P 7.6. rovinata etapa ciel rovina Levoča > Levoča 3,7 km Tratnik
1. 8.6. rovinata etapa ciel rovina Levoča > Banská Bystrica 212 km Raim
2. 9.6. zvlnena etapa ciel rovina Banská Bystrica > Nitra 172 km Malucelli
3. 10.6. zvlnena etapa ciel rovina Nitra > Trnava 222 km Mugerli
4. 11.6. rovinata etapa ciel rovina Trnava > Trnava 153 km Savitskij
Etapy tohto ročníka pretekov:
P1234
 
 
Konečné poradie pretekov
1. TRATNIK Jan CCC Sprandi Polkowice 18:13:29 125
2. CATTANEO Mattia Androni Giocattoli 00:32 85
3. BROŽYNA Piotr CCC Sprandi Polkowice 00:36 70
4. RAIM Mihkel Israel Cycling Academy 00:37 60
5. BUCHÁČEK Tomáš Elkov - Author Cycling Team 00:37 50
6. NEILANDS Krists Israel Cycling Academy 00:37 40
7. TYBOR Patrik Dukla Banská Bystrica 00:38 35
8. VASILJUK Andrij Kolss Cycling Team 00:38 30
9. BISSINGER Florian WSA-Greenlife 00:39 25
10. ČERNÝ Josef Elkov - Author Cycling Team 00:39 20
20. ČANECKÝ Marek Amplatz - BMC 00:50 3
64. BELLAN Juraj Dukla Banská Bystrica 07:41  
69. LAJCHA Juraj Slovensko 09:37  
97. MALÍK Robert Slovensko 25:42  
100. MALOVEC Ľuboš Dukla Banská Bystrica 26:14  
103. MAHĎAR Martin Dukla Banská Bystrica 28:31  
107. HARING Martin Dukla Banská Bystrica 35:00  
114. CULLY Ján Andrej Dukla Banská Bystrica 52:18  
119. HLOŽA Michal Slovensko 1:13:03  
 
Zobraziť kompletné poradie
 
 
Konečné poradie bodovacej súťaže
1. TRATNIK Jan CCC Sprandi Polkowice 29
2. MUGERLI Matej Amplatz - BMC 26
3. MALUCELLI Matteo Androni Giocattoli 18
4. RAIM Mihkel Israel Cycling Academy 16
5. ČERNÝ Josef Elkov - Author Cycling Team 15
6. HIGUITA Sergio Andres Manzana Postobon 14
24. TYBOR Patrik Dukla Banská Bystrica 4
35. ČANECKÝ Marek Amplatz - BMC 1
 
 
 
Konečné poradie vrchárskej súťaže
1. TUREK Daniel Israel Cycling Academy 21
2. MUGERLI Matej Amplatz - BMC 15
3. SUAZA Bernardo Manzana Postobon 15
4. VILELA Ricardo Manzana Postobon 13
5. LUCHSHENKO Sergey Astana City 10
6. PRUUS Peeter Rietumu Banka - Riga 9
12. LAJCHA Juraj Slovensko 2
16. ČANECKÝ Marek Amplatz - BMC 1
19. MAHĎAR Martin Dukla Banská Bystrica 1
 
 
 
Konečné poradie súťaže do 23 rokov
1. BROŽYNA Piotr CCC Sprandi Polkowice 18:14:05
2. SHTEIN Grigoriy Astana City 00:09
3. BERNAL Egan Androni Giocattoli 00:24
4. GARCIA Jhojan Manzana Postobon 00:25
5. ISERBYT Eli Marlux - Napoleon Games 00:42
6. HIGUITA Sergio Andres Manzana Postobon 02:52
10. BELLAN Juraj Dukla Banská Bystrica 07:05
24. CULLY Ján Andrej Dukla Banská Bystrica 51:42
28. HLOŽA Michal Slovensko 1:12:27
 
 
 
fotogaleria ikonkaCelková trasa pretekov (© okoloslovenska.com)
celkovy profil 2017 ci
 
 
fotogaleria ikonkaFotogaléria profilov etáp mimo prológu (© okoloslovenska.com)
 
vitazStručné pravidlá
UCI body celkové poradie: 125-85-70-60-50-40-35-30-25-20-15-10-5-5-5-3...
UCI body etapy: 14-5-3
UCI body vedúci pretekár: 3
ŽLTÝ DRES: súťaž jednotlivcov podľa dosiahnutého času
BIELY DRES S MODRÝMI BODKAMI: bodovacia súťaž (prémie 3-2-1, cieľ 10 až 1 bod)
BIELY DRES S ČERVENÝMI BODKAMI: vrchárska súťaž (prémie 6-4-2 / 3-2-1 bod)
SÚŤAŽ DRUŽSTIEV: v cieli každej etapy časy prvých troch pretekárov
BIELY DRES: súťaž do 23 rokov (1995 a mladší)
BIELO-MODRO-ČERVENÝ DRES: najlepší Slovák v celkovej klasifikácii
BONIFIKÁCIE: 3-2-1 sekunda na šprintérskej prémii, 10-6-4 v cieli 1. - 4. etapy
LIMIT: 1., 2. a 3. etapa 15 % od času víťaza, 4. etapa 10 %
CELKOVÉ PRIZE MONEY 30 455 € (celkový víťaz 3000 €, víťaz etapy 1300 € ...)
HLAVNÝ ROZHODCA UCI: Nevenka Sreš (Slovinsko)
 
pdf-ikona KOMPLETNÝ ŠPECIFICKÝ ROZPIS PRETEKOV
 
 
kratka sprava ikonkaSúvisiace články pred pretekmi a po nich
 
 
video v clanku ikonka ciernaVideoklip k 61. ročníku