú časovku o sedemnástej hodine. Posledným tímom bola Bora, ktorá obhajovala vlaňajší triumf.
Spomedzi prvých štartujúcich tímov si najlepšie viedli borci holandského celku Metec - TKH, ktorí preleteli prvý medzičas za sedem minút a dve sekundy, naopak, začiatok časovky vôbec nevyšiel Pannonu, ktorý mal v zostave aj Slováka Miklosa Szaba. Holanďanov prekonali až cyklisti domáceho tímu Elkov - Author o deväť sekúnd. Na druhom medzičase boli predbežne najrýchlejší zástupcovia rakúskeho zoskupenia Voralberg Samsic.
Obidva tímy najvyššej ligy potvrdzovali od začiatku papierové predpoklady a Mitchelton - Scott šiel hneď od začiatku na prvé miesto. Výborný výkon zatiaľ predvádzali borci z Elkovu, ktorí boli aj po druhom medzičase na druhom mieste medzi Mitcheltonom a Borou. Slušne sa držal aj rezervný tím CCC, ktorému patrila predbežná štvrtá priečka. Úplne iné pocity mali v talianskom tíme Nippo - Vini Fantini. Pretekári prokontinentálneho celku okupovali predposledné miesto.
Do konca časovky sa už nič podstatné neudialo a Mitchelton – Scott zvíťazil o šestnásť sekúnd pred Elkovom - Author. Kontinentálny celok si pripísal cenný skalp WT tímu, Bory - hansgrohe, ktorá uzavrela pódium. Za bedňou zostali jazdci rezervného tímu CCC a elitnú päticu uzavrel Voralberg Samsic. Do minútovej straty sa podarilo dostať siedmim tímom. Tieto veľké rozdiely sa budú v nasledujúcich etapách ťažko dobiehať.
Výsledky:
1. Mitchelton - Scott 18:35
2. Elkov - Author +00:16
3. BORA - hansgrohe +00:21
4. CCC Development Team +00:47
5. Vorarlberg Santic +00:51
6. Metec - TKH Continental +00:54
7. Gazprom-RusVelo +00:58
8. Leopard Pro Cycling +01:01
9. Neri Sottoli - Selle Italia +01:07
10. Ľubľana Gusto Santic +01:09
11. Adria Mobil +01:10
12. Voster ATS Team +01:11
13. Felbermayr - Simplon Wels +01:21
14. Wibatech Merx 7R +01:22
15. SEG Racing Academy +01:25
16. Uno-X Norwegian Development +01:27
17. Japonsko +01:39
18. Monkey Town - á Bloc +01:39
19. Nippo Vini Fantini Faizané +01:51
20. Pannon Cycling Team +04:23
2. Elkov - Author +00:16
3. BORA - hansgrohe +00:21
4. CCC Development Team +00:47
5. Vorarlberg Santic +00:51
6. Metec - TKH Continental +00:54
7. Gazprom-RusVelo +00:58
8. Leopard Pro Cycling +01:01
9. Neri Sottoli - Selle Italia +01:07
10. Ľubľana Gusto Santic +01:09
11. Adria Mobil +01:10
12. Voster ATS Team +01:11
13. Felbermayr - Simplon Wels +01:21
14. Wibatech Merx 7R +01:22
15. SEG Racing Academy +01:25
16. Uno-X Norwegian Development +01:27
17. Japonsko +01:39
18. Monkey Town - á Bloc +01:39
19. Nippo Vini Fantini Faizané +01:51
20. Pannon Cycling Team +04:23
2. | 16.8. | Olomouc > Frýdek-Místek | 187 km | Archbold |
profil etapy, 3043 nastúpaných metrov (© czechcyclingtour.cz) |
Po včerajšej tímovej časovke čakala na cyklistov 186 kilometrov dlhá previerka z Olomoucu do mesta Frýdek-Místek. Na pretekárov dnes čakalo päť horských prémií, ktoré doplnili dve šprintérske prémie. Najdlhší kopec dňa, Pustevny, sa na trati objavil sto kilometrov pred páskou, preto sa v závere etapy mohol objaviť Erik Baška či ďalší šprintéri. Žltý dres si po prvej etape obliekol Luke Durbridge a austrálsky klasikár si mohol udržať prvenstvo aj dnes.
Od začiatku sa išlo svižne, hneď po odmávaní ostrého štartu to skúšali Adne Holter (Uno-X) Wessel Krul (SEG Racing Academy), ku ktorým sa pridal Szymon Tracz (CCC Development) a Matej Paterski (Wibatech Merx 7R). Pred pelotónom tak krúžilo kvarteto utečencov, balík vedený Mitcheltonom sa zatiaľ nikam neponáhľal. Zhruba po päťdesiatich minútach pretekania začalo silno pršať.
Ilustračný záber počas etapy (© Jan Brychta / Czech Tour 2019) |
V úniku sa dobre spolupracovalo, ich náskok sa vyšplhal na štyri minúty. Na čele balíka pracoval Christopher Juul – Jensen (Mitchelton), držiteľ zeleného dresu a postupne znižoval stratu na kvarteto, ktoré sa už blížilo na druhú horskú prémiu. Dážď postupne ustával a cyklisti sa na bufete mohli občerstviť. Vedúca skupina začala stúpať na najdlhšie stúpanie dnešnej etapy, Pustevny, ktoré malo deväť kilometrov. Odtiaľ chýbalo do cieľa ešte sto kilometrov.
O niečo neskôr sa z úniku porúčal Wessel Krul, horskú prémiu Pustevny ovládol Matej Paterski. V balíku naďalej pracoval Juul – Jensen, trojica mala k dobru tri a pol minúty, ale rýchlo o svoj náskok prichádzala. Na predposlednom kopci Soláň mali k dobru už len minútu. V pelotóne na tempo Mitcheltonu nestačilo viacero pretekárov, ktorí sa však dotiahli v zjazde späť.
Matej Paterski sa odtrhol zo skupiny a pokračoval sám, zvyšná dvojica sa už zaradila do balíka. Poliak chcel ovládnuť poslednú horskú prémiu, ale pelotón mu už dýchal na krk a o slovo sa opäť prihlásil dážď. V pelotóne sa oprel do pedálov Jack Haig (Mitchelton) a opäť zredukoval hlavnú skupinu, kde sa nachádzal aj Paterski, do cieľa zostávalo 25 kilometrov. V balíku sa stále nachádzal aj Erik Baška.
V posledných kilometroch sa nič zásadné neudialo a po dlhotrvajúcom rozhodcovskom posudku vyhral Shane Archbold (Bora). Druhý finišoval Daryl Impey, ktorý bol pôvodne vyhlásený za víťaza, a tretie miesto obsadil Erik Baška. V žltom drese došlo k zmene, keďže vďaka bonifikáciám sa dostal do čela Daryl Impey. Juraj Sagan so stratou piatich minút obsadil 91. priečku. V zajtrajšej etape by mali tvrdiť muziku opäť šprintéri.
