cx sp 2019
 
Druhou zastávkou víkendového cyklokrosového turné bolo šieste kolo Slovenského pohára. Ďalšie podujatie C1 v nedeľu hostili Topoľčianky, kde sa predstavila rovnako silná konkurencia ako v sobotu v Podbrezovej. Výhru zo soboty ubránil Jim Aernouts, medzi ženami sa to isté podarilo Pavle Havlíkovej.
 
 
Muži Elite + U23
 
Všetci účastníci pretekov v Podbrezovej mali 24 hodín, aby sa premiestnili z dejiska piateho kola Slovenského pohára v cyklokrose na miesto, kde prebehlo jeho šieste pokračovanie. Nedeľu hostilo mesto Topoľčianky ďalšie podujatie, ktoré spadalo pod kategóriu C1, takže v hre bolo ďalších 80 UCI bodov. Z tohto dôvodu bola štartová listina rovnako natrieskaná zvučnými menami ako deň predtým, opäť sa v najelitnejšej kategórii predstavili pretekári z Belgicka, Holandska, Francúzska, Česka, Maďarska alebo Rakúska.
 
Práve jazdci reprezentujúci úspešné cyklistické školy hrali vo výsledkovej listine prím. Už na začiatku pretekov sa dopredu dostala úzka skupina favoritov, ktorá sa ďalej selektovala. Nechýbali v nej hrdinovia z Podbrezovej, konkrétne Jim Aernouts z Telenet Baloise Lions, Steve Chainel z TEAM CHAZAL CANYON alebo Mickael Crispin z TEAM CHAZAL CANYON. Prví dvaja menovaní tak pokračovali tam, kde deň predtým skončili. Ich súboj vyzeral byť rovnako dramatický ako v Podbrezovej, lenže pár kôl pred cieľom sa situácia zmenila.
 
Keď už vpredu krúžila iba dvojica ChainelAernouts, francúzsky cyklista spadol. Belgičan ďalej pokračoval a súpera nečakal, pretože tretí Crispin, ktorý síce stratil kontakt, bol však dosť blízko a víťaz z Podbrezovej by tak riskoval, že by sa mohol do čela dotiahnuť. V úplnom závere by tak proti nemu stáli dvaja jazdci z jedného celku, čo by nebola voda na jeho mlyn. Aernouts tak krúžil posledné dva okruhy osamotene a prišiel si po druhé víťazstvo na slovenskej pôde v rámci dvoch dní. Celkovo si tak z dvoch slovenských C1 odniesol 80 UCI bodov. 
 
„Preteky boli veľmi náročné. Každé kolo bolo ťažké. Rozhodol som sa, že bude lepšie ísť do úniku. V čase, keď sme boli vpredu dvaja, Steve spadol. Chcel som ho počkať, ale jeho tímový kolega bol blízko tak som pokračoval v jazde. Posledné dve kolá som išiel osamote a prišiel som viac-menej v pohode do cieľa. Dnes som cítil, že som o niečo silnejší ako ostatní pretekári, takže som veril, že môžem vyhrať. Preto som tlačil do pedálov až do posledného okruhu a dúfal som, že vyhrám,“ tešil sa víťaz.
 
 
- inzercia -
datalan 560x250
- inzercia -
 
 
Pády a problémy rozličného typu sa nevyhli ani domácim borcom. Z nich si najlepšie viedol opäť Šimon Vozár z CK CYKLOGLAJZA BB, ktorý však do pretekov nevstúpil najlepšou nohou. Hneď po štarte sa precedil o dosť miest, a následne mal pred sebou veľmi ťažkú úlohu. Zvládol ju však dosť dobre a nakoniec predbehol všetkých slovenských súperov a aj pár zahraničných. Na svoj opasok si zavesil skalp napríklad aj Seppa Romboutsa z celku Individueel, ktorý však tiež mal za sebou najhoršie vystúpenie na slovenskej pôde v tejto sezóne.
 
„Na štarte som trochu zaspal, prepadol som sa dosť dozadu. Potom som začal dobiehať súperov, lenže skupina už bola preč. Pálil som za nimi a čo sa mi podarilo dobehnúť som dobehol, a tak som aj došiel. Po včerajšku sa mi išlo dosť ťažko, a hlavne v posledných kolách mi došli sily,“ povedal po pretekoch najlepší slovenský pretekár. Len pre úplnosť informácii treba dodať, že Vozár v pretekoch obsadil dvanáste miesto, takže totožné ako deň predtým v Podbrezovej.
 
