Ruta del Sol 2018 (2.HC), 14. - 18. februára (708 km) - 64. ročník
1. | 14.2. | Mijas > Granada | 196 km | Boudat | ||
2. | 15.2. | Otura > La Guardia de Jaén | 140 km | Poels | ||
3. | 16.2. | Mancha Real > Herrera | 166 km | Modolo | ||
4. | 17.2. | Sevilla > Alcalá los Gazules | 194 km | Wellens | ||
5. | 18.2. | Barbate > Barbate | 14 km | De la Cruz |
Vlaňajší ročník | Úvod k pretekom | Štartová listina |
1. | 14.2. | Mijas > Granada | 196 km | Boudat |
profil etapy, 4657 nastúpaných metrov (© vueltaandalucia.es) |
Hneď na začiatku podujatia striehla kopcovitá etapa, v druhej časti bolo pripravených až päť stúpaní, tie však nedosahovali prudké sklony. To posledné z nich, Alto de la Mlaha (2,8 km, 4,4 %), vrcholilo necelých dvadsať kilometrov pred cieľom, potom už nasledovali jednoduché úseky. Etapa mohla byť zakončená špurtom okresaného balíka, ale presadiť sa mohli aj utečenci, pretože na pretekoch nefigurovali takmer žiadni šprintéri, s výnimkou Sachu Modola.
Jazdu pred pelotónom si vyskúšali Lluis Mas (Caja Rural), Txomin Juaristi (Euskadi), Garikoitz Bravo (Euskadi-Murias), Silvan Dillier (Ag2r) a Romain Sicard (Direct Energie), ktorí dokázali držať stabilný rozdiel medzi skupinami na úrovni piatich minút, a to aj vtedy, keď sa dostali do kopcov. Vedúca skupina sa spoliehala na tempárske schopnosti Dilliera, ktorý v tomto roku prvýkrát preteká za Ag2r, v úniku sa pohybovali aj skúsení Mas so Sicardom či dvaja miestni jazdci, takže utečenci živili nádej, že v balíku sa nenájde nikto, kto pôjde tvrdo za etapovým triumfom.
EF Education však veril, že Sacha Modolo dokáže prežiť všetky stúpania v hlavnej skupine, preto americká zostava kontrolovala náskok brejku. A na všetko chcel dohliadnuť aj tím Sky. Na predposlednom kopci vypadol z vedúcej skupiny Txomin Juaristi a náskok utečencov začal klesať, pretože v pelotóne začala pracovať aj Astana. Kazašská zostava chcela ťažké preteky, aby vo finále mohol úspešne špurtovať LL Sánchez.
Na čele pretekov vydržal najdlhšie bojovať Silvan Dillier, ktorý sa nechcel vzdať za žiadnu cenu, ale švajčiarsky národný šampión sa musel skloniť pred dnešnou silou Astany dvanásť kilometrov pred cieľom.
Vzhľadom k tomu, že v balíku chýbali šprintéri, vo finále sme nevideli tradičnú hektickú bitku o pozície, ale pozíciu si vytvárali EF Education alebo Movistar, a úvodnú etapu napokon uchmatol Thomas Boudat (Direct Energie), ktorý veľmi tesne zdolal Sachu Modola.
Taliansky jazdec si už bol istý svojím triumfom a zdvihol ruky nad hlavu, ale na druhej strane cesty šikovne hodil bicykel na pásku Thomas Boudat, ktorý tak vypálil rybník všetkým súperom. Nezachytil to ani objektív fotografa organizátorov. 23-ročný francúzsky jazdec získal najväčší triumf v doterajšej kariére, ešte nikdy sa nepresadil v takejto konkurencii. Oči pre plač zostali pre Sachu Modola, ktorý neodmenil spolujazdcov za celodennú prácu etapovým triumfom, a po tvrdej jazde v záverečnej časti etapy obišla naprázdno aj Astana.
Takmer triumf Modola (© 65ª Ruta del Sol, Vuelta Andalucia / By Karlis Medrano) |
Výsledky | ||||||||
1. | BOUDAT Thomas | Direct Energie | 5:21:39 | 20 | ||||
2. | MODOLO Sacha | EF Education First - Drapac | 00:00 | 10 | ||||
3. | VENTURINI Clément | Ag2r La Mondiale | 00:00 | 5 | ||||
4. | PASQUALON Andrea | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | |||||
5. | VAN DER SANDE Tosh | Lotto Soudal | 00:00 | |||||
6. | BARBERO Carlos | Movistar Team | 00:00 |
7. | KOCH Jonas | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
8. | HOFLAND Moreno | Lotto Soudal | 00:00 | ||
9. | BATTAGLIN Enrico | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
10. | TRATNIK Jan | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
11. | DE BIE Sean | Vérandas Willems-Crelan | 00:00 | ||
12. | VAN GESTEL Dries | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
13. | SIMÓN Jordi | Burgos-BH | 00:00 | ||
14. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
15. | RUBIO Diego | Burgos-BH | 00:00 | ||
16. | PRADES Eduard | Euskadi - Murias | 00:00 | ||
17. | GRADEK Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
18. | POELS Wout | Team Sky | 00:00 | ||
19. | DÍAZ José | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
20. | VANMARCKE Sep | EF Education First - Drapac | 00:00 | ||
21. | MARTIN Gotzon | Fundación Euskadi | 00:00 | ||
22. | SÁNCHEZ Luis Leon | Astana Pro Team | 00:00 | ||
23. | SPRENGERS Thomas | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
24. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
25. | SOLER Marc | Movistar Team | 00:00 | ||
26. | INSAUSTI Jon Ander | Fundación Euskadi | 00:00 | ||
27. | DEVOLDER Stijn | Vérandas Willems-Crelan | 00:00 | ||
28. | BUDDING Martijn | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
29. | BRAVO Garikoitz | Euskadi - Murias | 00:00 | ||
30. | ANTUNES Amaro Manuel | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
31. | GOUGEARD Alexis | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
32. | NAESEN Oliver | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
33. | WELLENS Tim | Lotto Soudal | 00:00 | ||
34. | SERRANO Gonzalo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
35. | PETERS Nans | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
36. | VAN HECKE Preben | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
37. | CHERKASOV Nicolay | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
38. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
39. | DILLIER Silvan | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
40. | LANDA Mikel | Movistar Team | 00:00 | ||
41. | CLEMENT Stef | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
42. | JOYCE Colin | Rally Cycling | 00:00 | ||
43. | DEGAND Thomas | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
44. | PUCCIO Salvatore | Team Sky | 00:00 | ||
45. | AMADOR Andrej | Movistar Team | 00:00 | ||
46. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
MELVILLE David | 00:00 | ||||
48. | CLARKE Simon | EF Education First - Drapac | 00:00 | ||
49. | GARCIA Ricardo | Fundación Euskadi | 00:00 | ||
50. | SAEZ Héctor | Euskadi - Murias | 00:00 | ||
51. | VANENDERT Jelle | Lotto Soudal | 00:00 | ||
52. | ANDERSON Ryan | Rally Cycling | 00:00 | ||
53. | CUBERO Jorge | Burgos-BH | 00:00 | ||
54. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
55. | RIESEBEEK Oscar | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
56. | FUGLSANG Jakob | Astana Pro Team | 00:00 | ||
57. | FROOME Christopher | Team Sky | 00:00 | ||
58. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
59. | AZURMENDI Ibai | Fundación Euskadi | 00:00 | ||
60. | RODRÍGUEZ Cristian | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
61. | DEIGNAN Philip | Team Sky | 00:00 | ||
62. | VAN BAARLE Dylan | Team Sky | 00:00 | ||
63. | KRUIJSWIJK Steven | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
64. | DE TIER Floris | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
65. | HERMANS Ben | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
66. | BOUWMAN Koen | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
67. | ERVITI Imanol | Movistar Team | 00:00 | ||
68. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
69. | BAK Lars Ytting | Lotto Soudal | 00:00 | ||
70. | PLAZA Rubén | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
71. | MENDES José | Burgos-BH | 00:00 | ||
72. | NIV Guy | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
73. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
74. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
75. | TAARAMAE Rein | Direct Energie | 00:00 | ||
76. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 00:00 | ||
77. | CARRETERO Héctor | Movistar Team | 00:00 | ||
78. | MORENO Javier | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
79. | LÓPEZ Juan | Fundación Euskadi | 00:00 | ||
80. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
81. | CABEDO Óscar | Burgos-BH | 00:00 | ||
82. | COUSIN Jérôme | Direct Energie | 00:00 | ||
83. | PARDILLA Sergio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
84. | TORRES Pablo | Burgos-BH | 00:00 | ||
85. | BIZKARRA Mikel | Euskadi - Murias | 00:00 | ||
86. | ČERNECKIJ Sergej | Astana Pro Team | 00:00 | ||
87. | GAUDIN Damien | Direct Energie | 00:00 | ||
88. | MOSER Moreno | Astana Pro Team | 00:00 | ||
89. | SICARD Romain | Direct Energie | 00:00 | ||
90. | SHAW James | Lotto Soudal | 00:00 | ||
91. | CUADROS Álvaro | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
92. | MONFORT Maxime | Lotto Soudal | 00:00 | ||
93. | BRITTON Rob | Rally Cycling | 00:00 | ||
94. | ELLSAY Nigel | Rally Cycling | 00:00 | ||
95. | DUIJN Huub | Vérandas Willems-Crelan | 00:00 | ||
96. | LANGEVELD Sebastian | EF Education First - Drapac | 00:19 | ||
97. | VALGREN Michael | Astana Pro Team | 01:09 | ||
98. | GATTO Oscar | Astana Pro Team | 01:09 | ||
99. | LEYSEN Senne | Vérandas Willems-Crelan | 06:57 | ||
100. | DUVAL Julien | Ag2r La Mondiale | 06:57 | ||
101. | VAN MELSEN Kevin | Wanty - Groupe Gobert | 06:57 | ||
102. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 06:57 | ||
CIMA Imerio | 06:57 | ||||
104. | BAGDONAS Gediminas | Ag2r La Mondiale | 06:57 | ||
105. | KRUOPIS Aidis | Vérandas Willems-Crelan | 06:57 | ||
106. | SMUKULIS Gatis | Delko Marseille Provence KTM | 06:57 | ||
107. | KOŽATAJEV Bachtijar | Astana Pro Team | 06:57 | ||
108. | GROSU Eduard | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 06:57 | ||
109. | KOBERNJAK Jevgenij | Gazprom-RusVelo | 06:57 | ||
110. | NOPPE Christophe | Sport Vlaanderen - Baloise | 06:57 | ||
111. | KUMP Marko | CCC Sprandi Polkowice | 06:57 | ||
112. | KASPERKIEWICZ Przemys. | Delko Marseille Provence KTM | 06:57 | ||
113. | MICHAJLOV Nikolaj | Delko Marseille Provence KTM | 06:57 | ||
114. | VAN ASBROECK Tom | EF Education First - Drapac | 06:57 | ||
115. | VERWILST Aaron | Sport Vlaanderen - Baloise | 06:57 | ||
116. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 06:57 | ||
117. | SOTO Nelson Andres | Caja Rural - Seguros RGA | 06:57 | ||
118. | STOSZ Patryk | CCC Sprandi Polkowice | 06:57 | ||
119. | SANZ Enrique | Euskadi - Murias | 06:57 | ||
120. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 06:57 | ||
121. | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL - Jumbo | 06:57 | ||
122. | BOU Joan | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 06:57 | ||
123. | GOOLAERTS Michael | Vérandas Willems-Crelan | 06:57 | ||
124. | TRARIEUX Julien | Delko Marseille Provence KTM | 06:57 | ||
125. | BAUGNIES Jerome | Wanty - Groupe Gobert | 06:57 | ||
126. | ZACCANTI Filippo | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 06:57 | ||
127. | TANNER David | Vérandas Willems-Crelan | 06:57 | ||
128. | TUREK Daniel | Israel Cycling Academy | 06:57 | ||
129. | JONES Brenton | Delko Marseille Provence KTM | 06:57 | ||
130. | ASSELMAN Jesper | Roompot - Nederlandse Loterij | 06:57 | ||
131. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 06:57 | ||
132. | KOZONČUK Dmitrij | Gazprom-RusVelo | 06:57 | ||
133. | MEIJERS Jeroen | Roompot - Nederlandse Loterij | 06:57 | ||
134. | VERMELTFOORT Coen | Roompot - Nederlandse Loterij | 06:57 | ||
135. | RYBALKIN Alexej | Gazprom-RusVelo | 06:57 | ||
136. | PETIT Adrien | Direct Energie | 06:57 | ||
137. | CARDIS Romain | Direct Energie | 06:57 | ||
138. | DAL-CIN Matteo | Rally Cycling | 06:57 | ||
139. | MURPHY Kyle | Rally Cycling | 06:57 | ||
140. | PLANCKAERT Edward | Sport Vlaanderen - Baloise | 06:57 | ||
141. | RICKAERT Jonas | Sport Vlaanderen - Baloise | 06:57 | ||
142. | JUARISTI Txomin | Fundación Euskadi | 06:57 | ||
143. | FERNÁNDEZ Egoitz | Fundación Euskadi | 06:57 | ||
144. | ABERASTURI Jon | Euskadi - Murias | 06:57 | ||
145. | EZQUERRA Jesus | Burgos-BH | 06:57 | ||
146. | BRESCHEL Matti | EF Education First - Drapac | 13:38 | ||
147. | KNEES Christian | Team Sky | 13:38 | ||
148. | SAMITIER Sergio | Euskadi - Murias | 13:38 | ||
149. | HATSUYAMA Sho | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 13:38 | ||
150. | KOBAYASHI Marino | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 13:38 | ||
151. | DOMBROWSKI Joe | EF Education First - Drapac | 13:38 | ||
152. | UCHIMA Kohei | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 13:38 | ||
DNF | CIMA Damiano | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | odstúpil | ||
DNF | DE LA CRUZ David | Team Sky | odstúpil | ||
DNF | HUFFMAN Evan | Rally Cycling | odstúpil |
Šprintérska koncovka etapy |
2. | 15.2. | Otura > La Guardia de Jaén | 140 km | Poels |
profil etapy, 2825 nastúpaných metrov (© vueltaandalucia.es) |
Celková klasifikácia sa lámala už v druhej etape, organizátori zaradili na jej koniec ťažký kopec. Alto Allandas (5,2 km; 8,9 %) bola poriadna lezecká prekážka, ktorá dosahovala maximum 21 percent a záverečných 3500 metrov sa odohralo na priemernom sklone 11,5 percent, čo bola pekná ponuka pre najlepších vrchárov, aby zabojovali o etapový triumf a líderský dres. Hlavná pozornosť tak smerovala na Frooma, Poelsa, Landu, Fuglsanga, Hermansa alebo Kruijswijka.