Pódium (© Jan Brychta / Czech Tour 2019) |
Vyjadrenie Erika Bašku (3. miesto) |
"Nebola to jednoduché etapa so všetkými tými kopcami. Aj samotné finále bolo veľmi hektické. Ale tím urobil perfektnú robotu a ťahal pelotón. Bol som trochu vzadu, ale podarilo sa mi napokon šprintovať na pódiovú priečku. Keďže Shane vyhral, bol to pre nás výborný deň." |
Výsledky etapy | ||||||||
1. | ARCHBOLD Shane | BORA - hansgrohe | 4:29:50 | 14 | ||||
2. | IMPEY Daryl | Mitchelton - Scott | 00:00 | 5 | ||||
3. | BAŠKA Erik | BORA - hansgrohe | 00:00 | 3 | ||||
4. | VAN DEN BERG Marijn | Metec - TKH Continental | 00:00 | |||||
5. | SKAARSETH Anders | Uno-X Norwegian Development | 00:00 | |||||
6. | STEIMLE Jannik | Team Vorarlberg Santic | 00:00 |
91. | SAGAN Juraj | BORA - hansgrohe | 05:11 | ||
DNF | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | odstúpil |
7. | PATERSKI Maciej | Wibatech Merx 7R | 00:00 | ||
8. | GROßSCHARTNER Felix | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
9. | BAJČ Andi | Felbermayr - Simplon Wels | 00:00 | ||
10. | HAMILTON Lucas | Mitchelton - Scott | 00:00 | ||
11. | STÜSSI Colin | Team Vorarlberg Santic | 00:00 | ||
12. | PFINGSTEN Christoph | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
13. | NEUMANN Dominik | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
14. | MALECKI Kamil | CCC Development Team | 00:00 | ||
15. | BOUWMANS Dylan | Metec - TKH Continental | 00:00 | ||
16. | GABBURO Davide | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:00 | ||
17. | HILL Benjamin | Ľubľana Gusto Santic | 00:00 | ||
18. | DE JONGE Maarten | Monkey Town - à Bloc CT | 00:00 | ||
19. | VERBOOM Minne | SEG Racing Academy | 00:00 | ||
20. | NAKANE Hideto | Nippo Vini Fantini Faizané | 00:00 | ||
21. | KRUL Stef | Metec - TKH Continental | 00:00 | ||
22. | VAN DEN DOOL Jens | Metec - TKH Continental | 00:00 | ||
23. | DURBRIDGE Luke | Mitchelton - Scott | 00:00 | ||
24. | HEPBURN Michael | Mitchelton - Scott | 00:00 | ||
25. | ARSLANOV Ildar | Gazprom - RusVelo | 00:00 | ||
26. | VISCONTI Giovanni | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:00 | ||
27. | JUUL-JENSEN Christopher | Mitchelton - Scott | 00:00 | ||
28. | BROŽYNA Piotr | CCC Development Team | 00:00 | ||
29. | SANTORO Antonio | Monkey Town - à Bloc CT | 00:00 | ||
30. | KUEN Maximilian | Team Vorarlberg Santic | 00:00 | ||
31. | HAIG Jack | Mitchelton - Scott | 00:00 | ||
32. | ABRAHAMSEN Jonas | Uno-X Norwegian Development | 00:00 | ||
33. | BÁRTA Jan | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
34. | THALMANN Roland | Team Vorarlberg Santic | 00:00 | ||
35. | MAAS Jan | Leopard Pro Cycling | 00:00 | ||
36. | GROŠELJ Žiga | Adria Mobil | 00:00 | ||
37. | TRAEEN Torstein | Uno-X Norwegian Development | 00:00 | ||
38. | JANSSEN Adriaan | Monkey Town - à Bloc CT | 00:00 | ||
39. | PALUTA Michał | CCC Development Team | 00:00 | ||
40. | RABITSCH Stephan | Felbermayr - Simplon Wels | 00:00 | ||
41. | ROSA Massimo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:00 | ||
42. | DÍAZ José Manuel | Team Vorarlberg Santic | 00:00 | ||
43. | OTRUBA Jakub | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
44. | TRACZ Szymon | CCC Development Team | 00:00 | ||
45. | REKITA Szymon | Leopard Pro Cycling | 00:00 | ||
46. | SHILOV Sergey | Gazprom - RusVelo | 00:00 | ||
47. | KUKRLE Michael | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
48. | SCHILLINGER Andreas | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
49. | KONWA Piotr | Wibatech Merx 7R | 00:00 | ||
50. | KULIKOV Vladislav | Gazprom - RusVelo | 00:00 | ||
51. | HNÍK Karel | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
52. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 00:00 | ||
53. | BAX Sjoerd | Metec - TKH Continental | 00:00 | ||
54. | CIEŠLIK Paweł | Wibatech Merx 7R | 00:00 | ||
55. | BOOKWALTER Brent | Mitchelton - Scott | 00:00 | ||
56. | ITO Masakazu | Nippo Vini Fantini Faizané | 00:00 | ||
57. | SCHELLING Patrick | Team Vorarlberg Santic | 00:00 | ||
58. | BURKE Jack | Leopard Pro Cycling | 00:00 | ||
59. | STACHOWIAK Adam | Voster ATS Team | 00:00 | ||
60. | MASUDA Nariyuki | Japonsko | 00:00 | ||
61. | BUDYAK Anatoliy | Wibatech Merx 7R | 00:00 | ||
62. | ISHIBASHI Manabu | Japonsko | 00:15 | ||
63. | ACOSTA Ruben Dario | Nippo Vini Fantini Faizané | 00:15 | ||
64. | PLUCINSKI Leszek | Voster ATS Team | 00:15 | ||
65. | RUTKIEWICZ Marek | Wibatech Merx 7R | 00:30 | ||
66. | SCHWARZMANN Michael | BORA - hansgrohe | 00:59 | ||
67. | MACIEJUK Filip | Leopard Pro Cycling | 05:11 | ||
68. | OKA Atsushi | Japonsko | 05:11 | ||
69. | LEHNER Daniel | Felbermayr - Simplon Wels | 05:11 | ||
70. | KRIZEK Matthias | Felbermayr - Simplon Wels | 05:11 | ||
71. | VAN DALEN Jason | Metec - TKH Continental | 05:11 | ||
72. | STOSZ Patryk | CCC Development Team | 05:11 | ||
73. | KOROŠEC Rok | Ľubľana Gusto Santic | 05:11 | ||
74. | GRABIS Mateusz | Voster ATS Team | 05:11 | ||
75. | RAJOVIć Dušan | Adria Mobil | 05:11 | ||
76. | GONZÁLEZ Roberto Carlos | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 05:11 | ||
77. | PELIKÁN János | Pannon Cycling Team | 05:11 | ||
78. | CIMA Damiano | Nippo Vini Fantini Faizané | 05:11 | ||
79. | POTOČKI Viktor | Ľubľana Gusto Santic | 05:11 | ||
80. | PRAH Aljaž | Ľubľana Gusto Santic | 05:11 | ||
81. | BOEV Igor | Gazprom - RusVelo | 05:11 | ||
82. | RUČIGAJ Žiga | Ľubľana Gusto Santic | 05:11 | ||
83. | GAFFURINI Nicola | Monkey Town - à Bloc CT | 05:11 | ||
84. | DAINESE Alberto | SEG Racing Academy | 05:11 | ||
85. | HOLTER Adne | Uno-X Norwegian Development | 05:11 | ||
86. | SKAARSETH Iver | Uno-X Norwegian Development | 05:11 | ||
87. | ORRICO Davide | Team Vorarlberg Santic | 05:11 | ||
88. | SISR František | Elkov - Author Cycling Team | 05:11 | ||
89. | WARCHOL Bartosz | Wibatech Merx 7R | 05:11 | ||
90. | TACIAK Mateusz | Voster ATS Team | 05:11 | ||
91. | SAGAN Juraj | BORA - hansgrohe | 05:11 | ||
92. | FONZI Giuseppe | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 05:11 | ||
93. | PACIONI Luca | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 05:11 | ||
94. | PER David | Adria Mobil | 05:11 | ||
95. | OMRZEL Aljaž | Adria Mobil | 05:11 | ||
96. | JANISZEWSKI Sylwester | Voster ATS Team | 05:11 | ||
97. | FRANCZAK Pawel | Voster ATS Team | 05:11 | ||
98. | RIKUNOV Petr | Gazprom - RusVelo | 05:11 | ||
99. | KRIEGER Alexander | Leopard Pro Cycling | 05:11 | ||
100. | VAN DER TUUK Danny | Metec - TKH Continental | 05:11 | ||
101. | PLUIMERS Rick | Monkey Town - à Bloc CT | 05:11 | ||
102. | ANIOLKOWSKI Stanislaw | CCC Development Team | 05:11 | ||
103. | BURGER Sven | SEG Racing Academy | 05:11 | ||
104. | VOROBJEV Anton | Gazprom - RusVelo | 12:13 | ||
105. | PORSEV Alexander | Gazprom - RusVelo | 12:13 | ||
106. | KRAWCZYK Szymon | Voster ATS Team | 12:13 | ||
107. | PAPIERSKI Damian | CCC Development Team | 12:13 | ||
108. | HARTLEY Adam | SEG Racing Academy | 12:13 | ||
109. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 12:13 | ||
110. | GROŠELJ Matic | Ľubľana Gusto Santic | 12:13 | ||
111. | VAN EMPEL Etienne | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 12:13 | ||
112. | KULSET Sindre | Uno-X Norwegian Development | 23:24 | ||
113. | PONS Gaëtan | Leopard Pro Cycling | 24:17 | ||
114. | FILUTÁS Viktor | Pannon Cycling Team | 24:17 | ||
115. | OROSZ Gergő | Pannon Cycling Team | 24:17 | ||
116. | LEYDER Misch | Leopard Pro Cycling | 24:17 | ||
117. | ANTUNES Tiago | SEG Racing Academy | 24:17 | ||
118. | ZAHÁLKA Matej | Elkov - Author Cycling Team | 24:17 | ||
119. | KUSABA Keigo | Nippo Vini Fantini Faizané | 24:17 | ||
120. | YOSHIDA Hayato | Nippo Vini Fantini Faizané | 24:17 | ||
121. | MATSUDA Shoi | Japonsko | 24:17 | ||
122. | KRUL Wessel | SEG Racing Academy | 31:16 | ||
123. | STAVRAKAKIS Georgios | SEG Racing Academy | 31:16 | ||
124. | KOLLER Jan | Felbermayr - Simplon Wels | 34:49 | ||
DNF | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | MOLENAAR Alex | Monkey Town - à Bloc CT | odstúpil | ||
DNF | KIERNER Florian | Felbermayr - Simplon Wels | odstúpil | ||
DNF | KUMP Marko | Adria Mobil | odstúpil | ||
DNF | STEPNIAK Grzegorz | Wibatech Merx 7R | odstúpil | ||
DNF | PENG Yuan Tang | Ľubľana Gusto Santic | odstúpil | ||
DNS | OOSTRA Folkert | Monkey Town - à Bloc CT | neštart. | ||
