Okolo Algarve 2016 (2.1), 17. - 21. februára (757 km) - 42. ročník
1. | 17.2. | zvlnená | Lagos > Albufeira | 179 km | Kittel | ||
2. | 18.2. | kopcovitá | Lagoa > Fóia | 200 km | L.L. Sánchez | ||
3. | 19.2. | indiv. čas. | Sagres > Sagres | 18 km | Cancellara | ||
4. | 20.2. | zvlnená | S. Brás de Alportel > Tavira | 187 km | Kittel | ||
5. | 21.2. | zvlnená | Almodôvar > Alto do Malhao | 173 km | Contador |
Vlaňajší ročník | Úvod k pretekom | Štartová listina |
1. | 17.2. | zvlnená | Lagos > Albufeira | 179 km | Kittel |
Na portugalskom podujatí dostali šprintéri k dispozícii dve prijateľné etapy, hneď úvodný deň sa sme tešili na veľký súboj medzi Greipelom a Kittelom. Lenže finiš sa odohrával na mierne zvlnenom teréne, preto ich spolujazdci museli na konci postrážiť akékoľvek ataky.
V úniku sa prezentovali traja borci, Domingos Goncalves (Caja Rural), Alexander Kolobnev (Gazprom-RusVelo) a Kamil Gradek (Verva ActiveJet). Najaktívnejšie jazdil poľský jazdec Gradek, ktorý vyhral jednu vrchársku prémiu a tri rýchlostné šprinty. Pelotón bol zoradený za tímom Lotto-Soudal, na čele jazdili aj borci z celku Etixx - Quick-Step. Tieto silné zoskupenia dokázali držať utečencov na uzde.
Únik bol chytený desať kilometrov pred cieľom, potom sa všetci začali pripravovať na hromadný špurt. Posledné kilometre však poznačili tri pády a pelotón prišiel do cieľa s menšími rozostupmi. Šprintérsky súboj ovládol Marcel Kittel, ktorý vybojoval tretie víťazstvo v ročníku. Na druhé miesto odsunul svojho krajana André Greipela, na tretej priečke sa umiestnil Jasper Stuyen. V Algavre teda začal priamy nemecký súboj o post lídra krajiny na MS v Katare lepšie pre Kittela.
Výsledky | ||||||||
1. | KITTEL Marcel | Etixx - Quick-Step | 3:52:35 | 14 | ||||
2. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 00:00 | 5 | ||||
3. | STUYVEN Jasper | Trek-Segafredo | 00:00 | 3 | ||||
4. | WIPPERT Wouter | Cannondale Pro Cycling Team | 00:00 | |||||
5. | CAMPENAERTS Victor | Team LottoNL-Jumbo | 00:01 | |||||
6. | PUCCIO Salvatore | Team Sky | 00:01 | |||||
7. | MACHADO Tiago | Team Katusha | 00:01 | |||||
8. | DOWSETT Alex | Movistar Team | 00:01 | |||||
9. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 00:01 | |||||
10. | CIEśLIK Paweł | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:01 |
11. | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | 00:01 | ||
12. | AMADOR Andrey | Movistar Team | 00:01 | ||
13. | PANTANO Jarlinson | IAM Cycling | 00:01 | ||
14. | DE LA FUENTE David | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:01 | ||
15. | FRANCZAK Paweł | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:02 | ||
16. | AMARO Manuel Antunes | LA Aluminios - Antarte | 00:02 | ||
17. | ARREDONDO Julián David | Trek-Segafredo | 00:02 | ||
18. | NAVARDAUSKAS Ramunas | Cannondale Pro Cycling Team | 00:02 | ||
19. | OLIVEIRA Nelson | Movistar Team | 00:02 | ||
20. | DEBUSSCHERE Jens | Lotto Soudal | 00:02 | ||
21. | SCHWARZMANN Michael | Bora-Argon 18 | 00:02 | ||
22. | STYBAR Zdenek | Etixx - Quick-Step | 00:02 | ||
23. | EZQUERRA Jesus | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:02 | ||
24. | URAN Rigoberto | Cannondale Pro Cycling Team | 00:02 | ||
25. | HENAO Sebastián | Team Sky | 00:02 | ||
26. | BENTA Joäo | Louletano - Hospital de Loulé | 00:02 | ||
27. | THOMAS Geraint | Team Sky | 00:02 | ||
28. | PASQUALON Andrea | Team Roth | 00:02 | ||
29. | CONTADOR Alberto | Tinkoff | 00:02 | ||
30. | SAEZ Héctor | Caja Rural - Seguros RGA | 00:02 | ||
31. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL-Jumbo | 00:03 | ||
32. | VILELA Ricardo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:03 | ||
33. | PRADES Eduard | Caja Rural - Seguros RGA | 00:03 | ||
34. | ZAKARIN Ilnur | Team Katusha | 00:03 | ||
35. | NORDHAUG Lars Petter | Team Sky | 00:03 | ||
36. | PINOT Thibaut | FDJ | 00:03 | ||
37. | PIRES Bruno | Team Roth | 00:03 | ||
38. | MARTIN Tony | Etixx - Quick-Step | 00:04 | ||
39. | KRIZEK Matthias | Team Roth | 00:04 | ||
40. | THEUNS Edward | Trek-Segafredo | 00:04 | ||
41. | SANCHEZ Luis Leon | Astana Pro Team | 00:04 | ||
42. | BENOOT Tiesj | Lotto Soudal | 00:04 | ||
43. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:04 | ||
44. | OFFREDO Yoann | FDJ | 00:04 | ||
45. | KOCH Jonas | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:04 | ||
46. | TAARAMäE Rein | Team Katusha | 00:05 | ||
47. | GALLOPIN Tony | Lotto Soudal | 00:05 | ||
48. | NOCENTINI Rinaldo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:05 | ||
49. | TANKINK Bram | Team LottoNL-Jumbo | 00:05 | ||
50. | LOSADA Alberto | Team Katusha | 00:05 | ||
51. | SCHLECK Fränk | Trek-Segafredo | 00:05 | ||
52. | SIMóN Jordi | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:05 | ||
53. | MEGIAS Javier | Team Novo Nordisk | 00:05 | ||
54. | LAGUTIN Sergey | Team Katusha | 00:05 | ||
55. | LANGEVELD Sebastian | Cannondale Pro Cycling Team | 00:06 | ||
56. | VAN WINDEN Dennis | Team LottoNL-Jumbo | 00:06 | ||
57. | SAVITSKIY Ivan | Gazprom-RusVelo | 00:06 | ||
58. | HNIK Karel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:06 | ||
59. | FONTE César | Rádio Popular ONDA Boavista | 00:06 | ||
60. | CASTROVIEJO Jonathan | Movistar Team | 00:06 | ||
61. | FERNANDES Luis | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:06 | ||
62. | DEVENYNS Dries | IAM Cycling | 00:07 | ||
63. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 00:07 | ||
64. | VOROBYEV Anton | Team Katusha | 00:07 | ||
65. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 00:07 | ||
66. | MESTRE Daniel | Efapel | 00:07 | ||
67. | KANGERT Tanel | Astana Pro Team | 00:07 | ||
68. | DEMPSTER Zakkari | Bora-Argon 18 | 00:07 | ||
69. | STACHOWIAK Adam | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:07 | ||
70. | VAN BAARLE Dylan | Cannondale Pro Cycling Team | 00:07 | ||
71. | REYNES Vicente | IAM Cycling | 00:07 | ||
72. | FIGUEIREDO Frederico | Rádio Popular ONDA Boavista | 00:07 | ||
73. | GARCIA Vicente | Louletano - Hospital de Loulé | 00:08 | ||
74. | VOSS Paul | Bora-Argon 18 | 00:08 | ||
75. | ROSA Diego | Astana Pro Team | 00:08 | ||
76. | REICHENBACH Sebastien | FDJ | 00:08 | ||
77. | CALDEIRA Samuel | W52-FC Porto-Porto Canal | 00:08 | ||
78. | STANNARD Ian | Team Sky | 00:09 | ||
79. | IZAGIRRE Ion | Movistar Team | 00:09 | ||
80. | MESTRE Ricardo | W52-FC Porto-Porto Canal | 00:09 | ||
81. | ROVNY Ivan | Tinkoff | 00:09 | ||
82. | ROELANDTS Jurgen | Lotto Soudal | 00:09 | ||
83. | HERKLOTZ Silvio | Bora-Argon 18 | 00:09 | ||
84. | CARDOSO André | Cannondale Pro Cycling Team | 00:09 | ||
85. | VAN GENECHTEN Jonas | IAM Cycling | 00:09 | ||
86. | CASIMIRO Henrique | Efapel | 00:09 | ||
87. | TROFIMOV Yuri | Tinkoff | 00:10 | ||
88. | ERSHOV Artur | Gazprom-RusVelo | 00:10 | ||
89. | GOLAS Michal | Team Sky | 00:10 | ||
90. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 00:10 | ||
91. | JANORSCHKE Grischa | Team Roth | 00:10 | ||
92. | DE SEGOVIA Jose Antonio | Louletano - Hospital de Loulé | 00:10 | ||
93. | MORABITO Steve | FDJ | 00:11 | ||
94. | ROGLIČ Primož | Team LottoNL-Jumbo | 00:11 | ||
95. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 00:11 | ||
96. | TIRALONGO Paolo | Astana Pro Team | 00:11 | ||
97. | ARU Fabio | Astana Pro Team | 00:11 | ||
98. | GONZALEZ Mario | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:11 | ||
99. | BRANDãO Joni | Efapel | 00:11 | ||
100. | CARDOSO Filipe | Efapel | 00:12 | ||
101. | SEROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 00:12 | ||
102. | BELDA David | Team Roth | 00:12 | ||
103. | JIMENEZ Carlos | Rádio Popular ONDA Boavista | 00:12 | ||
104. | VINHAS Rui | W52-FC Porto-Porto Canal | 00:12 | ||
105. | ETXEBERRIA Víctor | Rádio Popular ONDA Boavista | 00:12 | ||
106. | DE BIE Sean | Lotto Soudal | 00:13 | ||
107. | BENEDETTI Cesare | Bora-Argon 18 | 00:13 | ||
108. | BáRTA Jan | Bora-Argon 18 | 00:13 | ||
109. | MOSER Moreno | Cannondale Pro Cycling Team | 00:13 | ||
110. | GUERRERO Pablo | Rádio Popular ONDA Boavista | 00:13 | ||
