Baltyk - Karkonosze Tour 2018 (2.2), 16 - 20. mája (592 km) - 26. ročník
1. | 16.5. | Kolobrzeg > Trzcianka | 174 km | Schormair | ||
2. | 17.5. | Zbaszynek > Zbaszynek | 121 km | Lendowski | ||
3. | 18.5. | Kozuchow > Kowary | 164 km | Walsleben | ||
4. | 19.5. | Kowary > Przelecz Okraj | 11,6 km | Taciak | ||
5. | 20.5. | Piechowice > Piechowice | 121 km | Taciak |
Štartová listina | reprezentácia u23 |
SZC sa snaží dávať priestor mladým pretekárom, aby nabrali skúsenosti a čo najviac súťažných kilometrov na UCI podujatiach. V máji je však program taký bohatý, že jeden z dvojice reprezentačných trénerov U23 Michal Clementis vzal na sever Poľska pomerne improvizovanú zostavu Andrej Strmiska (1996, Firefly), Adrián Babič (1996, Firefly), Filip Vančo (1996, Inter), Adam Szász (1997, PROefekt), Michal Hloža (1997, CyS), Dávid Kaško (1997, Firefly) a Adrián Foltán (1998, Dukla).
1. | 16.5. | Kolobrzeg > Trzcianka | 174 km | Schormair |
profil etapy, 704 nastúpaných metrov (© balkartour.pl) |
Tento týždeň sa na samom severe Poľska konajú tradičné preteky Baltyk - Karkonosze Tour, ktoré majú rovinatý charakter a časovku vo svojom strede, čo nebýva zvykom na pretekoch tejto úrovne. Čo je ale zvykom, tak to, že únik je často úspešný a ani 22 konkurenčných tímov nedokázalo dobehnúť dvoch Nemcov, Kazacha a Švéda z pomerne slabých celkov. Pawel Franczak z CCC, ktorý vyhral špurt pelotónu s mankom 21 sekúnd, dokonca dvíhal ruky nad hlavu, teda je otázne, koľko tímov bez vysielačiek vôbec vedelo o pretekároch vpredu. Z triumfu sa radoval Fabian Schormair z tímu Lotto - Kern Haus.
Slováci sa držali v pelotóne, ale zvýšené tempo v cieli napokon piati pretekári, ktorí sa pohybujú na reprezentačnej hrane, resp. až za ňou, mierne zaostali. Do špurtu sa chcel tlačiť dráhar Andrej Strmiska, ale nevydržal to. V balíku finišovali teda iba dvaja naši lídri Adrián Babič a Filip Vančo. Obaja ale mali počas etapy problémy. Najprv menil koleso Vančo a Babič dokonca spadol a zničil predné koleso. Neskôr dostal defekt na zadnom. Veľmi dobre sa v týchto situáciách zachoval Michal Hloža, ktorý rešpektoval predetapové pokyny Michala Clementisa. V prvej situácii Adriána počkal a dotiahol ho do balíka. A v druhom prípade mu dal svoje koleso, aby nemusel čakať na mechaničák. Naše vozidlo si zároveň vyžrebovalo vysoké číslo, a tak videlo našich cyklistov jazdiť často pekne pokope. Clementis bol s poňatím prvej etapy spokojný.
Výsledky | ||||||||
1. | SCHORMAIR Fabian | Team Lotto - Kern Haus | 3:41:55 | 7 | ||||
2. | KUZMIN Anton | Astana City | 00:00 | 3 | ||||
3. | LARSEN Richard | 00:00 | 1 | |||||
4. | SCHIEWER Franz | 00:03 | ||||||
5. | FRANCZAK Paweł | CCC Sprandi Polkowice | 00:21 | |||||
6. | GROSSER Aaron | Team Sauerland | 00:21 |
74. | VANČO Filip | Slovenská reprezentácia | 00:21 | ||
76. | BABIČ Adrián | Slovenská reprezentácia | 00:21 | ||
114. | STRMISKA Andrej | Slovenská reprezentácia | 00:59 | ||
127. | HLOŽA Michal | Slovenská reprezentácia | 00:59 | ||
131. | SZASZ Adam | Slovenská reprezentácia | 01:26 | ||
135. | KAŠKO Dávid | Slovenská reprezentácia | 01:26 | ||
154. | FOLTÁN Adrián | Slovenská reprezentácia | 03:23 |
2. | 17.5. | Zbaszynek > Zbaszynek | 121 km | Lendowski |
profil etapy, 339 nastúpaných metrov (© balkartour.pl) |
Druhý deň bol pre našu reprezentáciu mimoriadne hektický. Opäť sa šla veľmi rovinatá etapa v okolí mesta Zbaszynek, kde sa čakal špurt a CCC to už chcelo mať pod väčšou kontrolou ako v stredu. Hoci sa viackrát balík rozdelil a mali sme vo veľkej čelnej skupine s CCC aj Adriána Babiča, všetko sa pospájalo a ani sa nevytvoril klasický únik. Šlo sa rýchlo a všetky tímy chceli špurtovať na prémie o bonifikácie časové i finančné, tých bolo až šesť. Na jednu so sekundami sa hotovali aj Slováci s Babičom, no neuspeli. Napokon špurt rozhodol o tom, že zvíťazil Nemec Jeremy Lendowski z klubového celku Triebwerk.