DNS | MORICZ Daniel | Pannon Cycling Team | neštart. |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | IMPEY Daryl | Mitchelton - Scott | 4:48:18 | 3 | ||||
2. | HAMILTON Lucas | Mitchelton - Scott | 00:07 | |||||
3. | DURBRIDGE Luke | Mitchelton - Scott | 00:07 | |||||
4. | JUUL-JENSEN Christopher | Mitchelton - Scott | 00:07 | |||||
5. | HAIG Jack | Mitchelton - Scott | 00:07 | |||||
6. | BOOKWALTER Brent | Mitchelton - Scott | 00:16 |
12. | BAŠKA Erik | BORA - hansgrohe | 00:24 | ||
72. | SAGAN Juraj | BORA - hansgrohe | 06:21 |
7. | NEUMANN Dominik | Elkov - Author Cycling Team | 00:23 | ||
8. | BÁRTA Jan | Elkov - Author Cycling Team | 00:23 | ||
9. | OTRUBA Jakub | Elkov - Author Cycling Team | 00:23 | ||
10. | KUKRLE Michael | Elkov - Author Cycling Team | 00:23 | ||
11. | HNÍK Karel | Elkov - Author Cycling Team | 00:23 | ||
12. | BAŠKA Erik | BORA - hansgrohe | 00:24 | ||
13. | SCHILLINGER Andreas | BORA - hansgrohe | 00:26 | ||
14. | GROßSCHARTNER Felix | BORA - hansgrohe | 00:28 | ||
15. | PFINGSTEN Christoph | BORA - hansgrohe | 00:28 | ||
16. | TRACZ Szymon | CCC Development Team | 00:51 | ||
17. | MALECKI Kamil | CCC Development Team | 00:54 | ||
18. | BROŽYNA Piotr | CCC Development Team | 00:54 | ||
19. | PALUTA Michał | CCC Development Team | 00:54 | ||
20. | STEIMLE Jannik | Team Vorarlberg Santic | 00:58 | ||
21. | VAN DEN BERG Marijn | Metec - TKH Continental | 00:58 | ||
22. | THALMANN Roland | Team Vorarlberg Santic | 00:58 | ||
23. | DÍAZ José Manuel | Team Vorarlberg Santic | 00:58 | ||
24. | SCHELLING Patrick | Team Vorarlberg Santic | 00:58 | ||
25. | KRUL Stef | Metec - TKH Continental | 01:01 | ||
26. | VAN DEN DOOL Jens | Metec - TKH Continental | 01:01 | ||
27. | BAX Sjoerd | Metec - TKH Continental | 01:01 | ||
28. | KUEN Maximilian | Team Vorarlberg Santic | 01:04 | ||
29. | ARSLANOV Ildar | Gazprom - RusVelo | 01:05 | ||
30. | SHILOV Sergey | Gazprom - RusVelo | 01:05 | ||
31. | KULIKOV Vladislav | Gazprom - RusVelo | 01:05 | ||
32. | HEPBURN Michael | Mitchelton - Scott | 01:08 | ||
33. | MAAS Jan | Leopard Pro Cycling | 01:08 | ||
34. | REKITA Szymon | Leopard Pro Cycling | 01:08 | ||
35. | BURKE Jack | Leopard Pro Cycling | 01:08 | ||
36. | STÜSSI Colin | Team Vorarlberg Santic | 01:11 | ||
37. | GABBURO Davide | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 01:14 | ||
38. | VISCONTI Giovanni | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 01:14 | ||
39. | HILL Benjamin | Ľubľana Gusto Santic | 01:16 | ||
40. | GROŠELJ Žiga | Adria Mobil | 01:17 | ||
41. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 01:17 | ||
42. | STACHOWIAK Adam | Voster ATS Team | 01:24 | ||
43. | BAJČ Andi | Felbermayr - Simplon Wels | 01:28 | ||
44. | RABITSCH Stephan | Felbermayr - Simplon Wels | 01:28 | ||
45. | PATERSKI Maciej | Wibatech Merx 7R | 01:29 | ||
46. | KONWA Piotr | Wibatech Merx 7R | 01:29 | ||
47. | CIEŠLIK Paweł | Wibatech Merx 7R | 01:29 | ||
48. | BUDYAK Anatoliy | Wibatech Merx 7R | 01:29 | ||
49. | SKAARSETH Anders | Uno-X Norwegian Development | 01:34 | ||
50. | ABRAHAMSEN Jonas | Uno-X Norwegian Development | 01:34 | ||
51. | TRAEEN Torstein | Uno-X Norwegian Development | 01:34 | ||
52. | DE JONGE Maarten | Monkey Town - à Bloc CT | 01:46 | ||
53. | MASUDA Nariyuki | Japonsko | 01:46 | ||
54. | NAKANE Hideto | Nippo Vini Fantini Faizané | 01:48 | ||
55. | ITO Masakazu | Nippo Vini Fantini Faizané | 01:48 | ||
56. | SANTORO Antonio | Monkey Town - à Bloc CT | 01:52 | ||
57. | JANSSEN Adriaan | Monkey Town - à Bloc CT | 01:52 | ||
58. | ISHIBASHI Manabu | Japonsko | 02:01 | ||
59. | PLUCINSKI Leszek | Voster ATS Team | 02:01 | ||
60. | ACOSTA Ruben Dario | Nippo Vini Fantini Faizané | 02:03 | ||
61. | ROSA Massimo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 02:13 | ||
62. | BOUWMANS Dylan | Metec - TKH Continental | 02:20 | ||
63. | ARCHBOLD Shane | BORA - hansgrohe | 04:02 | ||
64. | RUTKIEWICZ Marek | Wibatech Merx 7R | 04:16 | ||
65. | SCHWARZMANN Michael | BORA - hansgrohe | 04:27 | ||
66. | SISR František | Elkov - Author Cycling Team | 05:34 | ||
67. | STOSZ Patryk | CCC Development Team | 06:05 | ||
68. | VAN DER TUUK Danny | Metec - TKH Continental | 06:12 | ||
69. | BOEV Igor | Gazprom - RusVelo | 06:16 | ||
70. | MACIEJUK Filip | Leopard Pro Cycling | 06:19 | ||
71. | KRIEGER Alexander | Leopard Pro Cycling | 06:19 | ||
72. | SAGAN Juraj | BORA - hansgrohe | 06:21 | ||
73. | FONZI Giuseppe | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 06:25 | ||
74. | KOROŠEC Rok | Ľubľana Gusto Santic | 06:27 | ||
75. | POTOČKI Viktor | Ľubľana Gusto Santic | 06:27 | ||
76. | RUČIGAJ Žiga | Ľubľana Gusto Santic | 06:27 | ||
77. | PRAH Aljaž | Ľubľana Gusto Santic | 06:27 | ||
78. | RAJOVIć Dušan | Adria Mobil | 06:28 | ||
79. | OMRZEL Aljaž | Adria Mobil | 06:28 | ||
80. | PER David | Adria Mobil | 06:28 | ||
81. | GRABIS Mateusz | Voster ATS Team | 06:35 | ||
82. | TACIAK Mateusz | Voster ATS Team | 06:35 | ||
83. | JANISZEWSKI Sylwester | Voster ATS Team | 06:35 | ||
84. | LEHNER Daniel | Felbermayr - Simplon Wels | 06:39 | ||
85. | VERBOOM Minne | SEG Racing Academy | 06:41 | ||
86. | DAINESE Alberto | SEG Racing Academy | 06:43 | ||
87. | HOLTER Adne | Uno-X Norwegian Development | 06:43 | ||
88. | SKAARSETH Iver | Uno-X Norwegian Development | 06:45 | ||
89. | PACIONI Luca | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 06:49 | ||
90. | OKA Atsushi | Japonsko | 06:57 | ||
91. | GAFFURINI Nicola | Monkey Town - à Bloc CT | 06:57 | ||
92. | PLUIMERS Rick | Monkey Town - à Bloc CT | 06:57 | ||
93. | CIMA Damiano | Nippo Vini Fantini Faizané | 06:59 | ||
94. | KRIZEK Matthias | Felbermayr - Simplon Wels | 07:08 | ||
95. | WARCHOL Bartosz | Wibatech Merx 7R | 07:08 | ||
96. | RIKUNOV Petr | Gazprom - RusVelo | 08:04 | ||
97. | VAN DALEN Jason | Metec - TKH Continental | 08:05 | ||
98. | GONZÁLEZ Roberto Carlos | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 08:12 | ||
99. | ANIOLKOWSKI Stanislaw | CCC Development Team | 08:51 | ||
100. | BURGER Sven | SEG Racing Academy | 08:57 | ||
101. | FRANCZAK Pawel | Voster ATS Team | 08:58 | ||
102. | ORRICO Davide | Team Vorarlberg Santic | 09:10 | ||
103. | PELIKÁN János | Pannon Cycling Team | 09:41 | ||
104. | VOROBJEV Anton | Gazprom - RusVelo | 13:18 | ||
105. | VAN EMPEL Etienne | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 13:27 | ||
106. | GROŠELJ Matic | Ľubľana Gusto Santic | 13:29 | ||
107. | KRAWCZYK Szymon | Voster ATS Team | 13:37 | ||
108. | HARTLEY Adam | SEG Racing Academy | 13:45 | ||
109. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 15:16 | ||
110. | PAPIERSKI Damian | CCC Development Team | 15:53 | ||
111. | PORSEV Alexander | Gazprom - RusVelo | 16:12 | ||
112. | KULSET Sindre | Uno-X Norwegian Development | 24:58 | ||
113. | ZAHÁLKA Matej | Elkov - Author Cycling Team | 25:31 | ||
114. | ANTUNES Tiago | SEG Racing Academy | 25:49 | ||
115. | MATSUDA Shoi | Japonsko | 26:03 | ||
116. | YOSHIDA Hayato | Nippo Vini Fantini Faizané | 26:15 | ||
117. | KUSABA Keigo | Nippo Vini Fantini Faizané | 26:31 | ||
118. | PONS Gaëtan | Leopard Pro Cycling | 27:13 | ||
119. | LEYDER Misch | Leopard Pro Cycling | 27:13 | ||
120. | FILUTÁS Viktor | Pannon Cycling Team | 28:47 | ||
121. | OROSZ Gergő | Pannon Cycling Team | 28:47 | ||
122. | KRUL Wessel | SEG Racing Academy | 32:47 | ||
123. | STAVRAKAKIS Georgios | SEG Racing Academy | 32:48 | ||
124. | KOLLER Jan | Felbermayr - Simplon Wels | 41:19 |
Kopce na trase etapy:
172,4 km - Kozlov: dĺžka 4,5 km; sklon 5,5 %
120,5 km - Kojetín: dĺžka 1,5 km; sklon 9 %
100,6 km - Pustevny: dĺžka 9 km; sklon 6,1 %
64,9 km - Soláň: dĺžka 5,4 km; sklon 5,3 %
45,2 km - Bumbalka: dĺžka 5,9 km; sklon 4,2 %
3. | 17.8. | Olomouc > Uničov | 175 km | Dainese |
profil etapy, 1783 nastúpaných metrov (© czechcyclingtour.cz) |
Sobotu bola na pláne najjednoduchšia etapa, na záver ktorej mali predviesť veľkú šou šprintéri. Aj keď boli na programe štyri hodnotené stúpania a niekoľko nehodnotených, posledných tridsať kilometrov bolo rovinatých. V nich svoju rolu zohral aj vietor, lenže nakoniec etapa skončila v predpokladanom hromadnom dojazde. V ňom sa zviditeľnil Alberto Dainese zo SEG Racing Academy, ktorý si na konto pripísal prvé profesionálne víťazstvo.