111. | VALGREN Michael | Tinkoff | 00:13 | ||
112. | LIVRAMENTO David | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:13 | ||
113. | PEREIRA Valter | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:14 | ||
114. | KIšERLOVSKI Robert | Tinkoff | 00:14 | ||
115. | SILVA Bruno | LA Aluminios - Antarte | 00:17 | ||
116. | BRüNGGER Nico | Team Roth | 00:17 | ||
117. | TRUEBA Alvaro | Efapel | 00:18 | ||
118. | REIS Rafael | W52-FC Porto-Porto Canal | 00:19 | ||
119. | SANCHO Hugo | LA Aluminios - Antarte | 00:19 | ||
120. | vlajka_fi | HENTTALA Joonas | Team Novo Nordisk | 00:19 | |
121. | RODRIGUES Rui Emanuel | Louletano - Hospital de Loulé | 00:19 | ||
122. | DE ALMEIDA Guillaume | Rádio Popular ONDA Boavista | 00:19 | ||
123. | GONçALVES Domingos | Caja Rural - Seguros RGA | 00:19 | ||
124. | NYCH Artem | Gazprom-RusVelo | 00:20 | ||
125. | PELLAUD Simon | IAM Cycling | 00:20 | ||
126. | RODRIGUES Joao | W52-FC Porto-Porto Canal | 00:20 | ||
127. | CLANCY Stephen | Team Novo Nordisk | 00:20 | ||
128. | KOREN Kristijan | Cannondale Pro Cycling Team | 00:20 | ||
129. | CARVALHO Antonio | W52-FC Porto-Porto Canal | 00:20 | ||
130. | AFONSO Luis | LA Aluminios - Antarte | 00:20 | ||
131. | SILVA Daniel | Rádio Popular ONDA Boavista | 00:20 | ||
132. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:21 | ||
133. | ALMEIDA Nuno | Efapel | 00:21 | ||
134. | GESINK Robert | Team LottoNL-Jumbo | 00:21 | ||
135. | RAST Gregory | Trek-Segafredo | 00:21 | ||
136. | BONNET William | FDJ | 00:21 | ||
137. | GONZáLEZ Óscar | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:21 | ||
138. | BROCO Hernani | LA Aluminios - Antarte | 00:21 | ||
139. | NAESEN Oliver | IAM Cycling | 00:22 | ||
140. | LOPEZ David | Team Sky | 00:22 | ||
141. | SILVA Sandro Filipe | Louletano - Hospital de Loulé | 00:22 | ||
142. | VERMOTE Julien | Etixx - Quick-Step | 00:22 | ||
143. | PAULINHO Sérgio | Tinkoff | 00:23 | ||
144. | MEIRELES Nuno | LA Aluminios - Antarte | 00:23 | ||
145. | RODRIGUES David Miguel Costa | Rádio Popular ONDA Boavista | 00:23 | ||
146. | MAMYKIN Matvei | Team Katusha | 00:23 | ||
147. | FERREIRA Hélder | Efapel | 00:38 | ||
148. | KOLOBNEV Alexandr | Gazprom-RusVelo | 00:38 | ||
149. | VENTOSO Francisco | Movistar Team | 00:46 | ||
150. | LE BON Johan | FDJ | 00:50 | ||
151. | CANTERO Francisco Javier | Louletano - Hospital de Loulé | 00:50 | ||
152. | FISCHER Murilo | FDJ | 00:50 | ||
153. | SILVA Joaquim | W52-FC Porto-Porto Canal | 00:51 | ||
154. | DEVOLDER Stijn | Trek-Segafredo | 00:51 | ||
155. | CANADA Cristian | Louletano - Hospital de Loulé | 00:51 | ||
156. | COURTEILLE Arnaud | FDJ | 00:51 | ||
157. | MANAKOV Victor | Gazprom-RusVelo | 00:51 | ||
158. | CANCELLARA Fabian | Trek-Segafredo | 00:51 | ||
159. | KOHLER Martin | Team Roth | 00:51 | ||
160. | POPOVIČ Jaroslav | Trek-Segafredo | 00:56 | ||
161. | STASH Mamyr | Gazprom-RusVelo | 00:58 | ||
162. | BODNAR Lukasz | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:58 | ||
163. | TOSATTO Matteo | Tinkoff | 00:58 | ||
164. | BROECKX Stig | Lotto Soudal | 01:03 | ||
165. | GRADEK Kamil | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 01:21 | ||
166. | HERNÁNDEZ Jesús | Tinkoff | 01:25 | ||
167. | RODRÍGUEZ Joaquim | Team Katusha | 01:25 | ||
168. | LEEZER Tom | Team LottoNL-Jumbo | 01:48 | ||
169. | VANMARCKE Sep | Team LottoNL-Jumbo | 01:48 | ||
170. | SABATINI Fabio | Etixx - Quick-Step | 02:06 | ||
171. | CHERHAL Corentin | Team Novo Nordisk | 02:09 | ||
172. | TERPSTRA Niki | Etixx - Quick-Step | 02:24 | ||
173. | COUTINHO Leonel | LA Aluminios - Antarte | 02:42 | ||
174. | ALARCON Raul | W52-FC Porto-Porto Canal | 02:42 | ||
175. | BAUHAUS Phil | Bora-Argon 18 | 02:56 | ||
176. | CECCHIN Alberto | Team Roth | 02:56 | ||
177. | MATZKA Ralf | Bora-Argon 18 | 02:56 | ||
178. | HAUSSLER Heinrich | IAM Cycling | 02:58 | ||
179. | WALLAYS Jelle | Lotto Soudal | 05:11 | ||
180. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 05:11 | ||
181. | PAULINHO Pedro | LA Aluminios - Antarte | 05:12 | ||
182. | MAGALHAES Samuel | Louletano - Hospital de Loulé | 05:12 | ||
183. | VERSCHOOR Martijn | Team Novo Nordisk | 07:21 | ||
184. | LAMPAERT Yves | Etixx - Quick-Step | 07:40 | ||
185. | CATALDO Dario | Astana Pro Team | 07:40 | ||
186. | BOONEN Tom | Etixx - Quick-Step | 07:40 | ||
187. | BRÄNDLE Matthias | IAM Cycling | 07:40 | ||
188. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 07:40 | ||
189. | SILVA Rafael | Efapel | 07:40 | ||
190. | MALACARNE Davide | Astana Pro Team | 07:40 |
víťazstvo Marcela Kittela (© Etixx - Quick-Step / Tim de Waele) |
profil etapy (© voltaaoalgarve.com) |
2. | 18.2. | kopcovitá | Lagoa > Fóia | 200 km | L.L. Sánchez |
Druhý deň v najjužnejšom a turisticky najatraktívnejšom regióne Portugalska, teda v Algavre, mal kráľovské parametre. Dĺžku takmer 200 kilometrov a finiš na veternom kopci Alto de Fóia (7,5 km, 6 %), ktorý sa išiel naposledy v roku 2002. V úniku bojovali Naesen (IAM Cycling), de Bie (Lotto - Soudal), Rast (Trek), Lastra (Caja Rural), Cecchin (Roth), Koch (Verva ActiveJet) a Mestre (Efapel), ale pelotón všetky náskoky zlikvidoval už 40 kilometrov pred cieľom, aby vytvoril pôdu pre vrchárov do najnáročnejšej časti etapy. Situáciu kontroloval najmä tím Tinkoff.
Predposlednou vrchárskou prémiou Alto de Pombo prešiel ako prvý Alberto Contador (Tinkoff), ale v záverečných kilometroch mali navrch odvážne útoky. Nevyšlo to štvorici Štybar, Rosa, Oliveira a Gesink. Po náročnom priebehu zostalo najviac rýchlosti v nohách Luisovi Leonovi Sánchezovi (Astana), ktorý o sekundu zdolal minuloročného celkového víťaza Gerainta Thomasa (Sky), tretí skončil Primož Roglič (Lotto NL - Jumbo). Contador prišiel do cieľa spolu so Štybarom so stratou 24 sekúnd. Mimo hry zostal Joaquim Rodríguez (Katusha), ktorý sa necítil zdravotne fit a z podujatia odstúpil.
Vyjadrenie LL Sáncheza (víťaz) |
"Víťazstvo ma veľmi potešilo, keďže som ho dosiahol v silnej konkurencii. Vedel som, že mám dobrú formu, ale netušil som, ako si budem počínať v takejto koncovke. Keď atakoval Thomas, čakal som, že Contador bude reagovať. Potom som to vyskúšal ja a podarilo sa mi predbehnúť Thomasa. Na konci fúkal silný vietor, ale ja som mal dobré nohy." |
Výsledky | ||||||||
1. | SANCHEZ Luis Leon | Astana Pro Team | 5:08:25 | 14 | ||||
2. | THOMAS Geraint | Team Sky | 00:01 | 5 | ||||
3. | ROGLIČ Primož | Team LottoNL - Jumbo | 00:03 | 3 | ||||
4. | IZAGIRRE Ion | Movistar Team | 00:03 | |||||
5. | MACHADO Tiago | Team Katusha | 00:05 | |||||
6. | PINOT Thibaut | FDJ | 00:06 | |||||
7. | AMARO Manuel Antunes | LA Aluminios - Antarte | 00:09 | |||||
8. | SAEZ Héctor | Caja Rural - Seguros RGA | 00:13 | |||||
9. | BENOOT Tiesj | Lotto Soudal | 00:14 | |||||
10. | ARU Fabio | Astana Pro Team | 00:15 |
11. | PANTANO Jarlinson | IAM Cycling | 00:15 | ||
12. | GESINK Robert | Team LottoNL - Jumbo | 00:16 | ||
13. | GALLOPIN Tony | Lotto Soudal | 00:16 | ||
14. | SCHLECK Fränk | Trek - Segafredo | 00:17 | ||
15. | REICHENBACH Sebastien | FDJ | 00:17 | ||
16. | ZAKARIN Ilnur | Team Katusha | 00:17 | ||
17. | MARTIN Tony | Etixx - Quick-Step | 00:18 | ||
18. | CARDOSO André | Cannondale Pro Cycling Team | 00:20 | ||
19. | VILELA Ricardo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:22 | ||
20. | STYBAR Zdenek | Etixx - Quick-Step | 00:22 | ||
21. | CONTADOR Alberto | Tinkoff | 00:24 | ||
22. | OLIVEIRA Nelson | Movistar Team | 00:52 | ||
23. | PRADES Eduard | Caja Rural - Seguros RGA | 00:56 | ||
24. | VAN BAARLE Dylan | Cannondale Pro Cycling Team | 01:08 | ||
25. | TIRALONGO Paolo | Astana Pro Team | 01:21 | ||
26. | SIMóN Jordi | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 01:37 | ||
27. | VINHAS Rui | W52-FC Porto-Porto Canal | 01:42 | ||
28. | BENTA Joäo | Louletano - Hospital de Loulé | 01:43 | ||
29. | PIRES Bruno | Team Roth | 01:43 | ||
30. | CATALDO Dario | Astana Pro Team | 01:48 | ||
31. | NOCENTINI Rinaldo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 02:05 | ||
