ne 12.2. zvlnena etapa ciel rovina Almería > Almería 191 km Cort
 
almeria
profil pretekov (© clasicadealmeria.net)
 
 
Na druhú španielsku klasiku tohto víkendu sa tešili rýchli cyklisti. V Almérii ich čakal jednoduchý terén, ktorý síce obsahoval niekoľko krátkych kopcov, ale tie nemuseli byť pre nich žiadnou výstrahou. Posledné edície tohto podujatia ukoristili borci ako Howard, Cavendish, Bennett či Renshaw.

V úniku sa prezentovali len traja cyklisti, ale Dries De Bondt (Vérandas Willems-Crelan), Berden de Vries (Roompot) a Kenneth Van Rooy (Sport Vlaanderen - Baloise) strávili na čele podstatnú časť pretekov. V balíku držali veci pod kontrolou tímy Bora - Hansgrohe, Direct - Energie a Orica - Scott, ktoré mali vo svojich radoch hlavných favoritov Pelucchiho, Coquarda a Corta, ale pelotón sa nikam neponáhľal.

Náskok vedúcej skupiny dosiahol maximálnu hodnotu osem minút a na tejto úrovni zostával dlhú dobu. Spomínaná trojica tak neohrozene zostávala pred balíkom až do chvíle, kým sa úplne nevyčerpala. A ich misia sa skončila dvadsať kilometrov pred cieľom. Potom sa už všetci začali pripravovať na rozhodujúci špurt.
 
Päťsto metrov pred páskou sa nachádzala rozhodujúca zákruta a finálne úseky najlepšie zvládol Magnus Cort. 24-ročný dánsky jazdec nedávno vyhral aj jednu etapu na Okolo Valencie, takže na začiatku ročníka sa ukazuje vo výbornom svetle. A bude pripravený nadviazať na svoje minuloročné víťazstvá na Vuelte.
 
Na druhom mieste prišiel do cieľa Rüdiger Selig z tímu Bora a na pódium sa ešte dostal Jens Debusschere. Na záverečných kilometroch sa odohrala menšia kolízia, ktorá vyhodila z rytmu aj Bryana Coquarda, ktorý preto stratil šancu bojovať o dnešný triumf.
 
 
almeria 2017 spurt cort selig bohfst
Dnešný špurt (© BORA-hansgrohe / Stiehl Photography)
 
 
Výsledky
1. CORT NIELSEN Magnus ORICA-Scott 4:31:22 125
2. SELIG Rüdiger Bora - Hansgrohe 00:00 85
3. DEBUSSCHERE Jens Lotto Soudal link ikonka 00:00 70
4. BARBERO Carlos Movistar Team link ikonka 00:00 60
5. CAPIOT Amaury Sport Vlaanderen - Baloise 00:00 50
6. PLANCKAERT Baptiste Team Katusha - Alpecin 00:00 40
7. PATERSKI Maciej CCC Sprandi Polkowice 00:00 35
8. LÓPEZ Daniel Burgos-BH 00:00 30
9. KREDER Raymond Roompot - Nederlandse Loterij 00:00 25
10. VAN GENECHTEN Jonas Cofidis, Solutions Crédits 00:00 20
 
Zobraziť kompletné výsledky
 
 
video v clanku ikonka ciernaVideo dojazdu