Okolo Chorvátska 2018 (2.HC), 17. - 22. apríla (1075 km) - 4. ročník
1. | 17.4. | Osijek > Koprivnica | 227 km | Bonifazio | ||
2. | 18.4. | Karlovac > Zadar | 234 km | Grosu | ||
3. | 19.4. | Trogir > PP Biokovo | 134 km | Sivtsov | ||
4. | 20.4. | Starigrad > Crikvenica | 171 km | Tonelli | ||
5. | 21.4. | Rabac > Poklon | 157 km | Boaro | ||
6. | 22.4. | Samobor > Záhreb | 152 km | Simion |
Vlaňajší ročník | Štartová listina |
1. | 17.4. | Osijek > Koprivnica | 227 km | Bonifazio |
profil etapy, 1140 nastúpaných metrov (© la-flamme-rouge.eu) |
V Chorvátsku sa s tým nepárali. Hneď prvá etapa pretekov Okolo Chorvátska mala na programe 227 kilometrov. A to nebola tým najdlhším zážitkom... Najvýznamnejšie podujatie krajiny, ktorú s veľkou obľubou vyhľadávajú Slováci vyhľadávajúci letnú dovolenku, navyše povýšili tento rok do kategórie HC. Žiaľ, ani tento krok tu neudržal vlaňajšieho víťaza Vincenza Nibaliho, ktorý sa rozhodol pre Valónsky šíp. Vlani to bola preňho generálka pred Girom, tento rok sa Talian predstaví na Tour de France.
V roku 2017 sa tu okrem Nibaliho prezentovalo perfektným spôsobom aj poľské CCC. Vtedy tretí Jan Hirt však prestúpil do Astany a štvrtý Felix Grosschartner do Bory - Hansgrohe. Obaja momentálne bojujú na Tour of Alps. Veľké ambície tu tak ostali na pleciach Gianlucu Brambilu (Trek - Segafredo), Pietera Weeninga (Roompot) či na pleciach chlapcov Bahrainu Merida Kanstantsina Siutsoua a Mateja Mohoriča. Bo o GC však prvý deň nastať nemal. Na programe bola totiž zvlnená etapa.
Na tú si brúsili zuby jazdci ako Giacomo Nizzolo (Trek - Segafredo), Andrea Guardini (Badiani) Nicolo Bonifazio (Bahrajn - Merida) či Adam Blythe (Aqua Blue Sport), ktorý však počas priebehu prvej etapy z pretekov odstúpil. Až na to sme však videli klasický priebeh etapy. Odštartovalo s krátko po jedenástej hodine, a tak pelotón čakalo niekoľko hodín v sedle. Do úniku sa vydali štyria pretekári. Boli to Matic Grošelj (Ljubljana), Poli Umberto (Novo Nordisk), Jon Božič (Adria Mobil) a Dima Emil (MSTina - Focus).
Posledný menovaný tiež vyhral jedinú vrchársku prémiu druhej kategórie dnešného dňa s názvom Papuk. Celá oblasť okolo tejto hory je tiež chorvátskym národným parkom. Štvorica si budovala svoj náskok už od piateho kilometra! Pekne postupne sa vyšplhal až na 5:20. Následne ale začal klesať a zvýšené tempo malo tiež za následok vystúpenie si unikajúceho Poliho Umberta. Na čele tak ostala už len trojica pretekárov.
Ilustračný záber počas etapy (© Tour of Croatia / Stiehl Photography) |
Talianskeho jazdca o pár kilometrov neskôr napodobnil aj Rumun Dima Emil. Mladý pretekár pred tromi dňami pretekal s našimi chlapcami do 23 rokov na ZLM Tour. Finišoval v prvej skupine, kde sa ocitol aj zo Slovákov jediný Juraj Bellan. Dnešná etapa bola pre 21-ročného jazdca zrejme priťažká. A potom začal klesať aj inak stabilný náskok. A to dosť tvrdo.
Črtajúca dráma sa tak napokon neudiala. Únik de facto zničil jeho člen. Jon Božič nastúpil svojmu kolegovi vo chvíli, keď obaja naisto vedeli o svojom nezvratnom osude. Ani Slovinec však na ružiach ustlané nemal. Sedem kilometrov pred cieľom skončil aj on. Začal sa tuhý súboj o pozície. Tie napokon najlepšie zvládol favorizovaný tím Bahrajn - Merida pracujúci pre ešte favorizovanejšieho Niccolu Bonifazia. Stále relatívne mladý pretekár vyhral po prvý raz od leta 2016 po množstve druhých a tretích miest.
Druhý finišoval Andrea Guardini, ktorý posledných šesťkrát vyhral v Malajzii, no tu to už bola vyššia konkurencia. Stupne víťazov doplnil Eduard Grosu z Nippa. Ďalší veľký favorit Giacomo Nizzolo z Treku finišoval až piaty. Dostal sa pred neho aj Riccardo Minali (Astana) a na ďalšie chorvátske víťazstvá si tak musí počkať. Naposledy tu vyhral v roku 2016. GC kopíruje výsledky etapy. Už zajtra nás ale čaká náročná kopcovitá etapa, ktorá by mohla priniesť prvé rozdiely.
Niccolo Bonifazio na pódiu (© Tour of Croatia / Stiehl Photography) |
Výsledky | ||||||||
1. | BONIFAZIO Niccolo | Bahrain Merida Pro Team | 5:45:25 | 20 | ||||
2. | GUARDINI Andrea | Bardiani - CSF | 00:00 | 10 | ||||
3. | GROSU Eduard | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:00 | 5 | ||||
4. | MINALI Riccardo | Astana Pro Team | 00:00 | |||||
5. | NIZZOLO Giacomo | Trek - Segafredo | 00:00 | |||||
6. | KUMP Marko | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 |
7. | MURPHY John | Holowesko - Citadel | 00:00 | ||
8. | JERMAN Ziga | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:00 | ||
9. | ZURLO Federico | MsTina-Focus | 00:00 | ||
10. | DUQUENNOY Jimmy | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:00 | ||
11. | HILL Benjamin | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:00 | ||
12. | MOHORIČ Matej | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
13. | HORVAT Ziga | Adria Mobil | 00:00 | ||
14. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
15. | MARCELLI Mattia | MsTina-Focus | 00:00 | ||
16. | POGACAR Tadej | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:00 | ||
17. | FRAME Alex | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
18. | BRYON Miguel | Holowesko - Citadel | 00:00 | ||
19. | CAñAVERAL Johnatan | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 00:00 | ||
20. | ACOSTA Ruben Dario | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 00:00 | ||
21. | TRUSOV Nikolaj | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
22. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
23. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
24. | RUMAC Josip | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
25. | MARINI Nicolas | MsTina-Focus | 00:00 | ||
26. | REINDERS Elmar | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
27. | FERRARI Fabricio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
28. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
29. | MALTAR Bruno | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
30. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
31. | SHILOV Sergey | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
32. | FENN Andrew | Aqua Blue Sport | 00:00 | ||
33. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
34. | BRøCHNER Nicolai | Holowesko - Citadel | 00:00 | ||
35. | RUČIGAJ Žiga | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:00 | ||
36. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
37. | STACCHIOTTI Riccardo | MsTina-Focus | 00:00 | ||
38. | GAZVODA Gregor | Adria Mobil | 00:00 | ||
39. | PER Gorazd | Adria Mobil | 00:00 | ||
40. | TRATNIK Jan | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
41. | PENKO Izidor | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:00 | ||
42. | AMEZQUETA Julen | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
43. | TLEUBAJEV Ruslan | Astana Pro Team | 00:00 | ||
44. | BRAMBILLA Gianluca | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
45. | POTOCKI Viktor | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:00 | ||
46. | GIDICH Jevgenij | Astana Pro Team | 00:00 | ||
47. | ZACHAROV Arťom | Astana Pro Team | 00:00 | ||
48. | SAGIV Guy | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
49. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
50. | OIEN Justin | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
51. | KAMSTRA Brian | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
52. | NEILANDS Krists | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
53. | QUIROZ Oscar Adalberto | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 00:00 | ||
54. | SAVINI Daniel | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
55. | NOVAK Domen | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
56. | NIČ Artem | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
57. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 00:00 | ||
58. | WIPPERT Wouter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
59. | BRAJKOVIČ Janež | Adria Mobil | 00:00 | ||
60. | BOIVIN Guillaume | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
61. | KISERLOVSKI Emanuel | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
62. | LIENHARD Fabian | Holowesko - Citadel | 00:00 | ||
63. | ARASHIRO Yukiya | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
64. | BOARO Manuele | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
65. | FRANCZAK Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
66. | YSSAAD Yannis | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
67. | SIVTSOV Konstantin | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
68. | EISENHART Taylor | Holowesko - Citadel | 00:00 | ||
69. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
70. | EG Niklas | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
71. | BIZHIGITOV Zhandos | Astana Pro Team | 00:00 | ||
72. | GOLCER Jure | 00:00 | |||
73. | CANO Diego Fernando | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 00:00 | ||
74. | PEARSON Daniel | Aqua Blue Sport | 00:00 | ||
75. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
76. | SIX Franklin | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:00 | ||
77. | DEHAES Kenny | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:00 | ||
78. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
79. | SCHULTZ Nick | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
80. | DOBRE Vlad-nicolae | MsTina-Focus | 00:00 | ||
81. | BOZIC Jon | Adria Mobil | 00:00 | ||
82. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
83. | ESTRADA Eduardo | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 00:00 | ||
84. | NISHIMURA Hiroki | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:00 | ||
85. | LOBATO Juan José | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:00 | ||
86. | JABUKA David | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
87. | BANICEK Deni | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
88. | BEPPU Fumiyuki | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
89. | CALA Aristobulo | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 00:00 | ||
90. | DIDIER Laurent | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
91. | CIMA Damiano | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:00 | ||
92. | PONZI Simone | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:00 | ||
93. | DAHLHEIM Andrew | Holowesko - Citadel | 00:00 | ||
94. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
95. | MUñOZ William David | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 00:00 | ||
96. | YOSHIDA Hayato | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:00 | ||
97. | FRANKOVIC Mateo | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
98. | KRASILNIKAU Andrei | Holowesko - Citadel | 00:00 | ||
99. | ROBEET Ludovic | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:00 | ||
100. | SINZA Raul-antonio | MsTina-Focus | 00:00 | ||
101. | BERNAS Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
102. | KOŽATAJEV Bachtijar | Astana Pro Team | 00:00 | ||
103. | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
104. | GOLDSTEIN Roy | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
105. | FOMINIK Danil | Astana Pro Team | 00:00 | ||
106. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
107. | KONING Peter | Aqua Blue Sport | 00:00 | ||
108. | GRADEK Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
109. | DE WINTER Ludwig | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:00 | ||
110. | KIRSCH Alex | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:00 | ||
111. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 00:24 | ||
112. | VAN GINNEKEN Sjörd | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:50 | ||
113. | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 00:51 | ||
114. | DUNNE Conor | Aqua Blue Sport | 01:09 | ||
115. | MEIJERS Jeroen | Roompot - Nederlandse Loterij | 01:09 | ||
116. | STASSEN Julien | WB Aqua Protect Veranclassic | 01:09 | ||
117. | JENSEN August | Israel Cycling Academy | 01:09 | ||
118. | CELANO Danilo | Caja Rural - Seguros RGA | 01:09 | ||
119. | RABOTTINI Matteo | Meridiana Kamen Team | 01:09 | ||
120. | KREDER Michel | Aqua Blue Sport | 01:09 | ||
121. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 01:09 | ||
122. | GROŠELJ Matic | Ljubljana Gusto Xaurum | 03:05 | ||
123. | VAN IJZENDOORN Rik | Team Novo Nordisk | 03:35 | ||
124. | ŠALUNOV Jevgenij | Gazprom-RusVelo | 03:49 | ||
125. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 04:26 | ||
126. | RIESEBEEK Oscar | Roompot - Nederlandse Loterij | 04:26 | ||
127. | UCHIMA Kohei | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 04:26 | ||
128. | DIMA Emil | MsTina-Focus | 04:26 | ||
129. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 04:26 | ||
130. | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | 04:47 | ||
DNF | BLYTHE Adam | Aqua Blue Sport | odstúpil |
Video dojazdu etapy |
2. | 18.4. | Karlovac > Zadar | 234 km | Grosu |
profil etapy, 2239 nastúpaných metrov (© la-flamme-rouge.eu) |
Druhý deň bol v Chorvátsku ešte o sedem kilometrov dlhší ako ten prvý a stal sa tak spomedzi všetkých najdlhší. Odštartovalo sa o pol dvanástej, a tak sme opäť čakali dlhý maratón. Včerajší víťaz Niccolo Bonofazio sedel v sedle takmer šesť hodín a dnes to iné byť nemalo.
Na programe dňa bolo teda 234 kilometrov a dva kategorizované kopce. Do úniku sa vydalo päť pretekárov. Boli to Lienhard Fabian (Holowesko), Deni Baniček (Meridiana), Jon Božič (Adria Mobil), Riccardo Stacchiotti (MSTina) a Sagiv Guy (Israel Academy). Po hodine pretekania pri priemernej rýchlosti 44 km/hod si vytvorili náskok okolo štyroch minút.
Trvanie tohto úniku ale rekordy nelámalo. Práve naopak. Onedlho skupinu dobehla početnejšia skupina o sile tridsať mužov. Ešte pred tým sa im však podarilo doraziť na prvé stúpanie. Trojkový kopec v okolí Plitvických jazier vyhral Riccardo Stacchiotti.
Potom však zaúradovalo počasie. Počas stúpania na druhú vrchársku prémiu (tento raz druhej kategórie), sa museli preteky na dvadsať kilometrov neutralizovať. Bolo to kvôli extrémne silnému vetru. Takmer päť kilometrov dlhý kopec Velebit teda narobil oveľa viac problémov, ako sa predpokladalo. Po reštarte etapy ostávalo do cieľa 36 kilometrov a balík bol opäť spolu.
Scenéria dnešnej etapy (© Tour of Croatia / KL Photo) |
To chcel využiť Peter Konning z Aqua Blue Sport, ktorý si potreboval čosi "nadrobiť" v GC. Po neutralizácii bol oddýchnutý a odhodlaný útočiť. Vytvoril si náskok dvoch minút, no ostatné tímy, najmä tie šprintérske, vycítili šancu na etapové víťazstvo. Od zvyšku sveta sa síce opútal aj na spomínané dve minúty, no tímy Trek - Segafredo, Bahrajn - Merida a Bardiani CSF boli proti. Pôvodne s touto etapu nepočítali, no takáto príležitosť sa skrátka nepúšťa.
Po Holanďanovom dobehnutí však prišli nové útoky. Jeden z nich podnikli Charles Planet (Novo Nordisk) a Ludwig De Winter (WB). Do cieľa ale ešte predsa len chýbalo štrnásť kilometrov. V každom prípade, táto dvojica bola na čele omnoho menšou hrozbou akou bol Peter Konnig.
