1. |
30.5. |
|
|
Issoire > Issoire |
182 km |
Van Moer |
profil etapy, 2500 nastúpaných metrov (© criterium-du-dauphine.fr) |
V tieni záverečnej časovky na Giro d'Italia sa vo Francúzsku začal 73. ročník etapových pretekoch Critérium du Dauphiné. Organizátori si na začiatok pripravili zvlneú etapu s trojnásobným prejazdom cez kombináciu kopcov Côte du chateau de Buron (3,2 km; 6,9%) a Col de la Croix des Gardes (1,6 km; 4,8%). Do žltého dresu sa tak mal obliecť odolný šprintér alebo klasikár.
Do vedúcej skupiny sa prepracoval Patrick Gamper (Bora - hansgrohe), Brent Van Moer (Lotto Soudal), Ian Garrison (Deceuninck - Quick-Step) a Cyril Gautier (B&B Hotels p/b KTM). Na prvej horskej prémií Côte de Bergonne (1,2 km; 6,3%) si po jeden bod prišiel Van Moer. 87 kilometrov pred cieľom už vedúca skupina prvýkrát stúpala na Côte du chateau de Buron.
Van Moer ovládol aj ďalšie dve horské prémie a v balíku sa ocitol na zemi Jaakko Hänninen (AG2R Citroën Team) a Sebastian Schönberger (B&B Hotels p/b KTM). Vo vedúcej skupine sa Van Moer vydal do samostatného úniku a pelotón na neho strácal štyri minúty a tridsať sekúnd. Neskôr sa k nemu pridal Gamper a Barthe. Garrison už zaostával a pohyboval sa medzi dvoma skupinami.
Na jedinej rýchlostnej prémii sa presadil Gamper. Cyklistom dnes spríjemňovalo etapu pekné počasie, teplota sa vyšplhala na 23 stupňov Celzia. 65 kilometrov pred páskou sa Garrison stal súčasťou hlavnej skupiny. Vedúca skupina zatiaľ vzorne spolupracovala. V pelotóne pracovali zástupcovia Bahrainu, Ineosu, Israel Start-Upu, UAE či Treku. Dnešná etapa vyhovovala Colbrellimu, Kristofffovi alebo Kwiatkowskému.
Únik mal pred sebou ďalší prejazd horskými prémiami. Tempu v pelotóne nestačil Mads Pedersen (Trek - Segafredo), jeden z favoritov na víťazstvo. Aj na štvrtej a piatej horskej prémií bol úspešný Van Moer, ktorý mal našliapnuté na bodkovaný dres. Do následného zjazdu sa vedúca skupina pustila s troma minútami a dvadsiatimi sekundami k dobru. Okrem Pedersena sa z balíka porúčal aj Fabio Jakobsen (Deceuninck - Quick-Step).
Patrick Gamper sa tento rok zviditeľnil na Kuurne - Brusel - Kuurne, kde ako člen vedúcej skupiny vydržal s Van der Poelom až do samého konca. Brent Van Moer sa na tohtoročnom Tirreno - Adriatico predstavil v šiestej etape v úniku a napokon z toho bolo druhé miesto. Cyril Gautier tento rok vybojoval pekný výsledok na klasike Royal Bernard, kde bral ôsmu priečku.
34 kilometrov pred cieľom vstúpili cyklisti na posledný okruh. O dnešné víťazstvo chcel zabojovať aj Kasper Asgreen (Deceuninck - Quick-Step) či Alexej Lutsenko (Astana - Premier Tech). Defekt musel riešiť Louis Meintjes (Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux). Na čele hlavnej skupiny sa otáčali už aj pretekári Movistaru, za ktorých mal šprintovať Alejandro Valverde.
Za balíkom sa ocitol Brandon McNulty (UAE Team Emirates), líder tímu na GC. Pred poslednými dvoma horskými prémiami sa utrhol Van Moer a pokračoval sám. McNulty sa vrátil do pelotónu, kde diktovala tempo zostava Ineosu. Zaútočiť sa rozhodol Sean Bennett (Qhubeka Assos). McNulty pravdepodobne doplatil na predchádzajúce problémy a vystúpil si z pelotónu.
Bennett bol po chvíli späť a tak sa utrhol Valentin Madouas (Groupama - FDJ). Do pelotónu sa vrátil Gautier. Ani Madouas sa dlho nezdržal pred balíkom, odkiaľ si vycúval Kristoff. Dvanásť kilometrov pred páskou bol pohltený aj Gamper a ďalším útočníkom z pelotónu bol Felix Gall (DSM). Van Moer preťal poslednú prémiu s minútovým náskokom a mal istotu bodkovaného dresu.
