Náš eshop

web navigacia bannery bicykleweb navigacia bannery dresyweb navigacia bannery kratasyweb navigacia bannery prilbyweb navigacia bannery tretryweb navigacia bannery komponenty

Slovenský pohár na ceste má za sebou druhý víkend, štartovalo takmer 400 ľudí

2.5.2017, 04:00 | Slovensko a Slováci | K. Ďurková, TS SZC
Posledný aprílový víkend pokračoval Slovenský pohár ďalšími kolami - kritériom v Dudinciach a pretekmi s hromadným štartom v Krupine. Pri rekordnej účasti pretekárov s prehľadom ovládli oba dni elitnú kategóriu mužov Patrik Tybor a Luboš Malovec, jazdci Dukly Banská Bystrica, ktorí sa takto pripravovali na preteky okolo Azerbajdžanu. Kategórii elitných žien kraľovala krupinská rodáčka, dráharka Alžbeta Pavlendová (CK Dukla Bratislava).
 
Ani chladné počasie neodradilo v sobotu pretekárov zo štyroch rôznych krajín zmerať si sily v rýchlom kritériu. Na štarte síce chýbali dvadsaťtrojkári a juniori, bojujúci o UCI body na Karpatských pretekoch kuriérov (UCI 2.2) a juniorskom etapáku v Poľsku, či cyklisti súťažiaci na prvom kole horských maratónov vo Sv. Jure. Aj tak sa však počet pretekárov po oba dni blížil k počtu 400. To je na cestné preteky naozaj obdivuhodné číslo. „Nie sme experti na kritériá, no dnešné preteky mali veľký význam v zlepšené rýchlosti. Bolo vidieť veľkú vyjazdenosť a rýchlosť Filipa Taragela v špurtoch, no Patrik Tybor ukázal, že má z domácich jazdcov suverénne najvyššiu výkonnosť,“ povedal po skončení kritéria Martin Fraňo, športový riaditeľ Dukly Banská Bystrica. Medzi juniormi nazbieral najviac bodov Matúš Štoček (CyS-Akadémia Petra Sagana), medzi kadetmi Andrej Antal (TJ Slávia ŠG Trenčín). V kategórii kadetiek si prvenstvo vybojovala Radka Paulechová (CyS-Akadémia Petra Sagana) a z rovnakého klubu je aj víťaz starších žiakov Martin Svrček. Medzi žiačkami bola najrýchlejšia Češka Gabriela Bártová, a medzi mladšími žiakmi Matthias Swarzbacher (ŽP Šport, a.s.), ktorý v zime kraľuje tejto kategórii v biatlone.
 
V nedeľných krupinských okruhoch si v spoločnom balíku mužov a juniorov vybojoval prvenstvo Luboš Malovec (Dukla Banská Bystrica). Po úvodnom oťukávacom okruhu, keď sa skupinky ešte v zjazde pospájali, zaútočila v druhom babinskom kopci štvorica Urbášek (Favorit Brno), Bárta (Tufo Prostejov) a dvojica Dukly Malovec a Palčák. V druhom senohradskom stúpaní zaútočil Tybor a dotiahol sa do skupiny, z ktorej v náročnom kopcovitom teréne zostala napokon trojica Malovec, Tybor a Urbášek, ktorá v tomto poradí preťala cieľovú pásku. Najlepším juniorom sa na 130 km dlhej zvlnenej trati stal Matej Blaško (CyS Akadémia Petra Sagana), ktorý v spoločnom balíku s mužmi prišiel do cieľa ako šiesty v poradí so stratou +2:20 min na víťaza. S náskokom šiestich minút pred súperkami prišla po 65 km do cieľa Alžbeta Pavlendová (CK Dukla Bratislava). „Krupinské preteky som už päť rokov nevyhrala, tie kopce mi robia muky. Preto sa z víťazstva veľmi teším,“ neskrývala po pretekoch radosť Alžbeta Pavlendová.
 
Triumfy z predošlého dňa si zopakovali ml.žiak Matthias Swarzbacher (ŽP Šport, a.s.), žiačka Gabriela Bártová (CZE) a Martin Svrček (CyS-Akadémia Petra Sagana). Nové víťazstvá pripísali kadetka Veronika Jandová (CZE) a kadet David Sikora (CyS-Akadémia Petra Sagana).
 
 
dukla podium krupina
Nedeľňajšie pódium mužov (© web SZC)
 
 
Výsledky sobota:
Elite muži: 1. Tybor Patrik (Dukla Banská Bystrica), 2. Taragel Filip (Firefly), 3. Fierla Ondřej (Team Forman Cinelli),
Juniori: 1. Štoček Matúš (CyS-Akadémia Petra Sagana), 2. Michalička Štefan (tamtiež), 3. Foltán Adam (MŠK Žiar nad Hronom)
Elite ženy a juniorky: 1. Pavlendová Alžbeta (CK Dukla Bratislava), 2. Kapott Szonja (HUN), 3. Machálková Petra (CyS-Akadémia Petra Sagana).
 
Výsledky nedeľa:
Elite muži + juniori: 1. Malovec Luboš ((Dukla Banská Bystrica), 2. Tybor Patrik (tamtiež), 3. Urbášek Jan (CZ)
Elite ženy + juniorky: 1. Pavlendová Alžbeta (CK Dukla Bratislava), 2. Kapott Szonja (HUN), 3. Honos Csenge (HUN)
 
 
 
 

Diskusia

Diskusia neobsahuje príspevky.
 
Náš eshop