A aj tak bolo. Vysoký náskok si nevytvorili, boli úplne pod kontrolou, a tak sme mohli v závere vidieť hromadný finiš. Tak trochu neočakávaný darček v podobe hromadného dojazdu najlepšie využil Eduard Grosu z Nippo Vini - Fantini. Po včerajšom treťom mieste si tak dnes pripísal prvé tohto sezónne víťazstvo.
Záver etapy bol dosť chaotický a rozhodcovia nadelili aj menšie rozdiely. V technickom finále sa o víťazstvo pokúsil aj Matej Mohorič (Bahrajn - Merida) a veľkú chuť po víťazstve ukázali aj v celku Bardiani, ktorý pracoval pre Andru Guardiniho, no pre Taliana to napokon stupne víťazov neboli. Za chrbát Rumuna sa dostali iní Taliani. Druhý Giacomo Nizzolo z Treku - Segafredo a tretí Riccardo Minali z Astany.
Triumf Eduarda Grosua (© Tour of Croatia / Stiehl Photography) |
Chaos v závere potvrdili aj mená štvrtého a piateho muža etapy. Na zemiakovej priečke finišoval Jevgenij Gidich, ktorý rozbiehal špurt Minalimu a piaty skončil JJ Lobato z Nippo Vini - Fantini. Andrea Guardini obsadil napokon až pozíciu číslo osem a včerajší víťaz Niccolo Bonifazio sa do špurtu nezapojil kvôli pádu.
Prvé tri priečky v GC sú zhodné s dnešným umiestnením v etape vďaka bonifikáciám aj dierou po treťom pretekárovi v cieli. Dnešok mal priniesť prvé rozdiely v priebežnom poradí, no počasie rozhodlo inak. Zajtra by však už rozdiely mali nastať. Na programe bude totiž kráľovská etapa s cieľovým stúpaním. Celkové poradie sa teda zmení na nepoznanie.
Výsledky | ||||||||
1. | GROSU Eduard | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 5:38:11 | 20 | ||||
2. | NIZZOLO Giacomo | Trek - Segafredo | 00:00 | 10 | ||||
3. | MINALI Riccardo | Astana Pro Team | 00:00 | 5 | ||||
4. | GIDICH Jevgenij | Astana Pro Team | 00:04 | |||||
5. | LOBATO Juan José | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:04 | |||||
6. | RUMAC Josip | Meridiana Kamen Team | 00:04 |
7. | JERMAN Ziga | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:04 | ||
8. | MOHORIČ Matej | Bahrain Merida Pro Team | 00:04 | ||
9. | GUARDINI Andrea | Bardiani - CSF | 00:04 | ||
10. | KUMP Marko | CCC Sprandi Polkowice | 00:08 | ||
11. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 00:08 | ||
12. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 00:08 | ||
13. | BRAMBILLA Gianluca | Trek - Segafredo | 00:08 | ||
14. | STACCHIOTTI Riccardo | MsTina-Focus | 00:08 | ||
15. | CAñAVERAL Johnatan | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 00:08 | ||
16. | POGACAR Tadej | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:08 | ||
17. | ZACHAROV Arťom | Astana Pro Team | 00:08 | ||
18. | TRATNIK Jan | CCC Sprandi Polkowice | 00:12 | ||
19. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 00:12 | ||
20. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 00:12 | ||
21. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:12 | ||
22. | ACOSTA Ruben Dario | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 00:12 | ||
23. | RUČIGAJ Žiga | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:12 | ||
24. | SIVTSOV Konstantin | Bahrain Merida Pro Team | 00:12 | ||
25. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 00:12 | ||
26. | QUIROZ Oscar Adalberto | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 00:12 | ||
27. | VAN GINNEKEN Sjörd | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:12 | ||
28. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 00:12 | ||
29. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:12 | ||
30. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 00:12 | ||
31. | GOLCER Jure | Adria Mobil | 00:12 | ||
32. | BOIVIN Guillaume | Israel Cycling Academy | 00:12 | ||
33. | FENN Andrew | Aqua Blue Sport | 00:12 | ||
34. | EISENHART Taylor | Holowesko - Citadel | 00:12 | ||
35. | YSSAAD Yannis | Caja Rural - Seguros RGA | 00:12 | ||
36. | BOZIC Jon | Adria Mobil | 00:12 | ||
37. | EG Niklas | Trek - Segafredo | 00:12 | ||
38. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 00:12 | ||
39. | NEILANDS Krists | Israel Cycling Academy | 00:12 | ||
40. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 00:12 | ||
41. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 00:12 | ||
42. | PEARSON Daniel | Aqua Blue Sport | 00:12 | ||
43. | NIČ Artem | Gazprom-RusVelo | 00:12 | ||
44. | SCHULTZ Nick | Caja Rural - Seguros RGA | 00:12 | ||
45. | PENKO Izidor | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:12 | ||
46. | GAZVODA Gregor | Adria Mobil | 00:12 | ||
47. | DUQUENNOY Jimmy | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:12 | ||
48. | DOBRE Vlad-nicolae | MsTina-Focus | 00:12 | ||
49. | BANICEK Deni | Meridiana Kamen Team | 00:12 | ||
50. | BERNAS Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 00:20 | ||
51. | GRADEK Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 00:20 | ||
52. | OIEN Justin | Caja Rural - Seguros RGA | 00:20 | ||
53. | BRAJKOVIČ Janež | Adria Mobil | 00:20 | ||
54. | ROBEET Ludovic | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:20 | ||
55. | PER Gorazd | Adria Mobil | 00:20 | ||
56. | MURPHY John | Holowesko - Citadel | 00:20 | ||
57. | FRANKOVIC Mateo | Meridiana Kamen Team | 00:20 | ||
58. | PONZI Simone | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:20 | ||
59. | BIZHIGITOV Zhandos | Astana Pro Team | 00:20 | ||
60. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:20 | ||
61. | MALTAR Bruno | Meridiana Kamen Team | 00:20 | ||
62. | SHILOV Sergey | Gazprom-RusVelo | 00:20 | ||
63. | KISERLOVSKI Emanuel | Meridiana Kamen Team | 00:20 | ||
64. | NOVAK Domen | Bahrain Merida Pro Team | 00:20 | ||
65. | FRAME Alex | Trek - Segafredo | 00:20 | ||
66. | MUñOZ William David | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 00:20 | ||
67. | CALA Aristobulo | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 00:20 | ||
68. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 00:20 | ||
69. | SINZA Raul-antonio | MsTina-Focus | 00:20 | ||
70. | SAVINI Daniel | Bardiani - CSF | 00:20 | ||
71. | BEPPU Fumiyuki | Trek - Segafredo | 00:26 | ||
72. | KOŽATAJEV Bachtijar | Astana Pro Team | 00:26 | ||
73. | CIMA Damiano | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:26 | ||
74. | FOMINIK Danil | Astana Pro Team | 00:26 | ||
75. | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 00:26 | ||
76. | CANO Diego Fernando | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 00:26 | ||
77. | CELANO Danilo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:26 | ||
78. | FRANCZAK Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 00:26 | ||
79. | YOSHIDA Hayato | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:26 | ||
80. | KRASILNIKAU Andrei | Holowesko - Citadel | 00:26 | ||
81. | POTOCKI Viktor | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:26 | ||
82. | JABUKA David | Meridiana Kamen Team | 00:26 | ||
83. | ESTRADA Eduardo | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 00:26 | ||
84. | DAHLHEIM Andrew | Holowesko - Citadel | 00:29 | ||
85. | RIESEBEEK Oscar | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:29 | ||
86. | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 00:29 | ||
87. | ARASHIRO Yukiya | Bahrain Merida Pro Team | 00:29 | ||
88. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 00:29 | ||
89. | LIENHARD Fabian | Holowesko - Citadel | 00:29 | ||
90. | UCHIMA Kohei | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:29 | ||
91. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 00:32 | ||
92. | RABOTTINI Matteo | Meridiana Kamen Team | 00:36 | ||
93. | SIX Franklin | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:50 | ||
94. | STASSEN Julien | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:50 | ||
95. | SAGIV Guy | Israel Cycling Academy | 01:09 | ||
96. | AMEZQUETA Julen | Caja Rural - Seguros RGA | 01:09 | ||
97. | KIRSCH Alex | WB Aqua Protect Veranclassic | 01:18 | ||
98. | DE WINTER Ludwig | WB Aqua Protect Veranclassic | 01:24 | ||
99. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 01:24 | ||
100. | DIDIER Laurent | Trek - Segafredo | 01:24 | ||
101. | HORVAT Ziga | Adria Mobil | 01:24 | ||
102. | DIMA Emil | MsTina-Focus | 01:24 | ||
103. | GROŠELJ Matic | Ljubljana Gusto Xaurum | 01:24 | ||
104. | DUNNE Conor | Aqua Blue Sport | 01:24 | ||
105. | NISHIMURA Hiroki | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 01:24 | ||
106. | HILL Benjamin | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:12 | ||
107. | KAMSTRA Brian | Team Novo Nordisk | 01:33 | ||
108. | BRYON Miguel | Holowesko - Citadel | 00:12 | ||
109. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 02:26 | ||
110. | FERRARI Fabricio | Caja Rural - Seguros RGA | 02:33 | ||
111. | GOLDSTEIN Roy | Israel Cycling Academy | 02:47 | ||
112. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 02:47 | ||
113. | REINDERS Elmar | Roompot - Nederlandse Loterij | 02:47 | ||
114. | MEIJERS Jeroen | Roompot - Nederlandse Loterij | 03:03 | ||
115. | BRøCHNER Nicolai | Holowesko - Citadel | 00:12 | ||
116. | TRUSOV Nikolaj | Gazprom-RusVelo | 04:21 | ||
117. | BOARO Manuele | Bahrain Merida Pro Team | 04:23 | ||
118. | TLEUBAJEV Ruslan | Astana Pro Team | 04:23 | ||
119. | ŠALUNOV Jevgenij | Gazprom-RusVelo | 04:49 | ||
120. | KREDER Michel | Aqua Blue Sport | 04:56 | ||
121. | KONING Peter | Aqua Blue Sport | 04:56 | ||
122. | MARCELLI Mattia | MsTina-Focus | 04:56 | ||
123. | VAN IJZENDOORN Rik | Team Novo Nordisk | 04:56 | ||
124. | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | 05:35 | ||
125. | WIPPERT Wouter | Roompot - Nederlandse Loterij | 06:15 | ||
126. | DEHAES Kenny | WB Aqua Protect Veranclassic | 06:15 | ||
127. | BONIFAZIO Niccolo | Bahrain Merida Pro Team | 06:31 | ||
128. | MARINI Nicolas | MsTina-Focus | 06:31 | ||
129. | ZURLO Federico | MsTina-Focus | 06:31 | ||
DNS | JENSEN August | Israel Cycling Academy | neštart. |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | GROSU Eduard | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 11:23:22 | 5 | ||||
2. | NIZZOLO Giacomo | Trek - Segafredo | 00:08 | |||||
3. | MINALI Riccardo | Astana Pro Team | 00:10 | |||||
4. | GUARDINI Andrea | Bardiani - CSF | 00:12 | |||||
5. | BOZIC Jon | Adria Mobil | 00:12 | |||||
6. | STACCHIOTTI Riccardo | MsTina-Focus | 00:17 |
7. | JERMAN Ziga | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:18 | ||
8. | MOHORIČ Matej | Bahrain Merida Pro Team | 00:18 | ||
9. | RUMAC Josip | Meridiana Kamen Team | 00:18 | ||
10. | GIDICH Jevgenij | Astana Pro Team | 00:18 |
Video dojazdu etapy |
3. | 19.4. | Trogir > PP Biokovo | 134 km | Sivtsov |
profil etapy, 2877 nastúpaných metrov (© la-flamme-rouge.eu) |
Po prvých dvoch etapách, kedy jazdci prežili viac ako 450 kilometrov, na nich čakalo počas dňa číslo tri už len zanedbateľných 134. Kvantitu však nahradila náročnosť, tretie chorvátske dejstvo malo prívlastok kráľovské. Počas celej etapy mal byť pokoj, len kdesi v jej strede sa objavil menší kopček tretej kategórie. Tá práva zábava začala približne 28 kilometrov pred koncom. Presne tak dlhý bol totiž záverečný kopec Sveti Jure.
Odštartovalo 129 pretekárov, a to presne o 13:15. Šprintéri dostali včera príjemný darček, v podobe neutralizácie najnáročnejšieho kopca etapy a následného boja o etapové víťazstvo. Dôvodom bolo počasie, konkrétne silný vietor, proti ktorému sa bojovať nedalo. Dnešok mal byť ale iný. Začiatok etapy, ktorý zažili diváci v meste Trogir, bol sprevádzaný slnečným počasím a každý jazdec si prial, aby také vydržalo až do konca.
Už tradične bol o únik relatívne veľký záujem a ešte tradičnejšie sa doň dostal Jon Božič (Adria Mobil). Slovinec bol stále vysoko v bodovačke, vo vrchárskej súťaži, ale aj v súťaži mladých jazdcov, ktorú dokonca viedol. Jeho účasť tam teda nebola prekvapujúca nebola. Spoločnosť mu robili Nick van der Lijke (Roompot), Nicolai Nielsen (Holowesko), Mateo Frankovic (Meridiana) a Emil Dima (MSTina), ktorý sa predstavil v úniku ešte v prvej etape. Ich náskok narástol až na maximálnych päť a pol minúty.
A práve Dima vyhral "menší kopček tretej kategórie v strede etapy". Ešte pred tým sme tiež videli prvú šprintérsku prémiu, kde dominoval pre zmenu Božič. História sa zopakovala aj na tej druhej, Slovinec tak ukázal, na ktorú z disciplín sa bude nasledujúce dni sústrediť.
Do začiatku stúpania ostávalo posledných desať kilometrov. Tímy ako Trek - Segafredo a Bahrajn - Merida, ktoré viedli balík, kontrolovali utečencov veľmi účelne. Nechali im dostatok priestoru, čím chceli eliminovať predčasné útoky. Proti tejto taktike bolo ale poľské CCC, vďaka ktorého práci sa náskok scvrkol o pol druha minúty. A klesol ešte viac. Presne na začiatku stúpania už len zľahla prekračoval hranicu 120 sekúnd.
Pelotón v priebehu stúpania (© Tour of Croatia / Stiehl Photography) |
Hneď v úvode kopca Biokovo tak únik definitívne zanikol. Najviac síl si ušetril Nick van der Lijke, ktorý to skúšal ešte osamotený. V dosť oklieštenom balíku, odkiaľ neustále odpadávali ďalší a ďalší pomocníci, sme videli viacerých favoritov. Boli tam Gianluca Brambila, Pieter Weening, Nicklas Eg, Nicolas Schultz či Konstantin Sivtsov. Prvá tretina cieľového kopca bola zatiaľ relatívne pokojná.
V ďalších kilometroch už balík neexistoval. Išlo o skupinu asi pätnástich mužov. Tiež sa skončil sympatický pokus v podaní Nicka van der Lijkeho. Očakávali sme tak prvé pokusy o atak. V prvej polovici kopca došlo len k významnej selekcii, favoriti sa však zatiaľ strážili.