Úvodné minúty dnešnej etapy boli veľmi rýchle. Na začiatku sa divoko útočilo a celodenný únik sa dlho nepodarilo vytvoriť. Prvý väčší odstup si vytvororil až Tiago Antunes zo SEG Racing Academy, lenže dlho vpredu nevydržal. Potom sa vzdialila pätica jazdcov a tí už na čele strávili skoro celú etapu. Boli nimi Anatolij Budjak a Piotr Konwa z Wibatech Merx, Danny van der Tuuk z celku Metec, Patrick Schelling z Vorarlberg Santic a Patryk Stosz z Tímu CCC.
Pelotón, ktorý ťahali jazdci Mitcheltonu - Scott, neponúkol veľa priestoru utečencom, maximálne iba dve a pol minúty. Dovolil im však pozbierať body na úvodných troch vrchárskych prémiách. Prvú vyhral Budjak (Wibatech), druhú a tretiu si podmanil Stosz (CCC). Na štvrtej, teda pri stúpaní na kopec Bouzov, sa púť piatich odvážlivcov skončila, pretože v nej rozohrala svoju partičku práve austrálska zostava a vietor.
Mitchelton - Scott v poslednom hodnotenom kopci dokázal roztrhať balík. Vzadu však nezostalo ani jedno väčšie meno. Erik Baška sa výborne pohyboval a nakoniec bojoval o víťazstvo v etape. Rýchlejší ako on bol však vychádzajúca šprintérska hviezda z Talianska. Alberto Dainese za sebou nechal ako Dušana Rajovića z Adria Mobil, tak aj tretieho Stanislawa Aniolkowskeho z celku CCC.
Z pohľadu celkovej klasifikácie dnešná etapa nič nezmenila. Aj zajtra ponesie najcennejší dres Daryl Impey, ktorý sa na podujatí môže oprieť o najsilnejší tím. Dnes si ich riadil a na vetre rozohrali zaujímavú hru, ktorá dostala do problémov veľké množstvo jazdcov. Vyradili ich tak z hry o etapu. Nezmenili sa ani držitelia ostatných dresov, iba Jan Bárta sa obliekol do červeného, teda do dresu pre najlepšieho českého pretekára.
Aj dnes si Erik Baška viedol dobre. Počas celej etapy sa pohyboval vpredu, a keď prišlo k rozdeleniu balíka, zostal vpredu. V závere odviedol kus práce pre Shana Archbolda, ktorý nakoniec skončil štvrtý. Pre slovenského reprezentanta sa ušla šiesta pozícia, takže bolo to ďalšie umiestnenie v najlepšej desiatke. Druhý Slovák, Juraj Sagan, finišoval na 85. mieste so stratou skoro štyri minúty.
Výsledky etapy | ||||||||
1. | DAINESE Alberto | SEG Racing Academy | 4:01:02 | 14 | ||||
2. | RAJOVIć Dušan | Adria Mobil | 00:00 | 5 | ||||
3. | ANIOLKOWSKI Stanislaw | CCC Development Team | 00:00 | 3 | ||||
4. | ARCHBOLD Shane | BORA - hansgrohe | 00:00 | |||||
5. | VAN DALEN Jason | Metec - TKH Continental | 00:00 | |||||
6. | BAŠKA Erik | BORA - hansgrohe | 00:00 |
85. | SAGAN Juraj | BORA - hansgrohe | 03:57 |
7. | PACIONI Luca | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:00 | ||
8. | VAN DEN BERG Marijn | Metec - TKH Continental | 00:00 | ||
9. | NEUMANN Dominik | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
10. | STEIMLE Jannik | Team Vorarlberg Santic | 00:00 | ||
11. | GABBURO Davide | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:00 | ||
12. | JANISZEWSKI Sylwester | Voster ATS Team | 00:00 | ||
13. | PLUIMERS Rick | Monkey Town - à Bloc CT | 00:00 | ||
14. | KULIKOV Vladislav | Gazprom - RusVelo | 00:00 | ||
15. | HILL Benjamin | Ľubľana Gusto Santic | 00:00 | ||
16. | OKA Atsushi | Japonsko | 00:00 | ||
17. | IMPEY Daryl | Mitchelton - Scott | 00:00 | ||
18. | SKAARSETH Anders | Uno-X Norwegian Development | 00:00 | ||
19. | STOSZ Patryk | CCC Development Team | 00:00 | ||
20. | ABRAHAMSEN Jonas | Uno-X Norwegian Development | 00:00 | ||
21. | DE JONGE Maarten | Monkey Town - à Bloc CT | 00:00 | ||
22. | KRIEGER Alexander | Leopard Pro Cycling | 00:00 | ||
23. | MALECKI Kamil | CCC Development Team | 00:00 | ||
24. | KRUL Stef | Metec - TKH Continental | 00:00 | ||
25. | PFINGSTEN Christoph | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
26. | VAN DEN DOOL Jens | Metec - TKH Continental | 00:00 | ||
27. | HAMILTON Lucas | Mitchelton - Scott | 00:00 | ||
28. | PATERSKI Maciej | Wibatech Merx 7R | 00:00 | ||
29. | TRACZ Szymon | CCC Development Team | 00:00 | ||
30. | STÜSSI Colin | Team Vorarlberg Santic | 00:00 | ||
31. | CIEŠLIK Paweł | Wibatech Merx 7R | 00:00 | ||
32. | GROßSCHARTNER Felix | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
33. | HAIG Jack | Mitchelton - Scott | 00:00 | ||
34. | BÁRTA Jan | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
35. | ORRICO Davide | Team Vorarlberg Santic | 00:00 | ||
36. | BOOKWALTER Brent | Mitchelton - Scott | 00:00 | ||
37. | JUUL-JENSEN Christopher | Mitchelton - Scott | 00:00 | ||
38. | GAFFURINI Nicola | Monkey Town - à Bloc CT | 00:00 | ||
39. | KOROŠEC Rok | Ľubľana Gusto Santic | 00:00 | ||
40. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 00:00 | ||
41. | SHILOV Sergey | Gazprom - RusVelo | 00:00 | ||
42. | THALMANN Roland | Team Vorarlberg Santic | 00:00 | ||
43. | NAKANE Hideto | Nippo Vini Fantini Faizané | 00:00 | ||
44. | BAJČ Andi | Felbermayr - Simplon Wels | 00:00 | ||
45. | KRUL Wessel | SEG Racing Academy | 00:00 | ||
46. | REKITA Szymon | Leopard Pro Cycling | 00:00 | ||
47. | KONWA Piotr | Wibatech Merx 7R | 00:00 | ||
48. | BAX Sjoerd | Metec - TKH Continental | 00:00 | ||
49. | MAAS Jan | Leopard Pro Cycling | 00:00 | ||
50. | DÍAZ José Manuel | Team Vorarlberg Santic | 00:00 | ||
51. | KUEN Maximilian | Team Vorarlberg Santic | 00:00 | ||
52. | KUKRLE Michael | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
53. | RIKUNOV Petr | Gazprom - RusVelo | 00:00 | ||
54. | RABITSCH Stephan | Felbermayr - Simplon Wels | 00:00 | ||
55. | TRAEEN Torstein | Uno-X Norwegian Development | 00:00 | ||
56. | BOUWMANS Dylan | Metec - TKH Continental | 00:00 | ||
57. | SCHILLINGER Andreas | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
58. | BROŽYNA Piotr | CCC Development Team | 00:00 | ||
59. | PALUTA Michał | CCC Development Team | 00:00 | ||
60. | GROŠELJ Žiga | Adria Mobil | 00:00 | ||
61. | VISCONTI Giovanni | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:00 | ||
62. | FONZI Giuseppe | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:00 | ||
63. | DURBRIDGE Luke | Mitchelton - Scott | 00:00 | ||
64. | HOLTER Adne | Uno-X Norwegian Development | 00:00 | ||
65. | BURKE Jack | Leopard Pro Cycling | 00:00 | ||
66. | STACHOWIAK Adam | Voster ATS Team | 00:00 | ||
67. | JANSSEN Adriaan | Monkey Town - à Bloc CT | 00:00 | ||
68. | HNÍK Karel | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
69. | ITO Masakazu | Nippo Vini Fantini Faizané | 00:00 | ||
70. | OTRUBA Jakub | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
71. | ARSLANOV Ildar | Gazprom - RusVelo | 00:00 | ||
72. | SCHELLING Patrick | Team Vorarlberg Santic | 00:00 | ||
73. | ACOSTA Ruben Dario | Nippo Vini Fantini Faizané | 00:00 | ||