Slováci mali veľa starostí. Michal Hloža mal v prvej hodine technický problém, ktorý mu musel riešiť mechanik Jakub Vančo (v sobotu štartoval na V4) za jazdy. Defekt dostal Dávid Kaško a ako neskúsený pretekár na druhom UCI etapáku života mal čo robiť, aby situáciu zvládol. Následne mal poruchu aj Andrej Strmiska.
V poslednej hodine došlo k masívnemu pádu v prvej tretine pelotónu a lietalo sa kade-tade. Skončili tam piati Slováci. Našťastie, žiadny sa vážnejšie nezranil. Dávid Kaško odrovnal koleso, ktoré už predtým vymenil a napokon musel sadnúť až na rezervu. Nepríjemne spadol Adam Szász, zaplietol sa aj Michal Hloža. Filip Vančo tiež skončil na ceste, no chvíľu na tom šrotovisku nevedel nájsť bicykel. Keď k nemu dobehol jeho brat v pozícii mechanika, zistili, že jeho stroj sa nachádza s ďalšími v priekope hlbokej päť metrov. Jakub teda skočil do priekopy a doniesol mu ho. Andrej Strmiska zažil ďalšiu divnú situáciu. Po tom, čo ho pred dvoma rokmi na Kuriéroch inzultovala motorka, dnes ho pri tomto páde trafil bicykel, ktorý niekto vyhodil z priekopy na cestu. Všetci sa vrátili do pelotónu, no Michal Clementis dostal nezmyselnú pokutu za doťahovanie Kaška, ktorý vraj nebol v páde, hoci mal už na prvý pohľad vymenený bicykel bez čísla.
Fotogaléria zničeného materiálu Slovákov (© Jakub Vančo) |
Výsledky | ||||||||
1. | LENDOWSKI Jeremy | 2:38:09 | 7 | |||||
2. | RUTSCH Jonas | Team Lotto - Kern Haus | 00:00 | 3 | ||||
3. | HAVIK Yoeri | Vlasman Track/Road Continental | 00:00 | 1 | ||||
4. | RIPS Adrian | 00:00 | ||||||
5. | THURAU Sven | Dauner D&DQ-Akkon | 00:00 | |||||
6. | GROSSER Aaron | Team Sauerland NRW | 00:00 |
45. | BABIČ Adrián | Slovenská reprezentácia | 00:00 | ||
57. | VANČO Filip | Slovenská reprezentácia | 00:00 | ||
117. | STRMISKA Andrej | Slovenská reprezentácia | 00:23 | ||
122. | HLOŽA Michal | Slovenská reprezentácia | 00:29 | ||
123. | SZASZ Adam | Slovenská reprezentácia | 00:29 | ||
141. | KAŠKO Dávid | Slovenská reprezentácia | 00:45 | ||
146. | FOLTÁN Adrián | Slovenská reprezentácia | 00:50 |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | SCHORMAIR Fabian | Team Lotto - Kern Haus | 6:19:49 | 1 | ||||
2. | LARSEN Richard | 00:06 | ||||||
3. | KUZMIN Anton | Astana City | 00:07 | |||||
4. | SCHIEWER Franz | 00:18 | ||||||
5. | LENDOWSKI Jeremy | 00:25 | ||||||
6. | BJERKESTRAND Sindre | 00:30 |
58. | BABIČ Adrián | Slovenská reprezentácia | 00:36 | ||
64. | VANČO Filip | Slovenská reprezentácia | 00:36 | ||
117. | STRMISKA Andrej | Slovenská reprezentácia | 01:37 | ||