Desať kilometrov pred cieľom selekcia pokračovala. Na čele sa viezlo už len desať mužov. Sivtsov, Eg, Brambilla, Gidich, Lastra, Nič, Pearson, Rogina, Weening a Acosta. Ani toto rozloženie ale dlho nevydržalo. Vďaka Gianlucovi Brambillovi sa všetko roztrhalo. Na čelo sa potom dostala štvorica Gidich, Rogina, Sivtsov a Weening. Tesne z ňou sa viezla taktiež štvorica Brambila, Eg, Acosta a Pearson.
Potom ale zaútočil Pieter Weening! Pred trojicou prenasledovateľov si okamžite vytvoril 20-sekundový náskok a išiel si po víťazstvo. Avšak, Sivtsov sa s tým nechcel zmieriť a vydal sa ho naháňať. Bojovalo sa o sekundy, do cieľa však stále ostávali tri dlhé kilometre. A Bielorus urobil dobre. Holanďana dobehol a posledný kilometer a pol sa viezli spolu. V závere sme videli ich strhujúci súboj, ktorý zvládol o čosi lepšie Konstantin Sivtsov! Bol aktívnejší a očividne viac pri chuti. Skúsený Bielorus si prvé víťazstvo po dvoch rokoch rozhodne zaslúžil.
Konstantin Sivtsov a za ním Pieter Weening (© Tour of Croatia / Stiehl Photography) |
V tesnom závese za nimi finišovali ich súputníci Jevgenij Gidich (Astana) a Radoslav Rogina (Adria Mobil). Nasledovala druhá štvorica, ktorá vznikla po prvom útoku, Nicklas Eg (Trek - Segafredo), Daniel Pearson (Aquq Blue Sport), Gianluca Brambilla (Trek - Segafredo) a Ruben Acosta (Bicicletas). GC sa úplne prekopalo. Samozrejme, dalo sa to očakávať, no podobne ako včera, prvé tri miesta v etape sú zhodné s prvými miestami v GC. Snáď najsmutnejším cyklistom je Gianluca Brambila, ktorý jazdil dobre, aktívne, no stačilo mu to len na siedme miesto.
Zajtra čaká pelotón zvlnená etapa, kde sa dostanú k slovu opäť šprintéri, pre vrchárov príde posledná šanca v sobotu. Tá bude totiž už len akousi "exhibíciou".
Výsledky | ||||||||
1. | SIVTSOV Konstantin | Bahrain Merida Pro Team | 3:51:32 | 20 | ||||
2. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:04 | 10 | ||||
3. | GIDICH Jevgenij | Astana Pro Team | 00:49 | 5 | ||||
4. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 00:56 | |||||
5. | EG Niklas | Trek - Segafredo | 01:38 | |||||
6. | PEARSON Daniel | Aqua Blue Sport | 02:01 |
7. | BRAMBILLA Gianluca | Trek - Segafredo | 02:27 | ||
8. | ACOSTA Ruben Dario | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 02:42 | ||
9. | NIČ Artem | Gazprom-RusVelo | 02:51 | ||
10. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 03:42 | ||
11. | NOVAK Domen | Bahrain Merida Pro Team | 03:47 | ||
12. | EISENHART Taylor | Holowesko - Citadel | 04:57 | ||
13. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 05:14 | ||
14. | POGACAR Tadej | Ljubljana Gusto Xaurum | 06:04 | ||
15. | RUMAC Josip | Meridiana Kamen Team | 07:02 | ||
16. | CAñAVERAL Johnatan | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 07:23 | ||
17. | CELANO Danilo | Caja Rural - Seguros RGA | 07:32 | ||
18. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 07:43 | ||
19. | FOMINIK Danil | Astana Pro Team | 07:58 | ||
20. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 07:58 | ||
21. | RABOTTINI Matteo | Meridiana Kamen Team | 08:19 | ||
22. | RUČIGAJ Žiga | Ljubljana Gusto Xaurum | 08:47 | ||
23. | PONZI Simone | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 08:53 | ||
24. | QUIROZ Oscar Adalberto | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 09:15 | ||
25. | ZACHAROV Arťom | Astana Pro Team | 09:22 | ||
26. | CALA Aristobulo | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 09:34 | ||
27. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 10:04 | ||
28. | KRASILNIKAU Andrei | Holowesko - Citadel | 10:29 | ||
29. | BRAJKOVIČ Janež | Adria Mobil | 12:40 | ||
30. | KISERLOVSKI Emanuel | Meridiana Kamen Team | 12:40 | ||
31. | GOLCER Jure | Adria Mobil | 14:14 | ||
32. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 14:32 | ||
33. | BOARO Manuele | Bahrain Merida Pro Team | 14:48 | ||
34. | KOŽATAJEV Bachtijar | Astana Pro Team | 14:49 | ||
35. | SHILOV Sergey | Gazprom-RusVelo | 14:49 | ||
36. | SINZA Raul-antonio | MsTina-Focus | 15:14 | ||
37. | MOHORIČ Matej | Bahrain Merida Pro Team | 15:52 | ||
38. | BIZHIGITOV Zhandos | Astana Pro Team | 16:42 | ||
39. | SAVINI Daniel | Bardiani - CSF | 16:47 | ||
40. | DIDIER Laurent | Trek - Segafredo | 17:05 | ||
41. | NEILANDS Krists | Israel Cycling Academy | 17:05 | ||
42. | ARASHIRO Yukiya | Bahrain Merida Pro Team | 17:05 | ||
43. | NISHIMURA Hiroki | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 17:05 | ||
44. | SCHULTZ Nick | Caja Rural - Seguros RGA | 19:02 | ||
45. | MEIJERS Jeroen | Roompot - Nederlandse Loterij | 19:17 | ||
46. | FRANKOVIC Mateo | Meridiana Kamen Team | 20:17 | ||
47. | FERRARI Fabricio | Caja Rural - Seguros RGA | 20:51 | ||
48. | AMEZQUETA Julen | Caja Rural - Seguros RGA | 20:51 | ||
49. | GAZVODA Gregor | Adria Mobil | 20:51 | ||
50. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 22:58 | ||
51. | BOIVIN Guillaume | Israel Cycling Academy | 23:32 | ||
52. | SAGIV Guy | Israel Cycling Academy | 23:32 | ||
53. | ESTRADA Eduardo | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 23:32 | ||
54. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 23:32 | ||
55. | DOBRE Vlad-nicolae | MsTina-Focus | 23:32 | ||
56. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 23:32 | ||
57. | GOLDSTEIN Roy | Israel Cycling Academy | 23:32 | ||
58. | BOZIC Jon | Adria Mobil | 23:32 | ||
59. | FENN Andrew | Aqua Blue Sport | 23:32 | ||
60. | LIENHARD Fabian | Holowesko - Citadel | 23:32 | ||
61. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 23:32 | ||
62. | BANICEK Deni | Meridiana Kamen Team | 23:32 | ||
63. | ZURLO Federico | MsTina-Focus | 23:37 | ||
64. | YOSHIDA Hayato | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 23:45 | ||
65. | MALTAR Bruno | Meridiana Kamen Team | 23:50 | ||
66. | CANO Diego Fernando | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 23:52 | ||
67. | JABUKA David | Meridiana Kamen Team | 24:24 | ||
68. | DIMA Emil | MsTina-Focus | 24:40 | ||
69. | ROBEET Ludovic | WB Aqua Protect Veranclassic | 27:01 | ||
70. | BEPPU Fumiyuki | Trek - Segafredo | 28:04 | ||
71. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 29:08 | ||
72. | KIRSCH Alex | WB Aqua Protect Veranclassic | 29:23 | ||
73. | STASSEN Julien | WB Aqua Protect Veranclassic | 29:23 | ||
74. | TRATNIK Jan | CCC Sprandi Polkowice | 29:37 | ||
75. | TRUSOV Nikolaj | Gazprom-RusVelo | 29:40 | ||
76. | REINDERS Elmar | Roompot - Nederlandse Loterij | 29:54 | ||
77. | VAN GINNEKEN Sjörd | Roompot - Nederlandse Loterij | 29:54 | ||
78. | RIESEBEEK Oscar | Roompot - Nederlandse Loterij | 29:54 | ||
79. | GUARDINI Andrea | Bardiani - CSF | 30:49 | ||
80. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 30:49 | ||
81. | CIMA Damiano | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 30:49 | ||
82. | MINALI Riccardo | Astana Pro Team | 30:49 | ||
83. | PER Gorazd | Adria Mobil | 30:49 | ||
84. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 30:49 | ||
85. | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 30:49 | ||
86. | OIEN Justin | Caja Rural - Seguros RGA | 30:49 | ||
87. | DAHLHEIM Andrew | Holowesko - Citadel | 30:49 | ||
88. | POTOCKI Viktor | Ljubljana Gusto Xaurum | 30:49 | ||
89. | GROŠELJ Matic | Ljubljana Gusto Xaurum | 30:53 | ||
90. | PENKO Izidor | Ljubljana Gusto Xaurum | 30:53 | ||
91. | YSSAAD Yannis | Caja Rural - Seguros RGA | 30:55 | ||
92. | TLEUBAJEV Ruslan | Astana Pro Team | 30:55 | ||
93. | HILL Benjamin | Ljubljana Gusto Xaurum | 30:55 | ||
94. | LOBATO Juan José | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 30:55 | ||
95. | DUQUENNOY Jimmy | WB Aqua Protect Veranclassic | 30:57 | ||
96. | KUMP Marko | CCC Sprandi Polkowice | 30:57 | ||
97. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 30:58 | ||
98. | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 30:58 | ||
99. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 31:00 | ||
100. | STACCHIOTTI Riccardo | MsTina-Focus | 31:00 | ||
101. | GRADEK Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 31:04 | ||
102. | FRANCZAK Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 31:05 | ||
103. | BERNAS Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 31:05 | ||
104. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 31:06 | ||
105. | BONIFAZIO Niccolo | Bahrain Merida Pro Team | 31:07 | ||
106. | UCHIMA Kohei | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 31:07 | ||
107. | KONING Peter | Aqua Blue Sport | 31:14 | ||
108. | DE WINTER Ludwig | WB Aqua Protect Veranclassic | 31:20 | ||
109. | KREDER Michel | Aqua Blue Sport | 31:25 | ||
110. | DUNNE Conor | Aqua Blue Sport | 31:28 | ||
111. | BRYON Miguel | Holowesko - Citadel | 32:58 | ||
112. | WIPPERT Wouter | Roompot - Nederlandse Loterij | 34:03 | ||
113. | FRAME Alex | Trek - Segafredo | 34:04 | ||
114. | HORVAT Ziga | Adria Mobil | 34:04 | ||
115. | JERMAN Ziga | Ljubljana Gusto Xaurum | 34:04 | ||
116. | VAN IJZENDOORN Rik | Team Novo Nordisk | 35:43 | ||
117. | MUñOZ William David | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 36:44 | ||
118. | SIX Franklin | WB Aqua Protect Veranclassic | 37:00 | ||
119. | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | 37:21 | ||
120. | MARCELLI Mattia | MsTina-Focus | 37:58 | ||
121. | GROSU Eduard | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 38:20 | ||
122. | MARINI Nicolas | MsTina-Focus | 45:04 | ||
123. | BRøCHNER Nicolai | Holowesko - Citadel | 46:10 | ||
DNF | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | odstúpil | ||
DNF | DEHAES Kenny | WB Aqua Protect Veranclassic | odstúpil | ||
DNF | KAMSTRA Brian | Team Novo Nordisk | odstúpil | ||
DNF | MURPHY John | Holowesko - Citadel | odstúpil | ||
DNF | NIZZOLO Giacomo | Trek - Segafredo | odstúpil | ||
DNF | ŠALUNOV Jevgenij | Gazprom-RusVelo | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | SIVTSOV Konstantin | Bahrain Merida Pro Team | 15:15:10 | 5 | ||||
2. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:08 | |||||
3. | GIDICH Jevgenij | Astana Pro Team | 00:47 | |||||
4. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 01:06 | |||||
5. | EG Niklas | Trek - Segafredo | 01:48 | |||||
6. | PEARSON Daniel | Aqua Blue Sport | 02:11 |
7. | BRAMBILLA Gianluca | Trek - Segafredo | 02:33 | ||
8. | ACOSTA Ruben Dario | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 02:52 | ||
9. | NIČ Artem | Gazprom-RusVelo | 03:01 | ||
10. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 03:48 | ||
11. | NOVAK Domen | Bahrain Merida Pro Team | 04:05 | ||
12. | EISENHART Taylor | Holowesko - Citadel | 05:07 | ||
13. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 05:24 | ||
14. | POGACAR Tadej | Ljubljana Gusto Xaurum | 06:10 | ||
15. | RUMAC Josip | Meridiana Kamen Team | 07:04 | ||
16. | CAñAVERAL Johnatan | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 07:29 | ||
17. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 08:08 | ||
18. | FOMINIK Danil | Astana Pro Team | 08:22 | ||
19. | RUČIGAJ Žiga | Ljubljana Gusto Xaurum | 08:57 | ||
20. | CELANO Danilo | Caja Rural - Seguros RGA | 09:05 | ||
21. | PONZI Simone | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 09:11 | ||
22. | QUIROZ Oscar Adalberto | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 09:25 | ||
23. | ZACHAROV Arťom | Astana Pro Team | 09:28 | ||
24. | CALA Aristobulo | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 09:52 | ||