74. | BUDYAK Anatoliy | Wibatech Merx 7R | 00:00 | ||
75. | GRABIS Mateusz | Voster ATS Team | 00:00 | ||
76. | VAN DER TUUK Danny | Metec - TKH Continental | 00:00 | ||
77. | BURGER Sven | SEG Racing Academy | 00:13 | ||
78. | PER David | Adria Mobil | 00:13 | ||
79. | HARTLEY Adam | SEG Racing Academy | 00:16 | ||
80. | ZAHÁLKA Matej | Elkov - Author Cycling Team | 00:22 | ||
81. | RUČIGAJ Žiga | Ľubľana Gusto Santic | 00:26 | ||
82. | HEPBURN Michael | Mitchelton - Scott | 00:31 | ||
83. | SCHWARZMANN Michael | BORA - hansgrohe | 00:37 | ||
84. | KOLLER Jan | Felbermayr - Simplon Wels | 03:57 | ||
85. | SAGAN Juraj | BORA - hansgrohe | 03:57 | ||
86. | KRIZEK Matthias | Felbermayr - Simplon Wels | 03:57 | ||
87. | GROŠELJ Matic | Ľubľana Gusto Santic | 03:57 | ||
88. | POTOČKI Viktor | Ľubľana Gusto Santic | 03:57 | ||
89. | FRANCZAK Pawel | Voster ATS Team | 03:57 | ||
90. | GONZÁLEZ Roberto Carlos | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 03:57 | ||
91. | FILUTÁS Viktor | Pannon Cycling Team | 03:57 | ||
92. | OROSZ Gergő | Pannon Cycling Team | 03:57 | ||
93. | PONS Gaëtan | Leopard Pro Cycling | 03:57 | ||
94. | PAPIERSKI Damian | CCC Development Team | 03:57 | ||
95. | CIMA Damiano | Nippo Vini Fantini Faizané | 03:57 | ||
96. | SISR František | Elkov - Author Cycling Team | 03:57 | ||
97. | VOROBJEV Anton | Gazprom - RusVelo | 03:57 | ||
98. | RUTKIEWICZ Marek | Wibatech Merx 7R | 03:57 | ||
99. | PELIKÁN János | Pannon Cycling Team | 03:57 | ||
100. | SKAARSETH Iver | Uno-X Norwegian Development | 03:57 | ||
101. | PRAH Aljaž | Ľubľana Gusto Santic | 03:57 | ||
102. | LEYDER Misch | Leopard Pro Cycling | 03:57 | ||
103. | BOEV Igor | Gazprom - RusVelo | 03:57 | ||
104. | YOSHIDA Hayato | Nippo Vini Fantini Faizané | 03:57 | ||
105. | STAVRAKAKIS Georgios | SEG Racing Academy | 03:57 | ||
106. | OMRZEL Aljaž | Adria Mobil | 03:57 | ||
107. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 03:57 | ||
108. | PLUCINSKI Leszek | Voster ATS Team | 03:57 | ||
109. | KRAWCZYK Szymon | Voster ATS Team | 03:57 | ||
110. | WARCHOL Bartosz | Wibatech Merx 7R | 03:57 | ||
111. | PORSEV Alexander | Gazprom - RusVelo | 03:57 | ||
112. | TACIAK Mateusz | Voster ATS Team | 03:57 | ||
113. | SANTORO Antonio | Monkey Town - à Bloc CT | 03:57 | ||
114. | ROSA Massimo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 03:57 | ||
115. | VAN EMPEL Etienne | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 03:57 | ||
116. | ISHIBASHI Manabu | Japonsko | 03:57 | ||
117. | LEHNER Daniel | Felbermayr - Simplon Wels | 03:57 | ||
118. | ANTUNES Tiago | SEG Racing Academy | 03:57 | ||
119. | VERBOOM Minne | SEG Racing Academy | 04:01 | ||
DNF | KUSABA Keigo | Nippo Vini Fantini Faizané | odstúpil | ||
DNF | KULSET Sindre | Uno-X Norwegian Development | odstúpil | ||
DNF | MASUDA Nariyuki | Japonsko | odstúpil | ||
DNF | MATSUDA Shoi | Japonsko | odstúpil | ||
DNS | MACIEJUK Filip | Leopard Pro Cycling | neštart. |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | IMPEY Daryl | Mitchelton - Scott | 8:49:12 | 3 | ||||
2. | HAMILTON Lucas | Mitchelton - Scott | 00:13 | |||||
3. | JUUL-JENSEN Christopher | Mitchelton - Scott | 00:15 | |||||
4. | HAIG Jack | Mitchelton - Scott | 00:15 | |||||
5. | DURBRIDGE Luke | Mitchelton - Scott | 00:15 | |||||
6. | BOOKWALTER Brent | Mitchelton - Scott | 00:24 |
12. | BAŠKA Erik | BORA - hansgrohe | 00:32 | ||
88. | SAGAN Juraj | BORA - hansgrohe | 10:26 |
7. | BÁRTA Jan | Elkov - Author Cycling Team | 00:29 | ||
8. | NEUMANN Dominik | Elkov - Author Cycling Team | 00:31 | ||
9. | KUKRLE Michael | Elkov - Author Cycling Team | 00:31 | ||
10. | OTRUBA Jakub | Elkov - Author Cycling Team | 00:31 | ||
11. | HNÍK Karel | Elkov - Author Cycling Team | 00:31 | ||
12. | BAŠKA Erik | BORA - hansgrohe | 00:32 | ||
13. | SCHILLINGER Andreas | BORA - hansgrohe | 00:34 | ||
14. | PFINGSTEN Christoph | BORA - hansgrohe | 00:36 | ||
15. | GROßSCHARTNER Felix | BORA - hansgrohe | 00:36 | ||
16. | TRACZ Szymon | CCC Development Team | 00:59 | ||
17. | MALECKI Kamil | CCC Development Team | 01:02 | ||
18. | BROŽYNA Piotr | CCC Development Team | 01:02 | ||
19. | PALUTA Michał | CCC Development Team | 01:02 | ||
20. | STEIMLE Jannik | Team Vorarlberg Santic | 01:06 | ||
21. | VAN DEN BERG Marijn | Metec - TKH Continental | 01:06 | ||
22. | THALMANN Roland | Team Vorarlberg Santic | 01:06 | ||
23. | SCHELLING Patrick | Team Vorarlberg Santic | 01:06 | ||
24. | KRUL Stef | Metec - TKH Continental | 01:09 | ||
25. | VAN DEN DOOL Jens | Metec - TKH Continental | 01:09 | ||
26. | BAX Sjoerd | Metec - TKH Continental | 01:09 | ||
27. | KUEN Maximilian | Team Vorarlberg Santic | 01:12 | ||
28. | KULIKOV Vladislav | Gazprom - RusVelo | 01:13 | ||
29. | SHILOV Sergey | Gazprom - RusVelo | 01:13 | ||
30. | ARSLANOV Ildar | Gazprom - RusVelo | 01:13 | ||
31. | MAAS Jan | Leopard Pro Cycling | 01:16 | ||
32. | REKITA Szymon | Leopard Pro Cycling | 01:16 | ||
33. | BURKE Jack | Leopard Pro Cycling | 01:16 | ||
34. | STÜSSI Colin | Team Vorarlberg Santic | 01:19 | ||
35. | GABBURO Davide | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 01:22 | ||
36. | VISCONTI Giovanni | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 01:22 | ||
37. | HILL Benjamin | Ľubľana Gusto Santic | 01:24 | ||
38. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 01:25 | ||
39. | GROŠELJ Žiga | Adria Mobil | 01:25 | ||
40. | DÍAZ José Manuel | Team Vorarlberg Santic | 01:26 | ||
41. | STACHOWIAK Adam | Voster ATS Team | 01:32 | ||
42. | BAJČ Andi | Felbermayr - Simplon Wels | 01:36 | ||
43. | RABITSCH Stephan | Felbermayr - Simplon Wels | 01:36 | ||
44. | PATERSKI Maciej | Wibatech Merx 7R | 01:37 | ||
45. | CIEŠLIK Paweł | Wibatech Merx 7R | 01:37 | ||
46. | KONWA Piotr | Wibatech Merx 7R | 01:37 | ||
47. | BUDYAK Anatoliy | Wibatech Merx 7R | 01:37 | ||
48. | SKAARSETH Anders | Uno-X Norwegian Development | 01:42 | ||
49. | ABRAHAMSEN Jonas | Uno-X Norwegian Development | 01:42 | ||
50. | TRAEEN Torstein | Uno-X Norwegian Development | 01:42 | ||
51. | HEPBURN Michael | Mitchelton - Scott | 01:47 | ||
52. | DE JONGE Maarten | Monkey Town - à Bloc CT | 01:54 | ||
53. | NAKANE Hideto | Nippo Vini Fantini Faizané | 01:56 | ||
54. | ITO Masakazu | Nippo Vini Fantini Faizané | 01:56 | ||
55. | JANSSEN Adriaan | Monkey Town - à Bloc CT | 02:00 | ||
56. | ACOSTA Ruben Dario | Nippo Vini Fantini Faizané | 02:11 | ||
57. | BOUWMANS Dylan | Metec - TKH Continental | 02:28 | ||
58. | ARCHBOLD Shane | BORA - hansgrohe | 04:06 | ||
59. | SCHWARZMANN Michael | BORA - hansgrohe | 05:10 | ||