Na cyklistov čakalo len 140 kilometrov a táto pomerne krátka porcia prebehla vo svižnom tempe. V úniku sa ukázali Cuadros (Caja Rural), Sanz (Euskadi-Murias), Rubio (Burgos), Kasperkiewicz (Delko), Gougeard (Ag2r), Eenkhoorn (Lotto-Jumbo), Meijers (Roompot), Hatsuyama (Nippo) a Verwilst (Sport Vlaanderen), ktorí získali k dobru necelých osem minút. V balíku udržiavali tempo Sky a Astana, obidve zostavy dávali jasne najavo, že chcú v dnešnej etape uspieť. Akonáhle sa jazdci dostali na kopcovitú časť, náskok utečencov išiel nadol.
Po predposlednom hodnotenom stúpaní vydržali vo vedúcej skupine už iba Gougeard, Eenkhoorn a Rubio, v balíku nasadila dobré tempo Astana. Kazašský celok naďalej ukrajoval z náskoku vedúcej trojice, ostatné tímy spokojne šetrili energiu na záverečný kopec. Gougeard a Rubio sa držali statočne, ešte na začiatku cieľového kopca mali k dobru jednu minútu. Potom odpadol Gougeard a na prudkých sklonoch mal problémy aj Rubio.
Akonáhle sa dostala hlavná skupina na tvrdé gradienty, zaútočil Jakob Fuglsang, o malú chvíľu ho napodobnili aj Mikel Landa a Tim Wellens, následne sa k nim pridal Wout Poels. Táto aktivita rozdelila skupinu favoritov, ale pred vrcholom sa tí najlepší spojili na čele pretekov.
Následne predviedol pekný pokus Wellens, ktorý získal aj slušný náskok, ale na prudkých sklonoch nedokázal udržať potrebné tempo až do cieľa a ostatní ho dobehli. O etapový triumf bojovali spolu s ním Poels, Fuglsang, Landa, LL Sánchez, Poels a práve holandský jazdec vo finále správne načasoval svoj útok a predviedol silné zrýchlenie, čo mu zaručilo výhru. Za ním preťali pásku LL Sánchez a Tim Wellens, potom finišovali Landa a Fuglsang.
Útok Tima Wellensa (© 65ª Ruta del Sol, Vuelta Andalucia / By Karlis Medrano) |
Najťažší dojazd na podujatí ovládol Wout Poels. Celkový víťaz pretekov z roku 2016 jazdil na cieľovom kopci s veľkou chuťou, púšťal sa do akcie s hlavnými favoritmi a napokon im všetkým ušiel pred páskou. Na takomto stromom kopci však získal len malú časovú výhodu, celkové poradie tak rozhodne nedeľňajšia časovka. Veľmi dobre pôsobila Astana, ale ani dnes jej aktívny výkon nepriniesol etapový triumf. Jakob Fuglsang sa snažil útočiť a LL Sánchez čakal na záverečný špurt, preto musel byť sklamaný, aký razantný nástup predviedol Poels.
Vo finále kvalitne bojoval Tim Wellens, ktorý si vytvoril dobrú pozíciu pred časovkou, a medzi najlepšími figuroval aj Mikel Landa, jeho ataku sme sa však nedočkali. Na cieľovom kopci vydal zo seba maximum Chris Froome, ktorý sa nenaháňal za súpermi, ale stavil na svoje tempo. Vo finále sa vrátil do skupiny favoritov, ale ich záverečné zrýchlenia boli nad jeho sily.
Wout Poels v cieli (© 65ª Ruta del Sol, Vuelta Andalucia / By Karlis Medrano) |
Výsledky | ||||||||
1. | POELS Wout | Team Sky | 3:38:04 | 20 | ||||
2. | SÁNCHEZ Luis Leon | Astana Pro Team | 00:02 | 10 | ||||
3. | WELLENS Tim | Lotto Soudal | 00:02 | 5 | ||||
4. | LANDA Mikel | Movistar Team | 00:04 | |||||
5. | FUGLSANG Jakob | Astana Pro Team | 00:04 | |||||
6. | SOLER Marc | Movistar Team | 00:17 |
7. | FROOME Christopher | Team Sky | 00:27 | ||
8. | BIZKARRA Mikel | Euskadi - Murias | 00:34 | ||
9. | ANTUNES Amaro Manuel | CCC Sprandi Polkowice | 00:38 | ||
10. | VANENDERT Jelle | Lotto Soudal | 00:38 | ||
11. | KRUIJSWIJK Steven | Team LottoNL - Jumbo | 00:40 | ||
12. | CLARKE Simon | EF Education First - Drapac | 00:46 | ||
13. | AMADOR Andrej | Movistar Team | 00:48 | ||
14. | DE LA CRUZ David | Team Sky | 00:48 | ||
15. | MORENO Javier | Delko Marseille Provence KTM | 00:51 | ||
16. | PARDILLA Sergio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:53 | ||
17. | BOUWMAN Koen | Team LottoNL - Jumbo | 00:56 | ||
18. | PRADES Eduard | Euskadi - Murias | 01:02 | ||
19. | HERMANS Ben | Israel Cycling Academy | 01:04 | ||
20. | DEIGNAN Philip | Team Sky | 01:05 | ||
21. | PETERS Nans | Ag2r La Mondiale | 01:08 | ||
22. | SPRENGERS Thomas | Sport Vlaanderen - Baloise | 01:11 | ||
23. | DE TIER Floris | Team LottoNL - Jumbo | 01:14 | ||
24. | MENDES José | Burgos-BH | 01:14 | ||
25. | DILLIER Silvan | Ag2r La Mondiale | 01:26 | ||
26. | RODRÍGUEZ Cristian | Caja Rural - Seguros RGA | 01:26 | ||
27. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 01:39 | ||
28. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 01:53 | ||
29. | DEGAND Thomas | Wanty - Groupe Gobert | 01:53 | ||
30. | AZURMENDI Ibai | Fundación Euskadi | 02:08 | ||
31. | DÍAZ José | Israel Cycling Academy | 02:13 | ||
32. | BUDDING Martijn | Roompot - Nederlandse Loterij | 02:16 | ||
33. | MONFORT Maxime | Lotto Soudal | 02:22 | ||
34. | CLEMENT Stef | Team LottoNL - Jumbo | 02:24 | ||
35. | SICARD Romain | Direct Energie | 02:30 | ||
36. | BRAVO Garikoitz | Euskadi - Murias | 02:30 | ||
37. | SIMÓN Jordi | Burgos-BH | 02:30 | ||
38. | RUBIO Diego | Burgos-BH | 02:42 | ||
39. | TRATNIK Jan | CCC Sprandi Polkowice | 02:43 | ||
40. | BRITTON Rob | Rally Cycling | 02:43 | ||
41. | CHERKASOV Nicolay | Gazprom-RusVelo | 02:50 | ||
42. | DEVOLDER Stijn | Vérandas Willems-Crelan | 02:50 | ||
43. | TAARAMAE Rein | Direct Energie | 03:01 | ||
44. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 03:11 | ||
45. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 03:11 | ||
46. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 03:29 | ||
47. | DUIJN Huub | Vérandas Willems-Crelan | 03:29 | ||
48. | VANMARCKE Sep | EF Education First - Drapac | 03:33 | ||
49. | GARCIA Ricardo | Fundación Euskadi | 03:43 | ||
50. | MARTIN Gotzon | Fundación Euskadi | 03:43 | ||
51. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 03:49 | ||
52. | SAEZ Héctor | Euskadi - Murias | 04:00 | ||
53. | CARRETERO Héctor | Movistar Team | 04:14 | ||
54. | SERRANO Gonzalo | Caja Rural - Seguros RGA | 04:14 | ||
55. | BOU Joan | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 04:26 | ||
56. | SHAW James | Lotto Soudal | 04:36 | ||
57. | ANDERSON Ryan | Rally Cycling | 04:36 | ||
58. | TUREK Daniel | Israel Cycling Academy | 04:36 | ||
59. | PLAZA Rubén | Israel Cycling Academy | 04:36 | ||
60. | GOUGEARD Alexis | Ag2r La Mondiale | 04:47 | ||
61. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 04:53 | ||
62. | VAN DER SANDE Tosh | Lotto Soudal | 05:46 | ||
63. | VAN GESTEL Dries | Sport Vlaanderen - Baloise | 05:46 | ||
64. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 05:54 | ||
65. | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL - Jumbo | 05:54 | ||
66. | BRESCHEL Matti | EF Education First - Drapac | 06:11 | ||
67. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 06:27 | ||
68. | COUSIN Jérôme | Direct Energie | 06:29 | ||
69. | PUCCIO Salvatore | Team Sky | 07:51 | ||
70. | BAK Lars Ytting | Lotto Soudal | 07:59 | ||
71. | JUARISTI Txomin | Fundación Euskadi | 07:59 | ||
72. | EZQUERRA Jesus | Burgos-BH | 07:59 | ||
73. | CUBERO Jorge | Burgos-BH | 07:59 | ||
74. | TORRES Pablo | Burgos-BH | 07:59 | ||
75. | CABEDO Óscar | Burgos-BH | 07:59 | ||
76. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 07:59 | ||
77. | BATTAGLIN Enrico | Team LottoNL - Jumbo | 07:59 | ||
78. | VAN BAARLE Dylan | Team Sky | 07:59 | ||
79. | ERVITI Imanol | Movistar Team | 07:59 | ||
80. | KASPERKIEWICZ Przemys. | Delko Marseille Provence KTM | 07:59 | ||
81. | ČERNECKIJ Sergej | Astana Pro Team | 07:59 | ||
82. | NAESEN Oliver | Ag2r La Mondiale | 07:59 | ||
83. | VENTURINI Clément | Ag2r La Mondiale | 08:08 | ||
84. | MOSER Moreno | Astana Pro Team | 08:16 | ||
85. | BAGDONAS Gediminas | Ag2r La Mondiale | 08:46 | ||
86. | DOMBROWSKI Joe | EF Education First - Drapac | 09:32 | ||
87. | JOYCE Colin | Rally Cycling | 10:06 | ||
88. | LANGEVELD Sebastian | EF Education First - Drapac | 11:46 | ||
89. | KOCH Jonas | CCC Sprandi Polkowice | 12:16 | ||
90. | CUADROS Álvaro | Caja Rural - Seguros RGA | 12:17 | ||
91. | VALGREN Michael | Astana Pro Team | 13:46 | ||
92. | SANZ Enrique | Euskadi - Murias | 13:56 | ||
93. | SMUKULIS Gatis | Delko Marseille Provence KTM | 14:52 | ||
94. | MEIJERS Jeroen | Roompot - Nederlandse Loterij | 15:54 | ||
95. | HOFLAND Moreno | Lotto Soudal | 16:02 | ||
96. | VERWILST Aaron | Sport Vlaanderen - Baloise | 16:37 | ||
97. | BOUDAT Thomas | Direct Energie | 17:07 | ||
98. | KOŽATAJEV Bachtijar | Astana Pro Team | 17:09 | ||
99. | RYBALKIN Alexej | Gazprom-RusVelo | 17:09 | ||
100. | GATTO Oscar | Astana Pro Team | 17:21 | ||
101. | ZACCANTI Filippo | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 17:25 | ||
102. | KNEES Christian | Team Sky | 17:29 | ||
103. | VAN MELSEN Kevin | Wanty - Groupe Gobert | 17:29 | ||
104. | LEYSEN Senne | Vérandas Willems-Crelan | 17:29 | ||
105. | KOBERNJAK Jevgenij | Gazprom-RusVelo | 17:33 | ||
106. | ELLSAY Nigel | Rally Cycling | 17:33 | ||
107. | NIV Guy | Israel Cycling Academy | 17:33 | ||
108. | RIESEBEEK Oscar | Roompot - Nederlandse Loterij | 17:33 | ||
109. | BAUGNIES Jerome | Wanty - Groupe Gobert | 17:33 | ||
110. | PLANCKAERT Edward | Sport Vlaanderen - Baloise | 17:39 | ||
111. | PASQUALON Andrea | Wanty - Groupe Gobert | 17:59 | ||
112. | KOZONČUK Dmitrij | Gazprom-RusVelo | 18:08 | ||
113. | SOTO Nelson Andres | Caja Rural - Seguros RGA | 18:08 | ||
114. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 18:08 | ||
115. | NOPPE Christophe | Sport Vlaanderen - Baloise | 18:08 | ||
116. | KOBAYASHI Marino | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 18:08 | ||
117. | SAMITIER Sergio | Euskadi - Murias | 18:10 | ||
118. | ABERASTURI Jon | Euskadi - Murias | 18:11 | ||
119. | STOSZ Patryk | CCC Sprandi Polkowice | 18:13 | ||
120. | LÓPEZ Juan | Fundación Euskadi | 18:14 | ||
121. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 18:24 | ||
122. | DAL-CIN Matteo | Rally Cycling | 18:30 | ||
123. | MURPHY Kyle | Rally Cycling | 18:30 | ||
124. | VAN HECKE Preben | Sport Vlaanderen - Baloise | 18:41 | ||
125. | GOOLAERTS Michael | Vérandas Willems-Crelan | 18:41 | ||
126. | JONES Brenton | Delko Marseille Provence KTM | 18:41 | ||
127. | BARBERO Carlos | Movistar Team | 18:58 | ||
128. | DUVAL Julien | Ag2r La Mondiale | 18:59 | ||
129. | KRUOPIS Aidis | Vérandas Willems-Crelan | 19:00 | ||
130. | MICHAJLOV Nikolaj | Delko Marseille Provence KTM | 19:07 | ||
131. | TRARIEUX Julien | Delko Marseille Provence KTM | 19:07 | ||
132. | RICKAERT Jonas | Sport Vlaanderen - Baloise | 19:09 | ||
133. | CARDIS Romain | Direct Energie | 19:35 | ||
134. | PETIT Adrien | Direct Energie | 19:36 | ||
135. | INSAUSTI Jon Ander | Fundación Euskadi | 19:38 | ||
136. | GAUDIN Damien | Direct Energie | 19:48 | ||
137. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 19:50 | ||
138. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 19:51 | ||
139. | DE BIE Sean | Vérandas Willems-Crelan | 19:53 | ||
140. | VERMELTFOORT Coen | Roompot - Nederlandse Loterij | 19:53 | ||
141. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 19:55 | ||
142. | CIMA Damiano | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 20:08 | ||
143. | KUMP Marko | CCC Sprandi Polkowice | 20:10 | ||