125. | HLOŽA Michal | Slovenská reprezentácia | 01:43 | ||
134. | SZASZ Adam | Slovenská reprezentácia | 02:10 | ||
139. | KAŠKO Dávid | Slovenská reprezentácia | 02:26 | ||
150. | FOLTÁN Adrián | Slovenská reprezentácia | 04:28 |
3. | 18.5. | Kozuchow > Kowary | 164 km | Walsleben |
profil etapy, 1373 nastúpaných metrov (© balkartour.pl) |
Náročnosť sa na severe Poľska stupňuje a na tretí deň už bol potrebný výkon do mierneho kopca, aby boli pretekári vysoko v poradí a bez strát. Podobne ako v prvej etape, aj v piatok to ušlo borcom CCC, ktorí tu na pretekoch 2.2 nie sú s najlepšími borcami a kontinentálne tímy si s nimi vedia rady, tak trochu jazdia aj proti oranžovým. Pred pelotónom sa vytvorili dve silné skupiny - štvorčlenná a osemčlenná. Úplne na čele jazdci CCC neboli. V druhej skupine už áno. Z tej si nastúpil Nemec Philipp Walsleben z klubového celku P&S Team Thüringen a nie len, že si sám dobehol čelo pretekov a ostatných jeho súputníkov balík dobehol, ale ešte aj pred cieľom zaútočil prekvapenému kvartetu a sólovo vyhral.
Walsleben sa v celkovom poradí dostal na druhú priečku. Zatiaľ vedie Švéd Richard Larsen z ďalšieho klubu Ryska Posten Racing. On bol vpredu v prvej i tretej etape. Je zaujímavé, že sa takto darí jazdcom z neznámych tímov bez licencie UCI. To len svedčí o obrovskej pretekárskej základni tohto športu.
Pelotón prišiel do cieľa s mankom 2:37, no zďaleka to nebolo také pokojné ako vravia výsledky. Na hranici neutrálnej zóny bol pád, ktorý to celé poriadne rozbil a rozhodcovia sa až po dlhých diskusiách rozhodli neudeliť rozdiely medzi pretekármi. Niektorí protestovali, že je to predsa etapa s ťažším dojazdom, no jury možno takto rozhodla aj preto, že je tu dlhá časovka, ktorá výkonnosť jasne preukáže.
Slováci sa opäť točili okolo Adriána Babiča s Filipom Vančom, no jazdec Interu mal v noci pred etapou zvýšenú teplotu a bral aj lieky. V jednom z kopcov ho utrhli rovnako ako ostatných Slovákov okrem Babiča. Adrián aj do tretice finišoval v hlavnom poli, teda ostal lídrom nášho tímu. V časovke sa pokúsi predviesť svoj dobrý štandard, ktorý mu v rámci Slovenska stačí na popredné miesta, no v tejto konkurencii určite nebude. Všetci ale budú na jeho výsledok zvedaví.
Aktívne naďalej jazdí Michal Hloža, ktorý sa dokonca na chvíľu objavil v úniku, no už o pár desiatok minút na to doniesol vodu kolegom. Ani dnes sa našim nevyhli problémy. Najmä Dávid Kaško neprežil dobrý deň. Podarilo sa mu zozadu naraziť do neutrálneho mechanického vozidla, ktoré náhle spomalilo. V nemocnici mu museli zašívať bradu, napriek tomu ale etapu hrdinsky dokončil.