25. | RABOTTINI Matteo | Meridiana Kamen Team | 10:02 | ||
26. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 10:22 | ||
27. | KRASILNIKAU Andrei | Holowesko - Citadel | 10:53 | ||
28. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 12:16 | ||
29. | BRAJKOVIČ Janež | Adria Mobil | 12:58 | ||
30. | KISERLOVSKI Emanuel | Meridiana Kamen Team | 12:58 | ||
31. | GOLCER Jure | Adria Mobil | 14:24 | ||
32. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 14:42 | ||
33. | SHILOV Sergey | Gazprom-RusVelo | 15:07 | ||
34. | KOŽATAJEV Bachtijar | Astana Pro Team | 15:13 | ||
35. | SINZA Raul-antonio | MsTina-Focus | 15:32 | ||
36. | MOHORIČ Matej | Bahrain Merida Pro Team | 15:54 | ||
37. | BIZHIGITOV Zhandos | Astana Pro Team | 17:00 | ||
38. | SAVINI Daniel | Bardiani - CSF | 17:05 | ||
39. | NEILANDS Krists | Israel Cycling Academy | 17:15 | ||
40. | ARASHIRO Yukiya | Bahrain Merida Pro Team | 17:32 | ||
41. | DIDIER Laurent | Trek - Segafredo | 18:27 | ||
42. | NISHIMURA Hiroki | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 18:27 | ||
43. | BOARO Manuele | Bahrain Merida Pro Team | 19:09 | ||
44. | SCHULTZ Nick | Caja Rural - Seguros RGA | 19:12 | ||
45. | FRANKOVIC Mateo | Meridiana Kamen Team | 20:34 | ||
46. | GAZVODA Gregor | Adria Mobil | 21:01 | ||
47. | AMEZQUETA Julen | Caja Rural - Seguros RGA | 21:58 | ||
48. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 23:08 | ||
49. | BOZIC Jon | Adria Mobil | 23:22 | ||
50. | FERRARI Fabricio | Caja Rural - Seguros RGA | 23:22 | ||
51. | MEIJERS Jeroen | Roompot - Nederlandse Loterij | 23:27 | ||
52. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 23:38 | ||
53. | BANICEK Deni | Meridiana Kamen Team | 23:41 | ||
54. | FENN Andrew | Aqua Blue Sport | 23:42 | ||
55. | BOIVIN Guillaume | Israel Cycling Academy | 23:42 | ||
56. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 23:42 | ||
57. | DOBRE Vlad-nicolae | MsTina-Focus | 23:42 | ||
58. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 23:50 | ||
59. | ESTRADA Eduardo | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 23:56 | ||
60. | LIENHARD Fabian | Holowesko - Citadel | 23:59 | ||
61. | MALTAR Bruno | Meridiana Kamen Team | 24:08 | ||
62. | YOSHIDA Hayato | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 24:09 | ||
63. | CANO Diego Fernando | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 24:16 | ||
64. | SAGIV Guy | Israel Cycling Academy | 24:38 | ||
65. | JABUKA David | Meridiana Kamen Team | 24:48 | ||
66. | GOLDSTEIN Roy | Israel Cycling Academy | 26:17 | ||
67. | ROBEET Ludovic | WB Aqua Protect Veranclassic | 27:19 | ||
68. | BEPPU Fumiyuki | Trek - Segafredo | 28:28 | ||
69. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 29:18 | ||
70. | TRATNIK Jan | CCC Sprandi Polkowice | 29:47 | ||
71. | ZURLO Federico | MsTina-Focus | 30:06 | ||
72. | DIMA Emil | MsTina-Focus | 30:26 | ||
73. | KIRSCH Alex | WB Aqua Protect Veranclassic | 30:39 | ||
74. | MINALI Riccardo | Astana Pro Team | 30:43 | ||
75. | GUARDINI Andrea | Bardiani - CSF | 30:45 | ||
76. | VAN GINNEKEN Sjörd | Roompot - Nederlandse Loterij | 30:54 | ||
77. | LOBATO Juan José | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 30:57 | ||
78. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 30:59 | ||
79. | STACCHIOTTI Riccardo | MsTina-Focus | 31:01 | ||
80. | KUMP Marko | CCC Sprandi Polkowice | 31:03 | ||
81. | PENKO Izidor | Ljubljana Gusto Xaurum | 31:03 | ||
82. | YSSAAD Yannis | Caja Rural - Seguros RGA | 31:05 | ||
83. | HILL Benjamin | Ljubljana Gusto Xaurum | 31:05 | ||
84. | DUQUENNOY Jimmy | WB Aqua Protect Veranclassic | 31:07 | ||
85. | PER Gorazd | Adria Mobil | 31:07 | ||
86. | OIEN Justin | Caja Rural - Seguros RGA | 31:07 | ||
87. | POTOCKI Viktor | Ljubljana Gusto Xaurum | 31:13 | ||
88. | CIMA Damiano | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 31:13 | ||
89. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 31:16 | ||
90. | DAHLHEIM Andrew | Holowesko - Citadel | 31:16 | ||
91. | STASSEN Julien | WB Aqua Protect Veranclassic | 31:20 | ||
92. | GRADEK Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 31:22 | ||
93. | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 31:22 | ||
94. | BERNAS Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 31:23 | ||
95. | FRANCZAK Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 31:29 | ||
96. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 31:36 | ||
97. | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 32:03 | ||
98. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 32:22 | ||
99. | REINDERS Elmar | Roompot - Nederlandse Loterij | 32:39 | ||
100. | DE WINTER Ludwig | WB Aqua Protect Veranclassic | 32:42 | ||
101. | BRYON Miguel | Holowesko - Citadel | 33:08 | ||
102. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 33:46 | ||
103. | TRUSOV Nikolaj | Gazprom-RusVelo | 33:59 | ||
104. | DUNNE Conor | Aqua Blue Sport | 33:59 | ||
105. | JERMAN Ziga | Ljubljana Gusto Xaurum | 34:06 | ||
106. | FRAME Alex | Trek - Segafredo | 34:22 | ||
107. | RIESEBEEK Oscar | Roompot - Nederlandse Loterij | 34:47 | ||
108. | GROŠELJ Matic | Ljubljana Gusto Xaurum | 35:15 | ||
109. | TLEUBAJEV Ruslan | Astana Pro Team | 35:16 | ||
110. | HORVAT Ziga | Adria Mobil | 35:26 | ||
111. | UCHIMA Kohei | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 36:00 | ||
112. | KONING Peter | Aqua Blue Sport | 36:08 | ||
113. | MUñOZ William David | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 37:02 | ||
114. | BONIFAZIO Niccolo | Bahrain Merida Pro Team | 37:26 | ||
115. | KREDER Michel | Aqua Blue Sport | 37:28 | ||
116. | SIX Franklin | WB Aqua Protect Veranclassic | 37:48 | ||
117. | GROSU Eduard | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 38:04 | ||
118. | WIPPERT Wouter | Roompot - Nederlandse Loterij | 40:16 | ||
119. | MARCELLI Mattia | MsTina-Focus | 42:52 | ||
120. | VAN IJZENDOORN Rik | Team Novo Nordisk | 44:12 | ||
121. | BRøCHNER Nicolai | Holowesko - Citadel | 46:20 | ||
122. | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | 47:41 | ||
123. | MARINI Nicolas | MsTina-Focus | 51:33 |
Video záveru etapy |
4. | 20.4. | Starigrad > Crikvenica | 171 km | Tonelli |
profil etapy, 2239 nastúpaných metrov (© la-flamme-rouge.eu) |
Po brutálnom závere tretej etapy čakal cyklistov v Chorvátsku pokojnejší deň. Síce dnes mali pred sebou 171 kilometrov, ale na trati štvrtej etapy sa vypínal len jeden náročnejší kopec. Bolo ním nie príliš dlhé a náročné stúpanie Bribir, vrchol ktorého sa nachádzal na méte 20 km pred páskou. Dnešok mal preto patriť šprintérom, aspoň podľa predpokladov.
Podobne ako v predchádzajúce dni, aj vo štvrtok panovalo v Chorvátsku slnečné počasie. Vysoké teploty jazdcom problémy nerobili, no skoro celý čas im život znepríjemňoval silný vietor. Hlavne z tohto dôvodu sa vpredu vytvoril početne veľký únik, ktorý sa formoval skoro od samého začiatku až do polovice etapy. Najskôr šťastie skúšala šestica pretekárov, medzi ktorými bol aj priebežne vedúci Konstantin Sivtsov z tímu Bahrain - Merida. Pelotón mi však nedovolil vytvoriť si väčší náskok.
Bielorus preto únik opustil a namiesto neho sa do neho dotiahli ďalší traja cyklisti. V čele sa tak pohybovala osemčlenná skupina pretekárov, ktorú tvorili Alessandro Tonelli z Bardiani - CSF, Lukasz Owsian z CCC Sprandi Polkowice, Guillaume Boivin z Israel Cycling Academy, Zhandos Bižigitov z tímu Astana, Janez Brajkovič z Adria Mobil, Laurent Didier z Trek - Segafredo, Tadej Pogačar z Ljubljana-Gusto-Xaurum a Oscar Riesebeek z tímu Roompot. Maximálny náskok tejto skupiny bol päť minút 70 km pred cieľom.
V čele pretekov osem cyklistov ideálne spolupracovalo, no napriek tomu sa začal ich odstup rapídne zmenšovať. Prsty v tom mal predovšetkým tím Bahrain - Merida, ktorý si povedal, že vedúci pretekári sa slnili vpredu viac ako dosť. Totiž v priebehu ďalších 30 km stiahli náskok vedúcej skupiny na dve minúty. V nej sa veľa vecí nezmenilo, len jednému z nich došli sily. Bol ním Pogačar (LGX), ktorý neudržal nastolené tempo a vystúpil si zo skupiny. Vpredu tak zostalo sedem statočných, ktorí si to rozdali aj na druhej šprintérskej prémii. Vyhral ju Brajkovič (AM). Na tej prvej dominoval Boivin (ICA) pred Didierom (TS).
Ilustračný záber z pelotónu (© Tour of Croatia / KL Photo) |
Rozostup medzi vedúcou sedmičkou a hlavným balíkom sa neustále zmenšoval. Pred nájazdom na stúpanie Bribir (3,9 km - 5,6%) z maximálneho päťminútového náskoku zostal siedmym statočným len 50 sekúnd. Tí však stále držali za jeden povraz. Sily ale došli prekvapivo Brajkovičovi (AM), ktorý stratil kontakt so svojimi kolegami skoro hneď na začiatku kopca. V čele pelotónu sa taktiež nič nemenilo. Tempo stále diktovali jazdci tímu Bahrain - Merida.
Zvýšená aktivita hlavného balíku, v ktorom sa nachádzali všetci favoriti na celkové víťazstvo, prinútila niektorých pretekárov v úniku staviť všetko na jednu kartu. Najskôr si nastúpil Tonelli a po ňom sa snažil odpútať aj Owsian, ku ktorému sa zozadu dotiahol tiež Aristóbulo Cala z tímu Bicicletas Strongman-Colodeportes. Ten sa na začiatku stúpania Bribir dokázal odpútať z pelotónu, čo bol neskutočný výkon. Oba hladné psy sa však do čela dotiahnuť nedokázali a plný počet bodov na jedinej horskej prémii bral Tonelli. V pelotóne sme žiadne iné nástupy nesledovali.
Taliansky cyklista si pohodlný náskok udržoval aj v zjazde, ktorý nebol vôbec technický. Tonelli cítil životnú šancu na úspech a ani z kopca neprestával pedalovať. Z jeho tváre bolo vidieť, že dáva do toho úplne všetko. Pokým jazdec z tímu Bardiani bojoval čo mu sily stačili, jeho prenasledovatelia boli pohltený pelotónom. Z neho si na méte 10 km pred páskou nastúpil Krists Neilands (ICA). Jeho atak rozdelil hlavný balík na viacero skupín, čo hralo do kariet vedúcemu mužovi.
Posledné kilometre žiadnu zmenu nepriniesli. Alessandro Tonelli ani nedýchal, no ani nespomaľoval. Profil záveru etapy bol mierne z kopca, čím sa komplikovali plány pre šprintérov. Pelotón sa medzičasom opäť spojil, ale dlho trvalo, kým sa v jeho čele vytvoril nejaký vláčik. Nakoniec sa to podarilo tímu Bahrain - Merida, no tri kilometre pred koncom už bolo neskoro. Totiž Tonelli nakoniec žiadnu drámu nepripustil a na cieľovej páske mohol ukázať na logo tímu. Dnešné víťazstvo bolo pre mladého talianskeho cyklistu životným výsledkom. Väčší triumf nikdy v kariére nedosiahol.
Triumf Tonelliho (© Tour of Croatia / KL Photo) |
Hlavný balík do posledných metrov robil, čo len vedel, ale najlepší šprintéri sa k slovu nedostali. Zabránil im v tom pád v čele pelotónu, ktorý mnohých z nich úplne rozhodil. Túto situáciu využili vo svoj prospech Enrico Barbin tiež z tímu Bardiani a Jan Tratnik z CCC Sprandi Polkowice. Tí totiž vyhrali šprint toho, čo zostalo po páde z hlavného balíka. Najväčší favorit Niccolo Bonifazio finišoval až ako piaty v poradí. Bahrainu sa tak aktivita v posledných kilometroch absolútne nevyplatila.
Šéfovia bahrajnského tímu mohli byť spokojní aspoň s tým, že Konstantin Sivtsov prišiel do cieľa zdravý a udržal si tak vedúcu priečku v celkovom poradí. Aj jeho najväčší konkurenti sa dokázali vyhnúť pádu, ktorý sa stal osudným pre niektorých šprintérov. Zmeny v priebežnom poradí sme tak nesledovali. Dá sa povedať, že dnešný deň bol pre favoritov transportným. Šetrili si sily pred zajtrašou etapou, ktorá definitívne rozhodne o tom, kto sa bude pýšiť titulom na tohtoročnej edícii Okolo Chorvátska.