60. | SANTORO Antonio | Monkey Town - à Bloc CT | 05:57 | ||
61. | PLUCINSKI Leszek | Voster ATS Team | 06:06 | ||
62. | ISHIBASHI Manabu | Japonsko | 06:06 | ||
63. | STOSZ Patryk | CCC Development Team | 06:13 | ||
64. | ROSA Massimo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 06:18 | ||
65. | VAN DER TUUK Danny | Metec - TKH Continental | 06:20 | ||
66. | KRIEGER Alexander | Leopard Pro Cycling | 06:27 | ||
67. | RAJOVIć Dušan | Adria Mobil | 06:30 | ||
68. | FONZI Giuseppe | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 06:33 | ||
69. | KOROŠEC Rok | Ľubľana Gusto Santic | 06:35 | ||
70. | DAINESE Alberto | SEG Racing Academy | 06:41 | ||
71. | JANISZEWSKI Sylwester | Voster ATS Team | 06:43 | ||
72. | GRABIS Mateusz | Voster ATS Team | 06:43 | ||
73. | PER David | Adria Mobil | 06:49 | ||
74. | HOLTER Adne | Uno-X Norwegian Development | 06:51 | ||
75. | PACIONI Luca | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 06:57 | ||
76. | RUČIGAJ Žiga | Ľubľana Gusto Santic | 07:01 | ||
77. | OKA Atsushi | Japonsko | 07:05 | ||
78. | PLUIMERS Rick | Monkey Town - à Bloc CT | 07:05 | ||
79. | GAFFURINI Nicola | Monkey Town - à Bloc CT | 07:05 | ||
80. | RIKUNOV Petr | Gazprom - RusVelo | 08:12 | ||
81. | VAN DALEN Jason | Metec - TKH Continental | 08:13 | ||
82. | RUTKIEWICZ Marek | Wibatech Merx 7R | 08:21 | ||
83. | ANIOLKOWSKI Stanislaw | CCC Development Team | 08:55 | ||
84. | ORRICO Davide | Team Vorarlberg Santic | 09:18 | ||
85. | BURGER Sven | SEG Racing Academy | 09:18 | ||
86. | SISR František | Elkov - Author Cycling Team | 09:39 | ||
87. | BOEV Igor | Gazprom - RusVelo | 10:21 | ||
88. | SAGAN Juraj | BORA - hansgrohe | 10:26 | ||
89. | POTOČKI Viktor | Ľubľana Gusto Santic | 10:32 | ||
90. | PRAH Aljaž | Ľubľana Gusto Santic | 10:32 | ||
91. | OMRZEL Aljaž | Adria Mobil | 10:33 | ||
92. | TACIAK Mateusz | Voster ATS Team | 10:40 | ||
93. | LEHNER Daniel | Felbermayr - Simplon Wels | 10:44 | ||
94. | SKAARSETH Iver | Uno-X Norwegian Development | 10:50 | ||
95. | VERBOOM Minne | SEG Racing Academy | 10:50 | ||
96. | CIMA Damiano | Nippo Vini Fantini Faizané | 11:04 | ||
97. | KRIZEK Matthias | Felbermayr - Simplon Wels | 11:13 | ||
98. | WARCHOL Bartosz | Wibatech Merx 7R | 11:13 | ||
99. | GONZÁLEZ Roberto Carlos | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 12:17 | ||
100. | FRANCZAK Pawel | Voster ATS Team | 13:03 | ||
101. | PELIKÁN János | Pannon Cycling Team | 13:46 | ||
102. | HARTLEY Adam | SEG Racing Academy | 14:09 | ||
103. | VOROBJEV Anton | Gazprom - RusVelo | 17:23 | ||
104. | VAN EMPEL Etienne | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 17:32 | ||
105. | GROŠELJ Matic | Ľubľana Gusto Santic | 17:34 | ||
106. | KRAWCZYK Szymon | Voster ATS Team | 17:42 | ||
107. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 19:21 | ||
108. | PAPIERSKI Damian | CCC Development Team | 19:58 | ||
109. | PORSEV Alexander | Gazprom - RusVelo | 20:17 | ||
110. | ZAHÁLKA Matej | Elkov - Author Cycling Team | 26:01 | ||
111. | ANTUNES Tiago | SEG Racing Academy | 29:54 | ||
112. | YOSHIDA Hayato | Nippo Vini Fantini Faizané | 30:20 | ||
113. | PONS Gaëtan | Leopard Pro Cycling | 31:18 | ||
114. | LEYDER Misch | Leopard Pro Cycling | 31:18 | ||
115. | FILUTÁS Viktor | Pannon Cycling Team | 32:52 | ||
116. | OROSZ Gergő | Pannon Cycling Team | 32:52 | ||
117. | KRUL Wessel | SEG Racing Academy | 32:55 | ||
118. | STAVRAKAKIS Georgios | SEG Racing Academy | 36:53 | ||
119. | KOLLER Jan | Felbermayr - Simplon Wels | 45:24 |
Kopce na trase etapy:
142,6 km - Nová Dědina: dĺžka 4 km; sklon 3,8 %
114,6 km - Suchdol: dĺžka 5,2 km; sklon 3,6 %
69,3 km - Veselí: dĺžka 3,1 km; sklon 3,8 %
49,2 km - Bouzov: dĺžka 2,4 km; sklon 4,8 %
4. | 18.8. | Mohelnice > Šternberk | 178 km | Hamilton |
profil etapy, 3132 nastúpaných metrov (© czechcyclingtour.cz) |
Dnes vyvrcholili tiež najväčšie české preteky. Na Czech Tour bola podobne ako na BinckBank Tour na programe kráľovská etapa. Merala 178 kilometrov a cyklisti na ceste do cieľa museli prejsť cez osem vrchárskych prémii. Celkovo v nedeľu vystúpali viac ako tritisíc výškových metrov. Hlavne preto sa očakával úspech jazdca, ktorý sa vyžíva v jazde do kopca. Nakoniec poslednú previerku vyhral Lucas Hamilton, ktorý využil perfektnú prácu svojho tímu a dočkal sa tretieho profesionálneho víťazstva.
Do diania zasiahli aj pretekári, ktorým sa podarilo dostať do celodenného úniku. Boli nimi František Sisr z Elkov Author, Žiga Grošelj z Adria Mobil, Pawel Cieslik z Wibatech Merx, Manabu Išibaši z reprezentácie Japonska a José Manuel Díaz z Vorarlberg Santic, ktorí v tomto zložení absolvovali úvodné dve horské prémie a ich maximálny náskok bol okolo dvoch minút. Na kopci Vidly prišlo k preskupení síl. Do pelotónu sa vrátil Sisr a Išibaši, do úniku sa zas dostal Jannik Steimle, kolega Díaza.
Kvarteto pretekárov zostalo v čele ešte hodnú chvíľu, lenže za nimi tempo diktovalo zoskupenie Mitchelton – Scott a tí mali v závere dňa svoje vlastné ambície. Preto utečencov dobehli ešte pred nájazdom na okruh a prakticky sa začínalo od začiatku. V tom čase hlavné pole bolo poriadne oklieštené, pretože rýchlosť, ktorú určoval austrálsky tím narobil veľké problémy veľkému množstvu jazdcov. Svoju stopu pri selekciách zohral aj bočný vietor.
Dlho vpredu pelotón nezostal. Svoje šťastie vyskúšal Schillinger (Bora), ktorý na svoju stranu dokázal získať celú minútu, lenže aj on bol proti presile bezmocný a ešte pred posledným kolom sa zaradil do okliešteného balíku. Na poslednom okruhu z neho vyrazila štvorica mužov, konkrétne Hamilton a Impey (obaja Mitchelton), Kukrle (Elkov) a Grosschartner (Bora). Táto štvorica nakoniec prišla spolu až do cieľa a v šprinte sa tešil Hamilton. Druhý bol jeho kolega, tretí český pretekár.
Celkovým víťazom sa stal Daryl Impey, ktorý mal problémy pri poslednom výstupe na Ecce Homo, ale nakoniec celú situáciu ustál a mohol sa potešiť z ďalšieho víťazstva na etapových pretekoch. Naposledy sa mu niečo také podarilo na začiatku sezóny, ešte v januári na podujatí Tour Down Under. Druhé miesto v celkovej klasifikácii obsadil jeho tímový kolega, Lucas Hamilton. Na stupne víťazov sa dostal aj vlaňajší šampión Michael Kukrle, ktorý mal v nedeľu výborný deň.
Zo Slovákov sa vo výsledkovej listine poslednej etapy objavil iba Juraj Sagan, ktorého klasifikovali na 78. mieste, pričom jeho strata na víťaza bola jedenásť minút a dvadsaťtri sekúnd. Celkovo na podujatí obsadil 77. priečku. Druhý slovenský pretekár sa dnes do cieľa nedostal. Erik Baška tak či tak predviedol počas štyroch dní veľmi dobré výkony, raz sa dostal aj na stupne víťazov.