Výsledky | ||||||||
1. | WALSLEBEN Philipp | 3:48:42 | 7 | |||||
2. | LUCHSHENKO Sergey | Astana City | 00:08 | 3 | ||||
3. | LARSEN Richard | 00:08 | 1 | |||||
4. | GRAF Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:08 | |||||
5. | VOROBJEV Anton | 00:08 | ||||||
6. | STOSZ Patryk | CCC Sprandi Polkowice | 02:37 |
75. | BABIČ Adrián | Slovenská reprezentácia | 02:37 | ||
101. | VANČO Filip | Slovenská reprezentácia | 06:30 | ||
119. | STRMISKA Andrej | Slovenská reprezentácia | 07:38 | ||
128. | HLOŽA Michal | Slovenská reprezentácia | 16:04 | ||
131. | SZASZ Adam | Slovenská reprezentácia | 18:40 | ||
136. | KAŠKO Dávid | Slovenská reprezentácia | 18:40 | ||
DNF | FOLTÁN Adrián | Slovenská reprezentácia | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | LARSEN Richard | 10:08:41 | 1 | |||||
2. | WALSLEBEN Philipp | 00:11 | ||||||
3. | LUCHSHENKO Sergey | Astana City | 00:28 | |||||
4. | VOROBJEV Anton | 00:34 | ||||||
5. | GRAF Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:34 | |||||
6. | SCHORMAIR Fabian | Team Lotto - Kern Haus | 02:27 |
64. | BABIČ Adrián | Slovenská reprezentácia | 03:03 | ||
100. | VANČO Filip | Slovenská reprezentácia | 06:56 | ||
117. | STRMISKA Andrej | Slovenská reprezentácia | 09:05 | ||
128. | HLOŽA Michal | Slovenská reprezentácia | 17:37 | ||
133. | SZASZ Adam | Slovenská reprezentácia | 20:40 | ||
134. | KAŠKO Dávid | Slovenská reprezentácia | 20:56 |
4. | 19.5. | Kowary > Przelecz Okraj | 11,6 km | Taciak |
profil etapy, 590 nastúpaných metrov (© balkartour.pl) |
V časovke do kopca sa príliš neukázali tempárske schopnosti, ale tie vrchárske, a keďže sme tu iný cieľový kopec nemali, bolo trochu otázne, kto túto disciplínu opanuje. Napokon to bol skúsený profesionál Mateusz Taciak z CCC Sprandi Polkowice. Oranžoví ale neboli v rozhodujúcich únikoch, takže na čelo celkového poradia sa dostal piatkový "Cancellara" Philipp Walsleben z Thüringenu. Úplne zaslúžene vedie preteky.
Z našich jazdcov nie je žiadny vrchárom, aspoň Adrián Babič trochu časovkárom, takže jazdec tímu Firefly vybojoval 57. pozíciu a 53. mu patrí v celkovom poradí. Nie je to žiadny úspech, no taká zostava na sever Poľska šla.
Výsledky | ||||||||
1. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 24:33 | 7 | ||||
2. | CIEśLIK Paweł | CCC Sprandi Polkowice | 00:24 | 3 | ||||
3. | WALSLEBEN Philipp | 00:46 | 1 | |||||
4. | STACHOWIAK Adam | Voster Uniwheels Team | 00:57 | |||||
5. | FREIBERGER Markus | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 01:05 | |||||
6. | RAPP Jonas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 01:06 |
57. | BABIČ Adrián | Slovenská reprezentácia | 03:35 | ||
81. | SZASZ Adam | Slovenská reprezentácia | 04:15 | ||
99. | KAŠKO Dávid | Slovenská reprezentácia | 05:05 | ||
111. | VANČO Filip | Slovenská reprezentácia | 05:30 | ||
119. | STRMISKA Andrej | Slovenská reprezentácia | 06:06 | ||
131. | HLOŽA Michal | Slovenská reprezentácia | 07:49 |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | WALSLEBEN Philipp | 10:34:11 | 1 | |||||
2. | VOROBJEV Anton | 00:46 | ||||||
3. | GRAF Andreas | Hrinkow Advarics Cycleang | 01:25 | |||||
4. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 02:06 | |||||
5. | CIEśLIK Paweł | CCC Sprandi Polkowice | 02:30 | |||||
6. | LARSEN Richard | 02:30 |
53. | BABIČ Adrián | Slovenská reprezentácia | 05:41 | ||
99. | VANČO Filip | Slovenská reprezentácia | 11:29 | ||
114. | STRMISKA Andrej | Slovenská reprezentácia | 14:14 | ||
127. | SZASZ Adam | Slovenská reprezentácia | 23:58 | ||
129. | HLOŽA Michal | Slovenská reprezentácia | 24:29 | ||
131. | KAŠKO Dávid | Slovenská reprezentácia | 25:04 |
5. | 20.5. | Piechowice > Piechowice | 121 km | Taciak |
profil etapy, 2389 nastúpaných metrov (© balkartour.pl) |
Posledný deň bol na Baltyk - Karkonosze Tour najtvrdší. Keďže borcom CCC ušlo celkové poradie v prvej a tretej etape, nemali na čo čakať a od úvodu napálili obrovské tempo. Spôsobili odstúpenie viac ako polovice štartového poľa. Žiaľ, nedokončili aj Slováci Hloža, Strmiska, Szász a líder Babič, pre ktorého to boli veľmi tvrdé kopce, resp. jazdiace sa v príliš vysokom tempe. Do etapy ani nenastúpil Vančo, ktorý mal už od piatka zdravotné problémy. Jediným Slovákom, ktorý prišiel do cieľa, bol nováčik na reprezentačnom poli Dávid Kaško z Firefly. Prišiel do cieľa tesne za pozostatkom pelotónu. Celkovo stratil vyše pol hodiny.