Výsledky | ||||||||
1. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 3:56:57 | 20 | ||||
2. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 00:12 | 10 | ||||
3. | TRATNIK Jan | CCC Sprandi Polkowice | 00:12 | 5 | ||||
4. | LIENHARD Fabian | Holowesko - Citadel | 00:12 | |||||
5. | BONIFAZIO Niccolo | Bahrain Merida Pro Team | 00:12 | |||||
6. | RUČIGAJ Žiga | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:12 |
7. | ZURLO Federico | MsTina-Focus | 00:12 | ||
8. | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 00:12 | ||
9. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 00:12 | ||
10. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 00:12 | ||
11. | KIRSCH Alex | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:12 | ||
12. | BERNAS Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 00:12 | ||
13. | CELANO Danilo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:12 | ||
14. | FENN Andrew | Aqua Blue Sport | 00:12 | ||
15. | PONZI Simone | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:12 | ||
16. | EG Niklas | Trek - Segafredo | 00:12 | ||
17. | CAñAVERAL Johnatan | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 00:12 | ||
18. | MEIJERS Jeroen | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:12 | ||
19. | LOBATO Juan José | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:12 | ||
20. | ACOSTA Ruben Dario | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 00:12 | ||
21. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 00:12 | ||
22. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:12 | ||
23. | YOSHIDA Hayato | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:12 | ||
24. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 00:12 | ||
25. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 00:12 | ||
26. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 00:12 | ||
27. | BEPPU Fumiyuki | Trek - Segafredo | 00:12 | ||
28. | BRAMBILLA Gianluca | Trek - Segafredo | 00:12 | ||
29. | SAVINI Daniel | Bardiani - CSF | 00:12 | ||
30. | HILL Benjamin | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:12 | ||
31. | RUMAC Josip | Meridiana Kamen Team | 00:12 | ||
32. | BANICEK Deni | Meridiana Kamen Team | 00:12 | ||
33. | POGACAR Tadej | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:12 | ||
34. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 00:12 | ||
35. | PEARSON Daniel | Aqua Blue Sport | 00:12 | ||
36. | SIVTSOV Konstantin | Bahrain Merida Pro Team | 00:12 | ||
37. | FRANKOVIC Mateo | Meridiana Kamen Team | 00:12 | ||
38. | PER Gorazd | Adria Mobil | 00:12 | ||
39. | ARASHIRO Yukiya | Bahrain Merida Pro Team | 00:12 | ||
40. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 00:12 | ||
41. | KISERLOVSKI Emanuel | Meridiana Kamen Team | 00:12 | ||
42. | TRUSOV Nikolaj | Gazprom-RusVelo | 00:12 | ||
43. | CANO Diego Fernando | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 00:12 | ||
44. | FERRARI Fabricio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:12 | ||
45. | RABOTTINI Matteo | Meridiana Kamen Team | 00:12 | ||
46. | EISENHART Taylor | Holowesko - Citadel | 00:12 | ||
47. | MOHORIČ Matej | Bahrain Merida Pro Team | 00:12 | ||
48. | MALTAR Bruno | Meridiana Kamen Team | 00:12 | ||
49. | KRASILNIKAU Andrei | Holowesko - Citadel | 00:12 | ||
50. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 00:12 | ||
51. | NOVAK Domen | Bahrain Merida Pro Team | 00:12 | ||
52. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:12 | ||
53. | FOMINIK Danil | Astana Pro Team | 00:12 | ||
54. | ZACHAROV Arťom | Astana Pro Team | 00:12 | ||
55. | GOLCER Jure | Adria Mobil | 00:12 | ||
56. | ESTRADA Eduardo | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 00:12 | ||
57. | PENKO Izidor | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:12 | ||
58. | BOIVIN Guillaume | Israel Cycling Academy | 00:12 | ||
59. | QUIROZ Oscar Adalberto | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 00:12 | ||
60. | BRAJKOVIČ Janež | Adria Mobil | 00:12 | ||
61. | NEILANDS Krists | Israel Cycling Academy | 00:49 | ||
62. | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 00:12 | ||
63. | CALA Aristobulo | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 00:56 | ||
64. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:56 | ||
65. | BOARO Manuele | Bahrain Merida Pro Team | 00:56 | ||
66. | NIČ Artem | Gazprom-RusVelo | 00:12 | ||
67. | GRADEK Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 01:05 | ||
68. | WIPPERT Wouter | Roompot - Nederlandse Loterij | 01:10 | ||
69. | MINALI Riccardo | Astana Pro Team | 01:10 | ||
70. | STACCHIOTTI Riccardo | MsTina-Focus | 00:12 | ||
71. | DIDIER Laurent | Trek - Segafredo | 01:19 | ||
72. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 00:12 | ||
73. | SHILOV Sergey | Gazprom-RusVelo | 00:12 | ||
74. | GIDICH Jevgenij | Astana Pro Team | 00:12 | ||
75. | KOŽATAJEV Bachtijar | Astana Pro Team | 01:32 | ||
76. | KREDER Michel | Aqua Blue Sport | 01:52 | ||
77. | RIESEBEEK Oscar | Roompot - Nederlandse Loterij | 02:25 | ||
78. | BIZHIGITOV Zhandos | Astana Pro Team | 04:42 | ||
79. | JERMAN Ziga | Ljubljana Gusto Xaurum | 05:14 | ||
80. | GOLDSTEIN Roy | Israel Cycling Academy | 07:30 | ||
81. | BRYON Miguel | Holowesko - Citadel | 07:30 | ||
82. | DIMA Emil | MsTina-Focus | 07:30 | ||
83. | CIMA Damiano | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 07:30 | ||
84. | DOBRE Vlad-nicolae | MsTina-Focus | 07:30 | ||
85. | GUARDINI Andrea | Bardiani - CSF | 07:30 | ||
86. | DAHLHEIM Andrew | Holowesko - Citadel | 07:30 | ||
87. | GROŠELJ Matic | Ljubljana Gusto Xaurum | 07:30 | ||
88. | FRANCZAK Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 07:30 | ||
89. | GAZVODA Gregor | Adria Mobil | 07:30 | ||
90. | KUMP Marko | CCC Sprandi Polkowice | 07:30 | ||
91. | SINZA Raul-antonio | MsTina-Focus | 07:30 | ||
92. | MUñOZ William David | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 07:30 | ||
93. | NISHIMURA Hiroki | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 07:30 | ||
94. | SIX Franklin | WB Aqua Protect Veranclassic | 08:41 | ||
95. | DE WINTER Ludwig | WB Aqua Protect Veranclassic | 08:41 | ||
96. | OIEN Justin | Caja Rural - Seguros RGA | 13:38 | ||
97. | YSSAAD Yannis | Caja Rural - Seguros RGA | 13:38 | ||
98. | GROSU Eduard | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 13:38 | ||
99. | MARINI Nicolas | MsTina-Focus | 13:38 | ||
100. | UCHIMA Kohei | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 13:38 | ||
101. | FRAME Alex | Trek - Segafredo | 13:38 | ||
102. | SCHULTZ Nick | Caja Rural - Seguros RGA | 13:38 | ||
103. | KONING Peter | Aqua Blue Sport | 13:38 | ||
104. | DUNNE Conor | Aqua Blue Sport | 13:38 | ||
105. | HORVAT Ziga | Adria Mobil | 13:38 | ||
106. | BOZIC Jon | Adria Mobil | 13:38 | ||
107. | POTOCKI Viktor | Ljubljana Gusto Xaurum | 13:38 | ||
108. | JABUKA David | Meridiana Kamen Team | 13:38 | ||
109. | ROBEET Ludovic | WB Aqua Protect Veranclassic | 13:38 | ||
110. | DUQUENNOY Jimmy | WB Aqua Protect Veranclassic | 13:38 | ||
111. | STASSEN Julien | WB Aqua Protect Veranclassic | 13:38 | ||
112. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 13:38 | ||
113. | TLEUBAJEV Ruslan | Astana Pro Team | 13:38 | ||
114. | MARCELLI Mattia | MsTina-Focus | 13:38 | ||
115. | VAN IJZENDOORN Rik | Team Novo Nordisk | 13:38 | ||
116. | SAGIV Guy | Israel Cycling Academy | 13:38 | ||
117. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 13:38 | ||
118. | REINDERS Elmar | Roompot - Nederlandse Loterij | 13:38 | ||
119. | VAN GINNEKEN Sjörd | Roompot - Nederlandse Loterij | 13:38 | ||
DNS | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | neštart. | ||
DNF | AMEZQUETA Julen | Caja Rural - Seguros RGA | odstúpil | ||
DNF | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | odstúpil | ||
DNF | BRøCHNER Nicolai | Holowesko - Citadel | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | SIVTSOV Konstantin | Bahrain Merida Pro Team | 19:12:19 | 5 | ||||
2. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:08 | |||||
3. | GIDICH Jevgenij | Astana Pro Team | 00:47 | |||||
4. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 01:06 | |||||
5. | EG Niklas | Trek - Segafredo | 01:48 | |||||
6. | PEARSON Daniel | Aqua Blue Sport | 02:11 |
7. | BRAMBILLA Gianluca | Trek - Segafredo | 02:33 | ||
8. | ACOSTA Ruben Dario | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 02:52 | ||
9. | NIČ Artem | Gazprom-RusVelo | 03:01 | ||
10. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 03:48 | ||
11. | NOVAK Domen | Bahrain Merida Pro Team | 04:05 | ||
12. | EISENHART Taylor | Holowesko - Citadel | 05:07 | ||
13. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 05:18 | ||
14. | POGACAR Tadej | Ljubljana Gusto Xaurum | 06:10 | ||
15. | RUMAC Josip | Meridiana Kamen Team | 07:04 | ||
16. | CAñAVERAL Johnatan | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 07:29 | ||
17. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 08:08 | ||
18. | FOMINIK Danil | Astana Pro Team | 08:22 | ||
19. | RUČIGAJ Žiga | Ljubljana Gusto Xaurum | 08:57 | ||
20. | CELANO Danilo | Caja Rural - Seguros RGA | 09:05 | ||
21. | PONZI Simone | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 09:11 | ||
22. | QUIROZ Oscar Adalberto | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 09:25 | ||
23. | ZACHAROV Arťom | Astana Pro Team | 09:28 | ||
24. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 09:57 | ||
25. | RABOTTINI Matteo | Meridiana Kamen Team | 10:02 | ||
26. | CALA Aristobulo | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 10:36 | ||
27. | KRASILNIKAU Andrei | Holowesko - Citadel | 10:53 | ||
28. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 12:16 | ||
29. | BRAJKOVIČ Janež | Adria Mobil | 12:55 | ||
30. | KISERLOVSKI Emanuel | Meridiana Kamen Team | 12:58 | ||
31. | GOLCER Jure | Adria Mobil | 14:24 | ||
32. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 14:40 | ||
33. | SHILOV Sergey | Gazprom-RusVelo | 15:07 | ||
34. | MOHORIČ Matej | Bahrain Merida Pro Team | 15:54 | ||
35. | KOŽATAJEV Bachtijar | Astana Pro Team | 16:33 | ||
36. | SAVINI Daniel | Bardiani - CSF | 17:05 | ||
37. | ARASHIRO Yukiya | Bahrain Merida Pro Team | 17:32 | ||
38. | NEILANDS Krists | Israel Cycling Academy | 17:52 | ||
39. | DIDIER Laurent | Trek - Segafredo | 19:32 | ||
40. | BOARO Manuele | Bahrain Merida Pro Team | 19:53 | ||
41. | FRANKOVIC Mateo | Meridiana Kamen Team | 20:34 | ||
42. | BIZHIGITOV Zhandos | Astana Pro Team | 21:27 | ||
43. | SINZA Raul-antonio | MsTina-Focus | 22:50 | ||
44. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 23:08 | ||
45. | FERRARI Fabricio | Caja Rural - Seguros RGA | 23:22 | ||
46. | MEIJERS Jeroen | Roompot - Nederlandse Loterij | 23:27 | ||
47. | BOIVIN Guillaume | Israel Cycling Academy | 23:37 | ||
48. | BANICEK Deni | Meridiana Kamen Team | 23:41 | ||
49. | FENN Andrew | Aqua Blue Sport | 23:42 | ||
50. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 23:42 | ||
51. | ESTRADA Eduardo | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 23:56 | ||
52. | LIENHARD Fabian | Holowesko - Citadel | 23:59 | ||
53. | MALTAR Bruno | Meridiana Kamen Team | 24:08 | ||
54. | YOSHIDA Hayato | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 24:09 | ||
55. | CANO Diego Fernando | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 24:16 | ||
56. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 24:34 | ||
57. | NISHIMURA Hiroki | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 25:45 | ||
58. | GAZVODA Gregor | Adria Mobil | 28:19 | ||
59. | BEPPU Fumiyuki | Trek - Segafredo | 28:28 | ||
60. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 29:18 | ||
61. | TRATNIK Jan | CCC Sprandi Polkowice | 29:43 | ||
62. | ZURLO Federico | MsTina-Focus | 30:06 | ||
63. | KIRSCH Alex | WB Aqua Protect Veranclassic | 30:39 | ||
64. | LOBATO Juan José | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 30:57 | ||
65. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 30:59 | ||
66. | DOBRE Vlad-nicolae | MsTina-Focus | 31:00 | ||
67. | STACCHIOTTI Riccardo | MsTina-Focus | 31:01 | ||
68. | PENKO Izidor | Ljubljana Gusto Xaurum | 31:03 | ||
69. | HILL Benjamin | Ljubljana Gusto Xaurum | 31:05 | ||
70. | PER Gorazd | Adria Mobil | 31:07 | ||
71. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 31:16 | ||
72. | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 31:22 | ||
73. | BERNAS Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 31:23 | ||
74. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 31:36 | ||
75. | MINALI Riccardo | Astana Pro Team | 31:41 | ||
76. | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 32:03 | ||
77. | GRADEK Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 32:15 | ||
78. | SCHULTZ Nick | Caja Rural - Seguros RGA | 32:38 | ||
79. | GOLDSTEIN Roy | Israel Cycling Academy | 33:35 | ||
80. | TRUSOV Nikolaj | Gazprom-RusVelo | 33:59 | ||
81. | BOZIC Jon | Adria Mobil | 36:48 | ||
82. | RIESEBEEK Oscar | Roompot - Nederlandse Loterij | 37:00 | ||
83. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 37:04 | ||
84. | BONIFAZIO Niccolo | Bahrain Merida Pro Team | 37:26 | ||
85. | DIMA Emil | MsTina-Focus | 37:44 | ||
86. | GUARDINI Andrea | Bardiani - CSF | 38:03 | ||
87. | SAGIV Guy | Israel Cycling Academy | 38:04 | ||
88. | JABUKA David | Meridiana Kamen Team | 38:14 | ||
89. | KUMP Marko | CCC Sprandi Polkowice | 38:21 | ||
90. | CIMA Damiano | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 38:31 | ||
91. | DAHLHEIM Andrew | Holowesko - Citadel | 38:34 | ||
92. | FRANCZAK Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 38:47 | ||
93. | JERMAN Ziga | Ljubljana Gusto Xaurum | 39:08 | ||
94. | KREDER Michel | Aqua Blue Sport | 39:08 | ||
95. | BRYON Miguel | Holowesko - Citadel | 40:26 | ||
96. | ROBEET Ludovic | WB Aqua Protect Veranclassic | 40:45 | ||
97. | DE WINTER Ludwig | WB Aqua Protect Veranclassic | 41:11 | ||
98. | WIPPERT Wouter | Roompot - Nederlandse Loterij | 41:14 | ||
99. | GROŠELJ Matic | Ljubljana Gusto Xaurum | 42:33 | ||
100. | VAN GINNEKEN Sjörd | Roompot - Nederlandse Loterij | 44:20 | ||
101. | MUñOZ William David | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 44:20 | ||
102. | YSSAAD Yannis | Caja Rural - Seguros RGA | 44:31 | ||
103. | DUQUENNOY Jimmy | WB Aqua Protect Veranclassic | 44:33 | ||
104. | OIEN Justin | Caja Rural - Seguros RGA | 44:33 | ||
105. | POTOCKI Viktor | Ljubljana Gusto Xaurum | 44:39 | ||
106. | STASSEN Julien | WB Aqua Protect Veranclassic | 44:46 | ||
107. | REINDERS Elmar | Roompot - Nederlandse Loterij | 46:05 | ||
108. | SIX Franklin | WB Aqua Protect Veranclassic | 46:17 | ||
109. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 47:12 | ||
110. | DUNNE Conor | Aqua Blue Sport | 47:25 | ||
111. | FRAME Alex | Trek - Segafredo | 47:48 | ||
112. | TLEUBAJEV Ruslan | Astana Pro Team | 48:42 | ||
113. | HORVAT Ziga | Adria Mobil | 48:52 | ||
114. | UCHIMA Kohei | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 49:26 | ||
115. | KONING Peter | Aqua Blue Sport | 49:34 | ||
116. | GROSU Eduard | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 51:30 | ||
117. | MARCELLI Mattia | MsTina-Focus | 56:18 | ||
118. | VAN IJZENDOORN Rik | Team Novo Nordisk | 57:38 | ||
119. | MARINI Nicolas | MsTina-Focus | 1:04:59 |
5. | 21.4. | Rabac > Poklon | 157 km | Boaro |
profil etapy, 1991 nastúpaných metrov (© la-flamme-rouge.eu) |
Včerajší deň na podujatí Okolo Chorvátska nebol pre cyklistov až taký náročný. Transportná etapa však skončila a dnes pretekári museli opäť prepnúť do iného módu. Totiž do cesty sa im postavili štyri náročné stúpania, najmä kopce Dopolarovo a Poklon budili rešpekt nielen svojou náročnosťou, ale aj dĺžkou. Dnešný deň mal zároveň definitívne rozhodnúť o tom, kto sa stane celkovým víťazom tohtoročnej edície.