Výsledky etapy | ||||||||
1. | HAMILTON Lucas | Mitchelton - Scott | 4:33:53 | 14 | ||||
2. | IMPEY Daryl | Mitchelton - Scott | 00:00 | 5 | ||||
3. | KUKRLE Michael | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | 3 | ||||
4. | GROßSCHARTNER Felix | BORA - hansgrohe | 00:01 | |||||
5. | BÁRTA Jan | Elkov - Author Cycling Team | 00:44 | |||||
6. | STÜSSI Colin | Team Vorarlberg Santic | 00:44 | |||||
7. | VISCONTI Giovanni | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:44 | |||||
8. | VAN DEN BERG Marijn | Metec - TKH Continental | 00:44 | |||||
9. | HAIG Jack | Mitchelton - Scott | 00:44 | |||||
10. | ARSLANOV Ildar | Gazprom - RusVelo | 00:44 |
78. | SAGAN Juraj | BORA - hansgrohe | 11:21 | ||
DNF | BAŠKA Erik | BORA - hansgrohe | odstúpil |
11. | MAAS Jan | Leopard Pro Cycling | 00:44 | ||
12. | THALMANN Roland | Team Vorarlberg Santic | 00:44 | ||
13. | GABBURO Davide | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:44 | ||
14. | BROŽYNA Piotr | CCC Development Team | 00:44 | ||
15. | REKITA Szymon | Leopard Pro Cycling | 00:44 | ||
16. | OTRUBA Jakub | Elkov - Author Cycling Team | 00:44 | ||
17. | RABITSCH Stephan | Felbermayr - Simplon Wels | 01:10 | ||
18. | VAN DEN DOOL Jens | Metec - TKH Continental | 01:10 | ||
19. | HNÍK Karel | Elkov - Author Cycling Team | 01:10 | ||
20. | TRAEEN Torstein | Uno-X Norwegian Development | 01:10 | ||
21. | SCHELLING Patrick | Team Vorarlberg Santic | 01:10 | ||
22. | MALECKI Kamil | CCC Development Team | 02:23 | ||
23. | ABRAHAMSEN Jonas | Uno-X Norwegian Development | 02:23 | ||
24. | KRUL Stef | Metec - TKH Continental | 02:23 | ||
25. | NEUMANN Dominik | Elkov - Author Cycling Team | 02:23 | ||
26. | BUDYAK Anatoliy | Wibatech Merx 7R | 02:42 | ||
27. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 03:21 | ||
28. | DE JONGE Maarten | Monkey Town - à Bloc CT | 03:21 | ||
29. | NAKANE Hideto | Nippo Vini Fantini Faizané | 04:12 | ||
30. | PFINGSTEN Christoph | BORA - hansgrohe | 04:12 | ||
31. | SCHILLINGER Andreas | BORA - hansgrohe | 04:12 | ||
32. | ITO Masakazu | Nippo Vini Fantini Faizané | 04:15 | ||
33. | KRUL Wessel | SEG Racing Academy | 04:31 | ||
34. | VERBOOM Minne | SEG Racing Academy | 04:31 | ||
35. | BAX Sjoerd | Metec - TKH Continental | 04:31 | ||
36. | JANSSEN Adriaan | Monkey Town - à Bloc CT | 04:31 | ||
37. | SHILOV Sergey | Gazprom - RusVelo | 04:31 | ||
38. | PLUIMERS Rick | Monkey Town - à Bloc CT | 05:18 | ||
39. | CIMA Damiano | Nippo Vini Fantini Faizané | 05:18 | ||
40. | RIKUNOV Petr | Gazprom - RusVelo | 05:18 | ||
41. | PRAH Aljaž | Ľubľana Gusto Santic | 05:18 | ||
42. | PALUTA Michał | CCC Development Team | 05:18 | ||
43. | TRACZ Szymon | CCC Development Team | 05:18 | ||
44. | BOEV Igor | Gazprom - RusVelo | 05:18 | ||
45. | OKA Atsushi | Japonsko | 05:18 | ||
46. | STACHOWIAK Adam | Voster ATS Team | 05:18 | ||
47. | STOSZ Patryk | CCC Development Team | 05:18 | ||
48. | HOLTER Adne | Uno-X Norwegian Development | 05:18 | ||
49. | BOUWMANS Dylan | Metec - TKH Continental | 05:18 | ||
50. | JUUL-JENSEN Christopher | Mitchelton - Scott | 05:18 | ||
51. | HILL Benjamin | Ľubľana Gusto Santic | 05:48 | ||
52. | ZAHÁLKA Matej | Elkov - Author Cycling Team | 06:42 | ||
53. | ORRICO Davide | Team Vorarlberg Santic | 06:45 | ||
54. | ROSA Massimo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 06:45 | ||
55. | GONZÁLEZ Roberto Carlos | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 06:45 | ||
56. | ACOSTA Ruben Dario | Nippo Vini Fantini Faizané | 06:45 | ||
57. | GROŠELJ Matic | Ľubľana Gusto Santic | 06:45 | ||
58. | SANTORO Antonio | Monkey Town - à Bloc CT | 06:48 | ||
59. | SKAARSETH Iver | Uno-X Norwegian Development | 06:48 | ||
60. | SKAARSETH Anders | Uno-X Norwegian Development | 06:48 | ||
61. | ARCHBOLD Shane | BORA - hansgrohe | 08:35 | ||
62. | PACIONI Luca | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 09:53 | ||
63. | VAN EMPEL Etienne | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 09:54 | ||
64. | KRIZEK Matthias | Felbermayr - Simplon Wels | 09:54 | ||
65. | VAN DER TUUK Danny | Metec - TKH Continental | 09:54 | ||
66. | CIEŠLIK Paweł | Wibatech Merx 7R | 09:54 | ||
67. | PATERSKI Maciej | Wibatech Merx 7R | 09:54 | ||
68. | KULIKOV Vladislav | Gazprom - RusVelo | 09:54 | ||
69. | BURKE Jack | Leopard Pro Cycling | 10:24 | ||
70. | KOROŠEC Rok | Ľubľana Gusto Santic | 11:21 | ||
71. | VOROBJEV Anton | Gazprom - RusVelo | 11:21 | ||
72. | VAN DALEN Jason | Metec - TKH Continental | 11:21 | ||
73. | STEIMLE Jannik | Team Vorarlberg Santic | 11:21 | ||
74. | DÍAZ José Manuel | Team Vorarlberg Santic | 11:21 | ||
75. | KOLLER Jan | Felbermayr - Simplon Wels | 11:21 | ||
76. | PELIKÁN János | Pannon Cycling Team | 11:21 | ||
77. | LEYDER Misch | Leopard Pro Cycling | 11:21 | ||
78. | SAGAN Juraj | BORA - hansgrohe | 11:21 | ||
79. | KUEN Maximilian | Team Vorarlberg Santic | 11:21 | ||
80. | LEHNER Daniel | Felbermayr - Simplon Wels | 11:21 | ||
81. | PLUCINSKI Leszek | Voster ATS Team | 11:21 | ||
82. | GROŠELJ Žiga | Adria Mobil | 11:21 | ||
83. | KRIEGER Alexander | Leopard Pro Cycling | 11:21 | ||
84. | TACIAK Mateusz | Voster ATS Team | 11:21 | ||
85. | RAJOVIć Dušan | Adria Mobil | 14:27 | ||
86. | PER David | Adria Mobil | 14:28 | ||
87. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 14:29 | ||
88. | ISHIBASHI Manabu | Japonsko | 14:29 | ||
89. | WARCHOL Bartosz | Wibatech Merx 7R | 14:31 | ||
90. | DAINESE Alberto | SEG Racing Academy | 18:15 | ||
DNF | PAPIERSKI Damian | CCC Development Team | odstúpil | ||
DNF | FONZI Giuseppe | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | odstúpil | ||
DNF | POTOČKI Viktor | Ľubľana Gusto Santic | odstúpil | ||
DNF | GRABIS Mateusz | Voster ATS Team | odstúpil | ||
DNF | BURGER Sven | SEG Racing Academy | odstúpil | ||
DNF | HARTLEY Adam | SEG Racing Academy | odstúpil | ||
DNF | DURBRIDGE Luke | Mitchelton - Scott | odstúpil | ||
DNF | PORSEV Alexander | Gazprom - RusVelo | odstúpil | ||
DNF | KRAWCZYK Szymon | Voster ATS Team | odstúpil | ||
DNF | FRANCZAK Pawel | Voster ATS Team | odstúpil | ||
DNF | RUTKIEWICZ Marek | Wibatech Merx 7R | odstúpil | ||
DNF | BAŠKA Erik | BORA - hansgrohe | odstúpil | ||
DNF | RUČIGAJ Žiga | Ľubľana Gusto Santic | odstúpil | ||
DNF | HEPBURN Michael | Mitchelton - Scott | odstúpil | ||
DNF | SISR František | Elkov - Author Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | OROSZ Gergő | Pannon Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | KUSABA Keigo | Nippo Vini Fantini Faizané | odstúpil | ||
DNF | FILUTÁS Viktor | Pannon Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | SCHWARZMANN Michael | BORA - hansgrohe | odstúpil | ||