Philipp Walsleben (Thüringen) ustál obrovskú ofenzívu CCC. Vedel, že má na Mateusza Taciaka dve minúty, takže nechcel riskovať žiadny výbuch a nechal ho ísť s tým, že toľko nestratí. Bolo to tak. Líder CCC vyhral etapu a dostal sa aj na druhé miesto celkového poradia, ale minúta Nemcovi stále ostala k dobru.
Vyjadrenie Michala Clementisa (tréner reprezentácie U23) |
"Bohužiaľ, chalani robili čo mohli, bojovali, dali zo seba všetko, no takýto je stav našej cyklistiky. V náročných pretekoch, kde to nakopne prokontinentálny tím sa výkonnostne neudržíme. V takýchto pretekoch bez Juraja Bellana nemáme šancu v celkovom poradí. Bojujeme s Bielorusmi či klubovými tímami. Chalani ale dostali priestor, získali množstvo skúseností a viaceré elementy ich výkonu hodnotím pozitívne. Jazdili sformovaní, pomáhali si - tam bol skvelý Michal Hloža. Dávid Kaško to nezabalil ani po tvrdom páde. Ďalší v takejto konkurencii jazdia veľmi málo.
Som rád, že zväz nám vyčlenil rozpočet a môžeme chodievať po takýchto pretekoch, kde si mladí vyskúšajú väčšiu cyklistiku. Verím, že kluby postupne vychovajú juniorov, ktorí následne budú schopní bojovať na takýchto pretekoch za reprezentačné farby a ukážu sa tak dobrým tímom v okolí."
|
Výsledky | ||||||||
1. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 3:02:11 | 7 | ||||
2. | STACHOWIAK Adam | Voster Uniwheels Team | 00:48 | 3 | ||||
3. | MANAKOV Victor | 00:51 | 1 | |||||
4. | CIEśLIK Paweł | CCC Sprandi Polkowice | 00:51 | |||||
5. | WALSLEBEN Philipp | 00:51 | ||||||
6. | STOSZ Patryk | CCC Sprandi Polkowice | 01:57 |
63. | KAŠKO Dávid | Slovenská reprezentácia | 07:53 | ||
DNF | BABIČ Adrián | Slovenská reprezentácia | odstúpil | ||
DNF | HLOŽA Michal | Slovenská reprezentácia | odstúpil | ||
DNF | STRMISKA Andrej | Slovenská reprezentácia | odstúpil | ||
DNF | SZASZ Adam | Slovenská reprezentácia | odstúpil | ||
DNS | VANČO Filip | Slovenská reprezentácia | neštart. |
7. | RAPP Jonas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 01:57 | ||
8. | HENN Luca | Team Lotto - Kern Haus | 04:33 | ||
9. | DUVIGNEAU Beau | Vlasman Track/Road Continental Cycling Team | 04:33 | ||
10. | KULIKOV Vladislav | 04:33 | |||
11. | NEKRASOV Denis | 04:33 | |||
12. | KUZMIN Anton | Astana City | 04:33 | ||
13. | BROżYNA Piotr | CCC Sprandi Polkowice | 04:33 | ||
14. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 04:33 | ||
15. | AKHMETOV Galym | Astana City | 04:33 | ||
16. | LEINAU Joann | Team Sauerland NRW | 04:33 | ||
17. | ULYSBAYEV Dinmukhammed | Astana City | 04:33 | ||
18. | TSOY Vladimir | Astana City | 04:33 | ||
19. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 04:33 | ||
20. | BEUKEBOOM Dion | Vlasman Track/Road Continental Cycling Team | 04:42 | ||
21. | MARENGO Alberto | Kobanya Cycling Team | 04:45 | ||
22. | THURAU Sven | Dauner D&DQ-Akkon | 07:31 | ||
23. | BJERKESTRAND Sindre | 07:31 | |||
24. | MALGAY Lukas | 07:31 | |||
25. | HAVIK Yoeri | Vlasman Track/Road Continental Cycling Team | 07:31 | ||