Hlavná skupina svoju stratu výrazne neznižovala a Van Moer bol na prahu životného úspechu. Gall bol šesť kilometrov pred páskou pohltený. Tritisíc metrov pred páskou sa na čelo balíka poskladali jazdci BikeExchange, ale Belgičan si udržiaval komfortný náskok. Brent Van Moer záver etapy zvládol bez problémov a prišiel si po veľký triumf, pričom mu po dnešku bude patriť žltý, zelený, biely aj bodkovaný dres. Druhé miesto vybojoval Sonny Colbrelli, tretí skončil Clément Venturini (AG2R Citroën Team).
Brent Van Moer sa naposledy radoval z víťazstva ešte v roku 2019, keď sa stal majstrom Belgicka v pretekoch s hromadným štartom do 23 rokov. Dnes sa nebál naskočiť do úniku a napriek tomu, že sa prioritne sústredil na zisk bodov z horských prémii, v závere mu zostalo dosť síl nato, aby sa zbavil svojich kolegov a udržal hlavnú skupinu za sebou.
Bahrain - Victorious patril medzi celky, ktoré pracovali na čele pelotónu, ale Van Moer im odolal a Sonny Colbrelli tak vybojoval len druhé miesto. Napriek tomu ukázal, že jeho výkonnosť v horách je na slušnej úrovni a v tretej etape čaká na neho ďalšia príležitosť. Pekný šprint v závere predviedol Clément Venturini, ktorý zdolal zvučné mená ako Stuyven, Politt, Kwiatkowski či Valverde.
Tím Lotto Soudal získal siedme víťazstvo v tomto roku, pričom všetky dosiahol na etapových pretekoch. Adepti na celkové umiestnenie prešli úvodnou etapou bez problémov až na Brandona McNultyho, ktorý nestačil na tempo pelotónu v poslednom okruhu a pravdepodobne doplatil nato, že sa predtým musel predierať kolónou áut. Zajtra nás čaká kopcovitá previerka, ktorá má predpoklady na vyselektovanie pretekárov, ktorí budú bojovať o celkové poradie.
Brent Van Moer (víťaz) |
"Minulý týždeň som bol veľmi sklamaný, pretože som viedol na Ronde van Limburg, ale vydal som sa nesprávnou cestou a víťazstvo mi ušlo. Chcel som všetkým ukázať, že viem aj zvíťaziť a podarilo sa mi to na Critérium du Dauphiné! Dnes som sa chcel dostať do úniku a predovšetkým zbierať body na horských prémiach, ale cítil som sa dobre a chcel som to vyskúšať. Na Dauphiné som nemal pekné spomienky, pretože som vlani skončil v prvej etape, ale teraz som šťastný. ."
|
Výsledky etapy |
1. |
|
VAN MOER Brent |
Lotto Soudal |
04:13:00 |
60 |
2. |
|
COLBRELLI Sonny |
Bahrain Victorious |
00:25 |
25 |
3. |
|
VENTURINI Clément |
AG2R Citroën Team |
00:25 |
10 |
4. |
|
STUYVEN Jasper |
Trek-Segafredo |
00:25 |
|
5. |
|
GROVES Kaden |
Team BikeExchange |
00:25 |
|
6. |
|
POLITT Nils |
BORA-hansgrohe |
00:25 |
|
7. |
|
KWIATKOWSKI Michal |
INEOS Grenadiers |
00:25 |
|
8. |
|
ASGREEN Kasper |