32. | LOSADA Alberto | Team Katusha | 02:05 | ||
33. | MESTRE Daniel | Efapel | 02:06 | ||
34. | VOSS Paul | Bora-Argon 18 | 03:42 | ||
35. | MEGIAS Javier | Team Novo Nordisk | 04:43 | ||
36. | MOSER Moreno | Cannondale Pro Cycling Team | 05:59 | ||
37. | URAN Rigoberto | Cannondale Pro Cycling Team | 06:01 | ||
38. | HERKLOTZ Silvio | Bora-Argon 18 | 07:44 | ||
39. | CANCELLARA Fabian | Trek - Segafredo | 07:49 | ||
40. | STUYVEN Jasper | Trek - Segafredo | 07:49 | ||
41. | FIGUEIREDO Frederico | Rádio Popular ONDA Boavista | 07:50 | ||
42. | ROSA Diego | Astana Pro Team | 07:51 | ||
43. | DEVENYNS Dries | IAM Cycling | 07:51 | ||
44. | PUCCIO Salvatore | Team Sky | 07:51 | ||
45. | CAMPENAERTS Victor | Team LottoNL - Jumbo | 08:26 | ||
46. | BROECKX Stig | Lotto Soudal | 08:26 | ||
47. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 08:26 | ||
48. | REYNES Vicente | IAM Cycling | 08:26 | ||
49. | FERNANDES Luis | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 08:26 | ||
50. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 08:27 | ||
51. | BELDA David | Team Roth | 08:27 | ||
52. | BENEDETTI Cesare | Bora-Argon 18 | 08:27 | ||
53. | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | 08:27 | ||
54. | EZQUERRA Jesus | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 08:27 | ||
55. | CIEśLIK Paweł | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 08:28 | ||
56. | AMADOR Andrey | Movistar Team | 08:28 | ||
57. | KANGERT Tanel | Astana Pro Team | 08:29 | ||
58. | TAARAMäE Rein | Team Katusha | 08:29 | ||
59. | MORABITO Steve | FDJ | 08:29 | ||
60. | KIšERLOVSKI Robert | Tinkoff | 08:29 | ||
61. | BRüNGGER Nico | Team Roth | 08:30 | ||
62. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 08:30 | ||
63. | PAULINHO Sérgio | Tinkoff | 08:30 | ||
64. | PASQUALON Andrea | Team Roth | 08:30 | ||
65. | CASTROVIEJO Jonathan | Movistar Team | 08:31 | ||
66. | NORDHAUG Lars Petter | Team Sky | 08:31 | ||
67. | ROELANDTS Jurgen | Lotto Soudal | 08:31 | ||
68. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 08:32 | ||
69. | FONTE César | Rádio Popular ONDA Boavista | 08:32 | ||
70. | HAUSSLER Heinrich | IAM Cycling | 08:32 | ||
71. | LANGEVELD Sebastian | Cannondale Pro Cycling Team | 08:33 | ||
72. | COURTEILLE Arnaud | FDJ | 08:33 | ||
73. | ETXEBERRIA Víctor | Rádio Popular ONDA Boavista | 08:54 | ||
74. | OFFREDO Yoann | FDJ | 09:07 | ||
75. | BOONEN Tom | Etixx - Quick-Step | 09:07 | ||
76. | KOLOBNEV Alexandr | Gazprom-RusVelo | 09:07 | ||
77. | STANNARD Ian | Team Sky | 09:08 | ||
78. | KRIZEK Matthias | Team Roth | 09:08 | ||
79. | GOLAS Michal | Team Sky | 09:09 | ||
80. | DE LA FUENTE David | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 09:10 | ||
81. | CASIMIRO Henrique | Efapel | 09:41 | ||
82. | AFONSO Luis | LA Aluminios - Antarte | 09:41 | ||
83. | SANCHO Hugo | LA Aluminios - Antarte | 09:55 | ||
84. | ALMEIDA Nuno | Efapel | 10:03 | ||
85. | HENAO Sebastián | Team Sky | 11:05 | ||
86. | HNIK Karel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 11:06 | ||
87. | LAGUTIN Sergey | Team Katusha | 11:25 | ||
88. | MAMYKIN Matvei | Team Katusha | 11:26 | ||
89. | RODRIGUES Joao | W52-FC Porto-Porto Canal | 13:28 | ||
90. | VOROBYEV Anton | Team Katusha | 13:51 | ||
91. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 15:51 | ||
92. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 16:34 | ||
93. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 16:34 | ||
94. | GONçALVES Domingos | Caja Rural - Seguros RGA | 16:35 | ||
95. | WIPPERT Wouter | Cannondale Pro Cycling Team | 18:07 | ||
96. | TERPSTRA Niki | Etixx - Quick-Step | 18:07 | ||
97. | STACHOWIAK Adam | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 18:08 | ||
98. | SILVA Bruno | LA Aluminios - Antarte | 18:55 | ||
99. | POPOVIČ Jaroslav | Trek - Segafredo | 19:37 | ||
100. | NAVARDAUSKAS Ramunas | Cannondale Pro Cycling Team | 19:38 | ||
101. | ARREDONDO Julián David | Trek - Segafredo | 19:38 | ||
102. | THEUNS Edward | Trek - Segafredo | 19:58 | ||
103. | TOSATTO Matteo | Tinkoff | 20:37 | ||
104. | DE SEGOVIA Jose Antonio | Louletano - Hospital de Loulé | 20:37 | ||
105. | DOWSETT Alex | Movistar Team | 20:37 | ||
106. | MESTRE Ricardo | W52-FC Porto-Porto Canal | 20:37 | ||
107. | VENTOSO Francisco | Movistar Team | 20:38 | ||
108. | CALDEIRA Samuel | W52-FC Porto-Porto Canal | 20:38 | ||
109. | DEMPSTER Zakkari | Bora-Argon 18 | 20:38 | ||
110. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 20:38 | ||
111. | BAUHAUS Phil | Bora-Argon 18 | 20:38 | ||
112. | JANORSCHKE Grischa | Team Roth | 20:38 | ||
113. | GARCIA Vicente | Louletano - Hospital de Loulé | 20:39 | ||
114. | VERMOTE Julien | Etixx - Quick-Step | 20:39 | ||
115. | SABATINI Fabio | Etixx - Quick-Step | 20:39 | ||
116. | BRANDãO Joni | Efapel | 20:40 | ||
117. | TRUEBA Alvaro | Efapel | 20:40 | ||
118. | KITTEL Marcel | Etixx - Quick-Step | 20:40 | ||
119. | SCHWARZMANN Michael | Bora-Argon 18 | 20:40 | ||
120. | KOREN Kristijan | Cannondale Pro Cycling Team | 20:40 | ||
121. | BRÄNDLE Matthias | IAM Cycling | 20:41 | ||
122. | CARDOSO Filipe | Efapel | 20:41 | ||
123. | VAN GENECHTEN Jonas | IAM Cycling | 20:41 | ||
124. | FISCHER Murilo | FDJ | 20:41 | ||
125. | PELLAUD Simon | IAM Cycling | 20:41 | ||
126. | VANMARCKE Sep | Team LottoNL - Jumbo | 20:42 | ||
127. | TROFIMOV Yuri | Tinkoff | 20:42 | ||
128. | BONNET William | FDJ | 20:42 | ||
129. | LEEZER Tom | Team LottoNL - Jumbo | 20:43 | ||
130. | VAN WINDEN Dennis | Team LottoNL - Jumbo | 20:43 | ||
131. | MEIRELES Nuno | LA Aluminios - Antarte | 20:44 | ||
132. | RODRIGUES David Miguel Costa | Rádio Popular ONDA Boavista | 20:44 | ||
133. | WALLAYS Jelle | Lotto Soudal | 20:44 | ||
134. | DEBUSSCHERE Jens | Lotto Soudal | 20:45 | ||
135. | DEVOLDER Stijn | Trek - Segafredo | 20:46 | ||
136. | BáRTA Jan | Bora-Argon 18 | 20:46 | ||
137. | GRADEK Kamil | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 20:46 | ||
138. | FRANCZAK Paweł | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 20:47 | ||
139. | RAST Gregory | Trek - Segafredo | 20:50 | ||
140. | REIS Rafael | W52-FC Porto-Porto Canal | 22:11 | ||
141. | SILVA Rafael | Efapel | 22:12 | ||
142. | LE BON Johan | FDJ | 22:20 |
profil etapy (© voltaaoalgarve.com) |
3. | 19.2. | indiv. čas. | Sagres > Sagres | 18 km | Cancellara |
V tretej etape sa porovnávali časovkárske kvality na rovinatej a v prvej polovici technickej trati s prevýšením iba pár desiatok metrov. Najväčším nepriateľom bol vietor, keďže miesto konania Sagres susedí vysokými útesmi s Atlantickým oceánom. Cyklisti štartovali v minútových intervaloch od 13:30 do 16:28. Na trati sa predstavili aj šiesti úradujúci národní majstri v časovke: Dowsett (Veľká Británia), Bárta (ČR), Castroviejo (Španielsko), Oliveira (Portugalsko), Terpstra (Holandsko) a Tony Martin (Nemecko).
Najlepší čas v prvej hodine súťaženia zašiel bývalý dočasný svetový rekordér v hodinovke Matthias Brandle (IAM). Najťažšie kalibre sa dostali k slovu až v závere a potvrdilo sa, že podmienky budú sedieť "ťažkým váham". Napokon o päť sekúnd zvíťazil Fabian Cancellara (Trek-Segafredo) pred Tonym Martinom (Etixx - Quick-Step). Švajčiar zrejme získal rozhodujúce sekundy v technickej pasáži, od začiatku sezóny ukazuje dobrú formu. Tretí skončil minuloročný celkový víťaz Geraint Thomas (Sky), ktorému to ale nestačilo na prevzatie celkového vedenia.
Držiteľ líderského dresu Luis Leon Sánchez (Astana), ktorý sa vydal na trať ako posledný, spadol na zaprášenej ceste s prispením vetra a odviezli ho do nemocnice, takže z podujatia odstúpil. Neskôr sa vrátil za tímom do hotela, keďže mu nezistili vážne zranenia. Do čela celkového poradia sa dostal Tony Martin o tri sekundy pred Thomasom, takže bude zaujímavé sledovať, či a ako sa ubráni Britovi a svorke kvalitnejších vrchárov. Contador zašiel trinásty najlepší čas a v celkovom poradí uzaviera top desiatku. Českí zástupcovia Bárta a Štybar sa v časovke umiestnili na začiatku štvrtej desiatky.