26. | KLIMIANKOU Kanstantsin | Minsk Cycling Club | 07:31 | ||
27. | BOVENHUIS Jasper | Vlasman Track/Road Continental Cycling Team | 07:31 | ||
28. | LJUNGGREN Carl | 07:31 | |||
29. | VENDELIN Karl-arnold | 07:31 | |||
30. | FRANCZAK Paweł | CCC Sprandi Polkowice | 07:31 | ||
31. | KRAWCZYK Szymon | Voster Uniwheels Team | 07:31 | ||
32. | GIESSELMANN Michel | Team Sauerland NRW | 07:31 | ||
33. | LOVASSY Krisztian | Kobanya Cycling Team | 07:31 | ||
34. | PODLASKI Michal | Voster Uniwheels Team | 07:31 | ||
35. | CLAUSS Peter | 07:31 | |||
36. | VAN DER BURG Joost | Vlasman Track/Road Continental Cycling Team | 07:31 | ||
37. | VOROBJEV Anton | 07:31 | |||
38. | HUGGER Jan | Team Lotto - Kern Haus | 07:31 | ||
39. | HOFER Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 07:31 | ||
40. | RöBER Dominik | 07:31 | |||
41. | GRAF Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 07:31 | ||
42. | MAMOS Philipp | Dauner D&DQ-Akkon | 07:31 | ||
43. | PIASKOWY Emanuel | Team Hurom | 07:31 | ||
44. | STAŠ Mamir | 07:31 | |||
45. | SCHORMAIR Fabian | Team Lotto - Kern Haus | 07:31 | ||
46. | BRANDT Nicolas | 07:31 | |||
47. | KOSTECKI Patryk | 07:31 | |||
48. | MALECKI Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 07:31 | ||
49. | KNAUP Tobias | Team Lotto - Kern Haus | 07:31 | ||
50. | BERGSTRÖM Hannes | 07:31 | |||
51. | LUCHSHENKO Sergey | Astana City | 07:31 | ||
52. | DUYUNOV Vladislav | 07:31 | |||
53. | NIKITIN Matvej | Astana City | 07:31 | ||
54. | FREIBERGER Markus | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 07:31 | ||
55. | BRAUN Julian | Dauner D&DQ-Akkon | 07:31 | ||
56. | NOWAK Florian | Team Lotto - Kern Haus | 07:31 | ||
57. | ZIOLKOWSKI Wojciech | 07:31 | |||
58. | ZAITSEV Ivan | Astana City | 07:31 | ||
59. | BRANDLMEIER Stefan | 07:31 | |||
60. | WóJCIK Adam | 07:31 | |||
61. | WILLE Markus | 07:31 | |||
62. | ØVERLAND Bjørnar | Kobanya Cycling Team | 07:31 | ||
63. | KAŠKO Dávid | 07:53 | |||
64. | EICHINGER Daniel | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 07:53 | ||
65. | PROSTOKISHIN Andrey | 11:16 | |||
66. | GARTNER Julius | 14:13 | |||
67. | DINKLER Jonathan | 16:13 | |||
68. | SAZANOV Andrej | 17:59 | |||
DNF | AHIJEVIČ Aleh | odstúpil | |||
DNF | AHRENDT Benjamin | odstúpil | |||
DNF | AKHRAMENKA Yauheni | odstúpil | |||
DNF | ALTEFROHNE Patrick | odstúpil | |||
DNF | ANIOLKOWSKI Stanislaw | Team Hurom | odstúpil | ||
DNF | ASCHENBRENNER Michel | odstúpil | |||
DNF | BABIČ Adrián | odstúpil | |||
DNF | BANASZEK Adrian | Voster Uniwheels Team | odstúpil | ||
DNF | BARKE Marco | odstúpil | |||
DNF | BARTKIEWICZ Andrzej | Team Hurom | odstúpil | ||
DNF | BAUER Alexander | odstúpil | |||
DNF | BAUER Dominik | Dauner D&DQ-Akkon | odstúpil | ||
DNF | BENDEGUZ Bernard | Kobanya Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | BIALIAUSKI Kanstantsin | odstúpil | |||
DNF | BOCHKOV Kirill | odstúpil | |||
DNF | BRAMER Fabian | odstúpil | |||
DNF | BÜTTNER Björn | odstúpil | |||
DNF | CLAUSS Marc | Dauner D&DQ-Akkon | odstúpil | ||
