TD Bank International Cycling Championship alebo Philadelphia International Championship. Dva poriadne dlhé názvy jednej a tej istej najprestížnejšej jednorazovky Spojených štátov. Od vzniku v roku 2005 patrí toto podujatie v rankingu UCI do kategórie 1.HC a organizátori sa snažia posunúť do World Tour. Federácia však s "Phill"y v najprestížnejšej spoločnosti zatiaľ neráta. Je to aj preto, že preteky dlhodobo ignorujú takmer všetky tímy World Tour. Začiatok júna totiž nie je vhodným časom pre takéto jednorazové preteky za oceánom. Pre Američanov však áno, pretože sa v týchto týždňoch koná Okolo Kalifornie aj domáce majstrovstvá, takže kontinentálne tímy prichádzajú v plnej sile. Tie najvyššie tímy a pretekári majú ale iné záujmy, najmä prípravu na Tour de France.
Na štarte nevídame ani domáci Garmin či RadioShack. Ako jední z amerických tímov prijalo pozvánku HTC-Highroad, ktoré ale pricestovalo iba so šesticou borcov a na poslednú chvíľu dokonca štart odrieklo najväčšie lákadlo, Tejay Van Garderen. Najväčšou hviezdou sa tak stal pretekár s číslom 16 z druhého a philadelphiazároveň posledného tímu World Tour, Liquigasu. Reč je samozrejme o Petrovi Saganovi, ktorý tu vlani došpurtoval druhý a momentálne má dobrú formu. Žilinskému rodákovi môže pomôcť aj to, že neštartuje minuloročný víťaz Goss z HTC či tretí Kristoff z BMC, ktoré tu tentoraz vôbec nepricestovalo. Jedným z najväčších Saganových konkurentov by mal byť mladý Valls Ferri z Geoxu. Na štartovej listine meno Sagan nenájdete iba raz, s číslom 15 štartuje aj o rok starší Petrov brat Juraj. Tieto preteky sú pre nich prvými spoločnými v tejto sezóne. (štartová listina)

Na mestský okruh sa dostali pretekári krátko po 15tej hodine nášho času. Po odkružení troch okruhov  dlhých tri míľe sa mali dostať na nový 15-míľový okruh (10 kôl) a v závere naspäť na menší trojmíľový, kde ich čakali znova tri okruhy. Celkovo teda 251 kilometrov.
V úvodnom okruhu sa o sólo únik pokúsil Robert Bush z kontinentálneho Chipotle, no dlho sa tam neohrial. Následne vystrelili z pelotónu Langois, Chadwick, Kilun, Keough a Hagman. Za zmienku stojí maximálne prvý z nich, Langois je pretekárom Spidertechu (Pro continental), ostatní sú z kontinentálnych tímov. Po dvoch hodinách mala pätica vpredu takmer desaťminútový náskok. Ten, ako to býva zvykom, postupne klesal a zamračená obloha spustila nové kvapky. 60 kilometrov pred cieľom si silný pelotón poradil so slabo obsadeným únikom a šancu mohli skúsiť ďalší odvážlivci.
15 kilometrov pred cieľom ešte boli v úniku šiesti pretekári, pelotón strácal iba minútu. Tesne pred cieľom pelotón pohltil všetky úniky a Liquigas kontroloval situáciu pre Petra.
Víťazom 7. ročníka Philadelphia International Championship sa stal Alex Rasmussen z HTC-Highroad. Peter Sagan smolne zopakoval minuloročný výsledok. Na Rasmussena v záverečnom špurte tesne nestačil a znova obsadil druhé miesto.
1. vlajka RASMUSSEN Alex .htc. 5h 59' 04''
2. vlajka SAGAN Peter LIQUIGAS-CANNONDALE + 00' 00''
3. vlajka FÖRSTER Ben UNITEDHEALTHCARE + 00' 00''
4. vlajka HANSON Kenneth
JELLY BELLY KENDA
+ 00' 00''
5. vlajka KOCJAN Jure TEAM TYPE 1 + 00' 00''
50.
vlajka SAGAN Juraj LIQUIGAS-CANNONDALE + 00' 30''