Štartová listina Giro d'Italia 2011 (7.5.2011 - 29.5.2011)
ACQUA & SAPONE
1 GARZELLI Stefano - 37 r. (najlepší vrchár)
2 CODOL Massimo - 38 r.
3 CORIONI Claudio - 28 r.
4 BETANCURT Carlos - 21 r.
5 MARZOLI Ruggero - 35 r.
6 MIHOLJEVIČ Vladimir - 27 r.
7 NAPOLITANO Danilo - 30 r. (11. etapa)
8 SARMIENTO Cayetano - 24 r.
9 TABORRE Fabio - 25 r.
AG2R LA MONDIALE
11 NOCENTINI Rinaldo - 33 r.
12 BERARD Julien - 23 r.
13 CHEREL Mikael - 25 r.
14 DESSEL Cyril - 36 r.
15 DUPONT Hubert - 30 r.
16 GADRET John - 32 r. (4.)
17 GASTAUER Ben - 23 r.
18 KRIVTSOV Jurij - 32 r.
19 MONTAGUTI Matteo - 27 r.
ANDRONI GIOCATTOLI
21 SERPA PÉREZ Jose - 27 r.
22 SELLA Emanuele - 30 r.
23 RUJANO GUILLEN José - 29 r. (7.)
24 DE MARCHI Alessandro - 24 r.
25 ERMETI Giairo - 30 r.
26 FERRARI Roberto - 28 r.
27 OCHOA Carlos José - 30 r.
28 RODRÍGUEZ Jackson - 26 r. (9. etapa)
29 VICIOSO Angel - 34 r.
BMC RACING TEAM
31 BARTON Chris - 22 r. (5. etapa)
32 BEYER Chad - 24 r.
33 FRANK Mathias - 24 r.
34 KÖHLER Martin - 25 r. (13. etapa)
35 KRISTOFF Alexander - 23 r.
1 GARZELLI Stefano - 37 r. (najlepší vrchár)
2 CODOL Massimo - 38 r.
3 CORIONI Claudio - 28 r.
4 BETANCURT Carlos - 21 r.
5 MARZOLI Ruggero - 35 r.
6 MIHOLJEVIČ Vladimir - 27 r.
7 NAPOLITANO Danilo - 30 r. (11. etapa)
8 SARMIENTO Cayetano - 24 r.
9 TABORRE Fabio - 25 r.
AG2R LA MONDIALE
11 NOCENTINI Rinaldo - 33 r.
12 BERARD Julien - 23 r.
13 CHEREL Mikael - 25 r.
14 DESSEL Cyril - 36 r.
15 DUPONT Hubert - 30 r.
16 GADRET John - 32 r. (4.)
17 GASTAUER Ben - 23 r.
18 KRIVTSOV Jurij - 32 r.
19 MONTAGUTI Matteo - 27 r.
ANDRONI GIOCATTOLI
21 SERPA PÉREZ Jose - 27 r.
22 SELLA Emanuele - 30 r.
23 RUJANO GUILLEN José - 29 r. (7.)
24 DE MARCHI Alessandro - 24 r.
25 ERMETI Giairo - 30 r.
26 FERRARI Roberto - 28 r.
27 OCHOA Carlos José - 30 r.
28 RODRÍGUEZ Jackson - 26 r. (9. etapa)
29 VICIOSO Angel - 34 r.
BMC RACING TEAM
31 BARTON Chris - 22 r. (5. etapa)
32 BEYER Chad - 24 r.
33 FRANK Mathias - 24 r.
34 KÖHLER Martin - 25 r. (13. etapa)
35 KRISTOFF Alexander - 23 r.
36 BUTLER Chris - 23 r. (9. etapa)
37 TSCHOPP Johann - 28 r.
38 WYSS Danilo - 25 r.
39 ZAHNER Simon - 28 r.
COLNAGO – CSF
41 POZZOVIVO Domenico - 28 r. (15. etapa)
42 BELLETTI Manuel - 25 r. (13. etapa)
43 MODOLO Sacha - 23 r. (13. etapa)
44 PIRAZZI Stefano - 24 r.
45 SAVINI Filippo - 26 r. (19. etapa)
46 CANUTI Federico - 25 r.
47 STORTONI Simone - 25 r.
48 BRAMBILLA Gianluca - 23 r.
49 CADDEO Manuele - 25 r.
EUSKALTEL–EUSKADI
51 ANTON Igor - 28 r.
52 SESMA Daniel - 26 r.
53 MINGUEZ AYALA Miguel - 22 r.
54 ISASI FLORES Iňaki - 34 r.
55 CAZAUX Pierre - 26 r.
56 ARAMENDIA Javier - 24 r.
57 AZANZA Jorge - 28 r.