Vyjadrenie Fabiana Cancellaru (víťaz) |
"Cítil som sa dobre a na trati som nechal úplne všetko. Po včerajšej náročnej etape som nemal veľké očakávania. Začal som, že budem na trati skoro, preto som sa sústredil len aj svoj výkon. Už pri rozcvičke som mal dobré pocity, čo mi veľmi pomohlo po mentálnej stránke. Preto som dokázal podať na trati vyvinúť veľkú silu." |
Výsledky | ||||||||
1. | CANCELLARA Fabian | Trek - Segafredo | 20:57 | 14 | ||||
2. | MARTIN Tony | Etixx - Quick-Step | 00:05 | 5 | ||||
3. | THOMAS Geraint | Team Sky | 00:28 | 3 | ||||
4. | IZAGIRRE Ion | Movistar Team | 00:37 | |||||
5. | OLIVEIRA Nelson | Movistar Team | 00:37 | |||||
6. | CASTROVIEJO Jonathan | Movistar Team | 00:37 | |||||
7. | DOWSETT Alex | Movistar Team | 00:40 | |||||
8. | GALLOPIN Tony | Lotto Soudal | 00:51 | |||||
9. | CAMPENAERTS Victor | Team LottoNL - Jumbo | 00:51 | |||||
10. | NAVARDAUSKAS Ramunas | Cannondale Pro Cycling Team | 00:55 |
11. | BRÄNDLE Matthias | IAM Cycling | 00:57 | ||
12. | PINOT Thibaut | FDJ | 01:02 | ||
13. | CONTADOR Alberto | Tinkoff | 01:03 | ||
14. | VOROBYEV Anton | Team Katusha | 01:05 | ||
15. | LE BON Johan | FDJ | 01:05 | ||
16. | PUCCIO Salvatore | Team Sky | 01:06 | ||
17. | VANMARCKE Sep | Team LottoNL - Jumbo | 01:07 | ||
18. | STANNARD Ian | Team Sky | 01:08 | ||
19. | LAMPAERT Yves | Etixx - Quick-Step | 01:08 | ||
20. | ZAKARIN Ilnur | Team Katusha | 01:09 | ||
21. | PANTANO Jarlinson | IAM Cycling | 01:10 | ||
22. | VERMOTE Julien | Etixx - Quick-Step | 01:11 | ||
23. | AMADOR Andrey | Movistar Team | 01:12 | ||
24. | ROGLIČ Primož | Team LottoNL - Jumbo | 01:13 | ||
25. | MACHADO Tiago | Team Katusha | 01:14 | ||
26. | LANGEVELD Sebastian | Cannondale Pro Cycling Team | 01:16 | ||
27. | TERPSTRA Niki | Etixx - Quick-Step | 01:16 | ||
28. | CATALDO Dario | Astana Pro Team | 01:18 | ||
29. | VALGREN Michael | Tinkoff | 01:19 | ||
30. | STYBAR Zdenek | Etixx - Quick-Step | 01:21 | ||
31. | BáRTA Jan | Bora-Argon 18 | 01:22 | ||
32. | TANKINK Bram | Team LottoNL - Jumbo | 01:22 | ||
33. | GESINK Robert | Team LottoNL - Jumbo | 01:23 | ||
34. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 01:26 | ||
35. | REICHENBACH Sebastien | FDJ | 01:27 | ||
36. | VAN BAARLE Dylan | Cannondale Pro Cycling Team | 01:27 | ||
37. | MORABITO Steve | FDJ | 01:29 | ||
38. | ROSA Diego | Astana Pro Team | 01:31 | ||
39. | HERKLOTZ Silvio | Bora-Argon 18 | 01:33 | ||
40. | SEROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 01:35 | ||
41. | LOSADA Alberto | Team Katusha | 01:39 | ||
42. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 01:40 | ||
43. | KANGERT Tanel | Astana Pro Team | 01:42 | ||
44. | STUYVEN Jasper | Trek - Segafredo | 01:43 | ||
45. | BROECKX Stig | Lotto Soudal | 01:43 | ||
46. | VENTOSO Francisco | Movistar Team | 01:44 | ||
47. | TAARAMäE Rein | Team Katusha | 01:45 | ||
48. | DE BIE Sean | Lotto Soudal | 01:47 | ||
49. | ARU Fabio | Astana Pro Team | 01:47 | ||
50. | NYCH Artem | Gazprom-RusVelo | 01:48 | ||
51. | BENOOT Tiesj | Lotto Soudal | 01:49 | ||
52. | BONNET William | FDJ | 01:49 | ||
53. | AMARO Manuel Antunes | LA Aluminios - Antarte | 01:49 | ||
54. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 01:49 | ||
55. | KITTEL Marcel | Etixx - Quick-Step | 01:49 | ||
56. | KRIZEK Matthias | Team Roth | 01:50 | ||
57. | GOLAS Michal | Team Sky | 01:51 | ||
58. | GRADEK Kamil | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 01:52 | ||
59. | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | 01:53 | ||
60. | KOREN Kristijan | Cannondale Pro Cycling Team | 01:54 | ||
61. | SIMóN Jordi | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 01:55 | ||
62. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 01:56 | ||
63. | SCHLECK Fränk | Trek - Segafredo | 01:57 | ||
64. | VILELA Ricardo | Caja Rural - Seguros RGA | 01:59 | ||
65. | ROELANDTS Jurgen | Lotto Soudal | 02:00 | ||
66. | DEMPSTER Zakkari | Bora-Argon 18 | 02:01 | ||
67. | MOSER Moreno | Cannondale Pro Cycling Team | 02:02 | ||
68. | TOSATTO Matteo | Tinkoff | 02:03 | ||
69. | HAUSSLER Heinrich | IAM Cycling | 02:04 | ||
70. | MESTRE Daniel | Efapel | 02:05 | ||
71. | STACHOWIAK Adam | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 02:07 | ||
72. | SAEZ Héctor | Caja Rural - Seguros RGA | 02:09 | ||
73. | THEUNS Edward | Trek - Segafredo | 02:10 | ||
74. | OFFREDO Yoann | FDJ | 02:11 | ||
75. | VOSS Paul | Bora-Argon 18 | 02:11 | ||
76. | EZQUERRA Jesus | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 02:13 | ||
77. | SABATINI Fabio | Etixx - Quick-Step | 02:15 | ||
78. | NORDHAUG Lars Petter | Team Sky | 02:16 | ||
79. | PAULINHO Sérgio | Tinkoff | 02:17 | ||
80. | DEBUSSCHERE Jens | Lotto Soudal | 02:19 | ||
81. | ERSHOV Artur | Gazprom-RusVelo | 02:20 | ||
82. | PRADES Eduard | Caja Rural - Seguros RGA | 02:21 | ||
83. | NAESEN Oliver | IAM Cycling | 02:25 | ||
84. | DE SEGOVIA Jose Antonio | Louletano - Hospital de Loulé | 02:25 | ||
85. | POPOVIČ Jaroslav | Trek - Segafredo | 02:25 | ||
86. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 02:26 | ||
87. | PIRES Bruno | Team Roth | 02:26 | ||
88. | KOLOBNEV Alexandr | Gazprom-RusVelo | 02:28 | ||
89. | MANAKOV Victor | Gazprom-RusVelo | 02:30 | ||
90. | TIRALONGO Paolo | Astana Pro Team | 02:30 | ||
91. | CIEśLIK Paweł | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 02:33 | ||
92. | COURTEILLE Arnaud | FDJ | 02:35 | ||
93. | GONçALVES Domingos | Caja Rural - Seguros RGA | 02:35 | ||
94. | URAN Rigoberto | Cannondale Pro Cycling Team | 02:36 | ||
95. | JANORSCHKE Grischa | Team Roth | 02:36 | ||
96. | REYNES Vicente | IAM Cycling | 02:36 | ||
97. | HENAO Sebastián | Team Sky | 02:40 | ||
98. | NOCENTINI Rinaldo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 02:42 | ||
99. | GONZáLEZ Óscar | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 02:45 | ||
100. | MEGIAS Javier | Team Novo Nordisk | 02:47 | ||
101. | BODNAR Lukasz | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 02:50 | ||
102. | LEEZER Tom | Team LottoNL - Jumbo | 02:50 | ||
103. | GARCIA Vicente | Louletano - Hospital de Loulé | 02:50 | ||
104. | WIPPERT Wouter | Cannondale Pro Cycling Team | 02:51 | ||
105. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 02:51 | ||
106. | PASQUALON Andrea | Team Roth | 02:53 | ||
107. | SAVITSKIY Ivan | Gazprom-RusVelo | 02:54 | ||
108. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 02:55 | ||
109. | BENEDETTI Cesare | Bora-Argon 18 | 02:56 | ||
110. | FISCHER Murilo | FDJ | 02:56 | ||
111. | VAN WINDEN Dennis | Team LottoNL - Jumbo | 02:57 | ||
112. | WALLAYS Jelle | Lotto Soudal | 02:57 | ||
113. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 02:57 | ||
114. | SCHWARZMANN Michael | Bora-Argon 18 | 02:59 | ||
115. | BENTA Joäo | Louletano - Hospital de Loulé | 03:00 | ||
116. | CASIMIRO Henrique | Efapel | 03:02 | ||
117. | KOCH Jonas | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 03:03 | ||
118. | BROCO Hernani | LA Aluminios - Antarte | 03:04 | ||
119. | LAGUTIN Sergey | Team Katusha | 03:05 | ||
120. | BOONEN Tom | Etixx - Quick-Step | 03:05 | ||
121. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 03:06 | ||
122. | CARDOSO André | Cannondale Pro Cycling Team | 03:07 | ||
123. | KIšERLOVSKI Robert | Tinkoff | 03:07 | ||
124. | TRUEBA Alvaro | Efapel | 03:07 | ||
125. | TROFIMOV Yuri | Tinkoff | 03:08 | ||
126. | BAUHAUS Phil | Bora-Argon 18 | 03:08 | ||
127. | DEVOLDER Stijn | Trek - Segafredo | 03:09 | ||
128. | RAST Gregory | Trek - Segafredo | 03:10 | ||
129. | MATZKA Ralf | Bora-Argon 18 | 03:11 | ||
130. | ROVNY Ivan | Tinkoff | 03:13 | ||
131. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 03:16 | ||
132. | GUERRERO Pablo | Rádio Popular ONDA Boavista | 03:19 | ||
133. | FONTE César | Rádio Popular ONDA Boavista | 03:19 | ||
134. | BRüNGGER Nico | Team Roth | 03:19 | ||
135. | VAN GENECHTEN Jonas | IAM Cycling | 03:22 | ||
136. | PELLAUD Simon | IAM Cycling | 03:22 | ||
137. | FIGUEIREDO Frederico | Rádio Popular ONDA Boavista | 03:23 | ||
138. | REIS Rafael | W52-FC Porto-Porto Canal | 03:26 | ||
139. | KOHLER Martin | Team Roth | 03:28 | ||
140. | VERSCHOOR Martijn | Team Novo Nordisk | 03:29 | ||
141. | CLANCY Stephen | Team Novo Nordisk | 03:29 | ||
142. | DEVENYNS Dries | IAM Cycling | 03:31 | ||
143. | ETXEBERRIA Víctor | Rádio Popular ONDA Boavista | 03:34 | ||
144. | FRANCZAK Paweł | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 03:36 | ||
145. | CALDEIRA Samuel | W52-FC Porto-Porto Canal | 03:37 | ||
146. | ARREDONDO Julián David | Trek - Segafredo | 03:39 | ||
147. | CARDOSO Filipe | Efapel | 03:40 | ||
148. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 03:44 | ||
149. | vlajka_fi | HENTTALA Joonas | Team Novo Nordisk | 03:44 | |
150. | RODRIGUES Rui Emanuel | Louletano - Hospital de Loulé | 03:48 | ||
151. | MAMYKIN Matvei | Team Katusha | 03:49 | ||
152. | SILVA Rafael | Efapel | 03:50 | ||
153. | BRANDãO Joni | Efapel | 03:52 | ||
154. | JIMENEZ Carlos | Rádio Popular ONDA Boavista | 03:55 | ||
155. | MESTRE Ricardo | W52-FC Porto-Porto Canal | 03:56 | ||
156. | DE ALMEIDA Guillaume | Rádio Popular ONDA Boavista | 03:57 | ||
157. | SILVA Bruno | LA Aluminios - Antarte | 03:59 | ||
158. | AFONSO Luis | LA Aluminios - Antarte | 04:01 | ||
159. | SANCHO Hugo | LA Aluminios - Antarte | 04:03 | ||
160. | VINHAS Rui | W52-FC Porto-Porto Canal | 04:03 | ||
161. | PEREIRA Valter | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 04:06 | ||
162. | MEIRELES Nuno | LA Aluminios - Antarte | 04:07 | ||
163. | DE LA FUENTE David | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 04:12 | ||
164. | SILVA Sandro Filipe | Louletano - Hospital de Loulé | 04:23 | ||
165. | FERNANDES Luis | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 04:24 | ||
166. | RODRIGUES David Miguel Costa | Rádio Popular ONDA Boavista | 04:25 | ||
167. | ALMEIDA Nuno | Efapel | 04:29 | ||
168. | RODRIGUES Joao | W52-FC Porto-Porto Canal | 04:41 | ||
169. | CANTERO Francisco Javier | Louletano - Hospital de Loulé | 04:43 | ||
170. | FERREIRA Hélder | Efapel | 04:51 | ||
171. | SILVA Joaquim | W52-FC Porto-Porto Canal | 04:51 | ||
172. | COUTINHO Leonel | LA Aluminios - Antarte | 04:55 | ||
173. | BELDA David | Team Roth | 04:56 | ||
174. | HERNÁNDEZ Jesús | Tinkoff | 05:00 | ||
175. | CANADA Cristian | Louletano - Hospital de Loulé | 05:13 | ||
176. | HNIK Karel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 05:34 | ||
177. | ALARCON Raul | W52-FC Porto-Porto Canal | 05:42 | ||
178. | LIVRAMENTO David | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 06:34 | ||
DNF | SANCHEZ Luis Leon | Astana Pro Team | odstúpil |
Video pádu Luisa Leona Sáncheza |
profil etapy (© voltaaoalgarve.com) |
4. | 20.2. | zvlnená | S. Brás de Alportel > Tavira | 187 km | Kittel |
Po včerajšej individuálnej časovke čakala dnes cyklistov na západe Pyrenejského poloostrova porcia takmer 190 kilometrov. Zvlnená etapa odštartovala približne okolo poludnia. V pelotóne sme už nevideli borcov Jelleho Wallaysa (Lotto - Soudal) a Joonasa Henttalu (Novo Nordisk), ktorí na etapu ani nenastúpili. Hneď na začiatku dnešnej epizódy sa vytvoril únik. Ocitli sa v ňom traja cyklisti Ivan Savitskii (Gazprom-Rusvelo), Charles Planet (Novo Nordisk) a Adam Stachowiak (Verva ActiveJet). Pár sekúnd za nimi sa snažil o zapojenie sa do úniku aj Francúz Guillaume de Almeida (Radio Ppular - Boavista), čo sa mu napokon aj podarilo. Prvé stúpanie Picota prinieslo na trať novú situáciu. Svoje šťastie vyskúšal de Almeida, skupina sa však opäť spojila. Druhé stúpanie pre seba uchmatol Ivan Savitskii.