144. | MODOLO Sacha | EF Education First - Drapac | 20:10 | ||
145. | GRADEK Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 20:11 | ||
146. | HATSUYAMA Sho | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 20:25 | ||
147. | UCHIMA Kohei | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 20:25 | ||
148. | TANNER David | Vérandas Willems-Crelan | 20:38 | ||
149. | FERNÁNDEZ Egoitz | Fundación Euskadi | 20:43 | ||
150. | GROSU Eduard | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 20:43 | ||
151. | VAN ASBROECK Tom | EF Education First - Drapac | 22:00 | ||
DNF | ASSELMAN Jesper | Roompot - Nederlandse Loterij | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | POELS Wout | Team Sky | 8:59:43 | 5 | ||||
2. | SÁNCHEZ Luis Leon | Astana Pro Team | 00:02 | |||||
3. | WELLENS Tim | Lotto Soudal | 00:02 | |||||
4. | LANDA Mikel | Movistar Team | 00:04 | |||||
5. | FUGLSANG Jakob | Astana Pro Team | 00:04 | |||||
6. | SOLER Marc | Movistar Team | 00:17 |
7. | FROOME Christopher | Team Sky | 00:27 | ||
8. | BIZKARRA Mikel | Euskadi - Murias | 00:34 | ||
9. | ANTUNES Amaro Manuel | CCC Sprandi Polkowice | 00:38 | ||
10. | VANENDERT Jelle | Lotto Soudal | 00:38 | ||
11. | KRUIJSWIJK Steven | Team LottoNL - Jumbo | 00:40 | ||
12. | CLARKE Simon | EF Education First - Drapac | 00:46 | ||
13. | AMADOR Andrej | Movistar Team | 00:48 | ||
14. | DE LA CRUZ David | Team Sky | 00:48 | ||
15. | MORENO Javier | Delko Marseille Provence KTM | 00:51 | ||
16. | PARDILLA Sergio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:53 | ||
17. | BOUWMAN Koen | Team LottoNL - Jumbo | 00:56 | ||
18. | PRADES Eduard | Euskadi - Murias | 01:02 | ||
19. | HERMANS Ben | Israel Cycling Academy | 01:04 | ||
20. | DEIGNAN Philip | Team Sky | 01:05 | ||
21. | PETERS Nans | Ag2r La Mondiale | 01:08 | ||
22. | SPRENGERS Thomas | Sport Vlaanderen - Baloise | 01:11 | ||
23. | DE TIER Floris | Team LottoNL - Jumbo | 01:14 | ||
24. | MENDES José | Burgos-BH | 01:14 | ||
25. | DILLIER Silvan | Ag2r La Mondiale | 01:26 | ||
26. | RODRÍGUEZ Cristian | Caja Rural - Seguros RGA | 01:26 | ||
27. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 01:39 | ||
28. | DEGAND Thomas | Wanty - Groupe Gobert | 01:53 | ||
29. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 01:53 | ||
30. | AZURMENDI Ibai | Fundación Euskadi | 02:08 | ||
31. | DÍAZ José | Israel Cycling Academy | 02:13 | ||
32. | BUDDING Martijn | Roompot - Nederlandse Loterij | 02:16 | ||
33. | MONFORT Maxime | Lotto Soudal | 02:22 | ||
34. | CLEMENT Stef | Team LottoNL - Jumbo | 02:24 | ||
35. | SIMÓN Jordi | Burgos-BH | 02:30 | ||
36. | BRAVO Garikoitz | Euskadi - Murias | 02:30 | ||
37. | SICARD Romain | Direct Energie | 02:30 | ||
38. | RUBIO Diego | Burgos-BH | 02:42 | ||
39. | TRATNIK Jan | CCC Sprandi Polkowice | 02:43 | ||
40. | BRITTON Rob | Rally Cycling | 02:43 | ||
41. | DEVOLDER Stijn | Vérandas Willems-Crelan | 02:50 | ||
42. | CHERKASOV Nicolay | Gazprom-RusVelo | 02:50 | ||
43. | TAARAMAE Rein | Direct Energie | 03:01 | ||
44. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 03:11 | ||
45. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 03:11 | ||
46. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 03:29 | ||
47. | DUIJN Huub | Vérandas Willems-Crelan | 03:29 | ||
48. | VANMARCKE Sep | EF Education First - Drapac | 03:33 | ||
49. | MARTIN Gotzon | Fundación Euskadi | 03:43 | ||
50. | GARCIA Ricardo | Fundación Euskadi | 03:43 | ||
51. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 03:49 | ||
52. | SAEZ Héctor | Euskadi - Murias | 04:00 | ||
53. | SERRANO Gonzalo | Caja Rural - Seguros RGA | 04:14 | ||
54. | CARRETERO Héctor | Movistar Team | 04:14 | ||
55. | ANDERSON Ryan | Rally Cycling | 04:36 | ||
56. | PLAZA Rubén | Israel Cycling Academy | 04:36 | ||
57. | SHAW James | Lotto Soudal | 04:36 | ||
58. | GOUGEARD Alexis | Ag2r La Mondiale | 04:47 | ||
59. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 04:53 | ||
60. | VAN DER SANDE Tosh | Lotto Soudal | 05:46 | ||
61. | VAN GESTEL Dries | Sport Vlaanderen - Baloise | 05:46 | ||
62. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 05:54 | ||
63. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 06:27 | ||
64. | COUSIN Jérôme | Direct Energie | 06:29 | ||
65. | PUCCIO Salvatore | Team Sky | 07:51 | ||
66. | BATTAGLIN Enrico | Team LottoNL - Jumbo | 07:59 | ||
67. | NAESEN Oliver | Ag2r La Mondiale | 07:59 | ||
68. | CUBERO Jorge | Burgos-BH | 07:59 | ||
69. | BAK Lars Ytting | Lotto Soudal | 07:59 | ||
70. | VAN BAARLE Dylan | Team Sky | 07:59 | ||
71. | ERVITI Imanol | Movistar Team | 07:59 | ||
72. | CABEDO Óscar | Burgos-BH | 07:59 | ||
73. | TORRES Pablo | Burgos-BH | 07:59 | ||
74. | ČERNECKIJ Sergej | Astana Pro Team | 07:59 | ||
75. | VENTURINI Clément | Ag2r La Mondiale | 08:08 | ||
76. | MOSER Moreno | Astana Pro Team | 08:16 | ||
77. | JOYCE Colin | Rally Cycling | 10:06 | ||
78. | BOU Joan | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 11:23 | ||
79. | TUREK Daniel | Israel Cycling Academy | 11:33 | ||
80. | LANGEVELD Sebastian | EF Education First - Drapac | 12:05 | ||
81. | KOCH Jonas | CCC Sprandi Polkowice | 12:16 | ||
82. | CUADROS Álvaro | Caja Rural - Seguros RGA | 12:17 | ||
83. | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL - Jumbo | 12:51 | ||
84. | VALGREN Michael | Astana Pro Team | 14:55 | ||
85. | KASPERKIEWICZ Przemys. | Delko Marseille Provence KTM | 14:56 | ||
86. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 14:56 | ||
87. | JUARISTI Txomin | Fundación Euskadi | 14:56 | ||
88. | EZQUERRA Jesus | Burgos-BH | 14:56 | ||
89. | BAGDONAS Gediminas | Ag2r La Mondiale | 15:43 | ||
90. | HOFLAND Moreno | Lotto Soudal | 16:02 | ||
91. | BOUDAT Thomas | Direct Energie | 17:07 | ||
92. | RIESEBEEK Oscar | Roompot - Nederlandse Loterij | 17:33 | ||
93. | NIV Guy | Israel Cycling Academy | 17:33 | ||
94. | ELLSAY Nigel | Rally Cycling | 17:33 | ||
95. | PASQUALON Andrea | Wanty - Groupe Gobert | 17:59 | ||
96. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 18:08 | ||
97. | LÓPEZ Juan | Fundación Euskadi | 18:14 | ||
98. | GATTO Oscar | Astana Pro Team | 18:30 | ||
99. | VAN HECKE Preben | Sport Vlaanderen - Baloise | 18:41 | ||
100. | BARBERO Carlos | Movistar Team | 18:58 | ||
101. | INSAUSTI Jon Ander | Fundación Euskadi | 19:38 | ||
102. | GAUDIN Damien | Direct Energie | 19:48 | ||
103. | BRESCHEL Matti | EF Education First - Drapac | 19:49 | ||
104. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 19:51 | ||
105. | DE BIE Sean | Vérandas Willems-Crelan | 19:53 | ||
106. | MODOLO Sacha | EF Education First - Drapac | 20:10 | ||
107. | GRADEK Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 20:11 | ||
108. | SANZ Enrique | Euskadi - Murias | 20:53 | ||
109. | SMUKULIS Gatis | Delko Marseille Provence KTM | 21:49 | ||
110. | MEIJERS Jeroen | Roompot - Nederlandse Loterij | 22:51 | ||
111. | DOMBROWSKI Joe | EF Education First - Drapac | 23:10 | ||
112. | VERWILST Aaron | Sport Vlaanderen - Baloise | 23:34 | ||
113. | KOŽATAJEV Bachtijar | Astana Pro Team | 24:06 | ||
114. | RYBALKIN Alexej | Gazprom-RusVelo | 24:06 | ||
115. | ZACCANTI Filippo | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 24:22 | ||
116. | LEYSEN Senne | Vérandas Willems-Crelan | 24:26 | ||
117. | VAN MELSEN Kevin | Wanty - Groupe Gobert | 24:26 | ||
118. | KOBERNJAK Jevgenij | Gazprom-RusVelo | 24:30 | ||
119. | BAUGNIES Jerome | Wanty - Groupe Gobert | 24:30 | ||
120. | PLANCKAERT Edward | Sport Vlaanderen - Baloise | 24:36 | ||
121. | NOPPE Christophe | Sport Vlaanderen - Baloise | 25:05 | ||
122. | SOTO Nelson Andres | Caja Rural - Seguros RGA | 25:05 | ||
123. | KOZONČUK Dmitrij | Gazprom-RusVelo | 25:05 | ||
124. | ABERASTURI Jon | Euskadi - Murias | 25:08 | ||
125. | STOSZ Patryk | CCC Sprandi Polkowice | 25:10 | ||
126. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 25:21 | ||
127. | DAL-CIN Matteo | Rally Cycling | 25:27 | ||
128. | MURPHY Kyle | Rally Cycling | 25:27 | ||
129. | GOOLAERTS Michael | Vérandas Willems-Crelan | 25:38 | ||
130. | JONES Brenton | Delko Marseille Provence KTM | 25:38 | ||
131. | DUVAL Julien | Ag2r La Mondiale | 25:56 | ||
132. | KRUOPIS Aidis | Vérandas Willems-Crelan | 25:57 | ||
133. | MICHAJLOV Nikolaj | Delko Marseille Provence KTM | 26:04 | ||
134. | TRARIEUX Julien | Delko Marseille Provence KTM | 26:04 | ||
135. | RICKAERT Jonas | Sport Vlaanderen - Baloise | 26:06 | ||
136. | CARDIS Romain | Direct Energie | 26:32 | ||
137. | PETIT Adrien | Direct Energie | 26:33 | ||
138. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 26:47 | ||
139. | VERMELTFOORT Coen | Roompot - Nederlandse Loterij | 26:50 | ||
140. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 26:52 | ||
141. | CIMA Damiano | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 27:05 | ||
142. | KUMP Marko | CCC Sprandi Polkowice | 27:07 | ||
143. | TANNER David | Vérandas Willems-Crelan | 27:35 | ||
144. | GROSU Eduard | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 27:40 | ||
145. | FERNÁNDEZ Egoitz | Fundación Euskadi | 27:40 | ||
146. | VAN ASBROECK Tom | EF Education First - Drapac | 28:57 | ||
147. | KNEES Christian | Team Sky | 31:07 | ||
148. | KOBAYASHI Marino | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 31:46 | ||
149. | SAMITIER Sergio | Euskadi - Murias | 31:48 | ||
150. | HATSUYAMA Sho | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 34:03 | ||
151. | UCHIMA Kohei | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 34:03 |
Posledné kilometre etapy |
3. | 16.2. | Mancha Real > Herrera | 166 km | Modolo |
profil etapy, 2963 nastúpaných metrov (© vueltaandalucia.es) |
Najjednoduchšia etapa na pretekoch obsahovala len dva menšie kopce a jednoduchý dojazd, preto bolo všetko pripravené na druhý hromadný špurt balíka. V úvodnej previerke sa našlo hneď niekoľko rýchlych jazdcov, ktorí si verili na šprintérsku koncovku, takže utečenci nemali dostať voľnú ruku. Na revanš myslel Sacha Modolo, ktorý chcel predviesť víťazné gesto a aj skutočne vyhrať etapu.
Vo vedúcej skupine pracovali štyria cyklisti, Marco Minnaard (Wanty Groupe), Álvaro Cuadros (Caja Rural), Héctor Sáez (Euskadi-Murias) a Oscar Cabedo (Burgos) jazdili s obmedzeným náskokom, ktorý atakoval tri minúty. Zástupcovia Caja Rural a Euskadi - Murias nechýbali v úniku ani jeden deň, Álvaro Cuadros sa pohyboval v brejku aj včera. Na začiatku sa odohral pád, po ktorom musel odstúpiť Amaro Antunes (CCC Sprandi), deviaty muž včerajšieho dojazdu.
Tím Sky si postrážil väčšiu časť etapy, potom mu pomohol EF Education, ktorý mal dnes víťazné chúťky. V závere sa objavili na čele balíka aj farby Direct Energie, francúzsky celok chcel zopakovať svoj triumf z prvého dňa. V úniku dokázali najdlhšie bojovať Cuadros a Sáez, ich púť sa skončila dvanásť kilometrov pred cieľom. Tesne pred páskou sa nachádzalo menšie stúpanie, kde tlačil na pílu najmä Ag2r, aby oslabil súperov Clementa Venturiniho, ale všetci najrýchlejší jazdci zostali na čele balíka.