Deceuninck-Quick Step |
00:25 |
|
9. |
|
ARANBURU Alex |
Astana-Premier Tech |
00:25 |
|
10. |
|
VALVERDE Alejandro |
Movistar Team |
00:25 |
|
11. |
|
BARBERO Carlos |
Qhubeka ASSOS |
00:25 |
|
12. |
|
LIETAER Eliot |
B&B Hotels p/b KTM |
00:25 |
|
13. |
|
BARGUIL Warren |
Arkéa-Samsic |
00:25 |
|
14. |
|
MARTIN Guillaume |
Cofidis |
00:25 |
|
15. |
|
GOGL Michael |
Qhubeka ASSOS |
00:25 |
|
16. |
|
VALGREN Michael |
EF Education-NIPPO |
00:25 |
|
17. |
|
VERMAERKE Kevin |
Team DSM |
00:25 |
|
18. |
|
KONRAD Patrick |
BORA-hansgrohe |
00:25 |
|
19. |
|
HOFSTEDE Lennard |
Jumbo-Visma |
00:25 |
|
20. |
|
GOLDSTEIN Omer |
Israel Start-Up Nation |
00:25 |
|
21. |
|
THOMAS Geraint |
INEOS Grenadiers |
00:25 |
|
22. |
|
PACHER Quentin |
B&B Hotels p/b KTM |
00:25 |
|
23. |
|
TEUNS Dylan |
Bahrain Victorious |
00:25 |
|
24. |
|
DELAPLACE Anthony |
Arkéa-Samsic |
00:25 |
|
25. |
|
BONNAMOUR Franck |
B&B Hotels p/b KTM |
00:25 |
|
26. |
|
KUSS Sepp |
Jumbo-Visma |
00:25 |
|
27. |
|
LUTSENKO Alexey |
Astana-Premier Tech |
00:25 |
|
28. |
|
BAKELANTS Jan |
Intermarché-Wanty-Gobert |
00:25 |
|
29. |
|
MAS Enric |
Movistar Team |
00:25 |
|
30. |
|
HAAS Nathan |
Cofidis |
00:25 |
|
31. |
|
CRAS Steff |
Lotto Soudal |
00:25 |
|
32. |
|
VAN WILDER Ilan |
Team DSM |
00:25 |
|
33. |
|
PÖSTLBERGER Lukas |
BORA-hansgrohe |
00:25 |
|
34. |
|
JOAQUIN ROJAS José |
Movistar Team |
00:25 |
|
35. |
|
KRUIJSWIJK Steven |
Jumbo-Visma |
00:25 |
|
36. |
|
GEOGHEGAN HART Tao |
INEOS Grenadiers |
00:25 |
|
37. |
|
PARET-PEINTRE Aurélien |
AG2R Citroën Team |
00:25 |
|
38. |
|
ARMEE Sander |
Qhubeka ASSOS |
00:25 |
|
39. |
|
PEREZ Anthony |
Cofidis |
00:25 |
|
40. |
|
EL FARES Julien |
EF Education-NIPPO |
00:25 |
|
41. |
|
IZAGIRRE Ion |
Astana-Premier Tech |
00:25 |
|
42. |
|
O'CONNOR Ben |
AG2R Citroën Team |
00:25 |
|
43. |
|
SKJELMOSE JENSEN Mattias |
Trek-Segafredo |
00:25 |
|
44. |
|
CHEVALIER Maxime |
B&B Hotels p/b KTM |
00:25 |
|
45. |
|
ANACONA Winner |
Arkéa-Samsic |
00:25 |
|
46. |
|
ELISSONDE Kenny |
Trek-Segafredo |
00:25 |
|
47. |
|
MEINTJES Louis |
Intermarché-Wanty-Gobert |
00:25 |
|
48. |
|
KELDERMAN Wilco |
BORA-hansgrohe |
00:25 |
|
49. |
|
ARU Fabio |
Qhubeka ASSOS |
00:25 |
|
50. |
|
LÓPEZ Miguel Ángel |
Movistar Team |
00:25 |
|
51. |
|
HOWSON Damien |
Team BikeExchange |
00:25 |
|
52. |
|
VAN AVERMAET Greg |
AG2R Citroën Team |
00:25 |
|
53. |
|
ARMIRAIL Bruno |
Groupama-FDJ |
00:25 |
|
54. |
|
TUSVELD Martijn |
Team DSM |
00:25 |
|
55. |
|
HÄNNINEN Jaakko |
AG2R Citroën Team |
00:25 |
|
56. |
|
QUINTANA Nairo |
Arkéa-Samsic |
00:25 |
|
57. |
|
PORTE Richie |
INEOS Grenadiers |
00:25 |