Na UCI body si tentokrát siahol už iba jeden domáci jazdec. Bol ním Ondrej Glajza z TJ Auto Škoda Mladá Boleslav, ktorý finišoval osem sekúnd za najlepším Slovákom na trinástej priečke. Celkovo preteky mužov poznačilo veľké množstvo pádov, do cieľa neprišli až piati pretekári. Boli nimi Tomáš Kubek z KAKTUS BIKE-TEAM  Bratislava, Daniel Líška a Simon Nagy obaja z TJ Slávia ŠG Trenčín, Jakub Varhaňovský a Lukáš Kubiš obaja z Dukly Banská Bystrica.  
 
 
fotogaleria ikonkaFotogaléria z kategórie mužov (© Ján Melicher pre SZC)
 
Ženy a juniorky
 
Veľmi podobnú štartovú listinu ako v Podbrezovej ponúkli v Topoľčiankach aj spojené preteky žien a junioriek. Tentokrát ubudlo o päť pretekárok, ale najlepšie tri zo soboty v nedeľu na štarte nechýbali. Šiesteho kola Slovenského pohára sa zúčastnili aj najlepšie slovenské cyklokrosárky. Okruh v Topoľčiankach meral skoro tri kilometre, bol o niečo dlhší ako v Podbrezovej. Ženy a juniorky ho prešli päťkrát, takže ich preteky boli vypísané na štrnásť a pol kilometra.
 
Celých päť kôl strávila na čele pretekov Pavla Havlíková z KC KOOPERATIVA Jablonec nad Nisou, ktorá však tentokrát zvolila rozdielnu stratégiu. Od úvodných metrov nasadila svoje tempo a nikde sa nesnažila útočiť. Po polovici pretekov začala zrýchľovať a postupne od jej zadného kolesa začali odpadávať jej súperky. Na cieľovú rovinku si tak priviedla len dve rivalky. Rovnako ako deň predtým sa v dobrom svetle prezentovali Kate Blanka Vasová z Doltcini - Van Eyck Sport Women Cycling Team a Mari-Liis Mottusová z Haanja Rattaklubi.
 
Česká cyklistka však nenechala nikoho na pochybách, že je najsilnejšou pretekárkou na podujatí a vo finále si prišla po ďalšie víťazstvo. „Začala som v neho veriť až na páske, pretože nikdy neviete, čo sa môže stať. Tu sa môže stať hocičo, môžete spadnúť a je po pretekoch. Inak som sa dneska cítila celkom silná. Tu je to trasa na hákové preteky a ťažko sa niekde odchádza. Nie je tu žiadne strategické miesto, kde by sa dalo zabrať. Preto som zvolila taktiku ísť zo špice, vtedy nemusíte nič dobiehať, je tu veľa zákrut a veľa zavretých, takže nikdy nemôžete ísť poriadne v háku, nemáte tu žiadnu istotu. Na špici to bolo dnes najbezpečnejšie a túto taktiku som prevádzkovala polovicu pretekov,“ uzavrela Havlíková.
 
Veľmi tesne za ňou skončili aj jej dve hladné súperky, ktoré si však oproti sobote prehodili svoje pozície. Ich bitka o druhú priečku skončila v šprinte, kde ťahala za správny koniec lana maďarská juniorka. Vasová tak oplatila Mottusovej prehru zo soboty, kedy obe cyklistiky delili štyri sekundy. Tentokrát rozdiel medzi oboma pretekárkami bol len zopár centimetrov, ktoré však hrali v prospech Maďarky. Vasová zároveň ubránila pozíciu najlepšej juniorky, ktorú vybojovala v Podbrezovej, a to opäť suverénnym spôsobom. Druhá najlepšia juniorka na ňu stratila celú minútu. Bola ňou Karolína Bedrníková z EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN.
 
Pred ňu sa počas piatich kôl prehrýzla Janka Keseg Števková z tímu OUTSITERZ, ktorá opäť raz potvrdila, že spomedzi slovenských cyklistiek má na jeseň najlepšiu formu. Ani pri štvrtej účasti na podujatí v rámci Slovenského pohára totiž nenašla premožiteľku v internom slovenskom súboji. Na trati v Topoľčiankach si skúsená pretekárka vytvorila tohto sezónne maximum v Slovenskom pohári, keďže sa v cieli objavila ako piata v poradí. Okrem zatiaľ najlepšieho výsledku si na konto pripísala aj 25 UCI bodov.
 