Vo finále bol rozhodujúcim momentom prechod cez poslednú zákrutu, ktorá striehla len štyristo metrov pred cieľom. Najlepšiu pozíciu si tu vytvoril Sacha Modolo, ktorý už nepripustil žiadne prekvapenie a jasne ovládol tretiu etapu. Taliansky jazdec prebehol cez kľúčovú zákrutu na samom čele balíka, potom si počkal na správny moment, a keď vyrazil dopredu, nikoho už pred seba nepustil. Modolo tak definitívne získal prvý triumf po prestupe do EF Education.
Triumf Sachu Modola (© 65ª Ruta del Sol, Vuelta Andalucia / By Karlis Medrano) |
Na druhej priečke skončil Carlos Barbero a do šprintu sa zapojil aj mladý kolumbijský jazdec Nelson Soto. Záujem o etapu prejavil aj Oscar Gatto, ale ten nemal na konci potrebnú rýchlosť. V celkovom poradí zostalo všetko po starom, červený dres udržal Wout Poels.
Výsledky | ||||||||
1. | MODOLO Sacha | EF Education First - Drapac | 3:48:17 | 20 | ||||
2. | BARBERO Carlos | Movistar Team | 00:00 | 10 | ||||
3. | SOTO Nelson Andres | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | 5 | ||||
4. | GATTO Oscar | Astana Pro Team | 00:00 | |||||
5. | HOFLAND Moreno | Lotto Soudal | 00:00 | |||||
6. | ABERASTURI Jon | Euskadi - Murias | 00:00 |
7. | GROSU Eduard | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:00 | ||
8. | VERMELTFOORT Coen | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
9. | PASQUALON Andrea | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
10. | JOYCE Colin | Rally Cycling | 00:00 | ||
11. | BOUDAT Thomas | Direct Energie | 00:00 | ||
12. | KRUOPIS Aidis | Vérandas Willems-Crelan | 00:00 | ||
13. | PRADES Eduard | Euskadi - Murias | 00:00 | ||
14. | GOOLAERTS Michael | Vérandas Willems-Crelan | 00:00 | ||
15. | POELS Wout | Team Sky | 00:00 | ||
16. | KOCH Jonas | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
17. | SÁNCHEZ Luis Leon | Astana Pro Team | 00:00 | ||
18. | PLANCKAERT Edward | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
19. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
20. | BUDDING Martijn | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
21. | VAN GESTEL Dries | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
22. | CLARKE Simon | EF Education First - Drapac | 00:00 | ||
23. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
24. | SOLER Marc | Movistar Team | 00:00 | ||
25. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
26. | BATTAGLIN Enrico | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
27. | WELLENS Tim | Lotto Soudal | 00:00 | ||
28. | BAGDONAS Gediminas | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
29. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
30. | CUBERO Jorge | Burgos-BH | 00:00 | ||
31. | BOUWMAN Koen | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
32. | VAN DER SANDE Tosh | Lotto Soudal | 00:00 | ||
33. | FUGLSANG Jakob | Astana Pro Team | 00:00 | ||
34. | BRAVO Garikoitz | Euskadi - Murias | 00:00 | ||
35. | MORENO Javier | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
36. | ERVITI Imanol | Movistar Team | 00:00 | ||
37. | ZACCANTI Filippo | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:00 | ||
38. | SIMÓN Jordi | Burgos-BH | 00:00 | ||
39. | EZQUERRA Jesus | Burgos-BH | 00:00 | ||
40. | VANENDERT Jelle | Lotto Soudal | 00:00 | ||
41. | DÍAZ José | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
42. | MARTIN Gotzon | Fundación Euskadi | 00:00 | ||
43. | KASPERKIEWICZ Przemys. | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
44. | CARDIS Romain | Direct Energie | 00:00 | ||
45. | BAK Lars Ytting | Lotto Soudal | 00:00 | ||
46. | AZURMENDI Ibai | Fundación Euskadi | 00:00 | ||
47. | SMUKULIS Gatis | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
48. | CLEMENT Stef | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
49. | LANDA Mikel | Movistar Team | 00:00 | ||
50. | KRUIJSWIJK Steven | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
51. | DE TIER Floris | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
52. | HERMANS Ben | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
53. | SANZ Enrique | Euskadi - Murias | 00:00 | ||
54. | CHERKASOV Nicolay | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
55. | DE LA CRUZ David | Team Sky | 00:00 | ||
56. | SPRENGERS Thomas | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
57. | FROOME Christopher | Team Sky | 00:00 | ||
58. | BIZKARRA Mikel | Euskadi - Murias | 00:00 | ||
59. | SERRANO Gonzalo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
60. | STOSZ Patryk | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
61. | RICKAERT Jonas | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
62. | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
63. | BRESCHEL Matti | EF Education First - Drapac | 00:00 | ||
64. | TUREK Daniel | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
65. | MENDES José | Burgos-BH | 00:00 | ||
66. | DEIGNAN Philip | Team Sky | 00:00 | ||
67. | DEGAND Thomas | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
68. | RODRÍGUEZ Cristian | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
69. | GRADEK Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
70. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
71. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
72. | TORRES Pablo | Burgos-BH | 00:00 | ||
73. | ANDERSON Ryan | Rally Cycling | 00:00 | ||
74. | PETERS Nans | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
75. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 00:00 | ||
76. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
77. | NIV Guy | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
78. | DILLIER Silvan | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
79. | VAN MELSEN Kevin | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
80. | PARDILLA Sergio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
81. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
82. | MONFORT Maxime | Lotto Soudal | 00:00 | ||
83. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
84. | AMADOR Andrej | Movistar Team | 00:00 | ||
85. | PUCCIO Salvatore | Team Sky | 00:00 | ||
86. | MURPHY Kyle | Rally Cycling | 00:00 | ||
87. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
88. | VAN HECKE Preben | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
89. | CARRETERO Héctor | Movistar Team | 00:00 | ||
90. | GARCIA Ricardo | Fundación Euskadi | 00:00 | ||
91. | LÓPEZ Juan | Fundación Euskadi | 00:00 | ||
92. | TRARIEUX Julien | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
93. | ČERNECKIJ Sergej | Astana Pro Team | 00:00 | ||
94. | KOBAYASHI Marino | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:00 | ||
95. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
96. | RUBIO Diego | Burgos-BH | 00:00 | ||
97. | PLAZA Rubén | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
98. | SHAW James | Lotto Soudal | 00:00 | ||
99. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
100. | JUARISTI Txomin | Fundación Euskadi | 00:00 | ||
101. | BRITTON Rob | Rally Cycling | 00:00 | ||
102. | TRATNIK Jan | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
103. | ELLSAY Nigel | Rally Cycling | 00:00 | ||
104. | LEYSEN Senne | Vérandas Willems-Crelan | 00:00 | ||
105. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
106. | DEVOLDER Stijn | Vérandas Willems-Crelan | 00:00 | ||
107. | DUVAL Julien | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
108. | KUMP Marko | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
109. | GOUGEARD Alexis | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
110. | DE BIE Sean | Vérandas Willems-Crelan | 00:00 | ||
111. | CIMA Damiano | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:00 | ||
112. | PETIT Adrien | Direct Energie | 00:00 | ||
113. | VANMARCKE Sep | EF Education First - Drapac | 00:00 | ||
114. | NAESEN Oliver | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
115. | DAL-CIN Matteo | Rally Cycling | 00:00 | ||
116. | NOPPE Christophe | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
117. | VALGREN Michael | Astana Pro Team | 00:42 | ||
118. | DUIJN Huub | Vérandas Willems-Crelan | 00:42 | ||
119. | KNEES Christian | Team Sky | 00:51 | ||
120. | RIESEBEEK Oscar | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:56 | ||
121. | JONES Brenton | Delko Marseille Provence KTM | 00:56 | ||
122. | MOSER Moreno | Astana Pro Team | 00:56 | ||
123. | VAN BAARLE Dylan | Team Sky | 01:07 | ||
124. | VENTURINI Clément | Ag2r La Mondiale | 01:07 | ||
125. | KOZONČUK Dmitrij | Gazprom-RusVelo | 01:27 | ||
126. | GAUDIN Damien | Direct Energie | 01:30 | ||
127. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 01:36 | ||
128. | COUSIN Jérôme | Direct Energie | 01:51 | ||
129. | SICARD Romain | Direct Energie | 02:43 | ||
130. | MEIJERS Jeroen | Roompot - Nederlandse Loterij | 02:48 | ||
131. | KOBERNJAK Jevgenij | Gazprom-RusVelo | 02:58 | ||
132. | LANGEVELD Sebastian | EF Education First - Drapac | 03:08 | ||
133. | TANNER David | Vérandas Willems-Crelan | 03:08 | ||
134. | HATSUYAMA Sho | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 03:47 | ||
135. | MICHAJLOV Nikolaj | Delko Marseille Provence KTM | 03:47 | ||
136. | RYBALKIN Alexej | Gazprom-RusVelo | 03:47 | ||
137. | SAEZ Héctor | Euskadi - Murias | 03:47 | ||
138. | INSAUSTI Jon Ander | Fundación Euskadi | 03:47 | ||
139. | UCHIMA Kohei | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 03:47 | ||
140. | VERWILST Aaron | Sport Vlaanderen - Baloise | 05:04 | ||
141. | KOŽATAJEV Bachtijar | Astana Pro Team | 05:05 | ||
142. | SAMITIER Sergio | Euskadi - Murias | 05:05 | ||
143. | BAUGNIES Jerome | Wanty - Groupe Gobert | 05:07 | ||
144. | CUADROS Álvaro | Caja Rural - Seguros RGA | 08:23 | ||
145. | DOMBROWSKI Joe | EF Education First - Drapac | 08:23 | ||
146. | TAARAMAE Rein | Direct Energie | 08:23 | ||
147. | CABEDO Óscar | Burgos-BH | 08:23 | ||
148. | FERNÁNDEZ Egoitz | Fundación Euskadi | 08:23 | ||
149. | BOU Joan | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 08:23 | ||
DNS | VAN ASBROECK Tom | EF Education First - Drapac | neštart. | ||
DNF | ANTUNES Amaro Manuel | CCC Sprandi Polkowice | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | POELS Wout | Team Sky | 12:48:00 | 5 | ||||
2. | SÁNCHEZ Luis Leon | Astana Pro Team | 00:02 | |||||
3. | WELLENS Tim | Lotto Soudal | 00:02 | |||||
4. | LANDA Mikel | Movistar Team | 00:04 | |||||
5. | FUGLSANG Jakob | Astana Pro Team | 00:04 | |||||
6. | SOLER Marc | Movistar Team | 00:17 |
7. | FROOME Christopher | Team Sky | 00:27 | ||
8. | BIZKARRA Mikel | Euskadi - Murias | 00:34 | ||
9. | VANENDERT Jelle | Lotto Soudal | 00:38 | ||
10. | KRUIJSWIJK Steven | Team LottoNL - Jumbo | 00:40 | ||
11. | CLARKE Simon | EF Education First - Drapac | 00:46 | ||
12. | DE LA CRUZ David | Team Sky | 00:48 | ||
13. | AMADOR Andrej | Movistar Team | 00:48 | ||
14. | MORENO Javier | Delko Marseille Provence KTM | 00:51 | ||
15. | PARDILLA Sergio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:53 | ||
16. | BOUWMAN Koen | Team LottoNL - Jumbo | 00:56 | ||
17. | PRADES Eduard | Euskadi - Murias | 01:02 | ||