|
58. |
|
GAUDU David |
Groupama-FDJ |
00:25 |
|
59. |
|
MADOUAS Valentin |
Groupama-FDJ |
00:25 |
|
60. |
|
NATAROV Yuriy |
Astana-Premier Tech |
00:25 |
|
61. |
|
RODRÍGUEZ Óscar |
Astana-Premier Tech |
00:25 |
|
62. |
|
ROLLAND Pierre |
B&B Hotels p/b KTM |
00:25 |
|
63. |
|
HAIG Jack |
Bahrain Victorious |
00:25 |
|
64. |
|
DOMBROWSKI Joe |
UAE Team Emirates |
00:25 |
|
65. |
|
WELLENS Tim |
Lotto Soudal |
00:25 |
|
66. |
|
VERONA Carlos |
Movistar Team |
00:25 |
|
67. |
|
HERMANS Ben |
Israel Start-Up Nation |
00:25 |
|
68. |
|
VINGEGAARD Jonas |
Jumbo-Visma |
00:25 |
|
69. |
|
NAESEN Oliver |
AG2R Citroën Team |
00:25 |
|
70. |
|
GALL Felix |
Team DSM |
00:25 |
|
71. |
|
RODRIGUEZ Carlos |
INEOS Grenadiers |
00:25 |
|
72. |
|
VAN BAARLE Dylan |
INEOS Grenadiers |
00:25 |
|
73. |
|
CRADDOCK Lawson |
EF Education-NIPPO |
00:25 |
|
74. |
|
MONIQUET Sylvain |
Lotto Soudal |
00:25 |
|
75. |
|
FROOME Christopher |
Israel Start-Up Nation |
00:25 |
|
76. |
|
GRMAY Tsgabu |
Team BikeExchange |
00:25 |
|
77. |
|
GAMPER Patrick |
BORA-hansgrohe |
00:25 |
|
78. |
|
ZEITS Andrey |
Team BikeExchange |
00:25 |
|
79. |
|
BOOKWALTER Brent |
Team BikeExchange |
00:25 |
|
80. |
|
GESCHKE Simon |
Cofidis |
00:25 |
|
81. |
|
GODON Dorian |
AG2R Citroën Team |
00:25 |
|
82. |
|
KRISTOFF Alexander |
UAE Team Emirates |
02:56 |
|
83. |
|
BENNETT Sean |
Qhubeka ASSOS |
02:56 |
|
84. |
|
RUSSO Clément |
Arkéa-Samsic |
02:56 |
|
85. |
|
OWSIAN Lukasz |
Arkéa-Samsic |
02:56 |
|
86. |
|
ARDILA Andres |
UAE Team Emirates |
02:56 |
|
87. |
|
LE GAC Olivier |
Groupama-FDJ |
02:56 |
|
88. |
|
GAUTIER Cyril |
B&B Hotels p/b KTM |
02:56 |
|
89. |
|
VLIEGEN Loic |
Intermarché-Wanty-Gobert |
04:36 |
|
90. |
|
SCHÖNBERGER Sebastian |
B&B Hotels p/b KTM |
04:36 |
|
91. |
|
GRIGNARD Sébastien |
Lotto Soudal |
04:36 |
|
92. |
|
SWEENY Harry |
Lotto Soudal |
04:36 |
|
93. |
|
ROOSEN Timo |
Jumbo-Visma |
04:36 |
|
94. |
|
ARCAS Jorge |
Movistar Team |
04:36 |
|
95. |
|
ARCHBOLD Shane |
Deceuninck-Quick Step |
04:36 |
|
96. |
|
MCNULTY Brandon |
UAE Team Emirates |
04:36 |
|
97. |
|
BARTA William |
EF Education-NIPPO |
04:36 |
|
98. |
|
BJERG Mikkel |
UAE Team Emirates |
04:36 |
|
99. |
|
WÜRTZ SCHMIDT Mads |
Israel Start-Up Nation |
04:36 |
|
100. |
|
SCHWARZMANN Michael |
BORA-hansgrohe |
04:36 |
|
101. |
|
SÉNÉCHAL Florian |
Deceuninck-Quick Step |
04:36 |
|
102. |
|
GESINK Robert |
Jumbo-Visma |
04:36 |
|
103. |
|
ERVITI Imanol |
Movistar Team |
04:36 |
|
104. |
|
LADAGNOUS Matthieu |
Groupama-FDJ |
04:36 |
|
105. |
|
BRENNER Marco |
Team DSM |
04:36 |
|
106. |
|
DELACROIX Théo |
Intermarché-Wanty-Gobert |