„V Podbrezovej mi padla reťaz 50 metrov pred cieľom, preto ma predbehla česká pretekárka. Inak som išla s prehľadom na piatej pozícii. Nedeľa bola dobrá, aj keď ma limituje chrbát a platničky. Stále cítim bolesť, počas týždňa ma seklo, takže na pretekoch sa mi nedalo ísť úplne naplno,“ vyjadrila sa Janka Keseg Števková. 
 
Získať UCI body sa podarilo aj Tereze Kurnickej z TJ Slávia ŠG Trenčín, Radke Paulechovej z CyS - Akadémia Petra Sagana, Martine Šichtovej z KPHC Turčianske Teplice a Tatiane Jasekovej z BIKEPRO SPORT. Eriku Glajzovú z CK CYKLOGLAJZA BB od UCI bodov delilo len 21 sekúnd.
 
 
fotogaleria ikonkaFotogaléria z kategórie žien (© Ján Melicher pre SZC)
 
Juniori
 
Päť okruhov absolvovali aj účastníci juniorských pretekov, kde sme tiež sledovali menší pokles súťažiacich oproti Podbrezovej. Do Topoľčianok prišlo 22 juniorov, z ktorých do cieľa nedorazil iba Nikolas Borovský z KAKTUS BIKE-TEAM  Bratislava, a to napriek veľkému množstvu pádov a kolízií, ktoré sme na trati sledovali.
 
Tie sa nevyhli ani najlepším pretekárom. Nedeľu najsilnejšími juniormi boli Tobias Vančo z ŠKC Dubnica nad Váhom a Lukáš Sokolík z TJ Slávia ŠG Trenčín. Druhý menovaný síce nevstúpil do pretekov najlepšie, pár metrov po tom, čo opustil priestor štartu vykopol tretru a stratil kontakt s čelnými pozíciami. Sokolík sa však nevzdal, na rovine sa predral o desať miest dopredu a neskôr sa dostal do štvorčlennej vedúcej skupiny, v ktorej boli aj Vančo a Matúš Jakub Koreň z KAKTUS BIKE-TEAM  Bratislava. Lenže krátko na to sa porúčali k zemi a svoje pozície stratili.
 
Sokolík sa snažil vrátiť do čela, ale po ceste do neho mu situáciu komplikovali ďalšie kolízie, ktoré ho spomaľovali. Neskôr sa mu však podarilo dostať do rytmu a premenil juniorské preteky na šou jedného jazdca. Osamostatnil sa v ich čele a išiel si za víťazstvom. Na konci mu síce dochádzala šťava, ale náskok, ktorý sa mu do tohto okamihu podarilo vytvoriť mu poslúžil k tomu, aby odrazil útok druhého Vanča. Oboch v cieli nakoniec delili iba štyri sekundy.  
 
„Štart som nemal dobrý, pretože hneď po ňom som vykopol tretru. Prepadol som sa na pozície okolo dvadsiateho miesta. Na rovine sa mi podarilo predrať dopredu. Neskôr som sa ocitol v štvorčlennej skupine, lenže nás pribrzdil pád. Zdvihli sme sa a začali sme spolupracovať, tak sa nám podarilo vrátiť do čela, ale nevedel som sa predrať do čela skupiny. Kvôli ďalším pádom som mal ďalšie straty. Až neskôr sa mi podarilo dostať do pravidelného rytmu. Postupne som obehol jedného pretekára, potom ďalšieho. Na konci mi trochu dochádzali sily a zozadu ma súper dobiehal. Ale mal som dosť veľký náskok a udržal som ho,“ ponúkol svoj pohľad najlepší junior.
 