18. | HERMANS Ben | Israel Cycling Academy | 01:04 | ||
19. | DEIGNAN Philip | Team Sky | 01:05 | ||
20. | PETERS Nans | Ag2r La Mondiale | 01:08 | ||
21. | SPRENGERS Thomas | Sport Vlaanderen - Baloise | 01:11 | ||
22. | DE TIER Floris | Team LottoNL - Jumbo | 01:14 | ||
23. | MENDES José | Burgos-BH | 01:14 | ||
24. | DILLIER Silvan | Ag2r La Mondiale | 01:26 | ||
25. | RODRÍGUEZ Cristian | Caja Rural - Seguros RGA | 01:26 | ||
26. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 01:39 | ||
27. | DEGAND Thomas | Wanty - Groupe Gobert | 01:53 | ||
28. | AZURMENDI Ibai | Fundación Euskadi | 02:08 | ||
29. | DÍAZ José | Israel Cycling Academy | 02:13 | ||
30. | BUDDING Martijn | Roompot - Nederlandse Loterij | 02:16 | ||
31. | MONFORT Maxime | Lotto Soudal | 02:22 | ||
32. | CLEMENT Stef | Team LottoNL - Jumbo | 02:24 | ||
33. | SIMÓN Jordi | Burgos-BH | 02:30 | ||
34. | BRAVO Garikoitz | Euskadi - Murias | 02:30 | ||
35. | RUBIO Diego | Burgos-BH | 02:42 | ||
36. | TRATNIK Jan | CCC Sprandi Polkowice | 02:43 | ||
37. | BRITTON Rob | Rally Cycling | 02:43 | ||
38. | CHERKASOV Nicolay | Gazprom-RusVelo | 02:50 | ||
39. | DEVOLDER Stijn | Vérandas Willems-Crelan | 02:50 | ||
40. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 03:11 | ||
41. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 03:11 | ||
42. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 03:29 | ||
43. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 03:29 | ||
44. | VANMARCKE Sep | EF Education First - Drapac | 03:33 | ||
45. | MARTIN Gotzon | Fundación Euskadi | 03:43 | ||
46. | GARCIA Ricardo | Fundación Euskadi | 03:43 | ||
47. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 03:49 | ||
48. | DUIJN Huub | Vérandas Willems-Crelan | 04:11 | ||
49. | SERRANO Gonzalo | Caja Rural - Seguros RGA | 04:14 | ||
50. | CARRETERO Héctor | Movistar Team | 04:14 | ||
51. | ANDERSON Ryan | Rally Cycling | 04:36 | ||
52. | PLAZA Rubén | Israel Cycling Academy | 04:36 | ||
53. | SHAW James | Lotto Soudal | 04:36 | ||
54. | GOUGEARD Alexis | Ag2r La Mondiale | 04:47 | ||
55. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 04:53 | ||
56. | SICARD Romain | Direct Energie | 05:13 | ||
57. | VAN GESTEL Dries | Sport Vlaanderen - Baloise | 05:46 | ||
58. | VAN DER SANDE Tosh | Lotto Soudal | 05:46 | ||
59. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 05:54 | ||
60. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 06:27 | ||
61. | SAEZ Héctor | Euskadi - Murias | 07:47 | ||
62. | PUCCIO Salvatore | Team Sky | 07:51 | ||
63. | BATTAGLIN Enrico | Team LottoNL - Jumbo | 07:59 | ||
64. | CUBERO Jorge | Burgos-BH | 07:59 | ||
65. | ERVITI Imanol | Movistar Team | 07:59 | ||
66. | BAK Lars Ytting | Lotto Soudal | 07:59 | ||
67. | NAESEN Oliver | Ag2r La Mondiale | 07:59 | ||
68. | TORRES Pablo | Burgos-BH | 07:59 | ||
69. | ČERNECKIJ Sergej | Astana Pro Team | 07:59 | ||
70. | VENTURINI Clément | Ag2r La Mondiale | 08:08 | ||
71. | COUSIN Jérôme | Direct Energie | 08:20 | ||
72. | VAN BAARLE Dylan | Team Sky | 09:06 | ||
73. | MOSER Moreno | Astana Pro Team | 09:12 | ||
74. | JOYCE Colin | Rally Cycling | 10:06 | ||
75. | TAARAMAE Rein | Direct Energie | 11:24 | ||
76. | TUREK Daniel | Israel Cycling Academy | 11:33 | ||
77. | KOCH Jonas | CCC Sprandi Polkowice | 12:16 | ||
78. | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL - Jumbo | 12:51 | ||
79. | KASPERKIEWICZ Przemys. | Delko Marseille Provence KTM | 14:56 | ||
80. | EZQUERRA Jesus | Burgos-BH | 14:56 | ||
81. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 14:56 | ||
82. | JUARISTI Txomin | Fundación Euskadi | 14:56 | ||
83. | LANGEVELD Sebastian | EF Education First - Drapac | 15:13 | ||
84. | VALGREN Michael | Astana Pro Team | 15:37 | ||
85. | BAGDONAS Gediminas | Ag2r La Mondiale | 15:43 | ||
86. | HOFLAND Moreno | Lotto Soudal | 16:02 | ||
87. | CABEDO Óscar | Burgos-BH | 16:22 | ||
88. | BOUDAT Thomas | Direct Energie | 17:07 | ||
89. | NIV Guy | Israel Cycling Academy | 17:33 | ||
90. | ELLSAY Nigel | Rally Cycling | 17:33 | ||
91. | PASQUALON Andrea | Wanty - Groupe Gobert | 17:59 | ||
92. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 18:08 | ||
93. | LÓPEZ Juan | Fundación Euskadi | 18:14 | ||
94. | RIESEBEEK Oscar | Roompot - Nederlandse Loterij | 18:29 | ||
95. | GATTO Oscar | Astana Pro Team | 18:30 | ||
96. | VAN HECKE Preben | Sport Vlaanderen - Baloise | 18:41 | ||
97. | BARBERO Carlos | Movistar Team | 18:58 | ||
98. | BOU Joan | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 19:46 | ||
99. | BRESCHEL Matti | EF Education First - Drapac | 19:49 | ||
100. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 19:51 | ||
101. | DE BIE Sean | Vérandas Willems-Crelan | 19:53 | ||
102. | MODOLO Sacha | EF Education First - Drapac | 20:10 | ||
103. | GRADEK Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 20:11 | ||
104. | CUADROS Álvaro | Caja Rural - Seguros RGA | 20:40 | ||
105. | SANZ Enrique | Euskadi - Murias | 20:53 | ||
106. | GAUDIN Damien | Direct Energie | 21:18 | ||
107. | SMUKULIS Gatis | Delko Marseille Provence KTM | 21:49 | ||
108. | INSAUSTI Jon Ander | Fundación Euskadi | 23:25 | ||
109. | ZACCANTI Filippo | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 24:22 | ||
110. | VAN MELSEN Kevin | Wanty - Groupe Gobert | 24:26 | ||
111. | LEYSEN Senne | Vérandas Willems-Crelan | 24:26 | ||
112. | PLANCKAERT Edward | Sport Vlaanderen - Baloise | 24:36 | ||
113. | SOTO Nelson Andres | Caja Rural - Seguros RGA | 25:05 | ||
114. | NOPPE Christophe | Sport Vlaanderen - Baloise | 25:05 | ||
115. | ABERASTURI Jon | Euskadi - Murias | 25:08 | ||
116. | STOSZ Patryk | CCC Sprandi Polkowice | 25:10 | ||
117. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 25:21 | ||
118. | MURPHY Kyle | Rally Cycling | 25:27 | ||
119. | DAL-CIN Matteo | Rally Cycling | 25:27 | ||
120. | GOOLAERTS Michael | Vérandas Willems-Crelan | 25:38 | ||
121. | JONES Brenton | Delko Marseille Provence KTM | 25:38 | ||
122. | MEIJERS Jeroen | Roompot - Nederlandse Loterij | 25:39 | ||
123. | DUVAL Julien | Ag2r La Mondiale | 25:56 | ||
124. | KRUOPIS Aidis | Vérandas Willems-Crelan | 25:57 | ||
125. | TRARIEUX Julien | Delko Marseille Provence KTM | 26:04 | ||
126. | RICKAERT Jonas | Sport Vlaanderen - Baloise | 26:06 | ||
127. | CARDIS Romain | Direct Energie | 26:32 | ||
128. | KOZONČUK Dmitrij | Gazprom-RusVelo | 26:32 | ||
129. | PETIT Adrien | Direct Energie | 26:33 | ||
130. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 26:47 | ||
131. | VERMELTFOORT Coen | Roompot - Nederlandse Loterij | 26:50 | ||
132. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 26:52 | ||
133. | CIMA Damiano | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 27:05 | ||
134. | KUMP Marko | CCC Sprandi Polkowice | 27:07 | ||
135. | KOBERNJAK Jevgenij | Gazprom-RusVelo | 27:28 | ||
136. | GROSU Eduard | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 27:40 | ||
137. | RYBALKIN Alexej | Gazprom-RusVelo | 27:53 | ||
138. | VERWILST Aaron | Sport Vlaanderen - Baloise | 28:38 | ||
139. | KOŽATAJEV Bachtijar | Astana Pro Team | 29:11 | ||
140. | BAUGNIES Jerome | Wanty - Groupe Gobert | 29:37 | ||
141. | MICHAJLOV Nikolaj | Delko Marseille Provence KTM | 29:51 | ||
142. | TANNER David | Vérandas Willems-Crelan | 30:43 | ||
143. | DOMBROWSKI Joe | EF Education First - Drapac | 31:33 | ||
144. | KOBAYASHI Marino | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 31:46 | ||
145. | KNEES Christian | Team Sky | 31:58 | ||
146. | FERNÁNDEZ Egoitz | Fundación Euskadi | 36:03 | ||
147. | SAMITIER Sergio | Euskadi - Murias | 36:53 | ||
148. | HATSUYAMA Sho | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 37:50 | ||
149. | UCHIMA Kohei | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 37:50 |
Hromadný dojazd etapy |
4. | 17.2. | Sevilla > Alcalá los Gazules | 194 km | Wellens |
profil etapy, 2955 nastúpaných metrov (© vueltaandalucia.es) |
Pred rozhodujúcou časovkou bola pripravená zaujímavá etapa. Pomerne jednoduchý profil osviežili dva výkriky. Najskôr to bolo stúpanie Puerto de los Palomas (10,5 km; 8,3 %), po ktorom nasledoval ešte prudší, no krátky kopec, a vo finále drsný finiš na dlažobných kockách, kde posledných 1200 metrov prekročilo desať percent. Vo vyrovnanej klasifikácii sa tu mohli vytvoriť malé rozdiely aj medzi favoritmi a etapový triumf mohli konečne uchmatnúť utečenci.
Preto sa objavilo v úniku až trinásť jazdcov, ktorí verili, že dnes môžu uspieť, ale spomínané ťažké stúpania v polovici etapy zničili ich nádeje. Výbornú prácu tu doviedol najmä Movistar, po ktorého aktivite vytvorili novú vedúcu skupinu Amador a Carretero, a na čele zostal z pôvodného úniku aj Vanmarcke (EF Education). Hector Ceretero v zjazde stratil kontakt s vedúcou dvojicu a po týchto dvoch kopcoch sa rozdelil aj pelotón.
V druhej časti etapy si zobral pelotón pod patronát tím Astana, LL Sánchez mal výbornú šancu vybojovať triumf na takomto cieľovom stúpaní. A kazašský celok cítil svoju šancu, pretože na čele pretekov sa pohybovali len dvaja jazdci. Do aktivity sa zapojil aj Sky, Wout Poels túžil zopakovať svoj úspech z druhej etapy. Amador a Vanmarcke boli silným protivníkom vo vedúcej skupine, ale balík išiel veľmi rýchlo. Na trati sme videli pekný súboj medzi nimi a Astanou so Sky, pred záverečným výstupom sa bojovalo o každú sekundu.
Tesne pred cieľom mal defekt Chris Froome, ktorý sa potom motal v kolóne vozidiel a tím Sky prestal ťahať na čele balíka, čo bola výhoda pre vedúcu dvojicu, ale Amador a Vanmarcke boli chytení na začiatku cieľového kopca.
Potom ihneď vyrazili dopredu Mikel Landa a Tim Wellens, obidvaja udržali vedenie až do cieľa a na kockách pred cieľom mal najviac energie belgický cyklista. Mikel Landa získal druhé miesto, následne preťali pásku Fuglsang a Poels, ktorý stratil celkové vedenie.
Tim Wellens v cieli (© 65ª Ruta del Sol, Vuelta Andalucia / By Karlis Medrano) |
Záverečný kopec vytvoril pekný súboj najlepších vrchárov, v ktorom dominovali Tim Wellens a Mikel Landa. Obidvaja si vybudovali náskok pred ostatnými na najťažších úsekoch a na finále si ušetril najviac síl Wellens. Jazdec tímu Lotto - Soudal sa prezentuje na začiatku roka vo vynikajúcej forme, kvalitný výkon predviedol už v druhej etape, ale až dnes získal etapový triumf. Po tomto predstavení sa dostal na vedúcu priečku v poradí a v zajtrajšej časovke bude bojovať o titul. Celkom zaslúžene.
Cieľový kopec sadol aj Landovi, uvidíme, ako sa mu bude dariť v ITT proti lepším tempárom. Tretie miesto získal Jakob Fuglsang, ktorý zachránil česť Astany, pretože LL Sánchez nedokázal nasledovať dvoch najsilnejších, hoci sa snažil, ale potom na to doplatil. Wout Poels zaostal o trinásť sekúnd, nepredviedol taký super-výkon ako v druhej etape, ale statočne ubránil svoju šancu na celkový triumf.
V celkovom poradí sa odohrá v časovke hlavný súboj o titul medzi Wellensom a Poelsom, medzi ktorými je iba jedenásť sekúnd, aktuálne druhý Landa bude mať čo robiť, aby ubránil pozíciu na stupňoch víťazov, pretože na túto pozíciu si budú brúsiť zuby Fuglsang a LL Sánchez.