04:36 |
|
107. |
|
GENIETS Kevin |
Groupama-FDJ |
04:36 |
|
108. |
|
BELLICAUD Jérémy |
Intermarché-Wanty-Gobert |
04:36 |
|
109. |
|
BERNARD Julien |
Trek-Segafredo |
04:36 |
|
110. |
|
STEELS Stijn |
Deceuninck-Quick Step |
04:36 |
|
111. |
|
HOLLENSTEIN Reto |
Israel Start-Up Nation |
04:36 |
|
112. |
|
AMADOR Andrey |
INEOS Grenadiers |
04:36 |
|
113. |
|
SUNDERLAND Dylan |
Qhubeka ASSOS |
04:36 |
|
114. |
|
BUITRAGO Santiago |
Bahrain Victorious |
04:36 |
|
115. |
|
DE PLUS Jasper |
Intermarché-Wanty-Gobert |
04:36 |
|
116. |
|
POWER Robert |
Qhubeka ASSOS |
04:36 |
|
117. |
|
HAGA Chad |
Team DSM |
04:36 |
|
118. |
|
MARTIN Tony |
Jumbo-Visma |
04:36 |
|
119. |
|
PADUN Mark |
Bahrain Victorious |
04:36 |
|
120. |
|
PICHON Laurent |
Arkéa-Samsic |
07:09 |
|
121. |
|
VANBILSEN Kenneth |
Cofidis |
07:09 |
|
122. |
|
VAN MELSEN Kevin |
Intermarché-Wanty-Gobert |
07:09 |
|
123. |
|
PÉRICHON Pierre-Luc |
Cofidis |
07:09 |
|
124. |
|
CATAFORD Alexander |
Israel Start-Up Nation |
07:09 |
|
125. |
|
SALMON Martin |
Team DSM |
07:09 |
|
126. |
|
PEAK Barnabas |
Team BikeExchange |
07:09 |
|
127. |
|
COLLEONI Kevin |
Team BikeExchange |
07:09 |
|
128. |
|
HALLER Marco |
Bahrain Victorious |
07:09 |
|
129. |
|
BONNET William |
Groupama-FDJ |
07:09 |
|
130. |
|
HOLMES Matthew |
Lotto Soudal |
07:09 |
|
131. |
|
OWEN Logan |
EF Education-NIPPO |
07:09 |
|
132. |
|
GRUZDEV Dmitriy |
Astana-Premier Tech |
07:09 |
|
133. |
|
MORTON Lachlan |
EF Education-NIPPO |
07:09 |
|
134. |
|
RENARD Alexis |
Israel Start-Up Nation |
12:00 |
|
135. |
|
NAKANE Hideto |
EF Education-NIPPO |
12:00 |
|
136. |
|
MORIN Emmanuel |
Cofidis |
14:23 |
|
137. |
|
OLIVEIRA Ivo |
UAE Team Emirates |
14:23 |
|
138. |
|
RIES Michel |
Trek-Segafredo |
14:59 |
|
139. |
|
PERRY Ben |
Astana-Premier Tech |
14:59 |
|
140. |
|
BYSTRÖM Sven Erik |
UAE Team Emirates |
14:59 |
|
141. |
|
MULLEN Ryan |
Trek-Segafredo |
14:59 |
|
142. |
|
PEDERSEN Mads |
Trek-Segafredo |
14:59 |
|
143. |
|
WANDAHL Frederik |
BORA-hansgrohe |
14:59 |
|
144. |
|
CERNÝ Josef |
Deceuninck-Quick Step |
14:59 |
|
145. |
|
JAKOBSEN Fabio |
Deceuninck-Quick Step |
14:59 |
|
146. |
|
GARRISON Ian |
Deceuninck-Quick Step |
23:18 |
|
DNF |
|
CAPECCHI Eros |
Bahrain Victorious |
odstúpil |
|
. |
|
|
|
|
|
. |
|
|
|
|
|
Priebežné poradie pretekov po etape |
1. |
|
VAN MOER Brent |
Lotto Soudal |
04:12:49 |
8 |
2. |
|
COLBRELLI Sonny |
Bahrain Victorious |
00:30 |
|
3. |
|
VENTURINI Clément |
AG2R Citroën Team |
00:32 |
|
4. |
|
GAMPER Patrick |
BORA-hansgrohe |
00:33 |
|
5. |
|
STUYVEN Jasper |
Trek-Segafredo |
00:36 |
|
6. |
|