58 OROZ Jose - 30 r. (15. etapa)
59 NIEVE Mikel - 26 r.
GEOX – TMC
61 MENŠOV Denis - 33 r. (8.)
62 SASTRE Carlos - 36 r.
63 COBO Juan José - 30 r.
64 BLANCO David - 36 r.
65 CHEULA Giampaolo - 31 r.
66 KOZONTČUK Dmitrj - 27 r.
67 DUARTE Fabio - 24 r. (8. etapa)
68 ARDILA CANO Mauricio - 31 r.
69 VALLS FERRI Rafael - 23 r.
HTC – HIGHROAD
71 CAVENDISH Mark - 25 r. (13. etapa)
72 PINOTTI Marco - 35 r. (19. etapa)
73 GRETSCH Patrick - 24 r.
74 LEWIS Craig - 26 r. (19. etapa)
75 BAK Lars - 31 r.
76 RABOŇ František - 27 r. (15. etapa)
77 RASMUSSEN Alex - 26 r.
78 RENSHAW Mark - 28 r. (13. etapa)
79 SIVTSOV Konstantin - 28 r. (10.)
KATUSHA TEAM
81 POZZATO Philippo - 29 r.
82 RODRÍGUEZ Joaquín - 31 r. (5.)
83 DI LUCA Danilo - 35 r.
84 CARUSO Giampaolo - 30 r.
85 MORENO Daniel - 29 r.
86 PAOLINI Luca - 34 r.
87 LOSADA Alberto - 29 r.
88 HORRACH Juan - 37 r.
89 KUČINSKIJ Aleksandr - 31 r.
LAMPRE – ISD
91 SCARPONI Michele - 31 r. (2.)
92 PETACCHI Alessandro - 37 r. (13. etapa)
93 MARZANO Marco - 30 r. (15. etapa)
94 ULISSI Diego - 21 r.
95 HONDO Danilo - 37 r. (13. etapa)
96 NIEMIEC Przemyslaw - 31 r.
97 MALORI Adrian - 30 r.
98 RIGHI Daniele - 35 r.
99 ŠPILAK Simon - 24 r.
TEAM LEOPARD – TREK (5. etapa)
101 BENNATI Davide - 30 r.
102 KLEMME Dominic - 24 r.
103 ROHREGGER Thomas - 28 r.
104 STAMSNIJDER Tom - 25 r.
105 PIRES Bruno - 29 r.
106 VIGANO Davide - 26 r.
107 WEGMANN Fabian - 30 r.
108 WEYLANDT Wouter - 26 r. † (3. etapa)
109 ZAUGG Oliver - 29 r.
LIQUIGAS – CANNONDALE
111 NIBALI Vincenzo - 26 r. (3.)
112 AGNOLI Valerio - 26 r.
113 CAPECCHI Eros - 24 r.
114 DA DALTO Mauro - 30 r.
115 DALL’ANTONIA Tiziano - 27 r.
116 SABATINI Fabio - 26 r.
117 SALERNO Cristiano - 26 r.
118 SZMYD Sylvester - 33 r.
119 VANOTTI Alessandro - 30 r.
MOVISTAR TEAM
121 ARROYO David - 31 r.
122 BRUSEGHIN Marzio - 36 r.
123 AMADOR BIKAZZAKOVA Andrej - 24 r.
124 KIRYIENKA Vasili - 29 r.
125 LASTRAS GARCIA Pablo - 35 r.
126 PARDILLA Sergio - 27 r.
127 PASAMONTES Luis - 31 r.
128 SAMOILAU Branislav - 25 r.
129 VENTOSO Francisco - 28 r. (13. etapa)
OMEGA PHARMA-LOTTO
131 BAKELANDTS Jan - 25 r.
132 BLYTH Adam - 21 r. (10. etapa)
133 DE GREEF Francis - 26 r.
134 DE CLERCQ Bart - 24 r.
135 DOCKX Gert - 22 r.
136 KAISEN Olivier - 28 r.
137 LANG Sebastian - 31 r.
138 VEIKKANEN Jussi - 30 r.
139 LODEWYCK Klaas - 23 r.
ASTANA PRO TEAM (najlepší tím)
141 KREUZIGER Roman - 24 r. (najlepší pretekár do 25 rokov) (6.)
142 TIRALONGO Paolo - 33 r.
143 MASCIARELLI Francesco - 24 r.
144 KISERLOVSKI Robert - 24 r.
145 GOUROV Maxim - 32 r.
146 JUFRE POU Josep - 35 r.
147 KESSIAKOFF Fredrik - 30 r.
148 PETROV Jevgenij - 32 r.
149 ŠTANGELJ Gorazd - 38 r.