Výsledky | ||||||||
1. | WELLENS Tim | Lotto Soudal | 4:36:23 | 20 | ||||
2. | LANDA Mikel | Movistar Team | 00:05 | 10 | ||||
3. | FUGLSANG Jakob | Astana Pro Team | 00:12 | 5 | ||||
4. | POELS Wout | Team Sky | 00:13 | |||||
5. | DE TIER Floris | Team LottoNL - Jumbo | 00:13 | |||||
6. | SOLER Marc | Movistar Team | 00:17 |
7. | KRUIJSWIJK Steven | Team LottoNL - Jumbo | 00:20 | ||
8. | SÁNCHEZ Luis Leon | Astana Pro Team | 00:20 | ||
9. | CLARKE Simon | EF Education First - Drapac | 00:21 | ||
10. | PASQUALON Andrea | Wanty - Groupe Gobert | 00:24 | ||
11. | SPRENGERS Thomas | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:24 | ||
12. | PRADES Eduard | Euskadi - Murias | 00:27 | ||
13. | VENTURINI Clément | Ag2r La Mondiale | 00:30 | ||
14. | HERMANS Ben | Israel Cycling Academy | 00:33 | ||
15. | PARDILLA Sergio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:33 | ||
16. | BATTAGLIN Enrico | Team LottoNL - Jumbo | 00:35 | ||
17. | MENDES José | Burgos-BH | 00:35 | ||
18. | PETERS Nans | Ag2r La Mondiale | 00:37 | ||
19. | BUDDING Martijn | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:38 | ||
20. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 00:38 | ||
21. | BIZKARRA Mikel | Euskadi - Murias | 00:42 | ||
22. | DE BIE Sean | Vérandas Willems-Crelan | 00:51 | ||
23. | ANDERSON Ryan | Rally Cycling | 00:55 | ||
24. | DEGAND Thomas | Wanty - Groupe Gobert | 00:56 | ||
25. | RUBIO Diego | Burgos-BH | 00:57 | ||
26. | RODRÍGUEZ Cristian | Caja Rural - Seguros RGA | 00:57 | ||
27. | CUADROS Álvaro | Caja Rural - Seguros RGA | 01:05 | ||
28. | VALGREN Michael | Astana Pro Team | 01:06 | ||
29. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 01:08 | ||
30. | VANENDERT Jelle | Lotto Soudal | 01:11 | ||
31. | BOU Joan | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 01:11 | ||
32. | SIMÓN Jordi | Burgos-BH | 01:11 | ||
33. | AMADOR Andrej | Movistar Team | 01:13 | ||
34. | SICARD Romain | Direct Energie | 01:13 | ||
35. | BRAVO Garikoitz | Euskadi - Murias | 01:15 | ||
36. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 01:19 | ||
37. | CLEMENT Stef | Team LottoNL - Jumbo | 01:19 | ||
38. | FROOME Christopher | Team Sky | 01:19 | ||
39. | COUSIN Jérôme | Direct Energie | 01:19 | ||
40. | VAN DER SANDE Tosh | Lotto Soudal | 01:24 | ||
41. | DEIGNAN Philip | Team Sky | 01:26 | ||
42. | MONFORT Maxime | Lotto Soudal | 01:32 | ||
43. | DILLIER Silvan | Ag2r La Mondiale | 01:35 | ||
44. | GOUGEARD Alexis | Ag2r La Mondiale | 01:39 | ||
45. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 01:41 | ||
46. | MORENO Javier | Delko Marseille Provence KTM | 01:43 | ||
47. | TUREK Daniel | Israel Cycling Academy | 01:44 | ||
48. | AZURMENDI Ibai | Fundación Euskadi | 01:51 | ||
49. | EZQUERRA Jesus | Burgos-BH | 01:51 | ||
50. | MARTIN Gotzon | Fundación Euskadi | 01:54 | ||
51. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 01:55 | ||
52. | TORRES Pablo | Burgos-BH | 01:56 | ||
53. | BOUDAT Thomas | Direct Energie | 01:59 | ||
54. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 02:03 | ||
55. | CHERKASOV Nicolay | Gazprom-RusVelo | 02:17 | ||
56. | VANMARCKE Sep | EF Education First - Drapac | 02:30 | ||
57. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 02:32 | ||
58. | DUIJN Huub | Vérandas Willems-Crelan | 02:34 | ||
59. | SAEZ Héctor | Euskadi - Murias | 02:36 | ||
60. | ČERNECKIJ Sergej | Astana Pro Team | 02:37 | ||
61. | ELLSAY Nigel | Rally Cycling | 02:42 | ||
62. | BAK Lars Ytting | Lotto Soudal | 02:55 | ||
63. | ERVITI Imanol | Movistar Team | 03:39 | ||
64. | GATTO Oscar | Astana Pro Team | 03:43 | ||
65. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 04:52 | ||
66. | PLAZA Rubén | Israel Cycling Academy | 05:35 | ||
67. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 05:00 | ||
68. | DE LA CRUZ David | Team Sky | 07:00 | ||
69. | TRATNIK Jan | CCC Sprandi Polkowice | 07:03 | ||
70. | VAN BAARLE Dylan | Team Sky | 07:03 | ||
71. | PUCCIO Salvatore | Team Sky | 07:05 | ||
72. | SHAW James | Lotto Soudal | 07:31 | ||
73. | KOŽATAJEV Bachtijar | Astana Pro Team | 10:34 | ||
74. | MOSER Moreno | Astana Pro Team | 10:36 | ||
75. | CARRETERO Héctor | Movistar Team | 12:40 | ||
76. | HOFLAND Moreno | Lotto Soudal | 14:08 | ||
77. | KOCH Jonas | CCC Sprandi Polkowice | 14:13 | ||
78. | VERWILST Aaron | Sport Vlaanderen - Baloise | 14:13 | ||
79. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 14:13 | ||
80. | BARBERO Carlos | Movistar Team | 14:13 | ||
81. | CUBERO Jorge | Burgos-BH | 14:13 | ||
82. | VAN HECKE Preben | Sport Vlaanderen - Baloise | 14:13 | ||
83. | VAN GESTEL Dries | Sport Vlaanderen - Baloise | 14:13 | ||
84. | VAN MELSEN Kevin | Wanty - Groupe Gobert | 14:13 | ||
85. | RICKAERT Jonas | Sport Vlaanderen - Baloise | 14:13 | ||
86. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 14:17 | ||
87. | BAGDONAS Gediminas | Ag2r La Mondiale | 14:22 | ||
88. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 14:22 | ||
89. | KOBERNJAK Jevgenij | Gazprom-RusVelo | 14:24 | ||
90. | DEVOLDER Stijn | Vérandas Willems-Crelan | 14:24 | ||
91. | DUVAL Julien | Ag2r La Mondiale | 14:24 | ||
92. | LANGEVELD Sebastian | EF Education First - Drapac | 14:24 | ||
93. | KOZONČUK Dmitrij | Gazprom-RusVelo | 14:27 | ||
94. | BRESCHEL Matti | EF Education First - Drapac | 14:27 | ||
95. | GOOLAERTS Michael | Vérandas Willems-Crelan | 14:29 | ||
96. | LEYSEN Senne | Vérandas Willems-Crelan | 14:31 | ||
97. | NAESEN Oliver | Ag2r La Mondiale | 14:31 | ||
98. | DÍAZ José | Israel Cycling Academy | 14:32 | ||
99. | SAMITIER Sergio | Euskadi - Murias | 14:32 | ||
100. | TRARIEUX Julien | Delko Marseille Provence KTM | 14:32 | ||
101. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 14:34 | ||
102. | JONES Brenton | Delko Marseille Provence KTM | 14:34 | ||
103. | SANZ Enrique | Euskadi - Murias | 14:34 | ||
104. | LÓPEZ Juan | Fundación Euskadi | 14:34 | ||
105. | CARDIS Romain | Direct Energie | 14:38 | ||
106. | MODOLO Sacha | EF Education First - Drapac | 14:39 | ||
107. | KNEES Christian | Team Sky | 14:39 | ||
108. | NOPPE Christophe | Sport Vlaanderen - Baloise | 14:39 | ||
109. | CIMA Damiano | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 14:39 | ||
110. | SERRANO Gonzalo | Caja Rural - Seguros RGA | 14:41 | ||
111. | DOMBROWSKI Joe | EF Education First - Drapac | 14:41 | ||
112. | ABERASTURI Jon | Euskadi - Murias | 14:41 | ||
113. | RIESEBEEK Oscar | Roompot - Nederlandse Loterij | 14:41 | ||
114. | MICHAJLOV Nikolaj | Delko Marseille Provence KTM | 14:41 | ||
115. | SOTO Nelson Andres | Caja Rural - Seguros RGA | 14:41 | ||
116. | ZACCANTI Filippo | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 14:41 | ||
117. | KUMP Marko | CCC Sprandi Polkowice | 14:41 | ||
118. | KOBAYASHI Marino | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 14:41 | ||
119. | KRUOPIS Aidis | Vérandas Willems-Crelan | 14:41 | ||
120. | CABEDO Óscar | Burgos-BH | 14:41 | ||
121. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 14:41 | ||
122. | BAUGNIES Jerome | Wanty - Groupe Gobert | 14:41 | ||
123. | TAARAMAE Rein | Direct Energie | 14:41 | ||
124. | NIV Guy | Israel Cycling Academy | 14:41 | ||
125. | HATSUYAMA Sho | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 14:50 | ||
126. | GAUDIN Damien | Direct Energie | 14:50 | ||
127. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 14:53 | ||
128. | JOYCE Colin | Rally Cycling | 14:56 | ||
129. | FERNÁNDEZ Egoitz | Fundación Euskadi | 15:02 | ||
130. | MURPHY Kyle | Rally Cycling | 15:07 | ||
131. | JUARISTI Txomin | Fundación Euskadi | 15:15 | ||
132. | GRADEK Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 15:23 | ||
133. | PLANCKAERT Edward | Sport Vlaanderen - Baloise | 15:43 | ||
134. | KASPERKIEWICZ Przemys. | Delko Marseille Provence KTM | 16:17 | ||
135. | STOSZ Patryk | CCC Sprandi Polkowice | 16:17 | ||
136. | VERMELTFOORT Coen | Roompot - Nederlandse Loterij | 16:19 | ||
137. | GROSU Eduard | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 16:22 | ||
DNS | BOUWMAN Koen | Team LottoNL - Jumbo | neštart. | ||
DNS | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL - Jumbo | neštart. | ||
DNF | BRITTON Rob | Rally Cycling | odstúpil | ||
DNF | DAL-CIN Matteo | Rally Cycling | odstúpil | ||
DNF | GARCIA Ricardo | Fundación Euskadi | odstúpil | ||
DNF | INSAUSTI Jon Ander | Fundación Euskadi | odstúpil | ||
DNF | MEIJERS Jeroen | Roompot - Nederlandse Loterij | odstúpil | ||
DNF | PETIT Adrien | Direct Energie | odstúpil | ||
DNF | RYBALKIN Alexej | Gazprom-RusVelo | odstúpil | ||
DNF | SMUKULIS Gatis | Delko Marseille Provence KTM | odstúpil | ||
DNF | TANNER David | Vérandas Willems-Crelan | odstúpil | ||
DNF | UCHIMA Kohei | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | WELLENS Tim | Lotto Soudal | 17:24:25 | 5 | ||||
2. | LANDA Mikel | Movistar Team | 00:07 | |||||
3. | POELS Wout | Team Sky | 00:11 | |||||
4. | FUGLSANG Jakob | Astana Pro Team | 00:14 | |||||
5. | SÁNCHEZ Luis Leon | Astana Pro Team | 00:20 | |||||
6. | SOLER Marc | Movistar Team | 00:32 |
7. | KRUIJSWIJK Steven | Team LottoNL - Jumbo | 00:58 | ||
8. | CLARKE Simon | EF Education First - Drapac | 01:05 | ||
9. | BIZKARRA Mikel | Euskadi - Murias | 01:14 | ||
10. | PARDILLA Sergio | Caja Rural - Seguros RGA | 01:24 | ||
11. | DE TIER Floris | Team LottoNL - Jumbo | 01:25 | ||
12. | PRADES Eduard | Euskadi - Murias | 01:27 | ||
13. | SPRENGERS Thomas | Sport Vlaanderen - Baloise | 01:33 | ||
14. | HERMANS Ben | Israel Cycling Academy | 01:35 | ||
15. | PETERS Nans | Ag2r La Mondiale | 01:43 | ||
16. | FROOME Christopher | Team Sky | 01:44 | ||
17. | VANENDERT Jelle | Lotto Soudal | 01:47 | ||
18. | MENDES José | Burgos-BH | 01:47 | ||
19. | AMADOR Andrej | Movistar Team | 01:59 | ||
20. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 02:15 | ||
21. | RODRÍGUEZ Cristian | Caja Rural - Seguros RGA | 02:21 | ||
22. | DEIGNAN Philip | Team Sky | 02:29 | ||
23. | MORENO Javier | Delko Marseille Provence KTM | 02:32 | ||
24. | DEGAND Thomas | Wanty - Groupe Gobert | 02:47 | ||
25. | BUDDING Martijn | Roompot - Nederlandse Loterij | 02:52 | ||
26. | DILLIER Silvan | Ag2r La Mondiale | 02:59 | ||
27. | RUBIO Diego | Burgos-BH | 03:37 | ||
28. | SIMÓN Jordi | Burgos-BH | 03:39 | ||
29. | CLEMENT Stef | Team LottoNL - Jumbo | 03:41 | ||
30. | BRAVO Garikoitz | Euskadi - Murias | 03:43 | ||
31. | MONFORT Maxime | Lotto Soudal | 03:52 | ||
32. | AZURMENDI Ibai | Fundación Euskadi | 03:57 | ||
33. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 04:35 | ||
34. | CHERKASOV Nicolay | Gazprom-RusVelo | 05:05 | ||
35. | ANDERSON Ryan | Rally Cycling | 05:29 | ||
36. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 05:30 | ||
37. | MARTIN Gotzon | Fundación Euskadi | 05:35 | ||
38. | VANMARCKE Sep | EF Education First - Drapac | 06:01 | ||
39. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 06:10 | ||
40. | GOUGEARD Alexis | Ag2r La Mondiale | 06:24 | ||
41. | SICARD Romain | Direct Energie | 06:24 | ||
42. | DUIJN Huub | Vérandas Willems-Crelan | 06:43 | ||
43. | VAN DER SANDE Tosh | Lotto Soudal | 07:08 | ||
44. | DE LA CRUZ David | Team Sky | 07:46 | ||
45. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 07:47 | ||
46. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 08:09 | ||
47. | BATTAGLIN Enrico | Team LottoNL - Jumbo | 08:32 | ||
48. | VENTURINI Clément | Ag2r La Mondiale | 08:36 | ||
49. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 08:39 | ||
50. | COUSIN Jérôme | Direct Energie | 09:37 | ||
51. | TRATNIK Jan | CCC Sprandi Polkowice | 09:44 | ||
52. | TORRES Pablo | Burgos-BH | 09:53 | ||
53. | PLAZA Rubén | Israel Cycling Academy | 10:09 | ||
54. | SAEZ Héctor | Euskadi - Murias | 10:21 | ||
55. | ČERNECKIJ Sergej | Astana Pro Team | 10:34 | ||
56. | BAK Lars Ytting | Lotto Soudal | 10:52 | ||
57. | ERVITI Imanol | Movistar Team | 11:36 | ||