GROVES Kaden |
Team BikeExchange |
00:36 |
|
7. |
|
POLITT Nils |
BORA-hansgrohe |
00:36 |
|
8. |
|
KWIATKOWSKI Michal |
INEOS Grenadiers |
00:36 |
|
9. |
|
ASGREEN Kasper |
Deceuninck-Quick Step |
00:36 |
|
10. |
|
ARANBURU Alex |
Astana-Premier Tech |
00:36 |
|
11. |
|
VALVERDE Alejandro |
Movistar Team |
00:36 |
|
12. |
|
BARBERO Carlos |
Qhubeka ASSOS |
00:36 |
|
13. |
|
LIETAER Eliot |
B&B Hotels p/b KTM |
00:36 |
|
14. |
|
BARGUIL Warren |
Arkéa-Samsic |
00:36 |
|
15. |
|
MARTIN Guillaume |
Cofidis |
00:36 |
|
16. |
|
GOGL Michael |
Qhubeka ASSOS |
00:36 |
|
17. |
|
VALGREN Michael |
EF Education-NIPPO |
00:36 |
|
18. |
|
VERMAERKE Kevin |
Team DSM |
00:36 |
|
19. |
|
KONRAD Patrick |
BORA-hansgrohe |
00:36 |
|
20. |
|
HOFSTEDE Lennard |
Jumbo-Visma |
00:36 |
|
21. |
|
GOLDSTEIN Omer |
Israel Start-Up Nation |
00:36 |
|
22. |
|
THOMAS Geraint |
INEOS Grenadiers |
00:36 |
|
23. |
|
PACHER Quentin |
B&B Hotels p/b KTM |
00:36 |
|
24. |
|
TEUNS Dylan |
Bahrain Victorious |
00:36 |
|
25. |
|
DELAPLACE Anthony |
Arkéa-Samsic |
00:36 |
|
26. |
|
BONNAMOUR Franck |
B&B Hotels p/b KTM |
00:36 |
|
27. |
|
KUSS Sepp |
Jumbo-Visma |
00:36 |
|
28. |
|
LUTSENKO Alexey |
Astana-Premier Tech |
00:36 |
|
29. |
|
BAKELANTS Jan |
Intermarché-Wanty-Gobert |
00:36 |
|
30. |
|
MAS Enric |
Movistar Team |
00:36 |
|
31. |
|
HAAS Nathan |
Cofidis |
00:36 |
|
32. |
|
CRAS Steff |
Lotto Soudal |
00:36 |
|
33. |
|
VAN WILDER Ilan |
Team DSM |
00:36 |
|
34. |
|
PÖSTLBERGER Lukas |
BORA-hansgrohe |
00:36 |
|
35. |
|
JOAQUIN ROJAS José |
Movistar Team |
00:36 |
|
36. |
|
KRUIJSWIJK Steven |
Jumbo-Visma |
00:36 |
|
37. |
|
GEOGHEGAN HART Tao |
INEOS Grenadiers |
00:36 |
|
38. |
|
PARET-PEINTRE Aurélien |
AG2R Citroën Team |
00:36 |
|
39. |
|
ARMEE Sander |
Qhubeka ASSOS |
00:36 |
|
40. |
|
PEREZ Anthony |
Cofidis |
00:36 |
|
41. |
|
EL FARES Julien |
EF Education-NIPPO |
00:36 |
|
42. |
|
IZAGIRRE Ion |
Astana-Premier Tech |
00:36 |
|
43. |
|
O'CONNOR Ben |
AG2R Citroën Team |
00:36 |
|
44. |
|
SKJELMOSE JENSEN Mattias |
Trek-Segafredo |
00:36 |
|
45. |
|
CHEVALIER Maxime |
B&B Hotels p/b KTM |
00:36 |
|
46. |
|
ANACONA Winner |
Arkéa-Samsic |
00:36 |
|
47. |
|
ELISSONDE Kenny |
Trek-Segafredo |
00:36 |
|
48. |
|
MEINTJES Louis |
Intermarché-Wanty-Gobert |
00:36 |
|
49. |
|
KELDERMAN Wilco |
BORA-hansgrohe |
00:36 |
|
50. |
|
ARU Fabio |
Qhubeka ASSOS |
00:36 |
|
51. |
|
LÓPEZ Miguel Ángel |
Movistar Team |
00:36 |
|
52. |
|
HOWSON Damien |
Team BikeExchange |
00:36 |
|
53. |
|
VAN AVERMAET Greg |
AG2R Citroën Team |
00:36 |
|
54. |
|
ARMIRAIL Bruno |
Groupama-FDJ |
00:36 |
|
55. |
|
TUSVELD Martijn |