FARNESE VINI-NERI
150 VISCONTI Giovanni - 28 r.
151 FAILLI Francesco - 27 r. (5. etapa)
152 GIORDANI Leonardo - 33 r.
153 GATTO Oscar - 26 r.
154 RABOTTINI Matteo - 23 r.
155 MAZZANTI Luca - 37 r.
156 CACCIA Diego - 29 r.
157 NOE Andrea - 42 r. (14. etapa)
158 RICCI BITTI Davide - 27 r.
QUICKSTEP CYCLING TEAM
161 CHICCHI Francesco - 30 r. (14. etapa)
162 CATALDO Dario - 26 r.
163 CIOLEK Gerald - 24 r. (13. etapa)
164 DE MAAR Marc - 27 r.
165 ENGELS Addy - 33 r.
166 MALACARNE Davide - 23 r.
167 PINEAU Jérome - 31 r.
168 SEELDRAYERS Kevin - 24 r.
169 VANDEWALLE Kristof - 26 r.
RABOBANK CYCLING TEAM
171 BROWN Graeme - 32 r. (9. etapa)
172 FLENS Rick - 28 r.
173 KRUIJSWIJK Steven - 23 r. (9.)
174 LEEZER Tom - 25 r.
175 SLAGTER Tom Jelte - 21 r. (5. etapa)
176 TANKINK Bram - 32 r.
177 VAN EMDEN Jos - 23 r.
178 VAN WINDEN Dennis - 23 r.
179 WEENING Pieter - 30 r.
SAXO BANK - SUNGARD
181 CONTADOR Alberto - 28 r. (celkový víťaz + najlepší v bodovacej súťaži)
182 DIDIER Laurent - 26 r.
183 GUSTOV Volodimir - 34 r.
184 HERNÁNDEZ Jesús - 29 r.
185 LARSEN Kasper - 27 r.
186 LARSSON Gustav Erik - 30 r.
187 NAVARRO Daniel - 27 r.
188 TOSATTO Matteo - 36 r.
189 NOVAL Benjamin - 32 r.
SKY PROCYCLING
191 LÖVKVIST Thomas - 27 r.
192 BARRY Michael - 35 r.
193 CARLSTRÖM Kjell - 34 r.
194 CIONI David - 36 r.
195 DOWNING Russel - 32 r.
196 APPOLLONIO Davide - 21 r. (13. etapa)
197 NORDHAUG Peter - 26 r.
198 PAUWELS Serge - 21 r.
199 POSSONI Morris - 26 r.
TEAM GARMIN – CERVÉLO
201 FARRAR Tyler - 26 r. (5. etapa)
202 LANCASTER Brett - 31 r. (15. etapa)
203 BOBRIDGE Jack - 21 r.
204 FISCHER Murilo - 31 r.
205 LE MÉVEL Christophe - 30 r.
206 MEYER Cameron - 23 r.
207 MILLAR David - 34 r.
208 ŠTETINA Peter - 23 r.