DNF | DETKO Artur | odstúpil | |||
DNF | DEUTSCHMANN Jan | odstúpil | |||
DNF | FISCHER Robin | odstúpil | |||
DNF | FRANZ Alexander | odstúpil | |||
DNF | FROM Erik | odstúpil | |||
DNF | GRABIS Mateusz | Voster Uniwheels Team | odstúpil | ||
DNF | GROSSER Aaron | Team Sauerland NRW | odstúpil | ||
DNF | HEIDER Christopher | Dauner D&DQ-Akkon | odstúpil | ||
DNF | HLOŽA Michal | odstúpil | |||
DNF | HOLST Felix | odstúpil | |||
DNF | JÄGELER Robert | odstúpil | |||
DNF | KELLER Hermann | odstúpil | |||
DNF | KIVISTIK Gert | odstúpil | |||
DNF | KOMAR Mateusz | Voster Uniwheels Team | odstúpil | ||
DNF | LARSEN Richard | odstúpil | |||
DNF | LENDOWSKI Jeremy | odstúpil | |||
DNF | LIENERT Thomas | odstúpil | |||
DNF | LOKI Bence | Kobanya Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | MARKOV Dmitrii | odstúpil | |||
DNF | MAYER Yannick | odstúpil | |||
DNF | MERSEBURG Dominik | odstúpil | |||
DNF | MOTZKUS Silias | odstúpil | |||
DNF | MüNSTERMANN Per | Team Sauerland NRW | odstúpil | ||
DNF | NAGLER Patrick | odstúpil | |||
DNF | NIESING Timo | odstúpil | |||
DNF | OTTO Jan Hendrik | odstúpil | |||
DNF | PARMA Krzysztof | Voster Uniwheels Team | odstúpil | ||
DNF | PAWLAK Tobiasz | odstúpil | |||
DNF | PRANGEL Kristo | odstúpil | |||
DNF | PUNG Peeter | odstúpil | |||
DNF | RęBIEWSKI Jarosław | odstúpil | |||
DNF | RIECKMANN Tim | odstúpil | |||
DNF | SCHUBERT Fritjof | odstúpil | |||
DNF | SCHWEIZER Christoph | Team Sauerland NRW | odstúpil | ||
DNF | SHEMETAU Mikhail | odstúpil | |||
DNF | SONNLEITNER Jonas | odstúpil | |||
DNF | STRMISKA Andrej | odstúpil | |||
DNF | SUKHOV Maksim | odstúpil | |||
DNF | SZASZ Adam | odstúpil | |||
DNF | TIKHONIN Evgenii | odstúpil | |||
DNF | TSISHKOU Raman | odstúpil | |||
DNF | VAHTRA Norman | odstúpil | |||
DNF | VIETENSE Jesko | odstúpil | |||
DNF | WIHK Jacob | odstúpil | |||
DNF | ZIELINSKI Kamil | Team Hurom | odstúpil | ||
DNS | BANZER Johannes | neštart. | |||
DNS | BECKER Bastian | neštart. | |||
DNS | BECKER Benedikt | neštart. | |||
DNS | KIRSTEN Sven | neštart. | |||
DNS | KOHLER Erik | neštart. | |||
DNS | MULLER Alex | neštart. | |||
DNS | RUDOLPH Justin | neštart. | |||
DNS | RUTSCH Jonas | Team Lotto - Kern Haus | neštart. | ||
DNS | SCHUBERT Patrick | neštart. | |||
DNS | VANČO Filip | neštart. |
Konenčé poradie pretekov | ||||||||
1. | WALSLEBEN Philipp | 13:37:13 | 40 | |||||
2. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 01:05 | 30 | ||||
3. | CIEśLIK Paweł | CCC Sprandi Polkowice | 02:27 | 25 | ||||
4. | STACHOWIAK Adam | Voster Uniwheels Team | 02:45 | 20 | ||||
5. | MANAKOV Victor | 03:18 | 15 | |||||
6. | RAPP Jonas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 04:18 | 10 |
68. | KAŠKO Dávid | Slovenská reprezentácia | 32:06 |
7. | STOSZ Patryk | CCC Sprandi Polkowice | 04:59 | 5 | |
8. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 07:05 | 3 | |
9. | KUZMIN Anton | Astana City | 07:07 | 3 | |
10. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 07:08 | 3 | |