58. | SHAW James | Lotto Soudal | 12:05 | ||
59. | TUREK Daniel | Israel Cycling Academy | 13:15 | ||
60. | PUCCIO Salvatore | Team Sky | 14:54 | ||
61. | VAN BAARLE Dylan | Team Sky | 16:07 | ||
62. | VALGREN Michael | Astana Pro Team | 16:41 | ||
63. | DÍAZ José | Israel Cycling Academy | 16:43 | ||
64. | EZQUERRA Jesus | Burgos-BH | 16:45 | ||
65. | CARRETERO Héctor | Movistar Team | 16:52 | ||
66. | DEVOLDER Stijn | Vérandas Willems-Crelan | 17:12 | ||
67. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 17:26 | ||
68. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 17:50 | ||
69. | PASQUALON Andrea | Wanty - Groupe Gobert | 18:21 | ||
70. | SERRANO Gonzalo | Caja Rural - Seguros RGA | 18:53 | ||
71. | BOUDAT Thomas | Direct Energie | 19:04 | ||
72. | MOSER Moreno | Astana Pro Team | 19:46 | ||
73. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 19:47 | ||
74. | VAN GESTEL Dries | Sport Vlaanderen - Baloise | 19:57 | ||
75. | ELLSAY Nigel | Rally Cycling | 20:13 | ||
76. | DE BIE Sean | Vérandas Willems-Crelan | 20:42 | ||
77. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 20:47 | ||
78. | BOU Joan | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 20:55 | ||
79. | CUADROS Álvaro | Caja Rural - Seguros RGA | 21:43 | ||
80. | CUBERO Jorge | Burgos-BH | 22:10 | ||
81. | GATTO Oscar | Astana Pro Team | 22:11 | ||
82. | NAESEN Oliver | Ag2r La Mondiale | 22:28 | ||
83. | JOYCE Colin | Rally Cycling | 25:00 | ||
84. | TAARAMAE Rein | Direct Energie | 26:03 | ||
85. | KOCH Jonas | CCC Sprandi Polkowice | 26:27 | ||
86. | LANGEVELD Sebastian | EF Education First - Drapac | 29:35 | ||
87. | BAGDONAS Gediminas | Ag2r La Mondiale | 30:03 | ||
88. | HOFLAND Moreno | Lotto Soudal | 30:08 | ||
89. | JUARISTI Txomin | Fundación Euskadi | 30:09 | ||
90. | CABEDO Óscar | Burgos-BH | 31:01 | ||
91. | KASPERKIEWICZ Przemys. | Delko Marseille Provence KTM | 31:11 | ||
92. | NIV Guy | Israel Cycling Academy | 32:12 | ||
93. | LÓPEZ Juan | Fundación Euskadi | 32:46 | ||
94. | VAN HECKE Preben | Sport Vlaanderen - Baloise | 32:52 | ||
95. | RIESEBEEK Oscar | Roompot - Nederlandse Loterij | 33:08 | ||
96. | BARBERO Carlos | Movistar Team | 33:09 | ||
97. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 34:02 | ||
98. | BRESCHEL Matti | EF Education First - Drapac | 34:14 | ||
99. | MODOLO Sacha | EF Education First - Drapac | 34:47 | ||
100. | SANZ Enrique | Euskadi - Murias | 35:25 | ||
101. | GRADEK Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 35:32 | ||
102. | GAUDIN Damien | Direct Energie | 36:06 | ||
103. | VAN MELSEN Kevin | Wanty - Groupe Gobert | 38:37 | ||
104. | LEYSEN Senne | Vérandas Willems-Crelan | 38:55 | ||
105. | ZACCANTI Filippo | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 39:01 | ||
106. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 39:36 | ||
107. | NOPPE Christophe | Sport Vlaanderen - Baloise | 39:42 | ||
108. | KOŽATAJEV Bachtijar | Astana Pro Team | 39:43 | ||
109. | SOTO Nelson Andres | Caja Rural - Seguros RGA | 39:44 | ||
110. | ABERASTURI Jon | Euskadi - Murias | 39:47 | ||
111. | GOOLAERTS Michael | Vérandas Willems-Crelan | 40:05 | ||
112. | JONES Brenton | Delko Marseille Provence KTM | 40:10 | ||
113. | PLANCKAERT Edward | Sport Vlaanderen - Baloise | 40:17 | ||
114. | RICKAERT Jonas | Sport Vlaanderen - Baloise | 40:17 | ||
115. | DUVAL Julien | Ag2r La Mondiale | 40:18 | ||
116. | MURPHY Kyle | Rally Cycling | 40:32 | ||
117. | TRARIEUX Julien | Delko Marseille Provence KTM | 40:34 | ||
118. | KRUOPIS Aidis | Vérandas Willems-Crelan | 40:36 | ||
119. | KOZONČUK Dmitrij | Gazprom-RusVelo | 40:57 | ||
120. | CARDIS Romain | Direct Energie | 41:08 | ||
121. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 41:19 | ||
122. | STOSZ Patryk | CCC Sprandi Polkowice | 41:25 | ||
123. | CIMA Damiano | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 41:42 | ||
124. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 41:43 | ||
125. | KUMP Marko | CCC Sprandi Polkowice | 41:46 | ||
126. | KOBERNJAK Jevgenij | Gazprom-RusVelo | 41:50 | ||
127. | VERWILST Aaron | Sport Vlaanderen - Baloise | 42:49 | ||
128. | VERMELTFOORT Coen | Roompot - Nederlandse Loterij | 43:07 | ||
129. | GROSU Eduard | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 44:00 | ||
130. | BAUGNIES Jerome | Wanty - Groupe Gobert | 44:16 | ||
131. | MICHAJLOV Nikolaj | Delko Marseille Provence KTM | 44:30 | ||
132. | DOMBROWSKI Joe | EF Education First - Drapac | 46:12 | ||
133. | KOBAYASHI Marino | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 46:25 | ||
134. | KNEES Christian | Team Sky | 46:35 | ||
135. | FERNÁNDEZ Egoitz | Fundación Euskadi | 51:03 | ||
136. | SAMITIER Sergio | Euskadi - Murias | 51:23 | ||
137. | HATSUYAMA Sho | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 52:38 |
Posledný kilometer etapy |
5. | 18.2. | Barbate > Barbate | 14 km | De la Cruz |
profil etapy, 206 nastúpaných metrov (© vueltaandalucia.es) |
Kopce neuzatvorili celkovú klasifikáciu, o víťazovi podujatia mala rozhodnúť záverečná časovka. Jazda proti chronometru nebola príliš dlhá, ale zaujímavosťou bolo, že v prvej časti obsahovala 5,5-kilometrový úsek na nespevnených cestách, čo dodalo poriadny náboj súboju o titul. O najvyššie priečky v poradí sa mali pobiť Wellens, Landa, Poels, Fuglsang, LL Sánchez a rozhodovať mohla každá maličkosť.
Pred príchodom týchto favoritov dosiahol najlepší čas David de la Cruz (Sky), domáci jazdec absolvoval trasu za 17:11. Potom nasledoval so 7-sekundovým mankom Stef Clement (Lotto-Jumbo) a o jednu sekundu bol pomalší Alexis Gougeard z Ag2r. Už predchádzajpce etapy naznačili, že Chris Froome tu nejazdí v najlepšej forme a jeho výkon v časovke to len potvrdil. Na priebežného lídra ITT stratil až 27 sekúnd. Vysoko skončil v cieli aj Amador (Movistar), ale ani on nestačil na De la Cruza a stratil šesť sekúnd.
LL Sánchez nezvládol časovku podľa predstáv a v cieli stratil až 24 sekúnd, čo znamenalo, že sa nedostane na pódium. Naopak, na trati si viedol vynikajúco Marc Soler, ktorý zaostal len deväť sekúnd za De la Cruzom a v poradí sa posúval dopredu. Ani druhý zástupca z Astany nepredviedol najpresvedčivejší výkon, Fuglsang dosiahol manko tridsať sekúnd. Oveľa lepší výkon ukázal Poels, ktorý v druhej časti zrýchlil a stratil iba jedenásť sekúnd a s prehľadom sa posunul cez Landu, ktorého manko sa vyšplhalo až na 49 sekúnd. Potom holandský jazdec porazil aj Wellensa, ale na celkový titul mu to nestačilo, ten vybojoval jazdec tímu Lotto - Soudal.
Etapový triumf nečakane putoval do rúk Davida de la Cruza, ktorý si najlepšie poradil s nástrahami nespevnenej cesty. Španielsky borec zaknihoval prvý významný úspech po prestupe do tímu Sky a zdá sa, že táto zmena mu ako vrchárovi prospela aj po tempárskej stránke. Prekvapením bolo aj piate miesto Marca Solera, ktorý sa profiluje ako silný lezec, ale dnes zaujal aj po inej stránke. Amador, Clement a Gougeard sa čakali na popredných priečkach.
Z jazdcov na celkové poradie podal najlepší výkon Wout Poels, ale na celkový titul mu to nevydalo, lebo Tim Wellens za ním zaostal iba tri sekundy, čo mu stačilo na udržanie červeného dresu. Wellens sa ukázal na podujatí vo výbornom lezeckom prevedení, vyhral predposlednú etapu, a po kvalitnom výkone v ITT sa mohol objaviť na najvyššom stupienku. Na druhom mieste skončil Wout Poels, ktorý takisto ovládol jednu etapu, ale nevyšiel mu včerajší dojazd, kde stratil dôležité sekundy. A na stupne víťazov sa dnes posunul Marc Soler, ktorý využil časovkárske zaváhania LL Sáncheza, Fuglsanga a Landu. Ten klesol z druhej priečky na šiestu, ale na stupňoch víťazov ho zastúpil Soler, a dvojica z Astany ukázala, že ich spolupráca môže byť v tomto ročníku veľmi plodná.
Pódium Poels - Soler - Wellens (© 65ª Ruta del Sol, Vuelta Andalucia / By Karlis Medrano) |
Výsledky | ||||||||
1. | DE LA CRUZ David | Team Sky | 17:11 | 20 | ||||
2. | AMADOR Andrej | Movistar Team | 00:06 | 10 | ||||
3. | CLEMENT Stef | Team LottoNL - Jumbo | 00:07 | 5 | ||||
4. | GOUGEARD Alexis | Ag2r La Mondiale | 00:08 | |||||
5. | SOLER Marc | Movistar Team | 00:09 | |||||
6. | POELS Wout | Team Sky | 00:11 |
7. | VAN BAARLE Dylan | Team Sky | 00:12 | ||
8. | WELLENS Tim | Lotto Soudal | 00:14 | ||
9. | TRATNIK Jan | CCC Sprandi Polkowice | 00:24 | ||
10. | SÁNCHEZ Luis Leon | Astana Pro Team | 00:24 | ||
11. | FROOME Christopher | Team Sky | 00:27 | ||
12. | FUGLSANG Jakob | Astana Pro Team | 00:30 | ||
13. | KRUIJSWIJK Steven | Team LottoNL - Jumbo | 00:35 | ||
14. | GRADEK Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 00:37 | ||
15. | BAGDONAS Gediminas | Ag2r La Mondiale | 00:41 | ||
16. | ERVITI Imanol | Movistar Team | 00:42 | ||
17. | LANGEVELD Sebastian | EF Education First - Drapac | 00:47 | ||
18. | LANDA Mikel | Movistar Team | 00:49 | ||
19. | CLARKE Simon | EF Education First - Drapac | 00:50 | ||
20. | DEIGNAN Philip | Team Sky | 00:56 | ||
21. | ANDERSON Ryan | Rally Cycling | 00:58 | ||
22. | SICARD Romain | Direct Energie | 01:06 | ||
23. | TAARAMAE Rein | Direct Energie | 01:07 | ||
24. | RIESEBEEK Oscar | Roompot - Nederlandse Loterij | 01:07 | ||
25. | VALGREN Michael | Astana Pro Team | 01:08 | ||
26. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 01:09 | ||
27. | DE BIE Sean | Vérandas Willems-Crelan | 01:10 | ||
28. | DEVOLDER Stijn | Vérandas Willems-Crelan | 01:10 | ||
29. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 01:11 | ||
30. | MONFORT Maxime | Lotto Soudal | 01:12 | ||
31. | ELLSAY Nigel | Rally Cycling | 01:14 | ||
32. | PETERS Nans | Ag2r La Mondiale | 01:18 | ||
33. | DE TIER Floris | Team LottoNL - Jumbo | 01:19 | ||
34. | DUVAL Julien | Ag2r La Mondiale | 01:20 | ||
35. | MORENO Javier | Delko Marseille Provence KTM | 01:20 | ||
36. | CARRETERO Héctor | Movistar Team | 01:20 | ||
37. | MODOLO Sacha | EF Education First - Drapac | 01:23 | ||
38. | CHERKASOV Nicolay | Gazprom-RusVelo | 01:25 | ||
39. | DEGAND Thomas | Wanty - Groupe Gobert | 01:26 | ||
40. | GROSU Eduard | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 01:26 | ||
41. | DUIJN Huub | Vérandas Willems-Crelan | 01:26 | ||
42. | SOTO Nelson Andres | Caja Rural - Seguros RGA | 01:26 | ||
43. | SHAW James | Lotto Soudal | 01:27 | ||
44. | KNEES Christian | Team Sky | 01:30 | ||
45. | JOYCE Colin | Rally Cycling | 01:31 | ||
46. | MENDES José | Burgos-BH | 01:32 | ||
47. | JUARISTI Txomin | Fundación Euskadi | 01:32 | ||
48. | HERMANS Ben | Israel Cycling Academy | 01:33 | ||
49. | BIZKARRA Mikel | Euskadi - Murias | 01:33 | ||
50. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 01:33 | ||
51. | NAESEN Oliver | Ag2r La Mondiale | 01:33 | ||
52. | VANENDERT Jelle | Lotto Soudal | 01:34 | ||
53. | SAEZ Héctor | Euskadi - Murias | 01:34 | ||
54. | MICHAJLOV Nikolaj | Delko Marseille Provence KTM | 01:35 | ||
55. | ČERNECKIJ Sergej | Astana Pro Team | 01:36 | ||
56. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 01:36 | ||
57. | BAK Lars Ytting | Lotto Soudal | 01:39 | ||
58. | KOŽATAJEV Bachtijar | Astana Pro Team | 01:40 | ||
59. | BOUDAT Thomas | Direct Energie | 01:41 | ||
60. | EZQUERRA Jesus | Burgos-BH | 01:41 | ||
61. | VENTURINI Clément | Ag2r La Mondiale | 01:41 | ||
62. | PUCCIO Salvatore | Team Sky | 01:42 | ||
63. | MOSER Moreno | Astana Pro Team | 01:42 | ||
64. | DOMBROWSKI Joe | EF Education First - Drapac | 01:44 | ||
65. | LEYSEN Senne | Vérandas Willems-Crelan | 01:45 | ||
66. | VAN DER SANDE Tosh | Lotto Soudal | 01:45 | ||
67. | SPRENGERS Thomas | Sport Vlaanderen - Baloise | 01:45 | ||
68. | RODRÍGUEZ Cristian | Caja Rural - Seguros RGA | 01:46 | ||
69. | BATTAGLIN Enrico | Team LottoNL - Jumbo | 01:47 | ||
70. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 01:47 | ||
71. | GAUDIN Damien | Direct Energie | 01:48 | ||
72. | GOOLAERTS Michael | Vérandas Willems-Crelan | 01:49 | ||
73. | JONES Brenton | Delko Marseille Provence KTM | 01:50 | ||