209 WILSON Matthew - 33 r.
TEAM RADIOSHACK
211 POPOVIČ Jaroslav - 31 r.
212 McEWEN Robert - 38 r. (9. etapa)
213 MACHADO Tiago - 25 r.
214 BEPPU Fumiyuki - 28 r.
215 CARDOSO Manuel - 28 r. (15. etapa)
216 DEIGNAN Philip - 27 r.
217 HERMANS Ben - 22 r.
218 HUNTER Robert - 34 r. (15. etapa)
219 ROVNIJ Ivan - 23 r.
VACANSOLEIL – DCM
221 CARRARA Matteo - 32 r.
222 BOZIČ Borut - 30 r. (11. etapa)
223 BELKOV Maxim - 26 r.
224 GOLAŠ Michal - 27 r.
225 HOOGERLAND Johnny - 27 r.
226 LAGUTIN Sergej UZB - 30 r.
227 ONGARATO Alberto - 35 r.
228 SELVAGGI Mirko - 26 r.
229 VEUCHELEN Frederik - 32 r.
37 TSCHOPP Johann - 28 r.
38 WYSS Danilo - 25 r.
39 ZAHNER Simon - 28 r.
COLNAGO – CSF
41 POZZOVIVO Domenico - 28 r. (15. etapa)
42 BELLETTI Manuel - 25 r. (13. etapa)
43 MODOLO Sacha - 23 r. (13. etapa)
44 PIRAZZI Stefano - 24 r.
45 SAVINI Filippo - 26 r. (19. etapa)
46 CANUTI Federico - 25 r.
47 STORTONI Simone - 25 r.
48 BRAMBILLA Gianluca - 23 r.
49 CADDEO Manuele - 25 r.
EUSKALTEL–EUSKADI
51 ANTON Igor - 28 r.
52 SESMA Daniel - 26 r.
53 MINGUEZ AYALA Miguel - 22 r.
54 ISASI FLORES Iňaki - 34 r.
55 CAZAUX Pierre - 26 r.
56 ARAMENDIA Javier - 24 r.
57 AZANZA Jorge - 28 r.
58 OROZ Jose - 30 r. (15. etapa)
59 NIEVE Mikel - 26 r.
GEOX – TMC
61 MENŠOV Denis - 33 r. (8.)
62 SASTRE Carlos - 36 r.
63 COBO Juan José - 30 r.
64 BLANCO David - 36 r.
65 CHEULA Giampaolo - 31 r.
66 KOZONTČUK Dmitrj - 27 r.
67 DUARTE Fabio - 24 r. (8. etapa)
68 ARDILA CANO Mauricio - 31 r.
69 VALLS FERRI Rafael - 23 r.
HTC – HIGHROAD
71 CAVENDISH Mark - 25 r. (13. etapa)
72 PINOTTI Marco - 35 r. (19. etapa)
73 GRETSCH Patrick - 24 r.
74 LEWIS Craig - 26 r. (19. etapa)
75 BAK Lars - 31 r.
76 RABOŇ František - 27 r. (15. etapa)
77 RASMUSSEN Alex - 26 r.
78 RENSHAW Mark - 28 r. (13. etapa)
79 SIVTSOV Konstantin - 28 r. (10.)
KATUSHA TEAM
81 POZZATO Philippo - 29 r.
82 RODRÍGUEZ Joaquín - 31 r. (5.)
83 DI LUCA Danilo - 35 r.
84 CARUSO Giampaolo - 30 r.
85 MORENO Daniel - 29 r.
86 PAOLINI Luca - 34 r.
87 LOSADA Alberto - 29 r.
88 HORRACH Juan - 37 r.
89 KUČINSKIJ Aleksandr - 31 r.
LAMPRE – ISD
91 SCARPONI Michele - 31 r. (2.)
92 PETACCHI Alessandro - 37 r. (13. etapa)
93 MARZANO Marco - 30 r. (15. etapa)
94 ULISSI Diego - 21 r.
95 HONDO Danilo - 37 r. (13. etapa)
96 NIEMIEC Przemyslaw - 31 r.
97 MALORI Adrian - 30 r.
98 RIGHI Daniele - 35 r.
99 ŠPILAK Simon - 24 r.
TEAM LEOPARD – TREK (5. etapa)
101 BENNATI Davide - 30 r.
102 KLEMME Dominic - 24 r.
103 ROHREGGER Thomas - 28 r.
104 STAMSNIJDER Tom - 25 r.
105 PIRES Bruno - 29 r.
106 VIGANO Davide - 26 r.
107 WEGMANN Fabian - 30 r.
108 WEYLANDT Wouter - 26 r. † (3. etapa)
109 ZAUGG Oliver - 29 r.
LIQUIGAS – CANNONDALE
111 NIBALI Vincenzo - 26 r. (3.)
112 AGNOLI Valerio - 26 r.
113 CAPECCHI Eros - 24 r.
114 DA DALTO Mauro - 30 r.
115 DALL’ANTONIA Tiziano - 27 r.
116 SABATINI Fabio - 26 r.
117 SALERNO Cristiano - 26 r.
118 SZMYD Sylvester - 33 r.
119 VANOTTI Alessandro - 30 r.
MOVISTAR TEAM
121 ARROYO David - 31 r.
122 BRUSEGHIN Marzio - 36 r.
123 AMADOR BIKAZZAKOVA Andrej - 24 r.
124 KIRYIENKA Vasili - 29 r.
125 LASTRAS GARCIA Pablo - 35 r.
126 PARDILLA Sergio - 27 r.
127 PASAMONTES Luis - 31 r.
128 SAMOILAU Branislav - 25 r.
129 VENTOSO Francisco - 28 r. (13. etapa)
OMEGA PHARMA-LOTTO
131 BAKELANDTS Jan - 25 r.
132 BLYTH Adam - 21 r. (10. etapa)
133 DE GREEF Francis - 26 r.
134 DE CLERCQ Bart - 24 r.
135 DOCKX Gert - 22 r.
136 KAISEN Olivier - 28 r.
137 LANG Sebastian - 31 r.
138 VEIKKANEN Jussi - 30 r.
139 LODEWYCK Klaas - 23 r.
ASTANA PRO TEAM (najlepší tím)
141 KREUZIGER Roman - 24 r. (najlepší pretekár do 25 rokov) (6.)
142 TIRALONGO Paolo - 33 r.
143 MASCIARELLI Francesco - 24 r.
144 KISERLOVSKI Robert - 24 r.
145 GOUROV Maxim - 32 r.
146 JUFRE POU Josep - 35 r.
147 KESSIAKOFF Fredrik - 30 r.
148 PETROV Jevgenij - 32 r.
149 ŠTANGELJ Gorazd - 38 r.