11. | BEUKEBOOM Dion | Vlasman Track/Road Continental Cycling Team | 07:12 | ||
12. | BROżYNA Piotr | CCC Sprandi Polkowice | 07:16 | ||
13. | TSOY Vladimir | Astana City | 07:18 | ||
14. | AKHMETOV Galym | Astana City | 07:24 | ||
15. | VOROBJEV Anton | 07:26 | |||
16. | KULIKOV Vladislav | 07:31 | |||
17. | ULYSBAYEV Dinmukhammed | Astana City | 07:33 | ||
18. | HENN Luca | Team Lotto - Kern Haus | 07:52 | ||
19. | DUVIGNEAU Beau | Vlasman Track/Road Continental Cycling Team | 07:54 | ||
20. | LEINAU Joann | Team Sauerland NRW | 07:56 | ||
21. | NEKRASOV Denis | 08:02 | |||
22. | GRAF Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 08:05 | ||
23. | MARENGO Alberto | Kobanya Cycling Team | 08:40 | ||
24. | FREIBERGER Markus | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 09:51 | ||
25. | LUCHSHENKO Sergey | Astana City | 09:52 | ||
26. | PIASKOWY Emanuel | Team Hurom | 10:54 | ||
27. | KRAWCZYK Szymon | Voster Uniwheels Team | 10:57 | ||
28. | BERGSTRÖM Hannes | 11:02 | |||
29. | NOWAK Florian | Team Lotto - Kern Haus | 11:02 | ||
30. | WóJCIK Adam | 11:07 | |||
31. | HOFER Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 11:19 | ||
32. | MALGAY Lukas | 11:23 | |||
33. | MALECKI Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 11:30 | ||
34. | NIKITIN Matvej | Astana City | 11:31 | ||
35. | PODLASKI Michal | Voster Uniwheels Team | 11:38 | ||
36. | MAMOS Philipp | Dauner D&DQ-Akkon | 11:42 | ||
37. | HUGGER Jan | Team Lotto - Kern Haus | 11:47 | ||
38. | BRAUN Julian | Dauner D&DQ-Akkon | 11:48 | ||
39. | DUYUNOV Vladislav | 11:52 | |||
40. | BJERKESTRAND Sindre | 12:02 | |||
41. | BOVENHUIS Jasper | Vlasman Track/Road Continental Cycling Team | 12:11 | ||
42. | VAN DER BURG Joost | Vlasman Track/Road Continental Cycling Team | 12:13 | ||
43. | BRANDT Nicolas | 12:19 | |||
44. | LJUNGGREN Carl | 12:23 | |||
45. | KLIMIANKOU Kanstantsin | Minsk Cycling Club | 12:24 | ||
46. | WILLE Markus | 12:24 | |||
47. | KOSTECKI Patryk | 12:25 | |||
48. | BRANDLMEIER Stefan | 12:33 | |||
49. | HAVIK Yoeri | Vlasman Track/Road Continental Cycling Team | 12:37 | ||
50. | ØVERLAND Bjørnar | Kobanya Cycling Team | 12:38 | ||
51. | VENDELIN Karl-arnold | 12:40 | |||
52. | RöBER Dominik | 12:48 | |||
53. | GIESSELMANN Michel | Team Sauerland NRW | 12:50 | ||
54. | KNAUP Tobias | Team Lotto - Kern Haus | 12:59 | ||
55. | THURAU Sven | Dauner D&DQ-Akkon | 12:59 | ||
56. | CLAUSS Peter | 13:00 | |||
57. | EICHINGER Daniel | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 13:04 | ||
58. | STAŠ Mamir | 13:04 | |||
59. | ZAITSEV Ivan | Astana City | 13:16 | ||
60. | FRANCZAK Paweł | CCC Sprandi Polkowice | 13:38 | ||
61. | SCHORMAIR Fabian | Team Lotto - Kern Haus | 14:03 | ||
62. | PROSTOKISHIN Andrey | 14:47 | |||
63. | LOVASSY Krisztian | Kobanya Cycling Team | 15:18 | ||
64. | ZIOLKOWSKI Wojciech | 18:45 | |||
65. | GARTNER Julius | 20:54 | |||
66. | DINKLER Jonathan | 22:31 | |||
67. | SAZANOV Andrej | 27:22 | |||
68. | KAŠKO Dávid | 32:06 |