Team DSM |
00:36 |
|
56. |
|
HÄNNINEN Jaakko |
AG2R Citroën Team |
00:36 |
|
57. |
|
QUINTANA Nairo |
Arkéa-Samsic |
00:36 |
|
58. |
|
PORTE Richie |
INEOS Grenadiers |
00:36 |
|
59. |
|
GAUDU David |
Groupama-FDJ |
00:36 |
|
60. |
|
MADOUAS Valentin |
Groupama-FDJ |
00:36 |
|
61. |
|
NATAROV Yuriy |
Astana-Premier Tech |
00:36 |
|
62. |
|
RODRÍGUEZ Óscar |
Astana-Premier Tech |
00:36 |
|
63. |
|
ROLLAND Pierre |
B&B Hotels p/b KTM |
00:36 |
|
64. |
|
HAIG Jack |
Bahrain Victorious |
00:36 |
|
65. |
|
DOMBROWSKI Joe |
UAE Team Emirates |
00:36 |
|
66. |
|
WELLENS Tim |
Lotto Soudal |
00:36 |
|
67. |
|
VERONA Carlos |
Movistar Team |
00:36 |
|
68. |
|
HERMANS Ben |
Israel Start-Up Nation |
00:36 |
|
69. |
|
VINGEGAARD Jonas |
Jumbo-Visma |
00:36 |
|
70. |
|
NAESEN Oliver |
AG2R Citroën Team |
00:36 |
|
71. |
|
GALL Felix |
Team DSM |
00:36 |
|
72. |
|
RODRIGUEZ Carlos |
INEOS Grenadiers |
00:36 |
|
73. |
|
VAN BAARLE Dylan |
INEOS Grenadiers |
00:36 |
|
74. |
|
CRADDOCK Lawson |
EF Education-NIPPO |
00:36 |
|
75. |
|
MONIQUET Sylvain |
Lotto Soudal |
00:36 |
|
76. |
|
FROOME Christopher |
Israel Start-Up Nation |
00:36 |
|
77. |
|
GRMAY Tsgabu |
Team BikeExchange |
00:36 |
|
78. |
|
ZEITS Andrey |
Team BikeExchange |
00:36 |
|
79. |
|
BOOKWALTER Brent |
Team BikeExchange |
00:36 |
|
80. |
|
GESCHKE Simon |
Cofidis |
00:36 |
|
81. |
|
GODON Dorian |
AG2R Citroën Team |
00:36 |
|
82. |
|
GAUTIER Cyril |
B&B Hotels p/b KTM |
03:05 |
|
83. |
|
KRISTOFF Alexander |
UAE Team Emirates |
03:07 |
|
84. |
|
BENNETT Sean |
Qhubeka ASSOS |
03:07 |
|
85. |
|
RUSSO Clément |
Arkéa-Samsic |
03:07 |
|
86. |
|
OWSIAN Lukasz |
Arkéa-Samsic |
03:07 |
|
87. |
|
ARDILA Andres |
UAE Team Emirates |
03:07 |
|
88. |
|
LE GAC Olivier |
Groupama-FDJ |
03:07 |
|
89. |
|
VLIEGEN Loic |
Intermarché-Wanty-Gobert |
04:47 |
|
90. |
|
SCHÖNBERGER Sebastian |
B&B Hotels p/b KTM |
04:47 |
|
91. |
|
GRIGNARD Sébastien |
Lotto Soudal |
04:47 |
|
92. |
|
SWEENY Harry |
Lotto Soudal |
04:47 |
|
93. |
|
ROOSEN Timo |
Jumbo-Visma |
04:47 |
|
94. |
|
ARCAS Jorge |
Movistar Team |
04:47 |
|
95. |
|
ARCHBOLD Shane |
Deceuninck-Quick Step |
04:47 |
|
96. |
|
MCNULTY Brandon |
UAE Team Emirates |
04:47 |
|
97. |
|
BARTA William |
EF Education-NIPPO |
04:47 |
|
98. |
|
BJERG Mikkel |
UAE Team Emirates |
04:47 |
|
99. |
|
WÜRTZ SCHMIDT Mads |
Israel Start-Up Nation |
04:47 |
|
100. |
|
SCHWARZMANN Michael |
BORA-hansgrohe |
04:47 |
|
101. |
|
SÉNÉCHAL Florian |
Deceuninck-Quick Step |
04:47 |
|
102. |
|
GESINK Robert |
Jumbo-Visma |
04:47 |
|
103. |
|
ERVITI Imanol |
Movistar Team |
04:47 |
|
104. |
|
