ne 12.2. zvlnena etapa ciel rovina Laigueglia > Laigueglia 193 km Felline
 
laigueglia
profil pretekov (© trofeolaiguegliastory.jimdo.com)
 
 
Hlavným motívom talianskej jednorazovky bol zaujímavý záverečný okruh, ktorý obsahoval dve stúpania Colla Micheri (2,1 km; 7,8 %) a Capo Mele (2 km; 3,5 %), kde sa malo rozhodnúť, či víťazstvo získajú útočníci alebo rýchli jazdci v špurte okresaného balíka.
 
V klasickom úniku sa predstavili Antonio Di Sante (GM Europa Ovini), Remi Di Gregorio (Delko Marseille Provence KTM), Davide Orrico (Sangemini - Olmo), Conor Dunne (Aqua Blue Sport) a Ettore Carlini (D'Amico - Utensilnord), ktorí jazdili so stabilným náskokom v okolí piatich minút. V pelotóne jazdili aktívne viaceré celky, takže brejk bol chytený ešte pred príchodom na záverečné okruhy.
 
Následne zaútočili kvalitní borci ako Geniez, Polanc, Finetto, Pacher či Cattaneo, ale aj oni boli chytení pred záverečnou cestou po rozhodujúcom okruhu. Na najťažšom kopci tu vyrazil dopredu Fabio Felline v drese talianskej reprezentácie, ktorý si vytvoril pekný náskok, a na čele pretekov zostal aj po poslednom stúpaní, kde mal náskok cez dvadsať sekúnd. Vo finále sa potrhala hlavná skupina a za vedúcim talianskym borcom sa pohybovali Gautier, Vichot, Mohorič, Trentin, Combaud, Finetto, Cattaneo, Frapporti, Gavazzi a Hardy.
 
Fabio Felline však nezadržateľne kráčal k veľkému víťazstvu, ktoré si na cieľovej páske patrične vychutnal, lebo mal dostatok času na oslavu svojho triumfu. Jazdec tímu Trek - Segafredo využil na konci útočný terén a predviedol sa parádnym spôsobom, keď rozhodujúce momenty strávil na čele pretekov osamotený.
 
Prenasledovatelia prišli do cieľa so stratou 25 sekúnd a na druhom mieste finišoval Romain Hardy, ktorý sa presadil v špurte malej skupiny, pričom francúzsky jazdec zdvihol ruky nad hlavu, akoby zvíťazil. Tretiu priečku obsadil Mauro Finetto.
 
 
feline 2017 trekfoto
Fabio Felline pred touto sezónou (© Trek - Segafredo)
 
 
Výsledky
1. FELLINE Fabio Taliansko 4:54:01 200
2. HARDY Romain Fortuneo - Vital Concept 00:25 150
3. FINETTO Mauro Delko Marseille Provence KTM 00:25 125
4. TRENTIN Matteo Taliansko 00:25 100
5. GAUTIER Cyril Ag2r La Mondiale link ikonka 00:25 85
6. GAVAZZI Francesco Androni - Sidermec - Bottecchia - Sidermec 00:25 70
7. VICHOT Arthur FDJ link ikonka 00:25 60
8. MOHORIČ Matej UAE Abu Dhabi 00:25 50
9. CATTANEO Mattia Androni - Sidermec - Bottecchia - Sidermec 00:25 40
10. COMBAUD Romain Delko Marseille Provence KTM 00:29 35
 
Zobraziť kompletné výsledky
 
video v clanku ikonka ciernaVideo