Tretiu pozíciu v Topoľčiankach získal Matúš Jakub Koreň z KAKTUS BIKE-TEAM  Bratislava, ktorý sa už v závere nemusel nikam hnať. Jeho najbližší súperi za ním v poslednom kole na neho strácali už veľkú porciu sekúnd a nezmenilo sa to ani do cieľa. Boli nimi Matej Piga z CKM Poprad a Florián Papcun z PROefekt Košice, ktorí o štvrtú priečku tuho bojovali. Na samom konci zviedli oň šprintérsky súboj, v ktorom väčšiu rýchlosť vyprodukoval Piga.
 
 
fotogaleria ikonkaFotogaléria z kategórie juniorov (© Ján Melicher pre SZC)
 
Masters A, B, C
 
Šieste kolo v Topoľčiankach absolvovali aj ďalšie vekové kategórie. Zúčastnili sa ho aj tí najstarší, ktorí vyrazili do pretekov dve minúty po štvrť na dvanásť. Keďže podobne ako v Podbrezovej ani tentokrát sa na štart neprihlásila žiadna žena spadajúca do kategórie Masters, na trati sa preháňali len účastníci troch mužských kategórií. Ich preteky prebiehali na štyroch okruhoch.
 
Na skoro dvanástich kilometroch svoju silu v tejto kategórii opäť raz deklaroval Milan Barényi z TREK KCK OSLANY, ktorý tradične na nič nečakal a od samého začiatku začal diktovať tempo. Z neho si postupne všetci účastníci pretekov vystupovali. Najdlhšie ho dokázal prenasledovať Ondřej Zelený z Eleven Mercedes Mitas, ktorý neskoršieho víťaza skoro celý čas mal na očiach, ale po tom, ako s ním stratil kontakt sa už k nemu nedokázal vrátiť. Tretí finišoval Robert Glajza z CK CYKLOGLAJZA BB, ktorý na konci odrazil útok Martina Čangela z TREK KCK OSLANY.
 
Osem pretekárov spadalo do kategórie Masters B, kde sa v rámci Slovenského pohára najlepšími výkonmi prezentuje Branislav Kacina z CLIMBERG SPORT TEAM. Ani na šiesty pokus sa nikomu nepodarilo zastaviť jeho hegemóniu, Kacina bol taký silný, že zdolal aj drvivú väčšinu účastníkov pretekov Masters A. Na trati strávil niečo cez 34 minút. O svojom víťazstve prakticky rozhodol už v úvodnom kole. Druhé miesto v tejto kategórii získal domáci Igor Daniš zo Športového klubu Topoľčianky a tretí bol Ivan Haas z CK Banská Bystrica.
 
Štvrtý vzájomný súboj o pozíciu najlepšieho pretekára v úplne najstaršej kategórii zviedli Ladislav Longauer z CK Banská Bystrica, ktorý zatiaľ nevynechal ani jedno kolo Slovenského poháru a Vlastimil Illík z ŠK CK Nitra, ktorý vynechal podujatia v Poprade a Rakovej. Na trati v Topoľčiankach zviedli doposiaľ najvyrovnanejšiu bitku, keďže o víťazovi sa rozhodlo až na cieľovej rovinke. Bol ním Illík, ktorý tak oplatil rivalovi porážku zo soboty. Na stupne víťazov sa dostal ešte Emil Janko z CK Banská Bystrica, on už o tom rozhodol ďaleko pred cieľom.  
 
 
Kadeti
 
Rovnakú nálož kilometrov prešli aj kadeti. Tých dorazilo do Topoľčianok veľké množstvo, presnejšie sa pretekov zúčastnilo 32 chlapcov, teda ich bolo viac ako v sobotu. Aj oni potvrdili, že tamojšia trať nahrávala vyrovnanému priebehu. Všetci totiž dorazili do cieľa v tom istom kole ako víťaz, dobrou správou bola aj skutočnosť, že žiadnemu z kadetov sa počas zápolenia nestal žiadny vážnejší úraz.
 
Počas víkendu najlepšiu formu hlásil Matthias Schwarzbacher z ŠK Železiarne Podbrezová a.s., ktorý už pár metrov po štarte sa ujal vedenia v skupine a z popredných priečok nezmizol až do konca. Ako kliešť sa ho držal Mirek Müller z Mapei Merida Kaňkovský, a dlhší čas boli na vedúcom duu nalepení aj Christian Haas z CKM Poprad, Samuel Novák a Juraj Vrbik obaja z KAKTUS BIKE-TEAM  Bratislava. Lenže všetkým trom postupne dochádzali sily a do finále prišli s akou-takou stratou.
 