LADAGNOUS Matthieu |
Groupama-FDJ |
04:47 |
|
105. |
|
BRENNER Marco |
Team DSM |
04:47 |
|
106. |
|
DELACROIX Théo |
Intermarché-Wanty-Gobert |
04:47 |
|
107. |
|
GENIETS Kevin |
Groupama-FDJ |
04:47 |
|
108. |
|
BELLICAUD Jérémy |
Intermarché-Wanty-Gobert |
04:47 |
|
109. |
|
BERNARD Julien |
Trek-Segafredo |
04:47 |
|
110. |
|
STEELS Stijn |
Deceuninck-Quick Step |
04:47 |
|
111. |
|
HOLLENSTEIN Reto |
Israel Start-Up Nation |
04:47 |
|
112. |
|
AMADOR Andrey |
INEOS Grenadiers |
04:47 |
|
113. |
|
SUNDERLAND Dylan |
Qhubeka ASSOS |
04:47 |
|
114. |
|
BUITRAGO Santiago |
Bahrain Victorious |
04:47 |
|
115. |
|
DE PLUS Jasper |
Intermarché-Wanty-Gobert |
04:47 |
|
116. |
|
POWER Robert |
Qhubeka ASSOS |
04:47 |
|
117. |
|
HAGA Chad |
Team DSM |
04:47 |
|
118. |
|
MARTIN Tony |
Jumbo-Visma |
04:47 |
|
119. |
|
PADUN Mark |
Bahrain Victorious |
04:47 |
|
120. |
|
PICHON Laurent |
Arkéa-Samsic |
07:20 |
|
121. |
|
VANBILSEN Kenneth |
Cofidis |
07:20 |
|
122. |
|
VAN MELSEN Kevin |
Intermarché-Wanty-Gobert |
07:20 |
|
123. |
|
PÉRICHON Pierre-Luc |
Cofidis |
07:20 |
|
124. |
|
CATAFORD Alexander |
Israel Start-Up Nation |
07:20 |
|
125. |
|
SALMON Martin |
Team DSM |
07:20 |
|
126. |
|
PEAK Barnabas |
Team BikeExchange |
07:20 |
|
127. |
|
COLLEONI Kevin |
Team BikeExchange |
07:20 |
|
128. |
|
HALLER Marco |
Bahrain Victorious |
07:20 |
|
129. |
|
BONNET William |
Groupama-FDJ |
07:20 |
|
130. |
|
HOLMES Matthew |
Lotto Soudal |
07:20 |
|
131. |
|
OWEN Logan |
EF Education-NIPPO |
07:20 |
|
132. |
|
GRUZDEV Dmitriy |
Astana-Premier Tech |
07:20 |
|
133. |
|
MORTON Lachlan |
EF Education-NIPPO |
07:20 |
|
134. |
|
RENARD Alexis |
Israel Start-Up Nation |
12:11 |
|
135. |
|
NAKANE Hideto |
EF Education-NIPPO |
12:11 |
|
136. |
|
MORIN Emmanuel |
Cofidis |
14:34 |
|
137. |
|
OLIVEIRA Ivo |
UAE Team Emirates |
14:34 |
|
138. |
|
RIES Michel |
Trek-Segafredo |
15:10 |
|
139. |
|
PERRY Ben |
Astana-Premier Tech |
15:10 |
|
140. |
|
BYSTRÖM Sven Erik |
UAE Team Emirates |
15:10 |
|
141. |
|
MULLEN Ryan |
Trek-Segafredo |
15:10 |
|
142. |
|
PEDERSEN Mads |
Trek-Segafredo |
15:10 |
|
143. |
|
WANDAHL Frederik |
BORA-hansgrohe |
15:10 |
|
144. |
|
CERNÝ Josef |
Deceuninck-Quick Step |
15:10 |
|
145. |
|
JAKOBSEN Fabio |
Deceuninck-Quick Step |
15:10 |
|
146. |
|
GARRISON Ian |
Deceuninck-Quick Step |
23:29 |
|
. |
|
|
|
|
|
. |
|
|
|
|
|
7. |
|
KWIATKOWSKI Michal |
INEOS Grenadiers |
12 |
|
Kopce na trase etapy:
Côte de Bergonne (1,2 km; 6,3%)
Côte du chateau de Buron (3,2 km; 6,9%, tri prejazdy)
Col de la Croix des Gardes (1,6 km; 4,8%, tri prejazdy)
Krátky úvod k etape:
doplníme...