DNF | GAFFURINI Nicola | Monkey Town - à Bloc CT | odstúpil | ||
DNF | KONWA Piotr | Wibatech Merx 7R | odstúpil | ||
DNF | BAJČ Andi | Felbermayr - Simplon Wels | odstúpil | ||
DNF | STAVRAKAKIS Georgios | SEG Racing Academy | odstúpil | ||
DNF | ANIOLKOWSKI Stanislaw | CCC Development Team | odstúpil | ||
DNF | YOSHIDA Hayato | Nippo Vini Fantini Faizané | odstúpil | ||
DNF | PONS Gaëtan | Leopard Pro Cycling | odstúpil | ||
DNF | JANISZEWSKI Sylwester | Voster ATS Team | odstúpil | ||
DNF | OMRZEL Aljaž | Adria Mobil | odstúpil | ||
DNF | ANTUNES Tiago | SEG Racing Academy | odstúpil | ||
DNS | BOOKWALTER Brent | Mitchelton - Scott | neštart. |
Konečné poradie pretekov | ||||||||
1. | IMPEY Daryl | Mitchelton - Scott | 13:22:59 | 125 | ||||
2. | HAMILTON Lucas | Mitchelton - Scott | 00:09 | 85 | ||||
3. | KUKRLE Michael | Elkov - Author Cycling Team | 00:33 | 70 | ||||
4. | GROßSCHARTNER Felix | BORA - hansgrohe | 00:43 | 60 | ||||
5. | HAIG Jack | Mitchelton - Scott | 01:05 | 50 | ||||
6. | BÁRTA Jan | Elkov - Author Cycling Team | 01:19 | 40 | ||||
7. | OTRUBA Jakub | Elkov - Author Cycling Team | 01:21 | 35 | ||||
8. | HNÍK Karel | Elkov - Author Cycling Team | 01:47 | 30 | ||||
9. | BROŽYNA Piotr | CCC Development Team | 01:52 | 25 | ||||
10. | VAN DEN BERG Marijn | Metec - TKH Continental | 01:56 | 20 |
77. | SAGAN Juraj | BORA - hansgrohe | 21:53 |
11. | THALMANN Roland | Team Vorarlberg Santic | 01:56 | 15 | |
12. | ARSLANOV Ildar | Gazprom - RusVelo | 02:03 | 10 | |
13. | MAAS Jan | Leopard Pro Cycling | 02:06 | 5 | |
14. | REKITA Szymon | Leopard Pro Cycling | 02:06 | 5 | |
15. | STÜSSI Colin | Team Vorarlberg Santic | 02:09 | 5 | |
16. | GABBURO Davide | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 02:12 | 3 | |
17. | VISCONTI Giovanni | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 02:12 | 3 | |
18. | SCHELLING Patrick | Team Vorarlberg Santic | 02:22 | 3 | |
19. | VAN DEN DOOL Jens | Metec - TKH Continental | 02:25 | 3 | |
20. | RABITSCH Stephan | Felbermayr - Simplon Wels | 02:52 | 3 | |
21. | TRAEEN Torstein | Uno-X Norwegian Development | 02:58 | 3 | |
22. | NEUMANN Dominik | Elkov - Author Cycling Team | 03:00 | 3 | |
23. | MALECKI Kamil | CCC Development Team | 03:31 | 3 | |
24. | KRUL Stef | Metec - TKH Continental | 03:38 | 3 | |
25. | ABRAHAMSEN Jonas | Uno-X Norwegian Development | 04:11 | 3 | |
26. | BUDYAK Anatoliy | Wibatech Merx 7R | 04:25 | ||
27. | SCHILLINGER Andreas | BORA - hansgrohe | 04:52 | ||
28. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 04:52 | ||
29. | PFINGSTEN Christoph | BORA - hansgrohe | 04:54 | ||
30. | DE JONGE Maarten | Monkey Town - à Bloc CT | 05:21 | ||
31. | JUUL-JENSEN Christopher | Mitchelton - Scott | 05:39 | ||
32. | BAX Sjoerd | Metec - TKH Continental | 05:46 | ||
33. | SHILOV Sergey | Gazprom - RusVelo | 05:50 | ||
34. | NAKANE Hideto | Nippo Vini Fantini Faizané | 06:14 | ||
35. | ITO Masakazu | Nippo Vini Fantini Faizané | 06:17 | ||
36. | TRACZ Szymon | CCC Development Team | 06:23 | ||
37. | PALUTA Michał | CCC Development Team | 06:26 | ||
38. | JANSSEN Adriaan | Monkey Town - à Bloc CT | 06:37 | ||
39. | STACHOWIAK Adam | Voster ATS Team | 06:56 | ||
40. | HILL Benjamin | Ľubľana Gusto Santic | 07:18 | ||
41. | BOUWMANS Dylan | Metec - TKH Continental | 07:52 | ||
42. | SKAARSETH Anders | Uno-X Norwegian Development | 08:36 | ||
43. | ACOSTA Ruben Dario | Nippo Vini Fantini Faizané | 09:02 | ||
44. | KULIKOV Vladislav | Gazprom - RusVelo | 11:13 | ||
45. | CIEŠLIK Paweł | Wibatech Merx 7R | 11:35 | ||
46. | STOSZ Patryk | CCC Development Team | 11:37 | ||
47. | PATERSKI Maciej | Wibatech Merx 7R | 11:37 | ||
48. | BURKE Jack | Leopard Pro Cycling | 11:46 | ||
49. | HOLTER Adne | Uno-X Norwegian Development | 12:15 | ||
50. | STEIMLE Jannik | Team Vorarlberg Santic | 12:27 | ||
51. | OKA Atsushi | Japonsko | 12:29 | ||
52. | PLUIMERS Rick | Monkey Town - à Bloc CT | 12:29 | ||
53. | KUEN Maximilian | Team Vorarlberg Santic | 12:39 | ||
54. | ARCHBOLD Shane | BORA - hansgrohe | 12:47 | ||
55. | GROŠELJ Žiga | Adria Mobil | 12:48 | ||
56. | SANTORO Antonio | Monkey Town - à Bloc CT | 12:51 | ||
57. | DÍAZ José Manuel | Team Vorarlberg Santic | 12:53 | ||
58. | ROSA Massimo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 13:09 | ||
59. | RIKUNOV Petr | Gazprom - RusVelo | 13:36 | ||
60. | VERBOOM Minne | SEG Racing Academy | 15:27 | ||
61. | BOEV Igor | Gazprom - RusVelo | 15:45 | ||
62. | PRAH Aljaž | Ľubľana Gusto Santic | 15:56 | ||
63. | ORRICO Davide | Team Vorarlberg Santic | 16:09 | ||
64. | VAN DER TUUK Danny | Metec - TKH Continental | 16:20 | ||
65. | CIMA Damiano | Nippo Vini Fantini Faizané | 16:28 | ||
66. | PACIONI Luca | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 16:56 | ||
67. | PLUCINSKI Leszek | Voster ATS Team | 17:33 | ||
68. | SKAARSETH Iver | Uno-X Norwegian Development | 17:44 | ||
69. | KRIEGER Alexander | Leopard Pro Cycling | 17:54 | ||
70. | KOROŠEC Rok | Ľubľana Gusto Santic | 18:02 | ||
71. | GONZÁLEZ Roberto Carlos | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 19:08 | ||
72. | VAN DALEN Jason | Metec - TKH Continental | 19:40 | ||
73. | ISHIBASHI Manabu | Japonsko | 20:41 | ||
74. | RAJOVIć Dušan | Adria Mobil | 21:03 | ||
75. | KRIZEK Matthias | Felbermayr - Simplon Wels | 21:13 | ||
76. | PER David | Adria Mobil | 21:23 | ||
77. | SAGAN Juraj | BORA - hansgrohe | 21:53 | ||
78. | TACIAK Mateusz | Voster ATS Team | 22:07 | ||
79. | LEHNER Daniel | Felbermayr - Simplon Wels | 22:11 | ||
80. | GROŠELJ Matic | Ľubľana Gusto Santic | 24:25 | ||
81. | DAINESE Alberto | SEG Racing Academy | 25:02 | ||
82. | PELIKÁN János | Pannon Cycling Team | 25:13 | ||
83. | WARCHOL Bartosz | Wibatech Merx 7R | 25:50 | ||
84. | VAN EMPEL Etienne | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 27:32 | ||
85. | VOROBJEV Anton | Gazprom - RusVelo | 28:50 | ||
86. | ZAHÁLKA Matej | Elkov - Author Cycling Team | 32:49 | ||
87. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 33:56 | ||
88. | KRUL Wessel | SEG Racing Academy | 37:32 | ||
89. | LEYDER Misch | Leopard Pro Cycling | 42:45 | ||
90. | KOLLER Jan | Felbermayr - Simplon Wels | 56:51 |
Kopce na trase etapy:
126,4 km - Dlouhé Stráně: dĺžka 9,6 km; sklon 6,8 %
107,5 km - Červenohorské sedlo: dĺžka 7,6 km; sklon 5,1 %
90,6 km - Vidly: dĺžka 5,7 km; sklon 5,9 %
84,4 km - Lýra: dĺžka 3,2 km; sklon 7 %
80,3 km - Hvězda: dĺžka 0,9 km; sklon 4,4 %
27,5 km - Ecce Homo: dĺžka 4,1 km; sklon 5,2 %
17 km - Ecce Homo: dĺžka 4,1 km; sklon 5,2 %
6,5 km - Ecce Homo: dĺžka 4,1 km; sklon 5,2 %