Naopak, Schwarzbacher a Müller tuho zápasili až do záveru posledného konca, kde v technickej pasáži slovenský kadet získal na svoju stranu zopár sekúnd a to mu poslúžilo k tomu, aby cieľovú čiaru preťal ako prvý. Český jazdec tak doplatil na taktiku, pretože skoro celé preteky iba sledoval zadné koleso súpera a v otvorených zákrutách nemal tak dobrý nájazd ako Schwarzbacher. O niečo menšiu drámu priniesol súboj o tretiu priečku, v ktorom hral prím Haas, aj keď Novák a Vrbik neboli za ním ďaleko. Obaja však už nedostali šancu dostať sa naspäť do bitky o bronz.
 
 
fotogaleria ikonkaFotogaléria z kategórie masters a kadetov (© Ján Melicher pre SZC)
 
Kadetky
 
Deväť slovenských dievčat a jedno dievča z Česka si zmeralo sily a technické zručnosti v pretekoch kadetiek. Nechýbali medzi nimi ani tri najlepšie postavené kadetky v priebežnom hodnotení Slovenského pohára. Tretíkrát sa na Slovensku predstavila tiež Nikola Navrkalová z KC KOOPERATIVA Jablonec nad Nisou, ktorej sa podarilo ovládnuť preteky kadetiek v Rakovej.
 
Nedeľu však bola jedna súperka nad jej sily. Bola ňou Terézia Ciriaková z CyS - Akadémia Petra Sagana, ktorá počas dvoch kôl ani na krátky okamih nenechala nikoho na pochybách, že trať v Topoľčiankach jej veľmi chutí. Do vedenia sa dostala okamžite po začiatku a po pár metroch už mohla len dúfať, že sa jej vyhnú akékoľvek patálie. Rovnako ako v predchádzajúcich dieloch na ceste do cieľa stihla predbehnúť zopár starších žiakov.
 
Navrkalová tak pri svojej tretej účasti na Slovensku vydolovala druhé druhé miesto. Naň si robila chuť aj Sandra Bystričanová z ŠKC Liptovská Lúžna a pred štartom pretekov určite aj Daniela Viktória Hulová z Cyklo Klub Dynamax Nitra, lenže na trati to vyzeralo inak. Hulová mala čo robiť, aby si na konci prišla po štvrté miesto, keďže na ňu tlačila Kristína Tichá z CyS - Akadémia Petra Sagana. Za to Bystričanová si prišla viac-menej bez väčších stresov po tretie miesto.
 
 
Starší žiaci
 
Pravidelne bohatú účasť hlásia preteky starších žiakov, a nebolo tomu inak ani tentokrát. Na podujatie v Topoľčiankach sa dostavilo 37 cyklistov. To číslo je o to krajšie, že len dvaja účastníci neboli zo Slovenska, konkrétne Barnabás Vas z Merida Maraton Team CST a Tamás Hancz z Szenyor SzKSE. Maďarská dvojica však na najlepších domácich jazdcov výkonnostne nemala a celý čas sa mohla len pozerať na ich chrbty.
 
Preteky starších žiakov boli v pevnej réžii tímu CK EPIC Dohňany, Adam Mrocek a Lukáš Vranák sa naskladali na prvé pozície a spoločnými silami postupne odpárali všetkých súperov. Iba jeden im vedel konkurovať, Jakub Husár z Flaviol - Bike Team Spiš im robil spoločnosť až do samého konca, kde vedúce trio šprintovalo o víťazstvo. Najrýchlejší z nich bol Mrocek, ktorý tak vyhral piate preteky v rade v rámci Slovenského pohára.
 
Ďalší tesný rozdiel bol až medzi jazdami, ktorí sa snažili získať šieste miesto. Ešte pred nimi do cieľa prišli Barnabás Vas z Merida Maraton Team CST a Samuel Fedor z ŠK Železiarne Podbrezová a.s. Potom už scéna patrila ďalšiemu triu. Jerguš Medveď z ŠK Železiarne Podbrezová a.s., Matej Hruška z CyS - Akadémia Petra Sagana a Marek Mojto z Bike-Centrum Dubnica nad Váhom si pripravili pre divákov veľkú šou, v ktorej bol tým najrýchlejším Medveď. 
 
 
fotogaleria ikonkaFotogaléria z kategórie st. žiakov a kadetiek (© Ján Melicher pre SZC)
 
Žiačky
 
Medzi žiačkami líderskú pozíciu v Slovenskom pohári pevne v rukách držala Dorota Vojtíšková z CLIMBERG SPORT TEAM, ktorá aj do Topoľčianok cestovala v dobrej nálade. Veď v Podbrezovej opäť raz dominovala. Lenže v nedeľu mala veľkú motiváciu aj Anna Ržoncová z CK EPIC Dohňany, ktorá sa v prvých piatich kolách až v štyroch prípadoch objavila na druhej pozícii a raz bola tretia. Na prvé víťazstvo tak stále čakala.
 