FARNESE VINI-NERI
150 VISCONTI Giovanni - 28 r.
151 FAILLI Francesco - 27 r. (5. etapa)
152 GIORDANI Leonardo - 33 r.
153 GATTO Oscar - 26 r.
154 RABOTTINI Matteo - 23 r.
155 MAZZANTI Luca - 37 r.
156 CACCIA Diego - 29 r.
157 NOE Andrea - 42 r. (14. etapa)
158 RICCI BITTI Davide - 27 r.
QUICKSTEP CYCLING TEAM
161 CHICCHI Francesco - 30 r. (14. etapa)
162 CATALDO Dario - 26 r.
163 CIOLEK Gerald - 24 r. (13. etapa)
164 DE MAAR Marc - 27 r.
165 ENGELS Addy - 33 r.
166 MALACARNE Davide - 23 r.
167 PINEAU Jérome - 31 r.
168 SEELDRAYERS Kevin - 24 r.
169 VANDEWALLE Kristof - 26 r.
RABOBANK CYCLING TEAM
171 BROWN Graeme - 32 r. (9. etapa)
172 FLENS Rick - 28 r.
173 KRUIJSWIJK Steven - 23 r. (9.)
174 LEEZER Tom - 25 r.
175 SLAGTER Tom Jelte - 21 r. (5. etapa)
176 TANKINK Bram - 32 r.
177 VAN EMDEN Jos - 23 r.
178 VAN WINDEN Dennis - 23 r.
179 WEENING Pieter - 30 r.
SAXO BANK - SUNGARD
181 CONTADOR Alberto - 28 r. (celkový víťaz + najlepší v bodovacej súťaži)
182 DIDIER Laurent - 26 r.
183 GUSTOV Volodimir - 34 r.
184 HERNÁNDEZ Jesús - 29 r.
185 LARSEN Kasper - 27 r.
186 LARSSON Gustav Erik - 30 r.
187 NAVARRO Daniel - 27 r.
188 TOSATTO Matteo - 36 r.
189 NOVAL Benjamin - 32 r.
SKY PROCYCLING
191 LÖVKVIST Thomas - 27 r.
192 BARRY Michael - 35 r.
193 CARLSTRÖM Kjell - 34 r.
194 CIONI David - 36 r.
195 DOWNING Russel - 32 r.
196 APPOLLONIO Davide - 21 r. (13. etapa)
197 NORDHAUG Peter - 26 r.
198 PAUWELS Serge - 21 r.
199 POSSONI Morris - 26 r.
TEAM GARMIN – CERVÉLO
201 FARRAR Tyler - 26 r. (5. etapa)
202 LANCASTER Brett - 31 r. (15. etapa)
203 BOBRIDGE Jack - 21 r.
204 FISCHER Murilo - 31 r.
205 LE MÉVEL Christophe - 30 r.
206 MEYER Cameron - 23 r.
207 MILLAR David - 34 r.
208 ŠTETINA Peter - 23 r.
209 WILSON Matthew - 33 r.
TEAM RADIOSHACK
211 POPOVIČ Jaroslav - 31 r.
212 McEWEN Robert - 38 r. (9. etapa)
213 MACHADO Tiago - 25 r.
214 BEPPU Fumiyuki - 28 r.
215 CARDOSO Manuel - 28 r. (15. etapa)
216 DEIGNAN Philip - 27 r.
217 HERMANS Ben - 22 r.
218 HUNTER Robert - 34 r. (15. etapa)
219 ROVNIJ Ivan - 23 r.
VACANSOLEIL – DCM
221 CARRARA Matteo - 32 r.
222 BOZIČ Borut - 30 r. (11. etapa)
223 BELKOV Maxim - 26 r.
224 GOLAŠ Michal - 27 r.
225 HOOGERLAND Johnny - 27 r.
226 LAGUTIN Sergej UZB - 30 r.
227 ONGARATO Alberto - 35 r.
228 SELVAGGI Mirko - 26 r.
229 VEUCHELEN Frederik - 32 r.