Profil etapy napovedal, že dnešok bude bohatý na úniky. Tento fakt podtrhlo aj počasie, veď cyklistov celý deň sprevádzala krásna modrá obloha a ostré slnko, ktoré je typické pre región Chorvátska. Veľa pretekárov malo tak motiváciu ukázať sa v samotnom čele a ataky sme sledovali od úplného začiatku. Celodenný únik sa podobne ako včera formoval skoro do polovice etapy a nakoniec sa v ňom usídlilo až jedenásť mužov. Nechýbal medzi nimi ani Lukasz Owsian z CCC Sprandi Polkowice, ktorý skúšal šťastie aj včera.
Okrem mladého Poliaka sme vo vedúcej skupinke sledovali tiež Petra Koninga z tímu Aqua Blue Sport, Jura Golčera z Adria Mobil, Nicka van der Lijka z Roompot, včerajšieho víťaza Alessandra Tonelliho a Mirca Maestra z tímu Bardiani - CSF, Manuela Boara z Bahrain - Merida, Federica Zurla z MSTina-Focus, Johnatana Caňaverala z Bicicletas Strongman-Colodeportes, Laurenta Didiera z Trek - Segafredo a Damiana Cimu z tímu Nippo - Vinni Fantini. Maximálny náskok tejto skupiny bol päť minút na méte 100 km pred páskou.
Títo jazdci si postupne porozdeľovali aj body do šprintérskej a vrchárskej súťaže. Na prvej rýchlostnej prémii sa z víťazstva síce tešil ešte Eduard Grosu z Nippo, no potom sa slova ujali už vyššie spomínaní cyklisti. Tú druhú a plný počet bodov pre seba získal Cima (N - VF). Tie vrchárske skončili v rukách jedného jediného muža. Ním bol Koning (ABS), ktorý ako prvý postupne prešiel kopce Gracisce (7,3 km - 5,8%), Dopolarovo (13,2 km - 6,5%) a Kastav (1,9 km - 6,3%). Za vedúcou skupinou boli od druhého stúpania aj piati prenasledovatelia, no tí sa nedokázali dotiahnuť do čela.
Tempo pelotónu skoro počas celého dňa diktovali jazdci Bahrainu. Keďže mali vpredu svojho človeka, príliš aktivitou nehýrili. Od polovice pretekov sa snažili udržovať rozostup medzi hlavným balíkom a uprchlíkmi na hranici štyroch minút. Celkom pokojný priebeh etapy pokračoval aj vo vedúcej skupine, v ktorej sme sledovali poctivý prístup každého jedného zúčastneného. Spolupráca bola dobrá dokonca aj pred poslednou šprintérskou prémiou, ktorú nakoniec vyhral Maestri z tímu Bardiani.
Ilustračný záber (© Tour of Croatia / KL Photo) |
Pokojný priebeh etapy narušil práve Maestri, ktorý mal očividne výborné nohy a 20 km pred cieľom vyskúšal pozornosť svojich súperov. Talianskemu cyklistovi sa podarilo rozdeliť vedúcu skupinu na dve časti. Jeho konkurenti však zareagovali rýchlo a novovzniknutú dieru dokázali zalepiť. O päť kilometrov neskôr to skúsil opäť a tentokrát sa jeho zadného kolesa neudržal nikto. Presne v tom istom čase sa do čela pelotónu dostali jazdci Treku - Segafredo, ktorým sa už prestalo páčiť priam ležérne tempo členov Bahrainu - Meridy.
Tím Bardiani opäť výborne rozhodil karty do posledných kilometrov dnešnej etapy. Aspoň sa to chvíľku zdalo, no Maestrimu sa stalo niečo, čo včera Tonellimu nie. Došli mu sily a deväť kilometrov pred páskou sa jeho púť skončila. Potom sa vo vedúcej skupine opäť začalo nastupovať. Najskôr zaútočil Caňaveral (BS-C), po ňom to skúšal Zurlo (M-F). Talian si dokázal vytvoriť maličký náskok, ktorý však motivoval Kolumbijčana v službách tímu Bicicletas. Caňaveral nielenže doskočil k Zurlovi, no následne mu na drzovku ušiel. Situácia vpredu sa tak výrazne zmenila. Bližšie k čelu bol aj pelotón, v ktorom nechýbal Konstantin Sivtsov (B - M). Jeho domestici však už nestíhali.
Príbeh Caňaverala (BS-C) mal rovnako tragický koniec ako jeho predchodcu. V čele sa slnil len pár kilometrov, ale výrazný náskok si vytvoriť nedokázal. Totiž výbornú prácu v skupine prenasledovateľov odvádzal Oswian (CCC), ktorému len sem tam prestriedal Tonelli (Bardiani). Tri km pred páskou hlavne vďaka poľskému cyklistovi bol Kolumbijčanov pokus zlikvidovaný. Vpredu tak bola štvorčlenná skupina, ktorá si to rozdala o víťazstvo.
Najviac síl spomedzi nich mal Manuele Boaro (Bahrain Merida), ktorý sa celý deň schovával a šetril energiu, kde sa len dalo. Talian nastúpil 500 metrov pred páskou a totálne odrovnal svojich sokov. Dočkal sa tak tretieho víťazstva v kariére a ukončil tak čakanie na triumf. Veď naposledy Boaro vyhral pred tromi rokmi. Druhý skončil Lukasz Owsian (CCC) a tretí Alessandro Tonelli (Bardiani), muži, ktorí ťahali skupinu v celom záverečnom stúpaní.
Manuele Boaro v cieli (© Tour of Croatia / KL Photo) |
Veľké veci sa diali aj v pelotóne, kde to skúšal Pieter Weening z tímu Roompot. Na jeho atak dlho hľadal odpoveď priebežne vedúci Konstantin Sivtsov (B - M) a Holanďan cítil, že dnes môže Bielorusa vyzliecť z červeného trička. Do konca etapy sa ešte dvakrát pokúsil nachytať pretekára Bahrainu - Meridy na hruškách, ale ten sa držal ako kliešť a nakoniec skazil Weeningovi plány. Sivtsov si tak aj po dnešnom náročnom dni udržal pozíciu vedúceho pretekára.
Predposledná etapa mala všetko. Zápletku, drámu a aj rozuzlenie. Najšťastnejším mužom bol dnes bezpochyby Konstantin Sivtsov, ktorý opäť odrazil všetky útoky svojich súperov, no radosť musel mať aj Manuele Boaro. Veľa vody pretieklo v riekach od jeho posledného víťazstva. V tíme Bahrainu tak budú určite oslavovať. Možno až do rána bieleho. Radosť musí mať aj Peter Koning. Tomu sa vďaka trom víťazným prémiám podaril vybojovať zelený dres pre najlepšieho vrchára.
Výsledky | ||||||||
1. | BOARO Manuele | Bahrain Merida Pro Team | 4:15:54 | 20 | ||||
2. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 00:07 | 10 | ||||
3. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 00:10 | 5 | ||||
4. | CANAVERAL Johnatan | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 00:12 | |||||
5. | POGACAR Tadej | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:24 | |||||
6. | EG Niklas | Trek - Segafredo | 00:24 |
7. | PEARSON Daniel | Aqua Blue Sport | 00:47 | ||
8. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:48 | ||
9. | SIVTSOV Konstantin | Bahrain Merida Pro Team | 00:48 | ||
10. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:52 | ||
11. | GIDICH Jevgenij | Astana Pro Team | 00:54 | ||
12. | NIČ Artem | Gazprom-RusVelo | 00:55 | ||
13. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 00:57 | ||
14. | ACOSTA Ruben Dario | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 00:57 | ||
15. | NOVAK Domen | Bahrain Merida Pro Team | 00:58 | ||
16. | EISENHART Taylor | Holowesko - Citadel | 01:21 | ||
17. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 01:21 | ||
18. | CELANO Danilo | Caja Rural - Seguros RGA | 01:32 | ||
19. | QUIROZ Oscar Adalberto | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 01:36 | ||
20. | BRAMBILLA Gianluca | Trek - Segafredo | 01:52 | ||
21. | TRATNIK Jan | CCC Sprandi Polkowice | 02:08 | ||
22. | GOLCER Jure | Adria Mobil | 02:28 | ||
23. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 02:33 | ||
24. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 02:33 | ||
25. | RUMAC Josip | Meridiana Kamen Team | 02:33 | ||
26. | MOHORIČ Matej | Bahrain Merida Pro Team | 03:28 | ||
27. | RUČIGAJ Žiga | Ljubljana Gusto Xaurum | 03:30 | ||
28. | ZURLO Federico | MsTina-Focus | 03:33 | ||
29. | ZACHAROV Arťom | Astana Pro Team | 04:01 | ||
30. | RABOTTINI Matteo | Meridiana Kamen Team | 04:01 | ||
31. | CALA Aristobulo | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 04:01 | ||
32. | BIZHIGITOV Zhandos | Astana Pro Team | 04:01 | ||
33. | BRAJKOVIČ Janež | Adria Mobil | 04:29 | ||
34. | KONING Peter | Aqua Blue Sport | 05:44 | ||
35. | KRASILNIKAU Andrei | Holowesko - Citadel | 06:03 | ||
36. | KISERLOVSKI Emanuel | Meridiana Kamen Team | 06:03 | ||
37. | FOMINIK Danil | Astana Pro Team | 06:03 | ||
38. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 07:23 | ||
39. | PONZI Simone | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 07:46 | ||
40. | DE WINTER Ludwig | WB Aqua Protect Veranclassic | 07:46 | ||
41. | FENN Andrew | Aqua Blue Sport | 07:54 | ||
42. | CANO Diego Fernando | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 08:03 | ||
43. | ARASHIRO Yukiya | Bahrain Merida Pro Team | 08:59 | ||
44. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 09:08 | ||
45. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 09:58 | ||
46. | CIMA Damiano | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 10:59 | ||
47. | RIESEBEEK Oscar | Roompot - Nederlandse Loterij | 10:59 | ||
48. | TLEUBAJEV Ruslan | Astana Pro Team | 12:32 | ||
49. | SAVINI Daniel | Bardiani - CSF | 13:38 | ||
50. | NEILANDS Krists | Israel Cycling Academy | 13:38 | ||
51. | BOIVIN Guillaume | Israel Cycling Academy | 13:38 | ||
52. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 13:38 | ||
53. | MALTAR Bruno | Meridiana Kamen Team | 13:47 | ||
54. | POTOCKI Viktor | Ljubljana Gusto Xaurum | 14:25 | ||
55. | FRANKOVIC Mateo | Meridiana Kamen Team | 14:25 | ||
56. | YOSHIDA Hayato | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 14:25 | ||
57. | PER Gorazd | Adria Mobil | 14:49 | ||
58. | GOLDSTEIN Roy | Israel Cycling Academy | 16:46 | ||
59. | KUMP Marko | CCC Sprandi Polkowice | 17:34 | ||
60. | SAGIV Guy | Israel Cycling Academy | 17:34 | ||
61. | KIRSCH Alex | WB Aqua Protect Veranclassic | 17:34 | ||
62. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 17:34 | ||
63. | OIEN Justin | Caja Rural - Seguros RGA | 17:34 | ||
64. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 17:34 | ||
65. | HILL Benjamin | Ljubljana Gusto Xaurum | 17:34 | ||
66. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 17:34 | ||
67. | LIENHARD Fabian | Holowesko - Citadel | 17:34 | ||
68. | GRADEK Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 17:34 | ||
69. | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 17:34 | ||
70. | BERNAS Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 17:34 | ||
71. | VAN GINNEKEN Sjörd | Roompot - Nederlandse Loterij | 17:34 | ||
72. | BEPPU Fumiyuki | Trek - Segafredo | 21:58 | ||
73. | MUñOZ William David | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 21:58 | ||
74. | ESTRADA Eduardo | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 21:58 | ||
75. | LOBATO Juan José | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 21:58 | ||
76. | NISHIMURA Hiroki | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 21:58 | ||
77. | DIDIER Laurent | Trek - Segafredo | 22:10 | ||
78. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 23:21 | ||
79. | GUARDINI Andrea | Bardiani - CSF | 24:53 | ||
80. | REINDERS Elmar | Roompot - Nederlandse Loterij | 24:53 | ||
81. | TRUSOV Nikolaj | Gazprom-RusVelo | 24:53 | ||
82. | KOŽATAJEV Bachtijar | Astana Pro Team | 24:53 | ||
83. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 24:53 | ||
84. | FRANCZAK Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 24:53 | ||
85. | BANICEK Deni | Meridiana Kamen Team | 24:53 | ||
86. | MINALI Riccardo | Astana Pro Team | 24:53 | ||
87. | JERMAN Ziga | Ljubljana Gusto Xaurum | 24:53 | ||
88. | HORVAT Ziga | Adria Mobil | 24:53 | ||
89. | BOZIC Jon | Adria Mobil | 24:53 | ||
90. | ROBEET Ludovic | WB Aqua Protect Veranclassic | 24:53 | ||
91. | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 24:53 | ||
92. | GROŠELJ Matic | Ljubljana Gusto Xaurum | 24:53 | ||
93. | JABUKA David | Meridiana Kamen Team | 24:53 | ||
94. | DOBRE Vlad-nicolae | MsTina-Focus | 24:53 | ||
95. | GAZVODA Gregor | Adria Mobil | 24:53 | ||
96. | SINZA Raul-antonio | MsTina-Focus | 24:53 | ||
97. | PENKO Izidor | Ljubljana Gusto Xaurum | 24:53 | ||
98. | SIX Franklin | WB Aqua Protect Veranclassic | 24:53 | ||
99. | YSSAAD Yannis | Caja Rural - Seguros RGA | 24:53 | ||
100. | MEIJERS Jeroen | Roompot - Nederlandse Loterij | 24:53 | ||
101. | STASSEN Julien | WB Aqua Protect Veranclassic | 24:53 | ||
102. | KREDER Michel | Aqua Blue Sport | 24:53 | ||
103. | DUNNE Conor | Aqua Blue Sport | 25:01 | ||
104. | BRYON Miguel | Holowesko - Citadel | 25:03 | ||
105. | FRAME Alex | Trek - Segafredo | 25:11 | ||
106. | BONIFAZIO Niccolo | Bahrain Merida Pro Team | 26:48 | ||
107. | DIMA Emil | MsTina-Focus | 28:14 | ||
108. | GROSU Eduard | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 29:15 | ||
109. | UCHIMA Kohei | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 29:15 | ||
110. | STACCHIOTTI Riccardo | MsTina-Focus | 29:15 | ||