Touto prémiou sa pre dnešok skončil boj o vrchárske body. Líderský dres v tejto súťaži si udržal Brit Geraint Thomas zo Sky. Cieľové mestečko Tavira, ktoré je veľkosťou podobné našej Revúcej a leží len pár kilometrov od oceánu, očakávalo dnes hromadný dojazd celého pelotónu. V roku 2012 tu zvíťazil Gerald Ciolek. Pre svojich mužov číslo jeden na čele pelotónu pochopiteľne pracovali šprintérske celky. Únik bol pod úplnou kontrolou. Po vrchárskej prémii pridal na svoje konto Ivan Savitskii aj tú šprintérsku. Do cieľa ostávalo ešte pár slušných minút, ale v cieľovom meste už na cyklistov čakali davy divákov.
Na trati nastala 40 kilometrov pred cieľom nová situácia. Dopredu sa pustila dvojica Stachowiak a Planet, zaostávať začal Almeida, Savitskii sa už začlenil do hlavného balíka. Videli sme tiež pád Andrého Greipela, ktorý sa však o pár minút vrátil do pelotónu. Utečenci mali necelých 30 kilometrov pred cieľom už len poslednú minútku náskoku. Geraint Thomas dostal defekt, tím Sky to však zvládol a dotiahol ho naspäť. Po páde vyzeral veľmi zle Greipel. Poslednú šprintérsku prémiu dnešnej etapy získal pre seba Stachowiak. Na čelo hlavného balíka sa medzi tým začali objavovať Movistar s Tinkoffom. Medzi fanúšikmi sa neobjavovali len Portugalci, ale i mnohé iné národnosti.
Posledných desať kilometrov ostávalo pre utešencov už len desať sekúnd. Pokojne sme mohli hovoriť o úniku už v minulom čase. Keď do cieľa chýbalo už päť kilometrov, balík bol definitívne pokope a iniciatívu prebral Etixx - Quick-Step, ktorý to zvládol a Marcel Kittel mohol oslavovať v Portugalsku svoje druhé víťazstvo! Druhý skončil Wouter Wippert (Cannondale), tretí Jens Debusschere (Lotto - Soudal), ktorý nahradil vo finiši doudieraného Greipela. Ten došiel do cieľa tesne za pelotónom a čaká ho ťažká noc.
V celkovom poradí sa nič nezmenilo, vedie naďalej Kittelov kolega Tony Martin. Dnes získal belgický celok Etixx - Quick-Step už desiaty triumf v sezóne, teda to, čo sa tretine tímov World Tour nepodarí za celý rok.
Výsledky | ||||||||
1. | KITTEL Marcel | Etixx - Quick-Step | 4:46:35 | 14 | ||||
2. | WIPPERT Wouter | Cannondale Pro Cycling Team | 00:00 | 5 | ||||
3. | DEBUSSCHERE Jens | Lotto Soudal | 00:00 | 3 | ||||
4. | VAN GENECHTEN Jonas | IAM Cycling | 00:00 | |||||
5. | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | 00:00 | |||||
6. | PASQUALON Andrea | Team Roth | 00:00 | |||||
7. | BAUHAUS Phil | Bora-Argon 18 | 00:00 | |||||
8. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | |||||
9. | CALDEIRA Samuel | W52-FC Porto-Porto Canal | 00:00 | |||||
10. | STUYVEN Jasper | Trek - Segafredo | 00:00 |
11. | GALLOPIN Tony | Lotto Soudal | 00:00 | ||
12. | ROELANDTS Jurgen | Lotto Soudal | 00:00 | ||
13. | SABATINI Fabio | Etixx - Quick-Step | 00:05 | ||
14. | FRANCZAK Paweł | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:05 | ||
15. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 00:05 | ||
16. | IZAGIRRE Ion | Movistar Team | 00:05 | ||
17. | COUTINHO Leonel | LA Aluminios - Antarte | 00:05 | ||
18. | PUCCIO Salvatore | Team Sky | 00:05 | ||
19. | THOMAS Geraint | Team Sky | 00:05 | ||
20. | REYNES Vicente | IAM Cycling | 00:05 | ||
21. | PRADES Eduard | Caja Rural - Seguros RGA | 00:05 | ||
22. | MARTIN Tony | Etixx - Quick-Step | 00:05 | ||
23. | OLIVEIRA Nelson | Movistar Team | 00:05 | ||
24. | EZQUERRA Jesus | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:05 | ||
25. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 00:05 | ||
26. | OFFREDO Yoann | FDJ | 00:05 | ||
27. | FONTE César | Rádio Popular ONDA Boavista | 00:05 | ||
28. | GARCIA Vicente | Louletano - Hospital de Loulé | 00:05 | ||
29. | JIMENEZ Carlos | Rádio Popular ONDA Boavista | 00:05 | ||
30. | MACHADO Tiago | Team Katusha | 00:05 | ||
31. | AMARO Manuel Antunes | LA Aluminios - Antarte | 00:05 | ||
32. | MESTRE Daniel | Efapel | 00:05 | ||
33. | BENOOT Tiesj | Lotto Soudal | 00:05 | ||
34. | PANTANO Jarlinson | IAM Cycling | 00:05 | ||
35. | VAN BAARLE Dylan | Cannondale Pro Cycling Team | 00:05 | ||
36. | PIRES Bruno | Team Roth | 00:05 | ||
37. | NOCENTINI Rinaldo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:05 | ||
38. | DE SEGOVIA Jose Antonio | Louletano - Hospital de Loulé | 00:05 | ||
39. | RAST Gregory | Trek - Segafredo | 00:05 | ||
40. | FERNANDES Luis | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:05 | ||
41. | KRIZEK Matthias | Team Roth | 00:05 | ||
42. | CONTADOR Alberto | Tinkoff | 00:05 | ||
43. | PINOT Thibaut | FDJ | 00:05 | ||
44. | LAGUTIN Sergey | Team Katusha | 00:05 | ||
45. | SILVA Rafael | Efapel | 00:05 | ||
46. | REICHENBACH Sebastien | FDJ | 00:05 | ||
47. | BENTA Joäo | Louletano - Hospital de Loulé | 00:05 | ||
48. | GRADEK Kamil | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:05 | ||
49. | KOCH Jonas | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:05 | ||
50. | ERSHOV Artur | Gazprom-RusVelo | 00:05 | ||
51. | CARDOSO André | Cannondale Pro Cycling Team | 00:05 | ||
52. | NAESEN Oliver | IAM Cycling | 00:05 | ||
53. | GUERRERO Pablo | Rádio Popular ONDA Boavista | 00:05 | ||
54. | TERPSTRA Niki | Etixx - Quick-Step | 00:05 | ||
55. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:05 | ||
56. | GONçALVES Domingos | Caja Rural - Seguros RGA | 00:05 | ||
57. | VERSCHOOR Martijn | Team Novo Nordisk | 00:05 | ||
58. | SAEZ Héctor | Caja Rural - Seguros RGA | 00:05 | ||
59. | KIšERLOVSKI Robert | Tinkoff | 00:05 | ||
60. | VOSS Paul | Bora-Argon 18 | 00:05 | ||
61. | LOSADA Alberto | Team Katusha | 00:05 | ||
62. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 00:05 | ||
63. | VILELA Ricardo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:05 | ||
64. | RODRIGUES Rui Emanuel | Louletano - Hospital de Loulé | 00:05 | ||
65. | ALMEIDA Nuno | Efapel | 00:05 | ||
66. | MESTRE Ricardo | W52-FC Porto-Porto Canal | 00:05 | ||
67. | KOLOBNEV Alexandr | Gazprom-RusVelo | 00:05 | ||
68. | ZAKARIN Ilnur | Team Katusha | 00:05 | ||
69. | FIGUEIREDO Frederico | Rádio Popular ONDA Boavista | 00:05 | ||
70. | ARU Fabio | Astana Pro Team | 00:05 | ||
71. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:05 | ||
72. | ROGLIČ Primož | Team LottoNL - Jumbo | 00:05 | ||
73. | SCHLECK Fränk | Trek - Segafredo | 00:05 | ||
74. | JANORSCHKE Grischa | Team Roth | 00:05 | ||
75. | STYBAR Zdenek | Etixx - Quick-Step | 00:05 | ||
76. | MORABITO Steve | FDJ | 00:05 | ||
77. | AFONSO Luis | LA Aluminios - Antarte | 00:05 | ||
78. | VINHAS Rui | W52-FC Porto-Porto Canal | 00:05 | ||
79. | STANNARD Ian | Team Sky | 00:05 | ||
80. | REIS Rafael | W52-FC Porto-Porto Canal | 00:05 | ||
81. | VALGREN Michael | Tinkoff | 00:05 | ||
82. | HENAO Sebastián | Team Sky | 00:05 | ||
83. | DEMPSTER Zakkari | Bora-Argon 18 | 00:05 | ||
84. | KOREN Kristijan | Cannondale Pro Cycling Team | 00:05 | ||
85. | RODRIGUES Joao | W52-FC Porto-Porto Canal | 00:05 | ||
86. | CATALDO Dario | Astana Pro Team | 00:05 | ||