74. | KOCH Jonas | CCC Sprandi Polkowice | 01:53 | ||
75. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 01:54 | ||
76. | BRESCHEL Matti | EF Education First - Drapac | 01:55 | ||
77. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 01:56 | ||
78. | BARBERO Carlos | Movistar Team | 01:58 | ||
79. | MURPHY Kyle | Rally Cycling | 01:59 | ||
80. | STOSZ Patryk | CCC Sprandi Polkowice | 01:59 | ||
81. | PARDILLA Sergio | Caja Rural - Seguros RGA | 02:00 | ||
82. | VANMARCKE Sep | EF Education First - Drapac | 02:02 | ||
83. | VERMELTFOORT Coen | Roompot - Nederlandse Loterij | 02:03 | ||
84. | PASQUALON Andrea | Wanty - Groupe Gobert | 02:03 | ||
85. | PLAZA Rubén | Israel Cycling Academy | 02:04 | ||
86. | COUSIN Jérôme | Direct Energie | 02:05 | ||
87. | KOBAYASHI Marino | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 02:05 | ||
88. | RICKAERT Jonas | Sport Vlaanderen - Baloise | 02:06 | ||
89. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 02:07 | ||
90. | BRAVO Garikoitz | Euskadi - Murias | 02:07 | ||
91. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 02:07 | ||
92. | SERRANO Gonzalo | Caja Rural - Seguros RGA | 02:09 | ||
93. | TUREK Daniel | Israel Cycling Academy | 02:16 | ||
94. | AZURMENDI Ibai | Fundación Euskadi | 02:17 | ||
95. | RUBIO Diego | Burgos-BH | 02:18 | ||
96. | VAN GESTEL Dries | Sport Vlaanderen - Baloise | 02:20 | ||
97. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 02:20 | ||
98. | CARDIS Romain | Direct Energie | 02:20 | ||
99. | VERWILST Aaron | Sport Vlaanderen - Baloise | 02:21 | ||
100. | CIMA Damiano | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 02:21 | ||
101. | BUDDING Martijn | Roompot - Nederlandse Loterij | 02:22 | ||
102. | BOU Joan | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 02:23 | ||
103. | KRUOPIS Aidis | Vérandas Willems-Crelan | 02:23 | ||
104. | KOZONČUK Dmitrij | Gazprom-RusVelo | 02:25 | ||
105. | KOBERNJAK Jevgenij | Gazprom-RusVelo | 02:25 | ||
106. | ABERASTURI Jon | Euskadi - Murias | 02:26 | ||
107. | LÓPEZ Juan | Fundación Euskadi | 02:28 | ||
108. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 02:29 | ||
109. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 02:30 | ||
110. | PRADES Eduard | Euskadi - Murias | 02:30 | ||
111. | NOPPE Christophe | Sport Vlaanderen - Baloise | 02:30 | ||
112. | NIV Guy | Israel Cycling Academy | 02:33 | ||
113. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 02:35 | ||
114. | TORRES Pablo | Burgos-BH | 02:37 | ||
115. | VAN HECKE Preben | Sport Vlaanderen - Baloise | 02:38 | ||
116. | GATTO Oscar | Astana Pro Team | 02:39 | ||
117. | SIMÓN Jordi | Burgos-BH | 02:40 | ||
118. | VAN MELSEN Kevin | Wanty - Groupe Gobert | 02:40 | ||
119. | BAUGNIES Jerome | Wanty - Groupe Gobert | 02:42 | ||
120. | ZACCANTI Filippo | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 02:46 | ||
121. | DÍAZ José | Israel Cycling Academy | 02:50 | ||
122. | SAMITIER Sergio | Euskadi - Murias | 02:52 | ||
123. | KUMP Marko | CCC Sprandi Polkowice | 02:55 | ||
124. | HATSUYAMA Sho | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 02:58 | ||
125. | FERNÁNDEZ Egoitz | Fundación Euskadi | 02:58 | ||
126. | KASPERKIEWICZ Przemys. | Delko Marseille Provence KTM | 02:58 | ||
127. | CUBERO Jorge | Burgos-BH | 02:59 | ||
128. | HOFLAND Moreno | Lotto Soudal | 03:00 | ||
129. | SANZ Enrique | Euskadi - Murias | 03:02 | ||
130. | CABEDO Óscar | Burgos-BH | 03:08 | ||
131. | MARTIN Gotzon | Fundación Euskadi | 03:10 | ||
132. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 03:14 | ||
133. | CUADROS Álvaro | Caja Rural - Seguros RGA | 03:16 | ||
134. | PLANCKAERT Edward | Sport Vlaanderen - Baloise | 03:21 | ||
135. | DILLIER Silvan | Ag2r La Mondiale | 05:27 | ||
DNS | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | neštart. | ||
DNF | TRARIEUX Julien | Delko Marseille Provence KTM | odstúpil |
Konečné poradie pretekov | ||||||||
1. | WELLENS Tim | Lotto Soudal | 17:41:50 | 200 | ||||
2. | POELS Wout | Team Sky | 00:08 | 150 | ||||
3. | SOLER Marc | Movistar Team | 00:27 | 125 | ||||
4. | FUGLSANG Jakob | Astana Pro Team | 00:30 | 100 | ||||
5. | SÁNCHEZ Luis Leon | Astana Pro Team | 00:30 | 85 | ||||
6. | LANDA Mikel | Movistar Team | 00:42 | 70 |
7. | KRUIJSWIJK Steven | Team LottoNL - Jumbo | 01:19 | 60 | |
8. | CLARKE Simon | EF Education First - Drapac | 01:41 | 50 | |
9. | AMADOR Andrej | Movistar Team | 01:51 | 40 | |
10. | FROOME Christopher | Team Sky | 01:57 | 35 | |
11. | DE TIER Floris | Team LottoNL - Jumbo | 02:30 | 30 | |
12. | BIZKARRA Mikel | Euskadi - Murias | 02:33 | 25 | |
13. | PETERS Nans | Ag2r La Mondiale | 02:47 | 20 | |
14. | HERMANS Ben | Israel Cycling Academy | 02:54 | 15 | |
15. | SPRENGERS Thomas | Sport Vlaanderen - Baloise | 03:04 | 10 | |
16. | MENDES José | Burgos-BH | 03:05 | 5 | |
17. | VANENDERT Jelle | Lotto Soudal | 03:07 | 5 | |
18. | PARDILLA Sergio | Caja Rural - Seguros RGA | 03:10 | 5 | |
19. | DEIGNAN Philip | Team Sky | 03:11 | 5 | |
20. | CLEMENT Stef | Team LottoNL - Jumbo | 03:34 | 5 | |
21. | MORENO Javier | Delko Marseille Provence KTM | 03:38 | 5 | |
22. | PRADES Eduard | Euskadi - Murias | 03:43 | 5 | |
23. | RODRÍGUEZ Cristian | Caja Rural - Seguros RGA | 03:53 | 5 | |
24. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 03:55 | 5 | |
25. | DEGAND Thomas | Wanty - Groupe Gobert | 03:59 | 5 | |
26. | MONFORT Maxime | Lotto Soudal | 04:50 | 5 | |
27. | BUDDING Martijn | Roompot - Nederlandse Loterij | 05:00 | 5 | |
28. | BRAVO Garikoitz | Euskadi - Murias | 05:36 | 5 | |
29. | RUBIO Diego | Burgos-BH | 05:41 | 5 | |
30. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 05:54 | 5 | |
31. | AZURMENDI Ibai | Fundación Euskadi | 06:00 | 3 | |
32. | SIMÓN Jordi | Burgos-BH | 06:05 | 3 | |
33. | ANDERSON Ryan | Rally Cycling | 06:13 | 3 | |
34. | CHERKASOV Nicolay | Gazprom-RusVelo | 06:16 | 3 | |
35. | GOUGEARD Alexis | Ag2r La Mondiale | 06:18 | 3 | |
36. | SICARD Romain | Direct Energie | 07:16 | 3 | |
37. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 07:23 | 3 | |
38. | DE LA CRUZ David | Team Sky | 07:32 | 3 | |
39. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 07:32 | 3 | |
40. | VANMARCKE Sep | EF Education First - Drapac | 07:49 | 3 | |
41. | DUIJN Huub | Vérandas Willems-Crelan | 07:55 | ||
42. | DILLIER Silvan | Ag2r La Mondiale | 08:12 | ||
43. | MARTIN Gotzon | Fundación Euskadi | 08:31 | ||
44. | VAN DER SANDE Tosh | Lotto Soudal | 08:39 | ||
45. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 08:44 | ||
46. | TRATNIK Jan | CCC Sprandi Polkowice | 09:54 | ||
47. | VENTURINI Clément | Ag2r La Mondiale | 10:03 | ||
48. | BATTAGLIN Enrico | Team LottoNL - Jumbo | 10:05 | ||
49. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 10:21 | ||
50. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 10:24 | ||
51. | COUSIN Jérôme | Direct Energie | 11:28 | ||
52. | SAEZ Héctor | Euskadi - Murias | 11:41 | ||
53. | ČERNECKIJ Sergej | Astana Pro Team | 11:56 | ||
54. | PLAZA Rubén | Israel Cycling Academy | 11:59 | ||
55. | ERVITI Imanol | Movistar Team | 12:04 | ||
56. | TORRES Pablo | Burgos-BH | 12:16 | ||
57. | BAK Lars Ytting | Lotto Soudal | 12:17 | ||
58. | SHAW James | Lotto Soudal | 13:18 | ||
59. | TUREK Daniel | Israel Cycling Academy | 15:17 | ||
60. | VAN BAARLE Dylan | Team Sky | 16:05 | ||
61. | PUCCIO Salvatore | Team Sky | 16:22 | ||
62. | VALGREN Michael | Astana Pro Team | 17:35 | ||
63. | CARRETERO Héctor | Movistar Team | 17:58 | ||
64. | DEVOLDER Stijn | Vérandas Willems-Crelan | 18:08 | ||
65. | EZQUERRA Jesus | Burgos-BH | 18:12 | ||
66. | WYNANTS Maarten | Team LottoNL - Jumbo | 18:59 | ||
67. | DÍAZ José | Israel Cycling Academy | 19:19 | ||
68. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 19:43 | ||
69. | PASQUALON Andrea | Wanty - Groupe Gobert | 20:10 | ||
70. | BOUDAT Thomas | Direct Energie | 20:31 | ||
71. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 20:42 | ||
72. | SERRANO Gonzalo | Caja Rural - Seguros RGA | 20:48 | ||
73. | ELLSAY Nigel | Rally Cycling | 21:13 | ||
74. | MOSER Moreno | Astana Pro Team | 21:14 | ||
75. | DE BIE Sean | Vérandas Willems-Crelan | 21:38 | ||
76. | VAN GESTEL Dries | Sport Vlaanderen - Baloise | 22:03 | ||
77. | BOU Joan | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 23:04 | ||
78. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 23:08 | ||
79. | NAESEN Oliver | Ag2r La Mondiale | 23:47 | ||
80. | GATTO Oscar | Astana Pro Team | 24:36 | ||
81. | CUADROS Álvaro | Caja Rural - Seguros RGA | 24:45 | ||
82. | CUBERO Jorge | Burgos-BH | 24:55 | ||
83. | JOYCE Colin | Rally Cycling | 26:17 | ||
84. | TAARAMAE Rein | Direct Energie | 26:56 | ||
85. | KOCH Jonas | CCC Sprandi Polkowice | 28:06 | ||
86. | LANGEVELD Sebastian | EF Education First - Drapac | 30:08 | ||
87. | BAGDONAS Gediminas | Ag2r La Mondiale | 30:30 | ||
88. | JUARISTI Txomin | Fundación Euskadi | 31:27 | ||
89. | HOFLAND Moreno | Lotto Soudal | 32:54 | ||
90. | CABEDO Óscar | Burgos-BH | 33:55 | ||
91. | KASPERKIEWICZ Przemys. | Delko Marseille Provence KTM | 33:55 | ||
92. | RIESEBEEK Oscar | Roompot - Nederlandse Loterij | 34:01 | ||
93. | NIV Guy | Israel Cycling Academy | 34:31 | ||
94. | BARBERO Carlos | Movistar Team | 34:53 | ||
95. | LÓPEZ Juan | Fundación Euskadi | 35:00 | ||
96. | VAN HECKE Preben | Sport Vlaanderen - Baloise | 35:16 | ||
97. | BRESCHEL Matti | EF Education First - Drapac | 35:55 | ||
98. | GRADEK Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 35:55 | ||
99. | MODOLO Sacha | EF Education First - Drapac | 35:56 | ||
100. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 37:02 | ||
101. | GAUDIN Damien | Direct Energie | 37:40 | ||
102. | SANZ Enrique | Euskadi - Murias | 38:13 | ||
103. | LEYSEN Senne | Vérandas Willems-Crelan | 40:26 | ||
104. | SOTO Nelson Andres | Caja Rural - Seguros RGA | 40:56 | ||
105. | VAN MELSEN Kevin | Wanty - Groupe Gobert | 41:03 | ||
106. | KOŽATAJEV Bachtijar | Astana Pro Team | 41:09 | ||
107. | DUVAL Julien | Ag2r La Mondiale | 41:24 | ||
108. | ZACCANTI Filippo | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 41:33 | ||
109. | GOOLAERTS Michael | Vérandas Willems-Crelan | 41:40 | ||
110. | JONES Brenton | Delko Marseille Provence KTM | 41:46 | ||
111. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 41:52 | ||
112. | NOPPE Christophe | Sport Vlaanderen - Baloise | 41:58 | ||
113. | ABERASTURI Jon | Euskadi - Murias | 41:59 | ||
114. | RICKAERT Jonas | Sport Vlaanderen - Baloise | 42:09 | ||
115. | MURPHY Kyle | Rally Cycling | 42:17 | ||
116. | KRUOPIS Aidis | Vérandas Willems-Crelan | 42:45 | ||
117. | KOZONČUK Dmitrij | Gazprom-RusVelo | 43:08 | ||
118. | STOSZ Patryk | CCC Sprandi Polkowice | 43:10 | ||
119. | CARDIS Romain | Direct Energie | 43:14 | ||
120. | PLANCKAERT Edward | Sport Vlaanderen - Baloise | 43:24 | ||
121. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 43:25 | ||
122. | CIMA Damiano | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 43:49 | ||
123. | KOBERNJAK Jevgenij | Gazprom-RusVelo | 44:01 | ||
124. | KUMP Marko | CCC Sprandi Polkowice | 44:27 | ||
125. | VERWILST Aaron | Sport Vlaanderen - Baloise | 44:56 | ||
126. | VERMELTFOORT Coen | Roompot - Nederlandse Loterij | 44:56 | ||
127. | GROSU Eduard | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 45:12 | ||
128. | MICHAJLOV Nikolaj | Delko Marseille Provence KTM | 45:51 | ||
129. | BAUGNIES Jerome | Wanty - Groupe Gobert | 46:44 | ||
130. | DOMBROWSKI Joe | EF Education First - Drapac | 47:42 | ||
131. | KNEES Christian | Team Sky | 47:51 | ||
132. | KOBAYASHI Marino | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 48:16 | ||
133. | FERNÁNDEZ Egoitz | Fundación Euskadi | 53:47 | ||
134. | SAMITIER Sergio | Euskadi - Murias | 54:01 | ||
135. | HATSUYAMA Sho | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 55:22 |
Fotogaléria (© 65ª Ruta del Sol, Vuelta Andalucia / By Karlis Medrano) |