111. | WIPPERT Wouter | Roompot - Nederlandse Loterij | 34:27 | ||
112. | MARINI Nicolas | MsTina-Focus | 35:00 | ||
113. | MARCELLI Mattia | MsTina-Focus | 35:01 | ||
DNF | DAHLHEIM Andrew | Holowesko - Citadel | odstúpil | ||
DNF | DUQUENNOY Jimmy | WB Aqua Protect Veranclassic | odstúpil | ||
DNF | FERRARI Fabricio | Caja Rural - Seguros RGA | odstúpil | ||
DNF | SCHULTZ Nick | Caja Rural - Seguros RGA | odstúpil | ||
DNF | SHILOV Sergey | Gazprom-RusVelo | odstúpil | ||
DNF | VAN IJZENDOORN Rik | Team Novo Nordisk | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | SIVTSOV Konstantin | Bahrain Merida Pro Team | 23:29:01 | 5 | ||||
2. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:08 | |||||
3. | GIDICH Jevgenij | Astana Pro Team | 00:53 | |||||
4. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 01:15 | |||||
5. | EG Niklas | Trek - Segafredo | 01:24 | |||||
6. | PEARSON Daniel | Aqua Blue Sport | 02:10 |
7. | ACOSTA Ruben Dario | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 03:01 | ||
8. | NIČ Artem | Gazprom-RusVelo | 03:08 | ||
9. | BRAMBILLA Gianluca | Trek - Segafredo | 03:37 | ||
10. | NOVAK Domen | Bahrain Merida Pro Team | 04:15 | ||
11. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 04:21 | ||
12. | EISENHART Taylor | Holowesko - Citadel | 05:40 | ||
13. | POGACAR Tadej | Ljubljana Gusto Xaurum | 05:46 | ||
14. | CAñAVERAL Johnatan | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 06:53 | ||
15. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 07:03 | ||
16. | RUMAC Josip | Meridiana Kamen Team | 08:49 | ||
17. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 09:14 | ||
18. | CELANO Danilo | Caja Rural - Seguros RGA | 09:49 | ||
19. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 09:53 | ||
20. | QUIROZ Oscar Adalberto | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 10:13 | ||
21. | RUČIGAJ Žiga | Ljubljana Gusto Xaurum | 11:39 | ||
22. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 12:20 | ||
23. | ZACHAROV Arťom | Astana Pro Team | 12:41 | ||
24. | RABOTTINI Matteo | Meridiana Kamen Team | 13:15 | ||
25. | FOMINIK Danil | Astana Pro Team | 13:37 | ||
26. | CALA Aristobulo | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 13:49 | ||
27. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 13:53 | ||
28. | GOLCER Jure | Adria Mobil | 16:02 | ||
29. | KRASILNIKAU Andrei | Holowesko - Citadel | 16:08 | ||
30. | PONZI Simone | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 16:09 | ||
31. | BRAJKOVIČ Janež | Adria Mobil | 16:36 | ||
32. | KISERLOVSKI Emanuel | Meridiana Kamen Team | 18:13 | ||
33. | MOHORIČ Matej | Bahrain Merida Pro Team | 18:34 | ||
34. | BOARO Manuele | Bahrain Merida Pro Team | 18:55 | ||
35. | BIZHIGITOV Zhandos | Astana Pro Team | 24:40 | ||
36. | ARASHIRO Yukiya | Bahrain Merida Pro Team | 25:43 | ||
37. | SAVINI Daniel | Bardiani - CSF | 29:55 | ||
38. | NEILANDS Krists | Israel Cycling Academy | 30:42 | ||
39. | FENN Andrew | Aqua Blue Sport | 30:48 | ||
40. | TRATNIK Jan | CCC Sprandi Polkowice | 31:03 | ||
41. | CANO Diego Fernando | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 31:31 | ||
42. | ZURLO Federico | MsTina-Focus | 32:51 | ||
43. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 32:54 | ||
44. | FRANKOVIC Mateo | Meridiana Kamen Team | 34:11 | ||
45. | BOIVIN Guillaume | Israel Cycling Academy | 36:27 | ||
46. | MALTAR Bruno | Meridiana Kamen Team | 37:07 | ||
47. | YOSHIDA Hayato | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 37:46 | ||
48. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 37:46 | ||
49. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 40:28 | ||
50. | KOŽATAJEV Bachtijar | Astana Pro Team | 40:38 | ||
51. | LIENHARD Fabian | Holowesko - Citadel | 40:45 | ||
52. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 40:46 | ||
53. | DIDIER Laurent | Trek - Segafredo | 40:54 | ||
54. | ESTRADA Eduardo | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 45:06 | ||
55. | PER Gorazd | Adria Mobil | 45:08 | ||
56. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 46:04 | ||
57. | SINZA Raul-antonio | MsTina-Focus | 46:55 | ||
58. | NISHIMURA Hiroki | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 46:55 | ||
59. | RIESEBEEK Oscar | Roompot - Nederlandse Loterij | 47:11 | ||
60. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 47:13 | ||
61. | KIRSCH Alex | WB Aqua Protect Veranclassic | 47:25 | ||
62. | MEIJERS Jeroen | Roompot - Nederlandse Loterij | 47:32 | ||
63. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 47:45 | ||
64. | BANICEK Deni | Meridiana Kamen Team | 47:46 | ||
65. | HILL Benjamin | Ljubljana Gusto Xaurum | 47:51 | ||
66. | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 48:08 | ||
67. | BERNAS Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 48:09 | ||
68. | DE WINTER Ludwig | WB Aqua Protect Veranclassic | 48:09 | ||
69. | CIMA Damiano | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 48:38 | ||
70. | GRADEK Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 49:01 | ||
71. | GOLDSTEIN Roy | Israel Cycling Academy | 49:33 | ||
72. | BEPPU Fumiyuki | Trek - Segafredo | 49:38 | ||
73. | LOBATO Juan José | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 52:07 | ||
74. | GAZVODA Gregor | Adria Mobil | 52:23 | ||
75. | KONING Peter | Aqua Blue Sport | 54:30 | ||
76. | SAGIV Guy | Israel Cycling Academy | 54:50 | ||
77. | DOBRE Vlad-nicolae | MsTina-Focus | 55:05 | ||
78. | KUMP Marko | CCC Sprandi Polkowice | 55:07 | ||
79. | PENKO Izidor | Ljubljana Gusto Xaurum | 55:08 | ||
80. | MINALI Riccardo | Astana Pro Team | 55:44 | ||
81. | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 56:08 | ||
82. | TRUSOV Nikolaj | Gazprom-RusVelo | 58:04 | ||
83. | POTOCKI Viktor | Ljubljana Gusto Xaurum | 58:16 | ||
84. | STACCHIOTTI Riccardo | MsTina-Focus | 59:28 | ||
85. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 59:37 | ||
86. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 1:00:02 | ||
87. | TLEUBAJEV Ruslan | Astana Pro Team | 1:00:26 | ||
88. | BOZIC Jon | Adria Mobil | 1:00:53 | ||
89. | VAN GINNEKEN Sjörd | Roompot - Nederlandse Loterij | 1:01:06 | ||
90. | OIEN Justin | Caja Rural - Seguros RGA | 1:01:19 | ||
91. | GUARDINI Andrea | Bardiani - CSF | 1:02:08 | ||
92. | JABUKA David | Meridiana Kamen Team | 1:02:19 | ||
93. | FRANCZAK Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 1:02:52 | ||
94. | JERMAN Ziga | Ljubljana Gusto Xaurum | 1:03:13 | ||
95. | KREDER Michel | Aqua Blue Sport | 1:03:13 | ||
96. | BONIFAZIO Niccolo | Bahrain Merida Pro Team | 1:03:26 | ||
97. | BRYON Miguel | Holowesko - Citadel | 1:04:41 | ||
98. | ROBEET Ludovic | WB Aqua Protect Veranclassic | 1:04:50 | ||
99. | DIMA Emil | MsTina-Focus | 1:05:10 | ||
100. | MUñOZ William David | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 1:05:30 | ||
101. | GROŠELJ Matic | Ljubljana Gusto Xaurum | 1:06:38 | ||
102. | YSSAAD Yannis | Caja Rural - Seguros RGA | 1:08:36 | ||
103. | STASSEN Julien | WB Aqua Protect Veranclassic | 1:08:51 | ||
104. | REINDERS Elmar | Roompot - Nederlandse Loterij | 1:10:10 | ||
105. | SIX Franklin | WB Aqua Protect Veranclassic | 1:10:22 | ||
106. | DUNNE Conor | Aqua Blue Sport | 1:11:38 | ||
107. | FRAME Alex | Trek - Segafredo | 1:12:11 | ||
108. | HORVAT Ziga | Adria Mobil | 1:12:57 | ||
109. | WIPPERT Wouter | Roompot - Nederlandse Loterij | 1:14:53 | ||
110. | UCHIMA Kohei | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 1:17:53 | ||
111. | GROSU Eduard | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 1:19:54 | ||
112. | MARCELLI Mattia | MsTina-Focus | 1:30:31 | ||
113. | MARINI Nicolas | MsTina-Focus | 1:39:11 |
6. | 22.4. | Samobor > Záhreb | 152 km | Simion |
profil etapy, 3275 nastúpaných metrov (© la-flamme-rouge.eu) |
Záverečný deň v Chorvátsku bol čo sa týka náročnosti trasy vôbec jeden z najjednoduchších. Po tvrdých horských skúškach vo vysokých teplotách si v nedeľu mohli cyklisti naplno užiť etapu. Veď absolvovať museli len jedno krátke stúpanie a 152 kilometrov v krásnom okolí mesta Záhreb.
Predpoklady pred začiatkom etapy hovorili, že dnešok by mal patriť šprintérom. Tí boli poriadne natešení a nabudení, keďže sa k slovu dostali naposledy v stredu. Preto sa ani do úniku nehrnulo veľa ľudí, lebo všetci si boli vedomí tejto skutočnosti. No pár pretekárov sa predsa len chcelo naposledy ukázať a využiť k tomu posledné chorvátske slnečné lúče.
Celodenný únik sa vytvoril skoro okamžite. Dostali sa do neho šiesti pretekári, ktorí vedeli, že dnes budú bojovať s veternými mlynmi a pravdepodobne prehrajú. Menovite to boli Eduardo Estrada z Bicicletas Strongman-Colodeportes, Žiga Horvat z tímu Adria Mobil, Mirco Maestri a Paolo Simion z Bardiani - CSF, Hayato Yoshida z Nippo - Vini Fantini a Guy Sagiv z Israel Cycling Academy. Maximálny náskok tejto skupiny bol päť minút.
Na trase poslednej etapy sa nachádzali až tri šprintérske a jedna vrchárska prémia. Plný počet bodov na tej prvej si pripísal ešte jazdec z hlavného balíka. Bol ním Eduard Grosu z tímu Nippo. Na tých ostatných si to už podelili pretekári z úniku. Druhú šprintérsku prémiu ovládol Maestri (Bardiani), ktorý vyhral aj tú jedinú horskú. Tretia padla do klína Horvatovi (Adria).
Ilustračný záber z etapy (© Tour of Croatia / KL Photo) |
Do méty 40 km pred páskou sme sledovali pomerne pokojný priebeh. Vedúci jazdci pekne spolupracovali a síce sa ich náskok stenčil na dve minúty, nemuseli panikáriť. Potom sa však o slovo začali hlásiť šprintérske tímy, ktoré poslali svojich mužov do čela pelotónu. Vidieť pracovať sme tak mohli Astanu a sem tam sa osmelili aj cyklisti Bahrainu - Meridy, či Kolumbijčania z tímu Bicicletas.
Stále však v hlavnom balíku panovala pomerne pohodová nálada. Síce pretekári sa medzi sebou už nerozprávali a víťazi tričiek sa v nich nemašírovali pred kamerami, o nejakom bití sa o pozície v čele pelotónu sa stále nedalo hovoriť. To sa zmenilo až 20 km pred cieľom, pri príchode do Záhrebu. Vedúca šestica mala v tom okamihu stále dve minúty k dobru, čo znervóznilo pretekárov Astany, ale napríklad aj Gazprom - Rusvelo.
V centre hlavného mesta Chorvátska sa cyklistom do cesty postavili aj tri úseky pavé. Hneď ten prvý využili vo svoj prospech cyklisti celku Bardiani Maestri a Simion, ktorí sa na ňom odpútali od konkurentov. Opäť sme tak sledovali zaujímavú a predovšetkým atraktívnu taktiku talianskeho tímu v závere etapy. Tí nás podobným štýlom bavili v predchádzajúcich dvoch dňoch. Raz im to prinieslo aj vytúžené ovocie v podobe víťazstva.
Talianske duo v Záhrebe ideálne spolupracovalo až do posledného kilometru. Vtedy sa s tímovým kamarátom rozlúčil Paolo Simion, ktorý v sebe našiel ešte pár síl. Motivovala ho asi vidina prvého profesionálneho triumfu, totiž do dnešného dňa Simion nikdy nevyhral. Všetko sa raz skončí a dnes sa skončilo jeho dlhé čakanie na veľké víťazstvo. Šťastný bol aj Mirco Maestri, ktorý skončil druhý. Bardiani sa tak podaril podobný kúsok ako pred dvomi dňami, kedy ich jazdci obsadili prvé a druhé miesto.
Paolo Simion (© Tour of Croatia / KL Photo) |
Veľké veci sa diali aj za chrbtami vedúcich mužov. Ich atak spôsobil v hlavnom balíku doslova peklo. Z neho si začali nastupovať viacerí cyklisti, ktorí sa snažili dotiahnuť do čela. Najskôr to skúšal Jan Tratnik z CCC Sprandi Polkowice. Najlepšie nohy v tíme Bahrainu mal Matej Mohorič, ktorý dostal voľnú ruku. Práve jeho útok bol rozhodujúci a jeho zadného kolesa sa udržali okrem Tratnika už len ďalší traja cyklisti, Enrico Barbin (Bardiani), Eduard Grosu (Nippo) a Fabian Lienhard (Holowesko). Práve predposledný menovaný sa doslova prebil na tretie miesto a vybojoval tak pre seba zelený dres pre najlepšieho šprintéra.
Celkovým víťazom podujatia Okolo Chorvátska sa stal Konstantin Sivtsov. Bielorus si dnes postrážil svojho najväčšieho súpera Pietera Weeninga, od ktorého sme čakali ešte nejaké ataky, ale tie neprišli. Holanďan dokonca dnes stratil tri sekundy na celkového víťaza. Tričko pre najlepšieho vrchára nakoniec vybojoval Peter Koning z Aqua Blue Sport a najlepším jazdcom do 25 rokov sa stal Jevgenij Gidich.