87. | PELLAUD Simon | IAM Cycling | 00:05 | ||
88. | ROSA Diego | Astana Pro Team | 00:05 | ||
89. | SEROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 00:05 | ||
90. | TROFIMOV Yuri | Tinkoff | 00:05 | ||
91. | VOROBYEV Anton | Team Katusha | 00:05 | ||
92. | CIEśLIK Paweł | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:05 | ||
93. | SIMóN Jordi | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:05 | ||
94. | MEGIAS Javier | Team Novo Nordisk | 00:05 | ||
95. | KANGERT Tanel | Astana Pro Team | 00:05 | ||
96. | TIRALONGO Paolo | Astana Pro Team | 00:05 | ||
97. | BENEDETTI Cesare | Bora-Argon 18 | 00:05 | ||
98. | CASIMIRO Henrique | Efapel | 00:05 | ||
99. | DE LA FUENTE David | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:05 | ||
100. | CANADA Cristian | Louletano - Hospital de Loulé | 00:05 | ||
101. | PEREIRA Valter | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:05 | ||
102. | GOLAS Michal | Team Sky | 00:05 | ||
103. | MEIRELES Nuno | LA Aluminios - Antarte | 00:05 | ||
104. | BROCO Hernani | LA Aluminios - Antarte | 00:05 | ||
105. | SANCHO Hugo | LA Aluminios - Antarte | 00:05 | ||
106. | ARREDONDO Julián David | Trek - Segafredo | 00:05 | ||
107. | URAN Rigoberto | Cannondale Pro Cycling Team | 00:05 | ||
108. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 00:05 | ||
109. | BáRTA Jan | Bora-Argon 18 | 00:05 | ||
110. | ETXEBERRIA Víctor | Rádio Popular ONDA Boavista | 00:05 | ||
111. | PAULINHO Sérgio | Tinkoff | 00:05 | ||
112. | TAARAMäE Rein | Team Katusha | 00:05 | ||
113. | TRUEBA Alvaro | Efapel | 00:05 | ||
114. | THEUNS Edward | Trek - Segafredo | 00:05 | ||
115. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 00:05 | ||
116. | MAMYKIN Matvei | Team Katusha | 00:05 | ||
117. | SILVA Bruno | LA Aluminios - Antarte | 00:05 | ||
118. | AMADOR Andrey | Movistar Team | 00:05 | ||
119. | BONNET William | FDJ | 00:05 | ||
120. | BELDA David | Team Roth | 00:05 | ||
121. | MANAKOV Victor | Gazprom-RusVelo | 00:27 | ||
122. | CASTROVIEJO Jonathan | Movistar Team | 00:27 | ||
123. | RODRIGUES David Miguel Costa | Rádio Popular ONDA Boavista | 00:27 | ||
124. | MOSER Moreno | Cannondale Pro Cycling Team | 00:27 | ||
125. | KOHLER Martin | Team Roth | 00:27 | ||
126. | SAVITSKIY Ivan | Gazprom-RusVelo | 00:27 | ||
127. | CLANCY Stephen | Team Novo Nordisk | 00:27 | ||
128. | NORDHAUG Lars Petter | Team Sky | 00:27 | ||
129. | SCHWARZMANN Michael | Bora-Argon 18 | 00:27 | ||
130. | HERNÁNDEZ Jesús | Tinkoff | 00:27 | ||
131. | SILVA Sandro Filipe | Louletano - Hospital de Loulé | 00:31 | ||
132. | SILVA Joaquim | W52-FC Porto-Porto Canal | 00:33 | ||
133. | VAN WINDEN Dennis | Team LottoNL - Jumbo | 00:33 | ||
134. | VANMARCKE Sep | Team LottoNL - Jumbo | 00:35 | ||
135. | LANGEVELD Sebastian | Cannondale Pro Cycling Team | 00:35 | ||
136. | DEVOLDER Stijn | Trek - Segafredo | 00:35 | ||
137. | COURTEILLE Arnaud | FDJ | 00:35 | ||
138. | TOSATTO Matteo | Tinkoff | 00:35 | ||
139. | HAUSSLER Heinrich | IAM Cycling | 00:38 | ||
140. | FISCHER Murilo | FDJ | 00:41 | ||
141. | NAVARDAUSKAS Ramunas | Cannondale Pro Cycling Team | 00:41 | ||
142. | POPOVIČ Jaroslav | Trek - Segafredo | 00:41 | ||
143. | BROECKX Stig | Lotto Soudal | 00:41 | ||
144. | CANCELLARA Fabian | Trek - Segafredo | 00:41 | ||
145. | BODNAR Lukasz | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:41 | ||
146. | BOONEN Tom | Etixx - Quick-Step | 00:45 | ||
147. | TANKINK Bram | Team LottoNL - Jumbo | 00:45 | ||
148. | LEEZER Tom | Team LottoNL - Jumbo | 00:45 | ||
149. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 00:53 | ||
150. | MATZKA Ralf | Bora-Argon 18 | 00:54 | ||
151. | DEVENYNS Dries | IAM Cycling | 00:57 | ||
152. | DE BIE Sean | Lotto Soudal | 01:21 | ||
153. | BRÄNDLE Matthias | IAM Cycling | 01:23 | ||
154. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 00:05 | ||
155. | CANTERO Francisco Javier | Louletano - Hospital de Loulé | 01:38 | ||
156. | VENTOSO Francisco | Movistar Team | 01:38 | ||
157. | LE BON Johan | FDJ | 01:38 | ||
158. | ROVNY Ivan | Tinkoff | 01:38 | ||
159. | DE ALMEIDA Guillaume | Rádio Popular ONDA Boavista | 01:43 | ||
160. | BRANDãO Joni | Efapel | 01:55 | ||
161. | BRüNGGER Nico | Team Roth | 01:55 | ||
162. | NYCH Artem | Gazprom-RusVelo | 02:05 | ||
163. | CARDOSO Filipe | Efapel | 02:12 | ||
164. | DOWSETT Alex | Movistar Team | 02:31 | ||
165. | FERREIRA Hélder | Efapel | 02:40 | ||
166. | VERMOTE Julien | Etixx - Quick-Step | 02:55 | ||
167. | GESINK Robert | Team LottoNL - Jumbo | 02:55 | ||
168. | LAMPAERT Yves | Etixx - Quick-Step | 02:55 | ||
169. | CAMPENAERTS Victor | Team LottoNL - Jumbo | 02:55 | ||
170. | STACHOWIAK Adam | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 03:09 | ||
171. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 03:12 | ||
172. | GONZáLEZ Óscar | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 06:36 | ||
DNS | WALLAYS Jelle | Lotto Soudal | neštart. | ||
DNS | vlajka_fi | HENTTALA Joonas | Team Novo Nordisk | neštart. | |
DNF | HERKLOTZ Silvio | Bora-Argon 18 | odstúpil |
profil etapy (© voltaaoalgarve.com) |
5. | 21.2. | zvlnená | Almodôvar > Alto do Malhao | 173 km | Contador |
Záverečnú etapu malo rozhodnúť známe stúpanie Alto do Malhao (2,6 km, 9,6 %), ktoré bolo síce náročné, ale príliš veľké rozdiely sme od neho nečakali. Na čele klasifikácie sa nachádzal Tony Martin, ktorý toto podujatie dvakrát vyhral, a na cieľovom kopci dokázal v minulosti predvádzať veľmi dobré výkony. Otázkou bolo, či mu bude stačiť 3-sekundový náskok na Gerainta Thomasa.
V úniku sa predstavilo ža deväť jazdcov - Pellaud, Vorobjev, Groenewegen, Popovič, Bárta, Bonet, Kolobnev, Cardoso a Jiménez. Pelotón nenechával nič na náhodu a nedovolil im vybudovať si veľký náskok. V balíku udávali tempo tímy Etixx, Movistar a Tinkoff. Španielsky celok chcel dostať Iona Izagirreho čo najvyššie v poradí a Contador neskrýval ambíciu vyhrať dnešnú etapu.
45 kilometrov pred cieľom bol naplánovaný prvý prejazd cez Alto do Malhao a na jeho vrchole bol prvý Kolobnev. V balíku bolo nastavené vysoké tempo a do problémov sa tu prekvapujúco dostal Tony Martin, ktorý stratil kontakt s pelotónom a prepadal sa čoraz nižšie. Utečenci boli chytení 30 kilometrov pred cieľom, na pretekárov potom čakali už len dve stúpania.
Balík sa udržal pohromade až pod záverečný kopec, kde odštartoval útočnú bitku Alberto Contador, ale pred španielskeho pretekára sa už nikto nedostal. Jazdec tímu Tinkoff predviedol veľmi silný atak, pretože na takomto kopci si dokázal vypracovať až 20-sekundový náskok. Potom sa v cieli objavili Fabio Aru a Thibaut Pinot.
Geraint Thomas finišoval na piatej priečke, ale to mu stačilo na to, aby sa stal celkovým víťazom podujatia a obhájil svoj minuloročný primát. Na druhom mieste sa umiestnil Ion Izagirre, ktorý dnes vybojoval dvanástu priečku, ale jeho predchádzajúce výkony ho udržali na pódiu. Alberto Contador sa posunul na tretie miesto v GC.