Dočkala sa ho. Ržoncová a Vojtíšková sa ani na malý okamih od seba nevzdialili a bok po boku neabsolvovali iba preteky, ale aj záverečnú bitku o výhru. Anna tentokrát našla v sebe dostatok sily a otvorené zákruty jej priviali vietor do plachiet. Urobila si v nich odlep a na cieľovej rovinke sa objavila ako prvá. Dorota nebola ďaleko, ale bola dosť ďaleko k tomu, aby v záverečných metroch vymazala dvojsekundovú medzeru.
 
O tretiu priečku už pretekárky taký tuhý boj nezviedli. Sofia Ungerová z CLIMBERG SPORT TEAM vedúce duo mala na očiach, na konci sa jej však stratili a nakoniec prišla do cieľa o skoro pol minútu za nimi. Až potom sa do cieľa dostala Vanesa Šatková z CK EPIC Dohňany, ktorá si udržala tretiu priečku v priebežnom hodnotení. 
 
 
Mladší žiaci
 
Až 40 chlapcov sa postavilo na štart v najmladšej zúčastnenej kategórii. Tí už tradične vyrazili na trať úplne ako prví a organizátori pre nich pripravili porciu dvoch okruhov. Na nich sa zviditeľnili dvaja suveréni v tohtoročnom Slovenskom pohári. Sú nimi Michal Šichta z CYKLISTICKÁ TOUR a Matej Tomáš z CK EPIC Dohňany, ktorí napísali ďalší diel ich vzájomného súboja. Viac síl si na koniec pošetril Šichta, ktorý Tomáša porazil o sekundu.
 
Všetci ostatní opäť čo-to stratili a to už na začiatku pretekov. Potom sa za vedúcim duom vytvorila trojčlenná skupina, v ktorej sa nachádzali Milan Húsenica zo Športového klubu Topoľčianky, Jakub Pastva z CYKLISTICKÁ TOUR a Jakub Mikuš z TJ Slávia ŠG Trenčín. Rozdiely medzi nimi vznikli až v druhom kole, a aj keď sa poslední dvaja snažili ešte vrátiť do hry o tretie miesto, Húsenica ho už nepustil. Všetci traja stratili na víťaza pol minúty, ďalší účastníci týchto pretekov počítali už minútovú stratu a viac.
 
 
fotogaleria ikonkaFotogaléria z kategórie ml. žiakov a žiačiek (© Ján Melicher pre SZC)
 
 
Ďalšie kolo Slovenského pohára budú hostiť Košice v sobotu 23. novembra. Elitná mužská kategória vyjde na trať o pol tretej, najelitnejšia ženská kategória odštartuje hodinu pred nimi. Podujatie v Košiciach bude spadať pod kategóriu C2. 
 
 
 
 
1. 29.9. preteky 2016 SP POPRAD (C1)
všetky kat. clanok ikonkapdf ikonkapdf ikonka
2. 6.10. preteky 2016 SP RAKOVÁ (C2) všetky kat. clanok ikonkapdf ikonkapdf ikonka
3. 13.10. preteky 2016 SP TRNAVA (C2)
všetky kat. clanok ikonkapdf ikonkapdf ikonka
4. 19.10. preteky 2016 SP LEVOČA všetky kat. clanok ikonkapdf ikonkapdf ikonka
5. 26.10. preteky 2016 SP PODBREZOVÁ (C1)
všetky kat. clanok ikonkapdf ikonka
6. 27.10. preteky 2016 SP TOPOĽČIANKY (C1)
všetky kat. clanok ikonkapdf ikonkapdf ikonka
7. 23.11. preteky 2016 SP KOŠICE (C2)
všetky kat.  
8. 01.12. preteky 2016 MSR KRUPINA všetky kat.