Výsledky | ||||||||
1. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 3:21:39 | 20 | ||||
2. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 00:11 | 10 | ||||
3. | GROSU Eduard | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:25 | 5 | ||||
4. | LIENHARD Fabian | Holowesko - Citadel | 00:25 | |||||
5. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 00:28 | |||||
6. | KIRSCH Alex | WB Aqua Protect Veranclassic | 00:28 |
7. | MOHORIČ Matej | Bahrain Merida Pro Team | 00:28 | ||
8. | LOBATO Juan José | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:28 | ||
9. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 00:32 | ||
10. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 00:32 | ||
11. | SIVTSOV Konstantin | Bahrain Merida Pro Team | 00:32 | ||
12. | HILL Benjamin | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:32 | ||
13. | BRAMBILLA Gianluca | Trek - Segafredo | 00:32 | ||
14. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:35 | ||
15. | POGACAR Tadej | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:35 | ||
16. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 00:35 | ||
17. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 00:35 | ||
18. | EG Niklas | Trek - Segafredo | 00:35 | ||
19. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 00:35 | ||
20. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 00:35 | ||
21. | EISENHART Taylor | Holowesko - Citadel | 00:40 | ||
22. | FENN Andrew | Aqua Blue Sport | 00:40 | ||
23. | GIDICH Jevgenij | Astana Pro Team | 00:40 | ||
24. | CAñAVERAL Johnatan | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 00:41 | ||
25. | KREDER Michel | Aqua Blue Sport | 00:41 | ||
26. | PEARSON Daniel | Aqua Blue Sport | 00:41 | ||
27. | TRATNIK Jan | CCC Sprandi Polkowice | 00:44 | ||
28. | RUMAC Josip | Meridiana Kamen Team | 00:44 | ||
29. | STACCHIOTTI Riccardo | MsTina-Focus | 00:47 | ||
30. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 00:51 | ||
31. | NIČ Artem | Gazprom-RusVelo | 00:51 | ||
32. | RUČIGAJ Žiga | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:51 | ||
33. | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 00:53 | ||
34. | TRUSOV Nikolaj | Gazprom-RusVelo | 00:55 | ||
35. | BERNAS Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 00:55 | ||
36. | BOARO Manuele | Bahrain Merida Pro Team | 00:55 | ||
37. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:55 | ||
38. | NOVAK Domen | Bahrain Merida Pro Team | 00:55 | ||
39. | SAVINI Daniel | Bardiani - CSF | 00:55 | ||
40. | MINALI Riccardo | Astana Pro Team | 00:55 | ||
41. | REINDERS Elmar | Roompot - Nederlandse Loterij | 01:04 | ||
42. | JERMAN Ziga | Ljubljana Gusto Xaurum | 01:06 | ||
43. | ARASHIRO Yukiya | Bahrain Merida Pro Team | 01:08 | ||
44. | YOSHIDA Hayato | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 01:11 | ||
45. | BRAJKOVIČ Janež | Adria Mobil | 01:19 | ||
46. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 01:19 | ||
47. | POTOCKI Viktor | Ljubljana Gusto Xaurum | 01:28 | ||
48. | PER Gorazd | Adria Mobil | 01:32 | ||
49. | DE WINTER Ludwig | WB Aqua Protect Veranclassic | 01:32 | ||
50. | KUMP Marko | CCC Sprandi Polkowice | 01:34 | ||
51. | HORVAT Ziga | Adria Mobil | 01:34 | ||
52. | KISERLOVSKI Emanuel | Meridiana Kamen Team | 01:34 | ||
53. | FOMINIK Danil | Astana Pro Team | 01:39 | ||
54. | FRANKOVIC Mateo | Meridiana Kamen Team | 01:40 | ||
55. | YSSAAD Yannis | Caja Rural - Seguros RGA | 01:44 | ||
56. | ZURLO Federico | MsTina-Focus | 01:49 | ||
57. | DIDIER Laurent | Trek - Segafredo | 01:52 | ||
58. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 02:01 | ||
59. | GOLCER Jure | Adria Mobil | 02:04 | ||
60. | SAGIV Guy | Israel Cycling Academy | 02:06 | ||
61. | BONIFAZIO Niccolo | Bahrain Merida Pro Team | 02:06 | ||
62. | MALTAR Bruno | Meridiana Kamen Team | 02:06 | ||
63. | KRASILNIKAU Andrei | Holowesko - Citadel | 02:09 | ||
64. | ACOSTA Ruben Dario | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 02:12 | ||
65. | BOIVIN Guillaume | Israel Cycling Academy | 02:13 | ||
66. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 02:22 | ||
67. | ZACHAROV Arťom | Astana Pro Team | 02:22 | ||
68. | DOBRE Vlad-nicolae | MsTina-Focus | 02:25 | ||
69. | BOZIC Jon | Adria Mobil | 02:26 | ||
70. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 02:26 | ||
71. | GAZVODA Gregor | Adria Mobil | 02:26 | ||
72. | GUARDINI Andrea | Bardiani - CSF | 02:33 | ||
73. | BANICEK Deni | Meridiana Kamen Team | 02:33 | ||
74. | RABOTTINI Matteo | Meridiana Kamen Team | 02:33 | ||
75. | PONZI Simone | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 02:33 | ||
76. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 02:36 | ||
77. | CANO Diego Fernando | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 02:39 | ||
78. | CIMA Damiano | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 02:40 | ||
79. | TLEUBAJEV Ruslan | Astana Pro Team | 02:52 | ||
80. | JABUKA David | Meridiana Kamen Team | 03:03 | ||
81. | SINZA Raul-antonio | MsTina-Focus | 03:11 | ||
82. | MUñOZ William David | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 03:15 | ||
83. | MEIJERS Jeroen | Roompot - Nederlandse Loterij | 03:26 | ||
84. | WIPPERT Wouter | Roompot - Nederlandse Loterij | 03:33 | ||
85. | ESTRADA Eduardo | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 03:48 | ||
86. | NEILANDS Krists | Israel Cycling Academy | 04:15 | ||
87. | CALA Aristobulo | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 04:21 | ||
88. | KONING Peter | Aqua Blue Sport | 04:21 | ||
89. | VAN GINNEKEN Sjörd | Roompot - Nederlandse Loterij | 04:23 | ||
90. | FRAME Alex | Trek - Segafredo | 04:49 | ||
91. | PENKO Izidor | Ljubljana Gusto Xaurum | 05:05 | ||
92. | ROBEET Ludovic | WB Aqua Protect Veranclassic | 05:21 | ||
93. | GOLDSTEIN Roy | Israel Cycling Academy | 05:44 | ||
94. | DIMA Emil | MsTina-Focus | 05:44 | ||
95. | FRANCZAK Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 07:02 | ||
96. | GRADEK Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 07:02 | ||
97. | BRYON Miguel | Holowesko - Citadel | 07:02 | ||
98. | OIEN Justin | Caja Rural - Seguros RGA | 07:02 | ||
99. | QUIROZ Oscar Adalberto | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 07:02 | ||
100. | UCHIMA Kohei | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 07:02 | ||
101. | NISHIMURA Hiroki | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 07:02 | ||
102. | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 07:02 | ||
103. | STASSEN Julien | WB Aqua Protect Veranclassic | 07:27 | ||
104. | SIX Franklin | WB Aqua Protect Veranclassic | 07:27 | ||
105. | RIESEBEEK Oscar | Roompot - Nederlandse Loterij | 08:11 | ||
106. | MARCELLI Mattia | MsTina-Focus | 08:45 | ||
107. | GROŠELJ Matic | Ljubljana Gusto Xaurum | 09:04 | ||
108. | KOŽATAJEV Bachtijar | Astana Pro Team | 09:42 | ||
109. | BIZHIGITOV Zhandos | Astana Pro Team | 09:42 | ||
110. | MARINI Nicolas | MsTina-Focus | 09:42 | ||
DNS | DUNNE Conor | Aqua Blue Sport | neštart. | ||
DNF | BEPPU Fumiyuki | Trek - Segafredo | odstúpil | ||
DNF | CELANO Danilo | Caja Rural - Seguros RGA | odstúpil |
Konečné poradie pretekov | ||||||||
1. | SIVTSOV Konstantin | Bahrain Merida Pro Team | 26:51:12 | 200 | ||||
2. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:11 | 150 | ||||
3. | GIDICH Jevgenij | Astana Pro Team | 01:01 | 125 | ||||
4. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 01:18 | 100 | ||||
5. | EG Niklas | Trek - Segafredo | 01:27 | 85 | ||||
6. | PEARSON Daniel | Aqua Blue Sport | 02:19 | 70 |
7. | NIČ Artem | Gazprom-RusVelo | 03:27 | 60 | |
8. | BRAMBILLA Gianluca | Trek - Segafredo | 03:37 | 50 | |
9. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 04:23 | 40 | |
10. | NOVAK Domen | Bahrain Merida Pro Team | 04:38 | 35 | |
11. | ACOSTA Ruben Dario | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 04:41 | 30 | |
12. | EISENHART Taylor | Holowesko - Citadel | 05:48 | 25 | |
13. | POGACAR Tadej | Ljubljana Gusto Xaurum | 05:49 | 20 | |
14. | CAñAVERAL Johnatan | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 07:02 | 15 | |
15. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 07:03 | 10 | |
16. | RUMAC Josip | Meridiana Kamen Team | 09:01 | 5 | |
17. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 09:56 | 5 | |
18. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 11:04 | 5 | |
19. | RUČIGAJ Žiga | Ljubljana Gusto Xaurum | 11:58 | 5 | |
20. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 12:43 | 5 | |
21. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 13:56 | 5 | |
22. | ZACHAROV Arťom | Astana Pro Team | 14:31 | 5 | |
23. | FOMINIK Danil | Astana Pro Team | 14:44 | 5 | |
24. | RABOTTINI Matteo | Meridiana Kamen Team | 15:16 | 5 | |
25. | QUIROZ Oscar Adalberto | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 16:43 | 5 | |
26. | BRAJKOVIČ Janež | Adria Mobil | 17:23 | 5 | |
27. | GOLCER Jure | Adria Mobil | 17:34 | 5 | |
28. | CALA Aristobulo | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 17:38 | 5 | |
29. | KRASILNIKAU Andrei | Holowesko - Citadel | 17:45 | 5 | |
30. | PONZI Simone | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 18:10 | 5 | |
31. | MOHORIČ Matej | Bahrain Merida Pro Team | 18:30 | 3 | |
32. | KISERLOVSKI Emanuel | Meridiana Kamen Team | 19:15 | 3 | |
33. | BOARO Manuele | Bahrain Merida Pro Team | 19:18 | 3 | |
34. | ARASHIRO Yukiya | Bahrain Merida Pro Team | 26:19 | 3 | |
35. | SAVINI Daniel | Bardiani - CSF | 30:18 | 3 | |
36. | FENN Andrew | Aqua Blue Sport | 30:56 | 3 | |
37. | TRATNIK Jan | CCC Sprandi Polkowice | 31:15 | 3 | |
38. | CANO Diego Fernando | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 33:38 | 3 | |
39. | BIZHIGITOV Zhandos | Astana Pro Team | 33:50 | 3 | |
40. | ZURLO Federico | MsTina-Focus | 34:08 | 3 | |
41. | NEILANDS Krists | Israel Cycling Academy | 34:25 | ||
42. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 34:48 | ||
43. | FRANKOVIC Mateo | Meridiana Kamen Team | 35:19 | ||
44. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 37:15 | ||
45. | BOIVIN Guillaume | Israel Cycling Academy | 38:08 | ||
46. | YOSHIDA Hayato | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 38:21 | ||
47. | MALTAR Bruno | Meridiana Kamen Team | 38:41 | ||
48. | LIENHARD Fabian | Holowesko - Citadel | 40:38 | ||
49. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 40:46 | ||
50. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 41:57 | ||
51. | DIDIER Laurent | Trek - Segafredo | 42:14 | ||
52. | PER Gorazd | Adria Mobil | 46:08 | ||
53. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 46:23 | ||
54. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 47:03 | ||
55. | KIRSCH Alex | WB Aqua Protect Veranclassic | 47:21 | ||
56. | HILL Benjamin | Ljubljana Gusto Xaurum | 47:51 | ||
57. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 48:00 | ||
58. | ESTRADA Eduardo | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 48:19 | ||
59. | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 48:29 | ||
60. | BERNAS Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 48:32 | ||
61. | DE WINTER Ludwig | WB Aqua Protect Veranclassic | 49:09 | ||
62. | SINZA Raul-antonio | MsTina-Focus | 49:34 | ||
63. | BANICEK Deni | Meridiana Kamen Team | 49:47 | ||
64. | KOŽATAJEV Bachtijar | Astana Pro Team | 49:48 | ||
65. | MEIJERS Jeroen | Roompot - Nederlandse Loterij | 50:26 | ||
66. | CIMA Damiano | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 50:46 | ||
67. | LOBATO Juan José | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 52:03 | ||
68. | NISHIMURA Hiroki | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 53:25 | ||
69. | GAZVODA Gregor | Adria Mobil | 54:17 | ||
70. | GOLDSTEIN Roy | Israel Cycling Academy | 54:45 | ||
71. | RIESEBEEK Oscar | Roompot - Nederlandse Loterij | 54:50 | ||
72. | GRADEK Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 55:31 | ||
73. | MINALI Riccardo | Astana Pro Team | 56:07 | ||
74. | KUMP Marko | CCC Sprandi Polkowice | 56:09 | ||
75. | SAGIV Guy | Israel Cycling Academy | 56:24 | ||
76. | DOBRE Vlad-nicolae | MsTina-Focus | 56:58 | ||
77. | KONING Peter | Aqua Blue Sport | 58:19 | ||
78. | TRUSOV Nikolaj | Gazprom-RusVelo | 58:27 | ||
79. | POTOCKI Viktor | Ljubljana Gusto Xaurum | 59:12 | ||
80. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 59:33 | ||
81. | PENKO Izidor | Ljubljana Gusto Xaurum | 59:41 | ||
82. | STACCHIOTTI Riccardo | MsTina-Focus | 59:43 | ||
83. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 1:02:06 | ||
84. | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 1:02:38 | ||
85. | TLEUBAJEV Ruslan | Astana Pro Team | 1:02:46 | ||
86. | BOZIC Jon | Adria Mobil | 1:02:47 | ||
87. | KREDER Michel | Aqua Blue Sport | 1:03:22 | ||
88. | JERMAN Ziga | Ljubljana Gusto Xaurum | 1:03:47 | ||
89. | GUARDINI Andrea | Bardiani - CSF | 1:04:09 | ||
90. | JABUKA David | Meridiana Kamen Team | 1:04:50 | ||
91. | VAN GINNEKEN Sjörd | Roompot - Nederlandse Loterij | 1:04:57 | ||
92. | BONIFAZIO Niccolo | Bahrain Merida Pro Team | 1:05:00 | ||
93. | OIEN Justin | Caja Rural - Seguros RGA | 1:07:49 | ||
94. | MUñOZ William David | Bicicletas Strongman - Coldeportes | 1:08:13 | ||
95. | FRANCZAK Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 1:09:22 | ||
96. | ROBEET Ludovic | WB Aqua Protect Veranclassic | 1:09:39 | ||
97. | YSSAAD Yannis | Caja Rural - Seguros RGA | 1:09:48 | ||
98. | DIMA Emil | MsTina-Focus | 1:10:22 | ||
99. | REINDERS Elmar | Roompot - Nederlandse Loterij | 1:10:42 | ||
100. | BRYON Miguel | Holowesko - Citadel | 1:11:11 | ||
101. | HORVAT Ziga | Adria Mobil | 1:13:56 | ||
102. | GROŠELJ Matic | Ljubljana Gusto Xaurum | 1:15:10 | ||
103. | STASSEN Julien | WB Aqua Protect Veranclassic | 1:15:46 | ||
104. | FRAME Alex | Trek - Segafredo | 1:16:28 | ||
105. | SIX Franklin | WB Aqua Protect Veranclassic | 1:17:17 | ||
106. | WIPPERT Wouter | Roompot - Nederlandse Loterij | 1:17:54 | ||
107. | GROSU Eduard | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 1:19:40 | ||
108. | UCHIMA Kohei | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 1:24:23 | ||
109. | MARCELLI Mattia | MsTina-Focus | 1:38:44 | ||
110. | MARINI Nicolas | MsTina-Focus | 1:48:21 |
Doplňovaná fotogaléria z pretekov (© KL Photo & Stiehl Photography) |
- z každej etapy postupne pridávame osem fotografií