Vyjadrenie Alberta Contadora (víťaz) |
"Teším sa, že som zvíťazil. Tieto preteky mi vždy prinášajú šťastie. Vedel som, že mám dobrú výkonnosť, ale obával som sa, ako budem jazdiť po dlhej prestávke. Ale išlo to lepšie, ako som čakal, veď som nepretekal sedem mesiacov od TdF. Toto víťazstvo mi dodalo sebadôveru. V druhej etape som stratil dosť času, pretože mi chýbala energia, ktorú som počas pretekov nedopĺňal. Takže som stratil oveľa viac ako za normálnych okolností. Dnešný deň bol preto veľmi dôležitý. Chcel som vyhrať." |
Výsledky | ||||||||
1. | CONTADOR Alberto | Tinkoff | 4:24:47 | 14 | ||||
2. | ARU Fabio | Astana Pro Team | 00:20 | 5 | ||||
3. | PINOT Thibaut | FDJ | 00:20 | 3 | ||||
4. | AMARO Manuel Antunes | LA Aluminios - Antarte | 00:21 | |||||
5. | THOMAS Geraint | Team Sky | 00:28 | |||||
6. | ROGLIČ Primož | Team LottoNL - Jumbo | 00:28 | |||||
7. | URAN Rigoberto | Cannondale Pro Cycling Team | 00:28 | |||||
8. | DEVENYNS Dries | IAM Cycling | 00:30 | |||||
9. | ARREDONDO Julián David | Trek - Segafredo | 00:30 | |||||
10. | PANTANO Jarlinson | IAM Cycling | 00:31 |
11. | ZAKARIN Ilnur | Team Katusha | 00:32 | ||
12. | IZAGIRRE Ion | Movistar Team | 00:32 | ||
13. | CIEśLIK Paweł | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:40 | ||
14. | GESINK Robert | Team LottoNL - Jumbo | 00:40 | ||
15. | GALLOPIN Tony | Lotto Soudal | 00:40 | ||
16. | SIMóN Jordi | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:46 | ||
17. | REICHENBACH Sebastien | FDJ | 00:46 | ||
18. | BENTA Joäo | Louletano - Hospital de Loulé | 00:47 | ||
19. | CASIMIRO Henrique | Efapel | 00:55 | ||
20. | NORDHAUG Lars Petter | Team Sky | 01:00 | ||
21. | MEGIAS Javier | Team Novo Nordisk | 01:00 | ||
22. | LOSADA Alberto | Team Katusha | 01:00 | ||
23. | SCHLECK Fränk | Trek - Segafredo | 01:01 | ||
24. | MACHADO Tiago | Team Katusha | 01:04 | ||
25. | PRADES Eduard | Caja Rural - Seguros RGA | 01:05 | ||
26. | VILELA Ricardo | Caja Rural - Seguros RGA | 01:05 | ||
27. | CARDOSO André | Cannondale Pro Cycling Team | 01:05 | ||
28. | HENAO Sebastián | Team Sky | 01:07 | ||
29. | NOCENTINI Rinaldo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 01:07 | ||
30. | MESTRE Daniel | Efapel | 01:13 | ||
31. | OLIVEIRA Nelson | Movistar Team | 01:16 | ||
32. | VINHAS Rui | W52-FC Porto-Porto Canal | 01:16 | ||
33. | FIGUEIREDO Frederico | Rádio Popular ONDA Boavista | 01:25 | ||
34. | VOSS Paul | Bora-Argon 18 | 01:28 | ||
35. | TIRALONGO Paolo | Astana Pro Team | 01:28 | ||
36. | CATALDO Dario | Astana Pro Team | 01:28 | ||
37. | TRUEBA Alvaro | Efapel | 01:29 | ||
38. | PUCCIO Salvatore | Team Sky | 01:29 | ||
39. | TROFIMOV Yuri | Tinkoff | 01:30 | ||
40. | BENOOT Tiesj | Lotto Soudal | 01:30 | ||
41. | KIšERLOVSKI Robert | Tinkoff | 01:41 | ||
42. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 01:46 | ||
43. | NAESEN Oliver | IAM Cycling | 01:48 | ||
44. | STYBAR Zdenek | Etixx - Quick-Step | 01:53 | ||
45. | BELDA David | Team Roth | 01:59 | ||
46. | LANGEVELD Sebastian | Cannondale Pro Cycling Team | 01:59 | ||
47. | FONTE César | Rádio Popular ONDA Boavista | 02:02 | ||
48. | ETXEBERRIA Víctor | Rádio Popular ONDA Boavista | 02:12 | ||
49. | STANNARD Ian | Team Sky | 02:18 | ||
50. | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | 02:20 | ||
51. | CASTROVIEJO Jonathan | Movistar Team | 02:30 | ||
52. | PEREIRA Valter | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 02:30 | ||
53. | MAMYKIN Matvei | Team Katusha | 02:32 | ||
54. | PIRES Bruno | Team Roth | 02:33 | ||
55. | VERMOTE Julien | Etixx - Quick-Step | 03:04 | ||
56. | MORABITO Steve | FDJ | 03:09 | ||
57. | DE LA FUENTE David | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 03:11 | ||
58. | VAN BAARLE Dylan | Cannondale Pro Cycling Team | 03:17 | ||
59. | MOSER Moreno | Cannondale Pro Cycling Team | 03:21 | ||
60. | SAEZ Héctor | Caja Rural - Seguros RGA | 03:22 | ||
61. | OFFREDO Yoann | FDJ | 03:52 | ||
62. | ROSA Diego | Astana Pro Team | 04:11 | ||
63. | KANGERT Tanel | Astana Pro Team | 04:11 | ||
64. | CANCELLARA Fabian | Trek - Segafredo | 05:04 | ||
65. | PAULINHO Sérgio | Tinkoff | 05:04 | ||
66. | DEBUSSCHERE Jens | Lotto Soudal | 05:05 | ||
67. | BRANDãO Joni | Efapel | 05:51 | ||
68. | SILVA Rafael | Efapel | 05:51 | ||
69. | AFONSO Luis | LA Aluminios - Antarte | 05:51 | ||
70. | ALMEIDA Nuno | Efapel | 05:51 | ||
71. | DE SEGOVIA Jose Antonio | Louletano - Hospital de Loulé | 05:51 | ||
72. | SANCHO Hugo | LA Aluminios - Antarte | 05:52 | ||
73. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 05:52 | ||
74. | TANKINK Bram | Team LottoNL - Jumbo | 05:52 | ||
75. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 05:52 | ||
76. | BENEDETTI Cesare | Bora-Argon 18 | 05:53 | ||
77. | HAUSSLER Heinrich | IAM Cycling | 05:53 | ||
78. | FERNANDES Luis | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 05:54 | ||
79. | KOREN Kristijan | Cannondale Pro Cycling Team | 05:55 | ||
80. | RAST Gregory | Trek - Segafredo | 05:55 | ||
81. | BRüNGGER Nico | Team Roth | 05:56 | ||
82. | RODRIGUES David Miguel Costa | Rádio Popular ONDA Boavista | 05:56 | ||
83. | BáRTA Jan | Bora-Argon 18 | 05:56 | ||
84. | LAGUTIN Sergey | Team Katusha | 05:57 | ||
85. | AMADOR Andrey | Movistar Team | 05:57 | ||
86. | GOLAS Michal | Team Sky | 06:33 | ||
87. | KOLOBNEV Alexandr | Gazprom-RusVelo | 07:18 | ||
88. | NAVARDAUSKAS Ramunas | Cannondale Pro Cycling Team | 07:26 | ||
89. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 08:15 | ||
90. | DEVOLDER Stijn | Trek - Segafredo | 08:38 | ||
91. | CARDOSO Filipe | Efapel | 08:39 | ||
92. | POPOVIČ Jaroslav | Trek - Segafredo | 08:40 | ||
93. | BONNET William | FDJ | 09:16 | ||
94. | LE BON Johan | FDJ | 09:18 | ||
95. | COURTEILLE Arnaud | FDJ | 09:18 | ||
96. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 11:07 | ||
97. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 11:07 | ||
98. | CALDEIRA Samuel | W52-FC Porto-Porto Canal | 11:08 | ||
99. | MESTRE Ricardo | W52-FC Porto-Porto Canal | 11:09 | ||
100. | REYNES Vicente | IAM Cycling | 11:09 | ||
101. | REIS Rafael | W52-FC Porto-Porto Canal | 11:09 | ||
102. | DEMPSTER Zakkari | Bora-Argon 18 | 11:09 | ||
103. | KOCH Jonas | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 11:10 | ||
104. | BROCO Hernani | LA Aluminios - Antarte | 11:10 | ||
105. | FERREIRA Hélder | Efapel | 11:10 | ||
106. | GUERRERO Pablo | Rádio Popular ONDA Boavista | 11:10 | ||
107. | BAUHAUS Phil | Bora-Argon 18 | 11:10 | ||
108. | EZQUERRA Jesus | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 11:11 | ||
109. | SILVA Sandro Filipe | Louletano - Hospital de Loulé | 11:11 | ||
110. | ERSHOV Artur | Gazprom-RusVelo | 11:11 | ||
111. | ROELANDTS Jurgen | Lotto Soudal | 11:12 | ||
112. | MEIRELES Nuno | LA Aluminios - Antarte | 11:13 | ||
113. | PASQUALON Andrea | Team Roth | 11:13 | ||
114. | SCHWARZMANN Michael | Bora-Argon 18 | 12:02 | ||
115. | VOROBYEV Anton | Team Katusha | 12:04 | ||
116. | TOSATTO Matteo | Tinkoff | 12:05 | ||
117. | ROVNY Ivan | Tinkoff | 12:06 | ||
118. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 12:06 | ||
119. | PELLAUD Simon | IAM Cycling | 12:45 | ||
120. | VALGREN Michael | Tinkoff | 12:47 | ||
121. | MARTIN Tony | Etixx - Quick-Step | 18:17 | ||
122. | TERPSTRA Niki | Etixx - Quick-Step | 18:19 | ||
123. | RODRIGUES Rui Emanuel | Louletano - Hospital de Loulé | 19:46 | ||
124. | GRADEK Kamil | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 21:53 | ||
125. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 21:54 | ||
126. | JANORSCHKE Grischa | Team Roth | 21:54 | ||
127. | VERSCHOOR Martijn | Team Novo Nordisk | 21:54 | ||
128. | KOHLER Martin | Team Roth | 21:54 | ||
129. | FISCHER Murilo | FDJ | 21:55 | ||
130. | CANTERO Francisco Javier | Louletano - Hospital de Loulé | 21:55 | ||
131. | STACHOWIAK Adam | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 21:56 | ||
132. | SABATINI Fabio | Etixx - Quick-Step | 21:56 | ||
133. | RODRIGUES Joao | W52-FC Porto-Porto Canal | 21:56 | ||
134. | KITTEL Marcel | Etixx - Quick-Step | 21:57 | ||
135. | NYCH Artem | Gazprom-RusVelo | 21:57 | ||
136. | DE ALMEIDA Guillaume | Rádio Popular ONDA Boavista | 21:58 | ||
137. | VANMARCKE Sep | Team LottoNL - Jumbo | 21:58 | ||
138. | VAN GENECHTEN Jonas | IAM Cycling | 21:58 | ||
139. | BODNAR Lukasz | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 21:58 | ||
140. | CAMPENAERTS Victor | Team LottoNL - Jumbo | 21:59 | ||
141. | SEROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 22:00 | ||
142. | BRÄNDLE Matthias | IAM Cycling | 22:00 | ||
143. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 22:01 |
Alberto Contador opäť ako El Pistolero (© Courtesy Tinkoff Team / BettiniPhoto) |
Konečné poradie pretekov | ||||||||
1. | THOMAS Geraint | Team Sky | 18:34:15 | |||||
2. | IZAGIRRE Ion | Movistar Team | 00:19 | |||||
3. | CONTADOR Alberto | Tinkoff | 00:26 | |||||
4. | PINOT Thibaut | FDJ | 00:32 | |||||
5. | ROGLIČ Primož | Team LottoNL - Jumbo | 00:49 | |||||
6. | GALLOPIN Tony | Lotto Soudal | 00:50 | |||||
7. | ZAKARIN Ilnur | Team Katusha | 01:03 | |||||
8. | PANTANO Jarlinson | IAM Cycling | 01:04 | |||||
9. | ARU Fabio | Astana Pro Team | 01:25 | |||||
10. | AMARO Manuel Antunes | LA Aluminios - Antarte | 01:27 |
11. | MACHADO Tiago | Team Katusha | 01:32 | |
12. | REICHENBACH Sebastien | FDJ | 01:37 | |
13. | OLIVEIRA Nelson | Movistar Team | 01:54 | |
14. | SCHLECK Fränk | Trek - Segafredo | 02:21 | |
15. | VILELA Ricardo | Caja Rural - Seguros RGA | 02:34 | |
16. | BENOOT Tiesj | Lotto Soudal | 02:39 | |
17. | STYBAR Zdenek | Etixx - Quick-Step | 02:45 | |
18. | SIMóN Jordi | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 03:27 | |
19. | PRADES Eduard | Caja Rural - Seguros RGA | 03:30 | |
20. | CARDOSO André | Cannondale Pro Cycling Team | 03:40 | |
21. | CATALDO Dario | Astana Pro Team | 03:43 | |
22. | LOSADA Alberto | Team Katusha | 03:53 | |
23. | TIRALONGO Paolo | Astana Pro Team | 04:28 | |
24. | MESTRE Daniel | Efapel | 04:32 | |
25. | GESINK Robert | Team LottoNL - Jumbo | 04:35 | |
26. | BENTA Joäo | Louletano - Hospital de Loulé | 04:37 | |
27. | SAEZ Héctor | Caja Rural - Seguros RGA | 04:53 | |
28. | VAN BAARLE Dylan | Cannondale Pro Cycling Team | 05:01 | |
29. | NOCENTINI Rinaldo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 05:03 | |
30. | PIRES Bruno | Team Roth | 05:50 | |
31. | VINHAS Rui | W52-FC Porto-Porto Canal | 06:10 | |
32. | VOSS Paul | Bora-Argon 18 | 06:30 | |
33. | MEGIAS Javier | Team Novo Nordisk | 07:39 | |
34. | URAN Rigoberto | Cannondale Pro Cycling Team | 08:14 | |
35. | PUCCIO Salvatore | Team Sky | 09:32 | |
36. | CIEśLIK Paweł | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 10:48 | |
37. | MOSER Moreno | Cannondale Pro Cycling Team | 10:53 | |
38. | CASTROVIEJO Jonathan | Movistar Team | 11:04 | |
39. | NORDHAUG Lars Petter | Team Sky | 11:13 | |
40. | LANGEVELD Sebastian | Cannondale Pro Cycling Team | 11:20 | |
41. | STANNARD Ian | Team Sky | 11:42 | |
42. | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | 11:43 | |
43. | FIGUEIREDO Frederico | Rádio Popular ONDA Boavista | 11:46 | |
44. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 11:47 | |
45. | DEVENYNS Dries | IAM Cycling | 11:51 | |
46. | MORABITO Steve | FDJ | 12:13 | |
47. | KIšERLOVSKI Robert | Tinkoff | 12:23 | |
48. | ROSA Diego | Astana Pro Team | 12:40 | |
49. | CASIMIRO Henrique | Efapel | 12:47 | |
50. | FONTE César | Rádio Popular ONDA Boavista | 12:56 | |
51. | CANCELLARA Fabian | Trek - Segafredo | 13:28 | |
52. | KANGERT Tanel | Astana Pro Team | 13:28 | |
53. | ETXEBERRIA Víctor | Rádio Popular ONDA Boavista | 13:49 | |
54. | HENAO Sebastián | Team Sky | 14:01 | |
55. | OFFREDO Yoann | FDJ | 14:19 | |
56. | BELDA David | Team Roth | 14:30 | |
57. | AMADOR Andrey | Movistar Team | 14:38 | |
58. | PAULINHO Sérgio | Tinkoff | 15:13 | |
59. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 15:15 | |
60. | DE LA FUENTE David | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 15:42 | |
61. | BENEDETTI Cesare | Bora-Argon 18 | 16:22 | |
62. | GOLAS Michal | Team Sky | 16:42 | |
63. | MAMYKIN Matvei | Team Katusha | 17:13 | |
64. | MARTIN Tony | Etixx - Quick-Step | 17:46 | |
65. | FERNANDES Luis | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 17:50 | |
66. | KOLOBNEV Alexandr | Gazprom-RusVelo | 18:34 | |
67. | BRüNGGER Nico | Team Roth | 18:52 | |
68. | AFONSO Luis | LA Aluminios - Antarte | 19:00 | |
69. | HAUSSLER Heinrich | IAM Cycling | 19:01 | |
70. | SANCHO Hugo | LA Aluminios - Antarte | 19:16 | |
71. | LAGUTIN Sergey | Team Katusha | 19:30 | |
72. | ALMEIDA Nuno | Efapel | 19:50 | |
73. | ROELANDTS Jurgen | Lotto Soudal | 20:38 | |
74. | COURTEILLE Arnaud | FDJ | 20:48 | |
75. | EZQUERRA Jesus | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 20:56 | |
76. | KRIZEK Matthias | Team Roth | 21:14 | |
77. | REYNES Vicente | IAM Cycling | 21:19 | |
78. | PASQUALON Andrea | Team Roth | 21:31 | |
79. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 21:35 | |
80. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 21:39 | |
81. | ARREDONDO Julián David | Trek - Segafredo | 22:56 | |
82. | TROFIMOV Yuri | Tinkoff | 24:22 | |
83. | TRUEBA Alvaro | Efapel | 24:39 | |
84. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 25:41 | |
85. | VOROBYEV Anton | Team Katusha | 26:04 | |
86. | BáRTA Jan | Bora-Argon 18 | 26:59 | |
87. | DEBUSSCHERE Jens | Lotto Soudal | 27:00 | |
88. | VERMOTE Julien | Etixx - Quick-Step | 27:09 | |
89. | NAVARDAUSKAS Ramunas | Cannondale Pro Cycling Team | 27:44 | |
90. | KOREN Kristijan | Cannondale Pro Cycling Team | 27:49 | |
91. | DE SEGOVIA Jose Antonio | Louletano - Hospital de Loulé | 28:02 | |
92. | NAESEN Oliver | IAM Cycling | 28:26 | |
93. | RAST Gregory | Trek - Segafredo | 29:16 | |
94. | PEREIRA Valter | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 30:34 | |
95. | RODRIGUES David Miguel Costa | Rádio Popular ONDA Boavista | 30:42 | |
96. | SILVA Rafael | Efapel | 31:01 | |
97. | BONNET William | FDJ | 31:09 | |
98. | POPOVIČ Jaroslav | Trek - Segafredo | 31:18 | |
99. | BRANDãO Joni | Efapel | 31:19 | |
100. | DEVOLDER Stijn | Trek - Segafredo | 32:53 | |
101. | DEMPSTER Zakkari | Bora-Argon 18 | 32:55 | |
102. | CAMPENAERTS Victor | Team LottoNL - Jumbo | 33:09 | |
103. | TANKINK Bram | Team LottoNL - Jumbo | 33:58 | |
104. | CARDOSO Filipe | Efapel | 34:10 | |
105. | LE BON Johan | FDJ | 34:15 | |
106. | CALDEIRA Samuel | W52-FC Porto-Porto Canal | 34:26 | |
107. | MESTRE Ricardo | W52-FC Porto-Porto Canal | 34:47 | |
108. | SCHWARZMANN Michael | Bora-Argon 18 | 35:09 | |
109. | MEIRELES Nuno | LA Aluminios - Antarte | 35:19 | |
110. | TOSATTO Matteo | Tinkoff | 35:21 | |
111. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 35:55 | |
112. | PELLAUD Simon | IAM Cycling | 36:11 | |
113. | REIS Rafael | W52-FC Porto-Porto Canal | 36:12 | |
114. | BAUHAUS Phil | Bora-Argon 18 | 36:53 | |
115. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 37:50 | |
116. | VALGREN Michael | Tinkoff | 38:04 | |
117. | GUERRERO Pablo | Rádio Popular ONDA Boavista | 38:25 | |
118. | BROCO Hernani | LA Aluminios - Antarte | 38:28 | |
119. | TERPSTRA Niki | Etixx - Quick-Step | 39:15 | |
120. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 39:19 | |
121. | RODRIGUES Joao | W52-FC Porto-Porto Canal | 39:29 | |
122. | SILVA Sandro Filipe | Louletano - Hospital de Loulé | 40:13 | |
123. | ROVNY Ivan | Tinkoff | 40:48 | |
124. | ERSHOV Artur | Gazprom-RusVelo | 41:08 | |
125. | BOONEN Tom | Etixx - Quick-Step | 41:34 | |
126. | KITTEL Marcel | Etixx - Quick-Step | 43:03 | |
127. | FERREIRA Hélder | Efapel | 43:10 | |
128. | JANORSCHKE Grischa | Team Roth | 44:15 | |
129. | STACHOWIAK Adam | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 44:15 | |
130. | KOCH Jonas | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 44:37 | |
131. | GRADEK Kamil | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 44:43 | |
132. | VAN GENECHTEN Jonas | IAM Cycling | 44:56 | |
133. | VAN WINDEN Dennis | Team LottoNL - Jumbo | 45:04 | |
134. | VANMARCKE Sep | Team LottoNL - Jumbo | 45:04 | |
135. | FRANCZAK Paweł | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 45:25 | |
136. | SABATINI Fabio | Etixx - Quick-Step | 46:00 | |
137. | FISCHER Murilo | FDJ | 46:01 | |
138. | LEEZER Tom | Team LottoNL - Jumbo | 46:57 | |
139. | RODRIGUES Rui Emanuel | Louletano - Hospital de Loulé | 47:50 | |
140. | BRÄNDLE Matthias | IAM Cycling | 49:05 | |
141. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 49:35 | |
142. | NYCH Artem | Gazprom-RusVelo | 49:57 | |
143. | BODNAR Lukasz | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 50:15 | |
144. | KOHLER Martin | Team Roth | 50:31 | |
145. | DE ALMEIDA Guillaume | Rádio Popular ONDA Boavista | 51:42 | |
146. | SEROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 56:26 | |
147. | VERSCHOOR Martijn | Team Novo Nordisk | 56:41 | |
148. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 58:05 | |
149. | CANTERO Francisco Javier | Louletano - Hospital de Loulé | 59:19 |
Video |
profil etapy (© voltaaoalgarve.com) |